hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.08.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 3 sierpnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mądra mysz. Na lotnisku (Sandra Ladwig, Sebastian Coenen), na drugim Szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne dla najmłodszych (praca zbiorowa). Kolejny produkt to 120 przygód Koziołka Matołka (Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz) oraz Puc, Bursztyn i goście (Jan Grabowski, Monika Pollak).
1
Mądra mysz. Na lotnisku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Na lotnisku
Dostępny19 szt.

Na lotnisku stale się coś dzieje – samoloty przylatują i odlatują, pasażerowie przechodzą kolejne etapy odprawy, obsługa przygotowuje samoloty do startu. Z tej książeczki można dowiedzieć się prawie wszystkiego o lotnisku i samolotach – co to takiego płyta i terminal, co robi pilot w kokpicie i jak zbudowany jest samolot.

9,70 zł
5,82 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,88 zł

2
Szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne dla najmłodszych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki. Ćwiczenia grafomotoryczne dla najmłodszych
Dostępny340 szt.

Kreślenie szlaczków po śladach oraz tworzenie z nich konkretnych kształtów motyli, drzew czy domków rozwinie inteligencję przestrzenną Twojego dziecka i będzie dla niego świetną rozrywką. Nasze ćwiczenia grafomotoryczne będą też znakomitym treningiem przed nauką pisania.

9,49 zł
5,31 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 4,18 zł

3
120 przygód Koziołka Matołka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
120 przygód Koziołka Matołka
Dostępny165 szt.

Cykl obrazkowy historyjek z fabułą pisaną wierszem (księgi 1-4). Autor z humorem kreśli przygody koziołka, który w poszukiwaniu Pacanowa, gdzie `kozy kują` popada w liczne tarapaty na lądzie, morzu, dalekich i egzotycznych krajach. Według książki powstało kilkadziesiąt odcinków serialu animowanego.

9,90 zł
5,84 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 4,06 zł

4
Puc, Bursztyn i goście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puc, Bursztyn i goście
Dostępny231 szt.

Bohaterami tej pełnej ciepłego humoru książki są dwa psy, Puc i Bursztyn, które na podwórzu pędzą życie pełne psot i figlów. Pewnego dnia ich beztroską zabawę przerywa wizyta niezwykłych gości – dwóch rasowych, rozpieszczonych piesków z Warszawy. Dzięki wiejskim psom Tiuzdej i Mikado poznają uroki prawdziwego życia i przeżywają liczne przygody. Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

24,90 zł
16,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 8,71 zł

5
Mądra mysz. Mam przyjaciela piekarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Mam przyjaciela piekarza
Dostępny32 szt.

Tomek musi bardzo wcześnie wstawać do pracy, ponieważ jest piekarzem. Wie, jakie rodzaje zbóż służą do wypieku poszczególnych gatunków chleba. Potrafi tak ciekawie opowiadać o swojej pracy. A poza tym zdradza przepis an znakomite bułki z rodzynkami!

8,90 zł
5,96 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 2,94 zł

6
Puzzle 88 elementów. Jesień w lesie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 88 elementów. Jesień w lesie
Nasza Księgarnia - gry, 88 elementów
Dostępny33 szt.

Czy wiecie, jakie kolory ma las jesienią i co się w nim wtedy dzieje? Jakich przysmaków szukają dziki? Gdzie chowa zapasy na zimę wiewiórka? Które ptaki odlatują do ciepłych krajów, a które zostają? Kogo można spotkać podczas zbierania grzybów? Układajcie puzzle i poznawajcie mieszkańców lasu. Puzzle dla najmłodszych autorstwa Emilii Dziubak, którą mali czytelnicy znają między innymi z książek Rok w lesie, Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury i Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt. Puzzle składają się z 88 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 47.0 x 33.0 cm. Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Wyprodukowano w Polsce.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

7
Jeżyk z parku. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeżyk z parku. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka
Dostępny108 szt.

Jestem Tuli Tuli. Duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór i w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o parku… W parku na świat przychodzą dwa jeżyki – Tycia i Tuptuś. Poza nimi żyje tu tyle zwierząt i ptaków! Niektóre są groźne. Trzeba uważać i szybko zwinąć się w kolczastą kulkę. Tycia musi się wiele nauczyć. Na przykład, co to jest zima i jak się do niej przygotować. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych. Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater. Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek. Z każdej kupionej książki 1 zł przekazujemy na Fundację Primum ratującą jeże. Zofia Stanecka – czyta, odkąd pamięta. Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Wielbicielka Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru. Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Laureatka nagród: tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” dla serii o Basi (2009), wpis na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie dla Świata według dziadka i Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu czy Nagroda jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato dla Basi i wyprawy do lasu (2015). Magdalena Kozieł-Nowak jest ilustratorką ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

8
I jak tu zasnąć? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I jak tu zasnąć?
Dostępny43 szt.

Wszystkie zwierzęta są bardzo śpiące, ale uchatka musi iść do ubikacji, pelikanowi chce się pić, a osła swędzi ucho... Humorystyczna historyjka na dobranoc dla dzieci, którym nie chce się spać. Przyjazne, kolorowe ilustracje. Trwałe, kartonowe kartki. Wciągający, prosty tekst z mnóstwem wyrazów dzwiękonaśladowczych.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

9
Do nieznajomej dziewczyny i inne testy. Opowiadania z lat 1923-1932 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Do nieznajomej dziewczyny i inne testy. Opowiadania z lat 1923-1932
Dostępny1 szt.

Blurby: „Mimowolnie poszukuje się w języku wyrażeń rzetelniejszych. Jak brzmiałoby przykładowo, gdyby ktoś powiedział: „Na łeb na szyję wbił jej sztylet w serce”? To nie przeszłoby przez usta nawet najbardziej niesfornemu autorowi romansów. On sam nie wie dlaczego. Pozwala natomiast sztyletowi zaatakować szybko jak błyskawica. „Z prędkością światła” nie byłoby tu już właściwym określeniem. Natomiast ukochany zawsze zjawia się przy ukochanej z prędkością światła, lecz nigdy szybko jak błyskawica. To są tajemnice. Generał zawsze spieszy ku nam szybkim marszem. Ktoś wreszcie odnaleziony rzuca się w szeregi armii, lecz do czyjegoś serca przylgnie. Dyrektor generalny, który się spóźnia, wpada jak burza, zatrudnieni w jego biurze natomiast przybiegają bez tchu; prędkość poruszania się działa w ich przypadku wprost proporcjonalnie na układ oddechowy. Być może należy również nadmienić, że zawsze w mig się zjawiamy, zaś w okamgnieniu nas nie ma”. Szybkość to czarna magia * „Nie mam Pani właściwie nic więcej do powiedzenia. Nie doszukuję się tutaj ani moralności ani niemoralności: nasze spotkanie najwidoczniej usytuowane było gdzieś w przestrzeni pomiędzy tymi dwiema możliwościami, poza tym od tego momentu bez żadnych następstw upłynęło już ponad 10 lat. Czasami przypomina mi Pani o tym, że istnieją rozmaite historie o kobietach tajemniczego pochodzenia, zawdzięczających swe istnienie gałęziom drzew, źródłom lub retortom; kobietach nie do końca będących kobietami i tym właśnie „nie do końca” pobudzających mężczyzn do tworzenia baśni. To oczywiście fantazja z różnorakich powodów chwytająca płeć męską za serce. Z drugiej strony zadaję sobie pytanie, cóż może Pani jeszcze wiedzieć o tej małej dziewczynce, która nie oczekiwała iż stanie się Panią i z pewnością tym faktem jest teraz nieco rozczarowana”. Robert Musil do nieznajomej dziewczyny Robert Musil – austriacki pisarz, eseista, krytyk teatralny i filozof, autor dwóch powieści: młodzieńczej, napisanej na motywach autobiograficznych, Niepokoje wychowanka Törlessa (Die Verwirrungen des Zöglings Törless, 1906 r.) oraz nieukończonej za życia, pisanej przez ponad dziesięć lat epopei Człowiek bez właściwości (Der Mann ohne Eigenschaften, 1930-1943 r.), a także licznych opowiadań, prac krytycznych i esejów, zawartych w zbiorach Trzy kobiety (Drei Frauen, 1924 r.), Czarna magia, albo Spuścizna za życia (Nachlaß zu Lebzeiten, 1936 r.) czy Zespolenia (Vereinigungen, 1911 r.); był także autorem dramatów, jak choćby słynnych Marzycieli (Die Schwärmer, 1921 r.) i Vincenza i przyjaciółki znakomitych mężów (Vinzenz und die Freundin bedeutender Männer, 1924 r.). Z wykształcenia inżynier, znakomicie rozeznający się w naukach ścisłych, ale także wybitny humanista i świetny diagnosta stanu intelektualnego i powikłań społecznych swojej epoki. Jego twórczość wyróżnia przede wszystkim niepowtarzalny styl, łączący esej z prozą. Autor za życia niedoceniany, mimo wyróżniającego jego dzieło nowatorstwa, opierającego się na niezwykłym połączeniu ducha matematyki, rozprawy krytycznej i filozofii.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

10
Wieloryb w kąpieli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieloryb w kąpieli
Dostępny20 szt.

Wieloryb bierze kąpiel. Och, jak przyjemnie! W drzwiach staje żółw. – Czy mogę wejść do wanny? I – BUL-BUL – szybciutko zanurza się w wodzie. Kto będzie następny? Zabawna historyjka kąpielowa dla najmłodszych czytelników. Przyjazne, kolorowe ilustracje. Trwałe, kartonowe kartki. Opowieść z mnóstwem wyrazów dzwiękonaśladowczych przyciągających uwagę dziecka.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

11
Słodko-gorzki eros - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodko-gorzki eros
Dostępny205 szt.

• Autorka wymieniana jako kandydatka do literackiej Nagrody Nobla. • Jedna ze 100 najlepszych książek non-fiction wszechczasów według „Modern Library”. „To Safona pierwsza nazwała erosa «słodko-gorzkim». Nikt, kto był zakochany, nie będzie się z nią spierał” – zaczyna swój esej Anne Carson i nie zamierza spierać się z Safoną. Słodko-gorzki eros jest książką o romantycznej miłości – o jej starogreckich rozpoznaniach i współczesnych wcieleniach, o jej geometrii, paradoksach i uwodzicielskiej sile. O tym, co wspólnego ma pragnienie erotyczne z myśleniem, pisaniem i czytaniem, a Safona z Sokratesem. I choć dla Carson – tak jak w miłości, tak jak w mądrości – prawdziwym celem jest sama droga, jej esej przynosi całkiem wyraźny zarys greckiej teorii erosa. Anne Carson (ur. 1950) – kanadyjska poetka, eseistka i tłumaczka; filolożka klasyczna. Wydała m.in. tomy poezji: Glass, Irony and God (1995), Autobiography of Red (1998) i Men in the Off Hours (2000); nagrodzona m.in. Griffin Poetry Prize i T.S. Eliot Award, jest wymieniana jako kandydatka do literackiej Nagrody Nobla. Pod tytułem If Not, Winter (2002) wydała swoje przekłady Safony. W Polsce jej twórczość od kilku lat upowszechnia poeta i tłumacz Maciej Topolski. Esej Słodko-gorzki eros (1986) jest pierwszą książką w dorobku Anne Carson i zarazem pierwszą, jaka ukazuje się po polsku.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

12
Polski. 100 fiszek. Pierwsze słowa dla obcokrajowców / First Words in Polish. 100 flashcards - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski. 100 fiszek. Pierwsze słowa dla obcokrajowców / First Words in ...
Dostępny57 szt.

Podstawowe słówka oraz zwroty, od których warto rozpocząć naukę języka polskiego! Polski. Fiszki 100. Pierwsze słówka to zestaw 100 dwustronnych fiszek, które zawierają podstawowe polskie słowa oraz zwroty przydatne podczas pobytu w Polsce. Dzięki nim bez problemu poradzisz sobie w przeróżnych sytuacjach, które wymagają komunikowania się w języku polskim, m.in.: w zakupach, zapytaniu o drogę, czy rozmowie z rodowitymi mieszkańcami. Każde słowo na fiszce wzbogacone jest o przykładowe zdania, które ułatwiają utrwalenie oraz zrozumienie kontekstu jego użycia. Zestaw jest przeznaczony dla osób początkujących, które chcą rozpocząć naukę języka polskiego. Polski. Fiszki 100. Pierwsze słówka: • 100 fiszek z przykładowymi zdaniami i tłumaczeniem, • transkrypcja fonetyczna dla poprawnej wymowy, • podstawy języka polskiego, • polskie zwroty obejmujące tematy związane z codzienną komunikacją podczas pobytu w Polsce, • kolorowe przegródki, które stanowią sprawdzoną metodę przyswajania dużej ilości nowych słówek w krótkim czasie. Wygodny zestaw: • do kieszeni, • do torebki, • do plecaka Words and phrases for beginners – your perfect start in learning Polish First Words in Polish. 100 flashcards is a set of two-sided flashcards with basic Polish words and phrases that come in handy during a visit in Poland. The flashcards will help you communicate in everyday situations: while shopping, asking for directions, or chatting to the locals. Each word is accompanied by a sentence helping you to understand how to use it correctly and memorise it. The set is addressed to all beginners wishing to learn Polish. First Words in Polish. 100 flashcards: • 100 flashcards with words and sentences translated into English, • phonetic transcription to aid correct pronunciation, • basic grammar rules, • words and phrases useful in everyday life, • effective learning system with colourful dividers. A convenient take-along set: • in your pocket, • in your backpack, • in your handbag.

12,99 zł
9,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,90 zł

13
Pieniny; laminowana mapa turystyczna mini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniny; laminowana mapa turystyczna mini
Dostępny11 szt.

Miniaturowa mapa turystyczna Pienin mieści się w dłoni – dosłownie! Publikacja jest dwustronnie laminowana i wygodna w składaniu, a jej w skład wchodzą: • mapa Pienin w skali 1:50 000 (1 cm – 500 m) z zaznaczonymi szlakami pieszymi wraz z podanymi czasami przejść, schroniskami, wyciągami narciarskimi, a także cieniowaniem plastycznie pokazującym rzeźbę terenu, • plany Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem w skali 1:15 000 (1 cm – 150 m).

7,90 zł
5,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,37 zł

14
Dziennik 1943-1948. Tom 1, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik 1943-1948. Tom 1, wydanie 3
Dostępny75 szt.

Pierwszy tom bardzo rozszerzonego wyboru dzienników Sándora Máraiego (1900-1989), jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych pisarzy węgierskich. Pisanie dziennika autor Wyznań patrycjusza rozpoczął w 1943 roku i kontynuował aż do samobójczej śmierci w 1989. W „Czytelniku” ukazał się dotychczas jednotomowy wybór z tego niezwykle obszernego diariusza. Publikowany obecnie tom, obejmujący lata 1943-1948, stanowi pierwszą część nowej, pięciotomowej edycji. Dziennik Máraiego to dzieło intelektualisty, który w swoich notatkach zawarł refleksję nad światem, przemyślenia z lektur, ocenę socjologiczną i moralną współczesnych społeczeństw, namysł nad kondycją ludzką. Głębia myśli, bezwarunkowa uczciwość w ocenianiu otoczenia i siebie samego, błyskotliwość sformułowań, ironia i finezyjny dowcip – wszystko to nie pozwala oderwać się od lektury tej niezwykłej książki.

66,00 zł
47,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,48 zł

15
Na huśtawce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na huśtawce
Dostępny30 szt.

Słoń chciałby się pohuśtać, ale huśtawka się nie porusza. Potrzebny jest ktoś, kto usiądzie z drugiej strony. Wkrótce przychodzi pingwin. I – hop! – wskakuje na huśtawkę. Ale huśtawka ani drgnie... Zabawna opowiastka z placu zabaw wprowadzająca pojęcia wielkości i wagi. Przyjazne, kolorowe ilustracje. Trwałe, kartonowe kartki. Wciągająca historia z mnóstwem wyrazów dzwiękonaśladowczych.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

16
Bez winy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez winy
Dostępny35 szt.

Walka dwojga dzieci o życie, miłość i niewinność w świecie, który nie wybacza błędów. Michael Crummey, autor głośnych powieści Dostatek, Rzeka złodziei, Pobojowisko oraz Sweetland, powraca z kolejną wybitną książką o surowym życiu i ekstremalnej izolacji na niegościnnych brzegach Nowej Fundlandii. Bohaterami rozgrywającej się na przełomie XVIII i XIX wieku powieści Bez winy są Ada i Evered, rodzeństwo żyjące wraz z rodzicami w odciętej od świata zatoczce na północnym wybrzeżu Nowej Fundlandii. Gdy pewnej strasznej zimy oboje rodzice umierają, dzieci postanawiają pozostać w samotnej chacie nad wodą i kontynuować tam jedyne życie, jakie znają – rok po roku, przez całe lato, w nieludzkich warunkach łowić ryby, aby zarobić na zapasy pozwalające przetrwać kolejną srogą zimę. Niespełna dwunastoletni Evered i o dwa lata młodsza Ada będą musieli zmierzyć się jednak nie tylko z głodem, chorobą i żywiołami. Staną również twarzą w twarz z własnym niebywale ograniczonym pojęciem o świecie oraz nienazwanymi, coraz trudniejszymi do kontrolowania, narastającymi w skrajnym odosobnieniu emocjami – osiągającymi apogeum, gdy w okresie dorastania zacznie budzić się między nimi całkowicie dla nich niezrozumiałe napięcie seksualne... Bez winy to odważna, czuła i przewrotna powieść psychologiczna najwyższej próby, rozgrywająca się w swoistym zawieszeniu poza światem: w przestrzeniach szarości, w których miłość, niewinność i wrodzona ludzka prawość ścierają się z ciemnotą, lękiem i popędami instynktu. „Bez winy (...) domaga się ponownego zastanowienia nad tym, co – jak nam się zdaje – wiemy o miłości i śmierci, rodzinie i samotności, nieświadomości i mądrości, zgrozie i zachwycie, cielesności i intelekcie, przemocy i pożądaniu. (...) Powieść Crummeya jest w stanie odmienić sposób, w jaki czytelnik postrzega świat” – z uzasadnienia nominacji do Giller Prize.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

17
Feluś i Gucio poznają emocje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feluś i Gucio poznają emocje
NiedostępnyBrak

Feluś jest przedszkolakiem i każdego dnia doświadcza różnych emocji. Wizyta u lekarza okaże się próbą odwagi. Przygotowanie śniadania dla rodziców będzie powodem do dumy. A kiedy kolega przebiegnie po świeżo zbudowanym zamku z piasku, Felusia ogarnie złość. Czy te doświadczenia wydają się wam znajome? Jak zawsze Felusiowi towarzyszy ukochany miś Gucio, który tłumaczy zawiły język emocji na bliskie i zrozumiałe każdemu maluchowi doświadczenia zmysłów – dla Gucia radość ma słodki smak, spokój przypomina dźwięki harfy, a tęsknota jest jak deszczowy dzień. Podczas lektury książki mały czytelnik znajdzie się w wielu dobrze znanych sobie sytuacjach. Razem z Felusiem i Guciem nauczy się rozpoznawać, nazywać i akceptować swoje emocje. Będzie też wiedział, skąd się biorą, w jaki sposób można je wyrażać i jak sobie z nimi radzić. Katarzyna Kozłowska – absolwentka pedagogiki specjalnej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Nauczycielka wychowania przedszkolnego, autorka książek Feluś i Gucio idą do przedszkola i Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować. Stara się pomagać maluchom i ich rodzicom w radosnym i bezstresowym rozpoczęciu przygody z przedszkolem. Sama doświadczenie adaptacji synka w przedszkolu ma już za sobą. Marianna Schoett – ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny. Na co dzień pracuje w agencji kreatywnej.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

18
Puzzle 35 elementów. Alfabet - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 35 elementów. Alfabet
Nasza Księgarnia - gry, 35 elementów
Dostępny28 szt.

Niezwykły szydełkowy alfabet znany z Literkowej książki Anny Salamon teraz także w formie puzzli. O to osa, M to motyl, Ł to łąka... Każda literka coś w sobie kryje. Czy zgadniecie co? Układajcie puzzle i poznawajcie litery. Puzzle przeznaczone dla dzieci od 2 lat. Składają się z 35 dużych elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 54.0 x 39.0 cm. Wyprodukowano w Polsce.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

19
Dziennik 1949-1956. Tom 2, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik 1949-1956. Tom 2, wydanie 2
Dostępny92 szt.

Drugi tom (tom pierwszy 2016 r.) bardzo rozszerzonego wyboru dzienników Sándora Máraiego (1900-1989), jednego z najwybitniejszych dwudziestowiecznych pisarzy węgierskich. Pisanie dziennika autor Wyznań patrycjusza rozpoczął w 1943 roku i kontynuował aż do samobójczej śmierci w 1989. W „Czytelniku” ukazał się dotychczas jednotomowy wybór z tego niezwykle obszernego diariusza. Publikowany obecnie tom, obejmujący lata 1949-1956, stanowi drugą część nowej, pięciotomowej edycji. Dziennik Máraiego to dzieło intelektualisty, który w swoich notatkach zawarł refleksję nad światem, przemyślenia z lektur, ocenę socjologiczną i moralną współczesnych społeczeństw, namysł nad kondycją ludzką. Głębia myśli, bezwarunkowa uczciwość w ocenianiu otoczenia i siebie samego, błyskotliwość sformułowań, ironia i finezyjny dowcip – wszystko to nie pozwala oderwać się od lektury tej niezwykłej książki.

66,00 zł
47,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,48 zł

20
Twój mózg płata ci figle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój mózg płata ci figle
Dostępny90 szt.

Dr Albert Moukheiber, neurobiolog i psycholog kliniczny, wykłada na Uniwersytecie Paris 8 i jest współtwórcą stowarzyszenia Chiasma, które propaguje krytyczne myślenie. Książka Twój mózg płata ci figle w barwny i przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy poznawcze człowieka i działanie mózgu, który interpretuje otaczającą nas rzeczywistość oraz konstruuje spójną (ale czy prawdziwą?) wizję świata. Autor zachęca czytelników do krytycznej refleksji nad własnym tokiem myślenia i przytaczając wiele zabawnych, a czasem wręcz prowokujących, wziętych z życia przykładów lub eksperymentów naukowych, wykazuje, że nie powinniśmy zbytnio ufać własnym przekonaniom, emocjom i przeczuciom. W książce znajdziemy odpowiedź na pytania: czy nasze wspomnienia są prawdziwe? Czy skuteczniejsza jest intuicja, czy namysł? Dlaczego pewniki bywają niepewne? Dlaczego stres, najlepszy przyjaciel neandertalczyków, jest naszym wrogiem? Co wpływa na nasze poglądy, decyzje i działania? W rezultacie zrozumiemy – co zniekształca nasz tok myślenia i jak możemy uchronić się przed w zastawionymi na nas pułapkami, a przede wszystkim – jak możemy nabrać dystansu do siebie i otworzyć się na innych.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

21
Zniszczyć Ormian. Historia ludobójstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniszczyć Ormian. Historia ludobójstwa
NiedostępnyBrak

Historia XX wieku pamięta kilka aktów ludobójstwa noszących znamiona eksterminacji całych narodów. Pierwszym była zagłada Ormian w 1915 r., którą autor książki Mikaël Nichanian porównuje z holokaustem Żydów w czasie II wojny światowej. Zagłada nosiła znamiona czystek rasistowskich i religijnych, przeprowadzona została systematycznie i planowo, ofiary to chrześcijanie zamieszkujący Imperium Osmańskie, przede wszystkim Ormianie, ale także Grecy i Chaldejczycy. Sprzyjała jej trwająca Wielka Wojna oraz młodoturecki nacjonalizm. Rzeź tureckich Ormian wiązała się także z niszczeniem i grabieżą mienia, dokonywanymi w trakcie pacyfikacji przez członków Organizacji Specjalnej oraz muzułmańskich cywilów i sąsiadów ofiar. Autor rysuje przed czytelnikami wstrząsający obraz bestialskiego ludobójstwa blisko dwóch milionów ludzi. Dzieło stanowi świadectwo historycznych wydarzeń, które naznaczyły cały XX wiek piętnem barbarzyńskich zbrodni, czystek etnicznych i religijnych, cierpieniem bezbronnych i niewinnych ofiar nacjonalizmów i totalitarnych ideologii.

33,60 zł
23,52 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

22
Smoczki silikonowe Night&Day Girl owieczka, 6-18 m, (2 sztuki), różowo-białe - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smoczki silikonowe Night&Day Girl owieczka, 6-18 m, (2 sztuki), różowo...
Lovi
Dostępny25 szt.

Dynamiczny smoczek uspokajający LOVI został stworzony we współpracy z neurologopedami. Ma unikalną budowę z niejednorodnego silikonu i symetryczny kształt inspirowany brodawką sutkową. Nie zaburza odruchu ssania i naturalnego rozwoju mowy i zgryzu (pod warunkiem przestrzegania zaleceń ortodontycznych i neurologopedycznych). Dynamiczna gumka: Zbudowana jest z niejednorodnej warstwy silikonu, dzięki czemu rozciąga się i kurczy zgodnie z rytmem ssania dziecka; symetryczny kształt gumki jest inspirowany kształtem brodawki sutkowej. Profilowana tarczka: Profilowany kształt umożliwia dziecku swobodne oddychanie przez nos; bezpieczny surowiec, z którego jest wykonana, nie zawiera bisfenolu A. Otwory w tarczce: Umożliwiają swobodny przepływ powietrza i zapobiegają podrażnieniu delikatnej skóry dziecka. Kółeczko do chwytania: Ułatwia chwytanie i podawanie dziecku smoczka. Higieniczna osłonka: Chroni smoczek przed zabrudzeniem. Nie zaburza odruchu ssania Zapobiega odruchowi zagryzania smoczka Zapewnia swobodne oddychanie i połykanie śliny Nie zaburza prawidłowego rozwoju mowy i zgryzu (pod warunkiem przestrzegania zaleceń ortodontycznych i neurologopedycznych) W opakowaniu znajdują się 2 sztuki.

31,60 zł
29,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,53 zł

23
Komisorz Hanusik i Sznupok 03 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

24
Zestaw 5 dłut do linorytu Milan w zamykanym pudełku - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw 5 dłut do linorytu Milan w zamykanym pudełku
MILAN
Dostępny15 szt.

Zestaw dłut: drewniany uchwyt z wymiennymi 5 ostrzami w różnych kształtach do linorytu. Niezbędnik dla rozpoczynających zabawę, jak i profesjonalistów w rzeźbieniu wzorów w linoleum, blokach gumowych i winylowych. Całość zamknięta w pudełku, które idealnie sprawdzi się do przechowywania zestawu. Zajmuje bardzo mało miejsca, co pozwala zabrać zestaw wszędzie ze sobą.

42,50 zł
25
Dekoracja ścienna Kubuś i Prosiaczek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja ścienna Kubuś i Prosiaczek
MARKO
Dostępny6 szt.

Dekoracja Ścienna Kubuś Puchatek z Prosiaczkem i Motylkiem Miękka, piankowa dekoracja do pokoju dziecięcego z motywem Kubusia Puchatka nada pomieszczeniu przytulny i wyjątkowy wystrój. Do produkcji naklejki ściennej użyto bezpiecznej i nietoksycznej pianki EVA. Dekorację montujemy za pomocą taśmy dwustronnej, dzięki czemu łatwo można ją zamontować oraz zdemontować. Wymiar dekoracji: szer. 20 cm x wys. 18 x gł. 0,5 cm

7,50 zł
6,90 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,60 zł

26
Córka Boga, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka Boga, DVD
Małgorzata Szumowska, 2020
Dostępny4 szt.

Wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu „Whiplash”, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej – „Córka boga” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie, która zaczyna podważać nauki duchowego guru. Mroczna opowieść o przebudzeniu, buncie i sile kobiecej solidarności. W roli głównej wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy, znana z występów w filmach „Kraina jutra”, „Vox Lux”, „Zabicie świętego jelenia” oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”. Partnerują jej: Michiel Huisman, gwiazdor serialowego hitu „Gra o tron” oraz Denise Gough, mająca na koncie role w filmach „Robin Hood” i „Też go kocham”. Za niezwykle sugestywne i budujące nastrój grozy zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki – Michał Englert. „Córka boga” to pierwszy anglojęzyczny tytuł w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Jego światowa premiera odbyła się na MFF w Toronto. Nastoletnia Selah (Raffey Cassidy) urodziła się i wychowała w tajemniczej sekcie składającej się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem (Michiel Huisman). Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dziewczyna zaczyna kwestionować rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru. Dodatek: • zwiastun filmu.

30,00 zł
27,60 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

27
Digging Deep. Subterranea, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Digging Deep. Subterranea, 2 CD
Robert Plant, Warner Music Polska
Dostępny301 szt.

Kompilacja „Digging Deep” to 30 niezwykłych piosenek z 40 lat działalności Roberta Planta, w tym niepublikowane wcześniej nagrania. Na „Digging Deep” trafiły utwory ze wszystkich 11 znakomitych solowych płyt 8-krotnie nagrodzonego Grammy muzyka, w tym wiele piosenek pojawiających się w podcaście „Digging Deep with Robert Plant”. Najważniejsze z nich to rockowy hit „Hurting Kind”, nominowany do Grammy „Shine It All Around” oraz niepublikowane wcześniej rarytasy: „Nothing Takes the Place of You” (napisane przez nowoorleańskich muzyków Toussainta McCalla i nagrane do filmu „Winter In The Blood” z 2013 roku), „Charlie Patton Highway (Turn It Up – Part 1)” pochodzące z nadchodzącego albumu „Band of Joy Volume 2” oraz spektakularny, zrealizowany w duecie z Patty Griffin cover klasyka rockabilly „Too Much Alike” z repertuaru Charliego Feathersa. Wydawnictwo „Digging Deep” wypełniają nagrania, w których Robertowi Platntowi towarzyszyli tak znakomici muzycy jak: Jimmy Page, Buddy Miller, Patty Griffin, Phil Collins, Nigel Kennedy, Richard Thompson oraz członkowie zespołów Planta – Strange Sensation/ The Sensational Space Shifters. Lista utworów: CD 1: 1. Rainbow 2. Hurting Kind 3. Shine It All Around 4. Ship of Fools 5. Nothing Takes the Place of You 6. Darkness, Darkness 7. Heaven Knows 8. In the Mood 9. Charlie Patton Highway (Turn It Up – Part 1) 10. New World 11. Like I’ve Never Been Gone 12. I Believe 13. Dance with You Tonight 14. Satan Your Kingdom Must Come Down 15. Great Spirit (Acoustic) CD 2: 1. Angel Dance 2. Takamba 3. Anniversary 4. Wreckless Love 5. White Clean & Neat 6. Silver Rider 7. Fat Lip 8. 29 Palms 9. Last Time I Saw Her 10. Embrace Another Fall 11. Too Much Alike (Feat. Patty Griffin) 12. Big Log 13. Falling in Love Again 14. Memory Song (Hello Hello) 15. Promised Land

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

28
Circle Of Darkness, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Circle Of Darkness, CD
NiedostępnyBrak

1. Play The Victim 2. Witness Hell 3. Paradox Of Death 4. Eternal Fire 5. Circle Of Darkness 6. Evil One 7. Incantation 8. Nrftl 9. World In Blood 10. Urge To Kill

61,90 zł
29
321 intrygujących faktów o zwierzętach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
321 intrygujących faktów o zwierzętach
NiedostępnyBrak

Fenomenalna encyklopedia wiedzy o zwierzętach! Czy wiesz, że: • mamy wydry trzymają swoje dzieci za rękę w czasie snu? • zielona żaba w czerwone kropki świeci w ciemności? • kruki rozpoznają okrzyki swoich przyjaciół? • węże wąchają językiem, a nie nosem? • rekiny żarłacze mają 3000 zębów? W tej intrygującej książce znajdziesz 321 ciekawostek o ssakach, ptakach, rybach, owadach, płazach i gadach. Mathilda Masters jest podróżniczką i odkrywcą. Jej praca polega na poznawaniu nowych kontynentów oraz krajów. Mathilda wie wszystko na prawie każdy temat: o zwierzętach, roślinach, historii, języku i jeszcze dużo więcej. W Polsce ukazały się jej książki 321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat oraz 101 obrzydliwych faktów. Louize Perdieus jest utalentowaną i dobrze zapowiadającą się graficzką. Rysuje z dużym poczuciem humoru. W konkursie ilustratorskim Picturale 2015 zdobyła nagrodę Push Prijs. Uwielbia przyrodę i potrafi znakomicie rysować rośliny oraz zwierzęta.

64,90 zł
48,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

30
Thrashmageddon, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thrashmageddon, CD
Dostępny6 szt.

1.Copenhagen BurningDEMOLIZER 2.Cancer In The BrainDEMOLIZER 3.NTCDEMOLIZER 4.Bloodshot EyesDEMOLIZER 5.Litany Of PoisonDEMOLIZER 6.GoreDEMOLIZER 7.Until I DieDEMOLIZER 8.Lost In TormentDEMOLIZER 9.Built On SlaveryDEMOLIZER 10.MSWDEMOLIZER

61,90 zł
31
Still Alive, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Still Alive, CD
NiedostępnyBrak

1.Still AliveGrumpynators 2.Going Away For GoodGrumpynators 3.Blood and BonesGrumpynators 4.Feel the SameGrumpynators 5.Dream GirlGrumpynators 6.YesterdayGrumpynators 7.Sweet Psycho SisterGrumpynators 8.All i WantGrumpynators 9.Monster GirlGrumpynators 10.Back on the RoadGrumpynators

61,90 zł
32
Like The Fearless Hunter, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Like The Fearless Hunter, CD
Dostępny6 szt.

1. Strictly Sadistic Intent 2. Together We Shall Burn 3. Dark Satanic Mills 4. Emerging from a World Below 5. Litany of Poison 6. Fear Corrodes the Soul 7. A Meditation Upon Death 8. Bloody Carnal Sorcery 9. Dead Black Embrace 10. Scent 11. Cancerous Disembodiment 12. Reduced to Ash

61,90 zł
33
Zabójczy żywioł, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójczy żywioł, Blu-ray
Michael Polish, 2020
NiedostępnyBrak

Dwukrotny laureat Oscara® Mel Gibson w epickim starciu z gangiem złodziei i śmiertelnie niebezpiecznym huraganem piątej kategorii. „Zabójczy żywioł” to wybuchowa mieszanka naszpikowanego akcją kina sensacyjnego ze spektakularnym kinem katastroficznym. Film producentów hitów „Irlandczyk”, „John Rambo” i „Agenci” Do wybrzeża Portoryko nadciąga monstrualny huragan. Zdegradowany policjant (Emile Hirsch) zostaje wyznaczony do nadzorowania ewakuacji mieszkańców zagrożonego żywiołem apartamentowca. W akcji pomagają mu doktor Trey i jej ojciec – emerytowany detektyw Ray (Mel Gibson). Dramatyczną sytuację komplikuje groźny i nieprzewidywalny gang złodziei, który w tym samym czasie zamierza obrabować sejf, mieszczący się w ewakuowanym budynku. Troje bohaterów musi stawić czoła bezwzględnym przestępcom i rosnącemu w siłę, niszczycielskiemu żywiołowi.

60,00 zł
55,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

34
Przetrwać do świtu, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetrwać do świtu, DVD
Matt Eskandari, 2020
NiedostępnyBrak

Legenda kina akcji – nagrodzony Złotym Globem Bruce Willis („Szklana pułapka”) jako były szeryf, walczący o życie swojej rodziny, w pełnym napięcia thrillerze producentów „Irlandczyka” i „Bogów ulicy” Po nieudanym napadzie dwaj bracia siłą wdzierają się do domu okrytego złą sławą lekarza, Richa (Chad Michael Murray). Jeden z przestępców podczas akcji został ciężko ranny i wymaga natychmiastowej operacji. Chcąc wymusić na lekarzu jak najszybszą interwencję, napastnicy biorą jako zakładników jego żonę i córkę. W obliczu śmiertelnego zagrożenia Rich i niechętny mu ojciec, Frank (Bruce Willis) – niegdyś najtwardszy szeryf w okolicy, będą musieli połączyć siły, aby przetrwać noc i uratować rodzinę.

30,00 zł
27,60 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

35
Przetrwać do świtu, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przetrwać do świtu, Blu-ray
Matt Eskandari, 2020
NiedostępnyBrak

Legenda kina akcji – nagrodzony Złotym Globem Bruce Willis („Szklana pułapka”) jako były szeryf, walczący o życie swojej rodziny, w pełnym napięcia thrillerze producentów „Irlandczyka” i „Bogów ulicy” Po nieudanym napadzie dwaj bracia siłą wdzierają się do domu okrytego złą sławą lekarza, Richa (Chad Michael Murray). Jeden z przestępców podczas akcji został ciężko ranny i wymaga natychmiastowej operacji. Chcąc wymusić na lekarzu jak najszybszą interwencję, napastnicy biorą jako zakładników jego żonę i córkę. W obliczu śmiertelnego zagrożenia Rich i niechętny mu ojciec, Frank (Bruce Willis) – niegdyś najtwardszy szeryf w okolicy, będą musieli połączyć siły, aby przetrwać noc i uratować rodzinę.

60,00 zł
55,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

36
Córka Boga, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka Boga, Blu-ray
Małgorzata Szumowska, 2020
NiedostępnyBrak

Wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu „Whiplash”, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej – „Córka boga” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie, która zaczyna podważać nauki duchowego guru. Mroczna opowieść o przebudzeniu, buncie i sile kobiecej solidarności. W roli głównej wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy, znana z występów w filmach „Kraina jutra”, „Vox Lux”, „Zabicie świętego jelenia” oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”. Partnerują jej: Michiel Huisman, gwiazdor serialowego hitu „Gra o tron” oraz Denise Gough, mająca na koncie role w filmach „Robin Hood” i „Też go kocham”. Za niezwykle sugestywne i budujące nastrój grozy zdjęcia odpowiada stały współpracownik reżyserki – Michał Englert. „Córka boga” to pierwszy anglojęzyczny tytuł w karierze Małgorzaty Szumowskiej. Jego światowa premiera odbyła się na MFF w Toronto. Nastoletnia Selah (Raffey Cassidy) urodziła się i wychowała w tajemniczej sekcie składającej się z kobiet i sprawującego nad nimi władzę absolutną przywódcy, nazywanego Pasterzem (Michiel Huisman). Mężczyzna jest jednocześnie strażnikiem, nauczycielem i kochankiem kobiet, które dzielą się na żony i córki. Choć Selah została wychowana jako córka Pasterza, już wkrótce stanie się jego żoną. Seria koszmarnych wizji i wstrząsających objawień sprawia jednak, że dziewczyna zaczyna kwestionować rzeczywistość i swoją lojalność wobec niebezpiecznego guru. Dodatek: • zwiastun filmu.

60,00 zł
55,20 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,80 zł

37
Zabójczy żywioł, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zabójczy żywioł, DVD
Michael Polish, 2020
Dostępny2 szt.

Dwukrotny laureat Oscara® Mel Gibson w epickim starciu z gangiem złodziei i śmiertelnie niebezpiecznym huraganem piątej kategorii. „Zabójczy żywioł” to wybuchowa mieszanka naszpikowanego akcją kina sensacyjnego ze spektakularnym kinem katastroficznym. Film producentów hitów „Irlandczyk”, „John Rambo” i „Agenci” Do wybrzeża Portoryko nadciąga monstrualny huragan. Zdegradowany policjant (Emile Hirsch) zostaje wyznaczony do nadzorowania ewakuacji mieszkańców zagrożonego żywiołem apartamentowca. W akcji pomagają mu doktor Trey i jej ojciec – emerytowany detektyw Ray (Mel Gibson). Dramatyczną sytuację komplikuje groźny i nieprzewidywalny gang złodziei, który w tym samym czasie zamierza obrabować sejf, mieszczący się w ewakuowanym budynku. Troje bohaterów musi stawić czoła bezwzględnym przestępcom i rosnącemu w siłę, niszczycielskiemu żywiołowi.

30,00 zł
22,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

38
Die Fackel. Kometa w Wiedniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Die Fackel. Kometa w Wiedniu
Dostępny19 szt.

Karl Kraus (1874-1936) – austriacki publicysta, dramaturg, eseista, poeta i satyryk, autor nawiązujących do bieżących wydarzeń politycznych utworów, jak Zburzona literatura (Die demolierte Literatur, 1897 r.), Korona Syjonu (Eine Krone für Zion, 1898 r.), Moralność i przestępczość (Sittlichkeit und Kriminalität, 1908 r.) oraz dramatów Ostatnie dni ludzkości (Die letzten Tage der Menschheit, 1922 r.) czy Trzecia noc Walpurgii (Die dritte Walpurgisnacht, 1952 r.). Na przełomie wieków, a także w okresie międzywojennym, najbardziej znienawidzony, a zarazem poważany i ceniony satyryk obszaru niemieckojęzycznego, uważany za swoistą wyrocznię w kwestiach moralnych i etycznych, mianowany „ojcem niemieckiej krytyki”. Albowiem to właśnie jego krytyka – każdej niemal sfery życia – czy to I wojny światowej, czy ówczesnej polityki, czy panoszącej się na każdym poziomie życia w C.K. państwie korupcji, a więc tak rozsławionego w tym samym czasie przez Franza Kafkę „systemu kafkowskiego”, czy pospolitego i sztampowego dziennikarstwa, dla którego wymyślił nawet nazwę Jurnaille, pochodzącą od francuskiego Canaille, a którym pogardliwie określał „motłoch prasowy”, czy w końcu bezlitosna krytyka całej cywilizacji europejskiej wywoływała szerokie oburzenie rozmaitych osobistości i instytucji, a jednocześnie zapewniała mu ogromną rzeszę czytelników, która podzielała jego zdanie na temat konieczności zmian w dziedzinie kultury, polityki, ekonomii i państwowości ówczesnej Austrii i Europy. Przełożył Sonety Szekspira, a także napisał dramat o dojściu Hitlera i jego partii do władzy, Trzecia noc Walpurgii, który ukazał się w Niemczech dopiero w 1952 r. Kraus, który za życia publikował bardzo wiele, był trzykrotnie nominowany do Nagrody Nobla. Karl Kraus był założycielem, autorem i wydawcą ukazującego się w latach 1899-1936 czasopisma „Die Fackel” („Pochodnia”), które wydawał aż do śmierci, i w którym publikował teksty literackie oraz krytyczne, obnażające medialną propagandę, nieuczciwe zachowania wysoko postawionych osobistości, czy budzące się nacjonalizmy w podupadającym Cesarstwie Habsburgów, pogardliwie nazywanym Cekanią. Ironista i prześmiewca, nazwany przez innego Austriaka, Stefana Zweiga, „mistrzem jadowitego humoru", wygrywał przeplatane skandalami procesy z zagorzałymi wrogami i przeciwnikami. Dzięki samowystarczalności finansowej,Die Fackel zasłynęła z redakcyjnej niezależności, drukowano w niej wyłącznie to, co na łamach pisma chciał widzieć redaktor naczelny. Mimo to Kraus współpracował z najwybitniejszymi osobistościami tamtych czasów – Oskarem Kokoschką, Adolfem Loosem, Frankiem Wedekindem, Augustem Strindbergiem, Georgiem Traklem, Heinrichem Mannem, Arnoldem Schönbergiem, Oscarem Wildem i wieloma innymi. Jakkolwiek, po 1912 r., redaktor był już przeważnie jedynym autorem tekstów zamieszczanych w czasopiśmie. W sumie przez ponad 30 lat ukazały się 922 numery „Pochodni”, co dało zawrotną liczbę 22 000 stron gazetowych. *** „To najbardziej stanowczy i jednocześnie najbardziej znaczący człowiek, jaki do tej pory mieszkał w Wiedniu. W jego oczach próżno było szukać litości. W swych wykładach atakował wszystko, co złe i zepsute. [...] Każde słowo, każda sylaba w Die Fackel pochodziła od niego. Na jej stronicach odbywał się sąd. On sam był zarówno oskarżycielem, jak i sędzią. Nie było obrońców, to zbyteczne, był tak sprawiedliwy, że nie oskarżyłby nikogo, kto na to nie zasługiwał. Nigdy się nie mylił, nie mógł się mylić. [...] Kiedy odczytywał fragmenty z Ostatnich dni ludzkości, wszyscy zamieniali się w słuch. Sala nieruchomiała, każdy wstrzymywał oddech. […] Ktokolwiek go usłyszał, już nigdy więcej nie miał ochoty pójść do teatru – teatr w porównaniu z nim był nudny, on sam był niczym teatr, ale o wiele lepszy, i pomyśleć, że ten cud, ten potwór, ów geniusz nosił tak przeciętne imię i nazwisko: Karl Kraus”. – E. Canetti

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

39
Stormchild Rising, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stormchild Rising, CD
Dostępny11 szt.

01.HURRICANED 02.TALK TO THE MOON 03.EYES OF LOVE 04.LADIES AND GENTLEMEN 05.MINDHUNTER 06.RAIN RAIN 07.GEMINI 08.KINGDOM FALL 09.THE BLUES AIN'T NO STRANGER 10.TAKE HER 11.BUSTED 12.LADIES AND GENTLEMEN (SINGLE EDIT, BONUS TRACK) (feat. Detlev Jöcker and the Rock and Roll Children)

61,90 zł
40
Celebration Decay, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celebration Decay, CD
Dostępny6 szt.

1.Collision Course Disaster 2.Asylum of Blood 3.Pulse of the Dead 4.Darkness Divine 5.Masquerade of Good Intentions 6.Arrival of Desolation 7.Any Last Words [Explicit] 8.Cold Blooded 9.Long Way Home 10.Celebration Decay 11.Death Eternal

61,90 zł
41
Home LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
128,90 zł
42
In A Box LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In A Box LP, Winyl
NiedostępnyBrak

1. [ ] 2. A Prison Unseen 3. Happy 4. Limbo 5. [I Wish I Was] On Fire 6. What You Call A Dream 7. Window 8. The Wish Of Being Alone 9. Naked Creatures 10. Your Alien 11. Live With It

128,90 zł
43
In A Box, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In A Box, CD
NiedostępnyBrak

1.[] 2.A Prison Unseen 3.Happy 4.Limbo 5.[I Wish I Was] On Fire 6.What You Call A Dream 7.Window 8.The Wish Of Being Alone 9.Naked Creatures 10.Your Alien 11.Live With It

61,90 zł
44
Stormchild Rising Blue LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
128,90 zł
45
Celebration Decay LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celebration Decay LP, Winyl
NiedostępnyBrak

1.Collision Course Disaster 2.Asylum of Blood 3.Pulse of the Dead 4.Darkness Divine 5.Masquerade of Good Intentions 6.Arrival of Desolation 7.Any Last Words [Explicit] 8.Cold Blooded 9.Long Way Home 10.Celebration Decay 11.Death Eternal

134,90 zł
46
Saviour LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saviour LP, Winyl
NiedostępnyBrak

1. Saviour 2. Holocaust 3. Over Your Shoulder 4. Pslams 5. God Is Coming 6. Angelic 7. Flowers 8. The Last Laugh 9. Going Nowhere 10. Over Your Shoulder (Acoustic) [Bonus Track] 11. Flowers (Acoustic) [Bonus Track]

130,90 zł
47
Heart Theory. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heart Theory. CD
Ell Lindsay, Warner Music Polska
Dostępny36 szt.

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

48
Live At Woodstock. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
220,90 zł
203,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,67 zł

49
Saviour Limited LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saviour Limited LP, Winyl
NiedostępnyBrak

1. Saviour 2. Holocaust 3. Over Your Shoulder 4. Pslams 5. God Is Coming 6. Angelic 7. Flowers 8. The Last Laugh 9. Going Nowhere 10. Over Your Shoulder (Acoustic) [Bonus Track] 11. Flowers (Acoustic) [Bonus Track]

145,90 zł
50
Lights Out Limited LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lights Out Limited LP, Winyl
NiedostępnyBrak

1. Lights Out 2. Everything You Know Is Wrong 3. The Art Of A Soft Landing 4. Expire 5. In Stone 6. Reality Clash 7. Dream 8. Terminal

145,90 zł
Wróć do góry