hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.07.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 16 lipca 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Boom Boom. Psiaki i kociaki (Trefl), na drugim Czytam sobie. Poziom 2. Złota rybka (Justyna Bednarek, Agnieszka Żelewska). Kolejny produkt to Sprawdziany dla klasy 5. Matematyka (Halina Juraszczyk, Renata Morawiec) oraz Hot Pot (Trefl).
1
Boom Boom. Psiaki i kociaki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boom Boom. Psiaki i kociaki
Trefl, od 6 lat
Dostępny337 szt.

Boom Boom. Psiaki i kociaki”, to dynamiczna gra rodzinna, w której liczy się zręczność, spostrzegawczość i dobry refleks. W „Boom Boom” gracze starają się zebrać zestawy tych samych psiaków i kociaków. Wszyscy jednocześnie wymieniają karty z ręki z kartami na planszy. Po zebraniu zestawu gracz uderza w dzwonek, sygnalizując wykonanie zadania. Wydaje się proste, lecz gracze mogą polować na takie same karty. Gracz, który jako pierwszy zbierze odpowiednią liczbę zestawów psiaków i kociaków, zostaje zwycięzcą!

53,17 zł
46,26 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,91 zł

2
Czytam sobie. Poziom 2. Złota rybka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Złota rybka
Dostępny295 szt.

Weronka i Mati jadą do babci Doroty. Babcia to prawdziwa artystka! Proponuje wnukom zbudowanie domku na drzewie. Werka przystaje na to ochoczo, lecz Mati wolałby grać na smartfonie. Tylko skąd go wziąć? Może złota rybka spełni jego życzenie? Drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
8,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3
Sprawdziany dla klasy 5. Matematyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany dla klasy 5. Matematyka
NiedostępnyBrak

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego działu. • 9 sprawdzianów • Ponad 100 zadań • Pytania otwarte i zamknięte • Odpowiedzi z rozwiązaniami • Działy: Liczby i działania, Własności liczb naturalnych, Ułamki zwykłe, Figury geometryczne, Ułamki dziesiętne, Pola figur, Liczby całkowite, Graniastosłupy.

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

4
Hot Pot - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Pot
Trefl, od 5 lat
Dostępny373 szt.

Nowa, gorąca gra zręcznościowa. „Hot Pot” to szybka i gorąca gra zręcznościowa dla rodziny i przyjaciół. Chwyć pałeczki lub szczypce, w zależności od Twoich umiejętności. Następnie wrzuć makaron oraz wszystkie składniki do miski. Wylosuj kartę, która podpowie Ci, jakich składników szukać, a następnie wyłów je z miski. Uwaga, wszyscy gracze grają w tym samym czasie, co z pewnością nie ułatwi zadania. Zawartość opakowania: • miska, • 4 zestawy bambusowych pałeczek, • 4 pary szczypiec, • 40 plastikowych elementów jedzenia, • gumowy makaron, • 28 dwustronnych kart, • instrukcja.

63,79 zł
55,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,29 zł

5
Flagi Świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flagi Świata
Dostępny207 szt.

Czy wiesz, że nie każda flaga ma kształt prostokąta?Dlaczego flagi państw nordyckich są do siebie takie podobne?Jakie zwierzaki można znaleźć na flagach?Flaga jest dla kraju jak wizytówka. Wiele mówi o jego tożsamości i historii. Każdy kolor i kształt mają znaczenie. Dowiedz się, co się za nimi kryje, i naucz się rozpoznawać flagi poszczególnych państw. Pomogą ci w tym kolorowe ilustracje, a także masa ciekawostek z całego świata!

12,50 zł
7,13 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 5,37 zł

6
Czytam sobie. Poziom 2. Mały skryba i wielka piramida - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Mały skryba i wielka piramida
Dostępny147 szt.

Panufer to stary egipski skryba mieszkający kiedyś w Turze. Pewnego dnia jako mały chłopiec popłynął w rejs barką po Nilu z Tury do Gizy, gdzie jego tata budował piramidy. „Składam zdania”, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

15,00 zł
9,15 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,85 zł

7
Smerfy Tom 27. Smerfy na letnisku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy Tom 27. Smerfy na letnisku
Dostępny22 szt.

Smerfy powracają w kolejnej opowieści o niezwykłej krainie! Pracuś dostaje ataku szału, bo ma już dość ciągłego naprawiania zepsutych narzędzi i wymyślania maszyn, które nie działają! Papa Smerf szybko stawia diagnozę: wynalazca potrzebuje wakacji. Pracuś wyrusza w góry, aby na łonie przyrody dojść do siebie... Wraca po kilku dniach, szczęśliwy i wypoczęty. Reszta Smerfów zaczyna mu zazdrościć pobytu w dziczy. Teraz już wszyscy chcą opuścić wioskę, żeby poczuć się jak na wakacjach! Społeczności Smerfów grozi chaos, a co gorsza, Gargamel opracowuje zaklęcie pozwalające Klakierowi wyczuć drogę do osiedla Smerfów! Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

24,99 zł
16,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 8,00 zł

8
Układanki malucha. Co jedzą zwierzęta? - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanki malucha. Co jedzą zwierzęta?
Kapitan Nauka - gry
Dostępny267 szt.

Zabawy rozwijające wiedzę o świecie Zestaw „Co jedzą zwierzęta? Układanki malucha” (1–3 lata) zawiera 10 dwuelementowych puzzli przedstawiających zwierzęta gospodarskie oraz egzotyczne w realistycznych otoczeniu. Podczas zabawy z puzzlami maluchy poznają bliższe i dalsze otoczenie, rozwijają wiedzę o świecie oraz koncentrację uwagi. A dzięki próbom dopasowywania do siebie elementów doskonalą koordynację oko-ręka. Trening koncentracji i spostrzegawczości Co jest przysmakiem myszy? Czym żywią się żyrafy? Kto lubi banany? Atrakcyjny temat związany z życiem zwierząt dostarczy dzieciom wiele radości, a przy okazji nauczy je różnicowania kształtów i łączenia ze sobą elementów w pary. Dzięki zabawie z układanką maluchy będą miały okazję, by ćwiczyć sprawność rąk i precyzję ruchów. Barwne ilustracje Gabrieli Bieniek-Zaremby zostały tak przygotowane, aby dziecko mogło samodzielnie ocenić, czy poprawnie wykonało zadanie. Pełne szczegółów obrazki z życia zwierząt przykuwają uwagę maluchów i zachęcają je do opowieści o życiu zwierzątek oraz sposobach zdobywania przez nie pokarmu, wzbogacając przy tym słownik dziecka. Puzzle zostały wykonane z grubej tektury, aby łatwo było je chwycić małym rączkom. Rozwój: • poznawanie świata, • koordynacja oko-ręka, • spostrzegawczość, • koncentracja. Gabriela Bieniek-Zaremba – graficzka, absolwentka architektury krajobrazu. Tworzy głównie bajkowe ilustracje dla dzieci, najchętniej kolorowe zwierzaki i niesamowite stwory. Fanka filmów animowanych zawyżająca statystyki czytelnictwa. Uważna obserwatorka ptaków. Wymiary: 16.0 x 13.0 cm

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

9
Tesla. Geniusz na skraju szaleństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tesla. Geniusz na skraju szaleństwa
Dostępny186 szt.

„Gdy Pan Tesla mówi o problemach elektrycznych, nad którymi pilnie pracuje, staje się postacią wręcz fascynującą. Z tego, co mówi, nie sposób zrozumieć ani jednego słowa”. Nikola Tesla jest w dużej mierze jednym z twórców współczesnego świata. Przyczynił się do rewolucji elektrycznej, która całkowicie zmieniła ludzkie życie na przełomie XIX i XX wieku. Wynalazł radio, dynamo rowerowe, baterię słoneczną i widowiskowy transformator nazwany od jego nazwiska. To w dużej mierze dzięki niemu istnieje nowoczesny świat, który znamy. Tesla był również jednym z najbardziej znanych w ówczesnej Ameryce naukowców. Dbał o swój wizerunek, udzielając wielu wywiadów, opowiadając o swoich wynalazkach i o tym, co jeszcze chciałby stworzyć. Przeprowadzał publiczne pokazy swoich wynalazków, olśniewając widownię wykorzystywaniem prądu. Jego życie naznaczone było również konkurencją z innym wielkim umysłem tamtych czasów – Thomasem Alvą Edisonem, który wykorzystywał i opatentował pod swoim nazwiskiem wiele wynalazków genialnego Serba. W. Bernard Carlson przygląda się Tesli nie tylko pod kątem jego osobowości, ale również szeroko opisując czasy i realia, w których działał. Skupia się również na konkretnych wynalazkach i procesem pracy nad nimi. Pochyla się nad tym, w jaki sposób Tesla pracował, jak próbował w eksperymentalny sposób urzeczywistnić swoje idee, które wielu mogły wydawać się błędne. Opisuje, jak doprowadził do opatentowania niemal trzystu swoich wynalazków. Opierając się na oryginalnych dokumentach, wskazuje, jak Tesla potrafił przyciągać zainteresowanie publiczności, tworząc mity na swój temat i świadomie kreując swój wizerunek ekscentrycznego wizjonera, geniusza na skraju szaleństwa.

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

10
Czytam sobie Eko. Poziom 3. Opowieść starego drzewa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie Eko. Poziom 3. Opowieść starego drzewa
Dostępny60 szt.

Hetman ma ponad 200 lat. Wiele widział i słyszał, a teraz dzieli się swoimi wspomnieniami. Posłuchaj opowieści dwustuletniego dębu z warszawskiego Powsina i dowiedz się, jak wygląda świat z zielonej perspektywy. Opowieść starego drzewa z serii „Czytam sobie Eko. Poziom 3” to wyjątkowa książeczka przeznaczona do wspierania nauki czytania dla dzieci, które już potrafią czytać samodzielnie, a teraz chcą rozwijać tę umiejętność. Książka Ewy Winnickiej rozbudzi w małych czytelnikach wrażliwość na naturę i zachęci je do dbania o środowisko. Bestsellerowa seria „Czytam sobie” to propozycja dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej do wczesnej nauki czytania. Poziom 3 „Połykam strony”, charakteryzuje się: • wciągającym tekstem o długości 2500–2800 wyrazów napisanym dłuższymi, złożonymi zdaniami, • dużą, czytelną czcionką ułatwiającą lekturę, • alfabetycznym słowniczkiem trudnych słów (zaznaczonych gwiazdką) umieszczonym na końcu, • czarno-białymi ilustracjami Agaty Królak i przewagą tekstu nad grafiką, co daje dzieciom poczucie, że obcują z prawdziwą książką.

15,00 zł
10,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 4,80 zł

11
Sprawdziany dla klasy 5. Język angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany dla klasy 5. Język angielski
Dostępny166 szt.

Sprawdziany opracowano zgodnie z podstawą programową. Każdy kolejny test został wzbogacony o nowe struktury językowe, zaś zróżnicowane ćwiczenia pozwalają sprawdzić stopień opanowania poszczególnych sprawności językowych. • 4 sprawdziany • Około 50 zadań • Pytania otwarte i zamknięte • Odpowiedzi z przykładowymi rozwiązaniami • Nagrania (dostępne na stronie internetowej) • Transkrypcje nagrań • Zakres sprawności językowych: słuchanie, czytanie, pisanie, gramatyka, słownictwo • Zakres tematyczny: człowiek, miejsce zamieszkania, edukacja, praca, życie prywatne, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, świat przyrody.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

12
Trzecioteścik. Test kompetencji dla klasy 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecioteścik. Test kompetencji dla klasy 3
Dostępny26 szt.

Książka przeznaczona jest dla uczniów trzecich klas szkoły podstawowej. Trzecioteścik to znakomity wstęp do systemu sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych obowiązujących na kolejnych etapach edukacji i zawiera testy o tematyce polonistycznej, matematycznej, historycznej i przyrodniczej. Testy opracowano w oparciu o Podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych. Każdy z nich sprawdza inny zakres opanowanych umiejętności. Testy składają się z zadań zamkniętych, w których dziecko wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród trzech podanych oraz zadań otwartych, wymagających samodzielnego formułowania odpowiedzi.

12,50 zł
7,25 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 5,25 zł

13
Wakacje z duchami - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje z duchami
Dostępny22 szt.

Trzej chłopcy spędzają wakacje w leśniczówce położonej nieopodal prastarego zamku. W zamczysku tym zaczynają nagle pojawiać się duchy, chłopcy postanawiają zbadać tę niecodzienną sprawę.

20,00 zł
16,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,40 zł

14
Atlas świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata
Dostępny259 szt.

Atlas świata to wyjątkowa książka edukacyjna prezentująca najważniejsze informacje o kontynentach oraz liczne ciekawostki o zabytkach i przyrodzie. Każdy z sześciu kontynentów przedstawiony jest na dwóch mapach: fizycznej i politycznej, a towarzyszą mu liczne ciekawostki i quizy.

12,50 zł
7,25 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 5,25 zł

15
Łamigłówki dla podstawówki dla klas 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki dla podstawówki dla klas 4-6
Dostępny67 szt.

Łamigłówki dla podstawówki to książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które kontynuują swoją przygodę w szkole. Zeszyt ten to obszerny zbiór zadań i ćwiczeń, dzięki którym dzieci nauczą się podstaw matematyki oraz utrwalą zdobyte umiejętności. Książka stanowi doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

16
Ortografia. Klasa 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia. Klasa 1
Dostępny46 szt.

To książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które rozpoczynają swoją przygodę w szkole. Jest to obszerny zbiór ćwiczeń, dzięki którym początkujący uczniowie łatwo nauczą się zasad ortograficznych oraz utrwalą zdobyte umiejętności. Książka stanowi doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego.

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

17
Horrrendalna historia Polski. Atrakcyjni królowie elekcyjni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrrendalna historia Polski. Atrakcyjni królowie elekcyjni
Dostępny44 szt.

Nie należysz do żadnej dynastii? Nie szkodzi, od czego jest wolna elekcja! Dzięki niej i ty mógłbyś zasiąść na tronie. A historia królów elekcyjnych pokazuje, jak żyć na luzie w trudnych czasach. Dzięki tej książce dowiesz się, jak chadzano od Sasa do Lasa, kogo Kościuszko chciał zabić tomahawkiem i u kogo niedźwiedzie były gorylami.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

18
Horrrendalna historia Polski. Dynamiczna dynastia Jagiellonów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horrrendalna historia Polski. Dynamiczna dynastia Jagiellonów
Dostępny44 szt.

Miewasz sny o potędze? Marzysz o władaniu ogromnym państwem, które rozciąga się od morza skutego lodem do morza o ciepłych falach? Jeśli tak, musisz mieć w sobie kroplę jagiellońskiej krwi! Dzięki tej książce poznasz od podszewki dynastyczne knowania, trafi ci się okazja, żeby poszukać kamienia filozoficznego, a może nawet awansujesz na nadwornego błazna i będziesz mógł kpić, z kogo się da.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

19
Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 3. Pod kopułą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 3. Pod kopułą
Dostępny25 szt.

Trzeci tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. Kiedy piraci i groźne ryby przeszkadzają Sknerusowi McKwaczowi zdobyć skarb w komiksie „Pod kopułą”, tylko Donald może coś poradzić... ale czy na pewno? W opowieści „Na wojennej ścieżce” Indianie wraz ze Sknerusem walczą ze złoczyńcą, a w historii „Siedem dni w Tybecie” kaczory szukają złota dawnego mongolskiego chana i trafiają do ukrytego świata, który wydaje się dziwnie znajomy. Kolekcja, składająca się z dziesięciu tomów, to pierwsze kompletne, chronologiczne wydanie kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny,niepowtarzalny styl. Rosa przez dwie dekady snuł opowieści o Sknerusie i Donaldzie, a za cykl „Życie i czasy Sknerusa McKwacza” został uhonorowany najważniejszym amerykańskim wyróżnieniem komiksowym – Nagrodą Eisnera.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

20
Dyktanda dla klasy 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyktanda dla klasy 2
Dostępny163 szt.

Zbiór dyktand i ćwiczeń ortograficznych jest przeznaczony dla uczniów klasy II szkoły podstawowej, którzy chcą pisać poprawnie, a w szczególności dla tych, którym ortografia sprawia nieco kłopotów. W pierwszej części dziecko znajdzie łatwe do zapamiętania reguły ortograficzne wzbogacone wprawkami ćwiczeniowymi, a w drugiej ciekawe ćwiczenia i dyktanda.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

21
Zagadki logiczne dla klas 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki logiczne dla klas 4-6
Dostępny86 szt.

Zagadki logiczne to książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które kontynuują swoją przygodę w szkole. Zeszyt ten to obszerny zbiór zadań i ćwiczeń, dzięki którym dzieci nauczą się samodzielnie myśleć. Książka stanowi doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

22
Ortografia. 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia. 2
Dostępny71 szt.

To książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które rozpoczynają swoją przygodę w szkole. Jest to obszerny zbiór ćwiczeń, dzięki którym początkujący uczniowie łatwo nauczą się zasad ortograficznych oraz utrwalą zdobyte umiejętności. Książka stanowi doskonałe wsparcie procesu dydaktycznego.

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

23
Zabawka pluszowa, pies - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka pluszowa, pies
Akuku
Dostępny39 szt.

Kolorowa zabawka pluszowa firmy Akuku umili zabawę każdemu dziecku. Piesek Reksio to idealnie dopasowana do rączek dziecka zabawka, która szeleści, piszczy i grzechocze. Posiada kolorowe metki, uwielbiane przez maluchy. Zabawka rozwija koordynację wzrokowo-słuchową i motoryczną. Wykonana jest z miękkich i bezpiecznych materiałów w atrakcyjnych kolorach. Piesek wykonany jest z delikatnego materiału, który powoduje, że dziecko nie chce się z nimi rozstać. Cechy produktu: • słoneczne kolory i uśmiechnięta buzia przyciągają i rozwijają wzrok dziecka, • mięciutka postać jest łatwa do złapania nawet przez małe rączki, • kształt kwiatka pozwala ćwiczyć chwyt i umiejętność przekładania z rączki do rączki, • różne faktury materiałów wspomagają rozwój zmysłu dotyku, • wykonana z miękkich bezpiecznych materiałów w atrakcyjnych kolorach. Rozmiar zabawki: ok. 15.0 cm

14,40 zł
11,81 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,59 zł

24
Zabawa i nauka. Straż pożarna. Zeszyt z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa i nauka. Straż pożarna. Zeszyt z naklejkami
Dostępny39 szt.

„Zabawa i nauka” to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój. Dzięki zeszytom dzieci poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację, a specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę. Z tą książką nikomu nie grozi nuda.

10,50 zł
7,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,94 zł

25
Puzzle ramkowe 25 elementów. Psi Patrol - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle ramkowe 25 elementów. Psi Patrol
Trefl, 25
Dostępny642 szt.

Pomysłowe puzzle dla młodszych dzieci z obrazkiem przedstawiającym Psi Patrol na tropie. Układanka zawiera 25 elementów umieszczonych w ozdobnej, spójnej graficznie ramce, tworzącej z obrazkiem bardzo ładną całość. Wyraziste kolory i prosty wzór są idealnie dostosowane do wieku i umiejętności dziecka. Puzzle marki Trefl cechuje wysoka jakość i mocne nasycenie kolorów. Bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier, który odbija światło oraz wykorzystane do produkcji materiały ekologiczne.

15,66 zł
13,62 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,04 zł

26
Łamigłówki matematyczne. Zagadki logiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki matematyczne. Zagadki logiczne
Dostępny117 szt.

Spotkałeś kogoś, kto powiedział: Zawsze kłamię. Czy mówił prawdę?Zagadki gotowe do wykorzystania jako: oryginalne otwarcie lekcji, wdzięczny materiał do wspólnego główkowania w grupach, frapujące zajęcie dla nudzących się uczniów, którzy szybciej poradzili sobie z innymi zadaniami niż ich koleżanki i koledzy, nieszablonową pracę domową oraz cykliczny (klasowy, a nawet szkolny) konkurs.Notes zawiera 32 łamigłówki. Kartki można wyrywać i, w razie potrzeby lub chęci, wklejać do uczniowskich zeszytów.Łamigłówki są dedykowane uczniom klas 7 i 8. Mogą też po nie sięgnąć starsi uczniowie, a także zdolni szóstoklasiści.

12,50 zł
10,75 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,75 zł

27
Jak rozmawiać z furiatami. Techniki, ćwiczenia, strategie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozmawiać z furiatami. Techniki, ćwiczenia, strategie
Dostępny103 szt.

Jak rozmawiać z kimś, kto sam się nie kontroluje? Co zrobić ze współmałżonkiem, który wrzeszczy, nastolatkiem, który trzaska drzwiami i zamyka się w pokoju, szefem, który cię upokarza, albo mądralą, który doprowadza cię do białej gorączki za każdym razem, gdy otworzy usta? Małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, kariery, firmy – osoby nieracjonalne potrafią pociągnąć je na dno manipulacjami, rozchwianiem emocjonalnym i niezdolnością do zdroworozsądkowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Z poradnika dowiesz się m.in.: • jaki jest schemat działania osoby nieracjonalnej, • kiedy rozmawiać z rozemocjonowaną osobą, a kiedy sobie „odpuścić”, • jak poradzić sobie w stresującej sytuacji, • jak zneutralizować własne kuriozalne zachowanie (każdyz nas trochę go ma), by się opanować, • jak zastosować 14 prostych i skutecznych technik rozmowy, by skłonić rozmówcę do racjonalnej rozmowy, • jak wykorzystywać 8 taktyk, które ukierunkowane są na konkretne zachowania partnerów, nastolatków, rodziców w podeszłym wieku i inne ważne osoby w twoim życiu, • kiedy skorzystać z pomocy, gdy stajesz w obliczu poważnego zaburzenia. Nieracjonalne zachowanie rodzica, nastolatka, szefa czy współmałżonka nie musi być dla ciebie źródłem cierpienia. Dzięki lekturze Jak rozmawiać z furiatamibędziesz mógł skorzystać z pomocy psychiatry i uzyskać skuteczne narzędzia komunikacji do uporania się z problemem. Nauczysz się przekształcać trudne spotkanie w produktywną rozmowę i tworzyć praktyczne, a może nawet ciepłe relacje z ludźmi, którzy kiedyś wyprowadzali cię z równowagi.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

28
Zabawy logiczne dla klas 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy logiczne dla klas 4-6
Dostępny73 szt.

Zabawy logiczne dla klas 4-6 to książka edukacyjna przygotowana z myślą o dzieciach, które pragną rozwijać swe zdolności dedukcyjne, pogłębiać i sprawdzać wiedzę, a przy tym świetnie się bawić. To obszerny zbiór łamigłówek i quizów, dzięki którym dzieci uczą się samodzielnie myśleć oraz ćwiczą koncentrację. Prezentowane zadania stanowią doskonałe wsparcie procesu edukacyjnego.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

29
Puzzle ramkowe 25 elementów. Dinozaury - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle ramkowe 25 elementów. Dinozaury
Trefl, 25
Dostępny291 szt.

Puzzle ramkowe to kolorowy obrazek przedstawiający dinozaury, który z pewnością zachęci dzieci do układania. Dodatkowo rozwinie u nich takie umiejętności, jak: liczenie, rozpoznawanie kolorów, umiejętność kojarzenia, spostrzegawczość i dostarczą wiedzy o otaczającym je świecie. Układanka zawiera 25 elementów umieszczonych w ozdobnej, spójnej graficznie ramce, tworzącej z obrazkiem bardzo ładną całość.

15,66 zł
13,62 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,04 zł

30
Dysputy o uczuciach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysputy o uczuciach
Dostępny4 szt.

Tom obejmuje pochodzące ze zbioru Dysput problemowych o prawdzie Tomasza z Akwinu kwestie 25 i 26 dotyczące uczuć i zmysłów. Kwestia 26 pt. De passionibus animae (tłumaczenie na język polski jako: O doznaniach duszy; O uczuciach ludzkich; O uczuciach) oraz kwestia 25 pt. De sensualitate (tłumaczone jako O zmysłowości; O pożądaniu zmysłowym czyli zmysłowości) powstały podczas trzeciego roku pobytu Tomasza w Paryżu w latach 1256–1259 jako owoc jego pracy akademickiej. Problematyka władz uczuć i zmysłów człowieka stanowi jedno z ważniejszych zagadnień antropologii filozoficznej. W dziejach filozofii podejmowano różne próby wyjaśniania ich statusu i funkcji: poczynając od negacji sfery zmysłowo-uczuciowej, poprzez jej absolutyzację, a skończywszy na redukcji uczuć do popędów czy namiętności oraz usamodzielnianiu ich i przeciwstawieniu sferze rozumowo-wolitywnej. Tomasz z Akwinu problematykę zmysłów i uczuć włącza w compositum bytu ludzkiego – to cały człowiek doznaje uczuć i posługuje się zmysłami. Z problematyką zmysłowości wiąże się zagadnienie zmysłów wewnętrznych i zewnętrznych, podstaw ich wyodrębnienia i właściwych przedmiotów ich działania oraz niezbywalnej roli, jaką pełnią w życiu poznawczym człowieka. Z kolei z problematyką uczuć jako aktów pożądania zmysłowego wiąże się zagadnienie typologii uczuć, podstaw wyróżnienia uczuć pożądliwych i gniewliwych, ich uporządkowania, miejsca w strukturze władz duszy, a przede wszystkim problem sublimacji, czyli poddania ich kierownictwu rozumu i woli. Obecne wydanie jest drugim, a pierwszym w serii „Teksty-Przekłady-Komentarze”. Obejmuje oprócz tekstu polsko-łacińskiego także studia i komentarze, m.in. M. A. Krapca, D. Radziszewskiej-Szczepaniak, A. Gudańca, T. Pawlikowskiego, A. Maryniarczyka. W nowym wydaniu dział „Studia i Komentarze” został wzbogacony o teksty I. Deca (Oryginalność i aktualność Tomaszowej klasyfikacji uczuć), M. Czachorowskiego (Autonomizacja uczuć) oraz P. Jaroszyńskiego (Rola cnót w doskonaleniu życia uczuciowego człowieka). Wprowadzają one czytelnika w ważną problematykę ludzkiego życia zmysłowo-uczuciowego w kontekście integralnej wizji człowieka-osoby.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

31
Mur duchów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mur duchów
Dostępny205 szt.

„Niesamowita opowieść… Jednocześnie niepokoi i porusza”. – „The Times” Ojciec Silvie jest kierowcą autobusu, ale jego prawdziwa pasja to historia Wielkiej Brytanii. W trakcie letniego urlopu zabiera żonę i nastoletnią Silvie na obóz antropologiczny, którego uczestnicy odtwarzają życie w epoce żelaza wraz ze wszystkimi niedogodnościami. Obóz ma charakter naukowy, jednak zaciętość i bezkompromisowy charakter ojca Silvie sprawiają, że przeradza się on w spektakl dominacji mężczyzny nad rodziną. Pasja staje się obsesją, która prowadzi do ślepej wiary w konieczność praktykowania dawnych rytuałów, nawet za cenę ludzkiego życia. Sarah Moss powraca do tematu rodzicielstwa, odkrywając jego mroczną stronę oraz wciąż niesłabnącą siłę patriarchatu. Bezradność ofiar miesza się z ich niewypowiedzianym pragnieniem buntu. A pytanie o sprawiedliwość rozbrzmiewa na równi z uznaniem dla literackiego talentu Moss.

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

32
Puzzle 500 elementów. Khao Phing Kan,Tajlandia - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Khao Phing Kan,Tajlandia
Castorland, 500 elementów
Dostępny64 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek.Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 47.0 x 33.0 cm

19,42 zł
15,15 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,27 zł

33
Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać. Porwanie jeża Eliasza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Pomóż mi przetrwać. Porwanie jeża Eliasza
Dostępny16 szt.

Jeż to dzikie zwierzę, które wszyscy znamy i czasem je spotykamy. Ten niewielki ssak z kolcami jest bohaterem naszego opowiadania i ma na imię Eliasz. Pewnego razu chłopiec znajduje małego jeża. Dziecko myślało, że zwierzątko zostało porzucone, więc zabrało je do domu. Ale czy zrobiło dobrze, czy jeż na pewno był pozostawiony sam sobie? Seria „Pomóż mi przetrwać” została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Książka zawiera planszę edukacyjną oraz słowniczek trudnych pojęć.

23,00 zł
17,48 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 5,52 zł

34
Sprawdziany dla klasy 6. Język angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdziany dla klasy 6. Język angielski
Dostępny147 szt.

Sprawdziany opracowano zgodnie z podstawą programową. Każdy kolejny test został wzbogacony o nowe struktury językowe, zaś zróżnicowane ćwiczenia pozwalają sprawdzić stopień opanowania poszczególnych sprawności językowych. • 4 sprawdziany • Ponad 50 zadań • Pytania otwarte i zamknięte • Odpowiedzi z przykładowymi rozwiązaniami • Nagrania (dostępne na stronie internetowej) • Transkrypcje nagrań • Zakres sprawności językowych: słuchanie, czytanie, pisanie, gramatyka, słownictwo • Zakres tematyczny: człowiek, miejsce zamieszkania, edukacja, praca, życie prywatne, żywienie, zakupy i usługi, podróżowanie i turystyka, kultura, sport, zdrowie, świat przyrody.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

35
Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia i odzyskać swoje życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które myślą za dużo. Jak uwolnić się od nadmiernego myślenia ...
Dostępny122 szt.

Często myślisz, „co robię ze swoim życiem nie tak”? Wracasz do domu po pracy i zastanawiasz się, co dziś źle zrobiłaś? W nocy nie możesz zasnąć, bo wracają do ciebie wszystkie złe, natrętne myśli? Martwisz się nadmiernie o swoje życie, pracę, dzieci, rodzinę? Jesteś jedną z tych kobiet, które dopada gonitwa myśli? Jeśli odpowiedziałaś na którekolwiek z pytań twierdząco, to ta książka jest dla ciebie. Z poradnika dowiesz się: • czemu nadmierne myślenie o kłopotach się nie opłaca, • dlaczego spędzamy mnóstwo czasu na bezowocnym roztrząsaniu przeszłych zdarzeń, • co powoduje, że spędzamy godziny na nieproduktywnym myśleniu, • jak przestać nadmiernie martwić się o dzieci, partnera, rodziców, • jak uwolnić się od niekończących się przemyśleń i unikać w przyszłości podobnych pułapek, • jak spróbować ustabilizować swoje życie. W swojej klasycznej książce pt. Kobiety, które myślą za dużo Susan Nolen-Hoeksema pokazuje powody, dla których tak wiele kobiet żyje dziś w stanie pobudzenia emocjonalnego. Psycholog przedstawia konkretne strategie, które można zastosować, aby uniknąć negatywnych myśli, przenieść się na wyższy poziom równowagi psychicznej i żyć spokojniej i produktywniej. Susan Nolen-Hoeksema była profesorem Wydziale Psychologii Uniwersytetu Yale. Jej badania koncentrowały się na depresji i regulacji nastroju. Otrzymała nagrody za badania nad depresją, regulacją nastroju i gender studies, w tym nagrodę David Shakow Early Care Award oraz nagrodę Leadership Award od American Psychological Association. Opublikowała ponad 100 artykułów naukowych i kilkanaście książek, w tym książek naukowych, podręczników i poradników na temat zdrowia psychicznego kobiet.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

36
Łamigłówki matematyczne. Monety i zapałki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki matematyczne. Monety i zapałki
Dostępny110 szt.

Łamigłówki gotowe do wykorzystania jako: oryginalne otwarcie lekcji, wdzięczny materiał do wspólnego główkowania w grupach, frapujące zajęcie dla nudzących się uczniów, którzy szybciej poradzili sobie z innymi zadaniami niż ich koleżanki i koledzy, nieszablonową pracę domową oraz cykliczny (klasowy, a nawet szkolny) konkurs.Notes zawiera 32 łamigłówki. Kartki można wyrywać i, w razie potrzeby lub chęci, wklejać do uczniowskich zeszytów.Łamigłówki są dedykowane uczniom klas 7 i 8. Mogą też po nie sięgnąć starsi uczniowie, a także zdolni szóstoklasiści.

12,50 zł
10,75 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,75 zł

37
Daj nam jeszcze szansę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daj nam jeszcze szansę
Dostępny62 szt.

Zwyczajny dzień, trzy osoby i jedna chwila, która zmieni ich życie na zawsze. Kamila to niezależna kobieta, która mimo życiowych trudności nie rezygnuje z kariery. Chciałaby zapomnieć o pewnym mężczyźnie, ale nie potrafi wymazać go z pamięci. Olgierd marzył o samodzielności i pracy według własnych zasad. Przejął jednak firmę ojca, założył rodzinę, a teraz stara się pogodzić obowiązki męża, ojca i biznesmena. Marta popełniła jeden błąd, przez który zniszczyła swoje małżeństwo. Nie oczekiwała, że jeszcze będzie szczęśliwa i znów się zakocha. Kamila, Olgierd i Marta będą musieli podjąć decyzje, które wpłyną na przyszłość najważniejszych dla nich osób. Czy znajdą dość sił, aby poradzić sobie z trudnościami i naprawić błędy przeszłości? Sylwia Trojanowska tworzy przejmujące historie, których długo nie zapomnicie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

38
Odkrywam świat. Jaki to kolor? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

39
Pakiet: Stracone złudzenia / Pustelnia parmeńska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Stracone złudzenia / Pustelnia parmeńska
NiedostępnyBrak

Pustelnia parmeńska Dzieje Fabrycego del Dongo - młodszego syna mediolańskiego arystokraty i bogacza, który odrzuca syna, ponieważ ten przejawia fascynację Napoleonem. Brak miłości ojcowskiej z nawiązką rekompensują Fabrycemu kobiety, od ukochanej ciotki, przez markietanki, aktorki i właściwie wszystkie, które spotyka na swej drodze. Stendhal cudownie plecie burzliwą historię miłości między Fabrycym, hrabiną Sanseverina i córką strażnika więzienia. Stracone złudzenia Osią powieści są losy Lucjana Chardona de Rubempre, młodego poety z prowincji, który próbuje szczęścia w Paryżu jako dziennikarz i stopniowo traci pierwsze złudzenia w zetknięciu z bezwzględnym środowiskiem stolicy. Drugim bohaterem jest przyjaciel Lucjana, Dawid Sechard, prowadzący w rodzinnym Angouleme drukarnię. Jego uczciwość również zostaje dramatycznie skonfrontowana z bezwzględnością innych przedsiębiorców. Jedna z najważniejszych książek Balzaca. Również w oczach krytyki stanowi nie tylko centralny punkt twórczości autora, ale jest utworem najlepiej oddającym klimat i cechy charakterystyczne epoki. Znajdziemy w tej opowieści mistrzowskie opisy uczuć, zawiłe intrygi i znakomite portrety psychologiczne. A także opis uroczego świata, którego dawno już nie ma.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

40
Atlas Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Polski
Dostępny235 szt.

Atlas Polski to wyjątkowa książka edukacyjna prezentująca najważniejsze informacje o naszym kraju oraz liczne ciekawostki o zabytkach i przyrodzie. Każdy z regionów Polski przedstawiony jest na mapie fizycznej, a towarzyszą im liczne ciekawostki i quizy.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

41
Jagodowa miłość. Tom 5. Kochanie, wszystko będzie dobrze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jagodowa miłość. Tom 5. Kochanie, wszystko będzie dobrze
Dostępny363 szt.

Nadszedł czas, by poznać ostatnie sekrety Jagody i Tomasza – bestsellerowa seria „Jagodowa miłość” dobiega końca! Emocje, kłamstwa i miłość, które wciągają jak serial. Tych bohaterów na pewno nie zapomnicie! Wnętrze „Słodkiej” jak zawsze wypełniają piękne zapachy i aromaty wypieków Jagody. Kobieta radzi sobie świetnie, a interes ma się coraz lepiej; planuje gruntowne porządki na wiosnę i powiększenie cukierni. Tymczasem Tomasz postanawia zabrać Jagodę na weekend w góry – chce jej wynagrodzić trudności i problemy, przez które musieli ostatnio przejść. Jednak wspólny wyjazd to tylko pretekst… Jagoda wyczuwa, że ukochany ma jej coś bardzo ważnego do powiedzenia, lecz nie jest gotowa na szczerą rozmowę o wspólnej przyszłości. Jej własna historia wciąż za nią goni, do tego na horyzoncie czeka przystojny prawnik, Teodor – jak zawsze gotów do pomocy. Przed Jagodą wiele niełatwych decyzji. Czy odważy się wyjaśnić rodzinne tajemnice? I czy jej związek z Tomaszem okaże się na tyle dojrzały, by przetrwać naprawdę wszystko?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

42
Bidon ze słomką z uchwytami, niebieski - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon ze słomką z uchwytami, niebieski
Akuku
Dostępny2 szt.

Bidon z chowaną słomką pomaga w nauce samodzielnego picia. Jego ergonomiczne uchwyty dostosowane są do małych rączek dziecka. Praktyczne zamknięcie zapobiega wylewaniu się płynów. Wykonany jest z bezpiecznych i trwałych materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Bardzo lekki. W środku znajduje się zapasowa słomka i ustnik. Idealny podczas zabawy lub w podróży. Produkt całkowicie wolny od bisfenolu A (0% BPA). Pojemność: 360 ml

14,20 zł
11,64 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,56 zł

43
Świat przedszkolaka. Ubieram się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat przedszkolaka. Ubieram się
Dostępny92 szt.

Ubieram się to jedna z czterech książeczek z nowej serii edukacyjnej „Świat przedszkolaka” wspomagającej malucha w poznawaniu otaczającego go świata. Dodatkową gratką jest 30 naklejek, które z pewnością uatrakcyjnią czytanie.

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

44
Odkrywam świat. Jaki to kształt? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywam świat. Jaki to kształt?
Dostępny46 szt.

Jaki to kształt? to książka z okienkowej serii „Odkrywam świat”. Zapoznaje ona najmłodsze dzieci z kształtami, pomaga je rozpoznawać i nazywać. Przewodnikami po świecie kształtów są Mania i Tynio – sympatyczne rodzeństwo. Mały czytelnik najpierw poznaje kształt, oglądając fotografie różnorodnych przedmiotów, a następnie, podążając za bohaterami, odkrywa kształty na pełnych radości, pozytywnej energii i rodzinnego ciepła ilustracjach. Zostały one stworzone przez Agnieszkę Matz – uznaną ilustratorkę książek dla najmłodszych. Każda scenka kryje w otwieranym okienku ekscytującą zagadkę, którą maluch z ciekawością rozwiązuje. Zagląda za kurtynę, żeby zobaczyć, jakie przedstawienie oglądają dzieci, otwiera garaż i odkrywa niespodziankę pozostawioną dla Tynia, odsłania plażowy parawan, żeby zobaczyć, co zbudowali bohaterowie. Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetna zabawa w poznawanie kształtów, która znakomicie wspomaga rozwój mowy i rozbudza w dziecku ciekawość świata.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

45
Harley Quinn. Tom 5. Głosuj na Harley - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harley Quinn. Tom 5. Głosuj na Harley
Dostępny5 szt.

Piąty i ostatni tom przygód Harley Quinn w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Amanda Conner i Jimmy Palmiotti żegnają się z serią w naprawdę wielkim stylu — pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieścią o demokracji. Odkąd Harley Quinn przeprowadziła się z Gotham City do Nowego Jorku, skorumpowany burmistrz DePerto skutecznie uprzykrzał jej życie. Tym razem nasza ulubiona zreformowana superprzestępczyni mówi „dość”. A swoją bitwę przenosi na zupełnie inny poziom. Żeby ostatecznie pokonać skorumpowanego polityka, staje do walki o fotel burmistrza Nowego Jorku! Walka o głosy mieszkańców nie będzie łatwa. Harley będzie musiała sięgnąć po wszystkie dostępne środki. Tym bardziej że obecny burmistrz tak łatwo nie da za wygraną, nie zawaha się zatrudnić nawet jednego z największych wrogów Batmana — Stracha na Wróble. Na szczęście Harley ma przy sobie wielu oddanych przyjaciół. Wszyscy, nawet dawni wrogowie, staną murem za Harley, począwszy od jej kumpeli Poison Ivy, Gangu Harleyek, komisarza Spoonsdale’a, na Harley Sinn kończąc. Nadchodzi najbardziej szalony dzień wyborów w historii miasta!

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

46
Zabawa i nauka. Maszyny budowlane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawa i nauka. Maszyny budowlane
Dostępny43 szt.

Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój. Dzięki zeszytom dzieci poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację oraz wprawiają rękę, przygotowując się do rozpoczęcia procesu edukacji wczesnoszkolnej. A specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę.

7,99 zł
5,75 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

47
Friedricha Schleiermachera drogi przekładu. W kręgu problemów języka i komunikacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,95 zł
33,99 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,96 zł

48
On the metaphysical cognition. O poznaniu metafizycznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
On the metaphysical cognition. O poznaniu metafizycznym
Dostępny1 szt.

Książka jest kolejną edycją polsko-angielską wybranych artykułów ks. Stanisława Kamińskiego z dziedziny metodologii metafizyki realistycznej. Pierwszy dotyczy specyfiki poznania metafizycznego, drugi – typów ludzkiej wiedzy, trzeci omawia racjonalizm we współczesnej metodologii nauk oraz intelektualizm w epistemologii Tomasza z Akwinu. Ostatnie dwa rozdziały mają ogólniejszy charakter: dotyczą natury filozofii, oraz mądrościowego charakteru filozofii w kontekście zadań nauki. Autor wydobywa cechy poznania metafizycznego: realizm i przedmiotowość, uzasadnianie z odwołaniem się do przedmiotowych racji, przyczynowy charakter poznania, jego autonomię w stosunku do innych typów wiedzy, a wreszcie rozumiejący i maksymalistyczny sposób wyjaśniania. Wskazuje też jakie typy uzasadniania i argumentacji nie występują w poznaniu metafizycznym. Jak w poprzednich tomach tej serii książka zawiera wybraną bibliografię z dziedziny metafizyki realistycznej i jej specyfiki, indeks osobowy, pomocne w samodzielnym studium podejmowanych zagadnień. Wraz z tym wydaniem otrzymujemy nie tylko książkę dla specjalistów, ale i znakomity przewodnik metodologa nauk w dziedzinie filozofii (metafizyki), jej niezbywalnych zadań, metod i specyfiki na tle innych typów wiedzy.

33,00 zł
9,90 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 23,10 zł

49
Koszulki na karty Scythe/Zaginione miasto 60 sztuk - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszulki na karty Scythe/Zaginione miasto 60 sztuk
Dostępny26 szt.

Wymiary: 60 koszulek pasujących na karty o rozmiarze do 70x110 mm

9,90 zł
50
Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety ze słynnych polskich obrazów. Boskie, natchnione, przeklęte
Dostępny213 szt.

Kim była nieszczęśliwa dziewczyna z portretów Wyspiańskiego? Dlaczego większość mitycznych postaci na obrazach Malczewskiego ma twarz jednej i tej samej kobiety o niepokojącej urodzie? Kto stał za desperackim czynem młodego Podkowińskiego, kiedy ten zdecydował się pociąć nożem swoje najsłynniejsze płótno? Na te i inne pytania odpowiada w swojej najnowszej książce Iwona Kienzler, zabierając czytelników w krainę polskiego malarstwa. Autorka przekonuje, że za kobietami ze znanych polskich obrazów kryją się często dramatyczne, ale zawsze ciekawe i warte poznania historie. To właśnie Polkom widniejącym na najsłynniejszych płótnach Matejki, Wyspiańskiego, Malczewskiego czy Styki, znanych nawet tym, którzy nie są entuzjastami sztuki, poświecona jest tak książka. Publikację wzbogacają kolorowe reprodukcje opisywanych obrazów. To ciekawa pozycja nie tylko dla wielbicieli malarstwa. Boskie, natchnione, przeklęte… Przekonaj się, kto na nas zerka ze znanych polskich płócien.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

Wróć do góry