hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.03.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 21 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Naklejki zwierzaki. 63 kolorowe naklejki (praca zbiorowa), na drugim Polityka pieniężna (Andrzej Sławiński). Kolejny produkt to Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju... (Fabio Bourbon, Enrico Lavagno) oraz Koktajl z paragrafów (Jacek Dubois).
1
Naklejki zwierzaki. 63 kolorowe naklejki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki zwierzaki. 63 kolorowe naklejki
Dostępny13 szt.

Zeszyt pełen wiedzy o zwierzętach, a także kolorowych naklejek, które pomogą tę wiedzę utrwalić młodym miłośnikom przyrody. Baw się kolorowymi naklejkami!

8,00 zł
4,80 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,20 zł

33 osoby kupiły
2
Polityka pieniężna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polityka pieniężna
Dostępny25 szt.

Książka oferuje spojrzenie na politykę pieniężną widzianą oczami wykładowców akademickich, ekonomistów związanych z bankiem centralnym oraz analityków bankowych. W treści poszczególnych rozdziałów widać wyraźne dążenie autorów do wzbudzenia zainteresowania czytelnika polityką pieniężną. Taki sposób wykładu czyni książkę przyjazną dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się jak banki centralne wpływają na gospodarkę i inflację. Autorami książki są osoby, które nie tylko bardzo dobrze znają literaturę z zakresu polityki pieniężnej, ale także posiadają duże doświadczenie zawodowe związane z bankowością centralną. Zawiera poglądy nie tylko autorów poszczególnych rozdziałów, ale także poglądy światowych autorytetów w zakresie polityki pieniężnej, które ulegały ostatnio wielu przewartościowaniom w wyniku globalnego kryzysu finansowego, jaki rozpoczął się w 2007 roku. Wywody autorów są jasne, przejrzyste i cechują się rzadko spotykaną komunikatywnością. Prof. zw. dr hab. Ryszard Wierzba Kierownik Katedry Finansów Uniwersytetu Gdańskiego Podręcznik rekomendowany przez Komitet Nauk o Finansach PAN

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

6 osób kupiło
3
Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju...
Dostępny41 szt.

Dzieje Ziemi Świętej to historia ludzkości w pigułce. W ciągu wieków ścierały się tu plemiona i imperia, odciskając swój znaczący ślad. Nic więc dziwnego, że na tak stosunkowo małym obszarze znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych zabytków i pozostałości archeologicznych, prawdziwe skarby cywilizacji. Dla wielu osób podróż do Ziemi Świętej to obok duchowego przeżycia związanego z pielgrzymowaniem po ziemskich śladach Jezusa, także niezwykła wizyta w tym jedynym w swoim rodzaju muzeum świata. O wielu takich fascynujących miejscach od Masady przez Megiddo po Petrę opowiada niniejszy przewodnik. Praktycznym opisom, które zostały ujęte w kilku rozdziałach odpowiadających danym regionom geograficznym, towarzyszą piękne fotografie zabytków, rysunki, plany twierdz, zamków czy założeń urbanistycznych starożytnych miast. Autorzy tekstu:Fabio Burbon, uzyskał wykształcenie klasyczne, specjalizuje się w problematyce cywilizacji starożytnych i historii sztuki. Opublikował m.in. wydaną w języku polskim książkę Petra. Sztuka i historia. Przewodnik po stolicy Nabatejczyków (Arkady 2001). Enrico Lavagno, jest ekspertem od kultur Wschodu, współpracuje ze znanym z opracowań albumowych renomowanym wydawnictwem ,,White Star", dzieląc się swoją wiedzą w dziedzinie archeologii, historii i sztuki. Odbiorcy: - szerokie grono czytelników, szczególnie osób zainteresowanych bogatą historią Ziemi Świętej, jej kulturą i zabytkami. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? - profesjonalnie opracowany tekst przybliżający historię danego regionu, typową dla tego obszaru architekturę oraz atrakcje archeologiczne - wspaniałe zdjęcia zabytków i pozostałości starożytnych osad - liczne ciekawostki dotyczące atrakcyjnych kulturowo miejsc w Jerozolimie, północnym i południowym Izraelu, Synaju oraz Jordanii - praktyczny indeks miejsc oraz mapy ułatwiające odnalezienie szukanej miejscowości czy obiektu.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

3 osoby kupiły
4
Koktajl z paragrafów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koktajl z paragrafów
Dostępny7 szt.

Zbiór niezwykłych prawniczych opowieści zawsze śmiesznych, choć czasem strasznych. To wykwintna lektura dla wszystkich chcących poczuć nastrój sali sądowej i poznać galerię ludzkich typów w najdziwniejszych sytuacjach, które jak się okazuje zdarzają się nie tylko w filmach.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

2 osoby kupiły
5
Ułożyć życie z Bogiem CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ułożyć życie z Bogiem CD
Jedność
Dostępny4 szt.

Płyta stanowi pomoc w przygotowaniu spotkań i celebracji od strony muzycznej. Zawiera pieśni i piosenki zaproponowane w Przewodniku do celebracji przed bierzmowaniem oraz Przewodniku do spotkań przed bierzmowaniem. Nagrane utwory mogą posłużyć jako pomoc w nauce śpiewu lub zostać wykorzystane podczas celebracji.

19,00 zł
14,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,94 zł

2 osoby kupiły
6
Ekonometria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonometria
Dostępny5 szt.

Podręcznik zawiera podstawowy kurs ekonometrii i jest przeznaczony dla studentów różnych dyscyplin ekonomicznych. Prezentowane zagadnienia są podawane od podstaw i nie są nadmiernie skomplikowane pod względem formalnym. Autorowi udało się w sposób syntetyczny, bez odsyłania do zaawansowanej matematyki lub statystyki, za to ze wskazaniem możliwości aplikacyjnych, omówić zagadnienia zwykle uważane za trudne.Książka będzie również przydatna tym wszystkim, którzy prowadzą analizy ekonomiczne, a nie dysponują szeroką wiedzą matematyczno-statystyczną.

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

2 osoby kupiły
7
Statystyka opisowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statystyka opisowa
Dostępny6 szt.

Podejmowanie prawidłowych decyzji gospodarczych, demograficznych, społecznych itp. wymaga znajomości metod ilościowych, stąd statystyka opisowa jest ważnym przedmiotem, uwzględnionym w programach nauczania wyższych uczelni. Statystyka opisowa zajmuje się problemami programowania badań statystycznych, metodami obserwacji statystycznej, sposobami opracowywania i prezentacji materiału statystycznego oraz sumaryczną charakterystyką właściwości zbioru danych. Uzupełnieniem podręcznika Statystyka opisowa jest Statystyka matematyczna. W tej drugiej książce przedstawiono metody estymacji i weryfikacji hipotez o całej zbiorowości na podstawie wybranej w sposób losowy pewnej jej części.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

2 osoby kupiły
8
Józef. Ojciec Jezusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef. Ojciec Jezusa
Dostępny13 szt.

Pochodził z królewskiego rodu, jednak majątku nie posiadał. Na życie zarabiał pracą własnych rąk. Kochała go najwspanialsza kobieta świata. Kim tak naprawdę był święty Józef? Nabożeństwo jakim otaczamy świętego Józefa, jest kontynuacją czci, z jaką traktował swojego opiekuna sam Pan Jezus. Warto modlić się, prosząc o orędownictwo świętego. Znajomości ze Świętym Patriarchą dobrze jednak rozpocząć jak każdą znajomość mającą przerodzić się niebawem w przyjaźń od bliższego poznania.

24,00 zł
17,76 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,24 zł

1 osoba kupiła
9
Co powinieneś wiedzieć o Jezusie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co powinieneś wiedzieć o Jezusie
Dostępny8 szt.

Kim był? Co uczynił dla ludzi? Jak Go postrzegano? Na te kluczowe pytania dotyczące Jezusa, niezwykłego Boga Człowieka, który wywarł ogromny wpływ na świat i którego wyznawcy stanowią dziś ponad dwumiliardową wspólnotę chrześcijan, stara się odpowiedzieć ta książka. Jest to zwizualizowany, oparty na Piśmie Świętym przewodnik dotyczący Mistrza z Nazaretu - Jego życia, działalności i środowiska, w jakim przebywał. Został napisany przystępnym językiem, bogato zilustrowany oraz opatrzony odsyłaczami biblijnymi i przedmiotowym indeksem, które mówią, skąd zaczerpnięto informacje. Przedstawia również w zarysie istotne kwestie odnośnie do ziemskiej egzystencji i misji Syna Bożego.Ta odznaczająca się wieloma atutami książka stanowi źródło wiedzy dla każdego - zarówno dla tego, dla kogo Chrystus jest Panem, jak i dla wszystkich zaintrygowanych osobą Jezusa i Jego ponadczasowym przesłaniem. Może więc służyć pomocą w odkrywaniu jedynego Boga, dobrego i miłosiernego, który przyszedł do ludzi, aby ich odkupić, i który jest stale wśród nich obecny.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

1 osoba kupiła
10
Szczęście skupienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szczęście skupienia
Dostępny2 szt.

Skupienie to zasmakowanie życia, to dostrzeżenie kolorów, to zachwyt nad miłością zaklętą w uśmiechu...Skupienia nie można traktować jako celu samego w sobie, który za wszelką cenę musimy osiągnąć. To dobro, na którym warto oprzeć swe życie, by było wypełnione szczęściem. To przebudzenie się z głębokiego snu... Wysubtelnia i udelikatnia rodzące się w nas uczucia, emocje i namiętności. Nasze słowa wyrażać mogą dobro i piękno. Żyjący w skupieniu nie przegapią żadnej z ulotnych chwil. W ich myślach, jak w bursztynie, zatopi się muszka najbłahszego wydarzenia.Zbiorek jest zapisem refleksji autora, owocem życiowej mądrości i wiary.

15,70 zł
8,16 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 7,54 zł

1 osoba kupiła
11
Schowek
Wyprzedaż
Piłka 230mm gumowa Piesek 134241
Artyk
Dostępny5 szt.

7,30 zł
4,23 zł

Rabat 42,1%
oszczędzasz 3,07 zł

1 osoba kupiła
12
Schowek
Scars & Stripes, CD
The Away Team, Duck Down Music Ltd
Niedostępny
Brak

Gatunek: Rap/HipHop, Rok wydania: 2011, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: AWAY TEAM, THE, Wydawca: DUCK DOWN MUSIC LTD

62,90 zł
13
Schowek
Dub,The Groove & The Endless Beat, CD
V/A, Cleopatra Records
Niedostępny
Brak

Do wyczerpania zapasu Gatunek: Dance/Dub, Rok wydania: 1998, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: V/A, Wydawca: CLEOPATRA RECORDS

40,90 zł
14
Schowek
R & B Vocal Group Sound 1950-1960, CD
Doo Wop, Fantastic Voyage
Niedostępny
Brak

Gatunek: Pop/Rock, Rok wydania: 2011, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: DOO WOP, Wydawca: FANTASTIC VOYAGE

65,90 zł
15
Schowek
Round Midnight (The Minneapolis Broadcast 1975), Winyl
Waits, Tom, Let Them Eat Vinyl
Niedostępny
Brak

Gatunek: Rock, Rok wydania: 2012, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: WAITS, TOM, Wydawca: LET THEM EAT VINYL

124,90 zł
16
Schowek
Dust & Mirrors, CD
Pilia, Blue Chopsticks
Niedostępny
Brak

1 Charm Offensive 14:52 2 Brick Dust 5:10 3 Cool Side Of The Pillow 2:11 4 The Distance, Cut 3:05 5 Ambassador Extraordinaire 3:20 6 The Headlock 4:03 7 Foamy Originale Gatunek: Post Rock, Rok wydania: 2014, Wykonawca: BELFI / GRUBBS / PILIA, Wydawca: BLUE CHOPSTICKS

72,90 zł
17
Schowek
Dust & Mirrors, Winyl
Pilia, Blue Chopsticks
Niedostępny
Brak

1 Charm Offensive 14:52 2 Brick Dust 5:10 3 Cool Side Of The Pillow 2:11 4 The Distance, Cut 3:05 5 Ambassador Extraordinaire 3:20 6 The Headlock 4:03 7 Foamy Originale Gatunek: Post Rock, Rok wydania: 2014, Wykonawca: BELFI / GRUBBS / PILIA, Wydawca: BLUE CHOPSTICKS

96,90 zł
18
Schowek
Slap & Caress, CD
Kułakowski, Leszek, Music Vox Records
Niedostępny
Brak

Gatunek: Jazz, Rok wydania: 2005, Wykonawca: KUŁAKOWSKI, LESZEK, Wydawca: MUSIC VOX RECORDS

53,90 zł
19
Schowek
Damon & Naomi With Ghost, CD
Naomi, Drag City
Niedostępny
Brak

TRACKLISTA: 1 The Mirror Phase 4:39 2 The New World 4:33 3 Judah And The Maccabees 4:48 4 Blue Moon 2:46 5 The Great Wall 8:22 6 I Dreamed Of The Caucasus 4:10 7 Don't Forget 5:52 8 Tanka 8:25 9 Eulogy To Lenny Bruce 4:38 Gatunek: Rock/Alternatywa, Rok wydania: 2012, Wykonawca: DAMON / GHOST / NAOMI, Wydawca: DRAG CITY

72,90 zł
20
Schowek
Nervous Circuits, CD + DVD
The Vss, Hydra Head Records
Niedostępny
Brak

TRACKLISTA: CD 1 Death Scene 1:53 2 In Miniature 2:21 3 Sibling Ascending 3:45 4 Effigy 2:10 5 Lunar Weight 4:02 6 Conscious 3:25 7 What Kind Of Ticks? 2:48 8 Chemical Of Chemistry 2:43 9 Swift Kicks 2:50 10 Nervous Circuits 6:26 DVD - Nervous Circuits Tour 1997 1 Death Scene 2 What Kind Of Ticks? 3 I'll Wait Right Here 4 Swift Kicks 5 Chemical In Chemistry 6 Lunar Weight 7 Sibling Ascending 8 I Cut My Teeth 9 Nervous Circuits Complete Source Shows, Dumbo Space, Brooklyn, NY May 24, 1997 10 What Kind Of Ticks? 11 Sibling Ascending 12 Death Scene 13 I'll Wait Right Here 14 Swift Kicks 15 I Cut My Teeth The Depot, Boulder, CO June 6, 1997 16 Intro 17 What Kind Of Ticks? 18 Death Scene 19 Sibling Ascending 20 I Cut My Teeth 21 Swift Kicks 22 Nervous Circuits Chateau Co-op, Berkeley, CA Nov. 16, 1996 23 Swift Kicks 24 What Kind Of Ticks? 25 Lunar Weight 26 Evolution Gatunek: Hardcore/Punk, Rok wydania: 2008, Kraj: Zagraniczna, Wykonawca: VSS, THE, Wydawca: HYDRA HEAD RECORDS

55,90 zł
21
Zeszyt A5 60 kartek W Linię Skate Starpak 406026 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 60 kartek W Linię Skate Starpak 406026
Starpak
Niedostępny
Brak

Zeszyt w formacie A5, 60 kartkowy w linię z kolekcji Starpak. Zeszyt w miękkiej oprawie, zdobionej młodzieżową grafiką. Zapisywanie w nim notatek będzie czystą przyjemnością. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak z serii dedykowanej młodzieży Zeszyt wykonany z papieru. Pakowany w folię po 10 sztuk. Przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu A5.

19,90 zł
18,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,99 zł

22
Schowek
Pióro wieczne Waterman Allure niebieskie
Waterman
Niedostępny
Brak

WATERMAN ALLURE przyciąga uwagę student oacute w i profesjonalist oacute w szukających artykuł oacute w piśmieniczych o dobrej jakości wykonania i pięknym designie. nbsp br / Dzięki płynnemu pisaniu jest to pierwszy krok w nbsp kategorii ładnego pisania. br / Asortyment dostępny jest w opakowaniach typu Gift box.

96,90 zł
82,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 14,53 zł

23
Sweet Collection Foka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sweet Collection Foka
Trudi
Niedostępny
Brak

Pluszowa biedronka z serii Sweet Collection marki Trudi wykonana z wysokiej jakości materiałów. Zabawka bez ograniczeń wiekowych

29,50 zł
27,73 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,77 zł

24
Sweet Collection Koala - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sweet Collection Koala
Trudi
Dostępny150 szt.

Mała maskotka wykonana z wysokiej jakości materiałów.

35,70 zł
33,56 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,14 zł

25
Mamo! Tato! Poznaję... Szlaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamo! Tato! Poznaję... Szlaczki
Niedostępny
Brak

Książeczki edukacyjne zserii Mamo!Tato!Poznaję... przeznaczonesą dla dzieci wwieku 4-5lat. Umiejętnie łączą naukę i zabawę, rozwijając sprawności manualne iintelektualne. Dziecko złatwością rozpoznaje kształty, wielkości, kolory, uczy się pisania pojedynczych liter icyfr oraz całych wyrazów irozwiązywania prostych działań matematycznych. Przejrzyste, duże ilustracje, prosty układ stron iciekawe zadania przyciągną uwagę dziecka iskłonią dopracy z książką.

4,50 zł
3,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 1,17 zł

26
Miłość, szkielet i spaghetti - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość, szkielet i spaghetti
Niedostępny
Brak

,,Miłość, szkielet i spaghetti" to komedia kryminalna opowiadająca o rządach mafii włoskiej w Częstochowie, którą przepędziły z miasta... baby. Jedna z bohaterek zatrudnia się w domu włoskiego biznesmena jako pielęgniarka, ale okazuje się, że będzie musiała dla chorego także gotować. I nie tylko dla niego - w domu mieszka sześciu współpracowników szefa z żołądkami jak spadochrony. Problem w tym, że Dorota potrafi przyrządzić jedynie herbatę. Ale od czego pomysłowość! Wystarczy zamknąć się w kuchni, podgłosić radio i wpuścić przez okno swoje siostry, mamę i ciocię - znakomite kucharki. Szkoda tylko, że mają tak podłe charaktery... Jednocześnie z jasnogórskiej wieży spada trup, a pod murami klasztoru grupa naukowców odkopuje wiekowy szkielet człowieka. Te odległe w czasie zdarzenia wydaje się coś łączyć, a trop prowadzi do... Włochów. Dorota - jako tajna agentka - dostarcza organom ścigania potrzebnych informacji, co powoduje wiele zabawnych zdarzeń. Wreszcie policja, naukowcy i zaangażowana kulinarnie rodzina bohaterki doprowadzają do wyjaśnienia tajemnicy podziemnego przejścia pomiędzy Jasną Górą a zamkiem pod Częstochową i demaskują włoskich przestępców.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

27
Intelektualna historia III RP. Rozmowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Intelektualna historia III RP. Rozmowy
Niedostępny
Brak

Od Brodskiego do Rymkiewicza prowadzi ta opowieść z rozmów ułożona. Między nimi 44 rozmowy, od roku 1990 do końca 2012. Co je łączy? Zgoda na rozmowę. Pewnie także rodzaj i temat pytań, jakie przychodziły do głowy temu, który je stawiał. Z tej jedności i zarazem z różnorodności głosów 34 rozmówców, ułożyła się książka - wywiad rzeka z czasem, który umownie nazywamy tutaj czasem III RP. Inaczej niż inne wywiady-rzeki z politykami czy celebrytami, ten nie tylko jest wielogłosem, ale sam jest także rozciągnięty w czasie. Toczy się i rozwija przez ponad 22 lata. Szczególnie interesujące rezultaty daje to, kiedy możemy z punktu widzenia naszej chwili obecnej przeczytać, jak wyglądały pytania, obawy, nadzieje i przewidywania formułowane w roku 1990, 1992 czy 2005. Niekiedy mogą wydawać się nam nawet naiwne, innym razem uderzać mogą swą trafną przenikliwością. Możemy jednak zobaczyć dzięki temu - bez upiększeń, na jakie możemy pozwolić sobie, kiedy spisujemy rozmowy-wspomnienia - jak nasze myśli, naszą wyobraźnię niesie rzeka nie wywiadu, tylko czasu. Najlepiej dostrzec to można w przypadku połączenia w tym tomie aż dziesięciu rozmów prowadzonych od 1996 do 2012 roku z Lechem i Jarosławem Kaczyńskimi. Tu jednak układam je także, a może przede wszystkim jako świadectwa do ,,biografii" pewnego etapu polskiej historii: III RP. Ile się zmieniło od czasu Jaruzelskiego, czy on w ogóle przeminął? Może przemija w ogóle polskość w tym ostatnim 25-leciu? Podobne pytania pojawiają się w sporach o dzisiejszą kondycję Europy. Czy Unia jest szczytem w rozwoju naszego kontynentu? Czy to jest już raczej koniec naszej cywilizacji? I co można zrobić, żeby nie nastąpił i ten koniec, i koniec polskości? Zapis rozmów, które oddaję do rąk Czytelników, przybliża może choć trochę temperaturę tych pytań - bo one pytanych tutaj obchodzą.Andrzej Nowak, ur. 1960, historyk i publicysta; profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN, kierownik Zakładu Dziejów Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim; w okresie stanu wojennego współpracownik pism drugoobiegowych; po 1989 roku sekretarz redakcji, a następnie (1991-94) redaktor naczelny dwumiesięcznika "Arka"; współzałożyciel i redaktor naczelny dwumiesięcznika ,,Arcana" (1994-2012); autor kilkunastu książek z zakresu historii idei oraz stosunków politycznych w Europie Wschodniej. Ostatnio opublikował m.in. Imperium a ti druzi. Rusko, Polsko a moderni dejiny východni Evropy (2010); Od Polski do post-polityki. Intelektualna historia zapaści RP (2010); Imperiological Studies. A Polish Perspective (2011); Czas walki z Bogiem. Kościół na straży wolności Polaków (2011); Strachy i Lachy. Przemiany polskiej pamięci (1982-2012) (2012). Gościnnie wykładał historię Europy Wschodniej m.in. na uniwersytetach amerykańskich (Rice, Harvard, Columbia), angielskich (Cambridge, UCL), a także w Brnie, Dublinie i Tokio. Laureat m.in. nagród KLIO (dla najlepszej książki historycznej - w 1995 i 2001), Programu Mistrz Fundacji Nauki Polskiej (2011), nagród im. Jerzego Giedroycia (2012), im. Włodzimierza Pietrzaka, a także Wacław Jędrzejewicz History Medal, przyznawanego przez Instytut Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku. Członek Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich 2005 roku i wielokrotny uczestnik organizowanych przez prezydenta Kaczyńskiego seminariów w Lucieniu.

47,90 zł
34,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,41 zł

28
Mathematics for students of economics, finance... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mathematics for students of economics, finance...
Dostępny9 szt.

The textbook has been prepared mostly for students in the disciplines: Economics and Finance and Quality and Management Sciences. However, it can also be used by students of other fields of studies with courses related to mathematics, algebra, and mathematical analysis. The theory is presented in an accessible way necessary to solve the proposed tasks. Each chapter contains examples to help to understand the theory and exercises to be solved by students (with answers). This form of presentation of individual issues facilitates individual work, especially for part-time students. The textbook has been supplemented with a chapter containing practical usage of mathematics in economics, finance, and management. The textbook is the result of many years of teaching experience of the authors during lectures, exercises and consultations with students. All of the chapters are written by scholars working in the Department of Econometrics and Statis- tics, Institute of Economics and Finance at the University of Szczecin.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

1 osoba kupiła
29
Obsydian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsydian
Niedostępny
Brak

Oni nie są tacy jak my... Kiedy przeprowadziliśmy się do Zachodniej Wirginii, zanim zaczęłam mój ostatni rok w szkole, musiałam przyzwyczaić się do dziwacznego akcentu, rwącego się łącza internetowego i całego morza otaczającej mnie nudy... Aż do momentu, kiedy spotkałam mojego nowego, wysokiego sąsiada o niesamowitych, zielonych oczach. Wtedy sprawy zaczęły obierać zupełnie inny kierunek... Ale kiedy zaczęłam z nim rozmawiać zrozumiałam, że Daemon jest wyniosły, arogancki i doprowadza mnie do szału. Zupełnie nam nie po drodze. Zupełnie. Jednak kiedy prawie nie zginęłam, a Daemon dosłownie zamroził czas, cóż... stało się coś zupełnie niespodziewanego... Wpadłam w kłopoty, groziło mi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jedyną szansą, żebym wyszła z tego cało, było trzymanie się blisko Daemona, aż przygaśnie blask... Jeśli oczywiście sama go wcześniej nie zabiję.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

30
Zeszyty literackie 70 2/2000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty literackie 70 2/2000
Dostępny3 szt.

Numer archiwalny "Zeszytów Literackich"

25,00 zł
17,25 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 7,75 zł

31
Misery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misery
Niedostępny
Brak

Bohater książki Stephena Kinga, Paul Sheldon jest autorem tandetnych romansideł. Jego cykl o Misery Chastain zdobył ogromną popularność. Autor miał jednak już dość swojej bohaterki i w ostatniej powieści ją uśmiercił. Teraz postanowił zająć się pisaniem poważniejszych książek. Pewnego razu podczas zamieci śnieżnej, jadąc po pijanemu samochodem, uległ poważnemu wypadkowi. Odzyskał przytomność dopiero w stojącym na odludziu domu Annie Wilkes, byłej pielęgniarki, wielbicielki jego twórczości. Pobyt w domu Annie zamienia się w prawdziwy koszmar, gdy kobieta wraca z miasta z ostatnią książką Paula Powieść Misery Stephena Kinga, została zekranizowana w 1990 roku. Kathy Bates za rolę Annie otrzymała Oscara.

8,90 zł
6,68 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,22 zł

32
Chwile łaski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwile łaski
Niedostępny
Brak

Chwilami łaski są te momenty życia, w których w wyraźny, widoczny i bezpośredni sposób odbieramy znaki Boskiej interwencji. W takich chwilach dzieje się coś, czasem wielkiego, czasem całkiem małego, co sprawia, że w naszym życiu następuje zwrot.

26,00 zł
20,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,20 zł

33
Problemy ekonomii i finansów na początku XXI wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problemy ekonomii i finansów na początku XXI wieku
Niedostępny
Brak

Publikacja jest efektem badań pracowników naukowych Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ nad zjawiskami makro- i mikrogospodarczymi w ostatniej dekadzie. Procesy globalizacyjne oraz dynamiczny rozwój technologii powodują wielopłaszczyznowe zmiany w zarządzaniu finansami instytucji sektora finansowego, publicznego oraz przedsiębiorstw. W monografii podjęto próbę przedstawienia zjawisk finansowych w różnych aspektach, na które wpływ miał globalny kryzys finansowy z początku stulecia. Atutem publikacji jest jej szerokie spojrzenie na zjawiska finansowe - od zagadnień związanych z branżą Fintech, bezpieczeństwem cybernetycznym, najnowszymi narzędziami kontroli finansowej, rozwojem rynku nieruchomości po efektywność finansową spółek z sektora energetycznego.Książka adresowana jest do szerokiego grona Czytelników, m.in. studentów uczelni ekonomicznych, praktyków oraz osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu finansów.

42,90 zł
36,89 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,01 zł

34
Nowenna i litania loretańska do NMP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowenna i litania loretańska do NMP
Niedostępny
Brak

Litania loretańska powstała w XII wieku wywodzi swą nazwę od miejscowości Loreto we Włoszech, gdzie znajduje się sanktuarium maryjne. Jej wezwania przez lata ulegały zmianom, wzbogacaną ją nowymi w zależności od potrzeb. Niezmiennie nowenną i litanią modlono się do Najświętszej Maryi Panny, prosząc o Jej wstawiennictwo do Boga.

4,30 zł
3,10 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,20 zł

35
Gaźniki motocyklowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gaźniki motocyklowe
Dostępny8 szt.

W książce opisano budowę, obsługę i użytkowanie gaźnikowych układów zasilania we współczesnych i klasycznych motocyklach. Podano informacje o gaźnikach motocyklowych z uwzględnieniem ich budowy, opisu działania poszczególnych elementów i układów oraz czynności obsługowo-naprawczych możliwych do wykonania przez indywidualnego użytkownika motocykla. Zamieszczono liczne fotografie i rysunki, ułatwiające zrozumienie zasad działania zespołów i układów, a także regulację, demontaż, naprawę i montaż. Ponadto podano zestawienie elementów układu zasilania wg katalogu firmy KLASA.

69,00 zł
53,13 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 15,87 zł

36
Sprzęgła,skrzynki biegów,wały i półosie napędowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzęgła,skrzynki biegów,wały i półosie napędowe
Dostępny6 szt.

Bogato ilustrowany podręcznik przedstawiający budowę, działanie i wykrywanie niesprawności sprzęgieł, skrzynek biegów oraz wałów i półosi napędowych stosowanych w pojazdach samochodowych (osobowych, ciężarowych i autobusach). Opisano m.in. różne rodzaje sprzęgieł i ich układów sterowania, mechaniczne, automatyczne, półautomatyczne i zautomatyzowane skrzynki biegów samochodów osobowych i ciężarowych, napęd wszystkich kół w samochodach osobowych, skrzynki rozdzielcze samochodów ciężarowych, przekładnie główne, mosty napędowe i zwalniacze, wały napędowe i półosie napędowe. Uwzględniono najnowsze rozwiązania konstrukcyjne, np. dwusprzęgłowe zautomatyzowane, siedmiobiegowe automatyczne oraz automatyczne bezstopniowe skrzynki biegów. Przejrzyste ilustracje bardzo ułatwiają zrozumienie treści.Odbiorcy: studenci wydziałów mechanicznych wyższych uczelni o specjalności samochodowej, uczniowie średnich szkół o profilu samochodowym, inżynierowie i technicy zaplecza technicznego motoryzacji oraz wszyscy zainteresowani tą tematyką.

79,00 zł
60,83 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,17 zł

37
Zeszyty literackie 90 2/2005 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty literackie 90 2/2005
Dostępny4 szt.

Numer archiwalny "Zeszytów Literackich"

25,00 zł
17,25 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 7,75 zł

38
Z pomocą żołnierzom Podziemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z pomocą żołnierzom Podziemia
Dostępny5 szt.

W książce przedstawiono dzieje załóg Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie, uczestniczących w operacjach zaopatrywania ruchu oporu podczas drugiej wojny światowej w latach 1941-1945.Ze zrzutami dla żołnierzy Podziemia krajów okupowanej Europy (Francji, Holandii, Belgii, Danii, Norwegii, Austrii, Czechosłowacji, Jugosławii, Albanii, Grecji, północnych Włoch i Polski - w tym walczącej powstańczej Warszawy) latały polskie załogi w 138 Dywizjonie RAF, załogi Samodzielnej Eskadry 1586 do Zadań Specjalnych i 301 Dywizjonu Bombowego Ziemi Pomorskiej Obrońców Warszawy.Książka zawiera indeks nazwisk załóg wykonujących loty oraz personelu naziemnego. Całość bogato ilustrowana archiwalnymi fotografiami.

29,40 zł
22,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,76 zł

39
E-learning nauka na odległość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E-learning nauka na odległość
Dostępny3 szt.

Opis zagadnień związanych z szeroko rozumianym samodzielnym uczeniem się za pośrednictwem elektronicznych środków komunikacji, tzw. e-learning. Porównanie tradycyjnych metod uczenia się z nauką na odległość, liczne rady i wskazówki dla korzystających z tej formy edukacji.

37,80 zł
29,11 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,69 zł

40
Pokoloruj i opowiedz. Sługa setnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i opowiedz. Sługa setnika
Dostępny10 szt.

Poznaj Jezusa, Jego miłość do ludzi i cudowną moc.Rozkładając arkusz, zobaczysz w kolejnych scenachj, jak Jezus przemienia zmartwienia ludzi w wielką radość. Gdy już rozlożysz cały arkusz, bedziesz uczesniczyć w tej radości. Pokokoloruj plakat według własnego pomysłu. Znajdz w Ewangelii odpowiedni fragment i przeczytaj go, a potem opowiedz o tym wydarzeniu.

3,50 zł
2,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
41
Dynamika gazów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dynamika gazów
Dostępny4 szt.

Podręcznik akademicki, dotyczący przepływów jednowymiarowych gazu doskonałego oraz fal prostych. Zawiera podstawy teoretyczne, charakterystykę przepływu izentropowego, izolowanego przepływu nieizentropowego, wypływu ze zbiornika i naddźwiękowego przepływu dwufazowego, a także charakterystykę niestacjonarnego przepływu naddźwiękowego i propagacji uderzenia dźwiękowego.Odbiorcy: studenci wydziałów mechanicznych, lotniczych, mechaniczno-energetycznych, budowy i eksploatacji maszyn oraz inżynierii środowiska wyższych uczelni technicznych i rolniczych, a także inżynierowie zajmujący się tymi zagadnieniami w pracy zawodowej.

22,10 zł
17,02 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,08 zł

42
Pokoloruj i opowiedz. Młodzieniec z Nain - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i opowiedz. Młodzieniec z Nain
Dostępny9 szt.

Poznaj Jezusa, Jego miłość do ludzi i cudowną moc. Rozkładając arkusz, zobaczysz w kolejnych scenachj, jak Jezus przemienia zmartwienia ludzi w wielką radość. Gdy już rozlożysz cały arkusz, bedziesz uczesniczyć w tej radości. Pokokoloruj plakat według własnego pomysłu. Znajdz w Ewangelii odpowiedni fragment i przeczytaj go, a potem opowiedz o tym wydarzeniu.

3,50 zł
2,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 0,91 zł

43
Baśnie dla przedszkolaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie dla przedszkolaków
Dostępny42 szt.

Zabawa w teatrzyk kukiełkowy kształtuje wyobraźnię, pozytywnie wpływa na kreatywność oraz koncentrację. Przedstawienia tego typu rozwijają percepcję wzrokową i słuchową, a także wyciszają i uspokajają. To właśnie wokół scenariuszy teatrzyków kukiełkowych powstała niniejsza publikacja.W jej skład wchodzą: książka zawierająca 6 scenariuszy rymowanych inscenizacji wraz ze skorelowanymi z nimi konspektami zajęć; płyta Data-PC, na której znajdują się pliki PDF z 70 czarno-białymi ilustracjami kukiełek i rekwizytów potrzebnych do wystawienia inscenizacji (przeznaczone do samodzielnego wydrukowania i przygotowania wraz z uczestnikami zajęć); płyta Audio-CD z udźwiękowionymi inscenizacjami (w formie słuchowisk). Scenariuszom inscenizacji towarzyszą konspekty zajęć. Każde zajęcia proponowane w książce składają się z trzech części: zajęcia wstępne wprowadzające dzieci w tematykę przedstawienia, podczas których wykonane zostają prace plastyczne (potrzebne kukiełki i rekwizyty); zajęcia zasadnicze, czyli przedstawienie teatralne, gdzie postacie animowane są przez osobę dorosłą (lub dwie osoby), a dzieci występują w roli widzów; zajęcia końcowe, podczas których nauczyciel prowadzi rozmowę kierowaną na temat przedstawienia oraz odkrywa i podsumowuje przesłanie płynące z inscenizowanej baśni, po czym przeprowadza zabawy pomagające w osiągnięciu założonego celu edukacyjnego.Zaproponowane tu teatrzyki można przedstawiać zarówno w przedszkolu, jak i w domu. Dzięki dołączonej płycie CD wystarczy odtworzyć nagranie i poruszać kukiełkami zgodnie z ruchem scenicznym opisanym w książce. Można także zaangażować do inscenizacji aktorów - przedszkolaki bądź ich rodziców - i zaproponować teatr-pantomimę. Po zapoznaniu się z didaskaliami, aktorzy będą mogli odegrać przedstawienie bez konieczności uczenia się na pamięć rozbudowanych ról, a dzieci poćwiczą przy tym umiejętności naśladowania, wyrażania emocji, wczuwania się w sytuacje innych osób, rozwiną empatię.Streszczenia baśni: Trzy dary - Król Birmy chce wydać za mąż swoją córkę Sarę. O rękę królewny stara się trzech braci. Wyruszają oni w drogę, by znaleźć dla niej wyjątkowy prezent. Baśń o braterskiej zgodzie i współpracy.  Kalif bocian - Czasami chcielibyśmy stać się kimś innym... Kalif ma możliwość przeobrażenia się w dowolne zwierzę. Postanawia zamienić się w bociana. Niestety zapomina, jak brzmi zaklęcie, które miało przywrócić mu ludzką postać... Baśń o tym, co w życiu naprawdę się liczy i w czym należy szukać szczęścia.  Zaczarowany pędzelek - Ubogi Ma Liang jest uzdolniony plastycznie. Marzy o tym, by zostać wielkim malarzem. Chociaż życie go nie rozpieszcza, on z pozytywnym nastawieniem stawia czoło niepowodzeniom. Spotkanie z Czarodziejem i niezwykły podarek odmieniają jego życie. Baśń o dobrych uczynkach i spełnianiu marzeń.  Złota rybka - Biedny rybak, jak co dzień, wybiera się na połów. W jego sieci wpada tylko jedna rybka, ale za to wyjątkowa - złota rybka spełniająca życzenia. Baśń z przesłaniem, że należy doceniać to, co mamy, zamiast pragnąć coraz większego bogactwa.  Hipek z czubkiem - W dwóch sąsiednich królestwach rodzą się dzieci - chłopczyk Hipolit i dziewczynka Adelajda. Każde z nich otrzymuje od wróżki niezwykły dar: Hipolit - mądrość, a Adelajda - piękno. Chociaż jeszcze nie są tego świadomi, tymi prezentami będą mogli kogoś obdarzyć. Muszą jednak spełnić jeden warunek... Baśń o wartościach znacznie ważniejszych niż piękno fizyczne. Jest taki kwiat - Ślicznej królewnie niestety brakuje dobrych manier. Okropnie traktuje każdego, kto stanie na jej drodze. Jest miła tylko dla ukochanych kwiatów. Pewnego dnia pojawia się tajemniczy ogrodnik z magicznym kwiatem, który może odmienić jej życie. Baśń pokazująca niewłaściwe zachowania i ich konsekwencje. 

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

44
Pokoloruj i opowiedz. Wskrzeszenie Łazarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj i opowiedz. Wskrzeszenie Łazarza
Dostępny4 szt.

Poznaj Jezusa, Jego miłość do ludzi i cudowną moc.Rozkładając arkusz, zobaczysz w kolejnych scenachj, jak Jezus przemienia zmartwienia ludzi w wielką radość. Gdy już rozlożysz cały arkusz, bedziesz uczesniczyć w tej radości. Pokokoloruj plakat według własnego pomysłu. Znajdz w Ewangelii odpowiedni fragment i przeczytaj go, a potem opowiedz o tym wydarzeniu.

3,50 zł
2,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 0,91 zł

45
Kielce przez stulecia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kielce przez stulecia
Dostępny7 szt.

Pierwsza tak obszerną monografią miasta opisującą historię Kielc od wczesnego średniowiecza po dzień dzisiejszy. Jej zadaniem jest odpowiedź na pytania - skąd pochodzimy i jakie były dzieje rozwoju organizmu miejskiego oraz kim byli i czym zajmowali się mieszkańcy naszego miasta. Całość zagadnień objęto klamrą spinającą dzieje miejscowości od czasów wczesnego średniowiecza poprzez miasto prywatne, dziewiętnastowieczną siedzibę władz administracyjnych, Kielce lat I wojny światowej, Kielce w okresie 20-lecia międzywojennego, miasto w okresie okupacji hitlerowskiej, aż do czasów powojennych i współczesności. Autorami monografii jest kilkudziesięciu autorów związanych z miejscowym środowiskiem akademickim i muzealnym. Po opracowaniach autorstwa Jana Pazdura, Zenona Guldona i Adama Massalskiego oraz Stanisława Meduckiego, jest kolejną książką przypominającą o przełomowych chwilach w dziejach miasta, takich jak przeobrażenia na przełomie XVIII i XIX w., gdy Kielce zmieniały swój status, przekształcenia w końcu XIX stulecia łączące miasto z ważnymi procesami gospodarczymi i wreszcie zjawiska zachodzące w XX w. - przemiany w zakresie infrastruktury, mobilności społecznej i wielokulturowości.

236,80 zł
175,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 61,57 zł

46
Modlitewnik dziecka Bożego. Pamiątka I Komunii Św. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik dziecka Bożego. Pamiątka I Komunii Św.
Dostępny18 szt.

Pięknie wydany Modlitewnik dziecka Bożego to klasyczny modlitewnik, w którym każde dziecko znajdzie wszystkie ważne modlitwy, mały katechizm, najpopularniejsze pieśni oraz informacje dotyczące sakramentów świętych. Dzięki nim życie religijne najmłodszych będzie się stawać coraz bogatsze i coraz dojrzalsze. To piękna pamiątka przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w etui. Wersja kolorystyczna dla chłopców.

12,50 zł
9,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,25 zł

47
Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Św. z krzyżykiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Św. z krzyżykiem
Niedostępny
Brak

Idealny album, by nie uleciały z pamięci te niezwykłe chwile związane z uroczystą Mszą Świętą Pierwszej Komunii Świętej. Na pewno każda dziewczynka i każdy chłopiec nie raz, nawet po wielu latach, z radością sięgną na półkę po tę wyjątkową pamiątkę, by przypomnieć sobie wzruszające wydarzenia z przeszłości. W zestawie także pamiątkowy krzyżyk i elegancka, okolicznościowa torebka.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

48
Receptura Miłosierdzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Receptura Miłosierdzia
Dostępny6 szt.

Czym jest Miłosierdzie? Jakie ma właściwości? Jaki ma smak? Czy można je jeść? W tej niewielkiej książeczce wyjdziemy na spotkanie z Bożym miłosierdziem, wyobrażając je sobie jako gastronomiczne zestawienie pokarmów, które żywią. W ten sposób spróbujemy prześledzić smaki i doświadczenia Bożej miłości, wyszukując na kartach Biblii pewne składniki, które ukażą jej wyjątkowość. Postaramy się wychwycić z tych głównych składników sens i smak dla naszego codziennego życia.

16,00 zł
13,60 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,40 zł

49
Legendy polskie. Książę Popiel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. Książę Popiel
Dostępny12 szt.

Dawno temu w okolicach Kruszwicy nad jeziorem Gopło żył okrutny książę Popiel ze swoją podstępną i rozrzutną żoną. Pewnego dnia przybyli do zamku krewni księcia, aby pozbawić go władzy... Kto jeszcze nie zna tej legendy związanej z historią naszego kraju, musi ją koniecznie poznać. Do książki dołączona jest płyta CD z słuchowiskiem. Odbiorcy: - wszystkie dzieci, które kochają piękne i mądre opowieści, - rodzice i dziadkowie, którzy chcą podarować dzieciom książkę o znanej w naszym kraju postaci, - nauczyciele i wychowawcy, chcący w ciekawy sposób zapoznać dzieci z baśniami i legendami polskimi.   Dlaczego warto nabyć tę książkę? - jest napisana ze smakiem, wyczuciem i iście literackim polotem, - opatrzona pełnymi wdzięku, a zarazem niepozbawionymi szczypty humoru ilustracjami, - to kolejny tomik ,,Baśni polskich"; dzięki któremu dzieci mają okazję odkrywać baśniową mapę Polski, - jej kunsztowne ilustracje i piękny tekst zachwycą nie tylko małych czytelników, - zawiera płytę CD z słuchowiskiem.

12,50 zł
9,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,25 zł

50
Legendy polskie. Złota kaczka -Liliana Bardijewska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy polskie. Złota kaczka -Liliana Bardijewska
Niedostępny
Brak

Dawno, dawno temu, a nawet jeszcze dawniej, tu gdzie dzisiaj jest Warszawa, rosły gęste knieje i bory. W samym ich środku wznosił się kryształowy zamek, w którym mieszkali król i królowa z prześliczną królewną [...]. Królewna była jednak równie piękna co kapryśna...Cóż, piękno, jeśli nie idzie w parze z mądrością i dobrym sercem, może przysporzyć niemało trosk. Tak było w przypadku dumnej królewny, która nie liczyła się z ludźmi i spotkała ją za to surowa kara... została przemieniona w złotą kaczkę. Nieszczęśliwa pływa ponoć do dziś w mrocznych podziemiach naszej stolicy i czeka, aż jakiś śmiałek zdejmie z niej zły czar.Czy myślicie, że trafi się ktoś taki... Stara, polska, dobra baśń...Pięknie, starannie wydana. Kolorowe, duże ilustracje, gruba okładka z płytą, która zajmuje ważne miejsce. Miło jest taką książkę po prostu wziąć do ręki. Odbiorcy- dzieci, które zachwycą się piękną opowieścią o Złotej Kaczce- rodzice, którzy podarują dzieciom klasyczną baśń polską. Dlaczego warto nabyć tę książkę- przenosi młodego czytelnika w czarujący świat klasycznych baśni- dołączona do niej płyta CD z urzekającym słuchowiskiem wzbogaci odbiór opowieści- jej przepiękne ilustracje przemawiają do wyobraźni nie tylko małego odbiorcy.

12,50 zł
9,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,25 zł

Wróć do góry