hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.06.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 22 czerwca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Planeta Nowa. Geografia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej (Justyna Knopik, Kamila Skomoroko, Ryszard Przybył), na drugim Puls życia. Biologia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej (Jolanta Holeczek, Jacek Pawłowski, Jolanta Pawłowska). Kolejny produkt to Planeta Nowa. Geografia. Podręcznik dla klasy 5 szkoły podstawowej (praca zbiorowa) oraz Chemia Nowej Ery. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej (Jan Kulawik, Maria Litwin, Teresa Kulawik).
1
Planeta Nowa. Geografia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Planeta Nowa. Geografia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej
Dostępny1676 szt.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy piątej szkoły podstawowej zawiera wiele różnorodnych ćwiczeń, które pomagają zapamiętać najważniejsze treści z geografii oraz opanować wszystkie niezbędne umiejętności. • Pozwala na przećwiczenie umiejętności czytania map oraz oznaczania na nich różnych zjawisk dzięki licznym zadaniom z mapami tematycznymi i konturowymi. • Pomaga kształcić umiejętność analizy materiału ilustracyjnego za pomocą zadań z wykorzystaniem schematów i fotografii. • Pomaga systematyzować wiedzę dzięki elementowi „Zapamiętaj!”. • Pozwala skutecznie przygotowywać się do sprawdzianów z wykorzystaniem elementów „Sprawdź, czy potrafisz” do każdego rozdziału oraz „Sprawdź, czy znasz mapę!”. • Rozbudza zainteresowanie geografią za pomocą takich elementów, jak „Krzyżówki geograficzne” czy „Korzystam z informacji”, który zawiera ciekawe treści połączone z zadaniami. • Zachęca do poszerzania wiedzy przez uczniów dzięki dodatkowym zadaniom zamieszczonym na stronie docwiczenia.pl, do których odsyłają kody QR.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

2
Puls życia. Biologia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puls życia. Biologia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej
Dostępny1643 szt.

Zeszyt ćwiczeń Puls życia do biologii dla klasy 5 pomaga utrwalić wiedzę i przygotować się do sprawdzianów. • Umożliwia ćwiczenie umiejętności wykonywania doświadczeń i obserwacji. • Zachęca do nauki dzięki animacjom i filmom umieszczonym pod kodami QR.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

3
Planeta Nowa. Geografia. Podręcznik dla klasy 5 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Nowa. Geografia. Podręcznik dla klasy 5 szkoły podstawowej
Dostępny332 szt.

Podręcznik dla klasy piątej pozwala w przystępny sposób opanować wiedzę na temat mapy, a także krajobrazów Polski i świata. • Umożliwia łagodne przejście po kursie przyrody w świat geografii dzięki sprawdzonym rozwiązaniom przyjaznym młodszemu uczniowi. • Kształci umiejętność interpretacji map dzięki licznym samouczkom „Nic trudnego!”. • Pomaga zrozumieć kluczowe treści dotyczące krajobrazów Polski dzięki wielu starannie dobranym fotografiom, ilustracjom oraz mapom. • Ułatwia poznanie fauny i flory poszczególnych stref krajobrazowych dzięki atrakcyjnym infografikom. • Umożliwia uporządkowanie wiedzy dotyczącej podobieństw i różnic między poszczególnymi strefami krajobrazowymi świata za pomocą czytelnych tabel. • Ułatwia porządkowanie wiedzy i powtarzanie wiadomości przed sprawdzianami dzięki takim elementom, jak „To najważniejsze!” po każdej lekcji, „Podsumowania” i testy „Sprawdź się!” na końcu rozdziałów oraz „Słowniczek” na końcu podręcznika. • Rozbudza pasję poznawania Polski oraz świata przez prezentację ciekawostek oraz wspaniałych fotografii z różnych zakątków globu na stronach „Oczami podróżnika”. Numer dopuszczenia: 906/1/2018

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

4
Chemia Nowej Ery. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Nowej Ery. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny419 szt.

Podręcznik: • pomaga w opanowaniu podstaw chemii uczniom, którym nauka sprawia trudność, dzięki wyjaśnionym krok po kroku przykładom zadań problemowych i obliczeniowych oraz infografikom „Przeczytaj – zrozumiesz!” przedstawiającym w prosty sposób ważne procesy, • powtórzenie informacji o tlenkach i wodorotlenkach na początku klasy 8 ułatwia przypomnienie wiadomości istotnych przy omawianiu tematu „Sole”, • kształci kluczowe umiejętności sprawdzane na egzaminie ósmoklasisty z chemii, m.in. umiejętność projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych, dzięki precyzyjnym instrukcjom, które zostały zilustrowane schematem i fotografią, oraz czytelnie wyróżnionym obserwacjom i wnioskom. Propozycje doświadczeń do samodzielnego wykonania przez uczniów umożliwiają bezpieczne wykonywanie eksperymentów i ułatwiają kształcenie umiejętności rysowania schematów. Doświadczenia zalecane do realizacji w podstawie programowej zostały wyróżnione, • ułatwia uczniom znalezienie najważniejszych treści dzięki „Celom lekcji” oraz elementowi „Zapamiętaj!” przygotowanym do każdego tematu, • pomaga w utrwalaniu i porządkowaniu wiedzy dzięki elementom „Skojarz i zapamiętaj!” oraz „Podobieństwa i różnice”, • budzi zainteresowanie chemią, gdyż w atrakcyjny sposób łączy wiedzę z informacjami o jej wykorzystaniu. Częste odwołania do życia codziennego, np. w elemencie „Chemia wokół nas” oraz na infografikach „Zastosowania” ukazują chemię jako naukę praktyczną i nowoczesną, • umożliwia samodzielne sprawdzenie wiadomości i ćwiczenie umiejętności przed sprawdzianem dzięki „Podsumowaniom” oraz przekrojowym zadaniom „Sprawdź, czy wiesz”, „Sprawdź, czy umiesz” umieszczonym na końcu każdego działu, • rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą dzięki wyróżnionym treściom i zadaniom „Dla dociekliwych”, które mają podwyższony stopień trudności, • ułatwia przypomnienie przed egzaminem najważniejszych zagadnień z chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej dzięki zebraniu ich w atrakcyjnej formie na końcu podręcznika, • aktywizuje uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy dzięki elementowi „Spojrzenie w przeszłość” – projekty edukacyjne, który ułatwia organizację lekcji po egzaminie ósmoklasisty. Numer dopuszczenia: 785/2/2018

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

5
Chemia Nowej Ery. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Nowej Ery. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny1115 szt.

Nowa edycja zeszytu ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej doskonale sprawdza się w kształceniu kluczowych umiejętności sprawdzanych na egzaminie ósmoklasisty, takich jak: opisywanie doświadczeń chemicznych, wykonywania obliczeń i korzystanie z różnych źródeł informacji. • Umożliwia uczniom przypomnienie najważniejszych zagadnień dotyczących tlenków i wodorotlenków dzięki elementowi „To było w klasie 7!” oraz ich utrwalenie podczas rozwiązywania testu „Sprawdź, czy potrafisz – tlenki i wodorotlenki”. • Kształci umiejętność opisywania doświadczeń chemicznych dzięki ćwiczeniom „To doświadczenie” muszę znać oraz doświadczeniom do samodzielnego wykonania „Niewielkie projekty – duże efekty!”, • Pomaga osiągnąć biegłość w rozwiązywaniu zadań obliczeniowych. Ćwiczenia „Obliczenia chemiczne – uczę się krok po kroku” pokazują kolejne kroki rozwiązania, co ułatwia uczniom samodzielne zmierzenie się z zadaniami. • Wspiera kształcenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji dzięki interesującym treściom połączonym z ćwiczeniami – „Korzystam z informacji”. • Ułatwia weryfikację wiedzy przed sprawdzianem i ćwiczenie umiejętności rozwiązywania zadań typu egzaminacyjnego dzięki przekrojowym testom „Sprawdź, czy potrafisz” na końcu działów, które zawierają również zadania opracowane przez CKE. • Umożliwia skuteczne utrwalenie podstaw chemii dzięki ćwiczeniom „Na dobry początek”, a dzięki ćwiczeniom „Dla dociekliwych” rozwija umiejętności uczniów starających się o ocenę celującą. • Zapewnia uczniom dostęp do dodatkowych ćwiczeń, zdjęć, animacji i filmów z doświadczeniami na stronie docwiczenia.pl za pomocą kodów QR zamieszczonych w publikacji.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

6
Planeta Nowa. Geografia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Nowa. Geografia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny901 szt.

Nowy zeszyt ćwiczeń do geografii dla klasy ósmej szkoły podstawowej zawiera wiele różnorodnych zadań pomagających utrwalić wiedzę z geografii regionalnej świata, a także elementy wspierające w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z geografii. • Oswaja uczniów z formą zadań występujących w arkuszu egzaminacyjnym dzięki elementowi „Sprawdź, czy potrafisz”, który zawiera zestawy zadań typu egzaminacyjnego, w tym przykładowe zadania CKE. • Pozwala na doskonalenie umiejętności czytania map oraz zaznaczania na nich różnych zjawisk, co umożliwiają liczne zadania z mapami tematycznymi i konturowymi. • Umożliwia kształcenie umiejętności analizy i interpretacji danych statystycznych dzięki zadaniom z danymi liczbowymi. • Pomaga kształcić umiejętność analizy materiału ilustracyjnego za pomocą zadań z wykorzystaniem schematów oraz diagramów. • Pomaga systematyzować wiedzę dzięki elementowi „Zapamiętaj!”.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

7
Puls życia. Biologia. Podręcznik dla klasy 5 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puls życia. Biologia. Podręcznik dla klasy 5 szkoły podstawowej
Dostępny126 szt.

Podręcznik Puls życia do biologii dla klasy 5 zawiera atrakcyjne infografiki, sugestywne zdjęcia oraz realistyczne ilustracje, które pomagają poznać podstawy biologii i różnorodność roślin. • Ułatwia przyswojenie treści dzięki krótkim zdaniom napisanym prostym językiem. • Nakierowuje na najważniejsze treści poprzez elementy „Zwróć uwagę na...” oraz „To najważniejsze!”. • Umożliwia powtórzenie materiału i sprawdzenie wiedzy przed sprawdzianami dzięki „Podsumowaniu” po dziale oraz testom „Wiesz czy nie wiesz?” po każdym dziale. Numer dopuszczenia: 844/1/2018

40,50 zł
38,48 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,02 zł

8
Puls życia. Biologia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puls życia. Biologia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny1615 szt.

Zeszyt ćwiczeń Puls życia do biologii dla klasy 8 pomaga kształcić kluczowe umiejętności biologiczne oraz wspiera w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty. • Umożliwia przygotowania do egzaminu ósmoklasisty z biologii dzięki testom „Sprawdź, czy potrafisz” do poszczególnych rozdziałów. • Pomaga w kształceniu umiejętności analizy materiałów źródłowych oraz stosowania metodyki badań biologicznych.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

9
Puls życia. Biologia. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puls życia. Biologia. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny265 szt.

Nowy podręcznik Puls życia do biologii dla klasy 8 jest dostosowany do obecnej sytuacji szkolnej. Pozwala na bezpieczną realizację treści oraz umożliwia skuteczne przygotowania do egzaminu ósmoklasisty z biologii. Numer dopuszczenia: 844/4/2021/z1

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

10
Puls życia. Biologia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puls życia. Biologia. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny2048 szt.

Zeszyt ćwiczeń Puls życia do biologii dla klasy 7 umożliwia rozpoczęcie skutecznych przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z biologii. • Uczy stosowania metodyki badań biologicznych poprzez „Doświadczenia biologiczne” oraz „Łatwo to sprawdzić”. • Umożliwia uporządkowanie wiedzy dzięki elementowi „Zapamiętaj!”. • Ułatwia rozwiązywanie zadań dzięki animacjom i filmom umieszczonym pod kodami QR.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

11
Planeta Nowa. Geografia. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Nowa. Geografia. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny513 szt.

Nowy podręcznik do geografii dla klasy ósmej pozwala w przystępny sposób opanować wiedzę z geografii regionalnej świata, a także pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z geografii. • Zawiera najbardziej aktualne informacje w treściach lekcji oraz dane statystyczne przedstawione na mapach, wykresach, diagramach oraz w tabelach. • Pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z geografii za pomocą bloku Wiesz, umiesz, zdasz. • Ułatwia naukę poprzez atrakcyjne i czytelne infografiki, treści podzielone na małe, zwięzłe porcje oraz prosty i przyjazny język wykładu. • W czytelny sposób obrazuje trudne, abstrakcyjne zagadnienia dzięki przejrzystym, atrakcyjnym infografikom. Numer dopuszczenia: 906/4/2021/z1

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

12
Create it! Błyszczyki Hello Kitty, 3 sztuki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Create it! Błyszczyki Hello Kitty, 3 sztuki
M&Z, Create it!
NiedostępnyBrak

Komplet trzech błyszczyków do ust z motywem „Hello Kitty”. Nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia ze względu na zawartość małych elementów.

12,90 zł
11,48 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,42 zł

13
Dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom
Dostępny72 szt.

Dorosłe rodzeństwo powraca do rodzinnego domku letniskowego rok po śmierci ojca. Vincente, Carla, José przywożą swoje partnerki, żony, mężów i dzieci - chcą razem spędzić czas, ale też posprzątać dom i wystawić go na sprzedaż. Jednak w miarę wynoszenia śmieci, ścierania kurzu, czy dokonywania drobnych napraw konfrontują się ze wspomnieniami. I zaczynają się bać, że razem z domem pozbędą się przeszłości, pamięci nie tylko o ojcu, ale i własnej. Dom Paco Roki, jednego z najważniejszych hiszpańskich twórców komiksu, to uchwycone z niezwykłą wrażliwością i czułością chwile radości, poczucia winy i rozczarowania. To historia rodziny opowiedziana za pomocą z pozoru nieistotnych detali i zdarzeń. To próba zmierzenia się z trudnymi emocjami, które stanowią o tym, kim jesteśmy. Roca opowiada historię bardzo osobistą i jednocześnie niezwykle uniwersalną. Zadaje pytania o to, czy możemy poradzić sobie z przeszłością i jednocześnie zachować wspomnienia. Dom uważany jest za jeden z najlepszych hiszpańskich komiksów w historii. Na liście wyróżnień, które otrzymał, znajduje się m.in. nagroda Eisnera dla najlepszego zagranicznego komiksu opublikowanego w Stanach Zjednoczonych w 2019 roku.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

14
Matematyka z kluczem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej
Dostępny193 szt.

Zeszyt ćwiczeń ułatwia naukę i utrwalenie niezbędnych umiejętności: – zawiera ponad 150 stron różnorodnych ćwiczeń dostosowanych do potrzeb i możliwości uczniów („Rozgrzewka”, „Trening”, „Dla dociekliwych”), – stanowi bogate źródło zadań do każdego tematu z podręcznika, łącznie ponad 500 zadań, – ułatwia utrwalenie wiedzy i przygotowanie do sprawdzianów dzięki zestawom Powtórzenie na końcu każdego działu, – pozwala uczniom samodzielnie oceniać poprawność rozwiązań wielu zadań, – umożliwia dostęp do dodatkowych materiałów za pomocą kodów QR, – zwiększa komfort pracy młodszych uczniów dzięki dużemu formatowi.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

15
Il Belpaese 1 podręcznik + audio online - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Il Belpaese 1 podręcznik + audio online
Dostępny589 szt.

Il Belpaese 1 składa się z podręcznika oraz zeszytu ćwiczeń i przeznaczony jest dla osób rozpoczynających naukę języka włoskiego w szkołach ponadpodstawowych.Jest adaptacją serii Descubre. Materiał lekcyjny uwzględnia polską specyfikę i jest rozłożony tak, aby można go było wygodnie realizować, niezależnie od liczby godzin przeznaczonych tygodniowo na naukę języka. Podręcznik jest podzielony na trzy moduły, z których każdy zawiera trzy jednostki lekcyjne, dodatkową lekcję podsumowującą. Książkę uzupełniają: nagrania audio wraz z transkrypcjami, aneks komunikacyjno-gramatyczny i słownik. Numer dopuszczenia 1126/1/2021.

64,00 zł
57,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,40 zł

16
Jesteś gwiazdą. Poczucie własnej wartości. Przewodnik dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś gwiazdą. Poczucie własnej wartości. Przewodnik dla dzieci
Dostępny14 szt.

Niniejsza książka to fantastyczny przewodnik z zabawnymi postaciami i ćwiczeniami, które pomogą dzieciom zrozumieć, czym jest poczucie własnej wartości. Zawarte w nim zadania pomogą im lepiej poznać własne emocje i procesy myślowe, a także pozwolą wyraźnie dostrzec i wykorzystać swoje mocne strony i zasoby, zachęcając do wypróbowania nowych zachowań. Dzięki tej książce dzieci zrozumieją i docenią wyjątkowość własną i innych osób, a także nauczą się rozpoznawać, czym jest prawdziwa przyjaźń. Czy Twoje dziecko często czuje się izolowane i niechętnie angażuje się w sytuacje społeczne? Czy nadmiernie przejmuje się tym, co ludzie o nim myślą? A może po prostu brakuje mu pewności siebie? To mogą być oznaki niskiego poczucia własnej wartości. Ten praktyczny przewodnik łączy sprawdzone metody terapii poznawczo-behawioralnej stosowanej przez psychologów dziecięcych z prostymi ćwiczeniami, które pomogą Twojemu dziecku zwiększyć poczucie własnej wartości. W towarzystwie potwora Gibka – sympatycznej i życzliwej postaci, z którą najmłodsi mogą się identyfikować – czytelnicy wykonują zabawne i wciągające ćwiczenia, przeplatane przydatnymi wskazówkami, inspirującymi afirmacjami i cennymi informacjami dla rodziców.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

17
Create It! Hello Kitty. Pomadka do ust, wiśniowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Create It! Hello Kitty. Pomadka do ust, wiśniowa
M&Z, Create It!
Dostępny46 szt.

Ochronna pomadka do ust Hello Kitty od firmy Beauty&Care zawiera kompozycję naturalnych składników, dzięki którym głęboko nawilża i odżywia wargi. Skutecznie chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, takich, jak wiatr czy mróz. Przyspiesza regenerację spierzchniętych ust i sprawia, że są gładkie i miękkie. Intensywnie nawilża, wygładza i odżywia dziecięce usta. Pomadka o objętości 4.5 g ma zapach wiśniowy. Zalety: • zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, • eliminuje spierzchnięte usta, • niweluje stany zapalne, • zapewnia zdrowy wygląd ust.

9,00 zł
8,01 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,99 zł

18
Literatura jako kłamstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura jako kłamstwo
Dostępny73 szt.

Eseje Giorgia Manganellego, których bohaterami są m.in. Ronald Firbank, Vladimir Nabokov czy Henry James, są błyskotliwe, często zaskakujące, dalekie od obiegowych sądów i akademickich analiz. Lekturę tego zbioru być może należałoby zacząć od szkicu tytułowego, który fascynuje konsekwencją, z jaką autor przedstawia swoją koncepcję literatury, niewyznaną miłością do tej aspołecznej, niemoralnej w jego oczach działalności, która „prowokuje i rzuca wyzwanie, ofiarowuje magiczną skórę zwierzęcia, mechanizm, kostkę do gry, relikwię, roztargnioną ironię godła”. Wiążąc literaturę z dezercją, nieposłuszeństwem, utopią, dostrzegając jej wywrotową funkcję, Manganelli wpisuje się w modernistyczną koncepcję artysty (Baudelaire!), wedle której pisarz tworzy „dla czytelników nieokreślonych, dopiero poczętych, mających się nie narodzić, już urodzonych lub zmarłych, również dla czytelników, których nigdy nie będzie”.

49,00 zł
30,87 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,13 zł

19
Operacja Wyspa. Biuro Detektywistyczne nr 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operacja Wyspa. Biuro Detektywistyczne nr 2
Dostępny58 szt.

Piąty tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2. Młodzi detektywi Tiril i Olivier znów mają do wyjaśnienia niezwykłą zagadkę... Jest letni dzień, dawno nie było tak ciepło. Tiril i Oliver siedzą na pomoście i odkrywają trzy łódki dryfujące w stronę lądu. Na pokładzie nikogo nie ma i nic nie wskazuje na to, kto je zostawił. Detektywi razem z psem Ottonem rozpoczynają śledztwo, a trop prowadzi ich na mroczną Wyspę Wakacyjną...

22,90 zł
15,34 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 7,56 zł

20
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny194 szt.

Podręcznik jest zgodny z wymogami nowej podstawy programowej. Zawiera znane i cenione przez nauczycieli rozwiązania, które ułatwiają kształcenie umiejętności matematycznych. Podręcznik angażuje uwagę uczniów, pokazując matematykę w różnych dziedzinach życia; pozwala odnaleźć sens uczenia się matematyki. • Angażuje w naukę dzięki osadzeniu zadań w kontekście praktycznym, przydatnym na co dzień. • Umożliwia samodzielną naukę dzięki czytelnie przekazywanym treściom, wyróżnieniu najważniejszych pojęć, wielu rozwiązanym „Przykładom” i dobranym do nich „Ćwiczeniom” oraz wyjaśnieniom krok po kroku. • Ułatwia zapamiętywanie dzięki czytelnym wyróżnieniom, schematom i wykorzystaniu metod mnemotechnicznych. • Pomaga utrwalać wiedzę dzięki elementom powtórzeniowym kończącym tematy i działy. • Pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty dzięki zadaniom typu egzaminacyjnego, zamieszczonym w „Czy już umiem?” zadaniom „znienacka” dotyczącym innego działu lub tematu niż bieżący oraz działowi „Powtórzenie wiadomości ze szkoły podstawowej”, który porządkuje i systematyzuje wiedzę. • Budzi zainteresowanie matematyką, czemu służą nowoczesne infografiki pokazujące związki matematyki z różnymi dziedzinami życia, m.in. z dbaniem o zdrowie, finansami, sportem, nauką, techniką, historią. Numer dopuszczenia: 875/5/2021/z1

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

21
Tatry Polskie. Schematy szlaków turystycznych wyd. laminowane wyd. 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
23,00 zł
16,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 6,67 zł

22
Matematyka z kluczem. Zbiór zadań dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Zbiór zadań dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny179 szt.

Zbiór zadań to około 1100 zadań dopasowanych do układu treści podręcznika, podzielonych na trzy poziomy trudności. • Pozwala na szybkie dotarcie do każdego tematu dzięki pogrupowaniu zadań zgodnie z układem treści z podręcznika. • Ułatwia wybór zadań określonego stopnia trudności w każdym temacie dzięki ułożeniu ich na trzech osobnych stronach: „Rozgrzewka”, „Trening”, „Na medal”. • Pomaga w przygotowaniu do klasówek i sprawdzianów semestralnych dzięki zestawom zadań powtórzeniowych kończących każdy dział. • Umożliwia systematyczne przygotowywanie się do egzaminu po szkole podstawowej dzięki zadaniom, które pojawiły się na egzaminach w poprzednich latach Jak na egzaminie oraz takich, które formą przypominają zadania egzaminacyjne.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

23
Sprawdź, gdzie kończy się las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Sprawdź, gdzie kończy się las
Dostępny25 szt.

Mglista Kotlina Kłodzka i jej mrok, który znowu budzi się do życia. Pierwsze jesienne dni w kotlinie przynoszą niepokojące wiadomości. Morderstwo młodej kobiety wstrząsa małą górską społecznością. Do pomocy w kłodzkim oddziale dochodzeniowym zostaje oddelegowana psycholożka – Klementyna Sawicka. Kobieta przeprowadza się do kotliny wraz z córką, aby wśród natury i dzikości krajobrazu szukać ukojenia. Czy uda jej się rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa? Czy wynajmowane mieszkanie, którego ściany zdobi mroczne malowidło, okaże się bezpieczną kryjówką? Z pomocą może przyjść jej ambitna sierżant policji Karina Maj. Jednak toksyczny związek z niebezpiecznym policjantem wysysa siły witalne z młodej policjantki. Czy wystarczy jej sił aby wyrwać się z chorego układu i zaangażować w śledztwo? „Ina Nacht wie doskonale, jak przyciągnąć uwagę czytelnika. Tajemnicze znaki na ciałach ofiar i niesamowite malowidło, a także mroczna i duszna, aż gęsta od emocji atmosfera działają jak narkotyk. Nie sposób odłożyć tej książki, dopóki nie przeczyta się jej do końca”. – Hanna Greń „Świat Iny Nacht jest niepokojący, gęsty i hipnotyzujący. Przewracałam strony jak szalona, szukając odpowiedzi i drogi ucieczki, ale na to już za późno. Mrok Kotliny Kłodzkiej jest we mnie i tam pozostanie”. – Katarzyna Ziembicka, @aelliren „W mrocznej dolinie kryje się zło, weszłam tam w pośpiechu i teraz nie mogę znaleźć drogi ucieczki. Historia kobiet, która powinna zmusić społeczeństwo do dyskusji. Posępne malowidła wciągają bohaterów do lasu, który się nie kończy. Może Ty, Drogi Czytelniku, będziesz w stanie uratować choć jedną z nich?” – Katarzyna Zienkiewicz, @kachna.books.quality

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

24
Plastelina 12 kolorów, Jednorożec - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina 12 kolorów, Jednorożec
Starpak, 12 kolorów
NiedostępnyBrak

Zestaw plastelin z kolekcji Jednorożec w 12 żywych kolorach, rozwijających umiejętności plastyczne i kreatywne myślenie dziecka. Plastelina ma idealną konsystencję i nie brudzi rąk. Barwne pudełko zachęca do twórczej zabawy i ułatwia przechowywanie. W trosce o najwyższą jakoś i bezpieczeństwo plastelina jest produkowana w Polsce.

5,20 zł
4,68 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,52 zł

25
Matematyka z kluczem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z kluczem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny109 szt.

Zeszyt ćwiczeń ułatwia systematyczny trening w rozwiązywaniu zadań dopasowanych do każdego tematu podręcznika. Jego forma jest odpowiednia do wieku i możliwości uczniów oraz ich zainteresowań. Pomaga systematycznie ćwiczyć i utrwalać umiejętności matematyczne. • Pozwala stopniowo ćwiczyć umiejętności dzięki pogrupowaniu zadań według stopnia trudności: „Rozgrzewka” na stronie zielonej, „Trening” – na stronie niebieskiej, a „Na medal” pod kodami QR prowadzącymi do portalu docwiczenia.pl. • Pomaga przygotować się do sprawdzianów dzięki zestawom zadań powtórzeniowych po każdym dziale. • Pozwala oszczędzać czas i skupić się na właściwym rozwiązywaniu zadań dzięki miejscom przeznaczonym do zapisywania toku rozumowania. • Ułatwia przygotowania do egzaminu ósmoklasisty dzięki zadaniom zamkniętym kończącym każdy temat, zestawom zadań powtórzeniowych po każdym dziale przygotowanym na wzór arkusza egzaminacyjnego oraz pogrupowanym tematycznie zadaniom z egzaminów z poprzednich lat.

23,90 zł
22,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

26
Interpretacja filmów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interpretacja filmów
Dostępny57 szt.

„Jacques Amunont w swoich najważniejszych książkach, nie ograniczał się do metod i narzędzi teorii filmu. Wybierał podejście pluralistyczne, biorąc pod uwagę fakt, iż wybrany przez niego problem badawczy nie jest wyłącznie obiektem wiedzy o filmie, lecz przejawia się na gruncie innych dyscyplin, takich jak filozofia, socjologia, antropologia, literaturoznawstwo, historia sztuki i in., bądź wręcz zostaje przez nie wyłoniony. Wszystkie te cechy odnajdziemy także w Interpretacji filmów. Interpretacja, zdaniem autora – ujmując rzecz najkrócej – polega na przypisywaniu sensu temu co widzimy, jest arbitralna i subiektywna. Jest to gest bardzo osobisty, wyraz bezpośredniej reakcji na dzieło; interpretować to znaczy nadać sens, przekładać (z jednego języka na inny), eksplikować (zgłębiać logikę dzieła).” – prof. Alicja Helman

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

27
Matchify MadeOf. Gra edukacyjna dla całej rodziny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matchify MadeOf. Gra edukacyjna dla całej rodziny
P.M.I., od 5 lat
Dostępny2787 szt.

Gra „Matchify MadeOf” pomaga dzieciom zrozumieć z czego wykonane są różne przedmioty, które spotykają w codziennym życiu. Jest prosta, ale wciągająca. To doskonała okazja do wspólnej zabawy, rozwija spostrzegawczość, refleks i zmysł obserwacji. Pobudza ciekawość najmłodszych i zachęca do zadawania pytań. Gra „Matchify MadeOf” zawiera dwie talie kart, na każdej znajduje się 9 symboli. Każda karta z pierwszej talii zawiera jeden symbol, który można dopasować do innego symbolu z dowolnej karty w drugiej talii. Na przykład chleb można dopasować do pszenicy, bo jest z niej zrobiony, a sweterek pasuje do wełny.

46,55 zł
41,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,65 zł

28
Bądź sobą. Odkryj własną wyjątkowość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź sobą. Odkryj własną wyjątkowość
Dostępny109 szt.

Jesteś fantastyczną, wyjątkową osobą – naprawdę! Każdemu z nas zdarza się wątpić w siebie. Czasami jednak tak bardzo martwimy się tym, co mogą pomyśleć o nas inni, że przestajemy dostrzegać własną wartość. Ta książka powstała, żeby wesprzeć Cię w takich chwilach. W lekturze i wykonywaniu kolejnych ćwiczeń będzie Ci towarzyszył Błysk, sympatyczny potwór. Z jego pomocą: • odkryjesz wiele swoich mocnych stron, • nauczysz się technik, które pozwolą ci uwierzyć w siebie, • przekonasz się, że jesteś kimś równie ważnym jak inni. Wzmocnij poczucie własnej wartości! Na każdym kroku najmłodsi muszą stawiać czoła presji, która podkopuje ich samoocenę i odbiera im pewność siebie; często doświadczają smutku oraz samotności. Bądź sobą Poppy O’Neill wychodzi naprzeciw temu problemowi – pomaga dziecku zbudować zdrową, mocną relację z samym sobą. Pozytywne przesłanie jest ujęte w formę atrakcyjną dla młodszych czytelników, którzy już na pierwszych stronach poznają sympatycznego potwora – Błyska, a w środku znajdą mnóstwo wciągających ćwiczeń. Mogą je wykonywać we własnym tempie, sami lub z pomocą rodzica/opiekuna.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

29
Maryja w tradycji franciszkańskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Maryja w tradycji franciszkańskiej
Dostępny1 szt.

Trudno wyobrazić sobie autentyczną duchowość chrześcijańską, a już na pewno katolicką, która nie odnosiłaby się w zasadniczym wymiarze do Maryi. Matka Jezusa zajmuje także szczególne miejsce w życiu i myśli teologicznej duchowych synów i córek św. Franciszka z Asyżu. Odkryj Maryję na nowo z Franciszkiem i Klarą z Asyżu, Antonim z Padwy, Bonawenturą, Anielą z Foligno, Janem Dunsem Szkotem i Maksymilianem Kolbe! Naucz się żyć na co dzień Bożą Miłością, tą samą, którą została obdarzona Niepokalana Dziewica.

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

30
Barbie. GRB38 Loves the Ocean. Lalka latynoska - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Barbie. GRB38 Loves the Ocean. Lalka latynoska
Barbie, Mattel
Dostępny1 szt.

Udaj się na plażę i spędź idealny letni dzień z Barbie Loves the Ocean. Lalka w całości jest wykonana z plastiku pochodzącego z oceanów. Sukienka lalki Barbie ma piękny wzór w tęczowe paski i jest wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu. Różowe okulary przeciwsłoneczne, które są również wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, doskonale dopełniają letni wygląd. Lalka Barbie jest pakowana w nadające się do recyklingu opakowanie z certyfikatem FSC. Zawartość zestawu: • lalka, • buty, • okulary przeciwsłoneczne. Wymiary opakowanie: ok. 29.0 x 7.5 x 5.0 cm

48,88 zł
36,17 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,71 zł

31
Prorok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prorok
Dostępny52 szt.

Czytelnik odnajdzie tutaj najgłębszy wyraz serca i umysłu ludzkości przedstawiający głęboko religijną i mistyczną naturę autora. Książka składa się z poetyckich esejów dających wgląd i duchowe znaczenie zwykłym ludzkim doświadczeniom. Ta piękna medytacja nad sensem życia przekazuje głębokie spostrzeżenia na temat różnych aspektów życia i niezliczonych impulsów ludzkiego serca i umysłu. Naucza między innymi na tematy takie jak miłość, małżeństwo, dzieci, cierpienie, przyjaźń, piękno, religia, radość, wiedza, rozum, namiętność, czas, dobro i zło, przyjemność czy śmierć. Stanowi inspirację dla każdego, kto czuje się zagubiony w świecie podlegającym zmianom, szuka ukojenia, spokoju, nadziei i celu we współczesnym świecie. Niewiele książek można określić mianem uniwersalnych. A jednak tę należy postrzegać wyłącznie jako taką. Dwanaście ilustracji zawarte w tym dziele to oryginalne grafiki autora.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

32
Rozmowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy
Dostępny30 szt.

Opublikowany w roku śmierci francusko-rumuńskiego filozofa Emila Ciorana (1911–1995) tom wywiadów z nim stanowi bardzo szczególną publikację. Na początku lat 70. XX wieku Cioran pisał do znajomego: „Mam sześćdziesiąt lat i nigdy nie występowałem publicznie”. Nie cenił „życia literackiego”, nie przyjmował nagród, a swoje pisarstwo uważał za „terapeutyczne”. Żył paradoksalnie: uznawał życie za bezsensowne, lecz je kochał i cieszył się nim. W późniejszym okresie jednak, w miarę rosnącej sławy, zaczął udzielać wywiadów, czasem nawet rozmowy z nim odbywały się przed zgromadzoną publicznością. Niniejszy zbiór zawiera dwadzieścia takich wywiadów i rozmów z Cioranem z ostatniego ćwierćwiecza jego życia, głównie z lat osiemdziesiątych XX wieku. Mówi on o sobie i swoim stosunku do świata, opowiada o dzieciństwie, młodości i powodach, dla których, osiadłszy na stałe we Francji, w latach 40. porzucił ostatecznie język rumuński i zaczął pisać po francusku. Wiele miejsca w rozmowach zajmują kwestie egzystencjalne: sens (bezsens) życia, a zarazem czerpanie z niego, samobójstwo, religia, Bóg. Wywiady powstały przy różnych okazjach, rozmaici byli rozmówcy i dlatego mamy tu całą gamę tematów, a także zróżnicowaną głębię refleksji. Niektóre wątki powtarzają się, oświetlane zarazem z różnych perspektyw. Dzięki temu czytelnik otrzymuje wielostronny obraz osobowości filozofa poświadczony przez niego samego.

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

33
Hello Explorer 2. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello Explorer 2. Język angielski. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny76 szt.

Zeszyt ćwiczeń to pełnowartościowa publikacja odzwierciedlająca podręcznik, a w niej: • sekcje „More Fun” – dodatkowe ćwiczenia dla zdolnych uczniów, wykorzystujące inne techniki pracy, • sekcje „Wonderful World” w lekcjach interkulturowych, pozwalają na rozszerzanie słownictwa bazowego i zachęcają do poznawania świata, • od 2 rozdziału ćwiczenia na pisanie, • ćwiczenia do lekcji „Opener”, które pozwalają na przeprowadzenie pełnej, 45-minutowej lekcji.

28,90 zł
27,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,44 zł

34
Nowi Tropiciele. Sześciolatek. Pakiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Sześciolatek. Pakiet
Dostępny570 szt.

W komplet materiałów do nauki i zabawy w przedszkolu wchodzą: • Nowi Tropiciele. Sześciolatek. Karty pracy cz. 1–4, • Nowi Tropiciele. Sześciolatek. Piszę i liczę, • Nowi Tropiciele. Sześciolatek. Wielka Księga Tropicieli. Czytanie, • Nowi Tropiciele. Sześciolatek. Wyprawka, • Nowi Tropiciele. Sześciolatek. Alfabet, • klaser.

166,50 zł
144,86 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 21,64 zł

35
Hello Explorer 2. Język angielski. Podręcznik + 2 CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello Explorer 2. Język angielski. Podręcznik + 2 CD
Dostępny61 szt.

Podręcznik został dostosowany do wymogów nowej podstawy programowej i gwarantuje nauczycielowi realizację wszystkich jej założeń. A w nim: • autentyczne materiały z zasobów „National Geographic”: filmy i zdjęcia, które ukazują dzieciom inne kultury i tradycje, • atrakcyjni bohaterowie: papuga Chatty, niedźwiedź Honey i krokodyl Snap łączą świat realny ze światem fantazji i umilają naukę małym uczniom, • rytmiczne piosenki oraz przyjazna grafika zachęca dzieci do nauki przez zabawę. Do podręcznika dołączone są 2 płyty CD z nagraniami.

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

36
Il Belpaese 1 zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Il Belpaese 1 zeszyt ćwiczeń
Dostępny543 szt.

Il Belpaese 1 składa się z podręcznika oraz zeszytu ćwiczeń i przeznaczony jest dla osób rozpoczynających naukę języka włoskiego w szkołach ponadpodstawowych. Jest adaptacją serii Descubre.Materiał lekcyjny uwzględnia polską specyfikę i jest rozłożony tak, aby można go było wygodnie realizować, niezależnie od liczby godzin przeznaczonych tygodniowo na naukę języka. Podręcznik jest podzielony na trzy moduły, z których każdy zawiera trzy jednostki lekcyjne, dodatkową lekcję podsumowującą. Książkę uzupełniają: nagrania audio wraz z transkrypcjami, aneks komunikacyjno-gramatyczny i słownik. Numer dopuszczenia 1126/1/2021.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

37
Bliżej już się nie da - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliżej już się nie da
Dostępny96 szt.

Bliżej już się nie da (Monika Steinholm, tłumaczenie Joanna Barbara Bernat) to powieść, której akcja dzieje się w Finnsnes - małym nadmorskim miasteczku na północy Norwegii. Głównymi bohaterami są wycofany, nieśmiały młody gej Jens i przebojowy, hardy, niegrzeczny Edor, który myśli, że nic go już nie zaskoczy. Ich spotkanie staje się jednym z tych momentów, które decydują o całym życiu. To wzruszająca historia o trudnych, ale pięknych emocjach. O tym, co się w nas dzieje, kiedy przestajemy spełniać wymagania wszystkich dookoła. O miłości, która nie pozwala zasnąć. Monika Steinholm (ur. 1983) ukończyła studium pisarskie przy Uniwersytecie w Tromso, gdzie nadal mieszka i pracuje w księgarni. Debiutowała w 2014 roku książką Fuck verden. Joanna Barbara Bernat (ur. 1986), wydawczyni i tłumaczka literatury norweskiej, skandynawistka, polonistka. Dotychczas tłumaczyła i wydawała książeczki dla przedszkolaków i książki poularno-naukowe, teraz ma nadzieję podbić nowe segmenty rynku.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

38
Zaginiona kobieta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona kobieta
Dostępny191 szt.

Ludzie nie znikają ot tak sobie całkiem bez śladu... Zaginiona kobieta to nowa znakomita powieść Mary Kubicy, autorki bestsellerowego thrillera Tamta kobieta. Shelby Tebow ginie pierwsza. Niedługo później Meredith Dickey i jej sześcioletnia córka Delilah znikają niedaleko miejsca, w którym ostatnio widziano Shelby. Czy te wydarzenia są ze sobą powiązane? Poszukiwania przynoszą więcej pytań niż odpowiedzi, a nie wyjaśniona sprawa gaśnie i krzepnie jak krew na ranie. Jedynie osamotnieni członkowie rodziny, ojciec i syn, nie mogą się z tym pogodzić, żyją wciąż przeszłością, w świecie duchów… Jedenaście lat później wydarza się coś zupełnie nieprawdopodobnego – Delilah nagle powraca. Jej brat i przerażeni mieszkańcy małej społeczności, w której mieszkała, chcą wiedzieć, co się z nią działo przez te wszystkie lata, ale czy są gotowi, żeby poznać prawdę? W tym przerażającym i bardzo inteligentnym thrillerze, mistrzyni suspensu Mary Kubica żongluje narracjami i czasem. W niezwykły sposób kreśli mroczny obraz małej społeczności, w której utrzymanie tajemnicy może być na wagę życia lub śmierci.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

39
Wiedza o społeczeństwie 1. Podręcznik dla klasy 1 szkoły branżowej I stopnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza o społeczeństwie 1. Podręcznik dla klasy 1 szkoły branżowej I s...
Dostępny1047 szt.

Numer MEN: 1123/2021 Podręcznik Wiedza o społeczeństwie dla szkoły branżowej I stopnia uzyskał od recenzentów MEiN komplet opinii pozytywnych. Przeznaczony do nauczania przedmiotu w szkole branżowej I stopnia. Jest napisany bardzo prostym i przyjaznym dla ucznia językiem. Zawiera 23 tematy, które ujęte są w czterech działach: I. Kto i jak sprawuje władzę w Polsce? II. Jakie mamy prawa? III. Jak odnaleźć się w systemie prawnym? IV. Dlaczego polityka publiczna jest ważna? Każdy temat składa się z kilku podrozdziałów. Jest poprzedzony pytaniem odwołującym się do informacji, które uczeń powinien już znać. Tekst autorski uzupełniają fotografie, schematy i wykresy. Trudniejsze pojęcia i terminy zostały wyodrębnione i wyjaśnione. Każdy temat kończy się krótkim podsumowaniem. Zawiera też zadania o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich powinny być wykonane przez co najmniej kilkoro uczniów, najlepiej w formie projektu. Jednym z ważnych źródeł informacji są strony internetowe organów władzy, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych. Wykaz tych stron zamieszczono na końcu podręcznika. Podręcznik ukazuje rzeczywistość polityczno-społeczną i stan prawny w Polsce na dzień 31 stycznia 2021 roku.

36,00 zł
31,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,32 zł

40
ABC komputera w.12 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC komputera w.12
Dostępny70 szt.

Włącz się! Twój nowy przewodnik po wirtualnej rzeczywistości! Swobodnie korzystaj z systemu operacyjnego Windows 10 Profesjonalnie przygotowuj dokumenty w programach Word i Excel Podłącz komputer do sieci i bezpiecznie się w niej poruszajChyba nikt nie mógł przewidzieć, że komputer i Internet tak szybko staną się nieodłącznymi towarzyszami naszego codziennego życia. Czy tego chcemy, czy nie, nadszedł moment, aby się z nimi zaprzyjaźnić. W przeciwnym razie nadal będziemy tracić mnóstwo czasu na czekanie w kolejkach i "analogowe" załatwianie spraw, z których wielu w ogóle nie uda nam się pchnąć do przodu. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej firm i instytucji komunikuje się z klientami wyłącznie przez Internet. Ponadto pandemia COVID-19 udowodniła, że dzięki sprawnej obsłudze komputera można (a nawet trzeba!) pracować w pełni zdalnie i całymi tygodniami nie odwiedzać biura!Jeśli chcesz szybko i bez stresu nauczyć się korzystać z podstawowych dobrodziejstw oferowanych przez komputer i sieć internetową, pomoże Ci właśnie ta książka. Znajdziesz w niej informacje o tym, jaki komputer wybrać, jak go włączyć i co zrobić dalej. Dowiesz się, jak poruszać się po ekranie, gdzie znaleźć potrzebne funkcje, do czego służą różne programy i jak obchodzić się z dokumentami. Nauczysz się, jak ustawić system Windows 10, aby wygodnie z niego korzystać, oraz jak pracować w Wordzie i Excelu, tworzyć rysunki 3D i skutecznie obronić się przed wirusami komputerowymi. Przejdziesz także szybki kurs internetowy - od podłączania komputera do sieci, przez ogólną orientację w Internecie i obsługę poczty elektronicznej, po sposoby korzystania z różnych serwisów: sklepów, banków, spraw urzędowych i mediów społecznościowych.W książce: Wizyta w sklepie komputerowym, czyli jak kupować z głową Instalacja i konfiguracja Windows 10 Klawiatura, mysz i nowe menu Start Twoje dane w chmurze internetowej OneDrive Aplikacje bez tajemnic - gry, nauka i muzyka z sieci Konto Microsoft i Microsoft Store (sklep Windows) Ochrona przed wirusami komputerowymi Microsoft Office 365 bez tajemnic Grafika w programach Word i Paint 3D Montaż filmów dla początkujących Excel - magia automatycznych obliczeń i analiza danych Poczta elektroniczna (e-mail) Przeglądarki internetowe Edge i Chrome oraz wyszukiwarka Google Media społecznościowe, fora dyskusyjne, banki, porównywarki cenNie czekaj. Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku!

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

41
Igrzyska lekkoatletów Tom 6 Antwerpia 1920 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Igrzyska lekkoatletów Tom 6 Antwerpia 1920
Dostępny60 szt.

Nie tylko biblia sportu... Miałem w ręku mnóstwo książek traktujących o sporcie sensu strico i jego obrzeżach, ale przyznać muszę, ze to na co odważyli się Daniel Grinberg i Adam Parczewski, wymaga tak naprawdę życiowego poświęcenia. ... Recz jest robiona z jednej strony z benedyktyńską cierpliwością, z drugiej zaś - z pisarskim talentem, pozwalającym zgrabnie łączyć wartość historyczna dzieła z ciekawostkowymi perełkami. Taka kompozycja budzi zainteresowanie zarówno wymagającego czytelnika, któremu nieobce są dzieje nowożytnego olimpizmu, jak i zwykłego kibica, a w szczególności miłośnika królowej sportu... ... U zarania nowożytnego ruchu olimpijskiego Polska jeszcze nie istniała, chociaż krok po kroku rdzenni Polacy zaczęli występować na igrzyskach w reprezentacjach innych krajów. Nie tylko w lekkoatletyce. I pewnie szkoda, że w 1904 i 1906 z różnych względów nie mogli wstąpić w olimpijskie szranki nasi dwaj mistrzowie świata w zapasach Władysław Pytlasiński i Zbyszko Cyganiewicz... Na szczęście i o nich wspominają Grinberg i Parczewski, którzy dla bardziej ekspresyjnego przedstawienia olimpijskich zmagań lekkoatletycznych rysują w skondensowanej formie tło historyczne omawianej epoki... ...Życzę obu autorom, by - bez potrzeby wsiadania do aeroplanu - spokojnie dociągnęli do wytyczonego celu, jakim jest opisanie lekkoatletów na igrzyskach 2020 - akurat przesuniętych o rok. "Petro", Maciej Petruczenko, Przegląd Sportowy, 4.03.2021 "Pamiętaj, iż twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie." Abraham Lincoln

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

42
Góry Bardzkie i okolice. Mapa turystyczna, 1:35 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Bardzkie i okolice. Mapa turystyczna, 1:35 000
Dostępny46 szt.

Mapa dwustronna w skali 1:35 000 przedstawia najdalej na wschód wysunięte pasmo górskie w Sudetach Środkowych, a także dodatkowo część Gór Sowich i Gór Złotych. Zasięg mapy wyznaczają: Ząbkowice Śląskie na północy, Ołdrzychowice Kłodzkie i Złoty Stok na południu, Wolibórz na zachodzie i Paczków na wschodzie. Na mapie znalazły się także plany miast w skali 1:10 000: Kłodzko centrum, Bardo, Złoty Stok, Ząbkowice Śląskie, Paczków, Kamieniec Ząbkowicki, Ziębice. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:35 000 Rok wydania: 2021 Format: 68.0 x 98.0 cm (B1) Format złożonej mapy: 23.7 x 12.2 x 0.3 cm Góry Bardzkie to jedno z najmniej znanych pasm górskich w Sudetach. Stanowią swego rodzaju przedłużenie Gór Sowich, od których oddziela je Przełęcz Srebrna. Rozciągają się na długości 20 km i szerokości od 6 do 10 km. Przez ich środek przedziera się Nysa Kłodzka, tworząc w tym miejscu malowniczy przełom. Góry te nie są zbyt mocno zagospodarowane. Świadczy o tym chociażby niewielka ilość szlaków turystycznych. Mimo to, warto poznać ich osobliwości, przyrodę oraz zabytki. Z tych ostatnich słynie Bardo (sanktuarium z barokowym kościołem, klasztor, droga różańcowa, kamienny gotycki most).

12,40 zł
8,68 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,72 zł

43
Live At Montreux 1991, CD + DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At Montreux 1991, CD + DVD
Dostępny6 szt.

Lista utworów: CD 1. Lovely to See You 2. Gemini Dream 3. Tuesday Afternoon 4. Say It with Love 5. The Story in Your Eyes 6. Your Wildest Dreams 7. T Life Strange 8. The Other Side of Life 9. I'm Just a Singer (In a Rock and Roll Band) 10. Nights in White Satin 11. Legend of a Mind 12. Question 13. Ride My See-saw DVD 1. Lovely to See You 2. Gemini Dream 3. Tuesday Afternoon 4. Bless the Wings (That Bring You Back) 5. Lean on Me (Tonight) 6. Say It with Love 7. The Story in Your Eyes 8. Your Wildest Dreams 9. Isn't Life Strange 10. The Other Side of Life 11. I'm Just a Singer (In a Rock and Roll Band) 12. Nights in White Satin 13. Legend of a Mind 14. Question 15. Ride My See-saw

53,90 zł
48,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

44
Powstanie na Mokotowie. Relacje dowódców. Warszawskie Termopile 1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie na Mokotowie. Relacje dowódców. Warszawskie Termopile 1944
Dostępny23 szt.

Seria "Warszawskie Termopile" wydawana przez Fundację "Warszawa Walczy 1939-1945". Publikacje te ukazują najważniejsze wydarzenia, jakie rozegrały się w Warszawie, począwszy od okresu zaborów jak i walki o niepodległą Polskę ze szczególnym uwzględnieniem Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Są poświęcone m.in. zgrupowaniom powstańczym, służbom i oddziałom Armii Krajowej, walkom w poszczególnych dzielnicach Warszawy, losom ludności cywilnej. Fundacja "Warszawa Walczy 1939-1945", wydając książki z tej serii, popularyzuje postawy patriotyczne poprzez podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Upowszechniają one wiedzę historyczną, dokumentując współdziałanie formacji zbrojnych Podziemnego Państwa Polskiego z wojskami koalicji antyhitlerowskiej. Książki z tej serii propagują tradycję czynu zbrojnego w obronie stolicy Polski - Warszawy w II wojnie światowej.

10,00 zł
9,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

45
Nowi Tropiciele. Trzylatek. Pakiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowi Tropiciele. Trzylatek. Pakiet
Dostępny311 szt.

Zadbaj o maluchy! Komplet materiałów do nauki i zabawy w przedszkolu: • Nowi Tropiciele. Trzylatek. Karty pracy, • Nowi Tropiciele. Trzylatek. Wielka Księga Tropicieli. Zwierzęta, • Nowi Tropiciele. Trzylatek. Wyprawka, • maskotka – zając Tup.

113,80 zł
99,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 14,79 zł

46
Uczymy się czytać sylabami z liskiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczymy się czytać sylabami z liskiem
Dostępny140 szt.

Zbiór ćwiczeń dla dzieci zaczynających czytać. Wyróżnione kolorami sylaby oraz krótkie rymowanki ułatwiają zapamiętywanie i utrwalanie poszczególnych podziałów. Dzięki tak skomponowanemu materiałowi, dziecko nauczy się płynnie czytać i bezbłędnie dzielić

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

47
Apokalipsa pod Głogoczowem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apokalipsa pod Głogoczowem
Dostępny2 szt.

Wielokrotnie, jadąc w góry, przejeżdżałem przez niewielką miejscowość pod Krakowem. Trochę zalesionych pagórków, tradycyjne domy, zwyczajny krajobraz podkrakowskiej wsi, która nazywa się Głogoczów. Pewnego razu kończyła mi się w samochodzie benzyna, więc zatrzymałem się na stacji pod Głogoczowem, było to w nocy, może nawet nad ranem. Kiedy wszedłem, żeby zapłacić za paliwo, zobaczyłem w sklepie, przy stoliku, znakomitego, starego aktora, którego znałem nawet osobiście.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

48
Tajna oświata i wychowanie w okupowanej Warszawie. Warszawskie Termopile 1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajna oświata i wychowanie w okupowanej Warszawie. Warszawskie Termopi...
Dostępny91 szt.

Seria "Warszawskie Termopile" wydawana przez Fundację "Warszawa Walczy 1939-1945". Publikacje te ukazują najważniejsze wydarzenia, jakie rozegrały się w Warszawie, począwszy od okresu zaborów jak i walki o niepodległą Polskę ze szczególnym uwzględnieniem Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Są poświęcone m.in. zgrupowaniom powstańczym, służbom i oddziałom Armii Krajowej, walkom w poszczególnych dzielnicach Warszawy, losom ludności cywilnej. Fundacja "Warszawa Walczy 1939-1945", wydając książki z tej serii, popularyzuje postawy patriotyczne poprzez podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Upowszechniają one wiedzę historyczną, dokumentując współdziałanie formacji zbrojnych Podziemnego Państwa Polskiego z wojskami koalicji antyhitlerowskiej. Książki z tej serii propagują tradycję czynu zbrojnego w obronie stolicy Polski - Warszawy w II wojnie światowej.

10,00 zł
9,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

49
Pluszak Kon z Glosem 25cm Sa Stojacy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
38,90 zł
35,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,89 zł

50
Mistrzowie. Spotkania z twórcami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrzowie. Spotkania z twórcami
Dostępny116 szt.

Bardzo jestem do tej książki przywiązany, często do niej wracam. Philip Roth, klasyk amerykańskiej literatury, w dialogu z pisarzami i malarzem, których dzieło i postawa były dla niego inspiracją. Ten wielki powieścio­pisarz potrafił zaangażować się na rzecz innych twórców, pokazać ich magię, geniusz ich dzieła. Imponuje mi postawa Rotha, altruizm i szacunek artysty, wręcz podziw, dla innych artystów. Jakie to dziś wyjątkowe w narcystycznym świecie sztuki, jak piękne! Książka Rotha to opowieść o pokrewieństwie dusz, wdzięczności i poczuciu wspólnej misji. Jej bohaterów łączy walka z antyhumanitarnymi ideologiami XX wieku, walka z pogardą dla innego, z rasizmem, z antysemityzmem. Ponad­czasowe dzieło bez humanistycznej wizji nie istnieje. A każdy pisarz czerpie z uniwersalnego dziedzictwa literatury, które jest sumą indywidualnej odwagi wielu wybitnych artystów. Philip Roth czuł się obywatelem tej wspólnoty losów (nie tylko pisarzy) i chciał, abyśmy także my mieli świadomość, że możemy być jej częścią. Basil Kerski

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

Wróć do góry