hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.09.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 10 września 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ulubione łamigłówki przedszkolaka. Połącz kropki (Beata Karlik), na drugim Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja (Magdalena Witkiewicz). Kolejny produkt to Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie (Bożena Kowalkowska) oraz Labirynty. Ulubione łamigłówki przedszkolaka (Beata Karlik).
1
Ulubione łamigłówki przedszkolaka. Połącz kropki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubione łamigłówki przedszkolaka. Połącz kropki
Dostępny144 szt.

Łączenie punktów to świetne zadanie dla przedszkolaka: dziecko ćwiczy koncentrację i utrwala znajomość liczb, uczy się staranności i czuje radość z odkrywania zaskakujących rozwiązań. Czterdzieści sześć zadań w tej książeczce zapewni mu sporo dobrej zabawy.

8,99 zł
5,49 zł

Rabat 38,9%
oszczędzasz 3,50 zł

2
Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja
Dostępny189 szt.

Nowi bohaterowie! Nowe tajemnice! Ta sama banda z burej! Gdy pierwsze płatki śniegu przykryją miasteczko, a zapach pierników rozniesie się po okolicy, banda z Burej będzie musiała rozwikłać nową zagadkę! Zbliża się Boże Narodzenie, a rezolutna grupa dzieciaków znów ma ręce pełne roboty. Ktoś pozbywa się starych książek, dom babci Jasi grozi zawaleniem, a w okolicy pojawia się aż dziesięciu Świętych Mikołajów! Banda z Burej szuka, dopytuje i przepytuje, by odkryć tajemnicę skrytą między stronami porzuconych encyklopedii i tomików wierszy. Gdzie skrywa się prawda? I czy źli ludzie mogą być tak naprawdę tymi dobrymi? Banda z Burej. Tajemnica fałszywego Mikołaja to zabawna i pouczająca historia o tym, że jeśli bardzo mocno się postaramy, to wszystkie marzenia się spełniają!

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

3
Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wreszcie mieć czas na życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odzyskać czas. Jak zrobić porządki w kalendarzu, pracy, głowie i wresz...
Dostępny59 szt.

To ty masz kontrolować swój czas, a nie on ciebie. Dobre rady są naprawdę dobre, gdy są sprawdzone na własnej skórze. Bożena Kowalkowska od lat uczy freelancerów, etatowców i pracujących rodziców, jak dobrze planować, żeby mieć więcej czasu dla siebie, swoich bliskich i na swoje pasje. Temat zna od podszewki, bo jako koordynatorka różnych projektów i mama dwójki dzieci nieraz mierzyła się z kryzysem czasowym i musiała opanować temat organizacji życia zawodowego i domowego. Książka, którą trzymasz w ręku nie jest klasycznym poradnikiem. To bardzo osobista, ale też praktyczna opowieść o głębokiej zmianie, która pozwoliła młodej kobiecie odzyskać nie tylko czas, ale też sprawczość i kontrolę nad własnym życiem. Dzięki tej książce nauczysz się jak ustalać priorytety i cele, jak stworzyć koszyk zadań i odchudzić listę obowiązków oraz jak zmienić złe nawyki w dobre. Już nigdy nie ogarnie cię chaos i związany z tym stres. Raz na zawsze ustalisz swój zawodowy, osobisty i rodzinny kalendarz, poznasz podstawowe zasady organizacji czasu, a na czele tej listy znajdziesz tę najważniejszą – przyjemność. Bo żeby być szczęśliwym człowiekiem i móc doświadczać radości, trzeba mieć na to czas. Uwierz w moc praktycznych działań i prostych rozwiązań. Poznaj metodę małych kroków, drobnych impulsów lub inspiracji, które mogą dać początek całej lawinie fundamentalnych zmian. Jeśli dzięki przeczytaniu tej książki znajdziesz w sobie chęć do wprowadzenia choćby jednej małej zmiany, to znaczy, że już odniosłeś sukces.

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

4
Labirynty. Ulubione łamigłówki przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynty. Ulubione łamigłówki przedszkolaka
NiedostępnyBrak

Szukanie drogi w labiryncie to świetne zadanie dla przedszkolaka: dziecko ćwiczy pamięć i koncentrację, uczy się logicznego myślenia i staranności, czuje satysfakcję z samodzielnie wykonanego zadania. Czterdzieści sześć labiryntów w tej książeczce zapewni mu sporo dobrej zabawy.

9,80 zł
7,84 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,96 zł

5
Employer branding po polsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Employer branding po polsku
Dostępny29 szt.

To coś, co przyciąga do firmy najlepszych ludzi. Employer branding – kolejne modne angielskobrzmiące określenie wymyślone przez dział HR po to, by wyciągnąć od zarządu pieniądze na następne niewiele wnoszące szkolenie? Absolutnie nie! Właściwie przeprowadzone działania z zakresu employer brandingu wcale nie muszą być drogie. Ba, przykład wielu rodzimych firm pokazuje wręcz, że koszty mogą być równe zeru, a i tak przedsiębiorstwo staje się pracodawcą z wyboru. Albo inaczej – pracodawcą pierwszego wyboru. Firmą, w której ludzie chcą pracować. Dostrzegasz korzyści takiego stanu rzeczy, prawda? Szczególnie dziś, gdy – mówiąc językiem biznesu – spory popyt na pracownika nie spotyka się z odpowiednią podażą, a na rynku pracy wygrywają te firmy, które oferują ludziom to coś. Coś więcej niż pensję, owocowe poniedziałki, pizzę w czwartek, strefę relaksu i pakiet MultiSport. Coś, dla czego warto wstawać z łóżka w poniedziałkowy poranek. Coś, dla czego można od czasu do czasu zostać w biurze godzinę dłużej. Coś, co sprawia, że chce się działać dla szefa, zespołu, klientów i samego siebie. Chcesz się wiedzieć, czym jest to coś? Chcesz z tego korzystać we własnej firmie? Zacznij zatem czytać – i dowiedz się, jak robić skuteczny employer branding po polsku.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

6
Wiedeń. Miasto najlepsze do życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedeń. Miasto najlepsze do życia
Dostępny65 szt.

Cesarz, pałac, tańczące białe konie i sachertorte to tylko wierzchołek góry lodowej Wiednia. Wiedeńczycy chodzą̨ po ulicach w równie zrelaksowany sposób, w jaki kierują̨ samochodami. Nie pędzą̨, nie przepychają̨ się̨, gdy ktoś́ tarasuje im drogę̨, wręcz przeciwnie – chętnie zatrzymują̨ się̨ na pogawędki ze znajomymi w drzwiach i u szczytu schodów. Kochają zwierzęta, winnice i parki. Mimo że bardzo trudno tu o dobrą kawę, wiedeńczycy uwielbiają przesiadywać w kawiarniach i często spędzają tam długie godziny na rozmowach o szpiegowskiej historii miasta i tajemnicach kanałów miejskich. Tak właśnie trzeba żyć! Marta Guzowska przyznaje, że choć w Wiedniu mieszka od kilkunastu lat, to nadal nie może powiedzieć, że zna to miasto jak własną kieszeń: jest zbyt bogate, zbyt skomplikowane i na pewno znalazłyby się miejsca, których nie odwiedziła, albo historie, których nie poznała. Ale to wystarczająco dużo czasu, żeby się w jakimś mieście zakochać. Żeby docenić jego urok i przewrotne poczucie humoru. I żeby stwierdzić, że jest najlepszym na świecie miastem do życia!

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

7
Kroniki Dwuświata Tom 2. Czempion Semaela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

8
Usterka na skraju galaktyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Usterka na skraju galaktyki
Dostępny5 szt.

Nowa książka geniusza krótkiej formy! W 2017 roku Etgar Keret jechał w pośpiechu na spotkanie autorskie do Bostonu, ale auto prowadzone przez jego kierowcę zderzyło się na autostradzie z innym pojazdem. Przednia szyba prysła, poduszki powietrzne eksplodowały, a pisarz złamał dwa żebra. Opowiadał potem, że całe życie przeleciało mu przed oczami, a kiedy policjant wyciągał go ze zniszczonego samochodu, pomyślał: Moja śmierć to zaledwie usterka na skraju galaktyki. Stąd wziął się tytuł nowego, nagrodzonego National Jewish Book Award, tomu opowiadań izraelskiego mistrza tak uwielbianego przez polskich czytelników. Kreatywność autora jest olśniewająca: Keret raz po raz wpada na pomysł tak dobry, że inny pisarz zamieniłby go w powieść – „The Guardian” Ludzka kula armatnia, samobójca na krawędzi dachu, metalowa kostka stojąca w salonie – Etgar Keret z dowolnej postaci czy rekwizytu potrafi wyczarować przewrotną i nieprzewidywalną historię, która bawi i wzrusza. Wątkiem łączącym te krótkie historie jest nasza skłonność do widzenia świata w sposób ograniczony, nieporadnej komunikacji i nieporozumień. Jednak w jakiś sposób, dzięki niezwykłej czułości Kereta, te opowiadania podnoszą na duchu i wprowadzają światło w nasze życie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

9
Narodziny ukraińskiego nacjonalizmu. Bandera, Szeptycki, OUN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny ukraińskiego nacjonalizmu. Bandera, Szeptycki, OUN
Dostępny68 szt.

Czy metropolita Andrzej Szeptycki ponosi współodpowiedzialność za powstanie ukraińskiego nacjonalizmu, zbrodniczego ruchu rozpowszechnionego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu? Czy gdyby metropolita ekskomunikował OUN, zdołałaby ona zdobyć takie poparcie na Zachodniej Ukrainie? Autor szuka odpowiedzi na te fundamentalne pytania. Przedstawia historię ukraińskiego terroryzmu, który pojawił się za sprawą Ukraińskiej Wojskowej Organizacji. Opisuje jej ofensywę przeciwko państwu polskiemu, m.in. zamachy na Józefa Piłsudskiego i prezydenta Stanisława Wojciechowskiego oraz innych polskich dostojników państwowych. Prezentuje szczegóły rzadko przez historyków wspomniane, choćby dwie ofensywy UWO, w trakcie których łuny pożarów rozświetlały niebo Małopolski Wschodniej od Zbrucza do Sanu. Lektura książki pozwala poznać korzenie i rozwój zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Pogłębia wiedzę o roli, jaką w jej rozwoju odegrali księża greckokatoliccy, w rodzinach których wychowała się większość przywódców ze Stepanem Banderą na czele. Czytelnik dowie się, kto i jak zamordował Tadeusza Hołówkę, którego śmierć oznaczała fiasko filoukraińskiej polityki Józefa Piłsudskiego, realizowanej przez jego ekipę. Pozna dzieje krwawego napadu bojówki OUN na pocztę w Gródku Jagiellońskim i inne popełnione przez nie morderstwa. Przypomni zabójstwo ministra Bronisława Pierackiego, kolejnego ukrainofila zamordowanego z rozkazu Bandery. To od tego morderstwa zbrodniarz ten rozpoczął swą wielką karierę. Państwo polskie zamiast powiesić – darowało mu życie. Krótka odsiadka w ciężkich więzieniach na Świętym Krzyżu, we Wronkach i Brześciu, zamiast skruchy, dała Banderze legitymację do przeprowadzenia rozłamu w OUN. Powołał jej zbrodniczą frakcję, która w myśl wskazań swego przywódcy dokonała ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej...

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

10
Gra Jungle Speed Eco (edycja polska) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Jungle Speed Eco (edycja polska)
Rebel, od 7 lat
Dostępny75 szt.

Szalona gra towarzyska wyprodukowana w poszanowaniu planety! Bezkonkurencyjna gra familijna, w której liczy się spostrzegawczość i szybkość reakcji! Gra, podczas której każdy stara się jak najszybciej pozbyć swoich kart. Aby to zrobić, musi w odpowiednim momencie złapać drewniany totem, który znajduje się na środku stołu. A jeśli chwyci go w złym momencie albo w ogóle tego nie zrobi... będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników! Co wyróżnia wersję Eco? Jungle Speed Eco to nowa wersja popularnej gry imprezowej, stworzona w poszanowaniu środowiska. Pudełko zostało przeprojektowane w taki sposób, by ograniczyć zużycie plastiku do minimum. Główny element gry, czyli totem, wykonany jest z drewna produkowanego w Jurze we Francji i posiada certyfikat PEFC. Gra zawiera również woreczek z bawełny z upraw ekologicznych, posiadającej certyfikat GOTS. Elementy papierowe, takie jak karty, instrukcja i samo opakowanie również zostały wykonane w sposób zoptymalizowany i posiadają certyfikat FSC. Dlaczego ta gra jest taka rewelacyjna? • Pozwala siąść zupełnie obcym ludziom przy stole i razem świetnie się bawić! • Nie wymaga żmudnego tłumaczenia zasad ani ich zapamiętywania • Jest idealna na imprezę, pod namiot i rodzinne spotkanie, gdzie trudno znaleźć wspólny mianownik dla osób o różnych upodobaniach i w różnym wieku! • Pozwala grać nieograniczonej liczbie osób! Nikt nie będzie się nudził! • NIE NUDZI SIĘ. Można grać w to przez trzy dni niemal non-stop i nie mieć dość! SPRAWDZONE! • Jungle Speed jest absolutnie doskonała, idealna, jesteśmy jej szalonymi fanami i podchodzimy do niej bezkrytycznie! Skrócone zasady: • Totem postaw na środku stołu, uczestnicy zabawy siadają dookoła. • Rozdaj wszystkie karty uczestnikom, jeśli karty podzielą się nierówno - trudno, sytuacja nie raz się jeszcze zmieni! • Nie zaglądamy w karty, każdy kładzie swój stosik przed sobą, zakryty. • Każdy z graczy, po kolei, kładzie jedną kartę na stole, rysunkiem do góry. Każdą kolejną odsłanianą kartę kładzie na swojej wcześniej odsłoniętej karcie. • W momencie gdy na stole pojawi się druga taka sama karta (kolory się nie liczą, tylko kształty), właściciele takich samych kart mają pojedynek i muszą czym prędzej złapać za totem! Ważne: łapią tylko osoby przed którymi leżą identyczne karty, a nie wszyscy! • Osoba, która przegrała pojedynek wkłada pod zakryty stosik swoich kart swoje karty wyłożone i wyłożone karty przeciwnika. Tak, że wygrany nie ma przed sobą żadnych odsłoniętych kart, tylko stosik zakrytych. • Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart - zarówno tych zakrytych jak i odkrytych! • Jeśli ktoś się pomyli łapiąc za totem, czyli myślał że ma pojedynek, ale tak naprawdę go nie miał, "wciąga" wszystkie odsłonięte karty wszystkich graczy! Więc uwaga na podobne, ale nie identyczne symbole! • Jeśli kilka osób na raz trzyma totem, wygrał ten, kto ma najwięcej palców na totemie, jeśli tutaj jest też remis, wygrywa osoba, która ma rękę najniżej na totemie. Zawartość: • 70 kart • drewniany totem • woreczek • instrukcja

89,95 zł
79,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,79 zł

11
Matematyka. Zestaw zadań dla uczniów klas siódmych. Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zestaw zadań dla uczniów klas siódmych. Przygotowanie do e...
Dostępny563 szt.

Im szybciej rozpoczęte przygotowania, tym lepsze wyniki na egzaminie. Książka bez precedensu. Dla nauczycieli, którzy chcą rozpocząć przygotowania do egzaminu w 8 klasie już od września w 7 klasie. Publikacja pomaga powtórzyć materiał z klas 4-7, sprawdzić stopień opanowania wiadomości i umiejętności oraz oswoić uczniów z budową testu. Zawiera 10 arkuszy z zadaniami różniącymi się typem oraz skalą trudności, rozwiązania zadań otwartych oraz odpowiedzi do wszystkich zadań. Materiał wzorowano na autentycznych testach CKE. Uczniowie mogą pracować z książką samodzielnie albo pod opieką nauczyciela.

27,20 zł
23,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,81 zł

12
Kresowa Atlantyda. Tom XV. Wilno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kresowa Atlantyda. Tom XV. Wilno
Dostępny10 szt.

W XV tomie „Kresowej Atlantydy” autor zawędrował na drugi biegun Kresów. Jeśli Lwów – miasto o wyjątkowym znaczeniu w kulturze polskiej możemy uznać za biegun południowy, to Wilno – o podobnej pozycji w polskiej historii – możemy nazwać biegunem północnym. Pomiędzy tymi dwoma metaforycznymi biegunami zamknięte są dzieje polskich Kresów Wschodnich. O Wilnie powstało dziesiątki książek, tysiące artykułów, wierszy i wspomnień. Nicieja potraktował temat bardzo oryginalnie – tak nikt dotychczas nie uczynił. Przedstawiając dzieje Wilna, autor zderzył ze sobą frontalnie tak różne i tak odmiennie zapisane w historii postacie, jak choćby Józef Piłsudski i Feliks Dzierżyński, Stanisław Cat-Mackiewicz i Witold Hulewicz, Czesław Miłosz i Jerzy Putrament, Leopold Tyrmand, Franciszek Walicki i Tadeusz Konwicki. Tom bogato ilustrowany.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

13
Malarstwo / Painting. Witkacy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo / Painting. Witkacy
Dostępny19 szt.

Stanisław Ignacy Witkiewicz, zwany Witkacym (1885–1939), był nie tylko malarzem, także filozofem, pisarzem, dramaturgiem, teoretykiem sztuki, fotografem. W każdej z tych dziedzin osiągnął mistrzostwo i w każdej z nich nieustannie zaskakiwał. Jako malarz był twórcą zarówno tradycyjnych pejzaży i portretów, jak i ekspresyjnych kompozycji z pogranicza abstrakcji. Najbardziej jednak znane są jego pastelowe portrety wykonywane w ramach jednoosobowej Firmy Portretowej S.I. Witkiewicz. Album zawiera wybór najważniejszych reprodukcji dzieł pochodzących z poszczególnych okresów twórczości wybitnego artysty. Całość opatrzona wstępem znanego witkacologa dr Anny Żakiewicz.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

14
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, DVD
Maciej Kawulski
Dostępny28 szt.

Przedstawiamy film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

15
Malarstwo / Painting. Fałat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo / Painting. Fałat
Dostępny26 szt.

Julian Fałat (18531929) artysta młodopolski, przedstawiciel malarstwa pejzażowego i rodzajowego. Absolwent krakowskiej Szkoły Sztuk Pięknych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. W latach 18861895 był zatrudniony nadworze cesarza Wilhelma II, po czym został dyrektorem a następnie rektorem wspomnianej SSP w Krakowie. Początkowo jego obrazy cechował realizm, szczegółowo przedstawiał życie codzienne, religijność chłopów, sceny z polowań. Później twórczość Fałata bardziej skłaniała sie ku wpływom impresjonizmu i związanej z nim spontaniczności tworzenia, czemu dał wyraz w malarstwie pejzażowym. Do znanych dzieł artysty należą m.in. „Kraków rankiem” (1897), „Krajobraz zimowy” (1891) czy „Pejzaż z Bystrej” (1919).

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

16
Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczmy dzieci stosować matematykę. Poradnik nie tylko dla rodziców
Dostępny21 szt.

Matematyka jest dosłownie wszędzie, a współczesny świat na każdym kroku daje nam okazję do jej zastosowania. Obliczanie budżetu, pensji i zobowiązań finansowych, zakupy, rozliczenia z urzędem skarbowym, kalkulowanie rat kredytu, szacowanie odległości, którą da się pokonać samochodem po tankowaniu – wszystkie te czynności wymagają użycia aparatu matematycznego, którego należyte zrozumienie pozwala szybko otrzymać właściwe wyniki i znacznie ułatwia codzienne życie. Dlaczego więc tak wiele osób kojarzy matematykę z czymś nieciekawym, nieżyciowym i trudnym? Czemu w ich pamięci pozostają tylko nieliczne wzory, suche definicje, niewiele mówiące pojęcia? I to niekomfortowe uczucie, że długie godziny spędzone w szkolnych ławkach były czasem straconym. Ludzie zwykle nie widzą sensu w nauce matematyki, ponieważ nie dostrzegają jej związku z rzeczywistością i rzadko potrafią zastosować zdobytą wiedzę w praktyce – jako dzieci po prostu nie byli tego uczeni. Nadszedł czas, by zmienić ten stan rzeczy. Kolejne pokolenia nie muszą wzrastać w fałszywym przekonaniu o bezużyteczności matematyki. Prosty język, klarowne wyjaśnienia, brak zbędnej teorii, przykłady z życia wzięte – oto przepis na sukces! Dzięki tej książce zdobędziesz narzędzia, które pozwolą ci skutecznie przekazać wiedzę matematyczną dzieciom w niemal każdym wieku. Od absolutnych podstaw aż po zaawansowane zagadnienia – ten podręcznik pokaże ci, jak uczyć, aby nie znudzić i by nabyte umiejętności dało się łatwo zastosować w praktyce.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

17
Cymanowski chłód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cymanowski chłód
Dostępny1033 szt.

Śnieg zasypie. Nikt się nie dowie... Mistrzowskie połączenie powieści obyczajowej i thrillera intryguje nieprzewidywalną fabułą i porywa brawurowymi zwrotami akcji. Końcówka 2018 roku. Pensjonat prowadzony przez Jerzego Zawiślaka i jego wybrankę przygotowuje się do zimowego sezonu, który powinien dać trochę wytchnienia i pozwolić na spokojne przygotowanie ich ślubu. Okoliczne lasy zastygają w mroźnym letargu, jezioro skuwa lód, ziemia jest skryta pod śnieżnym całunem. Ale chłód panuje tylko na zewnątrz. Niektórzy mieszkańcy i goście pensjonatu „Cymanowski Młyn” skrywają sekrety, które miały nigdy nie wyjść na jaw, a które z każdą chwilą są coraz bliżej odkrycia… Kim tak naprawdę jest Anna? Kogo obawia się Kostuch? Czy Formellowie dotrzymają złożonej przez Jakuba obietnicy? I w jaki sposób dziecku Moniki i Macieja może zagrozić tajemnica starego naszyjnika z szafirem?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

18
Nerf Elite. Wyrzutnia Volt SD-1 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nerf Elite. Wyrzutnia Volt SD-1
Hasbro
Dostępny143 szt.

Ten kompaktowy blaster ma czerwoną wiązkę światła, aby celować precyzyjnie nawet w warunkach słabego oświetlenia. Działa na cele znajdujące się w odległości do 4.5 metra. Dostosuj swój blaster do każdej bitwy lub misji, korzystając z 2 taktycznych szyn, aby dodać akcesoria (sprzedawane oddzielnie). W zestawie znajduje się sześć strzałek Nerf, które zapewniają mnóstwo przeładowań dla tego jednostrzałowego blastera. Wyrzutnia posiada wbudowany magazynek na dwie strzałki. Pokonaj dystans dzięki temu miotaczowi, który strzela strzałkami do 27 metrów! Zawartość i cechy zestawu: • wyrzutnia Volt SD-1, • posiada czerwoną wiązkę światła, • przełącznik on/off, • magazynek na dwie strzałki, • zasięg strzału do 27 metrów, • 2 szyny taktyczne (akcesoria sprzedawane oddzielnie), • 6 strzałek w zestawie (3 pomarańczowe z niebieską końcówką i 3 niebieskie z pomarańczową końcówką), • wymagane baterie: 2 x AAA (brak w zestawie).

71,11 zł
64,71 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,40 zł

19
Pokora. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokora. Audiobook
Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Literackie
Dostępny11 szt.

Pożądanie. Władza. Uległość. Co stracisz, walcząc o godność? Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości. 11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył. La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy. Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe. Pokora to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

20
Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci
Dostępny102 szt.

Ania (imię zmienione), lat 12, wyciem obudziła w środku nocy rodziców – wcisnęła się w rogu pokoju, który cały był zasłany papierkami. Odwieziono ją do szpitala dziecięcego. Tam się cięła, truła lekami, aż wreszcie odmówiono jej dalszego leczenia. Dla Marysi, lat 15, nie było miejsca na oddziale młodzieżowym w innym szpitalu, więc przyjęto ją na oddział dla dorosłych. W nocy została zgwałcona przez jednego z pacjentów. W tym czasie opiekę nad ponad czterdziestoma pacjentami sprawowały dwie pielęgniarki – ponoć dla bezpieczeństwa zamykały się na klucz w dyżurce. Milo (lat 23), nie do końca wiedział, czy jest chłopakiem, dziewczyną, czy kimś pomiędzy tymi płciami. Dziadek odpowiedział mu, że zrobi z niego mężczyznę. Milo skoczył z mostu. Jakubowi (imię zmienione), lat 17, pełnemu wahań, lekarz zalecił seks z ukochaną dziewczyną, zamiast – jak się wyraził – filozofowania. A że Jakub później ze swoją dziewczyną się pokłócił, więc skoczył z okna. I tak dalej, i tak gorzej... Zaczęło się od reportażu „Miłość w czasach zarazy” w Onecie, w którym Janusz Schwertner opisał jeden z dramatycznych przypadków niedostosowania psycho-płciowego młodych ludzi. Oto nastoletnia Wiktoria poczuła się chłopakiem, została Wiktorem, ale szczucie środowiska i represyjność systemu zadziałały – Wiktor skoczył pod pociąg metra. Jego przyjaciel Kacper, mający podobne problemy, na szczęście został uratowany, choć z trudem przetrwał pobyt na oddziale dziecięcej psychiatrii. Gdy podsumować tego typu wypadki, okaże się, że Polska zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem samobójstw dzieci i młodzieży poniżej 19. roku życia. Zabijają się, bo sobie nie dają rady, a wokół są otoczeni morzem niechęci i nietolerancji wobec Innych. A gdy do tego dodać niewydolność służby zdrowia, tępą opresyjność szkoły, pokrzykiwania polityków i kościelne szczucie, to w efekcie co dziesięć lat znika małe miasteczko, pełne wrażliwych, ciekawych i inteligentnych młodych ludzi, przed którymi całe życie. Kto jest temu winien? Państwo? A może my wszyscy?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

21
Książeczka mądrego dziecka. Łamigłówki matematyczne dla bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka mądrego dziecka. Łamigłówki matematyczne dla bystrzaków
Dostępny25 szt.

Dodawanie, odejmowanie, porównywanie w tej książce to pretekst do zabawy, w czasie której wiedza sama wchodzi do głowy. Urozmaicone zadania w atrakcyjnej szacie graficznej zapewnią rozrywkę i pomogą rozwinąć kompetencje matematyczne. Łamigłówki matematyczne polecamy wszystkim bystrym dzieciakom!

8,99 zł
7,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,80 zł

22
Sterylne woreczki do przechowywania pokarmu 150 ml - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sterylne woreczki do przechowywania pokarmu 150 ml
Akuku
Dostępny76 szt.

Jednorazowe, sterylne woreczki służą do przechowywania pokarmu w lodówce lub jego mrożenia. Spełniają najwyższe standardy higieny dzięki sterylizacji wiązką elektronów E. Stabilna podstawa woreczka umożliwia wygodne przechowywanie w pionie i zabezpiecza pokarm przed rozlaniem. Szczelne, podwójne strunowe zapięcie ułatwia otwieranie i zapewnia bezpieczeństwo przechowywanego pokarmu, chroniąc jednocześnie przed przenikaniem zapachów. Dzięki miarce umieszczonej na woreczku można precyzyjnie odmierzyć odpowiednią ilość pokarmu, a na białej etykietce umieszczonej na woreczku można zamieścić notatkę o dacie, godzinie i ilości odciągniętego pokarmu. Sposób przechowywania: Świeżo odciągnięty pokarm / rozmrożony pokarm Lodówka (+4°C): do 96 godzin / do 24 godzin Zamrażarka (-20°C): 3–6 miesięcy / nie zamrażać powtórnie!!! Sposób rozmrażania: • do ogrzania pokarmu użyć kąpieli wodnej, której temperatura nie przekracza 50°C. Zaleca się jednak powolne rozmrażanie przez noc w lodówce do uzyskania płynnej konsystencji; • nie należy rozmrażać przy użyciu kuchenki mikrofalowej, jak również poprzez gotowanie; • przed karmieniem sprawdź temperaturę pokarmu. Ostrzeżenia: • produkt wyłącznie jednorazowego użytku; • przed użyciem woreczków zachowaj szczególną higienę myjąc starannie ręce; • należy mrozić wyłącznie świeże mleko; • nie należy mieszać rozmrożonego pokarmu ze świeżym; • nigdy nie zamrażaj mleka wcześniej rozmrożonego; • nie napełniaj woreczka gorącymi płynami; • resztki pokarmu wyrzuć; • przechowuj torebki w miejscu niedostępnym dla dzieci. Szczegóły: • produkt całkowicie wolny od bisfenolu A, • pojemność woreczka: 150 ml, • opakowanie zawiera 30 sztuk woreczków.

23,50 zł
19,27 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 4,23 zł

23
Klocki Dienesa. Przewodnik metodyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

24
Prawdziwy wyznawca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwy wyznawca
NiedostępnyBrak

Kim jest fanatyk? Komu służy? Kogo nienawidzi? W 1951 roku doker i filozof samouk z San Francisco zadziwił świat, publikując przenikliwą analizę zjawiska ruchów masowych i fanatyzmu politycznego, która prędko zyskała szeroki rozgłos i uznanie środowiska akademickiego oraz trwale wpisała się do kanonu filozofii społecznej. Prawdziwy wyznawca Erica Hoffera po dziś dzień nie stracił na aktualności – to dzieło nieodzowne dla rozumienia naszej epoki galopującego populizmu i wojen plemiennych targających życiem społecznym. „Dla większości z nas rzeczą nieodzowną jest dziś uzyskanie pewnego wglądu w motywy i reakcje prawdziwego wyznawcy. Choć bowiem nasz wiek jest wiekiem bezbożnym, jest on radykalnym zaprzeczeniem areligijności. Prawdziwy wyznawca wszędzie jest w natarciu, nawracając zaś i antagonizując innych, kształtuje oblicze świata na swoje podobieństwo. Niezależnie od tego, czy zamierzamy stanąć w szeregu razem z nim, czy przeciwko niemu, powinniśmy poznać wszystko, co poznać zdołamy, w kwestii jego natury i tkwiących w nim możliwości” – Eric Hoffer.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

25
Baby Senses. Grzechotka żyrafa Gilby - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Senses. Grzechotka żyrafa Gilby
Chicco
NiedostępnyBrak

Zabawna grzechotka w kształcie żyrafy zabawi Twoje dziecko. Wzmocni zdolności wzrokowe dziecka dzięki kontrastowym kolorom i pierścieniom o różnych rozmiarach. Obrotowa głowa zabawki pomaga w rozwoju koordynacji rąk. Wydaje odgłos kliknięcia. Urocza żyrafka Gilby, z pewnością stanie się ulubioną zabawką Twojego malucha. Wysokość: ok. 15.0 cm Wymiary opakowania: 21.0 x 17.0 x 5.0 cm

17,98 zł
16,54 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,44 zł

26
Rolnictwo, część 5. Produkcja roślinna. Czynniki produkcji roślinnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rolnictwo, część 5. Produkcja roślinna. Czynniki produkcji roślinnej
Dostępny132 szt.

Podręcznik napisany przez zespół autorów zgodnie z najnowszym programem nauczania i przeznaczony dla uczniów szkół kształcących w zawodzie technik rolnik na poziomie technikum w zakresie kwalifikacji: R.3. Prowadzenie produkcji rolniczej i R.16. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej. Część 5 podręcznika obejmuje zagadnienia związane z hodowlą i nasiennictwem roślin, nawożeniem oraz ochroną upraw rolniczych zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej zasadami integrowanej ochrony roślin.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

27
Podgórze. A guide - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podgórze. A guide
Dostępny15 szt.

Nowe, trzecie już, wydanie przewodnika po Podgórzu, jeszcze lepsze z jeszcze większą ilością zdjęć pozwoli lepiej poznać tę dzielnicę Krakowa. A jest co poznawać: Czy wiecie, gdzie jest domniemana mogiła legendarnego założyciela Krakowa? Gdzie powstawała słynna „Lista Schindlera”? Gdzie widać mury krakowskiego ghetta? A gdzie kiedyś mistrz Jan Twardowski z diabłem paktował? Gdzie wreszcie przybywają setki tysięcy pielgrzymów z całego świata? Tak, wszystko to w Podgórzu. I to wszystko znajdziecie w naszym przewodniku. Jedynym, unikalnym, i napisanym i wydanym przez fanów tej dzielnicy. A dodatkowo mnóstwo zdjęć, także archiwalnych. Kilka polecanych tras zwiedzania oraz opisy tematyczne, ot choćby o podgórskich schodach, jedynych takich w Krakowie.

24,00 zł
17,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

28
Prawo administracyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo administracyjne
Dostępny15 szt.

Podręcznik zawiera omówienie najważniejszych pojęć i zagadnień prawa administracyjnego. Zaprezentowano w nim wykład administracyjnego prawa ustrojowego oraz ogólnej problematyki dotyczącej form działania administracji i sądownictwa administracyjnego, a także relacji między administracją publiczną a sferą zewnętrzną. Czytelnicy odnajdą tu również rozważania na temat pojęcia, granic i cech ogólnych prawa administracyjnego oraz zagadnienia aksjologii tej gałęzi prawa. W sposób graficzny przedstawione zostały m.in.: • pojęcie administracji, • układ stosunków prawnych w postępowaniach sądowym i administracyjnym, • mechanizm i chronologia powstawania decyzji administracyjnej, • sposoby utraty mocy wiążącej aktu administracyjnego.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

29
Kołakowski. Czytanie świata. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołakowski. Czytanie świata. Biografia
Dostępny849 szt.

Pierwsza pełna biografia Leszka Kołakowskiego Ten wybitny filozof niechętnie mówił o sobie i życiu prywatnym, pozostając w cieniu swego dzieła. Pozbawiony w PRL-u prawa nauczania i obłożony zakazem druku, opuścił w 1968 roku Polskę, by wkrótce zostać profesorem prestiżowego All Souls College w Oxfordzie. Jego Tezy o nadziei i beznadziejności w latach 70. stały się głównym źródłem intelektualnej inspiracji dla powstającej w Polsce opozycji demokratycznej, a Główne nurty marksizmu, wielki rozrachunek z totalitaryzmem, to jedna z najważniejszych książek XX wieku. Znawca chrześcijaństwa i filozofii religii, szukający Absolutu, do końca życia pozostawał poza Kościołem. Pierwszy laureat amerykańskiej Nagrody im. Johna Klugego nazywanej "filozoficznym Noblem" (2003), kawaler Orderu Orła Białego (1997). W bestsellerowych tomach Mini wykłady o maxi sprawach oraz O co nas pytają wielcy filozofowie? Leszek Kołakowski przybliżył szerszej publiczności w Polsce dorobek najwybitniejszych myślicieli w historii. Korzystając z bogatego archiwum udostępnionego niedawno przez rodzinę, Zbigniew Mentzel opowiada historię fascynującego człowieka, którego przenikliwości bał się Gomułka i partyjni aparatczycy. Nieprzyjaciel banału. Imponujący wiedzą mistrz. Nauczyciel, jakiego dziś potrzebujemy. Zbigniew Mentzel - pisarz, krytyk, felietonista. Przygotował do druku osiem tomów pism rozproszonych Leszka Kołakowskiego. Autor rozmowy rzeki z filozofem zatytułowanej Czas ciekawy, czas niespokojny oraz kilku zbiorów opowiadań i felietonów, a także powieści Wszystkie języki świata i Spadający nóż.

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

30
Ukraińskie stulecie 1914-2014. Szkice historyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukraińskie stulecie 1914-2014. Szkice historyczne
Dostępny298 szt.

Książka Tadeusza A. Olszańskiego to zbiór szkiców, o historii i współczesności Ukrainy, poczynając od centrum kraju – kijowskiego Majdanu Niezależności przez wędrówkę po dziejach ukraińskiej rewolucji niepodległościowej sprzed stu lat i odzyskania niepodległości w 1991 r. po próbę zjednoczenia Kościołów prawosławnych Ukrainy. Czytelnik znajdzie tu też szkice poświęcone najważniejszym toposom współczesnej tożsamości Ukraińców: Tarasowi Szewczence, Hołodomorowi i katastrofie czarnobylskiej. Autor pisze o Ukrainie jako o Ukrainie, zatem problematyka stosunków polsko-ukraińskich pojawia się cokolwiek na marginesie, tam, gdzie to konieczne ze względu na główny wątek jego rozważań. Więcej na ten temat czytamy tylko w notatkach do wywiadu z 2014 r. oraz w szkicu zamykającym książkę. Większość tekstów oparta jest na artykułach publikowanych w „Tygodniku Powszechnym” lub innych wcześniejszych publikacjach autora, zostały one jednak przeredagowane i zaktualizowane. Autor niekiedy podejmuje dyskusję z samym sobą, pokazując, jak rozwój wydarzeń korygował jego wcześniejsze oceny. Książka została ukończona pod koniec czerwca 2019 r., więc konsekwencje objęcia prezydentury przez Wołodymyra Zełenskiego i przedterminowych wyborów parlamentarnych zostały zaznaczone jedynie w niektórych przypisach. Na poważny opis tego przełomu (jeśli będzie to przełom, bo nie ma co do tego pewności) było w tym czasie za wcześnie; być może za wcześnie będzie także, gdy książka ta trafi do czytelników. „W Polsce nie powstała inna tak dobrze udokumentowana i czytelna opowieść o Ukrainie w XX wieku – Laurynas Vaiciunas (Kolegium Europy Wschodniejim. Jana Nowaka Jeziorańskiego)

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

31
Długopis ścieralny Animal p36 STARPAK   cena za 1 sztukę - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
135,90 zł
122,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,59 zł

32
Rodzina prezydencka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina prezydencka
Dostępny75 szt.

Trzymający w napięciu thriller medyczny, doskonale oddający intensywną atmosferę panującą w Białym Domu! Prezydent Geoffrey Hilliard i jego rodzina żyją w ciągłym blasku politycznego świata. Biały Dom nie jest łatwym miejscem do dorastania, kiedy więc syn prezydenta, Cam, szesnastoletni mistrz szachowy, doświadcza nagłego przypływu zmęczenia i diametralnej zmiany nastroju, lekarze stwierdzają, że to typowe dla nastolatków. Jednak agentka Secret Service, Karen Ray, której zadaniem jest strzec rodzinę prezydencką, ma pewność, że problemy Cama są poważne i prosi swojego byłego męża – lekarza – o drugą opinię. Doktor Lee Blackwood ma jednak zakaz wstępu do Białego Domu. Diagnozę musi postawić na podstawie zasłyszanych informacji. Jego jedyną wskazówką jest pewna młoda pacjentka o podobnych objawach. A także stan Cama, który nagle ulega zdecydowanemu pogorszeniu... Czy ktoś próbuje zamordować syna prezydenta? Kiedy doktor Blackwood i agentka Ray usiłują wyjaśnić, co się dzieje, odkrywają szereg mrocznych tajemnic związanych ze zdradami, naruszającymi poziom bezpieczeństwa narodowego. „Inteligentny thriller medyczny, na naprawdę wysokim poziomie!” – Robert Dugoni, autor bestsellerów „New York Timesa”. „Powieść Palmera przeniesie cię w złożony świat etyki medyczno-prawno-społecznej. Rodzina prezydencka nie zawodzi, stawiając w kontrze dwa pytania – co możemy zrobić? i co powinniśmy zrobić?. Do tego cały czas trzyma w napięciu!” – Kathy Reichs, autorka słynnego cyklu „Kości”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

33
Łamigłówki słowne dla bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki słowne dla bystrzaków
Dostępny85 szt.

Podpisywanie, dopasowywanie, porównywanie w tej książce to pretekst do zabawy, w czasie której wiedza sama wchodzi do głowy. Urozmaicone zadania w atrakcyjnej szacie graficznej zapewnią rozrywkę i pomogą rozwinąć kompetencje językowe.Łamigłówki słowne polecamy wszystkim bystrym dzieciakom!

8,99 zł
7,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,80 zł

34
Krafting. Kreatywne DIY dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krafting. Kreatywne DIY dla każdego
Dostępny2 szt.

Marzysz o przytulnym domu, pełnym pięknych dodatków? Ta książka będzie dla ciebie prawdziwą skarbnicą inspiracji! Poprowadzi cię krok po kroku przez najpopularniejsze techniki rękodzieła i pokaże, od czego powinnaś zacząć, by twoje cztery kąty odmieniły się nie do poznania. Dzięki wskazówkom autorki skompletujesz zestaw niezbędnych narzędzi i dobierzesz materiały potrzebne do stworzenia oryginalnych przedmiotów. Szybko przekonasz się, że szycie, dzierganie, szydełkowanie, barwienie oraz przędzenie to świetna zabawa, która niesamowicie uspokaja i pobudza kreatywność! Dowiedz się jak: • w prosty sposób uszyć maskotkę oraz mięciutki kocyk, • domowym sposobem zabarwić na ulubiony kolor materiały i włóczki, • uprząść włóczkę za pomocą mieszadła do ciasta, • szybko wydziergać pled za pomocą rąk, • łatwo wykonać na szydełku pufę oraz kocyk babuni w wersji ekstremalnej. Marta Tręda – graficzka, pasjonatka rękodzieła i fotografii, miłośniczka stylu skandynawskiego, autorka bloga Krafting.pl i magazynu pod tym samym tytułem oddaje w twoje ręce swoje pierwsze, kompletne dzieło. Jej proste opisy technik i projekty krok po kroku w połączeniu z pięknymi minimalistycznymi zdjęciami sprawią, że pokochasz rękodzieło i będziesz wielokrotnie powracać do tej książki!

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

35
Najlepsze opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze opowiadania
Dostępny681 szt.

Raphael Aloysius Lafferty jest uważany za jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnej literaturze. W swojej karierze był wielokrotnie nominowany do nagród i nagradzany, zdobył między innymi World Fantasy Award za całokształt twórczości. Ten zbiór zawiera 22 niezwykłe i niewiarygodne opowiadania, w tym: • nagrodzone Hugo: Matka Euremy ze wstępem Roberta Silverberga, • nominowane do Hugo: Ciąg dalszy na następnej skale ze wstępem Nancy Kress i Niebo ze wstępem Gwendy Bond, • nominowane do Nebuli: Na naszej ulicy ze wstępem Neila Gaimana oraz wiele innych opowiadań przedstawianych przez innych współczesnych mistrzów fantastyki, przyznających, że R. A. Lafferty był dla nich ważną inspiracją oraz liczącą się literacką siłą.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

36
Pieśni Wojenne, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
55,90 zł
37
Pamiętaj, że byłam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętaj, że byłam
Dostępny1102 szt.

Nikita dał słowo, że Weronika nie straci swojej rodziny, lecz okrutny los postanowił inaczej. Na oczach Nikity dziewczyna traci własne dziecko, całe dotychczasowe życie, pamięć i świadomość. To on przyłożył rękę do nieszczęścia Weroniki i teraz będzie musiał z tym żyć. Nikita szybko zapomni, bo ich ścieżki się rozejdą, a jego serce już dawno zmieniło się w kamień, lecz to nie koniec tej historii. Czasami największa miłość to ta, która nie ma prawa się wydarzyć... Dalsze losy bohaterów znanych z powieści Zapomnij, że istniałem. Wciągający romans obyczajowy z dodatkiem wątków sensacyjno-kryminalnych oraz szczyptą erotyki.

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

38
Od serca Światło na trudy życia Od braku do Mocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od serca Światło na trudy życia Od braku do Mocy
Dostępny51 szt.

Światło na trudy życia jedyne co może nas wyprowadzić z trudności jakie doświadczamy to Światło Mądrości, zrozumienie czym w rzeczywistości jest życie, jakie zajmujemy w nim miejsce, jakimi środkami możemy się posłużyć, by całkowicie wyjść ze sfery błędu / mroku i bez ociągania, w pełni świadomi sięgać po to, co się nam należy z urodzenia jako dzieciom Wszechmogącego.Od braku do Mocy smutek i cierpienie towarzyszą bardzo wielu ludziom bez względu na ich stan posiadania, wygląd zewnętrzny, czy intelekt. Autor poprzez introspekcję rozpoznał przyczyny tego stanu rzeczy i pragnie dzielić się tą wiedzą z wszystkimi, którzy są gotowi na zapoznanie się z tymi faktami oraz posiadają odpowiednią determinację do kroczenia po ścieżce prowadzącej do wszelkiego sukcesu, szczęścia, spełnienia i prawdy. Pisze: Odkryłem jedyne prawo, prawo miłości; jedyne życie, życie zgodne z tym prawem; jedyną prawdę, prawdę przezwyciężonego umysłu i cichego posłusznego serca.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

39
Cywilizacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacje
Dostępny45 szt.

Zderzenie cywilizacji i brawurowa alternatywna wizja renesansowej Europy w powieści pełnej humoru, inwencji i zaskoczeń. Nagroda Akademii Francuskiej. Około roku 1000: córka Eryka Rudego, Freydis, obiera kurs na południe. 1492: Kolumb nie odkrywa Ameryki. 1531: Inkowie wyruszają na podbój Europy. Scenariusz niemożliwy? Gdyby Inkowie mieli konie, żelazo i antybiotyki, mogliby pokonać konkwistadorów, a historia świata potoczyłaby się inaczej. Cywilizacje to powieść osnuta wokół tej hipotezy. Atahualpa przybywa do Europy Karola V Habsburga. Co w niej zastaje? Inkwizycję hiszpańską, reformację Lutra, rodzący się kapitalizm. Cudowny wynalazek druku i strony, które mówią. Monarchie wyczerpane niekończącymi się wojnami i zagrożeniem ze strony osmańskiej Turcji. Morza opanowane przez piratów. Kontynent rozrywany przez religijne konflikty i dynastyczne kłótnie. A przede wszystkim zgnębiony i wygłodzony lud na granicy wrzenia. Żydzi w Toledo, Maurowie w Grenadzie, niemieccy chłopi – to mogą być sojusznicy. Z Cuzco do Akwizgranu, przez bitwę pod Lepanto – wizja globalizacji à rebours. Niewiele zabrakło, by stała się naszą rzeczywistością.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

40
Nostalgiczna pieśń powrotu. O twórczości Floriana Czarnyszewicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nostalgiczna pieśń powrotu. O twórczości Floriana Czarnyszewicza
Dostępny23 szt.

Paulina Subocz-Białek oraz Ireneusz Staroń pokazują pisarza znad Berezyny jako autora na wskroś nowoczesnego, sylwicznego, łączącego w swych utworach konwencje eposu, sielanki, romansu, powieści rozwojowej, przygodowej, historycznej, czy też awanturniczo-łotrzykowskiej. Co więcej: zręcznie poruszającego się pomiędzy prawdą i fikcją, autobiografią i beletrystyką, kompozycją otwartą i zamkniętą, poetyką fragmentu i poetyką „całości”; wirtuozersko zderzającego ze sobą rozmaite rejestry i style polszczyzny, a także jej odmiany regionalne – przełamującego patos humorem, a sielankę katastrofizmem. Nowoczesność Czarnyszewicza to także dystans wobec mitotwórczej roli literatury. Zamieszczone w książce analizy odsłaniają pasjonującą grę, jaką artysta prowadzi z „polskim mitem”, zarazem podważając go i utwierdzając, konstruując i dekonstruując.

16,00 zł
11,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

41
Baw się z nami naklejkami. Zwierzęta 4+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się z nami naklejkami. Zwierzęta 4+
Dostępny24 szt.

Jakie ptaki mieszkają w parku? Który piesek ma loki? Co jedzą niedźwiadki? Bawiąc się tą książeczką, dziecko wzbogaci swoją wiedzę o zwierzętach, a dodatkowo rozwiąże wiele ciekawych zadań: połączy w pary pasujące obrazki, narysuje po liniach przerywanych, policzy elementy.Baw się z nami naklejkami to źródło udanej zabawy i sposób na naukę z dzieckiem.

10,70 zł
8,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,14 zł

42
Pojazd Land Rover Defender Policja z przyczepą - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
391,70 zł
348,61 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 43,09 zł

43
Oddychając z trudem. Wydech - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddychając z trudem. Wydech
Dostępny11 szt.

Kiedy miłość przynosi ból... Lena zdaje sobie sprawę z tego, że temperatura jej uczuć do Adama dawno wykroczyła poza skalę przewidzianą dla zawodowych relacji między podwładną a szefem. On także to wie, jak również to, że sam czuje do dziewczyny o wiele więcej, niż by sobie życzył. Dwoje ludzi – młodych, pięknych, zakochanych w sobie nawzajem. Mogłoby się wydawać, że to miłość jak ze snu... Ale rzeczywistość to nie sen. W życiu Leny jest przecież Paweł, którego też darzy uczuciem – sama do końca nie wie jakim, jednak z pewnością zbyt silnym, by można było łatwo o nim zapomnieć – i który, tak jak Adam, jest przystojny, opiekuńczy, czuły i w niej zakochany. A do tego zazdrosny. Bardzo zazdrosny. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta i zmierza ku nieuniknionemu. Co zrobi Lena? I czy przypadkiem jej decyzja nie przyniesie wszystkim więcej bólu niż ulgi? Jedno jest pewne – nikt z tej uczuciowej kraksy nie wyjdzie bez szwanku. Nie zaznam upragnionego spokoju, dopóki nie podejmę właściwej decyzji. Nie podejmę właściwej decyzji, dopóki nie zaakceptuję własnych uczuć. Nie zaakceptuję własnych uczyć, dopóki nie zdołam ich zrozumieć, a nie dokonam tego, jeśli dalej będę żyć w kłamstwie. Kamila Mikołajczyk znana jest pod pseudonimem Sinkingindreams, pod którym publikuje w portalu wattpad.com. Tysiące fanów, jakich zyskała wśród jego bywalców, cenią ją zwłaszcza za obrazowe opisy uczuć i emocji bohaterów. Kocha książki, koty i seriale. Z wykształcenia pedagog, z natury niepoprawna optymistka. Inspiracji (z powodzeniem!) szuka po prostu w życiu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

44
Leniwe wieczory, burzliwe poranki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leniwe wieczory, burzliwe poranki
Dostępny111 szt.

Wyjechał? Co ja plotę! Od kiedy to potajemne zniknięcie nocą, bez zostawienia żonie adresu, nazywa się wyjazdem? Uciekł! Po kryjomu, jak szczur. Jak się czuje kobieta, która nie wie, czy mąż od niej uciekł, czy tylko wyjechał na drugi koniec świata do pracy? Czy jest samotna, czy tylko sama? Czy wciąż jest mężatką, czy może panną z odzysku? Ewelina miota się, próbując znaleźć odpowiedź, i kiedy wreszcie ją odnajduje, na progu jej mieszkania niespodziewanie staje... No właśnie, kto? Witajcie w skomplikowanym świecie kobiet. Za Eweliną (którą zdążyliśmy poznać w książce Bezsenne noce, senne dni), mistrzynią analizowania i wyciągania pochopnych wniosków, trudno nadążyć; ona sama chyba nie wie, czego naprawdę chce: światowego życia, japońskiego minimalizmu, samotności czy szczęśliwego stadła... Z tą bohaterką nie można się nudzić! Czy lekko neurotyczna Ewelina w końcu znajdzie sposób, by nieco „ujarzmić” swój trudny charakter odziedziczony po prababce? Ta część komedii małżeńskiej bawi jeszcze bardziej niż pierwsza, do tego wzrusza i jednocześnie daje impuls do zastanowienia się nad sobą i naszymi oczekiwaniami wobec innych, a może nawet do przewartościowania pewnych pojęć. To taka „lekcja życia” podana na wesoło, z celowo przerysowanymi, sympatycznymi postaciami i... niespodziankami. Idealna do czytania przy kubku melisy w leniwe, jesienne wieczory! – Agnieszka Grabowska, magazyn „Życie i Pasje”. „Uwielbiam książki tej autorki za styl i przesłanie, jakie przemyca w swoich powieściach. Dzięki niemu bawi czytelnika i zmusza do przemyśleń. Alina Białowąs cały czas w szczytowej formie! To będzie najlepsza książka tej jesieni!” – Agnieszka Sonenberg, Przystanek szczęścia.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

45
Notes samoprzylepna Serce 64x67/250k Past Mix Fol - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,20 zł
7,82 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,38 zł

46
W lustrze relacji O miłości, seksualności i niewinności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W lustrze relacji O miłości, seksualności i niewinności
Dostępny85 szt.

Autor nakłania czytelnika do rozwikłania podstawowych kwestii: jak żyć z drugim człowiekiem bez konfliktu? Dlaczego związki są tak trudne? Jaką rolę w związkach odgrywa uważność? Czy naprawdę wiem, czym jest miłość? Czym jest nauka pochodząca od związku? Jaką rolę odgrywa myśl i pamięć w relacjach z innymi ludźmi? Autor pisze: „Relacje są lustrem, w którym widzimy siebie takimi, jakimi jesteśmy. Całe życie jest ruchem w relacji. Nie ma takiej istoty żyjącej na ziemi, która nie byłaby w związku z czymkolwiek. Nie ma ucieczki od relacji. Są one dla nas lustrem, w którym możemy siebie zobaczyć, przekonać się, czym jesteśmy, poznać swoje reakcje, uprzedzenia, lęki, depresję, niepokój, osamotnienie, smutek, ból i żal. Możemy zobaczyć, czy kochamy, czy też to, co nazywamy miłością, nie istnieje. Będziemy zatem zgłębiać kwestię naszych relacji, ponieważ one są podstawą miłości. To jedyne, co nas łączy. Relacje są czymś absolutnie najważniejszym w życiu; jeśli ich nie rozumiemy, nie możemy stworzyć nowego społeczeństwa. Krishnamurti nigdy nie starał się zostać guru, zwykle umniejszał swoją rolę jako przewodnika, czy nauczyciela. Jego wykłady bardziej przypominały rozmowy przyjaciół. Podróżował z nimi po całym świecie, spotykając się z ludźmi żyjącymi w różnych kulturach, wyznającymi różne religie i filozofie. Trafiał do nich ze swoim przekazem, którego największą zaletą była bezpośredniość i autentyczność. Z pewnością trafi również do ciebie i będzie inspiracją dla pełniejszego doświadczania świata z tolerancją i otwartością wobec jego bogatej różnorodności.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

47
SolidWorks Simulation 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SolidWorks Simulation 2020
Dostępny7 szt.

Opanuj środowisko SolidWorks Simulation 2020! Poznaj możliwości symulacyjne SolidWorksa Naucz się przeprowadzać analizy strukturalne Sprawdzaj swoje projekty pod kątem wytrzymałości SolidWorks to bardzo popularne rozwiązanie do projektowania inżynierskiego, które wraz z wprowadzeniem dodatku Simulation zostało wzbogacone o narzędzia do analizy strukturalnej wykorzystujące metodę elementów skończonych. Oprogramowanie umożliwia przeprowadzanie testów i symulacji działania zaprojektowanych części i złożeń oraz ułatwia ich optymalizację kosztową i materiałową, dzięki czemu końcowe produkty można wytwarzać taniej i szybciej wprowadzać na rynek, bez pogarszania ich jakości i parametrów. Jeśli wiesz już, jak wykorzystywać SolidWorksa do projektowania, a chciałbyś zacząć weryfikować swoje konstrukcje pod kątem wytrzymałości za pomocą rozwiązania Simulation, sięgnij po książkę SolidWorks Simulation 2020. Statyczna analiza wytrzymałościowa. Dzięki niej od podstaw poznasz proces przygotowywania i przeprowadzania symulacji w tym środowisku, dowiesz się, jak prezentować wyniki swoich analiz, nauczysz się dobierać odpowiednie narzędzia do stojących przed Tobą zadań i odkryjesz, jak skutecznie wykorzystywać możliwości dodatku Simulation w codziennej praktyce projektowej. Interfejs środowiska i oferowane przez nie narzędzia Uruchamianie i konfigurowanie dodatku Simulation Przygotowywanie modeli i definiowanie parametrów Analizy belek, konstrukcji ramowych i kratownic Obliczenia części jedno- i wieloobiektowych Analizy konstrukcji symetrycznych i złożeń Obliczenia elementów blaszanych Analizy zmęczeniowe Automatyzacja generowania siatek Praktyczne przykłady analiz wytrzymałościowych Wykonuj statyczne analizy wytrzymałościowe jak profesjonalista!

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

48
Baw się z nami naklejkami. Pojazdy 4+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się z nami naklejkami. Pojazdy 4+
Dostępny44 szt.

Jakie pojazdy pracują na budowie? Czym pojedziemy na wycieczkę? Co przewozi cysterna? Bawiąc się tą książeczką, dziecko wzbogaci swoją wiedzę o pojazdach, a dodatkowo rozwiąże wiele ciekawych zadań: połączy w pary pasujące obrazki, narysuje po liniach przerywanych, policzy elementy.Baw się z nami naklejkami to źródło udanej zabawy i sposób na naukę z dzieckiem.

9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

49
Gitara drewniana, niebieska - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gitara drewniana, niebieska
Eichhorn
Dostępny15 szt.

Ta zabawka zachwyci każde dziecko. Drewniana gitara ma metalowe struny, które trzeba odpowiednio nastrajać. Zabawka rozwija zdolności muzyczne już od najmłodszych lat. Długość gitary – 54.0 cm

113,40 zł
102,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,34 zł

50
Tove Jansson. Mama Muminków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tove Jansson. Mama Muminków
Dostępny39 szt.

Muminki to nie całkiem bajka... Tove Jansson, młoda fińska pisarka szwedzkojęzyczna, obiecująca malarka, ilustratorka książek dla dzieci i uznana rysowniczka politycznych karykatur. Jej ojciec Viktor Jansson był rzeźbiarzem, a matka, Signe – projektantką. Jej bracia również byli artystami. Mieszkała w Helsinkach, ale większość czasu spędzała z dala od swojego atelier, na wyspie Klovharu w Zatoce Fińskiej, która stała się tłem dla jej książek. Życie Tove zmieniło się, gdy w 1945 roku wydała pierwszą powieść o małych trollach, które pokochali dorośli i dzieci. Stworzyła Dolinę Muminków – szczęśliwą krainę, o której marzyła podczas wojennych nalotów – pełną ciepła, przyjaźni i koloru, choć niewolną od mroku i problemów. Przez czterdzieści lat, aż do śmierci, żyła ze swoją partnerką, graficzką Tuulikki Pietilä, pierwowzorem Too-tiki. Ich podróże oraz pobyt na wyspie zostały utrwalone na taśmach filmowych, które stały się podstawą kilku filmów o ich życiu. Intymne dzienniki z niemal całego życia, tysiące listów i szpargałów, ale przede wszystkim wieloletnia zażyłość z Tove pozwoliły Boel Westin, profesorce ze Sztokholmu, napisać fascynującą opowieść o twardo stąpającej po ziemi artystce i fenomenie jej Muminków. Wkrótce na ekranach film biograficzny „Tove” w reżyserii Zaidy Bergroth. Boel Westin jest szwedzką literaturoznawczynią i wykładowczynią na uniwersytecie w Sztokholmie. Jej doktorat był nowatorskim i wnikliwym studium Familjen I dalen (The Family in the Valley), poświęconym fenomenowi Doliny Muminków. Podczas tych prac weszła w bliską zażyłość z Tove Jansson, dzięki temu uzyskała dostęp do bardzo prywatnych, wręcz intymnych materiałów – dzienników, jakie Tove systematycznie pisała, i do jej korespondencji. Wiele razy odwiedziła Polskę, promując swą książkę i spotykając się z czytelnikami i miłośnikami twórczości Tove Jansson.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

Wróć do góry