hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.07.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 12 lipca 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Roztocze Środkowe. Mapa turystyczna, 1:50 000 (praca zbiorowa), na drugim Puzzle 1000 elementów. Hallstatt, Austria (Trefl). Kolejny produkt to Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni? (Andrzej Gawliński, Diana Brzezińska) oraz Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości (Stefanie Stahl).
1
Roztocze Środkowe. Mapa turystyczna, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roztocze Środkowe. Mapa turystyczna, 1:50 000
Dostępny82 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Przedstawia region geograficzny w południowo-wschodniej Polsce. Od zachodu graniczy on z Roztoczem Zachodnim, od północy z Padołem Zamojskim, od wschodu z Grzędą Sokalską i Równiną Bełską a od południa z Roztoczem Wschodnim i Równiną Biłgorajską. Zasięg mapy wyznaczają: Zamość na północy, Frampol na zachodzie, Narol na południu i Tomaszów Lubelski na wschodzie. Prezentowany obszar to wyżyna osiągająca wysokości do 387 m n.p.m. (Wapielnia). Roztocze Środkowe przecinają podłużne doliny górnych odcinków: Wieprza, Sołokiji i Tanwi (ze słynnymi szumami). Jest to region silnie zalesiony. Na jego obszarze znajduje się: Roztoczański Park Narodowy, Krasnobrodzki Park Krajobrazowy oraz pomnik przyrody nieożywionej, tzw. Płaczący Kamień – ostaniec o obwodzie kilkunastu metrów. Jest to region idealny na piesze i rowerowe wycieczki. Warto przy tym skorzystać z wyznakowanych w terenie szlaków turystycznych. Można się tu również wybrać na spływ kajakowy rzeką Tanwią lub Wieprzem. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa zawiera dodatkowo szczegółowe plany miast: Zamościa (plan Starego Miasta w skali 1:7'500), Szczebrzeszyna (1:15'000), Zwierzyńca (1:15'000), Krasnobrodu (1:15'000) i Józefowa (1:15'000).

12,40 zł
8,68 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,72 zł

2
Puzzle 1000 elementów. Hallstatt, Austria - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Hallstatt, Austria
Trefl, 1000
Dostępny207 szt.

Puzzle składające się z 1000 elementów przedstawiające Hallstatt w Austrii. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 48.0 x 68.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

3
Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma zbrodni? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnie bez ciał. Jest ciało - jest zbrodnia, nie ma ciała - nie ma z...
Dostępny134 szt.

Diana Brzezińska, prawniczka i mediatorka sądowa, autorka kryminałów. Andrzej Gawliński, kryminalistyk i suicydolog, dyrektor Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Wspólnie przeczytali dziesiątki tomów akt i zapoznali się z setkami zeznań świadków w najgłośniejszych polskich sprawach o morderstwo, w których wyrok zapadł, mimo że nie odnaleziono ciała ofiary. Pytali o szczegóły śledztw specjalistów medycyny sądowej, kryminalistyków, śledczych. Wskazali luki, błędy, pominięte fakty. A nawet rozmawiali ze skazanym za zbrodnię. Szukali odpowiedzi tam, gdzie nadal jest wiele pytań. Jak pracują śledczy, kiedy brakuje najważniejszego śladu zbrodni? Jakie eksperymenty i metody zbierania dowodów są przez nich wykorzystywane? Czy naprawdę nie da się popełnić zbrodni doskonałej? Ta książka zbliża do prawdy, którą niemal doskonale udało się ukryć.

44,99 zł
31,04 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

4
Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości
Dostępny107 szt.

Nowa książka autorki bestsellerowych książek psychologicznych, które przeczytało już ponad 2 miliony ludzi. Wydaje ci się, że jasno mówisz, o co ci chodzi, a mimo to nie jesteś w stanie dogadać się z innymi? Masz wrażenie, że gadasz do ściany? Wiedz, że są proste sposoby na to, by uzdrowić komunikację, unikać niepotrzebnych sprzeczek i dzięki temu wspólnie osiągać cele. Jesteśmy sobie bardzo potrzebni i podobnie skonstruowani, jednak zrozumienie drugiego człowieka nie jest rzeczą prostą. Stefanie Stahl, najlepsza niemiecka psychoterapeutka i autorka bestsellerów, wyróżnia aż 16 typów osobowości i stworzyła „instrukcję obsługi” każdego z nich. Dzięki tej książce komunikacja w pracy, w związku i w rodzinie będzie dziecinnie prosta. Razem z autorką przyjrzysz się mechanizmom, które wpływają na twoje zachowanie, myślenie, odczuwanie czy życiowe wybory. Zrozumiesz, dlaczego jesteś taki, a nie inny, i czemu ciągnie cię do niektórych osób, a z innymi nie potrafisz się dogadać. Praktyczne wskazówki pozwolą ci skutecznie ominąć przeszkody na drodze do skutecznej komunikacji z osobami o innym typie osobowości niż twój. Dogaduj się z innymi mimo różnic!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

5
Wojny wikingów. Tom 13. Pan wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny wikingów. Tom 13. Pan wojny
Dostępny94 szt.

Trzynasty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella, na podstawie której BBC realizuje serial „Upadek królestwa”. Wspaniałe zakończenie opowieści o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Uhtred dość się w życiu nawojował. Teraz pragnie cieszyć się czasem, który mu pozostał: słuchać szumu fal obmywających plażę w Bebbanburgu, westchnień wiatru i pokrzykiwań mew. Jednak nieubłagany los po raz kolejny z niego drwi. Król Aethelstan wkracza do Northumbrii - mimo że przysiągł Uhtredowi, że tego nie zrobi, póki ten żyje. Szkocki król Konstantyn także zrobi wszystko, by ją podbić. Uhtred znów musi gotować się do walki... „Jak Gra o tron, ale prawdziwa”. – The Observer „Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem”. – George R.R. Martin

54,99 zł
37,94 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 17,05 zł

6
Nie w humorze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie w humorze
Dostępny101 szt.

Błyskotliwy zbiór dowcipnych, zjadliwych felietonów pióra Fran Lebowitz, gwiazdy dokumentalnego miniserialu Netfliksa „Udawaj, że to miasto” w reżyserii Martina Scorsese. Lebowitz bierze na celownik swojego ciętego humoru wszystko – od dzieci („rzadko dysponują sensowną gotówką, którą można by od nich pożyczyć”) przez rozmowy o seksie („gdyby twoje fantazje erotyczne kogoś interesowały, już dawno nie byłyby fantazjami”) po nowojorskich kamieniczników („świętym obowiązkiem każdego kamienicznika jest utrzymywanie w budynku odpowiedniej liczby karaluchów”). Jej stosunek do pracy to świetna odtrutka na współczesną wyczerpującą kulturę samodoskonalenia („13.40 -- Myślę, czy by nie wstać, dochodzę jednak do wniosku, że nagły ruch mógłby mi zaszkodzić. Jeszcze trochę czytam i sobie popalam”). Fran Lebowitz jest żywą legendą Nowego Jorku. Przyjechawszy do tego miasta przeszło pięćdziesiąt lat temu, szybko wyrobiła sobie markę jako felietonistka założonego przez Andy'ego Warhola miesięcznika „Interview”, z czasem opublikowała też dwa bestsellerowe zbiory tekstów. Należy do najbardziej przenikliwych komentatorów amerykańskiego życia społecznego, jest cenioną mówczynią, ikoną stylu, wytrawną ironistką i flanerką. „To, co przyjęło się nazywać kulturalną rozmową, zazwyczaj nie ma wiele wspólnego ani z kulturą, ani z rozmową”. „Nie wszystkie dzieci boże są piękne. Większość dzieci bożych w ogóle nie powinna wychodzić do ludzi”. „Pomyśl, zanim coś powiesz. Poczytaj, zanim coś pomyślisz”.

45,00 zł
31,05 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

7
Pascal Lajt. Bydgoszcz i okolice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Bydgoszcz i okolice
Dostępny114 szt.

Czy bydgoska Łuczniczka ma potomków? Gdzie straszy Diabeł Wenecki? Skąd się wzięło Magiczne Krzesło na Wyspie Młyńskiej? Dlaczego miasto nazywano „małym Berlinem”? Bydgoszcz, czyli nowe spojrzenie na polską Wenecję i jej najbliższą okolicę. Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak nie dać wpuścić się w kanał (Bydgoski!). Bydgoszcz związana jest z wodą – Brdą – Kanałem Bydgoskim, Wisłą. Nawet jej salon, Wyspa Młyńska, to uosobienie wodnego żywiołu. Tafla wody odbija zabytkowe i nowe budowle oraz życie toczące się wartko w przestrzeni wspólnej. O genius loci miasta decydują miejsca i ludzie, których losy zlewają się we wspólnym tyglu dziejów. To miasto dla osób otwartych na różnorodność: architektoniczną obfitość historyzmu i secesji, muzyczną nutę Wiolinowa i kulturę, którą teraz... mielą Młyny Rothera, na wybuchową moc Exploseum, idealne założenie Sielanki i socrealistyczne osiedla. Korci, aby trasę przez dzieje miasta przejechać na rowerze bydgoskiej produkcji. Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

8
Pascal Lajt. Toruń i okolice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Toruń i okolice
Dostępny117 szt.

Jaki pomnik Kopernika zamknięto w ratuszowej piwnicy? W której gospodzie Napoleon skosztował toruńskiego piwa? Skąd się wzięła Krzywa Wieża? Jakie miasteczko jest polskim Carcassone? Toruń, czyli nowe spojrzenie na miasto podwójne i jego najbliższą okolicę. Podczas podróży z Pascalem odkryjesz, jak wygląda nadwiślańska stolica gotyku. Toruń definiują Gotyk na dotyk i tradycja piernikarska, jednak toruńskie orbity są bogatsze. To także duch świetności dawności miasta podwójnego i Krzyżaków, Kopernik, fortyfikacje, zabytki młodszego pokolenia, tradycje uniwersyteckie. Kosmos skojarzeń zmysłowych podpowiada: smak – pierniczany, zapach – wiślany, widok – ceglany. Poznanie genius loci Torunia wymaga starań, ale jaką daje satysfakcję! Czeka tu wiele pozagotyckich olśnień: krążenie po orbitach AStronomicznej czy pierniczanej, pierścień zmian, doskonałość twierdzy, historyzm i modernizm, a pomiędzy nimi uroda secesji. Gwiazd jest więcej, a wszystkie one błyszczą na tle energii nowoczesnego miasta. Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

9
Królestwo za mgłą. Z autorką Pasażerki rozmawia Michał Wójcik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo za mgłą. Z autorką Pasażerki rozmawia Michał Wójcik
Dostępny1078 szt.

Rozmowa z autorką Pasażerki, legendarną pisarką, która przetrwała obozy w Auschwitz, Ravensbrück i Neustadt-Glewe. Reguły obozowej gry: • nie daj się uderzyć, bo siniak prowokuje oprawców do dalszego bicia, • na apelu stawaj w środku – skrajne szeregi atakują psy, • najważniejsze: naucz się rozmawiać z oprawcami. Bo nawet kat ma słabości. A ofiara nie zawsze jest bezbronna. Trafiła do Auschwitz, mając niespełna dziewiętnaście lat. Ponad siedemdziesiąt lat po wojnie po raz pierwszy opowiada całą swoją historię. Zofia Posmysz, więźniarka o numerze 7566, mówi o nieludzkich warunkach pracy w kompanii karnej, a także opisuje swoją skomplikowaną relację z esesmanką Anneliese Franz, relację, która wykraczała poza schemat ofiary i kata. Zofia Posmysz zdradza, skąd czerpała siłę, choć była świadkiem niewyobrażalnego. I jak to się stało, że ponownie zaufała życiu. „Chociaż znamy dziesiątki świadectw z obozów koncentracyjnych, to wspomnienia Zofii Posmysz czyta się inaczej. Głównie za sprawą wyrazistych portretów kobiecych: od przerażonych dziewcząt poczynając, przez silne kobiety, upadłe donosicielki, zwyrodniałe niemieckie prostytutki sprawujące funkcyjne stanowiska, na chłodnych niemieckich esesmankach kończąc”. – Rzeczpospolita Zofia Posmysz, ur. 1923 r., więźniarka Auschwitz, Ravensbrück i Neustadt-Glewe. Przeżyła eksperymenty medyczne i marsz śmierci. Po wojnie była dziennikarką Polskiego Radia, autorką słuchowiska „W Jezioranach”. Swoje obozowe doświadczenie zamieniła w literaturę najwyższej próby. Jej szokującą Pasażerkę sfilmował Andrzej Munk. Nakładem wydawnictwa Znak Literanova ukazało się wznowienie jej powieści Wakacje nad Adriatykiem.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

10
Baby Happy. Chusteczki higieniczne kieszonkowe (90 sztuk) - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Chusteczki higieniczne kieszonkowe (90 sztuk)
Bella
Dostępny20 szt.

Chusteczki higieniczne Bella Baby Happy to miękkie i delikatne chusteczki, idealne do oczyszczania nosa czy skóry dłoni. Wykonane z trójwarstwowej bibuły nie rozdzierają się tak łatwo, jak inne tego typu wyroby. Mają poręczne, zabawne opakowania. W zestawie jest 10 opakowań po 9 sztuk chusteczek.

4,99 zł
4,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,75 zł

11
Magiczny szlaczkopis Kidea PANDA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny szlaczkopis Kidea PANDA
Derform
Dostępny82 szt.

Poznaj naszą fantastyczną nowość - magiczny szlaczkopis w pisaku! Doskonale sprawdzi się podczas dekorowania zaproszeń, laurek, notatek czy tworzenia kreatywnych prac plastycznych. Jest niezwykle łatwy w użyciu - działa jak korektor w taśmie. Wystarczy przeciągnąć szlaczkopisem po papierze a pojawi się na nim ciekawy wzór z wesołymi pandami. Zdobądź też inne niesamowite wzory. Do wyboru: urocze pandy, wzór idealny dla miłośników podróży, szalone emotikony, smakowite ciastka, wyjątkowe prezenty, pełne miłości serduszka, słodkie zwierzątka oraz szalony wzór na urodzinowe przyjęcia. Długość taśmy ze szlaczkiem to aż 4 m!

10,30 zł
9,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,51 zł

12
Gloria victis (lektura z opracowaniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gloria victis (lektura z opracowaniem)
Dostępny376 szt.

Nowela jest hołdem złożonym przez pisarkę uczestnikom powstania styczniowego. W tym utworze Orzeszkowa idealizuje i heroizuje wojowników. Postacie żołnierzy zostały skonstruowane na wzór bohaterskich wojowników starożytności, a także postaci biblijnych i mitologicznych. Powstańcy jawią się czytelnikowi jako wielcy mężowie, heroiczni w swym patriotyzmie, poczuciu obowiązku i chęci złożenia ofiary z życia za ojczyznę. Gloria victis podejmuje również wątek przyjaźni i oddania względem drugiego człowieka oraz jest marzeniem o wolności ojczyzny i obywateli. Eliza Orzeszkowa (1841-1910) – powieściopisarka, nowelistka, publicystka, działaczka polityczna i społeczna; młodo wyszła za mąż i zajęła się działalnością dobroczynno-oświatową i samokształceniem. Zadebiutowała opowiadaniem Obrazek z lat głodowych (1866 r.). Dwukrotnie nominowana była do literackiej Nagrody Nobla. Największą popularność przyniosła jej powieść Nad Niemnem (1888 r.). Napisała ponadto m.in. powieści: Pan Graba (1872 r.), Marta (1873 r.), Cham (1888 r.), nowele: Panna Antonina (1888 r.), Gloria victis (1910 r.).

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

13
Kronika wypadków miłosnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika wypadków miłosnych
Dostępny1197 szt.

Pierwsza wielka miłość, niepokoje dojrzewania i ostatnie takie lato. Opowieść o uczuciu, które wstrząsnęło światem Witka i Aliny to jednocześnie romantyczna podróż na Litwę w przeddzień II wojny światowej, podróż do świata, który istnieje już tylko na kartach tej jednej z najsłynniejszych polskich powieści XX wieku. Wydanie uzupełnia mało znane, wstrząsające opowiadanie „Kilka dni wojny, o której nie wiadomo czy była” o ocalającej sile miłości, które Konwicki miał napisać zainspirowany losem Jana Brzechwy. Tadeusz Konwicki – pisarz, scenarzysta i reżyser. Autor między innymi Kalendarza i klepsydry i Małej Apokalipsy. Kronika wypadków miłosnych zekranizowana została przez Andrzeja Wajdę. „Motyw młodzieńczej miłości rzuconej na tło owego roku, w którym zmiecione zostało wszystko, co zdawało się ustalone na zawsze, przeżycia paniczyka, dla którego tak ważne zdaje się widmo społecznego awansu, Litwa, która już za moment odłączona zostanie od Korony, a nade wszystko ironiczno-nostalgiczno-zgryźliwe pióro Konwickiego czynią Kronikę wypadków miłosnych jedną z moich ulubionych książek o klęsce, jaką jest życie w całej swej rozciągłości”. – Anna Dziewit-Meller

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

14
Baletnice. Mała buntowniczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baletnice. Mała buntowniczka
Dostępny797 szt.

Pozostać sobą czy dopasować się do grupy? Kto jest największym łobuzem w paczce przyjaciół z elitarnej szkoły baletu w Paryżu? Oczywiście Zoya! Rudowłosa dziewczyna z Korsyki, która zawsze się spóźnia i ponad wszystko lubi się wygłupiać. Zwłaszcza wtedy, gdy nauczyciele wymagają od uczniów posłuszeństwa. Jednak dopiero zniszczenie kostiumu słynnego tancerza wpędza ją w naprawdę poważne tarapaty. Czy dziewczynka zostanie wyrzucona ze szkoły? Co z ważnym przedstawieniem? Przecież Zoya zawsze marzyła o balecie. Ale skoro nie umie i nie chce się dostosować, to może jej miejsce jest gdzie indziej? Czwarty tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej, którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet. We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 18 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy! Poznaj dotychczasowe tomy serii: 1. Przyjaciółki i rywalki, 2. Prawie idealna, 3. W cieniu brata. Kolejne już wkrótce!

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

15
Chusteczki kosmetyczne Bella No1 (72 sztuki), mix wzorów - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusteczki kosmetyczne Bella No1 (72 sztuki), mix wzorów
Bella
Dostępny4 szt.

Chusteczki kosmetyczne Bella No1 to doskonałe rozwiązanie w domach czy miejscach pracy. Są delikatne i miękkie, a dzięki zastosowaniu dwóch warstw nie rozrywają się podczas oczyszczania nosa. Dwie warstwy sprawiają, że chusteczki nie rozrywają się podczas oczyszczania nosa czy skóry. W opakowaniu znajdują się 72 sztuki. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 opakowania.

3,99 zł
3,39 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,60 zł

16
Największy na świecie drewniany coaster - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największy na świecie drewniany coaster
Dostępny53 szt.

„Druga książka poetycka Patryka Kosendy, Największy na świecie drewniany coaster, pokazuje, że pomysł na pisanie, jaki poeta zaproponował w debiucie – Robodramach w zieleniakach z 2019 r. – był przemyślanym projektem, który obecnie jest rozwijany dalej. Otóż Kosenda na potrzeby pojedynczych wierszy tworzy mikroświaty lub mikrosytuacje, rządzące się niezrozumiałymi zasadami, zbudowane ze zbitek psychodelicznych, absurdalnych obrazów, lapsusów językowych oraz przekształconych cytatów z pieśni religijnych czy radiowych piosenek, utrwalonych w kulturowej podświadomości wczesnych roczników 90. Nie chodzi tu jednak o prosty efekt szoku lub zbanalizowaną grę w postmodernistyczne kolaże cytatów, lecz o próbę nazwania lęków czy fiksacji przenikających naszą rzeczywistość oraz umysłowość zanurzonego w niej, przebodźcowanego podmiotu. Poetycka dziwność Kosendy jest więc narzędziem do sondowania tu i teraz”. – Łukasz Żurek

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

17
Pascal Lajt. Włocławek i okolice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Włocławek i okolice
Dostępny169 szt.

Gdzie kryją się kujawskie piramidy? Kto nosił pseudonim Baltazar z Kujaw? Co łączy Nawojkę i Polę Negri? Gdzie znajduje się włocławska Ameryka? Włocławek, czyli nowe spojrzenie na miasto fajansowe i jego najbliższą okolicę. Podczas podróży z Pascalem zobaczysz, czym jest historia ze szkliwem dzisiejszości. Włocławek w ciągu wieków zmienił charakter, z miasta biskupiego na robotnicze, jest jednak w jego obliczu element stały – Wisła i wszystko, co z nią związane. Te konotacje płynące z czasem i nurtem zamknąć można w fajansowej filiżance – kulturowym symbolu miasta. I doprawić pomidorowym koncentratem. To miasto dla osób, które potrafią dostrzec genius loci i odkrywać piękno także w tym, co pokornie zwyczajne, smakować esencję zawartą w kontrastach oraz w nowym duchu starych miejsc, jak we Wzorcowni. Nazwa ta jest wieloznaczna jak Włocławek – nawiązuje do przeszłości, ale oznacza też wyznaczanie trendów: historia ze szkliwem dzisiejszości. Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

18
Rozdzióbią nas... Echa leśne (lektura z opracowaniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,40 zł
6,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,63 zł

19
Baby Happy. Chusteczki higieniczne dla dzieci, dwukolorowe (80 sztuk), mix wzorów - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Chusteczki higieniczne dla dzieci, dwukolorowe (80 sztuk),...
Bella
NiedostępnyBrak

Chusteczki higieniczne Happy dla dzieci mają śliczne opakowanie. Kolorowe pudełko z bajkowymi zwierzętami przyciągają uwagę malucha. Pudełko podzielone zostało na dwie komory, dzięki czemu za każdym razem możesz wyjąć inny kolor chusteczki. W opakowaniu znajduje się 80 sztuk. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 opakowania.

4,90 zł
4,17 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 0,73 zł

20
Magiczny szlaczkopis Kidea serca, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczny szlaczkopis Kidea serca, mix kolorów
Derform
Dostępny59 szt.

Poznaj naszą fantastyczną nowość – magiczny szlaczkopis w pisaku! Doskonale sprawdzi się podczas dekorowania zaproszeń, laurek, notatek czy tworzenia kreatywnych prac plastycznych. Jest niezwykle łatwy w użyciu – działa jak korektor w taśmie. Wystarczy przeciągnąć szlaczkopisem po papierze a pojawi się na nim ciekawy wzór z serduszkami o różnych kształtach. Długość taśmy ze szlaczkiem to aż 4 m! Zbierz całą kolekcję! W serii są jeszcze inne kształty, np. pandy. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,30 zł
9,79 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,51 zł

21
CD MP3 Adaś i Słoń - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CD MP3 Adaś i Słoń
Ludwik Janion, Bis
Dostępny78 szt.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

22
Puzzle 1000 elementów. Zamek na wyspie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Zamek na wyspie
Trefl, 1000
Dostępny203 szt.

Puzzle składają się z 1000 elementów i przedstawiają zamek na wyspie. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne. Wymiary obrazka po ułożeniu: 68.3 z 48.0 cm

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

23
Relacja o państwie Polonia i prowincjach połączonych z tą koroną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacja o państwie Polonia i prowincjach połączonych z tą koroną
Dostępny19 szt.

Raport inwazyjny brytyjskiego szpiega Johna Peytona Juniora, wreszcie się ukazał. Fragmenty tekstu: „Drugim krajem Korony Polskiej jest Litwa, rozciągającym się na niewiele mniej niż 200 mil niemieckich, która ze względu na różne apanaże przyznawane młodszym braciom książęcej rodziny jest nazywana Wielkim Księstwem. [...]. Ma ona sławne rzeki do odbierania i wysyłania zagranicznych i rodzimych towarów, takie jak Wołga, która wypływa niedaleko granic Litwy, przepływa przez Moskowię i dalej do morza Kaspijskiego. Dźwina, mająca po obu stronach liczne żeglowne rzeki, wpada do Morza Bałtyckiego. Niemen, powiększony przez różne wody, wpływa w Zatoce Kurlandzkiej do tego samego morza. Berezyna wpada do Dniepru. Daje to taką możliwość handlu i bogacenia się, jaką rzadko można spotkać w kraju śródziemnym [niemającym wybrzeży morskich]. Do Lepela, którego wody mieszają się z Ułą, z których oboje są żeglownymi i połączonymi przez Dźwinę z Morzem Bałtyckim, jest 5000 kroków od Berezyny, również żeglownej, wpadającej do Dniepru i dalej do Morza Czarnego, gdzie handel wschodni może łatwo być połączony z północnym i zachodnim. Jest on hamowany tylko przez Moskwicinów i Tatarów, którzy, granicząc ze sobą na Dnieprze, czynią go niepewnym. Handel ten wzrósłby, gdyby Polacy mogli stać się panami Dniepru, jak to uczynili na Dźwinie, lub gdyby te barbarzyńskie narody mogły pojąć korzyści pokoju i handlu, które mogliby zbierać, nakładając cła na niego i zabezpieczając nawigację przez ustalenie warunków”.

90,00 zł
64,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,20 zł

24
Patyczki higieniczne Bella Cotton Bio, papierowe (300 sztuk) - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki higieniczne Bella Cotton Bio, papierowe (300 sztuk)
Bella
Dostępny4 szt.

Patyczki higieniczne Bella Cotton Bio stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych patyczków. Wyprodukowane wyłącznie z biodegradowalnych materiałów – papieru i bawełny – polecane są zwłaszcza osobom, dla których istotne jest dobro środowiska. W opakowaniu znajduje się 300 sztuk.

6,90 zł
5,87 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,03 zł

25
Sekretna mowa kamieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretna mowa kamieni
Dostępny2470 szt.

Znajdź swój kamień i naucz się korzystać z jego mocy! Kiedy Luna była dzieckiem, jej dziadek, mądry łowca kamieni, odkrył przed nią tajemną moc minerałów i kryształów. Dziewczyna czuła ich wibracje i wiedziała, co chcą jej przekazać. Teraz Luna ma dwadzieścia dziewięć lat i od dawna nie słyszy głosu kamieni. Jej serce zamknęło się po tym, gdy Leo, chłopiec, któremu zaufała, zniknął bez śladu tej pamiętnej nocy, kiedy runął cały jej świat. Gdy po latach chłopak wraca, Luna nie chce już słuchać jego wyjaśnień. Wtedy dziadek podsuwa jej dwa kamienie: kwarc - minerał przebaczenia i koral, który walczy ze strachem… Czy dziewczyna odważy się jeszcze raz zaufać życiu i poznać prawdę o swoim przeznaczeniu? Ta książka nauczy cię widzieć więcej, czuć więcej i korzystać z sekretnej mocy kryształów, którą można poznać tylko dzięki otwartemu sercu. Magiczna powieść o odwadze i sile marzeń autorki bestsellerowej Sztuki sięgania gwiazd.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

26
5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5 typów osobowości, które mogą zniszczyć ci życie
Dostępny857 szt.

Na zaburzenia psychiczne opisane w tej książce cierpi co dziesiąta osoba. Może to być twój szef, kolega z pracy, członek rodziny. Jeśli do tego ma tendencję do wysoko konfliktowych zachowań – uważaj! Niektórzy problematyczni ludzie nie są jedynie trudni w obejściu – są wręcz niebezpieczni. Znasz kogoś, kto ma ekstremalne wahania nastrojów? Kogoś, kto we wszystkim węszy spisek lub kto ciągle skłóca ludzi? Kogoś, kto wini innych za swoje problemy? Gdy wysoko konfliktowa osoba cierpi na jedno z pięciu zaburzeń osobowości – typ borderline, narcystyczny, paranoidalny, antyspołeczny lub histrioniczny – potrafi dawać się ponieść silnym emocjom lub wybuchać gniewem i być agresywna. A gdy już znajdziesz się na jej celowniku, zerwanie relacji może być bardzo trudne. Istnieją jednak sposoby, by się przed tym uchronić. Wykorzystując metody rozwiązywania konfliktów oparte na empatii, Bill Eddy – prawnik i terapeuta z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu mediacji – nauczy cię, jak: • zauważyć charakterystyczne oznaki pięciu wysoko konfliktowych osobowości, zarówno u innych, jak i u siebie; • radzić sobie w relacjach z wysoko konfliktowymi osobami w pracy i w życiu prywatnym; • bezpiecznie unikać groźnych i stresujących interakcji z wysoko konfliktowymi osobami lub kończyć z nimi relacje. Bill Eddy – prawnik i wybitny specjalista z dziedziny psychologii i mediacji. Autor poradników psychologicznych i bloga „Psychology Today”, odwiedzanego przez ponad 3,5 miliona użytkowników rocznie. Na przykładach doradza, jak zidentyfikować toksycznych ludzi i radzić sobie z wysoko konfliktowymi osobowościami. Doświadczenie wyniesione z sali sądowej przekłada na codzienne życie, w prosty sposób tłumacząc złożone mechanizmy psychologiczne.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

27
Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem
Dostępny477 szt.

A gdyby ktoś ci powiedział, że możesz polecieć magicznym dywanem do zakazanych miejsc na świecie? Wskakuj, ruszamy! Co upiornego jest w japońskiej wyspie Hashima, że wstęp na nią został surowo wzbroniony? Czy amerykańska baza wojskowa – Strefa 51 – rzeczywiście ukrywa prawdę o istnieniu UFO? Bo jeśli nie, to dlaczego nie można tam wejść? Słyszałeś o labiryntach pełnych ludzkich kości w paryskich katakumbach? Dla zwiedzających jest dostępna tylko ich niewielka część. Niejeden śmiałek zapuścił się jednak głębiej, lecz przepadł bez wieści… A może chciałbyś wejść do uśpionego wulkanu lub dotrzeć na samo dno Rowu Mariańskiego? Odkryj miejsca, o których zobaczeniu nawet nie marzyłeś, że będziesz mógł zobaczyć. Dlaczego są tak pilnie strzeżone? Uwaga! Książka napisana w duchu przygody.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

28
Na samą myśl o tobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na samą myśl o tobie
Dostępny309 szt.

Na samą myśl o tej historii zrobi ci się gorąco… Solène Marchand jest trzydziestodziewięcioletnią właścicielką galerii sztuki, rozwódką i matką nastoletniej Isabelle. Gdy Isabelle spełnia swoje największe marzenie - idzie na koncert ukochanego zespołu i spotyka się z muzykami - Solène nie spodziewa się, że ta noc odmieni również jej życie. Za kulisami poznaje sławnego Hayesa Campbella, który oszałamia urodą, pewnością siebie i talentem. Jest wszystkim, o czym Solène marzy w najskrytszych fantazjach i… jest od niej dziewiętnaście lat młodszy. Kobieta próbuje mu się oprzeć, ale zwycięża elektryzujące przyciąganie. To szaleństwo, a Hayes sprawia, że warto dać mu się ponieść. W Nowym Jorku, Buenos Aires, Paryżu, na Lazurowym Wybrzeżu... w świecie blichtru rozwija się ich płomienny romans, a Solène na nowo odkrywa swoją seksualność i zmysłowość. Gdy romans zostaje ujawniony i staje się medialną sensacją, Solène musi zdecydować, czy związek, w którym odnalazła siebie, jest wart tego, by zupełnie się w nim zatracić - choć serce podpowiada jej, że już bezpowrotnie zatraciła się w Hayesie… I ty również to zrobisz. Wsłuchaj się w głos swoich pragnień i daj się ponieść historii, o której kobiety na całym świecie nie mogą przestać rozmawiać! Podziel się nią z przyjaciółką i podaruj jej wieczór z Hayesem Campbellem - bo każda kobieta zasługuje na to, by spełniać swoje najskrytsze fantazje.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

29
Stanisław Poniatowski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanisław Poniatowski
Dostępny23 szt.

Stanisław Poniatowski cały był polityką, a wydarzenia, w których uczestniczył, nie raz i nie dwa mogły go przyprawić o śmierć gwałtowną i bolesną. Był to człowiek z awansu, któremu publicystyka i paszkwilanci zarzucali nieprawe pochodzenie, twierdząc, że matka jego była Żydówką. Stanisław Poniatowski brał udział w wojnie północnej po stronie Szwedów i znajdował się w bezpośrednim otoczeniu króla Karola XII. był więc, poprzez swój temperament i zdecydowanie, bo nie przez urodzenie i względy towarzyskie, w samym środku najważniejszych wydarzeń politycznych. Stanisław Poniatowski był człowiekiem cynicznym, podstępnym, zdecydowanym i pozbawionym złudzeń. Był także – z powodów, które są nie do końca jasne, ale Kantecki próbuje je naświetlić – bardzo potrzebny wszystkim stronom konfliktu. Kiedy zabity został jego protektor Karol XII, Poniatowski bez większych skrupułów przeszedł do obozu jego przeciwnika Augusta II. Potem jednak znowu wystąpił po stronie zwolenników Stanisława Leszczyńskiego. Czy czynił to wszystko wyłącznie dla pieniędzy? Nie sądzę”. Fragment

84,00 zł
60,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,52 zł

30
Wata opatrunkowa Bella Cotton, bawełniana, 100 g - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wata opatrunkowa Bella Cotton, bawełniana, 100 g
Bella
Dostępny1 szt.

Wata bawełniana Bella Cotton naturalny produkt, wykonany w 100% z delikatnych i miękkich włókien bawełny. Polecany do codziennego użytku zarówno w domu jak i w gabinetach kosmetycznych czy lekarskich. Wygodne opakowanie umożliwia otwieranie i zamykanie w dowolnym momencie. W opakowaniu znajduje się 50 g.

5,50 zł
4,68 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 0,82 zł

31
Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień
Dostępny876 szt.

Ziołowa medycyna dla twojego zdrowia i piękna! Wykorzystaj moc roślin dla zdrowia i urody. Stwórz proste mieszanki przypraw i ziół, dzięki którym twoje życie odzyska naturalny rytm. Koktajl na bazie olejku konopnego pomoże ci pokonać PMS, a napój z ananasa uszczęśliwi jelita. Zioła ochronią cię przed infekcjami, wyregulują hormony i zregenerują twój organizm. Zaopiekuj się sobą od zaraz! Dr Leslie Korn, zielarka i klinicystka, łączy osiągnięcia nauki z rdzenną mądrością kobiet i wiedzą o roślinach. W tej książce znajdziesz: • proste przepisy na koktajle, napoje i napary z użyciem ziół oraz przypraw, • receptury na naturalne pastylki i syropy wzmacniające odporność, • domowe kosmetyki: balsamy, płyny do kąpieli, odświeżacze powietrza. „Praktyczny, wszechstronny przewodnik, jak wykorzystać zioła, rdzenną mądrość kobiet i sekrety kuchni, by odzyskać energię duchową i radość życia”. – dr Kelly Brogan, autorka bestsellerowej Prawdy o kobiecej depresji „Autorka umiejętnie równoważy swoją encyklopedyczną wiedzę o zdrowiu i lekach z głębokim szacunkiem do wszystkich istot. Lektura obowiązkowa dla kobiet szukających naturalnej drogi do zdrowia”. – dr James Lake, członek American Psychiatric Association Caucus on Complementary and Integrative Medicine

52,99 zł
40,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,19 zł

32
Patyczki higieniczne Bella Cotton (200 sztuk) - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki higieniczne Bella Cotton (200 sztuk)
Bella
Dostępny5 szt.

Patyczki higieniczne Bella Cotton polecane są do użytku dla całej rodziny oraz w kosmetyce do celów pielęgnacyjno-higienicznych. Zakończone są delikatną, miękką w dotyku bawełną, która jest całkowicie bezpieczna dla skóry. W opakowaniu znajduje się 200 sztuk.

5,10 zł
4,34 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 0,76 zł

33
Baby Happy Lunch. Śliniaczki dla dzieci, jednorazowe (10 sztuk) - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy Lunch. Śliniaczki dla dzieci, jednorazowe (10 sztuk)
Bella
Dostępny1 szt.

Śliniaczki Happy Lunch chronią ubranko dziecka przed zabrudzeniem. Doskonale sprawdzą się podczas próbowania nowych smaków przez Twoje dziecko. Posiadają kieszonkę na skarby i zapobiegają spadaniu większych kawałków jedzenia. Śliniaczki jednorazowe, z kolorową grafiką. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk.

9,99 zł
8,49 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,50 zł

34
Siostry z Szanghaju. Trzy kobiety, trzy drogi do władzy i wszechpotężne Chiny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry z Szanghaju. Trzy kobiety, trzy drogi do władzy i wszechpotężn...
Dostępny1154 szt.

Były raz w Chinach trzy siostry. Znajdowały się w epicentrum burzliwych zdarzeń XX wieku, a tłem ich życia były gwałtownie zmieniające się Chiny – od cesarstwa przez republikę po totalitarne supermocarstwo. Pierwsza siostra, Madame Chiang Kai-shek, bardziej niż męża kochała władzę. Była tajną bronią nieokrzesanego generała, mistrzynią uroczych pogawędek z Rooseveltem i Churchillem. Druga siostra, Madame Sun Yat-sen, bezgranicznie kochała komunizm. Niezłomna rewolucjonistka, została drugą osobą w państwie po Mao. Aby wejść na szczyt, zerwała kontakt z rodziną i odrzuciła jedyną prawdziwą miłość. Trzecia siostra, Ei-ling, najbardziej kochała pieniądze. Wyręczała męża w myśleniu i dlatego została żoną najbogatszego człowieka przedwojennych Chin. To ona pociągała za sznurki i reżyserowała sukcesy całej rodziny. Czy sława, luksusy i przywileje dały im upragnioną wolność? Jaka jest cena sukcesu w państwie, gdzie nie ma nic gorszego, niż urodzić się dziewczynką? Ile musiały poświęcić? „Skomplikowana historia Chin XX wieku jest słabo znana na Zachodzie, a ta świetna książka wypełnia informacyjną lukę. Dzięki skupieniu uwagi na osobowościach bohaterek Jung Chang przemyca ogrom szczegółów i wszechstronnie zarysowuje obraz epoki”. – The Washington Times „Trzy bohaterki jak z baśni, rozdarte między Wschodem i Zachodem. W tle ich życia trzy stulecia, dwa kontynenty i rewolucja, której konsekwencje odczuwamy do dzisiaj, teraz może nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”. – The Spectator „Mocną stroną tej książki jest skrywane współczucie dla sióstr. Życie trzech sióstr Soong mogłoby posłużyć za fabułę opery”. – The Guardian

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

35
Motocykle świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motocykle świata
Dostępny155 szt.

Z każdym rokiem rynek motocyklowy staje się coraz bardziej urozmaicony. Producenci prześcigają się w pomysłach dotyczących zarówno kwestii technologicznych, jak i wizualnych. Dlatego poza zmodernizowanymi wersjami klasycznych modeli, takich marek jak Harley-Davidson czy Triumph, i sportowymi motocyklami produkowanymi np. przez Hondę czy Kawasaki ciągle pojawiają się maszyny, które zaskakują nieszablonowymi rozwiązaniami. Należy do nich m.in. Yamaha Tricity 155, wyróżniająca się dwoma przednimi kołami. Publikacja zawiera rzetelne opisy ponad dwustu pojazdów, uwzględniające ich walory użytkowe, dane techniczne oraz osiągi. Szczególną zaletę książki stanowią zdjęcia, dzięki którym można dostrzec różnice pomiędzy poszczególnymi modelami i wybrać motocykl w pełni odpowiadający naszym potrzebom.

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

36
Dziewczynka z Widow Hills - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dziewczynka z Widow Hills
Dostępny1 szt.

Skrywana przeszłość powraca ze zdwojoną siłą. Sześcioletnia Arden Maynor podczas lunatykowania zostaje porwana przez szalejącą burzę i znika na wiele dni. Jej odnalezienie staje się lokalną sensacją, a na dziewczynkę i jej matkę spada niespodziewana sława. Z biegiem czasu Arden za wszelką cenę pragnie odciąć się od traumatycznych wydarzeń i zacząć od nowa. Zmienia imię i wyjeżdża z miasta. W dwudziestą rocznicę jej ocalenia wspomnienia wracają ze zdwojoną siłą. Media rozpisują się o sprawie, a kobieta znów czuje się obserwowana. I zaczyna lunatykować. Którejś nocy budzi się na podwórku własnego domu, a u jej stóp leżą zwłoki zamordowanego mężczyzny. Mężczyzny z jej poprzedniego życia. Megan Miranda – amerykańska pisarka, autorka thrillerów, między innymi bestsellerowego Miasteczka kłamców.

42,99 zł
24,50 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 18,49 zł

37
Kreda do malowania z akcesoriami, 3 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreda do malowania z akcesoriami, 3 kolory
Mega Creative, 3 sztuki
Dostępny783 szt.

Gruba kreda w 3 kolorach do pisania po chodniku z akcesoriami zapewnia świetną zabawę na świeżym powietrzu! Pozwoli rozwinąć umiejętności plastyczne od najmłodszych lat. Wymiary opakowania: 15.0 x 21.0 x 4.0 cm

9,00 zł
6,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,25 zł

38
O utracie. Szkice filozoficzne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O utracie. Szkice filozoficzne
Dostępny12 szt.

„Teksty Zygmunta Pucko dotykają społecznego tabu, jakim jest utrata i związane z nią cierpienie. Wobec rzeczywistości intelektualnego i indoktrynalnego bełkotu słowa zawarte w monografii O utracie stanowią jej przeciwwagę, ukazując istotę rzetelnej nauki i analizy. Pomimo swojej delikatności i poetyczności w formie przekazu mają moc pioruna, bo stojąc naprzeciw rozkrzyczanych, pełnych banałów i propagandy sloganów, są piorunem ciszy i spokoju.” – z recenzji prof. dr. hab. Józefa Binnebesela „Od strony tematyki i dyscyplin badawczych jest to książka interdyscyplinarna, co szczególnie pasuje do poszukiwań na styku filozofii oraz nauk o zdrowiu. Fenomenologia i filozofia egzystencji sąsiadują tu z filozofią medycyny, a filozofia moralna z etyką medyczną i bioetyką. Pojawiają się też odwołania do takich nauk szczegółowych jak psychiatria, psychologia i socjologia. Książka jest owocem wielokrotnie powtarzanego »kołowania myśli« nad danym zagadnieniem, pojęciem, tekstem, fragmentem świata. Jest – innymi słowy – owocem rozlicznych niespiesznych medytacji i do takiego czytania zachęca. Wymaga więc od czytelnika »uważności«, zwolnienia tempa, refleksji i autorefleksji; idzie niejako pod prąd silnej obecnie tendencji kulturowej preferującej tempo, obrazkowość, powierzchowność. Krąg odbiorców tej pracy może więc być bardzo szeroki i obejmować wszystkich, których interesują zasadnicze pytania filozoficzne i problemy egzystencjalne związane ze śmiercią, żałobą, filozofią medycyny czy ekologią. W szczególności książka ta może być pomocą dydaktyczną dla studentów kierunków humanistycznych oraz nauk o zdrowiu.” – z recenzji dr. hab. Jacka Breczki Zygmunt Pucko – dr hab., filozof, pracuje w Zakładzie Filozofii i Bioetyki Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM. Etyk, filozof medycyny, tanatolog. Autor kilku książek, między innymi: O wartościach w sztuce leczenia (2002), Zrozumieć utratę. Magna quaestio w obliczu żałoby (2011), Idea troski w pielęgniarstwie inspirowana myślą filozoficzną (2014), Wybrane motywy pielęgniarki w literaturze. Szkice filozoficzne (2016). Pomysłodawca i samodzielny realizator kilku naukowych projektów, takich jak „Fenomen cierpienia i bólu w perspektywie transkulturowej”, „Filozofia mowy i jej terapeutyczne implikacje” oraz „Etyka troski w opiece paliatywnej i o umierających”. Admirator niezależnej myśli, wielbiciel koni, miłośnik ciekawych książek oraz piękna natury.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

39
Obsesja. Wyprawa autora "Mindhuntera" w świat drapieżców seksualnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obsesja. Wyprawa autora "Mindhuntera" w świat drapieżców seksualnych
Dostępny1675 szt.

Na co dzień wydają się zwykłymi ludźmi, którzy prowadzą normalne życie. Choć są potworami, wcale nie zachowują się jak potwory. Nie dostrzegamy trawiącej ich obsesji polowania na bezbronnych. Dlatego są tacy groźni. Jeśli chcemy z nimi wygrać, musimy zagrać w ich grę. Legendarny profiler FBI John Douglas opowiada o śledztwach, których celem było powstrzymanie drapieżców seksualnych: stalkerów, gwałcicieli i morderców. Trzy kluczowe słowa dotyczące każdego z nich to manipulacja, dominacja i kontrola. To na tych aspektach skupiają się profilerzy, którzy próbują zajrzeć do umysłów zwyrodnialców i przewidzieć ich następny ruch. Bo przecież każda próba schwytania drapieżcy seksualnego staje się grą – najważniejszą rzeczą w jego życiu. A żeby wygrać z kimś owładniętym obsesją, samemu trzeba jej ulec. Dobrze wiedzą to też ofiary, które przeżyły i ich najbliżsi, obsesyjnie walczący o sprawiedliwość i odzyskanie spokoju. To książka o prawdziwej obsesji – obsesji drapieżców polujących na swoje ofiary i obsesji tych, którzy poświęcili swoje życie, aby ich powstrzymać. John Douglas – legendarny profiler FBI. Na podstawie jego książek powstał serial Netflixa „Mindhunter”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

40
Samochody świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody świata
NiedostępnyBrak

Ta publikacja przypadnie do gustu wszystkim pasjonatom motoryzacji. Zostały w niej zaprezentowane najciekawsze samochody z całego świata. Zachwycą Was wspaniałe fotografie, ukazujące sylwetki nadwozia oraz szczegóły wnętrza, a bardziej dociekliwych usatysfakcjonują dokładne opisy, z których można dowiedzieć się wiele na temat danych technicznych i osiągów poszczególnych aut. Wśród samochodów świata z pewnością znajdziecie swój wymarzony model.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

41
Pascal Lajt. Inowrocław i okolice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Inowrocław i okolice
Dostępny168 szt.

• Gdzie znajduje się jedna z najwęższych ulic w Polsce? • Czemu Kujawiacy chodzą z kozą? • Co łączy Mysią Wieżę z morzem Polaków? • Jakie miasto zwane jest Kujawską Jerozolimą? Inowrocław, czyli nowe spojrzenie na kujawski kurort i jego najbliższą okolicę. Podczas podróży z Pascalem poczujesz, jak historia o solnych korzeniach działa na zmysły. Inowrocław, górniczy i uzdrowiskowy, rolniczy i przemysłowy, historycznie jest słony – ma historię o solnych korzeniach. A w jej tle znaleźć można kryształowy pył z Huty Szkła Irena, szelest maszyn poligraficznych, także echo huku katastrofalnych zapadlisk pokopalnianych. To bogactwo ziemi określiło charakter Inowrocławia, który warto poznawać wszystkimi zmysłami. Park Solankowy z pomnikami przyrody i pomnikami ważnych person, Królówka i historyczne centrum pozwalają smakować klimat i doświadczać genius loci "miasta na soli", które dziś jest tętniącym życiem ośrodkiem o różnobarwnych obliczach. Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

42
Pascal Lajt. Grudziądz i okolice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pascal Lajt. Grudziądz i okolice
Dostępny180 szt.

• Czym wyróżniają się grudziądzkie tramwaje? • Od czego pochodzi nazwa butów pepegi? • Skąd się wzięła piramida w Grudziądzu? • Jakie miasto miało zostać polskim Oxfordem? Grudziądz, czyli nowe spojrzenie na miasto garnizonowe i jego najbliższą okolicę. Podczas podróży z Pascalem zobaczysz, że wystrzałowa historia ma różne oblicza. Grudziądz, z historią zmagazynowaną w spichlerzach nad Wisłą i umocnioną fortyfikacjami, zachwyca malowniczymi zaułkami, pachnie rzeką, tętni stukotem kopyt koni kawalerzystów, brzmi zgrzytem tramwajów, smakuje lokalnym majonezem i musztardą. Perspektywę dzisiejszości najlepiej ukazuje z wieży Klimek, odbudowanej na krzyżackiej Górze Zamkowej. Pełne ciekawych miejsc miasto ma swoje fenomeny, często wynikające z dziejowych zaszłości i następstw. Niespieszne odkrywanie jego genius loci prowadzi nieodmiennie do fascynacji Grudziądzem, charakterystycznym Pałacem Opatek i słynną Cytadelą, domem towarowym Korzeniewskich i dworcem kolejowym. Katarzyna Kluczwajd – historyczka sztuki, muzealniczka, regionalistka, związana z WBP Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Badaczka dawnej kultury i sztuki Torunia i regionu, animatorka życia naukowego i popularyzatorka wiedzy, entuzjastka uwrażliwiania na wartości dziedzictwa (także w wymiarze społecznym, członkini Toruńskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki). Autorka licznych publikacji, bloga Toruniarnia, redaktorka naukowa tomów posesyjnych.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

43
Białe zwierzęta są bardzo często głuche, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Białe zwierzęta są bardzo często głuche, wydanie 2
Dostępny97 szt.

To historie ludzi, którzy wydają się do nas bardzo podobni, ale w pewnej chwili robią coś zupełnie nieoczekiwanego. Ludzi, którzy są uwięzieni w swoim życiu jak biały jeleń w starej oponie. Ludzi, którzy stają nago w oknie, nie znoszą świąt, kroją galasy, wyprowadzają żaby na smyczy, budują urządzenia do łapania czasu Ludzi, którzy zmagają się z otaczającym ich światem, ale wszystkie nieszczęścia sprowadzają na siebie sami. Swoją bezmyślnością, niedbalstwem, egoizmem, a czasami zbyt wielką gorliwością. Wszyscy szukają czegoś bardzo ważnego, ale nie potrafią tego znaleźć. Każde opowiadanie Autorka poprzedza cytatem z klasyka XX-wiecznej literatury, co – jak zauważył jeden z czeskich krytyków – sugeruje z czyją twórczością czuje powinowactwo. Jej opowiadania otwierają między innymi: Musil, Gombrowicz, Mann czy Bernhardt. W Czechach pisano, że ten zbiór opowiadań to książka o ludziach czasów, w których zwiększa się spożycie antydepresantów. Z czeskiego przełożyła Elżbieta Zimna.

40,00 zł
29,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

44
Strzeżony przez Pana. Wędrówka Tobiasza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzeżony przez Pana. Wędrówka Tobiasza
Dostępny18 szt.

Opowieść o dorastaniu do zaufania Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż uczymy się ufać Bogu i dostrzegać pomoc, której nam udziela. Opowieść o Tobiaszach – ojcu i synu – jest historią, która mogłaby przydarzyć się każdemu. Biblijna Księga Tobiasza porusza dwa niezwykle ważne tematy: doświadczanie niezasłużonego cierpienia oraz proces osiągania dojrzałości. Oto Tobiasz-ojciec, który zawsze skrupulatnie przestrzegał prawa i był człowiekiem sprawiedliwym, zostaje dotknięty ślepotą. Z trudem znosi swoje położenie, całkowicie zdany na opiekę żony Anny. Sytuacja zmusza go do wysłania w niebezpieczną podróż swojego jedynego dziecka. Tobiasz-syn podczas tej wędrówki nabiera doświadczenia i odwagi, dzięki którym stawia czoła demonowi trapiącemu jego przyszłą żonę Sarę. Stanisław Biel SJ – rekolekcjonista i kierownik duchowy, udziela Ćwiczeń duchowych w Częstochowie, wcześniej pełnił funkcję dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Zakopanem. Autor książek i artykułów z dziedziny duchowości.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

45
Gorszy syn. Tom 3. Za winy ojca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorszy syn. Tom 3. Za winy ojca
Dostępny321 szt.

Jak żyć, gdy świat, w którym wreszcie odnalazłeś dla siebie miejsce, nagle rozpada się na milion kawałków? Jak zaakceptować fakt, że to wszystko, w co wierzyłeś, było tylko ułudą? Oszukano cię, zniszczono, pozbawiono miłości... Nie wolno ci ulegać sentymentom. Nie możesz tylko podnieść się i iść dalej. Musisz zawrócić i wyrównać rachunki. Olga wskutek perfidnego planu Kseni trafia w miejsce, w którym nie obowiązują żadne normy moralne. Odarta z godności i nadziei, nie liczy na ratunek, a jedyną szansę ucieczki upatruje w śmierci. Igorowi trudno pogodzić się ze stratą ukochanej, o której losach nie ma pojęcia. Próbuje na nowo ułożyć sobie życie i wziąć odwet na ojcu. Tylko czy osoba, której ufa, naprawdę chce jego dobra? Co stanie się, gdy Igor odkryje bolesną prawdę? Czy będzie w stanie odciąć się od ludzi, którzy tak bardzo go skrzywdzili? A może odezwie się w nim krew Leonida Sokołowa, która nie pozwoli, by winni uniknęli kary? Wybór pomiędzy miłością a zemstą jest trudny, tym bardziej że gra toczy się o życie. Czy w ogóle ktoś może wygrać w tym starciu? Jak zakończy się historia miłości Igora i Olgi w świecie, w którym nikt nie żyje długo i szczęśliwie?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

46
Real. Tom 3. Remy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Real. Tom 3. Remy
Dostępny3 szt.

Remy to trzeci tom serii „Real”, międzynarodowego bestsellera, który podbił również serca polskich czytelniczek. Kontynuacja wydarzeń z poprzednich tomów serii czyli Real i Mine przynosi jeszcze większą dawkę niezapomnianych wrażeń i zmysłowych emocji. Remington Tate, bokser Podziemnej Ligi, jest tajemnicą nawet dla samego siebie. Jego umysł jest jasny, a zarazem mroczny, złożony i otwarty. Czasami jego działania i nastrój są dokładnie wyważone, a czasami pozbawione są wszelkiej kontroli. W tym wszystkim jednak zawsze była jedna niezmienna rzecz: pragnienie, pożądanie, kochanie i chronienie Brooke Dumas. To jego historia: od chwili, kiedy po raz pierwszy ją zobaczył i uświadomił sobie, że jest ona największą wartością, o jaką kiedykolwiek musiał walczyć. Seria „Real” pochłania, zniewala, rozpala i uzależnia…

39,90 zł
19,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 19,95 zł

47
Księga wójtowska miasta Jarocina. Zapiski z lat 1571-1611 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga wójtowska miasta Jarocina. Zapiski z lat 1571-1611
NiedostępnyBrak

Prezentowana publikacja to edycja źródłowa najstarszej zachowanej do dziś księgi miejskiej dotyczącej miasta Jarocina (lata 1571–1611), która jest obecnie przechowywana w zbiorach Biblioteki Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk. Edycja księgi wójtowskiej przynosi cenny materiał do historii miasta Jarocina i najbliższej okolicy. W łatwy sposób można zapoznać się z panującą w mieście obyczajowość, stosunkami i rodzinnymi (przykłady miłości małżeńskiej, relacji rodziców z dziećmi), zasięg geograficzny utrzymywanych kontaktów przez mieszkańców Jarocina, a także uzyskać informacje o kulturze materialnej (używane przedmioty, noszone ubrania, wystrój mieszkania). Poznajemy także zapisy licznych testamentów, które zostały wpisane do księgi. Edycja źródłowa została zaopatrzona ponadto we wstęp, indeks nazw osobowych i geograficznych, indeks rzeczowy oraz słowniczek trudniejszych terminów.

30,90 zł
21,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,27 zł

48
Baby Happy. Podkłady do przewijania 60x60 cm (5 sztuk) - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy. Podkłady do przewijania 60x60 cm (5 sztuk)
Bella
NiedostępnyBrak

Podkłady Bella Baby Happy to nowa wersja podkładów do przewijania szczególnie przeznaczona dla dzieci. Zapewnia odpowiednią ochronę przed przemoczeniem w czasie przewijania np w czasie spacerów czy podróży. Wykonane zostały z miękkiej tkaniny, warstwy chłonnej oraz foli zabezpieczającej. Happy Safe Way – bezpieczeństwo dla skóry dziecka: • 0% perfume – podkłady Happy są bezzapachowe, • 0% chlorine – podkłady Happy nie zawierają chloru, • 0% latex – podkłady Happy nie zawierają elementów latexowych, • dermatologically tested – podkłady Happy są testowane dermatologicznie. W opakowaniu znajduje się 5 sztuk.

11,00 zł
9,35 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,65 zł

49
Baby Happy Classic. Chusteczki nawilżane z witaminą E, 4 x 64 sztuki - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Happy Classic. Chusteczki nawilżane z witaminą E, 4 x 64 sztuki
Bella
NiedostępnyBrak

Chusteczki nasączone Bella Baby Happy Classic zapewniają wygodną i skuteczną pielęgnację ciała maluszka. Chusteczki Bella Baby Happy Classic to nasączone, włókninowe chusteczki polecane do oczyszczania skóry. Skład wzbogacony o kompleks witaminy E i pielęgnującej alantoiny. Happy Classic są odpowiednio nawilżone i posiadają neutralne dla skóry pH.

22,20 zł
18,87 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,33 zł

50
Papier toaletowy No1, nawilżany (60 sztuk) - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier toaletowy No1, nawilżany (60 sztuk)
Bella
Dostępny4 szt.

Papier Bella No1 to nawilżany papier toaletowy w postaci biodegradowalnych chusteczek, które można spłukiwać w toalecie. W higieniczny sposób pozwala oczyścić skórę, nadając jej jednocześnie uczucie świeżości i czystości. Specjalnie dobrane składniki delikatnie pielęgnują i zapobiegają podrażnieniom okolic intymnych. Nasączony papier Bella No1 używany w połączeniu z klasycznym papierem toaletowym Bella No1 zapewniają poczucie komfortu w codziennej higienie. Szczegóły: • skutecznie oczyszcza i odświeża skórę okolic intymnych, • zawiera ekstrakt z bawełny i jedwabiu o właściwościach pielęgnacyjnych, • ma delikatny, przyjemny zapach, • łagodna dla skóry formuła – nie zawiera alkoholu, • neutralne ph – odpowiednie dla miejsc intymnych, • biodegradowalny – może być spłukiwany w toalecie, • do codziennego użytku dla całej rodziny, także dla dzieci. Sposób użycia: stosować jak klasyczny papier toaletowy. Po zastosowaniu zużyty papier wyrzucić do toalety i spłukać. Następnie zamknąć dokładnie opakowanie.

7,50 zł
6,38 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,12 zł

Wróć do góry