hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.10.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 20 października 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kobiety z obrazów (Małgorzata Czyńska), na drugim Barbie. Ubieranki, naklejanki (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Wszystko o… mrówkach (Paweł Mazurkiewicz) oraz Wszystko o… wirusach i bakteriach (Robert Lasek, Magdalena Szuplewska).
1
Kobiety z obrazów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z obrazów
Dostępny1195 szt.

Ekscentryczna Dora Maar, niezależna Victorine Meurent, tajemnicza Lisa del Giocondo czy twardo stąpająca po ziemi Catherine Bolnes – to tylko niektóre z kobiet kryjących się za dziełami wielkich mistrzów. Tamara Łempicka w czasach największej biedy za sprzedawane obrazy kupowała diamentowe bransoletki. Frida Kahlo nawet przykuta do wózka inwalidzkiego i dręczona bólem brała udział w manifestacjach politycznych. Emilie Flöge przez ponad dwadzieścia lat prowadziła zakład krawiecki, ubierając najzamożniejsze wiedenki. Gala Dali twardo kierowała karierą męża, rozkochiwała też w sobie przeróżnych artystów, często doprowadzając ich do szaleństwa. Antoinette de Wateville o względy i miłość Balthusa musiała rywalizować z własnym bratem, a zaledwie siedemnastoletnia Wally Neuzil dla Egona Schielego porzuciła pracę modelki u Gustawa Klimta. Małgorzata Czyńska udziela im głosu, ukazuje je już nie przez pryzmat ich związków z wielką sztuką, lecz jako osoby z krwi i kości, pełne obaw i emocji, żywe i zaskakująco prawdziwe. Choć pochodziły z różnych czasów, krajów i sfer, zostały uwiecznione na obrazach, które wywarły trwały wpływ na światową sztukę i przeniknęły do zbiorowej świadomości. Muzy wielkich artystów zachwycały nieprzeciętną urodą, imponowały odwagą, gorszyły bezwstydnością. Często były nie mniej fascynujące od płócien, na których je utrwalono. Małgorzata Czyńska (ur. 1975) – dziennikarka, pisarka, historyk sztuki, krytyk dizajnu i kuratorka wystaw, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Swoje pierwsze teksty publikowała w „Wysokich Obcasach”, z którymi współpracuje do dziś, pisuje również do magazynów wnętrzarskich i o sztuce. Ma na koncie dziewięć książek, w tym Kobro. Skok w przestrzeń (2016), za którą otrzymała Górnośląską Nagrodę Literacką „Juliusz” przyznawaną najlepszej książce polskiej, oraz Berezowską. Nagość dla wszystkich (2018) nominowaną do Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka, honorowego wyróżnienia w dziedzinie historii i archiwistyki.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

2
Barbie. Ubieranki, naklejanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Ubieranki, naklejanki
Dostępny44 szt.

Tutaj nic nie jest zwyczajne, nawet ubrania! Użyj naklejek i spraw by spódnice i ubrania Barbie i Chelsea były barwne jak tęcza. Gdy skończysz podaruj Barbie brokatowe klejnoty. Zostań stylistką Barbie i jej przyjaciółek! Zabawę w przebieranki urozmaicą naklejki wielokrotnego użytku, w tym także brokatowe.

19,00 zł
13,11 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 5,89 zł

3
Wszystko o… mrówkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o… mrówkach
Dostępny74 szt.

Jak żyją mrówki? Czym się zajmują? Co jedzą? Kiedy śpią? Gdzie mieszkają? W jaki sposób budują mrowiska? Ta książka odpowiada na wszystkie pytania!

39,95 zł
23,97 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,98 zł

4
Wszystko o… wirusach i bakteriach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o… wirusach i bakteriach
Dostępny169 szt.

Wirusy i bakterie to bardzo zagadkowe "twory" przyrody. Czym są? Jak się różnią od siebie? Co powodują? Po co natura je wymyśliła? Ta książka odpowiada na wszystkie pytania!

39,95 zł
23,97 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,98 zł

5
Samoloty i helikoptery cywilne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoloty i helikoptery cywilne
Dostępny74 szt.

Samoloty i helikoptery cywilne wykorzystywane do przewozów pasażerskich. Krótka, opisowa prezentacja najpopularniejszych maszyn - od starszych typów po najnowocześniejsze. Podstawowe dane techniczne oraz zdjęcia poglądowe.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

6
Kilar. W bliskim planie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kilar. W bliskim planie
Dostępny9 szt.

Książka stanowi zbiór osobistych rozmów przeprowadzonych przez Violettę Rotter-Kozerę z wybitnymi postaciami świata kultury. Z ich wspomnień, okraszonych licznymi anegdotami, wyłania się niezwykle intymny i urokliwy portret jednego z najbarwniejszych polskich kompozytorów. Z autorką rozmawiają: Roman Polański, Antoni Wit, Kazimierz Kutz, Kazimierz Kord, Fred Fuchs, Peter Jablonski, Sławomir Idziak, Ks. Jerzy Szymik, Marek Moś, Krzysztof Zanussi. „Geniusz muzyki Wojciecha Kilara polega według mnie na matematycznym, rytmicznym, sonorystycznym przełożeniu na język dźwięków emocji, które daje tylko zanurzenie się w Naturze. Jego geniusz pozwolił mu usłyszeć Dzieło Stwórcy i oddać nam go w strukturach dźwięków w formie skondensowanej, wzmocnionej” – Bolesław Stelmach.

39,00 zł
30,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,97 zł

7
Dionizos. Mit i kult, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dionizos. Mit i kult, wydanie 2
Dostępny30 szt.

Dionizos Otta to bez wątpienia jedna z najważniejszych książek w humanistyce XX wieku. Popularność, jaką się obecnie cieszy, można zaś chyba tłumaczyć podobnym czynnikiem, jak ten, o którym pisał Kerényi: badania starożytnicze, jak i może cała współczesna humanistyka, znajdują się obecnie w stanie głębokiego kryzysu spowodowanego dezintegracją i atomizacją badań, ograniczonych zresztą do jakoby wyłącznie naukowego poszukiwania „materialnej prawdy”, co jest rzekomo możliwe tylko dzięki wyłączeniu ze spojrzenia badacza fantazji, wyobraźni i wrażliwości. Dionizos Otta jest dowodem, że możliwe jest inne spojrzenia i inne uprawianie nauki. Wierzący w greckich bogów Otto krytykowany był za swój irracjonalizm i subiektywizm, uznawane za naganne w świecie badań naukowych. Jednak dziś, zdaniem Bremmera, każdy badacz kultu dionizyjskiego pomijający książkę Otta czyni to ze stratą dla siebie. A najlepiej ujął znaczenie tej książki Wiesław Juszczak, pisząc, że w irracjonalizmie Otta „objawia się naprawdę coś z szaleństwa, jakby bliskiego temu, jakie (...) nadało wielkość dziełu Hölderlina” – Włodzimierz Lengauer (z przedmowy).

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

8
Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 3
Dostępny105 szt.

Trzecia odsłona bajek o empatii autorstwa Anety Ryfczyńskiej i Joanny Berendt, ilustrowana i opracowana graficznie przez znakomitą artystkę, Ewę Beniak-Haremską. Wyjątkowość bajek o empatii polega na tym, że nie tylko opisują one świat relacji z perspektywy dziecka, ale także uczą odkrywania i nazywania uczuć oraz potrzeb: tych widocznych, wyrażanych spontanicznie, i tych ukrytych głęboko w sercu. Rozpoznanie uczuć i potrzeb pozwala zaakceptować siebie i innych, jest też niezbędne, by w pełni być sobą, bez czego z kolei niemożliwe jest szczęście. • Jak zatroszczyć się o kogoś, kto źle się czuje? • O co chodzi w medytacji i skupianiu się? • Jak odmówić komuś, kogo lubimy, a kto bardzo czegoś pragnie – ale my nie? • Jak cieszyć się chwilą i zachować dobre wspomnienia? Gdzie szukać pomocy, gdy ktoś jest dla nas niemiły? • Co to znaczy, że dorośli pracują? • Jak dbać o więzi z osobami, które lubimy i na których nam zależy? Oto niektóre z ważnych dziecięcych problemów, które pojawiają się w książce Przyjaciele żyrafy. Żyrafa Bibi, jej najlepszy przyjaciel, szakal Zenon, i inne zwierzęta z Leśnego Zakątka rozmawiają ze sobą na te właśnie tematy, czasem burzliwie. Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii. Takie podejście pozwala odkryć potencjał i wewnętrzne piękno w naszych dzieciach oraz w nas samych. Dlatego też w bajkach nie ma rad. Ich miejsce zajęło zaciekawienie drugą osobą – jej emocjami i potrzebami. Jest tu radość, złość, smutek, wdzięczność i wiele innych uczuć. Emocje są bardzo ważne, bo informują nas o potrzebach, o tym, co w danym momencie przeżywa zarówno mały, jak i duży bohater bajki.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

9
Potęga twoich emocji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga twoich emocji
Dostępny18 szt.

Wykorzystaj swoje emocje do realizacji pragnień Emocje odgrywają niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Mają bezpośredni wpływ na nawiązywane przez nas relacje, a także podejmowane decyzje – od tych najdrobniejszych, po życiowe. Potrafią paraliżować, wywoływać bezsilność, a także dodawać skrzydeł. Jeśli nauczysz się rozpoznawać emocje, świadomie nimi kierować oraz zarządzać, staną się precyzyjnymi wskazówkami do realizacji twoich najskrytszych pragnień. W jaki sposób to zrobić? Wykorzystaj w tym celu sprawdzone techniki, takie jak Prawo Przyciągania! Twórcy Prawa Przyciągania zdradzą ci jego sekret Esther i Jerry Hicks, amerykańskie małżeństwo i odkrywcy Prawa Przyciągania, pokażą ci, jak w praktyczny sposób wykorzystać teorię przyciągania do poznania i zarządzania swoimi emocjami. Uświadomią ci znaczenie każdej z nich, a także pokażą jak je użytkować na co dzień. Dzięki temu staną się one precyzyjnymi wskazówkami, które będziesz mógł traktować jako życiowy drogowskaz. Wykorzystując w praktyce Prawo Przyciągania oraz znajomość swoich emocji, będziesz mógł znaleźć partnera, pokonać chorobę, rozwiązać rodzinne waśnie, poprawić swoją organizację, odzyskać równowagę emocjonalną, a nawet zrzucić zbędne kilogramy! Prawo Przyciągania w praktyce – odkryj jego zasady Prawo Przyciągania głosi: „Istota tego, co podobne, przyciąga podobne”. Oznacza to, że jeżeli czujesz się niedoceniany z powodu okoliczności, które w ostatnim czasie miały miejsce w twoim życiu, Prawo Przyciągania nie jest w stanie w tym momencie otoczyć cię ludźmi, którzy by cię doceniali. Byłoby to wbrew jego zasadom! Zatem co powinieneś zrobić? To proste! Zacznij świadomie i subtelnie kierunkować własne myśli w stronę zachowań i rzeczy, których pragniesz. Kiedy zrozumiesz, jak działa ten potężny Strumień Życia, stosowanie teorii przyciągania stanie się twoją drugą naturą! Twoje emocje są precyzyjnymi wskazówkami W tej książce autorzy dzielą się z tobą nie tylko teorią dotyczącą Prawa Przyciągania i stosowania go w praktyce. Podpowiadają, jakie techniki i ćwiczenia mogą ci pomóc w jego codziennym stosowaniu. Dodatkowo opisują również ponad trzydzieści autentycznych historii, opisujących rozmaite sytuacje, w których często znajdują się ludzie będący w dysharmonii ze swoimi własnymi pragnieniami. Z ich pomocą odkryjesz, jak Prawo Przyciągania realnie wpływa na życie i w jaki sposób, w połączeniu z twoimi emocjami, zastosować jego zasady do osiągnięcia dobrobytu, spełnienia marzeń czy poprawy relacji z najbliższymi. Odkryj potęgę swoich emocji!

49,40 zł
35,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,83 zł

10
Rok na Kwiatowej. Tom 8. Grudniowe kwiaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok na Kwiatowej. Tom 8. Grudniowe kwiaty
Dostępny231 szt.

Tegoroczna zima na Kwiatowej przyniesie wiele niespodzianek! Dowiedz się, co słychać u Twoich ulubionych bohaterów w świątecznej odsłonie serii Rok na Kwiatowej. Norbert czuje, że nareszcie wszystko w jego życiu zaczyna się układać. Jego firma prężnie się rozwija, więc wraz ze wspólnikiem wynajmuje nowy lokal i przyjmuje coraz więcej zleceń. Gdyby tylko udało mu się naprawić relację z najlepszą przyjaciółką… Pojawia się doskonała okazja, bo zbliżają się święta, a to przecież szczególny czas, gdy możemy pokazać najbliższym, jak bardzo nam na nich zależy. Jednak Norbert nie obawia się wyłącznie tego, czy Julia mu wybaczy. Chce jej zdradzić jeszcze pewien sekret, ale nie wie, jak dziewczyna zareaguje. Tymczasem Danuta szykuje świąteczne spotkanie dla znajomych i sąsiadów z bloku przy ulicy Kwiatowej. Nie zabraknie na nim również Norberta i Dominika – jaką rolę w ich życiu odegra prawniczka? I co zrobi Julia, gdy pozna tajemnicę Norberta?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

11
Kraina Lodu. Przygoda Olafa. Już święta! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Przygoda Olafa. Już święta!
Dostępny7 szt.

Olaf zgromadził już wszystko, co potrzebne na gwiazdkę. Elsa ma już idealną świąteczną kreację. Skarpety rozwieszone nad kominkiem a prezenty już przygotowane. A jak idą twoje przygotowania do świąt? Rozwiązuj zadania i baw się naklejkami.

13,00 zł
10,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

12
Thorgal T.17 Strażniczka kluczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal T.17 Strażniczka kluczy
Dostępny50 szt.

Siedemnasty tom bestsellerowej serii fantasy o Thorgalu, ostatnim potomku Ludu z Gwiazd, żyjącym wśród średniowiecznych wikingów.Strażniczka kluczy to półboska istota, która pilnuje przejść między równoległymi światami, tak by nie doszło do zjawiska pomieszania się rzeczywistości. Kiedyś już spotkała Thorgala i pomogła mu w kłopotach. Od tamtego czasu ma słabość do przystojnego i honorowego wojownika. Właśnie ten fakt postanawia wykorzystać zdradziecki potwór z wikińskiego świata umarłych, Wąż Nidhogg. Sprowadza z niebytu najemnika i dawnego wroga Thorgala, Volsunga z Nichor, by odebrał Strażniczce magiczny pas, który pozwala podróżować między światami i zapewnia nieśmiertelność. Jak Volsung tego dokona i co Thorgal ma z tym wspólnego? Otóż postać naszego bohatera jest kluczowa dla intrygi, gdyż Strażniczka potajemnie kocha Dziecię z Gwiazd i całkowicie mu ufa...zy Nidhoggowi uda się zrealizować sprytny plan? I czy Thorgal będzie w stanie powstrzymać odrażającego potwora?Strażniczka kluczy to historia zamknięta, nawiązująca wprawdzie do poprzednich tomów serii, ale zawierająca pełną opowieść o intrydze Nidhogga.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

13
Wszystko o… sowach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o… sowach
Dostępny93 szt.

Jak żyją sowy? Czym się zajmują? Co jedzą? Kiedy śpią? Gdzie mieszkają? W jaki sposób wychowują swoje pisklęta? Ta książka odpowiada na wszystkie pytania!

39,95 zł
28,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,19 zł

14
Świąteczne kolorowanki. Pierniczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne kolorowanki. Pierniczek
Dostępny4 szt.

Świąteczna kolorowanka dla najmłodszych. Ciekawa książeczka z mnóstwem naklejek. Wesoła zabawa z kolorowaniem i przyklejaniem. Niektóre naklejki można wykorzystać przy pakowaniu prezentów.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

15
Hurra!!! Po polsku 1. Podręcznik nauczyciela. Nowa edycja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurra!!! Po polsku 1. Podręcznik nauczyciela. Nowa edycja
Dostępny40 szt.

„Hurra!!!” to pierwsza na rynku seria podręczników do nauczania języka polskiego jako obcego i jedyna, jak dotychczas, przygotowująca od podstaw do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1. Powstała w ramach projektu UE Lingua 2 w programie Socrates w oparciu o „Europejski system kształcenia językowego” i standardy wymagań egzaminacyjnych. Serię charakteryzuje podejście komunikacyjne oraz promowanie nauczania języka polskiego po polsku. Podręczniki „Po polsku” do dziś wyznaczają trendy w polskiej glottodydaktyce, a w publikacjach naukowych podkreśla się ich innowacyjność, spójność, bogactwo elementów krajo- i kulturoznawczych oraz uwzględnienie polskich realiów. Z podręcznikami mogą pracować lektorzy i uczniowie z każdego kręgu kulturowego, nie tylko dorośli, ale także młodzież polonijna. Seria „Hurra!!!” jest kompletnym narzędziem do nauki języka polskiego, prowadzącym studenta od początku tego procesu do poziomu B1. Zarówno doświadczeni, jak i początkujący nauczyciele mogą korzystać ze wszystkich elementów serii, określając poziom uczących przy pomocy testu kwalifikacyjnego oraz korzystając ze wskazówek, gier i propozycji dydaktycznych z podręczników nauczyciela. Podręczniki studenta przewidziane są do pracy na lekcji, a zeszyty ćwiczeń, dzięki zamieszczonym kluczom, płytom i tekstom nagrań, do pracy indywidualnej. Dopełnieniem serii są podręczniki do nauki gramatyki opracowane w trzech wersjach językowych. W Nowej Edycji „Hurra!!!” do każdej lekcji dodano scenki filmowe, które wraz z opracowanymi do nich ćwiczeniami uatrakcyjniają naukę. Zaprojektowano także nową szatę graficzną. Pierwszą część poszerzono o listy słownictwa i ponownie opracowane tabele gramatyczne. W drugiej części dodano zadania rozwijające sprawność pisania, a w trzeciej sprawność mediacji. Dodatkowo opracowano dydaktycznie fragmenty tekstów literackich oraz artykułów prasowych. Podręczniki nauczyciela zostały poszerzone m.in. o dodatkowe plansze i gry językowe. Rozbudowane zeszyty ćwiczeń, w nowej odsłonie, w pełnym kolorze, są bogatą bazą materiału ćwiczeniowego, rekomendowanego nauczycielom do wykorzystania również w czasie zajęć.

68,90 zł
66,14 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,76 zł

16
Opowiadania wybrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania wybrane
Dostępny94 szt.

Katherine Mansfield, jedna z najwybitniejszych pisarek XX wieku urodziła się w Nowej Zelandii w 1888 roku jako Kathleen Beauchamp. Planowała karierę wiolonczelistki. W 1903 wyjechała do szkoły do Londynu, dokąd powróciła w 1907 po krótkim pobycie w domu, by resztę życia spędzić w Europie, między Anglią a uzdrowiskami, zwłaszcza na południu Francji, gdzie usiłowała ratować nadszarpnięte przez gruźlicę zdrowie. Zmarła we Francji w 1923 roku, pozostawiwszy po sobie pięć tomów mistrzowskich opowiadań oraz bogatą korespondencję i dzienniki. Warto dodać, że w 1909 roku Mansfield przeżyła okres fascynacji dziełem Stanisława Wyspiańskiego, napisała wierszy ku jego czci i być może w towarzystwie Floryana Sobieniowskiego, który ją z twórczością Wyspiańskiego zapoznał, odwiedziła Kraków. Uznawane obecnie za jedno z najważniejszych osiągnięć nowoczesnej prozy i odkrywcze przekształcenie formy opowiadania, a także za dokument nowoczesnej kobiecej biografii, dzieła Mansfield doczekały się w świecie anglosaskim nie tylko licznych wydań i grona zagorzałych wielbicieli, ale także całej biblioteki opracowań krytycznych, w tym dwóch biografii, autorstwa Anthony?ego Alpersa (1982) i Claire Tomalin (1987). Mansfield jest pisarką szeroko tłumaczoną i docenianą na świecie. Często wspomina się o tym, że Virginia Woolf w dziennikach wyznaje, iż tylko jednej Mansfield zazdrościła talentu. W Polsce podziwiana m.in. przez Andrzeja Bobkowskiego, który pisze o niej w Szkicach piórkiem oraz w listach, Mansfield pozostaje stosunkowo słabo obecna, mimo że tłumaczona była już w latach 30. W 1933 roku ukazał się tom opowiadań Garden Party w bardzo krytykowanym tłumaczeniu Bronisławy Kopelówny, rok później Dzienniki spolszczone przez Teresę Tatarkiewiczową oraz Listy w przekładzie Marii Godlewskiej. W latach ?60. i ?70. ukazały się wznowienia tych edycji oraz tom opowiadań Upojenie w przekładzie Wandy Peszkowej, Ireny Tuwim i Juliana Stawińskiego. Od tego czasu Mansfield jest nieobecna i można śmiało powiedzieć, że stanowi brakujący element w konstelacji wielkich twórców zachodniej literatury modernistycznej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

17
Thorgal T.19 Niewidzialna forteca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal T.19 Niewidzialna forteca
Dostępny33 szt.

Dziewiętnasty album fantasy o przygodach Thorgala, rozgrywający się bezpośrednio po zdarzeniach opisach w tomie "Słoneczny miecz". Thorgal ucieka na wschód, w tajgę. Tam, podczas pożaru lasu, traci świadomość i przenosi do niewidzialnej fortecy. Od tego momentu bohater zaczyna przypominać sobie zdarzenia z własnej przeszłości i zastanawiać się, czy jest tylko zabawką w rękach bogów, czy też sam rządzi swoim losem. Co w tym albumie jest tworem wyobraźni Thorgala a co jawą...?

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

18
Candida – skuteczne uzdrawianie grzybic. Bezpiecznie oczyść organizm i w 2 tygodnie odbuduj swój naturalny mikrobiom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Candida – skuteczne uzdrawianie grzybic. Bezpiecznie oczyść organizm i...
Dostępny37 szt.

Candida – przyczyna wielu niebezpiecznych chorób! Candida albicans to gatunek drożdży, które zasiedlają mikroflorę większości ludzi i zwierząt. Jest zupełnie nieszkodliwa, pod warunkiem, że jej populacja utrzymuje się w równowadze z innymi mikroorganizmami, takimi jak bakterie. Jeśli jednak zostanie ona zaburzona, np. z powodu niewłaściwej diety, stosowania antybiotyków, antykoncepcji hormonalnej, przewlekłego stresu czy działania różnych toksyn środowiskowych, drożdże Candida namnażają się, przyczyniając do rozwoju choroby – kandydozy. Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że przerost grzybów Candida może być przyczyną wielu niebezpiecznych schorzeń przewodu pokarmowego. Należą do nich zespół nieszczelnego jelita, choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz wrzody żołądka, a w rezultacie nawet rak. W jaki sposób bezpiecznie uchronić się przed namnażaniem tych niebezpiecznych drożdżaków? Naturalne oczyszczanie organizmu z przerostu Candida Na to pytanie odpowie Autorka – dietetyczka specjalizująca się w leczeniu układu pokarmowego oraz zapobieganiu chorób przewlekłych. W tej książce przedstawia całkowicie naturalne leczenie przerostu grzybów Candida za pomocą odpowiedniej diety. Przyjazne i łatwe do wdrożenia porady dietetyczne, a także przepisy na zdrowe posiłki będą niezwykle pomocne zarówno dla osób, u których stwierdzono kandydozę oraz tych, którym zależy na profilaktyce. Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat przerostu Candida, jego przyczyn i objawów. A także testów diagnostycznych, jakie możesz wykonać, roli probiotyków, witamin i suplementów diety. Objawy kandydozy – sprawdź, czy je masz! Candida albicans to najczęściej występujący u ludzi patogen, który powoduje szereg objawów, od problemów ze skórą i śluzówką aż po zagrażające życiu ogólnoustrojowe stany zapalne i choroby. Do najczęstszych objawów należą: • wzdęcia, • biegunka, • zaparcia, • nadmierny apetyt na cukier, • nietolerancja pokarmowa, • silne bóle brzucha, • zwiększenie wagi ciała, • podrażnienie skóry, • bóle stawów, • zmęczenie, • grzybica paznokci, • zakażenie drożdżakami pochwy, • pleśniawki w jamie ustnej, • zaburzenia myślenia, • problemy z pamięcią, • depresja, • stany lękowe. Pozbądź się kandydozy w 2 tygodnie! Dzięki holistycznemu programowi opisanemu w tej książce przywrócisz prawidłowe funkcjonowanie jelit, zrównoważysz mikroflorę, a przede wszystkim wyeliminujesz szkodliwy przerost grzybów Candida. Tajemnica sukcesu tkwi w diecie obejmującej produkty bogate w probiotyki fermentowane, składniki odżywcze, dobroczynne przeciwutleniacze oraz witaminy i minerały budujące odporność. Ich zadaniem jest nie tylko hamowanie rozrostu Candida, ale również wzmocnienie Twojego organizmu! Przedstawiony w książce 2-tygodniowy plan naturalnego oczyszczania został opracowany tak, aby był skuteczny, ale jednocześnie pozwalał delektować się aromatycznymi i sycącymi potrawami bez żadnych ograniczeń kalorycznych. Znajdziesz tu proste przepisy na śniadania, lunche, sałatki, obiady, desery, a także przekąski i koktajle.

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

19
Kuchnia polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia polska
Dostępny5 szt.

Wielka księga przepisów polskiej kuchni wzbogacona praktycznymi poradami oraz ciekawostkami kulinarnymi. Interesujące zestawienie dwóch trendów żywieniowych: tradycyjnych przepisów kuchni regionalnych z nowoczesnymi daniami, spopularyzowanymi w ostatnich latach. Prezentacja dobrze znanych potraw, a także nowych smaków, które dotarły do Polski z całego świata. Całość uzupełniona przydatnymi informacjami, wskazówkami dietetycznymi, jak również sugestiami, dotyczącymi niezbędnego i pomocnego wyposażenia kuchni.

129,95 zł
93,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,39 zł

20
Kraina Zeszłorocznych Choinek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Zeszłorocznych Choinek
Dostępny177 szt.

Autorka bestsellerowej serii Cztery Płatki Śniegu zaprasza w kolejną podróż do świata pełnego zimowej magii. W pewien listopadowy poranek w urokliwym miasteczku swoje podwoje otwiera sklepik ze świątecznymi dekoracjami o intrygującej nazwie „Kraina Zeszłorocznych Choinek”. Sklep jest wyjątkowy. Nie ma w nim dwóch takich samych ozdób, nie ma też cen. Jego wnętrze wypełnia atmosfera ciepła i miłości, a każdy z klientów znajduje w nim nie tylko idealną choinkową dekorację, bombkę czy aniołka, ale coś jeszcze… To właśnie tutaj splatają się drogi i losy mieszkańców miasteczka oraz przyjezdnych. Powracają wspomnienia dawnych uczuć i strat, nawiązują się nowe miłości i przyjaźnie. Czy wszystkie relacje uda się naprawić przed wigilijnym wieczorem? Skąd wzięła się nazwa sklepu? I jak wiele wspólnego ma z miejscem, do którego odchodzą choinki, kiedy kończy się Gwiazdka?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

21
Kobiety Henryka VIII - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety Henryka VIII
Dostępny10 szt.

Jak na monarchę słynącego z tak bujnego życia intymnego, Henryk VIII tradycyjnie przedstawiany jest jako zaskakująco świętoszkowaty. Jednak dla kobiet, które dzieliły z nim łoże, prawda mogła być zupełnie inna. W jaki sposób z dwórek stawały się one królewskimi kochankami i żonami? I jakim kochankiem był naprawdę sam Henryk VIII? Kobiety Henryka w sposób wyjątkowy mogły doświadczać napięć, jakie budziło w nim ścieranie się ze sobą jego rycerskich ideałów z pożądliwością przystojnego, wysokiego, wysportowanego władcy. Jego pierwsze małżeństwo z Katarzyną Aragońską było niczym romans z bajki, lecz intymne przygody z Anną Stafford, Elżbietą Carew i Jane Popincourt szybko położyły się cieniem na rodzinnej sielance. Później kolejne oficjalne królewskie metresy: Bessie Blount i Maria Boleyn, narażały swoją reputację, rodząc jego nieślubne dzieci. Henryk nie musiał obawiać się – co było zresztą charakterystyczne dla epoki, w której żył – że przypadkowe romanse mogą zagrozić jego małżeństwu. Działo się tak, dopóki nie spotkał jedynej kobiety, która odważyła się trzymać go na dystans. Pojawienie się Anny Boleyn zmieniło wszystko. Jej uwodzicielskie spojrzenie przyczyniło się do zmiany biegu historii. A gdy namiętność przerodziła się w gorycz, król szybko przeniósł swoje zainteresowanie na Jane Seymour. Henryk był mężczyzną o wybujałym libido, gotowym poruszyć niebo i ziemię dla kobiety, której pragnął. Amy Licence kieruje uwagę czytelnika na przeżycia jego żon i kochanek. Jej kolejna książka w szczery i nowoczesny sposób zgłębia tajemnice serca angielskiego monarchy. Jak w rzeczywistości wyglądało życie żon i kochanek Henryka VIII?

55,00 zł
38,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,50 zł

22
Pan Tadeusz. Ilustrowana klasyka w.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pan Tadeusz. Ilustrowana klasyka w.2
Dostępny1 szt.

Seria Ilustrowana klasyka to klasyczne publikacje kanonicznych twórców, wydane w oryginalnej szacie graficznej. Każda z książek wydanych w tej serii została wzbogacona ilustracjami, dzięki czemu lektura książki staje się atrakcyjniejsza. Pan Tadeusz pióra Adama Mickiewicza to poemat, który przez wielu znawców, jest uznawany uznawany za największe arcydzieło polskieJ literatury. W dziele Mickiewicza głównym i najważniejszym bohaterem jest szlachta polska ze wszystkimi swoimi obyczajami, tradycją i zwyczajami. W latach współczesnych Mickiewiczowi epos miał być dla emigrantów widomym znakiem odległej Polski, natomiast dla tych, którzy pozostali w kraju, wspomnieniem czasów minionych i namiastką utraconej przeszłości. Jednak do dziś Pan Tadeusz stanowi swoiste centrum i źródło polskości.

15,90 zł
10,49 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 5,41 zł

23
Wypadki jachtów morskich. Opis i analiza przyczyn zdarzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypadki jachtów morskich. Opis i analiza przyczyn zdarzeń
Dostępny286 szt.

Na morzu wypadki zdarzały się zawsze i zdarzać się będą. Ta książka stanowi zbiór opisów i analiz wybranych przypadków, których skutki okazały się mniej lub bardziej opłakane. Powstała na podstawie oficjalnych raportów instytucji i agend rządowych z Polski, Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, omawiających okoliczności i wyjaśniających przyczyny poszczególnych zdarzeń. Autorka wyjaśnia, jakie błędy i przez kogo zostały popełnione. Prezentuje żywe przykłady i prawdziwe scenariusze, które napisało morze. Z każdej opisanej historii wyciąga wnioski i dzieli się nimi z czytelnikami, zakładając, że ostatecznie lepiej uczyć się na błędach cudzych, niż własnych. Wypadki jachtów morskich to lektura dla każdego, któremu zależy na poznawaniu dobrej praktyki morskiej.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

24
Zabawka drewniana. Leśne dróżki - ćwicz paluszki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawka drewniana. Leśne dróżki - ćwicz paluszki
Trefl
NiedostępnyBrak

Leśne Dróżki - ćwicz paluszki to drewniany box aktywacyjny składający się z 5 ścianek. Każda ścianka to nowe wyzwanie: mechanizm zębatkowy, zegar, tor do przesuwania zwierzątek, lusterko oraz liczydło. Zabawka drewniana wspomaga rozwój motoryki małych paluszków, wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową oraz aktywizuje dziecko do zabawy. Rozwija naukę zręczności oraz liczenia. Doskonałe rozwiązanie dla dzieci już od 18 miesiąca życia!

90,00 zł
78,30 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,70 zł

25
Gdybym cię nie spotkała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdybym cię nie spotkała
Dostępny244 szt.

Zimowa odsłona bestsellerowej serii z domkami Agaty Przybyłek to uniwersalna i poruszająca serca opowieść o altruizmie i sile miłości. Czy człowiek więcej zyskuje, czy traci, gdy dzieli się sobą? Sara prowadzi warsztaty teatralne dla najmłodszych. Gdy dowiaduje się, że jej była podopieczna ciężko zachorowała, postanawia zorganizować mikołajkową aukcję na leczenie dziewczynki. W końcu przed świętami ludzie chętniej otwierają serca dla innych. Dzięki zbiórce poznaje znanego sportowca, który wrócił do rodzinnego miasteczka po poważnej kontuzji. Daniel jest na życiowym zakręcie – całe życie poświęcił bieganiu i nie wie, jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości. Czy ich spotkanie sprawi, że oboje wyjdą na prostą? W ośrodku kultury, gdzie pracuje Sara, w czasie wojny mieściła się synagoga i przytułek dla sierot. Dla jego dyrektorki sensem życia również było pomaganie potrzebującym dzieciom. Kim była ta kobieta i jak potoczyły się jej losy? Teraźniejszość i przeszłość splatają się w małym miasteczku gdzieś pośród mazowieckich pól. Ta wspaniała historia niesie nadzieję na to, że nasze decyzje – nawet jeśli wydają się trudne czy niewłaściwe, mogą w innym czasie, w innych okolicznościach, okazać się słuszne.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

26
Barbie Dreamtopia. Malowanka niespodzianka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Dreamtopia. Malowanka niespodzianka
Dostępny13 szt.

Ta książeczka to idealna propozycja zarówno dla najmłodszych artystów, jak i nieco starszych dzieci. Do pomalowania obrazków wystarczy pędzelek i czysta woda. Czarne wzroki po zwilżeniu ujawniają obrazek w bardzo żywych barwach. To świetna zabawa z elementem zaskoczenia. Dzięki dużemu formatowi książki i perforacji gotowe dzieła można wykorzystać jako dekorację pokoju.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

27
Piłka gumowa. Pojazdy, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka gumowa. Pojazdy, mix wzorów
M&Z
NiedostępnyBrak

Piłka idealnie nadaje się do zabawy w domu, na powietrzu, nad jeziorem lub na plaży. Średnica piłki po napompowaniu to ok. 22-24.0 cm. Piłka wykonana jest z wysokiej jakości gumy. Piłka występuje w 5 kolorach: • różowy, • niebieski, • czerwony, • żółty, • zielony. Piłka jest ozdobiona różnymi obrazkami zwierzaczków na pojazdach. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

6,60 zł
5,87 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 0,73 zł

28
Rzeczy, o których nie rozmawiałyśmy, kiedy byłyśmy dziewczynami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczy, o których nie rozmawiałyśmy, kiedy byłyśmy dziewczynami
Dostępny185 szt.

„Nie wierzyłam, że to się kwalifikuje jako gwałt”. Jeannie Vanasco od wielu lat śni ten sam koszmar. Zawsze jest o nim: jednym z jej najbliższych licealnych przyjaciół. Chłopaku, który ją… zgwałcił? Czy to, co zrobił Mark, można tak określić? Kto lub co o tym decyduje? Jeannie postanawia – po czternastu latach milczenia – skontaktować się z Markiem. Mężczyzna zgadza się na spotkanie i rejestrację rozmowy. Vanasco szczegółowo opisuje swoją przyjaźń z Markiem przed i po napaści, zadając odważne i trudne pytanie: czy dobra osoba może popełnić straszny czyn? Przeprowadza z nim wywiad, badając, jak gwałt wpłynął na jego życie i jej własne. Bezlitosne i odważne Rzeczy, o których nie rozmawiałyśmy, kiedy byłyśmy dziewczynami są po części wspomnieniem, po części prawdziwym zapisem przestępstwa, a po części świadectwem siły kobiecych przyjaźni. To głos, który inspiruje do zadawania trudniejszych pytań oraz do koniecznej i od dawna zaległej dyskusji – o tym, jak przepisy prawa wpływają na uczucia i zachowania skrzywdzonych kobiet, a co za tym idzie, na częstotliwość zgłaszania przestępstw przeciwko wolności seksualnej.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

29
Basia i zwierzaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i zwierzaki
Dostępny40 szt.

Basia wraz z rodziną po raz kolejny przygotowuje się do Świąt. Mama wycina z dziećmi zabawki na choinkę. Przy okazji zastanawiają się, jak wyglądałby ich dom, gdyby wszystkie kartonowe zwierzęta zmieniły się w prawdziwe… Basia i zwierzaki to ciepła i sympatyczna książeczka na czas przedświąteczny. Rodzicom przypomni, że posprzątanie mieszkania i przygotowanie dwunastu potraw jest mniej ważne niż czas spędzony z bliskimi, a dzieciom pozwoli zrozumieć, dlaczego w tym okresie dorośli tak często się złoszczą.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

30
Świąteczne kolorowanki. Bałwanek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne kolorowanki. Bałwanek
Dostępny2 szt.

Świąteczna kolorowanka dla najmłodszych. Ciekawa książeczka z mnóstwem naklejek. Wesoła zabawa z kolorowaniem i przyklejaniem. Niektóre naklejki można wykorzystać przy pakowaniu prezentów!

9,00 zł
6,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

31
Thorgal - Louve. Tom 7. Nidhogg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal - Louve. Tom 7. Nidhogg
Dostępny11 szt.

Siódma część serii fantasy poświęconej Louve, znającej mowę zwierząt córce szlachetnego wikinga Thorgala Aegirssona i księżniczki Aaricii.Dziewczynka wraz z krasnoludem Thjazim dociera do Międzyświata, by przekonać wielkiego węża Nidhogga do pomocy w walce z Czarnymi Elfami. Z kolei wyklęty pomniejszy bóg Vigrid i zaklęta w małpkę Yasmina przenoszą się do krainy Świetlistych Elfów, by szukać u nich wsparcia i zapobiec niszczycielskim planom królowej Loth. Od powodzenia różnych misji wszystkich bohaterów zależy, czy Dziewięć Światów przetrwa, czy też stwory ciemności zdołają rozpętać wielką wojnę i doprowadzą do kresu Asgardu.Scenariusze albumów serii „Thorgal. Louve” pisze francuski twórca Yann le Pennetier, współautor kilkudziesięciu cykli przygodowych i humorystycznych, a rysunkami zajmuje się rosyjski grafik Roman Surżenko (znany też z serii „Thorgal. Młodzieńcze lata”).

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

32
Dwanaście słów. Owoce Ducha Świętego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwanaście słów. Owoce Ducha Świętego
Dostępny40 szt.

Miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć i łaskawość, uprzejmość, łagodność (czyli cichość i skromność), opanowanie. Wielu widzi w nich cechy dobrego człowieka. Cechy ze wszech miar pożądane. Święty Paweł natomiast twierdzi, że to owoce obecności i działania Ducha Świętego w nas. W Liście do Galatów znajdziemy ich dziewięć. Tradycja – za łacińską Wulgatą – wymienia dwanaście. Czym są owoce Ducha Świętego? Jak je rozumieć, jak w sobie rozwijać? Poszukajmy odpowiedzi w mądrościach księdza Jana Twardowskiego.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

33
Historia malarstwa. Od prehistorii do współczesności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia malarstwa. Od prehistorii do współczesności
NiedostępnyBrak

Kompendium wiedzy z historii malarstwa. Od prehistorycznych rysunków naskalnych, poprzez kolorowe starożytne malowidła pompejańskie, surową religijną sztukę średniowieczną, renesansowe piękno, barokowy przepych, klasycystyczną harmonię, ożywioną formę XIX-wiecznej ekspresji aż po różnorodną i często niełatwą w odbiorze sztukę współczesną. Album bogato ilustrowany przykładami omawianych stylów oraz kierunków malarskich.

130,00 zł
93,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,40 zł

34
Potężne modlitwy. Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa św. Ojca Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potężne modlitwy. Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa św. Ojca ...
Dostępny45 szt.

Twórcą koronki do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest św. ojciec Pio, który miał wielką cześć dla Bożego Serca i znał objawienia Małgorzaty Marii Alacoque. W serii „Potężne modlitwy” prezentujemy niezwykłą koronkę, dzięki której, na wzór świętego mistyka, który odmawiał ją codziennie, możemy włączyć się w oddawanie czci Najświętszemu Sercu. Jest to modlitwa typowo błagalna, odwołująca się do słów samego Jezusa, który zachęcał do tego, abyśmy w Jego imię prosili Ojca o potrzebne nam łaski. Każdy, kto będzie modlił się koronką codziennie tak, jak czynił to jej twórca, nie zawiedzie się. Wszystkie nasze potrzeby i troski zawierzmy Najświętszemu Sercu Jezusa. Do książki dołączona jest koronka wraz z Tarczą Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprojektowane specjalnie do tego wydania.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

35
Elementarz polskiej kultury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz polskiej kultury
Dostępny133 szt.

Elementarz polskiej kultury to publikacja, którą pragniemy zwrócić uwagę na unikatowe miejsce, jakie zajmują polscy twórcy na światowej mapie kultury ostatnich stu lat. Książka przedstawia 44 powstałe po 1918 roku dzieła, które zyskały duży międzynarodowy rozgłos, są reprezentatywne dla twórcy i które po prostu wypada znać. To ściągawka, podpowiedź, na jakich artystów warto zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach powstawały ich najważniejsze dzieła i dlaczego akurat te prace mają wpływ na światową kulturę do dziś. Podzieliliśmy je na 11 dziedzin kultury - literatura, grafika, malarstwo, film, muzyka klasyczna, jazz, teatr, rzeźba, fotografia, architektura i nowe technologie - a te z kolei reprezentują 4 prace. Dokonany przez autorów wybór jest subiektywny, ale to doskonały pretekst, by o polskiej sztuce rozmawiać, poznawać ją i doceniać. W książce 44 wybitne dzieła zostały zinterpretowane przez 11 współczesnych polskich ilustratorów. Ich graficzny komentarz do przeszłości to dzisiejsze spojrzenie na to, co w naszej kulturze ważne, inspirujące i otwarte na świat. Zaprezentowani w książce twórcy: Magdalena Abakanowicz, Tomasz Bagiński, Mirosław Bałka, Roman Cieślewicz, Henryk Mikołaj Górecki, Jerzy Grotowski, Tomasz Gudzowaty, Edward Hartwig, Agnieszka Holland, Krzysztof Ingarden, Tadeusz Kantor, Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Komeda, Robert Konieczny, Lucjan Korngold, Stanisław Lem, Jan Lenica, Krystian Lupa, Witold Lutosławski, Tamara Łempicka, Czesław Miłosz, Chris Niedenthal, Maciej Nowicki, Krzysztof Penderecki, Roman Polański, Grzegorz Rosiński, Zbigniew Rybczyński, Zofia Rydet, Andrzej Sapkowski, Wilhelm Sasnal, Zbigniew Seifert, Tomasz Stańko, Władysław Strzemiński, Alina Szapocznikow, Rosław Szaybo, Karol Szymanowski, Wisława Szymborska, Franciszka Themerson, Olga Tokarczuk, Michał Urbaniak, Andrzej Wajda, Krzysztof Warlikowski, Krzysztof Wodiczko, Andrzej Wróblewski.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

36
Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej. Streszczenie, analiza, interpretacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej. Streszczenie, analiza, interpretacj...
Dostępny152 szt.

Szczegółowe i przystępnie napisane streszczenie wraz z omówieniem problematyki zgodnie z aktualnym programem nauczania. Opracowanie zawiera również m.in.: plan wydarzeń, charakterystykę bohaterów, przykładowe wypracowania, istotne cytaty, ciekawe i różnorodne zadania sprawdzające. Pomoc w przygotowaniu do lekcji i sprawdzianów. Treść opracowania konsultowana z nauczycielami języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

5,90 zł
5,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,47 zł

37
Puzzle 2000 elementów. Chatka jesienną porą - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Chatka jesienną porą
Anatolian, 2000 elementów
NiedostępnyBrak

Firma Anatolian przedstawia puzzle składające się z 2000 elementów. Po ułożeniu puzzli otrzymamy obraz o wymiarach 96.0 x 66.0 cm.

159,70 zł
38
Święta z bajkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta z bajkami
Dostępny3 szt.

Zbiór bajek w edycji świątecznej. Bajki znane i lubiane oraz nowe, ciekawe opowiastki. Sympatyczny prezent pod choinkę dla każdego dziecka.

11,99 zł
8,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

39
Historia architektury. Sztuka budowlana na przestrzeni wieków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia architektury. Sztuka budowlana na przestrzeni wieków
Dostępny118 szt.

Kompendium wiedzy z historii architektury. Najważniejsze dzieła, cechy stylów oraz osiągnięcia najwybitniejszych architektów poszczególnych epok. Sztuka budowlana ukazana jako odzwierciedlenie czasów, w których powstawała: jej związek ze zmianami społecznymi i ekonomicznymi, rozwojem malarstwa i rzeźby, a nawet podatność na prądy filozoficzne. Album bogato ilustrowany przykładami omawianych dzieł architektonicznych.

129,95 zł
93,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,39 zł

40
Świecące nakrętki na wentyl - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świecące nakrętki na wentyl
M&Z
NiedostępnyBrak

W opakowaniu znajdują się dwie świecące nakrętki na wentyl.

4,40 zł
3,92 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 0,48 zł

41
Blask choinki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blask choinki
Dostępny221 szt.

Te święta będą naprawdę wyjątkowe. Zaprzyjaźnione rodziny Klemensa i Arkadiusza uznają, że czas odpocząć od przedświątecznej krzątaniny. Tegoroczną Gwiazdkę decydują się spędzić w hotelu z widokiem na Tatry. Nie wszyscy jednak uważają, że świąteczny wyjazd do Zakopanego to dobry pomysł. Barbara z obawą obserwuje podupadającego na zdrowiu męża, przywiązany do tradycji Arkadiusz nieudolnie ukrywa, że wolałby spędzić ten czas w zaciszu własnego domu, a dawno niewidziany Dominik zjawia się w hotelu, aby wyjawić najbliższym skrywaną od dłuższego czasu tajemnicę. Niespodziewane spotkania, nieśpieszne rozmowy i drobne radości, o których coraz częściej zdarza nam się zapominać. W Zakopanem każdy odnajdzie to, za czym naprawdę tęskni.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

42
Miki. Baw się naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miki. Baw się naklejkami
Dostępny40 szt.

Książka z zadaniami i naklejkami: • zabawa z ulubionymi bohaterami, • ciekawe zadania z wykorzystaniem naklejek, • ćwiczenie spostrzegawczości i sprawności manualnej.

13,00 zł
10,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

43
Pan Toti 1. Kolorozadanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Toti 1. Kolorozadanka
Dostępny23 szt.

Publikacja zawiera: kolorowani, labirynty, rysunki po kropkach, zagadki, szlaczki. Ulubiony bohater zaprasza przedszkolaków do manualnej gimnastyki rozwijającej również umysły. Na dwudziestu czterech stronach znajdują się kolorowanki, zadania po śladach, szlaczki, zgadywanki i labirynty. Szlaczki zostały oryginalnie wkomponowane w kolorowanki, by ćwiczyć umiejętności manualne potrzebne do osiągnięcia gotowości szkolnej. Seria edukacyjna „Pan Toti” zachwycają dzieci zadziwiającymi przygodami i mnóstwem ilustracji, natomiast rodzice doceniają jej edukacyjno-wychowawczy charakter. Wydawca – Fundacja Pan Toti i Przyjaciele popularyzuje polskiego bohatera książek i bajek – Pana Totiego oraz promuje czytelnictwo wśród dzieci poprzez działalność wydawniczą, spotkania autorskie i warsztaty twórcze z Panem Totim. Pan Toti uczy, wychowuje, a przede wszystkim bawi!

10,00 zł
9,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

44
Szkoła Taktyki Szachowej 3. Motywy kombinacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,00 zł
45
Puzzle 2000 elementów. Włochy. Widok na jezioro Como - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2000 elementów. Włochy. Widok na jezioro Como
Anatolian
Dostępny4 szt.

Firma Anatolian przedstawia puzzle składające się z 2000 elementów. Po ułożeniu puzzli otrzymamy obraz o wymiarach 96.0 x 66.0 cm.

159,70 zł
46
Przygody Gotreka i Felixa. Królowa Węży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Gotreka i Felixa. Królowa Węży
Dostępny23 szt.

Gotrek i Felix – niedocenieni bohaterowie Imperium czy może tylko zwykłe złodziejaszki i mordercy? Zapewne prawda leży pośrodku, całkowicie zależy od tego, kogo się spyta… Podróżując w głąb tajemniczych krain południa w poszukiwaniu chwalebnej śmierci, Zabójca Gotrek Gurnisson i jego ludzki towarzysz Felix Jaeger, zostają uwikłani w konflikt zbrojny toczący się między zwaśnionymi królestwami. Pojmani przez zatrważającą Królową Khalidę poszukiwacze przygód zostają zmuszeni do złożenia przysięgi i zmierzenia się z koszmarami spalonej słońcem Ziemi Umarłych… a umarli wcale nie spoczywają w pokoju.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

47
Barbie. Zabawy z pupilami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Zabawy z pupilami
Dostępny25 szt.

Czyj to pupil? Już wiesz, czyją Panią jest Barbie? Do kogo należą szczeniaczki? Szalona zabawa trwa w najlepsze. Dołącz do Barbie i jej przyjaciółek – wyszukuj, odkrywaj i rozwiązuj zadania. W środku znajdziesz fantastyczne naklejki.

12,50 zł
9,88 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,62 zł

48
Encyklopedia ptaków świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia ptaków świata
Dostępny46 szt.

Ten wizualny przewodnik zawiera opisy 1600 gatunków ptaków oraz ponad 1800 zdjęć i rysunków. Książka prezentuje ptaki zamieszkujące terytoria obu Ameryk, Europy, Afryki, Azji i Australii oraz regionów polarnych. Znajdziesz tu prezentację wielkiej ptasiej rodziny – od najmniejszych amerykańskich łowców owadów po gigantyczne nielotne gatunki nadal żyjące na równinach afrykańskich. Dowiesz się wszystkiego na temat ich siedlisk, migracji, zwyczajów, a także cech fizycznych – budowy ciała, kształtu dzioba, wielkości i upierzenia. Opisy są uzupełnione o wskazówki dotyczące obserwacji ptaków dla tych, którzy chcieliby przyjrzeć się bliżej tym fascynującym stworzeniom.

199,95 zł
143,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 55,99 zł

49
El espanol con...juegos actividades elemental - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
50
Bayala. SLH42508. Eyela na złotym jednorożcu - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH42508. Eyela na złotym jednorożcu
Schleich
Dostępny39 szt.

Eyela wyrusza na swoim złotym jednorożcu. Księżniczka uwielbia jazdę wśród lasów na swym lśniącym złotem jednorożcu. By nie spaść z grzbietu, nakazała wykonać dla siebie specjalne siodło. Od tamtej pory wspólnie odkrywają cudowną krainę Bayala. Każda przejażdżka to nowa przygoda, jednak jednorożec przybywa na dwór książęcy jedynie w wybrane przez siebie dni, więc nigdy nie jest pewna, kiedy się zjawi. Jedno jest pewne – jednorożec pozwala wsiąść na swój grzbiet jedynie Eyeli! Ciekawostka: kiedy jednorożca zakręci w nosku, kichanie wydobywa z jego nozdrzy uroczy złocisty pyłek. Wszystkie figurki Schleich tworzone są z dbałością o wierne oddanie szczegółów i są synonimem wartościowej zabawy edukacyjnej. Zestaw z magicznym, magnetycznym siodłem – trwalsze osadzenie figurki wróżki na jednorożcu dzięki magnesom. Dodatkowo figurka Eyeli ma ruchome ramiona. Zestaw zawiera: • figurkę Eyeli, • figurkę złocistego jednorożca, • 1 x siodło, • 1 x berło.

84,90 zł
78,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,79 zł

Wróć do góry