hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 13 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Księga magii praktycznej. Rytuały i zaklęcia z Księgi Ceni do skutecznej ochrony i osiągania swoich celów (Brittany Nightshade), na drugim Edukacja wczesnoszkolna. Klasy 1-3. Niezbędnik ucznia (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Psi Patrol Magiczne obrazki Przygoda wzywa! (praca zbiorowa) oraz Przygody Koziołka Matołka. Część 2 (Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz).
1
Księga magii praktycznej. Rytuały i zaklęcia z Księgi Ceni do skutecznej ochrony i osiągania swoich celów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga magii praktycznej. Rytuały i zaklęcia z Księgi Ceni do skuteczn...
Dostępny111 szt.

Współczesna magia praktyczna może być tak prosta jak zapalenie świecy. Kiedy myślisz o magii, pierwszym słowem, które przychodzi ci do głowy, jest czarownica. Z pewnością wyobrażasz sobie starszą kobietę w blasku księżyca, która miesza eliksir gotujący się w kotle. Obok różdżka i czarny kot. Myślisz, że magię mogą praktykować tylko wybrane, wtajemniczone osoby. Nic bardziej mylnego! Magia praktyczna jest dostępna na wyciągnięcie ręki także dla ciebie! Współczesne czarownice uważają, że magia w dużej mierze opiera się na rytuale. Odprawianie rytuałów i rzucanie zaklęć nie musi być skomplikowane. Często już zapalenie świecy lub kadzidła czy użycie magicznego symbolu rozpoczyna proces rzucania zaklęć. Dziś czarownice używają magii do wykonywania wielu zadań. Ich magiczne praktyki mogą chronić, oczarowywać, kształtować wolę, wzmacniać pewność siebie, odczyniać uroki, tworzyć talizmany oraz tchnąć magię w zwyczajne przedmioty. Ty również możesz wejść do tego magicznego, pełnego zaklęć i rytuałów, świata! Wykorzystaj magię z Księgi Cieni doświadczonej czarownicy. Autorka, która praktykowaniem magii zajmuje się od wielu lat, dzieli się z tobą swoją osobistą Księgą Cieni. Co to takiego? W Księdze Cieni każda czarownica może spisywać i gromadzić swoje zaklęcia oraz rytuały tak, aby ocalić je od zapomnienia. Wiedźmy prowadzą takie księgi przez lata. W miarę jak czarownica doskonali swoje magiczne umiejętności, jej Księga Cieni rozrasta się. Zbiór może być również przekazywany z pokolenia na pokolenie i uzupełniany o nowe praktyki i zaklęcia. Autorka pokaże ci, jak stworzyć własną Księgę Cieni. Jej książka wyjaśnia naturę magicznych rytuałów i sposoby, jak możesz wykorzystać te pradawne tradycje. Magiczne zaklęcia są tak skomponowane, że z łatwością mogą je rzucać osoby początkujące, jak również te, które już magię praktykują. Już teraz przekonaj się, jak działa magia praktyczna. Jeśli czasem brakuje ci pewności siebie i martwisz się o to, czy twoje cele zostaną pomyślnie zrealizowane, wypróbuj przygotowany przez autorkę „Rytuał herbaciany przywracający pewność siebie”. Ten wykonywany rano prosty rytuał picia herbaty napełnia energią i ustanawia intencję, którą będziesz się kierował przez cały dzień. Magia praktyczna do wykorzystania każdego dnia.

39,30 zł
23,97 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,33 zł

2
Edukacja wczesnoszkolna. Klasy 1-3. Niezbędnik ucznia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja wczesnoszkolna. Klasy 1-3. Niezbędnik ucznia
Dostępny187 szt.

Niezbędnik ucznia to zestaw pomocy dla ucznia, który zawiera: termometr, zegar, modele budowy wyrazów, liczby w kolorach, figury geometryczne, pieniądze, lizaki, historyjki obrazkowe. Całość zapakowana w wygodne pudełko. Pomoce ułatwiają proces uczenia się. Do zestawu dołączona instrukcja opisująca sposoby wykorzystania pomocy. Pomoce umożliwiają naukę przez działanie. Dzięki temu produktowi edukacyjnemu, zajęcia mają szansę stać się bardziej atrakcyjne i ciekawe, a co najważniejsze produkt może posłużyć na kilka lat nauki w klasach 1–3. Wymiary opakowania: 30.0 cm x 21.0 cm

33,40 zł
29,73 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,67 zł

3
Psi Patrol Magiczne obrazki Przygoda wzywa! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol Magiczne obrazki Przygoda wzywa!
NiedostępnyBrak

Książka twardostronicowa w twardej oprawie z chromowanymi kartkami z kartonową latarką imitującą latarkę. Chromowane przyciemnione strony przy poruszaniu białą lupką dają wrażenie podświetlenia.

25,00 zł
18,25 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

4
Przygody Koziołka Matołka. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Koziołka Matołka. Część 2
Dostępny12 szt.

Koziołek szuka Pacanowa. W tej części opisane są przygody w polskich górach i nad morzem, rejs do Afryki, podróż do Ameryki, do Nowego Jorku, pobyt wśród Indian, potem wśród poszukiwaczy złota i z powrotem w Polsce.

9,90 zł
5,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,96 zł

5
Flet prosty plastikowy, czerwony - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flet prosty plastikowy, czerwony
Magplast
Dostępny46 szt.

Flet prosty wykonany z trwałego tworzywa ABS w kolorze czerwonym. Przydatny podczas zabawy w domu i nauki w szkole. Ten instrument jest doskonały dla początkujących oraz średnio zaawansowanych uczniów. Polecany do edukacji muzycznej w szkołach.

21,90 zł
19,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,19 zł

6
Szpiedzy. Miasto świateł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiedzy. Miasto świateł
Dostępny112 szt.

Sara Martinez jest hakerką. Niedawno włamała się do nowojorskiego systemu opieki zastępczej, aby ujawnić, że jej przybrani rodzice to oszuści i przestępcy. Jednak zamiast zyskać miano bohaterki, Sara trafia do aresztu dla nieletnich, gdzie nie wolno jej używać komputera. Matka, brytyjski szpieg, nie tylko uwalnia Sarę z więzienia, ale także daje jej szansę na znalezienie domu w tajnej agencji MI6. Miejscy szpiedzy to piątka bystrych dzieciaków z różnych stron świata zebranych w tajnej bazie w Szkocji. Kiedy nie uczęszczają do miejscowej szkoły z internatem, doskonalą swoje wyjątkowe umiejętności: złodziejskie sztuczki, włamywanie się, obserwacja i korzystanie z materiałów wybuchowych. Wszystko to pozwala im udać się tam, gdzie dorośli nie dadzą rady. Sara zostaje wysłana do Paryża na międzynarodowy szczyt młodzieży, włamuje się do komputera konkurencyjnej szkoły, aby zapobiec nieuczciwemu wygraniu miliona euro, zwisa z budynku trzydzieści metrów nad ziemią i próbuje powstrzymać złoczyńcę… Ale nikt nie mówił, że uratowanie świata będzie łatwe…

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

7
Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katastrofy 2. Słynne i przemilczane tragedie w powojennej Polsce
Dostępny5 szt.

Zapomniane tragedie i katastrofy, których nie dało się przemilczeć. Dramatyczne wypadki, które wstrząsnęły powojenną Polską. Z labiryntu płonących wyrobisk kopalni Barbara-Wyzwolenie nie mieli dokąd uciec. Zabijał ich tlenek węgla. Pożar ten, w pierwszy dzień wiosny 1954 roku, jest największą tragedią w polskim górnictwie po drugiej wojnie światowej. W tym samym czasie w USA powstał tajny raport CIA na temat wielkiej katastrofy kolejowej pod Wałbrzychem. Tyle że nikt ze starszych wałbrzyszan takiej katastrofy nie pamięta… Leszek Adamczewski dalej tropi największe katastrofy w powojennej Polsce – już nie tylko lądowe. Czas zatarł szczegóły zatonięcia promu Jan Heweliusz, a wiedza o upadku na Poznań bombowca Pe-2FT została ukryta celowo. Informacje o pożarach szczecińskiej Kaskady i zabytkowych spichrzy w Bydgoszczy oraz o wybuchu w warszawskiej Rotundzie PKO i utajnionych przez władze komunistyczne katastrofach kolejowych z licznymi ofiarami, uzupełniają reportaże z tragicznych wypadków samolotów pasażerskich PLL LOT Kopernik i Kościuszko. Autor próbuje wyjaśnić także zagadkę katastrofy samolotu AN-24, który w 1969 roku uderzył w górę Policę w Beskidach. Leszek Adamczewski – poznański pisarz i dziennikarz. Autor blisko trzydziestu książek. Od 2009 roku współpracuje z Wydawnictwem Replika. Począwszy od debiutanckich Złowieszczych gór, aż do tej pory pozostawał wierny tematyce zagadkowych i tajemniczych wydarzeń z lat drugiej wojny światowej, w tym nieznanych losów skarbów kultury. Pracując wiele lat w prasie poznańskiej, wielokrotnie pisał o tragediach i wypadkach w Polsce. Dlatego postanowił poświęcić także dwa opracowania powojennym już katastrofom – największym, a w czasach PRL często utajnianym. Niniejsza książka jest jednym z nich.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

8
Przygody Koziołka Matołka 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Koziołka Matołka 3
Dostępny65 szt.

Ta książeczka spodoba się każdemu dziecku Koziołek idzie do wojska. Koziołek w warszawskim zoo, u smoka wawelskiego, na wulkanie i wśród delfinów, aż w końcu w upragnionym Pacanowie – poznaj przygody sympatycznego zwierzątka.

9,90 zł
7,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,77 zł

9
Języczek-podróżniczek i cztery pory roku. Zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Języczek-podróżniczek i cztery pory roku. Zima
NiedostępnyBrak

Program terapeutyczny „Języczek-Podróżniczek i cztery pory roku” skierowany jest do dzieci cztero- i pięcioletnich, u których proces rozwoju mowy przebiega z opóźnieniem. Program składa się z czterech części, których tematyka dotyczy kolejnych pór roku: jesieni, zimy, wiosny, lata. Każda część, czyli pora roku, zawiera 12 scenariuszy, które mogą być realizowane jako cykl ćwiczeń systematycznie prowadzonych w czasie grupowych zajęć logopedycznych lub jako pojedyncze zabawy. Scenariusze mogą też być wykorzystywane do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem.

18,90 zł
14,93 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,97 zł

10
Pragnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragnienia
Dostępny1024 szt.

Wciągająca, seksowna, pełna emocji Pragnienia to wyjątkowa historia o młodych ludziach, którzy muszą nauczyć się walczyć o to, czego pragną najbardziej – o siebie nawzajem. On ma udane życie - pochodzi z zamożnej rodziny, cieszy się ogromnym powodzeniem u kobiet, jest gwiazdą koszykówki w drużynie Red Shadows. Po wygranych mistrzostwach dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ona, choć zawsze marzyła o studiach artystycznych i pasjonuje się fotografią, jest studentką ekonomii. Rezygnuje z marzeń, ma wiele problemów, jest samotna. Wszystko za sprawą toksycznego ojca, który szykuje ją na następczynię swojego biznesu. Z pozoru Janka i Wiktorię różni dosłownie wszystko. Łączy? Niewytłumaczalna chemia. Spotkanie tej dwójki jest jak zderzenie się dwóch potężnych żywiołów! Przypadkowo poznają się w klubie Hades 66. Ukradkowe spojrzenia, intrygująca rozmowa i zmysłowy taniec niemal natychmiast przeradzają się w pełen namiętności wieczór. Odtąd nie mogą przestać o sobie myśleć. Wkrótce jednak w życiu Janka zdarzy się coś, co zmieni je już na zawsze, zrujnuje karierę, marzenia i dobrze zapowiadającą się przyszłość. Czy ta znajomość jednak okaże się dla nich najważniejsza w życiu? Dla prawdziwej miłości pełnej pożądania i beztroskich chwil oraz pewności, że spotkało się właściwą osobę, człowiek jest w stanie poświęcić wszystko. Ale czy miłość naprawdę jest warta tej ceny?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

11
Naklejanki niespodzianki. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejanki niespodzianki. Zwierzęta
Dostępny52 szt.

Naklejanka niespodzianka ze zwierzętami! Na kartach tej książeczki czeka na ciebie wspaniała zabawa.Przyklej nalepki zgodnie z instrukcją, a zobaczysz, jak gruszka zamienia się w kota, liść w papużkę, a pączek w świnkę. Dorysuj brakujące elementy. Udekoruj obrazek flamastrami lub kredkami.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

12
II Rzeczpospolita w 100 przedmiotach. Wydanie 2 uzupełnione i poprawione - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
II Rzeczpospolita w 100 przedmiotach. Wydanie 2 uzupełnione i poprawio...
Dostępny93 szt.

II Rzeczpospolita trwała zaledwie 20 lat, ale wciąż budzi fascynację. Nic dziwnego – w historii Polski niewiele było okresów tak wielkiej kreatywności i mobilizacji we wszystkich możliwych dziedzinach. Pozbawiony państwa naród po 123 latach musiał wymyślić je na nowo. I zrobił to, począwszy od państwowej symboliki, publicznych gmachów, szkolnych podręczników i masowych organizacji poprzez mundury i broń dla wojska aż po najdrobniejsze przedmioty codziennego użytku. Polacy w dwudziestoleciu żyli, kochali, bawili się i pracowali jak inni ludzie tej epoki, ale robili to we własnym, niepowtarzalnym i niespotykanym gdzie indziej stylu. Świadectwem tego okresu w dziejach Polski są towarzyszące im przedmioty. Zwyczajne i niezwyczajne zarazem. Każdy z nich opowiada bowiem historię, którą trudno zrozumieć bez właściwego kontekstu. Dlatego książka ta nie jest zwykłym albumem ze zdjęciami. To nowy sposób opowiedzenia dziejów społecznych, politycznych, wojskowych, technicznych i kulturalnych II Rzeczypospolitej poprzez przedmioty, które identyfikują ją jako odrodzone, niepodległe i pełne młodzieńczej energii państwo. Lalka szrajerka "Shirley Temple “ i odbiornik radiowy Detefon, Koziołek Matołek i inne polskie komiksy, Bombowiec Łoś, myśliwiec p-11c, pistolet vis i pojazdy pancerne z peryskopem odwracalnym Rudolfa Gundlacha. Reklamy; „Cukier krzepi”, Polskiego Fiata 508 i Olla Gum, Wieżowiec Prudential i obrotowy parkiet restauracji Adria Port w Gdyni i transatlantyk Batory. Podkładka pod kufel z reklamą piwa Haberbusch i Schiele. I opakowanie papierosów Egipskie Sławojka: toi-toika wszechczasów. Luxtorpeda – polskie pendolino lat 30. i Piękna Helena Pm 36-1. Płyta wytwórni Syrena-Electro z nagraniem orkiestry Golda i Petersburskiego.Motocykl Sokół, kamper na podróż dookoła świata i walcarka Tadeusza Sędzimira. Meble w stylu art déco i naczynia z cukierni Ziemiańska. Dworzec Główny w Warszawie i Sala Sejmu Śląskiego. Polscy projektanci z czasów dwudziestolecia przebojem wdarli się do światowej elity. Jak nikt potrafili łączyć modne wówczas trendy modernizmu czy art déco z motywami oddającymi wielokulturowy charakter młodego państwa. Dlatego przedstawione w tej książce przedmioty są nie tylko „kamieniami milowymi” historii II Rzeczypospolitej – potrafią zachwycać do dziś.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

13
Listy Nikodema - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy Nikodema
Dostępny44 szt.

Listy Nikodema to niezwykle ważna książka. Ważna dla wierzących, i dla niewierzących. Dla ufnych i wątpiących. Dla szczęśliwych i cierpiących. Dla zakochanych w Jezusie i odrzucających Go. To przepiękne studium ludzkiej natury przeplatane historią życia Jezusa, jego Matki i uczniów. Wszystko opisane przez rabina Nikodema, członka Sanhedrynu, człowieka wątpiącego, bojaźliwego i przygniecionego cierpieniem, którego życie po spotkaniu ze Zbawicielem nie było już takie samo. Jan Dobraczyński (20 kwietnia 1910 r. - 5 marca 1994 r. w Warszawie) debiutował w 1933 r. artykułami i opowiadaniami, drukowanymi w czasopismach. W 1937 r. ukazała się jego pierwsza książka, a rok później powstała pierwsza powieść. W ciągu pięćdziesięciu lat pracy twórczej spod jego pióra wyszło ponad osiemdziesiąt książek. Był także tłumaczem, współscenarzystą i działaczem politycznym. Brał udział w kampanii wrześniowej jako ułan 2. Pułku Strzelców Konnych. Podczas wojny należał do Armii Krajowej i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim. Jako pracownik Opieki Społecznej, przyczynił się do uratowania ok. sześciuset dzieci żydowskich. W 1956 roku jako jeden z dwóch posłów na Sejm stanął w obronie życia nienarodzonych. Swoją twórczością Dobraczyński ukształtował wiarę kilku pokoleń katolików. Posiadł rzadką umiejętność wyjaśniania w prosty, a zarazem trafny i głęboki sposób prawd wiary, skomplikowanych stronic Pisma Świętego i paradoksów ludzkiej egzystencji. Listy Nikodema przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków są najwybitniejszą pozycją w dorobku autora. Doczekały się ponad stu wydań na świecie.

32,90 zł
25,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,90 zł

14
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 7. Śmierć w światłach rampy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 7. Śmierć w światłach rampy
Dostępny85 szt.

Tuż po przygodzie w Hongkongu Hazel Wong i Daisy Wells udają się do Rue Theatre w Londynie, aby zmierzyć się z zupełnie nowym wyzwaniem: aktorstwem. Nasze Towarzystwie Detektywistyczne ma pechowy zwyczaj pakowania się w niebezpieczne i nieprzyjemne przygody i wkrótce staje się jasne, że pojawią się kłopoty, tym razem na deskach teatru. Zazdrość, groźby i paskudne żarty szybko wymykają się spod kontroli – i właśnie wtedy ktoś znajduje… ciało. Teraz Hazel i Daisy muszą rozwiązać zagadkę przestępstwa... zanim morderca uderzy ponownie.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

15
Popcakes Surprise. Skacząca laleczka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Popcakes Surprise. Skacząca laleczka, mix wzorów
M&Z
Dostępny20 szt.

Ta laleczka spodoba się dzieciom. Została wykonana z dbałością o detale. Zbierz całą kolekcję! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,90 zł
7,03 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,87 zł

16
Samolot styropianowy, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samolot styropianowy, mix kolorów
M&Z
Dostępny9 szt.

Ten samolot spodoba się dzieciom. Został wykonany z dbałością o detale. Jest miękki i bezpieczny. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,90 zł
7,03 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,87 zł

17
Mini zwierzątka - zestaw 3w1, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini zwierzątka - zestaw 3w1, mix wzorów
M&Z
Dostępny27 szt.

Zestaw mini zwierzątek zapewni twojemu dziecku wiele godzin wspaniałej zabawy. Zestaw zawiera 3 figurki. Zabawka wykonana jest z wysokiej jakości produktów z dbałością o szczegóły. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

8,90 zł
7,92 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,98 zł

18
Pink Tattoo. Tom 3. Jaśmina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pink Tattoo. Tom 3. Jaśmina
Dostępny21 szt.

Trzeci tom chwytającej za serce serii „Pink Tattoo”! Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było. Jaśmina znalazła swój azyl w PInk Tattoo - w miejscu, gdzie słowa rodzina i przyjaźń nabrały nowego znaczenia. Po rozwodzie pozornie poukładała swój świat, żyjąc dla innych ludzi, nie dla siebie. Tylko nieliczni poznali jej tajemnicę, która zaważyła na przyszłości, w której nie było miejsca na miłość. Tymon wie, czym jest odpowiedzialność za błędy i jaki jest świat rządzący się zupełnie innymi prawami. Aby w nim przetrwać, trzeba się przystosować. Zbyt często odwracał wzrok, stał się podejrzliwy, a pięści służyły mu do obrony. Oboje nie wierzyli, że można obrócić przeszłość w pył, by raz na zawsze stała się nicością. Nigdy nawet nie marzyli, że będą mogli odrodzić się z własnych popiołów.

38,90 zł
29,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

19
Mru Mru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mru Mru
Dostępny54 szt.

Opowieść o kręgu życia i wielkich pytaniach, które domagają się odpowiedzi. Małą Mru Mru martwi to, że nie jest jak inne niedźwiedzie… Nie jest głodna latem, kiedy wszystkie niedźwiedzie zajmują się głównie jedzeniem do syta, na zapas i wcale nie chce jej się spać, gdy zapadają w sen zimowy… A możecie wierzyć, że leżenie w norze przez całą zimę jest naprawdę bardzo, bardzo, bardzo… nudne. Za to obserwowanie spadających z nieba płatków śniegu wydaje się fascynujące! Historia Mru Mru, która marzyła o tym, by zobaczyć zimę, pokazuje dzieciom, że warto słuchać głosu serca, a bycie innym nie musi być powodem do zmartwienia. Fińska literatura dla dzieci w najlepszym wydaniu. Książka wydana w ramach projektu „Bliskie-dalekie sąsiedztwo"

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

20
Taśma samoprzylepna z dyspenserem 19mm x 33m MILAN - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma samoprzylepna z dyspenserem 19mm x 33m MILAN
MILAN
Dostępny13 szt.

Taśma samoprzylepna 19mm x 33m z dyspenserem.

10,60 zł
21
Atelier spiczastych kapeluszy 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atelier spiczastych kapeluszy 5
Dostępny28 szt.

Podczas drugiego testu umiejętności Yuini ? chłopiec przystępujący do niego wraz z Agatą i Riche ? zostaje przemieniony w bestię przez jednego z kapeluszy z rondem. Tymczasem Koko wraz z Tetią i Qifreyem muszą zmierzyć się z przeklętym dziedzictwem ludu Romonon. Czy osłabiony ranami profesor zdoła ochronić swoje uczennice przed nienawidzącymi czarodziejów posągami ze szczerego złota i czającym się w ciemnościach przeciwnikiem, który nie cofnie się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel? Nie zawsze chcemy zrobić to, co do nas należy, lecz naszym obowiązkiem jest za każdym razem dawać z siebie wszystko.

25,20 zł
22,18 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,02 zł

22
W Robaczkowie. Wielki pożar łąki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W Robaczkowie. Wielki pożar łąki
Dostępny67 szt.

W Robaczkowie nastała jesień. Spokój jesiennych porządków zakłócił jednak pożar, który wybuchł na łące. Mieszkańcy miasteczka natychmiast pospieszyli na pomoc swoim sąsiadom. Niestety łąka została doszczętnie spalona, a domki jej mieszkańców zniszczone. Gdzie się teraz podzieją? Gdzie zamieszkają na czas odbudowy domów? Oczywiście – w Robaczkowie! Ale czy wszyscy znajdą schronienie w gościnnych progach? Gdzie podzieje się rodzina pająków? Czego przestraszą się dorośli i czy przedszkolaki zawstydzą ich swoją otwartością? Druga część przygód dobrze znanych mieszkańców Robaczkowa, o tym, jaka powinna być prawdziwa życzliwość pozbawiona uprzedzeń.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

23
To nie jest propaganda. Przygody na wojnie z rzeczywistością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie jest propaganda. Przygody na wojnie z rzeczywistością
Dostępny125 szt.

Żyjemy w czasach, kiedy to impuls, plotka czy fake news z mediów społecznościowych kreują codzienność. Hakerzy, internetowe boty, a może ISIS, Putin, Trump czy trolle internetowe kształtują naszą rzeczywistość oraz wartości. Pomerantsev udowadnia, że niejednokrotnie to właśnie online, w social mediach wykorzystywanych przez polityków toczą się nowe wojny o systemy wartości, demokrację i wizję świata. Autor podróżuje po świecie, bada archiwa, rozmawia z ludźmi próbującymi walczyć z fake newsami. Z podróży od Manili, przez Pekin, Moskwę po Stany Zjednoczone i Meksyk, Pomerantsev przywozi refleksje, że większy dostęp do informacji nie oznacza dla nas więcej wolności. Mniej lub bardziej autorytarne reżimy kontrolują narrację, uciszają przeciwników, ale i własnych obywateli poprzez bombardowanie ich fałszywymi newsami, półprawdami i propagandą. Czy w tym gąszczu informacji potrafimy oprzeć się wizjom i bajkom i wysupłać to, co jest prawdą? To nie jest propaganda to fascynujący reportaż, w którym wspomnienie o własnych rodzicach uciekających przed radzieckim KGB, przetykane jest współczesnymi rozmowami z twitterowym rewolucjonistami, populistami czy fanami jihadu.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

24
Peppa Pig. Świnka Peppa poznaje sztukę. Magiczne obrazki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa Pig. Świnka Peppa poznaje sztukę. Magiczne obrazki
Dostępny55 szt.

Książka twardostronicowa w twardej oprawie z chromowanymi kartkami z kartonową latarką imitującą latarkę. Chromowane przyciemnione strony przy poruszaniu białą lupką dają wrażenie podświetlenia.

24,99 zł
18,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

25
Wiersze dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci
Dostępny4 szt.

Wiersze dla dzieci Marii Konopnickiej wpisały się do kanonu polskiej literatury. Należą do tych wierszy, które dzieci uwielbiają słuchać, dorośli czytać, a piosenkarze śpiewać. Od pokoleń oczarowują najmłodszych czytelników bliską dziecięcej wyobraźni tematyką i urzekającą melodią polskiego języka. W wierszach mowa jest o bocianach, krasnoludkach, dzieciach bawiących się w ogrodzie, dojrzewających w sadzie owocach. Wsłuchując się w utwory Marii Konopnickiej, dzieci oddychają pięknem polskiej przyrody, uczestniczą w dziecięcych zabawach, uczą się polskich obyczajów. Lektura dla klasy I szkoły podstawowej

22,50 zł
16,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,30 zł

26
Nadchodzą czasy nowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadchodzą czasy nowe
Dostępny47 szt.

Siła kobiecej przyjaźni i matka walcząca o syna, w niespokojnych, wojennych czasach W roku 1794 trwa Insurekcja Kościuszkowska. Do wyzwolonej z rąk okupantów Warszawy przyjeżdża Balbina Leśniowska. Razem z księdzem Bonawenturą, przyjacielem i spowiednikiem rodziny, szuka syna. Włodek, dwudziestoletni student, dał się porwać powstańczej euforii, poszedł walczyć o Polskę - i słuch po nim zaginął. Balbina jest zdeterminowana, by za wszelką cenę odszukać swoje jedyne dziecko. Trop prowadzi do tajemniczej tatarskiej wróżki Tekli, pomocna też może okazać się nieokrzesana dziewczyna z gminu, która zostaje nową służącą Leśniowskiej, a także były żołnierz, którego właśnie spotkała rodzinna tragedia. Trzy bardzo różne kobiety połączą siły i zmierzą się z przeciwnościami i swoją przeszłością, która komplikuje całą sytuację. Weronika Wierzchowska – z urodzenia mieszczka, przez długie lata zatrudniona w wielkiej korporacji jako chemiczka. Niedawno przerwała karierę, zrzuciła 30 kilogramów i wyprowadziła się na wieś. Obecnie zawodowo związana z malutką firmą kosmetyczną. Chwile niezajęte wymyślaniem i wytwarzaniem kremów, żeli i serum odmładzających poświęca córce, domowemu kucharzeniu oraz grzebaniu w starych książkach, które bardzo kocha. Zamiłowanie do dawnych historii i do wymyślania własnych próbuje połączyć, tworząc opowieści o życiu kobiet: tych współczesnych i tych żyjących w dawnych czasach.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

27
Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supernawigatorzy. Jak zwierzęta odnajdują drogę
Dostępny11 szt.

Przyrodnicza książka roku 2019 według „Sunday Times”. Nocne żuki wpatrzone w Drogę Mleczną toczą kulkę nawozu po linii prostej. Żółwie morskie, langusty i ćmy odnajdują drogę, kierując się polem magnetycznym Ziemi. Wieloryby zachowują niezmienny kurs, pokonując tysiące mil, a ptaki po przemierzeniu całego oceanu trafiają do swojego gniazda na maleńkiej wysepce.  David Barrie zaprasza nas do zgłębienia tajników nawigacji zwierząt i wyjaśnia, w jaki sposób stworzenia duże i małe – a wśród nich i człowiek ‒ orientują się w przestrzeni.    Autor rozmawia z naukowcami z różnych stron świata i odwołuje się do przełomowych odkryć noblistów w dziedzinie neuronauki, ukazując zadziwiające zdolności najrozmaitszych zwierząt.   Supernawigatorzy... przedstawiają cuda zwierzęcej nawigacji, byśmy mogli choć trochę zrozumieć złożoność i piękno otaczającej nas przyrody. Czy wiesz, że: • Mrówki kierują się nie tylko słońcem, wiatrem i znakami orientacyjnymi. Wewnętrzny zegar i mechanizm liczenia kroków wskazują im, jaką pokonały odległość.    • Motyle przelatują tysiące kilometrów, posługując się finezyjnym kompasem słonecznym.    • Większość z nas całkowicie zarzuciła dawny zwyczaj uważnego przyglądania się otoczeniu i ciągłego – nawet nieświadomego – śledzenia, gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy. 

46,00 zł
38,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,82 zł

28
Multiprzewodnik - Gdańsk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Multiprzewodnik - Gdańsk
Dostępny40 szt.

Gdańsk przewonik - Główne miasto. Plan miasta

12,86 zł
9,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,60 zł

29
Dieta oczyszczająca jelita. Przełomowy program Clean Gut - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta oczyszczająca jelita. Przełomowy program Clean Gut
Dostępny26 szt.

Dieta Clean Gut, czyli czas na detoks jelit Autorska dieta Clean Gut, oparta na czterech prostych zasadach: usuwaj, zastępuj, zaszczepiaj i naprawiaj pomoże oczyścić jelita z nagromadzonych toksyn i odzyskać równowagę. Podzielona jest na dwie fazy: • pierwsza, to 21-dniowa dieta oczyszczająca, składająca się z potraw lekkostrawnych i wykluczająca pokarmy, które mogą prowadzić do zaburzenia pracy jelit; • druga, to 7-dniowy proces wprowadzania różnych produktów do codziennej diety i obserwacja, które z nich służą twoim jelitom, a które szkodzą. W ten sposób z łatwością uzdrowisz i zregenerujesz jeden z najbardziej obciążonych i najciężej pracujących układów w twoim organizmie. Jak przekonuje Alejandro Junger, zdrowe jelita to prosta droga do długotrwałego zdrowia. Dlaczego? Bo to właśnie ten niezwykły, składający się ze stu milionów komórek nerwowych układ odpowiada za stan naszego zdrowia i naszych emocji. Jeśli nie funkcjonuje on jak należy, szybko zaczynamy odczuwać tego skutki. Doktor Alejandro Junger – lekarz medycyny funkcjonalnej, kardiolog i internista. Ukończył podyplomowe szkolenie z zakresu chorób wewnętrznych w NYU Downtown Hospital. Wiedzę z zakresu medycyny wschodniej zdobył w Indiach.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

30
Jak wyjść z traumy i uzależnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jak wyjść z traumy i uzależnienia
Dostępny50 szt.

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem lub konsekwencjami traumy, sięgnij po ten poradnik napisany przez wybitną specjalistkę w dziedzinie leczenia tych problemów! Doświadczenia traumatyczne i uzależnienia to jedne z najbardziej powszechnych, jednocześnie najbardziej skrywanych, a nawet wypieranych problemów. Dr Lisa M. Najavits, opierając się na swoim ponad 30-letnim doświadczeniu klinicznym oraz aktualnych wynikach badań naukowych, prezentuje w tej książce autorską skuteczną i sprawdzoną metodę radzenia sobie z tymi problemami. Tłumaczy, jakie jest powiązanie między traumą i uzależnieniami, i daje konkretne wskazówki, jak powrócić do zdrowia i znowu cieszyć się życiem. Dzięki tej książce dowiesz się: • jak poprawnie interpretować sygnały, które wysyła twoje ciało, • co zrobić, aby przestać się obwiniać i umieć spojrzeć na siebie z miłością i współczuciem, • jak ograniczać swoje destruktywne zachowania, a rozwijać te, które przyspieszają powrót do zdrowia, • jak wyznaczać sobie realistyczne cele i jak je osiągać we właściwym dla siebie tempie. Autorka nie wymaga, byś dokonał szczegółowej analizy swoich traumatycznych doświadczeń lub uzależnień. Raczej delikatnie prowadzi cię za rękę i – cały czas okazując ci wsparcie – przeprowadza cię przez proces powrotu do zdrowia psychicznego. Umieszczone w książce wypowiedzi osób, które wyleczyły się z traumy i wyszły z uzależnienia, są dowodem, że to naprawdę jest możliwe! W każdym rozdziale tej książki znajdziesz praktyczne ćwiczenia oraz pytania, jakie dr Najavits zadaje pacjentom w gabinecie psychologicznym. „Autorka w ciepły, pełen akceptacji i wsparcia sposób pomaga oswajać lęk i wstyd związany z traumą i uzależnieniem. Uczy, jak porzucać stereotypy, krzywdzący język i oceny oraz budować postawę współczucia i szacunku wobec samego siebie. Dostajemy do rąk bardzo wiele praktycznych narzędzi – kwestionariuszy, ćwiczeń i pytań – które inspirują i pobudzają do wewnętrznej analizy. Poradnik polecam zarówno osobom, które rozważają sięgnięcie po profesjonalną pomoc psychoterapeutyczną, jak i tym, którzy już z niej korzystają, a chcieliby zintensyfikować ten proces i popracować bardziej samodzielnie”. – Magdalena Ryszka, psycholog, psychoterapeuta „Bardzo ważna pozycja w dziedzinie psychologii i świetny praktyczny poradnik zarówno dla terapeutów, jak i dla osób zmagających się z traumą i uzależnieniami. Doktor Najavits proponuje skuteczne strategie i metody, które umożliwiają trafne zdiagnozowanie problemu i wskazują konkretne możliwe działania terapeutyczne. Co najważniejsze, autorka na każdym etapie drogi tłumaczy w obrazowy i przekonujący sposób, co tak naprawdę dzieje się w psychice człowieka, jakie mechanizmy wpływają na nasze konkretne zachowania i na czym polegają złożone zależności między problemem traum i uzależnień”. – Adam Ligęza, psychoterapeuta

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

31
Skrzynka z owocami lub warzywami, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzynka z owocami lub warzywami, mix wzorów
Ecoiffier
Dostępny6 szt.

Ta skrzynka to wspaniały dodatek do kuchni czy sklepików Zawiera owoce lub warzywa (zestawy sprzedawane oddzielnie), dzięki którym dzieci wzbogacą swoją zabawę. Skrzynki można eksponować jedna obok drugiej lub ustawić w wieżę. Różnorodne owoce i warzywa to także świetna propozycja dla maluszków, które dopiero zapoznają się z otaczającymi je przedmiotami i kolorami. Liczba elementów: 16 Wymiary produktu: ok. 26.0 x 17.5 x 7.0 cm Wymiary opakowania: 7.0 x 26.0 x 18.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

32
Łączność bliskiego zasięgu na morzu (wyd. 2020) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łączność bliskiego zasięgu na morzu (wyd. 2020)
Dostępny237 szt.

Książka omawia skrótowo zasady łączności bliskiego zasięgu na morzu, w tym łączność rutynową i łączność w niebezpieczeństwie. Przedstawia schemat postępowania w niebezpieczeństwie, zasady używania radioboi ratunkowej EPIRB i transpondera radarowego SART. Zawiera też instrukcję obsługi stacji VHF DSC i omówienie systemu Navtex, podstawowego elementu rozpowszechniania informacji dotyczących bezpieczeństwa żeglugi. Niezbędnik żeglarza "Łączność bliskiego zasięgu na morzu" zawiera praktyczne informacje przydatne wszystkim, którzy posługują się środkami łączności na morzu.

24,00 zł
19,44 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 4,56 zł

33
After Auschwitz. Przejmujące świadectwo przetrwania przyrodniej siostry Anny Frank - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
After Auschwitz. Przejmujące świadectwo przetrwania przyrodniej siostr...
Dostępny81 szt.

Autorka, Eva Schloss, była najpierw przyjaciółką, a potem przyrodnią siostrą Anne Frank, której Dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw o Holocauście Mieszkały w sąsiednich kamienicach w Amsterdamie zanim zostały zmuszone do ukrywania się. W 1944 roku ich kryjówki zostały odkryte i obie dziewczynki wraz ze swoimi najbliższymi trafiły do Auschwitz. Anne nie przeżyła wojny. Z jej rodziny ocalał tylko ojciec, Otto Frank. Evie wraz z matką udało się przetrwać. Otto po wojnie związał się z matką Evy. W ten sposób połączyły się losy tych rodzin, a książka Evy jest w pewnym sensie kontynuacją Dziennika Anne Frank, swoistym Post Scriptum napisanym przez ocalałą z zagłady. Eva Schloss przez wiele lat nie chciała wracać wspomnieniami do czasów wojny. Książka jest świadectwem odkrywania przeszłości na nowo, pożegnaniem z bliskimi, którzy zginęli. Przede wszystkim jest to jednak opowieść o tym, co było „AFTER” - „PO” - w jaki sposób emocjonalnie i psychicznie udźwignąć to, co się wydarzyło? Jak zbudować szczęśliwe życie na gruzach poprzedniego? Tę książkę można pochłonąć w jeden wieczór, bo narracja jest dynamiczna i barwna, ale nie da się jej odłożyć potem na półkę. Trzeba sięgnąć po nią jeszcze raz i jeszcze raz, by odkrywać kolejne warstwy tej opowieści. Eva bowiem nie tylko opowiada historię, jakich znamy już wiele, ale rzuca też Czytelnikom wyzwanie. Zmusza nas, byśmy przemyśleli, czy to, co sądzimy o świecie i o człowieku da się obronić wobec takiego doświadczenia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

34
Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945
Dostępny301 szt.

Gdy pierwsza gwiazdka oznacza nadzieję. Święta w czasie wojny na zawsze zapadają w pamięć. Cudem zdobyte jedzenie, tekturowa choinka w kącie celi i wspólnie odśpiewane „Bóg się rodzi” na tyłach baraku były szczytem odwagi. Ale tak spędzone Boże Narodzenie stawało się też namiastką domu, iskierką nadziei, że kiedyś jeszcze spędzi się je z bliskimi. Sylwia Winnik sięga po nieznane dotąd świąteczne wspomnienia świadków historii. Inspiracją była dla niej opowieść rodzinna – wspomnienia prababci o Bożym Narodzeniu obchodzonym tuż po wojnie. W skromnych warunkach, ale w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze. Prababcia Emilia w czasie wojny ledwie uniknęła wywiezienia do Auschwitz. Te święta były więc dla niej prawdziwym cudem. Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945 to zbiór wspomnień dotyczących świąt spędzonych w obozach koncentracyjnych, w kołchozach na Syberii albo w konspiracji. Te chwytające za serce historie udowadniają, że w skrajnych sytuacjach to poczucie wspólnoty z innymi ludźmi może dać nadzieję i siłę, by przetrwać. Sylwia Winnik – autorka, która ocala ludzkie historie od zapomnienia. Do tej pory ukazały się trzy jej książki. Debiut Dziewczęta z Auschwitz szybko stał się bestsellerem.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

35
Mapa turystyczna - Szwajcaria Kaszubska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Szwajcaria Kaszubska
Dostępny6 szt.

1 strona - zawiera mapę Szwajcarii Kaszubskiej, Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, okolic Kartuz, Chmielna i Sierakowic wraz z Wieżycą, Ostrzycami i Szymbarkiem w skali 1 : 50 000. Mapa posiada siatkę GPS zgodną z WGS 84. Na mapie znajdują się nazwy głównych ulic w miejscowościach, aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych z kilometrażem, granice parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu.2 strona zawiera bogato ilustrowany opis miejscowości i ciekawych miejsc z historią, zabytkami i atrakcjami turystycznymi, wykaz szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych oraz plany następujących miejscowości: Kartuzy, Chmielno, Stężyca, Sierakowice, Linia, Szemud, Przodkowo, Somonino, Ostrzyce, Przywidz, Nowa Karczma i Liniewo.

23,90 zł
17,21 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,69 zł

36
Schowek
Choroby otępienne Elsevier Essentials
Dostępny150 szt.

We wszystkich krajach zachodnich choroby otępienne nabierają coraz większego znaczenia w codziennej praktyce lekarskiej. Głównym tego powodem jest rozwój demograficzny z rosnącym udziałem osób starszych w społeczeństwie. Poprawie uległy również możliwości wczesnego zdiagnozowania otępienia. I wreszcie, wzrost świadomości chorób otępiennych w populacji sprawia, że w razie wystąpienia problemów poznawczych osoby dotknięte chorobą oraz ich bliscy wcześniej szukają wyjaśnienia. Te różnorodne czynniki powodują, że także lekarze niebędący specjalistami są w swej codziennej pracy coraz częściej konfrontowani z pytaniami dotyczącymi chorób otępiennych. Książka ELSEVIER ESSENTIALS Choroby otępienne oferuje możliwość wszechstronnego prześledzenia różnych form otępienia, profilaktyki, diagnostyki, a także opcji terapeutycznych. Ilustracje, informacje na temat życia z otępieniem i listy kontrolne ułatwiają opiekę medyczną nad pacjentem. Udzielenie rzetelnej porady medycznej pacjentom i ich krewnym oraz wspieranie ich w życiu z otępieniem stanie się prostsze. W niniejszej publikacji m.in.: ? na początku rozdziału ? szybki przegląd omówionych zagadnień, ? wytyczne i dowody naukowe ? dla zabezpieczenia decyzji lekarskich, ? zalecenia dla pacjentów oraz ich rodzin i opiekunów ? istotne wskazówki (zwięźle i przekrojowo), ? ciekawe przypadki z praktyki lekarskiej ? dla wzbogacenia praktycznej wiedzy medycznej.

54,00 zł
37
Skarpety gładkie 2-6 ABS w24.033 - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,20 zł
38
Przewodnik po MongoDB - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po MongoDB
Dostępny14 szt.

MongoDB jest wieloplatformowym, nierelacyjnym systemem do obsługi baz danych, napisanym w języku C++. Nie przypomina ściśle ustrukturyzowanych relacyjnych baz danych, zamiast tego korzysta z dokumentów w formacie BSON. Ułatwia to bardziej naturalne przetwarzanie informacji w aplikacjach, oczywiście przy zachowaniu możliwości tworzenia hierarchii oraz indeksowania. W ten sposób cały system zyskuje na wydajności, co jest szczególnie istotne przy przetwarzaniu bardzo dużych zbiorów danych. MongoDB umożliwia stosowanie elastycznych modeli danych, uzyskiwanie wysokiego poziomu dostępności i poziome skalowanie. Ten praktyczny przewodnik jest przeznaczony dla użytkowników bazy MongoDB w wersji 4.2. W przystępny i konkretny sposób opisuje zalety stosowania dokumentowych baz danych, równocześnie wskazuje zaawansowane metody konfiguracji systemu oraz możliwe zastosowania w różnych projektach. Książka zainteresuje zarówno użytkowników i administratorów MongoDB, jak i programistów tworzących złożone aplikacje. Przedstawia kwestie tworzenia zapytań, indeksów, agregacji, transakcji, zbiorów replik, zarządzania systemem, shardingu i administrowania danymi, trwałości danych, monitorowania systemu oraz jego zabezpieczenia. Znalazło się tu także wprowadzenie do pracy z MongoDB, omówiono też zasady pracy z klastrem shardów oraz administrowania aplikacją i serwerem bazy MongoDB. W książce między innymi: ogólne zasady pracy z MongoDB operacje zapisu i wyszukiwania oraz tworzenie złożonych zapytań indeksy w kolekcjach, agregowanie danych i transakcje lokalny zbiór replik i korzystanie z replikacji konfiguracja elementów klastra monitorowanie systemu, kopie bezpieczeństwa i odtwarzanie bazy MongoDB MongoDB - przekonaj się na własnym systemie! O autorach Shannon Bradshaw jest wiceprezesem firmy MongoDB. Zarządza szkoleniami prowadzonymi przez MongoDB University w ramach programu MongoDB Professional Certification. Wcześniej był wykładowcą na wyższych uczelniach. Eoin Brazil zajmuje się dydaktyką w firmie MongoDB. Pracuje nad szkoleniami sieciowymi oraz bezpośrednimi. Kristina Chodorow jest inżynierem oprogramowania w firmie Google. Rozwijała zbiory replik MongoDB i napisała sterowniki dla języków PHP i Perl. Wypowiadała się na temat MongoDB na międzynarodowych konferencjach.

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

39
Dzikie zwierzęta - zestaw figurek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta - zestaw figurek
M&Z
Dostępny3 szt.

Ten zestaw figurek przeniesie dzieci do cudownego oraz tajemniczego świata zwierząt. Zabawka rozwija zdolności manualne i wyobraźnię dziecka. Zawartość zestawu: • lew, • lampart, • żyrafa, • zebra, • drzewo.

12,90 zł
11,48 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,42 zł

40
Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medytacje na każdy dzień. Ścieżka do spokoju, wydanie 2
NiedostępnyBrak

Książka ta zawiera przemyślenia, powiedzenia i przypowieści zaczerpnięte z nauk jednego z największych nauczycieli duchowych świata. Dalajlama Tenzin Gyatso, uznawany za inkarnację Awalokiteśwary, to przebywający od 1959 roku na emigracji przywódca Tybetańczyków, niekwestionowany autorytet moralny i laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Uważany jest za wielkiego mistrza duchowej ścieżki i stawiany w jednym rzędzie z tak poważanymi postaciami, jak choćby Jan Paweł II.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

41
Na Święta przytul psa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Święta przytul psa
Dostępny70 szt.

Zakochaj się w święta! Czarujący romans w klimacie bożonarodzeniowym – historia Ally i Bena, których połączyły poszukiwania nowych domów dla psiaków ze schroniska zagrożonego likwidacją. Ally Gilmore przyjeżdża z Nowego Jorku do Pine Hollow. To urocze miasteczko ma wszystko, czego Ally potrzebuje w ten świąteczny czas, nawet łagodnie prószący śnieg. Niestety jakiś Grinch postanowił wstrzymać finansowanie schroniska dla psów, które prowadzą jej dziadkowie. Ally nie może pozostać obojętna… Ben West opiekuje się swoją dziesięcioletnią siostrzenicą Astrid, której rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Nadmiar obowiązków w radzie miasta i niekończące się problemy jego mieszkańców sprawiają, że nie ma czasu dla siebie. Mimo wszystko postanawia pomóc Ally. Czy zdążą znaleźć domy dla wszystkich nietuzinkowych mieszkańców schroniska? Czy magia Świąt zmieni życie Ally i Bena na dłużej? Czy pomagając innym, można odnaleźć swoje szczęście?

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

42
Peppa pig. radosny dzień z peppą! Historyjki od linijki. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peppa pig. radosny dzień z peppą! Historyjki od linijki.
Dostępny41 szt.

Wyjątkowa książka w twardej oprawie dedykowana dla każdego dziecka w wieku przedszkolnym. Wewnątrz publikacji mnóstwo kolorowych ilustracji, ciekawostek o dzielnych pieskach i ich niezwykłych mocach oraz wyjmowany szablon do odrysowania różnych figur.

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

43
Zestaw Przyborów Szkolnych - Gorjuss Sparkle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Przyborów Szkolnych - Gorjuss Sparkle
Santoro
NiedostępnyBrak

Zestaw Przyborów Szkolnych - Gorjuss Sparkle & Bloom - Catch A Falling StarCatch a Falling Star to seria ze szkolnej kolekcji Sparkle & Bloom, wzbogacona mgiełką brokatu, utrzymana w odcieniach fioletu, z wizerunkiem dziewczynki Gorjuss na tle gwieździstego nieba łapiącej spadające gwiazdy.Zestaw przyborów szkolnych zapakowanych w przezroczysty piórnik zapinanyna specjalny suwak.Wewnątrz znajduje się kołonotes z gładkimi kartkami ozdobionymi dekoracyjnym nadrukiem, 4 ołówki, temperówka, gumka oraz brokatowa taśma klejąca.Wymiary: 14,5 cm x 20 cm x 2 cm.

62,00 zł
58,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,10 zł

44
Olej kokosowy. Lecznicze właściwości potwierdzone najnowszymi badaniami naukowymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olej kokosowy. Lecznicze właściwości potwierdzone najnowszymi badaniam...
Dostępny22 szt.

Olej kokosowy – lek znany na całym świecie: Olej kokosowy od wieków używany jest na całym świecie zarówno jako pokarm, jak i lekarstwo. Liczące ponad 2000 lat chińskie księgi medyczne opisują stosowanie oleju kokosowego w leczeniu przynajmniej 69 chorób. Olej kokosowy zajmuje również wysokie miejsce w medycynie ajurwedyjskiej, gdzie stosowany jest w leczeniu wielu schorzeń. W Ameryce Środkowej i Afryce Wschodniej ludzie piją olej kokosowy zawsze, gdy są chorzy. W ciągu stuleci przekonali się, że olej kokosowy jest bezpiecznym, naturalnym lekarstwem na wiele powszechnych chorób. Na Filipinach od dawna stosowany jest jako lek na wszystkie dolegliwości wewnętrzne i zewnętrzne. Godne uwagi jest to, że lecznicze właściwości oleju kokosowego opisane w tej książce zostały potwierdzone badaniami naukowymi. Dowiesz się z niej w jakich dolegliwościach może Ci pomóc. Ponieważ olej kokosowy ma tak wiele zastosowań, z pewnością znajdziesz takie, które korzystnie wpłyną na Ciebie. Olej kokosowy – najzdrowszy tłuszcz i wyjątkowa superżywność: Superżywność to pokarmy zawierające niezwykle wysoki poziom witamin, minerałów i przeciwutleniaczy lub zawierające pewne składniki posiadające niesamowite właściwości uzdrawiające. Ze wszystkich pokarmów, które uważane są za superżywność, szczególnie wyróżnia się jeden – to kokos, a konkretnie olej kokosowy. Olej kokosowy, najzdrowszy tłuszcz, może być słusznie nazywany najpotężniejszym superpokarmem na świecie. Dla wielu ludzi może to być szok, ponieważ tłuszcze generalnie nie są uważane za superżywność. Dzięki tej książce poznasz wiele korzyści, w szczególności dla zdrowia, które daje olej kokosowy. Zrozumiesz, dlaczego zasługuje on na tytuł najważniejszego superpokarmu. Nie może go zabraknąć w Twojej codziennej diecie. Przekonasz się, że trzy łyżki oleju kokosowego dziennie uchronią Twój mózg przed chorobami neurodegeneracyjnymi. Pożywienie, kosmetyk, a przede wszystkim lek w jednym, czyli olej kokosowy: W medycynie tradycyjnej na całym świecie olej kokosowy używany jest w leczeniu różnych schorzeń, od oparzeń i zaparć do rzeżączki i grypy. Współczesne badania potwierdzają zasadność stosowania oleju przy wielu z tych dolegliwości. Obecnie olej kokosowy i jego składniki (kwasy tłuszczowe) używane są do przygotowywania posiłków, mleka dla dzieci; przy karmieniu przez rurkę oraz w pozajelitowych (dożylnych) odżywkach dla pacjentów szpitali oraz jako nośnik dla leków stosowanych na skórę, a także w kremach, balsamach, kremach z filtrem, kosmetykach, pastach do zębów, mydłach i detergentach, jako biopaliwo i do wielu innych celów farmaceutycznych, odżywczych i kosmetycznych. Żaden inny pokarm nie ma tylu zastosowań jak olej kokosowy. Z tego względu Ty również możesz samodzielnie w domu wykonać wiele produktów do codziennej pielęgnacji ciała. Olej kokosowy jako lek pomoże Ci zadbać o skórę, poprawić jej wygląd, a przede wszystkim pozbyć się niedoskonałości. Poznaj lecznicze właściwości oleju kokosowego: Badania medyczne i żywieniowe udowodniły wiele korzyści zdrowotnych płynących z regularnego używania oleju kokosowego. Spożywanie oleju kokosowego może: • zabijać lub usuwać szkodliwe bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, • równoważyć mikrobiom w jelitach, • zwiększać energię, • stymulować metabolizm, • poprawiać funkcjonowanie tarczycy, • wspomagać utratę wagi, • poprawiać wchłanianie witamin i minerałów oraz poziom substancji odżywczych, • wesprzeć funkcjonowanie wątroby, • poprawiać funkcjonowanie nerek, • chronić przed artretyzmem i fibromialgią, • zmniejszać ryzyko łagodnego przerostu prostaty, • chronić przed rakiem, • zmiękczać suchą, szorstką skórę, • przyspieszać gojenie ran i oparzeń, • poprawiać wygląd skóry i włosów. Najnowsze badania naukowe potwierdzają lecznicze właściwości oleju kokosowego. Pokazują, że może on zapobiegać i odwracać wiele przewlekłych, zwyrodnieniowych chorób, a także spowalniać starzenie. Jego ogromną moc możesz sprawdzić na sobie, zwłaszcza, że nie powoduje on żadnych skutków ubocznych. Olej kokosowy – superżywność, lek i kosmetyk

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

45
Alopecjanki. Historie łysych kobiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alopecjanki. Historie łysych kobiet
Dostępny34 szt.

Bohaterki książki Alopecjanki. Historie łysych kobiet to kobiety, którym „łysa głowa” nie przysłoniła życia. Choć łatwo nie było, stoczyły walkę ze swoimi demonami i wygrały. Spełniają się zawodowo, realizują swoje pasje, tworzą udane relacje. A przede wszystkim obalają stereotyp, według którego „kobieta musi mieć włosy”. Alopecia Areata, czyli łysienie plackowate, według danych organizacji The American Hair Loss Association z 2017 roku, dotyczy 2 proc. światowej populacji. Z roku na rok osób z łysą głową, w tym w dużej mierze kobiet, jest coraz więcej. Naukowcy i lekarze nie znają przyczyny tej choroby. Nie ma na nią jedynej skutecznej terapii. Bywa, że włosy odrastają, ale zdarza się, że nie wracają nigdy. Pozostaje „tylko”, a może „aż”, nauczyć się z tym żyć.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

46
Oscar et la dame rose - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oscar et la dame rose
Dostępny6 szt.

Oscar a dix ans et il vit à l'hôpital. Même si personne n'ose le lui dire, il sait qu'il va mourir. La dame rose, qui le visite et " qui croit au ciel ", lui propose, pour qu'il se sente moins seul, d'écrire à Dieu. A travers cette correspondance originale, le récit aborde, du point de vue de l'enfance, des questions philosophiques et existentielles : la maladie, la souffrance, le passage de la vie à la mort, la rencontre avec l'autre et avec le mystère... Les nombreux passages de paroles rapportées permettront aux élèves de réfléchir, en même temps que les personnages, à ces interrogations fondamentales et de découvrir ou d'approfondir les techniques du dialogue argumentatif. En outre, l'appareil pédagogique est suivi d'une interview exclusive d'Eric-Emmanuel Schmitt.

40,20 zł
36,18 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,02 zł

47
Maserati Race MC12 1:24 BBURAGO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maserati Race MC12 1:24 BBURAGO
Bburago
Dostępny2 szt.

Model pojazdu Maserati Race MC12 1:24 BBURAGOModel jest wykonany z metalu z plastikowymi dodatkami. Posiada ruchome elementy

87,30 zł
78,57 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,73 zł

48
Python i Asyncio Programowanie asynchroniczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python i Asyncio Programowanie asynchroniczne
Dostępny20 szt.

Programowanie współbieżne jest ważną techniką w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań sieciowych. Programiści Pythona często w tym celu korzystają z wątków i mechanizmu wywłaszczania. Z tym że nie jest to optymalne rozwiązanie - z uwagi na ryzyko naruszenia bezpieczeństwa. Istnieje też możliwość programowania asynchronicznego z wykorzystaniem biblioteki asyncio, która została dodana w Pythonie 3.4. Złożoność API Asyncio budzi jednak obawy programistów Pythona, również biegle posługujących się tym językiem. Mimo to wysiłek włożony w zrozumienie działania Asyncio jest opłacalny, gdyż biblioteka ta pozwala na skuteczne rozwiązywanie problemów ze współbieżnym programowaniem sieciowym. Lektura tej książki ułatwi Ci pozbycie się obaw przed biblioteką asyncio. Zrozumiesz jej podstawowe elementy, co pozwoli Ci na rozpoczęcie programowania sterowanego zdarzeniami i prostą obsługę tysięcy jednoczesnych połączeń sieciowych. Dowiesz się, dlaczego Asyncio stanowi bezpieczniejszą alternatywę dla wielozadaniowości z wywłaszczaniem wątków, i dogłębnie zrozumiesz koncepcję programowania asynchronicznego. Następnie przeanalizujesz wprowadzone w Pythonie zmiany, dzięki którym możliwe jest programowanie asynchroniczne. Dowiesz się także, w jakich konkretnie sytuacjach biblioteka asyncio jest wyjątkowo użyteczna i których narzędzi należy wtedy używać. W książce pokazano najlepsze sposoby wykorzystania nowych możliwości Asyncio. W tej książce: porównanie programowania współbieżnego z wykorzystaniem Asyncio i wątków podstawy programowania bazującego na zdarzeniach możliwości Asyncio ważne dla programistów końcowych oraz twórców frameworków składnia async/await, w tym API koprocedur i klasy Future szczegółowe przypadki użycia kilku bibliotek zgodnych z Asyncio Programowanie asynchroniczne: nowa wizja bezpieczeństwa kodu Pythona! O autorze Caleb Hattingh programuje w Pythonie od mniej więcej dwudziestu lat. Używał go do modelowania reakcji chemicznych, tworzenia systemów rezerwacji miejsc w hotelach, budowy systemów CRM, witryn WWW czy też do tworzenia oprogramowania wykorzystującego system GPS. Często występuje jako prelegent podczas konferencji PyCon AU. Chętnie angażuje się w pomoc młodym programistom, na przykład jako mentor CoderDojo. Bierze też udział w Software Carpentry, a nawet w Govhacker .

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

49
Łowcy nazistów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowcy nazistów
Dostępny17 szt.

Na tropie zbrodniarzy wojennych. Ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu drugiej wojny światowej umierają ostatni nazistowscy zbrodniarze. Dobiega końca ich czas, a także czas tych, którzy przez kilkadziesiąt lat bez wytchnienia na nich polowali. Mocarstwa, które zwyciężyły w drugiej wojnie światowej szybko straciły zainteresowanie ściganiem niemieckich zbrodniarzy wojennych. Zimna wojna dała wielu z nich szansę wtopienia się w wielomilionowy tłum tych, którzy starali się rozpocząć życie od nowa, a najwięksi zbrodniarze pospiesznie opuścili Europę. Andrew Nagorski znakomitym dziennikarskim piórem opisuje losy niewielkiego grona niezłomnych ludzi, którzy nie zamierzali dopuścić do tego, by zbrodnie Trzeciej Rzeszy uległy zapomnieniu. Autor pokazuje, jak z determinacją i nieustępliwością, a czasem brawurą, tropili zbrodniarzy wojennych, zarówno tych słynnych, jak Rudolf Höss, Adolf Eichmann czy Klaus Barbie, ukrywających wojenną przeszłość, jak były sekretarz generalny ONZ Kurt Waldheim, czy nieznanych szerzej obozowych strażników. Poznajemy amerykańskich, polskich i niemieckich prawników, agentów Mosadu, ofiary nazizmu i idealistów poświęcających całe życie na ściganie zbrodniarzy i walczących o to, by sprawiedliwości stało się zadość.

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

50
Zestaw klocków, samochody i zwierzęta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw klocków, samochody i zwierzęta
Ecoiffier, Ecoiffier
Dostępny8 szt.

Zestaw składa się z trzech różnych motywów: zwierząt, samochodów i pociągu. Dziecko ma możliwość tworzenia własnych rodzajów zwierząt i pojazdów poprzez mieszanie ze sobą różnych klocków. W zestawie znajdują się cztery samochody z uroczymi buźkami. Pociąg można ozdobić kolorowymi naklejkami. Klocki są duże, dzięki czemu można je łatwo ze sobą łączyć i demontować – idealne dla małych dzieci. Zawartość zestawu: • 7 zwierząt, • 4 pojazdy, • 1 pociąg, • 1 zestaw naklejek.

140,90 zł
126,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,09 zł

Wróć do góry