hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.07.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 13 lipca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Uczniowie Hippokratesa. Tom 1. Doktor Bogumił (Ałbena Grabowska), na drugim Sensory Toys. Zawieszka do wózka (canpol Babies). Kolejny produkt to Teczka artysty. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 (Nina Gryzoń, Małgorzata Heine, Witold Vargas) oraz Nowe Słowa na start! Język polski. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej (praca zbiorowa).
1
Uczniowie Hippokratesa. Tom 1. Doktor Bogumił - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczniowie Hippokratesa. Tom 1. Doktor Bogumił
Dostępny1126 szt.

Bogumił Korzyński, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Wilnie, rozpoczyna pracę na oddziale chorób wewnętrznych warszawskiego Szpitala im. Dzieciątka Jezus. Jest rok 1850. Siedem lat wcześniej świat odrzuca Horacego Wellsa i jego eter, doprowadzając nieszczęsnego wynalazcę do szaleństwa i samobójczej śmierci.Szpital połowy XIX wieku wciąż spływa ropą, krwią i brudem, a najlepszym chirurgiem jest ten, który potrafi w jak najkrótszym czasie wykonać operację i nie zabić przy tym pacjenta. W powieści prawdziwe odkrycia światowej medycyny przeplatają się z osobistą historią rodzinną bohaterów, co pokazuje trudności, przed jakimi stawali polscy lekarze na przełomie XIX i XX wieku: brak państwowości, zsyłki, obowiązek nauki w języku rosyjskim, kontrole władz w szpitalach, brak możliwości studiowania medycyny przez kobiety, niechęć nobliwej kadry medycznej do nowinek – znieczulenia, tracheotomii, walki z gorączką połogową, szczepień przeciwko ospie, wykorzystywania stetoskopu czy konieczności organizacji opieki pielęgniarskiej w szpitalach. Bogumił pragnie zostać ginekologiem i tym samym pomóc kobietom takim jak jego żona, która kolejny poród niemalże przypłaca życiem. Jednocześnie doktor zmaga się z własnymi demonami i przeszłością, o której zacna rodzina żony nie ma pojęcia… Ałbena Grabowska – Polka o bułgarskich korzeniach, neurolożka z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych i dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. Napisała już książkę non-fiction (Tam, gdzie urodził się Orfeusz), sagę (Stulecie Winnych – na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP), kryminał (Ostatnia chowa klucz), książki przygodowe dla dzieci (cykl Julek i Maja), bajkę terapeutyczną (O małpce, która spadła z drzewa), powieści psychologiczne (Coraz mniej olśnień, Lady M., Lot nisko nad ziemią), cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski (Alicja w krainie czasów), dystopię dla młodzieży (Nowy świat) oraz powieści obyczajowe (Kości proroka, Marginesy 2018) i Matki i córki (Marginesy 2019). Mieszka z trójką dzieci oraz trzema kotami w Brwinowie.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

2
Sensory Toys. Zawieszka do wózka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensory Toys. Zawieszka do wózka
canpol Babies
Dostępny51 szt.

Zawieszka do wózka lub fotelika. Kontrastowa rozciągliwa zawieszka w mocnych kolorach pasująca do dziecięcego fotelika, wózka i łóżeczka. Dwa sposoby montażu – za pomocą kółeczek lub tasiemek – ułatwią zawieszenie zabawki. Zabawka posiada elementy interaktywne zachęcające dziecko do zabawy, stymulujące rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej i motorycznej maluszka. Spirala do łóżeczka jest uszyta z materiałów o różnych fakturach, co stymuluje dodatkowo zmysł dotyku u dziecka. Jej mocne kontrastowe kolory z pewnością przykują uwagę dziecka i w pierwszych miesiącach uatrakcyjnią zabawkę w jego oczach.

39,99 zł
33,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3
Teczka artysty. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka artysty. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1
Dostępny104 szt.

Teczka artysty dla klasy 1 to zbiór projektów plastyczno-technicznych, które kształcą przydatne umiejętności konstruowania, rysowania, wycinania i klejenia. • Zachęca do aktywności dzięki ciekawym projektom modeli plastyczno-technicznych w postaci wycinanek i kolorowanek. • Rozwija naturalną w dziecku skłonność do ekspresji plastycznej. • Poszerza wiedzę z dziedziny sztuki na stronach opisujących wybrane zagadnienia teoretyczne. • Rozwija zainteresowania dziecka dzięki różnorodności i atrakcyjności zastosowanych technik.

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

4
Nowe Słowa na start! Język polski. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe Słowa na start! Język polski. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły p...
Dostępny225 szt.

Zeszyt ćwiczeń „NOWE Słowa na start!” dla klasy siódmej szkoły podstawowej zawiera ćwiczenia skorelowane z podręcznikiem. Utrwalają one umiejętności i wiedzę z zakresu kształcenia językowego oraz ułatwiają zrozumienie roli środków artystycznego wyrazu w utworach literackich, a także systematyczne przygotowanie do egzaminu po szkole podstawowej. • Pomaga w stopniowym przygotowaniu do egzaminu po klasie 8, dzięki zadaniom w formule egzaminacyjnej. • Uczy funkcjonalnego wykorzystania lektur obowiązkowych w pracach pisemnych za pomocą zadań dotyczących tworzenia wypowiedzi. • Ułatwia rozwijanie umiejętności oraz utrwalanie wiadomości z zakresu nauki o języku poprzez praktyczne zastosowanie wiedzy. • Pozwala na utrwalanie poprawnej pisowni dzięki licznym zadaniom ortograficznym. • Umożliwia kształcenie umiejętności z zakresu retoryki oraz pozwala ćwiczyć tworzenie wypowiedzi ustnych i pisemnych. • Uczy analizy zastosowanych środków językowych i stylistycznych, a także utrwala umiejętności retoryczne, dzięki zestawom zadań do tekstów literackich i publicystycznych. • Zawiera odsyłacze do dodatkowych materiałów (wiadomości teoretycznych, wskazówek pomagających w rozwiązywaniu zadań, ćwiczeń oraz zasobów multimedialnych) w postaci kodów QR. • Utrwala najważniejsze zagadnienia za pomocą podsumowań „Sprawdź, czy potrafisz” zamieszczonych na końcu każdego rozdziału z zadaniami w formule egzaminacyjnej.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

5
Brulion B5 96 kartek w linie, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion B5 96 kartek w linie, mix wzorów
Interdruk, 1
NiedostępnyBrak

Cechy produktu: • format B5, • liczba kartek 96, • zadruk w linię, • ostre rogi, • okładka wykonana z trwałego kartonu o gramaturze 250-300 g, pokrytego lakierem UV, • całość bardzo solidnie i estetycznie wykończona, szyta i klejona oprawa, • świetna alternatywa dla tradycyjnego brulionu w twardej oprawie, lekki i wygodny w użytkowaniu. Uwaga. Mix wzorów okładek – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

11,99 zł
10,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,20 zł

6
Muzyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 + CD
Dostępny115 szt.

Propozycje zajęć muzycznych zawarte w zeszycie ćwiczeń rozwijają wrażliwość muzyczną oraz wspomagają wszechstronny rozwój dziecka: • doskonalą umiejętności opanowane na lekcjach także w domu, dzięki dodatkowej płycie CD z piosenkami do odsłuchiwania w domu, • wspomagają rozwój psychoruchowy i intelektualny dziecka, dzięki atrakcyjnym ćwiczeniom relaksującym zamieszczonym w dziale Muzyka i zdrowie. Dziecko może je wykonywać wspólnie z dziadkami, rodzicami i rodzeństwem, • rozwijają wrażliwość muzyczną, dzięki różnorodnym ćwiczeniom reprezentującym wszystkie aktywności muzyczne, takie jak śpiew, gra na instrumentach, świadome i aktywne słuchanie muzyki, ruch i taniec, inscenizacje, improwizacje.

21,90 zł
17,55 zł

Rabat 19,9%
oszczędzasz 4,35 zł

7
Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń Ziemi. Rdzenna mądrość, wiedza naukowa i lekcje płynące z natury
Dostępny586 szt.

Głos naszej planety, za którego wysłuchanie jesteśmy odpowiedzialni Posłuchaj opowieści o kobiecie, która przybyła z nieba. Zwierzęta ofiarowały jej błoto z dna morza, a ona stworzyła ląd. Kiedy tańczyła, ląd się rozrastał. A gdy ofiarowała ziemi nasiona, dzikie trawy, kwiaty i drzewa rozprzestrzeniły się wszędzie. Tak powstała Ziemia - dzięki współpracy człowieka i przyrody. Dziś jednak trudno nam usłyszeć jej wołanie. Jako ludzie Zachodu zapomnieliśmy, że Ziemia to nasz dom. Ale nie jest jeszcze za późno. Posłuchaj pieśni Ziemi. Robin Wall Kimmerer, profesor botaniki i członkini plemienia Potawatomi, pokazuje, że nie jest za późno, by naprawić relację z otaczającym nas światem. Łącząc obszerną wiedzę naukową z rdzenną mądrością przodków, przypomina o lekcjach naszego najstarszego nauczyciela - natury. Zebrane w pięciu rozdziałach opowieści o wspólnych korzeniach ludzkości i planety pokazują, czego nauczyć mogą nas indiańskie dialekty, historia Skywoman i powstania świata oraz magiczne cykle przyrody. Ponadczasowa opowieść dla tych, których zachwyciła Biegnąca z wilkami Estes Pinkoli Clarissy.

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

8
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 1
Dostępny126 szt.

Podręcznik wprowadza dziecko w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pomaga w tworzeniu właściwych postaw społecznych oraz systemu wartości, wspiera dziecko w radzeniu sobie z uczuciami i nazywaniem emocji. • Kształtuje niezbędną umiejętność czytania, harmonijnie połączoną z wprowadzaniem dziecka w świat wartości, poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Wspiera indywidualizację nauczania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Kształtuje kompetencje społeczne i inteligencję emocjonalną dzięki cyklowi „Między nami”, którego teksty pozwalają rozpoznawać i nazywać emocje, wartości i postawy. • Rozwija samodzielność dziecka oraz umiejętność współdziałania. • Stopniowo wprowadza różne formy wypowiedzi ustnych i pisemnych, krok po kroku przygotowując dziecko do samodzielnego pisania tekstów w czwartej klasie – kurs „Nasz język polski”. • Wprowadza dziecko w świat nauki o języku w ramach kursu „Nasz język polski”. • Zaciekawia i pobudza wyobraźnię bogatą szatą graficzną. • Pozwala bliżej poznać świat przyrody i uczy szacunku do otaczającego nas świata na stronach „Przygody przyrody”. • Umożliwia zrozumienie i zapamiętanie treści przyrodniczych, zachęca do obserwacji świata przyrody oraz ułatwia rozumienie w nim roli człowieka dzięki bogactwu realistycznych zdjęć. Numer dopuszczenia: 790/1/2017

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

9
Super Heroes. Podręcznik do języka angielskiego dla sześciolatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Heroes. Podręcznik do języka angielskiego dla sześciolatków
Dostępny432 szt.

Podręcznik dla sześciolatków do języka angielskiego. Podręcznik zaprasza dzieci do nauki poprzez zabawę wraz z piątką bohaterów: czwórką dzieci i szczurkiem Mattem. Bohaterowie przeżywają przygody, które stwarzają doskonały kontekst językowy do nauki komunikacji za pomocą fraz i krótkich zdań. Co wyróżnia podręcznik „Super Heroes”? • Nowe słownictwo i struktury językowe przeplatają się z wyrazami i zdaniami, które zostały wcześniej poznane, aby ułatwić ich zapamiętanie. • W podręczniku znajdą się naklejki, minikarty wyrazowe z nowym słownictwem oraz wypychanki z bohaterami do ćwiczeń na komunikację i reagowanie językowe. • Dzieci będą mogły przechowywać dodatkowe materiały w przyklejonej do okładki kopercie. • Nagrania towarzyszą dzieciom w nauce na każdej lekcji. Piosenki i rymowanki pozwalają zapamiętać nowe słownictwo i struktury językowe, wspomagając naukę metodą TPR. Są dostępne również w wersji karaoke. • Minidialogi wspierają ćwiczenie reagowania językowego w różnych sytuacjach. Opisy pozwalają rozwijać kompetencje rozumienia ze słuchu. • Nagrania audio pod postacią kodów QR, które pozwolą dzieciom na ich odsłuchanie nawet w domu.

39,50 zł
37,53 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,97 zł

10
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 2
Dostępny135 szt.

Podręcznik wprowadza dziecko w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pomaga w tworzeniu właściwych postaw społecznych oraz systemu wartości, wspiera dziecko w radzeniu sobie z uczuciami i nazywaniem emocji. • Kształtuje niezbędną umiejętność czytania, harmonijnie połączoną z wprowadzaniem dziecka w świat wartości, poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Wspiera indywidualizację nauczania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Kształtuje kompetencje społeczne i inteligencję emocjonalną dzięki cyklowi „Między nami”, którego teksty pozwalają rozpoznawać i nazywać emocje, wartości i postawy. • Rozwija samodzielność dziecka oraz umiejętność współdziałania. • Stopniowo wprowadza różne formy wypowiedzi ustnych i pisemnych, krok po kroku przygotowując dziecko do samodzielnego pisania tekstów w czwartej klasie – kurs „Nasz język polski”. • Wprowadza dziecko w świat nauki o języku w ramach kursu „Nasz język polski”. • Zaciekawia i pobudza wyobraźnię bogatą szatą graficzną. • Pozwala bliżej poznać świat przyrody i uczy szacunku do otaczającego nas świata na stronach „Przygody przyrody”. • Umożliwia zrozumienie i zapamiętanie treści przyrodniczych, zachęca do obserwacji świata przyrody oraz ułatwia rozumienie w nim roli człowieka dzięki bogactwu realistycznych zdjęć. Numer dopuszczenia: 790/1/2017

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

11
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 3
Dostępny54 szt.

Podręcznik wprowadza dziecko w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pomaga w tworzeniu właściwych postaw społecznych oraz systemu wartości, wspiera dziecko w radzeniu sobie z uczuciami i nazywaniem emocji. • Kształtuje niezbędną umiejętność czytania, harmonijnie połączoną z wprowadzaniem dziecka w świat wartości, poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Wspiera indywidualizację nauczania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Kształtuje kompetencje społeczne i inteligencję emocjonalną dzięki cyklowi „Między nami”, którego teksty pozwalają rozpoznawać i nazywać emocje, wartości i postawy. • Rozwija samodzielność dziecka oraz umiejętność współdziałania. • Stopniowo wprowadza różne formy wypowiedzi ustnych i pisemnych, krok po kroku przygotowując dziecko do samodzielnego pisania tekstów w czwartej klasie – kurs „Nasz język polski”. • Wprowadza dziecko w świat nauki o języku w ramach kursu „Nasz język polski”. • Zaciekawia i pobudza wyobraźnię bogatą szatą graficzną. • Pozwala bliżej poznać świat przyrody i uczy szacunku do otaczającego nas świata na stronach „Przygody przyrody”. • Umożliwia zrozumienie i zapamiętanie treści przyrodniczych, zachęca do obserwacji świata przyrody oraz ułatwia rozumienie w nim roli człowieka dzięki bogactwu realistycznych zdjęć. Numer dopuszczenia: 790/2/2017

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

12
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz odkrywców. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 4
Dostępny138 szt.

Podręcznik wprowadza dziecko w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej. Pomaga w tworzeniu właściwych postaw społecznych oraz systemu wartości, wspiera dziecko w radzeniu sobie z uczuciami i nazywaniem emocji. • Kształtuje niezbędną umiejętność czytania, harmonijnie połączoną z wprowadzaniem dziecka w świat wartości, poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Wspiera indywidualizację nauczania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Kształtuje kompetencje społeczne i inteligencję emocjonalną dzięki cyklowi „Między nami”, którego teksty pozwalają rozpoznawać i nazywać emocje, wartości i postawy. • Rozwija samodzielność dziecka oraz umiejętność współdziałania. • Stopniowo wprowadza różne formy wypowiedzi ustnych i pisemnych, krok po kroku przygotowując dziecko do samodzielnego pisania tekstów w czwartej klasie – kurs „Nasz język polski”. • Wprowadza dziecko w świat nauki o języku w ramach kursu „Nasz język polski”. • Zaciekawia i pobudza wyobraźnię bogatą szatą graficzną. • Pozwala bliżej poznać świat przyrody i uczy szacunku do otaczającego nas świata na stronach „Przygody przyrody”. • Umożliwia zrozumienie i zapamiętanie treści przyrodniczych, zachęca do obserwacji świata przyrody oraz ułatwia rozumienie w nim roli człowieka dzięki bogactwu realistycznych zdjęć. Numer dopuszczenia: 790/2/2017

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

13
Wyprawka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1
Dostępny26 szt.

Wyprawka ucznia zawiera zestaw pomocy dydaktycznych aktywizujących dzieci i uatrakcyjniających naukę w klasie 1. • Angażuje dzieci do wspólnej i samodzielnej aktywności dzięki pomocom wspierającym ogólny rozwój dziecka. • Zawartość wyprawki: kartoniki do układania modeli wyrazów (czerwone, niebieskie, białe), kartoniki z literami (zakres 23 liter – wielkie i małe litery) ruchomy alfabet dla każdego ucznia, kartoniki z cyframi i znakami, figury geometryczne + kartoniki do kodowania cech (wielkość, kolor), liczydła paskowe, monety i banknoty, zegar, memo warzywne, tangram, domino obrazkowe i misie do klasyfikacji.

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

14
Kostka Magic - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka Magic
Mega Creative, Mega Creative - Import
Dostępny2 szt.

Niezwykła łamigłówka do układania. Zapewni wiele chwil spędzonych na układaniu różnokolorowych geometrycznych wzorów. Wymiary: 13.0 x 19.0 x 6.0 cm

30,90 zł
23,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,72 zł

15
Zła krew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zła krew
Dostępny1 szt.

Porywająca historia ogromnego oszustwa, opowieść o ambicji i nieposkromionej pysze Założycielka i prezeska Theranosa Elizabeth Holmes była powszechnie uważana za Steve’a Jobsa w spódnicy. Rzuciła studia, a jej firma miała w 2014 roku zrewolucjonizować przemysł medyczny dzięki maszynie, która znacznie usprawniłaby badanie krwi. Inwestorzy oszaleli: podczas kampanii finansowania wyceniono Theranosa na kwotę 9 miliardów dolarów, a wartość udziałów samej Holmes wynosiła 4,7 miliarda. Był tylko jeden problem: technologia nie działała. Założenie technologiczne, które leżało u jego podstaw – że najważniejsze informacje zdrowotne można wyczytać z jednej kropli krwi przy użyciu przenośnego urządzenia – okazało się kłamstwem. Pełna historia zapierającego dech w piersiach rozkwitu i równie szokującego upadku wartego kilka miliardów dolarów start-upu w dziedzinie biotechnologii. Relacja autorstwa nagradzanego dziennikarza, który jako pierwszy dotarł do sedna tej historii i opowiedział ją do końca, mimo nacisków ze strony charyzmatycznej założycielki i gróźb jej prawników. Jedna z najlepszych książek 2018 roku według: NPR, „New York Times Book Review”, „Inc”, „Time’a”, „Wall Street Journal” i „Washington Post”. Prawa do ekranizacji kupił Netflix – w roli głównej wystąpi Jennifer Lawrence. John Carreyrou jest dwukrotnym laureatem nagrody Pulitzera oraz dziennikarzem śledczym „Wall Street Journala”. Jego dociekliwość i konsekwencja, z jaką opisał historię Theranosa, zostały docenione, kiedy autorowi przyznano nagrodę George’a Polka w kategorii dziennikarstwo ekonomiczne, nagrodę Geralda Loeba za Wybitne Dziennikarstwo Ekonomiczne i Finansowe w kategorii dziennikarstwo śledcze oraz nagrodę Barlett & Steele Silver Award za dziennikarstwo śledcze w biznesie. Jego książka Zła krew otrzymała tytuł najlepszej książki biznesowej roku przyznawany przez „Financial Times” & McKinsey. John Carreyrou mieszka na Brooklynie, w Nowym Jorku, z żoną i trojgiem dzieci.

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

16
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 4
Dostępny73 szt.

Podręcznik do klasy 1, część 4 z serii „Wielka przygoda” zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz w drugiej części podręcznika z edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka. • Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych. • Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów. • Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach „Mistrzowie mowy” zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia. • Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – „W świecie przyrody”, „W laboratorium”, „Świat jest ciekawy”! • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach. • Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje. • Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi. • Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny. • Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania. • Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”. • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych. Numer dopuszczenia: 1088/1/2020

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

17
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 1
Dostępny98 szt.

Podręcznik do klasy 1, część 1 z serii „Wielka przygoda” zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz w drugiej części podręcznika z edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka. • Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych. • Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów. • Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach „Mistrzowie mowy” zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia. • Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – „W świecie przyrody”, „W laboratorium”, „Świat jest ciekawy”! • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach. • Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje. • Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi. • Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny. • Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania. • Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”. • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych. Numer dopuszczenia: 1088/1/2020

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

18
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 3
Dostępny91 szt.

Podręcznik do klasy 1, część 3 z serii „Wielka przygoda” zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz w drugiej części podręcznika z edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka. • Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych. • Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów. • Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach „Mistrzowie mowy” zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia. • Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – „W świecie przyrody”, „W laboratorium”, „Świat jest ciekawy”! • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach. • Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje. • Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi. • Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny. • Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania. • Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”. • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych. Numer dopuszczenia: 1088/1/2020

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

19
Informatyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatyka. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1 + CD
Dostępny188 szt.

„Informatyka” dla klasy 1 gwarantuje najwyższy poziom nauczania i pełną realizację zapisów nowej podstawy programowej. Ćwiczenia wraz z płytą rozwijają kreatywne myślenie, uczą rozwiązywania problemów i zagadnień, które są kluczowe dla myślenia analitycznego, oraz wprowadzają w świat języka programowania. • Rozwija spostrzegawczość, szybkość i refleks, kształtując umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów za pomocą komputera. • Rozbudza ciekawość i wdraża do samodzielnego logicznego myślenia oraz pomaga w zrozumieniu niekiedy trudnych zagadnień informatycznych. • Wspiera efektywne i usystematyzowane wprowadzenie ucznia w świat każdej edukacji (polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej) dzięki dokładnym opisom/instrukcjom, przykładowym zrzutom ekranów i filmom zamieszczonym na płycie. • Rozwija oraz doskonali sprawność manualną, pamięciową i matematyczną dzięki różnorodnym ćwiczeniom i zadaniom do wykonania w zeszycie i na płycie. • Usprawnia wyobraźnię i myślenie kojarzeniowe oraz rozwija kompetencje społeczne przydatne na każdym etapie edukacji i w życiu codziennym (odwaga, wiara we własne możliwości, wytrwałość). • Zachęca do rozwiązywania zadań i ćwiczeń nowoczesną bajkową grafiką, która jest bliska dziecku. • Doskonali umiejętności praktyczne z zakresu edytora grafiki (program Paint), edytora tekstu (Notatnik, MS Word) oraz podstaw programowania. • Płyta skorelowana z zeszytem ćwiczeń pozwala na samodzielną pracę ucznia dzięki poleceniom w formie tekstu i lektora oraz różnorodnym feedbackom na każdym etapie gry i ćwiczenia.

19,90 zł
18,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,99 zł

20
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 4
Dostępny125 szt.

Ćwiczenia zintegrowane z serii „Wielka przygoda” do klasy 1, część 4 wprowadzają ucznia w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej, kształtują niezbędne umiejętności czytania i pisania oraz stosując zasadę stopniowana trudności, przybliżają naukę o języku. • Utrwalają, doskonalą i rozwijają umiejętności dziecka z zakresu tych edukacji dzięki precyzyjnie dobranym zestawom ćwiczeń. • Rozwijają sprawność poprawnego pisania liter dzięki różnorodnym ćwiczeniom – zaczynając od wprowadzanych liter pisanych po śladzie i w liniaturze, połączeń literowych, a także wyrazów i zdań. Ćwiczenia tego typu pojawią się w zeszytach cz. 1, 2 i 3 zgodnie z kolejnością wprowadzanych liter. • Usprawniają motorykę małą, percepcję i pamięć wzrokową na stronach z kolorowankami, rozsypankami literowymi, wyrazowymi, rebusami i łamigłówkami. Każdy zeszyt zawiera też wyklejankę z naklejkami wielokrotnego użytku. • Doskonalą sprawność językową i wzbogacają słownictwo poprzez różnorodne ćwiczenia i zadania. • Uczą analizowania tekstów i rozumienia ich na stronach „Nasze lektury”, poświęconych tekstom zlecanym w podstawie programowej. • Wprowadzają ucznia w świat nauki o języku. • Pozwalają bliżej poznać świat przyrody i uczą szacunku do otaczającego nas świata na stronach „W świecie przyrody”. • Pomagają w przygotowaniu uczniów do różnorodnych form sprawdzania wiedzy i umiejętności poprzez strony „Czy to już umiem?”. • Doskonalą umiejętność płynnego czytania poprzez ciekawe, często bardzo dowcipne teksty zamieszczone na końcu każdego zeszytu ćwiczeń – strony „Trening czytania”.

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

21
Wielka przygoda. Zeszyt do kaligrafii. Klasa 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Zeszyt do kaligrafii. Klasa 1
Dostępny83 szt.

Zeszyt do kaligrafii zawiera ćwiczenia doskonalące naukę pisania oraz zapisywania cyfr i działań. • Kolejność liter zgodna z podręcznikiem z serii „Wielka przygoda”. • Doskonali płynność i precyzję ruchów dłoni dzięki atrakcyjnym ćwiczeniom zawierającym obrazki do rysowania po śladzie i szlaczki. • Doskonali technikę pisania z wykorzystaniem ćwiczeń ułożonych według stopnia trudności - od pisania liter w powiększonej i standardowej liniaturze (wzory liter również dla dzieci leworęcznych), po pisanie po śladzie i przepisywanie wyrazów i zdań według wzoru, kończąc na samodzielnym przepisywaniu tekstów według wzoru, w tym drukowanego. • Doskonali technikę pisania cyfr dzięki ćwiczeniom płynności i precyzji ruchów w powiększonej i standardowej kratce. • Uprawnia płynność, precyzję i swobodę ruchów na powierzchni kratkowanej i rozwija małą motorykę dzięki wielu ćwiczeniom grafomotorycznym. • Zeszyt zawiera też wzory cyfr dla dzieci leworęcznych oraz zadania tekstowe o rosnącym stopniu trudności, dzięki temu każde dziecko będzie mogło pracować w swoim tempie i każdego dnia cieszyć się z postępów.

14,50 zł
13,78 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,72 zł

22
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 2
Dostępny118 szt.

Ćwiczenia zintegrowane z serii „Wielka przygoda” do klasy 1, część 2 wprowadzają ucznia w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej, kształtują niezbędne umiejętności czytania i pisania oraz stosując zasadę stopniowana trudności, przybliżają naukę o języku. • Utrwalają, doskonalą i rozwijają umiejętności dziecka z zakresu tych edukacji dzięki precyzyjnie dobranym zestawom ćwiczeń. • Rozwijają sprawność poprawnego pisania liter dzięki różnorodnym ćwiczeniom – zaczynając od wprowadzanych liter pisanych po śladzie i w liniaturze, połączeń literowych, a także wyrazów i zdań. Ćwiczenia tego typu pojawią się w zeszytach cz. 1, 2 i 3 zgodnie z kolejnością wprowadzanych liter. • Usprawniają motorykę małą, percepcję i pamięć wzrokową na stronach z kolorowankami, rozsypankami literowymi, wyrazowymi, rebusami i łamigłówkami. Każdy zeszyt zawiera też wyklejankę z naklejkami wielokrotnego użytku. • Doskonalą sprawność językową i wzbogacają słownictwo poprzez różnorodne ćwiczenia i zadania. • Uczą analizowania tekstów i rozumienia ich na stronach „Nasze lektury”, poświęconych tekstom zlecanym w podstawie programowej. • Wprowadzają ucznia w świat nauki o języku. • Pozwalają bliżej poznać świat przyrody i uczą szacunku do otaczającego nas świata na stronach „W świecie przyrody”. • Pomagają w przygotowaniu uczniów do różnorodnych form sprawdzania wiedzy i umiejętności poprzez strony „Czy to już umiem?”. • Doskonalą umiejętność płynnego czytania poprzez ciekawe, często bardzo dowcipne teksty zamieszczone na końcu każdego zeszytu ćwiczeń – strony „Trening czytania”.

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

23
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 1
Dostępny103 szt.

Ćwiczenia zintegrowane z serii „Wielka przygoda” do klasy 1, część 1 wprowadzają ucznia w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej, kształtują niezbędne umiejętności czytania i pisania oraz stosując zasadę stopniowana trudności, przybliżają naukę o języku. • Utrwalają, doskonalą i rozwijają umiejętności dziecka z zakresu tych edukacji dzięki precyzyjnie dobranym zestawom ćwiczeń. • Rozwijają sprawność poprawnego pisania liter dzięki różnorodnym ćwiczeniom – zaczynając od wprowadzanych liter pisanych po śladzie i w liniaturze, połączeń literowych, a także wyrazów i zdań. Ćwiczenia tego typu pojawią się w zeszytach cz. 1, 2 i 3 zgodnie z kolejnością wprowadzanych liter. • Usprawniają motorykę małą, percepcję i pamięć wzrokową na stronach z kolorowankami, rozsypankami literowymi, wyrazowymi, rebusami i łamigłówkami. Każdy zeszyt zawiera też wyklejankę z naklejkami wielokrotnego użytku. • Doskonalą sprawność językową i wzbogacają słownictwo poprzez różnorodne ćwiczenia i zadania. • Uczą analizowania tekstów i rozumienia ich na stronach „Nasze lektury”, poświęconych tekstom zlecanym w podstawie programowej. • Wprowadzają ucznia w świat nauki o języku. • Pozwalają bliżej poznać świat przyrody i uczą szacunku do otaczającego nas świata na stronach „W świecie przyrody”. • Pomagają w przygotowaniu uczniów do różnorodnych form sprawdzania wiedzy i umiejętności poprzez strony „Czy to już umiem?”. • Doskonalą umiejętność płynnego czytania poprzez ciekawe, często bardzo dowcipne teksty zamieszczone na końcu każdego zeszytu ćwiczeń – strony „Trening czytania”.

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

24
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Podręcznik zintegrowany. Klasa 1. Część 2
Dostępny97 szt.

Podręcznik do klasy 1, część 2 z serii „Wielka przygoda” zawiera treści z edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej oraz w drugiej części podręcznika z edukacji matematycznej. Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania; wspiera naukę pisania; uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia; wprowadza dziecko w świat wartości; umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych oraz uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka. • Pozwala dobrze opanować umiejętność czytania dzięki tekstom do nauki czytania na kilku poziomach trudności. • Wspiera naukę pisania najpierw liter, wyrazów i zdań, a potem różnych form wypowiedzi pisemnych. • Ułatwia naukę ortografii i zapamiętywania trudnej pisowni wyrazów. • Wprowadza dziecko w świat wartości poprzez wychowawcze teksty, inspirujące do twórczej rozmowy i wyciągania wniosków. • Uczy prawidłowej artykulacji głosek i wyraźnego mówienia na stronach „Mistrzowie mowy” zawierających ćwiczenia motoryki narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, fonacyjne, ćwiczenia dykcji i głośnego mówienia. • Wprowadza uczniów w świat przyrody w trzech cyklach – „W świecie przyrody”, „W laboratorium”, „Świat jest ciekawy”! • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach. • Umożliwia porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje. • Rozwija umiejętności słuchania i czytania tekstów matematycznych oraz mobilizuje do krytycznego słuchania, analizowania danych, stymulowania samodzielności i krytycznego myślenia na stronach z opowiadaniami matematycznymi. • Przygotowuje ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny. • Uczy argumentowania, kształtuje i rozwija samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania. • Daje możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”. • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych. Numer dopuszczenia: 1088/1/2020

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

25
Zdarzenia / Naśladowca głosów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdarzenia / Naśladowca głosów
Dostępny92 szt.

Punktem wyjścia dla tych miniatur były sprawy sądowe, które Thomas Bernhard opisywał jako korespondent jednej z gazet. Ale – i na tym polega największa niespodzianka – nie stały się one okazją do przypuszczenia wściekłego ataku na zakłamane i zepsute mieszczańskie społeczeństwo. Na kanwie tych kryminalnych zagadek Bernhard stworzył bowiem niezwykłe prozy poetyckie, pełne baśniowego okrucieństwa i onirycznego mroku. Jedno wszak się nie zmieniło – zjadliwe, typowo bernhardowskie poczucie humoru. A na dodatek dostajemy kilka reminiscencji z podróży autora do Polski...

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

26
Mała Norymberga. Historie katów z Gross Rosen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała Norymberga. Historie katów z Gross Rosen
Dostępny1050 szt.

Lato 1946 roku, Świdnica. W atmosferze sensacji do miasta przybywa transport więźniów - byłych esesmanów, obozowych katów. Wśród nich jest sześciu wartowników KL Gross-Rosen, zatrzymanych przez aliantów i sowietów w roku 1945. Rozpoczyna się żmudne śledztwo, w którym polska prokuratura próbuje im udowodnić winę. Tysiące stron dokumentów, setki świadków, godziny rozpraw i miesiące oczekiwań na wyrok. Współcześni zaczynają nazywać ten proces polską Norymbergą. Sześć spraw i sześć życiorysów pokazuje nieznany koszmar obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Homoseksualni kapo, którzy wykorzystywali nieletnich więźniów, żydowscy kapo okrutniejsi od esesmanów, sadyści pokroju Wilhelma Kunzego, którzy gotowi byli zatłuc więźnia na śmierć choćby łopatą, to tylko część wstrząsającej prawdy, jaka wyłoniła się w toku procesów świdnickich, polskiej "małej Norymbergii".

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

27
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Ćwiczenia zintegrowane. Klasa 1. Część 3
Dostępny105 szt.

Ćwiczenia zintegrowane z serii „Wielka przygoda” do klasy 1, część 3 wprowadzają ucznia w świat edukacji polonistycznej, społecznej i przyrodniczej, kształtują niezbędne umiejętności czytania i pisania oraz stosując zasadę stopniowana trudności, przybliżają naukę o języku. • Utrwalają, doskonalą i rozwijają umiejętności dziecka z zakresu tych edukacji dzięki precyzyjnie dobranym zestawom ćwiczeń. • Rozwijają sprawność poprawnego pisania liter dzięki różnorodnym ćwiczeniom – zaczynając od wprowadzanych liter pisanych po śladzie i w liniaturze, połączeń literowych, a także wyrazów i zdań. Ćwiczenia tego typu pojawią się w zeszytach cz. 1, 2 i 3 zgodnie z kolejnością wprowadzanych liter. • Usprawniają motorykę małą, percepcję i pamięć wzrokową na stronach z kolorowankami, rozsypankami literowymi, wyrazowymi, rebusami i łamigłówkami. Każdy zeszyt zawiera też wyklejankę z naklejkami wielokrotnego użytku. • Doskonalą sprawność językową i wzbogacają słownictwo poprzez różnorodne ćwiczenia i zadania. • Uczą analizowania tekstów i rozumienia ich na stronach „Nasze lektury”, poświęconych tekstom zlecanym w podstawie programowej. • Wprowadzają ucznia w świat nauki o języku. • Pozwalają bliżej poznać świat przyrody i uczą szacunku do otaczającego nas świata na stronach „W świecie przyrody”. • Pomagają w przygotowaniu uczniów do różnorodnych form sprawdzania wiedzy i umiejętności poprzez strony „Czy to już umiem?”. • Doskonalą umiejętność płynnego czytania poprzez ciekawe, często bardzo dowcipne teksty zamieszczone na końcu każdego zeszytu ćwiczeń – strony „Trening czytania”.

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

28
Ćwiczenia ze szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia ze szczęścia
NiedostępnyBrak

Osiem przepisów na szczęście Jak się nie pogubić we własnych pragnieniach? Jak harmonijnie poukładać relacje z otoczeniem? Jak się uczyć uważności na drugiego? Jak ustrzec w sobie wewnętrzną ciszę? Jak nie dać się zniszczyć zachłanności i pośpiechowi? Ks. Grzegorz Strzelczyk przekonuje, że odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki - w programie, jakim jest Osiem błogosławieństw. Zagląda w głąb człowieka i konfrontuje je z naszymi niepokojami i pytaniami. Pokazuje, że Ewangelia - nawet jeśli mówi rzeczy trudne albo zaskakujące - jest drogą do spełnionego życia. Ta książka to zaproszenie do niezwykłych duchowych ćwiczeń. Inspiruje, prowokuje, otwiera oczy. Ks. Grzegorz Strzelczyk (ur. 1971) - jeden z najoryginalniejszych polskich teologów. Autor licznych książek, m.in.: Nieba dla średnio zaawansowanych (wraz z Szymonem Hołownią) oraz Ćwiczenia duszy, rozciąganie mózgu (wraz z prof. Jerzym Vetulanim). Prezbiter archidiecezji katowickiej, od 2019 roku proboszcz w Tychach.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

29
Średni współczynnik szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Średni współczynnik szczęścia
Dostępny54 szt.

Daniel miał dobry plan na życie. Wszystko było w nim dokładnie przemyślane i realizowane – osobisty rozwój, praca, rodzina. Sytuacja uległa drastycznej zmianie, kiedy biuro podróży, w którym pracował przez wiele lat, zbankrutowało. Nagle został bez pracy, sam, w pustym mieszkaniu, z mnóstwem czasu do przemyśleń. Walcząc z depresją, rozpaczliwie próbuje odzyskać swoje dawne życie. Stara się zrozumieć, co się właściwie stało, prowadząc monolog-rozmowę z nieobecnym przyjacielem, któremu wykrzykuje całą swoją frustrację i wściekłość. Czy szalona podróż z Lizbony do Genewy przyniesie ukojenie? Średni współczynnik szczęścia to szczególna powieść drogi, jej bohaterowie próbują oswoić nieprzyjazny świat, szukają nadziei, optymizmu i poczucia bezpieczeństwa w trudnych czasach. David Machado, łącząc ich losy z kryzysem trapiącym Portugalię, zdaje się pytać, jak będzie wyglądała przyszłość, kiedy nasze Dzisiaj legło w gruzach? Książka została wyróżniona w 2015 r. Nagrodą Literacką Unii Europejskiej, a w 2017 r. na jej podstawie powstał film pod tym samym tytułem.

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

30
Grabie długie, mix kolorów 72310 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grabie długie, mix kolorów 72310
Wader
Dostępny3 szt.

Grabie wykonane są z najwyższej jakości tworzywa sztucznego, nietoksycznego i bezpiecznego dla dzieci. Świetnie nadadzą się do zabawy w ogrodzie. Długość grabi: 60.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

12,50 zł
11,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,25 zł

31
Domowe kiszonki, które leczą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe kiszonki, które leczą
NiedostępnyBrak

Wraz z modą na zdrowie przyszła także moda na kiszonki. I nie powinno to dziwić, ponieważ mają one wiele zalet. • Po pierwsze, są bardzo zdrowe – to bogactwo witamin (zwłaszcza C, A i E), składników mineralnych i probiotyków, które korzystnie działają na nasz układ pokarmowy i odpornościowy. • Po drugie, kiszonki stanowią doskonały sposób konserwowania żywności – naturalny, pozbawiony wszelkich dodatków chemicznych i zachowujący wartości odżywcze produktu. • Po trzecie, do przygotowania kiszonek nie trzeba wyjątkowych zdolności kulinarnych ani wyszukanych sprzętów. I po czwarte, to idealny sposób na... zamknięcie lata w słoiku. W książce znajdziesz 80 wyjątkowych przepisów na kiszone warzywa i owoce oraz propozycje ich wykorzystania. Autorki sięgają po tradycyjne warzywa do kiszenia jak ogórki, kapusta, papryka i buraki, ale eksperymentują też z cebulą, cukinią, dynią, fasolką szparagową, kalafiorem, marchwią, pomidorami, rzodkiewką, białą rzodkwią i selerem korzeniowym. Kiszą jabłka, śliwki i cytryny. Co więcej, dzielą się radami i praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przygotowania kiszonek. Opisują także ich niezwykłe zalety zdrowotne.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

32
Jej pierwszy błąd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej pierwszy błąd
Dostępny24 szt.

O Alice: Po śmierci pierwszego męża przeżyła załamanie, teraz życie znowu jest dla niej łaskawe. O jej drugim mężu: Pojawienie się Nathana przywróciło Alice utracone szczęście. Prowadzą udany biznes, mają dwoje dzieci i piękny dom. O jej najlepszej przyjaciółce: Razem z Beth Alice przeżywała wszystkie wzloty i upadki, szalone wieczory i trudne chwile – i wie, że dzięki niej poradzi sobie ze wszystkim. Kiedy zachowanie Nathana zaczyna budzić jej podejrzenia, Alice zwierza się swojej przyjaciółce. Jednak zastanawia się, czy w tej sytuacji postępuje właściwie. A jeśli nie, to czy jej pierwszy błąd nie będzie tym ostatnim?

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

33
Elementarz odkrywców. Matematyka. Podręcznik. Klasa 1. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz odkrywców. Matematyka. Podręcznik. Klasa 1. Część 2
Dostępny111 szt.

Podręcznik wprowadza w świat matematyki krok po kroku, prezentuje w przyjazny i prosty sposób nowe treści oraz kształtuje pojęcia matematyczne, rozwija sprawność liczenia i logiczne myślenie, doskonali myślenie strategiczne, utrwala rachunek pamięciowy. • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach. • Wprowadza pojęcia matematyczne i zagadnienia dotyczące umiejętności praktycznych na stronach „Matematyka bliżej życia”. • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych. • Uczy logicznego i strategicznego myślenia dzięki zadaniom na stronach „Pomyślę i rozwiążę” z wyodrębnionymi zadaniami matematycznymi, w których uczeń sam musi dostrzec problem matematyczny oraz tworzyć własną strategię jego rozwiązania, odpowiednią do warunków zadania. • Rozwija umiejętności matematyczne każdego dziecka, stosując zasadę stopniowania trudności. • Doskonali myślenie operacyjne, utrwala rachunek pamięciowy, pomaga w kształtowaniu pojęć matematycznych oraz daje możliwość oswojenia się z przegraną dzięki ciekawym grom planszowym. Numer dopuszczenia: 790/2/2017

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

34
Spalona żywcem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spalona żywcem
Dostępny21 szt.

Tłumaczenie: Rostworowska-Książek Maria

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

35
Matematyka. Tablice matematyczne dla szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Tablice matematyczne dla szkoły podstawowej
Dostępny134 szt.

Nowa publikacja dla uczniów szkoły podstawowej przydatna podczas lekcji matematyki oraz przygotowań do egzaminu ósmoklasisty. Stanowi kompendium wiadomości z matematyki niezbędnych w szkole podstawowej. Zawiera informacje, które są najczęściej wykorzystywane podczas rozwiązywania zadań. • Wspiera rozumienie pojęć dzięki zilustrowaniu ich przykładami. • Ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnych informacji, czemu sprzyja przejrzysty i uporządkowany sposób prezentacji materiału. • Kształci umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji dzięki przedstawieniu zagadnień w różnej w formie.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

36
Elementarz odkrywców. Matematyka. Podręcznik. Klasa 1. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz odkrywców. Matematyka. Podręcznik. Klasa 1. Część 1
Dostępny97 szt.

Podręcznik wprowadza w świat matematyki krok po kroku, prezentuje w przyjazny i prosty sposób nowe treści oraz kształtuje pojęcia matematyczne, rozwija sprawność liczenia i logiczne myślenie, doskonali myślenie strategiczne, utrwala rachunek pamięciowy. • Ułatwia rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach. • Wprowadza pojęcia matematyczne i zagadnienia dotyczące umiejętności praktycznych na stronach „Matematyka bliżej życia”. • Przygotowuje do rozwiązywania zadań tekstowych dzięki ilustrowanym zadaniom, które ułatwiają rozumienie problemów matematycznych. • Uczy logicznego i strategicznego myślenia dzięki zadaniom na stronach „Pomyślę i rozwiążę” z wyodrębnionymi zadaniami matematycznymi, w których uczeń sam musi dostrzec problem matematyczny oraz tworzyć własną strategię jego rozwiązania, odpowiednią do warunków zadania. • Rozwija umiejętności matematyczne każdego dziecka, stosując zasadę stopniowania trudności. • Doskonali myślenie operacyjne, utrwala rachunek pamięciowy, pomaga w kształtowaniu pojęć matematycznych oraz daje możliwość oswojenia się z przegraną dzięki ciekawym grom planszowym. Numer dopuszczenia: 790/1/2017

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

37
Pakiet 2 map turystycznych. Beskid Żywiecki, część wschodnia i zachodnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet 2 map turystycznych. Beskid Żywiecki, część wschodnia i zachodn...
Dostępny40 szt.

Część wschodnia: Mapa obejmuje wschodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z masywem Babiej Góry i miejscowościami: Zawoja, Jordanów, Spytkowice, Zubrzyca Górna, Koszarawa oraz pograniczem polsko-słowackim. Na mapie znajdziemy wszelkie atrakcje turystyczne, infrastrukturę turystyczną i sportową. Najbardziej interesujące miejsca zostały dodatkowo wyróżnione. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Część zachodnia: Szczegółowa mapa turystyczna z uwzględnieniem atrakcji, zabytków, ciekawych miejsc oraz infrastruktury turystycznej i sportowej. Zawiera aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych wraz z kilometrażem i orientacyjnymi czasami przejścia. Mapa obejmuje zachodnią część pasma Beskidu Żywieckiego z miejscowościami: Węgierska Górka; Milówka, Korbielów, Rajcza, Zwardoń oraz pograniczem polsko-słowackim. Na mapie zastosowano cieniowanie dla plastycznego ukazania rzeźby terenu.

25,70 zł
18,50 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,20 zł

38
Fisher-Price. GJD38 Gryzaczek kaktus - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. GJD38 Gryzaczek kaktus
Fisher Price, Mattel
NiedostępnyBrak

Ta zabawka spodoba się każdemu maluszkowi Zielony to pyszny smak. Gryzaczek marki Fisher-Price jest wykonany w całości z naturalnej gumy i ma dołączony uroczy mały kocyk do mięciutkiej zabawy w domu i w podróży. Gryzak ma ciekawą fakturę i jest zrobiony w całości z naturalnej gumy bez rowków i dziurek, w których mogłaby się zbierać ślina. Kocyk z lamą jest niezwykle mięciutki i ma różne materiały, które angażują zmysł dotyku. Dbanie o czystość uroczego przyjaciela to nie problem, bo zarówno gryzaczek, jak i kocyk nadają się do prania w pralce. Wymiary: 17.8 x 28.0 x 3.8 cm

58,90 zł
53,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

39
Nakładka sedesowa antypoślizgowa ewa mickey mouse jasnoniebieska - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,80 zł
40
Pociąg do Tybetu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociąg do Tybetu. Audiobook
Maja Wolny, WISŁA STORY
Dostępny35 szt.

Maja Wolny dociera koleją z Warszawy na Dach Świata – do tybetańskiej Lhasy. Podróż przez Syberię, bezkresne stepy Mongolii i zatłoczone Chiny to tygodnie trudnych, ale także niezwykłych doświadczeń w zmieniających się pociągach. Podążając tropem Alexandry David, pierwszej Europejki w historii, która dotarła do Tybetu, Maja Wolny tworzy współczesny, pełen zaskakujących obserwacji zapis wyprawy na Wschód. Pociąg do Tybetu to przejmujący obraz krainy przez wieki zamkniętej dla świata.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

41
Techniki malowania ikon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki malowania ikon
NiedostępnyBrak

Ikony to szczególna i fascynująca forma sztuki sakralnej. Te obrazy, malowane na drewnie, zachwycające bogactwem barw i misternie wykończone, przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia, motywy biblijne lub liturgiczno-symboliczne. W książce opisano nie tylko historię i znaczenie ikon dla Kościołów wschodnich, ale także technikę ich malowania. Autor opisuje krok po kroku sposób tworzenia ikon, od ustalenia wstępnej kompozycji po nakładanie warstw pigmentów. Doradza, jakich używać materiałów, jak przygotować drewno, nakładać klej i farby. Omawia też szczegółowo metody złocenia na mikstion i na asyst. Podpowiada, jak posługiwać się temperą na bazie jajka. Uczy malowania postaci świętych, pejzaży w tle i stosowania kilku różnych perspektyw, które w ikonach mają wymiar symboliczny. Liczne szkice (gotowe do skopiowania) i przykłady ikon ułatwiają zrozumienie teorii i wykorzystanie jej w twórczej pracy. Książka jest nieocenioną pomocą zarówno dla początkujących malarzy, jak i doświadczonych twórców.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

42
Kokon Myszki nieb. - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
137,20 zł
43
Wielka przygoda. Ćwiczenia. Edukacja matematyczna. Klasa 1. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka przygoda. Ćwiczenia. Edukacja matematyczna. Klasa 1. Część 2
Dostępny91 szt.

Ćwiczenia matematyczne klasa 1, część 2 z serii „Wielka przygoda” łączą pojęcia matematyczne z własnymi doświadczeniami dzieci. Zeszyty, jako uzupełnienie podręcznika, rozwijają sprawność liczenia, utrwalają rozumienie pojęcia liczby przedstawionej w różnych aspektach, uczą analizowania danych, wykorzystują kreatywność i potencjał każdego ucznia. • Umożliwiają porządkowanie wiedzy nieformalnej dzieci i kształtowanie pojęć matematycznych w dalszej perspektywie dzięki zadaniom, w którym dziecko wykorzystuje swoją intuicję oraz doświadczenia ukierunkowane na definicje. • Rozwijają i kształtują wyobraźnię przestrzenną poprzez zadania, w których dziecko ma okazję manipulowania różnymi przedmiotami, badania ich właściwości, eksperymentowania. • Przygotowują ucznia do realizacji wielu zagadnień geometrycznych na wyższych poziomach edukacyjnych oraz rozwiązywania zadań geometrycznych w sposób praktyczny. • Pozwalają dziecku dochodzić do rozwiązania różnymi drogami – uczeń ma świadomość, że istnieją zadania, które mają wiele wyników. • Zachęcają do wspólnego dyskutowania osiąganych rozwiązań. • Rozwijają spostrzeganie, pamięć, wyobraźnię, uwagę, mowę i inwencję twórczą dziecka. • Ułatwiają intuicyjne rozumienie trudnych abstrakcyjnych pojęć matematycznych. • Kładą nacisk na manualne i rysunkowe metody rozwiązywania zadań tekstowych oraz samodzielne dochodzenie do rozwiązania. • Uczą argumentowania, kształtują i rozwijają samodzielne myślenie dziecka, w tym myślenie twórcze, dzięki zadaniom niestandardowym (zadania z żarówką), w którym można różnie interpretować dane, a więc nie ma jednego słusznego rozwiązania. • Dają możliwość analizowania związków między liczbami, co jest wstępem do zrozumienia zagadnień algebraicznych, dzięki ćwiczeniom angażującym do zabawy w „mówiące liczby”. • Kształcą dociekliwość, wytrwałość przy pokonywaniu trudności, koncentrację, rozbudzają ciekawość poznawczą, pobudzają myślenia kombinatorycznego, krytycznego. Zadania tekstowe kształcą umiejętność porządkowania, systematyzowania, poszukiwania nowych, alternatywnych rozwiązań. • Sprawdzają zdobytą wiedzę matematyczną na stronach „Czy to już umiem”?

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

44
Geneza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geneza
Dostępny68 szt.

Mistrz thrillera medycznego powraca. Kiedy na stół sekcyjny w nowojorskim Inspektoracie Medycyny Sądowej trafia ciało dwudziestoośmioletniej kobiety, Kery Jacobsen, wiele wskazuje na to, że doszło do przedawkowania narkotyków. Podczas sekcji okazuje się, że kobieta była w ciąży. Nikt nie wie, kto był ojcem dziecka. Czyżby jego tożsamość była kluczem do wyjaśnienia zagadki ostatnich chwil jej życia? Aria Nichols, rezydentka prowadząca sprawę, postanawia wykorzystać kontrowersyjną metodę badawczą opartą na najnowszych osiągnięciach biotechnologii, by dotrzeć do tajemniczego ojca. Ktoś jednak robi wszystko, by zagadka śmierci Kery nigdy nie została wyjaśniona. Każdy, kto zbliży się do prawdy, może stać się kolejnym celem zabójcy...

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

45
Fisher Price. GMH36 Skarby śpiącej ośmiornicy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher Price. GMH36 Skarby śpiącej ośmiornicy
Fisher Price, od 5 lat
NiedostępnyBrak

„Skarby śpiącej ośmiornicy” to wesoła gra dla dzieci, która testuje cierpliwość i zręczność graczy. Dzieci na zmianę próbują wykraść „klejnoty” śpiącej ośmiornicy. Może Ci się wydawać, że ośmiornica głęboko śpi, ale jeśli spróbujesz zabrać skarb za szybko, Inky się obudzi i wystrzeli plamę atramentu, aby bronić swojej własności Gracze próbują wydostać „klejnot”, obracając nim na boki, aby wyjąć go z podstawy. Jeśli graczowi uda się wyciągnąć „klejnot” bez obudzenia ośmiornicy, może go zatrzymać. Rózne „klejnoty” wymagają innego podejścia, dlatego trzeba wykazać się cierpliwością i zręcznością, aby je zdobyć. Gdy wszystkie skarby zostaną wyciągnięte, wygrywa gracz, który zebrał ich najwięcej. Ta gra przeznaczona dla 2–4 graczy to doskonały prezent dla dzieci od 5 roku życia.

123,41 zł
111,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,34 zł

46
Człowiek w teatrze życia codziennego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek w teatrze życia codziennego
Dostępny34 szt.

Erving Goffman (1922–1982) zalicza się do niekonwencjonalnych klasyków amerykańskiej socjologii. Mniej zainteresowany teoriami systemów i badaniami ilościowymi, preferował obserwację uczestniczącą. Najbardziej znane jego dzieło Człowiek w teatrze życia codziennego (1956/1959) należy do światowego kanonu badań socjologicznych. Na podstawie przeróżnych źródeł – od anonsów reklamowych po podręczniki dobrego wychowania – autor rozważa „teatralny” charakter ludzkich zachowań społecznych. Uświadamia nam ich mechanizmy, z których na ogół nie zdajemy sobie sprawy: pokazujemy się innym za pośrednictwem „fasady”, w pewnych „dekoracjach”, wycofujemy się za „kulisy”. „Fasad” mamy wiele, gramy różne role w zależności od sytuacji. Wszyscy jesteśmy aktorami, wszyscy też widzami, ale „gra”, interakcja symboliczna są wprost niezbędne do właściwego funkcjonowania społeczeństwa. Trzeba pamiętać, że tej gry nie prowadzi się dla niej samej, lecz służy ona prezentacji siebie przez człowieka w sytuacji społecznej. Inni są tu katalizatorem i warunkiem jego „występów”. Tropienie form, taktyk i chwytów tej autoprezentacji nadaje w ten sposób socjologii wymiar po trosze egzystencjalny – chodzi przecież o ludzką „jaźń”, „self”, o „siebie” – a z drugiej przesuwa badanie socjologa w stronę etnologii. Bo też znajdziemy w tej książce tyleż metodycznych analiz co frapujących szczegółów obyczajowych, niemal anegdot, zaskakujących i niezwykłych.

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

47
Blaze. Łopata długa z IML 81323 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blaze. Łopata długa z IML 81323
Wader
Dostępny29 szt.

Ta łopata świetnie sprawdzi się podczas zabaw w ogrodzie i w piaskownicy Łopata Blaze ma bardzo mocny, metalowy trzonek. Wykonana jest z grubego, trwałego i bezpiecznego dla dzieci plastiku. Na szufli ma kolorową naklejkę wtopioną bezpośrednio w plastik przy użyciu technologii IML. Dzięki temu obrazki nie zniszczą się pod wpływem wysokiej temperatury, piasku czy słonej wody.

12,90 zł
11,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,29 zł

48
Posłuszeństwo Bogu pośród Jego milczenia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posłuszeństwo Bogu pośród Jego milczenia. Audiobook
Józef Augustyn SJ, WAM
Dostępny6 szt.

Prezentowana sesja, nagrana w jezuickim Centrum Duchowości w Częstochowie, podejmuje problem zmagania i walki o wierności Bogu i Jego przykazaniom „pośród milczenia Boga”: osobistych kryzysów wiary; zgorszenia ludzi Kościoła; kontestowania religii w mediach; krwawego prześladowania chrześcijan. Józef Augustyn SJ obrazuje swoje rozważania: powieścią o męczennikach japońskich z XVII wieku „Milczenie” Shusaku Endo; poematem Dietrich Baonhoeffera „Stacje na drodze do wolności” oraz ikoną św. Anny z Faras z Muzeum Narodowego w Warszawie.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

49
Fisher-Price. GJD49 Zestaw prezentowy Trening malucha - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. GJD49 Zestaw prezentowy Trening malucha
Fisher Price
NiedostępnyBrak

Twój uroczy trener osobisty rozpoczyna zapisy Zestaw prezentowy Trening Malucha od Fisher-Price zawiera materiałową opaskę i 3 zabawki dla niemowląt inspirowane ćwiczeniami na siłowni, dzięki którym mali miłośnicy fitnessu mogą postawić na intensywną zabawę. Miękka opaska na głowę nadaje maluchowi słodkiego stylu retro podczas podnoszenia i gryzienia ciężarka gryzaczka, ćwiczenia klekotką-hantelkiem oraz potrząsania dzwoniącym „koktajlem proteinowym”. Podnoszenie, grzechotanie, gryzienie – i powtarzamy! To świetny trening zręczności i zmysłów maluszka.

82,70 zł
74,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,27 zł

50
Matematyka inaczej 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,20 zł
7,84 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,36 zł

Wróć do góry