hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.03.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 27 marca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Karty Battle Styles Booster, mix wzorów (Pokemon TCG), na drugim Czterdziestolatek (Grammi). Kolejny produkt to Świat maluszka. Zabawy słowno-ruchowe z dwu- i trzylatkami (Grażyna Wasilewicz) oraz Król Maciuś Pierwszy (Janusz Korczak).
1
Karty Battle Styles Booster, mix wzorów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Battle Styles Booster, mix wzorów
Pokemon TCG, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Czy chciałbyś pokonać przeciwnika jednym ciosem? Wraz z premierą dodatku Battle Styles debiutuje nowa, ekscytująca mechanika, wprowadzająca dwie różne formy ataku: pojedyncze uderzenie i szybkie ciosy. Pierwsza z nich jest Pokemonowym odpowiednikiem nokautu, ta druga wykorzystuje ataki taktyczne, aby stopniowo dojść do zwycięstwa. Zawartość opakowania: • pięć zwykłych kart, • trzy niezwykłe karty, • jedna rzadka karta, • jedna karta foliowana. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

21,90 zł
20,59 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,31 zł

2
Czterdziestolatek - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdziestolatek
Grammi
Dostępny28 szt.

Jedyna w swoim rodzaju gra planszowa, która sprawi że 40ste urodziny będą huczne i wyjątkowe. Znajdziecie w niej powrót do wspomnień z dawnych lat i wiele niezapomnianych wyzwań a wszystko to z dużą dozą alkoholu. W końcu 40stkę kończy się tylko raz!

21,40 zł
3
Świat maluszka. Zabawy słowno-ruchowe z dwu- i trzylatkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat maluszka. Zabawy słowno-ruchowe z dwu- i trzylatkami
Dostępny154 szt.

Zabawy słowno-ruchowe z dwu- i trzylatkami to kontynuacja zabaw zawartych w publikacjach Zabawy słowno-ruchowe z niemowlakami i Nowe zabawy słowno-ruchowe z niemowlakami. W książce znalazły się nowe rymowanki, tym razem z przykładowymi ruchami, które maluszek jest w stanie wykonać sam. Wierszyki są świetnym sposobem na wsparcie rozwoju malucha. Poprzez rytm, rym i intonację kształcą świadomość dźwiękową mowy, wspomagają rozwój mowy czynnej i biernej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, naśladownictwa ruchów innej osoby. Rymowanki kształtują umiejętność obdarzania drugiej osoby uwagą, pozwalają rozwijać orientację przestrzenną w schemacie ciała oraz w przestrzeni, doskonalą pamięć wzrokową i słuchową, pomagają w nawiązywaniu kontaktu z drugą osobą, ułatwiają przełamanie nieśmiałości, rozwijają inwencję twórczą, respektują naturalną potrzebę ruchu dziecka, dostarczając przy tym dużo radości i śmiechu, wprawiając dziecko w pogodny nastrój.

16,00 zł
12,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,36 zł

4
Król Maciuś Pierwszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Maciuś Pierwszy
Dostępny149 szt.

Po śmierci starego króla, berło władzy przejmuje jego mały synek Maciuś. Jednak z każdym dniem panowania młodego władcy okazuje się, że rządzenie państwem to nic przyjemnego. Jest to codzienne nudne życie według ustalonych od wieków reguł oraz mnóstwo niezbyt przyjemnych obowiązków. Na dodatek Maciuś odnosi wrażenie, że ministrowie nie traktują go poważnie, ukrywając przed nim wiele istotnych spraw - choćby to, że jednocześnie trzy państwa wypowiedziały mu wojnę. W sekrecie przed całym dworem zaprzyjaźnia się z chłopcem z sąsiedztwa - Felkiem, z którym nierozpoznany wyrusza na front. Mimo, że niebezpieczna wyprawa zakończyła się szczęśliwie, to dopiero początek kłopotów Maciusia... Smutna książka Korczaka pokazuje, jak trudno jest odnaleźć się w świecie dorosłych... Beletrystyka idealna na nagrody dla uczniów szkół podstawowych!

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

5
Modlitewnik w obrazkach PCS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitewnik w obrazkach PCS
Dostępny10 szt.

Modlitewnik w obrazkach PCS, jest owocem wieloletniej pracy z osobami z autyzmem i towarzyszącymi zaburzeniami. Autorki, Anna Kruk-Przybyło oraz Agata Twardowska tworzyły go, by niemówiący uczniowie mogli się włączyć w modlitwę, a ci mówiący mogli ją lepiej rozumieć, a nawet nauczyć się jej na pamięć. Modlitewnik można  wykorzystać zarówno w szkole, jak i podczas modlitwy rodzinnej.Pozycja ta adresowana jest również do innych użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Każda modlitwa została przygotowana z zastosowaniem symboli z bazy The Picture Communication Symbols, nieliczne (brakujące) przygotowały autorki. Zastosowały one również kod kolorów przyjęty przez użytkowników AAC, by ułatwić intuicyjne rozpoznawanie części mowy. Modlitewnik sprawdzi się również w przedszkolach i na etapie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, kiedy dzieci i wychowankowie uczą się modlitw. Dzięki obrazkom łatwiej je zapamiętają.

40,00 zł
30,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

6
Najprostsze wierszyki. Zabawy usprawniające rozumienie i nazywanie w warunkach domowych dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najprostsze wierszyki. Zabawy usprawniające rozumienie i nazywanie w w...
Dostępny18 szt.

Najprostsze wierszyki powstały z myślą o dzieciach z trudnościami w mówieniu, a także ich rodzicach i opiekunach. Są atrakcyjnym materiałem do nauki mówienia, ale też punktem wyjścia do rozmowy o osobach, rzeczach, czynnościach i nie tylko. Pomogą dzieciom w odkrywaniu radości, jaką niesie mowa i dialog.

17,90 zł
14,14 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,76 zł

7
Pociągi pancerne Wojska Polskiego 19181939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociągi pancerne Wojska Polskiego 19181939
Dostępny7 szt.

Badając historię wojskowości wnioskuje się, że wszystkie wynalazki komunikacyjne znajdują militarne zastosowanie. Tak też się stało z pociągiem. Gdy powstały pierwsze maszyny kolejowe, okazało się wkrótce, że opancerzone i uzbrojone stanowią najdoskonalszy środek ochrony ważnych strategicznie szlaków kolejowych. To wywołało konieczność wystawienia pociągu pancernego najstarszego komponentu broni pancernej.Prezentowana monografia obejmuje historię pociągów pancernych Wojska Polskiego lat 1918-1939. Stanowiące trzon broni pancernej WP, maszyny pancerno-kolejowe w wojnach o granice II Rzeczpospolitej 1918-1921, chlubnie wpisały się w karty oręża polskiego. Podczas konfliktu z Zachodnio-Ukraińską Republiką Ludową operując między Przemyślem a Lwowem, kontrolowały i utrzymywały wąski pas dokoła torów kolejowych; jedyne połączenie stolicy Galicji z Polską. Rozgrywane na ogromnych obszarach wschodniej Europy zmagania zbrojne WP z Armią Czerwoną przyniosły zastosowanie maszyn pancerno-kolejowych, obu walczących stron, w niespotykanej w dziejach skali.Dwudziestolecie międzywojenne objęło pociągi pancerne WP szeregiem przekształceń i ulepszeń. Zmiany organizacyjne, modernizacyjne i taktyczne dały pozytywne rezultaty, co uwidocznione zostało skutecznym udziałem maszyn w kampanii polsko-niemieckiej 1939 r. Około 100 walk z Wehrmachtem, w tym spektakularnych: Mokra, Wyry, Mnichów, Bzura, Mrozy, Modlin, Lwów, budowa improwizowanych pociągów opancerzonych, to krótki bilans tragicznego września 1939 r., kończącego niezwykłą i pełną chwały historię pociągów pancernych WP.Adam Jacek Ostrówka

50,40 zł
48,38 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,02 zł

8
Dziewczyna z poczty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z poczty
Dostępny92 szt.

Christine pracuje w prowincjonalnym urzędzie pocztowym w Austrii po I wojnie światowej, kraju ogarniętym bezrobociem. Nieoczekiwanie otrzymuje telegram od bogatej ciotki, która zaprasza ją do kurortu w szwajcarskich Alpach. Christine z nową tożsamością natychmiast zostaje wciągnięta w świat niewyobrażalnego bogactwa i wyrafinowanych rozrywek, cieszy się powodzeniem. Czuje się całkowicie odmieniona: nic nie jest niemożliwe. Jednak zazdrość i intrygi hotelowego towarzystwa ujawniają jej prawdziwe pochodzenie. Christine wraca na pocztę, gdzie nic już nigdy nie będzie takie samo.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

9
Sexplozja - zestaw 3 gier erotycznych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sexplozja - zestaw 3 gier erotycznych
Grammi
Dostępny38 szt.

Zestaw 3 gier erotycznych, które przeprowadzą Was od szalonej gry wstepnej poprzez niezapomniane łóżkowe igraszki, aż do wyboru ulubionej pozycji. Dzięki temu zestawowi nie będziecie chcieli wychodzić z sypialni a zabawy we dwoje wydłużą się do samego rana.

34,40 zł
10
Bez uzależnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez uzależnień
Dostępny15 szt.

Życie niesie ze sobą wiele sposobności do uzależnień... To nie tylko narkotyki, alkohol czy tytoń, ale również emocje, niepowodzenia, związki, niska samoocena, brak pieniędzy, leki czy problemy zdrowotne. Tkwimy w pewnych schematach zachować i z czasem zapominamy po co zostały kiedyś stworzone. Następnie takie zachowania zaczynają uzależniać, ponieważ są znane, wygodne a czasem głęboko zakorzenione.Książka Bez Uzależnień uświadamia nam, że już wystarczająco długo tkwiliśmy w mentalności ofiary, przekonując samych siebie, że poczucie zależności oraz bezradność są absolutną podstawą człowieczeństwa. Przekonanie to najsilniej przejawia się w środowisku związanym z terapią uzależnień, a zwłaszcza w tradycyjnych programach leczenia, dostępnych dla większości ludzi.Książka odpowiada na pytania:- Co jest z tobą W PORZDKU? - Czym w istocie są nasze uzależnienia, nałogi i skłonności - Czy możemy wybierać swoje kolejne myśli i emocje oraz to, jak chcemy się czuć z samym sobą - Czym na pewno NIE jesteśmy? - W jaki sposób oddajemy moc swoim nałogom - Czy ty również tkwisz w pułapce ciągłej potrzeby leczenia się z nałogu - Skąd wiesz kim jesteś, kiedy budzisz się rano - Jakie są podstawowe, słabe punkty dostępnych programów leczenia uzależnień - Jak uwolnić się z negatywnych powiązań emocjonalnych - Jak uzdrowić bolesne wspomnienia - Kim jest wewnętrzny obserwator i jak może nam pomóc w kwestii uzależnień - Czy cokolwiek w życiu jest porażką - Jak odróżnić ego od Prawdziwego JA - Czy możliwe jest NIE tworzyć - Skoro cały czas się leczysz, skąd będziesz wiedział, że już się wyleczyłeś - Co to znaczy, że energia podąża za uwagą - Czym jest i jak działa nieświadomy umysł - Na co pozwala neuroplastyczność mózgu - Czy można stworzyć na nowo swoje geny - Co to znaczy, że twoja biografia staje się twoją biologią

42,00 zł
33,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,40 zł

11
Alkoprzeprawa - zestaw 5 gier imprezowych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alkoprzeprawa - zestaw 5 gier imprezowych
Grammi
Dostępny3 szt.

Komplet pomysłów na wyjątkową i niezapomnianą imprezę. Prostota oraz oryginalność kazdej gry sprawi,że będziecie do nich chętnie wracać!

24,60 zł
12
Wiara, która zwycięża świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara, która zwycięża świat
Dostępny58 szt.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że wiara to prawdziwy skarb? A czy wiesz, jak go odkryć i jak z niego korzystać? Bóg dał każdemu chrześcijaninowi miarę wiary. Zgodnie z tym, co mówi Pismo Święte, wiara to potężna moc przezwyciężania choroby, ubóstwa, grzechu, pokus, niewiary, zwątpieńKsiążka daje odpowiedzi na kluczowe kwestie związane z wiarą. Czytelnik dowie się :jak używać wiary?jak rozwijać wiarę?jak prowadzić zwycięskie życie oparte na wierze?

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

13
4 kroki do przezwyciężania życiowych testów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,10 zł
4,49 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 0,61 zł

14
Moje senegalskie zapasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje senegalskie zapasy
Dostępny23 szt.

"Miałem okazję zobaczyć na własne oczy tę cząstkę Afryki i jako filmowiec robiący tam film dokumentalny, i jako zwyczajny biały człowiek, Europejczyk, którego los rzucił w tamte strony".Ten fragment to początek książki "Moje senegalskie zapasy". Początek podróży, którą serwuje nam te nietuzinkowe 238 stron. To nie jest książka, która mogłaby się zacząć od słów: "Miałam farmę w Afryce u stóp gór Ngong". Jest to książka o kontynencie, który od jakiegoś czasu formuje się, w mniejszym lub większym stopniu, sam. O współczesnej Afryce, bez sentymentów rodem z przewodnika. Jest to książka o Europejczyku - doświadczonym filmowcu, twórcy robiącym w Senegalu film. Film o silnej kobiecie, trzymającej młodych, potężnych senegalskich zapaśników w ryzach, a jest nią Madame Tyson. Madame Tyson jest ucieleśnieniem mitu self - made woman. Rodząc się w USA, byłaby pierwszą kobietą prezydentem tego kraju albo wielkim graczem na giełdzie. Rodząc się w Europie, uczyniłaby z zapasów sport narodowy np. we Francji. Żyjąc w Senegalu, realizuje senegalską wersję tego snu, równie ciekawą, ale jednak inną - więc jest to również książka o różnicach. Jest to też opowieść o tym, jak ten filmowiec, Edward Porembny, musiał się nauczyć biznesu po senegalsku, aby móc tworzyć na Czarnym Kontynencie. I to z powodzeniem.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

15
Trylogia Ojczyzny T.2 Ostatnia ojczyzna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Trylogia Ojczyzny T.2 Ostatnia ojczyzna
Dostępny1 szt.

Poniekąd jest to western, bo są tu konie, broń i bandyci; ale zamiast amerykańskiego Zachodu mamy góry Wenecji Euganejskiej, modrzewie i jodły, śnieg i sosny, Valstagna i jaskinie Oliero. To epicka i realistyczna opowieść o utraconej ojczyźnie. "Il Mattino di Padova"Jest chłodny listopad 1898 roku. Surowe góry pomiędzy płaskowyżem Asiago i doliną Brenty wyludniły się niemal całkowicie: większość mieszkańców, borykających się ze straszliwą biedą, opuściło w końcu swoje rodzinne strony, by emigrować do Ameryki w poszukiwaniu szczęścia. Jole skończyła dwadzieścia lat i jest coraz piękniejsza, jej młodsza siostra Antonia poczuła powołanie zakonne i postanowiła zostać mniszką, najmłodszy z rodzeństwa Sergio zapadł na tajemniczą chorobę i jego leczenie powierzono świętej", znachorce z pobliskiej wsi. Chwilowy spokój mieszkańców Nevady zostaje brutalnie zburzony, gdy dwóch bandytów rabuje De Boerom srebro i miedź zdobytą przez głowę rodziny podczas dawnej przemytniczej wyprawy do Austro-Węgier. Jole będzie zmuszona samotnie stawić czoła nieszczęściu. Wiedziona pragnieniem zemsty i uzbrojona w ojcowski karabin, ruszy na grzbiecie swojego nieodłącznego Samsona śladem niegodziwców, by sprawiedliwości stało się zadość.Jej towarzyszami będą gwiazdy i wiatr, droga poprowadzi przez zapierające dech w piersiach krajobrazy. Podczas pościgu do ostatniego tchu Jole stawi czoła piętrzącym się trudnościom nigdy nie tracąc swej żelaznej determinacji. W zgodzie z magią natury i wyznawanymi wartościami podejmie wyprawę, która zmusi ją do pójścia znacznie dalej, niż kiedykolwiek sądziła. Ponieważ w przeciwieństwie do granicy między dwoma państwami, granicy między dobrem a złem nie da się dostrzec samym spojrzeniem.Ostatnia ojczyzna to druga część Trylogii Ojczyzny". Po Duszy granicy Matteo Righetto kontynuuje westernową opowieść o przygodach rodziny De Boerów, w centrum uwagi stawiając ludzkie pragnienie sprawiedliwości i odpłaty za zło.Granica, którą zarówno w pierwszej, jak i drugiej powieści staje się inny, jest metaforą wewnętrznej podróży, pokonywania własnych granic, także etycznych. To także granica między młodością a dorosłością, między rozumem a przemocą. - Francesca Visentin, "Corriere del Veneto"Dynamiczna fabuła, typowa dla westernu, ale z wyraźnie uwypukloną problematyką społeczną, rzucającą światło na przeszłość i tradycję. Natura jest tu główną bohaterką, nieskończenie pocieszającą, mądrą i opiekuńczą wobec tych, którzy wiedzą, jak się do niej odnosić, a nade wszystko jest niezmiennie taka sama i nie zna ludzkich granic. Sięga daleko poza nasze ojczyzny. Różnice, jak zawsze, stwarzają ludzie. - Mary B. Tolusso, "Il Piccolo"Matteo Righetto potrafi utrzymać dynamikę powieści także dzięki swej prozie, powściągliwej, ale bogatej w opisy alpejskiego środowiska. Jednocześnie umie wejrzeć głęboko w charaktery swoich bohaterów, których obdarza głębokim człowieczeństwem. - Fulvio Panzeri, "Avvenire"Czerpiąc z najlepszej tradycji włoskiej powieści historycznej, autor pisze o przeszłości, by opowiedzieć o współczesności, i przesyła nam sygnał nadziei. - Andrea Formagnana, "Montagne360".Matteo Righetto urodził się w 1972 roku w Padwie, gdzie uczy literatury w liceum. Opublikował: Savana padana (Sawanna padewska), La pelle dell'orso (Niedźwiedzia skóra, powieść zekranizowaną przez Marca Segato z Markiem Paolinim w roli głównej), Apri gli occhi (Otwórz oczy, nagrodzoną Premio della Montagna Cortina d'Ampezzo). W 2017 roku w wydawnictwie Mondadori opublikował Duszę granicy, pierwszą powieść w cyklu "Trylogii Ojczyzny". Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, a "Trylogia ojczyzny", przygotowywana do publikacji w kilku krajach, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Polsce, stała się literackim wydarzeniem.

39,90 zł
18,75 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 21,15 zł

16
Zrozumienie namaszczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumienie namaszczenia
Dostępny16 szt.

Autor podzielił książkę na trzy części. Pierwsza poświęcona jest indywidualnemu namaszczeniu wierzącego, które posiada każdy, kto się narodził na nowo. To namaszczenie wzrasta, gdy zostajemy ochrzczeni w Duchu Świętym. W drugiej części omówiono pewne rodzaje namaszczenia Ducha Świętego, spoczywające na darach usługiwania. W trzeciej części książki czytelnik zapozna się z jeszcze silniejszym namaszczeniem namaszczeniem zbiorowym.

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

17
Kakadu. Interaktywne pióro - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kakadu. Interaktywne pióro
Jedność, od 3 lat
Dostępny82 szt.

Wielofunkcyjne urządzenie, które odczytuje teksty i dźwięki zakodowane na stronach interaktywnych książek serii „Kakadu”. To część innowacyjnego systemu nauki i zabawy w jednym. Dzięki niemu spotkanie z książką staje się dla dziecka prawdziwą przygodą. Teksty, odgłosy otoczenia, piosenki i zagadki w nowatorski sposób rozwijają zmysły, pobudzają wyobraźnię, pomagają poznawać świat i języki obce. Pióro „Kakadu” wspiera proces nauki i kreatywność dziecka. To bardzo proste w obsłudze urządzenie zadziwia szerokim zakresem funkcji. Pióro interaktywne działa z książkami „Kakadu” i nie jest dołączone do książek. Dzięki bezpłatnym aktualizacjom oprogramowania współpracuje ze wszystkimi publikacjami „Kakadu”. Pióro kompatybilne z systemem Windows. Opakowanie zawiera: • interaktywne pióro z kartą micro SD 8 GB i wbudowaną baterią, • kabel USB, • ładowarkę, • instrukcję użytkowania.

199,90 zł
147,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,97 zł

18
Gra planszowa 69 - wersja rozszrzerzona - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra planszowa 69 - wersja rozszrzerzona
Grammi
Dostępny54 szt.

Gra przeznaczona jest dla par chcących spędzić miło czas. Niezależnie, czy szukacie gry dla zakochanych, gry dla dwojga dopiero poznających się ludzi, dla małżeństw, nasza gra dla par pozwoli Wam na pełny relaks. Chwilami może powodować pewne zakłopotanie jednego partnera, dając jednoczesnie satysfakcję i ubaw drugiemu.

30,70 zł
19
Jezus umarł za Ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus umarł za Ciebie
Dostępny4 szt.

Każdy z nas wie, że Bóg istnieje, w podobny sposób zdaje sobie sprawę, iż rzeczy wokół nas nie są takie, jakie być powinny. Myślę, że nie ma takiego człowieka, który uważa, iż wszystko na tym świecie jest w najlepszym porządku. Wszyscy jesteśmy atakowani przez troskę, brak satysfakcji, poczucie banalności, winy i wiele innych problemów. W dzisiejszym świecie nie można znaleźć osoby, która nie miałaby jakiegokolwiek wewnętrznego konfliktu czy poczucia winy.

8,90 zł
7,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,07 zł

20
Twoja kamasutra - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja kamasutra
Grammi
Dostępny2 szt.

Sztuka kochania to nieodłaczna część ludzkiego życia. Cielesne zbliżenia mężczyzny i kobiety wymagają zaistnienia układu opartego na zmysłowości, tajemniczosci i uczuciu. Katy te odkrywaja tajemnice sexu - zawierają 63 praktyczne pozycje pokazujace różnorodne techniki zbliżenia, dzięki którym kazda para w swoim życiu erotycznym osiagnie szczyty maksymalnych doznań.

15,10 zł
21
Memory box - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memory box
Dostępny14 szt.

Memory Box to psychologiczna opowieść o kreatywnej kobiecie - w dziewięciu odsłonach. Po raz pierwszy spotykamy ją, gdy ma pięć lat. Następnie bierzemy udział w jej losowych i rodzinnych perypetiach oraz metamorfozach. Wspólnie z nią śmiejemy się i płaczemy, przeżywamy pierwszą, a potem dojrzałą miłość, stratę, śmierć. Poszukujemy tego, co jest naprawdę ważne w życiu. Książka dla każdego, kto pragnie zadumać się, wyciszyć, zrozumieć siebie i innych. Memory Box - pudełko wspomnień i pamięci What is my dream? My dream is to live again.Spis przedmiotów:1. Spinka do włosów z biedronką 2. Sweterek z owczej wełny 3. Płyta K-L-Star 4. Miniaturowy tomik poezji koreańskiej z dedykacją 5. Bilet lotniczy do Seulu 6. Perfumy o zapachu kadzidła 7. Szafirowe pudełeczko z obrączkami 8. Katalog wystawy Pożegnanie 9. Dwa albumy fotograficzne

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

22
Post. Jak to robić z rozsądkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Post. Jak to robić z rozsądkiem
Dostępny7 szt.

W niniejszej książce autor odpowiada m.in. na następujące pytania:czy Biblia nie każe nam pościć?czy nie byłoby najlepiej pościć 40 dni jak Jezus?czy post polega na wstrzymaniu się od jedzenia?

13,40 zł
11,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,61 zł

23
Gdzieś na końcu świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzieś na końcu świata
Dostępny33 szt.

Dla jednych koniec świata to Nowa Zelandia, dla innych Antarktyda. Dla Moniki, bohaterki powieści to Kadyks w Hiszpanii, gdzie pragnie uciec przed mężem tyranem.Wczesne małżeństwo i przemoc domowa, nie były tym, o czym marzyła dziewczyna. Potrzebowała spokoju, ciszy i życia bez strachu. On czuł się Bogiem, a ona miała go za nic. Wyjeżdża do wymarzonego miejsca, które staje się dla niej początkiem nowego życia za sprawą tajemniczej La Conchy, Kobiety Muszli.Oryginalny melodramat z intrygującym wątkiem fantastycznym.Historia miłosna dwojga ludzi, którzy spotkali się przelotnie na nowojorskim lotnisku JFK ona w drodze do Kadyksu, on w drodze z Kadyksu. Ich przeznaczenie wybiegało daleko poza znany koniec świata i daleko poza czas, jaki im pozostał na spełnienie marzeń.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

24
Zabunkrowani. O chorobach duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabunkrowani. O chorobach duszy
Dostępny16 szt.

„Autorka z dużą dozą wnikliwości i empatii zabiera nas w wędrówkę do świata przeżyć człowieka. Skierowuje naszą uwagę na dziecięce doświadczenia, które my dorośli bagatelizujemy, uważając błędnie, że małe dzieci niewiele czują, jeszcze mniej rozumieją z tego, co się wokół nich dzieje. Nic bardziej mylnego. Każdy zatem, kto myśli poważnie o posiadaniu dziecka (dzieci), powinien właśnie zgłębić powyższy temat. Wszystko po to, by nie wykrzywić w celowy lub niecelowy sposób dzieci, które takimi wejdą w dojrzalsze życie za naszą rodziców sprawą. Książka ukazuje proces obwarowywania się przed zranieniami, które zadawane są ludziom od dzieciństwa. Prowadzą one do życia zabunkrowanego, które Autorka ukazuje na wielu poziomach i w wielu aspektach godnych prześledzenia”. – Hanna Andrys, psycholog dziecięcy

32,90 zł
28,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,95 zł

25
Plany, cele, dążenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plany, cele, dążenia
Dostępny3 szt.

W naszych czasach ludzie postępują podobnie jak król Rehabeam, o którym czytamy w Starym Testamencie. Kiedy wrogowie Izraela ukradli złoto ze świątyni Pana, Rehabeam zastąpił brakujące przedmioty spiżowymi. Dzisiaj podobnie czynią chrześcijanie. Zamieniają złoto świątyni Boże plany, cele i dążenia przeznaczone dla Kościoła Nowego Testamentu na spiż tego świata. Wnoszą do Kościoła cielesne zachowania i zastępują nimi prawdziwe działanie Bożego Ducha.Kolejne wielkie duchowe poruszenie, którego Pan chce dokonać na ziemi, wymagać będzie od wierzących rezygnacji z ich własnych planów, celów i dążeń na rzecz prawdziwego uwielbienia Boga. Kościół już brodzi w płytkich wodach nowego objawienia Bożej chwały na ziemi, ale prawdziwa fala błogosławieństwa Pana będzie mogła nadejść dopiero wtedy, gdy Ciało Chrystusa usunie spiż ze świątyni!Główne myśli zawarte w książce:Boże nawiedzeniechodzenie w świetlenowy porządek uwielbieniapoważanie klucz do obecności i mocy Bogaokazywanie Duchaprawdziwe uwielbienie Nowego Testamentu

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

26
Kosmetyczka WAR-1164 Czerwony WARTA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmetyczka WAR-1164 Czerwony WARTA
Warta
Dostępny9 szt.

Kosmetyczka wykonana z kodury, ozdobionej nadrukiem przedstawiającym koty. Kosmetyczka o wymiarach 21,5x8[cm]. Piórnik bez wyposażenia.

46,30 zł
43,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,31 zł

27
XXL Alkochińczyk tradycyjny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
XXL Alkochińczyk tradycyjny
Grammi
Dostępny70 szt.

Gra alkoholowa gwarantująca maksimum rozrywki dzięki oryginalnym i zabawnym poleceniom oraz ogromnej niespotykanej jak dotąd planszy, która po rozłożeniu zajmuje ponad pół metra kwadratowego powierzchni. Do niezapomnianej rozrywki wystarczy zadbać o kieliszki , które posłużą za pionki i wysokoprocentowe trunki.

16,40 zł
28
Trzy ważne słowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy ważne słowa
Dostępny9 szt.

Relacja każdego chrześcijanina z Bogiem opiera się na faktach, które stoją za znaczeniem słów: przebłaganie, odpuszczenie i wybaczenie. Brak zrozumienia duchowego przesłania któregokolwiek z nich sprawia, że życie pełnią dobrej nowiny staje się niemożliwe.W niniejszej pozycji autor koncentruje się na trzech słowach, które nawiązują do istoty dzieła odkupienia Jezusa Chrystusa:przebaczenieodpuszczeniewybaczenie

8,90 zł
7,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,07 zł

29
Polish biznes - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polish biznes
Grammi
Dostępny35 szt.

Towarzyska gra imprezowo alkoholowa polega na kupnie i sprzedaż nieruchomości, ale jak to w życiu bywa, nie obejdzie się bez alkoholu. Transakcja opita to transakcja udana. Zasady są proste - wylądowanie pionkiem na danym polu po rzucie kostką powoduje określoną akcje. Dla przykładu, gdy trafi się na pole z wizytą w klubie nocnym - traci się kolejkę. Przewidziane są także akcje w stylu „idziesz do paki”, czy pola, na których trzeba wykonać odpowiednie zadanie alkoholowe. Inwestuj z. głową i dokonuj mądrych transakcji... na bani, a zostaniesz prawdziwym polskim biznesmenem.

24,60 zł
30
KeyForge: Mroczny Przypływ. Talia Archonta deluxe - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KeyForge: Mroczny Przypływ. Talia Archonta deluxe
Rebel, od 14 lat
Dostępny6 szt.

Ekskluzywny starter dla jednego gracza! Światem Tygla, niczym morską tonią, rządzą przypływy i odpływy. Podczas gdy jedne stworzenia znikają z naszych oczu, inne pojawiają się znikąd wraz z kolejną falą i przynoszą zupełnie nową jakość. A gdy zajrzysz w głębiny, kogo ujrzysz w mrocznej ciemności? Nadchodzi przypływ, a wraz z nim zbliża się zupełnie nowa era, która zmieni Tygiel na zawsze! KeyForge: Mroczny Przypływ to: • około 280 nowych kart, które zwiększą pulę unikalnych talii do odkrycia i ujarzmienia; • sekrety tajemniczego kultu podwodnych istot z domu Nautilian, które tylko czekają na odkrycie; • mechanika przypływu, który należy utrzymywać po swojej stronie, aby uwolnić prawdziwy potencjał swojej talii; • złe bliźniaki, czyli alternatywne, nikczemne wersje znanych stworzeń. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę na Tyglu, w Pakiecie deluxe znajdziesz niezbędny ekwipunek. Poręczne pudełko skrywa w sobie trzy klucze, zestaw niezbędnych żetonów, licznik łańcuchów oraz wszelkie instrukcje objaśniające zasady gry. A do tego jedną z pełnowartościowych, unikalnych Talii Archonta! Czym jest Keyforge? To pierwsza na świecie gra unikalnych talii. Oznacza to tyle, że na całym świecie nie ma dwóch talii o tej samej kombinacji kart. Dzięki ogromnej liczbie dostępnych artefaktów, stworzeń i umiejętności, możliwe było wydrukowanie setek tysięcy różniących się między sobą zestawów. Co więcej - talie KeyForge są kompletne i nie podlegają modyfikacjom, nie ma więc mowy o kupowaniu boosterów w nadziei na trafienie rzadkiej karty, która wzmocni naszą siłę. Jak to działa? Rozgrywka w KeyForge składa się z serii tur, podczas których wcielasz się w Archonta stojącego na czele kompanii. Wykorzystując istoty, technologie, artefakty i umiejętności związane z wybranym domem, będziesz pozyskiwać cenny Æmber, odpierać ataki wroga i wykuwać klucze, którymi otworzysz Skarbiec Tygla. Na początku tury wybierasz jeden z trzech domów znajdujących się w twojej talii i możesz zagrywać jedynie karty tego domu. Zawartość: • talia 37 kart • instrukcja • żetony dla 1 gracza

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

31
Piórnik szkolny WAR-1174 Zielony WARTA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny WAR-1174 Zielony WARTA
Warta
Dostępny2 szt.

Piórnik owal wykonany z kodury, ozdobionej nadrukiem. Posiada 2 zamki błyskawiczne, a co za tym idzie 2 komory. Piórnik o wymiarach 21x4,5x9,5cm. Piórnik bez wyposażenia.

38,60 zł
36,67 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,93 zł

32
Piórnik szkolny WAR-1161 Granatowy WARTA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny WAR-1161 Granatowy WARTA
Warta
Dostępny6 szt.

Piórnik tuba wykonany z kodury, ozdobionej nadrukiem przedstawiającym koty wykonanym w technologii sublimacji. Piórnik o wymiarach 21x7[cm]. Piórnik bez wyposażenia.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

33
Pieniądze przychodzą do Ciała Chrystusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze przychodzą do Ciała Chrystusa
NiedostępnyBrak

Lektura tej książki pozwoli ci odkryć, co Boże Słowo mówi na temat pieniędzy.dowiesz się, że finansowe powodzenie jest Bożą wolą dla wierzącychodkryjesz prawdę, która pomoże ci zmienić swój niedostatek w obfitośćdowiesz się jak jak przez posłuszeństwo Słowu i właściwą postawę powierzyć swoje finanse Bogu

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

34
Zszywacz EG-1610USB elektryczny 15 kartek EAGLE - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz EG-1610USB elektryczny 15 kartek EAGLE
Eagle
Dostępny7 szt.

solidny mechanizm zapewnia doskonałą wydajność i cichą pracęzasilanie siecowe (USB) lub bateryjne (nie dołączono)kabel USB w zestawiezszywa do 15 kartekgłębokość zszywania 10 mmna zszywki 24/6, 26/6zszywanie zamknięte3 lata gwarancji

99,90 zł
35
Pieniądze z misją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze z misją
Dostępny5 szt.

Zasady zawarte w niniejszej książce mogą całkowicie odmienić twój stosunek do pieniędzy. W miejsce dotychczasowych niepowodzeń, ujrzysz rozwój w każdej dziedzinie swojego życia! Oparta na jedenastu biblijnych prawdach książka Pieniądze z misją zapozna cię ze stosunkiem Boga do twojej sytuacji finansowej. On chce, aby posiadane przez nas pieniądze służyły nie tylko do pokrycia naszych rachunków, ale mogły być wielkim błogosławieństwem dla Ciała Chrystusa oraz wszystkich potrzebujących. W taki sam sposób, jak Bóg wpływa na nasze życie, chce także mieć wpływ w dziedzinie naszych finansów. Przeznaczył je na pewien cel aby były Finansami w służbie Bożej.Najważniejsze myśli zawarte w książce:pieniądze za duszeutwierdzanie się w prawdziepojednanie z Bogiemprzymierze finansoweodblokowanie finansowego namaszczenia

18,00 zł
15,84 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,16 zł

36
Schowek
Hiszpański w karteczkach. słownictwo dla średnio zaawansowanych. część...
NiedostępnyBrak

Zawiera 2000 najbardziej popularnych słówek, wyrażeń oraz przykładowych zdań podzielonych na 24 kategorie tematyczne takie jak podróże, zakupy i inne. Opanowanie słownictwa z tego i z poprzednich części kursu pozwoli na zrozumienie większości tekstów pisanych i mówionych.

59,90 zł
38,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,96 zł

37
Schowek
Egipt Przewodnik Marco Polo z atlasem drogowym
NiedostępnyBrak

RAJSKI OGRÓD NA SKRAJU PUSTYNI W Oazie Siwa kąpała się Kleopatra MISTYCZNE TAŃCE Z KAIRU Pokaz wirujących derwiszy Podróż z poradami ekspertów MARCO POLO Przewodnik, całkowicie zmienione i przebudowane wydanie. Z nowym przewodnikiem Marco Polo będziesz na bieżąco i zobaczysz wszystkie najlepsze zabytki oraz "best of" zaleceń dla opisywanego miejsca. Dobre hotele, restauracje, modne kluby i ich adresy, ale także niskobudżetowe zakupy, wskazówki i pomysły dla dzieci, sportu i wiele rodzajów aktywności do odkrywania. Festiwale i imprezy, informacje praktyczne, linki, blogi, aplikacje i więcej. Rozmówki. Wykorzystuje nowoczesne formy przekazu stosowane w internecie, jak blogi, telefonii komórkowej, jak sms, i prasie. Jest zwięzły, czytelny, kolorowy. Zawiera również atlas drogowy. Z tym przewodnikiem można odpoczywać tak, jak się chce. Jesteś przecież na wakacjach!

24,99 zł
18,49 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,50 zł

38
Sweet Collection Papuga - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sweet Collection Papuga
Trudi
Dostępny17 szt.

Pluszowa papuga z serii Sweet Collection marki Trudi wykonana z wysokiej jakości materiałów. Zabawka bez ograniczeń wiekowych

35,70 zł
33,56 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,14 zł

39
ZFŚS 2021 komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ZFŚS 2021 komentarz
Dostępny9 szt.

Publikacja zawiera praktyczne objaśnienia do każdego artykułu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Szczegółowo omówiono w niej obowiązki związane z prowadzeniem działalności socjalnej, jakie mają pracodawcy. Wyjaśnienia zostały poparte praktycznymi przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym. W komentarzu uwzględniono zmiany dotyczące limitu świadczeń z zfśs zwolnionych z podatku z powodu COVID-19 w 2021 r. Objaśniono także problematykę ujawniania przez beneficjentów pomocy danych o ich sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej uprawniającej do świadczeń. Co istotne, w 2021 r. utrzymano odpis na zfśs w wysokości obowiązującej w 2020 r. Komentarz został wzbogacony o rozwiązania problemów pojawiających się w praktyce funkcjonowania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Są one przedstawione w formie pytań i odpowiedzi jako odrębna od komentarza część książki. Jest to obowiązkowa lektura dla osób zajmujących się rozliczeniami kadrowo-płacowymi w podmiotach prowadzących działalność socjalną. Zawarte w książce wyjaśnienia zainteresują również beneficjentów świadczeń pochodzących z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, a zwłaszcza członków komisji socjalnych. Mariusz Pigulski ? ekspert i praktyk od ponad 20 lat zajmujący się prawem pracy i ubezpieczeń społecznych. Absolwent Podyplomowego Studium Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim, autor licznych opracowań i publikacji z dziedziny kadrowo-płacowej. ATUTY PUBLIKACJI: Jedyna na rynku aktualna publikacja na temat zfśs ? dla praktyków, napisana prostym i zrozumiałym językiem.

69,00 zł
66,24 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,76 zł

40
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników.Obowiązki pracodawców 2021 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników.Obowiązki pracodawców 2021
NiedostępnyBrak

Jest to kompleksowe opracowanie, które przedstawia krok po kroku zasady zatrudniania pracowników oraz rozwiązywania umów o pracę. Uwzględniono w nim najnowsze zmiany przepisów, w tym szczególne rozwiązania wprowadzone przez tzw. tarczę antykryzysową w czasie epidemii COVID-19. Dotyczą one m.in. obowiązków pracodawcy w przypadku zakończenia stosunku pracy oraz przeprowadzania badań lekarskich i szkoleń bhp. Dzięki publikacji pracodawcy dowiedzą się również, jak rozwiązać umowę o pracę, aby nie narazić się na roszczenia pracowników. Książka wyjaśnia m.in.: ?jakich danych można wymagać od kandydata do pracy, a jakich od pracownika, ?co powinien zawierać kwestionariusz osobowy, ?jak sporządzić umowę o pracę, ?jaki rodzaj umowy o pracę dla pracownika wybrać, ?jak uzasadnić wypowiedzenie umowy o pracę, ?co powinno zawierać porozumienie stron dotyczące rozwiązania stosunku pracy, ?w jakich przypadkach pracownicy podlegają ochronie przed zwolnieniem z pracy, ?kiedy można rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę bez wypowiedzenia. Publikacja zawiera liczne przykłady, zestawienia tabelaryczne i wzory dokumentów. Jest niezbędnym narzędziem przydatnym w pracy każdego specjalisty ds. kadr. ATUTY PUBLIKACJI: Praktyczna publikacja, która w kompleksowy sposób przedstawia zasady zatrudniania i zwalniania pracowników w czasie pandemii COVID-19.

69,00 zł
66,24 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,76 zł

41
Samochód w firmie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód w firmie
Dostępny4 szt.

Przedsiębiorcy w prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystują różne środki transportu, które są dla nich niezbędnym narzędziem pracy. Wydatki związane z ich nabyciem i eksploatacją bywają znaczne i po spełnieniu określonych warunków mogą być zaliczane do kosztów uzyskania przychodów. Niezwykle istotne, a także sprawiające przedsiębiorcom wiele trudności są kwestie związane z odliczaniem VAT od pojazdów samochodowych. Publikacja w szczegółowy i usystematyzowany sposób omawia zagadnienia związane z prawidłowym rozliczaniem wydatków samochodowych. Z opracowania Czytelnik dowie się m.in.: ?Jakie są zasady odliczania VAT od pojazdów samochodowych ?Które wydatki na samochód można zaliczyć do kosztów podatkowych ?Jakie są zasady amortyzacji samochodu oraz jej rozliczania w kosztach podatkowych ?W jaki sposób rozliczać wykorzystywanie samochodu służbowego do celów prywatnych ?Kiedy i na jakich warunkach można udostępnić samochód służbowy pracownikowi, zleceniobiorcy lub menedżerowi Całość jest poparta praktycznymi przykładami i najnowszymi interpretacjami podatkowymi Ministerstwa Finansów. ATUTY PUBLIKACJI: Kompleksowość, zrozumiały język, praktyczne przykłady.

39,90 zł
38,30 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

42
Prawo do sądu w świetle Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo do sądu w świetle Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2...
Dostępny5 szt.

Prawo do sądu należy niewątpliwie do ważnych i wzbudzających kontrowersje problemów regulacji konstytucyjnej, którego znaczenie nie może być zawężone do prawa konstytucyjnego, gdyż niesie istotne konsekwencje również dla innych dziedzin prawa, m.in. prawa karnego, prawa cywilnego i prawa administracyjnego. Choć w obszarze tej problematyki ukazało się wiele opracowań cząstkowych, a nawet monograficznych, to jednak brakowało opracowania, które ujmowałoby problem prawa do sądu w sposób kompleksowy, uwzględniający: uwarunkowania międzynarodowe, ewolucję prawa do sądu w polskich konstytucjach, przebieg prac w tym zakresie w Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, konstrukcję prawa do sądu w Konstytucji RP i całościową rekonstrukcję interpretacji tego prawa w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego. Książka wypełnia więc lukę, która utrzymywała się w polskiej doktrynie prawnej. Z recenzji prof. dr. hab. Jerzego Jaskierni

52,30 zł
50,21 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,09 zł

43
Wystawianie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wystawianie
NiedostępnyBrak

"Zmiana ustawienia. Polska scenografia teatralna i społeczna XX i XXI wieku" to najważniejsza publikacja o polskiej scenografii od czasów "Polskiej plastyki teatralnej" Zenobiusza Strzeleckiego! Trzytomowa, bogato ilustrowana synteza dziejów polskiej scenografii nowoczesnej (od początków XX wieku do dziś), rozumianej jako sztuka kształtowania przestrzeni i estetyki przedstawień teatralnych i społecznych, a zarazem próba odnowienia refleksji nad nią. Autorki I autorzy reprezentują odmienne perspektywy i metodologie, różne subdyscypliny (historia i teoria teatru, performatyka), dyscypliny (teatrologia i nauki polityczne) czy wręcz obszary ludzkiej działalności (nauka i sztuka). Tom 3: "Wystawianie" Tom trzeci to autorska reprezentacja wystawy przygotowanej przez Roberta Rumasa i pokazywanej w salach Zachęty Narodowej Galerii Sztuki od października 2019 do stycznia 2020. Jest to swego rodzaju książka wystawowa lub galeria w książce plastyczna opowieść o scenografii teatralnej i społecznej, opatrzona (tak jak wystawa) W(o)prowadzeniem Doroty Buchwald oraz historyczno-metodologicznym artykułem Dominiki Łarionow o wystawach scenografii jako narzędziach diagnostycznych. Wystawa Roberta Rumasa w Zachęcie nosiła taki sam tytuł jak niniejsza publikacja oraz projekt badawczy, którego jest efektem. I choć formalnie nie stanowiła jego części, powstawała jednak przy wsparciu realizującego go zespołu, była kreacją jednego z jego istotnych członków, jeszcze jedną propozycją wędrówki przez labirynt polskiej scenografii współczesnej. Wystawa Roberta Rumasa stanowiła ważne ogniwo łańcucha polskich wystaw scenograficznych, zapoczątkowanego w 1913 w Zachęcie międzynarodową Wystawą Nowoczesnego Malarstwa Scenicznego, a jej książkowa postać ma nie tylko walor dokumentacji wydarzenia, ale przede wszystkim stanowi cenne, atrakcyjne wizualnie, albumowe dopełnienie publikacji Zmiana ustawienia.

70,00 zł
49,70 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

44
Miffy. Zestaw do piaskownicy: wiaderko Miffy średnie, sito, szufelka, grabki, konewka mała - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miffy. Zestaw do piaskownicy: wiaderko Miffy średnie, sito, szufelka, ...
Polesie
NiedostępnyBrak

Zawartość zestawu do piaskownicy: • wiaderko Miffy średnie z nalepką, • sito, • szufelka, • grabki, • konewka mała.

11,90 zł
10,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,19 zł

45
Pismo Święte ST i NT Pamiątka I Komunii Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pismo Święte ST i NT Pamiątka I Komunii Świętej
Dostępny5 szt.

Najnowszy przekład Pisma Świętego z komentarzem opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Teraz do nabycia w pięknej obwolucie na wyjątkową okazję Pierwszej Komunii Świętej.Słowa Boga kierowane do ludzi są zawsze aktualne i zawsze skuteczne. Ale by o tym się przekonać, trzeba zaprzyjaźnić się z Biblią i często do niej sięgać. Słowem, uczynić ją najlepszym przyjacielem swoim i swojej rodziny. I mieć ją zawsze przy sobie, do czego zachęca poręczny format tej edycji, a także przyciągająca wzrok biała oprawa. Do atutów proponowanego przekładu Pisma Świętego z komentarzem, opracowanego przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła, należy maksymalna wierność tekstowi oryginalnemu. Oczywiście, z uwzględnieniem w tłumaczeniu zasad współczesnego literackiego języka polskiego.

95,00 zł
85,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,50 zł

46
Zestaw do piaskownicy: wiaderko Miffy średnie , sito, szufelka, grabki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do piaskownicy: wiaderko Miffy średnie , sito, szufelka, grabki
Polesie
NiedostępnyBrak

Zawartość zestawu do piaskownicy: • wiaderko Miffy średnie z nalepką, • sito, • szufelka, • grabki.

8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

47
Zestaw do piaskownicy: wiaderko Smerfy średnie, sitko, szufelka, grabki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do piaskownicy: wiaderko Smerfy średnie, sitko, szufelka, grabk...
Polesie
NiedostępnyBrak

Zawartość zestawu do piaskownicy: • wiaderko Smerfy średnie z nalepką, • sitko, • szufelka, • grabki.

9,20 zł
8,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,92 zł

48
Mennica toruńska od drugiej połowy XIV wieku.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mennica toruńska od drugiej połowy XIV wieku..
Dostępny8 szt.

Zasadniczym celem niniejszej pracy jest próba prześledzenia wszystkich aspektów funkcjonowania mennicy toruńskiej, poczynając od jej lokalizacji, struktury organizacyjnej, a na kwestiach gospodarczych i finansowych kończąc. Dużo miejsca poświęcone zostanie również społecznej stronie działalności tej instytucji, co nierozerwalnie wiązało się z ustaleniem grup społecznych, z których rekrutowali się jej pracownicy. Pośrednio podjęta w niniejszej pracy szczegółowa analiza zaprezentowanych powyżej zagadnień ma również na celu ustalenie zależności czy też wpływu, jaki wywierała na działalność mennicy jej lokalizacja na terenie Starego Miasta Torunia i komturstwa toruńskiego. Autorka niniejszej pracy zdecydowała się także na przedstawienie całej polityki monetarnej państwa zakonnego, w której mennica toruńska miała swój znaczny udział. Dodatkowo, aby jak najdokładniej zaprezentować sposób funkcjonowania tej instytucji, wykorzystano metodę porównawczą. Podstawowym odniesieniem dla tych rozważań była szeroko rozumiana działalność pozostałych znanych mennic krzyżackich w XIV i pierwszej połowie XV w. Porównania te niejednokrotnie zaowocowały wyjaśnieniem dotąd pomijanych bądź rzadko poruszanych problemów badawczych.

37,40 zł
35,90 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,50 zł

49
Co robić, gdy czujesz, że tracisz wiarę i szanse.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robić, gdy czujesz, że tracisz wiarę i szanse..
Dostępny14 szt.

W niniejszej książce autor odnosi się od dwóch wersetów biblijnych (2 List do Koryntian 4:4 i List do Efezjan 6:10-17), które mówią, że naszym wrogiem jest szatan. Bóg jednak dał nam oręż, który ma zapewnić nad nim zwycięstwo! Dzięki niemu unikniemy porażki w bitwie (jeśli polegniemy, to z własnej winy, a nie Boga). Bóg dał nam Swoje Słowo. Wraz z Bożą zbroją stanowi Ono wyposażenie, jakiego potrzebujemy, aby rozłożyć na łopatki szatana i jego zastępy. Niestety wielu chrześcijan ma problem, z korzystania z tego, co Bóg nam zapewnił w Jezusie Chrystusie. Dochodzą do miejsca, w którym mówią: Nie wiem, co robić (czy i ty tam byłeś?).10 kroków wymienionych w tej publikacji, jeśli podejmiesz je we właściwej kolejności, pomoże ci wyjść z patowej sytuacji i obrócić porażkę w zwycięstwo! Jestem wdzięczny Jenningsowi Dake'owi za 10 kroków, które opisał w jednym z aneksów do swojego znanego dzieła God's Plan for Man [Boży plan dla człowieka przyp. tłum.].

24,90 zł
21,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,99 zł

50
Piórnik szkolny WAR-1159 Czarny WARTA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny WAR-1159 Czarny WARTA
Warta
Dostępny4 szt.

Piórnik tuba wykonany z kodury, ozdobionej nadrukiem przedstawiającym koty wykonanym w technologii sublimacji. Piórnik o wymiarach 21x7[cm]. Piórnik bez wyposażenia.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

Wróć do góry