hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.02.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 2 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mądra mysz. Mam przyjaciela energetyka (Bolesław Ludwiczak), na drugim Delikatny świat. Pokoloruj cuda natury (Kerby Rosanes). Kolejny produkt to Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci (Piotr Zychowicz) oraz Staś Pętelka. Ferie w lesie (Barbara Supeł).
1
Mądra mysz. Mam przyjaciela energetyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Mam przyjaciela energetyka
Dostępny67 szt.

Mój sąsiad Adam ma niesamowitą pracę. Jeździ autem na sygnale, wspina się na słupy jak Spiderman, a nawet pomaga bocianom. W dodatku wie, skąd się bierze prąd i jak trafia do naszych domów. Dzisiaj mi o tym opowie.

9,70 zł
6,01 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 3,69 zł

2
Delikatny świat. Pokoloruj cuda natury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Delikatny świat. Pokoloruj cuda natury
Dostępny254 szt.

Kerby Rosanes zyskał renomę świetnego ilustratora za sprawą serii Morphia. Delikatny świat to zbiór rysunków do kolorowania przedstawiających ponad 55 zagrożonych i narażonych na wyginięcie gatunków. Ukazuje najrzadsze zwierzęta z całego świata w ich naturalnym środowisku, między innymi orangutana Tapanuli, żółwia szylkretowego, panterę śnieżną, goryla górskiego, niedźwiedzia polarnego i wiele innych. Oprócz ilustracji do kolorowania książka zawiera informacje o przedstawionych zwierzętach, ponieważ jej zadaniem jest również uświadomienie czytelnikom kruchości świata przyrody i konieczności jej ochrony. Kolorowanie niezwykłych rysunków autora stanowi wspaniały sposób nauki o bogactwie przyrody i jej delikatnych ekosystemach, które na kartach tej książki można ożywić barwą.

34,99 zł
20,64 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 14,35 zł

3
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści niepoprawne politycznie. Tom 5. Alianci
Dostępny184 szt.

Kolejna część bestsellerowego cyklu Opowieści niepoprawne politycznie. Po Żydach, Sowietach i Niemcach przyszedł czas na Aliantów. II wojna światowa przedstawiana jest jak hollywoodzki western, starcie dobrych kowbojów ze złymi Indianami. Prawdziwa historia nie była jednak wcale czarno-biała. Zbrodnie wojenne popełniały nie tylko państwa Osi, ale również alianci zachodni. Straszliwe bombardowania dywanowe Hamburga, Drezna i innych niemieckich miast. Rozstrzeliwanie jeńców wojennych. Gwałty i grabieże. Rasistowskie mordy na ludności cywilnej Japonii, których zwieńczeniem była atomowa zagłada w Hiroszimie i Nagasaki. Piotr Zychowicz pisze o brytyjskich obozach koncentracyjnych dla Burów, ludobójstwie amerykańskich Indian i zachodnich intelektualistach, którzy tuszowali zbrodnie Stalina – Katyń, Gułag i Wielki Głód. A także o tym, jak Anglosasi po wojnie wydali NKWD dwa miliony uciekinierów ze Związku Sowieckiego. Polacy nie byli jedynym narodem zdradzonym przez Churchilla i Roosevelta w Jałcie.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

4
Staś Pętelka. Ferie w lesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Staś Pętelka. Ferie w lesie
Dostępny29 szt.

Nie każde wakacje oznaczają wyjazd nad morze. Tym razem rodzina Pętelków na wycieczkę wybiera się w środku zimy! Jak wygląda pokryta białym puchem puszcza? I czy żubrów trzeba się bać? Poznaj Stasia, czteroletniego chłopca, który po raz pierwszy jedzie na zimowe ferie do puszczy! W planach jest tropienie zwierząt, zabawy na śniegu, przejażdżka wielkimi saniami i ognisko na polanie. Dołącz do rodziny Pętelków i wraz z nimi przeżyj zimową przygodę! Bogato ilustrowana seria dla dzieci ukazuje istotne wydarzenia z życia przedszkolaka. Każde dziecko odnajdzie tu znane mu sytuacje i wraz ze Stasiem spotka się z emocjami, których samo doświadcza. Warto również poznać Jadzię Pętelkę, młodszą siostrę Stasia – bohaterkę serii dedykowanej maluszkom!

21,99 zł
12,75 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 9,24 zł

5
Tola w przedszkolu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tola w przedszkolu
Dostępny131 szt.

Poznajcie czteroletnią Tolę. Jest bardzo ciekawa świata – interesuje ją dosłownie wszystko! Jak wygląda życie malucha w przedszkolu? W przedszkolu można poznać nowych przyjaciół. W przedszkolu można bawić się zabawkami i wyjść na plac zabaw z rówieśnikami. W przedszkolu dzieci jedzą wspólnie smaczne posiłki i razem leżakują! Sześć naturalnych, rodzinnych opowiadań, uzupełnionych pięknymi ilustracjami, które otulą Was swoim ciepłym klimatem i sprawią, że będziecie często wracać do tej książki.

26,99 zł
16,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,80 zł

6
Ulica dzieciństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulica dzieciństwa
Dostępny75 szt.

Kopenhaga, lata 30. XX wieku. Nastoletnia Ester mieszka w ubogiej, robotniczej dzielnicy, gdzie normą są chłodne poranki, kupowanie przecenionego pieczywa i drobne kradzieże.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

7
Misia i jej mali pacjenci. Leśne przytulisko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misia i jej mali pacjenci. Leśne przytulisko
Dostępny113 szt.

Misia spędza ferie zimowe w leśniczówce wujka Piotra, który prowadzi schronisko dla dzikich zwierząt. Misia wraz z kuzynem Jankiem chętnie pomagają w opiece nad mieszkańcami Leśnego Przytuliska. Podczas gdy dziewczynka i Popik powoli zdobywają zaufanie i przyjaźń dziwnie markotnego dzika, do leśnej zagrody trafia ranny łoś, a w pobliżu coraz częściej przesiaduje pewna sowa. Misia i Popik jak zwykle zrobią wszystko, żeby pomóc zwierzętom.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

8
Płazy i gady naszych lasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płazy i gady naszych lasów
Dostępny36 szt.

Publikacja prezentuje 14 najciekawszych gatunków płazów i gadów żyjących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, gdzie zwierzęta mieszkają, co jedzą, czy składają jaja, czy też rodzą młode, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki zwierząt. Między kartami wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przerysowywać sylwetki żab, jaszczurek, ropuch i węży, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz dyplom dla młodych czytelników. Zeszyt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.

19,00 zł
11,78 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 7,22 zł

9
Żona więźnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona więźnia
Dostępny194 szt.

Tajemnica skrywana przed Nazistami. Uczucie wystawione na straszliwą próbę. Oparta na prawdziwych wydarzeniach poruszająca opowieść o miłości na śmierć i życie. Życie Izabeli, charakternej Czeszki z Vražnégo, zmienia się z dnia na dzień wraz z pojawieniem się brytyjskiego jeńca wojennego, kaprala Billa Kinga. Ukrywany przed rodzicami związek, zorganizowany naprędce ślub – Bill nie potrzebował czasu, aby zrozumieć, że życie z Izabelą będzie dalekie od nudy. Nie spodziewał się jednak, że potoczy się ono w taki sposób. Świeżo upieczeni nowożeńcy organizują ucieczkę, ale wpadają w ręce nazistów. Izabela, przebrana w mundur żołnierza, trafia wraz z Billem do niemieckiego obozu w Lamsdorf. Ukrywa swoją płeć oraz świadomie skazuje się na głód, cierpienie i upokorzenie. A także na ciągły strach przed zdemaskowaniem. Kobieta z miłości jest w stanie zmusić swoje ciało do niewyobrażalnego wysiłku. Bill wie, że bez wahania mógłby oddać za nią życie. Poświęcają się dla miłości, która połączyła ich tak nieoczekiwanie, a w której każdy kolejny dzień niesie śmiertelne niebezpieczeństwo.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

10
Pakiet: Gildia Magów / Nowicjuszka / Wielki Mistrz / Uczennica Maga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Gildia Magów / Nowicjuszka / Wielki Mistrz / Uczennica Maga
Dostępny105 szt.

Bestsellerowa Trylogia Czarnego Maga w opakowaniu zbiorczym. Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak się im wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na okrutne traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w to całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich, kamień przenika przez barierę i dosięga jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

134,90 zł
89,03 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 45,87 zł

11
Owady naszych lasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owady naszych lasów
Dostępny61 szt.

W zeszycie zaprezentowano na rysunkach, zdjęciach i w krótkich opisach 28 gatunków owadów zamieszkających nasze lasy. Między kartami zeszytu wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przekalkować sylwetki chrząszczy, motyli i innych owadów i w ten sposób bez trudu zapamiętać, jak wyglądają i nazywają się opisane gatunki. Do rozwiązania jest też ciekawy quiz wiedzy o tych zwierzętach, a na końcu dyplom entomologa dla młodego czytelnika.

19,00 zł
13,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,13 zł

12
Fisher-Price. GWD51 Wanienka 4w1 - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. GWD51 Wanienka 4w1
Fisher Price, Mattel
Dostępny27 szt.

Gdy dziecko rośnie, może przejść od zwykłego pluskania się w tej wannie do kolejnych przygód w wodzie i odkrywania tajemniczej wieży ciśnień strzeżonej przez wieloryba. Wanienka dla niemowląt 4w1 Fisher-Price jest wyposażona w siatkę podtrzymującą dziecko podczas pierwszych kąpieli, a także wieloryb i wieżę ciśnień (a może to naprawdę miarka i butelka?). Ta wanienka dostosowuje się do wieku dziecka od noworodka po małe dziecko.

253,90 zł
228,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 25,39 zł

13
Najlepsza gra o kotach. Pudełko łakoci, dodatek - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsza gra o kotach. Pudełko łakoci, dodatek
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Dostępny2244 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielna gra! Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „Najlepsza gra o kotach”. Przekonajcie się, kto z Was jest największym kociarzem! Czy jest coś, co koty uwielbiają bardziej niż przysmaki i zabawki? Oczywiście mowa o pudełkach, w których mogą się schować! Dzięki dodatkowi „Najlepsza gra o kotach. Pudełko łakoci” będziecie mogli dać Waszym futrzakom jeszcze więcej uwagi i miłości. Rozszerzenie to wprowadza nowe karty przedmiotów i pudełek, a także żetony łakoci i wspólnych celów. Oprócz tego dołączą do Was zupełnie nowe przybłędy oraz niespotykane dotąd szare koty! „Najlepsza gra o kotach” Pudełko łakoci” umożliwia rozgrywkę nawet 6 graczom, a specjalna talia kart wprowadza wariant jednoosobowy. Realizujcie cele, rozpieszczajcie swoich pupili i przekonajcie się, kto z Was jest największym kociarzem! Zawartość opakowania: • karty gry, • karty przybłęd, • karty startowe, • karty tury, • żetony punktów zwycięstwa, • żetony przysmaków, • notes do liczenia punktów, • instrukcja.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

14
Baw się z nami literami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się z nami literami
Dostępny26 szt.

Baw się z nami literami to zbiór ponad 170 propozycji zabaw, ćwiczeń i aktywności wspomagających naukę czytania. Publikacja powstała w wyniku zainteresowania Autorki Odimienną Metodą Nauki Czytania według koncepcji dr Ireny Majchrzak i fascynacji ideą traktowania imion dzieci jako bazy do nauki czytania. W czasie wieloletniej praktyki nauczycielskiej Autorka opracowała szereg oryginalnych i kreatywnych zabaw i aktywności, które mają wspierać, motywować oraz pomagać w nabyciu umiejętności czytania niezależnie od stosowanej metody (choć początkową inspiracją dla Autorki był pomysł opracowany przez Irenę Majchrzak publikacja nie jest opisem tej metody, lecz zbiorem własnych nauczycielskich doświadczeń związanych z kształtowaniem u dzieci umiejętności czytania). Książka została podzielona na rozdziały wedle stopnia trudności proponowanych zabaw. Proces nauki czytania zaczyna się więc od rozpoznawania liter z własnego imienia podczas zabaw z własną wizytówką. Następnie dzieci bawią się wszystkimi wizytówkami dostępnymi w grupie, przez co poznają i utrwalają wszystkie litery alfabetu i zaczynają bawić się sylabami. Ostatnie rozdziały skupiają się na układaniu i odczytywaniu wyrazów, a następnie całych zdań. Wizytówki stanowią nie tylko doskonałą bazę do nauki czytania. Zabawy z ich wykorzystaniem integrują grupę i dają każdemu dziecku poczucie bycia pełnoprawnym jej członkiem. Wykorzystanie wizytówek może pomóc również w procesie adaptacji dzieci do przedszkola. Wizytówki można wprowadzić w każdej grupie wiekowej: zarówno w grupie trzylatków, czterolatków czy pięciolatków, jak i w grupach starszych, również jednorocznych (tzw. zerówkach), a także w żłobku, w grupach świetlicowych lub wyrównawczych. Zabawy wizytówkami i na bazie wizytówek sprawdzą się również w grupach mieszanych wiekowo. Dziecko niezależnie od stopnia umiejętności może uczestniczyć w zabawach i odnieść sukces.

23,00 zł
16,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,21 zł

15
Zeszyty Formacji Duchowej. 90/2021. I będę mówił do jej serca. Księga Ozeasza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty Formacji Duchowej. 90/2021. I będę mówił do jej serca. Księga ...
Dostępny4 szt.

Biblia przekonuje, że słowo Boże jest jak studnia, przy której dochodzi do najpiękniejszych życiowych spotkań. Przy studni Słowa nawiązują się bezcenne przyjaźnie, które prowadzą do zażyłych spotkań z Bogiem i między ludźmi. Takiego poznania świętych stronic Biblii uczy nas od ks. prof. Waldemar Chrostowski. Słowa Boga z Księgi Ozeasza w tytule publikacji, są dla nas zapewnieniem, że Bóg nigdy nie przestanie wyprowadzać swoich umiłowanych na pustynię i nadal będzie mówił do naszych serc przez głosicieli jego słowa.

16,00 zł
12,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,00 zł

16
Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem Andrusem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy szczyt ma swój Czubaszek. Maria Czubaszek w rozmowie z Arturem A...
Dostępny69 szt.

Wyjątkowy wywiad z pierwszą damą polskiej satyry. Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej - Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego. W tej niezwykłej książce-wywiadzie znajdą się nie tylko współcześnie przeprowadzone rozmowy, ale i fragmenty satyrycznej i literackiej twórczości Marii Czubaszek. Niektóre z nich, odnalezione `w tapczanie`, przypomniane zostaną Czytelnikom po wielu latach. Dla Marysi nie był to łatwy czas. Nie cierpi wspomnień!!! I kiedy zorientowała się, że będę Ją do nich zmuszał, bo przecież w tej sprawie ta książka, zaczęła mnie unikać. Nie znosi swojej twórczości!!! I kiedy było jasne, że będę nalegał, żeby przeczytała coś, co kiedyś napisała, przestawała odbierać telefon. Ma bardzo niefrasobliwy stosunek do swoich tekstów. Nie prowadzi żadnego archiwum, na pytanie `masz?` zazwyczaj odpowiada `gdzieś miałam`. To, co udało się tutaj zamieścić, spisane jest z taśm zachowanych w archiwum dawnej Redakcji Rozrywki Programu III Polskiego Radia, kilku nagrań telewizyjnych. (...) Ta rozmowa nie kończy się w jakimś logicznym momencie. Kończy się w momencie koniecznym dla ratowania naszej znajomości. Gdybym jeszcze kilka razy próbował ją zapytać o jakieś wspomnienie z dzieciństwa, znienawidziłaby mnie na zawsze - Artur Andrus

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

17
Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia (przepakowanie) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superinteligencja. Scenariusze, strategie, zagrożenia (przepakowanie)
Dostępny22 szt.

Ludzki mózg to dzieło idealne, najdoskonalszy twór w przyrodzie. Jego dominacją zachwiał komputer Deep Blue, który w 1997 roku pokonał w szachy mistrza świata, Garriego Kasparowa. Od tego czasu sztuczna inteligencja jest na ścieżce intensywnego rozwoju. Czy dominacja superinteligencji nad człowiekiem jest realną perspektywą naszej przyszłości? Czy ta przewaga skończy się kresem naszego gatunku? Niniejsza książka jest odważną i oryginalną próbą znalezienia odpowiedzi na te pytania. Możliwe kierunki rozwoju technologii cyfrowej i jego konsekwencje są trudne do przewidzenia, a rozstrzygnięcie związanych z tym kwestii jest prawdziwym intelektualnym wyzwaniem. Niemniej z niektórych szans i zagrożeń powinniśmy wszyscy sobie zdawać sprawę. Nick Bostrom, wybitny badacz sztucznej inteligencji i transhumanizmu, stara się jasno i klarownie przedstawić przyszłe konsekwencje coraz większego udziału maszyn w naszym życiu, opisuje możliwe komplikacje i strategie rozwiązania ewentualnych problemów. Lektura tej książki jest niesamowitą podróżą na krańce istoty człowieczeństwa, wyprawą do przyszłości inteligentnego życia i prawdziwie fascynującym doświadczeniem. Kluczowe zagadnienia ujęte w książce: dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie sztucznej inteligencji, superinteligencja i jej możliwe ścieżki rozwoju, zagłada ludzkości a rozwój superinteligencji, kontrola nad umysłem człowieka w przyszłości.Tłumaczenie: Dorota Konowrocka-Sawa

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

18
Yo Club. Nakolanniki do raczkowania, mix wzorów - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yo Club. Nakolanniki do raczkowania, mix wzorów
Scorpio
NiedostępnyBrak

Te nakolanniki zachwycą dzieci i ich rodziców. Idealnie sprawdzają się podczas raczkowania. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

8,10 zł
19
Mikroby. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikroby. Książka z okienkami. Sprawdźcie sami...
Dostępny182 szt.

Dzięki tej książce dzieci poznają zadziwiający świat bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Dowiedzą się, jakie choroby mogą one wywołać i jak broni się przed nimi ludzkie ciało. Sprawdzą, które mikroby nam szkodzą, a które są bardzo pożyteczne.

49,99 zł
39,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

20
Pszczelarstwo krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczelarstwo krok po kroku
NiedostępnyBrak

To książka dla świeżo upieczonych pasjonatów pszczół i pszczelarstwa. Jeśli chcesz założyć własną, nawet niewielką pasiekę, by produkować pyszny miód, warto poznać tajniki tego fascynującego zajęcia. W książce znajdziesz odpowiedzi doświadczonego pszczelarza na liczne pytania: • jak funkcjonuje pszczela rodzina i o czym należy pamiętać przez cały rok, opiekując się pszczołami, • ile potrzebujesz miejsca na pasiekę i w jaki sprzęt się zaopatrzyć, • co robić z chorymi pszczołami i jak właściwie produkować miód? Wiele czynności wykonywanych przy pszczołach pokazanych zostało na przejrzystych ilustracjach przedstawiających kolejne etapy pracy, dzięki czemu bez trudu znajdziesz instrukcje właściwego postępowania z tymi owadami.

50,00 zł
36,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,50 zł

21
Wiedźma. Droga do siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźma. Droga do siebie
Dostępny106 szt.

Porywające, alchemiczne połączenie pamiętnika i manifestu czarownicy, która opisuje swoją drogę do świata magii. Amanda Yates Garcia, amerykańska czarownica i uzdrowicielka, praktykująca jako Wyrocznia Los Angeles, opisuje swoją życiową podróż, w której pokonywała kolejne stopnie wtajemniczenia i która rozbudziła w niej powołanie do czarownictwa. Magiczny gen odziedziczyła po przodkiniach. Aby zostać czarownicą, musiała odwiedzić podziemia, zaznać upokorzenia i poznać granice swojej mocy. Jej świat był labiryntem seksu, mocy i patriarchatu. Przeszła doświadczenie choroby, molestowania, gwałtu, narkotyków. Pracowała w seksbiznesie i przemyśle narkotykowym, zarabiała na życie jako striptizerka, hostessa, barmanka. Odkrywała siebie w relacjach rodzinnych, przyjaźniach, związkach, aż wreszcie w tańcu. Rozpoczęła życie w świecie cywilizacji, do którego wpuściła magię. Swoją niesamowitą moc czerpie ze zdolności splecenia rozumu i nauk Bogini oraz zaufania do inteligencji natury. Uwielbia astrologię i czary, wie, że czarownictwo jest wieczne. Swoje życie oparła na magii, bo zasadza się ona na wspólnocie i współpracy, na połączeniu, a więc na miłości. Wiedźma. Droga do siebie to niezwykła podróż po świecie magii. Autorka opowiada jej feministyczną wersję i pokazuje, jak rozbudzić w sobie moc czarownicy, a także w jaki sposób ją wykorzystać.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

22
Jak rozszyfrować każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozszyfrować każdego
Dostępny59 szt.

To nie jest kolejna książka na temat mowy ciała. To zbiór konkretnych, praktycznych technik psychologicznych, które można wykorzystać w każdej życiowej sytuacji, żeby dowiedzieć się, co ktoś naprawdę myśli. Doktor D.J. Lieberman, bazując na badaniach psychologicznych, opracował zestaw uniwersalnych metod, dzięki którym w krótkim czasie zdołasz się przekonać, czy ktoś: - coś przed tobą ukrywa, - naprawdę jest pewny swego czy tylko udaje, - mówi prawdę, - jest tobą zainteresowany czy tracisz czas. Dowiedz się, jak umiejętnie zadawać pytania, wykorzystywać proste skojarzenia, określać profil emocjonalny i na jakie sygnały zwracać uwagę w kontaktach, aby nigdy więcej nie dać się zwieść pozorom w pracy i w relacjach osobistych.

35,90 zł
26,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

23
Matematyka SP 4 Z Plusem. Lekcje powtórzeniowe. Wersja 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka SP 4 Z Plusem. Lekcje powtórzeniowe. Wersja 2
Dostępny338 szt.

Powtórzenie wiadomości w formie konkursu to sprawdzobny i atrakcyjny, a co najwazniejsze - skuteczny pomysł, a dzięki tej książce także łatwy do zrealizowania,

18,70 zł
16,08 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,62 zł

24
Wierny Rusłan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierny Rusłan
Dostępny77 szt.

Klasyka literatury łagrowej – poruszająca książka porównywana z dziełami Sołżenicyna czy Szałamowa. Po likwidacji obozu Rusłan i inne psy wartownicze zostają wypędzeni. Cała sfora błąka się po okolicy i nie potrafi zapomnieć o minionym życiu w łagrze, który uważała za raj. Psy były tam wykorzystywane do zadań wartowniczych, a surowa tresura odcisnęła na nich niezatarte piętno. Tęskniący za służbą Rusłan próbuje sam sobie zorganizować łagrowe życie i poszukuje więźniów, których mógłby nadzorować. Książka Władimowa to wstrząsająca metafora dehumanizacji i zniewolenia w totalitarnym świecie.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

25
Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum przedszkolnych zabaw. Zagadki
Dostępny5 szt.

Zbiór prawie 1200 niepublikowanych wcześniej zagadek. Zagadki te zostały podzielone na 23 tematyczne działy (w tym Części ciała i reakcje organizmu, Matematyka i kolory, Pogoda, Sport, Transport, Zawody...). Rymowanki tu zawarte można z powodzeniem wykorzystywać podczas zajęć w całości poświęconych rozwiązywaniu zagadek, ale warto je także stosować w różnych momentach dnia przedszkolnego można zagadką poprzedzić zaproszenie grupy do stołu, zachęcić do ustawienia się w kole, a także urozmaicić zajęcia z zakresu kształtowania gotowości do nauki czytania lub poznawania cyfr, miesięcy czy pór roku. Tak bogaty zbiór sprawia, że nauczyciel na pewno odnajdzie zagadkę na każdą okazję. Dla ułatwienia pracy, w książce oprócz tematycznego spisu treści znalazł się również skorowidz alfabetyczny zagadek. Ponadto wewnątrz każdego działu tematycznego zagadki zostały uporządkowane według umownych kategorii, tak aby nauczyciel szukając konkretnej zagadki, tuż obok znalazł zagadki skorelowane z nią lub dotyczące pokrewnego tematu (na przykład w dziale Przedmioty obok zagadki Szafa znajdują się zagadki dotyczące ubrań, obok zagadki Stół zagadki dotyczące przyborów kuchennych itd.).

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

26
DODO. Minigra memory. Dzikie zwierzęta - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DODO. Minigra memory. Dzikie zwierzęta
TM Toys, od 3 lat
NiedostępnyBrak

Gry DODO powstały specjalnie z myślą o najmłodszych. Mogą cieszyć się nimi zarówno kilkulatki, jak i kilkunastomiesięczne maluchy. Bogactwo wzorów i kolorów wprawia w zachwyt. Znajdziemy wśród nich różne tematy przewodnie w formie kolorowych ilustracji. Minigra memory Gra memory to świetna zabawa dla najmłodszych połączona z edukacją, nauką zapamiętywania, cierpliwości i skupienia. Wymieszaj karty i rozłóż je, obrazkami do dołu. Odwróć dowolne dwie karty. Jeśli to para, zabierz je. Jeśli nie, odwróć je z powrotem obrazkiem do dołu. Zapamiętuj, co było na każdej karcie. Gra kończy się, gdy wszystkie karty zostaną dopasowane. Gracz z największą liczbą par wygrywa! Zestaw zawiera: 24 elementy

11,99 zł
10,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,20 zł

27
Drzewa naszych lasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewa naszych lasów
NiedostępnyBrak

W zeszycie zaprezentowano na rysunkach, zdjęciach i w krótkich opisach 14 gatunków popularnych drzew rosnących w naszych lasach. Między kartami zeszytu wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przekalkować liście, kwiaty i owoce i w ten atrakcyjny sposób zapamiętać, jak wyglądają. Do rozwiązania jest też quiz o drzewach, a na końcu dyplom dendrologa dla młodego czytelnika.

19,00 zł
13,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,13 zł

28
Głodne Hipcie kieszonkowe - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głodne Hipcie kieszonkowe
Hasbro, od 4 lat
Dostępny55 szt.

Czas na mały obiadek! Głodne hipcie uwielbiają jeść, a ten, który zje najwięcej kuleczek, wygrywa! Zręcznościowa gra dla najmłodszych w poręcznym, niewielkim rozmiarze, ale także fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Kieszonkową wersję gry możesz zabrać gdzie tylko chcesz. Zawartość opakowania: • podstawa w kolorze niebieskim, • 2 hipopotamy w kolorze zielonym i pomarańczowym, • arkusz naklejek, • instrukcja.

42,90 zł
39,04 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,86 zł

29
Metoda Dobrego Startu. Piosenki do rysowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda Dobrego Startu. Piosenki do rysowania
Dostępny35 szt.

W książce zamieszczono 64 scenariusze zajęć i tyle samo towarzyszących im piosenek. Do każdego wzoru graficznego opracowano po dwa, trzy scenariusze. We wszystkich, zgodnie ze schematem zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu, uwzględniono zajęcia wprowadzające, właściwe i końcowe. Przy każdej piosence podano jej zapis nutowy i tekst, który podzielono ukośnymi kreskami, aby podpowiedzieć, w jaki sposób należy kreślić wzór podczas śpiewania. Zajęcia można prowadzić według wybranego konspektu zamieszczonego w tym podręczniku. Ze względu na duże różnice pomiędzy dziećmi realizowane scenariusze należy jednak dostosować do możliwości rozwojowych oraz potrzeb edukacyjnych uczestników zajęć. Każdy scenariusz powinien być modyfikowany stosownie do nastroju dzieci, tempa ich pracy, możliwości skupienia uwagi, dziecięcych propozycji i własnych pomysłów prowadzącego, które rodzą się spontanicznie.

28,00 zł
22,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,88 zł

30
Fiszki maturzysty. Wiedza o społeczeństwie. Oprawa kartonowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki maturzysty. Wiedza o społeczeństwie. Oprawa kartonowa
Dostępny3 szt.

Seria "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków, a wszystkie publikacje są konsultowane z nauczycielami i samymi maturzystami."Fiszki maturzysty" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Skorzystaj z nowego sposobu na szybkie zapamiętywanie! Weź to na rozum! My w Ciebie wierzymy! "Fiszki maturzysty" to: 1000 dwustronnych kart do samodzielnej nauki, 2000 pytań i odpowiedzi, wszystkie zagadnienia maturalne, efektywne zapamiętywanie, nowy sposób na naukę.Dzięki "Fiszkom maturzysty": opanujesz wszystkie zagadnienie wymagane na maturze z WOS na poziomie podstawowym i rozszerzonym, sprawdzisz i usystematyzujesz swoją wiedzę, dostosujesz tempo nauki do własnych potrzeb, skorzystasz z nowej, interaktywnej formy przygotowania do matury, będziesz mógł uczyć się samodzielnie lub z kolegami.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

31
Rok 1000. Jak odkrywcy połączyli odległe zakątki świata i rozpoczęła się globalizacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1000. Jak odkrywcy połączyli odległe zakątki świata i rozpoczęła s...
Dostępny95 szt.

Fascynująca opowieść o zapomnianych odkrywcach i wyprawach, które zmieniły świat! Dlaczego na malowidłach ściennych w świątyni Majów w Chichén Itzá w Meksyku widnieją tajemniczy blondyni? Czy ideę nowoczesnej wymiany handlowej Afryka zawdzięcza Arabom i Europejczykom? Kto odkrył Nową Zelandię? Na te i na wiele innych pytań odpowiada przełomowa praca Valerie Hansen, sławnej profesor Uniwersytetu Yale, która pokazuje, że już pod koniec pierwszego tysiąclecia naszej ery śmiałe wyprawy handlowe połączyły ze sobą najważniejsze kultury świata, a odważni odkrywcy rozpoczęli eksplorację planety. Ten fascynujący obraz pierwszych, nie zawsze przebiegających pokojowo spotkań przedstawicieli odmiennych społeczeństw skłania do przemyślenia wszystkiego, co – jak się wydawało – wiadomo na temat kształtowania się współczesnego świata.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

32
Aktywne centrum zabaw 3w1 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktywne centrum zabaw 3w1
Dumel Discovery
NiedostępnyBrak

Ta zabawka idealnie sprawdzi się już od narodzin Twojego dziecka! Niemowlakowi posłuży on jako kolorowa karuzela z chwytliwymi piosenkami, co pobudzi u Twojego malucha umiejętność skupiania się na konkretnej rzeczy, ale i zmotywuje go do sięgają po przedmioty znajdujące się na karuzeli, a że są to dwa kolorowe kwiatuszki maluch będzie dłońmi mógł badać ich strukturę i przy tym rozwinie zmysł dotyku, ponadto kwiatuszki te to nic innego jak gryzaki, wiec maluszek będzie mógł także ulżyć sobie za ich pomocą w trudnym okresie ząbkowania. Większemu maluszkowi Aktywne Centrum posłuży jako niski stoliczek do różnorodnej zabawy, natomiast starszakowi jako jeszcze wyższy stolik. Ta kolorowa zabawka nie tylko sprawi wiele frajdy Twoim dzieciom, ale także posłuży jako zabawka edukacyjna. Stolik posiada szereg różnych atrakcji, które pozwolą Twojemu dziecku na szybszy rozwój! Na stoliczku znajdują się kolorowe przyciski, przeróżne efekty świetle, a nawet dźwiękowe, co niewątpliwie sprawia, że stolik jest ciekawszy w oczach dziecka. Zabawkę łatwo przekształcisz do wybranej pozycji, aby w każdej chwili mogła towarzyszyć Twojemu dziecku od pierwszych dni (6–12 mies.), aż po wiek starszaka (12–36 mies.). Wymagane baterie: 2 x AA

156,99 zł
138,15 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,84 zł

33
Owoce naszych lasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce naszych lasów
Dostępny1 szt.

W zeszycie zostało przedstawionych 28 gatunków roślin leśnych, które wydają efektowne soczyste owoce. Z opisów można się dowiedzieć, po czym je poznać, gdzie rosną i kiedy dojrzewają, a także czy są jadalne, niejadalne, czy też trujące. Na zdjęciach zostały przedstawione portrety roślin w czasie kwitnienia, a na rysunkach, jak wyglądają ich owoce. Dzięki temu zeszytowi dzieci nauczą się odróżniać owoce jadalne od trujących, by móc bezpiecznie korzystać z leśnych przysmaków. Między kartami wpięta jest kalka, na którą można przerysowywać kontury owoców i liści, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz dyplom dla młodych czytelników. Zeszyt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.

19,00 zł
13,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,13 zł

34
Bobiverse. Tom 3. Wszystkie te światy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobiverse. Tom 3. Wszystkie te światy
Dostępny1597 szt.

Pełne rozmachu i wyczekiwane zakończenie trylogii, która wciągnęła widzów od pierwszego Boba. Być świadomym statkiem kosmicznym – to powinna być niezła zabawa. Tymczasem Bob i jego klony, rozprzestrzeniające się po galaktyce od ponad stu lat, nie przestają pakować się w kłopoty. Zbudowali dość kolonii, by ludzkość nigdy w życiu nie wymarła. Lecz polityczne konflikty nie chcą wygasać, więc brazylijskie sondy nadal starają się tępić wszelką konkurencję. Jakby tego było mało, Bobowie wpakowali się w wojnę ze starszym i potężniejszym gatunkiem, który ma wielki apetyt i paskudny charakter. Rany po pierwszym starciu z Innymi jeszcze się nie zagoiły, a już stoją przed perspektywą decydującej bitwy mającej uratować Ziemię i kolonie. Bobowie są jednak mniej zdyscyplinowani niż stado kotów i niektórzy co młodsi bardziej interesują się własnymi lokalnymi problemami niż pokonaniem innych. Wybawienie może jednak przyjść z niespodziewanej strony. Dwójka Bobów ósmej generacji znalazła coś w otwartej przestrzeni międzygwiezdnej. Coś, co wystarczy, aby uratować Ziemię i być może całą ludzkość. Aby tylko dowieźć to do Układu Słonecznego przed dotarciem Innych. Trzecia część wielkiego hitu, który w anglojęzycznym świecie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

35
Lilah - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilah
Dostępny28 szt.

Na skalistym urwisku nad zatoką w stanie Maine stoi Towers, wspaniała rodzinna rezydencja, w której żyje legenda o niespełnionej miłości i ukrytych szmaragdach. Mieszkankami Towers są cztery siostry, gotowe bronić swojej posiadłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Lilah ratuje profesora Maksa Quartermaina z fal oceanu, a on zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Max postanawia pomóc siostrom w poszukiwaniu zaginionych rodzinnych klejnotów – w podzięce za uratowanie życia, ale również dlatego, że chce być blisko Lili… Wkrótce Max uświadamia sobie, że chciał go zabić ten sam człowiek, który usiłuje wykraść drogocenne kamienie Calhounów. Człowiek, który dla szmaragdów jest gotów na wszystko.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

36
Chłopcy. Tom 3. Zawsze i na zawsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopcy. Tom 3. Zawsze i na zawsze
Dostępny270 szt.

Kontynuacja historii znanej z filmu Netflixa „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Zawsze i na zawsze to finałowy tom z cyklu Chłopcy, wieńczący najbardziej romantyczną historię pierwszej miłości. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które polubiły poprzednie części lub wspomnianą ekranizację. Po książkę powinni sięgnąć też amatorzy dobrze napisanych, lekkich, ale i realistycznych opowieści o nastolatkach i pierwszych romansach. Powieść opowiada dalsze losy poznanej w pierwszej i drugiej części Lary Jean. Na Larę Jean i jej chłopaka Petera Kavinskiego czyhają przeciwności losu. Dopadają ich wątpliwości i nie są pewni przyszłości swojego związku. Nie wiedzą, czy z każdą miłością tak jest. A może pierwsza miłość jest nazywana pierwszą, bo kiedyś na pewno się skończy i pojawi się następna? Czy ich relację czeka nieuchronny koniec? Bohaterowie właśnie kończą liceum, a co za tym idzie, czeka ich podjęcie wielu ważnych życiowych decyzji. Prawdopodobnie będą musieli się rozdzielić. Może Lara pójdzie w ślady swojej starszej siostry Margot i po prostu zerwie z chłopakiem przed wyjazdem na studia? Na to liczy mama Petera, która nie chce, by jej syn zmarnował szansę na sukces w dorosłym życiu. Jednym słowem - ostatni rok szkolny będzie dla Lary Jean rokiem pełnym wrażeń. Będzie musiała zdecydować, czy w jej życiu jest miejsce na pierwszą młodzieńczą miłość.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

37
Spaghetti Bros. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spaghetti Bros. Tom 1
Dostępny24 szt.

Powiadają, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach... Ale z drugiej strony, na kogo można liczyć, jak nie na własną rodzinę? Familia Centobucchi przybyła do Ameryki w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Oto skomplikowane losy braci i sióstr, próbujących poukładać sobie życie w Stanach Zjednoczonych w burzliwych latach początku XX wieku. Poznajcie sekrety i pokrętne ścieżki, składające się na dzieje niesławnego gangstera, jego brata księdza i trzeciego z braci – policjanta, oraz ich sióstr: nieprzyznającej się do rodziny gwiazdy filmowej i prowadzącej dom prostej, ale tylko z pozoru, gospodyni. Każda z tych osób ma swoje tajemnice, grzeszki i przewinienia. A autorzy niniejszego komiksu ukażą je wam z przeraźliwą przenikliwością i humorem.

79,00 zł
64,78 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,22 zł

38
365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku
Dostępny39 szt.

Nie tylko ludzie mają swoje święta i swoje dni. Mają je także niektóre zwierzęta, rośliny, postaci z bajek, a nawet... woda! Te świąteczne dni nietypowe mogą dostarczać ciekawych tematów do zabaw czy rozmów z dziećmi. Są niezwykłą okazją do poszerzenia wiedzy i umiejętności przedszkolaków. 365 zagadek dla przedszkolaków na każdy dzień roku to zbiór zagadek zarówno na całkiem zwyczajne dni, jak i te świąteczne: w tym święta typowe (jak Dzień Mamy, Dzień Taty, Boże Narodzenie, Mikołajki...) i te zupełnie nietypowe (np. Dzień Ślimaka, Dzień Leniwych Spacerów, Dzień bez Zakupów...). Zagadki te bogacą wiedzę o świecie, o różnych zjawiskach, zawodach i wielu innych zagadnieniach. Ich rozwiązywanie uczy logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe i zwiększa zasób słów. 365 zagadek zebranych w tej publikacji zostało uporządkowane według miesięcy: w każdym miesiącu nauczyciel znajdzie zagadki na temat poszczególnych świąt, a także rymowanki codzienne, adekwatne do danej pory roku. W książce (dla ułatwienia pracy) znalazły się dwa spisy treści. W pierwszym z nich zostały uwzględnione tylko nazwy świąt i dni nietypowych z podziałem na miesiące, w których są obchodzone. Drugi z nich to skorowidz będący spisem wszystkich zagadek z książki, uszeregowanych w kolejności alfabetycznej według słów będących rozwiązaniem każdej zagadki.

23,00 zł
16,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,21 zł

39
Flota Miejska. Ford Mustang GT4 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flota Miejska. Ford Mustang GT4
Dumel Discovery
Dostępny1 szt.

Luksusowe cacuszko na 4 kółkach dla małych fanów motoryzacji. Zdalnie sterowany Ford Mustang GT4 posiada zapasowe opony oraz pompę wodną, dzięki której potrafi wytwarzać najprawdziwszy dym. W zestawie znajdziemy również śrubokręt do zmiany opon i pilot do sterowania pojazdem o zasięgu działania 25 m. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 8 roku życia. Szczegóły: • światła, • funkcja wytwarzania dymu (po uprzednim napełnieniu zbiornika wodą), • możliwość zabawy w kilka osób, • zasięg działania pilota - 25 m, • sterowanie radiowe, • w zestawie: samochód, pilot, 4 dodatkowe opony, pompa wodna, śrubokręt, • pojazd na licencji Forda.

289,90 zł
255,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 34,79 zł

40
Seriale. Do następnego odcinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seriale. Do następnego odcinka
Dostępny85 szt.

Wszyscy oglądamy seriale, czas przyjrzeć się im z bliska. Kim jest showrunner i co to jest bottle episode? Czym różni się sitcom od proceduralu i serialu analogowego? Co robi się, gdy aktor grający główną rolę złamie nogę? Seriale stały się jednym z najważniejszych elementów współczesnej kultury. Nawet Olga Tokarczuk w swoim przemówieniu noblowskim wspomniała o serialowej narracji. Bo bez niej trudno zrozumieć współczesnego człowieka. O tym niesłychanie ciekawym zjawisku kulturowym oraz o fascynujących kulisach serialowych produkcji opowie autorka bloga „Zwierz Popkulturalny”.

41,99 zł
36,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

41
Dasz radę! Język angielski. Zbiór zadań maturalnych. Poziom rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę! Język angielski. Zbiór zadań maturalnych. Poziom rozszerzon...
Dostępny23 szt.

Seria Dasz radę! Wydawnictwa Draco zawiera oryginalne zadania pochodzące z zasobów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, jakie pojawiły się na wszystkich egzaminach, w tym próbnych i poprawkowych. To kompleksowa publikacja pomagająca w przygotowaniach do matury. - Pozwala uczniowi zaznajomić się z takimi zadaniami, jakie były obecne na egzaminach maturalnych w poprzednich latach. - Eliminuje konieczność samodzielnego odnajdywania arkuszy z dotychczasowych egzaminów, a także gwarantuje, że uczeń w swoich przygotowaniach nie pominie żadnego z nich. - Dzięki swojej strukturze umożliwia uczniowi skupienie się na typach zadań, które sprawiają mu szczególne trudności. - Pozwala porównać indywidualne odpowiedzi z proponowanymi odpowiedziami z klucza. - Jest doskonałą pomocą dla nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego. Dodatkowo przygotowano dla maturzystów aplikację Dasz radę!, dzięki której można przygotowywać się do matury za pomocą smartfonów i komputerów. Aplikacja umożliwia rozwiązywanie arkuszy maturalnych.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

42
Składanka pomysłowy konstruktor - gwiazdki, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Składanka pomysłowy konstruktor - gwiazdki, mix wzorów
M&Z
Dostępny21 szt.

Przedstawiamy kreatywny zestaw do samodzielnego składania, układania i budowania. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

14,90 zł
13,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,64 zł

43
Chemia. Zbiór zadań do liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 9. Poziom rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Zbiór zadań do liceum ogólnokształcącego i technikum. Zeszyt 9...
Dostępny100 szt.

Zbiór zadań jest zgodny z wymogami określonymi w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla czteroletniego liceum ogólnokształcącego i pięcioletniego technikum, przeznaczony jest dla uczniów liceum i technikum, których interesują nauki przyrodnicze. Zbiór ten dedykowany jest również kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, w tym z chemii. Opracowanie Chemia. Zbiór zadań ma charakter uniwersalny, jest kompatybilny ze wszystkimi podręcznikami do chemii w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Zadania w każdym rozdziale ułożone są tematycznie z zachowaniem rosnącego stopnia trudności. W związku z tym, że chemia jest przedmiotem eksperymentalnym, duży nacisk w prezentowanym zbiorze położony jest na umiejętności związane z projektowaniem i przeprowadzaniem doświadczeń chemicznych. Systematyczne korzystanie z prezentowanego zbioru stanowi istotną pomoc w utrwaleniu i uporządkowaniu wiadomości, umożliwia solidne przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii.

24,50 zł
19,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,90 zł

44
Puzzle 60 elementów. Świnka Peppa. Zabawy w gronie przyjaciół - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Świnka Peppa. Zabawy w gronie przyjaciół
Trefl, 60
Dostępny401 szt.

Zabawy w gronie przyjaciół to puzzle składające się z 60 elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach bohaterów bajki Świnka Peppa. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 32.0 x 22.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

11,97 zł
10,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,80 zł

45
Między prawem i sprawiedliwością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między prawem i sprawiedliwością
Dostępny27 szt.

Wywiad rzeka z prof. Adamem Strzemboszem to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć głęboki spór polityczno-prawny, który podzielił dziś Polskę na pół. Nie bez powodu prof. Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, w ostatnich miesiącach stał się najważniejszym autorytetem protestujących w obronie niezawisłości sądów i trójpodziału władzy. Biografia Profesora w naturalny sposób wprowadza do rozmowy tematy dotyczące systemu PRL i przemian ustrojowych, m.in. tworzenie polskiego sądownictwa, postawy sędziów wobec "Solidarności" i stanu wojennego, obrady Okrągłego Stołu czy wreszcie powstawanie ładu instytucjonalnego III Rzeczpospolitej. Są one dla rozmówców punktem wyjścia do refleksji nad wartościami takimi jak sprawiedliwość społeczna, granice władzy sędziowskiej czy stosunki między władzą świecką a duchowną. Smaku dodają książce anegdoty z udziałem najważniejszych aktorów historii politycznej końca XX wieku: Wojciecha Jaruzelskiego, Jacka Kuronia, Adama Michnika czy obu braci Kaczyńskich.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

46
Posłaniec burzy. Tom 3. Wędrowiec cienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Posłaniec burzy. Tom 3. Wędrowiec cienia
Dostępny110 szt.

Zane Obispo cieszył się na myśl o rozpoczęciu nauki w Szamańskim Instytucie Wyższej Magii nie tylko dlatego, że miał wtedy znów zobaczyć się z Brooks, swoją najlepszą przyjaciółką. Po prostu wszystko byłoby lepsze od tych trzech miesięcy, które spędził na szukaniu bogurodzonych w towarzystwie paskudnego demona potrafiącego ich (dosłownie) wywęszyć. Kiedy jednak Zane odnajduje ostatniego nastolatka na liście, okazuje się, że w rzeczywistości chodzi o bliźnięta – brata i siostrę – które próbują nie dopuścić, aby pewien tajemniczy artefakt wpadł w niewłaściwe ręce. Gdy dochodzi do szokującej zdrady, Zane trafia do SZIWM szybciej, niż miał nadzieję. Jeszcze bardziej szokująca okazuje się wiadomość, że majańscy bogowie zaginęli. Unieszkodliwili ich Kamazotz, bóg nietoperz, i Ixquic, zwana też Krwawym Księżycem, a ich kolejny cel stanowią bogurodzeni. Złowrogim bogom brakuje do szczęścia tylko jednego – przedmiotu ukrywanego przez bliźnięta. Zane wie, że bogurodzeni nie mają na tyle mocy, aby stanąć do walki z Kamazotzem, Ixquic i ich armią. Być może istnieje szansa na ocalenie bogów, ale w tym celu trzeba odnaleźć magiczny kalendarz, który widzi w czasie i w przestrzeni… Nie wspominając o konieczności przeniesienia się trzydzieści lat w przeszłość. W Wędrowcu cienia Zane wyrusza wraz z przyjaciółmi na najtrudniejszą do tej pory wyprawę, wyprawę, która przez jeden popełniony przez nich błąd może zmienić historię, a co gorsza, unicestwić wszechświat.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

47
Zarys astrologii porównawczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys astrologii porównawczej
Dostępny7 szt.

Poznaj swojego partnera dzięki astrologii porównawczejZdarzają się sytuacje, gdy szczególnie zależy nam na dogłębnym poznaniu swojego partnera np. kobieta chce wiedzieć, czy może być szczęśliwa z wybranym partnerem. Podobnej informacji szuka para, gdy przeżywa kryzys, a także kierownik chcący zatrudnić nowego pracownika, uczeń mający problemy z nauczycielem, czy nawet pacjent, chcący bliżej poznać lekarza, który będzie go operował... Przykłady można mnożyć bez końca, bo życie dostarcza nam codziennie nowych sytuacji, w których możemy wykorzystać astrologię porównawczą. Za jej pomocą możemy zbadać nie tylko kim jest nasz partner, ale również jak będzie układała się nasza ,,współpraca".Horoskop partnerski to coś więcej niż dopasowanie znaków zodiakuHoroskop porównawczy (zwany również partnerskim lub horoskopem miłosnym) sporządzony dokładnie na minutę urodzenia, uwzględniający precyzyjne współrzędne geograficzne miejsca narodzin pozwala na ustalenie, w którym momencie życia pewne elementy charakteru człowieka uwydatnią się czy nabiorą znaczenia w zmieniających się kolejach losu. To coś więcej niż dopasowanie do siebie znaków zodiaku, w tym przypadku astrolog z ogromną dokładnością dokładnie ustala pozycje planet lub stopnie ascendentu czy medium coeli. Następnie dokonuje szczegółowego porównania i wnikliwej interpretacji osiągniętych wyników. Wszystko po to, aby uzyskać jak najbardziej dokładny i wartościowy horoskop porównawczy.Coś więcej niż książka o astrologiiKsiążka Alexandra von Pronay w znacznym stopniu pozwala uchylić rąbka tajemnicy, a przy wprawnym posługiwaniu się nią, określić podstawowe cechy relacji łączących ze sobą dwoje ludzi. Analiza porównawcza pozwala z dowolnym wyprzedzeniem podać okresy krytyczne dla tych stosunków i określić, w jakiej sferze życia najsilniej się one ujawnią (...). Z pełnym przekonaniem twierdzę, że nie ma innej wiedzy, niż zaawansowana wiedza astrologiczna, która umożliwiałaby nam niemal bezbłędne (wszystko zależy od dokładności danych oraz ilości poświęconego tej sprawie czasu) określenie wzajemnego na siebie oddziaływania i wpływu dwojga osób, dowolnej zresztą płci i w dowolnej zupełnie sprawie, a w dodatku w dowolnym także przedziale czasowym. (...) / fragmenty przedmowy dr. LESZKA WERESAPoznaj swojego partnera dzięki astrologii porównawczej

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

48
Zdrowie na talerzu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie na talerzu
Dostępny8 szt.

Jedzenie jako źródło zdrowiaJedzenie jest podstawą naszego życia i jego siłą napędową... inwestując w zdrowe odżywianie teraz - inwestujesz w swoje zdrowe życie później!Kompletny przegląd dylematów współczesnego konsumentaZdrowie na talerzu to kompleksowy przegląd problemów współczesnych konsumentów, którzy narażeni na chemicznie modyfikowaną żywność, toną w jałowych ofertach producentów. Autorka radzi jak z tej walki wyjść obronną ręką, tym bardziej, że stawka jest nie byle jaka - chodzi przecież o nasz zdrowie!Dobra inwestycja w przyszłośćTo pozycja dla wszystkich tych, którzy wolą zapobiegać niż leczyć - inwestując w zdrowe odżywianie teraz - inwestujesz w swoje zdrowe życie później!Tajemnice zdrowotnego ABCPrzystępnym językiem, okraszonym poczuciem humoru i kulinarnymi ciekawostkami, autorka opisuje ,,od kuchni" tajniki zdrowotnego ABC. Obala mity dotyczące żywienia, demaskuje świat kolorowych opakowań i ich ,,zdrowej" zawartości, by w zamian ukazać bogactwo, które rozciąga się w zasięgu ręki. Zabiera nas w podróż po kuchni pełnej naturalnych lekarstw, których potencjału nie wykorzystujemy.Jak kupować świadomie?Autorka daje praktyczne rady, jak poruszać się w gąszczu półek sklepowych tak, aby znaleźć wartościowe produkty. Uczy trudnej sztuki odczytywania etykiet na towarach i interpretowania ich składu. Za pomocą załączonych wskazówek każdy będzie mógł indywidualnie, adekwatnie do swoich potrzeb, dopasować drogę wyjścia z żywieniowej ślepej uliczki.Sposób ba długie życieTo pozycja, dzięki której ułożysz swoje indywidualne menu długowieczności, a każda potrawa zainspirowana książką będzie zdrowiem na talerzu...

24,80 zł
17,86 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,94 zł

49
Grzyby naszych lasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzyby naszych lasów
Dostępny29 szt.

Publikacja prezentuje 42 gatunki grzybów rosnących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, w jakich lasach rosną, jak wyglądają młode owocniki, a jak starsze i czy gatunek jest jadalny, niejadalny, czy też trujący, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki grzybów. Między kartami wpięta jest kalka, na którą dzieci mogą przerysowywać grzyby, a tym samym łatwiej je zapamiętać. Na końcu zeszytu znajduje się quiz do rozwiązania oraz dyplom dla młodych czytelników. Zeszyt przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i młodszych klas szkoły podstawowej.

19,00 zł
13,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,13 zł

50
Rodzeństwo Montague. Tom 1. Poradnik dla dżentelmena o występku i cnocie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzeństwo Montague. Tom 1. Poradnik dla dżentelmena o występku i cnoc...
Dostępny159 szt.

Bestseller „New York Timesa” i zdobywca licznych nagród! Powieść, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie. Wciągająca i zabawna historia udowadniająca, że warto korzystać z życia niezależnie od wszystkiego i wszystkich. XVIII wiek. Henry Montague, dla przyjaciół Monty, jest przypadkiem beznadziejnym. Jego ojciec zrobił wszystko, aby wychować go na prawdziwego dżentelmena, ale nawet najlepsze szkoły nie mogły wybić chłopakowi z głowy zabaw, hulanek, a także chętnych do grzania łoża dziewcząt i... chłopców. Roczna podróż po Europie, w której towarzyszyć będzie mu jego siostra Felicity i najlepszy przyjaciel Percy, to ostatnia szansa na korzystanie z młodości. Kiedy Henry wróci, ma się stać prawdziwym lordem, godnym swojego nazwiska i statusu społecznego. Jeżeli jednak do jego ojca dotrą jakieś plotki o niestosownym prowadzeniu się, Monty zostanie wydziedziczony i odcięty od rodzinnej fortuny. I tak już dość szkodził ich rodowemu nazwisku. Na nieszczęście ojca chłopak ma zupełnie inne plany. Po pierwsze: musi uwieść Percy'ego, w którym jest zakochany na zabój. Po drugie: chce poradzić sobie ze złośliwościami Felicity, która niedługo rozpocznie naukę w prywatnej szkole. Po trzecie: pragnie po prostu korzystać z życia, póki jeszcze może. Czy Monty pójdzie swoją własną drogą? Czy młodzieńcze uczucie zamieni się w prawdziwą miłość? Czy chłopak w końcu będzie szczęśliwy?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

Wróć do góry