hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 10 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Opowiadania z piaskownicy (Renata Piątkowska), na drugim 155 dań do pudełka. Domowa dieta bez glutenu (Joanna Zielewska). Kolejny produkt to Człowiek, który śpi (Georges Perec) oraz Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa (Holly Black).
1
Opowiadania z piaskownicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania z piaskownicy
Dostępny107 szt.

Kolejne przygody Tomka, znanego z Opowiadań dla przedszkolaków. Codzienne życie niesie naszemu bohaterowi wiele przygód i przeżyć, na ogół zupełnie niezrozumiałych dla dorosłych. Cześć! To ja, Tomek. Niektórzy mnie już znają z książki Opowiadania dla przedszkolaków. Znów mam do opowiedzenia mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii. Wszystkie wydarzyły się w całkiem zwyczajnych miejscach w domu, w piaskownicy na podwórku, w kinie, w windzie, u fryzjera, w tramwaju, w sklepie i ? oczywiście ? w przedszkolu. Ciekawe przygody mogą się przydarzyć wszędzie, nie tylko daleko stąd, i nawet w najzwyklejszy szary dzień. Bo tak naprawdę żaden dzień nie jest szary i zawsze coś się dzieje. Książka wpisana na Złotą listę książek polecanych przez Fundację ABCXXI patronującą akcji Cała Polska czyta dzieciom

29,90 zł
18,54 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,36 zł

2
155 dań do pudełka. Domowa dieta bez glutenu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
155 dań do pudełka. Domowa dieta bez glutenu
Dostępny338 szt.

Osoby na diecie bezglutenowej to dzisiaj już całkiem liczna społeczność. Niektórzy znaleźli się w tej grupie, gdyż ich organizm tak zdecydował, a inni dlatego że w bezglutenowym menu upatrzyli nowy kulinarny trend. Pierwsi postępują rozsądnie, bo dieta bezglutenowa jest dla nich jak lek. A pozostali? O ile tylko nie stają się fanatykami kuchni gluten free, tydzień czy weekend bezglutenowy raz na jakiś czas może być dla nich po prostu pozytywnym kulinarnym doświadczeniem. Niezależnie od przyczyn stosowania takiej diety, dla wszystkich bezglutenowych jedzenie poza domem wciąż bywa niełatwym zadaniem. Dlatego możliwość przygotowania szybkich i prostych, a co najważniejsze zbilansowanych posiłków, które da się zabrać ze sobą, jest tak istotna. Jeśli zatem organizm rzucił ci wyzwanie i dieta eliminacyjna stała się twoją codziennością, nie traktuj jej jak pasma wyrzeczeń. Niech będzie okazją do eksperymentowania w domowej kuchni. Książka zawiera bezglutenowy jadłospis na 4 tygodnie, uzupełniony praktycznymi wskazówkami. Są tu sprawdzone przepisy na domowe pieczywo niezawodne do kanapek, lecz także takie, które zastąpi słodki podwieczorek.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

3
Człowiek, który śpi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który śpi
Dostępny102 szt.

Przedstawiona książka jest powieścią jednowątkową. Perec, „nawiązując do pewnego szczególnego okresu w życiu”, opowiada historię – swoją własną historię – człowieka, który przerywa studia, wycofuje się z życia, wybija na margines, dobrowolnie zajmuje pozycję outsidera. Zrywa istniejące więzi, unieważnia dotychczasowe parametry czasu i przestrzeni, własną egzystencję sprowadza do niezbędnego minimum, do kilku powtarzalnych gestów zapewniających przetrwanie. Popada w coraz większe zobojętnienie, doznaje uczucia całkowitego wyobcowania. Stopniowo pozbawia swoje istnienie jakiejkolwiek wagi. Życie wypełniają mu zajęcia bez znaczenia. Grywa samotnie w karty, stawia pasjanse, czyta „le Monde” linijka po linijce, godzinami wędruje po mieście, wchodzi do przypadkowych kin, „odwiedza muzea, bary, dworce, biblioteki publiczne”. Żyje w stanie zawieszenia. Wykonuje automatyczne czynności: myje się, goli, ubiera, śpi, je, pierze skarpetki. Powoli zatraca poczucie rzeczywistości. Daje unosić się życiu, dryfuje po jego powierzchni, wyzbyty poczucia hierarchii, oduczony jakichkolwiek upodobań. Wyzerowany. Egzystuje jak człowiek skazany na życie. Uczy się samotności, bierności, milczenia. Ulega iluzji, że można wymknąć się światu, „nie dając mu żadnego punktu zaczepienia”. Wreszcie, schwytany w pułapkę zwodniczego poczucia mocy, obezwładniony narastającą rozpaczą, powoli wydobywa się z odrętwienia, próbuje narzucić swej „chwiejnej egzystencji jarzmo nieugiętej dyscypliny”. Reguluje sobie życie jak zegarek, ustanawia codzienne rytuały, opracowuje rozkład zajęć, wytycza trasy wędrówek, nie zdaje się na przypadek. Już wie, że „obojętność jest bezużyteczna”, że nikt nie może ujść dyktatowi czasu ani historii. […]

36,00 zł
23,40 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,60 zł

4
Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elfy ziemi i powietrza. Tom 1. Zła królowa
Dostępny1105 szt.

Magiczny i fantastyczny świat, w którym toczy się odwieczna walka między dwoma królestwami elfów, znany polskiemu czytelnikowi z trylogii Okrutny książę i innych książek autorki. Szesnastoletnia Kaye jest współczesną koczowniczką. Uparta i niezależna, podróżuje z miasta do miasta z zespołem rockowym swojej matki, póki złowróżbne wydarzenie nie zmusi jej do powrotu w rodzinne strony. Tam, w przemysłowym krajobrazie New Jersey, Kaye odkrywa, że stała się pionkiem w odwiecznej walce o władzę między dwoma rywalizującymi królestwami elfów, walce, która może się skończyć jej śmiercią.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

5
Ocalenie. Część 2. Rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalenie. Część 2. Rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim
Dostępny91 szt.

W czerwcu 2019 roku małżeństwo państwa Olszewskich przeprowadziło wywiad rzekę ze znanym polskim kaznodzieją Ojcem Augustynem Pelanowskim. Książka została wydana pod tytułem "Ocalenie" w listopadzie 2019 roku, ciesząc się olbrzymim zainteresowaniem. Ocalenie część druga jest kontynuacją wywiadu z ubiegłego roku poszerzonego o pytania dotyczące obecnej sytuacji kapłana oraz znaków czasów, które obserwuje. Spokojnie można nazwać ją komentarzem do księgi Apokalipsy, uwrażliwiającym odbiorcę na szukanie relacji z Chrystusem ponad wszystko.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6
Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewa Demarczyk śpiewa piosenki Zygmunta Koniecznego, 2 CD
Ewa Demarczyk, Warner Music Polska
Dostępny23 szt.

Lista utworów: • CD 1: 1. Karuzela z Madonnami (sł. M. Białoszewski) 2. Garbus (sł. B. Leśmian) 3. Tomaszów (sł. J. Tuwim) 4. Grande Valse Brillante (sł. J. Tuwim) 5. Jaki śmieszny (sł. W. Faber) 6. Taki pejzaż (sł. A. Szmidt) 7. Wiersze Baczyńskiego (sł. K. Baczyński) Audio Player 8. Pocałunki (sł. M. Pawlikowska-Jasnorzewska) 9. Czarne anioły (sł. W. Dymny) 10. Groszki i róże (sł. Kacper i Rostworowski) 11. Deszcze (sł. K. Baczyńskiego) • CD 2: 1. Karuzela z Madonnami (sł. M. Białoszewski) 2. Taki pejzaż (sł. A. Szmidt) 3. Czarne anioły (sł. W. Dymny)

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

7
Mata podłogowa, miasto - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata podłogowa, miasto
Askato
Dostępny21 szt.

Zestaw piankowych puzzli, z których można zbudować miasto. Elementy można dowolnie konfigurować i tym samym zmieniać układ miasteczka. Ulice są o szerokości 5 cm, także będą idealne dla małych samochodzików. Na matach znajdują się ulice, a także atrakcje miasta (fontanny, zoo). Mata może posłużyć jako miejsce do zabawy, siedzenia lub jako droga dla samochodzików czy lalek.

75,90 zł
64,52 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,38 zł

8
Zdrowe kolana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe kolana
Dostępny3 szt.

Kłucie, ciągnięcia, tkliwość kolana - takie objawy powodują niepewność, zmniejszają ruchomość i prowadzą do nieprawidłowej postawy, a co za tym idzie - do utraty witalności i gorszego samopoczucia. O kolana trzeba dbać. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom można zapobiegać dolegliwościom, łagodzić je, a nawet likwidować. W poradniku: 120 ćwiczeń rozciągających, wzmacniających i poprawiających stabilność kolan 362 kolorowe zdjęcia ilustrujące ćwiczenia wraz z opisem plan codziennych treningów ćwiczenia różnych struktur powięziowych Bądź aktywny - rozpocznij własny program ćwiczenia kolan! SPIS TREŚCI: Przedmowa Przedmowa do pierwszego wydania polskiego Do rzeczy? Dlaczego sami powinniśmy dbać o własne zdrowie? Systematyczne ćwiczenia poprawiają sprawność fizyczną Wgląd w kolano Prawidłowo funkcjonujące elementy budulcowe kolana ? łąkotka, więzadła poboczne i krzyżowe, torebka stawowa, rzepka, chrząstka stawowa, mięśnie, zapewniają stabilność największego stawu w ludzkim organizmie Zużycie stawu: zwyrodnienia stawu kolanowego Wpływ na zużycie się stawu mają: wady postawy, nieprawidłowe obciążenie, stany zapalne, złamania kości i inne uszkodzenia kolana Znaczenie aktywności fizycznej przy zwyrodnieniu stawu kolanowego Różne formy aktywności fizycznej. Odpowiednio dobrany ruch pozytywnie wpływa na istniejące już zwyrodnienie stawów Program ćwiczeń dla zdrowych kolan Ćwiczenia (120) poprawiające sprawność kolan po zwyrodnieniach, endoprotezoplastyce, kontuzjach i operacjach. Odzież i obuwie oraz właściwie dobrane przybory do ćwiczeń Ćwiczenia dla początkujących i zaawansowanych Podstawowe zasady dbania o kolana Załącznik Dzienniczek treningowy. Program ćwiczeń dla początkujących i zaawansowanych Skorowidz

69,00 zł
9
Smutek tropików - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smutek tropików
Dostępny25 szt.

Claude Lvi-Strauss (1908-2009) należał do twórców wspaniałej humanistyki francuskiej z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, a Smutek tropików (1955) jest niepowtarzalnym dokumentem z tamtego okresu. Przede wszystkim jednak stanowi fascynującą, w znacznej mierze autobiograficzną książkę podróżniczą. Autor był jednym z pierwszych (a po części też ostatnich) badaczy ginącej kultury brazylijskich Indian. Na poły sensacyjna opowieść o tych badaniach z przełomu lat trzydziestych i czterdziestych tworzy trzon tej książki i zajmuje ponad połowę jej objętości. Atrakcyjność dzieła nie polega tu jednak na poszukiwaniu egzotyki, lecz na zgłębianiu natury ludzkiej w jej historycznych, etnicznych i społecznych formach. Mimo że napisana w sposób popularny, relacja jest zarazem pełna głębokiej refleksji filozoficznej nad losem współczesnego świata. Okazją po temu są opisane w książce podróże do jeszcze innych miejsc, przede wszystkim do muzułmańskiej i buddyjskiej Azji. Znajdziemy tu jakże aktualne również w naszym stuleciu wizyjne niemal ujęcia relacji Wschodu z Zachodem, analizę przyczyn tego podziału i utraconych szans utworzenia wspólnej kultury. Smutek tropików poprzedza inne wielkie dokonania Lvi-Straussa: Antropologię strukturalną i serię „Mitologie” (m.in. Surowe i gotowane, Od miodu do popiołu), ale zajmuje pośród nich pozycję dzieła najwybitniejszego pod względem literackim i filozoficznym, zaliczanego niekiedy do stu najważniejszych książek XX wieku.

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

10
Say It Better Kurs wymowy brytyjskiej i amerykańskiej poziom podstawowy A1-A2 średni B1-B2 i zaawansowany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Say It Better Kurs wymowy brytyjskiej i amerykańskiej poziom podstawow...
Dostępny34 szt.

MÓW JAK NATIVE SPEAKER! Opanuj angielską wymowę w dwóch standardowych odmianach - brytyjskiej i amerykańskiej. Kurs pomoże Ci brzmieć jak native speaker i bez problemu rozumieć ze słuchu naturalny, codzienny język. Say It Better. Angielski to zawierająca 132 strony książka z kursem wymowy, skierowana do osób na różnym poziomie zaawansowania. Każdy z 54 rozdziałów przedstawia sposób wymawiania danego dźwięku, przykłady wyrazów, w których występuje, i najczęstsze błędy, jakie popełniają osoby uczące się angielskiej wymowy. Publikacja obejmuje dostęp do nagrań MP3 oraz różnorodnych ćwiczeń, które w serwisie i aplikacjach SuperMemo wspiera autorska metoda inteligentnych powtórek. W książce znajdziesz: - opis wszystkich dźwięków wymowy brytyjskiej i amerykańskiej - przykłady dźwięków w wyrazach - typowe błędy w wymowie - ćwiczenia - klucz odpowiedzi. Kupując książkę, otrzymujesz kod dostępu do multimedialnej wersji kursu z nagraniami MP3 i ćwiczeniami, dostępnej w aplikacjach i na platformie SuperMemo.com. Zawartość podręcznika może nieznacznie odbiegać od materiału kursów online w SuperMemo.com ? w kursach mogą wystąpić np. dodatkowe/inne zadania lub ćwiczenia, których nie ma w książce. Niezbędne wymagania techniczne dotyczące korzystania z materiałów multimedialnych znajdują na stronie SuperMemo.apps. SuperMemo.com to między innymi: - indywidualny dostęp do kursów na platformie internetowej i w aplikacjach SuperMemo (Windows, Android, iOS), online i offline - nagrania MP3 - automatyczna synchronizacja postępów nauki między Twoimi urządzeniami - funkcja rozpoznawania mowy, która interpretuje Twoją odpowiedź i motywuje Cię do wypowiadania się na głos podczas wykonywania ćwiczeń - oparta o badania naukowe, wielokrotnie nagradzana autorska metoda inteligentnych powtórek SuperMemo, pozwalająca zapamiętywać tysiące słów i informacji z blisko 100% skutecznością.

129,90 zł
105,22 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 24,68 zł

11
Puzzle 100 elementów. Psy - Buldog francuski - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. Psy - Buldog francuski
Educa, 100
Dostępny1 szt.

Marka Educa to wieloletnia tradycja. Jej historia rozpoczyna się w 1894 roku i trwa do dzisiaj. Obecnie, produkty spod znaku Educa są dystrybuowane do ponad 75 krajów na całym świecie.Marka Educa to gwarancja najwyższej jakości. 90% produktów jest wytwarzanych w zakładach znajdujących się w Barcelonie. Przechodzą one surowe kontrole bezpieczeństwa, a do ich wytworzenia używa się odnawialnych i przyjaznych dla środowiska surowców.Katalog Educa oferuje niezwykle bogatą gamę puzzli dla wszystkich grup wiekowych, łącząc najbardziej prestiżowe marki własne i najpopularniejsze licencje, ponieważ najlepszym sposobem na zadowolenie rzeszy fanów jest odkrywanie nowych możliwości i nowych wzorów.W 2017 roku Educa była pierwszym producentem puzzli, który otrzymał certyfikat FSC na wszystkie produkty wykonane z papieru i tektury. Forest Stewardship Council (FSC) to organizacja non-profit, która chroni, monitoruje i promuje zrównoważoną gospodarkę leśną. Certyfikat FSC oznacza, że cały używany papier i tektura jest identyfikowalny i pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

24,00 zł
22,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

12
Międzynarodowy handel morski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowy handel morski
NiedostępnyBrak

Książka dotyczy handlu morskiego, sfery kluczowej dla podtrzymania handlu międzynarodowego. W publikacji uwzględniono zagadnienia związane ze swobodą żeglugi morskiej, zasadami funkcjonowania transportu morskiego oraz handlem międzynarodowym. Opisano także usługi realizowane w ramach handlu morskiego oraz dokumentację związaną z procesami transportowymi i ładunkowymi.Książka ukazuje, w jaki sposób realizowany jest handel globalny przy wykorzystaniu statków handlowych. Duże zainteresowanie budzi, skąd pochodzą i jak się znalazły w danym kraju produkty kupowane w lokalnym sklepie. Lektura tej publikacji pozwoli odkryć, jakie zależności i mechanizmy wiążą się z handlem morskim. Czytelnik dowie się, jak silnie gospodarki poszczególnych krajów uzależnione są od transportu różnych towarów drogą morską.

27,30 zł
25,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,18 zł

13
Segregator A5 Wróżki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A5 Wróżki
Beniamin
Dostępny9 szt.

Segregator w formacie A5.

7,40 zł
6,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,74 zł

14
Puzzle 100 Psy - Chihuahua G3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 Psy - Chihuahua G3
Educa
Dostępny2 szt.

Marka Educa to wieloletnia tradycja. Jej historia rozpoczyna się w 1894 roku i trwa do dzisiaj. Obecnie, produkty spod znaku Educa są dystrybuowane do ponad 75 krajów na całym świecie.Marka Educa to gwarancja najwyższej jakości. 90% produktów jest wytwarzanych w zakładach znajdujących się w Barcelonie. Przechodzą one surowe kontrole bezpieczeństwa, a do ich wytworzenia używa się odnawialnych i przyjaznych dla środowiska surowców.Katalog Educa oferuje niezwykle bogatą gamę puzzli dla wszystkich grup wiekowych, łącząc najbardziej prestiżowe marki własne i najpopularniejsze licencje, ponieważ najlepszym sposobem na zadowolenie rzeszy fanów jest odkrywanie nowych możliwości i nowych wzorów.W 2017 roku Educa była pierwszym producentem puzzli, który otrzymał certyfikat FSC na wszystkie produkty wykonane z papieru i tektury. Forest Stewardship Council (FSC) to organizacja non-profit, która chroni, monitoruje i promuje zrównoważoną gospodarkę leśną. Certyfikat FSC oznacza, że cały używany papier i tektura jest identyfikowalny i pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

24,00 zł
22,80 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

15
Craft with Fun Ozdoba Bn Eva Ciasteksprzyl 3w1 Pbh 12/288 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,70 zł
3,85 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 3,85 zł

16
Tworzę obrazy. Kolorowanka antystresowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tworzę obrazy. Kolorowanka antystresowa
Dostępny42 szt.

Wyjątkowa antystresowa kolorowanka, na kartach pokolorujesz piękne ilustracje.Usiądź, odpocznij, odstresuj się tworząc samodzielnie piękne obrazy.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

17
Szara eminencja polskiego wywiadu wojskowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szara eminencja polskiego wywiadu wojskowego
Dostępny36 szt.

Polski wywiad odegrał przed wybuchem II wojny i w czasie jej trwania wybitną rolę. Polacy w przestrzeni działań niejawnych należeli do ścisłej elity. Był to godny podziwu wysiłek organizacyjny i konsekwentna praca setek osób, przez wiele lat zaangażowanych w tworzenie jego struktur, poczynając od chwili restytucji państwa w 1918 r., a jego zręby tworzono przecież jeszcze w czasie pierwszej wojny światowej. Profesjonalne przygotowanie i niemal bezgraniczne zaangażowanie ludzi to dwa podstawowe warunki skuteczności działania na rzecz niepodległego i suwerennego państwa. Dorobek ten został w większości bezpowrotnie zmarnowany i stracony w wyniku zmian politycznych i terytorialnych, które objęły Europę, a w największym stopniu Polskę. W dwubiegunowym, powojennym świecie przestrzeń polskości bardzo zmalała. Wraz z utratą podmiotowości i wasalizacją państwa zdeprecjonowała się i zmniejszyła jego przestrzeń kulturowa. Stefan Mayer to oficer dyplomowany Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych w latach 1940-1945, człowiek wyjątkowej miary, o nieprzeciętnych predyspozycjach i cechach charakteru. Cieszył się zasłużonym autorytetem, zarówno wśród współpracowników, jak też przeciwników. Swoje życie związał z walką o restytucję państwa i służbą Rzeczypospolitej w szeregach kilku formacji zbrojnych, tworzących później odrodzone Wojsko Polskie. Wraz z upływem czasu stał się wybitnym oficerem wywiadu.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

18
Tarot szamański - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tarot szamański
Dostępny6 szt.

Książka w całości o szamanizmie, bez konkretnych wskazań na kulturalne, historyczne czy archetypowe korzenie tarota szamanów. Znajduje się w niej interpretacja podstawowych symboli ogólnych dla całej kultury szamańskiej. Dzięki tej książce przemówi do Ciebie niezwykła talia – otworzą się przed Tobą szamańskie światy, odnajdzie się Twój osobisty pomocnik i przewodnik, przemówi do Ciebie Twoje zwierzę siły. Talia szamanów jest w stanie odpowiedzieć dosłownie na wszystkie pytania bez wyjątku, dotyczące wszelkich aspektów naszego życia. Ale zrobi to w swoim własnym, indywidualnym stylu, nie zawsze zgodnym z tradycyjną interpretacją arkanów tarota. Ale warto zagłębić się w tę talię choćby ze względu na trafność jej podpowiedzi.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

19
Segregator B6 Wróżki mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator B6 Wróżki mix
Beniamin
Dostępny4 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.Segregator w formacie B6.

6,50 zł
5,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,65 zł

20
Zestaw heksagonalny 51 elementów Spider Man - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw heksagonalny 51 elementów Spider Man
Beniamin
Dostępny11 szt.

Zestaw heksagonalny 51 elementów SPIDER MANWieloelementowy zestaw pisaków, kredek, farbek oraz kredek woskowych z motywem z filmu Spider Man.

36,80 zł
33,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,68 zł

21
Zrównoważone systemy odwodnienia miast - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrównoważone systemy odwodnienia miast
Dostępny3 szt.

Podstawy hydrologiczne procesu retencji i infiltracji wód deszczowych,Podstawowe właściwości hydrogeologiczne gruntu,Wybór systemów zagospodarowania wód opadowych na terenach o różnym przeznaczeniu,Powierzchniowa i podziemna infiltracja wód opadowych,Oczyszczanie wód opadowych,Regulowanie przepływu w systemach odwodnieniowych.

69,30 zł
58,21 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 11,09 zł

22
Plastik? Nie, dziękuję! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastik? Nie, dziękuję!
Dostępny188 szt.

Plastik jest obecny w naszym życiu na każdym kroku. To bardzo praktyczne! Jednak kiedy plastik trafia do śmieci, staje się zagrożeniem dla ludzi i dla zwierząt. Ptaki, ryby czy inni mieszkańcy mórz zjadają plastikowe odpadki, które tam trafiły, i przez to umierają. Jeśli na naszym stole pojawia się ryba, która żywiła się plastikiem, to tworzywo sztuczne trafia też do naszych organizmów? W tej książeczce oprócz mnóstwa informacji na temat tworzyw sztucznych znajdziesz wiele prostych pomysłów, jak ograniczyć zużycie plastiku. Przyłącz się do nas!

3,00 zł
2,22 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 0,78 zł

23
Grand Union - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grand Union
NiedostępnyBrak

The first ever collection of stories from the bestselling and beloved author of Swing Time and White Teeth 'She's already one of our best novelists and essayists, this reminds us that her short stories are right up there too' Observer 'Sexy and hilarious. There is no moment in Grand Union when we are not entertained, or doubt that we are in the company of one of our best contemporary writers' Guardian 'Brilliant. Another slam dunk. Street life, patois, music, food, clothes, hair: Smith has her finger on the pulse of life and the utter weirdness of whatever has just become normal. This is a book of and for the times, sobering in its clarity but bracingly witty and clever' Evening Standard 'Smith's dialogue crackles with mordant wit. This dazzling collection of stories will leave you with plenty to think about' Independent Interleaving ten completely new and unpublished stories with some of her best-loved pieces from the New Yorker and elsewhere, Zadie Smith presents a dizzyingly rich and varied collection of fiction. Moving exhilaratingly across genres and perspectives, from the historic to the vividly current to the slyly dystopian, Grand Union is a sharply alert and prescient collection about time and place, identity and rebirth, the persistent legacies that haunt our present selves and the uncanny futures that rush up to meet us.

41,10 zł
38,22 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,88 zł

24
Seven Lies - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seven Lies
Dostępny7 szt.

I devoured Seven Lies in less than 24 hours. Such a clever, deliciously dark page turner and a compelling read Alice Feeney, author of SOMETIMES I LIE A dark, gripping story with one of the most interesting and compelling narrators I've ever encountered. Highly recommended Shari Lapena, author of THE COUPLE NEXT DOOR 'Friends forever' becomes a weapon swung with fatal force in Elizabeth Kay's debut. A thriller deftly told through seven lies, the calmly manipulative Jane is a protagonist who will haunt you long after you finish turning the pages. The truth, it turns out, can be far more dangerous than any lie....It's going to be the next massive thriller. Pandora Sykes Dark, vivid, and engrossing. You won't want to put this one down! Cara Hunter, author of CLOSE TO HOME Seven Lies is the perfect psych thriller - smart, dark and morally ambiguous. I loved it. Tammy Cohen, author of WHEN SHE WAS BAD

36,00 zł
32,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

25
Ninth House - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ninth House
NiedostępnyBrak

The instant SUNDAY TIMES and NEW YORK TIMES bestseller, and Goodreads Choice Award winner, that Stephen King calls ?Impossible to put down?. Leigh Bardugo?s Sunday Times and New York Times bestselling adult debut is a mesmerising tale of power, privilege and dark magic set among the Ivy League elite. Galaxy ?Alex? Stern is the most unlikely member of Yale?s freshman class. A dropout and the sole survivor of a horrific, unsolved crime, Alex was hoping for a fresh start. But a free ride to one of the world?s most prestigious universities was bound to come with a catch. Alex has been tasked with monitoring the mysterious activities of Yale?s secret societies ? well-known haunts of the rich and powerful. Now there?s a dead girl on campus and Alex seems to be the only person who won?t accept the neat answer the police and campus administration have come up with for her murder. Because Alex knows the secret societies are far more sinister and extraordinary than anyone ever imagined. They tamper with forbidden magic. They raise the dead. And sometimes they prey on the living . . .

48,00 zł
43,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

26
Romeo and Juliet No Fear Shakespeare - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romeo and Juliet No Fear Shakespeare
NiedostępnyBrak

Read ROMEO AND JULIET in graphic-novel form?with NO FEAR! NOW IN COLOR! Based on the No Fear Shakespeare translations, this dynamic graphic novel?now with color added?is impossible to put down. The illustrations are distinctively offbeat, slightly funky, and appealing to teens. Includes: - An illustrated cast of characters - A helpful plot summary - Illustrations that show the reader exactly what?s happening in each scene?making the plot and characters clear and easy to follow

55,00 zł
52,80 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,20 zł

27
Luftwaffe Emergency Fighter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luftwaffe Emergency Fighter
NiedostępnyBrak

In late 1944, the German Air Ministry organised what it called an 'Emergency Fighter Competition' intended to produce designs for quick-to-build yet technically and tactically effective jet fighter aircraft capable of tackling the anticipated arrival of the B-29 Superfortress over Europe, as well as the British Mosquito and US P-38 Lightning which were appearing in ever greater numbers. Thus was born a cutting-edge, highly sophisticated series of aircraft including the futuristic and elegant Focke-Wulf Ta 183; the extraordinary Blohm und Voss P.212, and the state-of-the-art Messerschmitt P.1101 series. Armed with heavy cannon and the latest air-to-air rockets and missiles, these were designed to inflict carnage on American bomber formations at high speed. Using stunning three-view illustrations of each prototype along with full colour artwork, aviation expert Robert Forsyth traces the history of the extraordinary aircraft of the 'Emergency Fighter Competition', Hitler's last throw of the dice in the air war against the Allies.

74,00 zł
28
T-34 vs StuG III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
T-34 vs StuG III
NiedostępnyBrak

In the summer of 1944, the Red Army staged a massive armoured assault up the Karelian Isthmus with the intent of eliminating any remaining German and Finnish forces facing the Leningrad region. Most of the Soviet units sent into Finland were new to the region, moving mainly from the fighting in the Leningrad area. As a result, some had the latest types of Soviet equipment including the new T-34-85 tank, fielded alongside the older T-34-76. Germany refused to sell the Finns new tanks without a reinforced military alliance, but in 1943 began selling them a few dozen StuG III assault guns. This made the StuG III battalion the most modern and powerful element of the Finnish armoured division, and it saw very extensive combat in the June-July summer battles. Featuring specially commissioned artwork and an array of archive photographs, this is the absorbing story of the parts played by Soviet and Finnish armour in the epic battles in Finland during June and July 1944.

74,00 zł
29
Chiaro A2 edizione aggiornata podręcznik + online - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiaro A2 edizione aggiornata podręcznik + online
NiedostępnyBrak

hiaro! E un corso di lingua italiana diviso in tre livelli (A1, A2 e B1) che mira a sviluppare negli studenti la capacita di imparare e di comunicare fin da subito. Grazie a una progressione estremamente graduale, a obiettivi didattici di immediata comprensione e a una struttura regolare, e adatto anche a studenti che non abbiano mai appreso una lingua straniera. Chiaro! E un progetto approvato dal comitato scientifico del PLIDA - Societa Dante Alighieri. Questa edizione aggiornata di Chiaro! A2 presenta una veste grafica rinnovata e contiene alcune novita: il videocorso, che segue la progressione grammaticale e le tematiche delle unita del libro la pagina attivita video alla fine di ogni unita nuove foto alle pagine introduttive delle unita

130,00 zł
111,80 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 18,20 zł

30
Fonetica pratica della lingua italiana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fonetica pratica della lingua italiana
NiedostępnyBrak

Un ricco eserciziario dedicato alla fonetica italiana. Ogni capitolo affronta in modo chiaro e semplice le principali regole di pronuncia e offre una vasta gamma di esercizi pratici. Oltre al suono delle parole, il libro affronta il tema della scrittura e quello dell?intonazione delle frasi, senza trascurare consigli per capire l?italiano regionale e suggerimenti per i parlanti di molte lingue straniere.

97,90 zł
84,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 13,71 zł

31
Pracownicze plany kapitałowe.Obowiązki pracodawcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pracownicze plany kapitałowe.Obowiązki pracodawcy
NiedostępnyBrak

Pracownicze plany kapitałowe (PPK) są nową formą dodatkowego i długoterminowego oszczędzania z możliwością skorzystania ze zgromadzonych środków po ukończeniu 60 roku życia. Dla osób zatrudnionych przystąpienie do programu jest dobrowolne. W każdej chwili także mogą do niego przystąpić lub z niego zrezygnować. Natomiast podmioty zatrudniające (np. pracodawcy, zleceniodawcy) mają obowiązek przystąpienia do PPK. Wdrożenie PPK w firmach to nie lada wyzwanie. Następuje ono etapami. W tym roku do PPK dołączą firmy zatrudniające co najmniej 50 i co najmniej 20 osób. Natomiast od 1 stycznia 2021 r. obowiązek stosowania ustawy o PPK spocznie na pozostałych podmiotach zatrudniających oraz na jednostkach sektora publicznego. Wiążą się tym nowe obowiązki, terminy, procedury. W publikacji zawarto informacje zarówno dla adresatów programu, jak i dla firm mających obowiązek jego wdrożenia. W przejrzysty sposób opisana została krok po kroku procedura wdrożenia PPK, a także pozostałe obowiązki związane z jego prowadzeniem. Uczestnicy programu dowiedzą się z publikacji, w jaki sposób mogą rozporządzać zgromadzonymi w PPK środkami ? m.in. jak najkorzystniej je wypłacać, w jakich przypadkach taka wypłata jest możliwa czy też jak nimi dysponować w razie śmierci. To przystępne i wyczerpujące opracowanie pomoże w pracy specjalistom z zakresu kadr i płac, kadrowym i księgowym. Zainteresuje też pracodawców oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w zakresie rozliczania wynagrodzeń.

89,00 zł
85,44 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 3,56 zł

32
Szkice o literaturze XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice o literaturze XX wieku
NiedostępnyBrak

Skice o literaturze xx wieku można czytać jako opowieść o długim trwaniu pewnych idei w historii i kulturze. Chodzi w szczególności o światopogląd pozytywizmu i jego obecność w dwudziestowiecznej kulturze polskiej (zwłaszcza po roku 1945). [...]. Można też rozumieć książkę Jana Tomkowskiego jako przewodnik po miejscach o szczególnym znaczeniu dla kultury i literatury polskiej ubiegłego stulecia. Kresy i Galicja w prozie Leopolda Buczkowskiego, Warszawa w twórczości Marka Nowakowskiego i Stefana Kisielewskiego, Mazowsze w prozatorskich zapisach Ludwika Bohdana Grzeniewskiego - to właśnie takie miejsca, poddawane głębokiej mityzacji i nieustannie promieniujące wielorakimi sensami. Można wreszcie czytać Szkice o literaturze xx wieku jako rzecz traktującą o skomplikowanych przemianach form literackich w dobie nowoczesności. Rekonstrukcja i zinterpretowanie tych przemian jest przedmiotem rozpraw o poezji Juliana Tuwima i Stanisława Grochowiaka, eseistyce (szeroko pojętej) Stanisława Mackiewicza, Zygmunta Haupta i Stanisława Łosia czy mikronarracjach Grzeniewskiego. W istocie te wszystkie perspektywy myślenia o dwudziestowiecznej literaturze polskiej ? historyczno - ideowa, topograficzna, genologiczna - wzajemnie się dopełniają. (z recenzji prof. Tomasza Wójcika) Szkice Jana Tomkowskiego to teksty o gęstej fakturze, nasyconej mnóstwem interesujących szczegółów, anegdot, dopowiedzeń podawanych w spokojnym rytmie, w zdaniach klarownych i uporządkowanych. Zauważyć warto, że kilka z nich ma w podtytule określenie ?esej?. Autor traktuje esej jako gatunek literacki i o takich tylko pisze.[?] W całości tom jest interesującą, czasem nawet intrygującą wycieczką w zakamarki polskiej literatury xx wieku, a znów tam, gdzie narracja dotyczy zjawisk pierwszorzędnych, Autor ujawnia nieoczekiwane punkty widzenia i konteksty. (z recenzji prof. Mieczysława Dąbrowskiego)

42,00 zł
41,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

33
Nowa humanistyka. Tom 60. Pamięć perwersyjna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa humanistyka. Tom 60. Pamięć perwersyjna
NiedostępnyBrak

Jan Borowicz – kulturoznawca i psychoterapeuta psychoanalityczny, pracownik Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się teorią psychoanalityczną i badaniami polskiej pamięci. Autor książki Nagość i mundur. Ciało w filmie Trzeciej Rzeszy (2015) i współautor książki Ślady Holokaustu w imaginarium kultury polskiej (2017). Pamięć perwersyjna. Pozycje polskiego świadka Zagłady to książka, z którą warto dyskutować i rozmowa ta jest pasjonująca, a jej stawka wysoka. Debatujemy o kategoriach bardzo istotnych dla zrozumienia polskiej kultury i społeczeństwa. Przyglądamy się pracy budowania narzędzi krytycznych. Próbujemy wraz z autorem wyczytywać subtelne treści z wybieranych do rozważań tekstów kultury. Zyski poznawcze są bezdyskusyjne. Przyjemność lekturowa – nie ulega żadnej wątpliwości: to świetnie napisana książka. prof. Roma Sendyka

45,00 zł
44,10 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

34
Merapi i inne opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Merapi i inne opowiadania
Dostępny81 szt.

"Merapi" to szesnaście z życia wziętych opowiadań, które łączy wspólny motyw: moment w którym starannie skrywane uczucia i emocje wymykają się spod kontroli, popychając bohaterów do niezrozumiałych dla otoczenia decyzji i zachowań. Historie pasji, namiętności i napięć, które obnażają jakąś cząstkę prawdy o dzisiejszym globalnym świecie i o nas samych. Lekki styl opowiadań, ich wartka akcja i zaskakujące zakończenia sprawiają, że opowiadania czyta się jednym tchem, ale jednocześnie są zachętą do głębszej refleksji. Merapi to nazwa aktywnego indonezyjskiego wulkanu, który w wyniku erupcji pochłonął życie setek ludzi. Jednocześnie poprawił warunki bytowe tym, którzy przeżyli, użyźniając uprawianą przez nich ziemię. Niektórzy tubylcy uważają go za boga, inni ? za przekleństwo.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

35
Starsight - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starsight
NiedostępnyBrak

All her life, Spensa has dreamed of becoming a pilot. Of proving she?s a hero like her father. She made it to the sky, but the truths she learned about her father were crushing. The rumours of his cowardice are true ? he deserted his flight during battle against the Krell. Worse, though, he turned against his team and attacked them. Spensa is sure there?s more to the story. And she?s sure that whatever happened to her father in his starship could happen to her. When she made it outside the protective shell of her planet, she heard the stars ? and it was terrifying. What she learned turned her world upside down. Everything Spensa?s been taught is a lie. But Spensa also learned a few things about herself ? and she?ll travel to the end of the galaxy to save humankind if she needs to.

40,00 zł
36,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

36
Masaż izometryczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż izometryczny
NiedostępnyBrak

Masaż izometryczny jest elementem rehabilitacji współcześnie niemalże zapomnianym przez lekarzy oraz fizjoterapeutów. W poradniach medycznych wykonuje się go bardzo rzadko. A przecież jest bardzo cennym zabiegiem uzupełniającym w procesie stymulacji mięśni bodźcami mechanicznymi. Masaż izometryczny skutecznie wspomaga proces rehabilitacji odbudowy mięśni po urazach, zabiegach operacyjnych, czy zanikach akinetycznych i neurologicznych. Publikacja jest przeznaczona dla masażystów, lekarzy ortopedów, lekarzom rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapeutom. SKRÓCONY SPIS TREŚCI: 1. Ogólna budowa mięśni 2. Rodzaje skurczów mięśniowych 3. Uwarunkowania siły mięśniowej 4. Źródła energii 5. Badanie siły mięśniowej ? test Lovetta 6. Test Lovetta dla wybranych mięśni 7. Pomiary obwodowe według Weissa i Zembatego 8. Metodyka masażu izometrycznego

65,00 zł
37
BIM w cyklu życia mostów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BIM w cyklu życia mostów
Dostępny152 szt.

Wielu inżynierów utożsamia BIM wyłącznie z rozwinięciem technik CAD do trzeciego wymiaru i atrakcyjnymi wizualizacjami architektów, które w praktyce faktycznie mają ograniczoną przydatność przy opisywaniu prętów zbrojeniowych i spoin albo nadzorowaniu brygad robotników na budowie. Tymczasem doświadczenia krajów, które mają najwyższy poziom implementacji BIM, pokazują, że ta metodyka jest pierwszym i koniecznym krokiem w kierunku cyfryzacji procesów budowlanych, a w dalszych etapach również automatyzacji i robotyzacji całej branży. Tego rozwoju nie da się już zatrzymać. Niniejsza publikacja porusza zagadnienia związane z projektowaniem, budową i zarządzaniem obiektami mostowymi w kontekście metodyki BIM. Przedstawiono w niej obiektowe podejście do modelowania mostów, które w przyszłości będzie polegać m.in. na tworzeniu ich cyfrowych bliźniaków (digital twins). Autor prowadzi czytelnika przez kolejne etapy cyklu życia mostów, pokazując, jak ich wirtualne modele i powiązane z nimi cyfrowe technologie będą wpływać na procesy planowania, realizacji i utrzymania mostów. Książka zilustrowana została wieloma praktycznymi przykładami, które pochodzą z inżynierskiej i naukowo-badawczej aktywności autora oraz jego zespołu.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

38
Wykłady z analizy matematycznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady z analizy matematycznej
Dostępny80 szt.

Niniejsza książka powstała na podstawie wykładów z analizy matematycznej, prowadzonych przez autora dla studentów ?zyki. Może być również pomocna w nauczaniu matematyki studentów chemii, matematyki zaocznej i wydziałów politechnik, na których wykłada się analizę matematyczną jako osobny przedmiot. W stosunku do pierwszego wydania zmienił się zakres prezentowanego materiału. Dodano m.in. nowy rozdział poświęcony teorii dystrybucji. Wprowadzono także nowe fragmenty dotyczące równań cząstkowych ?zyki matematycznej.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

39
Schowek
129,00 zł
40
Puzzle 2x500 Emoji (Emotki) G3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2x500 Emoji (Emotki) G3
Educa
NiedostępnyBrak

Marka Educa to wieloletnia tradycja. Jej historia rozpoczyna się w 1894 roku i trwa do dzisiaj. Obecnie, produkty spod znaku Educa są dystrybuowane do ponad 75 krajów na całym świecie.Marka Educa to gwarancja najwyższej jakości. 90% produktów jest wytwarzanych w zakładach znajdujących się w Barcelonie. Przechodzą one surowe kontrole bezpieczeństwa, a do ich wytworzenia używa się odnawialnych i przyjaznych dla środowiska surowców.Katalog Educa oferuje niezwykle bogatą gamę puzzli dla wszystkich grup wiekowych, łącząc najbardziej prestiżowe marki własne i najpopularniejsze licencje, ponieważ najlepszym sposobem na zadowolenie rzeszy fanów jest odkrywanie nowych możliwości i nowych wzorów.W 2017 roku Educa była pierwszym producentem puzzli, który otrzymał certyfikat FSC na wszystkie produkty wykonane z papieru i tektury. Forest Stewardship Council (FSC) to organizacja non-profit, która chroni, monitoruje i promuje zrównoważoną gospodarkę leśną. Certyfikat FSC oznacza, że cały używany papier i tektura jest identyfikowalny i pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

62,00 zł
58,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

41
Okiem młodych badaczy. O duchowości i religijności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okiem młodych badaczy. O duchowości i religijności
Dostępny1 szt.

Czym jest duchowość oczami młodego badacza? Co nam daje? Po co angażujemy się w duchowe działania? Odpowiedź nie jest prosta, ale przynajmniej warto jej poszukiwać, bo jesteśmy istotami duchowymi, które budują wewnętrzny świat na podstawie jego doświadczania, interakcji z nim, w tym relacji interpersonalnych, własnych przemyśleń czy uczuć. Do tego potrzebna jest tożsamość, która konstytuuje nasze niepowtarzalne ja, moralność by znać reguły postępowania służące rozwojowi i nie krzywdzące innych, nasze ciało dające szansę przemieszczania się i ciekawej interakcji odczuć świata fizycznego. W tym wszystkim poszukujemy sensu życia i szansy na samorozwój. Duchowa sfera, prawdopodobnie dzięki duchowej inteligencji, umożliwia nam sterowanie tymi procesami. Czy mamy zatem jeszcze szansę odkryć coś nowego? Tak. Propozycje dotyczą nowej duchowości, kwantowej teorii świadomości, duchowości ekologicznej czy religii przyszłości ukazującej psychologiczne oblicze walki o ratowanie klimatu na Ziemi. Warto się zetknąć z tymi zagadnieniami, by ocenić, jaka przyszłość psychologiczna nas czeka.

25,20 zł
23,18 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,02 zł

42
Kalendarz dwuletni 2021-2022 Nasze inspiracje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz dwuletni 2021-2022 Nasze inspiracje
Dostępny1 szt.

Elegancki dwuletni Kalendarzyk Naszych Inspiracji na lata 2021-2022 zachęci Cię, by twórczo i z radością przeżyć każdy dzień. Inspirujący cennymi cytatami Idealny do mądrego planowania każdego dnia W małym formacie Oprawa: miękka Liczba stron: 64 Format: 145x86 mm Inspirowanie niech będzie naszym stylem życia - zrób prezent sobie i koleżance:)

10,60 zł
7,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,97 zł

43
Fake news. Produkt medialny czasów postprawdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fake news. Produkt medialny czasów postprawdy
NiedostępnyBrak

Katarzyna Bąkowicz podejmuje się niełatwej próby i próbę tę należy uznać za udaną zdefiniowania kluczowej dla prowadzonych przez nią rozważań kategorii fake newsa, który traktuje jako produkt medialny czasów postprawdy. Praca jest intelektualnie dojrzała, przemyślana i spójna. Jest odkrywcza, niebanalna poznawczo, inspirująca, skłaniająca do przemyśleń, ale i momentami ważnej i potrzebnej polemiki z Autorką. Już sam wybór problematyki wyraźnie wskazuje, iż pani Katarzyna Bąkowicz podjęła się analizy problemu nowatorskiego [...] stawiając sobie zadanie ambitne i podwójnie trudne, gdyż podjęła się eksploracji białej plamy badawczej, z którą to, poradziła sobie bardzo dobrze. Jej pracę czytam [] jako rozmywanie się kategorii prawdy w kulturze informacyjnej natychmiastowości, stąd sama prawdziwość informacji, staje się mniej istotna od możliwości przyciągania uwagi w dobie informacyjnego przeciążenia, co oczywiście odbywa się kosztem jej pauperyzacji i obniżania jakości prezentowanych informacji.z recenzji Prof. dr hab. Magdaleny Szpunar (UJ)

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

44
Torebka Świąteczna pionowa średnia Mikołaj mix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka Świąteczna pionowa średnia Mikołaj mix
NiedostępnyBrak

MIX wzorów! Towar wysyłany losowo.TOREBKA ŚWITECZNA 3D PIONOWA ŚREDNIA / ŚWIĘTY MIKOŁAJ 26X32X10

8,00 zł
7,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,80 zł

45
Teczka z gumką A5 Priplak Spider Man - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A5 Priplak Spider Man
Beniamin
NiedostępnyBrak

Gruba teczka Priplak w formacie A5, zamykana na gumkę.

12,20 zł
10,98 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,22 zł

46
Torebka Świąteczna pionowa średnia mix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka Świąteczna pionowa średnia mix
NiedostępnyBrak

MIX wzorów! Towar wysyłany losowo.TOREBKA ŚWITECZNA 3D PIONOWA ŚREDNIA mix wzorów - 26X32X12

8,00 zł
7,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,80 zł

47
Teczka z gumką A4 Priplak Spider Man - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4 Priplak Spider Man
Beniamin
NiedostępnyBrak

Gruba teczka Priplak w formacie A4, zamykana na gumkę.

14,30 zł
12,87 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,43 zł

48
Imigranci z Bliskiego Wschodu w polityce Unii.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imigranci z Bliskiego Wschodu w polityce Unii..
Dostępny26 szt.

Recenzowaną pracę, bacząc na jej walory poznawcze i praktyczne, należy uznać za potrzebny i liczący się głos w dyskusji nad polityką migracyjną UE i państw członkowskich. Tym bardziej ważny i interesujący, że dr Dalzar Nashwan Salem mógł spojrzeć na politykę migracyjną Unii Europejskiej od wewnątrz z pozycji migranta, a zarazem z zewnątrz młodego naukowca wykształconego i żyjącego w Europie.Z recenzji prof. dr. hab. Tadeusza Bodio Uniwersytet WarszawskiPracę autora oceniam wysoko. Szczególną wagę pracy dostrzegam zarówno w podjęciu tematu zasygnalizowanego w tytule, jak i przyjętej metodzie. Istotne w omówieniu i pogłębieniu problemu były badania terenowe, które mają tę dodatkową wartość, że zostały przeprowadzone przez jednego ze swoich. Autor wykorzystał doskonale swoją sytuację imigranta, tworząc z niej atut w kontekście badań naukowych.Z recenzji prof. zw. dr. hab. Marka Dziekana Uniwersytet ŁódzkiAutor wybrał problematykę aktualną, naukowo uzasadnioną. Tematyka ta jest rozległa, wieloaspektowa, stąd jej interdyscyplinarny charakter i podejście. Praca obejmuje obszary nauk politycznych, powszechnej historii współczesnej i stosunków międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem świata arabsko-muzułmańskiego i polityk mocarstw wobec Bliskiego Wschodu.Z recenzji prof. zw. dr. hab. Hassana Jamsheera Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w ŁodziPrzedstawiona do zaopiniowania praca porusza aktualny problem polityki Unii Europejskiej, który w swej naturze zakorzeniony jest w kilku obszarach badawczych. Autor skupił się na analizie polityki migracyjnej wybranych państw UE oraz wyzwaniach, które imigracja stawia przed władzami tychże państw.Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Rafała Czachora Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

49
Torebka Świąteczna pionowa duża mix - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka Świąteczna pionowa duża mix
NiedostępnyBrak

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.TOREBKA ŚWITECZNA PIONOWA DUŻA mix wzorów - 30X40X12

9,10 zł
8,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,91 zł

50
Cave Club. GNL87 Lalka Slate + Taggy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cave Club. GNL87 Lalka Slate + Taggy
Mattel
NiedostępnyBrak

Oto Cave Club – grupa niesfornych młodych jaskiniowców, którzy wyprzedzają swoją epokę! Lalki Cave Club o szalonych fryzurach i neonowych stylizacjach oraz ich urocze prehistoryczne zwierzątka inspirują do opowiadania historii o zamierzchłych czasach. Każda postać ma wyjątkowego zwierzęcego towarzysza, grzebień i element dopasowany do swojej wyjątkowej osobowości. Punkty zgięcia w łokciach, nadgarstkach i kolanach umożliwiają odgrywanie pełnych akcji przygód takich jak ucieczka przed tyranozaurem lub omijanie płynącej lawy. Przenieś wyobraźnię w prehistoryczne czasy i odkrywaj nowe szalone historie z lalkami i zabawkami Cave Club. Era przyjaźni i zabawy trwa! Idealny prezent dla dzieci od 4 roku życia. Zbierz całą kolekcję!

71,90 zł
64,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,19 zł

Wróć do góry