hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.07.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 6 lipca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi (Michael C. Reichert), na drugim Exakt plus 2. Język niemiecki dla szkół ponadpodstawowych. Zeszyt ćwiczeń + kod dostępu do podręcznika i ćwiczeń interaktywnych (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Była sobie rzeka (Diane Setterfield) oraz Gente Joven 1. Kurs hiszpańskiego, klasa 7. Zeszyt ćwiczeń. A1.1 (praca zbiorowa).
1
Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wychowywać chłopca. Potęga relacji w kształtowaniu dobrych ludzi
Dostępny117 szt.

W czasach, gdy wielu chłopców przeżywa kryzys, bardzo potrzebujemy przewodnika, aby pomóc im wyrosnąć na silnych i empatycznych mężczyzn. Psycholog Michael Reichert w swojej książce wykorzystuje wieloletnie badania, by podważyć odwieczne przekonania dotyczące tego, jak chłopcy stają się mężczyznami. Autor wyjaśnia, w jaki sposób stereotypy dotyczące chłopców, którzy muszą być „twardzi” i „męscy”, mogą spowodować ich wycofanie, prowadząc do gniewu, izolacji, a nawet destrukcyjnych zachowań. Kluczem do zmiany jest sposób, w jaki rodzice, wychowawcy i mentorzy pomagają chłopcom rozwijać się społecznie i emocjonalnie. Reichert oferuje czytelnikom wskazówki krok po kroku, jak to zrobić: • Słuchanie i obserwowanie bez osądu, aby chłopcy wiedzieli, że są słyszani. • Pomaganie im w tworzeniu silnych więzi z nauczycielami, trenerami i innymi wzorami do naśladowania. • Zachęcanie ich do mówienia o swoich uczuciach na temat płci przeciwnej i podkreślanie znaczenia szacunku wobec kobiet. Przy wsparciu psychologii i neuronauki książka pomoże rodzicom i opiekunom zbudować dla ich synów dzieciństwo, które pozwoli im wyrosnąć na pewnych siebie, zdolnych i życzliwych mężczyzn.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

2
Exakt plus 2. Język niemiecki dla szkół ponadpodstawowych. Zeszyt ćwiczeń + kod dostępu do podręcznika i ćwiczeń interaktywnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exakt plus 2. Język niemiecki dla szkół ponadpodstawowych. Zeszyt ćwic...
Dostępny72 szt.

Exakt plus to nowa odsłona kursu Exakt für Dich do nauki języka niemieckiego w 4 tomach. Przeznaczony jest dla uczniów liceów i techników i dostosowany do nowej podstawy programowej.Z podręcznikami pracują uczniowie, którzy ukończyli 8-letnią szkołę podstawową. Kurs Exakt plus gwarantuje: • przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego w sekcji Trainiere jetzt! Trening sprawności językowych w kontekście egzaminu maturalnego. Zestaw ćwiczeń przygotowujących do zadań występujących na maturze. Zadania skorelowane z poszczególnymi obszarami maturalnymi (Hören, Sprechen, Schreiben, Sprachmittel), • lekcja z filmem – w każdym rozdziale lekcja z filmem wraz z ćwiczeniami przed, w trakcie i po obejrzeniu materiału filmowego. Krótkie, ciekawe sekwencje filmowe związane z treściami danego rozdziału. W każdym rozdziale nowi bohaterowie oraz ciekawe sytuacje komunikacyjne, • Blitzgrammatik – czytelne zestawienie zagadnień gramatycznych na ostatniej stronie każdego rozdziału. Pomocne uczniowi w pracy domowej objaśnienia reguł gramatycznych w języku polskim. Przykładowe zadania i ćwiczenia ułatwiające zrozumienie zagadnień gramatycznych, • ilustrowany słowniczek – zestawienie słownictwa i zwrotów z danego rozdziału. Najważniejsze słowa opatrzone przykładowymi zdaniami. Graficzna wizualizacja wybranych haseł. Doskonała pomoc w przygotowaniu do testów, kartkówek. • Kurs składa się z czterech tomów (1, 2, 3 i 4). • Tom 1 i 2 już dostępne. Tom 3 dostępny od 2021 r. • Wszystkie kursy Klett do języka niemieckiego do nowej podstawy programowej zostały opatrzone dopiskiem „plus” w nazwie. Uwaga: Nowe tytuły i dodruki dotychczasowych wydań oferty szkolnej przygotowywane są od 2020 r. bez płyt CD (wszystkie nagrania dostępne bezpłatnie na www.chmura.klett.pl). Jednocześnie w obrocie dostępna jest część dotychczasowego nakładu z płytami CD – do wyczerpania zapasów.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

3
Była sobie rzeka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Była sobie rzeka
Dostępny3 szt.

To była najdłuższa noc w roku, kiedy wszystko może się zdarzyć. Trzy dziewczynki zaginęły. Jedna wróciła. Opowieść się rozpoczyna. W ciemną noc w środku zimy w starej gospodzie nad Tamizą ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Stali bywalcy właśnie zabijają czas opowieściami, kiedy w drzwiach pojawia się ciężko ranny nieznajomy. W ramionach trzyma martwą dziewczynkę. Kiedy godzinę później dziecko zaczyna oddychać, nikt nie może w to uwierzyć. Cud? Czy magiczna sztuczka? Może nauka będzie w stanie to rozstrzygnąć? Mieszkańcy nabrzeży prześcigają się w pomysłach, by rozwiązać zagadkę dziewczynki, która umarła, a potem ożyła. Mijają jednak dni, a tajemnica wydaje się coraz bardziej nieprzenikniona. Dziewczynka okazuje się niema i nie może odpowiedzieć na pytania: kim jest, skąd pochodzi i co stało się z jej bliskimi. W tej sprawie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Tymczasem trzy rodziny wyrażają chęć, by wziąć dziecko pod opiekę. Zamożna młoda matka wierzy, że dziewczynka jest jej córką, która zaginęła dwa lata wcześniej. Rodzina farmerów, która wciąż przeżywa sekretny romans syna, szykuje się na przyjęcie wnuczki. Skromna i skryta gospodyni proboszcza widzi w małej niemowie swoją młodszą siostrę. Każda z tych osób ma własną opowieść, której granice między rzeczywistością a fantazją są ulotne i rozlewają się czasami jak niekontrolowane wody rzeki. Urzekająca, wielowymiarowa, pełna zagadek powieść, przesycona folklorem, tajemniczością i romantyzmem. Ta powieść to misternie tkany gobelin, splatający folklor, naukę, magię i mit. Książka nominowana do Goodreads Choice Award w kategorii powieść historyczna, uhonorowana nagrodą HWA Gold Crown Award dla najlepszej powieści historycznej 2019 roku, przyznawaną przez brytyjskie stowarzyszenie autorów książek historycznych (Historical Writers Association). „Urzekająca baśń pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji - kręta jak rzeka, gęsta i intrygująca. Nikt nie opowiada historii tak jak Diane Setterfield” – M.L. Stedman, autorka powieści Światło między oceanami. „Zachwycająca, głęboka i piękna. Sprawcie sobie tę rozkosz i sięgnijcie po tę niezwykłą powieść” – Madeline Miller, autorka Kirke.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

4
Gente Joven 1. Kurs hiszpańskiego, klasa 7. Zeszyt ćwiczeń. A1.1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gente Joven 1. Kurs hiszpańskiego, klasa 7. Zeszyt ćwiczeń. A1.1
Dostępny43 szt.

Zeszyt ćwiczeń – standard wydanie 2020 r. Zupełnie nowe wydanie zeszytu ćwiczeń: • kolorowa, atrakcyjna szata graficzna, • ćwiczenia podzielone na lekcje i uporządkowane według kolejności, • wprowadzania zagadnień w podręczniku, • nowe ćwiczenia o charakterze zabawowym, • dostosowane do różnych stylów uczenia się polskiego odbiorcy, • nowa strona poświęcona wideo.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

5
Lola y Leo paso a paso 1. Libro del alumno. A1.1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lola y Leo paso a paso 1. Libro del alumno. A1.1
Dostępny7 szt.

Lola y Leo paso a paso to kurs języka hiszpańskiego przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym (8-10 lat). Różni się od kursu Lola y Leo tym, że jest podzielony na cztery tomy, chociaż ma tę samą treść. Do nauki na zajęciach dodatkowych i w szkołach językowych. Podręcznik bez numeru dopuszczenia MEN.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

6
Miedziaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miedziaki
Dostępny629 szt.

Colson Whitehead, laureat Nagrody Pulitzera i National Book Award za Kolej podziemną, z właściwym sobie geniuszem podejmuje kolejny dramatyczny wątek z historii Ameryki. Tym razem akcja rozgrywa się na Florydzie w latach 60. XX wieku, a fabuła koncentruje się na losach dwóch chłopców skazanych na pobyt w poprawczaku. W maju 2020 roku Miedziaki uhonorowano Nagrodą Pulitzera w kategorii „literatura piękna”. Jury Nagrody określiło powieść Whiteheada jako: „Oszczędne i wstrząsające studium nadużyć w zakładzie poprawczym na Florydzie w czasach segregacji rasowej, będące w istocie krzepiącą opowieścią o wytrwałości, godności i odkupieniu”. To już drugi Pulitzer w karierze Colsona Whiteheada, poprzedniego przyznano mu w 2017 roku. Gdy idee ruchu na rzecz praw obywatelskich docierają wreszcie do Frenchtown, czarnej dzielnicy Tallahassee, Elwood Curtis postanawia wziąć sobie do serca słowa dr. Martina Luthera Kinga i nabiera przekonania, że jest „równie dobry jak każdy inny”. Choć rodzice go porzucili, jego babcia dba, by trzymał się z dala od kłopotów, Elwood jest więc na dobrej drodze do dostania się do lokalnego college'u dla kolorowych. Ale kiedy jest się czarnym chłopcem żyjącym we wczesnych latach 60. XX wieku na amerykańskim południu, gdzie stosunki społeczne wciąż regulują prawa Jima Crowa, niewinny błąd może przekreślić nadzieje na świetlaną, a nawet jakąkolwiek, przyszłość. Elwood zostaje skazany na pobyt w poprawczaku nazywanym Miedziakiem (The Nickel Academy), którego misją jest „fizyczne, intelektualne i moralne” kształtowanie młodocianych przestępców, tak żeby pod jego pieczą wyrośli na „uczciwe i honorowe” jednostki. W rzeczywistości Akademia okazuje się groteskową komnatą grozy, gdzie sadystyczna kadra bije i wykorzystuje seksualnie uczniów, korupcja i kradzieże są powszechne, a każdy chłopiec, który odważy się na opór, przepadnie bez wieści. Ten zakład poprawczy na Florydzie istniał naprawdę – przez sto jedenaście lat przewinęły się przez niego tysiące podopiecznych, których bezlitośnie katowano, poniżono i łamano. Druzgocąca, porażająca i niezwykle ambitna powieść, która dowodzi, że Colson Whitehead jest pisarzem w szczytowej formie. Prawa Jima Crowa: regulacje prawne wprowadzone po zakończeniu wojny secesyjnej na szczeblu stanowym i lokalnym głównie w południowych stanach USA, mające na celu utrzymanie i pogłębienie segregacji rasowej. Na Florydzie zasada głosząca, że czarni i biali nie mogą uczyć się razem, była wyjątkowo restrykcyjnie przestrzegana. Stwarzało to pole do niewyobrażalnych wręcz nadużyć.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

7
Moje bardzo włoskie wakacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje bardzo włoskie wakacje
Dostępny3 szt.

Idealna komedia romantyczna na poprawę humoru. Uroczy pensjonat, układanie sobie życia na nowo oraz przystojny Włoch. Czy to przypadkiem nie brzmi za dobrze, żeby mogło być prawdziwe? Kiedy Gina przyjeżdża nad jezioro Como, setki kilometrów od swojego dawnego życia w Lake District w Anglii, zastanawia się, czy nie porywa się przypadkiem z motyką na słońce. Jednakże praca u Fabio i prowadzenie jego pensjonatu nad jeziorem jawiły się jej od początku jako niepowtarzalna okazja. Po tym, kiedy jej życie w tak tragiczny sposób wywróciło się do góry nogami, w efekcie łamiąc jej serce, rozpaczliwie potrzebowała jakiejś odmiany. A że Fabio miał do tego powierzchowność tak miłą dla oka Pobyt tutaj to nie tylko malownicze góry, pizza i prosecco. Rozpadający się pensjonat, który Fabio odziedziczył po swojej rodzinie, wymaga solidnego remontu. Czy Gina poradzi sobie z takim wyzwaniem? Gdy Gina i Fabio pracują ramię w ramię, zaczyna między nimi iskrzyć. Fabio jednakże skrywa pewien sekret, którego obawia się wyjawić. Gina z kolei musi dojść do ładu ze swoją przeszłością. Czy sercem powróci do rodzinnych stron, czy może życie w pełnym słońcu - z bardzo przystojnym Włochem u boku - jest właśnie tym, czego teraz potrzebuje?

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

8
Gra Hedbanz - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Hedbanz
Spin Master, od 8 lat
Dostępny205 szt.

Gra Hedbanz to klasyczna, szybka gra rodzinna w zgadywanie – czym jestem? Wybierz opaskę na głowę, umieść w niej kartę i rozpocznij grę, aby dowiedzieć się, jaki symbol jest widoczny na karcie. Korzystając z pytań „tak lub nie” i własnej dedukcji dowiedz się, kim jesteś – zwierzęciem, jedzeniem lub przedmiotem? Bądź pierwszą osobą, która poprawnie odgadnie trzy karty i zyskaj tytuł zwycięzcy! Hedbanz to zabawa dla dzieci, rodziców i dziadków! Jest idealna na rodzinny wieczór z grami! Poprzez zabawę dzieci rozwijają rozumowanie dedukcyjne i umiejętności rozwiązywania problemów w zabawny i ekscytujący sposób. Czy poradzisz sobie z emocjami związanymi z tą zwariowaną, rodzinną grą w zgadywanie? Zawartość i cechy zestawu: • 6 opasek na głowę, • 16 odznak z punktami, • 1 klepsydra, • 69 kart z obrazkami, • 27 karty z przykładowymi pytaniami, • 1 instrukcja.

76,10 zł
63,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,18 zł

9
Psi Patrol. Kalendarz adwentowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Kalendarz adwentowy
Spin Master
Dostępny102 szt.

Psi Patrol już szykuje się do świąt! Kalendarz adwentowy Psi Patrol to świetny sposób na przygotowanie się do świąt! Firma Spin Master proponuje wypełnić ten okres zabawą w codzienne odkrywanie 24 okienek, które skrywają małe kolekcjonerskie niespodzianki Psi Patrol o tematyce świątecznej. Dzieci mogą odkryć swoje ulubione szczeniaki wystrojone na święta, sanie z miejscem dla dwóch szczeniąt, Chickalettę w czapce i szaliku, prezenty, choinki i nie tylko! Po otwarciu wszystkich 24 okienek dzieci mogą wykorzystać swoją wyobraźnię, aby stworzyć świąteczny dzień w Zatoce Przygód i wysłać szczeniaki na ekscytujące misje! Świętuj święta z kalendarzem adwentowym Psi Patrol! Wymiary opakowania: 31.0 x 43.0 x 6.0 cm

134,90 zł
124,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

10
Historia małej popielicy, która nie mogła spać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia małej popielicy, która nie mogła spać
Dostępny59 szt.

Wszystkie popielice przygotowują się do zimowego snu. Ale mała popielica w ogóle nie jest zmęczona! Co robić, przecież zaraz wszyscy wokół będą spać? Wszystkie zwierzęta chcą pomóc zasnąć maleństwu, ale każde z nich jest tak bardzo zmęczone, że zasypiają jedno po drugim. A mała popielica wciąż nie może spać… Urocza opowieść dla dzieci, które kochają historie o zwierzętach, ale niekoniecznie lubią kłaść się spać. Może z małą popielicą będzie im łatwiej zasnąć?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

11
Ośmiorniczki. Cymbergaj - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ośmiorniczki. Cymbergaj
Spin Master, od 4 lat
Dostępny68 szt.

Szalona i pełna emocji gra zręcznościowa dla dzieci w każdym wieku. Do strzelania bramek tym razem dzieciom posłużą wirujące ośmiorniczki i kulki. Aby gra była jeszcze bardziej szalona można wypuścić kilka kulek naraz. Gra trenuje dziecięcy spryt i celność. Wykonana z bezpiecznych i trwałych materiałów. Najważniejsze cechy produktu i zawartość: • plansza, • 2 rakietki - ośmiornice, • 8 białych kulek, • złota kulka, • boczne osłony, • instrukcja.

109,90 zł
101,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,79 zł

12
Lola y Leo paso a paso 1. Curso de espanol para ninos. Cuaderno de ejercicios. A1.1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lola y Leo paso a paso 1. Curso de espanol para ninos. Cuaderno de eje...
Dostępny7 szt.

Lola y Leo paso a paso to kurs języka hiszpańskiego przeznaczony dla dzieci w wieku szkolnym (8-10 lat). Różni się od kursu Lola y Leo tym, że jest podzielony na cztery tomy, chociaż ma tę samą treść. Do nauki na zajęciach dodatkowych i w szkołach językowych. Podręcznik bez numeru dopuszczenia MEN.

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

13
Slomki Do Napojow Met 4szt Akc Tecza Go Wb - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,20 zł
13,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,71 zł

14
W góry!, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W góry!, wydanie 3
NiedostępnyBrak

W góry! to przewodnik do rysowania, który za pomocą zadań plastycznych i pomysłów na aktywności przekaże wam ogrom wiedzy o górach. Dowiecie się z niego, skąd się one biorą, jak rosną i jak się zmieniają. Odwiedzicie górskie szczyty, lodowce i jaskinie. Wytropicie wilki, niedźwiedzie i śnieżne pantery – a może nawet yeti! Poznacie tajemnice górskich lasów i roślin rosnących w górach. Zapoznacie się z góralami z całego świata, zobaczycie ich stroje i domy. Nauczycie się czytać mapę, planować trasę wędrówki i orientować się w górskim terenie. Spróbujecie górskich sportów i dowiecie się, jak zdobyć Mount Everest. Zabierzcie tę książkę na górską wycieczkę, by korzystać z niej wieczorami w schronisku, albo otwórzcie ją w domu, i pozwólcie, by to ona zabrała was w góry! Książka przygotowana we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Dla dzieci powyżej 7 roku życia.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

15
Hymny orfickie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hymny orfickie
Dostępny7 szt.

Hymny orfickie są zbiorem pieśni heksametrycznych poświęconych greckim oraz małoazjatyckim boginiom i bogom. Powstały w pierwszych wiekach naszej ery w Pergamonie, prawdopodobnie dla istniejącego tak stowarzyszenia orfickiego. Złożone są prawie wyłącznie z imion, przydomków i mocy bogów, ułożonych na podobieństwo litanii, a niemal każdy utwór zaopatrzony jest w informację o rodza­jach kadzideł, jakie należy palić w trakcie śpiewania hymnu. Zbiór, niezwykle popularny w dobie renesansu, został wydany już w 1500 roku we Florencji, a sam Marsilio Ficino, zafascynowany Hymnami orfickimi, w 1462 roku przełożył je na język łaciński.

28,00 zł
21,84 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,16 zł

16
Girlanda Pap 160x14cm Go Happy Birthday Pbh - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,80 zł
7,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,39 zł

17
Psi Patrol. Baza bohaterów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Baza bohaterów
Spin Master
Dostępny100 szt.

Baza Psiego Patrolu ze zjeżdżalnią to pełen akcji zestaw z motywem wieży widokowej, który ma dwa różne tory do zabawy. Patrz jak autka wirują wokół wieży lub użyj przełącznika aby zrzucić pojazd prosto w dół rampy. Wystrzel do 6 pojazdów True Metal na raz ze szczytu wieży – popchnij peryskop i zobacz, jak ścigają się na ratunek! Możesz nawet użyć podwójnych wyrzutni garażowych, aby wystrzelić dodatkowe 2 pojazdy z dolnej części wieży. Zestaw zawiera ekskluzywne metalowe pojazdy z zintegrowaną figurką Chase'a i Marshalla w skali 1:55. Ruszaj na ratunek z zestawem Adventure Bay Rescue Way! Zawartość opakowania: • baza Psiego Patrolu z podwójną zjeżdżalnią, • pojazd True Metal z zintegrowaną figurką – Marshall, • pojazd True Metal z zintegrowaną figurką – Chase, • instrukcja obsługi. Wymiary opakowania: 38.0 x 61.0 x 14.0 cm

370,90 zł
341,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 29,67 zł

18
Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku. Audiobook
Beata Ostrowicka, StoryBox
Dostępny5 szt.

Wzruszająca opowieść o Januszu Korczaku i o wychowankach sierocińca, który stworzył z myślą o dzieciach. „Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą »Dom Sierot«. I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek. I mówi Pandoktor tak, jakby to był jeden wyraz. A ja ją poprawiam: Babciu. Pan doktor, dwa wyrazy. A ona kręci głową, że nie. Bo jako dziecko tak się do niego zwracała, bo tak mówili wszyscy, jednym tchem: Pandoktor. I tak już zostanie.”

24,95 zł
19,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,99 zł

19
Dromaderki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dromaderki
Dostępny1 szt.

„Ważną rolę w zbrojnych zmaganiach z caratem odegrały kobiety działające w ramach organizacji bojowych PPS. W gwarze konspiracyjnej nazywano je dromaderkami (od dromadera – wielbłąda wykorzystywanego do transportu ludzi i towarów); przewoziły broń, amunicję i materiały wybuchowe. Tylko w okręgu częstochowskim było ich kilkadziesiąt. Większość z nich pozostała niestety anonimowa; nazwiska lub pseudonimy tylko niektórych przetrwały do czasów współczesnych. W „cywilu” były studentkami, nauczycielkami, lekarkami, gospodyniami domowymi czy robotnicami fabrycznymi. Angażując się w walkę, były narażone na więzienie, wieloletnią katorgę czy zesłanie na Syberię” – fragment posłowia Juliusza Sętowskiego. „Historia to nie tylko padnij-powstań, ale i sprytne szmuglowanie broni i amunicji. W wersji kobiecej dodatkowo zamieszana jest w to moda. Bo polityczne mogą być nawet sukienki, gorsety oraz... majtki. Marta Frej w charakterystyczny dla siebie sposób: żartobliwy i zaangażowany, przedstawiła ciche bohaterki, o których zapomniały podręczniki” – Sylwia Chutnik. „Superbohaterki, których nie trzeba było wymyślać. Nasze własne Wonder Women i Lary Croft, a w dodatku prawdziwe. Z dynamitem pod gorsetem i nabojami w pasie do pończoch. Inteligentne, sprytne, nieustraszone, nieustępliwe, zabójczo niebezpieczne i… mało komu w Polsce znane. Marta Frej w swoim błyskotliwym komiksie portretuje je tak, jak na to od dawna zasługiwały – z pazurem, humorem i uznaniem ich imponującej odwagi i dokonań, udowadniając, że niedoceniane kobiece kulisy polskiej historii są co najmniej równie ciekawe, jak jej główna scena. Albo i ciekawsze” – Anna Kowalczyk, autorka książki Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich.

47,30 zł
24,60 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 22,70 zł

20
Lalusie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalusie. Audiobook
Beata Ostrowicka, StoryBox
Dostępny5 szt.

Cztery sznureczkowe lalusie, kotka Wera, pluszowy miś Kleofas. Lala Maria Katarzyna Dwojga Imion. Szaleństwa zaczynają się wtedy, kiedy mieszkanie opuszczają jego ludzcy domownicy. Można buszować w kuchni, szaleć w łazience, organizować wyprawę do ogródka.

19,95 zł
15,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,99 zł

21
Pikery Urodzinowe Happy Birthady Brok Go Pbh - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,80 zł
6,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,34 zł

22
TopTrumps Tin. Harry Potter. Syltherin - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
TopTrumps Tin. Harry Potter. Syltherin
Winning Moves
Dostępny2 szt.

Kolekcjonerska wersja Top Trumps dla fanów Slytherinu Doskonała gra karciana dla każdego fana Harrego Pottera w wydaniu kolekcjonerskim. Sprawdź, jak dobrze znasz filmowych bohaterów. A może dowiesz się o nich czegoś nowego? W grę może grać dowolna liczba osób, lecz nie mniej niż dwie. Gra Top Trumps ma wiele wersji i często jest łączona z popularnymi licencjami. Wsiądź do Hogwarts Express z metalową walizką Slytherin. To wyjątkowe wydanie gry zawiera dwie talie kart Top Trumps: Harry Potter i Insygnia Śmierci część 1 oraz Harry Potter i Insygnia Śmierci część 2 w kolekcjonerskiej puszce. Podążaj śladami ulubionych uczniów Hogwartu. Ty też możesz wziąć udział w poszukiwaniach horkruksów Lorda Voldemorta! Nie czekaj – zobacz, która z postaci odznacza się największym sprytem, odwagą czy mądrością. Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj! Zawartość: • instrukcja • 2 talie po 33 karty

71,40 zł
40,70 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 30,70 zł

23
Droga do marzeń. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Droga do marzeń. Audiobook
Krystyna Mirek, StoryBox
Dostępny1 szt.

Życie Konstancji rozsypuje się nagle i bez ostrzeżenia. Żyjąca jak w bajce zamożna jedynaczka musi się nagle zmierzyć z brutalną prozą życia. Troski materialne to jednak nie wszystko. Konstancja stanie przed poważniejszym wyzwaniem. W środowisku, w którym wszyscy kłamią, musi odnaleźć prawdę i zbudować swoje życie na nowo. To opowieść o skomplikowanych życiowych wyborach, tajemnicach przeszłości i prawdziwych, wielkich uczuciach. A także o poszukiwaniu własnej tożsamości, kiedy okazuje się, że nic nie jest takie, jakie się przez lata wydawało.

36,90 zł
20,66 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 16,24 zł

24
Reguła św. Benedykta dla początkujących. Duchowość w życiu codziennym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguła św. Benedykta dla początkujących. Duchowość w życiu codziennym
Dostępny12 szt.

Drugi Sobór Watykański przypomniał, że do świętości powołani są wszyscy nie tylko osoby konsekrowane, ale także świeccy. Każdy człowiek, mniej lub bardziej świadomie, szuka Boga, nie wiedząc, że to Bóg pierwszy go woła i prowadzi. Święty Benedykt z Nursji proponuje, aby z całą świadomością i zdecydowaniem podjąć to zasadnicze dążenie i uczynić z niego program życia. Kandydatom zgłaszającym się do klasztoru stawia w swej Regule tylko jedno pytanie: Czy prawdziwie szukają Boga? Ci, którzy nie mają powołania monastycznego, ale pragną na swej drodze życia podjąć ten sam program, mają możliwość zostać oblatami benedyktyńskimi (oblatio – oddanie, ofiarowanie, poświęcenie). Jest to forma życia, w której człowiek, nie zmieniając swego stanu, wiążąc się z konkretną wspólnotą benedyktyńską, przyrzeka kierowanie się w codzienności tą samą Regułą, co mnisi żyjący w klasztorze. W książeczce, którą oddajemy w ręce czytelników Wil Dekrse oblat opactwa św. Willibrorda w Doetinchem w Holandii pokazuje, jak cenne mogą być wskazania Reguły w życiu świeckiego chrześcijanina. Codzienne życie oblata oparte jest na trzech ślubach monastycznych: stabilitas, które możemy przetłumaczyć – nie odchodź od tego, czemu się poświęciłeś i co absorbuje cię tu i teraz, conversatio morum oznacza nieustanne i codzienne poprawianie małymi krokami swojego podejścia do życia i jego stylu i wreszcie obedientia czyli sztuka uważnego słuchania i odpowiadania z serca swoim życiem. Autor dzieli się z nami swoją „przygodą” ze św. Benedyktem. Pokazuje, że kontakt z opactwem na warunkach domownika pozwala nie tylko „naładować akumulatory”, ale uczy właściwego gospodarowania czasem, szacunku dla ludzi i przedmiotów. Daje możliwość życia w Duchu. Reguła według słów św. Benedykta przeznaczona jest dla początkujących, stąd tytuł tej książeczki, można się nią kierować mimo upadków, bo uczy, jak z nich powstawać, aby zaczynać wciąż od nowa. Triada: uważne słuchanie, czego ludzie i sytuacje potrzebują od ciebie, odpowiedź płynąca z serca i konsekwentne wprowadzanie w czyn tego, co usłyszeliśmy zapewni, że twoją dewizą życiową stanie się wezwanie benedyktyńskie: „Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony”.

23,10 zł
16,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,47 zł

25
Nikt się nie dowie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt się nie dowie. Audiobook
Agnieszka Pietrzyk, StoryBox
Dostępny12 szt.

Mroczny thriller, w którym kłamstwo goni kłamstwo. Malwina Rottman siedzi na tarasie swojego domu z kieliszkiem wina w ręku i wpatruje się w morze. Wokół nie ma żywej duszy, tylko plaża i las. W takiej scenerii musi się coś wydarzyć. Niepokój aż wisi w powietrzu. Następnego dnia Borys Rottman, ceniony autor kryminałów, znajduje żonę leżącą na kamieniach pod tarasem. Co się stało? Czy ktoś zepchnął Malwinę? A może sama skoczyła? W trakcie śledztwa wychodzą na jaw tajemnice, które burzą obraz idealnej rodziny Rottmanów i dowodzą, że życie zbudowane na kłamstwie nie prowadzi do niczego dobrego.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

26
Opowieści ze starego strychu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści ze starego strychu. Audiobook
Beata Ostrowicka, StoryBox
Dostępny9 szt.

Niby zwykły strych, a jednak nie… Wśród zakurzonych mebli, wielkich pajęczyn mieszka granatowowłosa Kreska, zielonowłosy Kresek i stryjek Wzorek, który zajmuje się magią. Jest też Myszka, przyjaźniąca się z rodzeństwem. Przylatują ptaki z pobliskiego lasu, a czasami pojawia się złota rybka albo elf.

24,95 zł
19,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,99 zł

27
Nauka o informacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o informacji
Dostępny15 szt.

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej informacji i działalności informacyjnej, w tym zwłaszcza do studentów bibliologii i informatologii oraz bibliotekarzy praktyków. Opracowanie przedstawia panoramę obecnego stanu nauki o informacji (informacji naukowej, informatologii) w Polsce i jej prospektywny potencjał. Jest to kompendium uaktualnionej wiedzy o informacji i o nauce o informacji, motywujące do dalszych poszukiwań odpowiedzi na pytania o aktualny stan nauki o informacji oraz działalności informacyjnej w Polsce i za granicą, a także o dalsze kierunki jej rozwoju. Autorzy starali się odnieść do kluczowych zagadnień współczesnej nauki o informacji, nie roszcząc sobie jednak pretensji do kompletności ani autorytatywnych rozstrzygnięć. Szczegółowej analizie zostały poddane przede wszystkim te zagadnienia informacji, które korespondują z realizowanymi na wyższych uczelniach w Polsce programami kształcenia w zakresie szeroko rozumianej nauki o informacji. Poruszone problemy odnoszą się także do działań praktycznych oraz umiejętności informacyjnych stosownie do wypracowanych w tej dziedzinie norm i standardów, a także obecnej oferty usług informacyjnych dla indywidualnych i zbiorowych grup odbiorców informacji w różnych społecznościach i korzystających z różnych źródeł informacji, w tym z serwisów społecznościowych i Internetu. Elementem scalającym omówione zagadnienia jest kreowanie odpowiedzialności za tworzenie, rozpowszechnianie i korzystanie z informacji w całej przestrzeni informacyjnej, wirtualnej i realnej, a także kreowanie nowoczesnej, płodnej badawczo płaszczyzny do rozważań nad informacją i kondycją współczesnych instytucji informacyjnych, w tym także jako ważnego elementu nowoczesnej edukacji odpowiadającej potrzebom pokolenia sieci oraz społeczeństwa informacji i wiedzy.

99,00 zł
91,08 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,92 zł

28
Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni
Dostępny74 szt.

Pola jest wiedźmą, a Buster jest maszkaronem. Nie powinni się przyjaźnić, a już na pewno nie powinni razem uciekać i ukrywać się przed wszystkimi wiedźmami z miasteczka. Kiedy jednak okazuje się, że Pola jest w posiadaniu magicznych kamieni, trzeba podjąć najważniejszą decyzję w życiu. Czy mają się dalej ukrywać, czy zaryzykować wszystko, aby uratować nie tylko siebie? Przyjaciele zawsze stają w obronie przyjaciół, choćby nie wiadomo co. Po prostu nie można inaczej.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

29
Zły Kocurek. Obozowe szaleństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zły Kocurek. Obozowe szaleństwo
Dostępny43 szt.

Życie Kocurka jest bardzo trudne. Serio, BARDZO trudne. Wszystko, czego mu trzeba, to dwudziestodwugodzinna drzemka i posiłek dwa razy dziennie. Ale czy ma to zapewnione? A skądże. Szczeniaczek i Dziecko robią tyle hałasu i zamieszania! Cały ten harmider sprawia, że oszołomiony Kocurek pewnego dnia zaczyna myśleć, że jest… PSEM! Przerażony i zestresowany nową sytuacją Szczeniaczek zostaje wysłany na Obóz Wujka Muńka dla Zestresowanych Psów. Ma tam odpocząć i zrelaksować się w towarzystwie innych psów. Psów, hmm? A kto zaczął myśleć, że jest PSEM? Kocurek na psim obozie – czy to ma szansę się udać? Psieśmieszna Prześmieszna seria dla początkujących czytelników i zaawansowanych kociarzy (oraz psiarzy). Duże litery i komiksowe elementy sprawiają, że jest łatwa do samodzielnego czytania, a potężna dawka humoru sprawia, że chętnie po nią sięga każde dziecko.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

30
Ryk bestii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryk bestii
NiedostępnyBrak

Książka Ryk Bestii opowiada historię trzydziestu lat istnienia metalu. Publikacja została oparta na ponad stu wywiadach z członkami Black Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden, Metalliki, Megadeth, Napalm Death, Death, Carcass, Entombed oraz pozostałymi członkami najważniejszych zespołów, tak z obrębu heavy metalu, jak i thrash i death metalu. Wbrew powszechnemu przekonaniu muzyka metalowa nigdy, w całym okresie swego istnienia, nie straciła nic ze swojej siły wyrazu. Nawet w latach kryzysu, gdy komercyjne triumfy święciły zespoły grunge’owe a później nu-metalowe, tradycyjny i wywodzący się z podziemia metal wciąż łączył miliony oddanych muzyce fascynatów. Co jednak dziwne, nigdy nie powstało dokładne i pełne opracowanie historii tego, tak ważnego dla milionów fanów, gatunku muzycznego. Aż do tej pory. Książka Ryk bestii, której narracja opiera się na informacjach czerpanych bezpośrednio od muzyków zaangażowanych w kształtowanie sceny metalowej, zawiera przegląd rozwoju gatunku w ostatnich trzydziestu latach jego istnienia. Autor książki dąży do zrozumienia i opisania losów tych, którzy metal stworzyli i poprowadzili tak różnorodnymi ścieżkami rozwoju. Znajdziecie tutaj wszystko – początkowe losy takich filarów metalu jak Lars Ulrich, Dave Mustaine czy Trey Azagthoth, Chuck Schuldiner po okres wyprzedanych stadionów, prosperity największych zespołów i ekscesy tworzących je muzyków. Od korzeni heavy metalu w dziełach przełomowych grup, takich jak Black Sabbath i Led Zeppelin, po hair metal atakujący widza wprost z kanału MTV, sądowe kontrowersje, rozwój death metalu, doom, mroczne początki black metalu czy sukces festiwali i eskalację nu-metalowej mody. Ryk bestii daje pełen wgląd w historię tej trudnej w odbiorze, ale satysfakcjonującej i pełnej emocji ekstremalnej muzyki. „Obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów często wyśmiewanego, ale niezwykle żywotnego i zdolnego do adaptacji stylu muzycznego, który przyniósł nam jedne z najlepszych kompozycji ostatnich trzydziestu lat” – „Maxim” (UK). „Kulturalnie inteligentne, sarkastyczne poczucie humoru i doskonałe wykorzystanie materiału zebranego w wywiadach sprawia, że mamy do czynienia z porywającą historią w stylu Scorsese” – Magazyn „Vice”. „Książka zabawna i opiniotwórcza… rozpoczyna się jedną z najbardziej przemyślanych i głębokich refleksji na temat Black Sabbath, a potem robi się jeszcze lepsza, stając się otwierającym oczy wielowymiarowym świadectwem metalu i ludzi, którzy sprawili, że ta muzyka jest wielka” – „Guitar World”. „Cholernie dobra robota… Książka rozprawia się z każdym aspektem związanym z muzyką, którą kochamy, od Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu po black metal, nu metal i wszystko, co znajduje się między nimi. Setki wywiadów odtwarzają historię heavy metalu, a równocześnie wyjaśniają tło historyczne i liczne formy, z których gatunek ten wyrósł” – „Revolver”. „Każdy, kto kiedykolwiek zainteresował się tym często oczernianym i niezrozumianym gatunkiem muzycznym, będzie miał problemy, aby oderwać się od Bestii” – „Time Out New York”. „Analiza Christe’go odnosząca się nie tylko do ich gitarowych szaleństw na scenie, ale również do szerszego kontekstu kulturowego jest bez wątpienia godna przeczytania” – „Austin Chronicle”. „Fantastyczna robota… Nie mogę wyobrazić sobie, aby ktokolwiek na tej planecie mógł wykonać lepszą pracę”– Martin Popoff, „Record Collector”.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

31
Noumen. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noumen. CD
Quartet Lutosławski, Universal Music Polska
Dostępny14 szt.

43,90 zł
42,58 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,32 zł

32
Debussy Czajkowski. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
42,58 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,32 zł

33
Happenng (Live At The Village Vanguard). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

34
Modes Of Communication. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

35
Offertoria Et Communiones Totius Anni. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
50,34 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,56 zł

36
Pakiet. Jeść!!!/W drogę!!!/Do domu!!! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Jeść!!!/W drogę!!!/Do domu!!!
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy komplet trzech przewodników po słowach i ich znaczeniach, autorstwa profesora Jerzego Bralczyka. Jeść!!!: W pięknie ilustrowanym leksykonie znany i lubiany językoznawca, prof. Jerzy Bralczyk, omówił sto osiemdziesiąt jeden „smacznych słów”. Są to w większości nazwy apetycznie brzmiących potraw, pozostałe służą jedzeniu lub się z nim kojarzą. Nie jest to jednak przewodnik kulinarny sensu stricto, ponieważ autor przede wszystkim delektuje się nie samym smakiem jedzenia, lecz słowami, ich brzmieniem, urodą i funkcją. W drogę!!!: Tym razem przedmiotem rozważań autora są słowa związane z podróżowaniem, drogą, wędrowaniem. Każde z haseł to osobny, pełen humoru i imponującej erudycji felieton. Profesor Bralczyk pisze o pochodzeniu wybranych przez siebie słów, ich zmieniających się przez lata znaczeniach, zaskakujących kontekstach w jakich bywają używane i skojarzeniach jakie budzą Do domu!!!: Znany i lubiany językoznawca zaprasza do domu na niezwykle pouczający i zarazem dowcipny spacer po pomieszczeniach, okraszony wieloma powiedzonkami i cytatami z klasyki polskiej literatury. Czytelnicy zwiedzą salon, kuchnię i jadalnię, ale też alkowę i buduar, zajrzą do spiżarni i lodówki, ocenią, co jest bardziej wygodne: kanapa, tapczan czy wersalka, będą podziwiać żyrandole i etażerki, a na koniec wyjdą na balkon, a może taras lub werandę – z pewnością jednak nie będą się snuli z kąta w kąt!

119,90 zł
87,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

37
Cinema Paradiso. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cinema Paradiso. CD
Katherine Jenkins, Universal Music Polska
Dostępny1 szt.

54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

38
Skarpa Warszawska nr 7 (135) Lipiec 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarpa Warszawska nr 7 (135) Lipiec 2020
NiedostępnyBrak

Trudno odeprzeć wrażenie, że Warszawę prześladuje w tym roku pech. Mieliśmy hucznie obchodzić okrągłą rocznicę Bitwy Warszawskiej, którą brytyjski polityk i dyplomata Edgar D'Abernon umieścił na liście osiemnastu przełomowych bitew w historii świata. Było to zwycięstwo, z którego naprawdę możemy być dumni i powinniśmy się nim szczycić. Tymczasem po stu latach od zatrzymania najazdu bolszewików na Europę pamięć o tym chlubnym czynie Polaków zostaje przyćmiona światową walką.

12,90 zł
9,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,61 zł

39
Sekret wyspy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret wyspy. Audiobook
Dorota Milli, StoryBox
Dostępny6 szt.

Piękna opowieść o przeszłości wpływającej na teraźniejszość, o miłości zwalczającej uprzedzenia i tajemnicach, które czekają na ujawnienie. Uparta i zadziorna Wiktoria Popławska pragnie spokojnie prowadzić swoją restaurację „Kotwica” i cieszyć powrotem ukochanych sióstr do Dziwnowa. Niestety dawne tajemnice, złe decyzje i przystojny policjant – Edwin Gajda, który zadaje wiele pytań, nieustannie burzą jej spokój. Lilianna i Alwina próbują odkryć sprawcę dawnej zbrodni i sekret wyspy, który ciąży nad przyjaciółkami. Tylko Wiktoria nie chce ujawnienia prawdy. Być może jednak przyjdzie dzień, gdy będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i otworzyć się na miłość. Czy Dziwnów i jego mieszkańcy pozwolą na ujawnienie dawnych tajemnic?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

40
Behawiorysta. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Behawiorysta. Audiobook
Remigiusz Mróz, StoryBox
Dostępny51 szt.

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną, jakiego dotąd w Polsce nie napisano. Zamachowiec zajmuje przedszkole, grożąc że zabije wychowawców i dzieci. Policja jest bezsilna, a mężczyzna nie przedstawia żadnych żądań. Nikt nie wie, dlaczego wziął zakładników, ani co zamierza osiągnąć. Sytuację komplikuje fakt, że transmisja na żywo z przedszkola pojawia się w internecie. Służby w akcie desperacji proszą o pomoc Gerarda Edlinga, byłego prokuratora, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Znany jest nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. A przynajmniej dotychczas tak było… Rozpoczyna się gra między ścigającym a ściganym, w której tak naprawdę nie wiadomo, kto jest kim. „Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony!” – Tess Gerritsen.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

41
Przylądek wichrów. Tom 2. Róża wiatrów. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przylądek wichrów. Tom 2. Róża wiatrów. Audiobook
Agnieszka Krawczyk, StoryBox
Dostępny6 szt.

W życiu nie zawsze układa się tak, jak sobie wyśniliśmy w marzeniach. Matylda Radwan wraca nad morze pełna nadziei na nowy związek. Pomiędzy nią a archeologiem Łukaszem Rokickim coś się jednak psuje. Kobieta gubi się w domysłach, co może być tego powodem. Nie ma pojęcia, że ukochany ukrywa przed nią pewien sekret... Także we dworze w Drozdowie wszystko się nagle komplikuje. Pojawia się zagadkowy człowiek, którego zamiary nie są do końca jasne dla właścicielki, Anity Orontowicz. Trudno rozstrzygnąć, czy przybysz chce jej pomóc, czy zaszkodzić. Spokoju nie może znaleźć też Ola, wciąż czekająca na matkę. Czy jej nadzieje nie zostaną zawiedzione? Warto wsłuchać się w szum morza, poczuć świeżość bryzy i dać się ponieść opowieści o ludziach, którzy starają się zrozumieć, co jest dla nich najważniejsze, i o co warto walczyć. Drugi tom nadmorskiej serii „Przylądek wichrów”, której akcja toczy się w prześlicznych Dębkach nad Bałtykiem.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

42
Tank Power vol. CCXXVII. 493. Tiger Colours 1942-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tank Power vol. CCXXVII. 493. Tiger Colours 1942-1945
Dostępny3 szt.

Niniejsza publikacja została poświęcona zasadom malowania i oznakowania najsłynniejszego czołgu III Rzeszy – czołgu ciężkiego PzKpfw VI Sd Kfz 181 „Tiger” i PzKpfw VI Sd Kfz 182 „Tiger” II („Konigtiger”). W książce zostały przedstawione podstawowe informacje o malowaniu w jednostkach armii lądowej (Heer): batalionach czołgów ciężkich i jednostkach improwizowanych oraz w jednostkach Waffen SS: kompaniach i batalionach czołgów ciężkich. Książka jest ilustrowana licznymi kolorowymi planszami przedstawiającymi różne wzory malowania czołgów ciężkich „Tiger” i „Konigtiger” w latach 1942-1945.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

43
Czarny Łabędź. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Łabędź. Audiobook
Nassim Nicholas Taleb, StoryBox
Dostępny38 szt.

Najbardziej prorocza książka XXI wieku. „Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką” – mówi Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w szybko zmieniającym się świecie pełnym niepewności i niebezpieczeństw.

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

44
Gwiazda szeryfa. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazda szeryfa. Audiobook
Aleksandra Borowiec, StoryBox
Dostępny10 szt.

Zło czai się bliżej, niż myślisz. Pierwsze powojenne miesiące. Do Olsztynka na Mazurach przybywa Stefan Malewski służący w Milicji Obywatelskiej. Rzeczywistość, jaką zastaje, to bandy, Werwolf, panoszący się wszędzie Sowieci. A jakby i tego było mało, to jeszcze... makabrycznie okaleczone zwłoki, porzucone w lesie w pobliżu miasteczka. Można by je uznać za dzieło dzikich zwierząt, gdyby nie to, że po miesiącu zostają znalezione następne, identycznie pokiereszowane. Cały Olsztynek jest jak jedna beczka prochu, wystarczy iskra, by podpalić lont. Kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Zdradzony narzeczony? Ruscy? A może to dzieło szaleńca? Milicja rozpoczyna śledztwo, a raczej rozpoczyna je Malewski, który jako jedyny dąży do poznania prawdy. Nie ma jednak pojęcia, jak trudne zadanie go czeka. W mazurskich lasach zalęgły się siły, na które pistolet, nóż i gołe pięści to stanowczo zbyt mało... Polscy miłośnicy twórczości Stephena Kinga doczekali się wreszcie powieści, która umiejętnie łączy elementy opowieści obyczajowej z nadnaturalnymi i przyprawiającymi o drżenie serca zdarzeniami. „U Aleksandry Borowiec powojenny Olsztynek jest jak ziemia niczyja, czarna dziura bezprawia. Codzienność jest przesiąknięta zbrodnią, powietrze ciężkie od krzywd, a mrok gęsty jak krzepnąca krew, którą spija złe. To mazurska baza ludzi umarłych, miejsce dla straceńców. Niepokojąca lektura. Ale dobrze się o tym czyta” – Anna Trojanowska, autorka Człowieka z brzytwą. „Książek takich jak Gwiazda szeryfa powstaje niewiele. Głównym bohaterem jest... milicjant. Akcja rozgrywa się w... Olsztynku. Jeszcze nie opadł wojenny kurz, jeszcze nie umocniła się nowa władza, a już pojawiają się... potwornie pokawałkowane zwłoki. Debiut Aleksandry Borowiec zaskakuje pozytywnie na każdym kroku: od pełnokrwistych, wielowymiarowych bohaterów, poprzez bogate i dobrze rozbudowane tło historyczne, świetne dialogi, kończąc na tajemniczej zbrodni i bardzo zaskakującym zakończeniu. Zaraz... Czy na pewno przed chwilą napisałem, że to debiut?” – Konrad Urbański, Littelratura. „Powieść obyczajowa, kryminalna, historyczna i horror w jednym? Dlaczego nie! Aleksandra Borowiec płynnie przechodzi z jednego gatunku w drugi, zapewniając czytelnikowi lekturę, od której naprawdę ciężko się oderwać” – kryminalnatalerzu.pl.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

45
Trylogia dalekowschodnia. Tom 1. Bursztynowe królestwo. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia dalekowschodnia. Tom 1. Bursztynowe królestwo. Audiobook
Konrad T. Lewandowski, StoryBox
Dostępny9 szt.

Mandżuria, ostatnia dekada XIX wieku. Polscy poszukiwacze złota i zbiegowie z Sybiru spotykają ukrytą w górach Małego Chinganu gminę niedobitków Tajpingów, której przewodzi potomek ich pierwszego władcy. Zgodnie z odwieczną polską tradycją przeprowadzają wolną elekcję i wybierają chińskiego księcia królem Polski. Jego Wysokość Hung Śiao-Tien przybiera imię Władysława V. Powstaje Druga Rzeczpospolita Obojga Narodów, tym razem Polaków i Chińczyków, zwana Ukrytym lub Bursztynowym Królestwem. W 1899 r. wybucha powstanie Bokserów i zaczyna się walka o władzę nad całymi Chinami. Wir wydarzeń wciąga młodą, naiwną Irlandkę. W tle polityczny kocioł sprzecznych interesów Rosji, Japonii, Chin, Korei oraz egzotyczne zderzenia kultur i osobowości bohaterów.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

46
Nie patrz. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie patrz. Audiobook
Marcel Moss, StoryBox
Dostępny16 szt.

„ Próbuję powstrzymać się od krzyku. Leżę pod kołdrą i udaję, że rozmowa sprzed chwili nie miała miejsca. To moje ostatnie sekundy wolności. Czy ten koszmar kiedyś się skończy?” Ewa na co dzień jest szanowanym psychoterapeutą. Skrywa jednak mroczną tajemnicę, którą poza nią zna tylko jedna osoba. Pewnego dnia kobieta dostaje na Instagramie wiadomość wideo od swojej byłej pacjentki, Martyny, która przebywa na leczeniu w szpitalu psychiatrycznym. Gdy odtwarza filmik, widzi sceny, o których wolałaby zapomnieć. Tylko Martyna wie, co Ewa zrobiła przed laty. Teraz grozi, że upubliczni nagranie, jeżeli lekarka nie pomoże jej w rozwiązaniu sprawy głośnego morderstwa sprzed kilku miesięcy. Ewa wie, że musi się zgodzić. W miarę zagłębiania się w kryminalną sprawę, odkrywa coraz więcej powiązań między śmiercią 40-letniego mężczyzny a swoją mroczną i bolesną przeszłością. Nigdy nie uciekniesz od przeszłości...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

47
Eliksir przygód. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eliksir przygód. Audiobook
Beata Ostrowicka, StoryBox
Dostępny10 szt.

Helenka, żyjąca w XVII wieku, wypija tajemniczą miksturę i przenosi się do współczesności. Dziewczynka spotyka swoich rówieśników, z którymi przeżywa niezwykłe przygody, ale również dzieli z nimi codzienność. Jest też magia, alchemia i tajemniczy mężczyzna z brodą o złych zamiarach. Do zalet książki należy zastosowanie siedemnastowiecznej stylizacji językowej.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

48
Podróże serc. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże serc. Audiobook
Agnieszka Panasiuk, StoryBox
Dostępny4 szt.

Zamożna ziemianka, Joanna Wierzbicka, jest niespełnioną uczuciowo kobietą. Ukochany wybrał inną. Joanna, rzucając się w wir pracy, wybiera samotną drogę życia do momentu, gdy niespodziewanie w jej majątku pojawia się sześcioletnia Anielka. Dziewczynka jednego dnia tragicznie straciła rodziców. Zapis testamentu wskazuje Wierzbicką – matkę chrzestną Anielki – jako prawnego opiekuna sieroty. Od tej chwili życie samotnej kobiety i osieroconej dziewczynki zmienia się. Obie uczą się siebie nawzajem. Anielka to prawdziwy skarb: żywe i ciekawe świata dziecko, które kocha bezinteresownie. To rezolutna, wygadana i śmiała dziewczynka, zdolna zauroczyć każdego. Z nową opiekunką poznaje podlaskie włości; okoliczne dwory i wsie; zwyczaje szlacheckie i ludowe. Pewnego dnia w ich ustabilizowanym życiu pojawia się ojciec chrzestny dziewczynki – Marcin Czarnocki – drugi opiekun prawny sierotki, który dotychczas bywał za granicą. Jego przyjazd zwiastuje nieuchronne zmiany… Pełna przejmującego ciepła, wzruszająca historia osieroconego dziecka, marzącego o nowej rodzinie i miłości; dziecka, które swoim zachowaniem skrada ludzkie serca. To także obraz podlaskich i łowickich ziemian w XIX wieku, zmuszonych do mieszkania i pracy pod rosyjskim zaborcą i starających się zachować narodową tożsamość.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

49
Czternaście dni Honoraty. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czternaście dni Honoraty. Audiobook
Elżbieta Wojnarowska, StoryBox
Dostępny8 szt.

Kryminalna przygoda nad Bałtykiem! Morza szum z ironią i groteską na horyzoncie… Honorata wyrusza w podróż. Chce uciec od dawno niewidzianego przyjaciela, który nagle pojawia się w jej życiu. Niestety, to ucieczka pozorna, gdyż mężczyzna wciąż jest obecny w jej myślach. Na domiar złego Honorata wplątuje się w historię rodem z Hitchcocka... Dotychczas żyła w stagnacji, bo inaczej nie chciała i nie potrafiła, ale dwa tygodnie spędzone w Jastrzębiej Górze powodują niespodziewany zwrot w jej życiu. Taka kryminalna przygoda nad Bałtykiem mogła przydarzyć się każdemu, ale w wykonaniu Honoraty, obdarzonej nadopiekuńczą córką i nadwagą, przeradza się w osobliwą, pełną humoru opowieść. Ta historia pokazuje, że matki i córki tworzą najlepsze duety! A w małych miastach zdarzają się wielkie zbrodnie…

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

50
Imię Boga. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imię Boga. Audiobook
Michał Dąbrowski, StoryBox
Dostępny8 szt.

Nadszedł czas spełnić wolę Boga. Nadszedł czas wypełnić przeznaczenie. W Aazh, stolicy rozciągającego się na pół kontynentu Cesarstwa, toczy się niebezpieczna gra pomiędzy różnymi siłami władającymi miastem. Cesarz, potężne Kolegium Kościoła, tajemniczy szpiedzy i gildie złodziei prowadzą swoją walkę zarówno w pałacowych korytarzach i okazałych świątyniach, jak i w mrocznych i ciasnych tunelach Podmiasta. Ethon i Lheiam, młodzi adepci sztuki medycznej, przeprowadzają zakazane badania pod okiem ich mistrza i jego tajemniczych mocodawców. W trakcie swoich eksperymentów napotykają coś, co może wstrząsnąć miastem i całym krajem. Niespodziewanie znajdą się w samym środku niebezpiecznych intryg i przekonają się, jak straszne i podłe rzeczy można uczynić w imię przeznaczenia. Imię Boga Michała Dąbrowskiego to opowieść rozpisana na wielu płaszczyznach, umiejętnie budująca scenografię i strefy napięć dla nowych miejsc akcji. Z kilkorgiem różnych, ale intrygujących bohaterów. „Wciągająca niczym pilot dobrego serialu; zapowiedź lektury, której nie porzuca się aż do ostatniej strony. Gorąco polecam państwa uwadze Imię Boga” – Elżbieta Cherezińska. „Nie spodziewałam się, że ta opowieść tak mocno mnie oplecie. Rozpędza się trochę z namysłem, jakby zagarniała różne światy, osadzała je w sobie. Kiedy już rusza pełną parą, daje nam kapitalnych bohaterów: młodych medyków – uczonych, wplątanych w sieć politycznych i religijnych intryg, kobietę szpiega (piękną, twardą i szybką jak sztylet) oraz tygiel kultur, języków, obyczajów. Jest przygodowo, spiskowo i odpowiednio krwawo, erotycznie i romansowo też bywa, a jakże. Wszystko spięte klamrą tajemnicy i magii. Odważny język i epicki rozmach dopełniają całości” – Dagmara Chojnacka, Radio Wrocław.

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

Wróć do góry