hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.02.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 13 lutego 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa cz.1 Prawdziwa.. (Abo Polak), na drugim Ćwicz cierpliwość - zwierzątka mix (Goki). Kolejny produkt to Drewniane YoYo ze zwierzętami mix (Goki) oraz Tropami Synów Słońca (Andrzej Kapłanek).
1
Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa cz.1 Prawdziwa.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa cz.1 Prawdziwa..
Dostępny58 szt.

Książka zachęca do dokonania pewnych przemyśleń na temat sensu i celu życiu, jego jakości i własnych pragnień. Co rzeczywiście stanowi istotę naszego szczęścia. Zachęca do poszukiwania odpowiedzi na pytania fundamentalne: po co się rodzimy, żyjemy i umieramy? Kim naprawdę jesteśmy? Czy rzeczywiście umieramy? Czym jest śmierć? Jaki cel ma nasze życie na ziemi? Czy Jezus pojawił się po to, by pomóc odnaleźć ludziom odpowiedzi na te pytania i wskazać drogę do odnalezienia Boskiej Jedności w świecie i w samym sobie? Jak tę drogę odnaleźć? Czym są potoczne rozumiane modlitwa i medytacja? Czy nie zgubiliśmy ich funkcji i celu? Część najgłębszego przekazu, trudnego do zrozumienia dla współczesnych, ukryto w różnych metaforach, symbolach, liczbach i pozornie prostych historiach. Uczyniono tak z dwóch powodów. Pierwszy to ten, że ludzie w tamtych czasach nie dorośli w swojej masie do zrozumienia najgłębszych sekretów płynących z przekazu Jezusa. Drugi to obawa, że ludzie, nie rozumiejąc prawdziwego znaczenia tych najtrudniejszych nauk, wykreślą je lub zmienią odpowiednio do swoich możliwości poznawczych. Ewangelia Tomasza, Logion 28: Rzekł Jezus: ,,Stanąłem w środku świata i objawiłem się im w ciele. Znalazłem ich wszystkich pijanych. Nie znalazłem nikogo wśród nich spragnionego, a dusza moja bolała nad synami ludzkimi, gdyż są ślepi w swych sercach i nie przejrzą, że pustymi przyszli na świat i starają się wyjść z tego świata pustymi. Teraz jednak są pijani. Gdy odrzucą swoje wino, wtedy będą pokutować". Zwróć uwagę, że Jezus mówi: stanąłem w środku. Chodziło Mu o sam środek światów, gdzie styka się świat duchowy z materialnym. To stanięcie w środku umożliwiało Mu bycie w obu naraz. Przez to właśnie staje się łącznikiem ze światem duchowym dla nas, żyjących tylko w świecie materii. Na co dzień jesteśmy pijani, ale niestety nie winem Jezusa, lecz winem życia ziemskiego, po którym jak później zobaczysz, ludzkość będzie miała ogromnego kaca. Człowiek nie zmienił się od wieków. Świat wokół - tak: technika, urbanizacja, medycyna itp. Nauka też stworzyła nowe wartości, ale my w swych umysłach pozostaliśmy dalej, a może nawet bardziej niż kiedyś pijani: pragnieniami, pychą, ignorancją, pożądaniem itp.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

2
Ćwicz cierpliwość - zwierzątka mix - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwicz cierpliwość - zwierzątka mix
Goki
Dostępny12 szt.

MixZ pewną ręką i cierpliwością wkrótce osiągniesz sukces. Idealny na podróż.

10,40 zł
9,05 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,35 zł

3
Drewniane YoYo ze zwierzętami mix - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane YoYo ze zwierzętami mix
Goki
Dostępny28 szt.

Mix wzorów, towar wysyłany losowo.Yo-yos poprawiają zręczność i koncentrację dzieci.

9,80 zł
8,53 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,27 zł

4
Tropami Synów Słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropami Synów Słońca
Dostępny2 szt.

Autor – podróżnik – przedstawia w książce tajemnice starożytnych cywilizacji Ameryki Południowej i Egiptu, ukazując pradawny religijny związek między Ziemią, niebem i najdawniejszą wiedzą.

51,00 zł
36,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,28 zł

5
Mission Economy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
74,30 zł
66,87 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,43 zł

6
Wąż 65cm 3 wzory 620707 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,70 zł
4,28 zł

Rabat 8,9%
oszczędzasz 0,42 zł

7
Puzzle 180 elementy. Supercolor. Księżniczki - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 180 elementy. Supercolor. Księżniczki
Clementoni, 180
Dostępny64 szt.

Puzzle „Supercolor” Clementoni towarzyszą dziecku w każdej fazie jego wzrostu, pomagając mu rozwijać zręczność manualną i zmysł obserwacji. Jakość materiałów i wyjątkowa technika druku gwarantują, że ilustracje będą zawsze piękne, żywe i błyszczące, a zabawa nigdy się nie znudzi. Wymiar układanki: 48.5 x 33.5 cm Wymiary opakowania: 34.3 x 24.3 x 3.5 cm

19,00 zł
16,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,28 zł

8
Complete Island (Limited Edition). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
132,90 zł
128,91 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 3,99 zł

9
Teczka twarda z rączką BackUp Game A 68 DERFORM - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka twarda z rączką BackUp Game A 68 DERFORM
Derform
Dostępny12 szt.

Teczka twarda z rączką BackUp Game A 68

29,00 zł
27,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,45 zł

10
Defi 4 Podręcznik Premium LEKTORKLETT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Defi 4 Podręcznik Premium LEKTORKLETT
Dostępny16 szt.

Defi to kurs do nauki języka francuskiego w szkołach ponadpodstawowych, od poziomu A1.1 do poziomu A2.2.

155,00 zł
139,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,50 zł

11
Puzzle PQ 1000 Natacha Einat Szepty snów G3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle PQ 1000 Natacha Einat Szepty snów G3
Schmidt
Dostępny5 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle Premium Quality są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!IDEALNA DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w której używane są wyjątkowo cienkie wykrojniki, puzzle są do siebie idealnie dopasowane.DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ KSZTAŁTÓW zdecydowanie większa rozmaitość kształtów pojedynczych elementów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.SPECJALNY MATOWY LAKIER puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.STRUKTURA PŁÓTNA najbardziej imponującą cechą nowych puzzli jest to, że po ułożeniu, bez użycia kleju, da się je chwycić i podnieść bez ryzyka, że się rozpadną. Ponadto można przenosić je z miejsca na miejsce, bez użycia specjalnych mat.WYJTKOWE WZORY puzzle marki Schmidt Spiele wyróżniają się wyszukanymi oraz niespotykanymi wzorami i motywami. Przy współpracy z wieloma artystami udało się stworzyć niepowtarzalny zbiór grafik.PERFEKCYJNA SPÓJNOŚĆ puzzle stworzone są z surowców najwyższej jakości, w tym ze specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą nierozerwalną całość.

53,00 zł
43,46 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,54 zł

12
Puzzle PQ 1000 Bambi (Disney) G3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle PQ 1000 Bambi (Disney) G3
Schmidt
Dostępny6 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle Premium Quality są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!Mówi się, że Kinkade maluje światłem. Odgrywa ono kluczową rolę w jego impresjonistycznych obrazach: prześwituje przez drzewa, odbija się w czystej wodzie potoku, zagląda przez okna domu w ciemną noc. Prawdziwa poezja chwili. Nic dziwnego że Thomas Kinkade jest jednym z najbardziej popularnych artystów naszych czasów. I dla wszystkich tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na oryginały, przedstawiamy jego prace w postaci puzzli.IDEALNA DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w której używane są wyjątkowo cienkie wykrojniki, puzzle są do siebie idealnie dopasowane.DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ KSZTAŁTÓW zdecydowanie większa rozmaitość kształtów pojedynczych elementów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.SPECJALNY MATOWY LAKIER puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.STRUKTURA PŁÓTNA najbardziej imponującą cechą nowych puzzli jest to, że po ułożeniu, bez użycia kleju, da się je chwycić i podnieść bez ryzyka, że się rozpadną. Ponadto można przenosić je z miejsca na miejsce, bez użycia specjalnych mat.WYJTKOWE WZORY puzzle marki Schmidt Spiele wyróżniają się wyszukanymi oraz niespotykanymi wzorami i motywami. Przy współpracy z wieloma artystami udało się stworzyć niepowtarzalny zbiór grafik.PERFEKCYJNA SPÓJNOŚĆ puzzle stworzone są z surowców najwyższej jakości, w tym ze specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą nierozerwalną całość.

60,00 zł
49,20 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,80 zł

13
Blok rysunkowy A4 Astino, 20 kartek, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok rysunkowy A4 Astino, 20 kartek, mix wzorów
Astra
NiedostępnyBrak

Blok rysunkowy z kolorową okładką z zabawnym zwierzakiem. Przeznaczony jest do zajęć plastycznych w przedszkolu, szkole i w domu. Idealny do idealny do rysowania ołówkiem, długopisem, pastelami, węglem i malowania pędzlami. Gramatura papieru: 100 g/m2 Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,20 zł
3,78 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,42 zł

14
Pojazd budowlany 3 wzory: podnośnik, koparka, ładowarka p12 155925 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,30 zł
11,57 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,73 zł

15
Zamieszki, ekscesy i demonstracje w.. 1918-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamieszki, ekscesy i demonstracje w.. 1918-1939
Dostępny4 szt.

[] Jest to w istocie pierwsza próba niemal całościowego spojrzenia na polskie środowiska krytykujące nazizm nie wówczas, gdy uzasadniał on już militarny atak Niemiec na sąsiednie państwa wraz z rozpoczęciem II wojny światowej, nie wówczas, gdy stał się on teoretycznym zapleczem zbrodni ludobójstwa [], lecz znacznie wcześniej, gdy na narodowo-socjalistycznym gruncie wspierano i pierwsze akty normatywne, i pierwsze programy wychowawcze, które miały być realizowane gwoli spełnienia różnych zapowiedzi przewidywanych przez twórców tej doktryny. []. Praca Janiny Kostkiewicz, przywracająca pamięć o części polskich dokonań okresu międzywojennego [], należy do tych, na które długo czekała polska nauka. Należy żywić nadzieję, że jej publikacja znakomicie przyczyni się i do intensyfikacji studiów nad nazistowskimi projektami pedagogicznymi i do pogłębienia namysłu nad intelektualnymi dociekaniami podejmowanymi przez międzywojennych uczonych polskich, zagubionymi lub zapoznanymi w okresie PRL-u, gdy krytyka nazizmu owszem: krzykliwa pomijała, a nawet wykluczała perspektywę przypominaną przez Autorkę.Z recenzji prof. Bogdana SzlachtyAnaliza powstałej w II Rzeczypospolitej krytyki ideologii narodowosocjalistycznych Niemiec nie została dotąd przedstawiona całościowo, tym bardziej w pogłębiony naukowo sposób. Samo zatem już podjęcie tej tematyki przez Autorkę zasługuje na uznanie. Rośnie ono wraz z lekturą studium profesor Janiny Kostkiewicz. Na pozytywną uwagę zasługuje zebranie i solidne wykorzystanie bardzo bogatego materiału źródłowego, obejmującego zarówno istotne dla tematu czasopisma naukowe i społeczne, ale również rozproszonego w znacznym stopniu po licznych, nierzadko efemerycznych tytułach prasowych II RP czy niskonakładowych broszurach. Autorka rekonstruuje swoistą mapę intelektualnych odpowiedzi z Polski na ujawniające się w Niemczech nowe, totalitarne wyzwanie. [] Polska intelektualna krytyka, rodzącego się w Niemczech narodowego socjalizmu, pozostaje niemal całkowicie zapomniana także w samej Polsce. Ta arcyciekawa monografia tę lukę w naszej pamięci znakomicie wypełnia.Demonstracje uliczne, przeradzające się w starcia z siłami porządkowymi lub też innymi grupami ludzi, stanowiły i stanowią niezwykle ważną część życia społecznego i politycznego. Nie inaczej było w Krakowie pomiędzy dwiema wojnami światowymi. [] Dotychczasowe opracowania dotyczące codziennego życia mieszkańców Krakowa, problem szeroko pojętych zajść ulicznych przedstawiały wzmiankowo, traktując je raczej jako uzupełnienie opisu stosunków politycznych czy też społecznych. Jednak demonstracje, zamieszki czy też ekscesy uliczne stanowiły istotny element życia miasta. [] W niniejszej pracy zostały przedstawione wszystkie zdarzenia, które można określić mianem zamieszek i ekscesów, jakie miały miejsce w Krakowie, w jego administracyjnych granicach, od pierwszego dnia odzyskania niepodległości do momentu pierwszych niemieckich bombardowań 1 września 1939 r. Jeżeli chodzi o demonstracje ograniczyłem się do opisu tylko tych, które w ocenie władz stanowiły potencjalne zagrożenie dla porządku publicznego lub powodowały konieczność mobilizacji znacznych sił porządkowych dla ich zabezpieczenia.Tomasz Marszałkowski (1966) absolwent nauk politycznych UJ; oficer policji i specjalista w zakresie operacji policyjnych; współautor książki Walki uliczne w PRL.

32,30 zł
23,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,04 zł

16
Puzzle 1000 elementów. Przy kuchennym stole - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Przy kuchennym stole
Schmidt
Dostępny9 szt.

Puzzle marki Schmidt Spiele to układanki znane i cenione przez miłośników tego typy zabaw. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim spójność. Wyjątkowe grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Duża różnorodność kształtów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.

53,00 zł
43,46 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,54 zł

17
Książka meldunkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka meldunkowa
Dostępny4 szt.

Książka meldunkowa to dokument niskoepicki i wysokourzędowy, zawierający niewiele danych: imię, nazwisko, data urodzenia, adres, uwagi na marginesach (zameldowany, zameldowana tymczasowo, wyjechał, wyjechała, zmarł, zmarła).Stara książka meldunkowa, odnaleziona po latach przez Jana Kamińskiego, kryje również adnotacje przy nazwiskach: piekło, niebo, czyściec. I to właśnie ta trójca destynacji uruchamia mechanizmy pamięci, opowieści i dystansu. Autor cofa się ze stacji końcowej, z tego piekła, nieba lub czyśćca, i prowadzi czytelnika pod prąd czasu aż do miejsca wolnego od ostatecznego dopisku: zmarł, zmarła.Poznajemy trajektorie życia wielu bohaterów, i bliższych i dalszych narratorowi, nieodmiennie jednak docierających na Podlasie, nieraz z krain tak odległych jak Buenos Aires, Niujork czy realizm magiczny. Są to historie w pewnym sensie otwierające i uniwersalizujące. Kamiński przypomina rzecz oczywistą i dlatego pewnie często zapominaną: Żyd, Polak, katolik, prawosławny, kacap, swój i nieswój ? to są poręczne kategorie, które mają ukryć fakt, iż wszyscy są po prostu ludźmi.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

18
Puzzle PQ 1000 Beryl Cook Potańcówka G3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle PQ 1000 Beryl Cook Potańcówka G3
Schmidt
NiedostępnyBrak

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle Premium Quality są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!IDEALNA DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w której używane są wyjątkowo cienkie wykrojniki, puzzle są do siebie idealnie dopasowane.DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ KSZTAŁTÓW zdecydowanie większa rozmaitość kształtów pojedynczych elementów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.SPECJALNY MATOWY LAKIER puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.STRUKTURA PŁÓTNA najbardziej imponującą cechą nowych puzzli jest to, że po ułożeniu, bez użycia kleju, da się je chwycić i podnieść bez ryzyka, że się rozpadną. Ponadto można przenosić je z miejsca na miejsce, bez użycia specjalnych mat.WYJTKOWE WZORY puzzle marki Schmidt Spiele wyróżniają się wyszukanymi oraz niespotykanymi wzorami i motywami. Przy współpracy z wieloma artystami udało się stworzyć niepowtarzalny zbiór grafik.PERFEKCYJNA SPÓJNOŚĆ puzzle stworzone są z surowców najwyższej jakości, w tym ze specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą nierozerwalną całość.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

19
Hatchimals Pixies. Wilder Wings, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hatchimals Pixies. Wilder Wings, mix wzorów
Spin Master
Dostępny106 szt.

Poznaj najbardziej odjazdowe Hatchimals Pixies z przepięknymi kolorowymi skrzydłami Wilder Wings! Każda Pixie z serii ma niepowtarzalne, zachwycające ogromne skrzydła wykonane z wysokiej jakości tkaniny z odważnymi wzorami. Pixie Wilder Wings różnią się od siebie wyglądem, każda posiada dwa tematyczne akcesoria i jest zamknięta w nowej odsłonie jajka. Przezroczysta skorupka jajka pozwala zobaczyć, jaki styl prezentuje zamknięta w środku Pixie - każda z nich jest owinięta swoimi wspaniałymi skrzydłami. Rozkrusz serduszko ze skorupki jajka, by zajrzeć do środka i zobacz, którą laleczkę kryje jajko. Po otwarciu jajka skrzydła otwierają się i wreszcie możesz zobaczyć swoją nową Pixie! Może to będzie Groovy Ginny? Albo Boho Petal Pamela? A może Glamorous Posh Petra? Jest też szansa, że w jajku (1 na 10) znajdziesz bonusowy błyszczący pierścionek! Możesz również uzupełnić swoją kolekcję laleczek o urocze akcesoria, takie jak modne okulary przeciwsłoneczne czy torebka. Wszystkie laleczki są wyjątkowe dzięki modnym strojom pasującym do ich dużych skrzydeł, błyszczącym fryzurom i ruchomym głowom! W zestawie znajdziesz również kod Hatchtopia Life do wykorzystania w bezpłatnej aplikacji (kompatybilnej z urządzeniami z systemem iOS i Android). Zbierz wszystkie sześć laleczek Wilder Wings Hatchimals Pixies i przenieś się w ich bajkowy świat! Wymiary opakowania: 26.0 x 17.0 x 9.5 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Bena dotyczy 1 opakowania.

56,90 zł
52,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,55 zł

20
Przed górami, przed lasami... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed górami, przed lasami...
Dostępny4 szt.

`Temu, kto przeczytał bajki Piotra Rowickiego i rozczarował się nimi, wydawca zwróci stracony czas. Nie jest to żaden chwyt reklamowy...` - wydawca.

14,00 zł
10,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,92 zł

21
Kredki Baby 8 kolorów CARIOCA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Baby 8 kolorów CARIOCA
Carioca
Dostępny14 szt.

Opis produktu- super miękkie pastele olejne - stworzone z myślą o najmłodszych, przeznaczone dla dzieci od 2 lat - ekstra grube - pomocne w nauce chwytania - stymulują zdolności motoryczne - jasne, żywe kolory - zmywalne - średnica kredki 15 mm - zgodne z wymaganiami Unii Europejskiej

26,20 zł
22
Z astrologią pod rękę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Z astrologią pod rękę
Dostępny2 szt.

Autorki podstawową wiedzę astrologiczną zgłębiały u twórcy polskiej szkoły astrologii humanistycznej, prof. Leszka Weresa. Czerpią ją nieustannie także z literatury krajowej i zagranicznej. Od kilku lat współpracują z Centrum Medycyny i Psychoterapii w Katowicach, gdzie prowadzą wykłady i kursy astrologii oraz interpretacji horoskopów. Są również autorkami artykułów o tematyce astrologicznej w miesięczniku Szaman.

17,00 zł
8,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 8,50 zł

23
Co się dzieje w świecie kwantów? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co się dzieje w świecie kwantów?
Dostępny41 szt.

Choć na rynku wydawniczym nie brakuje książek popularnonaukowych o fizyce kwantowej, są one zwykle pisane albo przez fizyków, albo przez zawodowych popularyzatorów nauki. Te pierwsze skupiają się zwykle na formalizmie i podstawach matematycznych mechaniki kwantowej, przez co nie zawsze da się z nich wyczytać, jak niesamowity jest tak naprawdę świat kwantowy. Te drugie skupiają się z kolei często na wybranych ciekawostkach i po ich przeczytaniu czytelnik wciąż często nie wie, co tak naprawdę mówią o świecie fizycy. Co się dzieje w świecie kwantów? to wyjątkowy na polskim rynku owoc współpracy pomiędzy fizykiem specjalizującym się w fizyce kwantowej oraz filozofem specjalizującym się w filozofii nauki i kosmologii. Autorzy wprowadzają czytelnika w zaledwie dwa klasyczne eksperymenty fizyczne, rekonstruując je jednak w wyjątkowo cierpliwy sposób, krok po kroku, odwołując się do serii specjalnie wykonanych dla tej książki szczegółowych ilustracji. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na jedno proste pytanie: „Jaki jest tak naprawdę świat w skali kwantowej?”. Próby odpowiedzi na nie to właśnie interpretacje mechaniki kwantowej, które zostają obrazowo wytłumaczone w drugiej części książki. Książka ta może stanowić pierwsze wprowadzenie w świat fizyki kwantowej dla młodzieży licealnej i dorosłych oraz atrakcyjną odmianę dla czytelników, którzy czytują literaturę popularnonaukową, jednak zainteresowani są świeżym, głębokim i przemyślanym spojrzeniem na świat kwantowy. „Książka zawiera znakomity, systematyczny opis najtrudniejszej i do dziś nierozumianej części mechaniki kwantowej, tak zwanych interpretacji, czyli prób zrozumienia związku między formalizmem matematycznym a wynikami doświadczeń”. – prof. Krzysztof Meissner

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

24
Cuda natury. Ludzkie ciało - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda natury. Ludzkie ciało
Dostępny10 szt.

Czy wiesz, że największy cud natury jest bliżej, niż mogłoby ci się wydawać? To twoje ciało! Dowiedz się, jak dbać o ten skarb. Wybierz się w niezwykłą podróż do świata anatomii, by poznać tajemnice ludzkich narządów wewnętrznych, kości, procesów zachodzących w organizmie i nie tylko. Nie musisz przemierzać tysięcy kilometrów, by zobaczyć choćby jeden z cudów świata. Wystarczy, że rozejrzysz się wokół siebie! „Cuda natury” to wyjątkowa seria publikacji edukacyjnych, dzięki której dowiesz się, dlaczego warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte na wszystko, co cię otacza. Tymczasem otwórz 40-stronicowe książki pełne kolorowych ilustracji, pasjonujących faktów i zadziwiających ciekawostek, które sprawią, że i ty zadziwisz świat... swoją wiedzą! W każdej książce, którą wydrukowaliśmy z użyciem materiałów przyjaznych środowisku, znajdziesz również szeroki plakat tematyczny do oderwania. Przekonaj się, że nauka to przyjemność! W środku szeroki plakat z opisem antropogenezy do oderwania! Książka wydrukowana ekologicznym tuszem na papierze z recyklingu.

28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

25
Tarcza z rzutkami 158766 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
40,50 zł
35,24 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,26 zł

26
Three Tigers, One Mountain - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Three Tigers, One Mountain
Dostępny8 szt.

'The next Bill Bryson' New York Times Two tigers cannot share the same mountain - Chinese proverb Despite geographical proximity, cultural similarities, and shared status as highly powerful nations, China, Korea and Japan love to hate each other. Why? In search of an answer, Michael Booth journeys across East Asia to explore the mutual animosity that frequently threatens to draw the world into all-out war. From misjudged cake decorations to electoral meddling, contradictory origin myths to territorial disputes, this deeply researched and hugely entertaining book shows that no conflict is too small to keep the fires of neighbourly hostility burning. 'A fine summary of East Asian cultures and conflicts...useful, fact-packed and readable' Spectator

55,70 zł
27
Till Murder Do Us Part - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Till Murder Do Us Part
NiedostępnyBrak

From the hit TV series come two true-crime stories where the bonds of matrimony and love can tear you brutally apart TILL MURDER DO US PART (with Andrew Bourelle) Kathi Spiars can't believe she's found such a good man to marry as Steven Marcum. Twelve years later, she starts to suspect that he isn't who he says he is. As she digs into his past, she doesn't realise that learning the truth will lead to a lifetime of fear and hiding. RAMP UP TO MURDER (with Max DiLallo) Brandi McClain, a young, beautiful teenager, moves to California from Arizona, to model and live with her new boyfriend, a professional skateboarder. But her perfect life is about to turn on its head. In San Diego, investigators hunt for a missing girl. It's a case that seems to be plagued by dead ends. But once the truth emerges, it's more haunting than they could have imagined.

40,00 zł
35,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

28
Chleb bezglutenowy i inne wypieki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chleb bezglutenowy i inne wypieki
NiedostępnyBrak

Chleb bez glutenu? To prostsze niż myślisz! Początki przygody z bezglutenowymi wypiekami zwykle nie są łatwe. Pieczywo bez dodatku tradycyjnych mąk często wychodzi twarde lub mało wyrośnięte, a czasem zwyczajnie niesmaczne. Wszystkie smaki i kształty nieudanego pieczywa przerobiła na sobie Aga Bednarska, autorka bloga bezglutenowejadlo.pl. Mimo tego nie poddała się i uparcie zmierzała do jednego celu ? upiec pyszny, pozbawiony glutenu chleb! Jej książka to efekt wielu lat zdobywania wiedzy, zgłębiania technologii piekarskich i właściwości bezglutenowych mąk. W prosty i przystępny sposób podaje w niej wszystko, co musisz wiedzieć, by cieszyć się doskonałymi i zdrowymi wypiekami! Otwórz swoją domową piekarnię już dziś!

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

29
Kronika czarownic. Pokolenia widzących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika czarownic. Pokolenia widzących
Dostępny150 szt.

Kronika czarownic opowiada o losach kobiet z niezwykłego rodu, potrafiących więcej niż zwykli ludzie. Historia rozpoczyna się w 1581 roku w Norwegii, w momencie ataku dżumy. Ingrid została sama na świecie, wszyscy z jej rodziny umarli na zarazę. Pewnej mroźnej nocy kobieta rodzi dziecko. Aby uratować życie córki, wybiera się do lasu do chatki, w której żyje stara czarownica Zorina. Ingrid udaje się zaprzyjaźnić z kobietą. Uczy się, jak pomagać chorym oraz jak sporządzać leki i maści. Widzi też dusze zmarłych. Pewnego dnia ponownie spotyka kata, człowieka, który jest ojcem jej dziecka. Oboje marzą o spokojnym życiu, jednakże w Norwegii panuje polowanie na czarownice, a Ingrid zostaje oskarżona o czary. Oboje uciekają do obdarzonej złą sławą doliny, gdzie panuje smutek i nierozpoznane zło. Kiedy udaje im się wreszcie opuścić dolinę, okazuje się, że życie nie będzie dla nich łaskawe, bo zabierze im wszystko, co ważne... Zawikłane losy zawiodą ich do Polski. To właśnie tutaj zostanie założona nowa dolina, w której osiądą kolejne pokolenia. Andrzej F. Paczkowski - ur. w Wodzisławiu Śląskim. Autor ponad dwudziestu książek. Debiutował w roku 2011 nowelą obyczajową Bo moje siostry, następnie wydał m.in. książkę dla młodzieży Melancholii czy groteskę W grobie ci do twarzy. Nakładem wydawnictwa WasPos ukazał się dotychczas Spadek Barbary Tryźnianki na podstawie powieści Marii Rodziewiczówny Barbara Tryźnianka. Od wielu lat mieszka w Czechach.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

30
Życie prywatne Polaków w XIX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie prywatne Polaków w XIX wieku
NiedostępnyBrak

Jedną z największych przygód badaczy przeszłości jest odkrywanie motywów działania człowieka. To często mozolna rekonstrukcja uwarunkowań, które nadały kierunek aktywności jednostki, grupy, narodu. Przeszłość składa się z faktów, które zostały zapamiętane, oraz tych, które uległy zapomnieniu albo uznano je za niewygodne, oczywiste lub nikomu niepotrzebne i przez to bezwartościowe. Historyk zamierzający zrekonstruować obraz przeszłości w możliwie pełnej formie musi pochylić się również nad ?przemilczeniami?, motywami ukrytymi, a czasem nieuświadomionymi. Odrzucenie w badaniach nad historią społeczną i biografistyką źródeł o charakterze prywatnym lub prywatności dotyczących może doprowadzić do zniekształceń, utrwalenia pośmiertnych legend bohaterów, którzy z racji sprawowanych funkcji, ról, jakie odegrali w określonym czasie, sukcesów lub porażek w ważnych momentach dziejowych, ukazywani są wyłącznie przez pryzmat aktywności publicznej. ?Etykiety?, jakie nadali im współcześni lub biografowie, zostają wówczas przekształcone w mity i stereotypy, a z pola widzenia traci się indywidualne uwarunkowania, motywy zakonspirowane przed ?publicznością? lub te o charakterze socjokulturowym i intymnym. Badacze przemian społeczno-kulturowych na ziemiach polskich w dobie rozbiorów coraz częściej sięgają do źródeł prywatnych, co przynosi ciekawe z poznawczego punktu widzenia wyniki i otwiera nowe perspektywy. Życie prywatne jest bowiem fragmentem społecznego procesu ? determinuje je poziom rozwoju cywilizacyjnego, sytuacja polityczna, model kulturowy, świadomość historyczna etc. W prezentowanym tomie proponujemy czytelnikom odświeżone spojrzenie na Polaków w XIX stuleciu poprzez ukazanie w nowym świetle grup społecznych, reinterpretacje znanych lub rekonstrukcję dotąd niezidentyfikowanych rysów biograficznych oraz fragmentów życiorysów ze szczególnym uwzględnieniem prywatnych uwarunkowań karier.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

31
W stronę samorealizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W stronę samorealizacji
Dostępny5 szt.

Ideą przewodnią książki jest założenie, że jedną z dróg prowadzących do samorealizacji kobiety jest wprowadzenie zmiany redefiniującej jej dotychczasowe życie, co określiłyśmy mianem re-decyzji życiowej. Publikacja jest efektem badań ? wywiadów z kobietami, które dokonały takiej wieloaspektowej zmiany w poszukiwaniu autentyczności. Koncentrujemy się na zagadnieniach stawania się bardziej sobą, docierania do własnego głosu oraz na tym, kim naprawdę chce się być i jak chce się żyć. Mamy nadzieję, że książka będzie inspirująca zarówno poznawczo, jak i życiowo, a w zaproponowanych treściach ? modelu re-decyzji życiowych i trzech porządkach biograficznych ? Czytelniczki odnajdą własne doświadczenia lub kierunek rozwoju osobistego. Publikacja powstała w atmosferze naszej wieloletniej przyjaźni. Jest o kobietach i dla kobiet. Autorki Książka autorstwa Aleksandry Chmielińskiej i Moniki Modrzejewskiej-Świgulskiej stanowiła dla mnie poznawczą i intelektualną przyjemność. Przedmiot zainteresowania Autorek stanowią tzw. re-decyzje w kontekście działań podmiotowych kobiet. Sposób ujęcia i przedstawienia problematyki, jak również podejście metodologiczne to przykład dojrzałej, refleksyjnej postawy badawczej. Monografia ma charakter empiryczno-analityczny, pod wieloma względami nowatorski i wyróżniający się na tle innych publikacji polskich. Tym, co ją szczególnie wyróżnia, jest próba kompleksowego wyjaśnienia opisywanej rzeczywistości poprzez wprowadzenie autorskiego modelu koncepcyjno-analitycznego. Z recenzji dr hab. Anety Ostaszewskiej

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

32
Efekty polityki fiskalnej w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekty polityki fiskalnej w Polsce
NiedostępnyBrak

Polityka fiskalna jest tematem licznych badań i dyskusji, których znaczenie wzrosło w następstwie kryzysu finansowo-gospodarczego, który wybuchł na początku XXI wieku. Wśród zagadnień, które w ostatnich latach stanowią przedmiot szczególnego zainteresowania, znajduje się rozpoznanie efektów polityki fiskalnej wynikających z zastosowania jej instrumentów. W książce podjęto próbę ustalenia efektów polityki fiskalnej w Polsce. Efekty te odniesiono do wydatków rządowych oraz podatków netto i przedstawiono je za pomocą mnożników fiskalnych. Badanie empiryczne uzupełniono przeglądem literatury, w którym zaprezentowano najważniejsze determinanty mnożników fiskalnych, a także wybrane wyniki analiz oddziaływania instrumentów polityki fiskalnej na koniunkturę. Publikacja jest skierowana do pracowników naukowych, studentów kierunków ekonomicznych, praktyków gospodarczych oraz przedstawicieli administracji publicznej zainteresowanych zagadnieniami z zakresu ekonomii i finansów publicznych.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

33
Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych
Dostępny100 szt.

Publikacja Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych stanowi uniwersalne kompendium wiedzy na temat nowatorskich konwencjonalnych i niekonwencjonalnych hybrydowych procesów obróbki materiałów. Autorami tej książki są dwaj uznani profesorowie Politechniki Opolskiej oraz Politechniki Krakowskiej, specjaliści w dziedzinie technologii maszyn, inżynierii powierzchni i automatyzacji produkcji czy ubytkowej obróbki materiałów. Książka ta kierowana jest zarówno do studentów uczelni technicznych, studiujących na kierunkach mechanika i budowa maszyn czy inżynieria produkcji, jak również konstruktorów i użytkowników obrabiarek, inżynierów technologów, służb utrzymania ruchu i wielu innych.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

34
Fifty Shades Of Grey (Pięćdziesiąt Twarzy Graya - muzyka z filmu). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
36,90 zł
35,79 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,11 zł

35
What Lies Beneath. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
What Lies Beneath. CD
Tarja, Spinefarm Records
NiedostępnyBrak

36,90 zł
36
Płace od A do Z w.2021 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płace od A do Z w.2021
Dostępny21 szt.

Uaktualnione i znacznie rozszerzone wydanie bestsellera z 2020.Dzięki tej książce Twoja praca stanie się prostsza i naliczanie wynagrodzeń nie sprawi Ci kłopotu!Wiele kwestii w zakresie naliczania wynagrodzeń nie jest jednoznacznie uregulowanych w przepisach prawa pracy. Zagadnienia związane z naliczaniem składników wynagrodzenia, opodatkowaniem i oskładkowaniem świadczeń pracowniczych i wyceną świadczeń w naturze, rodzą wiele pytań. Osoby odpowiedzialne za płace szukają wyjaśnienia swoich wątpliwości w fachowej prasie i podczas szkoleń.Autorka, praktyk naliczania płac, trenerka specjalizująca się w kursach i szkoleniach z naliczania płac, przez wiele lat zbierała pytania zadawane przez uczestników szkoleń. Wiele z nich powtarzało się. ,,Płace od A do Z w 2021" - to publikacja, która, zawiera najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi, wzbogacone o przykładowe wyliczenia, przepisy prawne regulujące omawiane kwestie i wykaz najczęściej popełnianych błędów.Publikacja zawiera: szczegółowe omówienie prezentowanych zagadnień, pytania i odpowiedzi uwzględniające najnowsze orzecznictwo oraz pisma urzędowe, przykładowe wyliczenia ukazujące mechanizmy naliczania poszczególnych składników wynagrodzeń z umowy o pracę, zlecenia i innych. Książka przeznaczona jest zarówno dla osób rozpoczynających pracę w działach płacowych, jak i doświadczonych praktyków naliczania płac.Nie chcąc unikać tematów trudnych i kontrowersyjnych, autorka poruszyła zagadnienia, dla których nie ma jednoznacznych rozwiązań w systemie prawnym. Przykładem może być uwzględnianie premii uznaniowej w podstawach naliczania poszczególnych składników wynagrodzenia czy naliczanie normalnego wynagrodzenia za nadgodziny. W takich sytuacjach wskazano normy prawne, oficjalne stanowiska, wyroki oraz rekomendowane rozwiązania, zaznaczając istniejące kontrowersje i wątpliwości.Często w polskiej praktyce, bez zmiany przepisów prawnych, zmienia się stanowisko organów skarbowych czy praktyka kontroli ZUS. Przykładem może być ryczałt samochodowy, autorskie koszty uzyskania czy też reklasyfikacja umów o dzieło i zlecenia przez ZUS. Te i inne zagadnienia omawia w prosty i przystępny sposób pozycja ,,Płace od A do Z w 2021".W 2021 r. powstała kolejna wersja książki ,,Płace od A do Z - ćwiczenia", która po przeczytaniu podręcznika, ma służyć utrwaleniu materiału przedstawionego w publikacji ,,Płace od A do Z w 2021". Pozycja ta zawiera kilkaset zadań z zakresu naliczania wynagrodzeń wraz z rozwiązaniami.

231,00 zł
219,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 11,55 zł

37
Model do sklejania Sowiecki ciężki czołg T-10A - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,90 zł
46,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,19 zł

38
W labiryncie euro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W labiryncie euro
Dostępny5 szt.

Książka ta stanowi duży wkład do wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. W sposób bardzo udokumentowany, sygnalizuje jakie zagrożenia niesie ze sobą odgórne wprowadzenie wspólnego pieniądza euro, oraz produkcja genetycznej żywności. Po przystąpieniu do Unii Europejskiej Polsce nie tylko grozi stagnacja gospodarcza, dalszy wzrost bezrobocia, ale również utrata suwerenności gospodarczej i politycznej oraz tożsamości narodowej.

21,00 zł
16,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,20 zł

39
Last Minute Proces Karny 01.01.2021 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute Proces Karny 01.01.2021
Dostępny8 szt.

Egzamin z Kodeksu postępowania karnego spędza ci sen z powiek? Szukasz dobrych materiałów, żeby powtórka z KPK przebiegła łatwo, szybko i przyjemnie? A może sądzisz, że to niemożliwe, i już wyobrażasz sobie nocne wkuwanie, hektolitry kawy i samoizolację przez kilka przedegzaminacyjnych tygodni? Na szczęście mamy dla ciebie czerwoną pigułkę, dzięki której wyjdziesz z tego Matrixu - zobaczysz wszystko wyraźnie i zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi (i wcale nie będziesz musiał walczyć z żadnymi agentami).Wybierając książkę z serii Last Minute, zyskujesz:o niezbędne informacje przedstawione w przejrzystej formie;o możliwość efektywniejszej powtórki dzięki wykorzystaniu elementów graficznych, takich jak tabele i diagramy;o wiele przykładów pism, uchwał, postanowień i wyroków, dzięki którym poszerzysz wiedzę i przekonasz się, jak przepisy prawa są stosowane w praktyce;o zestaw pytań kontrolnych podsumowujących wiadomości z każdego działu.A wszystko to z uwzględnieniem najnowszego stanu prawnego - na dzień 1 stycznia 2021 r.Schemat opisu każdego zagadnienia jest prosty i przejrzysty.o Zagadnienia omówiono w takiej kolejności, w jakiej występują w KPK - niczego nie pominiesz.o Język jest przystępny i łatwy do zrozumienia - zgrabnie przebrniesz przez gąszcz przepisów i wszystko będzie dla ciebie jasne.o Zastosowano wiele diagramów - podczas powtórki zaangażujesz obie półkule mózgowe, co przełoży się na bardziej efektywną naukę.o Problemy, na które musisz zwrócić szczególną uwagę, znajdziesz w ramkach ,,Uwaga" - na pewno ich nie przegapisz.o Przytoczone wyroki i postanowienia pokażą ci, jak kodeksowe przepisy stosuje się do konkretnych problemów.o Swą wiedzę sprawdzisz dzięki serii pytań kontrolnych (a na końcu książki znajdziesz odpowiedzi wraz z podstawą prawną).Dzięki książce dowiesz się m.in.: o jak można wykorzystać dowód z prowadzonego podsłuchu;o czy dowody z zeznań świadka udostępnia się oskarżonemu i jego obrońcy;o jakie reguły dotyczą wydawania i zatwierdzania postanowień w dochodzeniu;o co powinno znaleźć się w akcie oskarżenia;o czy wyrok wydany na posiedzeniu musi być doręczony;o czy prokuratorowi można zwrócić sprawę w celu uzupełnienia postępowania przygotowawczego;o czy wyrok sądu odwoławczego można zaskarżyć;o czy odszkodowanie przysługuje na stosowanie innych środków przymusu niż tymczasowe aresztowania bądź zatrzymanie. Skuteczna powtórka przed egzaminem Pomoc dla aplikantów i praktyków Zapadające w pamięć przykłady i rozwiązania graficzne Kompleksowy opis zagadnień uregulowanych w Kodeksie postępowania karnego, z uwzględnieniem najnowszych zmian prawnych Odwołanie do innych ustaw, rozporządzeń i wyroków wiążących się z prezentowanymi kwestiami

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

40
Barbie Chelsea. GTN86 Lalka z akcesoriami, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Chelsea. GTN86 Lalka z akcesoriami, mix wzorów
Barbie, Mattel
Dostępny75 szt.

Młodsza siostra lalki Barbie też lubi próbować różnych zawodów. Chelsea może być pilotem, lekarzem, bizneswoman, gwiazdą rocka czy budowniczym. Dodatkowo, do każdego zawodu dołączono akcesoria. Możesz zebrać je wszystkie i wypróbować różne role zawodowe. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

38,90 zł
35,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

41
Barbie Color Reveal. GXV94 Fantazja Wróżka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Color Reveal. GXV94 Fantazja Wróżka
Barbie, Mattel
NiedostępnyBrak

Ta lalka wprawi w zachwyt wszystkie dziewczynki! Ten zestaw to najlepszy pomysł na prezent! To w nim odnajdziesz wspaniałe modowe niespodzianki. Opakowanie zawiera 25 niespodzianek do odkrycia, w tym jedną lalkę Barbie i figurkę zwierzątka. To co kryje się w środku to tajemnica! Aby poznać ich wygląd wystarczy odrobina ciepłej wody. Zawartość opakowania: • lalka Barbie niespodzianka, • figurka zwierzątka niespodzianka, • 2 stylizacje, • błyszczący slime, • tematyczne akcesoria.

219,90 zł
197,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,99 zł

42
Ziemi mojej i ludziom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemi mojej i ludziom
Dostępny4 szt.

Tomik poezji "Ziemi mojej i ludziom" wyraża wdzięczność otaczającej przyrodzie i hołd ludziom za wspólne bycie. Miejsce, w którym mieszka autorka, jest jej bardzo bliskie, jest centrum, z którego widzi piękno i przeżywa radości i smutki. W wierszach pokazuje, że historia, przyroda i ludzie tworzą całość, bez której trudno byłoby zrozumieć życie i świat.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

43
Bloki rysunkowe A4 BS 100 g, 20 arkuszy, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bloki rysunkowe A4 BS 100 g, 20 arkuszy, mix wzorów
Astra, 1
NiedostępnyBrak

Podstawowy element szkolnej wyprawki, nieodzowny podczas zajęć plastycznych. Będzie świetną pomocą przy wszelkiego rodzaju pracach ręcznych. Blok w formacie A4 zawiera 20 białych kartek. Okładka kredowa, dla podkreślenia jakości wykończenia, jest dodatkowo nabłyszczana. Całość usztywniona tekturowym podkładem. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

3,30 zł
2,97 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,33 zł

44
Pistolet do baniek mydlanych Konik 154928 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,10 zł
6,18 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 0,92 zł

45
Blok rysunkowy A4 20 kartek, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok rysunkowy A4 20 kartek, mix wzorów
Astra, 1 sztuka
NiedostępnyBrak

Blok rysunkowy szkolny przeznaczony jest do rysowania zarówno na zajęciach plastycznych, jak i w domu. Kolorowa okładka z pieskiem, jednorożcem lub rybkami Mini Mini spodoba się każdemu dziecku. Blok rysunkowy jest idealny do rysowania ołówkiem, długopisem, pastelami, węglem i malowania pędzlami. Format: A4. Gramatura papieru: 100g. Liczba arkuszy: 20. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,20 zł
3,78 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,42 zł

46
W kręgu bliskich, przyjaciół i znajomych. Z korespondencji Franciszka Rawity-Gawrońskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu bliskich, przyjaciół i znajomych. Z korespondencji Franciszka ...
Dostępny10 szt.

Niniejszy tom poszerza i pogłębia naszą wiedzę o Franciszku Rawicie-Gawrońskim (1846-1930), znanym w swoim czasie publicyście, pisarzu i historyku. Zamiar ten został zrealizowany poprzez edycję jego korespondencji z różnymi osobami, z którymi jego związki pozostawały ważne, choć ich charakter był zróżnicowany. Z częścią z nich układały się one na stopie koleżeńskiej lub przyjacielskiej. Takimi były jego relacje z Władysławem Bełzą, Adamem Krechowieckim, Aleksandrem Brzostowskim i Kazimierzem Królem. Odmienny charakter miały z Elizą Orzeszkową, którą traktował głównie jako mentora własnych poczynań na polu literackim, oraz z Zygmuntem Miłkowskim – jego teściem. Należy przy tym zaznaczyć, że listy stanowią również źródło informacji o respondentach Rawity. Znawca historiografii polskiej XIX i XX wieku Jerzy Maternicki, podkreślając wartość źródłową korespondencji, pisał: Teksty powstałe w toku opisywanych wydarzeń lub też po ich zakończeniu mają z reguły walor źródła pierwotnego, nieskażonego późniejszymi naleciałościami, a także błędami wynikającymi z upływu czasu, osłabienia pamięci, patrzenia na wydarzenia i zjawiska przez pryzmat późniejszych doświadczeń itd. – od autora.

39,90 zł
36,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,19 zł

47
Chronowizor - urządzenie do badania przeszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chronowizor - urządzenie do badania przeszłości
Dostępny9 szt.

Urządzenie pozwalające badać przeszłość - to utopia czy też rzeczywiście powstało, ale Watykan chciałby ukryć ten fakt?Aparat o nazwie chronowizor został skonstruowany przed ponad pół wiekiem przez grupę naukowców skupionych wokół mnicha z Wenecji, benedyktyna Pellegrina Ernettiego, specjalisty od śpiewów gregoriańskich i fizyki kwantowej. Maszyna ta wychwytywała fale umożliwiające wizualizację scen z przeszłości. Przemówienie Napoleona, mowa Cycerona przeciwko Katylinie, droga krzyżowa Jezusa... - wszystko to zostało sfilmowane, pokazane papieżowi Piusowi XII i najwyższym władzom włoskim. Czy chronowizor był niebezpieczny?Został zdemontowany, jego części rozproszono po całym świecie. Dokumentację projektu ukryto w bezpiecznym miejscu poza granicami Włoch. Ojciec Ernetti zmarł kilkanaście lat temu. Gruby mur milczenia otacza sprawę chronowizora.Ksiądz Franois Brune, który dobrze znał ojca Ernettiego, przeprowadził własne śledztwo na temat tego dobrze strzeżonego sekretu. Teraz przedstawia swe niezwykłe odkrycia...

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

48
Lux. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lux. CD
Voces8, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

49
Reflection. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reflection. CD
Helene Grimaud, Deutsche Grammophon
NiedostępnyBrak

54,90 zł
50
Mozart: Piano Concertos Nos. 20 & 21. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
Wróć do góry