hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.11.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 4 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dzieci kontra Rodzice. Magia Świąt (Kangur), na drugim Maus. Opowieść ocalałego (Art Spiegelman). Kolejny produkt to Odyseja (Homer) oraz Jak ratowaliśmy wigilię (Ellen Karlsson, Cecilia Heikkila).
1
Dzieci kontra Rodzice. Magia Świąt - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dzieci kontra Rodzice. Magia Świąt
Kangur, od 6 lat
Dostępny446 szt.

Czym jeździ Mikołaj? Czego szukamy na niebie? Ile mamy potraw? Z czym są świąteczne pierogi? Wesoła gra przybliży Wam piękną atmosferę Świąt. Dzieci rywalizują z Rodzicami. W grze znajdziecie pytania specjalnie przygotowane dla Dzieci i dla Rodziców. Zawartość opakowania: • 52 karty do gry, • 208 pytań, • 2 karty pułapki, • instrukcja.

24,90 zł
21,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,99 zł

924 osoby kupiły
2
Maus. Opowieść ocalałego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maus. Opowieść ocalałego
Dostępny250 szt.

Ten tytuł powszechnie jest uważany za najważniejszy komiks w historii. Art Spiegelman w formie powieści graficznej opowiedział historię życia swojego ojca, więźnia Auschwitz, Władka Szpigelmana. Równolegle z nią sportretował w Mausie trudy życia z ojcem - ocalałym z Holokaustu. Maus to jedna z najważniejszych opowieści o Holokauście, stawiająca trudne pytania, na które autor próbuje znaleźć odpowiedź w nowatorski sposób. Umiejscawiając realistyczną opowieść w komiksowym medium, stosując przerysowanie i karykaturę, Art Spiegelman zbliżył się, jak nikt inny przed nim, do ukazania swoistej niewyrażalności, monstrualności Holokaustu, a poprzez autobiograficzne odniesienia wytworzył napięcie cechujące najwybitniejsze dzieła literackie. Żaden komiks w historii tego medium nie doczekał się tylu recenzji – również negatywnych i polemicznych - a przyznanie Spiegelmanowi nagród do tej pory zarezerwowanych dla literatury poważnej (m.in.: National Book Critics Circle Award, Pulitzer Prize), ułatwiło wielu twórcom powieści graficznych dotarcie do czytelników do tej pory unikających komiksów. Jednocześnie Maus stał się komiksem wzorem, pierwszym komiksowym arcydziełem („The New Yorker”), z którym krytycy i czytelnicy zestawiają inne dzieła komiksowe, zwłaszcza biograficzne i historyczne. „Maus jest książką, od której nie można się oderwać. Kiedy dwie myszy mówią o miłości, jesteś poruszony, kiedy cierpią – płaczesz. (...) kiedy kończysz Mausa, jesteś nieszczęśliwy, że porzuciłeś ten magiczny świat”. – Umberto Eco „Wielki epos w małych obrazkach”. – „The New York Times”

59,99 zł
38,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 21,00 zł

45 osób kupiło
3
Odyseja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyseja
Dostępny5 szt.

Tom zawiera nowy przekład Odysei Homera dokonany przez Roberta R. Chodkowskiego, emerytowanego profesora zwyczajnego KUL, znawcę literatury starożytnych Greków oraz tłumacza tragedii attyckich wielkiej trójcy: Ajschylosa, Sofoklesa i Eurypidesa. Rekomendując go czytelnikom, warto przypomnieć, że jest to pierwsza od ponad półwiecza nowa translacja arcydzieła Homera na język polski. „Od ostatniego przekładu Odysei, dokonanego i wydanego przez Jana Parandowskiego po raz pierwszy w 1953 roku, upłynęło 67 lat i chyba jest to wystarczający czas, by podjąć ten trud na nowo. Tłumaczenie prof. Roberta R. Chodkowskiego różni się od tamtego pod wieloma względami. Między innymi Jan Parandowski przełożył dzieło Homera prozą, jego zaś następca wraca do formy polskiego heksametru, idąc za przykładem innych polskich filologów, którzy tego metrum używają powszechnie w swoich przekładach tak epików greckich, jak i łacińskich. (...) Wersja prof. Roberta R. Chodkowskiego jest dziełem oryginalnym, tłumaczeniem z tekstu greckiego, znacznie różniącym się od dotychczas istniejących zarówno w aspekcie językowym, jak i w interpretacji wielu partii poematu, eliminującym wcześniejsze błędy w rozumieniu i w przekładzie poematu Homera. Jest to przekład kompletny, bez opuszczeń (...), a jednocześnie zachowuje on zgodność przełożonych wersów wobec oryginału, co razem z ich zaznaczaniem ułatwia konfrontowanie z tekstem greckim, jak też ewentualne cytowanie w pracach naukowych (i nie tylko). Monotonię i schematyzm polskiego heksametru prof. Robert Chodkowski przełamuje umiejętnym stosowaniem trochejów i daktylów oraz przedziałów wewnątrzwersowych, które poszczególnym wierszom nadają zróżnicowaną intonację” – z recenzji prof. dra hab. Krzysztofa Nareckiego.

106,40 zł
75,54 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 30,86 zł

18 osób kupiło
4
Jak ratowaliśmy wigilię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ratowaliśmy wigilię
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia! Plus epilog w rozdziale styczniowym. W zerówce u Tima aż do ferii świątecznych codziennie ktoś inny będzie zrywał kartkę z kalendarza. Ten, komu przypadnie wigilia, powinien dobrze jej pilnować, bo jak powiedziała pani, jeśli coś się stanie z kartką, to świąt nie będzie. Timowi bardzo zależy, żeby kartka z dwudziestym czwartym grudnia trafiła w jego ręce, ponieważ jest przekonany, że tylko on odpowiednio się nią zaopiekuje. Nagle wydarza się coś nieprzewidzianego. Święta są zagrożone! Tim i jego koleżanka Esme muszą stanąć na głowie, by uratować wigilię.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

19 osób kupiło
5
Super Zings. Kid Kazom - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Zings. Kid Kazom
John Adams, od 4 lat
Dostępny17 szt.

Super Zings ponownie zabiorą cię w podróż do niezapomnianej krainy zabawy. Wybierz bohatera, który godnie będzie reprezentował twoją drużynę. Wykorzystaj swoje umiejętności strategicznego planowania i ruszaj do akcji. Pokonaj przeciwników i poprowadź swój zespół w drodze do zwycięstwa. Zaproś najlepszych przyjaciół do wspólnej rozgrywki! Czy twój bohater ma w sobie odpowiednią ilość mocy, aby pokonać Kid Kazooma? Rozłóż karty mocy na planszy i wybierz jedną z nich. Odłóż ją odwróconą obrazkiem do dołu i wylosuj kartę mocy dla Kid Kazooma. Niech rozpocznie się bitwa! Odwróć karty i sprawdź czy udało ci się pokonać przeciwnika - jeżeli tak, przesuń się o jedno pole na planszy. Gracz, który jako pierwszy dotrze do Kid Kazooma, wygrywa! Opakowanie zawiera planszę do gry, karty mocy oraz kolorowe pionki z bohaterami, a także unikatową figurkę Super Zings. Wymiary opakowania: 26.5 x 26.5 x 6.0 cm

15,90 zł
14,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,59 zł

13 osób kupiło
6
Święta noc. Legendy na Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta noc. Legendy na Boże Narodzenie
Dostępny114 szt.

Zaskakujące, bo wyszukane w archiwach, mniej znane, a przez to jakże interesujące – legendy – niektóre skreślone piórem wybitnych autorów, takich jak Henry van Dyke, Felix Timmermans czy Selma Lagerlöf, inne bezimienne. Przeplatają prawdę i elementy baśniowe, urzekają nastrojowością i stylem, przenoszą do czasów i tych odległych i tych bliższych, niezmiennie oddając niepowtarzalną aurę świętości i uroczystości otaczającą narodziny Jezusa, aurę Bożego Narodzenia..

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

13 osób kupiło
7
Odrodzone królestwo. Tom 5. Odrodzone królestwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odrodzone królestwo. Tom 5. Odrodzone królestwo
Dostępny187 szt.

Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu. Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony. Stary król rusza na swą największą wojnę... Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych. W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki mistrz zostaje zamordowany, a jego następca kończy politykę ugody. Wystawia przeciw Polakom wielką armię. Król Jan Luksemburski hołduje Śląsk, z rozmachem zdobywa północną Italię i wzmocniony sukcesami zwraca wzrok na Królestwo Polskie. Nowy mistrz proponuje mu coś więcej niż sojusz – rozbiór Królestwa. Rikissa decyduje się na ryzykowną grę. Płoną miasta, wsie i katedry. Wojownicy Trzygłowa tańczą na ołtarzach kościołów. W wielkiej wojnie każdy dzień jest nieprzewidywalny, nawet ostateczna bitwa do której pod Płowcami stają Zakon i Królestwo. Odrodzone Królestwo to finałowa część pięciotomowego cyklu pod tym samym tytułem. Powieść przeprowadza nas przez świat średniowiecznych intryg od północnej Italii przez litewską Wielką Puszczę, krzyżackie zamki i wawelskie zbrojownie. Świat chrześcijański i pogański splatają się ze sobą jeszcze silniej, niż wcześniej. Walka z Zakonem wchodzi w decydującą fazę, a Elżbieta Cherezińska po raz kolejny udowadnia, że na polu bitwy czuje się równie dobrze, co w zamkowych komnatach. Wracają wątki i bohaterowie, znani z poprzednich tomów. Wszystkie tajemnice zostaną rozwikłane, misterne intrygi ujrzą światło dzienne, a nawet przypadkowe zdarzenia sprzed lat odegrają zaskakująco ważną rolę w wielkim finale cyklu.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

13 osób kupiło
8
Relacje na huśtawce Jak uwolnić się od negatywnych wzorców zachowań? (wyd. 2020) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
35,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

11 osób kupiło
9
Sfora. Tom 4. Przerwana wędrówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfora. Tom 4. Przerwana wędrówka
Dostępny239 szt.

Fuks i Alfa zawarli niepewny rozejm, ale w na nowo zjednoczonej sforze nadal nie zapanował spokój. Po ucieczce od Sfory Psów Bojowych, psy poszukują nowego domu. Odkrywają jednak, że żadne terytorium nie jest w pełni bezpieczne. Spotykają też kolejną sforę, która przetrwała Wielkie Warczenie. Fuks i spółka mają nadzieję, że znaleźli sprzymierzeńców, jednak prawda może okazać się zupełnie inna

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

10 osób kupiło
10
Pompony dekoracyjne - wełniane kłębuszki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony dekoracyjne - wełniane kłębuszki
Astra
Dostępny23 szt.

Piękne, kolorowe pompony doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności rękodzielniczej. Wspaniale sprawdzą się przy tworzeniu prac kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne czy albumy. Można ozdabiać nimi prezenty, ubrania oraz używać jako element wystroju wnętrz. Rozmiar: ok. 3.0 cm

13,00 zł
12,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,65 zł

8 osób kupiło
11
Puzzle 100 elementów. Trefliki. Bajkowy wieczór - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów. Trefliki. Bajkowy wieczór
Trefl, 100
Dostępny132 szt.

Bajkowy wieczór z Treflikami to puzzle składające się z 100 elementów, zaprojektowane specjalnie z myślą o małych fanach animowanej produkcji „Rodzina Treflików”. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 41.0 x 27.5 cm, przedstawiający Treflika, Treflinkę i Małego Wujcia w kolorowej, bajkowej scenerii. Puzzle zostały wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów, z zastosowaniem specjalnego, kalandrowanego papieru odbijającego światło, dzięki któremu układanie staje się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze.

13,81 zł
12,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,80 zł

9 osób kupiło
12
Zegarek cyfrowy z akcesoriami Spider-Man MV15778 Kids Euroswan - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,00 zł
30,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

8 osób kupiło
13
Ekstremalna strzelnica Navala - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekstremalna strzelnica Navala
Dostępny2345 szt.

• Bezpieczeństwo • Wybór broni • Technika strzelania • Trening personalny • Amunicja • Przechowywanie broni • Szkolenie medyczne Postanowiliśmy skupić się na najbardziej istotnych, według nas, elementach szkoleniowych, żebyście mogli wspomóc się naszym poradnikiem przed treningiem na strzelnicy, najlepiej pod okiem doświadczonych instruktorów. Wszystkie techniki i ćwiczenia są oparte na naszej wiedzy i doświadczeniu, które zdobyliśmy w trakcie szkolenia oraz działań bojowych w GROM-ie. Chcemy edukować i podzielić się wiedzą o bezpiecznym posługiwaniu się bronią i strzelaniu na gruncie cywilnym. Strzelaj z byłymi operatorami Grom-u. Kiedyś usłyszałem takie zdanie: „Strzelcy dzielą się na tych, którzy mają respekt do broni i na tych, którzy będą mieli respekt do broni – po wypadku”. Do której grupy chcesz należeć? Zdecyduj sam. Będąc na strzelnicy, świat i wszystkie codzienne sprawy, pozostają za wałem ochronnym, kulochwytem, strzelając odpoczywasz, bo strzelając nie masz możliwości, by myśleć o czymś innym.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

9 osób kupiło
14
Polskie baśnie i legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie baśnie i legendy
Dostępny3000 szt.

Pięknie wydany zbiór najpiękniejszych polskich baśni i legend. Znajdują się tu baśnie o zaczarowanej księżniczce i dwunastu miesiącach, a także legendy o warszawskim bazyliszku, krakowskim smoku, niezwykłych braciach bliźniakach oraz toruńskich piernikach. Treść uzupełniają ślicznie wykonane rysunki. Idealny pomysł na wartościowy podarunek dla dziecka.

24,90 zł
20,17 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 4,73 zł

6 osób kupiło
15
Ty Puffies - Świąteczna Mysz - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ty Puffies - Świąteczna Mysz
Meteor
Dostępny1 szt.

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka.

17,80 zł
16,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,78 zł

5 osób kupiło
16
Pompony dekoracyjne 20 mm, Malinowy chruśniak - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pompony dekoracyjne 20 mm, Malinowy chruśniak
Astra
Dostępny50 szt.

Piękne, kolorowe pompony doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności rękodzielniczej. Wspaniale sprawdzą się przy tworzeniu prac kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne czy albumy. Można ozdabiać nimi prezenty, ubrania oraz używać jako element wystroju wnętrz.

8,50 zł
8,08 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,42 zł

5 osób kupiło
17
Kraina smoków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina smoków
Dostępny183 szt.

W dolinie srebrnych smoków panuje kojący spokój. Do czasu… Pewnego dnia Szczurzyca przynosi straszne wieści: „Ludzie nadchooodzą!”. Nieustraszony młody smok Lung postanawia wyruszyć w poszukiwaniu legendarnego Skraju Nieba – miejsca, gdzie te piękne stworzenia mogą żyć w pokoju. Dołączają do niego oddana przyjaciółka Siarczynka i samotny chłopiec o imieniu Ben. Wspierając się jedynie dziwaczną mapą i wspomnieniami starego smoka, cała trójka rusza w magiczną i niebezpieczną podróż, by dotrzeć do najwyższych szczytów świata. W drodze zawierają nowe znajomości, docierają do wspaniałych miejsc, a przede wszystkim poznają znaczenie słów „przyjaźń” i „odwaga”. Czy uda im się dotrzeć do celu? Czy wszyscy ludzie są źli? Kto podąża ich śladem? I jak bardzo niebezpieczna może być wyprawa w poszukiwaniu najbezpieczniejszego zakątka świata? I wreszcie, czy można przeżyć większą frajdę niż latanie pod samym niebem na smoku?! Pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji książka popularnej i nagradzanej niemieckiej pisarki dla dzieci. Wkrótce wyruszymy wspólnie w kolejną wyprawę.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

5 osób kupiło
18
Święta Rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Rodzina
Dostępny13 szt.

W czasach, kiedy rodzina przeżywa swój największy w dziejach kryzys, gdy jest zewsząd brutalnie atakowana przez nowe ateistyczne trendy i ideologie, najlepszą jej obroną jest przedstawienie pewnego – niezachwianego – wzoru wiary, nadziei i pokoju. Wzorem tym była, jest i bez wątpienia pozostanie dla kolejnych pokoleń matek, ojców i dzieci – Święta Rodzina z Nazaretu. Dzieje Maryi, Józefa i Jezusa przedstawia na kartach tej wspaniałej księgi światowej sławy biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski; czyni to nie tylko z wielkim znawstwem i erudycją, ale także z wielką pasją pisarską. Już od pierwszej linijki chcemy za nim podążać śladami zawartych w Piśmie Świętym oraz w apokryfach opowieści, a także śladami materialnymi, które pozostały w Ziemi Świętej po życiu każdego z Członków Świętej Rodziny. Pochylamy się nad prawdą ewangelicznego przesłania, którego nikt i nic nie jest w stanie zdezaktualizować. Dla kultury i sztuki nie było w historii ludzkości większej inspiracji niż chrześcijaństwo. W sposób szczególny odnosi się to do wizerunku Świętej Rodziny. Dlatego w książce tej znalazły się m.in. piękne obrazy i rzeźby przedstawiające epizody z Ich życia. Szczególny nacisk położony został na polskie dzieła, prawdziwe skarby, jednak często zapomniane; odkrywa je i utrwala mistrz fotografii sakralnej Adam Bujak. Wśród bogactwa motywów odnajdujemy rodzinę Maryi, Jej przyjście na świat oraz ofiarowanie w świątyni, zaręczyny z Józefem, Zwiastowanie, narodziny Jezusa, ucieczkę do Egiptu, dzieciństwo Jezusa czy śmierć św. Józefa. Podziwiamy dzieła zarówno z najważniejszych polskich ośrodków kultury – Krakowa, Warszawy, Poznania, Gdańska czy Torunia, jak i te z mniej znanych miejsc, jak choćby z Brzozowa, Czchowa, Libiąża, Łapczycy, Bolesławca, Chorzelowa, Nowego Korczyna, Tarnobrzega czy Skrzatusza. Krótki, ale jakże ważny wstęp do opowieści o Świętej Rodzinie stanowi fragment homilii Jana Pawła II nt. kluczowego znaczenia rodziny dla porządku moralnego. Są to słowa w dzisiejszych czasach wyjątkowo aktualne, znać je powinien każdy chrześcijanin – wziąć je sobie do serca i iść za nimi.

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

4 osoby kupiły
19
Dobre maniery przejmują stery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre maniery przejmują stery
Dostępny589 szt.

Dobre maniery przejmują stery to książka napisana z myślą o małych, ale więksi lub bardzo duzi też mogą brać udział w jej czytaniu, bo treść i bohaterowie zachęcają do rozmów i refleksji. Nie znajdziemy tu sztywnych regułek i nakazów, raczej wskazówki i podpowiedzi – czasem szczegółowo omówione, a czasem pozostawione do dyskusji. Książka jest adresowana do najbardziej wymagającej grupy najmłodszych czytelniczek i czytelników. Mam nadzieję, że okaże się dla nich interesującą lekturą, a jeżeli ktoś przy niej zaśnie, to jest to również jej cel – kosmiczne sny.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

4 osoby kupiły
20
Mam psa! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam psa!
Dostępny91 szt.

Druga część poradnika dla dzieci i dorosłych. Dzięki niemu zarówno dorośli jak i dzieci zostaną ekspertami od psiego języka oraz nauczą się troszczyć o psie szczęście. Dzięki naszym poradom spacery z psem zamienią się w fascynujące przygody, a pies zacznie nas motywować i uprawiać z nami różne ciekawe sporty. Doskonała recepta na szczęśliwe ludzkie i psie życie.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

4 osoby kupiły
21
Nieskończone Boże Miłosierdzie i koniec czasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieskończone Boże Miłosierdzie i koniec czasów
Dostępny12 szt.

„Nie lękaj się ani walk duchowych, ani żadnych pokus, bo ja cię wspieram, byleś ty chciała walczyć; wiedz, że zawsze zwycięstwo jest po twojej stronie” - św. Faustyna Kowalska, Dzienniczek. Ksiądz Grzegorz Bliźniak, który wypełnił testament błogosławionego księdza Michała Sopoćki i założył męskie zgromadzenie Misjonarzy Jezusa Miłosiernego, każdego dnia zgłębia znaczenie misji, jaką siostrze Faustynie powierzył Pan Jezus. W rozmowie z Tomaszem P. Terlikowskim przypomina o prawdziwym znaczeniu miłosierdzia Bożego, dalekim od tego, jakim zwodzi nas wielu współczesnych teologów. Odpowiada także na najważniejsze pytania o rolę Polski w zbawczym planie. Czy faktycznie pozostaliśmy wierni Bogu? Czy przygotujemy świat na przyjście Chrystusa? Co każdy z nas powinien zrobić, by wypełnić misję powierzoną nam przez Pana Jezusa?

32,90 zł
24,02 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,88 zł

4 osoby kupiły
22
8 + 2 i Anton z Ameryki, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8 + 2 i Anton z Ameryki, wydanie 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Czwarty dom uwielbianej przez dzieci serii o przygodach najliczniejszej i najsympatyczniejszej książkowej rodziny. Zbliża się wielkie święto: orkiestra kierowców ciężarówek obchodzi swoje 25-lecie! Na tak ważnej imprezie nie może zabraknąć taty i mamy, więc tego wieczoru ośmioro dzieci i Rurek zostają pod opieką babci. I właśnie wtedy przed domem zatrzymuje się taksówka, z której wysiada nieznajomy z mnóstwem walizek. Kto to? Po co przyjechał? Czego szuka nocą w lesie? Zbliżające się Boże Narodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej, niż wszyscy sobie wyobrażali... Wcześniejsze przygody bohaterów tej książki znajdziecie w tomach 8 + 2 i ciężarówka, 8 + 2 i domek w lesie oraz 8 + 2 i pierwsze święta. Dla dzieci od 5 roku życia.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

3 osoby kupiły
23
Zegarek cyfrowy ze światełkami LED Psi Patrol PW16680 Kids Euroswan - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

3 osoby kupiły
24
Wigilijne opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wigilijne opowieści
Dostępny77 szt.

12 opowiadań i 12 przepisów na popisowe świąteczne dania świetnych polskich autorów. Ktoś zginie otruty barszczem wigilijnym, czyjaś paczka na święta zgubi się w paczkomacie, ktoś upuści karpia na tory tramwajowe, ktoś się nieszczęśliwie zakocha, do kogoś w zastępstwie Mikołaja przyjdzie diabeł, a ktoś inny odkupi swoje winy bohaterskim czynem. To wszystko w niesamowitym zbiorze wigilijnych opowieści okraszone smakowitymi przepisami pasującymi do treści opowiadań. Smakowite historie na każdy dzień adwentu.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

3 osoby kupiły
25
Pół płyty - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pół płyty
Agora - multimedia
Dostępny6 szt.

Adam Nowak i Akustyk Amigos to solowy projekt gitarzysty, autora tekstów, wokalisty i lidera zespołu Raz Dwa Trzy. Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrawnych muzyków: Karima Martusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy). Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo. Cokolwiek ujęte Który jestem z rzędu Jeden jest zły inny dobry Ogół stanowi Życie Janka Panna wyniosła ale biedna STOPA R.I.P

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

3 osoby kupiły
26
Szlakiem krucjat. Tom 12. Od Ziemi Świętej do ziemi Prusów. Książę Henryk Sandomierski jako ideał krzyżowca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlakiem krucjat. Tom 12. Od Ziemi Świętej do ziemi Prusów. Książę Hen...
Dostępny86 szt.

Postać Henryka Sandomierskiego, jednego z młodszych synów Bolesława Krzywoustego, nie wzbudzała nigdy wielkiego zainteresowania mediewistów. Pozostający w cieniu, nieangażujący się w wielkie konflikty polityczne rozgrywające się między jego starszymi braćmi, pojawiał się epizodycznie w pracach poświęconych testamentowi Bolesława Krzywoustego i biografiach swych bardziej ambitnych i łaknących władzy braci. Nie sprzyjał także badaczom zainteresowanym tematem stan źródeł – rozproszone, nierzadko bardzo lakoniczne wzmianki o życiu i działalności Henryka, często zawierające bałamutne informacje i błędną chronologie wydarzeń. Przed kilku laty Agnieszka Teterycz-Puzio opublikowała biografię obejmującą całokształt życia i działalności sandomierskiego księcia, Remigiusz Gogosz poszedł inną drogą i skupił się w swej pracy na zagadnieniu związków Henryka z ideologią i ruchem krucjatowym. Autor sięgnął do nielicznych źródeł z epoki, kronik polskich – Wincentego zw. Kadłubkiem i Jana Długosza, lecz również do tekstów obcych, pochodzących z terenów Niemiec, Francji czy Cesarstwa Bizantyjskiego. Wykorzystał także w bardzo szerokim zakresie obszerną literaturę przedmiotu... – z recenzji prof. M. Kwietnia. Spis treści: • Wstęp • 1. Pierwsze lata życia Henryka Sandomierskiego • 2. Henryk Sandomierski uczestnikiem II krucjaty w 1147 roku? • 3. Rok 1154 – pielgrzymka Henryka Sandomierskiego do Ziemi Świętej • 4. Fundacja dla joannitów w Zagości • 5. Pomniejsze fundacje Henryka Sandomierskiego oraz działalność po 1149 roku • 6. Odblaski Ziemi Świętej • 7. Wyprawa przeciwko Prusom w 1166 roku i śmierć Henryka Sandomierskiego • Zakończenie • Aneksy • Wykaz skrótów • Bibliografia Remigiusz Gogosz – ur. w 1986 r. w Jaśle. Absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie w roku 2016 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych. Stypendysta Ministra Edukacji Islandii w latach 2011/2012. Zajmuje się dziejami średniowiecza Polski i Skandynawii. Podejmuje tematy związane z wikingami, sagami, krucjatami, wczesnym średniowieczem Polski oraz gender studies. Jest uczestnikiem projektu grantowego Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki mającego na celu przetłumaczenie norweskiej kroniki Heimskringla Snorriego Sturlusona na język polski.

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

3 osoby kupiły
27
Angielski 100 słów - Dom HEADU - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski 100 słów - Dom HEADU
Headu
Dostępny36 szt.

Graj i ucz się naraz dzięki skutecznej metodzie. Ten zestaw, wykonany z wytrzymałych materiałów, zawiera ponad 100 naklejek i gigantyczną układankę ze specjalnymi żetonami do nauki wielu słów związanych z domem i codziennym życiem. Dzięki dedykowanej aplikacji dziecko pozna też prawidłową wymowę. W zestawie: 108 dwustronnych puzzli, 108 naklejek. Wiek: 4-8. Wymiary układanki po ułożeniu: 60 x 43 cm.

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

3 osoby kupiły
28
Świat Schrodingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

3 osoby kupiły
29
Naklejkowe przebieranki. Przyjaciółki i ich pupile - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe przebieranki. Przyjaciółki i ich pupile
Dostępny110 szt.

Zapraszamy do świata najlepszych przyjaciółek i ich ukochanych pupili. Łączy je magiczna moc przyjaźni i ogromna miłość do zwierzaków. Ty też wypowiedz tajemnicze zaklęcie i za pomocą naklejek ubierz przyjaciółki i ich zwierzaki. Możesz dowolnie zmieniać stroje, dodatki, ozdoby zgodnie z własnymi upodobaniami. Poczuj się, jak stylistka i baw się strojami, dodatkami i wspaniałymi naklejkami.

16,99 zł
12,23 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

3 osoby kupiły
30
Szewc z Lichtenrade - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szewc z Lichtenrade
Dostępny2582 szt.

Andrzej Pilipiuk kolejny raz rozkłada przed nami wachlarz opowieści z różnych miejsc, czasów i rzeczywistości alternatywnych. Kolejny raz bohaterowie zmierzą się z nienazwanym... W przededniu I wojny światowej doktor Skórzewski zostaje wplatany w kuriozalną aferę szpiegowsko-ornitologiczną. Antykwariusz Robert Storm otrzymuje dziwaczne zlecenie odnalezienia narzędzi zrabowanych w czasie okupacji przez szewca-nazistę. A archeolog Tomasz Olszakowski użerając się z nieuczciwymi inwestorami, przyjmie pomoc lapońskich szamanów. W zbiorze nie zabraknie też rozważań, co by było gdyby. Wyobraźcie sobie świat gdzie Hitler i Goering zamiast niewolić narody Europy zmagają się z wysokością czynszu i administratorem przytułku, a dilera morfiny doktora Mengele tropi konkurencja - żydowska mafia. W antologii: 1. Wunderwaffe 2. Traktat o higienie 3. ślady stóp w wykopie 4. Parowóz 5. Ludzie, którzy wiedzą 6. W okularze stereoskopu 7. Sekret wyspy Niedźwiedziej 8. Yeti ciągną na zachód 9. świątynia 10. Szewc z Lichtenrade

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

3 osoby kupiły
31
Kartka składana - Bóg Cię kocha!, szop - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka składana - Bóg Cię kocha!, szop
Szaron
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Kartka składana z kopertą Kartka zawiera tekst: „Bóg cię kocha!”. W kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

9,10 zł
7,10 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,00 zł

3 osoby kupiły
32
Czas uświęcony. Jakub de Voragine i "Złota legenda" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas uświęcony. Jakub de Voragine i "Złota legenda"
Dostępny34 szt.

Legenda aurea, Złota legenda Jakuba de Voragine, dominikanina, urodzonego około roku 1228–1230, zmarłego w 1298 arcybiskupa Genui (od 1816 błogosławionego Kościoła), jest jednym z najsłynniejszych tekstów literatury kręgu kultury zachodniej. W średniowieczu dzieło doczekało się największego po Biblii „nakładu” w postaci rękopiśmiennych kopii i równie obfitych komentarzy, a liczba wydań późniejszych przekroczyła liczbę wydań Biblii. Wpływ tego zbioru hagiograficznych opowieści na sztukę i kult świętych Kościoła rzymskokatolickiego jest tak ogromny, że po dziś dzień badacze trudzą się nad wypracowaniem pojęć i obrazów postaci zgodnych z prawdą. Nigdy jednak nie odsłonięto wszystkich znaczeń tego słynnego tekstu. Zdaniem Jacques‘a Le Goffa, wybitnego, cieszącego się światowym uznaniem mediewisty, nie chodzi tu o zwykły zbiór budujących opowieści o świętych z kościelnego kalendarza; zamiar Jakuba de Voragine wydaje się znacznie bardziej ambitny: miałaby to być próba chrystianizacji czasu, ukazania, jak Bóg – poprzez czas i mądre nim gospodarowanie –nadaje ponadczasowy wymiar życiu chrześcijanina: każdego, niekoniecznie świętego, nieustannie ze sobą splatając czas boski i czas ludzki. I taka byłaby zatem wielka, głęboka rola Złotej legendy, niezaprzeczalnego bestselleru wielu stuleci, w kształtowaniu kultury europejskiej, w której świadomość i organizacja czasu są sprawą fundamentalną.

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

3 osoby kupiły
33
Beanie Boos Linus - Lemur - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
26,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,89 zł

3 osoby kupiły
34
Wstążka rozeta MFP metalik 1/5cm mix kolorów cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
0,80 zł
0,68 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,12 zł

3 osoby kupiły
35
Creativo. Pompony dekoracyjne 20 mm, lawendowe pole - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Creativo. Pompony dekoracyjne 20 mm, lawendowe pole
Astra
Dostępny44 szt.

Piękne, kolorowe pompony doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju aktywności rękodzielniczej. Wspaniale sprawdzą się przy tworzeniu prac kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, ozdoby świąteczne czy albumy. Można ozdabiać nimi prezenty, ubrania oraz używać jako element wystroju wnętrz.

8,50 zł
8,08 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,42 zł

3 osoby kupiły
36
100 Things to Know About the Human Body - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 Things to Know About the Human Body
Dostępny4 szt.

Did you know you cry two types of tears? And up to 30 trillion red blood cells pass through your heart in a minute? With colourful, infographic-style illustrations this informative book is packed with surprising facts and useful information on exactly 100 topics about the human body. A useful reference book for home, school and general knowledge quizzes.

55,00 zł
52,80 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,20 zł

2 osoby kupiły
37
Penguin Readers Level 2 The Little Prince - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penguin Readers Level 2 The Little Prince
Dostępny14 szt.

Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text, new illustrations and language learning exercises, the print edition also includes instructions to access supporting material online. Titles include popular classics, exciting contemporary fiction, and thought-provoking non-fiction, introducing language learners to bestselling authors and compelling content. The eight levels of Penguin Readers follow the Common European Framework of Reference for language learning (CEFR). Exercises at the back of each Reader help language learners to practise grammar, vocabulary, and key exam skills. Before, during and after-reading questions test readers' story comprehension and develop vocabulary. Visit the Penguin Readers website Exclusively with the print edition, readers can unlock online resources including a digital book, audio edition, lesson plans and answer keys. A man crashes in the desert and meets the little prince. Through his pictures and stories, the man learns about the important things in life - like love and friends.

31,00 zł
28,83 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,17 zł

2 osoby kupiły
38
Sztucce Eko Drew Kpl18szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztucce Eko Drew Kpl18szt
Godan, Godan
Dostępny14 szt.

7,30 zł
6,94 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,36 zł

2 osoby kupiły
39
Jolly Holiday. CD  +  DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jolly Holiday. CD + DVD
Andre Rieu, Universal Music Polska
Dostępny302 szt.

71,90 zł
70,46 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,44 zł

2 osoby kupiły
40
Manga. Rysowanie krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manga. Rysowanie krok po kroku
Dostępny4 szt.

Manga. Rysowanie krok po kroku to książka prowadząca przez tajniki rysunku w stylu manga. Poczynając od twarzy i postaci bohaterów, poprzez tworzenie własnych figur, zwierząt czy robotów książka uczy podstaw jak również bardziej zaawansowanych sposobów rysunku. Pokazuje, jak eksperymentować z anatomią i rysować mutanty, hybrydy i potwory, jak projektować tło rysunku i narysować swój własny komiks. Każdy z etapów rysowania i tworzenia postaci i światów mangi został omówiony w łatwym i przystępnym stylu.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2 osoby kupiły
41
Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas najnowszej historii XX i XXI wieku
Dostępny54 szt.

Wydarzenia z XX i XXI w., zwłaszcza na odległych od Europy kontynentach, rzadziej goszczą w różnych ogólnych historycznych opracowaniach. Tę lukę wypełniamy w naszej najnowszej publikacji Atlas historyczny XX i XXI w. Pokazujemy skutki „Wielkiej wojny”, dekolonizację, problemy nowo powstałych państw oraz tendencje separatystyczne we współczesnym świecie. Dużo uwagi poświęcamy rozpadowi bloku socjalistycznego, konfliktom na Bliskim Wschodzie, na Kaukazie, w państwach islamskich i ich skutki dla Europy. Eksponujemy rolę Polski i jej problemy po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. oraz w czasie i po II wojnie światowej.

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

2 osoby kupiły
42
Inspektor Parma i afera środowiskowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspektor Parma i afera środowiskowa
Dostępny22 szt.

Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo? Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi. Kolejny tom przygód dzielnej detektyw Parmy i jej wiernego asystenta Szperka. „Świetna książka, która w formie powieści detektywistycznej tłumaczy dzieciom najważniejsze problemy i wyzwania dla naszego środowiska. Dodatkowym smaczkiem są nawiązania do klasyki gatunku, które z pewnością wyłapią i docenią rodzice”. – Anna Czartoryska-Niemczycka

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
43
Sinatra with Matt Dusk. Deluxe Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sinatra with Matt Dusk. Deluxe Edition, CD
Matt Dusk, Agora - multimedia
Dostępny13 szt.

Doskonale znany w Polsce kanadyjski wokalista Matt Dusk od lat czaruje swoimi jazzowo-swingującymi przebojami pochodzącymi z kilkunastu złotych i platynowych albumów. Płyta „Sinatra with Matt Dusk” to podróż w czasy, w których u szczytu popularności był jego idol – Frank Sinatra. W czasy elegancji i zmysłowości z zadymionych klubów Las Vegas z lat 60., gdy na listach przebojów królowały dzisiejsze standardy – „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin”, czy „Fly Me To The Moon”. Umieszczony na płycie „Sinatra” zestaw hitów zabiera nas na wycieczkę przez całą karierę Mistrza – jej wzloty, upadki, radości i problemy sercowe. „Piosenki Franka są z nami od dekad i wykonywaniu im towarzyszy im wiele zabawnych historii. Niektóre śpiewałem swojej córce, gdy się urodziła, inne wykonywałem na imprezach z okazji rozwodu” – śmieje się. Ale jedno jest pewne – z piosenkami Franka Sinatry łączy się wiele wspomnień, nie tylko ludzi, którzy mieli okazję poznać je wtedy, kiedy powstawały. Album promują wspaniale przyjęte polsko-angielskie duety: My Way/Szczęście jest we mnie – z wokalami Zbigniewa Wodeckiego i Learnin' the Blues/Już wiesz co to blues – z Kubą Badachem, do którego tekst polski napisała Aleksanda Kwaśniewska. Lista utworów: 1. Fly Me To The Moon 2. I've Got You Under My Skin 3. Too Marvelous For Words 4. I Only Have Eyesfor You 5. Summer Wind 6. Luck Be A Lady 7. Learnin' The Blues/Już Wiesz, Co To Blues with Kuba Badach 8. Come Fly With Me 9. The Lady Is A Tramp 10. You Make Me Feel So Young 11. My Way/Szczęście Jest We Mnie With Zbigniew Wodecki – Bonus Deluxe Edition Bonus: 12. Besame Mucho 13. On The Street Where You Live

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
44
Zestaw koralików - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw koralików
Askato
Dostępny101 szt.

Zestaw różnokolorowych koralików do nawlekania. W zestawie znajdują się żyłki i koraliki do tworzenia pięknej biżuterii. Koraliki zapakowane w pudełko z przegródkami, które ułatwią ich przechowywanie. Wymiary: 31.0 x 22.0 x 3.0 cm

25,00 zł
21,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,75 zł

2 osoby kupiły
45
Folklor polski. Sztuka ludowa, tradycje, obrzędy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folklor polski. Sztuka ludowa, tradycje, obrzędy
Dostępny62 szt.

Bogato ilustrowany album prezentuje dziedzictwo materialne i duchowe wsi najważniejszych regionów etnograficznych Polski (Wielkopolska, region krakowski, Lubelszczyzna, Podhale, Wielkopolska, Górny i Dolny Śląsk, Kaszuby, Kujawy, Kurpie, region łowicki). Autorzy poszczególnych rozdziałów opowiadają barwnie o życiu dawnej polskiej wsi, o codziennych zajęciach mieszkańców, pokazują, jak mieszkali, jakich używali sprzętów, jak zdobili wnętrza chat. Prezentują także wieś odświętną, mieniącą się bajecznymi barwami paradnych strojów, ozdobami, wycinankami, papierowymi kwiatami itp. Sporo uwagi poświęcają dawnym wierzeniom i obyczajom i obrzędom związanym ze świętami kościelnymi, pracą na roli i życiem rodzinnym. Udowadniają, że kultura ludowa jest wciąż żywa, czego odzwierciedleniem jest m.in. działalność licznych skansenów, imprezy regionalne, festiwale sztuki ludowej, a także moda na motywy i wzory nawiązujące do oryginalnego ludowego wzornictwa.

99,95 zł
72,96 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,99 zł

2 osoby kupiły
46
Cała prawda o wirusie Epsteina-Barr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cała prawda o wirusie Epsteina-Barr
Dostępny14 szt.

Ta książka zawiera wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o wirusie Epsteina-Barra i chorobach, które wywołuje. Badania potwierdzają obecność wirusa aż u 90% osób po 40 roku życia. Z tej książki dowiesz się, jak z nim funkcjonować i radykalnie poprawić jakość swojego zdrowia za pomocą medycyny naturalnej. Poradnik zawiera praktyczne informacje na temat wzmocnienia odporności, eliminacji stanów zapalnych i bólu oraz pokonania chorób autoimmunologicznych spowodowanych wirusem.

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

2 osoby kupiły
47
Olejki eteryczne w diecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olejki eteryczne w diecie
Dostępny36 szt.

Wykorzystaj olejki eteryczne w swojej diecie, ciesz się szczupłą sylwetką i zdrowiem! Jeśli do tej pory olejki eteryczne kojarzyłeś tylko z aromaterapią, pięknym zapachem i ich właściwościami pielęgnacyjnymi, to już najwyższy czas, abyś sięgnął po tę wyjątkową książkę! Dr Eric Zielinski i Sabrina Ann Zielinski, autorytety medycyny naturalnej, przedstawiają całkiem nowe zastosowanie olejków eterycznych. Dzięki informacjom zawartym w tej książce dowiesz się, w jaki sposób wprowadzić je do swojej diety i wspomagać odchudzanie. Tak, nie przesłyszałeś się. Dieta olejków eterycznych jest pierwszym programem, który łączy olejki eteryczne z żywnością bogatą w składniki bioaktywne. Pokazuje, jak mogą działać razem, by pomóc Ci uzyskać odpowiednią wagę, wzmocnić odporność i uchronić przed chorobami. Pożegnaj cukrzycę typu 2 i choroby autoimmunologiczne dzięki żywności bioaktywnej Odkryj, w jaki sposób bioaktywne związki roślinne czyli te występujące w olejkach eterycznych i żywności, np. zielonej herbacie matcha, nasionach chia, migdałach i awokado pomogą Ci w szybkiej utracie wagi, zwiększeniu poziomu energii i wyzwoleniu naturalnej obrony immunologicznej organizmu. Dzięki temu będziesz w stanie zwalczyć przewlekłe choroby i dolegliwości, takie jak stany zapalne, cukrzyca typu 2 czy choroby autoimmunologiczne. Rewolucyjny program odnowy Twojego organizmu! Ta książka obejmuje oparty na dowodach, dwufazowy program naprawczy Twojego organizmu. 30-dniowy „Niezbędny Szybki Tor”, który pomoże Ci szybko zrzucić zbędne kilogramy. Podstawowy styl życia, czyli delikatny i praktyczny sposób na utrzymanie zdrowia. Dzięki łatwym przepisom, planom posiłków i strategiom, które pomogą Ci utrzymać się na właściwej drodze, nauczysz się, jak wykorzystać naturalne olejki eteryczne i żywność bioaktywną, aby pomóc organizmowi osiągnąć homeostazę niezbędną do uzyskania i utrzymania zdrowej wagi i dobrego zdrowia.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

2 osoby kupiły
48
Niki Lauda. Naznaczony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niki Lauda. Naznaczony
Dostępny25 szt.

Kierowcą wyścigowym został wbrew woli ojca. Upór popłacał, bo wdarł się do światowej czołówki lotem błyskawicy, zapisując się w historii jako jeden z najlepszych zawodników, jakich widziała królowa motorsportu. Trzykrotny mistrz świata, który po tytuły sięgał w barwach legendarnych zespołów: Ferrari i McLarena. Triumfator 25 Grand Prix, którego gigantyczne doświadczenie stajnie wykorzystywały jeszcze długo po zakończeniu przez niego wyścigowej kariery. Niki Lauda stał się inspiracją dla kolejnych pokoleń kierowców, między innymi Nico Rosberga, który nazywa go swoją inspiracją. Sukcesy odnosił nie tylko na torze, ale i w biznesie, choć historię jednego z jego najsłynniejszych interesów znaczy wypadek samolotu należących do niego linii lotniczych, w którym życie straciły 223 osoby. Oto kierowca naznaczony. Namaszczony przez opatrzność do tworzenia wielkich rzeczy, oszpecony przez szatana, który w 1976 roku próbował odebrać mu życie. Poznacie jego losy. „Rzadko się zdarza, by jeden człowiek potrafił wspiąć się na mistrzowski poziom zarówno w sporcie, jak i biznesie czy zarządzaniu. Niki Lauda okupił swoje sukcesy wieloma cierpieniami, a w wędrówce na szczyty mógł polegać tylko na sobie – na determinacji, sprycie, bystrości czy analitycznym podejściu. Po sukcesy sięgał z charakterystycznym dla siebie uporem, ale zawsze uczciwie i z niespotykaną szczerością. Pełną triumfów i tragedii historię wyścigowej legendy spisano w stylu jej bohatera: konkretnie, na temat i bez zbędnych ozdobników” – Mikołaj Sokół. „Nigdy nie czułam w padoku Formuły 1 tak wszechogarniającego smutku, jak w Monako, na pierwszym wyścigu po śmierci Nikiego Laudy. Łatwo jest być cenionym za sukcesy, trudniej – jak w wypadku Laudy – za charakter. A Maurice Hamilton opisuje go doskonale – jako człowieka do bólu szczerego, niezwykle zdeterminowanego, żyjącego w piekle własnego perfekcjonizmu, a przy tym tak zwyczajnie ludzkiego. Lauda do samego końca życia nie potrafił się rozstać z wyścigami, a świat wyścigów nigdy nie wypełni luki po nim” – Aldona Marciniak. „To coś więcej, niż historia Nikiego Laudy. To historia ścigania, opowiedziana przez ludzi wyścigów, którzy mieli szczęście spędzać czas w jego towarzystwie. Bezkompromisowy, superinteligentny, niewyobrażalnie pewny siebie, utalentowany, pracowity, uparty i hardy arogant, kryjący pod grubą skórą szczere, prostolinijne serce. Serce bijące wyłącznie dla motorsportu. Przy całym swoim dramatyzmie, opowiedziana tu historia nasiąknięta jest wyjątkowym, ciętym i inteligentnym poczuciem humoru Laudy. Kopalnia anegdot i fascynujących historii, ukazujących charakter tego ze wszech miar wybitnego człowieka oraz prawdziwe oblicze jego sportu” – Cezary Gutowski.

49,99 zł
44,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
49
A Kartka składana - Dziękuję Bogu ST - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Kartka składana - Dziękuję Bogu ST
Szaron
Dostępny1 szt.

Kartka składana z kopertą.Kartka zawiera tekst:Dziękuję Bogu za CiebieW kartce możesz wpisać dowolny tekst lub życzenia na dowolną okazję.

8,00 zł
6,24 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 1,76 zł

2 osoby kupiły
50
Symbols in Art - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symbols in Art
Dostępny1 szt.

Iconography, the study of symbols ? be they animals, artefacts, plants, shapes or gestures ? is an essential element of art history. This guide unravels over fifty of the most common and intriguing visual symbols from across the globe from 2300 BCE to the present day. While symbols cross dialects and national boundaries, their meanings can vary and are often culturally specific. The snake, an object of fascination and mysticism in Aztec culture, usually represents sin in the west. Yinka Shonibare?s Last Supper (2013) plays on the grapevine?s historic associations to satiric and startling effect. Matt Wilson explores symbolism?s subtle implications and overt and covert meanings, providing an indispensable tool for interpretation. A reference section includes suggestions for further reading and a glossary of art and historical terms.

53,00 zł
3 osoby kupiły
Wróć do góry