hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.01.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 27 stycznia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytam sobie. Poziom 1. Wielki bal Smerfetki (Justyna Bednarek, Peyo), na drugim Opowieści z Doliny Muminków (Alex Haridi, Cecilia Davidson, Filippa Widlund). Kolejny produkt to Czytam sobie. Poziom 1. Rajdowa krowa (Rafał Witek, Paweł Mildner) oraz Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór (Andrzej Maleszka).
1
Czytam sobie. Poziom 1. Wielki bal Smerfetki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Wielki bal Smerfetki
Dostępny129 szt.

W wiosce smerfów wszyscy przygotowują się na bal, będą tańce i konkurs na najlepszy kostium. Krawiec szyje suknię dla Smerfetki, a Amant konstruuje niezwykły pojazd dla „Damy Roku”. Zapowiada się wielkie wydarzenie. Tylko czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Wyrusz do wioski Smerfów i rozpocznij naukę czytania ze swoimi ulubionymi bohaterami.

13,40 zł
9,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,62 zł

2
Opowieści z Doliny Muminków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści z Doliny Muminków
Dostępny280 szt.

Kolekcja najpiękniejszych opowieści o przygodach Muminków – bohaterów, których uwielbia kolejne pokolenie czytelników! Zabawne, ciepłe, a czasem wzruszające historie pozwolą maluchom odkryć radość czytania i przeżywania perypetii ulubionych postaci. Dla rodziców każda opowieść to punkt wyjścia do fascynujących rozmów z kilkulatkiem, a jednocześnie – zaproszenie do magicznej podróży w krainę własnego dzieciństwa.

50,00 zł
38,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 12,00 zł

3
Czytam sobie. Poziom 1. Rajdowa krowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Rajdowa krowa
Dostępny305 szt.

Bela to odjechana krowa. Zamiast leniwie paść się na pastwisku, woli ścigać się rajdowym samochodem marki Land Krower. Zamiast dostarczać mleka, Bela woli dostarczać sobie adrenaliny. Nadchodzi dzień wyścigu, na starcie w rajdzie terenowym pojawia się rogata automobilistka. Jak jej pójdzie? Kto stanie jej na drodze? Czy wygra? Rajdowa krowa to dowcipna, urzekająca historyjka Rafała Witka dla najmłodszych samodzielnych czytelników. Świat szalonej krowy humorystycznie i stylowo maluje przed czytelnikami znakomity ilustrator Paweł Mildner. Rajdowa krowa to książka, na której nie można się przejechać. Na końcu książeczki czekają na dzieci dodatkowe pytania i zadania. Rajdowa Bela wystawia także dyplom sukcesu za samodzielne przeczytanie książki oraz obdarowuje czytelnika kolorowymi naklejkami. Rajdowa krowa jest częścią bestsellerowej serii Egmontu „Czytam sobie”, która wspiera naukę czytania wśród dzieci w wieku 5–7 lat. Cykl podzielony jest na trzy poziomy zaawansowania Rajdowa krowa Rafała Witka i Pawła Mildnera to książeczka na poziomie 1. Wszystkie książki z serii „Czytam sobie” są dopasowane do możliwości i upodobań młodych czytelników: • mają poręczny format, • są napisane dużą czcionką, • tworzą je wybitni polscy autorzy i ilustratorzy, • przedstawiają wciągające historie. Dlatego dzieci tak chętnie sięgają po książki „Czytam sobie”, a z półek w księgarniach zniknęło już ponad dwa miliony książeczek z tej serii. Polecamy!

15,00 zł
8,85 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 6,15 zł

4
Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie Magicznego Drzewa. Stwór
Dostępny5994 szt.

Julka jest w niebezpieczeństwie. Jej nierozważne życzenie sprowadza na świat groźnego stwora o wielkiej mocy. Pozbawia on bohaterkę ludzkiego głosu i zmienia jej wygląd, a to dopiero początek kłopotów. Kajetan z Budyniem wyruszają, by ratować przyjaciółkę. Bohaterowie Magicznego Drzewa to nowa seria powieści. Powstaje razem z bestsellerowym cyklem Magiczne Drzewo. Każdy tom opowiada o nieznanych przygodach jednej z postaci Magicznego Drzewa. Bohaterką tego tomu jest Julka, ale spotkamy tu także Kajetana, Budynia i inne postaci. Powieści można czytać niezależnie, nie znając innych części. Andrzej Maleszka – reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach, w tym Emmy Award. Jego książki i filmy są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

39,99 zł
26,79 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

5
Barbie Fashionistas. GRB89 Stylowy Ken w modnych spodniach - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fashionistas. GRB89 Stylowy Ken w modnych spodniach
Barbie, Mattel
Dostępny3 szt.

Lalki „Ken Fashionistas zawsze są na czasie z modą i oryginalnymi trendami. Ken oczarowuje swoim modnym stylem. Fioletowy top podkreśla smukłą sylwetkę, a spodnie mają świetny, modny krój. Prosto ze świata mody! Lalki z serii „Fashionistas” wiedzą, jak zachować świeżość i być na czasie! • lalki ubrane w najmodniejsze stroje tego sezonu - prosto z wybiegu! • każdy bohater z serii „Fashionistas” może wyglądać inaczej – można dokupywać nowe stroje, stworzyć całą garderobę, która nigdy się nie znudzi, • każda dziewczynka uwielbia przebierać i stroić swoje lalki, kolekcja „Fashionistas” pozwoli na dobranie stroju i ekstra dodatków na każdą okazję, • teraz na przyjęcie Barbie nie powinna iść sama, może zabrać ze sobą modnego towarzysza.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

6
Prokrustowe łoże. Aforyzmy filozoficzne oraz praktyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prokrustowe łoże. Aforyzmy filozoficzne oraz praktyczne
Dostępny167 szt.

Zbiór przezabawnych i niezwykle trafnych aforyzmów autora bestsellera Czarny łabędź, w którym autor w zaskakujący sposób demaskuje nasze społeczne iluzje. Tytuł książki wywodzi się z mitologii greckiej – okrutny zbój Prokrust „udoskonalał” swoich gości na specjalnym posłaniu, rozciągając ich lub przycinając im kończyny. Ta metafora znakomicie oddaje stosunek Nassima Taleba do aroganckich skutków ubocznych współczesnej cywilizacji – podporządkowywania ludzi technologii, obarczania rzeczywistości winą za niedopasowywanie się do modeli ekonomicznych, wynajdywania przez koncerny farmaceutyczne chorób w celu sprzedaży leków, sprowadzania inteligencji do czegoś, co można przetestować w klasie, i wpajania społeczeństwom, że zatrudnienie nie jest formą niewolnictwa. Posługując się wyjątkowym połączeniem ciętego dowcipu i przekonującej mądrości, Taleb rozwiewa, jedną po drugiej, nasze iluzje, kontrastując klasyczne wartości, takie jak odwaga, elegancja i erudycja, z największymi dolegliwościami współczesności, jak twardogłowie, kołtuneria i pretensjonalność.

35,00 zł
23,80 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,20 zł

7
Praktyka uważności dla początkujących, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyka uważności dla początkujących, wydanie 2
Dostępny87 szt.

Recepta na życie bardziej świadome wydaje się dość prosta: stale na nowo powracać uwagą do tego, co właśnie się dzieje. Każdy, kto tego próbował, wie jednak, że dopiero w tym momencie pojawiają się zasadnicze pytania dotyczące naszego funkcjonowania. Praktyka uważności dla początkujących dostarcza odpowiedzi, spostrzeżeń i wskazówek, które pomogą – chwila po chwili – przestawiać świadomość tak, aby nasz kontakt z samym sobą i ze światem był pełen przestrzeni i światła, wiarygodny, nacechowany miłością. Doktor Jon Kabat-Zinn jest twórcą metody MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction, redukcji stresu poprzez uważność), stosowanej dziś w ośrodkach zdrowia, szpitalach i klinikach w różnych częściach świata. Założył Klinikę Redukcji Stresu przy Centrum Medycznym Uniwersytetu Massachusetts oraz Centrum na Rzecz Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie. Jego książki poświęcone między innymi praktyce uważności stały się międzynarodowymi bestsellerami. Światową sławę przyniosły mu Życie – piękna katastrofa oraz Gdziekolwiek jesteś, bądź. Jest współautorem prac Świadomą drogą przez depresję. Wolność od chronicznego cierpienia oraz Dary codzienności. Podręcznik uważnego rodzicielstwa.

39,99 zł
25,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

8
Republika Samsunga. Azjatycki tygrys, który podbił świat technologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Republika Samsunga. Azjatycki tygrys, który podbił świat technologii
NiedostępnyBrak

Rodzinne intrygi, niewygodne prawdy i obsesja sukcesu. Wciągająca opowieść o o jednej z najbardziej tajemniczych I najważniejszych firm na świecie. Porywający reportaż o wielkim biznesie, polityce i obsesji. Zaczynali jako firma rolnicza produkująca cukier, papier i nawozy – dziś są technologicznym gigantem. Samsung przez dziesięciolecia był postrzegany przez konkurencję jako zręczny naśladowca, a teraz ściga się z największymi graczami na rynku nowych technologii. Firma zatrudnia ponad 300 tysięcy osób i posiada jedną czwartą rynku smartfonów. Jak to wszystko się zaczęło? Kto stoi za globalnym sukcesem marki? Jak w ciągu czterdziestu lat firma będąca chwiejnym koreańskim konglomeratem rolnym, działającym w zacofanym gospodarczo kraju stała się imperium technologicznym, konkurującym z największymi markami świata? Geoffrey Cain dociera do niewygodnych faktów, pokazuje zakulisową, brudną grę globalnej korporacji, która ma realny wpływ na świat i na relacje gospodarcze.

49,99 zł
25,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,99 zł

9
Puzzle 3000 elementów. Premium Quality. Zamek w Sully-sur-Loire, Francja - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Premium Quality. Zamek w Sully-sur-Loire, Franc...
Trefl, 3000
Dostępny129 szt.

Prezentujemy puzzle przedstawiające zamek w Sully-sur-Loire. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle wykonano w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Część serii „Premium Quality” Wymiary opakowania: 40.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 116.0 x 85.0 cm

55,29 zł
48,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,19 zł

10
Sekretne życie pszczół, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie pszczół, wydanie 3
Dostępny56 szt.

W oczekiwaniu na premierę Księgi tęsknot, nowej powieści Sue Monk Kidd, z radością przypominamy Sekretne życie pszczół. To najsłynniejsza książka w dorobku autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł, która przyniosła jej światowy rozgłos. Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i przerażająca zarazem opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami. Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać, noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie... Zekranizowana z sukcesem niezwykła książka, przetłumaczona na 36 języków, sprzedana w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy, opowiada o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali już wolność, ale tylko na papierze.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

11
Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niep...
Dostępny38 szt.

Zachodni buddysta i mądrość Wschodu Jeden z najbardziej znanych mnichów buddyjskich, który przez wiele lat kształcił się w klasztorze w Tajlandii, powraca z książką o buddyzmie i medytacji, dostosowaną do potrzeb współczesnego praktykującego medytację człowieka. Jako Anglik z urodzenia zna potrzeby ludzi Zachodu, przestawia mądrość Wschodu w sposób przejrzysty dla Europejczyka i uczy, jak rozumieć buddyzm. W tej ułożonej w formułę pytań i odpowiedzi książce rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące tego, jak medytować niezależnie od formy, którą praktykujesz. Sztuka medytacji buddyjskiej Każdy praktykujący nauki Buddy w formie medytacji wie, że może być to sztuka trudna i wymagająca wielu lat treningu. Laikowi nie mającemu pojęcia o buddyzmie tybetańskim, a tym bardziej o kole Dharmy, może wydawać się, że to bardzo proste: siadasz na wygodnej poduszce, prostujesz plecy, a reszta dzieje się sama. Każdy, kto choć raz doświadczył problemów z medytacją wie jednak, że często dotyka go nie tylko gonitwa myśli, ale również mnóstwo wątpliwości, którymi w samotnej praktyce nie ma się z kim podzielić. Czy można jakoś temu zaradzić? Sięgnij po nieocenioną pomoc w rozwoju duchowym Autor odpowiada na pytania zadawane przez zarówno początkujących, jak i zaawansowanych adeptów sztuki medytacyjnej. Wiele z nich zapewne Ty też chciałeś zadać. Podczas gdy większość nauczycieli medytacji chwali zalety czystej świadomości, niniejsza publikacja uczy świadomości niedźwiedzia. Pomaga nam zaprzyjaźnić się ze strasznymi myślami, które pojawiają się w naszych głowach, gdy siadamy na poduszce medytacyjnej i poprawia nastrój dobrze dobranym żartem. Dzięki niej zrozumiesz, jak medytacja zmienia życie i doświadczysz jej dobrodziejstw na własnej skórze. Nauki buddyjskie a zdrowie psychiczne Kiedy tradycyjne formy radzenia sobie z niepokojem, lękami czy atakami paniki, takie jak terapia lub leki przestają działać, kluczem do sukcesu może okazać się odpowiednie wykorzystanie nauk buddyjskich. Autor tej książki prezentuje nie tylko skuteczne metody na radzenie sobie z wymienionymi problemami, ale tłumaczy również z czego wynika epidemia depresji i co zrobić, aby nie paść jej ofiarą. Teraz możesz sięgnąć po odpowiedni dla Ciebie rodzaj medytacji: miłującej dobroci, metty, czy chodzoną. Dzięki ukierunkowanym przemyśleniom spojrzysz na życie zupełnie inaczej i z łatwością poradzisz sobie z sytuacjami, które do tej pory wywoływały u Ciebie niepokój i stres. Pradawna mądrość w przyjaznej formule Intymność formatu pytań i odpowiedzi sprawia, że uczenie się od mistrza medytacji nabiera nowego wymiaru i jest przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Znany mnich buddyjski namawia swoich czytelników, aby zrozumieli, co daje medytacja i zrelaksowali się na swojej drodze do nirwany. Zachęca do skorzystania z usług komfortowego Buddha Air i pomaga pojąć, co łączy Buddę i miłość. Udziela również wskazówek, jak radzić sobie z atakami paniki lub depresją. Wychwala również rozkosz medytacji, która jest lepsza niż seks.

44,40 zł
31,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,43 zł

12
Długopis automatyczny Dream, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny Dream, mix wzorów
Cresco, 1
NiedostępnyBrak

Długopis, który sprawdzi się w biurze i na zajęciach szkolnych. Spodoba się osobom, które oprócz wygody pisania cenią sobie oryginalny wygląd. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,69 zł
13
Zrozumieć ACT. Terapia akceptacji i zaangażowania w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć ACT. Terapia akceptacji i zaangażowania w praktyce
Dostępny5 szt.

Każdy z nas doświadcza frustracji, rozczarowania, odrzucenia, straty i porażki. Na nowo przeżywa nieprzyjemne wspomnienia, zamartwia się, cierpi z powodu niepokoju, poczucia winy, smutku, bezradności czy zazdrości. Jak wyzwolić się spod negatywnego wpływu bolesnych myśli i emocji? Co zrobić, żeby nasze życie wyglądało tak, jak tego pragniemy? Z pomocą przychodzi nam terapia akceptacji i zaangażowania, podejście oparte na wynikach rzetelnych badań naukowych i należące do nurtu trzeciej fali terapii poznawczo-behawioralnych. Celem ACT jest zwiększenie elastyczności psychologicznej, czyli umiejętności bycia w pełni obecnym „tu i teraz”, z pełną świadomością i otwartością na własne myśli, emocje, doznania, a także działania zgodnie z własnymi wartościami. Im lepiej rozwinięta jest ta umiejętność, tym lepszą jakość ma nasze życie, ponieważ potrafimy nadać mu znaczenie i sens oraz dużo efektywniej reagować na problemy i wyzwania. Russ Harris w przystępny sposób omawia podstawowe procesy ACT, stosowane w jej ramach techniki oraz przebieg sesji. Wszystko bogato ilustruje przykładami i opisami przypadków, co pomaga zrozumieć zastosowanie poszczególnych metod w praktyce. W książce znajdziemy także zestaw przydatnych materiałów, takich jak formularze, karty pracy, przykładowe metafory, oraz wskazówki dotyczące dostosowywania technik i ćwiczeń do potrzeb terapeuty, trenera czy coacha. Ta książka to nieocenione źródło rzetelnej wiedzy. Skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – od praktyków początkujących do tych bardziej doświadczonych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności. Dzięki niej złożona teoria i praktyka ACT stają się przystępne i zrozumiałe. Russ Harris posiada wspaniałą umiejętność tropienia niepotrzebnych komplikacji i przedstawiania złożonych zagadnień w przystępny sposób. […] W tej książce dzięki swym talentom klarownie opisał model ACT, a dzięki swej klinicznej kreatywności zaproponował nowe metody docierania wraz z klientami do sedna poszczególnych procesów.

79,90 zł
71,11 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,79 zł

14
Puzzle 60 elementów. Supercolor. Ukochany dom - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Supercolor. Ukochany dom
Clementoni, 60
Dostępny202 szt.

Puzzle Supercolor Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiary obrazka po ułożeniu: 23.5 x 33.5 cm

10,00 zł
8,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,20 zł

15
Lecznicza moc natury według Hildegardy z Bingen, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lecznicza moc natury według Hildegardy z Bingen, wydanie 2
Dostępny114 szt.

„Nie ma chorób nieuleczalnych”. To odważne stwierdzenie belgijskiego lekarza, dr. Luisa van Heckena, praktykującego od ponad dwudziestu lat wyłącznie w oparciu o zalecenia św. Hildegardy z Bingen, zmieniło życie autorki książki i tysięcy osób sięgających po leczniczą moc natury. Elżbieta Ruman poświęciła kilkanaście już lat na pogłębianie wiedzy z zakresu naturalnej medycyny Hildegardy z Bingen. Doświadczenie w stosowaniu w swojej kuchni roślin wskazanych przez świętą mniszkę, graniczące z cudem powroty do zdrowia setek osób i dwuletnie studia medycyny hildegardowej w Niemczech pozwoliły jej stworzyć ten niezwykły poradnik. To pierwsza książka z cyklu „Akademia Hildegardy z Bingen”, przybliżająca tak cenne podstawy wiedzy, jak i konkretne terapie i przepisy. Pachnącym zakończeniem publikacji są przepisy hildegardowej kuchni, pozwalające wcielić w codzienność odżywianie, które leczy, odmładza i daje radość życia. Elżbieta Ruman – dziennikarka i publicystka. Autorka wielu programów telewizyjnych i filmów oraz audycji radiowych. W swojej reporterskiej pracy szuka dobra i stara się je ukazywać światu. Od 2006 roku, zafascynowana dziełem św. Hildegardy z Bingen, kroczy jej śladami, aby zgłębiać i przekazywać niezwykłą wiedzę tej średniowiecznej Doktor Kościoła. Jest założycielką Centrum św. Hildegardy z Bingen w Józefowie – jednego z niewielu w Polsce miejsc, gdzie można znaleźć nie tylko wszelkie opisywane przez Hildegardę specyfiki, ale też zakosztować jej wiedzy poprzez konsultacje z terapeutami hildegardowymi, oczyścić organizm dzięki tygodniowym postom, uzyskać „paszport na zdrowe życie”.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

16
Gryzak silikonowy. Krab - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gryzak silikonowy. Krab
Dumel Discovery
Dostępny4 szt.

Silikonowy gryzaczek w kształcie kraba to piękna funkcjonalna zabawka dla ząbkującego malucha. Zróżnicowana faktura przyniesie ulgę obolałym dziąsełkom, a otwór ułatwi małym rączkom chwytanie gryzaka. Gryzaki są wykonane z dbałością o najmniejsze detale, by zadowolić podniebienia najmłodszych. To nadzwyczajne gryzaki, stworzone z myślą o dzieciach i trosce o ich komfort. Zrobione z bezpiecznego silikonu, a dzięki ich różnym fakturom i przystosowanym do małych dziąsełek wypustkom dziecko z pewnością nie będzie odczuwać dyskomfortu przy ząbkowaniu, ponieważ masują obolałe dziąsła niemowlaka, przynosząc mu w tym ulgę. Gryzaczek jest lekki i poręczny tak by Twój niemowlak mógł z łatwością go trzyma w swych małych raczkach, a co najistotniejsze z pewnością załagodzi bol w ciężkie dni podczas ząbkowania. Produkt przeznaczony dla dzieci od 3 miesiąca życia. Cechy produktu: • zróżnicowane faktury, • dostosowany do małych rączek, • wykonany z silikonu. W serii znajdują się również inne wzory.

14,30 zł
12,58 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,72 zł

17
Lęk off - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lęk off
Dostępny83 szt.

Czujesz się zakładnikiem swojego lęku i niepokoju? Wydaje ci się, że wiele cię omija? Masz wrażenie, że cały czas stoisz gdzieś na uboczu, zamiast być w centrum własnego życia? Niewielu dorosłych dostrzega, że twoje nastoletnie życie to nie idylla. Wiąże się z nim mnóstwo obowiązków – i to nie tylko tych szkolnych i rodzinnych. Już sam ich natłok bywa trudny do zniesienia, a do tego dochodzą jeszcze często skomplikowane relacje z rówieśnikami i niełatwe funkcjonowanie w mediach społecznościowych. A kiedy pojawia się stres i niepokój, spirala negatywnych emocji zaczyna się nakręcać. Może żołądek zwija ci się nagle w supeł, serce wali jak oszalałe, tracisz oddech? Może dosłownie paraliżuje cię świadomość, że masz wyjść na zewnątrz albo powiedzieć coś głośno? A może nawracające myśli każą ci w kółko wykonywać jakieś czynności? Oto twoja pierwsza pomoc! Poznaj i wypróbuj praktyczne ćwiczenia i techniki radzenia sobie ze stresem i lękiem, a także sposoby na pozbycie się negatywnych myśli. W książce Lęk off znajdziesz: • testy zwiększające samoświadomość i ćwiczenia, które pomagają lepiej zrozumieć własny lęk, • narzędzia przydatne w próbach pokonywania lęku oraz praktyczne strategie radzenia sobie z trudnymi emocjami, takimi jak: złość i smutek. Niezależnie od sytuacji ta książka uspokaja!

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

18
ABC psychologii komunikacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC psychologii komunikacji
Dostępny27 szt.

Zadbaj o dobre relacje w codziennym życiu. Pragniemy, by nasze znajomości były wartościowe – zarówno w pracy, jak i prywatnie. Zależy nam na kontaktach pełnych przyjaźni i zaufania. A jednak bardzo często mierzymy się z sytuacjami takimi jak brak akceptacji, umiejętnego słuchania czy okazywania uczuć. Dajemy sobą manipulować i zderzamy się z rozmaitymi blokadami, które przeszkadzają nam w podejmowaniu naturalnej oraz satysfakcjonującej komunikacji. Jak umiejętnie nawiązywać relacje, dbać o nie i być szczęśliwym? Ta książka powstała dzięki wieloletniej praktyce prowadzenia warsztatu komunikacyjnego i stanowi przystępne kompendium wiedzy na temat podstaw oraz założeń psychologii komunikacji. Wprowadzenie zmian w sposobie komunikacji i objęcie jej pełniejszą świadomością bieżącą pozwala wpływać korygująco na relacje panujące między osobami, a także – co bodaj najważniejsze – zapobiegać kryzysom więzi międzyludzkich.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

19
PLAYMOBIL ® Dragons 70727. Szczerbatek i Czkawka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Dragons 70727. Szczerbatek i Czkawka
Playmobil ®
NiedostępnyBrak

Szczerbatek i Czkawka z oświetleniem LED i funkcją strzelania. Owieczkę można katapultować (w połączeniu z zestawem 9461, sprzedawany oddzielnie). Seria Playmobil Dragons nawiązuje”. Różnej wielkości figurki i zestawy, pozwalają na stworzenie wspaniałej scenerii z filmu i rozbudzają wyobraźnię, przenosząc dzieci do świata fantazji, okraszonego skandynawskim krajobrazem i kulturą Wikingów. Zestaw składa się z 13 elementów. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

139,99 zł
125,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,00 zł

20
Jack Reacher. Ostatnia sprawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jack Reacher. Ostatnia sprawa
Dostępny982 szt.

Rok 1997. W miasteczku Carter Crossing w Missisipi zostaje znaleziona kobieta z poderżniętym gardłem. Czy zabójcą jest ktoś z pobliskiej bazy wojskowej? Do Carter Crossing zostaje wysłany z tajną misją major żandarmerii wojskowej Jack Reacher. Ma ocenić sytuację i złożyć przełożonym raport. Na miejscu sprawą zajmuje się szeryf okręgowy, Elizabeth Deveraux. Niestety, śledztwo nie posuwa się ani o krok. Czy piękna szeryf sama nie chce znaleźć zabójcy, czy to Pentagon rzuca jej kłody pod nogi? Reacher tymczasem zaczyna zdawać sobie sprawę, że stoi wobec decyzji, która rozstrzygnie o jego karierze wojskowej. Czy będzie mógł żyć sam ze sobą, jeśli zrobi to, czego oczekuje od niego armia? Czy armia będzie mogła żyć z nim, jeśli tego nie zrobi? Czy to jego ostatnia sprawa w mundurze?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

21
Pokora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokora
Dostępny11 szt.

Pożądanie. Władza. Uległość. Co stracisz, walcząc o godność? Epicka powieść o rewolucji, wojnie i miłości. 11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył. La Belle epoque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji, przetaczającej się przez pokonane Niemcy. Alois nie należał do starego świata, nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska, zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny, wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany, wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną, dominującą Agnes. Jednak w świecie, który się skończył, nic nie jest prawdziwe. Pokora to porywająca powieść o miłości, wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku, o Niemcach i Polakach, o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu, władzy, uległości i cenie, jaką płaci się w walce o godność.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

22
PLAYMOBIL ® Scooby-Doo! 70717. Mystery Figures (seria 2) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Scooby-Doo! 70717. Mystery Figures (seria 2)
Playmobil ®
Dostępny43 szt.

Mystery Figures to jedna z dwunastu mistycznych postaci ze słynnej serii bajki. Każdy pakiet niespodzianek zawiera niezłożoną figurkę do zbudowania dla dzieci, akcesoria oraz naklejkę z postacią. Każdy zestaw zawiera również kartę ducha, którą można obejrzeć za pomocą czytnika w SCOOBY-DOO! Mystery Machine™ Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 4 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

14,99 zł
10,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,50 zł

23
Cztery liście koniczyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cztery liście koniczyny
Dostępny55 szt.

W imię miłości. Nie dam ci nic w zamian, ale proszę, daj mi szansę. Bo możesz uratować czyjeś życie. Wiedz, że jest teraz w twoich rękach… Judyta jest pielęgniarką pracującą w sopockiej klinice. Pewnego dnia w położonej przy plaży biblioteczce znajduje notatnik, a w nim słowa: „Jeśli to czytasz, to znaczy, że mnie już nie ma. Teraz jesteś odpowiedzialny za życie innego człowieka”. Początkowo Judyta bierze to za żart. Nie ma pojęcia, że właśnie wzięła na siebie zobowiązanie. I że odtąd jej życie nie będzie już takie samo. Mateusz mieszka w małej chatce w lesie. Tu może przeżywać swój ból w samotności, z dala od niechętnych spojrzeń innych. Kiedy u jego progu zjawia się obca dziewczyna z notatnikiem, wściekły wyrzuca ją za drzwi. Ale ta wizyta nie daje mu spokoju. Postanawia odkryć prawdę… Weronika Tomala to autorka poczytnych książek Nieprzegrany zakład, Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc, Płynąc ku przeznaczeniu i Rabih znaczy wiosna.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

24
PLAYMOBIL ® Spirit Untamed 70698. Rodeo Abigail - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Spirit Untamed 70698. Rodeo Abigail
Playmobil ®
Dostępny4 szt.

Ten zestaw zachwyci dzieci. Składa się z 9 elementów. Uwaga. Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

44,99 zł
36,89 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

25
Pistolet do kleju na gorąco - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet do kleju na gorąco
Hasta
Dostępny12 szt.

Pistolet do kleju na gorąco 7 mm. Niezastąpione narzędzie w domu, garażu i warsztacie. Sprawdzi się w technice decoupage oraz innych pracach rękodzielniczych i plastycznych. Pozwala na precyzyjne klejenie małych elementów. W bardzo łatwy i szybki sposób umożliwiają łączenie elementów bez potrzeby oczekiwania na zaschnięcie kleju. Nadają się do klejenia: • drewna • plastiku • kartonu • skóry • tkanin Metalowa podstawka pozwala odłożyć narzędzie w trakcie pracy. Parametry techniczne: • napięcie: 110-220 V, • moc: 10 W, • pałeczki klejowe: 7 mm

25,70 zł
26
Puzzle maxi 60 elementów. Supercolor. Przestrzeń kosmiczna - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 60 elementów. Supercolor. Przestrzeń kosmiczna
Clementoni, 60
Dostępny60 szt.

Puzzle maxi dla najmłodszych. Puzzle Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiary obrazka po złożeniu: 62.0 x 42.0 cm

19,90 zł
17,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,39 zł

27
Zwierzęta w godłach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta w godłach
Dostępny377 szt.

Zapraszamy na wyprawę tropem prawdziwych i mitycznych zwierząt z godeł państw całego świata. Rajskie ptaki i morskie ślimaki, kolibry, żółwie i pancerniki, orły, smoki i lamparty. W barwnych i skomplikowanych godłach państw kryje się wiele intrygujących zwierząt i fantastycznych stworzeń. Każde z nich ma własną fascynującą historię, związaną z dziejami i kulturą danego kraju. Skąd wziął się różowy lew w herbie Hiszpanii? Co symbolizuje jednorożec, a co namibijski oryks? Kto umieścił w swoim godle tygrysa, kto – gwiżdżącą żabę, a kto – ptaka dodo? Pełna efektownych ilustracji oraz ciekawostek zoologicznych, geograficznych i historycznych książka Przemysława Barszcza to podróż przez wszystkie kontynenty, od Ameryki Północnej po Australię. Napotkamy tu całą heraldyczną menażerię: zwierzęta egzotyczne i rzadkie, jak kwezale czy cudowronki, całkiem zwyczajne, jak koń domowy, a także te mityczne albo już wymarłe, jak smok czy ptak dodo. Czas na wycieczkę do najbardziej niezwykłego zoo na świecie!

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

28
Gryzak silikonowy. Kukurydza - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gryzak silikonowy. Kukurydza
Dumel Discovery, GiliGums
Dostępny2 szt.

Silikonowy gryzak w kształcie kukurydzy to piękna i funkcjonalna zabawka dla ząbkującego malucha. Zróżnicowana faktura przyniesie ulgę obolałym dziąsełkom, a otwór ułatwi małym rączkom chwytanie gryzaka. Gryzaki są wykonane z dbałością o najmniejsze detale, by zadowolić podniebienia najmłodszych. To nadzwyczajne gryzaki, stworzone z myślą o dzieciach i trosce o ich komfort. Zrobione z bezpiecznego silikonu, a dzięki ich różnym fakturom i przystosowanym do małych dziąsełek wypustkom – dziecko z pewnością nie będzie odczuwać dyskomfortu przy ząbkowaniu, ponieważ masują one obolałe dziąsła niemowlaka, przynosząc mu w tym ulgę. Gryzaczek jest lekki i poręczny tak, by dziecko mogło z łatwością trzymać go w swych małych rączkach, a co najistotniejsze – z pewnością załagodzi bol w ciężkie dni podczas ząbkowania. Produkt przeznaczony dla dzieci od 3 miesiąca życia. Cechy produktu: • zróżnicowane faktury, • dostosowany do małych rączek, • wykonany z silikonu. W serii znajdują się również inne wzory.

20,20 zł
17,78 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,42 zł

29
Szaleniec Ewangelii. Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szaleniec Ewangelii. Święty Ludwik-Maria Grignion de Montfort
Dostępny7 szt.

„Lecz kimże będą owi słudzy, niewolnicy i dzieci Maryi? (…) Będą to prawdziwi uczniowie Jezusa Chrystusa, idący śladami Jego ubóstwa, pokory, wzgardy dla świata, miłości bliźniego. Będą nauczali, jak iść wąską drogą do Boga w świetle czystej prawdy, tj. według Ewangelii, a nie według zasad świata, bez względu na osobę, nie oszczędzając nikogo, bez obawy przed kimkolwiek ze śmiertelnych, choćby najpotężniejszym” – Traktat... (56, 59). Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort urodził się we Francji 31 stycznia 1673 roku w Montfort-Sur-Meu jako drugi z osiemnaściorga dzieci. Następnego dnia rodzice ochrzcili go nadając mu imię Ludwik. Później Ludwik do swojego imienia doda imię Maria, wyrażając w ten sposób swą wielką miłość do Najświętszej Maryi Panny. De Montfort nie jest oznaką tytułu szlacheckiego, ale nazwą miejsca, gdzie św. Ludwik został ochrzczony. Każdego ranka, zanim poszedł do szkoły, modlił się przed obrazem Matki Bożej – robił to także po powrocie z zajęć. Gdy był trochę starszy, starał się codziennie przed lekcjami uczestniczyć we Mszy świętej. Po ukończeniu miejscowej szkoły, wybrał się do Rennes, gdzie uczył się w kolegium jezuitów. Szczególnie dbał o ubogich, organizując wśród kolegów zbiórki pieniędzy na potrzebne rzeczy dla najbiedniejszych. Ludwik zrozumiał, że życie nie polega na posiadaniu rzeczy materialnych, lecz na staraniu się o pójście do nieba, które jest nam przeznaczone. Po zakończeniu nauki w kolegium jezuitów, udał się do Paryża, gdzie w seminarium św. Sulpicjusza studiował teologię. Po przyjęciu święceń kapłańskich w dniu 5 czerwca 1700 roku, swoją Mszę św. prymicyjną odprawił przy ołtarzu Najświętszej Maryi Panny w kościele św. Sulpicjusza. Wstąpił do tercjarzy dominikańskich, gdzie otrzymał zgodę, by innych nauczać modlitwy różańcowej oraz na zakładanie bractw różańcowych. Wkrótce został kapelanem szpitala w Poitiers, jednak po trzech latach przełożeni posłali go do głoszenia Słowa Bożego – został misjonarzem. Gdy głosząc Słowo Boże, spotkał się ze sprzeciwem miejscowych księży, udał się do papieża z prośbą, by mógł wyjechać na misje do innych krajów. Papież ofiarował mu krzyż, udzielił swego błogosławieństwa, nadał tytuł Misjonarza Apostolskiego i nakazał wracać do kraju, zlecając mu misję głoszenia kazań w całej Francji. W swej pracy misjonarskiej trwał w modlitewnym zjednoczeniu z Jezusem i Maryją. Jego misje i rekolekcje cieszyły się wielką popularnością. Im więcej zdobywał uznania i im więcej przyciągał wiernych, tym ostrzej był atakowany przez ludzi, którzy ulegając ówczesnym herezjom oddalili się od Boga. Ludwik miał łatwość przemawiania do ludu, jego zrozumiałe słowa trafiały do serc, wywołując głębokie przeżywanie wiary. Zwalczał herezje, uczył religijnych śpiewów i nawoływał do odmawiania Różańca św. Podejmował w intencji nawrócenia grzeszników pokutę, ofiarując trudy swojej wędrówki oraz liczne wyrzeczenia. Szczególną czcią otaczał Maryję, której zawierzał wszystko, co go spotykało. Napisał wiele dzieł i listów, z których najbardziej znane na całym świecie to Tajemnica Maryi, Miłość Mądrości Przedwiecznej oraz Traktat o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, który odkryto dopiero ponad 100 lat po jego napisaniu. Dzieło to powstało pod koniec życia świętego misjonarza, w którym wskazuje on, jak bardzo jest nam potrzebne nabożeństwo do Maryi, gdyż pochodzi ono od samego Boga. „Przez Najświętszą Maryję Pannę przyszedł Jezus Chrystus na świat, i przez Nią też chce w świecie panować.” (Traktat… [1]). Święty Ludwik Maria zmarł 28 kwietnia 1716 roku, wyczerpany trudami apostołowania. Pozostawił po sobie dwa zakony – Zgromadzenie córek Mądrości Bożej i Towarzystwo Maryi, którym jako cel wyznaczył nauczanie ubogich, opiekę nad chorymi i służenie pomocą wszystkim potrzebującym. Pozostawił po sobie też Doskonałe Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny, które podjęło wielu późniejszych świętych, teologów i papieży, między innymi Pius X, Benedykt XV, Pius XI, kardynał Stefan Wyszyński oraz św. Jan Paweł II, którego motto (Totus Tuus) pochodzi właśnie z Traktatu o doskonałym nabożeństwie… autorstwa św. Ludwika Marii. W swym nauczaniu św. Ludwik Maria ustawicznie zachęcał, aby z ufnością i wiarą iść śmiało do Jezusa „drogą najłatwiejszą, najkrótszą, najdoskonalszą i najpewniejszą” (por. Traktat… [152]): drogą miłości Maryi. Na bazie własnych doświadczeń i osobistych przeżyć, proponuje ofiarować siebie całkowicie Jezusowi, przez Maryję, która jest najpewniejszą przewodniczką w dążeniu do pełnej wierności przyrzeczeniom Chrztu świętego. Zachęca nas, aby wszystko, co czynimy, w Niej i przez Nią czynić: oto sekret świętości, aby być zawsze wiernym Bogu, aby pełnić we wszystkim Jego wolę. Jako najpiękniejszą modlitwę do Maryi św. Ludwik Maria zaleca z siłą i przekonaniem modlitwę różańcową. Różaniec św. to najlepszy środek, aby lepiej poznać Jezusa i zaprosić Go do panowania w naszym sercu.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

30
Puzzle 3000 elementów. Premium Quality. Lauterbrunnen, Szwajcaria - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Premium Quality. Lauterbrunnen, Szwajcaria
Trefl, 3000
Dostępny137 szt.

Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle wykonano w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Część serii „Premium Quality” Wymiary opakowania: 40.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 116.0 x 85.0 cm

55,29 zł
48,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,19 zł

31
Koraliki do zgrzewania, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki do zgrzewania, mix wzorów
Hipo
Dostępny55 szt.

Zyskująca popularność zabawka, która rozwija kreatywność dziecka. Koraliki do zgrzania, np. poprzez zaprasowanie, to świetny sposób na produktywne spędzenie wolnego czasu. Zestaw zawiera: • koraliki, • podstawka do układania, • papier do zaprasowania, • pęseta. Układanka rozwija zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko. Dzięki kolorowemu zestawowi dziecko ćwiczy precyzję, doskonali wyobraźnię oraz zdolności manualne. Koraliki są wykonane z tworzywa sztucznego (polietylen). Wymiary opakowania: 21.5 x 17.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

7,40 zł
6,73 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 0,67 zł

32
Systemy polityczne państw Bliskiego Wschodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Systemy polityczne państw Bliskiego Wschodu
Dostępny30 szt.

Unikatowa praca zbiorowa o krajach Bliskiego Wschodu dla osób zainteresowanych problematyką Azji. Istotne źródło wiedzy m.in. o systemach politycznych i ustrojowych, władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, zasadach prawa wyborczego, organizacji społecznych, występujących religii, mediów...

29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

33
Nazywam się. Moja historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazywam się. Moja historia
Dostępny1091 szt.

Poruszające i do bólu szczere wyznanie kobiety, która przez ponad trzy lata walczyła w sądzie nie tylko ze swoim gwałcicielem, ale także z systemem chroniącym sprawcę, a nie ofiarę. Brocka Turnera nakryto na molestowaniu Chanel Miller na kampusie Uniwersytetu Stanforda. Był to przypadek na pozór jednoznaczny – naoczni świadkowie, sprawca został złapany, a dowody fizyczne zabezpieczone. Jednak Turnera skazano tylko na 6 miesięcy więzienia. Historia Miller rzuca światło na kulturę nastawioną na ochronę sprawców, oskarża system karny, który zawodzi najsłabszych. Jest też świadectwem wielkiej odwagi, żeby przezwyciężyć wstyd i opowiedzieć o najtrudniejszych doświadczeniach, a następnie pozbyć się etykiety ofiary. Wyznanie, które Miller opublikowała w 2016 roku jako Emily Doe, stało się wiralem – w ciągu 4 dni obejrzało je 11 milionów ludzi, przetłumaczono je na wiele języków i odczytano w amerykańskim Kongresie. Nazywam się oddaje głos osobom, które doświadczyły gwałtu i mają prawo o nim opowiadać własnym językiem, we własnym imieniu i z własnej perspektywy. Nie zawsze zgodnej z tym, jak powszechnie postrzega się sytuację ofiary. Kwestionuje ogólnie przyjęte poglądy na temat tego, co jest akceptowalne, szczerze opowiada o trudach dochodzenia do siebie. Autorka pokazuje rzeczywistość ofiary gwałtu, która na każdym kroku musi udowadniać nawet najbardziej podstawowe rzeczy, by jej uwierzono, że wcale się o to nie prosiła. Ta książka zupełnie zmienia sposób myślenia o systemowej przemocy wobec kobiet.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

34
Ogród księżycowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród księżycowy
Dostępny469 szt.

W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka, Sabina Południewska, kończy remontować stary dom. Przy nim powstaje wyjątkowy ogród księżycowy, który najpiękniej i najbardziej tajemniczo wygląda nocą. Otaczają ją przyjaciele – hrabina Tyczyńska produkuje swoje niezwykłe perfumy, Marek Rokosz rozwija uprawę ziół, a Mila Mossakowska chce zorganizować warsztaty pisarskie, które mogłaby poprowadzić Sabina. Ekscentryczna Carmen wysyła z Argentyny reżysera, irytującego ale i zabawnego oryginała. Przyszłość rysuje się świetlistą kreską i wydaje się, że nic nie może zakłócić tego harmonijnego życia. Jednak niespodziewanie w Idzie pojawia się osoba, która może zmącić szczęście Sabiny i Krzysztofa, odmieniając ich los. Dawne błędy potrafią rzucać długie cienie, a wybaczenie nie zawsze jest proste. Czy miłość naprawdę jest w stanie pokonać każdą przeszkodę? Czy to, co pęknięte da się skleić bez śladu? Tej wiosny, w dolinie mgieł i róż kilka serc zostanie złamanych. Ale miłość i dobro mają kojącą moc leczenia ran.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

35
Blizna. Wstrząsająca biografia lidera zespołu Red Hot Chili Peppers, wydanie 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blizna. Wstrząsająca biografia lidera zespołu Red Hot Chili Peppers, w...
Dostępny44 szt.

Młodzieńcze lata Anthony’ego Kiedisa, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, są doskonałym materiałem na książkę. Blizna to wspomnienie tamtych szalonych lat wypełnionych muzyką, seksem, narkotykami i imprezami. To opowieść o pogoni za silnymi wrażeniami, o życiu na krawędzi i o poszukiwaniu upustu dla posiadanych zasobów energii. Bez zbędnego koloryzowania, bez taniego ubarwiania rzeczywistości, za to z odpowiednią dozą szczerości powstała biografia człowieka, którego muzyka i ogromna pasja zaprowadziły na szczyty sławy. „Oto moja relacja z tamtych czasów, a także historia o tym, jak chłopak, który urodził się w Grand Rapids w stanie Michigan, przeniósł się do Hollywood i na końcu tęczy znalazł więcej, niż mógł udźwignąć. Oto moja historia, wszystkie blizny i cała reszta”.– Anthony Kiedis „Czytając tę przejmującą historię, uświadamiamy sobie, jak niewiele wiemy o artystach, których oglądamy na wystylizowanych teledyskach i podczas koncertów. Blizna to gratka dla wszystkich fanów RHCP (…) – pokazuje bez żadnego upiększania zwariowany hollywoodzki światek undergroundowych klubów, narkotykowych dilerów oraz mniejszych, a wraz z upływem czasu i rosnącą popularnością RCCP, coraz większych gwiazd, które przewinęły się przez życie Kiedisa”. – „Gazeta Studencka” „Kopalnia pikantnych ciekawostek o Cher, Madonnie czy Sylwestrze Stallone. Fani Papryczek odnajdą tu sporo zakulisowych wieści o powstaniu kapeli i słynnych balangach do upadłego”. – Marie Claire

42,00 zł
32,76 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,24 zł

36
Amerykańskie księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amerykańskie księżniczki
Dostępny56 szt.

Bajecznie bogaci Azjaci i The Crown w jednym! Obowiązek. Intryga. Korona. Oto współczesny świat, w którym złote czasy monarchii wciąż trwają i gdzie miłość jest wystarczająco potężna, by zmienić bieg historii. Jak wyglądałaby dziś Ameryka, gdyby potomkowie Jerzego Waszyngtona zasiadali na tronie? Jeśli lubisz wiedzieć, co słychać u księcia Harry’ego i Meghan lub Williama i Kate, z pewnością zaciekawią cię losy amerykańskich księżniczek Beatrycze i Samanty oraz zabójczo przystojnego księcia Jeffersona. Po wygranej wojnie o niepodległość lud Ameryki oferuje koronę Jerzemu Waszyngtonowi. Dwa i pół wieku później dynastia Waszyngtonów nadal zasiada na tronie. Jak w większości rodzin królewskich obowiązuje kolejka do władzy. Jest przyszła monarchini i „zapasowa bateria”. Każdy dokładnie wie, czego się od niego oczekuje. Księżniczka Beatrycze jest coraz bliższa temu, by zostać pierwszą królową Ameryki, lecz obowiązki zaczynają jej ciążyć i pojawia się niespodziewana przeszkoda. Nikt nie dba o jej młodszą siostrę, z wyjątkiem przypadków, gdy łamie zasady, więc księżniczka Samanta też nie dba o nic… z wyjątkiem jednego chłopaka, który jest dla niej nieosiągalny. Jest też bliźniak Samanty, książę Jefferson. Gdyby urodził się o kilka pokoleń wcześniej, stanąłby na pierwszym miejscu w kolejce do tronu, ale nowe prawa sukcesji czynią go trzecim. Większość Ameryki uwielbia przystojnego księcia… a dwie bardzo różne dziewczyny walczą o jego serce. Bestseller „New York Timesa”!

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

37
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 5. Hit czy kit? Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 5. Hit czy kit? Audiobook
Margit Auer, Wydawnictwo Debit
Dostępny34 szt.

Piąta część niezwykłych przygód bohaterów „Szkoły magicznych zwierząt”. Prawdziwa sensacja w szkole Winterstone! Klasa panny Cornfield zakwalifikowała się do popularnego telewizyjnego show i wystąpi na szklanym ekranie! Wszyscy są gotowi do ostrej rywalizacji, również nowe magiczne zwierzęta: nonszalancki szczur Cooper i rozbrykany szympans Tingo. Rozpoczyna się wspaniała przygoda! Ale zaraz, coś się tu nie zgadza! W telewizyjnym konkursie najwyraźniej toczy się jakaś nieczysta gra. Czy magicznym zwierzętom uda się odkryć prawdę?

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

38
Gryzak silikonowy. Korona - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gryzak silikonowy. Korona
Dumel Discovery, GiliGums
Dostępny2 szt.

Silikonowy gryzak w kształcie korony to piękna i funkcjonalna zabawka dla ząbkującego malucha. Zróżnicowana faktura przyniesie ulgę obolałym dziąsełkom, a otwór ułatwi małym rączkom chwytanie gryzaka. Gryzaki są wykonane z dbałością o najmniejsze detale, by zadowolić podniebienia najmłodszych. To nadzwyczajne gryzaki, stworzone z myślą o dzieciach i trosce o ich komfort. Zrobione z bezpiecznego silikonu, a dzięki ich różnym fakturom i przystosowanym do małych dziąsełek wypustkom – dziecko z pewnością nie będzie odczuwać dyskomfortu przy ząbkowaniu, ponieważ masują one obolałe dziąsła niemowlaka, przynosząc mu w tym ulgę. Gryzaczek jest lekki i poręczny tak, by dziecko mogło z łatwością trzymać go w swych małych rączkach, a co najistotniejsze – z pewnością załagodzi bol w ciężkie dni podczas ząbkowania. Produkt przeznaczony dla dzieci od 3 miesiąca życia. Cechy produktu: • zróżnicowane faktury, • dostosowany do małych rączek, • wykonany z silikonu. W serii znajdują się również inne wzory.

20,00 zł
17,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,40 zł

39
Długopis automatyczny Queen, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny Queen, mix kolorów
Cresco, 1
Dostępny6 szt.

Długopis pstrykany na wielkopojemne wkłady typu Parker. Wewnątrz niebieski tusz. Grubość linii pisania to 1.0 mm. Dostępne w kilku kolorach: srebrnym, czarnym, szarym. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,49 zł
40
Obrazek wyklejanka Rakieta - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazek wyklejanka Rakieta
Interdruk
Dostępny10 szt.

W zestawie znajdują się baza z podpórką oraz dwa zestawy naklejek do ozdabiania, które razem umożliwią stworzenie własnej, niepowtarzalnej ramki ze zdjęciem. Obrazek można podarować bliskiej osobie lub postawić u siebie na biurku.

13,60 zł
12,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,36 zł

41
Pozytywna psychologia porażki. Jak z cytryn zrobić lemoniadę? (wyd. 2021) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

42
Dom dzienny, dom nocny audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom dzienny, dom nocny audiobook
Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie
Dostępny103 szt.

Literacka, imaginacyjna oda do pogranicza, nie tylko geograficznego, fizycznego, ale w najszerszym rozumieniu tego pojęciaJedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści Olgi TokarczukW tej mieszance pięknych, uderzających obrazów odnajdziemy portret wyjątkowego miejsca, w którym skupiają się rozmaite kultury, jednostkowe losy i osobne punkty widzenia. . Z UZASADNIENIA WERDYKTU NOBLOWSKIEGO KRÓLEWSKIEJ SZWEDZKIEJ AKADEMIII NAUKOlga Tokarczuk udowadnia, że granice są po to, by je przesuwać. Nienaturalne przeszkody, takie jak ograniczenia literackiego gatunku czy społeczne konwenanse, wymazuje bez zawahania, by móc naszkicować swoim piórem świat ze wszech miar zachwycający, nietuzinkowy, inny od wszystkich. LE MONDETokarczuk czaruje, stwarza z pustki, dopisuje dalsze ciągi do tego, co jej wiadomo. Trudniej mi nazwać tę przedziwną umiejętność przykuwania do lektury. Jej powieść czyta się chciwie i pospiesznie. PIOTR ŚLIWIŃSKIAUDIOBOOK CZYTA AUTORKA

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

43
Slapstick, albo nigdy więcej samotności! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slapstick, albo nigdy więcej samotności!
Dostępny67 szt.

Śmieszno-gorzka opowieść o samotności, na którą skazuje nas współczesny styl życia. Apokaliptyczna wizja oglądana oczami aktualnego króla Manhattanu (i ostatniego prezydenta Stanów Zjednoczonych), a zarazem złośliwie lekceważące spojrzenie na prawdopodobne rezultaty naszych szaleństw. Nawet finał życia, jaki znamy, zmienia się pod piórem Vonneguta w zabawną farsę – finałowy slapstick, który może być żartem Wszechmogącego z nas wszystkich.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

44
Rewolucja romantyczna, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja romantyczna, CD
Bedoes, e-Muzyka
Dostępny9 szt.

Lista utworów: 1. Intro 2. Rewolucja Romantyczna 3. Toast 4. Chrome Hearts 5. Tatuaże i striptiz 6. Nawiedzony dom 7. Gretzkii 8. Wędrowiec nad morzem mgły 9. NBP 10. Tajemnice Atlantydy 11. Bukiet białych róż (Squadshit #13) 12. Moi ludzie 13. Mbappé 14. Niewieścin Bydgoszcz 15. Marseille 16. City Boy 17. Vivienne Westwood 18. Frenezja romantyczna 19. Doda

40,00 zł
38,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,00 zł

45
Zapomniany sojusznik kajzerowskich Niemiec. Armia bułgarska w czasie pierwszej wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniany sojusznik kajzerowskich Niemiec. Armia bułgarska w czasie p...
Dostępny12 szt.

Pierwsza wojna światowa funkcjonuje w zbiorowej pamięci przede wszystkim jako seria krwawych walk prowadzonych na Froncie Zachodnim i Wschodnim. Jednak konflikt ten swoim zasięgiem objął również inne regiony świata, a w jego orbicie znalazło wiele krajów, nie wyłączając państw położonych na Bałkanach. Wśród nich znalazło się Królestwo Bułgarii, które jesienią 1915 r. przystąpiło do wojny po stronie Państw Centralnych. Niniejsza książka jest pierwszą w historiografii polskiej próbą przedstawienia udziału Armii Bułgarskiej w pierwszej wojnie światowej. Na podstawie źródeł i zgromadzonej literatury przedmiotu autor zaprezentował przebieg walk prowadzonych przez wojska bułgarskie w okresie od 1915 do 1918 r. Charakterystyka zmagań wojennych została przy tym wzbogacona o opis kształtowania się wojskowości bułgarskiej w czasach nowożytnych (od 1877 r. do 1915 r.) oraz analizę przyczyn i skutków decyzji o włączeniu się do konfliktu. Wysiłek zbrojny Bułgarii został ukazany na tle jej wyjątkowo złożonej sytuacji społecznej i gospodarczej, która miała znaczny wpływ na rezultat walk toczonych na froncie bałkańskim. Książka ukazuje się w setną rocznicą przystąpienia Bułgarii do pierwszej wojny światowej. Dariusz Faszcza (ur. 1960) – dr nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku. Głównym przedmiotem jego zainteresowań są dzieje wojskowości Polski i Bułgarii w XIX i XX w., jak również problematyka bezpieczeństwa narodowego. Autor siedmiu opracowań (5. pułk piechoty Legionów, Pruszków 1994; Z dziejów 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej im. Bolesława Krzywoustego 1945-2005, Warszawa 2005; Skazany na zapomnienie. Płk Kazimierz Bąbiński „Luboń-Wiktor”, Pułtusk 2008; Dowódcy 12. Dywizji Piechoty/Zmechanizowanej 1919–2008, Szczecin 2009; 54. pułk strzelców kresowych, Pruszków 2010; „Luboń”, „Wiktor”. Pułkownik Kazimierz Bąbiński 1895-1970, Warszawa 2010; 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana. 70 lat służby na Pomorzu Zachodnim (1945-2015), Warszawa 2015) oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych poświęconych tej problematyce. Członek Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego i Stowarzyszenia „Pogranicze”. Zastępca redaktora naczelnego „Pomorza Militarnego”.

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

46
100 polskich bitew. Na lądzie, morzu i w powietrzu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 polskich bitew. Na lądzie, morzu i w powietrzu
Dostępny141 szt.

Batalie, bitwy i potyczki, które zmieniały bieg ojczystej historii. Od przedchrześcijańskiego Wogatisburga do Ghazni w XXI w. Ponad 100 bitew, ponad 100 map i planów, ponad 700 zdjęć i ilustracji. Nowatorska książka dr. Krzysztofa Jabłonki pokazuje na mapach procesy historyczne i polityczne, które inne książki tylko starają się opisać. Bez wątpienia niniejszą pozycję śmiało można nazwać „telewizją na papierze". Autor wykazuje proste korelacje pomiędzy podskórnymi procesami, często niewidocznymi dla przeciętnego odbiorcy, a zjawiskami w skali makro. Co nazywamy bitwą polską? 1. Gdy bitwa toczona jest przez Polaków i na terytorium polskim. A więc choćby klasyczna bitwa pod Grunwaldem. 2. Gdy Polacy stanowią część sił sojuszniczych, rozgrywających daną batalię i to poza Polską, np. bitwa pod Wiedniem czy bitwa o Monte Cassino. 3. Gdy bitwa nie jest w pełni „polska”, ale uczestniczyli w niej Polacy lub choćby Słowianie: bitwa na Lechowym Polu w 955 r czy też bitwa pod Borodino w Rosji czy Temeszwarem w Banacie, w dzisiejszej Rumunii. 4. Gdy udział Polaków jest znikomy, np. walczyli w obcych mundurach, ale toczyła się na ziemiach polskich i Polska jest gospodarzem pozostałego po niej pola bitwy np. pod Tannenbergiem z sierpnia 1914 r., czy Kunensdorfem/Kunowicami z 1759 r. Zapis polskich triumfów i wielkich klęsk. Polskie Termopile i wiekopomne zwycięstwa; jak bitwa pod Hodowem, w której 400 husarzy i pancernych oparło się ponad stukrotnie większym siłom tatarskim i Kircholm, pod którym wojsko polsko-litewskie pod dowództwem hetmana polnego litewskiego Jana Karola Chodkiewicza rozgromiły ponad trzykrotnie liczniejszą armię szwedzką pod dowództwem Karola Sudermańskiego. Wiktorie ratujące Europę – jak bitwy pod Legnicą, Chocimiem, pod Wiedniem i bitwa Warszawska, bitwy bratobójcze – jak pod Mątwami w 1666 r i słynne bitwy w cudzej służbie – jak Somosierra. Kanon bitew polskich.

119,90 zł
86,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,57 zł

47
Żarłoczny koziołek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żarłoczny koziołek
Dostępny1083 szt.

Klasyczna rymowana wyliczanka dla najmłodszych pełna absurdalnego humoru! (Bardzo) żarłoczny koziołek ma ogromny apetyt, wskutek czego nieustannie spotykają go niesłychane przygody. Jest gotów zjeść wszystko, począwszy od pomyj dla świń, a skończywszy na patelniach czy nawet drucie kolczastym. W efekcie staje się coraz większy i grubszy, aż pewnego dnia pożera coś, co powiedzie go wprost ku największej z przygód… Owo żarłoczne stworzenie staje jak żywe przed oczami czytelników, a to dzięki ponadczasowym ilustracjom Abnera Graboffa, które zdobią tę zabawną rymowankę. „Żarłoczny koziołek zjadał wszystko, co napotkał na swojej drodze; apetyt najpierw wpędzał go w kłopoty, a potem pomagał mu się z nich wykaraskać. Krótkie słowa, rymy i wyrazisty rytm znajdują odbicie w graficznej formie książki”. – „Kirkus Review” Alan Mills (1913-77) – kanadyjski pisarz, pieśniarz folkowy i aktor Abner Graboff – autor licznych grafik i ilustracji do książek dla dzieci, tworzył w latach 1950-70

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

48
PLAYMOBIL ® Novelmore 70671. Trzech Rycerzy Novelmore - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Novelmore 70671. Trzech Rycerzy Novelmore
Playmobil ®
Dostępny3 szt.

Ten zestaw zachwyci dzieci! Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

42,99 zł
38,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,30 zł

49
PLAYMOBIL ® Dragon Racing 70731. Sączysmark i Hakokieł - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® Dragon Racing 70731. Sączysmark i Hakokieł
Playmobil ®
Dostępny2 szt.

Zestaw składa się z 14 elementów. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

154,99 zł
118,57 zł

Rabat 23,5%
oszczędzasz 36,42 zł

50
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 6. Na głęboką wodę! Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła magicznych zwierząt. Tom 6. Na głęboką wodę! Audiobook
Margit Auer, Wydawnictwo Debit
Dostępny30 szt.

Szósta część niezwykłych przygód bohaterów „Szkoły magicznych zwierząt”. Lato, słońce, basen! Uczniowie z klasy panny Cornfield wraz ze swoimi magicznymi zwierzętami beztrosko pluskają się w wodzie. Wszyscy – prócz Hatice. Czy dziewczynka zda kiedykolwiek egzamin na odznakę „Już pływam”? Henry ma już dość wiecznych kłótni z rodzicami. Ucieka z domu i stara się jakoś przetrwać w lesie. Wtedy niespodziewanie nadchodzi pomoc.. Plusk! Witaj, przygodo!

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

Wróć do góry