hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.02.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 3 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Łempicka. Malarstwo (Maria Anna Potocka), na drugim Strażniczka Słońca (Maja Lunde, Lisa Aisato). Kolejny produkt to Feluś i Gucio grają w sylaby (Nasza Księgarnia - gry) oraz Zgadnij kto to? (wersja podróżna) (Hasbro).
1
Łempicka. Malarstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łempicka. Malarstwo
Dostępny101 szt.

Tamara Łempicka (1898-1980) to najbardziej znana polska artystka na świecie. Jej obrazy należą do najchętniej kupowanych i osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Królowa art déco pochodziła z zamożnej, wpływowej rodziny. Od najmłodszych lat interesowała się sztuką, z którą często obcowała. Elegancka, błyskotliwa skandalistka w Paryżu zrobiła furorę swymi portretami o świetlistych, żywych kolorach z wyraźnymi cieniami i w niestandardowej stylizacji. Z tego okresu pochodzą „Autoportret w zielonym bugatti”, „Portret Iry P.” oraz akty „Andromeda” i „Kobieta z gołębiem”. Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych malowała głównie portrety gwiazd Hollywood, słynąc przy tym z bujnego i dekadenckiego stylu życia. Szczególne miejsce w twórczości Łempickiej zajmują akty. Doskonałym przykładem jest Piękna Rafaela, arcydzieło art déco, które oddaje zmysłowość modelki i akcentuje jej cielesność.

24,90 zł
14,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 9,96 zł

2
Strażniczka Słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażniczka Słońca
Dostępny242 szt.

Nowa, urzekająca ilustracjami, mądra książka dla młodych czytelników stworzona przez autorki niezapomnianej Śnieżnej siostry! Po zimie nadchodzi wiosna! Czy aby na pewno? Kłujące w nos promienie słońca są dla Lilii tylko majaczącym w zakamarkach dziecięcej wyobraźni wspomnieniem. Słońce zniknęło, gdy miała niespełna rok. Jej świat jest szary, ponury i zasnuty deszczem. Dzień zlewa się tu z nocą. A nasiąknięta wodą ziemia od dawna nie rodzi plonów… Skąd zatem dziadek dziewczynki, jedyna bliska jej osoba, co trzy dni przynosi soczyste warzywa i owoce, by nakarmić mieszkańców wioski? Czy to możliwe, że udało mu się wyhodować te cuda w zapuszczonej szklarni, do której broni dostępu? A może skrywa inną tajemnicę? I gdzie, do licha, podziało się słońce? Pewnego dnia ciekawość zawiedzie Lilię do zakazanego lasu, na sekretną ścieżkę, do ukrytej, zielonej doliny… Dziewczynka odnajdzie przyjaźń i znów poczuje na twarzy ciepłe promienie! Jednak czy mają one jedynie życiodajną moc? Strażniczka Słońca to pełna przygód opowieść o stracie i towarzyszącej jej goryczy, walce z lękiem, ale też o miłości, szczęściu, nadziei na nową wiosnę oraz o tym, jak ważne są w przyrodzie równowaga i następujące po sobie pory roku. Bo to właśnie zimę, wiosnę, lato i jesień norweskie autorki postanowiły uczcić cyklem pięknych książek. O zimie opowiada obsypana nagrodami Śnieżna siostra. Strażniczka Słońca to historia o tęsknocie za wiosną. A Maja Lunde i Lisa Aisato pracują już nad dwiema kolejnymi powieściami. Każda z nich zachwyci ilustracjami, wyciśnie wiadra łez i wywoła uśmiech na twarzach czytelników. Gwarantujemy! „Piękna” – „Dagbladet”. „Łatwa do pokochania!” – „VG”. „Wciągająca niczym hollywoodzki thriller!” – „Aftenposten”.

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

3
Feluś i Gucio grają w sylaby - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feluś i Gucio grają w sylaby
Nasza Księgarnia - gry, od 5 lat
Dostępny119 szt.

Feluś i Gucio zapraszają do wspólnej zabawy w układanie sylab! Ta gra edukacyjna, przepięknie ilustrowana przez Mariannę Schoett, daje możliwość układania dwu- oraz trzysylabowych słów, a opisane w instrukcji warianty różnicują rozgrywkę, czyniąc każdą niepowtarzalnym przeżyciem. W pudełku są 4 unikatowe plansze (na rewersie każdej z nich znajdują się nowe trzysylabowe hasła), 60 płytek z ilustracjami i 48 dwustronnych płytek z sylabami. Dołączony do zestawu separator sprawi, że po zabawie każdy element gry będzie miał swoje miejsce i nową zabawę będzie można rozpocząć błyskawicznie! Wymiary opakowania: 25.0 x 250. x 4.0 cm

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

4
Zgadnij kto to? (wersja podróżna) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgadnij kto to? (wersja podróżna)
Hasbro, od 6 lat
Dostępny26 szt.

Gra w odgadywanie twarzy! Kompaktowe „Zgadnij kto to?”! Przed Tobą długa podróż autokarem? A może spędzasz wakacje na łódkach? Albo po prostu chcesz się odprężyć na przerwach między lekcjami w szkole? Nic prostszego. Wymiary opakowania: 24.0 x 16.0 x 5.0 cm

53,90 zł
49,05 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,85 zł

5
W zdrowym ciele zdrowy mózg, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W zdrowym ciele zdrowy mózg, wydanie 2
Dostępny805 szt.

Fenomenalny bestseller, który odkrywa tajemnice mózgu. Książka szwedzkiego psychiatry, autora bestsellera Wyloguj swój mózg, w praktyczny i zrozumiały sposób tłumaczy, jak korzystna dla mózgu i samopoczucia jest aktywność fizyczna. Nawet niewielkie dawki ruchu pomogą Ci zredukować stres i niepokój. Mogą też w znaczny sposób poprawić sprawność i wydajność mózgu. 20 minut biegu lub spaceru pozwoli Ci lepiej się koncentrować i podniesie poziom dopaminy. Jaka jest optymalna dawka treningu dla Twojego mózgu? Jak aktywność fizyczna wpływa na pamięć i starzenie się? Czym jest euforia biegacza? Które proste ćwiczenia najlepiej wykonać przed stresującym spotkaniem lub podjęciem trudnej decyzji? Jak w pełni wykorzystać potencjał i najnowszą wiedzę o działaniu mózgu? W czym mogą mu pomóc proste czynności, takie jak codzienny spacer z psem lub droga do pracy? Ruch nie tylko pobudza Cię i sprawia, że czujesz się lepiej, ale także korzystnie wpływa na pamięć, nastrój, sen, wspomaga Twoją kreatywność i odporność na stres. Poznaj fascynujące odkrycia naukowe, dzięki którym lepiej zrozumiesz tajemnice mózgu i zadbasz o zdrowie i lepsze samopoczucie. Anders Hansen – bestsellerowy i nagradzany autor. Psychiatra, autor badań o wpływie sportu i technologii na mózg. W tej książce tłumaczy, jak najnowsze odkrycia neurobiologii wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie i w jak sposób możemy tę wiedzę wykorzystać w codziennym życiu.

44,99 zł
30,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

6
Kodowanie i inne zabawy bez komuptera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie i inne zabawy bez komuptera
Dostępny117 szt.

Doskonała pozycja wpierającą rozwój dziecka, rozwijająca logiczne myślenie i wspomagająca naukę przez zabawę. Wiele ciekawych ćwiczeń pozwalających na tworzenie rozwiązań, doświadczanie własnej sprawności w rozwiązywaniu problemów. Ta książka jest wspierającym doświadczeniem przekładającym się na wszystkie aspekty życia. Dziecko obserwuje, analizuje, wnioskuje, uczy się spostrzegawczości, cierpliwości, myślenia przyczynowo-skutkowego. Zawarte ćwiczenia pobudzają do myślenia zarówno kreatywnego jak i krytycznego. W książce łamigłówki logiczne, zadania matematyczne, szyfry i obrazkido rozkodowywania oraz wiele innych rozwijających zabaw. Szczególnie polecamy! Książeczka dla dzieci w wieku 7-12 lat.

14,90 zł
9,24 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 5,66 zł

7
Smak zdrowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Smak zdrowia
Dostępny6 szt.

Kolejna część bestsellerowych "Smaków" Agnieszki Maciąg, której książki sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 450 000 egzemplarzy. "W tej książce z wielką radością dzielę się moją największą pasją - dbaniem o zdrowie i życiem w zgodzie z naturą. Jako dojrzała kobieta w 2006 roku postanowiłam zupełnie zmienić życie i wziąć swoje zdrowie i szczęście we własne ręce. Od tego czasu nieustannie się rozwijam, korzystam z darów natury, ziół, mądrości ajurwedy i medycyny chińskiej, a także polskiej medycyny naturalnej. Dzięki temu już od wielu lat ani ja, ani moi bliscy nie przyjmujemy antybiotyków, leczymy się wyłącznie za pomocą metod naturalnych. W 2012 roku, miesiąc przed moimi 43 urodzinami, urodziłam moją ukochaną córeczkę - w domu, siłami natury. Mogłam to zrobić, ponieważ stałam się osobą całkowicie zdrową. Poznaj moje przepisy na naturalne leki oraz zdrowe napoje i potrawy, bezpieczne diety oczyszczające, a także jak w sposób holistyczny wprowadzić do życia spokój, radość i dobrą energię. Ta książka to moje odkrycia - niech dobrze służą również Tobie! Życzę Ci szczęśliwego, zdrowego, spełnionego życia! Z miłością" Agnieszka

59,99 zł
41,39 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,60 zł

8
Kodowanie jest fajne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodowanie jest fajne
Dostępny55 szt.

Doskonała pozycja wpierającą rozwój dziecka, rozwijająca logiczne myślenie i wspomagająca naukę przez zabawę. Wiele ciekawych ćwiczeń pozwalających na tworzenie rozwiązań, doświadczanie własnej sprawności w rozwiązywaniu problemów. Ta książka jest wspierającym doświadczeniem przekładającym się na wszystkie aspekty życia. Dziecko obserwuje, analizuje, wnioskuje, uczy się spostrzegawczości, cierpliwości, myślenia przyczynowo-skutkowego. Zawarte ćwiczenia pobudzają do myślenia zarówno kreatywnego jak i krytycznego. W książce łamigłówki logiczne, zadania matematyczne, szyfry i obrazki do rozkodowywania oraz wiele innych rozwijających zabaw. Szczególnie polecamy! Książeczka dla dzieci w wieku 8-13 lat.

14,90 zł
9,24 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 5,66 zł

9
Wiersze wszystkie. Wydanie uzupełnione - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze wszystkie. Wydanie uzupełnione
Dostępny1983 szt.

Nowe (2021), uzupełnione wydanie Wierszy wszystkich Czesława Miłosza pozwala prześledzić ewolucję twórczą poety. Przede wszystkim jednak daje możliwość podziwiania wielości gatunków i tonacji, nastrojów i stylów. Takim bogactwem nie obdarzył literatury polskiej nikt poza Miłoszem: to wiersze religijne obok utworów przesyconych zmysłowością i opiewających urodę świata, ocalane od zapomnienia portrety ludzi obok traktatów poetyckich i teologicznych, piosenki i elegijne medytacje obok haiku i zapisów olśnień. W pięknej i mądrej poezji Miłosza rozczytywać się będą pokolenia. „Teraz, jak nigdy przedtem, widzimy, że jest równy najlepszym w XX wieku. Jest ich trzech albo czterech – poza Miłoszem to Eliot, Kawafis, Mandelsztam. Pisali w bardzo złych czasach, ale potrafili skondensować tragiczne doświadczenia swojej epoki aż do niewidzialnego punktu, w którym rodzi się nadzieja.” – Tomas Venclova "Dzień taki szczęśliwy. Mgła opadła wcześnie, pracowałem w ogrodzie. Kolibry przystawały nad kwiatem kaprifolium. Nie było na ziemi rzeczy, którą chciałbym mieć. Nie znałem nikogo, komu warto byłoby zazdrościć. Co przydarzyło się złego, zapomniałem. Nie wstydziłem się myśleć, że byłem, kim jestem. Nie czułem w ciele żadnego bólu. Prostując się, widziałem niebieskie morze i żagle." Czesław Miłosz, „Dar”

99,99 zł
76,99 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

10
Thorgal. Tom 9. Łucznicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 9. Łucznicy
Dostępny32 szt.

Thorgal powraca na rodzinną wysepkę. W drodze powrotnej zaskakuje go sztorm. Wzburzone fale powodują, że jego łódź zderza się z łodzią młodzieńca Tjalla i tonie. Tjall chce pomóc Thorgalowi i zawozi go do swego wuja, który jest znanym w całej okolicy wytwórcą broni i dlatego też zaopatrują się u niego najemnicy, chcący wystąpić na mających się niedługo odbyć zawodach łuczniczych. Nagroda jest na tyle duża, że Thorgal mógłby za nią kupić nową łódź i wrócić do rodziny, dlatego też decyduje się przystąpić do turnieju. Właśnie w tym albumie główny bohater poznaje młodą, piękną i krwiożerczą wojowniczkę Kriss de Valnor, która jeszcze nie raz pojawi się w jego życiu...

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

11
Czarna góra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna góra
Dostępny6175 szt.

Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci. Mistrz Opowiadań odkrywa kolejne tajemnice swoich bohaterów. Tym razem wyjątkowo przewrotnie! Jeśli zastanawialiście się kiedyś, kim był Paweł Skórzewski, zanim został Doktorem Skórzewskim, teraz się tego dowiecie. Dowiecie się także do czego może się przydać pobyt w szpitalu psychiatrycznym, ile może człowieka kosztować imperatyw moralny (w przeliczeniu na złotówki) oraz co łączy Roberta z Marszałkiem Piłsudskim. Dla wyjątkowo zainteresowanych: relacja z ocalenia carewicza Aleksandra z pomocą... polskiej bomby atomowej.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

12
Edzio i przyjaciele. Tom 8. Edzio i nocna wyprawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edzio i przyjaciele. Tom 8. Edzio i nocna wyprawa
Dostępny51 szt.

Jest noc. Wszyscy mieszkańcy polany śpią. Wszyscy, tylko nie Edzio. Wiewiórek nie może zasnąć. Nagle słyszy jakiś dziwny dźwięk. Stuk, stuk, stuk, coś jakby... stukanie. Przestraszony Edzio idzie na górę do dziupli Jerzego. Może puchacz nie śpi, a w dodatku wie, co to tak stuka? Puchacz nie śpi, szyje kostium smoka i nie słyszał o strasznych stukaniach. Przyjaciele postanawiają wyruszyć na ich poszukiwania. Co przyniesie wyprawa w ciemną noc? To już ósma część historii Edzia i jego przyjaciół. Pojawia się nowa bohaterka – nietoperzyca Mania! Ta historia jest o tym, że czasami boimy się ciemności. Na szczęście mamy przyjaciół, którzy pomogą i sprawią, że ciemna noc też może być piękna i miła.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

13
Kubek treningowy, pszczoła - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubek treningowy, pszczoła
Skip Hop
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy kubek do nauki samodzielnego picia dla dzieci od 12 miesiąca życia. Z łatwością zmienia się z kubka dla malucha w kubek dla większego dziecka, kiedy użytkownik stanie się już ekspertem do spraw picia prosto z kubka. Kubek jest półprzejrzysty, dzięki czemu można łatwo kontrolować poziom napoju. Kubek treningowy ma nieruchomą, kwadratową podstawę i dwa różne ustawienia: wolny lub szybki przepływ - w zależności od poziomu zaawansowania dziecka. Dzięki pokrywce blokującej, bardzo dobrze nadaje się na spacery. Kiedy dziecko już dobrze sobie radzi, można zdjąć zakrętkę i używać kubka w standardowej formie. Pojemność: 266 ml Wymiary: 8.0 x 8.0 x 13.0 cm

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

14
Thorgal. Tom 16. Wilczyca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 16. Wilczyca
Dostępny22 szt.

Po długich wędrówkach Thorgal z rodziną wreszcie wracają do wioski, w której się wychowali. Tam Aarcia pragnie urodzić ich drugie dziecko. Niestety, nowy król Wikingów – Wor Wspaniały chce, aby Thorgal towarzyszył mu podczas nowej wyprawy wojennej. Gdy Thorgal odrzuca jego propozycję, ściąga na siebie i swoją rodzinę srogą zemstę króla. Rozpoczyna się szybka ucieczka. Ciężarna Aaricia szuka schronienia w lesie, nieubłaganie zbliża się też czas porodu...

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

15
Długopis automatyczny Parker Jotter Nieb/limon Op2szt B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
38,97 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,93 zł

16
Scaling Up - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scaling Up
Dostępny162 szt.

Nowe wydanie bestsellerowego podręcznika do rozwoju biznesu! Podręcznik, który zdobył osiem ważnych międzynarodowych nagród, w tym: International Book Awards w kategorii General Business. National Indie Excellence Award w kategorii General Business. Readers' Favorite International Book Award Gold Medal w kategorii Non-Fiction Business. Scaling Up to zaktualizowane i uzupełnione wydanie klasycznego już Mastering the Rockefeller Habits. Verne Harnish i ekipa Scaling Up wykorzystują strategiczne, ponad trzydziestoletnie doświadczenie, by pokazać, jak w odpowiedni sposób rozwinąć swój biznes. Książka podzielona została na cztery główne części, w których omawiane są najważniejsze elementy skalowania każdej firmy: ludzie, strategia, realizacja, pieniądze. Harnish wychodzi od relacji między pracownikami a zarządem. Pokazuje, w jaki sposób przygotować strategię i jak zabrać się do jej realizacji, by na koniec opowiedzieć o wyzwaniach finansowych związanych ze skalowaniem biznesu. Wszystko to w oparciu o praktyczne narzędzia (wśród nich Jednostronicowy Plan Strategiczny, z którego skorzystało już 40 tysięcy firm na całym świecie), które ułatwią wprowadzenie kolejnych zmian w firmie. Autor przechodzi od razu do sedna, już od pierwszych stron ucząc czytelnika nawyków Rockefellera. Scaling Up to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy chcą przeskalować swój biznes lub dowiedzieć się, jak urosnąć i nie stracić.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

17
Szósta klepka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szósta klepka
NiedostępnyBrak

świat widziany oczami zakompleksionej nastolatki wcale nie jest różowy. Cesia Żak, młoda, pogodna dziewczyna mieszkająca wraz z rodziną w żółtym domku z wieżyczką na co dzień zmierza się z kłopotami różnego rodzaju. Piękna starsza siostra przyprawia ją o kompleksy, w szkole musi znosić gbura Jerzego, maleńkie dziecko krzyczy tuż za ścianą, a pralka znów zalała sąsiadów z dołu... Na dodatek, kiedy tylko pojawia się problem, rodzina szturmem biegnie do Cesi po pomoc. Dziewczyna postanawia zaprotestować. W jaki sposób to uczyni? Czy rodzina ją zrozumie i doceni? Czy Cesia znajdzie w końcu miłość?

30,90 zł
24,10 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,80 zł

18
Ojczyzna jabłek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojczyzna jabłek
Dostępny39 szt.

Historia, która od dawna czekała, by ją opowiedzieć. Okolice Soliny. II wojna światowa dobiegła końca. Oficjalnie. W etnicznym i narodowościowym tyglu południowo-wschodniej Polski koniec świata ma dopiero nadejść. Jelko Rabik mieszka w Pasice, wiosce, nad którą góruje mała cerkiew. Jak większość tutejszych jest Bojkiem, a jego rodzina, na czele z Fedorem, ojcem siedmiu synów, cieszy się dużym szacunkiem sąsiadów. Nieopodal, we wsi Bereżnica Niżna, żyje rodzina Niny Gocz. Jej matka, katoliczka, pochodzi z jednej z nielicznych w okolicy polskich rodzin, zaś ojciec jest Łemkiem, za którym z Beskidu Niskiego przywędrowały krewniaczki. Nina została wychowana po łemkowsku, mówi po polsku, chodzi do cerkwi. Jelko kocha się w Ninie. Wie o tym chasyd Mozes Halberstam, którego Jelko odwiedza, by prosić o radę. Do ziemianki pod bojkowską chatą, w której wciąż ukrywa się Żyd, docierają różne plotki. Ciągle jednak brakuje wieści o cadykach, którzy, mimo zakończenia wojny, nadal nie wrócili. Bo co to znaczy „zniknęli”? Wszyscy? Gdzie? Jelko nie wie. Nie wie też jego ojciec, który z coraz większym niepokojem spogląda w przyszłość i na pobliskie lasy. Bo to z nich – po odejściu Niemców i przejściu Sowietów – do wsi przychodzą kolejni „wyzwoliciele”: Ukraińska Powstańcza Armia, Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, Wojsko Polskie, Milicja Obywatelska albo bandy podszywające się pod kogo bądź. W końcu – jak twierdzi Mozes – to, że Niemcy odeszli, wcale nie musi oznaczać, że zrobiło się bezpieczniej. I co mieli na myśli sowieccy agitatorzy, którzy namawiali do wyjazdu na wschód, nim będzie za późno? Wkrótce wszystko staje się jasne. Rozpoczyna się akcja „Wisła”. Ruszają przesiedleńcze transporty. Czy tam, gdzie zostaną rzuceni bohaterowie, uda im się odnaleźć siebie nawzajem i własną tożsamość?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

19
Chłopak w sukience, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopak w sukience, wydanie 2
Dostępny216 szt.

Zwyczajne miasteczko, zwyczajny dom, zwyczajny chłopak. Jeśli książka Davida Walliamsa tak się rozpoczyna, oznaczać to może tylko jedno – szykujcie się na coś niezwykłego... co może przydarzyć się każdemu z was. Dzieci lubią się przebierać, a jeśli ktoś z dorosłych powie, że nie chciałby, ani na chwilę, zamienić się miejscami ze sławnym aktorem czy sportowcem – nie wierzcie mu. To przecież ogromnie ciekawe być przez moment kimś innym. Tak też myśli Dennis, bohater książki Chłopak w sukience, który nie dość, że interesuje się modą, to jeszcze za namową swojej koleżanki ze szkoły, ubiera jedną z jej kreacji i udaje dziewczynę z Francji. Niestety, cała intryga wychodzi na jaw, a chłopak zostaje wyrzucony ze szkoły. Tuż przed najważniejszym meczem sezonu, w którym musi zagrać, bo jest najlepszym napastnikiem swojej drużyny. Czy Dennis zagra w tym meczu? Kto zdobędzie puchar? Dowiecie się, jeśli przyjdziecie na szkolne boisko...

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

20
Puzzle maxi 24 elementy. Myszka Miki w gronie przyjaciół - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle maxi 24 elementy. Myszka Miki w gronie przyjaciół
Trefl, 24
Dostępny301 szt.

Myszka Miki w gronie przyjaciół to puzzle składające się z 24 maxi elementów, zaprojektowane z myślą o fanach kultowej bajki Myszka Miki. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 60.0 x 40.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

23,04 zł
19,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,46 zł

21
Egipt haram halal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egipt haram halal
Dostępny7 szt.

Egipt. Haram halal Piotra Ibrahima Kalwasa to książka egzotyczna Polak-muzułmanin, mieszkaniec Aleksandrii Piotr Ibrahim Kalwas opisuje swój Egipt. Współpracujący z „Dużym Formatem” reporter odkrywa przed nami to wszystko, co ciekawi przyjezdnych. Otwiera przed nami świat „haram” i „halal”. „Haram” – to zakaz, „halal” – przyzwolenie. Kalwas opisuje Egipt nieoczywisty. Często patrzy na ten kraj ze swojego ulubionego balkonu, ale to nie znaczy, że ma perspektywę człowieka, który jest ponad tym co opisuje. Przejmująca książka.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

22
Barbie. GWX93 Ken na wózku inwalidzkim - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. GWX93 Ken na wózku inwalidzkim
Barbie, Mattel
Dostępny117 szt.

Barbie i Ken zachęcają dzieci do tworzenia opowieści osadzonych w prawdziwym świecie i podążania za marzeniami. Dzięki różnym odcieniom skóry, sylwetkom, stylom, kolorom oczu, fryzurom, typom i barwom włosów te zabawki odzwierciedlają różnorodność świata. Ken na wózku inwalidzkim jest gotowy na nowe przygody. Rampa ułatwia mu poruszanie się po „Idealnym domku dla lalek Barbie” (sprzedawany oddzielnie). Lalki Fashionistas dają dzieciom nieskończone możliwości opowiadania historyjek, wyrażania siebie oraz odkrywania, że moda to wyśmienita zabawa dla każdego! W zestawie jest 1 lalka w ubranku oraz akcesoria.

113,22 zł
101,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,32 zł

23
Thorgal. Tom 21. Korona Ogotaia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 21. Korona Ogotaia
Dostępny26 szt.

Dwudziesty pierwszy tom przygód Thorgala, kontynuacja historii z tomu Piętno wygnańców. Na początku komiksu giną wszyscy – Shaigan, Thorgal, Kriss, Aaricia, Louve, Jolan... I co dalej z serią, która traci bohaterów? Otóż to samo pytanie zadali sobie bogowie, zatem zesłali tajemniczego Jaaxa, który ożywia Jolana i nakazuje mu odnaleźć przepełnioną mocą koronę Ogotaia, którą kiedyś Thorgal zatopił. Za jej pomocą można odwrócić los, cofnąć czas, a w rezultacie uratować nie tylko rodzinę Thorgala, ale nawet złą Kriss de Valnor...

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

24
Cudowna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

25
Szczęśliwy dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwy dom
Dostępny1055 szt.

Szczęściarzem jest ten, kto ma zawsze dokąd wracać. Do szczęśliwego domu, który pozwoli przeczekać każdą burzę i da swoim mieszkańcom siłę do kolejnego kroku. Bo z każdej sytuacji jest wyjście. Trzeba je tylko odnaleźć. Dom Heleny i Jana, położony na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery, dorosłe córki. Z ganku można zejść prosto do ogrodu, jabłonie szumią łagodnie, rodzą piękne dorodne jabłka i trwają. Każda z czterech córek, Maryla, Gabrysia, Julia i Aniela może w każdej chwili schronić się w jego przytulnym wnętrzu. Jan, dżentelmen starej daty, właściciel małej księgarni stworzył piękny dom. Dla ukochanej żony i córek. Ale po latach widzi, że coś się w tym pięknym planie nie zgadza. Dzieci, które wyrosły w tak niezwykłej atmosferze nie potrafią dobrze ułożyć sobie życia. Córki błądzą i wciąż podejmują złe decyzje. Dlaczego? Czterdziesta rocznica ślubu zbliża się wielkimi krokami. Uroczystość, która miała być wielkim, radosnym wydarzeniem zmieni życie wszystkich członków rodziny. Czasem los prowadzi nas swoimi drogami, drwi z planów i celów, jakie sobie wyznaczamy. Bywa, że tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć i kładą się długim cieniem na życiu całej rodziny.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

26
Ciastolina. Naleśniki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina. Naleśniki
Play-Doh, Hasbro
Dostępny70 szt.

Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie nudzi! Tyle pomysłów kryje się w małym pudełeczku! Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Ten zestaw to gratka dla małego szefa kuchni! W opakowaniu znajdziesz patelnię, dzięki której będziesz mógł podrzucać swoje naleśniki – naciśnij guzik, a wzbiją się w powietrze! Twórz śniadaniowe pyszności w 4 różnych kształtach za pomocą foremek i 8 tub ciastoliny, a potem podrzuć i ułóż na talerzu, by polać je udawanym syropem! Wymiary opakowania: 22.0 x 20.0 x 7.0 cm

95,90 zł
86,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,59 zł

27
Naklejki na paznokcie - Zwierzęta brokat - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
8,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,99 zł

28
Thorgal. Tom 29. Ofiara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 29. Ofiara
Dostępny34 szt.

Dwudziesty dziewiąty tom najpopularniejszej w Europie serii komiksowej autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme'a. Jej główny bohater, Thorgal, jest wojownikiem, który walczy z okrucieństwem i niesprawiedliwością. W najnowszym, 29. tomie sagi, cała rodzina wojownika z gwiazd znalazła się w opałach: są wycieńczeni, daleko od domu i nie mają sił, by dalej transportować rannego Thorgala. W dodatku przeciwstawiają się okrutnemu miejscowemu władcy, który poprzysięga im zemstę. Zdesperowana Aaricia prosi o łaskę nordycką boginię Frigg. Czy ta zdecyduje się jeszcze raz pomóc Thorgalowi? Album to prawdziwa gratka dla miłośników fantasy, dawnych wierzeń germańskich, a przede wszystkim samego Thorgala.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

29
Polly Pocket. GTN14 Rozkładany kompaktowy minizestaw, wyścigowy Kucyk - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. GTN14 Rozkładany kompaktowy minizestaw, wyścigowy Kucyk
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Odkryj zupełnie nowy mały świat wielkich przygód dzięki kieszonkowym światom Polly Pocket! Każdy zestaw kryje w sobie jeden motyw tematyczny, sekretne okienka lub drzwiczki, mikrolalki i akcesoria do zabawy. Mały rozmiar sprawia, że każdy zestaw jest idealny do zabrania z sobą w podróż pełną niezapomnianych przygód z Polly Pocket! Wysokość lalki: ok. 3.0 cm Wymiary opakowania: 29.0 x 20.0 x 7.0 cm

54,90 zł
48,86 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,04 zł

30
Thorgal. Tom 22. Giganci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 22. Giganci
Dostępny21 szt.

Dwudziesty drugi tom sagi o Thorgalu, kontynuujący historię z części Korona Ogotaia. Thorgal, który stracił pamięć i znany jest teraz jako wódz piratów, Shaigan Bezlitosny, zostaje zdetronizowany przez swoich wojowników. Uciekając, dostaje się do Asgardu. Za wstawiennictwem Frigg, żony boga Odyna, najwyższy z niebian obiecuje przywrócić Thorgalowi pamięć, jeśli ten zdobędzie w krainie olbrzymów czarodziejski pierścień. Czy Thorgal wreszcie odzyska wspomnienia i odnajdzie rodzinę?

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

31
Coś zabija dzieciaki. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś zabija dzieciaki. Tom 2
Dostępny3 szt.

Kontynuacja jednej z najlepszych nowych serii komiksowych. Małomiasteczkowy horror ze świetnie nakreślonym obyczajowym tłem. „Stranger Things” spotyka „Wiedźmin”? Sprawdźcie. Seria nominowana do nagrody Eisnera.

46,00 zł
39,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,90 zł

32
Plantageneci. Tom 2. Wspaniałe stulecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plantageneci. Tom 2. Wspaniałe stulecie
Dostępny14 szt.

Drugi tom z serii „Plantageneci” obejmuje długi okres panowania Henryka III (1216-1272). Thomas B. Costain, wykorzystując owoce długoletnich badań i swoje umiejętności powieściopisarskie, ponownie udowadnia, że lektura książki historycznej opartej na faktach może być doskonałą rozrywką. W okresie, który obejmuje niniejszy tom, Anglia podjęła wędrówkę ku wolności, ustanawiając zasady rządów demokratycznych, które później zostały przyjęte przez cały świat. Angielscy uczestnicy krucjat przywieźli ze sobą do kraju pierwsze narzędzia, które pozwoliły całkowicie odmienić życie jego mieszkańców: zagraniczne książki, leki, mapy Wschodu i przyprawy, ale zarazem nowe heretyckie doktryny czy nawet nowe choroby. Choć wojny toczyły się tak samo jak wcześniej, a ignorancja nadal władała umysłami ludzi, to stulecie przyniosło im przebudzenie, które miało pchnąć ich ku spektakularnym postępom w dziedzinie sztuki, nauki, filozofii i teologii. Jak zawsze w książkach Costaina, dzieje tej świetnej epoki poznajemy za pośrednictwem bogatej galerii postaci zarówno wielkich, jak i mało znaczących. Znajdujemy tam między innymi obrazowe opisy słabego i wahającego się monarchy Henryka III oraz jego pięknej żony Eleonory Prowansalskiej, która stała się najbardziej znienawidzoną królową Anglii. Spotykamy sławnego męża stanu i żołnierza Szymona de Montfort, którego osobista waśń z rodem królewskim przyniosła wojnę domową; odważnego duchownego Roberta Grosseteste’a, który ukazał swoim uczniom pierwsze przebłyski prawdy naukowej; Rogera Bacona, fascynującego, zagadkowego uczonego o wielkim umyśle, który opracował zasady badań i eksperymentów, kładąc podwaliny pod naukowy postęp. Thomas B. Costain pragnął przedstawić historię Anglii jako barwną i łatwą w odbiorze opowieść skupiającą się na ludziach. We Wspaniałym stuleciu, podobnie jak w Rodzie zdobywców, udało mu się w zachwycający sposób oddać dramatyzm i widowiskowość jednej z najważniejszych epok w dziejach tego kraju. Thomas Bertram Costain (1885-1965) urodził się w Kanadzie, ale w 1920 roku uzyskał obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i redaktor w gazetach kanadyjskich i amerykańskich. Przygodę z twórczością literacką rozpoczął dość późno, bo w wieku 57 lat, jednak to właśnie ona przyniosła mu największą sławę. Napisał wiele książek historycznych, w tym przede wszystkim cykl biograficzny poświęcony dynastii Plantagenetów, opublikowany jako Pageant of England (znany też pod tytułem The Plantagenets). Seria powstała w latach 1949-1962 i złożona jest z czterech tomów. Pierwszy ukazał się w Wydawnictwie Bez Fikcji pod tytułem Ród zdobywców. Oprócz literatury faktu Costain napisał sporo powieści historycznych. Do najpopularniejszych należą romans For My Great Folly (1942) oraz powieści przygodowe The Black Rose (1945) i Silver Chalice (1952; w Polsce opublikowana jako Srebrny Kielich). Dwie ostatnie w związku z sukcesem wydawniczym zostały sfilmowane.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

33
Play-Doh. Zestaw z masą plastyczną - Świnka Peppa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Play-Doh. Zestaw z masą plastyczną - Świnka Peppa
Play-Doh, Play-Doh
Dostępny133 szt.

To Świnka Peppa! Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do stworzenia zabawnych obrazków przedstawiających Peppę, Mamę Świnkę, Tatę Świnkę, małego George'a oraz ich dom! Odciśnij każdą z postaci, a potem dodaj detale, takie jak oczy, buzie i ubrania. Świetny sposób na spędzanie czasu dla dzieci, które uwielbiają Świnkę Peppę! Zawartość zestawu: • 9 tub z kolorową masą plastyczną, • akcesoria do formowania, • nożyk.

95,90 zł
86,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,59 zł

34
Rainbow High. Lalka Cheerleaderka Poppy Rowan - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Lalka Cheerleaderka Poppy Rowan
MGA
Dostępny39 szt.

Legenda głosi, że na końcu tęczy znajduje się garnek złota. Ale prawda jest taka, że ​​to coś jeszcze bardziej niesamowitego... Tylko nieliczni, którzy znają się na modzie, mogą podążać za tęczą do Rainbow High, kolorowej szkoły mody, w której każdy uczy się pokazywać swoje prawdziwe kolory. Przedstawiamy Poppy Rowan w zupełnie innym stylu! Jest teraz cheerleaderką i dopinguje drużynę swojej szkoły! ​Jej kolor to pomarańczowy! Laleczka ma wspaniałe rysy twarzy, długie rzęsy i piękne włosy, które można rozczesać. Jest w pełni ruchoma, jej ramiona i nogi zginają się, więc może przybrać mnóstwo efektownych poz. Jej stylizację dopełnia kucyk z uroczą kokardką i spinką. Poppy ma również pompony, więc może stylowo dopingować drużynę Rainbow High! Zawartość opakowania: • modna lalka Poppy Rowan w stroju cheerleaderk, • para butów, • skarpetki, • pompony, • grzebień do włosów. Rada: Podczas pierwszego rozpakowywania lalki dokładnie umyj jej włosy, aby usunąć żel do stylizacji i pozwól włosom całkowicie wyschnąć. Następnie jej włosy są gotowe do wyszczotkowania. Zbierz całą kolekcję pięknych lalek z „Rainbow High”! Wysokość lalki: ok. 28.0 cm

110,90 zł
104,25 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 6,65 zł

35
Cyberpunk 2077. Trauma Team. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberpunk 2077. Trauma Team. Tom 1
Dostępny47 szt.

Nadia, ratowniczka medyczna pracująca w Trauma Team International, jako jedyna przeżyła misję ratunkową, która zamieniła się w krwawą jatkę. Gdy decyduje się na powrót do pracy i udział w kolejnym zleceniu, odkrywa, że tym razem jego celem jest ocalenie mężczyzny odpowiedzialnego za śmierć jej partnerów z poprzedniego zespołu. Klient jej korporacji utknął na setnym piętrze wieżowca pełnego członków wrogiego gangu. Czy ta misja ma szansę na powodzenie? Autorem scenariusza jest Cullen Bunn (Deadpool, Moon Knight), a rysunki przygotował Miguel Valderrama (Giants). Album zawiera zeszyty miniserii „Cyberpunk 2077: Trauma Team” #1–4.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

36
BIM dla managerów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BIM dla managerów
Dostępny150 szt.

Niniejsza książka stanowi próbę pokazania wartości, jaką niesie ze sobą BIM dla uczestników sektora budowlanego, szczególnie na stanowiskach związanych z zarządzaniem i organizacją procesu. Mowa tu o osobach średniego i wyższego szczebla decyzyjnego, pracujących przy planowaniu, projektowaniu, realizacji i obsłudze inwestycji budowalnych. Drugą grupą mogą być osoby zaangażowane w doradztwo, consulting i analitykę projektów na każdym etapie cyklu życia obiektu. Decyzje podejmowane na tym etapie rzutują na cały cykl życia obiektu. Celem tej książki jest także popularyzacja wiedzy i dobrych praktyk w zakresie wykorzystania BIM wśród osób spoza ścisłego grona ekspertów i praktyków. Pamiętajmy - BIM to nie oprogramowanie! BIM to metodyka ukierunkowana na wymianę informacji w pełnym cyklu życia obiektu budowalnego, dzięki zastosowaniu właściwych procesów, technologii i wykwalifikowanej kadry. Niezależne raporty pokazują, że dzięki wdrożeniu BIM można zredukować koszty całkowite realizacji obiektu na poziomie od 5% do 25%. Co jeszcze ważniejsze, zakłada się, że kompleksowa, poprawnie zaimplementowana strategia cyfryzacji sektora, obejmująca BIM, pozwoli oszczędzić do 33% kosztów cyklu życia obiektu. BIM jest odpowiedzią na cyfrową rewolucję. Dlatego też każda firma budowlana rozważającą cyfrową transformację, musi brać pod uwagę metodykę BIM, jako główny element strategii.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

37
Pakiet Siedem sióstr: Siostra Księżyca / Siostra Słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Siedem sióstr: Siostra Księżyca / Siostra Słońca
NiedostępnyBrak

Jedna z najpopularniejszych serii dla kobiet w Polsce! Kolejne tomy sagi „Siedem Sióstr” w uroczym pakiecie! Po pudełku z książkami Siostra Cienia i Siostra Perły sięgnijcie do piątego i szóstego tomu sagi „Siedem Sióstr” – Siostry Księżyca i Siostry Słońca. Wszystkie książki zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać w dowolnej kolejności. Zgrabny format, miękkie oprawy i śliczne pudełka – w sam raz na prezent! Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baśń – która zręcznie wciąga nas w zawikłaną historię pochodzenia siedmiu sióstr, których przyszłość jest zapisana w gwiazdach… Poznajcie historię Siedmiu Sióstr… Po śmierci ojca sześć kobiet – jego adoptowanych córek noszących imiona mitycznych Plejad – znajduje wskazówki dotyczące swojego pochodzenia. Każda książka opowiada historię jednej córki − jej wzlotów i upadków, dojrzewania oraz drogi do poszukiwania siebie. Siostra Księżyca Tiggy po śmierci ojca przeprowadza się do dzikiej Szkocji, by robić to, co zawsze kochała – opiekować się zwierzętami. Trafia do odosobnionej posiadłości Kinnaird, której właścicielem jest tajemniczy Charlie. Wkrótce spotyka odwiecznego mieszkańca majątku – starego Cygana. I dowiaduje się od niego, że w jej żyłach płynie krew ludzi posiadających dar uzdrawiania. Oraz że dawno temu przepowiedziano mu, że kiedy Tiggy do niego przybędzie, ma wskazać jej drogę do spalonej słońcem Granady. W cieniu okazałych murów Alhambry Tiggy odkrywa swój związek z członkami słynnej cygańskiej społeczności Sacromonte, którzy zostali zmuszeni do ucieczki ze swych domów podczas wojny domowej, i z La Candelą – największą tancerką flamenco swojego pokolenia. A pod okiem cygańskiej wiedźmy zaczyna uczyć się leczyć. Przyjdzie jednak czas, kiedy los każe jej wybierać, czy powinna zostać z nowo poznaną rodziną, czy wrócić do Kinnaird, do Charliego… Siostra Słońca Mogłoby się wydawać, że Elektra D'Aplièse ma wszystko, o czym można zamarzyć. Jest olśniewająco piękną top modelką. Jest sławna na całym świecie. I bajecznie bogata… Wszystko to jednak tylko pozory, w rzeczywistości Elektra stoi na skraju załamania. Niespodziewana śmierć adopcyjnego ojca, Pa Salta, jeszcze pogarsza jej stan. By poradzić sobie ze stratą, Elektra sięga po alkohol i narkotyki. I właśnie wtedy dostaje list od nieznajomej, która twierdzi, że jest jej… babką. W 1939 roku Cecily Huntley-Washington przybyła z Nowego Jorku do Kenii, by leczyć złamane serce. Przebywając w towarzystwie swojej babci – członkini osławionej kompanii z Wesołej Doliny – nad brzegami jeziora Naivasha, Cecily poznała Billa Forsytha, zatwardziałego kawalera i hodowcę bydła, utrzymującego bliskie relacje z dumnym plemieniem Masajów. W obliczu nadchodzącej katastrofy, gdy wiadomo, że wojna jest już nieunikniona, Cecily decyduje się przyjąć oświadczyny Billa. Przenosi się do doliny Wanjohi, a gdy Bill wyjeżdża, zostaje całkiem sama. Do czasu, gdy w lesie nieopodal farmy znajduje… porzucone niemowlę.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

38
Thorgal. Tom 25. Błękitna zaraza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 25. Błękitna zaraza
Dostępny39 szt.

Pewnego dnia Jolan odkrywa na dryfującej łodzi zwłoki o dziwnym sinoniebieskim kolorze. Zmarłemu towarzyszą tylko szczury. Jeden z nich boleśnie gryzie Jolana w ramię. Nieco później cała rodzina zostaje zaatakowana przez hordę karłowatych piratów. Z opresji ratuje ich tajemniczy nieznajomy. Arkan, ich wybawca, jest dziedzicem wspaniałego królestwa. Aaricia, oczarowana galanterią Arkana, nie zdaje sobie sprawy, że na jej rodzinę czyha prawdziwe niebezpieczeństwo. Tymczasem rana na ramieniu Jolana zaczyna się zaogniać. Szarmancki do tej pory gospodarz staje się śmiertelnie niebezpiecznym monstrum. Czy Thorgalowi uda się wyrwać rodzinę ze szponów niechybnej śmierci? I czym naprawdę jest Błękitna Zaraza?

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

39
Baby Einstein. Zabawka muzyczna Zabierz ze sobą dźwięki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Einstein. Zabawka muzyczna Zabierz ze sobą dźwięki
Kids2
Dostępny369 szt.

Zabawka została stworzona z myślą o młodych miłośnikach muzyki. Dźwięki pobudzają zmysł słuchu dziecka i pozytywnie wpływają na jego rozwój. Kolorowe światełka rozbłyskujące na ekranie w rytm muzyki dodatkowo przyciągną uwagę malucha. Zachwyci najmłodszych użytkowników dziesięcioma melodiami od Chopina po Mozarta i nie tylko. Dziecko w każdej chwili może zmienić utwór na kolejny. Opiekunowie mają możliwość regulacji głośności dźwięku zabawki. Produkt swoim kształtem przypomina odtwarzacz muzyczny. Zabawka została wyposażona w praktyczny uchwyt, który umożliwi dziecku chwytanie przedmiotu i trzymanie go w dłoni. Uchwyt został pokryty kolorowymi koralikami – maluch może je dowolnie przesuwać oraz obracać. Wymiary: 13.02 x 13.02 x 2.74 cm Typ baterii: 2 x AA, dołączone do zestawu

45,00 zł
42,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,25 zł

40
Pieśni umarłego marzyciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśni umarłego marzyciela
NiedostępnyBrak

Pieśni umarłego marzyciela to zbiór opowiadań Thomasa Ligottiego, który zapewnił mu miano klasyka nadnaturalnego horroru, wymienianego jednym tchem obok Edgara Alana Poego i Howarda Phillipsa Lovecrafta. Jednocześnie jest to dzieło, które nie boi się sięgać po ironię oraz bawić formą. Znajdziemy w nim niemal wszystkie elementy, które mogą nam się kojarzyć ze świetnie zbudowanym światem grozy. Ale każde z zamieszczonych tutaj opowiadań zawiera w sobie coś osobliwego, niepozwalającego nam przejść obojętnie wobec wyzierających zeń koszmarów. To „coś” sprawiło, że dzieło Ligottiego opublikowano w prestiżowej serii „Penguin Classics”. On sam zaś stał się jednym z zaledwie dziesięciu żywych autorów, których spotkał ten zaszczyt.

52,00 zł
38,48 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,52 zł

41
Puzzle XXL 200 elementów. Zatopiony statek - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 200 elementów. Zatopiony statek
Ravensburger, 200
NiedostępnyBrak

Puzzle XXL 200 elementów Ravensburger to składająca się ze 200 elementów układanka przedstawiająca zatopiony statek. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności jak logiczne myślenie, cierpliwość oraz spostrzegawczość, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Zawartość i cechy zestawu: • Układanka z motywem wraku statka • Ilość elementów: 200 elementów puzzli XXL • Różnorodność kształtów dzięki ręcznie wykonanej sztancy • Idealnie dopasowane puzzle do wieku dziecka • Wyraźne motywy na puzzlach dzięki zastosowaniu struktury naturalnego lnu • Części odporne na zginanie • Przeznaczony dla dzieci od 8 roku życia

49,30 zł
44,37 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,93 zł

42
Igrzyska lekkoatletów.  Tom 5. Sztokholm 1912 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska lekkoatletów. Tom 5. Sztokholm 1912
Dostępny35 szt.

Piąty tom serii „Igrzyska Lekkoatletów” autorstwa cenionych historyków i statystyków sportu. W książce opisany został przebieg rywalizacji lekkoatletów na piątych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Sztokholmie w 1912 roku. Książka jest fascynującą opowieścią o lekkoatletyce sprzed ponad stu lat. Publikacja stanowi doskonałe połączenie statystyki lekkoatletycznej na najwyższym poziomie z pełną ciekawostek i anegdot historią sportu olimpijskiego.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

43
Pisma polityczne. Brzozowski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisma polityczne. Brzozowski
Dostępny3 szt.

Pisma polityczne to wybór publicystyki najważniejszego polskiego intelektualisty czasów zapomnianej rewolucji z początku XX wieku. Stanisław Brzozowski walczy na wszystkich frontach - z polskim nacjonalizmem, katolickim zaściankiem, carską opresją, inteligencką biernością, endecką hipokryzją. Walczy piórem - jego artykuły interwencyjne, eseje filozoficzne, analizy polityczne i krytyka literacka tworzą głęboki, ale też pełen pasji obraz Polski u progu niepodległości, wstrząsanej krwawym konfliktem społecznym, gnębionej dramatem zacofania, rozdartej klasowo i światopoglądowo. Autor Legendy Młodej Polski interpretuje rodzime tradycje i zachodnie mody intelektualne, czyta satyryków i filozofów - po to, by zrozumieć polskość i stworzyć ją na nowo.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

44
Horse CLub. SLH13822. Źrebię rasy andaluzyjskiej - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Horse CLub. SLH13822. Źrebię rasy andaluzyjskiej
Schleich
Dostępny44 szt.

Na serię „Horse Club” składają się figurki poszczególnych ras koni, a także mnóstwo akcesoriów potrzebnych do opieki nad tymi pięknymi zwierzętami. Znajdziemy tu także akcesoria do jazdy konnej (siodła, koce, uzdy, buty jeździeckie itd.), wyposażenie stajni, zagrody, czy wreszcie same budynki stajenne i pojazdy do transportu koni. Piękne zestawy turniejowe oraz zestawy przeszkód czy nagród dla zwycięzców uzupełniają tą bardzo rozbudowaną serię. Źrebięta rasy andaluzyjskiej osiągają pełny wzrost dopiero po sześciu, siedmiu latach. To wyraźnie później w przypadku źrebiąt innych ras. W pierwszych latach uczą się w zabawny sposób: albo przyzwyczają się do uzdy, albo zostaną spryskane wodą. W ten sposób źrebięta zyskują zaufanie do człowieka. Wymiary figurki: ok. 8.4 × 8.1 × 3.5 cm

23,90 zł
21,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

45
Bajki ukraińskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki ukraińskie
Dostępny228 szt.

Człowieka, który od wczesnego dzieciństwa miał styczność z różnorodnością kultur i zwyczajów, który uczył się języków obcych - często w życiu dorosłym wyróżnia otwarty umysł, większa tolerancja i przyjazne usposobienie wobec tego, co odmienne. Wydawca i twórcy tego dwujęzycznego wydania mają nadzieję przyczynić się do tego, aby młodsi czytelnicy pojmowali otaczający ich świat bez lęków i uprzedzeń do innych narodowości.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

46
MojiPops. Imprezowa łódka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MojiPops. Imprezowa łódka
MojiPops
Dostępny189 szt.

Przygody MojiPops mają swój ciąg dalszy na… łodzi! Dołącz do nich i baw się z nimi na pokładzie. Można stąd obserwować Adventure Island przez lunetę lub skorzystać ze zjeżdżalni i ześlizgnąć się prosto do wody. Morze również jest pełne sekretów! Znajdź klucz otwierający skrzynię, by odkryć ukryte w niej akcesoria, dzięki którym impreza na łodzi stanie się niezapomnianą przygodą. Zawartość opakowania: • łódka, • ekskluzywne akcesoria, • 2 ekskluzywne figurki MojiPops.

119,99 zł
106,79 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,20 zł

47
MojiPops. Adventure, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MojiPops. Adventure, mix wzorów
MojiPops
Dostępny13 szt.

To wyjątkowa gratka dla fanów MojiPops Adventure! W blistrze znajdują się 2 Team Huts oraz 4 figurki MojiPops Adventure, w tym jedna z efektem Sparkling. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

42,52 zł
37,84 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,68 zł

48
Plus minus. Nauka liczenia - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plus minus. Nauka liczenia
Nasza Księgarnia - gry, od 7 lat
Dostępny100 szt.

Gra „Plus minus. Nauka liczenia” pomaga dzieciom utrwalić umiejętność dodawania i odejmowania do 10. Z kolejnymi wariantami przyspiesza ten proces i wprowadza dodatkowe pojęcia (parzyste, nieparzyste, mniejsze niż itd.). Gra ma 3 poziomy trudności. Wariant 1. jest wprowadzeniem do działania kart. Dzieci zaczynają dodawać i odejmować do 10, starając się coraz szybciej wykonywać działania. Wariant 2. to zręcznościowa wersja wariantu 1. Z kart ułożonych w formie kwadratu 4 × 4 uczestnicy zbierają te z wynikiem spełniającym konkretny warunek (np. parzyste). Wariant 3. jest przeznaczony dla zaawansowanych graczy. Mając do wyboru określoną liczbę akcji, gracze muszą tworzyć ciągi działań szybciej od innych. Tutaj znaczenie ma nie tylko umiejętność wykonywania działań, lecz także strategiczne myślenie. 90 kart działań i 20 kart celów zapewnią godziny świetnej zabawy, przy okazji poprawiając u młodszych uczestników szybkość liczenia! Wymiary opakowania: 13.5 x 18.9 x 4.1 cm

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

49
FurReal Friends. Fantastyczne zwierzaki. Interaktywny jednorożec Airina - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FurReal Friends. Fantastyczne zwierzaki. Interaktywny jednorożec Airin...
Hasbro
Dostępny35 szt.

Urocze zwierzaki mieszczące się w dłoni, są idealne do kochania i karmienia! Te słodkie, fantastyczne zwierzątka mają podświetlane oczy, które zmieniają kolor, dzięki czemu dowiesz się, w jakim są humorze (pokażą Ci, czy są głodne, marudne, wesołe, podekscytowane czy śpiące). Gdy są senne, ich oczy są niebieskie; kiedy są zielone, wiesz, że są głodne. Czerwone oczy? Jesteśmy trochę marudni! Żółte oczy oznaczają, że czujemy się szczęśliwi. Naciśnij przycisk na ich pleckach, a zamachają skrzydełkami i wydadzą dźwięki! Każdy zwierzak ma w zestawie przysmak, którym możesz bawić się w karmienie. W kolekcji kot i jednorożec – sprzedawane oddzielnie. Zasilanie: bateria AA (baterie testowe w zestawie) Wysokość: ok. 12.0 cm Wymiary opakowania: 19.0 x 17.0 x 8.0 cm

93,33 zł
84,93 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,40 zł

50
Dzisiaj w Betlejem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dzisiaj w Betlejem
Dostępny4 szt.

Betlejem. Nie to, z którego Bóg wybrał niepozornego Dawida na króla, nie to, w którym przyszedł na świat Mesjasz. Inne. Położone w Jaworznie. W ponadstuletnim budynku po zrujnowanej szkole. Ksiądz Mirosław Tosza, założyciel wspólnoty Betlejem, na co dzień mieszka z najsłabszymi, biednymi i bezdomnymi. Wraz z nimi tworzy dom. Nie przytułek czy schronisko. Prawdziwy dom, który przywraca jego mieszkańcom godność i poczucie wolności. W rozmowie z Piotrem Zworskim ks. Mirosław zdradza przepis na nienormalną normalność, opowiada o prawdziwym byciu z drugim człowiekiem, szalonej pielgrzymce z bezdomnymi do Ziemi Świętej czy wyprawie traktorami do św. Teresy z Lisieux. Odkryj drogę do Betlejem. Bo Betlejem to nadzieja i miłość. A tych dziś bardzo potrzebujemy. ks. Mirosław Tosza – założyciel wspólnoty Betlejem, której celem jest niesienie pomocy osobom ubogim i bezdomnym. Laureat nagrody ks. Tischnera za działalność na rzecz ludzi ubogich i odrzuconych. Piotr Zworski – dziennikarz radiowy i telewizyjny, mąż i ojciec, współautor książki Męski dekalog. W misji ks. Mirka i Betlejem najbardziej urzeka mnie to, że pomimo ubóstwa nie sprzedaje się tutaj biedy, choć tak byłoby najłatwiej. To dom otwarty dla wszystkich, a każde odwiedziny przypominają, że godność jest największym bogactwem człowieka. Jan Mela, podróżnik, działacz społeczny, mówca motywacyjny „Ksiądz Mirek Tosza jest dla mnie i dla wielu współczesnym świętym. Tak jak jego ukochana św. Teresa z Lisieux ma słabość do słabych i daje przykład, jak się z nią uporać. A słabi są nie tylko bezdomni, ale my wszyscy, którzy przychodzimy do Betlejem.” – Barbara Gruszka-Zych, poetka, dziennikarka „Zachwyca mnie to, że Betlejem stało się bezpieczną przystanią dla niejednego człowieka. Zachwyca mnie także różnorodność tego miejsca. W tej przestrzeni można doświadczyć kapłaństwa, które realizuje się w żywej relacji z potrzebującymi.” – br. Cordian Szwarc OFM, Animator Krajowy Caritas Laudato si; Wspólnota Siedem Aniołów „Stajnia w Betlejem, stajnia w życiu, smród, gnój, uzależnienie, kryzys życiowy, porażka... Okazuje się, że w tym wszystkim jest Nadzieja. Jak w Bożym Betlejem, gdzie zrodziło się Zbawienie, tak w jaworznickim Betlejem, miejscu trudu, ks. Mirek zobaczył miejsce rodzenia się nowego życia, nowej nadziei. Dwa tysiące lat temu trzeba było osoby, która otworzyła drzwi stajni. Teraz dobry Bóg posłał „odźwiernego”, ks. Mirka – on otworzył drzwi, by w tym miejscu mogło się narodzić nowe życie dla ludzi, którzy prawie je stracili.” – Bogdan „Kryzys” Krzak, wychowawca i terapeuta, założyciel Fundacji MOC DOBRA

32,90 zł
15,79 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 17,11 zł

Wróć do góry