hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.11.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 26 listopada 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się LEGO Minecraft. 21164 Rafa koralowa (LEGO), na drugim Uzależniony mózg (Suzette Glasner-Edwards). Kolejny produkt to LEGO Ninjago. 71738 Starcie tytanów Mech (LEGO) oraz Źródła kultury Indii (Rabindranath Tagore).
1
LEGO Minecraft. 21164 Rafa koralowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Minecraft. 21164 Rafa koralowa
LEGO
Dostępny19 szt.

• Praktyczny prezent, jakim jest zestaw LEGO® Minecraft™ 21164 Rafa koralowa, przenosi podwodne przygody znane z gry do rzeczywistości dzięki klockom LEGO, które można przekształcać bez końca. • Solidny zestaw LEGO® Minecraft™ zawiera popularną, uzbrojoną w miecz bohaterkę Alex w hełmie nurka i magicznych portkach, a także utopca, dwie rozdymki (jedną „nadętą” i jedną zwykłą) oraz inne akcesoria. • Dzieci mogą dołączyć do odważnej, znanej z gry Minecraft™ bohaterki Alex i razem z nią dać nura do oceanu w poszukiwaniu skarbu ukrytego gdzieś na kolorowej rafie, a także podjąć walkę z utopcem, który atakuje z zaskoczenia. • Dla osób w wieku od 7 lat. Zachwyć fanów Minecrafta™ zestawem konstrukcyjnym, który przenosi grę do rzeczywistości. To doskonała niespodzianka dla graczy, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę w stylu Minecrafta. • Zestaw ma ok. 7.0 cm wysokości, 10.0 cm szerokości i 10.0 cm głębokości, więc idealnie nadaje się do praktycznej zabawy, a jednocześnie stanowi imponującą ozdobę. • Kolorowa rafa koralowa jest pełna autentycznych detali znanych z Minecrafta™ oraz niesamowitych akcesoriów takich jak ukryta otwierana skrzynia ze skarbem: rybą i perłą. • Ten solidny zestaw LEGO® Minecraft™ można przekształcać do woli i w łatwy sposób połączyć z innymi zestawami LEGO Minecraft. Wymiary opakowania: 14.1 x 12.2 x 6.1 cm

49,99 zł
42,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2
Uzależniony mózg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzależniony mózg
Dostępny393 szt.

Droga do wyjścia z uzależnienia nie jest prosta. Używki poprawiają samopoczucie, pomagają się odprężyć, funkcjonować w sytuacjach społecznych, uciec od trudności. Często jednak okazjonalne sięganie po alkohol czy narkotyk stopniowo prowadzi do niekontrolowanego przymusu ich używania – do uzależnienia. Nadzieja na poprawę nastroju stanowi ogromną przeszkodę w radzeniu sobie z nałogiem nawet wówczas, gdy już wiesz, że rujnuje on życie twoje i twoich bliskich. Twój uzależniony mózg kusi, nakłania, przekonuje. Ulegasz więc. Nie po raz pierwszy. Właśnie dlatego potrzebujesz konkretnych narzędzi i umiejętności, które pozwolą ci wytrwać w trzeźwości, nawet gdy sytuacja, inni ludzie czy nastrój będą cię popychały na powrót w stronę używek. W niniejszym poradniku znajdziesz zestaw technik, których skuteczność potwierdziły badania naukowe, a które wywodzą się z trzech osobnych, choć uzupełniających się modeli: dialogu motywującego, terapii poznawczo-behawioralnej i uważności. Pomogą ci one podjąć trwałą decyzję o zmianie stylu życia, podtrzymać motywację, która w naturalny sposób ulega wahaniom, a także rozpoznać i zmienić „uzależniające myślenie”, które zwiększa podatność na nawrót uzależnienia. Przy podejmowaniu codziennych decyzji twoje myślenie będzie nastawione na proces zdrowienia, dzięki czemu wytrwasz w abstynencji. Poradzisz sobie z przytłaczającymi myślami, frustracją, słabościami, brakiem wiary w siebie, gniewem, lękiem. Zaczniesz czerpać przyjemność z codziennych, zwyczajnych pozytywnych doświadczeń, a co najważniejsze – przejmiesz kontrolę nad własnym życiem. Wszystkie techniki zostały zilustrowane opisami przypadków i ćwiczeniami, dzięki którym: • zmienisz destrukcyjne nawyki i zwiększysz samokontrolę, • przestaniesz działać impulsywnie i polegać na automatycznych odruchach, • poradzisz sobie z trudnymi emocjami i bolesnymi myślami, • zaakceptujesz swoje doznania takimi, jakie są, bez ich osądzania, • będziesz działać w teraźniejszości zamiast rozpamiętywać przeszłość bądź zamartwiać się o przyszłość, • wzmocnisz pewność siebie i poczucie własnej wartości, • wykształcisz w sobie trwałą motywację do zmiany, • naprawisz relacje z bliskimi. Rozpocznij nowe, satysfakcjonujące życie, na jakie zasługujesz!

49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

3
LEGO Ninjago. 71738 Starcie tytanów Mech - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Ninjago. 71738 Starcie tytanów Mech
LEGO
NiedostępnyBrak

• LEGO® NINJAGO® Legacy 71738 Starcie tytanów Mech to odświeżona wersja klasycznego zestawu z ruchomym mechem uzbrojonym w piłę łańcuchową, który pozwala dzieciom inscenizować porywające bitwy. • Ekscytujący zestaw bojowy zawiera 4 minifigurki z 5. sezonu serialu NINJAGO®: Jaya w wersji Legacy i Zane'a, a także Wojowników-duchów, jakimi są Ghoultar i Łucznik Dusz. W dodatku każda postać ma do dyspozycji odjazdową broń. • Ten niesamowity mech ma ruchome kończyny, miecz, piłę łańcuchową i dwa sprężynowe działka, więc dzieci mogą wymyślać pełne akcji historie z jego udziałem. • Zawiera złotą kolekcjonerską minifigurkę Jaya w wersji Legacy z małą podstawką z okazji dziesięciolecia zestawów NINJAGO®. • Więcej specjalnych złotych minifigurek kolekcjonerskich znajdziesz w innych zestawach NINJAGO, takich jak: Turniej Żywiołów (71735), Kruszarka skał (71736) i Ninjaścigacz X-1 (71737). • Ten składający się z 840 elementów zestaw ninja to satysfakcjonujące wyzwanie konstrukcyjne dla dziewięciolatków i starszych dzieci. Doskonale nadaje się także na prezent urodzinowy lub świąteczny dla małych konstruktorów, którzy uwielbiają klocki LEGO i przygody ninja! • Model tytana Zane’a ma ok. 26.0 cm wysokości, 9.0 cm długości i 15.0 cm szerokości. Wymiary opakowania: 35.4 x 37.8 x 7.0 cm

259,99 zł
223,59 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 36,40 zł

4
Źródła kultury Indii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła kultury Indii
Dostępny40 szt.

Rabindranath Tagore (1861-1941) – indyjski poeta, pisarz, myśliciel, filozof, laureat literackiej nagrody Nobla w 1913 roku. Wywarł ogromny wpływ na literaturę indyjską, ale także europejską, był bodaj najpopularniejszym indyjskim pisarzem XX wieku, tłumaczonym na wiele języków. Sam pisał głównie w języku bengali (a co ciekawe jedna z jego pieśni stała się hymnem Indii, inna hymnem Bangladeszu), a następnie sam tłumaczył swoje dzieła na angielski. W swoim eseju Źródła kultury Indii opisuje cywilizację indyjską, porównuje z europejską, zwłaszcza grecką, zauważając m.in serce Indii zwracało się z czcią i uwielbieniem ku (...) wytężonej wewnętrznej pracy w dążeniu do poznania ducha, oraz ku dostojeństwu najprostszego życia. (...) Na Zachodzie ludzie zdają się być dumni z tego, że ujarzmiają i opanowują przyrodę jakbyśmy żyli w świecie wrogim, któremu każdą rzecz potrzebną nam do życia trzeba wydzierać (...). A w Indiach stosunek do otaczającego świata był zupełnie inny: człowiek i wszechświat stanowili dla nas jedną prawdę, podkreślano najsilniej harmonię jaka istnieje pomiędzy jednostką ludzką, a wszechżyciem.

8,40 zł
6,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,35 zł

5
Zwiadowcy. Księga 8. Królowie Clonmelu (dodruk) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiadowcy. Księga 8. Królowie Clonmelu (dodruk)
Dostępny1096 szt.

Tym razem niebezpieczeństwo przychodzi ze Wschodu... Na corocznym konwencie Zwiadowców brakuje Halta, który wyruszył na Wschód, by zbadać pogłoski na temat niepokojących wydarzeń w Hibernii. Gdy powraca, przywozi ze sobą fatalne nowiny... Kult wyznawców fałszywego bóstwa panoszy się we wschodnich dominiach. Nazywający siebie Odszczepieńcami heretycy sieją niepokój i podburzają ludność Hibernii. Pięć z sześciu królestw znajduje się już pod ich kontrolą... Tylko Clonmel opiera się jeszcze heretyckim wpływom, ale, jeśli będzie walczył samotnie, upadnie. Will, Halt i Horace wyruszają na Wschód, by przywrócić dawny porządek. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoni mistrza Zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób wpłyną one na sytuację w Hibernii?

41,90 zł
31,01 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,89 zł

6
Możesz być bogaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Możesz być bogaty
Dostępny1823 szt.

Bogactwo to nie przywilej wybranych. Należy ci się z urodzenia. To klasyczne dzieło doktora Joepha Murphy'ego pomoże ci odkryć, jak zrealizować ten cel w rzeczywistości. Pełna inspirujących, sugestywnych opowieści o ludziach, którzy odnieśli sukces, książka Możesz być bogaty ujawnia sekrety prawdziwych bogaczy i pozwala cieszyć się zamożnością, władzą i powodzeniem, na które zasługujesz. Dzięki rzeczowym, praktycznym wskazówkom doktora Murphy'ego dowiesz się, jak: • dobrze wykorzysta cudowną moc, która sprawia, że się bogacisz, • stawiać sobie ambitne cele związane z bogactwem i szybko je osiągać, • wykorzystywać moc przyciągania pieniądza, • stworzyć plan na życie, pozwalający na nieustanne cieszenie się bogactwem, • cieszyć się bogactwem, które jest dokoła. Czy chcesz pomnożyć swoje bogactwo, czy też szukasz pomysłu na pierwszy duży krok w jego kierunku, książka Możesz być bogaty oferuje proste, efektywne techniki, które poprowadzą cię ścieżką niezmierzonego bogactwa.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

7
Bing. Pada deszcz. Książka z otwieranymi okienkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Pada deszcz. Książka z otwieranymi okienkami
Dostępny29 szt.

Gdy za oknem pada deszcz, Bing i Flop urządzają zabawę w poszukiwanie ukrytych w domu skarbów. Sympatyczną opowieść o przygodach ulubionego króliczka kilkulatków, który nudził się w czasie deszczu, uzupełniają znajdujące się na stronach książeczki otwierane okienka. W każdym z nich czeka niespodzianka, na przykład klocek do zabawy lub chrupiąca marchewka, więc maluch razem z Bingiem odkrywa kolejne przedmioty. Historia opowiedziana w książce przeplata się z pytaniami, które dodatkowo naprowadzają dziecko na właściwy trop. To świetna zabawa, a jednocześnie okazja do wyćwiczenia koordynacji ręka-oko i zaproszenie do odkrywania świata dookoła!

32,99 zł
25,07 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,92 zł

8
LEGO Friends. 41443 Samochód elektryczny Olivii - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Friends. 41443 Samochód elektryczny Olivii
LEGO
Dostępny158 szt.

• LEGO® Friends Samochód elektryczny Olivii (41443) to idealny wybór dla dzieci, które troszczą się o naturę i uwielbiają samochody. Zabawkowe autko do zbudowania zachęca do opowiadania historii i wymyślania przygód. • W zestawie LEGO® Friends czekają dwie minilaleczki oraz figurka szczeniaka i samochód do zbudowania. Jest tam także miejsce na piknik i stacja ładowania z zabawkową turbiną wiatrową. • Koła elektrycznego autka kręcą się, więc dzieci mogą nim jeździć, a potem zaparkować na stacji ładowania i zakręcić turbiną, aby na niby wytworzyć prąd. • Zestaw będzie idealnym kreatywnym prezentem na urodziny lub inną wyjątkową okazję dla chłopców i dziewczynek w wieku od 6 lat, którzy chcą żyć nowocześnie i ekologicznie. • Wymiary samochodu: ok. 6.0 cm wysokości i 11.0 cm długości. Wymiary turbiny wiatrowej: ok. 13.0 cm wysokości, 9.0 cm szerokości i 6.0 cm głębokości. • W popularnych zestawach LEGO® Friends na dzieci czekają kolorowe budynki, fajne zabawkowe pojazdy i postacie, z którymi można się utożsamić — wszystko to tworzy realistyczną scenerię i zachęca do rozwijania zainteresowań. • Elementy, z których zbudowana jest ta nowa zabawka LEGO®, spełniają rygorystyczne standardy branżowe. Wymiary opakowania: 26.2 x 14.1 x 7.2 cm

69,99 zł
60,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,80 zł

9
Rok pełen inspiracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok pełen inspiracji
Dostępny10 szt.

Masz tylko ten moment, tu i teraz. Nie przegap go. Rozkoszuj się nim. Wszechświat wręczył Ci ten szczególny dzień w prezencie. Rozpakuj go. Od wielkiego sukcesu zbioru felietonów Bóg nigdy nie mruga książki Reginy Brett cieszą się w Polsce niesłabnącym uznaniem. Pełne nadziei, ciepła i wzruszeń lekcje amerykańskiej pisarki i dziennikarki stają się dla czytelników cenną podporą w życiu i drogowskazem na jego krętych drogach. Tym razem Regina Brett przygotowała wyjątkową pozycję: starannie opracowany terminarz, notatnik i uniwersalny kalendarz na dowolny rok w jednym. Zaplanujesz w nim swój tydzień i znajdziesz miejsce na codzienne zapiski. Przede wszystkim jednak czekają tu na ciebie 52 inspirujące teksty ze słowem tygodnia oraz pytania, ćwiczenia i afirmacje, które pozwolą ci inaczej spojrzeć na życie i otaczający cię świat, a także zajrzeć w głąb siebie. Wraz z Autorką pragniemy, aby ten dziennik stał się twoim powiernikiem, źródłem refleksji i świadkiem rozwoju. Mamy nadzieję, że wraz z nim podarujesz sobie piękne chwile, które zbudują nowy, cudowny rok twojego życia. Bo najlepsze jeszcze przed nami.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

10
Atlas historii świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas historii świata
Dostępny161 szt.

Historia ludzkości z perspektywy XXI wieku. Atlas historii świata, przygotowany na podstawie publikacji zamieszczanych w słynnym francuskim czasopiśmie „L’Histoire”, to 512 map wraz z komentarzami, które tworzą razem historię dziejów świata od początków ludzkości aż po dziś dzień. Dzięki odwołaniu do najnowszych wyników badań i przystępnemu sposobowi prezentacji to publikacja, która z pewnością spotka się z uznaniem szerokiego grona odbiorców. „Nareszcie pojawił się atlas historyczny dla współczesnego czytelnika!” –„Le Monde” „Niezastąpione narzędzie, dzięki któremu można zrozumieć historię świata”. –„France Culture”

69,90 zł
63,99 zł

Rabat 8,5%
oszczędzasz 5,91 zł

11
Wkłady do długopisu 0.7 mm, niebieskie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkłady do długopisu 0.7 mm, niebieskie
Cresco
Dostępny7 szt.

20 niebieskich wkładów do długopisu 0.7 mm.

6,99 zł
12
Generał Boga. Modlitewnik czcicieli św. Michała Archanioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generał Boga. Modlitewnik czcicieli św. Michała Archanioła
Dostępny18 szt.

W tradycji chrześcijańskiej św. Michał to pierwszy i najważniejszy spośród aniołów, obdarzony przez Boga szczególnym zaufaniem. Hebrajskie imię Mika'el znaczy „Któż jak Bóg”. Święty Michał Archanioł jest w niebie księciem i wodzem wszystkich zastępów anielskich, rządcą królestwa niebieskiego, a na ziemi – wielkim księciem ludu Bożego i opiekunem Kościoła Świętego. Święty Michał Archanioł jest jako dzielny wojownik Boży wspiera nas swoją skuteczną pomocą, walcząc po naszej stronie. Święty Michał Archanioł jest pewnym przewodnikiem błądzących, pociechą i pokrzepieniem dla upadłych, obrońcą i pocieszycielem strapionych dusz, dzielnym pogromcą duchów piekielnych i gorszycieli żyjących na ziemi, przyjacielem i opiekunem ludzi schodzących z tego świata. Modlitwy zebrane w modlitewniku zostały tak dobrane, by każdy mógł zwrócić się do Michała Archanioła i upraszać jego pomocy, by zyskać niezastąpionego obrońcę przed złem.

22,90 zł
17,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,72 zł

13
Piranesi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piranesi
Dostępny1536 szt.

Długo wyczekiwany powrót autorki sprzedanego w milionach egzemplarzy bestsellera Jonathan Strange i pan Norrell. Piranesi mieszka w Domu. Być może, mieszka w nim od zawsze. W swoich dziennikach dzień po dniu sumiennie opisuje jego cudowności: labirynt komnat, tysiące tysięcy posągów, przypływy morza przetaczające się z hukiem po schodach, chmury płynące w wolnej procesji przez górne sale. We wtorki i piątki Piranesi spotyka się ze swoim przyjacielem, Tym Drugim. Kiedy indziej składa Umarłym ofiary z jedzenia i lilii wodnych. Najczęściej jednak jest samotny. Pojawiają się wiadomości, wypisane kredą na posadzce. Do Domu przybył ktoś nowy. Kim jest? Czego chce? Czy jest przyjacielem? Czy też – jak twierdzi Ten Drugi – zwiastunem zniszczenia i szaleństwa? Zaginione teksty muszą zostać odnalezione, a tajemnice odkryte. świat, który wydawał się Piranesiemu znajomy, staje się obcy i niebezpieczny.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

14
Dekoracja na tort / topper. Happy Birthday, niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja na tort / topper. Happy Birthday, niebieski
Godan, 1 sztuka
NiedostępnyBrak

Zjawiskowy topper na tort urodzinowy. Dwa patyczki zwieńczone złotymi, brokatowymi gwiazdkami podtrzymują małą girlandę z napisem „Happy Birthday”. Całość robi bajeczne wrażenie na torcie i sprawia, że wygląda on na jeszcze słodszy i piękniejszy. Idealna dekoracja na urodziny chłopca, roczek, baby shower. • Kolor: niebieski • Wzór: napis "Happy Birthday" • Wysokość: 25 cm • Ilość sztuk: 1 • Producent: Godan S.A.

8,90 zł
8,46 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,44 zł

15
LEGO Creator 3w1. 31114 Supermotocykl - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Creator 3w1. 31114 Supermotocykl
LEGO
Dostępny27 szt.

• Zestaw LEGO® Creator 3w1 Supermotocykl (31114) zachęca, by ruszyć wyobraźnią i oddać się budowaniu. Z klocków można zbudować trzy modele – nowoczesny motocykl, klasyczny motocykl oraz futurystyczny latający motocykl. • Dzieci mogą urządzić wyścigi torowe z udziałem nowoczesnego lub klasycznego motocykla LEGO® albo zabrać futurystyczną maszynę w podniebny lot – bogata wyobraźnia pozwoli wymyślić niejedną ciekawą przygodę. • Ten motocyklowy zestaw to doskonały prezent dla dzieci od ósmego roku życia, które pasjonują się zabawkowymi motocyklami i lubią kreatywne podejście do budowania. • Supermotocykl ma ok. 11.0 cm wysokości, 19.0 cm długości i 6.0 cm szerokości – rozmiar idealny dla przenośnej zabawki, którą zabierzesz także do przyjaciół na wspólną zabawę. • Supermotocykl ma ruchomą kierownicę, działające zawieszenie i podpórkę. Klasyczny motocykl również jest wyposażony w podpórkę, by dzieci mogły go z dumą postawić na półce. • Ten imponujący zestaw z trzema różnymi modelami pozwala dzieciom ćwiczyć zdolności konstruktorskie i budować pojazdy, którymi będą bawić się osobno lub w połączeniu z innymi zestawami LEGO®. Wymiary opakowania: 26.2 x 19.1 x 6.1 cm

89,99 zł
77,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 12,60 zł

16
Obrus papierowy 132 x 183 cm, miętowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus papierowy 132 x 183 cm, miętowy
Godan
Dostępny8 szt.

Papierowy obrus świetnie sprawdzi się na różnych uroczystościach takich jak grill, garden party, urodziny i wiele innych. Uniwersalny rozmiar sprawia, że obrus będzie pasował do niemal wszystkich popularnych mebli. Wyrazisty kolor ożywi każdą uroczystość i doda kolorytu imprezie. Obrus jednorazowy posiada tę dużą zaletę, że nie trzeba się martwić o plamy i zabrudzenia. Dzięki niemu nie będziesz musiała używać swojego ulubionego obrusu i narażać go na zabrudzenia.

9,90 zł
9,41 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,49 zł

17
Szczęściarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęściarz
NiedostępnyBrak

Chorowity Piotruś ogląda świat głównie przez okno swego pokoju. Takie życie zmieni wakacyjny wyjazd do dziadka na Mazury. Z dala od nadopiekuńczych rodziców doświadcza wszystkiego, o czym marzył. Dzięki odwadze zyskuje nowego, wiernego przyjaciela, który sprawia wiele zamieszania, nie tylko w życiu chłopca. Autorka bardzo przejrzyście pokazuje jak bezinteresownie czynione przez dzieci dobro wpływa na dorosłych. Bo nikogo przekonywać nie trzeba, że warto je czynić w każdym wieku. No i kto w tym całym zamieszaniu jest Szczęściarzem?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

18
Problemy II Soboru Watykańskiego w.2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problemy II Soboru Watykańskiego w.2020
Dostępny7 szt.

Autor przedstawia zasadnicze zmiany, sprzeczne z Tradycją Kościoła Katolickiego, które zostały wprowadzone w wyniku podjętych reform podczas II Soboru Watykańskiego. Wiele wprowadzonych wówczas modernistycznych reform i zmian, inspirowanych między innymi przez masonerię, nie wytrzymało próby czasu i przyniosło szkody Kościołowi Katolickiemu i wiernym. Kryzys wiary, laicyzacja życia, spadek powołań, zamykanie kościołów, zwłaszcza na Zachodzie - to tylko niektóre skutki. Również reforma liturgii nie sprzyjała umacnianiu Kościoła Katolickiego. Kilkadziesiąt lat, które upłynęły od czasu Soboru, potwierdziło słuszność obaw Autora, o zagrożeniach jakie niosły dla Tradycji zmiany m. in. w liturgii mszy świętej.

16,80 zł
13,44 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,36 zł

19
Uzależnienie od słodyczy. Skuteczne narzędzia do zmiany nawyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzależnienie od słodyczy. Skuteczne narzędzia do zmiany nawyków
Dostępny9 szt.

„Najnowsza książka Mikołaja w prosty sposób przeprowadzi cię przez zmianę nawyków żywieniowych. Dzięki niej łatwo naprawisz swoje relacje z jedzeniem” – Agnieszka Paculanka, redaktor naczelna serwisu Poradnikzdrowie.pl. „Autor książki Uzależnienie od słodyczy opisuje nie tylko dlaczego lubimy słodki smak i słodycze, ale też w jaki sposób kształtowały się ludzkie preferencje żywieniowe, czyli dlaczego jemy i co jemy. W tym celu sięga do badań naukowych oraz wykorzystuje doświadczenie własne w pracy z pacjentami. Opisuje, jak zmienić stare, niezdrowe nawyki i jak zaplanować odpowiednią dietę. Przedstawia szereg praktycznych rad, jak ustalić cele i do nich skutecznie dążyć, jak zadbać o motywację oraz jak odzyskać kontrolę nad jedzeniem. Książka napisana jest bardzo przystępnie językiem i adresowana do osób, które chcą zrozumieć emocje jakie wywołuje u nich żywność i wypracować zdrowe nawyki żywieniowe” – dr hab. lek. Dariusz Włodarek. „Może być i słodko i zdrowo! I taka sama jest ta książka – przyjemna i fachowa! Zawiera solidną podstawę z faktów o fizjologii, dietetyczne nadzienie doprawione szczyptą psychologii i dodatki w postaci humoru i anegdot. Sięgnij po nią jeśli potrzebujesz trwałej motywacji do zmiany nawyków” – dr Paweł Wolski, psycholog, coach, Uniwersytet SWPS. „Książka wyjaśnia zależności pomiędzy psychiką a jedzeniem. Bardzo polecam ją szczególnie osobom, które zmagają się z ogromnymi zachciankami na słodycze” – Magdalena Hajkiewicz, psychodietetyk. „Koniec nadmiernego przejadania się! Kompleksowa wiedza zarówno dla specjalistów jak i osób chcących się zdrowo odżywiać. Polecam” – Paulina Ihnatowicz, dietetyk kliniczny. Mikołaj Choroszyński – dietetyk, psychodietetyk, badacz, wykładowca akademicki i autor bestsellerowych publikacji poświęconych odżywianiu. Inicjator badań z zakresu prewencji chorób neurodegeneracyjnych za pomocą diety (w tym choroby Alzheimera), członek Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Zawodowo specjalizuje się w dietetyce osób z zaburzeniami odżywiania oraz współistniejącymi chorobami.

66,60 zł
59,27 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,33 zł

20
LEGO City Great Vehicles. 60284 Pojazd do robót drogowych - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO City Great Vehicles. 60284 Pojazd do robót drogowych
LEGO
Dostępny528 szt.

• Trudno o lepsze wprowadzenie do niezwykłego świata LEGO® City. Zestaw idealnie nadaje się dla chłopców i dziewczynek w wieku od 4 lat, zachęcając do kreatywności i niezależnej zabawy opartej o rzeczywiste scenariusze. • Zestaw LEGO® City Pojazd do robót drogowych (60284) zawiera ładowarkę czołową, taczki, pachołki, znak robót drogowych i łopatę, a także minifigurkę robotnika i figurkę szczura. • Dzieci mogą odgrodzić miejsce robót pachołkami i znakiem, a potem bawić się świetnie minifigurką robotnika i figurką szczura oraz napełniać i opróżniać łyżkę ładowarki. • Dzięki zestawom LEGO® City 4+ dzieci i dorośli mogą odkryć, jak miło jest wspólnie spędzać czas przy budowaniu i zabawie. Specjalne klocki startowe i proste instrukcje pomagają dzieciom zdobywać umiejętności, które przydadzą im się w życiu. • Wymiary ciężarówki po zbudowaniu: ok. 8.0 cm wysokości, 8.0 cm długości i 6.0 cm szerokości. • W zestawie akcesoria, w tym kask robotnika. • Zestaw zawiera zrozumiałe dla czterolatków drukowane instrukcje oraz cyfrowe instrukcje Instructions PLUS dostępne w bezpłatnej aplikacji LEGO® Building Instructions, które pomagają początkującym budowniczym zostać mistrzami konstrukcji. Wymiary opakowania: 15.7 x 14.1 x 6.1 cm

49,99 zł
42,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,00 zł

21
Intelektualiści chrześcijańscy wobec Żydów w średniowieczu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intelektualiści chrześcijańscy wobec Żydów w średniowieczu
Dostępny39 szt.

Chronologicznie monografia Gilberta Dahana, Les Intellectuels chrétiens et les Juifs au Moyen Age obejmuje okres od roku 1096 (pierwsza wyprawa krzyżowa), kiedy po raz pierwszy doszło do masowych pogromów, do roku 1391, który autor przyjmuje za koniec rozkwitu judaizmu hiszpańskiego. Geograficznie praca obejmuje obszar: Włoch, Niemiec, Niderlandów, Francji, Anglii i półwyspu Iberyjskiego. Na tym obszarze wpływy Kościoła katolickiego były najsilniejsze, chrześcijaństwo krzepło, umacniały się więzi cywilizacyjne kultury łacińskiej, krzewione przez elity intelektualne. Treścią pracy jest stosunek tych elit do Żydów, ulegający procesowi dynamicznej transformacji; Żydzi byli początkowo akceptowani i traktowani w dysputach po partnersku (XII w.), później zaledwie tolerowani (XIII w.), w ostateczności potępiani i prześladowani (XIV w.). Autor, w oparciu o źródła i literaturę, lokalizuje historycznie narodziny „problemu żydowskiego”, wskazuje gdzie powstał stereotyp Żyda jako intruza i wroga chrześcijan. Kultura tolerancji oraz antysemityzm, antynomiczny paradygmat chrześcijańskich postaw wobec Żydów, wart jest prześledzenia u źródeł, czyli w europejskim, chrześcijańskim średniowieczu. Uniwersalne przesłanie dzieła Dahana polega na tym, że jest to dzieło historyczne, które implikuje współczesne analogie, ponieważ stosunek do judaizmu, narodu żydowskiego oraz państwa Izrael, stanowią wyznacznik poglądów wielu społeczeństw. Chociaż autor nie pisze o tym expressis verbis, dzięki lekturze książki, można wysunąć wnioski odnoszące się do dziejów stosunków polsko-żydowskich. Historycznie bowiem „problem żydowski” narodził się na zachodzie Europy, a do Europy Środkowej i Wschodniej został przeniesiony wraz z wypędzonymi stamtąd Żydami. Rzeczpospolita przyjęła Żydów z otwartymi rękami i otoczyła tolerancją. Na kilka wieków stała się ich „drugą ojczyzną”. Nietolerancja wobec Żydów nie jest więc polskim „wynalazkiem”, co współcześnie sugerują jej spadkobiercy. Tezy zawarte w książce Dahana, której trudno zarzucić brak obiektywizmu w tej kwestii, wskazują wyraźnie genezę i miejsce zjawiska. Polski przekład dzieła stanowi wkład w dyskusję historyczną o roli Żydów w społeczeństwach europejskich i stosunku do nich intelektualnych elit. Wydanie ma duże znaczenie dla wyznawców judaizmu w Polsce. Dla polskiej historiografii, nauki i kultury stanowi ważne wydarzenie. Należy do klasycznych i najciekawszych monografii tego tematu. Dzięki retrospektywnej analogii historycznej pozwala spojrzeć na, także współcześnie aktualny, problem antysemityzmu w Europie. Stanowi przyczynek w dyskusji na temat historycznej roli i znaczenia diaspory żydowskiej w społeczeństwach europejskich.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

22
Obrus papierowy 132 x 183 cm, biały - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrus papierowy 132 x 183 cm, biały
Godan
NiedostępnyBrak

Papierowy obrus świetnie sprawdzi się na różnych uroczystościach takich jak grill, garden party, urodziny i wiele innych. Uniwersalny rozmiar sprawia, że obrus będzie pasował do niemal wszystkich popularnych mebli. Wyrazisty kolor ożywi każdą uroczystość i doda kolorytu imprezie. Obrus jednorazowy posiada tę dużą zaletę, że nie trzeba się martwić o plamy i zabrudzenia. Dzięki niemu nie będziesz musiała używać swojego ulubionego obrusu i narażać go na zabrudzenia.

9,90 zł
9,41 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,49 zł

23
Fiszki. Angielski. Pierwsze słowa dla przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki. Angielski. Pierwsze słowa dla przedszkolaka
Dostępny116 szt.

Fiszki. Angielski. Pierwsze słowa dla przedszkolaka to 200 ilustrowanych kart do nauki podstawowych słówek z języka angielskiego dla dzieci w wieku 4–6 lat. W pakiecie również książeczka z poradami dla rodziców oraz pomysłami na twórcze zabawy z językiem. Jeśli szukasz sposobu na zachęcenie dziecka do nauki języka, fiszki będą idealnym wyborem! Połączenie 200 niezbędnych słówek z barwnymi grafikami oraz nagraniami mp3 to recepta na językowy sukces twojego dziecka i pierwszy krok w kierunku zainteresowania angielskim. Wśród 23 tematycznych kategorii słówek, m.in. zwierzęta, kolory, liczby, owoce oraz warzywa. Nagrania native speakera pozwolą osłuchać się z językiem i zapamiętać prawidłową wymowę słówek. Fiszki to idealny wybór dla rodziców, którzy chcą oswajać dziecko z językiem obcym podczas codziennych zajęć oraz dla nauczycieli prowadzących zajęcia w grupach przedszkolnych. Świetnie sprawdzą się podczas nauki indywidualnej, w parach lub w gronie kilkorga dzieci. Fiszki. Angielski. Pierwsze słowa dla przedszkolaka to: • 200 ilustrowanych kart, • 23 kategorie tematyczne słówek, • nagrania mp3 native speakerów, • poradnik dla rodziców i nauczycieli, • słowniczek obrazkowy. W serii: • Fiszki. Angielski. Pierwsze słowa dla ucznia

46,90 zł
32,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,07 zł

24
Girlanda papierowa, różowe frędzle (250 cm) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girlanda papierowa, różowe frędzle (250 cm)
Godan, 1 sztuka
Dostępny5 szt.

Ta girlanda idealnie sprawdzi się podczas dekoracji domu czy okolicznościowej sali. Jest w kolorach różu. Piękna dekoracja na babyshower, wieczór panieński i wiele innych okazji. Dzięki praktycznej długości 250 cm zawiesisz girlandę praktycznie wszędzie, dopasowując ją do wymiarów pomieszczenia. Wymiary: 36.0 x 250.0 cm

22,90 zł
21,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,14 zł

25
Papierowa dekoracja papierowa na baby shower, różowa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papierowa dekoracja papierowa na baby shower, różowa
Godan, 1 sztuka
Dostępny3 szt.

Wisząca dekoracja na baby shower dziewczynki. Słodkie obrazki na tasiemkach wirują w powietrzu, dając niesamowity efekt! To słodka i efektowna dekoracja na baby shower i pierwsze urodziny dziewczynki. • Długość: 60 cm • Wzór: motywy baby shower • Kolor: różowy • Materiał: papier, folia • Ilość sztuk w opakowaniu: 4 • Kolekcja: BabyGirl • Producent: Godan S.A.

8,80 zł
8,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,44 zł

26
Życie Jezusa według Ewangelii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Jezusa według Ewangelii
Dostępny30 szt.

„Kościół każdego dnia wpatruje się z niesłabnącą miłością w Chrystusa, w pełni świadom, że tylko w Nim znaleźć może prawdziwe i ostateczne rozwiązanie problemu moralnego” – Jan Paweł II. Encyklika Veritatis Splendor. Na przestrzeni wieków wielu świętych zachęcało do lektury Ewangelii i kontemplacji życia i słów Chrystusa. Św. Jose Escriva wymienia w swoich pismach cztery etapy takiej kontemplacji: „szukanie Chrystusa, znalezienie Go, przyjaźń z Nim i umiłowanie Go”. Z tego przenikniętego miłością poznania Jezusa rodzi się niepohamowane pragnienie głoszenia Go oraz prowadzenia innych do wiary chrześcijańskiej, jak czynili to od początku apostołowie i pierwsi uczniowie, niezależnie od wieku, płci i sytuacji społecznej. Autor przypomina, że Jezus nie jest mitem ani abstraktem, ale żył w Palestynie I wieku, w określonym kontekście religijnym i społecznym, w konkretnym momencie dziejów Rzymu i Izraela. Współczesne znaleziska archeologiczne i pogłębiona wiedza na temat obyczajowości oraz instytucji za czasów Chrystusa pomagają nam lepiej zrozumieć Jego życie i orędzie. F. Fernandez-Carvajal podkreśla, że każda z Ewangelii na swój sposób odkrywa przed nami osobę Jezusa Chrystusa. Celem ewangelistów nie było bowiem stworzenie biografii Chrystusa w rozumieniu współczesnym, ale przekaz wiary w Jezusa z Nazaretu, który okazał się Synem Bożym i długo oczekiwanym Mesjaszem. Dla każdego z nich na tej drodze wiary istotne są zupełnie inne elementy. I tak św. Jan, jako naoczny świadek wydarzeń i „umiłowany uczeń”, przedstawił przede wszystkim publiczną działalność Jezusa. Św. Łukasz zadbał o porządek chronologiczny i literacki, stąd w jego relacji znajdziemy sporo odniesień do wydarzeń lub postaci historycznych. Natomiast św. Marek, jako wierny uczeń św. Piotra, dostarcza nam wiedzy na temat działalności Jezusa w Galilei przez pryzmat wspomnień Szymona Piotra, pochodzącego z Betsaidy, w pobliżu jeziora Genezaret. Z kolei przekaz św. Mateusza pozwala nam dokładniej poznać mentalność żydowską oraz społeczny i religijny kontekst życia Jezusa. Książka jest owocem nie tylko wnikliwej lektury czterech Ewangelii, ale także zanurzenia i kontemplacji Jezusa obecnego w Słowie Bożym. Została napisana z perspektywy człowieka głęboko wierzącego, który pragnie się dzielić swoim doświadczeniem wiary. Rozważania autora są przenikliwe, ale mają również wymiar bardzo praktyczny. Odkrywa przed czytelnikiem duchowy sens każdego epizodu życia naszego Pana, oddając go w sposób wierny interpretacji Tradycji Kościoła. Cytowane przez autora teksty ewangeliczne i objaśnienia pochodzą z Neowulgaty, w tłumaczeniu wydanym przez Fakultet Teologiczny Uniwersytetu w Nawarze.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

27
Dekoracja na tort / topper. Happy Birthday, różowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja na tort / topper. Happy Birthday, różowy
Godan, 1 sztuka
NiedostępnyBrak

Zjawiskowy topper na tort urodzinowy. Dwa patyczki zwieńczone złotymi, brokatowymi gwiazdkami podtrzymują małą girlandę z napisem „Happy Birthday”. Całość robi bajeczne wrażenie na torcie i sprawia, że wygląda on na jeszcze słodszy i piękniejszy. Idealna dekoracja na urodziny dziewczynki, roczek, baby shower. • Kolor: niebieski • Wzór: napis "Happy Birthday" • Wysokość: 25 cm • Ilość sztuk: 1 • Producent: Godan S.A.

8,90 zł
8,46 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,44 zł

28
Śmieciarka gigant, mix kolorów 67016 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Śmieciarka gigant, mix kolorów 67016
Wader
Dostępny1 szt.

Zabawkowa śmieciarka w kolorze niebieskim o dużych rozmiarach zapewni mnóstwo radości i frajdy. Posiada ruchomy podnośnik do opróżniania kontenerów, a także otwieraną tylną klapę. Dodatkowo w zestawie jest również szary śmietnik z klapą. Można go przyczepić do tyłu samochodu i za pomocą dźwigni przechylić, aby jego zawartość wpadła prosto do wnętrza pojazdu. Solidna konstrukcja śmieciarki wytrzyma obciążenie nawet do 50.0 kg! Jej realistyczny wygląd spodoba się każdemu chłopcu. Daje mnóstwo możliwości zabawy na długi czas. Dzięki niej, pociecha rozwinie wyobraźnię, zdolności manualne, a także koordynację ruchową. Maluch może usadzić w środku swoje ulubione figurki na miejscu kierowcy i pasażera i odgrywać historyjki. Doskonała do zabawy w domu i na zewnątrz oraz idealny prezent dla najmłodszych. Długość auta: 65.0 cm Uwaga. Mix kolorów – dostępne różne wersje kolorystyczne zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

167,90 zł
109,14 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 58,76 zł

29
Dekoracja papierowa na stół, baby shower dziewczynki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja papierowa na stół, baby shower dziewczynki
Godan, 1 sztuka
Dostępny6 szt.

Dekoracja papierowa na stół na baby shower lub urodziny dla dziewczynki • Materiał: papier • • Kolor: biały, różowy • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Producent: Godan S.A.

6,50 zł
6,18 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,32 zł

30
Czerwona pigułka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona pigułka
Dostępny44 szt.

?Nie masz czasu na nic? Czujesz, że nie ogarniasz tego szalonego życia? Podejrzewasz, że coś jest ze światem nie tak?? Jeśli w dodatku żywisz przekonanie, że można żyć inaczej, że nie jest to jedyny słuszny i właściwy schemat, to uczyniłeś już pierwszy krok do wyzwolenia się ze świata iluzji, złudnych obietnic i kłamstw. Ze złożonego systemu konwenansów, który ? wbrew początkowym założeniom ? zniewolił człowieka, zamiast go wyzwolić i ułatwić mu życie. Nie jest to jednak proste zadanie. Pokus jest bowiem wiele i na każdym kroku kuszą one swoją pozorną wyjątkowością. Co więcej ? uleganie im jest o wiele prostsze niż bunt i sprzeciw. Czemu? Bo nie wymagają wysiłku intelektualnego, a jedynie podążania utartymi szlakami. ?Chcemy osiągnąć, jak to się mówi, pozycję społeczną. [?] Podziw, zazdrość kolegi, siostry, sąsiada ? to wszystko napędza nas do stawania się. Nazywamy to ? o zgrozo ? rozwojem. Ale kim tak naprawdę się stajemy? Lub dlaczego? To są pytania, które się powinny kłębić w twojej czaszce.? Zdziwiony? Cóż, to dopiero początek. Marek Ropiak w swojej książce pokazuje bowiem, jak głęboko sięga fikcja, której na co dzień ulegamy, jakie kłamstwa przysłaniają nam prawdę i które paradoksy na stałe zagościły w naszym życiu. Wybierając formę dialogu, usiłuje znaleźć odpowiedzi na pytania, które zadajemy sobie wszyscy, dotyczące nas samych, naszych bliskich, osób medialnych, autorytetów, przedstawicieli narodu. Prawda nie jest ani łatwa, ani przyjemna. Co więcej ? nierzadko sprawia ból. Dlatego tylko nieliczni są gotowi, by wyzwolić się z odmętów iluzji i zrzucić niewidoczne kajdany, które ograniczają naszą wolność i wyobraźnię. Czy należysz do tego grona? Czy odważysz się podążyć tą drogą? Drogą prawdy?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

31
Spór i sądy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Spór i sądy
Dostępny1 szt.

Jacek Maria Kurczewski – profesor zwyczajny w zakresie socjologii, doktor habilitowany, związany z Uniwersytetem Warszawskim, na którym zdobywał kolejne stopnie i pełnił liczne funkcje. W Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW w 1997r. utworzył Katedrę Socjologii Obyczajów i Prawa, kontynuując idee Leona Petrażyckiego i Adama Podgóreckiego. Zainteresowania naukowe, badania, dydaktyka, realizowane granty i publikacje koncentrują się wokół zagadnień związanych z socjologią i antropologią prawa, obyczajów i polityki. Zaangażowany w prace krajowych i międzynarodowych organizacji naukowych, m.in. członek Zarządu Komitetu Badawczego Socjologii Prawa International Sociological Assosiation, dyrektor naukowy Onati International Institute for the Sociology of Law. Kilkakrotnie przewodniczył warszawskiemu oddziałowi Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, był redaktorem naczelnym „Polish Sociological Review”, a obecnie funkcję tę pełni w „Societas/Communitas”. Wykładowca George Washington University, stypendysta lub visiting professor wielu innych uczelni światowych. Ekspert KK NSZZ „Solidarność” w 1981r. i w 1989r., przy Okrągłym Stole. Członek Komitetu Helsińskiego w Polsce, były sędzia Trybunału Stanu i wicemarszałek Sejmu RP I kadencji. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orederu Odrodzenia Polski w 2007r. . W wydawnictwie Nomos wydał tom zbiorowy Socjologia pojednania i wraz z Małgorzatą Fuszarą Spory i ich rozwiązywanie.

47,00 zł
25,85 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 21,15 zł

32
829/07 ŚLINIAK SILKONOWY REGULOWANE ZAPIĘCIE - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
829/07 ŚLINIAK SILKONOWY REGULOWANE ZAPIĘCIE
baby ono
Dostępny11 szt.

Miękki idelikatny śliniak skutecznie ochroni ubranko Twojego dziecka przed zabrudzeniem wtrakcie jedzenia. Ma praktyczną kieszeń, która zatrzymuje spadające resztki pokarmu. Śliniak został wykonany zmiękkiego, lekkiego ibezpiecznego tworzywa. Jest łatwy do utrzymania wczystości, można go myć wzmywarce. Jest elastyczny, co pozwala nawygodne złożenie go wmałą kostkę, idealną do umieszczenia wtorbie dla mamy. Śliniak ma możliwość regulacji. Wyposażony jest włatwo zapinające się ozdobne zapięcia wkształcie serduszka. Dzięki temu jest uniwersalny iwygodny. Został wykonany w100% zlekkiego silikonu. WŁAŚCIWOŚCI: wykonany w100% zmiękkiego, lekkiego silikonu specjalna kieszonka wyłapująca spadające okruszki łatwy do utrzymania wczystości wygoda zakładania izdejmowania dzięki regulowanemu zapięciu DANE TECHNICZNE: Nie zawiera Bisfenolu A, ołowiu, ftalanów Skład: 100% silikon Wymiary: szer. 23 x wys. 28 cm Waga: 0,12 kg

20,59 zł
19,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,03 zł

33
Piórnik silikonowy w kształcie marchewki NEBULO - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik silikonowy w kształcie marchewki NEBULO
Nebulo
Dostępny14 szt.

- zabawny silikonowy piórnik w kształcie marchewki w jaskrawym kolorze; - wykonany z miękkiego, łatwego do czyszczenia silikonu z jedwabistym akcentem; - nadaje się również do przechowywania drobnych przedmiotów, dzięki czemu może być doskonałym prezentem dla wszystkich grup wiekowych.

32,70 zł
27,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,90 zł

34
Girlanda papierowa 250 cm, kuleczki różowe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Girlanda papierowa 250 cm, kuleczki różowe
Godan, 1 sztuka
Dostępny28 szt.

Różowa girlanda z kuleczkami rozetami z kolekcji BabyGirl. Prześliczna dekoracja na babyshower dziewczynki, 1 urodziny (roczek) oraz inne okazje. Girlanda ma 2,5 m długości, dlatego zawiesisz ją praktycznie wszędzie, gdzie zechcesz. • Długość: 250 cm • Kolor: różowo-biały • Ilość sztuk w opakowaniu: 1 • Kolekcja: BabyGirl • Producent: Godan S.A.

13,90 zł
13,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,69 zł

35
Co robi chłopiec? - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robi chłopiec?
Jolly Baby
Dostępny5 szt.

Jolly Baby to książeczki, które kochają nie tylko Maluchy! Są idealne dla rodziców pragnących, aby ich dziecko było szczęśliwe i jednocześnie uczyło się niezbędnych umiejętności. Miękkie i całkowicie bezpieczne zachęcają do interakcji, ćwiczą koncentracje, rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim wzmacniają więzi gdy rodzic trzymając dziecko na kolanach ogląda obrazki i tworzy niezwykłe historie w oparciu o krótkie teksty, zawarte na stronach książeczek. Dla nieco starszych dzieci producent ofruje książeczki manipulacyjne, które oprócz treści edukacyjnych rozwijają również zdolności manualne. Zawierają mnóstwo angażujących zadań dla dziecka, których stopień trudności wzrasta z każdą stroną, a ich wykonanie gwarantuje satysfakcję i buduje pozytywną samoocenę. Produkt przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca życia. Charakterystyka produktu: • szeleszczące elementy, • piszczałka, • bezpieczne lusterko do samopoznania dziecka, • uchwyt na grzbiecie książeczki, • zapięcie na rzep, • książeczka w języku polskim. Wymiary: 19.0 x 3.0 x 17.5 cm

52,99 zł
47,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,30 zł

36
Papierowa dekoracja papierowa na baby shower, niebieska - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papierowa dekoracja papierowa na baby shower, niebieska
Godan, 1 sztuka
Dostępny3 szt.

Wisząca dekoracja na baby shower chłopca. Słodkie obrazki na tasiemkach wirują w powietrzu, dając niesamowity efekt! To słodka i efektowna dekoracja na baby shower i pierwsze urodziny chłopca. • Długość: 60 cm • Wzór: motywy baby shower • Kolor: błękitny • Materiał: papier, folia • Ilość sztuk w opakowaniu: 4 • Kolekcja: BabyBoy • Producent: Godan S.A.

8,80 zł
8,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,44 zł

37
Klocki Funny (180 elementów) 80144 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Funny (180 elementów) 80144
Wader
NiedostępnyBrak

Klocki Funny to zestaw klocków składający się z 180 elementów. Wśród nich znajdują się części w kształcie główek zwierząt, takich jak: żyrafa, pies, kotek, koń, małpka, papuga, zając i słoń, które w połączeniu z innymi klockami idealnie układają się w postać wybranego zwierzątka. Zabawa klockami stymuluje wyobraźnię dziecka oraz jest świetnym ćwiczeniem umiejętności manualnych. Całość zapakowana jest w poręczny plastikowy pojemnik z przykrywką, który ułatwia utrzymanie porządku w sali zabaw. Wymiary: 40.0 x 23.0 x 35.0 cm

215,57 zł
194,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,56 zł

38
Trust Xstream Breeze - podstawka chłodząca (uszkodzone opakowanie) - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trust Xstream Breeze - podstawka chłodząca (uszkodzone opakowanie)
Trust
NiedostępnyBrak

Podstawka chłodząca do laptopa zapewnia optymalne chłodzenie dzięki zastosowaniu dwóch wbudowanych wentylatorów. Dodatkowo poprawia ergonomię pracy przy laptopie. Cechy produktu: • 2 wbudowane wentylatory zasilane przez złącze USB, • zapobiega przegraniu laptopa, • umożliwia nachylenie laptopa, • kompaktowe wymiary, • kompatybilny z laptopami o maksymalnej przekątnej 16”.

39,99 zł
39
Klocki Middle Blocks, 240 szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Middle Blocks, 240 szt.
Wader
NiedostępnyBrak

Przedszkolny zestaw Middle Blocks składa się z 240 klocków o ciekawej kolorystyce wykonanych z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Ze względu na swoje gabaryty są idealnie dostosowane do rączek najmłodszych dzieci a różnorodność form umożliwia tworzenie z klocków rozmaitych budowli, pojazdów i postaci rozwijając w dziecku wyobraźnię dziecka i jego zdolności manualne. Klocki, ze względu na swoje gabaryty, zapewniają bezpieczną zabawę dzieciom już od pierwszego roku życia. Wymiary opakowania: 59.5 x 39.5 x 34.0 cm

217,00 zł
195,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,70 zł

40
Littlest Pet Shop. Lukrowi przyjaciele - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Littlest Pet Shop. Lukrowi przyjaciele
Hasbro
NiedostępnyBrak

Zestaw figurek Littlest Pet Shop z 2 serii Littlest Pet Shop od Hasbro. Figurki są w różnych rozmiarach i przedstawiają różne postacie. Pochodzą z „czekoladowej” serii. Jedna z figurek jest losowa, to co znajdziemy w środku jest niespodzianką. W zestawie 8 figurek serii 2, w tym 1 losowa. Wielkość figurek: od 1.5 do 3.0 cm Rozmiar opakowania: 27.0 x 5.5 x 3.0 cm

58,90 zł
53,60 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,30 zł

41
System dróg 80610 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System dróg 80610
Wader
NiedostępnyBrak

Produkt bezpieczny dla dzieci już od pierwszego roku życia! Zabawkę cechuje łatwa i prosta konstrukcja zabawki, delikatne pastelowe barwy, zmieniona kolorystyka samochodów oraz zastosowany system łączeń, który pozwala na przenoszenie złożonej trasy unikając jej demontażu czy rozpadu. W zabawce zastosowano elementy, które zostały przebadane przez „Instytut Techniki Górniczej Komag” i otrzymały wymagające certyfikaty bezpieczeństwa i trwałości użytkowania. Produkt ma deklarację zgodności z nowym rozp. Ministra Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek (Dz. U. Nr 83, poz. 454). Całość zapakowana jest w poręczny plastikowy pojemnik z przykrywką, który ułatwia utrzymanie porządku w sali zabaw.

250,00 zł
225,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,00 zł

42
Littlest Pet Shop. Lukrowi przyjaciele - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Littlest Pet Shop. Lukrowi przyjaciele
Hasbro
NiedostępnyBrak

Zestaw 8 figurek z 2 serii Littlest Pet Shop od Hasbro. Figurki są w różnych rozmiarach i przedstawiają różne postacie. Pochodzą z „waniliowej” serii. Jedna z figurek jest losowa, to co znajdziemy w środku jest niespodzianką. W zestawie 8 figurek serii 2, w tym 1 losowa. Wielkość figurek: od 1.5 do 3.0 cm Rozmiar opakowania: 27.0 x 5.5 x 3.0 cm

58,90 zł
53,60 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,30 zł

43
Marvel Legends. The Punisher. Figurka + motor i akcesoria - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marvel Legends. The Punisher. Figurka + motor i akcesoria
Hasbro
NiedostępnyBrak

Z serią „Legends” zarówno dzieci, jak i dorośli fani Marvela mogą rozpocząć legendarną kolekcję komiksowych i filmowych postaci Marvela. Te 15-centymetrowe figurki są bardzo wyraziste i posiadają doskonałą artykulację, dzięki punktom ruchu ustawisz bohaterów w różnych pozach. Wybieraj spośród figurek, pojazdów i zabawek do odgrywania ról bohaterów (zestawy sprzedawane oddzielnie). Zabawki Marvel firmy Hasbro zawierają kultowe postacie, takie jak Spider-Man, Avengers, X-Men oraz inni ulubieni bohaterowie. Zbierz je wszystkie i odgrywaj ulubione sceny z najlepszą kolekcją figurek przedstawiających legendarne postacie Marvela. Zawartość i cechy zestawu: • figurka Punisher – Frank Castle, • doskonała artykulacja i detale, • motocykl, • 7 akcesoriów.

211,90 zł
192,83 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 19,07 zł

44
Selfie stick statyw z pilotem bezprzewodowym, czarny (uszkodzone opakowanie) - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Selfie stick statyw z pilotem bezprzewodowym, czarny (uszkodzone opako...
Borofone
NiedostępnyBrak

Uchwyt typu sefie stick firmy Borofone z pilotem Bluetooth i funkcją statywu to wykonany ze stopu aluminium i tworzywa sztucznego gadżet niezbędny dla każdego miłośnika selfie. Uchwyt pozwala na montaż urządzenia od 4.0 do 6.5 cala, a regulowany kij umożliwia dostosowanie długości czy wysokości – w przypadku korzystania z funkcji statywu do 76.0 cm. Rączka uchwytu została podzielona na trzy części, dlatego bez problemu przekształcić ją można w nogi statywu, które zostały dodatkowo wyposażone w antypoślizgowe stopki. Bezprzewodowy pilot zapewnia większy komfort użytkowania, szczególnie w przypadku używania funkcji statywu. Selfie stick posiada ruchomą głowicę, która pozwala na swobodny obrót urządzenia o 360°. Aluminiowe ramię gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz stabilność konstrukcji. Pojemna bateria 120 mAh wystarczy na zrobienie nawet 10 000 zdjęć. Selfie stick w złożonej formie przybiera niewielkie rozmiary, dlatego sprawdza się jako urządzenie mobilne.

61,99 zł
45
Papier ksero, niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ksero, niebieski
Salon Papierów
NiedostępnyBrak

Le cirque papier ksero kolor – barwiony, niepowlekany, w szerokiej gamie kolorystycznej (barwy pastelowe i intensywne) – kolekcja zainspirowana sztuką cyrkową. Doskonale nadaję się do zastosowania w drukarkach atramentowych i laserowych, kserokopiarkach. Można go z powodzeniem ciąć, zginać i kleić. Opakowanie zawiera 100 kartek. Kolor: Intensywny 204 niebieski Format i gramatura: A4, 80.0 g

10,99 zł
46
Puchate zwierzaki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puchate zwierzaki
Jolly Baby
NiedostępnyBrak

Miękka książeczka z puchatymi zwierzątkami zapewni najmłodszym wesołą zabawę. Na każdej ze stron znajdziemy innego zwierzaka wraz z jego polską nazwą. Zróżnicowane faktury ogonków zwierzątek, które wystają z książeczki, uatrakcyjnią zabawę, stymulując przy tym zmysły wzroku i dotyku dziecka. Podobnie jak szeleszcząca okładka, która z pewnością zaciekawi malucha. Charakterystyka produktu: • książeczka w języku polskim, • szeleszcząca okładka, • zróżnicowane faktury materiałów (ogonki), • pętelka na rzep do przyczepienia w wybranym miejscu. • wymiary: 22.0 x 4.0 x 14.0 cm. Jollybaby to książeczki, które kochają nie tylko maluchy! Są idealne dla rodziców pragnących, aby ich dziecko było szczęśliwe i jednocześnie uczyło się niezbędnych umiejętności. Miękkie i całkowicie bezpieczne zachęcają do interakcji, ćwiczą koncentracje, rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim wzmacniają więzi gdy rodzic trzymając dziecko na kolanach ogląda obrazki i tworzy niezwykłe historie w oparciu o krótkie teksty, zawarte na stronach książeczek. Dla nieco starszych dzieci producent oferuje książeczki manipulacyjne, które oprócz treści edukacyjnych rozwijają również zdolności manualne. Zawierają mnóstwo angażujących zadań dla dziecka, których stopień trudności wzrasta z każdą stroną, a ich wykonanie gwarantuje satysfakcję i buduje pozytywną samoocenę. Walory edukacyjne książeczek: • bezpieczny i miękki materiał. Te książeczki są wykonane z miękkiej tkaniny poliestrowej i wysokiej jakości bawełny, które są bezpieczne dla dzieci do zabawy, • szeleszczące strony zachęcają maluchy do chwytania, a towarzyszące dźwięki przyciągają ich uwagę, • różnorodne jasne kolory i obrazy z kreskówek pomagają rozwijać wzrok i zdolność obserwacji małych dzieci, • rozwój językowy. Proste teksty w książkach są łatwe do odczytania, co zachęca do rozbudowywania historii, • rozwój manualny – funkcje manipulacyjne – zadania o zróżnicowanej trudności: otwieranie, odkręcanie, przekładanie, wiązanie i wiele innych stawiają przed dziećmi nowe wyzwania, zachęcają do aktywności i uczą poprzez zabawę, • świetny prezent dla maluchów. Piękne, zabawne książki zapewniają wiele godzin zabaw i bezcenny wspólne spędzony czas, • miękki materiał i wystające elementy, które maluchy mogą chwytać, rwać i gryźć podczas zabawy, nadają się do prania w temp. 40 stopni dzięki czemu urocze książeczki mogą towarzyszyć dzieciom przez długi czas.

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

47
Mattel. F1222. Star Wars. Mandalorian The Child Ball - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. F1222. Star Wars. Mandalorian The Child Ball
Mattel
NiedostępnyBrak

Minifigurka z popularnego serialu Disneya. Kolekcjonerska figurka zachwyci każdego fana „Gwiezdnych Wojen”. Wykonana z dbałością o każdy szczegół doskonale naśladuje filmowego bohatera. Rozmiar produktu: 6.3 x 7.6 x 7.6 cm

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

48
Sektor 24. Bunt przeciw Ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sektor 24. Bunt przeciw Ziemi
NiedostępnyBrak

Co czeka nas za 1800 lat? Gdzie podzieje się wciąż rosnąca liczba ludzi i do czego doprowadzi postępująca hiperurbanizacja? Ziemskie imperia kosmokolonialne trzymają na smyczy swoje planety kolonie nie tylko dla międzynarodowego prestiżu i bogactwa. Dla przeżycia. Przeludniona Stara Ziemia już nie jest w stanie sama się wyżywić. W 2014 roku ten scenariusz jest dla nas tak niesamowity, jak myśl o zasiedlaniu dzikiej Ameryki w czasach wypraw Krzysztofa Kolumba za ocean. Jak oczyma Ziemianina wygląda zasiedlanie nowych planet? Czy zbuntowani koloniści mogą wygrać wyścig po nowy ląd? Co zrobisz, gdy natkniesz się na rasę ludzi idealnych? Czy dasz sobie wmówić, że urodzisz się dopiero za 400 lat w miejscu, o którego istnieniu nie miałeś pojęcia? Książka ta pozwoli Ci wyjść poza ramy naszego myślenia, spojrzeć na cały ziemski chaos z drugiej strony, wznieść się ponad codzienność i obserwować ją z leżaka na stepach planety z sektora 24.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

49
Historia prawdziwa patykiem pisana, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia prawdziwa patykiem pisana, wydanie 2
Dostępny18 szt.

Opowieść o człowieku, który nigdy się nie poddał W jeden chwili jego życie zmieniło się nie do poznania: wystarczyło niefortunne uderzenie koła w asfaltowy krawężnik, by prowadzony przez Rafała Waliszewskiego motocykl wywrócił się i razem z kierowcą uderzył w drzewo. Wyrok, który słyszał młody mężczyzna, był jednoznaczny: złamany kręgosłup szyjny i paraliż czterokończynowy do końca życia oraz miesiące żmudnej rehabilitacji i walki o zdrowie, okupione depresją, załamaniem nerwowym i utratą nadziei na jakąkolwiek poprawę. Sposobem na powrót do rzeczywistości stała się dla Rafała Waliszewskiego literatura. Jego Historia prawdziwa patykiem pisana to opowieść o człowieku zamkniętym w sparaliżowanym ciele, któremu nagle odebrano marzenia. Ale jest to także historia kogoś, kto nigdy się nie poddał: dowodem jest ta opowieść, którą Waliszewski napisał, wciskając klawisze na klawiaturze patykiem trzymanym w ustach. Książka motywująca do życia. Historia prawdziwa patykiem pisana to drugie wydanie książki, która ukazała się w 2015 roku, zdobywając popularność czytelników, lekarzy, terapeutów i rehabilitantów. Dzięki niej Rafał Waliszewski miał szansę, by opowiedzieć o sobie, o swoim pomyśle na powrót do aktywnego życia i możliwości niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym, szukającym nie tylko wsparcia finansowego i instytucjonalnego, ale i dobrego słowa, rady i otuchy oraz motywacji do codziennych zmagań o lepszą przyszłość. Bo ta – jak pokazuje autor Historii prawdziwej patykiem pisanej – zależy całkowicie od nas i mimo że nie zawsze życie układa się według naszych planów, musimy czerpać radość z każdego nowego dnia, tak jak to robi Rafał Waliszewski – pisarz, aktywista społeczny, youtuber i dobry człowiek.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

50
O kobietach. Biograficzne i społeczne wymiary kobiecości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
O kobietach. Biograficzne i społeczne wymiary kobiecości
Dostępny11 szt.

„Idea stworzenia tomu złożonego z artykułów autorstwa kobiet – badaczek naukowych powstała dość spontanicznie, ale nie jako potrzeba zaznaczenia obecności kobiet w nauce czy na rynku wydawniczym, lecz jako chęć przeprowadzenia i – co ważniejsze – ujrzenia wyników pewnego eksperymentu. Naturalnie, uzyskany obraz nie pretenduje do miana wyczerpującej analizy. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że drobiazgowa analiza oznaczałaby w tym przypadku stygmatyzację. Pojawiające się w księgarniach tytuły, takie jak Historia kobiet nieodparcie przywodzą na myśl inne typu: Historia mody, Historia kawy, Historia brudu. Często słyszymy obiegową opinię, że historia mężczyzn to po prostu historia świata. Czy ciągle jesteśmy na etapie udowadniania słuszności lub niesłuszności powyższej tezy? W moim odczuciu, po lekturze zebranych przeze mnie tekstów, włącznie z moim własnym – niestety tak” – Anna Kargol. „Prezentowana książka jest próbą odpowiedzi na pytanie o miejsce kobiety w życiu – miejsce wyznaczane zarówno przez nią sam, jak i przez środowisko, w którym funkcjonuje. Autorki wskazują również na wagę i znaczenie zmian, jakie zachodzą w pełnieniu ról kobiety oraz na wzory ich pełnienia narzucane przez wzory poszczególnych dekad. Szybkość tych zmian z jednej strony zachwyca, z drugiej niesie potrzebę refleksji nad umiejętnościami kobiet w dostosowywaniu się do nich mimo napotykanych trudności. Książka jest jednocześnie galerią obrazów wybitnych kobiet zmagających się z życiem oraz z umiejętnością wglądu w siebie, pozwalającą niejednemu czytelnikowi (bez względu na płeć) odnaleźć siebie. Wypełniając lukę na rynku wydawniczym, książka umożliwia nam zrozumienie, dlaczego ciągle trwający i dziejący się od nowa proces legitymizacji miejsca kobiet w społeczeństwie jest ważny i znaczący dla obu płci” – z recenzji dr hab. Jadwigi Mazur, prof. UP.

48,00 zł
26,40 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 21,60 zł

Wróć do góry