hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.06.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 11 czerwca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Hallo Anna Neu 1. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Smartbuch. Rozszerzony zeszyt ćwiczeń (Olga Swerlowa), na drugim Hallo Anna Neu 1. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Podręcznik (Olga Swerlowa). Kolejny produkt to Wesoła kaligrafia oraz Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego dla początkujących (Stanisław Bęza).
1
Hallo Anna Neu 1. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Smartbuch. Rozszerzony zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hallo Anna Neu 1. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Sma...
Dostępny677 szt.

„Hallo Anna neu” to nowe wydanie popularnej serii „Hallo Anna”. Kurs języka niemieckiego dla klasy 1-3. Nowe wydanie popularnego kursu Hallo Anna to zaproszenie do nauki przez zabawę, a jednocześnie doskonały wstęp do nabywania umiejętności mówienia, czytania i pisania w języku niemieckim. W kursie położono nacisk na sprawności komunikacyjne, a przy tym uwzględniono naturalną w tej grupie wiekowej potrzebę ruchu i zabawy.

33,00 zł
29,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,30 zł

2
Hallo Anna Neu 1. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hallo Anna Neu 1. Język niemiecki dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Pod...
Dostępny293 szt.

Hallo Anna neu to nowe wydanie popularnej serii „Hallo Anna”. Kurs języka niemieckiego dla klasy 1-3. Nowe wydanie popularnego kursu „Hallo Anna” to zaproszenie do nauki przez zabawę, a jednocześnie doskonały wstęp do nabywania umiejętności mówienia, czytania i pisania w języku niemieckim. W kursie położono nacisk na sprawności komunikacyjne, a przy tym uwzględniono naturalną w tej grupie wiekowej potrzebę ruchu i zabawy. Nr dopuszczenia MEN: 1098/1/2020

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

3
Wesoła kaligrafia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła kaligrafia
Dostępny106 szt.

Zeszyt zawierający ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

4
Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego dla początkujących
Dostępny150 szt.

Nowe wydanie cieszącej się dużą popularnością Gramatyki niemieckiej z ćwiczeniami dla początkujących obejmuje zagadnienia na poziomie początkującym. Repetytorium jest cenione za szczegółowe i zrozumiałe komentarze w języku polskim, teraz jeszcze bardziej przejrzyste dzięki wyróżnionym przykładom i kolorom ułatwiającym nawigację. Część praktyczna zawiera bogaty zestaw ćwiczeń wdrażających, automatyzujących i utrwalających poszczególne struktury gramatyczne. Repetytorium przeznaczone jest dla: • uczniów, • studentów i słuchaczy szkół wyższych, • uczestników kursów językowych i osób przygotowujących się do egzaminów językowych, • wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy z zakresu zagadnień gramatyki języka niemieckiego.

55,42 zł
49,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,54 zł

5
Szlaczki zygzaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki zygzaczki
Dostępny45 szt.

Zeszyt zawierający ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

6
Exakt plus 2. Język niemiecki dla szkół ponadpodstawowych. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exakt plus 2. Język niemiecki dla szkół ponadpodstawowych. Podręcznik
Dostępny53 szt.

Exakt plus to nowa odsłona kursu Exakt für Dich do nauki języka niemieckiego w 4 tomach. Przeznaczony jest dla uczniów liceów i techników i dostosowany do nowej podstawy programowej.Z podręcznikami pracują uczniowie, którzy ukończyli 8-letnią szkołę podstawową. Kurs Exakt plus gwarantuje: • przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego w sekcji Trainiere jetzt! Trening sprawności językowych w kontekście egzaminu maturalnego. Zestaw ćwiczeń przygotowujących do zadań występujących na maturze. Zadania skorelowane z poszczególnymi obszarami maturalnymi (Hören, Sprechen, Schreiben, Sprachmittel), • lekcja z filmem – w każdym rozdziale lekcja z filmem wraz z ćwiczeniami przed, w trakcie i po obejrzeniu materiału filmowego. Krótkie, ciekawe sekwencje filmowe związane z treściami danego rozdziału. W każdym rozdziale nowi bohaterowie oraz ciekawe sytuacje komunikacyjne, • Blitzgrammatik – czytelne zestawienie zagadnień gramatycznych na ostatniej stronie każdego rozdziału. Pomocne uczniowi w pracy domowej objaśnienia reguł gramatycznych w języku polskim. Przykładowe zadania i ćwiczenia ułatwiające zrozumienie zagadnień gramatycznych, • ilustrowany słowniczek – zestawienie słownictwa i zwrotów z danego rozdziału. Najważniejsze słowa opatrzone przykładowymi zdaniami. Graficzna wizualizacja wybranych haseł. Doskonała pomoc w przygotowaniu do testów, kartkówek. Numer dopuszczenia MEN: 1000/2/2020 • Kurs składa się z czterech tomów (1, 2, 3 i 4). • Tom 1 i 2 już dostępne. Tom 3 dostępny od 2021 r. • Wszystkie kursy Klett do języka niemieckiego do nowej podstawy programowej zostały opatrzone dopiskiem „plus” w nazwie. Uwaga: Nowe tytuły i dodruki dotychczasowych wydań oferty szkolnej przygotowywane są od 2020 r. bez płyt CD (wszystkie nagrania dostępne bezpłatnie na www.chmura.klett.pl). Jednocześnie w obrocie dostępna jest część dotychczasowego nakładu z płytami CD – do wyczerpania zapasów.

47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

7
Naklejki psy (28 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki psy (28 sztuk)
Literat, 28 sztuk
NiedostępnyBrak

Zestaw zawiera 28 naklejek z niesamowitymi psami i szczeniakami. Naklejki umieszczone są na arkuszu formatu A5.

2,00 zł
1,84 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,16 zł

8
Kredki akwarelowe, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki akwarelowe, 12 kolorów
Koh-I-Noor, 12 sztuk
Dostępny20 szt.

Komplet kredek akwarelowych Mondeluz w kartonowym opakowaniu: • idealne do nauki rysowania akwarelą, • mogą być używane jako zwykłe kredki lub kredki akwarelowe czyli rozmywane wodą (rysunek wykonany można rozcierać wilgotnym pędzelkiem, nadając mu efekty przypominające farby akwarelowe).

15,90 zł
15,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,79 zł

9
Szkicownik A5, 80 kartek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik A5, 80 kartek
Koh-I-Noor
Dostępny13 szt.

Szkicownik klasyczny przeznaczony jest do wszystkich głównych technik plastycznych do szkicu, rysunku, pasteli. Zawiera kartki papieru o ziarnistej strukturze połączone spiralą boczną. Okładki szkicownika są sztywne i doskonale nadają się jako podkładki. Idealny do szybkich szkiców lub studiów ołówkiem, pastelami, węglem i sangwiną.

19,10 zł
18,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,95 zł

10
Kredki akwarelowe, 24 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki akwarelowe, 24 kolory
Koh-I-Noor, 24 sztuki
Dostępny5 szt.

Kredki akwarelowe wykonane są z najwyższej jakości drewna cedrowego i wielokrotnie pokryte bardzo odpornym lakierem. Grafit zawierają najwyższej jakości pigmenty, które zostały starannie dobrane i wyselekcjonowane. Kredki są odporność na działanie światła, co wpływa na końcowy efekt i trwałość wykonanej pracy. Kredki 2 w 1: można je stosować na sucho, jak zwykłe kredki; można je rozmywać pędzelkiem z użyciem wody, uzyskując efekt akwareli. Bardzo trwałe oprawki, nie łamią się w trakcie temperowania. Cechy produktu: • kredki akwarelowe, • można używać jak zwykłe kredki, bądź z użyciem wody, wykorzystując walory akwareli, • trójkątna oprawka wymusza prawidłowe, ergonomiczne trzymanie kredki, • zestaw zawiera 24 kolorów.

30,00 zł
28,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

11
Kredki akwarelowe (36 kolorów) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki akwarelowe (36 kolorów)
Koh-I-Noor, 36 sztuk
Dostępny15 szt.

Komplet kredek akwarelowych Mondeluz w kartonowym opakowaniu zawiera 36 sztuk. Można ich używać podobnie jak ze zwykłych kredek lub też wykorzystać ich walory akwareli, czyli za pomocą wilgotnego pędzelka rozmywać w dowolnym miejscu rysunek. Naniesioną kredkę można całkowicie rozprowadzić pędzlem po rysunku lub tylko częściowo pozostawiając linie, kontury, kreski. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i starannemu wykonaniu KOH-I-NOOR kredki Mondeluz są odporne na zawilgocenie i zachowują swoje walory.

44,20 zł
41,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,21 zł

12
Farby akwarelowe 36 kolorów okrągłe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe 36 kolorów okrągłe
Koh-I-Noor
Dostępny15 szt.

Farby akwarelowe zapewniające intensywne, trwałe kolory o wysokiej sile krycia. Zapewniają doskonałe efekty na papierze oraz kartonie.Komplety farb w postaci krążków zawierających 6 kolorów. Krążki można ze sobą łączyć uzyskując ilość od 6 do 48 kolorów.Komplety zawierają pastylki o średnicy 22,5 mm.

40,80 zł
38,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

13
Witajcie w ciężkich czasach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witajcie w ciężkich czasach
Dostępny35 szt.

Od islamofobii do sporu o czas pracy, od kryzysu uchodźczego po dekomunizację, od robotyzacji do wojny w Afganistanie, od kryzysu finansowego do własności intelektualnej, od obsesji bezpieczeństwa do polityki historycznej i katastrofy klimatycznej to spektrum tematów, które składają się na krytyczną analizę wydarzeń drugiej dekady XXI wieku w Polsce i na świecie. Witajcie w cięższych czasach Przemysława Wielgosza jest nie tylko kolejnym głosem w debacie o współczesności, ale także próbą wyjścia poza jej ograniczenia. Autor wskazuje, że dyskurs głównego nurtu niebezpiecznie wychylił się w jedną stronę, wmawiając nam, że nadszedł czas silnej władzy i nacjonalizmu, że polityka wynosząca zysk korporacji ponad potrzeby ludzi i środowiska jest jedyną racjonalną, że w kraju takim jak Polska nie ma miejsca na prawa reprodukcyjne dla kobiet, a jedyną alternatywą dla rządów PiS może być powrót do skompromitowanego neoliberalizmu. „Przemek Wielgosz to najlepszy lewicowy publicysta myślący i piszący po polsku. W swym pisaniu dostrzega i Radom i Ramallah. Czytać go warto od Pekinu do Szczecina” – Rafał Woś. „Widmo nowego faszyzmu nie krąży nad Polską i światem od 2015 roku, jak wydaje się wielu liberałom. Przemysław Wielgosz od lat przygląda się, co dzieje się ze światem, w którym bogaci się bogacą, a biedni biednieją. Lewica nie jest tu bez winy. W obliczu katastrofy klimatycznej, automatyzacji pracy i kolejnych europejskich kryzysów czas dla niej na nową formułę. Spoiler alert: łatwo nie będzie” – Kaja Puto. „Oto fascynująca, niepowtarzalna kronika naszego czasu rozpisana na 70 mikroesejów, o wielkim rozrzucie tematów i znacznej gęstości intelektualnej. Łączy je imponująca erudycja, inteligentna dekonstrukcja mitów i pseudowiedzy, jakie zatruwają współczesne społeczeństwa, a także żarliwe zaangażowanie, płynące z niezgody na świat, w jakim żyjemy. Jeśli za iks lat ktoś będzie chciał dowiedzieć się, o co kłóciliśmy się w pierwszych dwóch dekadach XXI wieku, jakimi sporami żyliśmy, zrozumieć, w jaki sposób myśleliśmy, powinien odszukać ten zbiór Przemysława Wielgosza. Ja sięgam po niego już teraz” – Artur Domosławski. „Trudno samemu ogarnąć, co się dzieje na świecie. Zdarzenie goni zdarzenie, czas pędzi niemiłosiernie. A tu Wielgosz przygląda się wszystkiemu cierpliwie swym lewicowym okiem. Ta książka przewodnik pomaga wyłuskać główne problemy (lokalne i geopolityczne), uporządkować rzeczywistość i zrozumieć, w czym przyszło nam uczestniczyć” – Klementyna Suchanow.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

14
Kredki akwarelowe, 18 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki akwarelowe, 18 kolorów
Koh-I-Noor, 18 sztuk
Dostępny24 szt.

Komplet kredek akwarelowych w kartonowym opakowaniu: • idealne do nauki rysowania akwarelą, • mogą być używane jako zwykłe kredki lub kredki akwarelowe czyli rozmywane wodą (rysunek wykonany można rozcierać wilgotnym pędzelkiem, nadając mu efekty przypominające farby akwarelowe).

21,30 zł
20,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,06 zł

15
Metody numeryczne dla informatyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metody numeryczne dla informatyków
Dostępny9 szt.

Odkryj narzędzia informatyczne do rozwiązywania problemów matematycznych. • Poznaj metody numeryczne • Zrozum ich działanie • Wykorzystaj je w praktyce Metody numeryczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie da się wyznaczyć odpowiedniego rozwiązania metodami analitycznymi lub gdy jest to zbyt uciążliwe. Całkowanie i różniczkowanie, rozwiązywanie układów równań liniowych, szukanie rozwiązań równań nieliniowych, interpolacja i aproksymacja, szukanie minimów i maksimów – wszystkie te działania można przeprowadzić za pomocą komputera właśnie dzięki wykorzystaniu metod numerycznych. Na rynku brakowało dotąd opracowania, które w analityczny i zwięzły sposób prezentowałoby najważniejsze zagadnienia związane z praktycznym zastosowaniem metod numerycznych w informatyce. Ten podręcznik wypełnia tę lukę – stanowi kompaktowe źródło podstawowej wiedzy dla studentów kierunków informatycznych, niezbędnej zwłaszcza dla przyszłych programistów. Dzięki lekturze mogą poznać teoretyczne podstawy metod numerycznych, zrozumieć je na przedstawionych przykładach oraz ugruntować tę wiedzę poprzez praktyczne zadania. • Typy liczbowe, błędy i dokładność obliczeń • Rozwiązywanie układów równań liniowych • Rozwiązywanie równań nieliniowych • Interpolacja i aproksymacja numeryczna • Całkowanie i różniczkowanie numeryczne • Optymalizowanie funkcji jednej i wielu zmiennych Metody numeryczne – klucz do świata obliczeń komputerowych Dr hab. inż. Wojciech Kordecki – absolwent Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki, obronił doktorat z matematyki na Politechnice Wrocławskiej i habilitację z matematyki na UAM w Poznaniu. W latach 1971-2008 pracował na Politechnice Wrocławskiej, w latach 2008-2017 w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu, a od 2014 roku jest profesorem nadzwyczajnym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jego główna specjalność naukowa to grafy i matroidy losowe, ale również teoria niezawodności i analiza sygnałów mózgowych. Dr Karol Selwat – absolwent studiów magisterskich w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, w 2002 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk matematycznych na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2000-2008 pracował na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1999 r. jest związany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy. Obecnie pracuje jako wykładowca tej uczelni. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół dydaktyki matematyki i topologii różniczkowej, a w szczególności teorii niezmienników Vassilieva.

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

16
Czysty Agile. Powrót do podstaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czysty Agile. Powrót do podstaw
Dostępny46 szt.

W lutym 2001 roku grupa kilkunastu pasjonatów programowania zebrała się w Snowbird w stanie Utah, aby podyskutować na temat efektywności tworzenia oprogramowania i określić nowe zasady pracy. Nie był to cel łatwy do osiągnięcia. Siedemnaście osób o całkowicie różnych doświadczeniach i przekonaniach raczej rzadko wypracowuje wspólne stanowisko. A jednak w tym przypadku tak się stało i powstał Manifest Agile. Właśnie wtedy narodziła się jedna z najważniejszych idei w świecie oprogramowania, która stopniowo zyskiwała zwolenników również poza światem programistów. Zwiększająca się popularność Agile sprawiła, że wielu starało się upiększać, rozmywać czy modyfikować jego koncepcje. Powoli dookoła Agile nagromadziły się nieporozumienia. Ta książka jest bardzo potrzebnym powrotem do podstaw Agile. Przyda się nowemu pokoleniu programistów, nieprogramistów i osób, które kierują zespołami. Znalazł się tu jednoznaczny opis sedna Agile jako prostej i spójnej koncepcji zwinnego zarządzania małym projektem w niewielkim zespole. To bardzo ważny aspekt Agile, gdyż wielkie projekty składają się z szeregu małych projektów. Pokazano tu, jak zaimplementować metodyki Agile w poprawny, czysty sposób. Zaprezentowano kluczowe koncepcje w ich pierwotnej formie. Wyjaśniono zasady poszczególnych praktyk. Przy tym wszystkim książka jest szczerą, osobistą opowieścią o historii Agile i jego fundamentalnej idei. W tej książce między innymi: • czym jest Agile i jaka jest jego istota, • właściwe stosowanie metodyki Scrum, • najważniejsze praktyki biznesowe Agile, • najważniejsze praktyki techniczne Agile, • wartości i rzemieślnictwo a praca zwinnych zespołów. Agile: ponadczasowa idea zwinnego rozwoju projektu! Robert C. Martin (Wujek Bob) jest programistą od 1970 roku. Jest uznanym mówcą na konferencjach całego świata. Napisał między innymi książki Czysty kod (Helion, 2009), Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# (Helion, 2008), Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów (Helion, 2013) oraz UML for Java Programmers (Prentice Hall, 2003). Oprócz tego Martin opublikował setki artykułów, rozpraw i wpisów na blogach. Działał jako redaktor naczelny magazynu „The C++ Report” i był pierwszym przewodniczącym organizacji Agile Alliance. Założył i prowadzi międzynarodową firmę Object Mentor Inc., skupiającą doświadczonych programistów i menedżerów specjalizujących się we wspomaganiu firm w realizacji trudnych projektów.

47,00 zł
32,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,10 zł

17
Etui czarne na kredki 36szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui czarne na kredki 36szt
Koh-I-Noor
Dostępny8 szt.

Wygodny, zwijany piórnik na kredki, pomieści 36 kredki.

31,10 zł
29,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,55 zł

18
Pierwsze literki 6+. Ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze literki 6+. Ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania
Dostępny69 szt.

Zeszyt zawierający ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

19
Etui czarne na kredki 24szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui czarne na kredki 24szt
Koh-I-Noor
Dostępny7 szt.

Wygodny, zwijany piórnik na kredki, pomieści 24 kredki.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

20
Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest
Dostępny35 szt.

Konsekwencja jest matką sukcesu. Everest. Czomolungma. Góra gór. Jest jak magnes. Piękna, intrygująca, dumna i niebezpieczna. Rozpala wyobraźnię niejednego wspinacza – bo któż nie chciałby wejść na Dach Świata? I choć Everest bez wątpienia jest magiczny, stał się też kołem zamachowym potężnego biznesu. Każdego roku wydaje się setki pozwoleń na wejście na szczyt, a ci, którzy pragną zmierzyć się z Czomolungmą, muszą zapłacić za wyprawę niewyobrażalne pieniądze. Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest to książka czasem zabawna, czasem wzruszająca, ale przede wszystkim szczera i wciągająca bez reszty. O tym, jak urzeczywistnić z pozoru nierealne plany, gdy jest się mamą nastolatka i pracuje się na etacie. I o tym, jak przygotować się fizycznie, logistycznie, psychicznie i finansowo do tego, by zmierzyć się z najwyższą, najtrudniejszą i najbardziej kosztowną górą świata. W strefie śmierci bowiem wszystko robi się źle. Źle się oddycha, chodzi, trawi, a ryzyko, ból, tęsknota za bliskimi i przekraczanie granic własnych możliwości to tylko niektóre składniki wysokogórskiej wyprawy. Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest to opowieść o wielkiej pasji, podejmowaniu wyzwań, inspirowaniu do spełniania marzeń i niepoddawaniu się przeciwnościom losu. A przede wszystkim o tym, że pod żadnym pozorem nie wolno rezygnować z dziecięcych pragnień. Miłka Raulin – szczęśliwa mama trzynastoletniego Jeremiego. Z wykształcenia i z zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej, z zamiłowania podróżniczka. Miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, pilot szybowcowy III klasy, od 2019 roku również taterniczka. Projekt Siła Marzeń – Korona Ziemi realizowała konsekwentnie przez siedem lat. 22 maja 2018 roku zdobyła Everest – była wówczas najmłodszą i jednocześnie dziesiątą Polką oraz pierwszą gdynianką i Kaszubką, która zdobyła najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Dziewiąta na liście Red Bull Polscy Bohaterowie 2018, laureatka nagrody Herbapol Esencja Natury 2018 w kategorii „natura i sport”. Za książkę Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi otrzymała w 2019 roku Nagrodę Magellana, przyznawaną w konkursie na najlepszą publikację turystyczną.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

21
Farby akwarelowe 48 kolory okrągłe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe 48 kolory okrągłe
Koh-I-Noor
Dostępny87 szt.

Farby akwarelowe zapewniające intensywne, trwałe kolory o wysokiej sile krycia. Zapewniają doskonałe efekty na papierze oraz kartonie.Komplety farb w postaci krążków zawierających 6 kolorów. Krążki można ze sobą łączyć uzyskując ilość od 6 do 48 kolorów.Komplety zawierają pastylki o średnicy 22,5 mm.

48,40 zł
45,98 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,42 zł

22
Farby akwarelowe Anilinky Brilliant 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe Anilinky Brilliant 12 kolorów
Koh-I-Noor
Dostępny28 szt.

Farby akwarelowe umożliwiające uzyskanie specjalnych efektów artystycznych.Komplety farb w plastikowym opakowaniu zawierającym 12 kolory.Komplety zawierają pastylki o średnicy 22,5 mm.

19,10 zł
18,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,95 zł

23
Zioła w medycynie Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła w medycynie Tom 2
Dostępny121 szt.

Cykl książek Zioła w medycynie to doskonały przewodnik po terapiach uzupełniających. Jest to również merytoryczna podstawa do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych. Publikacje zostały przygotowane przez prof. dr hab. n. med. Ilonę Kaczmarczyk-Sedlak, kierownika Katedry Farmakognozji i Fitochemii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, oraz mgr. Arkadiusza Ciołkowskiego, twórcę ziołowych receptur aptecznych. Niezwykle cenne w prezentowanych opracowaniach jest, że opisano w nich poszczególne dolegliwości oraz podkreślono wskazania i przeciwskazania, a także podano schematy dawkowania dla kolejnych receptur czy ziołowych preparatów. W tomie 2 przedstawiono interesujące informacje dotyczące możliwości wykorzystania ziołolecznictwa w przypadku chorób włosów i paznokci, uszkodzeń skóry, cellulitu, rozstępów na skórze, a także po ukąszeniach owadów. Nie zabrakło również nowatorskiego spojrzenia na psychodermatologię i możliwości wykorzystania w niej ziół. W tomie tym umieszczono także niezwykle cenny rozdział opisujący składniki naturalne wpływające na stan skóry, włosów i paznokci, który jest uzupełnieniem wiedzy zawartej w obu tomach.

74,00 zł
68,82 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,18 zł

24
Zero waste - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zero waste
Dostępny15 szt.

Przeciętny mieszkaniec Polski produkuje ponad 350 kilogramów śmieci rocznie. Niestety, nie znikają one po opróżnieniu kosza. Część odpadów zostanie odzyskana, jednak wciąż zbyt wiele śmieci ląduje na składowiskach. Efektem tego jest nie tylko rosnące zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby, ale także zbyt szybkie zużywanie zasobów Ziemi. Z powodu wiecznie niezaspokojonej potrzeby kupowania zbędnych rzeczy oraz korzystania z wielu produktów jednorazowych – opakowań, naczyń czy ręczników papierowych – uniemożliwiamy naszej planecie zregenerowanie się. Jedynym racjonalnym sposobem, by przerwać to błędne koło, jest realizacja celu: zero waste! Dzięki tej książce poznasz praktyczną stronę koncepcji zero waste – filozofii, która łączy się z ideą minimalizmu i życia w zgodzie z naturą. Osiągnięcie równowagi w minimalizmie sprawia, że człowiek zyskuje zadowolenie, staje się niepodatny na manipulacje specjalistów od marketingu i wciąż ma to, czego potrzebuje: czas i miejsce, aby skupić się na tym, co naprawdę kocha. Ta książka pokaże ci, jak do tego dojść. Dowiesz się, jak i gdzie kupować, jakie zmiany wprowadzić w swojej kuchni, które kosmetyki i środki czystości można bez trudu zrobić samodzielnie, jak poradzić sobie z kompostowaniem oraz jak postępować zgodnie z ideą zero waste w różnych okolicznościach. Nagrodą za wprowadzenie zmian będzie lepsze samopoczucie, zdrowsze odżywianie się i... sporo zaoszczędzonych pieniędzy! W tej książce między innymi: • dlaczego ruch zero waste może uratować świat, • jak kupować mniej i ograniczyć wytwarzanie śmieci, • które produkty można zrobić samodzielnie, • jak stopniowo podążać w kierunku mądrego minimalizmu, • czy można opiekować się psem i kotem w duchu zero waste. Jedyna mądra droga prowadzi do zero waste!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

25
Gra. Z klas(yk)ą w łóżku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra. Z klas(yk)ą w łóżku
Dostępny19 szt.

Pożądanie, którego nie da się powstrzymać i pokrętne intrygi w brawurowej powieści opartej na klasyce romansu! Sebastian, Izabela, Marianna i Cecylia. Jedyny mężczyzna w tym gronie cyniczny, wyrachowany, bezwzględny. Kocha tylko jedną osobę na świecie – siebie samego. Trzy kobiety różne pod niemal każdym względem: wieku, pozycji społecznej, doświadczenia. Ich losy splotą się w skomplikowany węzeł. Tę czwórkę połączy gra. Miłosna i równocześnie brutalna, pozbawiona reguł, za to pełna ostrych fauli. Zdawać by się mogło, że pierwsi odpadną z niej początkujący gracze, lecz los bywa przewrotny. Pewne jest jedno: wszyscy wezmą udział w rozgrywce na śmierć i życie. Kto zostanie na planszy? Gra to fanfic oparty na motywach znanej, wielokrotnie przenoszonej na ekran powieści Pierre'a Choderlosa de Laclos Niebezpieczne związki. Profanacja? Szaleństwo? Herezja? Ależ tak! Te słowa pasują idealnie także do bohaterów opisanych przez Augustę Docher. Czy odważysz się zagłębić w ten świat razem z nimi? Tylko uważaj – Gra jak to gra – potrafi wciągnąć i uzależnić!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

26
Pierwsze szlaczki 5+. Ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze szlaczki 5+. Ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania
Dostępny75 szt.

Zeszyt zawierający ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

27
Logokostki - Głoska "Ż" 3w1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logokostki - Głoska "Ż" 3w1
Dostępny3 szt.

Gra zawiera:- LOGOKOSTKI - 9 kostek z drewna bukowego 3x3 cm (54 obrazki)- KARTY PRACY Z ĆWICZENIAMI - 10 kart- DOBBLE - karty do gry + woreczek bawełniany (wersja podróżna)Seria LOGOKOSTKI to kompleksowa pomoc, która:- wspomaga rozwój mowy dziecka;- usprawnia artykulację u dzieci i dorosłych;- utrwala poprawną wymowę głoski "ż";- rozwija kompetencję komunikacyjną i umiejętność narracji;- doskonali analizę i syntezę wzrokową, słuchową oraz pamięć;- wspiera rozwój małej motoryki.Grę mogą wykorzystywać w pracy logopedzi, terapeuci, nauczyciele oraz rodzice.Grać można indywidualnie oraz grupowo, co znakomicie poprawia relacje społeczne.

80,00 zł
28
Ołówek grafitowy Mini 1500 (12szt) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek grafitowy Mini 1500 (12szt)
Koh-I-Noor
NiedostępnyBrak

Zestaw 12 ołówków grafitowych z serii 1500 w wydaniu mini, zapakowanych w metalowy pojemnik.

44,00 zł
41,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,20 zł

29
Farby akwarelowe transparentne 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe transparentne 12 kolorów
Koh-I-Noor
NiedostępnyBrak

Farby akwarelowe zapewniające intensywne, trwałe kolory o wysokiej sile krycia. Zapewniają doskonałe efekty na papierze oraz kartonie.Komplet farb w plastikowych wymiennych modułach. Kolory można zastępować miejscami lub wymieniać na inne. Opakowanie zawiera 12 kolorów w pastylkach o średnicy 30 mm.

42,50 zł
40,38 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,12 zł

30
Horse Club. SLH42338. Zestaw - Zawody jeździeckie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse Club. SLH42338. Zestaw - Zawody jeździeckie
Schleich
Dostępny2 szt.

Wielki pokaz koni już się rozpoczął! Tylko najszybszy zawodnik, z najmniejszą ilością błędów stanie na końcu na podium dla zwycięzcy, otrzyma wspaniałe trofeum, a jego koń piękny wieniec. W celu zapewnienia bezpieczeństwa koniom, kamienie stosowane do wykonania przeszkód są syntetyczne. Zawody są wielkim wyzwaniem dla koni i jeźdźców. Szerokie przeszkody z kamienia wymagają pełnego skupienia i wysokich umiejętności od konia i jeźdźca. Duży skok przez wodę jest równie trudny, wiele koni boi się refleksów światła odbitych w wodzie. Przeszkody z drewnianych belek są za to najwyższe. Zawodnicy starają się przejechać cały tor bezbłędnie i do tego w jak najkrótszym czasie. Dzięki licznym akcesoriom zawartym w zestawie tor można dowolnie konfigurować używając flag, drzew, oznaczeń i przeszkód..

511,30 zł
470,40 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 40,90 zł

31
Kiedy mnie zobaczyłeś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy mnie zobaczyłeś
Dostępny5 szt.

Kiedy oczami są uczucia, można zobaczyć niewidzialne. Chłopak Gabrysi ulega wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego traci wzrok. Dziewczyna musi zdecydować, czy zostać z próbującym odnaleźć się w nowej rzeczywistości Kubą, czy wyjechać do Paryża na miesięczny staż, o którym od dawna marzy. Nie chce zostawiać chłopaka w takiej chwili, ale wie też, że ta okazja już się nie powtórzy. Wtedy siostra bliźniaczka wpada na pewien pomysł.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

32
Plecak trzykomorowy miętowy różowe kropki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak trzykomorowy miętowy różowe kropki
incood.
Dostępny9 szt.

Dla klas 1-3. Plecy: sztywne, profilowane. Sztywne dno, 4 nóżki. Dodatkowe przeszycia na szelkach. Ilość komór:3. Kieszeń na bidon:2. Odblaski: na szelkach, na przedniej lamówce. Mieści format a4. Kieszonka na klucze

104,60 zł
99,37 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,23 zł

33
Paleta malarska 23x30 zrywalna 40 arkuszy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paleta malarska 23x30 zrywalna 40 arkuszy
Koh-I-Noor
Dostępny5 szt.

Paleta wykonana jest z papieru powlekanego, wodoodpornego. Zawiera 40 arkuszy, które po użyciu wyrzuca się. Nie wymaga czyszczenia. Szczególnie przydatna jest podczas prac plenerowych.

17,20 zł
16,34 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,86 zł

34
Farby akwarelowe Brilliant 24 kolory okrągłe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby akwarelowe Brilliant 24 kolory okrągłe
Koh-I-Noor
Dostępny6 szt.

Farby akwarelowe umożliwiające uzyskanie specjalnych efektów artystycznych.Komplety farb w plastikowym, okrągłym opakowaniu zawierającym 24 kolory.Komplety zawierają pastylki o średnicy 22,5 mm.

36,80 zł
34,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

35
Zestaw do malowania farby tempery + płótno A4 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do malowania farby tempery + płótno A4
Koh-I-Noor
Dostępny10 szt.

W skład zestawu wchodzą:farby temperowe (6 kolorów) 162547płótno malarskie w bloku

50,20 zł
47,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,51 zł

36
Uczę się liczyć. Łamigłówki. 8-10 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się liczyć. Łamigłówki. 8-10 lat
Dostępny150 szt.

Zestaw ćwiczeń i łamigłówek matematycznych dla dzieci 8-10-letnich opracowany przez doświadczoną nauczycielkę nauczania początkowego. Zadania dzięki ciekawej i zabawnej formie zachęcają dzieci do zabawy, nauki i pierwszej samodzielnej pracy. Zabawy myślowe wpływają korzystnie na umiejętności samodzielnego i logicznego myślenia. Rozwijają zdolności umysłowe, a w szczególności pamięć i zdolność kojarzenia. Poprawiają koncentrację oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Rozwijają spostrzeganie przestrzenne oraz wzbogacają rozwój osobowościowy i ogólny rozwój intelektualny dziecka.

7,90 zł
7,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,63 zł

37
Technika chłodnicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technika chłodnicza
NiedostępnyBrak

Poradnik składa się z części teoretycznej z zakresu termodynamiki oraz budowy i funkcjonowania urządzeń chłodniczych, części poświęconej obowiązującym regulacjom prawnym w zakresie stosowania substancji kontrolowanych oraz F-Gazów i części zawierającej tabele i wykresy właściwości termodynamicznych czynników chłodniczych najczęściej spotykanych na rynku. Oprócz wiadomości pozwalających przygotować się do egzaminu kompetencji w książce omówiono również nowe aspekty wykorzystywania naturalnych czynników chłodniczych, które są jedyną alternatywą dla wycofywanych i ograniczanych kolejnymi przepisami syntetycznych czynników chłodniczych. Nie zabrakło też wiadomości czysto praktycznych z zakresu montażu, serwisowania oraz obsługi urządzeń i instalacji chłodniczych zawierających substancje z grupy HFC. Zamieszczono także informacje z zakresu prawidłowego doboru zarówno samych urządzeń, jak i ich poszczególnych komponentów. Poradnik jest skierowany do pracowników firm z branży chłodniczej, klimatyzacyjnej i pomp ciepła, a także właścicieli, serwisantów i operatorów tych urządzeń. Przydatny będzie przede wszystkim dla osób przystępujących do egzaminu ?F-Gazowego?.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

38
Ostatnie lata Rosji carskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie lata Rosji carskiej
Dostępny37 szt.

Klasyczna pozycja wybitnego badacza dziejów Rosji, zajmującego się przede wszystkim okresem przed rewolucją październikową. Książka ciągle aktualna i atrakcyjna m.in. dzięki ogromnej wiedzy autora oraz żywej narracji. Ludwik Bazylow skupił się na chronologicznym przedstawieniu wydarzeń z ostatnich lat caratu, od schyłkowego okresu rewolucji 1905 roku aż do 1911 roku. W analizie podjął również tak ważne kwestie, jak problemy narodowościowe i wyznaniowe czy sposób funkcjonowania aparatu policyjnego i sądownictwa. Wielowątkowa praca jest ciągle niedoścignionym dziełem, obowiązkową lekturą dla każdego, kto interesuje się historią Rosji.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

39
W Gabinecie Lekarza Specjalisty Onkologia Leczenie żywieniowe w onkologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Gabinecie Lekarza Specjalisty Onkologia Leczenie żywieniowe w onkolo...
Dostępny61 szt.

W gabinecie lekarza specjalisty to cykl publikacji przygotowanych przez specjalistów dla specjalistów, omawiający wybrane, najbardziej istotne zagadnienia, nowe trendy i innowacyjne terapie w danej dziedzinie medycyny. W tym i kolejnych tomach wybitni polscy specjaliści dzielą się wiedzą i doświadczeniem z praktyki klinicznej, przedstawiają najnowsze dokonania oraz aktualne rekomendacje i standardy w swoich dziedzinach, a także opisy najciekawszych przypadków wraz z omówieniem zasad postępowania diagnostycznego i terapeutycznego. Artykuły inspirują do poszerzania i aktualizowania wiedzy, dogłębnie analizują i wyczerpują poruszany temat.

69,00 zł
64,17 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,83 zł

40
Ekonomia systemu podatkowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia systemu podatkowego
Dostępny28 szt.

Najbardziej kompleksowa książka ekonomiczna odnosząca się do systemu podatkowego i możliwości kształtowania polityki gospodarczej poprzez system podatkowy oraz jej zamienne, bądź równoległe zastosowanie obok polityki monetarnej. Napisana na bazie przeglądu blisko ośmiuset pozycji literatury światowej i ugruntowana w autorskiej i rzetelnej analizie danych empirycznych. Ekonomia systemu podatkowego to nowy pragmatyzm ekonomiczny i lektura obowiązkowa. Wyznacza drogi i możliwości łączenia teorii i praktyki, odpowiadając na wyzwania rozwojowe, kryzysowe i recesyjne współczesnych gospodarek. Książka stanowi oryginalną, wartościową i potrzebną próbę zaprezentowania istotnych problemów naukowych z zakresu dyscyplin ekonomia i finanse (polityka społeczno-gospodarcza, finanse publiczne, polityka fiskalna). Dowodzi też, że autorzy dysponują bogatą i profesjonalną wiedzą oraz stosownym warsztatem naukowym. Przyszło im zmierzyć się z przedsięwzięciem o nadzwyczaj wysokim poziomie złożoności. Problematyka podatkowa jest relatywnie skomplikowana, a liczba dylematów jej towarzyszących wręcz imponująca. Autorzy zaprezentowali interesujące, a zarazem pragmatyczne myśli i podejścia do analizowanej problematyki. Opisują, mierzą, porównują, wartościują, objaśniają (!), przewidują, proponują, a zatem próbują, w granicach możliwości, sprostać wszystkim głównym powinnościom analityków zajmujących się ekonomią i finansami. Odbiorcami pracy mogą być naukowcy, doktoranci i studenci zainteresowani polityką społeczno-gospodarczą oraz finansami publicznymi z uwzględnieniem wyników obecnego stadium debaty nad kierunkami rozwoju nauki ekonomii i finansów. Ważnym adresatem mogą być też praktycy związani z administracją rządową oraz samorządową, zainteresowani problematyką ewolucji systemów podatkowych. Z recenzji prof. Stanisława Flejterskiego

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

41
She Surf - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
She Surf
NiedostępnyBrak

From its Polynesian origins to the beaches of California, the art of surfing has become a truly global phenomenon with millions of wave riders living to the rhythm of the tides. While surfing is usually told through a male perspective, women have long been nurturing their own water stories and claiming their rightful place in the world of this sport. She Surf hails the women, past and present, who define the art of surfing. Travel with Stephanie Gilmore, one of the greatest surfers in the world set to represent Australia at the Tokyo 2020 Summer Olympic Games; meet Chloe Calmon, a Brazilian expert in longboarding or discover Ishita Malaviya, India's first professional female surfer and her impact on her local community. Thanks to evocative imagery and insightful text written by professional surfer Lauren L. Hill, this book travels from the iconic waves of Hawai'i to lesser-known surf destinations such as Taghazout and Tofino. She Surf also explores many other incredible surf spots in the Seychelles, along the Tuscan coastline in Italy, and in the French Basque Country. Learn about the forgotten stories of Polynesian surfing princess, pioneering female wave riders from the 1960s, and the contemporary movers and shakers shaping the scene. She Surf is an exciting reflection on what it means to be a female surfer and how it feels to be moved to action by the beauty of the ocean.

165,00 zł
155,10 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,90 zł

42
Wielka Księga Kawalerii Polskiej Odznaki Kawalerii Tom 36 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Księga Kawalerii Polskiej Odznaki Kawalerii Tom 36
NiedostępnyBrak

Seria ?Odznaki Kawalerii? jest kontynuacją cieszącej się ogromną popularnością kolekcji ?Wielka Księga Kawalerii Polskiej 1918-1939?. Mamy nadzieję, że i tym razem kolejne tomy spotkają się z życzliwym przyjęciem czytelników i kolekcjonerów.

33,00 zł
25,08 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

43
Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939 Tom 194 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939 Tom 194
NiedostępnyBrak

?Wielki Leksykon Uzbrojenia Wrzesień 1939? to unikatowe wydawnictwo przedstawiające najciekawsze przykłady uzbrojenia Wojska Polskiego w kampanii 1939 roku. Po raz pierwszy zebraliśmy w jednej serii szczegółowy opis polskiego oręża, którym polscy żołnierze w 1939 roku próbowali wykonać niewykonalny wówczas rozkaz ? obronę Ojczyzny. Zapraszamy do poznania historii uzbrojenia Wojska Polskiego z 1939 roku oraz osiągnięć polskiej myśli technicznej dwudziestolecia międzywojennego, z których do dziś dumne są następne pokolenia Polaków.

15,00 zł
11,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,60 zł

44
Dwie matki jednego dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwie matki jednego dziecka
NiedostępnyBrak

Publikacja stanowi socjologiczną ilustrację codziennego życia i doświadczania macierzyństwa przez pary kobiet, które wspólnie podjęły decyzję o powiększeniu rodziny za sprawą sztucznego zapłodnienia. Przedstawiono proces nadawania przez nie znaczeń nowym rolom i wzorom funkcjonowania w społeczeństwie polskim, które nieustannie projektują, wcielają w życie, a następnie weryfikują w toku kolejnych interakcji. Poddane analizie przypadki składają się na historie rodzin, które ? choć obecne i dostrzegalne w przestrzeni społecznej ? zdają się pozostawać konceptualnie niewidzialne. Książka jest adresowana do osób zainteresowanych problematyką macierzyństwa nieheteronormatywnego, w szczególności do socjologów, psychologów (w tym dziecięcych), doradców rodzinnych i mediatorów, a także decydentów w dziedzinie prawa, zwłaszcza rodzinnego. ?Największym walorem publikacji jest ukazanie sytuacji rodzin nieheteronormatywnych we współczesnej Polsce, wraz ze specyfiką kontekstu społeczno-kulturowego charakterystycznego dla naszego kraju. Ten bardzo trudny, delikatny temat jest opracowany przez Autorkę z wnikliwością i empatią, a jednocześnie w sposób obiektywizujący i rzetelny. Monografia, obok niewątpliwego waloru naukowego, ma także ogromny ładunek edukacyjny. Dzięki niej osoby niezorientowane w specyfice badanych rodzin mogą zdobyć wiedzę ugruntowaną w badaniach naukowych?. Z recenzji prof. dr hab. Elżbiety Zakrzewskiej-Manterys

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

45
Stabilizacja i optymalizacja długu publicznego a zrównoważenie sektora finansów publicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stabilizacja i optymalizacja długu publicznego a zrównoważenie sektora...
Dostępny2 szt.

Publikacja dotyczy tematyki zrównoważenia sektora finansów publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem stabilizowania poziomu długu publicznego oraz poszukiwania jego optymalnej wartości. Głównym celem książki było zbadanie wartości i struktury zadłużenia sektora finansów publicznych, wyznaczenie optymalnego poziomu tego zadłużenia i ocena zrównoważenia sektora finansów publicznych w Polsce na tle krajów Unii Europejskiej. Zaprezentowano w niej przegląd teorii zadłużenia publicznego, a także problemy związane z jego pomiarem. Dużo miejsca poświęcono krytycznej analizie i ocenie metod równoważenia sektora finansów publicznych oraz sposobów wyznaczania optymalnego poziomu długu publicznego. W monografii uwzględniono informacje pochodzące z Europejskiego Urzędu Statystycznego, Dyrekcji Generalnej ds. Gospodarczych i Finansowych Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Banku Światowego, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów RP. W części empirycznej wykorzystano dane rzeczywiste i oczyszczone z wahań cyklicznych.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

46
Połącz kropki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki
NiedostępnyBrak

Zeszyt zawierający ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

47
Mądry maluch Łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądry maluch Łamigłówki
Dostępny57 szt.

Na nudę, odpoczynek i dobrą zabawę? .Książki z serii "Mądry maluch" sprawdzą się w każdej sytuacji. Każda z publikacji zawiera grubo ponad 100 łamigłówek, zagadek i zadań, przy których trzeba ruszyć głową. Seria "Mądry maluch" stanowi doskonałe wsparcie procesu edukacji przedszkolaka. Obszerny zbiór ciekawych zadań o różnym poziomie trudności kształtuje wiadomości i umiejętności poznawcze oraz uczy radzenia sobie z trudnościami. To prawdziwa szkoła logicznego myślenia.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

48
Polly Pocket. GKJ39 Mikrozestaw, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. GKJ39 Mikrozestaw, mix wzorów
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Odkryj zupełnie nowy mały świat wielkich przygód dzięki temu przenośnemu zestawowi „Polly Pocket” Każdy z nich kryje jedną lokalizację, dwie dodatkowe niespodzianki, trzy akcesoria i minifigurkę. Mały rozmiar sprawia, że minizestawy są idealne do zabrania ze sobą. W asortymencie są między innymi zestawy takie jak Biwak, Balet, Piknik, Garderoba, Koncert i Akwarium. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

24,90 zł
22,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,74 zł

49
Koraliki Aqua, syrenka, 231 elementów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
18,60 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,30 zł

50
Mądry maluch.Zadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądry maluch.Zadania
Dostępny63 szt.

Na nudę, odpoczynek i dobrą zabawę? .Książki z serii "Mądry maluch" sprawdzą się w każdej sytuacji. Każda z publikacji zawiera grubo ponad 100 łamigłówek, zagadek i zadań, przy których trzeba ruszyć głową. Seria "Mądry maluch" stanowi doskonałe wsparcie procesu edukacji przedszkolaka. Obszerny zbiór ciekawych zadań o różnym poziomie trudności kształtuje wiadomości i umiejętności poznawcze oraz uczy radzenia sobie z trudnościami. To prawdziwa szkoła logicznego myślenia.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

Wróć do góry