hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.01.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 25 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Opracowania lektur szkolnych dla liceum i technikum (Katarzyna Zioła-Zemczak, Iza Sieranc, Izabela Paszko), na drugim Kobiety, które czują za bardzo (Katarzyna Kucewicz). Kolejny produkt to Słowiański Tarot Złotego Koła Życia. 78 kart + książka (Mila Losenko) oraz Powrót (Nicholas Sparks).
1
Opracowania lektur szkolnych dla liceum i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opracowania lektur szkolnych dla liceum i technikum
Dostępny153 szt.

Kompletny zbiór opracowań obowiązkowych lektur dla uczniów wszystkich klas liceum to nieoceniona pomoc w porządkowaniu wiedzy przydatnej na lekcjach języka polskiego, a także podczas przygotowań do egzaminów. Książka została opracowana zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Zawiera ciekawe biogramy autorów, szczegółowe streszczenia oraz ułatwiające zapamiętywanie mapy mentalne. W przystępny sposób omawia cechy gatunków literackich, genezę i problematykę utworów. Zamieszczono w niej liczne wskazówki ułatwiające interpretację lektur i czytelne schematy, które pomagają przyswoić najważniejsze terminy literackie.

49,00 zł
26,46 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 22,54 zł

2
Kobiety, które czują za bardzo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety, które czują za bardzo
Dostępny345 szt.

Wyjątkowa wrażliwość. Dar czy przekleństwo? Czujesz się przytłoczona własnymi emocjami? Bardzo łatwo cię zranić? Fatalnie radzisz sobie w tłumie ludzi? Masz wrażenie, że nie pasujesz do współczesnej rzeczywistości? Nadmiernie przejmujesz się krytyką i zdaniem innych? Czasami chciałabyś po prostu schować się przed całym światem? Jeśli odpowiedziałaś na choćby jedno z powyższych pytań twierdząco, Kobiety, które czują za bardzo to książka dla ciebie. Dowiesz się z niej m.in.: • czym jest wysoka wrażliwość, skąd się bierze i jak się przejawia w życiu codziennym, • dlaczego niektóre kobiety czują za bardzo, • jak zaakceptować swoją wrażliwą naturę i odetchnąć pełną piersią, • czy wrażliwość może być twoim sprzymierzeńcem, • w jaki sposób pokierować swoją karierą, będąc kobietą wysoko wrażliwą, • jak znaleźć miłość, czując za bardzo. Psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz zagadnienie wysokiej wrażliwości zna od podszewki. Od lat pracuje z osobami czującymi za bardzo. W swojej książce doradza wysoko wrażliwym kobietom, jak mogą o siebie zadbać, i uczy, jak czerpać siłę z posiadania tej wyjątkowej cechy osobowości. Pokazuje, co zrobić, by odnaleźć się w ekstrawertycznym, pełnym bodźców świecie.

39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

3
Słowiański Tarot Złotego Koła Życia. 78 kart + książka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiański Tarot Złotego Koła Życia. 78 kart + książka
Dostępny54 szt.

Jak dzięki kartom do Tarota możesz uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania Jeśli przyszłość traktować jak zamknięte drzwi, to Tarot jawi się niczym klucz pomocny w ich otwarciu. Inni twierdzą, że karty Tarota potrafią przemawiać, trzeba tylko nauczyć się ich słychać. Tak czy inaczej, umiejętnie interpretowany Tarot potrafi udzielić odpowiedzi na pytania, które nurtują wielu z nas. Możesz się o tym przekonać sam, korzystając ze Słowiańskiego Tarota Złotego Koła Życia. O co zwykle pytamy? O wszystko, co jest dla nas w życiu ważne. Wróżenie z kart do Tarota służy uzyskaniu odpowiedzi na pytania o szczęście w miłości, rozwianiu wątpliwości dotyczących związków i emocji, potwierdzeniu słuszności podejmowanych decyzji zawodowych i osobistych. W efekcie, sięgając po karty do Tarota, uczynisz swoją przyszłość bardziej zrozumiałą. Nauczysz się zawczasu dostrzegać problemy i wrogów, a także wybierać najprostsze drogi do osiągnięcia celów. Tarot ułatwi Ci wytyczanie strategicznych planów życiowych i podejmowanie optymalnych decyzji. Co powie Ci Tarot w wersji… słowiańskiej? Chociaż Słowiański Tarot Złotego Koła Życia powstał w oparciu o klasyczną szkołę Ridera Waite’a, to o jego wyjątkowości przesądzają inspiracje kulturą słowiańską. Znaczący wpływ na wizję Autorki tej talii kart do Tarota miały tradycyjne baśnie i legendy rosyjskie. Widać to nie tylko w ludowych strojach, które noszą poszczególne postacie, ale też w użytym charakterystycznym wzornictwie. Tytułowy Złoty Krąg Życia symbolizuje wieczny ruch i nieskończoność, powtarzający się cykl życia wyznaczony rytmem czterech pór roku. Przywodzi również na myśl słońce – utożsamiane z energią życiową i dobrobytem. W ludowej symbolice przedstawia on również odwieczną walkę toczoną pomiędzy dobrem a złem. Słowiański Tarot Złotego Koła Życia to również opowieść o sile natury i związkach człowieka z nią. O cyklu przyrody i odwiecznych rytuałach, które mu towarzyszą. Poznaj magiczną moc Tarota słowiańskiego Interpretacja przesłania zawartego w kartach Słowiańskiego Tarota Złotego Koła Życia daje jego odbiorcom szansę na zrozumienie swojej przyszłości i samodzielne pokierowanie własnym życiem. Zilustrowana w Arkanach Wielkich podróż bohatera symbolizuje próby, którym zostaje poddany każdy człowiek na drodze do poznania samego siebie. Z kolei karty Arkan Małych oferują porady i wskazówki dotyczące każdego doświadczenia życiowego. Dzięki temu zyskujemy wiedzę, która pomoże nam w realizacji założonych celów. Szczęście, bogactwo, sukcesy zawodowe i harmonijne życie osobiste… Tarot udziela odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Poznaj moc słowiańskiego Tarota!

145,50 zł
104,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 40,74 zł

4
Powrót - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót
Dostępny876 szt.

Najnowsza powieść Nicholasa Sparksa w wydaniu pasującym do wydanej przez Albatrosa kolekcji Wszystkie kolory miłości. Grzbiet pasuje do poprzednich książek z serii. Nicholas Sparks powraca z najnowszą powieścią w duchu I wciąż ją kocham i Pamiętnika! Ukrywający się przed światem lekarz i dwie kobiety, których sekrety zmienią jego życie… Trevor Benson nie zamierzał wracać do miasteczka New Bern w Karolinie Północnej. Głównie dlatego, że nie przewidywał, że podczas misji wojskowej, gdzie był lekarzem, dojdzie do tak strasznego wypadku jak ten, w którym został ranny. A wtedy stara, odziedziczona po dziadku chata, wydała mu się idealnym schronieniem. Trevor zdecydowanie nie przewidywał też, że w New Bern znajdzie kogoś, kto poruszy jego serce. Kiedy jednak spotyka Natalie, zastępczynię miejscowego szeryfa, nie może przejść obok niej obojętnie. Ale nawet, gdy wydaje się, że Natalie odwzajemnia jego uczucia, nadal pozostaje zadziwiająco odległa… A Trevor zastanawia się, co kobieta ukrywa. Jego pobyt w New Bern dodatkowo komplikuje obecność ponurej nastolatki, Callie, która mieszka w przyczepie kempingowej przy drodze. Trevor ma nadzieję, że Callie wie coś o tajemniczej śmierci jego dziadka i za wszelką cenę próbuje wyciągnąć od niej wskazówki, które mogłyby rzucić na nią nowe światło. Nieustępliwa chęć poznania prawdy pozwoli Trevorowi zrozumieć prawdziwe znaczenie miłości i przebaczenia. I da mu ważną lekcję – o tym, że w życiu, aby iść naprzód, często musimy wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

41,90 zł
30,59 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

5
Znachor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znachor
Dostępny15 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

34,00 zł
19,72 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 14,28 zł

6
Rodzina Treflików. Chińczyk - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Treflików. Chińczyk
Trefl, od 5 lat
Dostępny224 szt.

Nową przygodę z Rodziną Treflików czas zacząć! Kto pierwszy wprowadzi wszystkie pionki do „domku”: Treflik, Treflinka, Gonduś a może Mały Wujcio? W trakcie zabawy gracze mogą przesuwać swój pionek i zbijać pionki przeciwników – wszystko zależy od liczby oczek wyrzuconych na kostce. Gra rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia i umiejętność zgodnego współzawodnictwa.

21,26 zł
18,50 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,76 zł

7
Skradzione życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skradzione życie
Dostępny170 szt.

Mysłowice, lato 1939 roku. Ewa Abramowicz jako posłuszna córka przygotowuje się do zaaranżowanego przez rodziców ślubu. Dziewczyna ma wątpliwości, czy związek z Davidem będzie udany. Tak wiele różni Ewę od narzeczonego, a do tego małżeństwo z ortodoksyjnym Żydem pozbawi ją resztek swobody. Tymczasem nadchodzi wrzesień i wybucha wojna. Kilka dni przed planowanym ślubem rodzina Abramowiczów decyduje się uciec do Przemyśla. Ewa musi stawić czoła okrucieństwom wojny i przekonuje się, czym jest bezsilność i prawdziwe zniewolenie. Uświadamia sobie, że dla niej – jako Żydówki – nie ma miejsca w świecie ogarniętym szaleństwem. W wyniku splotu nieszczęśliwych okoliczności podejmuje decyzję, która odmieni jej życie na zawsze...

36,90 zł
23,62 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,28 zł

8
Wybór Charlotty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór Charlotty
Dostępny231 szt.

Charlotta Rilley – panna niebrzydka i niegłupia, lecz pozbawiona posagu – skazana jest na mieszkanie kątem u krewnych albo... zamążpójście. I nie ma większych szans, by było to małżeństwo z miłości. Dziewczyna nie zamierza czekać, aż ktoś inny podejmie za nią życiową decyzję. Niepokorna i odważna postanawia wziąć los w swoje ręce. Skoro już musi wyjść za mąż z rozsądku, chce przynajmniej sama wybrać męża. Nie przewidziała jednak, że na przekór wszystkiemu sprawy skomplikuje... miłość. Wybór Charlotty nie jest jedynie romansem z nutką erotyzmu. To powieść o świecie, który przeminął, a który wciąż darzymy sentymentem.

36,90 zł
23,62 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 13,28 zł

9
Pięć małych świnek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć małych świnek
Dostępny19 szt.

Amyas Crale, genialny malarz czuły na kobiece wdzięki, jego zazdrosna żona Karolina oraz głodna życia modelka Elza to nie było zgodne trio... Gdy Amyas został otruty, nikt nie miał wątpliwości, że morderczynią jest żona. Karolina, osądzona i skazana, pisze do córki list, w którym zapewnia o swojej niewinności. Badając tę sprawę sprzed lat, Herkules Poirot drobiazgowo analizuje wspomnienia świadków. Powieść przypomina konstrukcją film Rashomon Akiry Kurosawy: każdy ma prawo do własnej wersji wydarzeń, a kluczem jest prawda psychologiczna, nie poszlaki.

39,90 zł
26,73 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,17 zł

10
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy, DVD
Jan Holoubek, 2020
Dostępny8 szt.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – debiut reżyserski Jana Holoubka – to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach, którymi żyła cała Polska. To fabularna opowieść o życiu Tomasza Komendy – młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo nastolatki. Twórcy filmu podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na do dziś nurtujące wszystkich pytania. Jak to mogło się wydarzyć? Dlaczego niewinny człowiek musiał aż 18 lat czekać w celi na sprawiedliwość? Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. Fabularny debiut reżyserski Jana Holoubka – zdobywcy Grand Prix festiwalu „Młodzi i Film”, autora głośnego serialu „Rojst”, został doceniony i obsypany nagrodami na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych, a w polskich kinach obejrzało go ponad 700 tys. widzów. Obsada: Piotr Trojan, Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka, Dariusz Chojnacki i inni Dodatki: • zwiastun filmu, • making of, • teledysk: Kazik – „25 lat niewinności”

30,00 zł
27,60 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

11
5G - narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5G - narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla ...
Dostępny96 szt.

Czym jest 5G? Czym jest Internet rzeczy? Po co nam 5G i Internet rzeczy? Internet rzeczy i 5G jako środki kontroli myślenia. Internet rzeczy i 5G jako środki kontroli konsumentów. Inteligentne miasta i nowe obozy pracy. Inteligentne Bezpieczeństwo – nowa forma zniewolenia? 5G zagraża cyberbezpieczeństwu Polski. 5G i władza korporacji medycznych. 5G zniszczy polskie rolnictwo. Czy Bill Gates chce wszczepić czipy całej ludzkości? 5G i System Kredytu Społecznego. System Kredytu Społecznego: mega zniewolenie. 5G – w stronę Nowego Wspaniałego Świata. Wytyczne EUROPAEM EMF 2016 w sprawie zapobiegania, diagnozowania i leczenia problemów zdrowotnych i chorób związanych z EMF. Krajowy Program Toksykologii USA wykazał szkodliwość pól elektromagnetycznych. Rezolucja 1815 Rady Europy o potencjalnym niebezpieczeństwie pól elektromagnetycznych i ich wpływie na środowisko.

33,90 zł
25,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,47 zł

12
Szpiedzy. Tajna historia panowania Elżbiety I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpiedzy. Tajna historia panowania Elżbiety I
Dostępny59 szt.

Szpiedzy to trzymająca w napięciu opowieść o niestrudzonych zmaganiach szpiegów, kryptografów i oszustów, pragnących uchronić królową przed niebezpieczeństwem, nieustannie śledzących linię brzegową kraju i dyskretnie nadzorujących katolickie seminaria i rzesze poddanych. Stawka była nie byle jaka – księży, przybywających potajemnie do Anglii, wyłapywano i zabijano, a spiski – prawdziwe i wyimaginowane – i tak wyrastały wszędzie jak grzyby po deszczu. Opierając się na tajnych aktach i dokumentach, Stephen Alford ożywia na nowo ten tajemniczy świat, gdzie nikomu nie można było ufać i gdzie jeden drobny błąd mógł nieodwracalnie zmienić historię Anglii. Świat, w którym szpiegów werbowano, nie dbając o zasady i nie wnikając w ich przeszłość, w którym tajni agenci nie mogli mieć gwarancji na szczęśliwą przyszłość, a zdemaskowanym szpiegom nie okazywano współczucia. Liczyła się tylko ich użyteczność. Świat, w którym złamanie nieznanego dotąd kodu wymagało umiejętności matematycznych, wielkiej cierpliwości oraz dogłębnej znajomości łaciny i wszystkich głównych języków europejskich. Niniejsza książka ukazuje, w jaki sposób monarchia okresu elżbietańskiego, w której lojalność wobec królowej była tożsama z lojalnością względem Kościoła anglikańskiego, walczyła o swoje przetrwanie w sensie politycznym i zachowanie podstaw moralnych. Nie bez znaczenia była też wiara w Opatrzność, która według ówczesnych publicystów miała czuwać nad królową i jej krajem. Pragnąc jednak dobrze poznać sposób myślenia nieprzyjaciół Elżbiety, musimy zdawać sobie sprawę z istnienia poglądów przeciwstawnych wobec wizji wspaniałego kraju rozkwitającego pod rządami królowej, do której przywykliśmy. Wszyscy pragnący czerpać pewne nauki z dawnych dziejów mogą zauważyć, jak potężny i zarazem przerażający mógł być potencjał ówczesnej elity, jak niebezpiecznym narzędziem była polityka i siła sugestii biorąca górę nad faktami. Niepiękna to historia, ale z pewnością fascynująca.

49,99 zł
34,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

13
Gumka do mazania w etui Kidea Cena za 1szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do mazania w etui Kidea Cena za 1szt
Derform
Dostępny102 szt.

Klasyczna gumka myszka w nowoczesnym wydaniu. Gumka bardzo dobrze wymazuje i koryguje rysunki nie niszcząc papieru i nie rozcierając pigmentu.

2,70 zł
14
Noc na blokowisku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc na blokowisku
Dostępny109 szt.

Prywatny detektyw Szymon Solański tuż po ślubie z Różą Kwiatkowską znika bez śladu. Świeżo upieczona żona z nieodłącznym kundelkiem Guciem próbują go odnaleźć. W tym samym czasie na mysłowickim osiedlu, pod blokiem aspiranta Barańskiego, zostaje znalezione ciało mężczyzny. Na zlecenie spółdzielni Róża i Barański zaczynają szukać zabójcy wśród lokatorów. Równolegle poznajemy historię chłopca mieszkającego w feralnym bloku w latach osiemdziesiątych, a wraz z nią kulisy sąsiedzkiej imprezy, która skończyła się tragedią. Róża Kwiatkowska tropi mordercę. Ktoś inny śledzi Różę... Do czego doszło w środku nocy na blokowisku? No i co się stało z Solańskim?

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

15
PLAYMOBIL ® City Action 70670. Zestaw figurek: złodzieje - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® City Action 70670. Zestaw figurek: złodzieje
Playmobil ®
Dostępny8 szt.

W opakowaniu znajdują się trzy figurki rzezimieszków z łupem i akcesoriami potrzebnymi podczas napadu. Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

39,99 zł
32,39 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

16
Ziemia obiecana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia obiecana
Dostępny62 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

17
Barbie Fashionistas. GRB93 Lalka na wózku - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fashionistas. GRB93 Lalka na wózku
Barbie, Mattel
Dostępny79 szt.

Każda lalka Barbie Fashionistas ma swój wyjątkowy wygląd i styl, począwszy od luźnego stylu casual a na oryginalnym boho-chic skończywszy, wszystkie stylizacje inspirowane są najnowszymi trendami. Różnorodność nowych stylów, kostiumów, bucików i akcesoriów, aby młode specjalistki od mody miały więcej możliwości wykorzystania wyobraźni i odgrywania swoich historyjek. W zestawie lalka Barbie Fashionistas w ubranku z dodatkami. Lalki są sprzedawane oddzielnie, w zależności od dostępności. Lalki nie stoją samodzielnie. Płaskie buciki pasują na lalki z ruchomymi kostkami lub płaskimi stopami. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Wysokość lalki: ok. 29.0 cm Wymiary opakowania: 29.0 x 22.0 x 11.0 cm

128,70 zł
115,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,87 zł

18
Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski + opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski + opowiadania
Dostępny59 szt.

Szkolny słownik angielsko-polski, polsko-angielski to obowiązkowa książka w twojej biblioteczce. Każda część słownika zawiera około 2200 haseł. Dodatkowo wyposażony jest on w liczne ciekawostki o historii i kulturze krajów anglojęzycznych, a także w rozmówki z przydatnymi zwrotami. Na końcu słownika znajdziesz wykaz liczebników, miesięcy, dni tygodnia, kolorów, kontynentów, wybranych krajów i narodowości.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

19
PLAYMOBIL ® City Action 70571. Akcja specjalna z robotem policyjnym - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® City Action 70571. Akcja specjalna z robotem policyjnym
Playmobil ®
Dostępny6 szt.

W niebezpiecznych sytuacjach do akcji wkracza robot policyjny. Robot z funkcją transformacji i możliwością chwytania przedmiotów i figurek. Wymiary stojące: ok. 13.0 x 8.0 x 17.5 cm Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

89,99 zł
76,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,50 zł

20
Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogrzebowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz. Tajemnice branży pogr...
Dostępny356 szt.

Dlaczego Polacy boją się planować swój pochowek? Jak wygląda polska branża pogrzebowa i dlaczego dochodzi w niej do zachowań nieetycznych? Z jakimi stereotypami spotykają się balsamiści, tanatokosmetolodzy, osoby sprzątające po zgonach, pracownicy zakładów pogrzebowych i krematoriów? Jakie nowości w branży pogrzebowej przyniósł XXI wiek? W jakie przesądy związane ze śmiercią wierzono w Polsce dawniej, a jakie są popularne obecnie? Czym różni się pogrzeb świecki od ceremonii prowadzonej przez księdza? Pracownicy branży funeralnej w szczerych rozmowach z Małgorzatą Węglarz opowiadają o swojej codziennej pracy, a także o najtrudniejszych sytuacjach, z jakimi się zetknęli. W reportażu autorka rozmawiała miedzy innymi z balsamistami, przedsiębiorcami pogrzebowymi, w tym z Panią Z Domu Pogrzebowego, mistrzami ceremonii świeckich, pracownikami hospicjum, towarzyszką w żałobie. Wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim umrzesz to kompendium wiedzy o temacie, który wcześniej czy później będzie dotyczył każdego z nas.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Egzamin zawodowy. Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzamin zawodowy. Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucha...
Dostępny76 szt.

Książka Egzamin zawodowy. Technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz to kompendium wiedzy, które pozwala bez wysiłku i stresu przygotować się do pisemnego egzaminu zawodowego w kwalifikacji HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań. Publikacja stanowi nieocenioną pomoc w porządkowaniu wiedzy dla uczniów kierunków technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz. Książka została podzielona na rozdziały tożsame z efektami kształcenia zawartymi w podstawie programowej z 2019 roku. Cennym uzupełnieniem są umieszczone po każdym rozdziale przykładowe zadania z odpowiedziami ułatwiające utrwalanie wiedzy.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

22
Szalone, złe i smutne. Kobiety i psychiatrzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalone, złe i smutne. Kobiety i psychiatrzy
Dostępny490 szt.

Opowieść o narzucanych kobietom normach, o podwójnych standardach i kategoriach zbyt ciasnych, by pomieścić ludzkie życie. Histeria, szaleństwo laktacyjne, kobiece sprawy... W XIX wieku zaburzenia psychiczne kobiet wzbudzały w lekarzach (mężczyznach) niepokój, który często przeradzał się w lekceważenie. Jeszcze nie tak dawno dręczone przez własne umysły pacjentki mogły liczyć na zakucie w kaftan, kąpiele lecznicze albo wizytę egzorcysty. Lisa Appignanesi pokazuje, jak upowszechnienie znajomości objawów nieuchronnie przyczynia się do zwiększenia ilości przypadków danej choroby i jak łatwo w pułapkę „modnej” diagnozy może wpaść nawet najbardziej doświadczony psycholog czy psychiatra. W samym centrum opowieści umieszcza kobiety, których życie i emocje z czasem coraz częściej stawały się przedmiotem badań lekarzy. Pojawiają się one zarówno jako pacjentki – choćby Sylvia Plath i Virginia Woolf, latami dręczone przez nawracającą depresję, czy Zelda Fitzgerald i Marilyn Monroe, stopniowo pokonywane przez własne uzależnienia – jak i terapeutki, z Anną Freud oraz Melanie Klein na czele. Wszystko to pozwala szerzej spojrzeć nie tylko na ogólne zagadnienie zdrowia psychicznego na przestrzeni wieków, ale także – a może przede wszystkim – na rolę i miejsce kobiet w całym tym szaleństwie. Lisa Appignanesi (urodzona jako Elżbieta Borensztejn w Łodzi) – pisarka i wykładowczyni. Przewodnicząca Królewskiego Stowarzyszenia Literackiego, była prezes brytyjskiego PEN Clubu. Autorka kilkudziesięciu książek, wielokrotnie nagradzana. Publikowała między innymi w „Guardianie”, „Observerze” i „New York Review of Books”. W 2013 została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego IV klasy za zasługi dla literatury. Szalone, złe i smutne zdobyły w 2009 roku British Medical Association Award.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

23
Choroba czerwonych oczu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroba czerwonych oczu
Dostępny46 szt.

To jest biznes, tu nie ma filozofii, powiedział Kuba, główny bohater serialu „Ślepnąc od świateł”. To stwierdzenie pokazuje typowe podejście do naszego „młodego” kapitalizmu. Jednak system, który mamy, to nie gra w Eurobiznes, gdzie kapitaliści rywalizują między sobą, a państwo nie ma na to wpływu. I tutaj na scenę wkracza Stanisław Michalkiewicz, który pokazuje prawdę. Jak wielki wpływ na gospodarkę ma państwo nie jako stabilizator procesu, lecz aktywny gracz, który za wszelką cenę chce decydować za producenta i konsumenta, co jest dla nas najlepsze. Choroba czerwonych oczu pokazuje, jak daleko socjaliści, pobożni i bezbożni, chcą kontrolować nasze życie – nie tylko w sferze gospodarczej, ale też politycznej, poprzez walkę z „mową nienawiści”, „antysemityzmem” i innymi demonami, które stoją na przeszkodzie do stworzenia świata idealnego. Książka jest zbiorem artykułów z lat 90. – Jarosław Kornaś. Instytut Promocji Kultury... W latach 80. pracowałem w winnicy, w winiarskim okręgu Beaujolais, we Francji. Winorośl obrodziła wyjątkowo obficie. Właściciel polecił nam, byśmy zbierali tylko najdorodniejsze kiście, zaś wszystkie pozostałe obcinali i rzucali na ziemię. Zmarnowaliśmy w ten sposób co najmniej połowę winogron. Kiedy zapytałem patrona, dlaczego kazał nam to robić, wyjaśnił mi, że ustalona została urzędowa, maksymalna wydajność winnic na 50 hl wina z hektara, a jeśli ktoś próbowałby ją przekroczyć, narażał się na surowe kary. Te restrykcje były rezultatem ustaleń dokonanych w Komisji Europejskiej... – Stanisław Michalkiewicz.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

24
Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego najlepsze firmy na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezonomika. Jak Amazon zmienia nasze życie i czego uczą się od niego n...
Dostępny44 szt.

Dziennikarz miesięcznika „Fortune” i zdobywca wielu nagród napisał wnikliwą, odkrywczą i obiektywną książkę o modelu biznesu firmy Amazon, nazwanym „bezonomiką”. Model ten powoli staje się dominujący. Bezonomika zaczyna kształtować życie każdego amerykańskiego konsumenta, a konkurenci Amazona usiłują naśladować jego strategię albo ją przechytrzyć. Szef Amazona Jeff Bezos – podobnie jak Henry Ford, Sam Walton albo Steve Jobs w pierwszych latach działalności założonych przez siebie firm, Forda, Walmartu i Apple’a – stał się najważniejszym przedsiębiorcą swoich czasów. Ten najbogatszy dziś człowiek na świecie zbudował najbardziej wydajną machinę do tworzenia bogactwa w całej historii. Amerykańskie gospodarstwa domowe wydają 2% swoich dochodów na zakup setek milionów produktów, ekspediowanych błyskawicznie z rozsianych po całym globie magazynów firmy. Ale ta wygoda ma swoją cenę. Bezonomika, dowodzi autor książki, doprowadzi do zniknięcia wielu milionów miejsc pracy, a technologia coraz nachalniej będzie ingerować w nasze życie. Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Amazon stał się nieokiełznaną siłą – i jest coraz powszechniej naśladowany – Brian Dumaine przeprowadził wywiady i rozmowy ze 150 osobami z firmy i spoza niej. W swojej książce ujawnia podstawowe zasady, którym Jeff Bezos zawdzięcza dominację na rynku: obsesyjną dbałość o klienta, nieustanną innowacyjność, perspektywiczne myślenie i korzystanie na coraz większą skalę ze sztucznej inteligencji. Dumaine pokazuje, jak firmy ze Stanów Zjednoczonych, Chin i innych krajów naśladują metody Bezosa. W książce jest też mowa o firmach, wielkich i małych, które uniknęły zmiażdżenia przez kolosa ze Seattle dzięki odkryciu jego słabszych stron. Autor podaje wskazówki, jak przetrwać w epoce Amazona. Bezonomika – będąca żyłą złota dla jednych, a zagrożeniem dla innych – stała się czynnikiem wywierającym przemożny wpływ na nasze życie. Każdy mieszkaniec globu powinien dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Brian Dumaine jest nagradzanym dziennikarzem, współredaktorem magazynu „Fortune”. Oprócz Bezonomiki napisał The Plot to Save the Planet (Spisek w celu ratowania planety), jest też współautorem książki Go Long: Why Long – Term Thinking is Your Best Short-Term Strategy (Na dłuższą metę: dlaczego myślenie długofalowe jest najlepszą strategią krótkoterminową). Mieszka wraz z żoną w Nowym Jorku. „Ważna książka, pomagająca zrozumieć niektóre podstawowe mechanizmy zmieniające nasz świat… Rzeczowa i wnikliwa” – Jim Collins, autor bestsellera Od dobrego do wielkiego. „Zaskakująca książka… Bezonomika otworzy wam oczy na to, czym naprawdę jest Amazon, jak działa i czym prawdopodobnie się stanie” – John Huey, były redaktor naczelny „Time” i współautor, z Samem Waltonem, książki Made in America.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

25
Zabierz mnie do domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabierz mnie do domu
Dostępny57 szt.

Tęsknota za młodością i ówczesnymi marzeniami, nieporozumienia małżeńskie, błędy życiowe… w swoim literackim debiucie, dziewięciu krótkich, ale treściwych opowiadaniach, Marie Aubert tworzy małe światy, w których możemy przeglądać się jak w lustrze. Autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści Dorośli doskonale radzi sobie z krótkimi formami. Zbiór opowiadań Zabierz mnie do domu, podobnie jak powieść, pokazuje, jak dużo się dzieje pod powierzchnią zwykłej codzienności, jak bardzo buzują emocje i ile pozornie bliskie sobie osoby mają do ukrycia. „Książka Marie Aubert to migawki z życia zwykłych ludzi, którzy gubią się w swoich oczekiwaniach, nie umieją odczytywać własnych i cudzych pragnień. Jest to proza gorzka i dotkliwa, bo autorka operuje w dobrze znanych nam wszystkim rejestrach – ciągłego rozczarowania i wielkich nadziei. Na przemian. Jak to w życiu”. – Anna Dziewit-Meller, „BUKBUK” „Bohaterowie Marie Aubert szukają stabilności, spokoju, chcą spełniać swoje ukryte, niewypowiedziane pragnienia i są gotowi na… wiele podłości, by zyskać to, na czym im zależy. Ta autorka ubiera w słowa uczucia, których się wstydzimy, dlatego raczej nie mówimy o nich publicznie. Robi to doskonale”. – Agnieszka Kalus, „Czytam, bo lubię”

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

26
Piekarnia czarodzieja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekarnia czarodzieja
Dostępny89 szt.

Koreańska baśń, w której spełniają się niebezpieczne życzenia. Diabelskie Ciastko Cynamonowe, Migdałowa Laseczka Wspomnień, a może Pokojowy Scone z Rodzynkami? W piekarni czarodzieja czekają na ciebie magiczne przysmaki, jednak uważaj, co wybierasz. Całodobowa piekarnia, z której unosi się aromatyczny zapach cudownych wypieków, od wielu lat była jego jedynym schronieniem. Chociaż – jak sam przyznaje – nigdy nie lubił pieczywa. Kiedy matka porzuciła go na stacji kolejowej, a wiele lat później jego macocha pani Bae i jej córka Muhee skutecznie wykluczyły go z życia rodzinnego, musiał radzić sobie sam. Ponownie odrzucony i tym razem niesłusznie oskarżony o okropną zbrodnię chłopak musi uciekać, aby ocalić swoje życie. Schronienie znajduje u Piekarza, od którego codziennie kupował pieczywo. Musi tylko pomóc w prowadzeniu jego strony internetowej. Jakie tajemnice skrywa Piekarz? Czy chłopak odnajdzie w końcu szczęście i stawi czoła swojej przeszłości?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

27
Osiedle marzeń - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiedle marzeń
Wojciech Chmielarz, Aleksandria
Dostępny24 szt.

Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie, mały raj na ziemi, o jakim marzy co drugi Polak, budzi się ze snu. Ten dzień sprawi, że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki, której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz, da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót, a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu, jak w Polsce w miniaturze, spotkają się polityka i mafia, seks i narkotyki, ambicje i aspiracje, tajemnice i marzenia, które czasem bywają zabójcze. Komisarz Jakub Mortka wraca, by rozwikłać kolejną zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka, która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic... Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – dziennikarz. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce” i „Polityce”. Redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest autorem trzech książek z serii kryminałów o komisarzu Mortce. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru (za Podpalacza w 2013 i Farmę lalek w 2014 roku). Zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru 2015. TVN przygotowuje film fabularny na podstawie jego drugiej książki, Farmy lalek.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

28
Jak ogarnąć emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak ogarnąć emocje w pracy. Dla ambitnych i wrażliwych
Dostępny334 szt.

O emocjach w pracy i o tym, jak pomagają nam odnieść sukces zawodowy. Wyjątkowo zabawny, ciepły, dowcipny i mądry przewodnik, pokazujący jak inteligentnie pogodzić emocji z profesjonalizmem. Obala mit, że w pracy nie ma miejsca na emocje. Nie można komunikować się zrozumiale, dopóki nie będzie się świadomym własnych uczuć i emocji, które wywołuje się u innych. Nie można budować produktywnych relacji w pracy, jeśli pokazuje się siebie jak robota. Ta książka pomoże zbudować dyscyplinę emocjonalną, której potrzeba, aby odnieść sukces. W książce znajdują się krótkie komiksy – zabawne i pouczające.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

29
Opowieści o nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o nadziei
Dostępny1890 szt.

Każde – najbardziej zwykłe, codzienne spotkanie – może przynieśćcoś, co zmieni nasze życie. Kiedy Heather Morris wysłuchała wspomnień Lalego Sokołowa – tatuażysty z Auschwitz – i postanowiła przenieść je na papier, nie spodziewała się, że ta historia porwie miliony osób na świecie: młodych i starych, a jej przyniesie międzynarodową sławę. I że pozwoli opowiedzieć nie mniej ważną historię Cilki – najdzielniejszej osoby, z jaką zetknął się Lale. W swojej najnowszej książce Heather opowiada o serdecznej przyjaźni z Lalem: o tym, jak się poznali i jak zaufali sobie na tyle, by zwierzył się jej z tego, o czym milczał od czasu zakończenia II wojny światowej. I jak zmieniło to ich oboje. Umiejętność słuchania i dotarcia do drugiej osoby to nie tylko przepis na światowy sukces wydawniczy, ale przede wszystkim ważna życiowa lekcja, której wszyscy potrzebujemy. W serii inspirujących rozdziałów Morris opowiada zarówno o osobach, z którymi pracowała i których historie spisywała, jak i o swojej rodzinie: pełnych miłości relacjach z Dziadkiem, ale także ucieczce z domu oraz trudnych kontaktach z matką. Opowieści o nadziei to przede wszystkim pochwała życia i zacieśniania więzi. Heather Morris pochodzi z Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Australii. Pracując w szpitalu w Melbourne, przez kilka lat czytała i pisała scenariusze. W 2003 roku spotkała starszego pana, który „miał historię wartą opowiedzenia”. W miarę, jak rozwijała się ich przyjaźń, Lale Sokołow otwierał przed nią najgłębsze zakamarki duszy, powierzając jej tajemnice życia w czasach Zagłady. Powieści Tatuażysta z Auschwitz i Podróż Cilki stały się bestsellerami wszędzie, gdzie się ukazały.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

30
Czerwona zaraza, czarna śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwona zaraza, czarna śmierć
Dostępny56 szt.

Czerwiec 1945. W poniemieckim Świnoujściu morze wyrzuca na brzeg szczątki kilku mężczyzn. Tymczasem w miasteczku szerzy się epidemia nieznanej choroby. Adam Kostrzewa, jedyny detektyw w okolicy, próbuje ustalić, kim były ofiary. Ma nadzieję, że to pomoże powstrzymać zarazę. Śledztwo prowadzi do mrocznych sekretów III Rzeszy, chronionych teraz przez tajne służby sowieckiego imperium. Wkrótce Kostrzewa z myśliwego zmienia się w zwierzynę – sam staje się obiektem dochodzenia. Podejmując samotną walkę, odkrywa tajemnice, które ukazują przerażającą wizję powojennej Europy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

31
Trylogia lwowska. Tom 1. Ogień i lód. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia lwowska. Tom 1. Ogień i lód. Audiobook
Joanna Wtulich, StoryBox
Dostępny3 szt.

Lwów, początek XX wieku. Młodziutka hrabianka Anna Lipińska, która debiutuje na salonach, zwraca uwagę pułkownika Michała Dukajskiego. Śmiałej i nie bojącej się wyrażać własnych opinii Annie wpada jednak w oko przybyły niedawno z Paryża przemysłowiec, Adam Małaszewicz. Niestety, nie wszystko potoczy się po myśli hrabianki… Towarzyska kompromitacja, rodzinny majątek na skraju bankructwa i skradzione klejnoty to nie jedyne zmartwienia Anny. Czy młoda bohaterka znajdzie sposób na pogodzenie obowiązków z pragnieniami? Romanse, konwenanse i intrygi… Przekonaj się, czym naprawdę żył Lwów czasów naszych prababek. Sięgnij po pierwszy tom doskonałego romansu historycznego Joanny Wtulich!

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

32
Szkolny słownik ortograficzny + Dyktanda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolny słownik ortograficzny + Dyktanda
Dostępny168 szt.

Szkolny słownik ortograficzny to obowiązkowa książka w twojej biblioteczce. Wyposażony jest on w zasady pisowni podane w formie map myśli, ułatwiających zapamiętywanie. Dodatkowo na marginesach umieszczono skrócone zasady pisowni, utrwalające wiedzę. Na końcu książki znajdują się dyktanda i zadania ortograficzne, sprawdzające twoją znajomość ortografii.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

33
Bez tchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez tchu
Dostępny3798 szt.

Nowa powieść Jennifer Niven, autorki bestsellerowych Wszystkich jasnych miejsc. Niezwykła historia wrażliwej dziewczyny, zdeterminowanej, by przeżyć odważnie swoje życie, gotowej na swój pierwszy raz, złamane serce, dramaty rodzinne – na wszystko. Claudine kończy szkołę i z radością wkracza w dorosłe życie. Wtedy nagle jej rodzina przestaje istnieć, zamiast wymarzonej podróży z najlepszą przyjaciółką musi zgodzić się na wakacje na odległej wyspie u wybrzeży Georgii i z dnia na dzień pożegnać z przystojnym Wyattem. Claude nie jest jednak pierwszą młodą kobietą w rodzinie, która musi unieść więcej, niż planowała. Postanawia, że odtąd życie będzie się zmieniać pod jej dyktando, a przynajmniej respektować niektóre jej decyzje. Wkrótce dowie się, że gorąca wyspa ma swoje sekrety, burzliwą historię i deprymującą faunę. Ma też dla niej niespodzianki, w tym tę jedną, na którą nigdy nie jesteśmy gotowi. Opowieść o miłości, dorastaniu do prawdy o sobie i o sile podnoszenia się z ziemi, nawet gdy ta usuwa się spod nóg. Historia dziewczyny, która uczy się pisać swoje życie i której nic już nie powstrzyma.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

34
Kraina magii. Kucyki. Fiołek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina magii. Kucyki. Fiołek
Dostępny55 szt.

Ile magii może skrywać jedna kolorowanka? Wystarczająco, by spełnić dziecięce marzenia. Ile kucyków może mieszkać na kilkunastu stronach? Cała tętniąca życiem kraina. Ile zaczarowanego pyłku może mieścić kartka papieru? Dość, by przemienić cię w prawdziwego czarodzieja. Poznaj bohaterów jak ze snów. Odszukaj ich na planszy pełnej barwnych naklejek, odpowiednio przyklej i nadaj rysunkom niecodzienne kolory. Ćwicz przy tym rączkę, rozwijaj wrażliwość na kształty i barwy, pobudzaj wyobraźnię i spędzaj czas w towarzystwie najwspanialszych bajkowych przyjaciół!

5,90 zł
4,37 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,53 zł

35
Zbrodnia i kara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia i kara
Dostępny82 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

36
Polly Pocket. GVY51 Pollyville Szkoła. Zestaw do zabawy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. GVY51 Pollyville Szkoła. Zestaw do zabawy
Polly Pocket, Mattel
Dostępny231 szt.

Nauka w szkole „Polly Pocket” to świetna zabawa. Zestaw składa się z 3 poziomów i 7 obszarów zabawy, znajdują się w nim dwie laleczki Polly i Nicolas oraz 12 akcesoriów do zabawy, takie jak: torba, gitara, mikrofon, sztaluga, płótno, piłka do koszykówki, biurko, stolik do stołówki, 2 krzesła szkolne, siatka do siatkówki i siedzenia dla widowni. Zorganizuj spotkanie w szkolnej auli, podawaj jedzenie na stołówce i jedz lunch przy stoliku. Jeśli lubisz ruch zagraj w siatkówkę, koszykówkę lub wspinaj się po linie na sali gimnastycznej. Możesz się też uczyć – tablica przesuwa się w górę i w dół, spędzaj czas na korytarzu, graj na pianinie, perkusji czy gitarze w sali muzycznej. Wymiary: 33.0 x 25.2 x 8.0 cm

106,90 zł
95,14 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,76 zł

37
Mistrz i Małgorzata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz i Małgorzata
Dostępny91 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

38
Świeczki urodzinowe, różowe złoto/czarne (6 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe, różowe złoto/czarne (6 sztuk)
Godan, 6 sztuk
Dostępny68 szt.

Długie (14,5 cm), platynowe świeczki na tort w kolorze różowo złotym i czarnym. Za sprawą tych świeczek odmienisz każdy tort, dodając mu elegancji i splendoru! Odpal świeczki i rozpal emocje na urodzinach, wieczorze panieńskim, rocznicy ślubu, czy romantycznej kolacji we dwoje.

5,90 zł
5,61 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,29 zł

39
Wróć do mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróć do mnie
Dostępny90 szt.

Jedna noc sprzed ośmiu lat na zawsze odmieniła jego życie. „Ocaliła mnie tamtej nocy osiem lat temu. Żadnych imion. Żadnych obietnic. Tylko dwoje nieszczęśliwych ludzi, desperacko pragnących ukoić swój ból i żal. Rankiem zniknęła i zabrała z sobą cząstkę mnie. Tego dnia pojechałem na obóz dla rekrutów. Przysiągłem sobie, że nigdy nie wrócę do Pensylwanii. Wracam tam jednak, by pochować znienawidzonego ojca. Liczę, że razem z braćmi pozbędę się zaniedbanej farmy pełnej złych wspomnień, które chciałem wyprzeć z pamięci. I wtedy odnajduję J. Jeszcze piękniejszą niż zapamiętałem. Ma dziecko. Najbardziej uroczą istotę, jaką znam. Mimo upływu lat moje uczucia nie zmieniają się ani trochę. Tym razem robię wszystko, by ją zatrzymać, ale kiedy wychodzą na jaw bolesne tajemnice sprzed lat, boję się, że ona znowu odejdzie… Wróć do mnie to część pierwsza najnowszej serii romansów zatytułowanej „The Arrowood Brothers”. Bohaterami tej czteroczęściowej opowieści są bracia Connor, Declan, Sean i Jacob Arrowoodowie. Po śmierci znienawidzonego ojca wracają w rodzinne strony, by wypełnić jego ostatnią wolę. Każdego z nich czeka konfrontacja z przeszłością i własnymi uczuciami. Każdy musi podjąć decyzję, która radykalnie odmieni jego życie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

40
Dieta na roślinach. 100 wegańskich pomysłów na każdy posiłek. Przepisy znane i nowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta na roślinach. 100 wegańskich pomysłów na każdy posiłek. Przepisy...
Dostępny39 szt.

Roślinna kuchnia to bez cienia wątpliwości przyszłość. Od kilku lat obserwuję ten rosnący trend i z przyjemnością tworzę kolejne wegańskie przepisy, które pomagają redukować ilość produktów pochodzenia zwierzęcego w diecie. Jako dietetyk czuję się w obowiązku ograniczać ich spożycie również w trosce o dobro zwierząt i przyszłość planety. Za punkt honoru postawiłam sobie, aby moje receptury były wyjątkowo smaczne, sycące i dobrze zbilansowane. Uważam, że roślinne posiłki są dla każdego – niezależnie, na jakiej diecie aktualnie jesteś, im częściej pojawią się na twoim talerzu, tym lepiej! W książce znajdziesz zweganizowane potrawy z moich poprzednich publikacji, uzupełnione o 20 zupełnie nowych wegańskich hitów. Zapraszam do testowania! – Viola Urban, autorka bloga Okiemdietetyka.pl. „Im bogatsze nasze społeczeństwo – tym uboższa jego dieta. Z każdej strony słychać doniesienia o rosnącej liczbie schorzeń spowodowanych nadciśnieniem tętniczym czy otyłością. Niby wiemy, że ograniczenie mięsa pomogłoby je zminimalizować, jednak trudno nam się za to zabrać. Autorka pokazuje, jak podejść do diety roślinnej mądrze, tak by była nie tylko pyszna, ale przede wszystkim dobrze zbilansowana, zróżnicowana i odżywcza. Za przełomową uważam publikację, w której doświadczona pani dietetyk serwuje przepis na schabowego. Zwierzęta całe, ludzie zdrowsi, środowisko mniej obciążone – taką chciałabym widzieć przyszłość. Do takiej przyszłości Viola Urban dokłada właśnie swoją cegiełkę” – Weronika Pochylska, Creative Director w RoślinnieJemy & Chefs For Change Polska. „Jestem zachwycona książką! Viola nie tylko pokazuje, jak pysznie i kreatywnie gotować wegańsko, ale też przemyca rady o zbilansowanym komponowaniu roślinnych posiłków. Pełno tu cennych porad pomagających w zdrowym gotowaniu. A te przepisy? No wow! Od razu chce się jeść zdrowo i wegańsko!” – Irena Owsiak, dietetyczka, autorka kanału na YouTube Healthy Omnomnom. „Viola Urban od lat tworzy blog ekspercki dla wyjątkowo dociekliwych, ten sam wysoki poziom cechuje też jej książki. W Diecie na roślinach udowadnia, że można jeść jednocześnie zdrowo, smacznie oraz w sposób przyjazny zwierzętom i środowisku. Przed wami 100 przepisów pełnych białka, cynku i wapnia, a przede wszystkim doskonałego smaku. Tak wygląda dieta roślinna Okiem Dietetyka” – Joanna Wlazło, redaktor magazynu „Vege”, Fundacja Viva.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

41
Pinokio, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio, DVD
Matteo Garrone, 2020
Dostępny1 szt.

Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja PinokiaCarlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata. W roli słynnego Gepetta wystąpił nagrodzony Oscarem za rolę w produkcji „Życie jest piękne” Roberto Benigni. Reżyserii podjął się dwukrotnie nagrodzony Grand Prix na festiwalu filmowym w Cannes Matteo Garrone – wizjonerski twórca „Pentameronu” i „Gomorry”. Za wyjątkową oprawę muzyczną odpowiada laureat Oscara i Złotego Globu Dario Marianelli. Nowa wersja „Pinokia” to również baśniowe postaci, których niesamowity wygląd to efekt drobiazgowej pracy wybitnego charakteryzatora Marka Couliera – dwukrotnego zdobywcy Oscara, który ma na swoim koncie pracę przy takich hitach jak „Jurrasic World: Upadło królestwo”, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” czy serii „Harry Potter”. Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie. Obsada: Roberto Benigni, Federico Ielapi, Marine Vacth, Luca Marinelli, Marcello Fonte i inni Dodatki: • zwiastun filmu

30,00 zł
27,60 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,40 zł

42
Anatomia radiologiczna RTG TK MR USG - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Anatomia radiologiczna RTG TK MR USG
Dostępny22 szt.

W ostatnim czasie dokonał się ogromny postęp możliwości obrazowania ciała ludzkiego. Równocześnie na wielu uczelniach jedną z podstawowych pomocy dydaktycznych nauczania anatomii prawidłowej i topograficznej stały się wyniki badań obrazowych, przede wszystkim tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Wydanie prezentowanej książki jest odpowiedzią na te najnowsze tendencje. Podręcznik ma charakter kompleksowy - uwzględnia wszystkie stosowane współcześnie techniki obrazowe. Zwraca uwagę jego oryginalna i bardzo pożyteczna z praktycznego punktu widzenia konstrukcja. Oprócz analizy anatomicznej zdjęć podano w nim najczęściej występujące odmiany budowy oraz informacje dotyczące pomiarów stosowanych do oceny wyników badań. Podejście takie znacznie wzbogaca wartość opracowania. Główną część książki stanowią obrazy anatomiczne uzyskane za pomocą różnych, współcześnie stosowanych metod obrazowania. Są one prezentowane w ujęciu narządowym, co powoduje, że kolejność omawianych struktur anatomicznych współgra z układami nowoczesnych podręczników poświęconych radiologii klinicznej. Ułatwia to także codzienne korzystanie z książki przy opisywaniu przypadków klinicznych. Podręcznik adresowany jest do studentów wszystkich wydziałów akademii medycznych oraz uczelni licencjackich. Uwzględnia również program specjalizacji w zakresie diagnostyki obrazowej.

199,00 zł
163,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 35,82 zł

43
Rok 1984 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984
Dostępny3 szt.

Klasyka literatury w nowej edycji to znakomity pretekst, by powrócić do dzieł wybitnych i ważnych – przypomnieć je sobie, przeżyć i zinterpretować na nowo lub odkryć, czytając po raz pierwszy. Seria obejmuje arcydzieła polskiej i światowej literatury pięknej – utwory, które mimo upływu lat wciąż zachwycają, intrygują, wzruszają i skłaniają do refleksji.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

44
PLAYMOBIL ® PLAYMO-FRIENDS 70560. Pracownik budowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® PLAYMO-FRIENDS 70560. Pracownik budowy
Playmobil ®
Dostępny5 szt.

Ten zestaw zachwyci dzieci! Pracownik budowy z narzędziami budowlanymi i kamieniami. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

14,99 zł
13,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,80 zł

45
Boża apteka. Zioła dobre na wszystko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boża apteka. Zioła dobre na wszystko
NiedostępnyBrak

W pierwszej części książki przedstawiamy opisy botaniczne licznych ziół rosnących w Polsce. W drugiej części czytelnik znajdzie alfabetyczny wykaz chorób wraz ze wskazaniem ziół pomocnych w danej dolegliwości. Dokładne receptury na napary, wywary i wyciągi umożliwiają samodzielne ich przygotowanie. Wprawdzie nikt nie kwestionuje osiągnięć współczesnej medycyny, ale też w coraz większym stopniu doceniamy skarby z pól, lasów i łąk, jakże słusznie nazywanych Bożą apteką. Właściwe stosowanie ziół może w znacznie poprawić samopoczucie i dopomóc w farmakologicznym leczeniu prowadzonym przez kompetentnego lekarza.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

46
Barbie Color Reveal. GTT23 Brokatowa Chelsea niespodzianka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Color Reveal. GTT23 Brokatowa Chelsea niespodzianka
Barbie, Mattel
Dostępny15 szt.

Zestawy z lalką Barbie „Color Reveal” zawierają aż sześć niespodzianek! W każdym z nich jest urocza lalka Chelsea w modnym ubranku, ale jej wygląd pozostaje na razie tajemnicą. Otwieranie opakowania jest częścią zabawy – pociągnij za pasek, aby usunąć zewnętrzną warstwę i odsłonić przezroczystą tubkę. W środku znajdziesz metaliczną turkusową lalkę-niespodziankę oraz tajemnicze torebki. Wyjmij je wszystkie i napełnij tubkę ciepłą wodą, a następnie włóż lalkę do środka i poruszaj nią. Woda zmieni kolor na turkusowy, a po wyciągnięciu Chelsea odkryjesz jej prawdziwy wygląd! Każda lalka ma inny kolor oczu, włosów, skóry i lśniących nóg oraz inny gorset, a to jeszcze nie koniec niespodzianek! Otwórz torebki, aby znaleźć doczepianą kitkę, błyszczącą spódniczkę oraz parę bucików i akcesorium. Użyj zimnej wody, aby odsłonić uroczy rysunek na twarzy Chelsea – tę niesamowitą transformację można powtarzać wiele razy! Każda seria z linii „Color Reveal” ma wyjątkowy motyw – ten jest związany ze wszystkim, co się błyszczy i mieni, a lalki Chelsea mają lśniące włosy oraz nogi, a także doczepianą kolorową kitkę. Do przechowywania akcesoriów użyj tubki z zestawu. Którą lalkę znajdziesz? Dzieci mogą zebrać też inne zestawy z tej linii, aby dowolnie dopasowywać elementy i odkrywać nowe możliwości zabawy! Sprzedawane oddzielnie, zależnie od dostępności. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Wymiary opakowania: 16.0 x 9.0 x 9.0 cm Uwaga. To opakowanie niespodzianka. Dopiero po otwarciu dowiesz się, która lalka jest w środku. Cena dotyczy 1 sztuki.

64,30 zł
57,87 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,43 zł

47
Polski Trałowiuec Bazowy OPR "Mors" - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polski Trałowiuec Bazowy OPR "Mors"
Mirage Hobby
Dostępny6 szt.

ORP Mors był polskim trałowcem bazowym epoki zimnej wojny. Stępkę pod awal położono w 1958 r., Wodowanie nastąpiło w lutym 1959 r., Wejście do służby w Marynarce Wojennej nastąpiło w lipcu 1959 r. Długość okrętu w momencie sprzedaży to 59 m, szerokość 8,7 m. , a rzeczywista pełna wyporność wynosi około 610 ton. Maksymalna prędkość statku wynosiła 15-16 węzłów. Uzbrojenie pokładowe jednostki w momencie zwodowania obejmowało: 4 armaty 37 mm, 4 armaty 25 mm lub 4 karabiny maszynowe 14,5 mm. Na wyposażeniu jednostek znajdowały się również dwa włoki: kontaktowy i akustyczny oraz magnetyczny

32,50 zł
29,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,25 zł

48
Życie rodzinne jako szansa rozwoju osobowego z perpektywy pedagogicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,00 zł
21,28 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 16,72 zł

49
PLAYMOBIL ® PLAYMO-FRIENDS 70561. Nastolatek ze zdalnie sterowanym samochodem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® PLAYMO-FRIENDS 70561. Nastolatek ze zdalnie sterowanym sam...
Playmobil ®
Dostępny6 szt.

Seria Playmo-Friends to kolekcja niezwykłych, unikatowych figurek Playmobil z akcesoriami, które stanowią wspaniałe uzupełnienie zestawów tej firmy, a tym samym dają możliwość tworzenia nowych wątków podczas zabawy. Każdy zestaw oprócz figurki zawiera tematyczne akcesoria. W skład zestawu wchodzą: • 1 figurka (wysokość ok. 7.5 cm) • samochód RC, pilot, • czapka z daszkiem Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

50
Ultima. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultima. Audiobook
Stephen Baxter, StoryBox
Dostępny24 szt.

Fascynująca powieść science fiction o eksploracji alternatywnych wszechświatów i głębokich otchłani czasu. Na planecie Per Ardua krążącej wokół gwiazdy Proxima odkryto artefakty obcych – Włazy, które pozwalają ludziom pokonywać lata świetlne, jakby wkraczali do innego pokoju. Ale ta nowo odkryta łatwość podróżowania w przestrzeni ma konsekwencje... Gdy ludzkość poznaje prawdziwą naturę wszechświata, ujawnia się wstrząsająca prawda. Wszyscy mamy niezliczone przeszłości zbiegające się w tej jednej teraźniejszości – a nasza przyszłość jest przerażająco skończona. We wszechświecie są umysły liczące miliardy lat, które nami sterują i mają wobec nas pewne plany, niezbyt przyjazne. Czas walczyć, by odzyskać kontrolę nad swoim losem i uniknąć zagłady... „Ultima to tour de force space opery, powieść, w której nieokiełznana wyobraźnia autora tworzy wizję pełną niezwykłych pomysłów. To prawdziwa uczta dla każdego fana fantastyki i jest już jasne, że Baxter to najwybitniejszy spadkobierca Arthura C. Clarke’a!” – SFFWorld

37,90 zł
30,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,58 zł

Wróć do góry