hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.05.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 14 maja 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zeszyt A5 16 kartek w kratkę Trends Girls, mix wzorów (Interdruk), na drugim Fight Club. Podziemny Krąg (Chuck Palahniuk). Kolejny produkt to Fjällbacka. 7. Latarnik (Camilla Läckberg) oraz Baby Jogger, City Mini Mini Gt, Folia przeciwdeszczowa (Baby Jogger).
1
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę Trends Girls, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę Trends Girls, mix wzorów
Interdruk
Dostępny907 szt.

16-kartkowy zeszyt w kratkę z modnym wzorem na okładce. Posiada zaokrąglone rogi, a okładka została pokryta lakierem UV. Zawiera przydatne pomoce dydaktyczne na odwrocie zeszytu: ściągę z języka angielskiego i tabliczkę mnożenia. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

1,35 zł
1,28 zł

Rabat 5,2%
oszczędzasz 0,07 zł

2
Fight Club. Podziemny Krąg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fight Club. Podziemny Krąg
Dostępny21 szt.

Opowieść o znudzonym życiem japiszonie, który poznaje w barze nieznajomego i rozpoczyna przyjaźń z nim od walki na pięści. Doznanie jest tak niezwykłe, że bohater wspólnie z nowym przyjacielem Tylerem zakładają podziemne kluby walki. Tyler okazuje się być jednak nie tylko anarchistą, lecz i terrorystą, a bohater zaczyna mieć kłopoty z osobowością. Na podstawie powieści powstał słynny film o tym samym tytule w reżyserii Davida Finchera z Bradem Pittem i Edwardem Nortonem.

33,90 zł
22,37 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,53 zł

3
Fjällbacka. 7. Latarnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fjällbacka. 7. Latarnik
Dostępny84 szt.

Jasna, letnia noc. Młoda kobieta wskakuje do samochodu. Chwyta kierownicę w zakrwawione dłonie. Wraz z synkiem znajdującym się na tylnym siedzeniu ucieka do jedynego znanego jej bezpiecznego miejsca - na wyspę Graskär nieopodal Fjällbacki. Kilka dni później w swoim mieszkaniu zostaje zamordowany Mats Sverin, człowiek rzetelny i powszechnie lubiany, który po latach nieobecności powrócił do Fjällbacki, by zostać szefem gminnego wydziału finansów. Inspektor Patrik Hedström i policja w Tanumshede prześwietlają jego przeszłość i na jaw wychodzą rozmaite tajemnice. Okazuje się, że mężczyzna przed śmiercią odwiedził Graskär, czyli Wyspę Duchów, jak ją nazywają okoliczni mieszkańcy... Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej ?Morderstwa we Fjällbace?, osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

34,99 zł
22,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

4
Baby Jogger, City Mini Mini Gt, Folia przeciwdeszczowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
46,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

5
Zestaw patyczków do szaszłyków, 30 cm, 50 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,00 zł
1,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,10 zł

6
Kwarki, fotony i jajko na twardo, czyli Fizyka kwantowa i jej tajemnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwarki, fotony i jajko na twardo, czyli Fizyka kwantowa i jej tajemnic...
Dostępny120 szt.

Dlaczego metal świeci, kiedy się go podgrzeje? Ile waży foton? Czy kiedyś będziemy mogli przenikać przez ściany? Czego nie robić w trakcie spotkania z własnym sobowtórem? Czy kot może być jednocześnie żywy i martwy? Odkrywaj z nami zaskakujący i tajemniczy świat fizyki kwantowej!

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

7
Droga na szczyt. Jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzowską biegłość w dowolnej dziedzinie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga na szczyt. Jak ćwiczyć, aby osiągnąć mistrzowską biegłość w dowo...
Dostępny72 szt.

Ta książka to najlepsza pomoc dydaktyczna, jaka istnieje! „Celowe ćwiczenie pod kierunkiem eksperta nie jest tylko dla dzieciaków, które od urodzenia trenują, aby zostać arcymistrzami w szachach, olimpijczykami w sporcie lub muzykami światowej klasy. Nie jest też wyłącznie dla członków dużych organizacji (…), dysponujących środkami na opracowanie intensywnego programu szkoleniowego. Celowe ćwiczenie pod kierunkiem eksperta jest dla każdego, kto ma marzenia. Dla każdego, kto chce nauczyć się rysować, programować, żonglować, grać na saksofonie lub napisać wspaniałą powieść. Jest dla każdego, kto chce lepiej grać w pokera, w softball, doskonalić swoje umiejętności sprzedażowe lub lepiej śpiewać. Jest dla wszystkich, którzy chcą przejąć kontrolę nad własnym życiem i rozwijać swój potencjał, zamiast akceptować, że lepiej już nie będzie” – fragment książki. Człowiek uczy się przez całe życie. Skoro tak, to warto uczyć się możliwie najszybciej i najskuteczniej. A jak to zrobić? Odpowiedzi na to pytanie udziela Anders Ericsson – światowy autorytet w dziedzinie efektywnego nabywania nowych umiejętności, którą bada od ponad trzydziestu lat. W książce Droga na szczyt, napisanej wspólnie z kolegą po fachu, Robertem Poolem, Ericsson zebrał swoje naukowe obserwacje i poparł je istotnymi odkryciami innych badaczy. Rzetelność naukowego myślenia łączy się tutaj ze szczerym zamiłowaniem do konkretu praktyki. A bez tego nie istnieje dobry trening! Efektem wielu lat oddanej pracy nad zagadnieniem eksperckiego poziomu doskonałości jest ta właśnie książka – uznawana za najlepszą jak dotąd publikację opisującą sekret skutecznego uczenia się. W każdej dziedzinie, jaką tylko można sobie wyobrazić. Ta książka to uniwersalny klucz otwierający praktycznie każde drzwi – wydawca.

50,00 zł
30,50 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,50 zł

8
Teczka z gumką Pap A4 Int Soft Touch - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,65 zł
5,37 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,28 zł

9
Fizyka tablice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka tablice
Dostępny60 szt.

Niniejsze publikacje są szczególnie polecane młodzieży uczęszczającej do szkół średnich, ale i z powodzeniem mogą po nie sięgnąć uczniowie starszych klas szkół podstawowych. W Tablicach szeroki zakres materiału, z poszczególnych dziedzin, został ujęty w sposób skondensowany, ale tak, by nie pominąć żadnych najważniejszych kwestii. Wierzymy, że te książki okażą się nieocenioną pomocą w nauce i przy powtórkach do egzaminów. Dodatkowym walorem książek jest przejrzysty układ tekstu oraz tabele,ułatwiające zapamiętanie najważniejszych informacji.

15,90 zł
11,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,45 zł

10
Matematyka dla kl.2 szk.podstawowej Wyd.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla kl.2 szk.podstawowej Wyd.2
Dostępny59 szt.

Rodzice i nauczyciele często poszukują uzupełniających zbiorów zadań dla dzieci z klas I-III. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przygotowaliśmy serię matematycznych ćwiczeń. Jej atuty to: - ciekawe, praktyczne i różnorodne zadania, - naklejki, którymi można nagradzać za wykonane ćwiczenie, - karty do gry utrwalającej nabyte umiejętności, - klucz odpowiedzi dostępny przy tytule książki na stronie wydawnictwa.

10,70 zł
8,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,14 zł

11
Zeszyt A4/32k linia Was Kol Poziom Int Fol A 10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4/32k linia Was Kol Poziom Int Fol A 10
Interdruk
Dostępny302 szt.

Format: A4 poziom. Liczba kartek: 32. Zadruk w kolorową linię. Ostre rogi. Okładka pokryta lakierem UV. Zeszyt służy do nauki pisania. Z tyłu okładki znajdują się pomoce edukacyjne, ułatwiające zapamiętanie polskiego alfabetu oraz poprawnej pisowni. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,99 zł
5,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,30 zł

12
Zeszyt A4/60k kratka Int Trends Girls Fol A, mix wzorów, cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,99 zł
5,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,30 zł

13
Siatka do wyławiania nieczystości BESTWAY 58277 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
13,56 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,34 zł

14
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Gryffindor) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Gryffindor)
Dostępny106 szt.

Edycja specjalna z okazji dwudziestolecia wydania książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny – pozycja obowiązkowa dla najwierniejszych fanów Hogwartu! Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw... Dwadzieścia lat temu te słowa ukazały się drukiem w Polsce, uwalniając Harry’ego z komórki pod schodami. Od tego czasu wiele nowych pokoleń poznało historię młodego czarodzieja i dołączyło do grona potteromaniaków. Świętując dwadzieścia lat z Harrym Potterem, oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom w barwach czterech domów. Każde wydanie różni się kolorem okładki, godłem domu oraz ilustracją ducha rezydenta. W środku można znaleźć mnóstwo ciekawostek o założycielach, opiekunach, znanych Gryfonach, relikwiach, a także o Ceremonii Przydziału, pokoju wspólnym, Pucharze Domów, jest też quiz o Hogwarcie, a to wszystko zilustrował Levi Pinfold!

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

15
Matematyka dla kl.3 szk. podstawowej Wyd.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka dla kl.3 szk. podstawowej Wyd.2
Dostępny29 szt.

Rodzice i nauczyciele często poszukują uzupełniających zbiorów zadań dla dzieci z klas I-III. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przygotowaliśmy serię matematycznych ćwiczeń. Jej atuty to: - ciekawe, praktyczne i różnorodne zadania, - naklejki, którymi można nagradzać za wykonane ćwiczenie, - karty do gry utrwalającej nabyte umiejętności, - klucz odpowiedzi dostępny przy tytule książki na stronie wydawnictwa.

10,70 zł
8,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,14 zł

16
Puzzle Panorama 1000 elementów. Panorama Harry Potter - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Panorama 1000 elementów. Panorama Harry Potter
Clementoni, 1000
Dostępny758 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 1000 elementów, przedstawia motyw z popularnego filmu „Harry Potter”. Jak szybko jesteś w stanie go złożyć? Sprawdź, patrząc na obrazek na pudełku. Puzzle są wykonane z materiałów wysokiej jakości, odpornych na zagięcia i niszczenie. Układanie puzzli pomaga rozwijać zdolności manualne u dziecka, kształtują wyobraźnię i logiczne myślenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 98.0 x 33.0 cm

28,78 zł
25,33 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,45 zł

17
Wytrzymałość. Elastyczne granice ludzkich możliwości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wytrzymałość. Elastyczne granice ludzkich możliwości
Dostępny45 szt.

Podziwiamy bohaterów. Mistrzowie sportu stają się naszymi idolami. Intrygują nas niezwykłe wyczyny związane z wytrzymałością i przekraczaniem własnych granic. Zimowe wejścia na szczyty Himalajów, ustanawianie rekordów podczas ultramaratonów czy przetrwanie w ekstremalnie niebezpiecznych dla życia warunkach – to wszystko skłania do zastanowienia się, jak daleko sięga kontrola umysłu nad ciałem, jak silna jest wola przetrwania i co sprawia, że skrajnie wyczerpany zawodnik pada na ziemię kilka metrów za linią mety, a nie przed nią. Ta zadziwiająca moc decyduje o sukcesie w pracy, wygranym konkursie w sporcie czy przeżyciu w sytuacji śmiertelnego zagrożenia. Ta książka bazuje na najbardziej aktualnych publikacjach naukowych dotyczących biegania i innych sportów wytrzymałościowych. Mówi o tym, jak umysł działa w warunkach skrajnego wysiłku, bólu czy zagrożenia i jak wpływa na funkcjonowanie ciała. Dzięki niej uzyskasz wyjątkowy wgląd w to, co dzieje się w głowach wybitnych sportowców, a co sprawia, że osiągają oni niezwykłe wyniki. Przyjrzysz się najbardziej fascynującym aspektom funkcjonowania mięśni, kontroli sprawowanej przez układ nerwowy i mózg, poznasz tajniki żywienia sportowego i treningu. To obowiązkowa pozycja dla każdego sportowca wytrzymałościowego! Ta książka: • wyjaśnia, co dzieje się w umysłach osób uzyskujących wyjątkowe wyniki, • opisuje niezwykłe podróże poza granice ludzkich możliwości, • pomaga zrozumieć rolę umysłu w dochodzeniu do wybitnych osiągnięć, • pokazuje najciekawsze fakty dotyczące pracy mięśni i prowadzenia treningu, • obala mity i prezentuje wyniki najnowszych badań naukowych. Umysł. Ciało. Kontrola. Wytrzymasz i zwyciężysz! Alex Hutchinson – jest wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem. Pisze o biegach długodystansowych i popularyzuje naukowe podstawy wiedzy o wytrzymałości człowieka. Jego artykuły często pojawiają się na łamach gazet, między innymi w dziennikach New York Times i New Yorker. Kiedyś biegał w reprezentacji Kanady na długie dystanse. Obronił doktorat z fizyki w Cambridge, a później prowadził badania we współpracy z Narodową Agencją Bezpieczeństwa.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

18
Opętani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opętani
Dostępny3 szt.

Opętani to opowieść o koszmarach, ale nie o tych, które dręczą dzieci we śnie, tylko o upiorach i lękach, prześladujących nas na jawie. Głównym miejscem akcji jest „ustronie pisarzy” czyli stary, opuszczony teatr, luźno wzorowany na Villi Diodati nad jeziorem Genewskim, gdzie Lord Byron gościł Mary Shelley i kilku innych pisarzy, którzy podczas deszczowego lata opowiadali sobie straszne historie, a opowieść Mary Shelley stała się zalążkiem słynnego Frankensteina. Pisarzom uwięzionym w teatrze brakuje talentu i ochoty do pracy, ale dla sławy gotowi są na wszystko. Kiedy w zamkniętym na głucho budynku zaczyna brakować jedzenia, przestają działać urządzenia i niebezpiecznie spada temperatura, bohaterowie opowiadają sobie własne horrory. Są to opowieści odrażające, chore, ale właśnie taki styl jest typowy dla Palahniuka. Jednym z najbardziej znanych opowiadań jest to zatytułowane Flaki. Kiedy Chuck Palahniuk jeździł po Stanach Zjednoczonych, promując Opętanych, czytał Flaki na spotkaniach autorskich. Podczas tych odczytów ponad sześćdziesiąt osób zemdlało z obrzydzenia. Sam Palahniuk na swojej stronie internetowej pisze o Opętanych tak: „Postanowiłem stworzyć nowy rodzaj horroru – opartego na rzeczywistym świecie. Bez nadprzyrodzonych potworów ani magii. To miała być książka, której nie będziecie chcieli trzymać przy łóżku. Książka, która stanie się zapadnią, bramą do najmroczniejszych miejsc. Do takich miejsc, do których tylko wy będziecie mogli wejść – sami – gdy ją otworzycie. Bo tylko książki mają tę moc.”

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

19
Zeszyt A5/16k linia Wask Kol Int Trends Boys A, mix wzorów, cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1,99 zł
1,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,10 zł

20
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Hufflepuff) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Hufflepuff)
Dostępny94 szt.

Edycja specjalna z okazji dwudziestolecia wydania książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny – pozycja obowiązkowa dla najwierniejszych fanów Hogwartu! Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw... Dwadzieścia lat temu te słowa ukazały się drukiem w Polsce, uwalniając Harry’ego z komórki pod schodami. Od tego czasu wiele nowych pokoleń poznało historię młodego czarodzieja i dołączyło do grona potteromaniaków. Świętując dwadzieścia lat z Harrym Potterem, oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom w barwach czterech domów. Każde wydanie różni się kolorem okładki, godłem domu oraz ilustracją ducha rezydenta. W środku można znaleźć mnóstwo ciekawostek o założycielach, opiekunach, znanych Gryfonach, relikwiach, a także o Ceremonii Przydziału, pokoju wspólnym, Pucharze Domów, jest też quiz o Hogwarcie, a to wszystko zilustrował Levi Pinfold!

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

21
Dorośli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dorośli
Dostępny79 szt.

Ida jest bezdzietną architektką, wciąż czuje się młodo, ale jednak dostrzega już pierwsze oznaki nadchodzącego wieku średniego. Macierzyństwo to ważny dla niej temat: rozważa je, chociaż nie ma stałego partnera. Tymczasem są wakacje, upalna pogoda, a przed nią wyjazd do domu nad fiordem, w którym wraz z rodzicami, młodszą siostrą i innymi bliskimi będą świętować sześćdziesiąte piąte urodziny mamy. Piękna sceneria, w której można odpocząć i zastanowić się nad swoim życiem i przyszłością – a może nie? Dorośli to opowieść o nadszarpniętych więzach rodzinnych, zazdrości, poszukiwaniu siebie, a przede wszystkim o wstydzie, który wynika z braku miłości. „Wydaje się, że to krótka, przyjemna książka o paru dniach wakacji spędzonych w Norwegii, ale już po kilku stronach się przekonujemy, że ta miła rodzinna opowieść przeistacza się niemalże w thriller psychologiczny, który elegancko zmierza ku katastrofie” – „Dagens Nyheter”. „Aubert wspaniale oddaje sposób traktowania bezdzietnych singielek w średnim wieku oraz ból, który swoimi pytaniami i sugestiami wyrządzają im rodzice i rodzeństwo, które się „ustatkowało”. Czterdziestoletnia bohaterka musi spać w swoim dawnym dziecięcym pokoju, podczas gdy siostra ze swoim partnerem zajmują sypialnię rodziców. Jest współwłaścicielką wakacyjnego domu, ale właśnie młodsza siostra go urządza i maluje fasadę na inny kolor, bo przecież to ona ma rodzinę i spędza tu więcej czasu. Pomimo wielu zniewag, które ją spotykają, Ida nie chce odwetu, a raczej pragnie odsłonić wszystkie karty i wreszcie otwarcie porozmawiać o problemach, z którymi jej rodzina boryka się od dawna” – „Svenska Dagbladet”. „Autorka w krótkiej książce zmieściła tyle treści, ile inni pisarze rozpisują na kilka tomów. Skoncentrowana, gorzka dawka prawdy o egoizmie, który wykrzywia perspektywę i niszczy wszystko, co znajduje się na jego drodze” – Agnieszka Kalus, „Czytam, bo lubię”. „Marie Aubert idealnie opisuje uczucia, o których nie wypada mówić” – „Aftonbladet”. „Nostalgiczny domek nad jeziorem staje się przestrzenią konfrontacji marzeń okresu dzieciństwa z dorosłym życiem, w którym nie znalazły one swojego miejsca. Wszystkie oczy skierowane są na Idę i jej niefortunne próby okiełznania rzeczywistości. Odwróćmy na chwilę wzrok: skupmy się na jej siostrze, bo to cierpienie Marthe wybrzmiewa w Dorosłych najgłośniej” – Karolina Kurando, „Books Silence”.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

22
Niezwykła historia pałacu Saskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykła historia pałacu Saskiego
Dostępny33 szt.

Historia nieistniejącego pałacu Saskiego jest burzliwa i pełna tajemnic. Jedyną pozostałością po wysadzonej w grudniu 1944 roku przez Niemców budowli jest fragment kolumnady z Grobem Nieznanego Żołnierza. Przeprowadzone w ciągu ostatnich kilkunastu lat badania archeologiczne jego podziemnej części, a także placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, dostarczyły ciekawych znalezisk. Autorka, będąca z wykształcenia archeologiem i fotografem, uczestniczyła w prowadzonych pracach wykopaliskowych i dokumentowała to, co znajdowano pod powierzchnią ziemi. W swojej książce pt. Niezwykła historia pałacu Saskiego opowiada nie tylko o zaskakujących odkryciach, ale przede wszystkim o ludziach, którzy byli związani z tym miejscem. Z kim romansował August II Mocny i czy rzeczywiście łamał podkowy? Kto jeździł nago po placu Saskim? W czyjej garderobie znajdowało się 47 szlafroków? Jaki związek mieli piraci ze złamaniem szyfrów Armii Czerwonej? Komu postawiono mur na głowie podczas przebudowy pałacu w XIX wieku? Jakie pamiątki pozostawili po sobie niemieccy żołnierze? Co ciekawego znaleźli archeolodzy w pałacowych śmietnikach? Na kartach bogato ilustrowanej książki Joanny Borowskiej czytelnik znajdzie odpowiedzi na powyższe pytania i na wiele innych. Całość składa się na barwną opowieść o historii miejsca, które z czasem zaczęło odgrywać szczególną rolę nie tylko w życiu miasta, ale całego kraju.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

23
Trzy życzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy życzenia
Dostępny60 szt.

A gdyby tak odwrócić role i pozwolić złotej rybce wypowiedzieć trzy życzenia? O co by poprosiła? Wydawałoby się, że życie w jeziorze toczy się całkiem zwyczajnie, lecz szybko okazuje się, że w wodzie zachodzą niepokojące zmiany... W wodzie? Nie tylko. Kaczki donoszą, że ryby to nie jedyne zwierzęta, które mają problem ze śmieciami. W tej opowieści to złota rybka wypowie trzy życzenia. Czy ludzie mogą je spełnić? Autorki odwracają bieg dobrze znanej bajki i zachęcają do dyskusji na temat zmian, jakie z winy człowieka zachodzą w środowisku. Do rozmowy o tym, że Ziemia nie należy tylko do ludzi.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

24
Inwestowanie w trudnych czasach, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwestowanie w trudnych czasach, wydanie 2
Dostępny17 szt.

Doug Casey jest inwestorem, ekonomistą, jednym z najbardziej rozpoznawalnych znawców światowego rynku papierów wartościowych, międzynarodowym doradcą inwestycyjnym i ekspertem od pieniędzy. Jest również autorem kilku bestsellerów na tematy finansowe, które milionom ludzi odmieniły spojrzenie na dostatnie życie. Jego blog International Man uważany jest za jeden z najpopularniejszych drogowskazów inwestycyjnych. Przy czym Doug poświęcił swoje życie i pracę nie tyle zarabianiu pieniędzy, co szukaniu szczęścia, a więc sposobu na życie spełnione, godne, interesujące i pełne wolności. Pieniądze to tylko dodatek, a ich zarabianie to doświadczenie prowadzące człowieka do niezależności. Wszystkie te sprawy Casey porusza w Inwestowaniu w trudnych czasach. A że czasy mamy trudne nikomu chyba mówić nie trzeba...

58,40 zł
42,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,35 zł

25
Udław się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Udław się
Dostępny7 szt.

Victor Mancini – maniak seksualny umawiający się na randki na mityngach dla uzależnionych – celowo dławi się w restauracjach. W ten kontrowersyjny sposób zdobywa fundusze na zapewnienie opieki śmiertelnie chorej matce. W miarę rozwoju wydarzeń ta na przemian wesoła i przygnębiająca historia staje się coraz bardziej dziwaczna, szokująca i mroczna. Udław się po raz kolejny wciąga w hipnotyzujący, perwersyjny świat Chucka Palahniuka. Kontrowersyjna powieść Chucka Palahniuka – miejscami obrazoburcza, miejscami ocierająca się o pornografię – pierwsza z jego powieści na liście bestsellerów „New York Timesa”. Bohaterem książki jest seksoholik, który znalazł niezwykły sposób na zarabianie pieniędzy – dławienie się w drogich restauracjach.

33,90 zł
24,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

26
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Ravenclaw) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Ravenclaw)
Dostępny86 szt.

Edycja specjalna z okazji dwudziestolecia wydania książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny – pozycja obowiązkowa dla najwierniejszych fanów Hogwartu! Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw... Dwadzieścia lat temu te słowa ukazały się drukiem w Polsce, uwalniając Harry’ego z komórki pod schodami. Od tego czasu wiele nowych pokoleń poznało historię młodego czarodzieja i dołączyło do grona potteromaniaków. Świętując dwadzieścia lat z Harrym Potterem, oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom w barwach czterech domów. Każde wydanie różni się kolorem okładki, godłem domu oraz ilustracją ducha rezydenta. W środku można znaleźć mnóstwo ciekawostek o założycielach, opiekunach, znanych Gryfonach, relikwiach, a także o Ceremonii Przydziału, pokoju wspólnym, Pucharze Domów, jest też quiz o Hogwarcie, a to wszystko zilustrował Levi Pinfold!

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

27
Więzienny prawnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więzienny prawnik
Dostępny1169 szt.

Historia Stanów Zjednoczonych notuje tylko cztery przypadki zabójstwa sędziego federalnego w okresie sprawowania tego urzędu. Morderstwo, którego ofiarami padają sędzia Raymond Fawcett i jego sekretarka, właśnie powiększyło tę statystykę. śledztwo utyka w martwym punkcie. Malcolm Bannister, prawnik odsiadujący w zakładzie karnym o złagodzonym rygorze wyrok za przestępstwo, w które został wplątany, wyczerpał już wszelkie możliwości apelacji. Zabija czas, pomagając współwięźniom w potyczkach z wymiarem sprawiedliwości, w przygotowywaniu testamentów i wniosków rozwodowych. Marzy o opuszczeniu więzienia i spotkaniu z synem, którego nie widział od pięciu lat. Szansa pojawia się jak grom z jasnego nieba. Malcolm wie, kim jest zabójca sędziego Fawcetta, zna motyw zbrodni. Wykorzysta tę wiedzę, by odzyskać wolność, zmienić wygląd i tożsamość. I przystąpi do realizacji precyzyjnego planu zemsty na tych, którzy fałszywym oskarżeniem zrujnowali mu życie.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

28
Tischner. Biografia, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tischner. Biografia, wydanie 2
Dostępny30 szt.

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera, a zarazem dzieło w prawdziwie Tischnerowskim duchu. Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego uczonego, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera. Książka powstawała przy wielkiej życzliwości i pomocy ze strony rodziny Księdza Profesora. Autor dopuszczony został do rodzinnego archiwum – stąd w książce mnogość znakomitych, nieznanych fotografii – a zarazem nie szczędzono mu czasu i uwagi, gdy trzeba było odtworzyć i zweryfikować rozmaite fakty z przeszłości. Ów trud poszukiwania, odkurzania pamięci, zarówno ze strony autora, jak i wspierających go przyjaciół i świadków życia księdza Tischnera, sprawia, że książka Bonowicza tętni życiem, a pasja poszukiwacza udziela się czytelnikowi.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

29
Scooby-Doo! i ty. Na tropie leśnych upiorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i ty. Na tropie leśnych upiorów
NiedostępnyBrak

Groza! W obozie alpinistycznym na Tajemniczym Wierchu mnożą się niepokojące zdarzenia. Zewsząd rozbrzmiewają makabryczne dźwięki... Zdumionym wielbicielom wysokogórskich wspinaczek ukazuje się upiorna postać – po części człowiek, po części drzewo. Scooby i jego przyjaciele mają dość łażenia po górach w równie niebezpiecznych okolicznościach. Postanawiają rozwiązać zagadkę Leśnych Upiorów. Może byś im pomógł? Tajemnicza Spółka nie wątpi, że poznanie prawdy leży w zasięgu twoich możliwości. Pod warunkiem, że nie umknie twojej uwadze żadna poszlaka i nie przeoczysz żadnej wskazówki!

13,00 zł
9,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

30
Puzzle 1000 elementów. Układ okresowy pierwiastków - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Puzzle 1000 elementów. Układ okresowy pierwiastków
Eurographics, 1000
Dostępny7 szt.

Przedstawiamy puzzle pomogą nauczyć się układu okresowego pierwiastków. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły, elementy idealnie do siebie pasują. Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

62,99 zł
42,20 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 20,79 zł

31
Scooby-Doo! i ty. Na tropie Henry'ego bez głowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i ty. Na tropie Henry'ego bez głowy
Dostępny13 szt.

Muzeum na wolnym powietrzu zwane skansenem to nie lada atrakcja dla wielbicieli historii, archeologii i dawnych kultur. Dla burmistrza Banksa i mieszkańców jego miasteczka to także najważniejsze źródło utrzymania. Dlatego w miasteczku zapanowała czarna rozpacz, kiedy po skansenie zaczął grasować bezgłowy duch straszliwego Henry'ego. Szczęśliwym trafem wśród zwiedzających skansen znaleźli się wytrawni tropiciele złoczyńców – Scooby-Doo i jego przyjaciele z Tajemniczej Spółki. Burmistrz Banks pokłada w ich talentach detektywistycznych wielkie nadzieje. Ale wygląda na to, że nie uda im się uporać z bezgłowym duchem bez twojej pomocy!

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

32
Boon, Snug, Boy, Kubek niewysypek z silikonową nakładką, 2szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,30 zł
47,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,23 zł

33
Sztućce - nietoperz - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztućce - nietoperz
Skip Hop
Dostępny9 szt.

Savoir-vivre przy stole to sztuka, której dzieci chętnie uczą się podczas wspólnych posiłków. A jeśli tylko pozwolimy im na odrobinę samodzielności podczas jedzenia, będą przeszczęśliwe! Sztućce Skip Hop Zoo to komplet składający się z widelca i łyżki wykonanych ze stali nierdzewnej. Zarówno widelec jak i łyżka mają specjalnie wyprofilowane kształty, ułatwiające najmłodszym nabieranie pożywienia. Kształt rękojeści został również dopasowany do możliwości motorycznych dzieci – sztućce łatwo chwycić i posługiwać się nimi. Opis szczegółowy: • To komplet składający się z widelca i łyżeczki wykonanych ze stali nierdzewnej. • Ich wyprofilowane kształty ułatwiają dzieciom nabieranie pożywienia. • Wykonane są z materiałów wysokiej jakości, mogą wchodzić w kontakt z żywnością i nie zawierają szkodliwego dla zdrowia BPA, ftalanów i PCV. • Można je myć tradycyjnie lub w zmywarce. • Rekomendowane dla dzieci w wieku +12 miesięcy. • Można je skompletować z naczyniami z serii Zoo. • Wymiary: 12.0 x 3.2 cm.

31,90 zł
30,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,59 zł

34
Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunt i afirmacja. Esej o naszych czasach
Dostępny71 szt.

Nowa książka Bronisława Wildsteina to erudycyjny, pełen filozoficznych i literackich odwołań esej o kluczowym dla zrozumienia naszych czasów napięciu. Jak pisze autor we Wprowadzeniu: „Bunt i afirmacja jawią się jako bieguny konfliktu, który współcześnie dzieli naszą cywilizację. Chodzi o sprawę fundamentalną, nie o akcydentalne akty sprzeciwu czy akceptacji. Te zależą od konkretnej sytuacji i historycznych warunków. Natomiast elementarna opozycja, o której piszę, ma charakter metafizyczny. Sprowadza się do przyjęcia albo odrzucenia świata w jego zasadniczym, danym nam kształcie z jego podstawowymi uwarunkowaniami. Afirmacja nie oznacza zamykania oczu na zło, którego doświadczamy i które wpisane jest w ludzką kondycję. Wręcz przeciwnie. Dopiero akceptacja świata jako całości pozwala nam ze zrozumieniem, a więc do pewnego stopnia skutecznie, przeciwstawić się jego negatywnym aspektom.”

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

35
Podbój Prus w XIII wieku. Przyczyny "krzyżackiego" sukcesu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podbój Prus w XIII wieku. Przyczyny "krzyżackiego" sukcesu
Dostępny9 szt.

Rozprawa naukowa dr. Piotra Szczurowskiego na temat przyczyn krzyżackiego sukcesu w XIII-wiecznym podboju Prus.

42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

36
Język polski tablice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski tablice
Dostępny75 szt.

Niniejsze publikacje są szczególnie polecane młodzieży uczęszczającej do szkół średnich, ale i z powodzeniem mogą po nie sięgnąć uczniowie starszych klas szkół podstawowych. W Tablicach szeroki zakres materiału, z poszczególnych dziedzin, został ujęty w sposób skondensowany, ale tak, by nie pominąć żadnych najważniejszych kwestii. Wierzymy, że te książki okażą się nieocenioną pomocą w nauce i przy powtórkach do egzaminów. Dodatkowym walorem książek jest przejrzysty układ tekstu oraz tabele,ułatwiające zapamiętanie najważniejszych informacji.

15,90 zł
11,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,45 zł

37
Słodkie wieńczy dzieło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodkie wieńczy dzieło
NiedostępnyBrak

Najbardziej apetyczna książka! W środku przepisy na desery na ciepło i na zimno, ciasta i ciasteczka, kremy, musy, galaretki, przysmaki czekoladowe, na bazie mleka i śmietany, desery świąteczne, torty. Każdy znajdzie w niej swój ulubiony przysmak podany w nowoczesnej formie.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

38
Puzzle XXL 500 elementów. Arka Noego - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 500 elementów. Arka Noego
Eurographics, 500
Dostępny16 szt.

Przedstawiamy puzzle, które zachwycą wszystkich fanów krajobrazów. Zostały wykonane z dbałością o szczegóły, elementy idealnie do siebie pasują. Piękna grafika przykuwa wzrok. Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 48.0 cm

67,99 zł
64,59 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,40 zł

39
Samorząd terytorialny Pionowy podział władzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samorząd terytorialny Pionowy podział władzy
Dostępny29 szt.

Podręcznik szczegółowo omawia zagadnienia prawne, polityczne i ekonomiczne dotyczące różnych obszarów samorządu terytorialnego, takie jak: - doktrynalne podstawy samorządności terytorialnej, - przestrzenne ramy działalności samorządu terytorialnego, - zadania samorządu terytorialnego i sposoby ich wykonywania, - unormowanie materialnych podstaw wykonywania zadań i statusu pracowników samorządowych, - zagadnienia ustrojowo-organizacyjne samorządu terytorialnego, - nadzór nad działalnością samorządu wraz z obywatelskim prawem zaskarżania uchwał jego organów. Książka uwzględnia aktualny stan prawny, odnosi się do niektórych, dotyczących samorządu, przepisów o przeciwdziałaniu epidemii COVID-19. Autor opisuje dotychczasowe doświadczania kształtowania się samorządu terytorialnego w Polsce od czasu transformacji ustrojowej oraz omawia nowe problemy i wyzwania, przed którymi stoi samorząd terytorialny.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

40
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Slytherin) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Slytherin)
Dostępny86 szt.

Edycja specjalna z okazji dwudziestolecia wydania książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny – pozycja obowiązkowa dla najwierniejszych fanów Hogwartu! Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff, Ravenclaw... Dwadzieścia lat temu te słowa ukazały się drukiem w Polsce, uwalniając Harry’ego z komórki pod schodami. Od tego czasu wiele nowych pokoleń poznało historię młodego czarodzieja i dołączyło do grona potteromaniaków. Świętując dwadzieścia lat z Harrym Potterem, oddajemy do rąk czytelników pierwszy tom w barwach czterech domów. Każde wydanie różni się kolorem okładki, godłem domu oraz ilustracją ducha rezydenta. W środku można znaleźć mnóstwo ciekawostek o założycielach, opiekunach, znanych Gryfonach, relikwiach, a także o Ceremonii Przydziału, pokoju wspólnym, Pucharze Domów, jest też quiz o Hogwarcie, a to wszystko zilustrował Levi Pinfold!

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

41
Amberek. Tajny Agent Słoń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amberek. Tajny Agent Słoń
Dostępny203 szt.

Miejcie się na baczności, wszyscy superprzestępcy! Bo oto w mieście jest nowy szpieg… Nazwisko: Tajny Agent Słoń Umiejętności: dochowanie tajemnicy, ukrywanie się, zabójczy wygląd w smokingu Słabości: zajadanie się minipizzami Misja: znalezienie geniusza zła Wincentego Zagłady i powstrzymanie go przed zniszczeniem świata Powodzenia, Agencie Słoniu, świat liczy na ciebie. Tylko pamiętaj: nie rozpraszaj SIĘ na minipizze! Zabawna, tryskająca humorem i kolorowością wyrazistych i pięknie zilustrowanych bohaterów książka. Atrakcyjna forma akcji szpiegowskiej pomoże dziecku zrozumieć, jak wiele przeszkód, a przede wszystkim własnych słabości trzeba pokonać, by osiągnąć upragniony sukces.

32,80 zł
22,96 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

42
That's not my dinosaur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
That's not my dinosaur
Dostępny7 szt.

Meet five friendly dinosaurs in this special edition of the much-loved That?s not my... book. Babies and toddlers will love touching the textured patches as they meet dinosaurs with fuzzy tails, bumpy teeth and soft spines. The bright pictures and textures to stroke are designed to help develop sensory and language awareness.

41,00 zł
39,36 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,64 zł

43
Trikopiłka, różowa neonowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trikopiłka, różowa neonowa
Epee, od 3 lat
NiedostępnyBrak

Trikopiłka to specyficzna piłka o przyjemnej teksturze. Możesz łatwo zmieniać jej kształt, rozciągać, podrzucać i łapać. Daje duże możliwości kreatywnej zabawy.

28,62 zł
26,04 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,58 zł

44
Scooby-Doo! i ty. Na tropie droctora Jenkinsa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! i ty. Na tropie droctora Jenkinsa
Dostępny11 szt.

O rety! Degustacja pycharoni z serem zamienia się w koszmar! Dobroduszny dyrektor firmy żywnościowej, doktor Jenkins, przeistacza się na oczach oniemiałych pracowników swojej firmy w postać ohydnego pana Hyde’a i grozi wszem i wobec, że zatruje całą produkcję pycharoni z serem. Każdy, kto skosztuje potrawy zamieni się w takiego samego potwora jak on – pana Hyde’a. Czy Scooby-Doo i Tajemnicza Spółka zdołają ocalić świat przed szaleństwem potwora? Być może. Ale będą potrzebować twojej pomocy!

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

45
Boon, Łyżeczka z zasobnikiem, Green - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
32,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,59 zł

46
Szachy Champion - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy Champion
MAGIERA RAFAŁ, od 8 lat
Dostępny17 szt.

Szachy Champion to zestaw, który spodoba się miłośnikom gier strategicznych. Drewniany zestaw zawiera elegancką kasetę, we wnętrzu kasety znajdują się dopasowane miejsca na wszystkie figury, co pozwala zachować ład i porządek. Czerwony, miękki materiał, którym wyłożono wnętrze, chroni bierki przed uszkodzeniem.

145,90 zł
138,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,29 zł

47
Balony wiszące, Moje 1. Urodziny, 5 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,40 zł
5,50 zł

Rabat 14,1%
oszczędzasz 0,90 zł

48
Pakiet: Ralph Demolka, 2 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Ralph Demolka, 2 DVD
Rich Moore, Phil Johnston , 2019
Dostępny202 szt.

Walt Disney Animation Studios przedstawia Ralpha Demolkę – sympatycznego osiłka o wielkim sercu. Zobacz przygody Ralpha i jego równie osobliwej koleżanki Vandelopy, którzy przemierzają ekscytujące krainy gier video i Internetu. „Ralph Demolka” i „Ralph Demolka w Intenecie”, to wspaniałe, pełne przygód animacje, które zachwycą widzów w każdym wieku.

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

49
Album mamy. Twoja historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album mamy. Twoja historia
Dostępny416 szt.

Piękny graficznie Album mamy to pomysł na uatrakcyjnienie chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Zachęca rodziców do opowieści, które dla małych dzieci będą może początkowo brzmiały jak prehistoria, ale spisane, po latach z pewnością nabiorą zupełnie nowego wydźwięku. Doskonały prezent na dzień mamy!

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

50
Zeszyt A5/96k kratka Int Mat Uv Office Fol A 10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,30 zł
5,04 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,26 zł

Wróć do góry