hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.06.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 15 czerwca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Skandal w stolicy nudy (Paweł Beręsewicz), na drugim Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu (Michelle Marly). Kolejny produkt to Wielkie miłości, romanse, zazdrości. Niezwykli mężczyźni, piękne kobiety i największe skandale w historii Polski (Andrzej Zieliński) oraz Fundamentalnie. Tak fizyka kwantowa i fizyka cząstek elementarnych wyjaśnia wszystko (oprócz grawitacji) (Tim James).
1
Skandal w stolicy nudy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skandal w stolicy nudy
Dostępny267 szt.

W Owczynach afera gęsta jak gorąca czekolada! Senne miasteczko wyrwane z nudy staje się areną intryg, podstępu i… sztuki ekstremalnej z „psią” czekoladą w tle. Zagmatwane? A to dopiero przedsmak niesamowitych zdarzeń! Grzesiek, Oskar i Karolina ze „stolicy nudy” znajdą się w labiryncie słodkiego śledztwa, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone! Ciemne typki jak ziarno kakaowca, podejrzane biznesy i niewinne papierki po czekoladzie. Czy aby na pewno niewinne? Pozory lubią mylić… Fałszywe tropy, ślepe zaułki, walka o sprawiedliwość i poważne zarzuty! Tu potrzebne jest Męstwo Holderyka i Mądrość Rembalda. Na szczęście w Owczynach nie brakuje rycerskości, oddania i szlachetnych gestów. Dla wielbicieli czekolady i powieściowych emocji – wyrafinowany literacki smak z dużą dawką humoru! Dynamiczna akcja, humor, zaskakujące zwroty akcji i plejada nietuzinkowych bohaterów – najlepsza receptura na świetną powieść!

29,90 zł
17,34 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 12,56 zł

51 osób kupiło
2
Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mademoiselle Coco. Miłość zaklęta w zapachu
Dostępny141 szt.

Paryż, 1919 rok Coco Chanel jest już ikoną stylu, a kobiety – nawet z najwyższych kręgów towarzyskich – rywalizują o jej odważne kreacje, symbol nowoczesnej kobiety, zmysłowej nawet w spodniach. Kiedy wydaje się, że ma już wszystko, w tragicznym wypadku ginie jej ukochany. Coco wpada w depresję. Przyjaciele boją się, że Chanel wycofa się z życia. Podczas podróży do Wenecji rosyjski impresario podaje jej chusteczkę, która pachnie najbardziej odurzającymi perfumami, jakie kiedykolwiek czuła. To stworzona dla rodziny carskiej esencja, nieosiągalna po rewolucji. Coco nie ma wątpliwości: chce odtworzyć ten zapach na pamiątkę po swoim kochanku. Wraca do Paryża i nawet najwspanialsze przyjęcia nie są w stanie oderwać jej od poszukiwań. Wtedy spotyka charyzmatycznego księcia Dymitra Romanowa, bratanka cara Mikołaja II, który pomaga jej zrealizować marzenie. Czy Coco, szukając zapachu miłości, spotka inną miłość? Oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść o powstaniu najsłynniejszych na świecie perfum Chanel No 5 i kobiecie, która zawsze robiła, co chciała.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

15 osób kupiło
3
Wielkie miłości, romanse, zazdrości. Niezwykli mężczyźni, piękne kobiety i największe skandale w historii Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie miłości, romanse, zazdrości. Niezwykli mężczyźni, piękne kobie...
Dostępny53 szt.

Czy wiesz, że Tadeusz Kościuszko wciąż się zakochiwał, nieszczęśliwie lokując swoje uczucia? Do czego posuwała się żona i muza Jana Matejki, by zmusić go do ulegania swoim zadziwiającym zachciankom? Dlaczego w krakowskim klasztorze karmelitanek więziono nieszczęsną Barbarę Ubryk? Zdarzenie, które mogłoby uchodzić za zwyczajne może w średniowieczu, lecz przecież nie w drugiej połowie XIX wieku! Upiorne problemy małżeńskie Henryka Sienkiewicza, głośny paryski skandal z Marią Skłodowską-Curie w roli głównej i dziwna, a przecież urocza miłość Stanisława Wyspiańskiego do kobiety, którą jego przyjaciele nazywali straszną babą – wszystko to można znaleźć w najnowszej książce Andrzeja Zielińskiego. Szalone uczucia, nikczemne zdrady, skandale i prawdziwa miłość (tak dziwna, że budząca niedowierzanie), które towarzyszyły nam od zawsze, bywają szczególnie interesujące w przypadku ludzi nietuzinkowych. I takimi właśnie osobami i ich życiem intymnym zajął się autor w swojej najnowszej książce. Andrzej Zieliński – dziennikarz i historyk, autor licznych książek poświęconych zagadkowym i kontrowersyjnym epizodom historii Polski, w tym bestsellerów: Skandaliści w koronach, Sarmaci, katolicy, zwycięzcy oraz Żony, kochanki, damy, intrygantki.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

8 osób kupiło
4
Fundamentalnie. Tak fizyka kwantowa i fizyka cząstek elementarnych wyjaśnia wszystko (oprócz grawitacji) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fundamentalnie. Tak fizyka kwantowa i fizyka cząstek elementarnych wyj...
Dostępny6 szt.

Natura szaleje. Gdy dojdziemy do podstawowych praw fizyki, do samego fundamentu, znajdziemy się w domenie szaleństwa i chaosu, gdzie wiedza staje się wyobraźnią i odwrotnie. To miejsce, w którym na każdym kroku czają się wszechświaty równoległe i zadziwiające paradoksy, a przedmioty nie muszą zważać na przestrzeń ani czas. Nie da się tego zrozumieć? Być może, ale warto próbować, bo to po prostu fantastyczna przygoda! Największe umysły w historii miały podobne odczucia, a jednak nie rezygnowały. Fundamentalnie to książka o fizyce kwantowej. Napisana lekko, czasem z przymrużeniem oka, a czasem całkiem poważnie, opowiada nie tylko o tym, co wiemy, ale również o pytaniach, które na uczelniach wyższych wykładowcy zwykle omijają szerokim łukiem. Tim James mieszka w Wielkiej Brytanii, ale został wychowany przez misjonarzy w Nigerii. W wieku piętnastu lat zakochał się w nauce i w tym zauroczeniu pozostaje do dziś. Po ukończeniu studiów magisterskich z chemii, specjalizował się w obliczeniach chemii kwantowej, potem postanowił zostać nauczycielem. Uczy w liceum chemii i fizyki. Jest autorem bestsellerów, m.in. Spal tę wodę, i udziela się w mediach społecznościowych.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

8 osób kupiło
5
Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę
Dostępny1000 szt.

Agata Puścikowska opisuje nieznane dotąd dramatyczne historie zakonnic, które brały udział w powstaniu warszawskim. Niektóre z sióstr były sanitariuszkami, inne wspierały powstańców, leczyły cywili i żołnierzy, przygarniały tysiące dzieci - sierot wojennych, organizowały modlitwy i duchowo wspierały złamanych ludzi. Do tej pory o zaangażowaniu warszawskich klasztorów niewiele się mówiło, tymczasem skala pomocy niesionej przez zakonnice skrwawionej Warszawie była ogromna i trudno ją przecenić. Książka zawiera portrety bohaterek, ale zarazem kobiet z krwi i kości. Niewątpliwie to również dzięki odwadze, zorganizowaniu, przedsiębiorczości i sprytowi sióstr powstańcy wytrwali aż 63 dni. Gdyby nie ofiarność i nadludzki wysiłek tych, które walczyły również karmiąc głodnych, piorąc bandaże chorym i otwierając klauzury przed bezdomnymi, cywilnych ofiar w powstaniu warszawskim byłoby o wiele więcej. Dzięki dotarciu do archiwów zgromadzeń zakonnych, nieznanych dokumentów, wspomnień oraz prywatnych dzienników, często wcześniej nie publikowanych, to również pozycja świetnie udokumentowana. Znajdują się w niej autentyczne opisy życia codziennego w schronach, walk o kawałek chleba i kubek wody dla rannych, poruszające losy mieszkańców wysiedlonych z miasta po upadku powstania. Agata Puścikowska - dziennikarka, felietonistka i reportażystka związana z tygodnikiem "Gość Niedzielny", Polskim Radiem i telewizją Polsat Rodzina. Autorka wielu książek, m.in. Wojenne siostry, I co my z tego mamy?

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

7 osób kupiło
6
Niedokończona opowieść Pepe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedokończona opowieść Pepe
Dostępny109 szt.

Eulalia Gutkowska, zwana w dzieciństwie Lalą, mieszkała wraz z mamą w wielokulturowej społeczności na Wołyniu. Gdy do ich wioski dotarła II wojna światowa, Lala straciła poczucie bezpieczeństwa. Ale za to zyskała najbliższą przyjaciółkę, przyszywaną siostrę – Pepe. Mama przygarnęła tę małą uciekinierkę z getta bez chwili wahania. Opowieść o losach rodziny z Wołynia w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

6 osób kupiło
7
Brygada Brawurowych Kur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brygada Brawurowych Kur
Dostępny2382 szt.

Pierwsza część przezabawnej serii, idealnej dla czytelnika w każdym wieku! Myślicie, że kury żyją tylko w gospodarstwach, śpią w kurnikach i znoszą jaja? Nawet nie wiecie, w jakim jesteście błędzie. W XXI wieku kury są żołnierzami, tworzącymi Brygadę Brawurowych Kur! Przekonało się o tym pewne miasteczko, a szczególnie jego 10-letni mieszkaniec o imieniu Daniel. Kury nagle pojawiają się w jego życiu. Potrzebują kogoś do wypisania wniosków na dowody osobiste, bo, co jasne, bazgrzą one jak kura pazurem! Od tego momentu chłopak staje się żołnierzem Sztabu BBK i wraz z kurami stawia czoła przeciwnościom. Jeśli poszukujecie zabawnej, niebanalnej historii, ta książka jest dla was idealna!

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

5 osób kupiło
8
Liczydełko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczydełko
Dostępny49 szt.

Nasze pierwsze książki dla naj- najmłodszych czytelników! Liczydełko i Jedzie pociąg to pierwsze u nas książki z twardymi kartkami! Można liczyć na paluszkach, na patyczkach, a Marcin Brykczyński liczy – na rymach! Żartobliwie i łagodnie wprowadza malucha w świat liczb, zamieniając jedynkę w puszystą kurę, ósemkę – w śniegowe gwiazdki, a dziewiątkę – w eleganckie jaskółki, które aż się proszą o policzenie! Wesoły zbiorek wierszy dla maluszków. Znajdziecie tu 10 wierszy jak 10 zagadek. Kto mniej więcej umie już policzyć swoje paluszki, ten rozwiąże je raz-dwa. A kto jeszcze nie... dzięki tym wierszykom się nauczy.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

5 osób kupiło
9
Witaj, nieznajomy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj, nieznajomy
Dostępny49 szt.

Kobieta, która żyje na przekór swoim czasom. Mężczyzna, który łamie wszystkie zasady. Czwarta część serii o rodzinie Ravenelów to solidna porcja gorącego romansu! Doktor Garrett Gibson, jedyna kobieta wykonująca zawód lekarza w Anglii, jest swobodna i niezależna jak mężczyzna, dlaczegóż więc nie mogłaby jak oni korzystać z przyjemności życia? Jednak nigdy nie miała ochoty wdać się w romans. Aż do teraz. Ethan Ransom, były detektyw Scotland Yardu, jest równie szarmancki, co tajemniczy; plotkują o nim, że dokonał zabójstwa i nie wiadomo, jakiej sprawie służy. Przez jedną upojną noc Garrett i Ethan dają się ponieść namiętności, by potem znów stać się sobie obcy. Jako nieślubne dziecko Earla, odrzucone przez ojca, Ethan nie ma dobrego zdania o wyższych sferach, ale ulega czarowi dzielnej i pięknej Garrett. Mimo postanowienia, że po tej upojnej nocy będą się nawzajem unikać, Garrett zostaje wciągnięta w najbardziej niebezpieczną z dotychczasowych misji Ethana. Kiedy sprawy zaczynają iść źle, Garrett musi się wykazać umiejętnościami i odwagą, żeby go uratować. A Ethan, w obliczu zdradzieckiego rządowego spisku, gotów jest podjąć każde ryzyko z miłości do najbardziej niezwykłej kobiety, jaką spotkał w życiu. „Kolejna świetna książka w serii o rodzinie Ravenelów. Kleypas pisze elegancką prozą, jej bohaterka jest fascynująca, a wiktoriański Londyn oddany z historyczną pieczołowitością” – „Kirkus Reviews”. „Kleypas sprawia, że czujesz intensywność każdej chwili: każdy gorący pocałunek i całą ekscytującą akcję, która prowadzi do doskonałego zakończenia. Romanse Lisy Kleypas nie mają sobie równych” – „RT Book Reviews”. „Elegancka, kreślona pewną ręką proza i uważna charakterystyka bohaterów zdobią każdą stronę książki Witaj, nieznajomy. To wspaniała historia miłosna, z idealnie dobraną parą” – „BookPage”. Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

4 osoby kupiły
10
Perska kobiecość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perska kobiecość
Dostępny53 szt.

Czy miłość to uczucie, które ocala czy gubi? Znana z Perskiej zmysłowości Joanna, po nagłym wyjeździe z Bali, gdzie spotkała miłość swojego życia, nie przestaje myśleć o ukochanym Richardzie. Chociaż nie ma z nim żadnego kontaktu, nie potrafi go wymazać ze swojego serca. Czyż można bowiem zapomnieć o prawdziwej miłości? Za namową przyjaciółki, Angeliki, leci razem z nią i ze swoją córką, Sarą, do Szanghaju. Nieoczekiwana rozmowa z najdroższym mężczyzną skłania ją do podróży na Bali i ponownego z nim spotkania. Czy tym razem kochankowie połączą się już na zawsze? Towarzysząca jej na rajskiej wyspie Sara, niepomna wcześniejszych dramatycznych przeżyć, zaczyna pałać gorącym uczuciem do przystojnego i czarującego Balijczyka, Wayana. Czy w jego ramionach wyleczy swoje rany i odnajdzie prawdziwe szczęście? I czy w miłości można się zatracić? Laila Shukri ponownie zabiera czytelnika w pełen wzruszeń świat płomiennych miłości i namiętności. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. Debiutowała w 2014 roku, od tego czasu każda z jej książek podbija listy bestsellerów.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

4 osoby kupiły
11
Córka nieboszczyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka nieboszczyka
Dostępny86 szt.

Siostry raj – kryminalny duet, jakiego dotąd nie było! Niebanalne. Krwiste postaci oraz świetne poczucie humoru. Pierwsza część kryminalnego cyklu, którego bohaterkami są przyrodnie siostry: konserwatorka dzieł sztuki Tycjana i charakteryzatorka teatralna Angelina. Poznają się na pogrzebie ojca, bibliotekarza z Pracowni Zbiorów Masońskich. Ekscentryczna ciotka jako jedyna wątpi, że ich ojciec zmarł śmiercią naturalną. Podejrzani są wszyscy: stary antykwariusz, kolekcjoner masoników, brat naukowiec, właścicielka sklepu ezoterycznego, kuzynki bliźniaczki, młoda instagramerka, a nawet ogrodnik. Mimo pierwotnej niechęci siostry zmuszone są jednak rozpocząć własne śledztwo. Stawką jest nie tylko dotarcie do prawdy, ale też odnalezienie cennego miniaturowego portretu. Czas nagli… ginie kolejna osoba, a w śledztwo wplątuje się nadużywający alkoholu ekspolicjant Jarota. Akcja wartko płynącej powieści toczy się w Poznaniu, a jej bohaterem są również – największe w Europie – zbiory masoników.

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

3 osoby kupiły
12
O Chruptaku, który szukał szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Chruptaku, który szukał szczęścia
Dostępny145 szt.

To jest Chruptak. Chruptaku, chodź do nas, przywitaj się ładnie! Nie chce… To pewnie dlatego, że jest dzisiaj trochę zmartwiony i bardzo Cię potrzebuje. Czy pomożesz mu znaleźć wyjście z trudnej sytuacji? Ta historia zapętla się tak, jak zechcesz! Każdy fragment opowieści został oznaczony kolorowym kółkiem z numerem. To Ty decydujesz, co będzie działo się dalej. Wystarczy, że wybierzesz jedno z możliwych rozwiązań i przejdziesz do fragmentu oznaczonego takim samym kolorowym kółkiem. Kogo Chruptak spotka na swojej drodze i czy znajdzie to, czego szuka? Jak myślisz? „Chruptak obudził się, otworzył szeroko swój kolorowy dziób i ziewnął. Ależ dobrze się spało! Teraz pora na śniadanie! Chciał przygotować swoją ulubioną kanapkę z masełkiem z żołędzi. Ale co to? Gdzie masełko? Skończyło się, co za pech! Postanowił wyjść z dziupli i uzupełnić zapasy, bo w brzuchu burczało mu już na całego. Najpierw grzecznie umył zęby. O nie! Ulubiony kubek, w którym Chruptak trzymał swoją szczoteczkę, spadł na podłogę i potłukł się w drobny mak. Taki pech! Jak to się mogło stać? Brak śniadania to zły znak! Moje szczęście bawi się ze mną w chowanego! – pomyślał Chruptak. – Muszę czym prędzej znaleźć żołędzie na masełko, bo tam, gdzie będą żołędzie, tam na pewno jest także moje szczęście. Tylko gdzie go szukać? Gdzie Chruptak szukał szczęścia? W koronach drzew – wybierz stronę nr 2 Na ziemi – wybierz stronę nr 3”

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

3 osoby kupiły
13
Nie jestem Twoją własnością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie jestem Twoją własnością
Dostępny13 szt.

Najnowsza powieść Królowej Suspensu Laurie Moran, producentka popularnego telewizyjnego show, w swoim programie stara się odnaleźć sprawców niewyjaśnionych zbrodni sprzed lat. Pewnego dnia zgłaszają się do niej Robert i Cynthia Bellowie, rodzice zdolnego i lubianego lekarza-celebryty, który pięć lat temu został zastrzelony koło swojego domu w Greenwich Village. Bellowie są pewni, że za tym zabójstwem stoi żona Martina, Kendra. Wszelkimi sposobami starają się udowodnić jej winę i przejąć opiekę nad wnukami. Proszą Laurie, by zajęła się sprawą śmierci ich syna. Podczas śledztwa prowadzonego przez dziennikarkę wychodzi na jaw ciemniejsza strona Martina oraz skrywane przez niego sekrety. Czy Kendrze wystarczy sił, by walczyć o swe dobre imię? I co wspólnego ze śmiercią doktora Bella ma nieznajomy mężczyzna, który obserwuje Laurie zza kierownicy białego SUV-a? Mary Higgins Clark (1931–2020) – była jedną z najbardziej poczytnych autorek na świecie, nazywaną Królową Suspensu. W samych Stanach Zjednoczonych jej książki rozeszły się w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Powieści Clark są międzynarodowymi bestsellerami i doczekały się wielu ekranizacji. Urodziła się w Nowym Jorku, ale z pochodzenia była Irlandką. W wieku zaledwie 17 lat została stewardesą w liniach lotniczych Pan American, co pozwoliło jej spełnić marzenia o podróżach. W 1949 roku poślubiła starszego od siebie Warrena Clarka. Po śmierci męża samotnie wychowywała pięcioro dzieci, a gdy podrosły, czyli w wieku 43 lat, rozpoczęła studia filozoficzne. Mary Higgins Clark zaczęła pisać zaraz po ślubie, ale swoje pierwsze opowiadanie udało jej się sprzedać dopiero w 1956 roku. Jej pierwsza książka była powieścią biograficzną o Jerzym Waszyngtonie. Kolejna powieść – thriller Gdzie są dzieci? – okazała się bestsellerem i punktem zwrotnym w życiu i karierze autorki. Mary Higgins Clark przez większą część życia mieszkała w Saddle River w New Jersey. Alafair S. Burke (ur. 1969) – amerykańska pisarka, autorka powieści kryminalnych. Ukończyła Reed College, a następnie Stanford Law School w Stanford University. Pracowała jako prokurator, specjalizowała się w sprawach dotyczących przemocy domowej. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

3 osoby kupiły
14
Syn siodlarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syn siodlarza
Dostępny61 szt.

Po bestsellerach Syn pszczelarza i Syn biskupa czas na kolejną historię z malowniczej wioski amiszów! Rebeka Lantz czuje się jak w więzieniu na skutek okoliczności, którym nie jest winna. Tobias jest pogrążony w żalu. Czy dwoje małych uciekinierów z drugiego krańca świata nauczy ich, jak uzdrawiającą moc ma rodzina? Rebeka nie jest podobna do siostry, która porzuciła wiarę amiszów, ale czujny wzrok rodziny i małej, zżytej społeczności sprawia, że czuje się oceniana i gorsza. Mężczyźni jej unikają, kobiety szepczą za jej plecami. A ona tylko pragnie takiej samej szansy na zostanie żoną i matką, jaką mają jej przyjaciółki. Tobias Byler chce uciec przed uczuciem do kobiety, do której nigdy nie powinien był się zbliżyć. Przeniesienie rodziny do odludnego Bee County w stanie Teksas wydaje się najlepszym sposobem na zerwanie z dawnymi błędami. Jednak nawet przeprowadzka na drugi koniec kraju nie potrafi wymazać przeszłości, która towarzyszy każdej jego myśli. Niespodziewane spotkanie z dwojgiem na wpół zagłodzonych dzieci zmusza Rebekę i Tobiasa do wspólnego działania, aby pomóc siostrze i bratu, którzy pokonali tysiące kilometrów w poszukiwaniu życia w spokoju i radości. Rebeka i Tobias odkrywają, że klucz do zapomnienia przeszłości to jednocześnie klucz, który otworzy drzwi miłości i przyszłości, jakiej oboje pragną. „Jeśli szukacie czegoś zupełnie innego w dziale romansów lub nie wiecie nic o amiszach, zdecydowanie sięgnijcie po książkę Kelly Irvin. Bardzo polecam!” – Beata Woźniak, SłowemMalowane.blogspot.com. „Jeżeli chcesz poznać niecodzienny świat, w którym czas stanął w miejscu 100 lat temu i liczą się w nim prawdziwa miłość, rodzina, szacunek do Boga, przyrody i najprostszego życia, warto sięgnąć po sagę Kelly Irvin opisującą życie amerykańskich amiszów. Wydaje się, że to lepsze niż Grey” – Chwila dla Ciebie. „Nie jest mdło… nie jest ckliwie… nie jest schematycznie… Na kartach powieści toczy się prawdziwe życie, w którym nie brak bólu i upadków. I za to właśnie cenię sobie prozę Kelly Irvin i dlatego też gorąco polecam waszej uwadze jej powieści– MagicznyŚwiatKsiążki.pl. „Poczułam się wśród bohaterów jak w domu. Tam było tak spokojnie. Może i nie mieli dostępu do najnowszych technologii, dzieci rodziły się w domach, ale było w tym coś magicznego. I niebezpiecznego zarazem (…). Bardzo chętnie znajdę się znów w tym świecie. Jeśli szukacie spokojnej, ale dającej do myślenia opowieści, a przy okazji chcecie poznać społeczność, z którą raczej się nie spotykamy na co dzień, polecam tę książkę – Maria Derejczyk-Zwierzyńska, Czytelnia-mola-książkowego.pl, o Synu pszczelarza. Kelly Irvin – bestsellerowa autorka kilkunastu powieści dla kobiet, w tym serii „W krainie amiszów”. Jej pierwszą częścią jest książka Syn pszczelarza, która znalazła się w finale The Carol Awards, drugą – Syn biskupa, trzecią – Syn siodlarza. W przygotowaniu kolejne części tej ciepłej rodzinnej sagi dziejącej się w gminie amiszów. Kelly Irvin pracowała jako dziennikarka, specjalistka od PR i tłumaczka. Mieszka z mężem w Teksasie, ma dwoje dzieci i troje wnucząt.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

3 osoby kupiły
15
Co potrafią koty? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co potrafią koty?
Dostępny1044 szt.

Jest wiele rzeczy, które koty – w przeciwieństwie do dzieci – potrafią zrobić. Na przykład: chłeptanie mleka albo używanie języka jako grzebienia. Jest też wiele rzeczy, których koty nie potrafią, chociażby: śpiewanie dzieciom kołysanek lub złażenie z drzew… W tej szalonej historyjce o tajemnicach kotów i ich sekretnym życiu, opowiedzianej z punktu widzenia małego dziecka, Abner Graboff łączy głos dziecięcej niewinności ze wspaniałym poczuciem humoru. Żartobliwe, zamaszyste ilustracje dopełniają prosty tekst, do którego inspiracją stał się kot-ulubieniec całej rodziny. Abner Graboff – autor licznych grafik i ilustracji do książek dla dzieci, tworzył w latach 1950-1970. W przygotowaniach do tej książki pomogli mu trzej synowie, którzy zajęli się obserwacją kota Tarzana.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
16
Zagłada miasta. Świadectwa ludzi Powstania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagłada miasta. Świadectwa ludzi Powstania
Dostępny13 szt.

Opowieść o Powstaniu – tragicznej determinacji, która musi przynieść klęskę. Od samobójczej decyzji o jego wybuchu, po ostateczne konsekwencje – katastrofę miasta. Poruszający obraz, wyłaniający się z indywidualnych zapisów zebranych przez Kartę. „Dla wielu śmierć miasta to wzmianka w komunikacie albo z dala oglądany słup czarnego dymu. Dla tych, co przez to przeszli, dla nas, co tam byliśmy – to projekcja makabrycznego filmu. Ja taki film o śmierci mych bliskich, o śmierci mych kolegów, o śmierci miasta oglądałem z rzędów, gdzie obowiązywało opanowanie. Lecz rzeczywiście – bardziej nas przeraża jeden płonący dom niż cała płonąca dzielnica. Do dziś mam w oczach obraz spalonego przez «krowę» mężczyzny, gdy spokojnym głosem prosił o papierosa. On już wtedy wiedział – tak jak my uświadomiliśmy to sobie nieco później – że ratunek nie przyjdzie” – Olgierd Sawicki.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

2 osoby kupiły
17
Klub detektywów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klub detektywów
Dostępny1030 szt.

W 1930 roku w Anglii powstał Klub Detektywów zrzeszający najlepszych autorów powieści kryminalnych tamtych czasów. Jego członkowie musieli złożyć specjalną przysięgę, a w swoich książkach trzymać się określonych zasad, tak zwanych Dziesięciu Przykazań powieści kryminalnej. Koncentrowały się one wokół logiczności zagadki i przestrzegania zasad fair play wobec czytelnika. Wykluczone były na przykład wszelkie ingerencje sił nadprzyrodzonych, czy obsadzanie w roli mordercy detektywa bądź narratora. Członkowie klubu spotykali się raz w tygodniu, by dyskutować i pojedynkować na zagadki, a wsród jego założycieli znaleźli się m.in. Agatha Christie, G.K. Chesterton, John Dickson Carr, Dorothy L. Sayers, major Alfred Mason, baronowa Emma Orczy, czy wielebny Ronald Knox. Wszyscy oni spotykają się także na kartach komiksu Jeana Harambata, który przygotował dla nich największe wyzwanie życia. Ekscentryczny milioner zaprasza członków klubu do swojej posiadłości położonej na prywatnej wyspie, gdzie zamierza zaprezentować prawdziwy cud techniki - robota, który po opisaniu mu szczegółów dowolnej zbrodni z ich powieści bezbłędnie wskaże jej sprawcę! Ale co wydarzy się, gdy naprawdę dojdzie na wyspie do morderstwa? Kto z wielkich twórców kryminalnych zagadek będzie prowadził dochodzenie i jakich metod użyje? Klub Detektywów to niezwykle dowcipna, wciągająca i przewrotna zabawa konwencją klasycznych kryminałów z ich autorami w rolach głównych!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
18
Największa klęska polskiego wywiadu. Sowiecka akcja dezinformacyjna „Trust” 1921-1927 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największa klęska polskiego wywiadu. Sowiecka akcja dezinformacyjna „T...
Dostępny4 szt.

Jak zapewnić nowo powstałemu bolszewickiemu państwu okres oddechu dla ustabilizowania sytuacji wewnętrznej? Jak uniknąć interwencji zbrojnej państw zachodnich, oszukując „białą” emigrację i obce wywiady? Wystarczy rozgłaszać, że Związek Sowiecki upadnie zhukiem, bo na jego terenie działa rozbudowana konspiracja, która obali władzę czerwonych? Jak zwabić przy okazji liderów „białej” rosyjskiej opozycji do Rosji i jak przewerbować oficerów służb zachodnich penetrujących Bolszewię? Pomysł tej – nie da się ukryć – błyskotliwej operacji wyszedł zgabinetu Feliksa Dzierżyńskiego. „Trust“ to precyzyjnie przygotowana i brawurowo poprowadzona akcja dezinformacyjna – matka wszystkich późniejszych akcji sowieckich służb wywiadu. Czerwona bezpieka stworzyła fikcyjną organizację podziemną „przygotowującą przewrót“ w Sowieckiej Rosji i restaurację dawnej władzy. Smutną rolę w tej paneuropejskiej zagrywce odegrał polski wywiad, wywiedziony umiejętnie w pole.­ Rosyjskie służby przejęły aktywa wywiadowcze swoich sowieckich poprzedniczek i udoskonaliły akcje dezinformacyjne montowane według schematu kombinacji Trust. Postsowieckie służby wciąż wmawiają nam, że właściwie ich nie ma, że są bezsilne, że nie wpływają na wydarzenia w naszym kraju. A nasza podejrzliwość to tylko kompleksy i rusofobia. Przyszło nam zatem żyć w rozkwicie akcji Trust 2.0, choć nie chcemy tego przyjąć do wiadomości. Nie znamy rozmachu działań skierowanych przeciwko Polsce, ale możemy podejrzewać, że następcom Dzierżyńskiego zFSB nie brakuje fantazji i – znajomości charakteru Polaków. Sprawdźmy jak wyglądał mechanizm działania pierwowzoru tych operacji. Wyselekcjonowani agenci operacji „Trust” ruszyli na Zachód, szukając sprzymierzeńców. Przekonali rządy, służby państw zachodnich i media o słabości sowieckich sił, o nieuchronności upadku Związku Sowieckiego, a przy okazji przejęli wszystkie fundusze przeznaczone na wspomożenie „opozycji”. Państwa zachodnie w znacznym stopniu sfinansowały więc akcję wymierzoną przeciwko sobie. Do wybuchu drugiej wojny światowej Sowieci przeprowadzili 40 operacji według metodyki Trustu. Po kapitulacji III Rzeszy, kolejne klony Trustu – zwane dwojnikami, zostały zrealizowane na Ukrainie – w ramach zwalczania UPA (akcja „Arsenał 1”), i w Polsce, gdzie ubecja stworzyła całą fikcyjną Vkomendę WiN (akcja „Cezary”). Marek Świerczek (ur. 1970) – polski historyk, publicysta i pisarz. Współpracuje z miesięcznikiem „Stosunki Międzynarodowe” oraz „Przeglądem Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. Zamieszczałswoje teksty w miesięczniku „Alfred Hitchcock poleca”. Na rynku literackim objawił się w 2006 r. przy okazji konkursu na opowiadanie grozy miesięcznika „Nowa Fantastyka”, w którym zajął 2 miejsce. Kilka miesięcy później opublikował powieść Bestia, łączącą powieść gotycką z narodową tradycją i historią powstania styczniowego. W 2013 r. wydał kolejną powieść Dybuk , gdzie wykorzystał historyczne klisze pogromu z 1946 r. Dwa lata później na rynku literackim pojawiła się jego kolejna książka, łącząca powieść szkatułkową, kryminał i horror, zatytułowana Skowyt. Książka Największa klęska polskiego wywiadu jest owocem zawodowych zainteresowań Marka Świerczka – historyka.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

2 osoby kupiły
19
Zdzisław Tarnowski. Opowieść o panu na Dzikowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdzisław Tarnowski. Opowieść o panu na Dzikowie
Dostępny21 szt.

Kim był Zdzisław Tarnowski – pan na Dzikowie? Czy do jego wielkich pasji życiowych można zaliczyć tylko konie i polowania? Jaką rolę odegrał jako polityk? Dlaczego postanowił sprzedać do Ameryki arcydzieło Rembrandta, które było perłą jego dzikowskiej kolekcji i dlaczego fakt ten odczytywała ówczesna prasa jako wielki skandal? O czym rozmawiał w Kairze z Henrykiem Sienkiewiczem? Czy biorąc za żonę pannę z rodu Potockich z Krzeszowic, chciał jedynie ozłocić swój herb? A może był to związek zawarty z miłości? Kim był człowiek, który uosabiał w swej epoce, podobno jak nikt inny, cechy wielkiego polskiego pana? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą państwo w najnowszej książce Magdaleny Jastrzębskiej.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

2 osoby kupiły
20
Składniki. Osobliwa chemia tego, co jemy i czym się smarujemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Składniki. Osobliwa chemia tego, co jemy i czym się smarujemy
Dostępny1028 szt.

George Zaidan, absolwent chemii na prestiżowej uczelni, błyskotliwy i piekielnie zabawny naukowiec wyjaśnia, co nauka może (a czego nie potrafi) powiedzieć o składnikach produktów, którymi każdego dnia faszerujemy swoje ciała. Woda. Czipsy. E-papierosy. Kremy do opalania. Ta lista nie ma końca. Co się dzieje, gdy wszystkie te rzeczy wchodzą w reakcję z substancjami tworzącymi nasz organizm? Skąd wiadomo, że to, co jemy, pijemy, wdychamy i wcieramy w siebie, szkodzi nam lub pomaga? Dzięki tej książce poznacie, jak z perspektywy chemika wyglądają różne produkty, i dowiecie się, co może nas zabić, a co niekoniecznie jest szkodliwe i dlaczego. Jak bardzo truje nas przetworzona żywność i na ile jesteśmy tego pewni? Kawa to napój bogów czy diabelska krew? Co się stanie, jeśli w upale przedawkujesz fantanyl na słońcu (i co to właściwie jest)? Co wspólnego ma maniok z radzieckimi szpiegami? Czy rośliny chcą nas zniszczyć, a mikroorganizmy pożreć całą naszą żywność? Co twój horoskop mówi o chorobach, na które możesz zapaść, i czy jest w tym ziarno prawdy? Zaidan przystępnie, z mistrzowskim poczuciem humoru odpowiada na mnóstwo trudnych pytań i pokazuje, że chemia to nie tylko użyteczna nauka, którą każdy może zrozumieć i wykorzystywać w codziennym życiu, ale też wspaniała zabawa. George Zaidan – absolwent chemii na MIT uhonorowany F.D. Greene Teaching Award. Jest propagatorem nauki i producentem programów popularnonaukowych w telewizji i internecie. Dla kanału National Geographic stworzył serial Ingredients: The Stuff Inside Your Stuff, a dla MIT Science Out Loud. Jego artykuły ukazywały się m.in. w „New York Timesie”, „Forbesie”,„Boston Globe”, „National Geographic Magazine”, „Science” i „Business Insider”. Jest laureatem licznych stypendiów, członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego, zasiadał w radzie Instytutu Edukacji. W wolnym czasie wspina się i gotuje. „Jeśli sądziliście, że chemia może być naprawdę interesująca (a jest), ale nie mogliście się skupić na lekcjach w szkole, to jest książka dla was. George Zaidan sprawi, że będziecie głośno się śmiać, czytając opowieści o cudach praktycznej, użytecznej nauki, a wszystko wytłumaczy na przykładach genialnych porównań, które zrozumie nawet jedenastolatek” – Daniel J. Levitin, autorZasłuchanego mózgu. Co się dzieje w głowie, gdy słuchasz muzyki. „O mój Boże, ta książka jest genialna! Zabawna, wnikliwa, napisana ciętym językiem i dodająca otuchy” – Kallie Moore, prowadząca PBS Eons. „Jeśli chcecie dowiedzieć się prawdy o cheetosach, kremach z filtrem, zamiennikach masłach i innych codziennych sprawach związanych z chemią, zajrzyjcie do pełnych werwy Składników. Ale przede wszystkim kupcie tę książkę, bo nauczy was myśleć jak błyskotliwy, oczytany i diabelnie zabawny naukowiec” – Sam Kean, autor Dziwnych przypadków ludzkiego mózgu i Znikającej łyżeczki. Dziwnych opowieści chemicznej treści.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
21
Nocnik krzesełko. Króliczki, jasnoróżowy - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocnik krzesełko. Króliczki, jasnoróżowy
Tega Baby
Dostępny6 szt.

Cechy produktu: • wykonany z wysokiej jakości plastiku, stabilny nocnik krzesełko, • zdobiony niezmywalną grafiką wykonaną w nowoczesnej technologii IML, • posiada wysokie oparcie oraz wyjmowany od góry wkład i klapkę, • antypoślizgowe nóżki gwarantują bezpieczeństwo użytkowania, • nocniki dostępne również w wersji z pozytywką, • produkt posiadający certyfikat TÜV Rheinland.

36,30 zł
34,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,81 zł

2 osoby kupiły
22
Dziwny świat Billie Eilish - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwny świat Billie Eilish
Dostępny61 szt.

Ubiera się, jak chce. W za duże ubrania w dziwnych kolorach. Mówi, co chce. Dokładnie to, co myśli i co płynie z jej serca. Nie zawsze cool, ale zawsze szczera. Nie dba o to, co sądzą o niej inni. Mimo że jest jedną z najpopularniejszych artystek na świecie, obsypaną nagrodami i z piosenkami na szczytach list przebojów, nadal pozostaje po prostu sobą. Poznaj szczegóły jej spektakularnej kariery, tajemnice niezwykłego stylu i sekrety jej mrocznej wyobraźni. Wyjątkowa książka dla tych, którzy chcą wejść do dziwnego świata Billie Eilish.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

2 osoby kupiły
23
Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Nie mieszkają na Olimpie, ale obok nas. Znasz ich twarze z telewizji. Gdy stają na linii startu, cała Polska wstrzymuje oddech z emocji, ale oni zachowują olimpijski spokój. O wyniku może zadecydować podmuch wiatru, niewygodne buty albo… warkocz. Czy wiesz, ile labiryntów musieli pokonać, ile mitów obalić i jak wiele poświęcić, by stanąć na podium? Co takiego pokazał na stadionie skoczek Władysław Kozakiewicz, że prawie odebrano mu medal? Dlaczego o pechowym warkoczu Elżbiety Krzesińskiej - upartej lekkoatletki - dyskutowała cała Polska? Dlaczego bokser Jerzy Kulej w decydującym pojedynku… stał jak wmurowany - i jak pomogło mu to wygrać? Czy to prawda, że Otylii Jędrzejczak wyrosły od pływania błony między palcami? Za każdym medalem kryje się inna, niezwykła historia.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

1 osoba kupiła
24
Antypoślizgowa nakładka sedesowa. Sowa, biała - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antypoślizgowa nakładka sedesowa. Sowa, biała
Tega Baby
Dostępny8 szt.

Cechy produktu: • nakładka sedesowa dwukomponentowa z oparciem, • zdobiona niezmywalną grafiką wykonaną w nowoczesnej technologii IML, • dzięki antypoślizgowym krawędziom nakładka nie zsuwa się z muszli sedesowej, • odpowiednio wyprofilowany kształt zapewnia dziecku wygodę, • wspomaga naukę samodzielnego korzystania z toalety, • wysokiej jakości produkt posiadający certyfikat TÜV Rheinland.

25,20 zł
23,94 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,26 zł

1 osoba kupiła
25
Antypoślizgowa nakładka sedesowa. Króliczki, różowa - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antypoślizgowa nakładka sedesowa. Króliczki, różowa
Tega Baby
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

Cechy produktu: • nakładka sedesowa dwukomponentowa z oparciem, • zdobiona niezmywalną grafiką wykonaną w nowoczesnej technologii IML, • dzięki antypoślizgowym krawędziom nakładka nie zsuwa się z muszli sedesowej, • odpowiednio wyprofilowany kształt zapewnia dziecku wygodę, • wspomaga naukę samodzielnego korzystania z toalety, • wysokiej jakości produkt posiadający certyfikat TÜV Rheinland.

24,70 zł
23,47 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,23 zł

1 osoba kupiła
26
Czytanko-miganka dla dzieci niemówiących. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanko-miganka dla dzieci niemówiących. Część 1
Dostępny18 szt.

Ta publikacja to zbiór ponad stu pięćdziesięciu kart pracy ułatwiający dzieciom niemówiącym, a także dzieciom z trudnościami w komunikowaniu naukę czytania z wykorzystaniem znaków Polskiego Języka Migowego oraz elementów czytania globalnego. W skład zestawu wchodzi również gra memory do samodzielnego wycięcia.

43,00 zł
35,69 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,31 zł

1 osoba kupiła
27
Świat Elfów Bayala. SLH42444. Magiczna łódź kwiatowa Sery - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Elfów Bayala. SLH42444. Magiczna łódź kwiatowa Sery
Schleich
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Magiczna łódź kwiatowa Sery nie tylko wygląda pięknie, ale możesz także wiele na niej odkryć. Na przykład skrzynię skarbów, którą możesz schować za tajnym włazem, i o wiele więcej. Zabawna wiewiórka jest na pokładzie, rozgląda się za nowymi magicznymi przygodami. Możesz spuścić ją po linie na inny pokład. Jest także słodki źrebak jednorożca, który najchętniej podróżuje w łódce, ale także chętnie gości na pokładzie. W ciągu dnia możesz cieszyć się widokiem z tarasu słonecznego. Nocą za pomocą rozkładanego baldachimu zamienia się on w przytulną sypialnię. Kotwicę możesz rzucić tam, gdzie Ci się spodoba. Sera najchętniej zabiera swoją siostrę bliźniaczkę Surah, z którą wspólnie przeżywają wspaniałe przygody. Zawartość i cechy zestawu: • łódź, • żagiel, • Sera, • latająca wiewiórka, • źrebię jednorożca morskiego, • poduszka, • przykrycie, • 4 x wpinane kwiaty, • kielich, • zaczarowany napój, • skrzynia skarbów, • kotwica, • luneta, • łódka, • punkt obserwacyjny, • arkusz z naklejkami, • instrukcja. Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Schleich Produktions – und Handelsges. mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postacie rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

288,90 zł
268,68 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 20,22 zł

1 osoba kupiła
28
Chciałbym nigdy cię nie poznać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chciałbym nigdy cię nie poznać
Dostępny102 szt.

Intymna opowieść o miłości dziecka do babci – o tym, co takie uczucie daje i zabiera. O dziecięcej wrażliwości wobec świata dorosłych To historia relacji, która nieświadomie zostawia w nas ciche słowa, drobne gesty i sceny z codzienności, które niesiemy potem w sobie przez całe życie. Czas mija, a te ślady ma w sobie każdy z nas. Pamięć gubi tak wiele, lecz postać babci zostaje. Więc może lepiej było jej nigdy nie poznać? „Poprosiłem mamę, żeby trzymała słuchawkę przy jej uchu. Mówiłem, że za nią tęsknię, że niedługo do niej przyjadę. Zapytałem, czy mnie jeszcze trochę kocha. Słyszałem, że bardzo chciała odpowiedzieć. Zniekształcone „kocham” przysporzyło jej dużo trudu. A mnie szczęścia. Pamiętam je do dziś. Bo miłość czasami może być lekko zdeformowana. Fragment książki Wiktor Krajewski – dziennikarz. W 2015 roku debiutował bestsellerową książką Łączniczki. Wspomnienia z Powstania Warszawskiego. W 2017 roku opublikował książkę Pocztówki z powstania, w 2019 roku rozmowę z Aliną Dąbrowską Wiem, jak wygląda piekło, a w 2020 roku rozmowę z Niną Novak - najwybitniejszą polską primabaleriną - Taniec na gruzach.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

1 osoba kupiła
29
A Leftover, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Leftover, CD
Vomiturition, Mystic Production
Dostępny8 szt.

Lista utworów: 1. Sacred Tree / the Pain 2. A Beast Revived 3. Depression 4. A Leftover 5. Head Tales 6. Unsucceeded 7. Expectations 8. Trifle 9. Improvement-Unimprovement 11. Extinction 11. Abandonment 12. Malleus Maleficarum

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

30
The Book Of Suffering. Tome I, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Book Of Suffering. Tome I, CD
Cryptopsy, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Lista utworów: 1. Detritus (The One They Kept) 2. The Knife, The Head and What Remains 3. Halothane Glow 4. Framed by Blood

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

31
Embalmed Existence, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Embalmed Existence, CD
Resurrection, Mystic Production
Dostępny20 szt.

Lista utworów: 1. Disembodied 2. Rage Within 3. Embalmed Existence 4. Smell of Blood 5. Torture Chamber 6. Eyes of Blind 7. Test of Fate 8. Pure Be Damned 9. Storyteller Take #4 10. Disembodied (Demo) 11. Smell of Blood (Demo) 12. Contortion 13. Ritual Slaughter 14. Storyteller #2 15. Rage Within (Demo) 16. I Die 17. Storyteller Laugh Track

73,90 zł
67,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,91 zł

32
Zyg-zyg marchewka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zyg-zyg marchewka
Dostępny30 szt.

Zyga, aktualnie szczęśliwy posiadacz aż kilku par dżinsów, należy do tych, którzy nie mają lekko. Życie bez przerwy gra mu na nosie, fundując niespodziankę za niespodzianką. Kryzys szczęśliwego dotąd związku, nagły ślub przyjaciela, studia i polityka, której tak boi się matka Zygi. A w ogóle... to dobrze, że odeszła ciotka. Bo jak jej wyjaśnić, że wojna, która zaczyna się 13 grudnia 1981 roku, jest inna od tej, którą przeżyła? Poprzednie losy bohatera przeczytacie w książce Denim blue.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

1 osoba kupiła
33
Pałac w Moczarowiskach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pałac w Moczarowiskach
Dostępny63 szt.

Zapraszamy do Pałacu w Moczarowiskach, najdziwniejszego na świecie miejsca, gdzie wszystko może się wydarzyć... W żyrandolach płoną świece, słychać szelest sukien, stary kamerdyner pilnuje dawnych rytuałów. Tuż za bramą znika sygnał telefonu, Internet nie działa, a o elektryczności lepiej zapomnieć. Otoczony lasami Pałac, chociaż mieści się tu hotel, nie przyjmuje zwyczajnych gości. Nie wystarczy móc zapłacić za pobyt; arystokratyczne pochodzenie i koligacje też nie są przepustką, gdyż właściciel majątku, hrabia Sęp-Moczarowski, wpuszcza tylko wybranych. Jakim więc cudem znalazła się tutaj Magda, nieciekawa, przynajmniej we własnym mniemaniu, szara myszka, której u progu błyskotliwej naukowej kariery ziemia usuwa się spod nóg? Jak trafił do Pałacu Julian, zawodowy oszust, prawdziwy wirtuoz swej sztuki? Którędy wślizgnął się do parku ktoś, kto wygląda jak łobuziak, i czemu hrabia pozwolił mu zostać? Czy tych dziwnych gości coś łączy? Takie i inne pytania zadaje sobie Leokadia, bogata dama, która nie wierzy w przypadki. Jeszcze nieświadoma, że pobyt w Pałacu całkowicie odmieni nie tylko jej życie. Każdy dzień w Moczarowiskach niesie kolejne niespodzianki… „Myśleliśmy o tej książce, spacerując alejkami wokół pewnego pałacu, urzeczeni widokami, wsłuchani w szepty drzew. Wiekowe wnętrza, obrazy i rzeźby uparcie milczały, nie chcąc wspominać o niezwykłych wydarzeniach, jakich były świadkami. My nie musimy zachować dyskrecji, dlatego postanowiliśmy opowiedzieć Wam tę historię”. – Maria Ulatowska i Jacek Skowroński Maria Ulatowska (cykl o Sosnówce, Domek nad morzem, Kamienica przy Kruczej, Całkiem nowe życie i kilka innych powieści) oraz Jacek Skowroński (Był sobie złodziej, Mucha, Zabić, zniknąć, zapomnieć), laureat Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Kryminalne, w 2014 roku połączyli siły, tworząc autorski duet – doszli bowiem do wniosku, że pisanie w duecie jest o wiele lepsze niż solo, zamierzają to robić do końca świata i ze trzydzieści lat dłużej. Dotychczas wydali razem dziewięć książek. Prywatnie, poza pisaniem, najbardziej lubią podróże po świecie, zwiedzili już cztery kontynenty, a przed nimi jeszcze wiele egzotycznych zakątków, które z całą pewnością odwiedzą.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

34
Evvie zaczyna od nowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evvie zaczyna od nowa
Dostępny4 szt.

Najbardziej romantyczna powieść roku! Kobieta, której świat w jeden dzień stanął na głowie. Mężczyzna, który stracił tak wiele. Co się stanie, kiedy przypadek połączy ich losy? Evvie pakuje walizki. Plan: nowe życie – solo, bez okropnego męża. Ale wszyscy wiemy, co robi Bóg, gdy opowiemy mu o swoich planach. Nowe życie Evvie będzie wyglądało zupełnie inaczej, niż to sobie wyobrażała. Dean to facet idealny. Przystojny, bogaty gwiazdor sportu ma wszystko. I może mieć każdą kobietę. Lecz nagle, u szczytu kariery, traci to, co przez lata budował. Dwoje nieznajomych – oboje na życiowym zakręcie. Kiedy przypadek połączy ich losy, zawrą pakt: zero pytań o przeszłość. Ale zanim się zorientują, oboje złamią reguły, które ustalili. Kiedy zaczną odkrywać swoje sekrety, przeszłość sama się odezwie. Czy znajdą siłę, by się z nią zmierzyć? I czy dadzą szansę uczuciu, które – choć nieproszone – puka do ich drzwi? Rewelacyjna opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa, a zmiana – choć często budzi lęk – może być początkiem czegoś wyjątkowego. Usiądź w fotelu, otul się kocem i pozwól, by magia tej powieści zrobiła swoje!

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

35
Czerwony książę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony książę
Niedostępny
Brak

Potomek Habsburgów, od dzieciństwa przygotowywany do objęcia polskiego tronu. Z wyboru Ukrainiec, nazywany przez ukochany lud "Wasylem Wyszywanym". Biseksualny playboy i hulaka, który nie oparł się urokowi nazizmu. Wreszcie aliancki agent, który ostatecznie umiera w stalinowskim więzieniu. Książka o niezwykłych losach Wilhelma von Habsburga (1895-1948) to historia niespełnionego człowieka i polityczny romans balansujący na krawędzi tragikomedii. Autor znakomicie uchwycił zmierzch epoki wielkich dynastii i odmalował obraz Europy zatracającej się w barbarzyństwie XX wieku. Timothy Snyder - wielokrotnie nagradzany historyk z Uniwersytetu w Yale - nie tylko przypomina światu zapomnianą postać Wilhelma von Habsburga, lecz także poszukuje w jego historii analogii do współczesnych problemów, w tym do roli Unii Europejskiej i wciąż żywego nacjonalizmu.

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

36
Małe szczęście. Własnoręcznie zbudowana historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe szczęście. Własnoręcznie zbudowana historia
Dostępny266 szt.

Prawdziwa opowieść dla każdego, kto choć raz marzył, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Po części poradnik, po części osobisty dziennik. Małe szczęście to uwodzicielska medytacja autorki - ekspertki od niewielkich domków i ryzykownych decyzji - na temat korzyści płynących ze zwolnienia tempa i docenienia tych naprawdę ważnych w życiu rzeczy. Dee Williams dzieli się z czytelnikiem lekcjami, które przemówią do każdego, kto podświadomie czuje, że "być" niekoniecznie znaczy "mieć". Ta opowieść sprawi, że odważysz się zrobić pierwszy krok w stronę szczęścia! Niektóre decyzje zmieniają wszystko na... mniejsze i lepsze. "Inspirująca historia Dee Williams trafi (…) do każdego, kto chce wreszcie odnaleźć swój dom". - Janet Eastman, "The Oregonian" Dee Williams jest nauczycielką i zwolenniczką zrównoważonego rozwoju. Prowadzi warsztaty dotyczące małych domów (tzw. ruch tiny house) i ekologicznego budownictwa. Jej historia była prezentowana w Good Morning America, NBC Nightly News, a także w programach pierwszoplanowych mediów, takich jak telewizja CNN.

42,99 zł
33,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,89 zł

37
Doktor Śmierć. Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doktor Śmierć. Sidney Gottlieb i najmroczniejsze eksperymenty CIA
Dostępny399 szt.

Mroczna historia człowieka, który nadzorował tajne eksperymenty CIA z narkotykami, truciznami i kontrolą umysłów. Chemik Sidney Gottlieb sprawiał wrażenie łagodnego, zrównoważonego i oddanego nauce badacza. Kiedy CIA powierzyło mu tajny projekt MK-Ultra, poświęcony metodom kontrolowania ludzkiego umysłu, ujawniła się jego prawdziwa natura. Kierował testami w tajnych więzieniach na trzech kontynentach. Uczył się od nazistów eksperymentujących na jeńcach w obozach koncentracyjnych i dorównywał im okrucieństwem. Jego badania były niczym eksperymenty z serialu Stranger Things. Wykorzystywał do nich bezdomnych, jeńców, upośledzone dzieci i własnych kolegów z pracy. W San Francisco zwabiał ludzi na imprezy, gdzie prostytutki podawały im LSD. W ten sposób narkotyk trafił z laboratoriów CIA na ulice amerykańskich miast. Gottlieb był głównym dostarczycielem trucizn dla CIA. Z jego laboratoriów wychodziły pigułki i mikstury, które miały zlikwidować największych wrogów Ameryki z czasów zimnej wojny. W zamrażarce trzymał 11 gramów trucizny tak skoncentrowanej, że wystarczyłaby do zabicia 55 tysięcy osób. Wymyślał też gadżety, dzięki którym agenci specjalni mieli dyskretnie i bez śladu eliminować przeciwników. Według prasy Gottlieb był "wszystkim, co można by sobie wymarzyć u szalonego naukowca w tandetnej powieści o CIA, tyle tylko, że żył naprawdę". Stephen Kinzer odsłania przed nami najmroczniejszy rozdział amerykańskiej historii, w którym splatają się losy CIA, nazistowskich zbrodniarzy i dzieci kwiatów. Ta książka to fascynująca opowieść o "najbardziej szalonym spośród szalonych naukowców" i zbrodniczych działaniach, które inicjował rząd USA. "Doktor Śmierć" i "oficjalny truciciel USA" był odpowiedzialny za morderstwa, tortury i eksperymenty na ludziach oraz popularność LSD w latach 60. "Książka Kinzera jest jak film Tarantino, który powinien powstać: mieszanina chorego humoru, bezsensownej przemocy, tabloidowych postaci i zwykłego amerykańskiego marnotrawstwa". - "The New Yorker"

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

38
Kochaj albo jedź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kochaj albo jedź
Dostępny2 szt.

Jessica odkrywa, że pociąga ją nie mężczyzna, w którym kochała się jako nastolatka, ale jego brat bliźniak. On jednak ma własne plany… Jessica od najmłodszych lat kochała się w Beau, rudobrodym przystojniaku... dopóki nie odkryła, że tak naprawdę pociąga ją jego brat bliźniak, Duane. Beau jest miły, życzliwy, uczynny i zawsze uśmiechnięty, podczas gdy Duane jest ponury, arogancki i milkliwy. Ale jest też zabójczo seksowny i ku swojemu zaskoczeniu Jessica nie potrafi mu się oprzeć. Wbrew woli zakochuje się coraz bardziej, chociaż jej życiowe plany nie przewidują żadnych stałych związków. Tymczasem Duane ma własne plany, niekoniecznie zgodne z jej marzeniami. W dodatku wplątał się w kryminalną aferę z miejscowym gangiem motocyklowym, a Jessica jest córką szeryfa. Jeśli tych dwoje ma być razem, któreś musi ustąpić. Konflikt narasta, burza uczuć szaleje... „Książka Kochaj albo jedź nie tylko mnie zachwyciła, ale też sprawiła, że z miejsca rzuciłam się na kolejne romanse w tej serii. Zadziwia mnie, jaką indywidualnością jest w nich każdy z bohaterów. Seria o braciach Winstonach znalazła się na półce z moimi ulubionymi książkami. Daję jej 5 na 5 gwiazdek”. – Samantha Young, autorka bestsellerów z listy „New York Timesa”, „USA Today” oraz „Wall Street Journal” „Pokochałam tę książkę! Penny Reid stworzyła bardzo malowniczy świat. Nie wiem, jak dam radę doczekać do następnego tomu!” – Heroes and Heartbreakers Penny Reid mieszka w Seattle w stanie Waszyngton z mężem, trójką dzieci i nadmierną ilością włóczki. Dawniej zajmowała się biomedycyną i jako pracownik naukowy po całych dnach pisała podania o federalne granty, ale teraz po prostu pisze książki. Do tej pory ukazało się ich kilkanaście, w tym bestsellerowa seria o seksownych brodaczach, czyli braciach Winstonach.

42,00 zł
22,26 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,74 zł

39
Ogień Majdanu. Dziennik rewolucji 21 listopada 2013 - 22 lutego 2014 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogień Majdanu. Dziennik rewolucji 21 listopada 2013 - 22 lutego 2014
Dostępny84 szt.

Trzy miesiące, które odmieniły Ukrainę – opowiedziane dzień po dniu, głosem ludzi, w których dokonuje się ta przemiana. Zapisane na żywo doświadczenia pojedynczych osób – w formie nagrań, diariuszy, wspomnień czy wpisów internetowych – układają się w zbiorowy dziennik. Wielogłosowa, uniwersalna opowieść ukazuje fenomen ukraińskiego przełomu, zaczętego pokojowym wiecem w obronie proeuropejskiej orientacji kraju, a zakończonego zbrojnym powstaniem w Kijowie i obaleniem prezydenta-kryminalisty. To czas, kiedy Ukraińcy zaczynają mówić pełnym głosem o swym prawie do wolnego wyboru, o uczciwości, prawdzie, godności, a w końcu wychodzą na ulice w ich obronie – za każdą cenę. Powoływanie nowej Ukrainy zapisują oni sami, własnymi słowami – które nagle wtedy odzyskują znaczenie. Zobacz więcej „Czemu nie uciekają? Wiem, czemu my nie uciekamy – przeszliśmy to, byliśmy tu od początku, byliśmy już zacięci. Ale ten cały naród – dla którego to pierwszy taki protest w życiu? Nie wiem i nie rozumiem dlaczego. Widocznie byli już tak rozeźleni, tak przywykli do przemocy – jak na wojnie, stopniowo przywykasz i się nie boisz. U tych ludzi zanikł strach” (20 lutego, Mychajło Swystowycz). „Tak, ogień. To on wypalił wszystko, czego zdołał dosięgnąć. Ogień, dym, popiół, wiatr i sadza. Ogień, który spalił ostatnie mosty dla kompromisów” (21 lutego, Jurij Andruchowicz). „Od Europejczyków odróżniała nas (między innymi) taka nieeuropejska cecha, jak zapominanie. Niemożność budowania ciągłej linii pamięci historycznej, przerywanie i zapominanie doświadczeń. A ten, kto słabo przyswaja lekcje historii, zostaje na drugi rok. (...) To nie jest zwycięstwo, to tylko szansa. Jeszcze jedna. Wszystko to, co się stało, powinno zostać w naszej pamięci. Teraz (trzymam kciuki) – już na zawsze. (...) Takiej szansy już nie będzie. Jeszcze jednej nie przeżyjemy” (22 lutego, Natalia Jeromenko).

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

40
Pies w czasach zarazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies w czasach zarazy
Dostępny7 szt.

Trzynastoletni Wiktor nawet nie przypuszczał, jak wiele zmieni się w jego życiu po 12 marca 2020 roku. Przez pandemię koronawirusa inaczej spojrzy na szkołę, sąsiadów, przyjaźń i miłość. Kwarantanna nie oznacza wcale nudy i osamotnienia, teraz wszystko, co dotąd było łatwe, staje się wyzwaniem i przygodą. Dzięki Asowi, psu sąsiada, Wiktor może tę przygodę przeżyć na własnej skórze.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
41
Była raz starsza pani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Była raz starsza pani
Dostępny1050 szt.

• Łańcuszkowa rymowanka, doskonała do głośnego czytania! • Absurdalny humor • Świetne, ponadczasowe ilustracje Abnera Graboffa • Piękne wydanie, twarda oprawa, płócienny grzbiet • Nie tylko dla dzieci! Idealna książka do połknięcia w jeden wieczór! Pewnego dnia starsza pani połyka muchę. Jedyny sposób, żeby pozbyć się muchy, to połknąć pająka, który się wierci i kręci… Ta przewrotna historyjka, przypominająca nieco Rzepkę Tuwima, od ponad wieku zachwyca zarówno dzieci jak i rodziców. Jej wyrazisty rytm sprawia, że rymowanka doskonale nadaje się do czytania na głos i pozwala się bawić w zapamiętywanie, w miarę jak lista połykanych zwierząt – ptak, kot, pies, koza – rośnie. Kolorowe, nieoczywiste ilustracje Graboffa wspaniale korespondują z tradycyjną rymowanką i ożywiają tę klasyczną historyjkę. Była raz starsza pani, która połknęła muchę. Chaps! Jednym ruchem muchę pożarła. Dziwne, że nie umarła. Była raz starsza pani, która połknęła pająka, A ten się wiercił i kręcił, i po jej wnętrzu się błąkał. Połknęła tego pająka, by upolował muchę, Bo jednym ruchem muchę pożarła. Dziwne, że nie umarła (…) Abner Graboff – autor licznych grafik i ilustracji do książek dla dzieci, tworzył w latach 1950-1970.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

42
Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachować zmysły i nie złapać infekcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do boju! Jak w skrajnych sytuacjach pozostać w jednym kawałku, zachowa...
Dostępny52 szt.

Co wspólnego mają suknia ślubna i kombinezon sapera? Dlaczego dla marynarzy bardziej niebezpieczne od rekinów są krewetki? Kiedy kurczak najlepiej sprawdza się jako broń artyleryjska? Mary Roach, najzabawniejsza autorka książek popularnonaukowych, przygląda się naukowym aspektom dbania o to, by w skrajnych okolicznościach wojny ludzie pozostawali w jednym kawałku, nie przysypiali, zachowywali zmysły i nie łapali infekcji. W najnowszej książce osobiście sprawdza, jak naukowcy mierzą się z wszelkimi przeciwnościami na polu walki: paniką, wyczerpaniem, upałem, hałasem. Jedzie do byłego studio filmowego, gdzie aktorzy po amputacjach pomagają oswajać sanitariuszy piechoty morskiej z szokiem i okropieństwami ran odniesionych w boju. W szeregach U.S. Marine Corps Paintball Team stara się unikać wrogiego ostrzału. Dzięki wizycie w Camp Lemmonier w Dżibuti dowiadujemy się, że biegunka może być zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. W międzyczasie Roach próbuje mięsa z kofeiną, niucha archiwalną próbkę śmierdzącej bomby, a także zarywa noc wraz z załogą atomowego okrętu podwodnego. Innymi słowy, opowiada historie i odpowiada na pytania, których na próżno szukać w innych książkach o wojsku. „Zabawne i pouczające spojrzenie na to, co dzieje się za kulisami wojskowych ośrodków naukowo-badawczych”. – „Washington Post” „Autorka jakże ciekawych książek "Sztywniak" i "Bzyk" pokazuje nam, jak wyglądają naukowe aspekty wojny. Na polu bitwy liczą się nawet najmniejsze drobiazgi, a Roach prowadzi nas przez to, co tam odkryła, w typowym dla siebie stylu”. – „Elle” „Roach pozostaje naszą najzabawniejszą dziennikarką specjalizującą się w nauce. [...] Idzie tam, gdzie inni pisarze by się nie odważyli. [...] Na skutek jej poszukiwań powstały obrazy - coś na kształt technopoezji - których nie da się zapomnieć”. – „O, The Oprah Magazine” „[Roach] bierze na warsztat wyzwania, z którymi mierzy się wojsko, by zapewnić żołnierzom zdrowie i bezpieczeństwo. Robi to z charakterystyczną dla siebie swadą (i dowcipnymi przypisami)”. – „Entertainment Weekly” „Roach to nieustępliwa dziennikarka śledcza z apetytem na to, co apetyczne raczej nie jest. [...] To jedna z najlepszych książek w jej dorobku”. – „USA Today” Mary Roach – najpopularniejsza na świecie dziennikarka popularnonaukowa, autorka takich bestsellerów jak Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu, Sztywniak. Osobliwe życie nieboszczyków czy Ale kosmos! Jak jeść, kochać się i korzystać z WC w stanie nieważkości. Jej teksty ukazywały się między innymi na łamach „Outside”, „Wired”, „National Geographic” oraz „New York Times Magazine”. Mieszka w Oakland w Kalifornii.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

43
Kobiety, które nienawidzą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które nienawidzą
Dostępny20 szt.

Od dawna nie odnotowano nowych ofiar Kuby Szpikulca. Jego sprawę, ku rozczarowaniu komisarza Bednarskiego, przejmuje Archiwum X. Kiedy jednak na terenie Górnego Śląska i Małopolski dochodzi do nowych zbrodni, a trop wiedzie do seryjnego mordercy zwanego Bobem Zabójcą, Bednarski i jego ekipa znowu mają ręce pełne roboty. Tym bardziej, że z niezrozumiałych powodów ofiarami padają osoby powiązane z policją.

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

44
Stokrotne dzięki. Podróż wdzięczności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stokrotne dzięki. Podróż wdzięczności
Dostępny35 szt.

Autor A.J. Jacobs odkrywa, że jego kawa – i każda inna rzecz w naszym życiu – nie powstałaby bez setek ludzi, o których zwykle nie myślimy: rolników, chemików, artystów, kierowców ciężarówek, mechaników, biologów, górników i przemytników. Koncept był zwodniczo prosty – bestsellerowy autor „The New York Timesa” postanowił podziękować każdej osobie zaangażowanej w przygotowanie jego porannej kawy. Ta podróż wdzięczności, w trakcie której autor przemierzył wiele kilometrów, odmienia jego życie i ujawnia sekret tego, w jaki sposób wdzięczność może dać nam szczęście. Autor A.J. Jacobs odkrywa, że jego kawa – i każda inna rzecz w naszym życiu – nie powstałaby bez setek ludzi, o których zwykle nie myślimy: rolników, chemików, artystów, kierowców ciężarówek, mechaników, biologów, górników i przemytników. Zalet wdzięczności jest mnóstwo: wzmacnia empatię, poprawia nastrój, wspiera leczenie depresji i sprawia, że świat staje się przyjaźniejszym miejscem. Cięty język autora i jego błyskotliwe poczucie humoru sprawiają, że książka jest niczym poranna kawa – rozbudza i pozwala jaśniej myśleć. Dziękujemy, że po nią sięgacie.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

45
Jedzie pociąg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedzie pociąg
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Nasze pierwsze książki dla naj-najmłodszych czytelników! Liczydełko i Jedzie pociąg to pierwsze u nas książki z twardymi kartkami! W tym pociągu nikomu się nie nudzi, każde zwierzątko ma zajęcie: trzeba wziąć prysznic, chwilkę pomuzykować, przygotować coś smacznego… I podróż zleci w mig! Najnowszy zbiór wierszy dla najmłodszych opracowany przez Marcina Brykczyńskiego (tekst) i Ewę Podleś (ilustracje). Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Jedzie z nami całe zoo! Ja w podróży, ty w podróży, ale podróż się nie dłuży, każdy zajęć ma tu sto!

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

46
Like A House On Fire. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

47
Some Hearts. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Some Hearts. Winyl
Carrie Underwood, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

191,90 zł
48
Greatest Hits Collection. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits Collection. Winyl
Alan Jackson, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

191,90 zł
49
The Very Best of Dolly Parton. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Very Best of Dolly Parton. Winyl
Dolly Parton, Sony Music Entertainment
Niedostępny
Brak

117,90 zł
50
Divina. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Divina. CD
Les Passions de l'Ame, Sony Music Entertainment
Dostępny50 szt.

62,90 zł
Wróć do góry