hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.05.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 22 maja 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tata Oli. Tom 2. Zwariowane wakacje taty Oli (Thomas Brunstrom), na drugim Słuchaj, mój ludu. Szukam cię. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej (Władysław Kubik SJ). Kolejny produkt to Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej (Władysław Kubik SJ) oraz 60 zabaw żłobkowych. Materiały dla opiekunów, psychologów i logopedów (Anna Różańska-Gał, Joanna Kuś, Joanna Wasilewska-Kogut).
1
Tata Oli. Tom 2. Zwariowane wakacje taty Oli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tata Oli. Tom 2. Zwariowane wakacje taty Oli
Dostępny370 szt.

Na dworze panuje jesienna plucha, więc tata Oli postanawia zabrać rodzinę na wakacje w ciepłe kraje. Całą rodziną lecą do wspaniałego hotelu z basenem, gdzie zamieniają się w prawdziwych turystów – skaczą do wody na bombę, jedzą lody, opalają się, wylegują pod parasolem i robią wspólnie mnóstwo różnych rzeczy, nie zawsze mądrych, ale w końcu to przecież czas wakacji. Ola jest taka szczęśliwa, że z niepokojem odlicza dni do powrotu. Po przyjeździe do domu popada w chandrę, ale jej tata potrafi znaleźć na to sposób – bo w końcu nie ważne, gdzie się przebywa, ale z kim, aby dobrze się bawić.

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

2
Słuchaj, mój ludu. Szukam cię. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchaj, mój ludu. Szukam cię. Podręcznik do religii dla klasy 5 szkoł...
Dostępny805 szt.

Program dla klas 5-8 szkoły podstawowej „Bóg kocha i zbawia człowieka” Program nr AZ-2-01/18 Numer podręcznika: AZ-21-01/18-KR-2/20 Od nowego roku szkolnego 2020/2021 zacznie obowiązywać nowa „Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” – dokument Konferencji Episkopatu Polski przyjęty 8 czerwca 2018 r. Pomoce katechetyczne do klasy 5 Wydawnictwa WAM pt. Szukam cię powstały na podstawie dokumentu Komisji Wychowania Katolickiego KEP: „Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach” (z 19 września 2019 r.), są więc zgodne z nową podstawą programową. Treścią podręcznika jest historia zbawienia jako nasza osobista historia, która zaczyna się od stworzenia świata, poprzez ludzki grzech i zbawienie dokonane w dziele Jezusa Chrystusa. Historia, która dzieje się wciąż dla nas i w nas. Stary Testament i historia Kościoła wprowadzone zostały chronologicznie. Historia Kościoła opowiedziana jest poprzez życie i działanie konkretnych ludzi każdej epoki, szczególnie postaci świętych. W podręczniku zawarto interesujące materiały tekstowe i ilustracyjne, a do nich zadania oraz w każdej katechezie modlitwę i podsumowanie istotnych treści katechezy w „Ważnej wiadomości”. Zadania prowokują do myślenia i prowadzą ucznia do poznania tajemnic wiary w świetle nauczania Kościoła. Zasadniczym celem korzystania z podręcznika jest pomoc we wprowadzeniu ucznia do osobistego spotkania z Bogiem i budzenie zachwytu życiem Ewangelią w Kościele. Imprimatur: Kuria Metropolitalna w Krakowie bp Damian Muskus, wikariusz generalny, ks. Kazimierz Moskała, wicekanclerz, ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś, cenzor, 18 czerwca 2020 r., nr 1240/2020

21,00 zł
16,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,20 zł

3
Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec. Ćwiczenia do religii dla klasy 1 szk...
Dostępny1312 szt.

Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM Bóg – nasz Ojciec powstały na podstawie nowego „Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach”, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Pomoce są więc zgodne z „Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” (KEP, 8 czerwca 2018 r.). Pakiet pomocy katechetycznych składa się z podręcznika ucznia, ćwiczeń, poradnika metodycznego oraz pomocy multimedialnych dostępnych w Internecie. Ćwiczenia zostały przygotowane jako pomoc dla ucznia w rozumieniu treści katechezy, w twórczym podejściu do tematu i w utrwaleniu wiadomości. Zadania oparte na szacie graficznej to rysunki do twórczego uzupełnienia kolorowymi elementami wycinanymi, a także naklejkami oraz własnymi rysunkami dziecka. W odpowiednim dla dziecka momencie nauki wprowadzone zostały także zadania związane z czytaniem albo pisaniem pojedynczych słów. Ćwiczenia pomogą angażować dziecko w przeżywanie tajemnic wiary, kształtować postawy i interioryzować wartości. Zamieszczone w niektórych jednostkach szlaczki wprowadzą dziecko w świat symboli chrześcijańskich.

16,00 zł
12,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,20 zł

4
60 zabaw żłobkowych. Materiały dla opiekunów, psychologów i logopedów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60 zabaw żłobkowych. Materiały dla opiekunów, psychologów i logopedów
Dostępny414 szt.

Witamy w żłobku! Miejscu, które przez ostatnie dwadzieścia lat przeszło ogromną przemianę. Z placówki, która miała za zadanie pełnić głównie funkcję opiekuńczą, stało się, a nawet staje, bo ta zmiana wciąż następuje, miejscem coraz bardziej nastawionym na stymulowanie rozwoju dziecka zgodnie z najnowszymi odkryciami w tej dziedzinie. W prezentowanej publikacji proponujemy scenariusze zabaw rozwojowych do wykorzystania przez opiekunów, psychologów i logopedów pracujących w nowoczesnych żłobkach, ale również rodziców pragnących działać stymulująco na swoje dzieci.

16,00 zł
10,88 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 5,12 zł

5
Mindfulness dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mindfulness dla dzieci
Dostępny98 szt.

Doskonale wiemy, że najmłodsi potrzebują regularnego treningu fizycznego, nawet jeśli nie planują kariery sportowej. Jednak nie tylko mięśnie wymagają ćwiczeń! Równie ważna jest praca nad mózgiem, żeby wzmacniać i rozwijać te jego części, które odpowiadają za podejmowanie decyzji, oraz doskonalić umiejętności zapamiętywania i przypominania sobie informacji. Wartościowym efektem takiego treningu jest także nauka kontroli reakcji "uciekaj lub walcz". Przede wszystkim należy nauczyć się uważności. To trudne słowo oznacza bycie świadomym, co jest tu i teraz: co właśnie widzimy, słyszymy, odczuwamy i jakich doświadczamy emocji. Uważność pomaga przejąć kontrolę nad sytuacją i podjąć najlepszą decyzję w danej chwili.Ta książka jest przeznaczona dla najmłodszych czytelników. Przywołuje historie dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji i musiały dokonać wyboru - a poradziły sobie z tym dzięki wielu różnym technikom. Te zostały opisane głosami samych dzieci, które dzielą się również własnymi ćwiczeniami na uważność, do zastosowania w różnych okolicznościach życiowych. Ponadto znalazły się tu propozycje świetnych ćwiczeń kształcących umiejętność skupiania się na własnych emocjach i rozpoznawania ich. To rzecz, którą młodzi odbiorcy mogą przeczytać wspólnie z rodzicami albo samemu po cichu - a potem wypróbować zaprezentowane techniki, a te, które polubią najbardziej, stosować jak najczęściej w codziennym życiu.

29,90 zł
19,73 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 10,17 zł

6
Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii
Dostępny227 szt.

Z tej książki dowiesz się: • Co łączyło Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem? • Jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki? • Dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią? • Co wspólnego miał gangster Al Capone z kompozytorem Robertem Schumannem? Przez lata psychiatria uchodziła za czarną owcę medycyny. Wizyta u psychiatry była ostatecznością i często wiązała się z ostracyzmem społecznym. Nie pomagał fakt, że powstające teorie dotyczące leczenia schorzeń psychicznych często były ze sobą sprzeczne. Jeffrey A. Lieberman – były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – prowadzi nas, wręcz w detektywistyczny sposób, przez historię jednej z najciekawszych dziedzin medycyny. Pokazuje trudności, przed którymi stawali psychiatrzy, próbując znaleźć przyczyny chorób i sposoby na skuteczne ich wyleczenie. Ale przede wszystkim opowiada o tym, jak długo psychiatrzy musieli walczyć o udowodnienie tego, że choroby, którymi się zajmują, istnieją naprawdę. Książki dobre nie tylko w teorii!

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

7
Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec  Podręcznik do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzę w Boga. Bóg - nasz Ojciec Podręcznik do religii dla klasy 1 sz...
Dostępny1122 szt.

Pomoce katechetyczne do religii dla klasy 1 szkoły podstawowej Wydawnictwa WAM pt. Bóg – nasz Ojciec powstały na podstawie nowego „Programu nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach”, dokumentu przygotowanego przez Komisję Wychowania Katolickiego KEP (z 19 września 2018 r.). Pomoce są więc zgodne z „Podstawą Programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” (KEP, 8 czerwca 2018 r.). Pakiet pomocy katechetycznych składa się z podręcznika ucznia, ćwiczeń, poradnika metodycznego oraz pomocy multimedialnych dostępnych w Internecie. Podręcznik: Piękny materiał ilustracyjny ukazuje sceny biblijne, a także z życia codziennego dziecka i rodziny oraz wprowadza w liturgię Kościoła. Jest więc znakomitym materiałem do katechezy biblijnej, ukazuje jej związek z przeżyciami i doświadczeniami dziecka oraz przygotowuje do udziału w liturgii Kościoła. Teksty w podręczniku to krótkie cytaty z Biblii i wyjaśnienia tematu. Druk jest dostosowany do potrzeb uczniów, jednak teksty zasadniczo przeznaczone są do czytania przez katechetę. Każdy temat zawiera także modlitwę oraz wyróżniony odpowiednią czcionką tekst najważniejszych treści. Na te najistotniejsze wiadomości wskazują przewodnicy. Są to postaci świętych – w klasie pierwszej to św. Hiacynta i św. Franciszek, dzieci fatimskie.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

8
Pola na plaży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola na plaży
Dostępny209 szt.

Pola doskonale zna już sześć zasad dla zagubialskich, więc na pewno nie zgubi się podczas rodzinnego wypadu na plażę. Ale jak miło i bezpiecznie i miło spędzić czas na plaży? Jak wypocząć, doskonale się bawić, a jednocześnie nie przeszkadzać innym? Wystarczy poznać osiem zasad udanego plażowania: 1. Załóż czapkę, stosuj krem, by przed słońcem chronić się. 2. Hej pływaku, zwłaszcza młody, nigdy nie wchodź sam do wody! 3. Ograniczaj wodne psoty, jeśli nie ma ktoś ochoty! 4. Nie syp piaskiem w innych ludzi, to ich gniew z pewnością wzbudzi! 5. Inni będą mieli żal, gdy zagłuszysz im szumu fal. 6. Jeśli chcesz na plaży być, musisz bardzo dużo pić. 7. Powiewa flaga czerwona – kąpiel w morzu zabroniona! 8. I dorośli, i wy dzieci zabierajcie swoje śmieci!

24,99 zł
15,24 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 9,75 zł

9
Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Bo ci przyłożę!
Dostępny104 szt.

Historyjka, która uczy, jak się właściwie komunikować i unikać agresji. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
8,13 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 4,77 zł

10
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Stara chata - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Stara chata
Clementoni, 1000
Dostępny96 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

21,90 zł
19,27 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,63 zł

11
Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość, wolność, samotność. Nowe spojrzenie na związki między ludźmi
Dostępny49 szt.

Osho – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych. Książka pomaga zrozumieć, czym tak naprawdę jest miłość, i wyjaśnia, ze jedynie pełne zdemaskowanie lęków przed samotnością i wolnością sprawi, ze będziemy umieli godnie żyć obok drugiego człowieka i stworzyć zdrowy związek. Autor przekonuje, że miłość jest najlepszym sposobem na osiągnięcie spełnienia. Osho mówi: bądź sobą. Nieustannie poznawaj siebie, zaakceptuj siebie, kochaj siebie. Nie bądź niczyją kopią. Masz własny, potężny i wyjątkowy potencjał – nigdy wcześniej nie było takiego jak ty człowieka i nie będzie nigdy w przyszłości. Pokochaj siebie, abyś mógł prawdziwie kochać innych.

34,99 zł
22,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

12
Poniedziałkowe dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Poniedziałkowe dzieci
Dostępny60 szt.

Było to lato, gdy umarł Coltrane, lato miłości i zamieszek, lato, gdy przypadkowe spotkanie na Brooklynie pchnęło dwoje młodych ludzi na drogę sztuki, miłości i wspólnej pracy. Patti Smith została poetką i piosenkarką, a Robert Mapplethorpe rozwijał swój prowokacyjny styl w fotografii. Niewinni, oddani sztuce, przemierzali Nowy Jork od Coney Island po Czterdziestą Drugą Ulicę, aż dotarli do słynnego okrągłego stołu w lokalu Kansas City, w którym brylował krąg przyjaciół i wyznawców Andy’ego Warhola. W 1969 roku para zamieszkała w hotelu Chelsea i weszła do środowiska ludzi okrytych – dobrą i złą – sławą, wpływowych artystów z barwnej cyganerii. To tam dwoje dzieciaków zawarło pakt, że będą się o siebie troszczyć. Poniedziałkowe dzieci zaczynają się jako historia miłosna, a kończą jako elegia. To także hołd złożony Nowemu Jorkowi na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, jego pięknu i jego demonom. To prawdziwa baśń, portret dwojga młodych artystów w przededniu sławy.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

13
Chrześcijaństwo po prostu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrześcijaństwo po prostu
NiedostępnyBrak

Chrześcijaństwo po prostu powstało w nietypowy sposób. Podczas ostatniej wojny światowej BBC przeprowadziło z C.S. Lewisem cykl rozmów o wierze chrześcijańskiej. W rezultacie powstała z tego książka dla tych, którzy chcą wierzyć, ale przeszkadza im w tym intelekt. Autor posiada niezwykły talent do logicznego wyjaśniania kontrowersyjnych kwestii, prostego ujmowania skomplikowanych zagadnień. Porusza problemy od dawna sprawiające kłopot wnikliwym i krytycznym wyznawcom religii, jak i tym, którzy przekonać się do wiary nie potrafią. Przyczyną tego stanu są jej swoiste sprzeczności, jak na przykład kwestię zła i tzw. Boskiego przyzwolenia na nie. "Chrześcijaństwo po prostu" to wspaniała lektura, która może stać się pasjonującą przygodą zarówno intelektualną, jak i duchową. W równej mierze dla wierzących i nie wierzących, dla chrześcijan i niechrześcijan.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

14
Wierzyński Sens ponad klęską - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzyński Sens ponad klęską
Dostępny14 szt.

Kazimierz Wierzyński, jeden z najwybitniejszych poetów polskich XX wieku, prominentny skamandryta, niestrudzony opiekun literackich adeptów, wreszcie jedna z czołowych postaci polskiej literatury emigracyjnej i życia literackiego poza krajem, niezłomny i nieprzejednany reprezentant środowiska londyńskiego, który ze szczytu powodzenia, obrotem spraw przerastających jednostkę, ale i skutkiem własnych wyborów spadł w nizinę obcości, odrzucenia, zmarginalizowania, nieledwie zapomnienia. Nie doczekał się aż do teraz mono- i biografii, które pokazałyby nie tylko poetę, ale i człowieka, i w dodatku uczyniły to zajmująco, dostępnie, poza jakimkolwiek metajęzykiem. Dobrze się stało, szczęśliwie nawet, że książkę o poecie napisał poeta, poeta dysponujący solidnym warsztatem nie tylko pisarskim, ale też literaturoznawczym. Książka pomyślana została jako cykl esejów biograficznych komponujących się w spójną całość. To "opowieść biograficzna" umieszczona w rozległym kontekście historycznym, społecznym, politycznym, w którym Autor porusza się ze swobodą erudyty, jest właśnie opowieścią do przeczytania, do odczucia.(z recenzji wydawniczej dra hab. Krzysztofa Ćwiklińskiego)

25,00 zł
16,50 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 8,50 zł

15
Empatia. Poradnik dla wrażliwych. Dla tych, co za dużo myślą i czują - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empatia. Poradnik dla wrażliwych. Dla tych, co za dużo myślą i czują
Dostępny91 szt.

Dla każdej wrażliwej osoby, której nie raz już powiedziano, aby „w końcu wzięła się w garść” (i dla tych, którzy czasem mają ochotę powiedzieć coś takiego komuś bliskiemu). Czujesz się przytłoczony atmosferą panującą w pracy? Jesteś bezradny wobec smutku przyjaciela, więc zamykasz się w sobie? Ostra uwaga wypowiedziana przez kogoś bliskiego wprawia cię w przygnębienie? Jeśli tak, jesteś osobą empatyczną, a może nawet wysoko wrażliwą. Jaka jest między nimi różnica? Judith Orloff twierdzi, że osoba empatyczna odczuwa głęboką potrzebę bliskości z człowiekiem odczuwającym radość lub ból, osoba wysoko wrażliwa zaś jest wyczulona na wszelkie zmiany nastroju, emocje i stany psychiczne innych, a przy tym jest pozbawiona ochrony, jaką dysponuje większość ludzi. Łatwo ją więc zranić. Ta praktyczna książka została stworzona, aby wesprzeć i podbudować zarówno osoby wysoko wrażliwe, jak i te, które chcą rozwinąć swoją wrażliwość, żeby umieć troszczyć się o innych w świecie pozbawionym empatii. Ponadto pomaga ona ludziom o delikatnej konstrukcji psychicznej w podejmowaniu wyzwań i pozwala lepiej zrozumieć własne potrzeby. Jest też cennym źródłem informacji dla tych, którzy osoby wysoko wrażliwe mają w swoim otoczeniu. W poradniku znajdziesz m.in.: • ćwiczenia, dzięki którym dowiesz się, jakim typem osoby wysoko wrażliwej jesteś, • sposoby na podniesienie samooceny, • narzędzia do ochrony przed przebodźcowaniem, • metody uzupełniania energii życiowej oraz radzenia sobie ze stresem, • odpowiedź na pytanie, jak znaleźć odpowiednią dla siebie pracę i stworzyć w niej zdrowe relacje, • wskazówki dotyczące rodzicielstwa i wychowywania empatycznych dzieci.

42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

16
Bóg nie jest miły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg nie jest miły
Dostępny2 szt.

Nie wpadajmy w pułapkę pluszowego chrześcijaństwa. Prawdziwy Bóg nie jest przyjemny, użyteczny i „popkulturowy”. On jest tajemniczy, budzi podziw i wymaga zaangażowania całej naszej osoby. Tylko taki Bóg – przekonuje Ulrich L. Lehner – może stanowić dla nas wyzwanie. Tylko dzięki takiemu Bogu jesteśmy otwarci na przemianę i życie pełne łaski. Tylko z takim Bogiem życie staje się niepowtarzalną przygodą.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

17
Poufne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Poufne
Dostępny74 szt.

Piękna osobista proza o losach pewnej żydowskiej rodziny naznaczonej długim cieniem historii. Podążając za narratorem, śledzimy sceny z codziennego życia, pełne czułości i humoru, niekiedy trudne, przepełnione doświadczeniem choroby i straty. Tutaj przeszłość bywa obciążeniem, ale także powodem do wyzwalającego śmiechu, a ironia i miłość pozwalają radzić sobie z gorzkim dziedzictwem. Bohater, kiedyś mały chłopiec, syn i wnuk, teraz ojciec i mąż, obserwuje rodzinne losy i pyta sam siebie: czyim życiem żyję?

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

18
Pójdę za tobą wszędzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pójdę za tobą wszędzie
Dostępny264 szt.

Kaja niedługo zostanie mamą – niestety, prawdopodobnie samotną mamą. Nie ma bliskich, a na domiar złego traci pracę. Ojciec dziecka proponuje jej pomoc, lecz mieszka na drugim końcu Polski. Kaja nie ma wyboru – musi wyjechać, zostawić za sobą przeszłość i zacząć życie u boku mężczyzny, którego nie kocha. Luksusowy dom i brak trosk nie sprawiają, że jej życie staje się bajką. Dziewczyna czuje się bardzo samotna. Pewnego dnia poznaje w bibliotece uroczego starszego pana Kazimierza, który opowiada jej historię swojej wielkiej miłości, gdy przed laty poślubił byłą więźniarkę z obozu znajdującego się w czasach wojny nieopodal jego wsi. Między dwojgiem tak różnych, a jednocześnie tak podobnie samotnych ludzi rodzi się prawdziwa przyjaźń. Historia Wandy, która też musiała porzucić wszystko i ruszyć w nieznane, przynosi Kai ulgę. Podobnie jak rozmowy z przystojnym ogrodnikiem zatrudnionym w jej nowym domu…

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

19
Coaching zwinnych zespołów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching zwinnych zespołów
Dostępny10 szt.

Coaching zwinnych zespołów Kompendium wiedzy dla ScrumMasterów, Agile CoachówNa czym polega coaching według zasad Agile? Na ciągłym poprawianiu wpływu swoich działań coachingowych, aby inni mogli stawać się świetni. Dzięki temu zespoły mogą tworzyć wspaniałe produkty, a firmy czerpią korzyści z funkcjonowania samodzielnych i odpowiedzialnych zespołów. Być może w efekcie w świecie pełnym możliwości zapanuje kultura innowacyjności i ciągłego doskonalenia się. Właśnie ten imperatyw "ciągłego doskonalenia się" oznacza otwieranie się na coraz to nowsze koncepcje coachingowe i wprowadzanie ich do swojej codziennej pracy z zespołami i pojedynczymi ludźmi. Aby to osiągnąć, każdy coach potrzebuje zmierzyć się z nowymi pomysłami, nawet jeśli część z nich miałaby wymiar prowokacyjny, a tylko niektóre praktyczny.Ta książka jest czymś w rodzaju wyprawy, podczas której poznasz sposoby na osiągnięcie doskonałości w roli Agile Coacha. Zainspiruje Cię do obserwowania swojego zespołu i poszczególnych osób oraz wyciągania wniosków z tych obserwacji, a także przepracowania własnych uprzedzeń i emocji. Dowiesz się, kiedy podejmować decyzje o przekuciu tych obserwacji i refleksji w działania, aby możliwie najlepiej przysłużyć się poprawie obecnego stanu. Nie znajdziesz tu jedynego słusznego przepisu, ale pomoc w odkryciu własnej, niepowtarzalnej ścieżki coacha. Opisane tu koncepcje ułatwią zmianę perspektywy i odkrywanie skutecznych technik, które pomogą w motywowaniu zespołu do uzyskiwania wyższej efektywności.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

20
Jutro przypłynie królowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jutro przypłynie królowa
Dostępny61 szt.

Pitcairn to skrawek lądu na Oceanie Spokojnym leżący piętnaście tysięcy kilometrów na południowy wschód od Londynu. W 1790 roku do brzegów wyspy przybił brytyjski okręt Bounty. Buntownicy zeszli na ląd. Obecnie żyje tam kilkadziesiąt osób. Sześć razy do roku w pobliże wyspy podpływa statek, czasem zawija jacht, a mieszkańcy z tajemniczych powodów niechętnie patrzą na obcych. Angielski dziennikarz został deportowany, zanim zdążył zejść z pokładu. To samo spotkało francuskiego autora książek podróżniczych. Pewna reporterka usłyszała: „Powiesimy cię, jeśli o nas źle napiszesz”. Korespondentka australijskiego „The Independent” była zastraszana. Na forum internetowym zamieszczono post: „Kathy Marks powinna być zastrzelona”. Maciej Wasielewski dostał się na wyspę, podając się za antropologa badającego żeglarskie sagi. To, co odkrył, okazało się jeszcze bardziej skomplikowane, niż przeczuwał…

32,90 zł
19,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,16 zł

21
Igrzyska śmierci. Tom 2. W pierścieniu ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska śmierci. Tom 2. W pierścieniu ognia
Dostępny29 szt.

Każdego roku w państwie Panem na zlecenie Kapitolu telewizja relacjonuje reality show zwane Głodowymi Igrzyskami. Dwudziestu czterech losowo wybranych nastolatków z każdego dystryktu toczy śmiertelną walkę. Ich zwycięzca może być tylko jeden. W Igrzyskach śmierci dwójka uczestników Katniss Everdeen i Peeta Mellark udaremnia plany Kapitolu, wymuszając zwycięstwo obojga. Za to zwycięstwo bohaterowie zapłacą cenę, jakiej się nie spodziewają... W drugim tomie trylogii, W pierścieniu ognia, Katniss i Peeta przygotowują się do odbycia obowiązkowego Tournee Zwycięzców, kiedy dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich zuchwały czyn. W tle trwają przygotowania do rocznicowych, 75. Głodowych Igrzysk, które przyniosą bardziej niż zaskakujący obrót spraw... Bo Kapitol jest zły. I Kapitol pragnie zemsty...

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

22
Widoki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widoki
Dostępny259 szt.

Druga część bestsellerowej serii „Czas na zmiany” Dziesięć lat temu wspólne wakacje na Wyspach Kanaryjskich zmieniły ich życie. Od tamtej pory każdy z nich pisze dla siebie zupełnie nową historię. Dorosły już Kacper usiłuje ratować rozpadające się małżeństwo, Dariusz walczy o wyczekiwany awans, a zakochana Sandra stara się znaleźć wspólny język z nastoletnią córką. Ich drogi wciąż przecinają się w mieście nieograniczonych możliwości i spełniających się marzeń. Jak daleko można się posunąć, aby odnieść sukces? Kto ma prawo decydować o naszej przyszłości? I czy miłość naprawdę wszystko zwycięży? Codzienne wyzwania, wspólne radości i tajemniczy pamiętnik skrywający mroczne sekrety. Agnieszka Lis pokaże wam stolicę, jakiej nie znacie!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

23
Jak stać się mężczyzną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak stać się mężczyzną
Dostępny12 szt.

Tę książkę powinien przeczytać każdy mężczyzna! Jak odkryć swoją męską tożsamość? Jak przestać być wreszcie chłopcem, a stać się dojrzałym mężczyzną? Jak ukształtować młodych chłopaków, aby w przyszłości byli odpowiedzialnymi mężami i ojcami, a także by potrafili prowadzić innych mężczyzn? Jason M. Craig napisał inspirującą książkę, która – łącząc dobrze udokumentowane badania naukowe, Pismo Święte i praktyczne przykłady z życia – zajmuje się procesem przejścia od chłopięctwa do dojrzałem męskości. Autor wskazuje na ważną rolę, jaką w tym procesie odgrywają: ojcowskie przywództwo, inicjacja w męskość, dyscyplina oraz rytuały. Dzieli się doświadczeniami, dzięki którym sam stał się mężczyzną, i podpowiada, co trzeba zrobić, aby odnaleźć w sobie taką męskość, jakiej oczekuje od nas Bóg. Pasjonująca lektura dla mężczyzny, który chce odkryć swoją prawdziwą tożsamość! „Aby stać się mężczyzną, musimy sprawdzić swoje siły, nauczyć się podejmować wyzwania, w końcu wziąć odpowiedzialność za siebie i za innych. Jak tego dokonać, dowiesz się z tej rewelacyjnej książki Jasona M. Craiga”. – Andrzej Lewek, lider Mężczyzn św. Józefa „Jeśli pragniesz odkryć swoją męską tożsamość lub chcesz poprowadzić swego syna do dojrzałości, potrzebujesz dobrego przewodnika. Jason M. Craig nie udziela banalnych odpowiedzi, ale wskazuje drogę od bycia chłopcem do stania się mężczyzną. Obowiązkowa lektura dla każdego ojca”. – Michał Piekara, lider Przymierza Wojowników Jason M. Craig jest magistrem teologii i absolwentem Augustine Institute. Przeszedł na katolicyzm. Współzałożyciel organizacji Fraternus – parafialnego bractwa mężczyzn, którzy pełnią funkcję mentorów dla młodszych pokoleń. Redaguje stronę ThoseCatholicMen.com i jest założycielem St. Joseph's Farm, gdzie organizowane są rekolekcje dla mężczyzn. Mąż Katie i ojciec sześciorga dzieci.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

24
Matematyka. Zbiór zadań konkursowych dla klas 7-8. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zbiór zadań konkursowych dla klas 7-8. Część 3
Dostępny4 szt.

Trzecia część Zbioru zadań konkursowych dla klas 7 i 8, podobnie jak dwie poprzednie, z całą pewnością nie zawiedzie poszukiwaczy intelektualnych przygód. Umysłowej rozrywki dostarczy uczniom 300 zróżnicowanych pod względem poziomu trudności łamigłówek. Prostsze z powodzeniem można rozwiązać, jeśli ma się podstawową wiedzę (choć trzeba będzie posłużyć się nią niestandardowo), zmagania z tymi trudniejszymi ułatwi Przybornik, czyli zestaw informacji przydatnych w trakcie analizy tego typu zadań. Publikację można również wykorzystać w czasie przygotowań, samodzielnych lub z pomocą nauczyciela, do konkursów przedmiotowych.

24,60 zł
21,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,44 zł

25
Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Nigdzie nie jadę!
NiedostępnyBrak

Historyjka, która uczy radzić sobie z lękiem przed samodzielnym wyjazdem. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

13,40 zł
9,92 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,48 zł

26
Wolność w łupinie orzecha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność w łupinie orzecha
Dostępny11 szt.

Oto garść wspomnień, dzięki którym poznasz życie i twórczość malarki i aktorki, Ludmiły Murawskiej-Péju urodzonej w 1935 roku. Ludmiła już jako mała dziewczynka obcowała ze sztuką, na co wpłynął jej wuj – Ludwik Hering. Dosyć wcześnie dało się poznać jej talent malarski, a w wieku 11 lat została zauważona dojrzałość jej prac w konkursie organizowanym przez „Przekrój”. Duży wpływ na jej prace i życie miał Józef Czapski, przyjaciel wuja, pod opieką artystyczną którego malowała. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u Artura Nacht-Samborskiego, skąd trzykrotnie była usuwana z powodów ideologicznych. Wraz z Heringiem i Mironem Białoszewskim współtworzyła Teatr Osobny w mieszkaniu poety w Warszawie. W 1980 roku po wielu latach związku poślubiła Marcela Péju, dziennikarza, wydawcę i sekretarza pisma Sartre’a „Les Temps modernes”. Maluje portrety, martwe natury i pejzaże, wiele podróżowała, pisała wspomnienia, które możesz odkryć w tej książce.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

27
Baby Born. Domek-butelka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Born. Domek-butelka
Zapf Creation
Dostępny30 szt.

Domek w butelce zawiera ponad 20 niespodzianek! Po rozłożeniu butelki z uchwytem do noszenia otwiera się urocza przestrzeń mieszkalna, która rozciąga się na dwa piętra. Obejmuje miejsca do zabawy dla dziecka, spania, zmiany pieluszki, kąpieli i nie tylko! W oryginalnym śpiworku zawinięta jest jedna z uroczych, kolekcjonerskich mini laleczek Baby Born. Laleczka ma zamknięte oczka, jeśli chcesz poznać ich kolor, przemyj je wodą. Aby poznać kolor włosów wystarczy zanurzyć lalkę w lodowatej wodzie i obserwować, jak zmienia się ich kolor. A to jeszcze nie koniec niespodzianek! Do zestawu dołączono buteleczkę, którą możesz napoić Baby Born. Gdy malutka zrobi siusiu, na pieluszce pojawi się odpowiedni wzór. Ciekawą funkcją domku jest działająca wanienka, napełnij ją do połowy czystą wodą następnie posadź w niej lalkę. Aby użyć prysznica, unieść głowicę prysznicową i kilka razy naciśnij przycisk pompki u góry aż zacznie lecieć woda. Zawartość i cechy zestawu: • domek w kształcie butelki, • ekskluzywna mała laleczka kolekcjonerska Baby Born Surprise z funkcją picia i siusiania, • śpiworek, • butelka, • pieluszka zmieniająca kolor, • działająca wanienka, • akcesoria: szczotka, miś, buteleczka z pudrem i szamponem. Wysokość lalki: ok. 11.0 cm Wymiary opakowania: 36.0 x 22.0 x 22.0 cm

166,90 zł
155,22 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,68 zł

28
Musashi T.4 Zwój Pustki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musashi T.4 Zwój Pustki
Dostępny29 szt.

W warstwie fabularnej "Musashi" jest doskonałą powieścią przygodową nawet dla czytelnika, który nie interesuje się Japonią, sztukami walki czy drogami osiągania sukcesu. Jednak gdy sięgnąć głębiej, będzie to opowieść o nadawaniu swojemu życiu wartości, niezależnie od tego, jakie by ono było.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

29
Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Moje życie jest moje. Opowieści o wolności i pożądaniu
Dostępny108 szt.

Jak wygląda w Polsce seks bez tabu? Od dominacji i swingu, przez kina porno i kluby go-go, po zmysłowe rytuały shibari. Moje życie jest moje to opowieść o wolności i pożądaniu wykraczających poza granice konwenansu. Mocna, intymna i szczera, wprowadzająca w doświadczenie ciała i seksu, który pochłania, zawłaszcza, a czasem niszczy. Historia o tym, kim chcielibyśmy być lub kim w swoich najskrytszych marzeniach i fantazjach naprawdę jesteśmy. Bohaterki i bohaterowie Ryzińskiego pokazują, jak w odważnym seksie objawia się to, co najbardziej ludzkie: namiętność, egocentryzm, zachłanność, a także żarliwa, niekiedy bolesna miłość. I że wyzwolenie seksualne bywa najważniejszym wyzwoleniem życiowym. Nie ma przecież jednego scenariusza na życie. Jest za to wiele o nim opowieści. Najciekawsze z nich to takie, w których opowiadający mówi: „Moje życie jest moje”. Albo: „Mój seks to ja”.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

30
Tajne życie. Kobieta w służbie CIA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajne życie. Kobieta w służbie CIA
Dostępny26 szt.

Tajne życie to nie tylko relacja z pierwszej linii frontu. To przede wszystkim wspomnienia kobiety, która musiała pogodzić narodziny córeczki z walką z terrorystami. Dojrzewająca w wywiadzie Fox stopniowo wyzbywała się kolejnych złudzeń – na temat przemocy, służby i wojny. Niedługo po 11 września Daniel Pearl, mentor i przyjaciel Amaryllis, zostaje porwany i zamordowany. Będąca na ostatnim roku Oxfordu Fox rezygnuje z pracy w organizacji humanitarnej. Zdeterminowana, by przeciwstawić się złu, rozpoczyna studia z zakresu terroryzmu i współczesnych konfliktów. To tam opracowuje algorytm, który pozwala określić prawdopodobieństwo powstania komórek terrorystycznych w dowolnym miejscu na świecie. Gdy w wieku dwudziestu jeden lat rozpoczyna służbę w CIA, jej pierwszym zadaniem jest analizowanie zagranicznych depesz. Odpowiedzialność jest ogromna: jedna pominięta przez nią informacja może poskutkować kolejną tragedią. Po krótkim epizodzie w centrali Fox zostaje skierowana na półroczny kurs dla oficerów działających w terenie. Przez sześć miesięcy w symulowanej rzeczywistości na Farmie uczy się korzystać z broni, uwalniać się z kajdanek, znosić tortury. Poznaje też najskuteczniejsze sposoby na popełnienie samobójstwa, gdyby kiedykolwiek dostała się do niewoli. Po zakończonym szkoleniu dostaje najtrudniejszy i najbardziej wymagający przydział – pod pozorem handlowania dziełami sztuki ma infiltrować siatki terrorystyczne działające na Bliskim Wschodzie. Amaryllis Fox – po odejściu CIA Amaryllis Fox relacjonowała bieżące wydarzenia i prowadziła analizy dla CNN, kanału telewizyjnego National Geographic, Al-Dżaziry, BBC oraz innych mediów światowych. Przemawia publicznie na wydarzeniach oraz uniwersytetach całego świata, opowiadając o działaniach na rzecz pokoju. Współprowadzi też program History Channel American Ripper. Mieszka w Los Angeles z mężem i córkami.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

31
Żniwiarz. Tom 5. Czarny świt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żniwiarz. Tom 5. Czarny świt
Dostępny244 szt.

Poznaj serię „Żniwiarz” autorki uhonorowanej nagrodą Książka Roku 2019 Lubimy Czytać! Nadszedł czas ostatecznego starcia. Słowiańskie demony muszą odejść w zapomnienie! Magda odrodziła się po raz kolejny. Po powrocie z zaświatów, razem z piekielnym ogarem przy boku, uchroniła Feliksa przed rychłą śmiercią. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Demony nie śpią i zaczynają się pojawiać nawet w biały dzień. Cała wieś Wiatrołom jest zagrożona, a wraz z nią świat zwykłych śmiertelników. Czy zły omen się sprawdzi i Nija powróci ze zdwojoną mocą? Czy śmierć bliskich przysłoni żniwiarzom zdrowy rozsądek? Władca demonów chyba nigdy nie da za wygraną! Koniec znanego wszystkim świata nadchodzi szybciej, niż się tego spodziewają… „Paulina Hendel ponownie stworzyła wartką i fascynującą opowieść, która pochłonie was i wciągnie w niezwykły świat demonów niczym sam Nija… Ta historia pełna pojedynków z potworami i tajemnic z zamierzchłej przeszłości to świetny finał serii, a przede wszystkim fantastyka z prawdziwego zdarzenia!” – Nowa Fantastyka

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

32
Katechizm dla narzeczonych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katechizm dla narzeczonych
Dostępny6 szt.

Spis katechez:-KATECHEZA I - Ks. dr Grzegorz KocKim jesteś, Panie?-KATECHEZA II - ks. mgr lic. Jan KluskaBoży pomysł na małżeństwo i rodzinę-KATECHEZA III - ks. dr Mateusz CzubakKocham, bo wierzę-KATECHEZA IV - ks. dr Jacek SeredaSakramentalność małżeństwa-KATECHEZA V - ks. dr Jacek SeredaZadania rodziny chrześcijańskiej (FC 17-64)-KATECHEZA VI - ks. mgr Andrzej KarwowskiMałżeństwa w ujęciu kanonicznym-KATECHEZA VII - ks. dr Grzegorz KocMiłość - rozwój i zagrożenia miłości małżeńskiej-KATECHEZA VIII - Ks. mgr Krzysztof Karol PiórkowskiKomunikacja i dialog w małżeństwie. Konflikty małżeńskie i ich rozwiązywanie-KATECHEZA IX - ks. mgr lic. Henryk GóralPłciowość - dar i zadanie-KATECHEZA X - ks. dr Jacek SeredaOcena moralna wybranych wykroczeń seksualnych-KATECHEZA XI - Ks. mgr lic. Henryk GóralOdpowiedzialne rodzicielstwo-KATECHEZA XII - Ks. mgr Marek AndrzejukRodzina - Kościołem Domowym. Ruchy i wspólnoty małżeńsko-rodzinne-KATECHEZA XIII - ks. Waldemar MrózLiturgia sakramentu małżeństwa

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

33
Najwspanialsze widowisko świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwspanialsze widowisko świata
Dostępny44 szt.

Richard Dawkins (autor między innymi Boga urojonego i Samolubnego genu) fascynująco opowiada, dlaczego ewolucja jest najlepiej udokumentowaną teorią naukową XXI wieku. Jeśli ktoś nie wierzy w teorię grawitacji, zawsze może wyskoczyć przez okno z X piętra, natomiast każdy, kto myśli, że teoria ewolucji to „tylko teoria”… powinien przeczytać Najwspanialsze widowisko świata.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

34
Zestaw 20 aut 6cm 1220 HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,20 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,70 zł

35
Zaraza, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaraza, CD
Kazik, e-Muzyka
Dostępny1 szt.

Kazik powraca! Po raz pierwszy od kilkunastu lat solowy album Kazika, zatytułowany „Zaraza” ukaże się już 5 czerwca. Jego muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” – wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem. Na płytę złoży się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”, który w ciągu kilku dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 8 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Na krążku Kazik powraca do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej w charakterystycznym dla siebie stylu. Wyraziste, nieco ironiczne i wyjątkowo aktualne teksty – znak rozpoznawczy Staszewskiego – nabiorą szczególnego znaczenia w kontekście sytuacji epidemiologicznej, a ciekawe aranżacje Wojtka Jabłońskiego dodają niezwykłego charakteru. Lista utworów: 1. Kwarantanna 2. Noże i pistolety 3. Nigdzie już nie pójdę dziś 4. Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale 5. Ona zakażona miłością 6. Gdy Chińczycy mówią Gan Pai 7. Kluczem przyciskaj windę 8. Demokracja 9. Twój ból jest lepszy niż mój 10. Powiedzcie, że kochacie nas 11. Hania i Hela 12. Bilet w jedną stronę złą 13. Ręce na stole 14. Bawmy się 15. Bohater

39,99 zł
37,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

36
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 6. Zbrodnia na receptę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 6. Zbrodnia na receptę
Dostępny77 szt.

Kiedy ukochany dziadek Hazel umiera, Daisy Wells towarzyszy swojej przyjaciółce podróży do jej rodzinnego domu w pięknym, tętniącym życiem Hongkongu. Po trzydziestu dniach podróży statkiem dziewczęta docierają na miejsce, gdzie Hazel dowiaduje się, że wszystko się zmieniło. Nie ma jej ulubionej pokojówki, za to pojawia się nowy członek rodziny – Hazel dowiaduje się, że ma młodszego brata. Tym razem tragedia uderza najbliżej, Hazel z detektywa zmienia się w podejrzaną. Zostaje wrobiona w morderstwo! Obie członkinie Towarzystwa detektywistycznego muszą teraz współpracować jak nigdy wcześniej, konfrontując się z niebezpiecznymi gangami, tajemniczymi podejrzanymi i złowrogimi prywatnymi detektywami, aby rozwiązać morderstwo i oczyścić imię Hazel, zanim będzie za późno…

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

37
U źródeł polskiego klasycyzmu - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U źródeł polskiego klasycyzmu
praca zbiorowa, Akademia Muzyczna w Katowicach
NiedostępnyBrak

Publikacja Akademii Muzycznej w Katowicach (2018) pod tytułem U źródeł polskiego neoklasycyzmu. Nauczanie Nadii Boulanger na tle edukacji kompozytorskiej w Berlinie w I połowie XX wieku pod redakcją Jolanty Szulakowskiej jest pierwszą w kraju edycją z przedstawieniem sylwetki i dokonania słynnej Maestry w kontekście Jej czasów, jak i w świetle dychotomii kultury francuskiej i niemieckiej. Oprócz historycznego zarysowania relacji polsko-niemieckich i polsko-francuskich (Bartłomiej Barwinek) Czytelnik znajdzie nowatorski w polskiej muzykografii opis niemieckiej "szkoły" kompozytorskiej na przełomie XIX i XX wieku (Wojciech Stępień). Nadia Boulanger została w tej książce szeroko ukazana poprzez Jej wyczerpujący biogram na tle charakterystyki polskiego neoklasycyzmu i kultury francuskiej tamtych czasów (Krystyna Modrzejewska) wraz z aneksami w postaci wykazu Jej utworów i polskich uczniów na przestrzeni kilku dekad oraz korespondencji z polskimi kompozytorami (Jolanta Szulakowska). Portret ten jest uzupełniony oglądem polskiej "szkoły" Nadii (Magdalena Stochniol) oraz wywiadami z niektórymi uczniami sławnej Nadii, m. in. z Krzysztofem Meyerem i Stanisławem Skrowaczewskim (Agnieszka Nowok-Zych, M. Stochniol). Ważnym aspektem są zamieszczone w tomie analizy utworów polskich twórców pisanych pod wpływem Wielkiej Nauczycielki autorstwa studentów i doktorantów katowickiej Uczelni (Sz. Borys, M Dziurawiec, W. Michno, A. Rotterman). Należy dodać, iż rozprawy te zostały oparte na oryginalnych materiałach źródłowych z zasobów francuskich (Paryż, Lyon) i niemieckich oraz na obcych opracowaniach dotyczących samej Nadii Boulanger, jak i Jej czasów. W tych badaniach i rozległych relacjach Nadia Boulanger jawi się jako prekursorka polskiego neoklasycyzmu, jako inicjatorka, preceptor rozwoju artystycznego i intelektualnego polskich twórców oraz ich niezawodny przyjaciel.

29,00 zł
38
Klocki konstrukcyjne, kółka (54 elementy) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne, kółka (54 elementy)
Hipo
NiedostępnyBrak

Klocki konstrukcyjne w żywych kolorach to propozycja dla wszystkich dzieci lubiących używać swojej wyobraźni do tworzenia budowli przestrzennych. Klocki przyciągną nawet tych najbardziej wymagających miłośników klocków i małych konstruktorów. Do zabawy potrzebna będzie chęć, zapał i wyobraźnia bez ograniczeń. Zestaw zawiera 54 elementy.

21,90 zł
19,93 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,97 zł

39
Nadwaga otyłość i psychologia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadwaga otyłość i psychologia
Dostępny9 szt.

Książka poświęcona jest analizie zastosowania interwencji poznawczo-behawioralnych jako strategii wspomagających proces redukcji masy ciała. Terapia poznawczo-behawioralna jest uznawana za jedno z najbardziej skutecznych podejść w leczeniu otyłości oraz innych zaburzeń psychicznych jej towarzyszących. W części teoretycznej monografii zostały przybliżone kwestie złożonych przyczyn oraz konsekwencji nadmiaru kilogramów. Poszczególne rozdziały książki koncentrują się zarówno na uwarunkowaniach psychospołecznych, jak i biomedycznych. Zgodnie z tematyką szerzej został potraktowany temat zastosowania terapii poznawczo-behawioralnej we wspomaganiu redukcji masy ciała. Z kolei część empiryczna składa się z badań ilościowych oraz analizy jakościowej – studium przypadku psychoterapii poznawczo-behawioralnej osób z nadmiarem kilogramów. Książka może zainteresować zarówno praktyków zajmujących się pracą z osobami z nadmiarem kilogramów, jak i osoby zajmujące się tym tematem od strony naukowej.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

40
Auto Toyota Prado 12cm światło dźwięk FY6188-12D HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,20 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,70 zł

41
Bayala i ostatni smok, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala i ostatni smok, DVD
Aina Järvine, Federico Milella, 2019
Dostępny10 szt.

Twórcykinowychhitów „Ups!Arkaodpłynęła”i „Luis i obcy” zapraszają na wspaniałą wyprawę do krainy magii.Totutajodkryjeciemocwróżekisiłęmarzeń. Odnajdziecie fantastyczne zwierzęta i poznacie zaklęcia,zdolnepokonaćkażdąprzeszkodę. Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa porwała i uwięziła smoki – źródło magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone. Nadzieja na ocalenie pojawia się,gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo. Aby przywrócić wieczną magię do Bayala, siostry Surah i Sera będą musiały wyruszyć w pełną przygód podróż na drugi kraniec świata.

30,00 zł
27,60 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

42
Schowek
6,40 zł
43
Nova Ziemia - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nova Ziemia
Muduko, od 10 lat
Dostępny62 szt.

Logiczna gra karciano-kafelkowa Rok 2XXX. Ziemia nie nadaje się już do zamieszkania. Ale ludzkość znalazła nową planetę, którą można skolonizować, i uruchomiła projekt Akcja: Terraformacja. Dzięki nowoczesnym technologiom macie szansę na zbudowanie Novej Ziemi. Jako Kierownik Projektu musisz nie tylko stworzyć warunki odpowiednie dla żywych istot, ale również zmierzyć się z klęskami żywiołowymi. Zasady: 1. Wykorzystuj punkty akcji na odwracanie, przesuwanie lub obracanie kafelków terenu 2. Ułóż teren Novej Ziemi zgodnie z wymaganiami misji, by móc zrealizować cele główne 3. Wraz z innymi graczami osiągnij wszystkie cele przed końcem dostępnych misji 4. Dostępny wariant kooperacyjny i rywalizacyjny oraz różne poziomy trudności Zawartość opakowania: • 51 kart, • 16 kafelków terenu, • klepsydra, • instrukcja.

54,00 zł
45,90 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,10 zł

44
Koparka 18cm 83015 HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
20,84 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,06 zł

45
Kielich upojenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kielich upojenia
Dostępny39 szt.

Pierwszy w Polsce większy wybór twórczości poety, który przynajmniej przez półwiecze władał wyobraźnią narodu słoweńskiego, z niezwykłą mocą wpływał na sposób myślenia i emocjonalność swoich rodaków. Poezja ta nie zamyka się jednak w minionym czasie ani w kręgu narodowej wspólnoty, przeciwnie – mistrzostwo słowa Župančiča, witalizm jego wierszy oraz podejmowane przez niego uniwersalne tematy (tęsknota za ojczyzną, migracja, nieszczęścia wojen światowych, ale też osobiste przeżycia młodzieńcze i miłosne) sprawiają, że słoweński klasyk okazuje się poetą ważnym i aktualnym także dla dzisiejszych polskich czytelników.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

46
Cobi. 78902 Hairdooz. Laleczka w butelce szamponu - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi. 78902 Hairdooz. Laleczka w butelce szamponu
Cobi
NiedostępnyBrak

Laleczki Hairdooz w neonowych kolorach to słodziaki zamknięte w buteleczkach szamponu. Otwórz buteleczkę i sprawdź jaka laleczka znajduje się w środku. Każda ma inną fryzurę, a ich włosy pachną owocami. Laleczki siedzą na fotelikach w rożnych pozach. Możesz trafić na unikatową laleczkę z włosami świecącymi w ciemności, jest 12 laleczek do kolekcjonowania. Wysokość laleczki: 7.0 cm Zawartość opakowania: • buteleczka, • laleczka, • krzesełko do stylizacji, • przyssawka, • pelerynka, • ulotka kolekcjonerska. Uwaga. W kolekcji jest 12 laleczek. To opakowanie niespodzianka. Nigdy nie wiesz, która laleczka jest w środku.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

47
Uczę się bawiąc. Właściwe miejsce - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się bawiąc. Właściwe miejsce
Clementoni, od 24 miesięcy
Dostępny162 szt.

Ta gra pobudza logiczne myślenie dzięki zabawnemu i intuicyjnemu mechanizmowi, ponieważ wymaga umieszczania przedmiotów w różnych środowiskach, które są dobrze znane Twojemu dziecku. Elementy, które mają zostać wstawione do właściwej scenki, są wykonane z tektury kształtowej, łatwej w obsłudze. Zawartość opakowania: • 4 kartonowe plansze z ilustracjami pomieszczeń, • 16 profilowanych przedmiotów, • instrukcja z propozycjami zabaw.

29,99 zł
26,39 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

48
Opowieść o Greenglass House. Tom 3. Bluecrowne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść o Greenglass House. Tom 3. Bluecrowne
Dostępny83 szt.

Powrót do świata bestsellerowego Greenglass House! Lucy Bluecrowne zaczyna nowe życie na lądzie ze swoją macochą i przyrodnim bratem, choć jest pewna, że jedynym miejscem, do którego będzie kiedykolwiek należała, jest okręt jej ojca. Nie obchodzi jej to, że mieszkanie w domu jest znacznie bardziej bezpieczne i odpowiednie dla dwunastoletniej dziewczynki – to takie nudne. I właśnie wtedy jej siedmioletni brat, Liao, utalentowany pirotechnik, twórca niezwykłych fajerwerków, zostaje porwany przez bezwzględnego podróżnika w czasie oraz jego wspólnika. Na pomoc chłopcu rusza cała rodzina: mama, która, jak się okaże wcale nie jest zwykłą panią domu, Lucy i ojciec, dowódca korsarskiego szkunera. Czy misja się powiedzie? Czy Liao odzyska wolność? Akcja powieści, osadzona w magicznym świecie Greenglass House, wreszcie ujawnia źródło wielu jego tajemnic. Bestseller „New York Times”, nominacja do nagrody National Book Award i zdobywca nagrody Edgara.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

49
Medialne obrazy wroga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medialne obrazy wroga
Dostępny26 szt.

Praca podejmuje trudny i bardzo rozległy problem badaczy wymagający długich studiów interdyscyplinarnych oraz dużej dojrzałości naukowej. W dodatku tytułowa i jakże aktualna w naszym życiu publicznym i politycznym kwestia nie doczekała się w naszej literaturze naukowej zbyt wielu ujęć, co zwiększa walory recenzowanej rozprawy, ale też powoduje ubóstwo ugruntowanych punktów odniesienia do oceny monografii. Rozprawa wychodzi z założenia, że mass media tworzą obecnie pewien „porządek kulturowy”, swego rodzaju filtr, którzy decyduje o postrzeganiu świata. To one wyznaczają sposoby komunikacji i emocjonalnego odczuwania świata. Media nie są tylko instrumentem, pośrednikiem, lecz łączą nas ze światem, kreują obrazy, symbole, doznania, które są fizycznie niedostępne, dlatego trudno odróżnić w nich fikcję od rzeczywistości. Albo nie można rozpoznać realnego od wyobrażonego, a mediosfera podsuwa człowiekowi obrazy, które w rzeczywistości nie istnieją. -z recenzji dr hab. Jarosława Macały, prof. UZ

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

50
W tę samą stronę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W tę samą stronę
Dostępny176 szt.

Czy kochać zawsze oznacza patrzeć w tę samą stronę? Nina i Adrian nie przepadają za sobą. Ich pierwsze spotkanie zakończyło się kłótnią i obydwoje mieli nadzieję, że już nigdy się nie spotkają. Życie napisało dla nich jednak zupełnie inny scenariusz. Kiedy muszą przez kilka dni dzielić ten sam adres i wspólnymi siłami pomóc najbliższej im osobie, ze zdumieniem odkrywają, jak wiele ich łączy. Na ich relację wpływa również atmosfera pełnego uroku ale i tajemnic dworku, w którym przyszło spędzić im czas. Adrian jest żonaty, a Nina ma chłopaka. Oboje są szczęśliwi, więc czy warto cokolwiek zmieniać? A może tylko im się tak wydaje?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

Wróć do góry