hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.09.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 24 września 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Tom 1 (Renata Piątkowska, Joanna Kłos), na drugim Montessori od narodzin (Simone Davies, Junnifa Uzodike). Kolejny produkt to Origami 3D. Motyl, 157 elementów (Alexander) oraz Rainbow High. Seria 3. Modna lalka Georgia Bloom (MGA).
1
Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Tom 1
Dostępny443 szt.

Dzieci od zawsze uwielbiają zagadki. Niestraszny im dreszczyk emocji i ciarki na plecach. Takich właśnie wrażeń dostarcza czytelnikom Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza. Nawet odporni na uroki literatury, kiedy zaczynają czytać tę książkę, nie mogą się oderwać. Muszą się przecież dowiedzieć, jak skończy się kolejne śledztwo! Czytają więc z wypiekami na twarzy, analizują, łączą fakty, wyciągają wnioski i świetnie się przy tym bawią. Wiadomo, w przypadku tej autorki, o nudzie nie może być mowy! Zresztą przekonajcie się sami. Czas przyłożyć oko do dziurki od klucza i zerknąć, co ciekawego dzieje się po drugiej stronie.

29,90 zł
17,99 zł

Rabat 39,8%
oszczędzasz 11,91 zł

2
Montessori od narodzin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Montessori od narodzin
Dostępny1028 szt.

Nowa książka autorki bestsellera Montessori w twoim domu, przeznaczona dla rodziców niemowląt Czerpiąc z zasad opracowanych przez słynną włoską edukatorkę Marię Montessori, ta niezwykle praktyczna i estetyczna książka wytycza pełną miłości, szacunku, namysłu i nieocenionego spokoju drogę opieki nad dziećmi najmłodszymi – od momentu narodzin do ukończenia pierwszego roku życia. Simone Davies, której poprzedni tytuł Montessori w twoim domu okazał się światowym rodzicielskim bestsellerem, wespół z Junnifą Uzodike stworzyły książkę pełną wskazówek pomagających dowiedzieć się, czego doświadcza niemowlę na kolejnych etapach rozwoju, i pomysłów na to, jak mu w tym procesie mądrze towarzyszyć. Podpowiada m.in. jak: • Przygotować się na rodzicielstwo – od strony fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej i duchowej, • Zmienić się w aktywnego obserwatora, by lepiej rozumieć, co dziecko przekazuje, • Stworzyć montessoriańską przestrzeń w domu, w tym bezpieczne miejsca swobodnych działań malucha, • Opracowywać zajęcia i aktywności wspierające rozwój ruchowy i językowy niemowlęcia w dostosowanym do niego tempie, • Wychować dziecko, które czuje się bezpiecznie i z ufnością chce doświadczać świata.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

3
Origami 3D. Motyl, 157 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Motyl, 157 elementów
Alexander
Dostępny138 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii „San San Oo” prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Motyl w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.

19,99 zł
17,39 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,60 zł

4
Rainbow High. Seria 3. Modna lalka Georgia Bloom - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow High. Seria 3. Modna lalka Georgia Bloom
MGA
Dostępny107 szt.

Rainbow High – legenda mówi, że gdzieś na końcu tęczy, znajduje się naczynie ze złotem... Prawda jest jednak zupełnie inna, zdecydowanie bardziej ekscytująca! Odkryć mogą ją jedynie nieliczni, z ogromną wrażliwością, którzy podążając za tęczą, znajdą na jej końcu kolorową szkołę mody – Rainbow High, gdzie dziewczęta uczą się, jak najpiękniej prezentować swoje kolory! Zawartość i cechy zestawu: • lalka Rainbow High – Georgia Bloom, • 2 stroje z serii mix & match – do dowolnego dobierania, miksowania i tworzenia własnych stylizacji, • 2 pary butów, • spinki do włosów, • grzebień dla lalki, • torebka, • wieszaki, • stojak dla lalki, • wysokość lalki ok. 28.0 cm. Wymiary opakowania: 31.0 x 31.0 x 8.0 cm

135,06 zł
126,96 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,10 zł

5
Robię włosing, czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robię włosing, czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy
Dostępny140 szt.

W czasach, gdy półki marketów i drogerii pęcznieją od wszelkiej maści, szamponów, odżywek, masek, toników i olejków, mało kto wie, czego tak naprawdę potrzebują jego włosy. Włosing to wciąż rosnący trend. Pomaga odkryć, jaki typ włosów mamy, jak je pielęgnować, ale także nie szkodzić im nieodpowiednimi specyfikami. Wszystko w duchu natury i zgody z tym, w co nas wyposażyła. Autorką jest najpopularniejsza edukatorka włosingowa w Polsce, twórczyni samego pojęcia „włosingu” – Agnieszka Niedziałek.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

6
The Secret. Nauki na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Secret. Nauki na każdy dzień
Dostępny97 szt.

Zrób następny krok… Sekret podaje jasne zasady życia w zgodzie z naturalnymi prawami Wszechświata, ale zadanie każdego człowieka polega na tym, by wcielić je w ŻYCIE. W Naukach na każdy dzień Rhonda Byrne dzieli się z Tobą swoją wiedzą, intuicją i mądrością, które pozwolą Ci żyć w harmonii z prawami rządzącymi wszystkimi istotami ludzkimi, abyś mógł się stać panem własnego życia. Dzięki potężnym prawdom Sekretu poszerzysz swoją znajomość prawa przyciągania w sposób wykraczający poza najśmielsze wyobrażenia. Więcej radości, więcej dostatku, więcej szczęścia – w każdym dniu roku. Rhonda Byrne rozpoczęła swoją podróż od filmu „Sekret”, oglądanego przez miliony ludzi na całym świecie. Następnie ukazała się książka pod tym samym tytułem, która stała się światowym bestsellerem przetłumaczonym na 50 języków i której łączny nakład przekroczył 25 milionów egzemplarzy. Rhonda Byrne kontynuowała swoje dzieło, pisząc w roku 2010 Siłę, a w 2012 The Magic. Obie te książki trafiły na listę bestellerów „New York Timesa”.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

7
Dzikusy. Witajcie w malinowym domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikusy. Witajcie w malinowym domu
Dostępny163 szt.

Jeśli szukacie ciepłej opowieści o zwykłym życiu kochającej się, wielodzietnej rodziny, która nieoczekiwanie przenosi się z ciasnego mieszkania w zatłoczonym mieście do przestronnego domu na spokojnej wsi – to Dzikusy są dla Was! Mama, tata, dziesięcioletnia Julka, sześcioletni bliźniacy Filip i Franek, czteroletnia Zuzia i malutka Gabrysia muszą szybko przywyknąć do nowego miejsca i nowych, zaskakujących obowiązków. Wiejskie życie i opieka nad podwórkową menażerią okażą się niezwykłą przygodą, która przyniesie Dzikusom masę zabawnych przygód. Dzikusy to książka, która przypomni Wam za czym tęskniliście!

32,99 zł
19,46 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 13,53 zł

8
Zdrowie doskonałe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie doskonałe
Dostępny2633 szt.

Deepak Chopra jest w Stanach Zjednoczonych autorytetem w problematyce medycyny holistycznej czerpiącej z tradycji medycyny Wschodu. W swej najgłośniejszej książce Zdrowie doskonałe zapoznaje czytelnika z technikami duchowymi Ayurvedy, połączonymi z osiągnięciami medycyny współczesnej. Wyjaśnia istotę doskonałego zdrowia, którego podstawowym warunkiem jest psychosomatyczna harmonia.

44,99 zł
29,24 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

9
Zeszyt do nut z szeroką pięciolinią - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt do nut z szeroką pięciolinią
Siedmioróg, 1
Dostępny1559 szt.

Zeszyt ze specjalnie poszerzoną pięciolinią, idealny dla przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Na wewnętrznych stronach okładki w sposób przystępny przekazane zostały informacje o nutach, o sposobie ich zapisywania, długości i wysokości dźwięku.

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

10
Małe Licho i babskie sprawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe Licho i babskie sprawki
Dostępny51 szt.

Ulubiona seria dla dzieci i ich rodziców! Czwarty tom bestsellerowej serii dla dzieci, dorosłych i potworów, bez względu na wiek, kształt bądź liczbę macek! Czwarta klasa to nie przelewki, o czym Bożydar Antoni Jekiełłek przekonuje się na własnej skórze. Również w domu nie ma co liczyć na spokój, kiedy z każdego kąta wyłażą krasnoludki i sikają do kakałka, Tsadkiel organizuje korki z matmy, Licho prowadzi przyspieszone kursy z higieny mniej lub bardziej osobistej, a wujek usiłuje pracować. Ale prawdziwe zamieszanie zaczyna się, gdy do klasy czwartej be nieoczekiwanie wkracza Jedna Wielka Zmyłka, wywołując wilka z lasu. Czy też, jak w tym przypadku, widmowego Szczęsnego z zaświatów. Krasnoludki, babskie sprawki i tatuś w przypływie romantyzmu. Nic dziwnego, że pochłonięty Sprawami Bożek nie zauważa, co czai się w szkolnym budynku. A jest to coś straszniejszego niż pierwsza miłość, klasówka z matmy, a nawet chińskie gumki do mazania…

35,00 zł
24,15 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

11
Origami 3D. Pająk, 149 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Pająk, 149 elementów
Alexander
Dostępny85 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii „San San Oo” prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Pająk w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.Zawartość opakowania: 147 elementów

19,99 zł
17,39 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,60 zł

12
Supernaklejki. Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Supernaklejki. Dinozaury
Dostępny684 szt.

Czy jesteś gotowy na wielką przygodę w czasach dinozaurów? Przyłącz się do wyprawy i przyklej przeszło 500 naklejek. Przeżyjesz niesamowite przygody i poznasz zwierzęta zamieszkujące pradawne puszcze, morza i pustynie!

19,99 zł
14,19 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 5,80 zł

13
Origami 3D. Tukan, 752 elementy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Tukan, 752 elementy
Alexander
Dostępny25 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Tukan w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania.

60,90 zł
52,98 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,92 zł

14
Piękno metafizyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękno metafizyki
Dostępny23 szt.

Kanadyjski filozof Jean Grondin zaprasza czytelnika w podróż po świecie filozofii klasycznej. Choć słowo „metafizyka” kojarzy się dziś potocznie ze zjawiskami nadprzyrodzonymi i tym, co niepoznawalne, Grondin przypomina, że prawda wygląda zupełnie inaczej: namysł metafizyczny jest na wskroś racjonalny i leży u podstaw historii filozofii, a każda myśl filozoficzna zawiera w sobie jego elementy, nawet jeśli ukryte. Pytania metafizyki są bowiem pytaniami o sens, przyczyny i cel istnienia rzeczywistości. Godząc przystępność wywodu z erudycją i bogactwem odniesień, autor w najlepszym akademickim stylu pokazuje, że początek filozoficznej odysei tkwi w zachwycie nad pięknem świata. Każdy, kto sięgnie po tę książkę, może przeżyć owo twórcze i ożywcze zdziwienie na nowo, bo piękno to dostępne jest nam tu i teraz.

35,00 zł
22,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

15
Fisher-Price. HCJ50 Linkimals. Interaktywny pingwin - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. HCJ50 Linkimals. Interaktywny pingwin
Fisher Price
Dostępny151 szt.

Muzyczna zabawka Linkimals interaktywny Pingwin od Fisher-Price to wymarzony partner do tańca dla maluchów – ma wesołe dźwięki, kolorowe światełka i popisowe ruchy. Gdy dzieci naciskają przyciski, pingwinek macha skrzydełkami i buja się z boku na bok, a edukacyjne wypowiedzi i piosenki wprowadzają najmłodszych w świat literek, przeciwieństw, liczenia i kształtów. Gdy interaktywny pingwin spotka się z pozostałymi przyjaciółmi z linii „Linkimals”, zacznie z nimi „rozmawiać”, wspólnie śpiewać i świecić się! Zabawka w polskiej wersji językowej.

191,00 zł
171,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,10 zł

16
Magda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magda
Dostępny104 szt.

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas nieznana historia, z której dowiadujemy się jak długą i krętą drogę musiała przejść bohaterka, aby być tu, gdzie jest obecnie. Autorzy zabierają czytelnika w niezwykle emocjonalną podróż, gdzie szczęście miesza się samotnością, zaufanie i wiara z naiwnością, a los bywa równie łaskawy co okrutny. Opowieść o niezwykłej sile, wierze we własne możliwości i ciekawości świata, która pozwala sięgać po marzenia!

54,90 zł
49,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

17
Origami 3D. Pszczoła, 147 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Pszczoła, 147 elementów
Alexander
Dostępny163 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii „San San Oo” prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Pszczoła w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania. Zawartość opakowania: 147 elementów

19,99 zł
17,39 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,60 zł

18
Loki. Gdzie zaległy kłamstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Loki. Gdzie zaległy kłamstwa
Dostępny74 szt.

Co by było, gdyby syn władcy Asgardu, bóg psot, Loki, trafił do Londynu pod koniec XIX wieku? Magia, potęga i złośliwość vs. wszechobecna mgła, tajemnicze zaułki i jeszcze bardziej tajemniczy… nieumarli. Przygody, zagadki, humor i organizacja S.H.A.R.P. we wciągającej powieści o dorastaniu i poznawaniu samego siebie. Poznaj młodość Lokiego!

36,99 zł
29,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

19
Obraz Paint it! Malowanie po numerach. Złote łzy Klimt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obraz Paint it! Malowanie po numerach. Złote łzy Klimt
Symag
Dostępny1 szt.

Wymiary: 40 x 50 x 1,5 cm

64,90 zł
58,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

20
Prawo upadłościowe w.36 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo upadłościowe w.36
Dostępny31 szt.

Stan prawny: 3 września 2021 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Prawo upadłościowe, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy...

14,90 zł
12,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,53 zł

21
Wersow. Mój kreatywny dziennik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

22
MINI Domek do kolorowania Kocia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MINI Domek do kolorowania Kocia
Monumi
Dostępny11 szt.

Kolorowanka przestrzenna domek.

15,50 zł
13,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,01 zł

23
Przyjemność rysowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjemność rysowania
Dostępny21 szt.

Ty także możesz zostać artystą! Rysowanie to jedna z umiejętności uznawanych za globalne. Co to oznacza? Otóż okazuje się, że podobnie jak jazda na rowerze, prowadzenie samochodu, pisanie i czytanie, rysowanie jest czynnością, którą właściwie każdy może opanować do tego stopnia, że z czasem stanie się ona automatyczna. To pierwsza dobra wiadomość dla osób pragnących rozwinąć rysownicze umiejętności. Druga jest taka, że choć oczywiście wrodzony talent czy żmudna praca na pewno przyszłym rysownikom nie zaszkodzą, to równie ważne są entuzjazm, pasja, pomysłowość i kreatywność. Autorka skupia się w książce właśnie na tych aspektach, aby zgłębianie reguł, jakimi rządzi się rysowanie, nie przesłoniło najważniejszego: przyjemności rysowania. Barbara Michalska potrafi o tym opowiadać jak mało kto ... pod pseudonimem Elfik prowadzi poświęcony rysowaniu kanał na YouTube, subskrybowany przez ponad sto tysięcy widzów.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

24
Bezbronne ofiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezbronne ofiary
Dostępny46 szt.

Polityka eksterminacyjna wobec Narodu Polskiego prowadzona była przez okupantów (niemieckiego i sowieckiego) od początku okupacji. Szczególne miejsce w strategii obu najeźdźców zajmowały polskie dzieci i polska młodzież. Ich eksterminacja i germanizacja miała być w perspektywie polityki niemieckiej zabezpieczeniem trwałego włączenia ziem polskich do III Rzeszy. Ponadto germanizacją i eksterminacją polskich dzieci chciano rozwiązać odwieczny niemiecki problem z Polakami, którzy według nich w kolejnych pokoleniach na pewno podejmowaliby walkę o odzyskanie zagrabionych przez Niemców ziem. Dla milionów polskich obywateli, w tym również dzieci, polityka niemiecka oznaczała śmierć.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

25
Karnet B6 DK-860 Urodziny lama (wymienne cyfry) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 DK-860 Urodziny lama (wymienne cyfry)
Kukartka
NiedostępnyBrak

Karnet z ozdobnej serii Dream Cards z wymiennymi cyferkami - bardzo bogato zdobione karnety - złocenia, tłoczenia, naklejane ozdoby, brokat itp. Każdy karnet ma w środku specjalne kolorowe życzenia. Kartki z tej serii mają wyjątkowy dodatek - naklejki z cyferkami, z których można ułożyć dowolny wiek solenizanta.

9,30 zł
26
Origami 3D. Nietoperz, 542 elementy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami 3D. Nietoperz, 542 elementy
Alexander
Dostępny45 szt.

Jeszcze nigdy stworzenie czegoś tak pięknego nie było tak proste! „Origami 3D” to seria zestawów kreatywnych do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Zastosowanie opatentowanego kształtu z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, sprawiło, że w trzech prostych ruchach możemy wykonać podstawowy moduł, który posłuży do stworzenia arcydzieła. Wszystkie moduły składa się identycznie, a następnie łączy ze sobą bez użycia kleju tworząc figurkę. W zestawie znajdziemy bardzo szczegółową instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Dla tych którzy są wzrokowcami, stworzona została także instrukcja wideo, w której sama projektantka serii San San Oo prezentuje poszczególne etapy składania modelu. Bez kleju! Bez wycinania! Instrukcja wideo! Spójrz na filmik instruktażowy i podejmij wyzwanie razem z nami. Nietoperz w formie „Origami 3D” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także wyjątkowy pomysł na upominek, czy też ozdobę mieszkania. Zawartość opakowania: 542 elementy

49,00 zł
42,63 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,37 zł

27
Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha. Edycja specjalna - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha. Edycja specjalna
Dostępny18 szt.

Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha. Edycja specjalna” to reedycja albumu Kuby Badacha z 2009 roku o tym samym tytule. Lista utworów: 1. Co jest modne 2. Dzień dobry, Mr. Blues 3. Masz przewrócone w głowie 4. Leniwy Diabeł 5. Zakochani staruszkowie 6. C'est la vie 7. Wymyśliłem ciebie 8. Bądź moim natchnieniem 9. Jak na lotni 10. Byłaś serca biciem 11. Bezsenność we dwoje 12. Wieczór nad rzeką zdarzeń 13. Myśmy byli sobie pisani 14. Siódmy rok 15. W złotych kroplach deszczu (Live) 16. Czarny Ali Baba (Live)

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

28
Król przypraw. Nadzieja i honor. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król przypraw. Nadzieja i honor. Tom 1
Dostępny52 szt.

Gray Delacroix spędził życie na budowaniu światowej sławy przedsiębiorstwa handlującego przyprawami. Po latach podróżowania wrócił do rodzinnej posiadłości , by wspomóc rodzeństwo, zanim wszystko wymknie im się spod kontroli. Annabelle Larkin niedawno otrzymała posadę botanika w waszyngtońskim muzeum. Tam postawiono przed nią arcytrudne zadanie - pozyskanie dostępu do prywatnej kolekcji roślin ekscentrycznego przedsiębiorcy. Jeśli jej się nie uda, straci pracę i gospodarstwo jej rodziców w Kansas zbankrutuje. Kobieta nie spodziewa się, że wejście w świat rodziny Delacroix wciągnie ją w niebezpieczne intrygi polityczne i rozgrywki różnych grup interesów - i postawi przed wyborem między uczuciem a lojalnością wobec mężczyzny.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

29
Pająki. Czarne Błoto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pająki. Czarne Błoto
Dostępny50 szt.

Książka Klemensa Junoszy opisująca realia życia społeczności żydowskiej w Warszawie i w małym miasteczku Czarne błoto, w końcu XIX wieku. Autentyzm tekstu i sposób przedstawienia postaci są wprost porażające. Autor na wiele lat przed Bablem, opisał społeczność żydowską równie prawdziwie, żywo i malarsko, jak ten wielki, rosyjski pisarz.

52,50 zł
37,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,70 zł

30
Znaleźć faceta i nie zwariować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znaleźć faceta i nie zwariować
Dostępny162 szt.

Jeżeli szukasz dobrego faceta, przy którym nie zaznasz cierpienia, a wasz związek będzie się rozwijał, ta książka jest dla ciebie. Wiele mądrych, atrakcyjnych, fajnych kobiet wciąż szuka partnera. Dlaczego tak się dzieje? Kobiety mają coraz większe wymagania w stosunku do mężczyzn. Są bardziej niezależne finansowo i emocjonalnie, są samodzielne i oczekują w związkach równości. Wierzą we własną siłę, lubią siebie i swoje życie, które mogą kreować. I wcale nie mają już ochoty poświęcać się dla mężczyzny. Czy da się połączyć nowy typ kobiety z kobiecością, która dotychczas oznaczała zgodę na takiego mężczyznę, jakiego podsunie los? Czego szukamy u mężczyzn, mając 20, 30, 40, 50, 60, 70 lat? A może zawsze tego samego? Jak przenieść marzenia w sferę realną? Na wszystkie te pytania, a także wiele innych odpowiadają Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska. Znaleźć faceta i nie zwariować to książka dla kobiet w każdym wieku, które chciałyby dzielić życie z właściwym mężczyzną. Katarzyna Miller – najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Bajki rozebrane, Nie bój się życia, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Kup kochance męża kwiaty, Być kobietą i nie zwariować. Suzan Giżyńska – reżyser i copywriter, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książek, m.in. Instrukcja obsługi faceta, Instrukcja obsługi toksycznych ludzi.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

31
Inspektor Kiwi na tropie dobrych manier - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspektor Kiwi na tropie dobrych manier
Dostępny133 szt.

Po Kapitanie Kiwi – Pogromcy Straszków nadszedł czas na Inspektora Kiwi na tropie dobrych manier! Autorka serii – Barbara Supeł – w dowcipny i zabawny sposób przedstawia tym razem zagadnienia związane z kulturą i savoir-vivre’em. W tej części Inspektor Kiwi spotka się ze swoimi ptasimi znajomymi na imprezie u Flaminga. Poruszane są tematy zachowania przy stole, spóźniania się, pomocy przy sprzątaniu czy podziękowania. Czytajcie, śmiejcie się, a przy okazji poznajcie dobre maniery!

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

32
Kroniki wojenne Tom 1 1939-1942 Tom 2 1943-1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki wojenne Tom 1 1939-1942 Tom 2 1943-1944
Dostępny167 szt.

?Kroniki wojenne? Aurelii Wyleżyńskiej nie są zwyczajnym dziennikiem z czasów II wojny światowej. Ujęte w formę reportażu, sporządzane na gorąco zapiski, tu i teraz chwytające ulotność wrażeń, doświadczenia grozy i śmierci, są ponadczasowym świadectwem terroru i zarazem portretem psychologicznym polskiego społeczeństwa pod niemiecką okupacją. Ostatnią wolą autorki, zmarłej tragicznie w trzecim dniu Powstania Warszawskiego, było wydanie jej Kronik, lecz zapomniany dziennik po jej śmierci spoczywał rozproszony w archiwach i bibliotekach. Dopiero dziś, siedemdziesiąt siedem lat później, jeden z najważniejszych polskich tekstów wojennych zostaje przywrócony polskiemu czytelnikowi. ?Postanowiłam być kronikarką niszczonego przez barbarzyńskie hordy miasta i muszę zbierać dokumenty, gdzie się da? ? pisała autorka. Jej Kroniki to tekst bez wątpienia wyjątkowy, nie tylko na tle swojej epoki, ale także w dziejach literatury polskiej i światowej. Forma i treść tego dzieła stawiają go w szeregu najlepszych, najbardziej poruszających tekstów wojennych jakie kiedykolwiek powstały. Konsekwentnie unika oceny, a jedynie pokazuje kontekst, niekiedy splot wielu okoliczności, które doprowadzają człowieka do stanu okrucieństwa, apatii, bezradności czy nadzwyczajnego bohaterstwa. Gdyby w literaturze polskiej szukać dzieła, które miałoby pretendować do miana ?polskiego sumienia? czasów II wojny światowej to bez wątpienia to co stworzyła Aurelia Wyleżyńska uznać można za najważniejszego kandydata do tego miana.

130,00 zł
96,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 33,80 zł

33
Cobi 2048. Historical Collection WW2. D-Day 1944 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 2048. Historical Collection WW2. D-Day 1944
Cobi
Dostępny33 szt.

Wojska amerykańskie uzupełniają kolekcję zestawów figurkowych poświęconych kolejnym nacjom i jednostkom specjalnym. Zestaw umożliwia fanom klocków jeszcze lepsze podjęcie niezwykle popularnego tematu Lądowania w Normandii. Żołnierz 101 Dywizji Powietrzno desantowej (Screaming Eagles) w zupełnie nowym kolorze munduru jest wyposażony w plecak ze spadochronem oraz karabin M1. Żołnierz piechoty morskiej (Rangers) został wyposażony w Bazookę. Zestaw uzupełnia postać, bez której nie byłoby całej operacji D-DAY, czyli marynarz wyposażony w pistolet maszynowy Thomson oraz lornetkę. Zarówno piechota morska, jak i marynarz powinni szczególnie zainteresować kolekcjonerów chcących zbudować i zapełnić swoje klockowe barki desantowe lub ogromną łódź patrolową PT-109! Całość zestawu uzupełniają podstawki pod figurki oraz elementy otoczenia takie jak roślinność i niemiecka mina talerzowa, na którą mogą się natknąć żołnierze. Dzięki różnorodnym zestawom z figurkami COBI szybko zbudujesz swoją klockową armię! Figurki i akcesoria możesz wykorzystać przy budowie scenek i dioram. Sprawdź również inne zestawy z figurkami! Zawartość i cechy zestawu: • 30 wysokiej jakości elementów, • wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją, • spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci, • w pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych, • klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury, • 3 figurki z akcesoriami. Wymiary pudełka (dł. x szer. x wys.): 13.0 x 3.7 x 10.5 cm

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

34
Spokojnie, to tylko emocje! Ćwiczenia rozpoznawania i nazywania uczuć oraz emocji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spokojnie, to tylko emocje! Ćwiczenia rozpoznawania i nazywania uczuć ...
Dostępny86 szt.

Emocje to znak, że w naszym życiu dzieje się coś bardzo ważnego. Zadaniem dorosłych jest nauczyć dzieci rozpoznawać te sygnały, wyrażać swoje uczucia w sposób akceptowalny społecznie i radzić sobie w trudnych sytuacjach. Pomocą w nauce tej umiejętności mogą być ćwiczenia zawarte w tej książce. Spokojnie, to tylko emocje! to publikacja skierowana do dzieci, ich terapeutów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie, wykonując ćwiczenia, przy okazji rozwijają umiejętności szkolne: trenują naukę czytania ze zrozumieniem, doskonalą spostrzegawczość, koncentrację, myślenie przyczynowo-skutkowe, wzbogacają słownictwo. Przede wszystkim jednak uczą się o emocjach. Poznają różne sposoby ich wyrażania i regulacji. Uczą się, że wszystkie emocje są ważne, potrzebne i warto o nich rozmawiać. Pojmują, że każdy ma prawo doświadczać ich na swój sposób, ale powinniśmy okazywać je zawsze z szacunkiem dla innych. Przede wszystkim jednak odkrywają, że emocje są częścią nas i dlatego warto nauczyć się je akceptować.

28,50 zł
22,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,98 zł

35
Kronika templariusza z Tyru 1243-1314 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronika templariusza z Tyru 1243-1314
Dostępny7 szt.

„1. Po tym, jak usłyszałem opowieści o wszystkich wydarzeniach rozgrywających się po tej stronie morza, na terenie Syrii i Cypru, które odnosiły się jedynie do cesarza i do mieszkańców Cypru, postanowiłem opowiedzieć o wielu innych rzeczach, do których doszło w tym miejscu oraz w kilku innych wartych przypomnienia, położonych po tamtej stronie morza. 2. Kiedy trwała wojna pomiędzy ludźmi z Cypru a ludźmi cesarza, o czym sam słyszałem, cesarz dowiedział się, że Genueńczycy udzielili mieszkańcom Cypru znacznej pomocy, walczyli przeciwko jego ludziom i przeciw niemu, gdy on przebywał w Akri z pomocą władcy Bejrutu. Dlatego znienawidził Genueńczyków i rozkazał wyrzucić ich ze wszystkich podległych mu terytoriów pod groźbą utraty głowy, począwszy od ustalonego przez siebie terminu. Zabronił również wywożenia ze swoich ziem do Genui zarówno zboża, jak i innych produktów żywnościowych pod groźbą kary. Ponieważ zboże było bardzo drogie w Genui, i jedna miara kosztowała sto soldów, miasto Genua mogła zaopatrzyć się wówczas we wszystko czego potrzebowało, oprócz zboża. 3. W tej sytuacji papież Celestyn z Mediolanu wezwał do Rzymu wielu prałatów, a ponieważ ci nie mieli odwagi przechodzić przez ziemie cesarza ani przez ziemie Pizy, udali się do Genui, uzbroili wiele galer i ruszyli w drogę. Cesarz dowiedział się o wyjeździe prałatów z Genui, kazał uzbroić w Pizie czterdzieści galer i te udały się za galerami prałatów, chcąc zaszkodzić Genui i pokazać wrogie nastawienie do Kościoła. Galery cesarza zdobyły tamte galery i zatopiły je, zabiły wielu ludzi i zabrały prałatów do Pizy, z jednych zdarli skórę na czubku głowy, innych uśmiercili w więzieniu.” (fragmenty książki)

50,00 zł
40,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

36
Śledztwo w sprawie śmierci Św Andrzeja Boboli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

37
Bestie z brązu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestie z brązu
Dostępny110 szt.

Miłość była ich życiem. Wierzyli w przeznaczenie. Czy boska moc to dla nich koniec wszystkiego? Powracając do mrocznego, choć rozjaśnionego blaskiem luksusu świata Pozłacanych wilków, powieści z listy bestsellerów „New York Timesa”, w Bestiach z brązu Roshani Chokshi zabiera czytelników w ostatnią fascynującą podróż, pełną tajemnic i niebezpieczeństw. Przyjaciele Séverina, którzy sądzą, że ich zdradził, są załamani. Mając do dyspozycji jedynie garść wskazówek, Enrique, Laila, Hypnos i Zofia muszą poradzić sobie w labiryncie mrocznych uliczek Wenecji – czy uda im się odnaleźć tam ich byłego przywódcę? Tymczasem Séverin próbuje przetrwać kaprysy niezrównoważonego patriarchy Upadłego Domu i dowiedzieć się, gdzie się znajduje wejście do starożytnej świątyni, w której mógłby zagrać na Bożej lirze i spełnić wszystkie swe marzenia. W ciągu dziesięciu dni – a tyle tylko życia pozostało Laili – drużyna będzie musiała zbadać cmentarz na wyspie, wziąć udział w tajemniczym balu maskowym, zmierzyć się z niebezpieczeństwami pieśni o nadnaturalnym pochodzeniu i wspiąć się na schody świątyni, by zyskać boską moc… Aby jednak stać się bogiem, być może trzeba oddać wszystko, co ważne w życiu.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

38
Ogień jeziora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogień jeziora
Dostępny91 szt.

Trzymająca w napięciu powieść sensacyjna o mrocznym sekrecie, który może zniszczyć świat. W czym tak naprawdę tkwiła moc wikingów i co to ma wspólnego z produkcją śmiercionośnej broni? Jaka tajemnica zapisana jest w starożytnych runach, których szuka bezwzględny handlarz bronią Thorwald Jacobsen? Czy współpracującemu z ABW Maksowi Kellerowi uda się poprowadzić śledztwo tak, by prześcignąć biznesmena i udaremnić jego plany? Jacobsen ma obsesję na punkcie swoich nordyckich korzeni. Podziwia wikingów za ich innowacyjne wynalazki i podobnie jak inny ich potomek (twórca dynamitu) on także ma ambicję, by dokonać światowego przełomu w dziedzinie zniszczenia. Jest pewien, że młot Thora i ogień Odyna pozwolą mu stworzyć najdoskonalszą i najbardziej śmiercionośną broń na kuli ziemskiej. Akcja powieści rozgrywa się w dwóch wymiarach czasowych: mroczne sekrety nordyckiej potęgi przeplatają się z pełnym pułapek, dynamicznym śledztwem, od którego zależą losy świata. Nie sposób oderwać się od tej książki.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

39
Roczniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roczniki
Dostępny64 szt.

Chcesz poznać jedno z arcydzieł literatury światowej dotyczące historii starożytnej? Sięgnij po Roczniki Publiusza Korneliusza Tacyta, które stanowią znaczące źródło wiedzy o Cesarstwie Rzymskim. To doskonała lektura nie tylko dla pasjonatów historii, ale i dla tych, którzy interesują się polityką i wojskowością. Opisując historię Rzymu, Tacyt nie zawsze był wierny zasadzie, którą deklarował już w I księdze Roczników. Sine ira et studio, co w języku łacińskim oznacza "bez gniewu i stronniczości" to idea, która miała przyświecać jego twórczości. Choć autor rzetelnie korzystał ze źródeł dokumentowych i pamiętnikarskich, to jednak wielu historyków postrzega go jako moralistę, dla którego szczególnie istotna była virtus, czyli cnota postrzegana w kategoriach prawości i dzielności. Mimo to Roczniki są uznawane za ponadczasowe dzieło doskonałe zarówno pod względem literackim, jak i kompozycyjnym. To obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy chcą przenieść się do czasów Cesarstwa Rzymskiego i poznać teorię Tacyta dotyczącą przyszłości Imperium Romanum. Publiusz Korneliusz Tacyt – jeden z najwybitniejszych historyków rzymskich. Jako pierwszy w rodzie objął urzędy kwestora, pretora, konsula, a z czasem i prokonsula. Autor monografii, takich jak Roczniki, Dzieje, Żywot Juliusza Agrykoli oraz Germania obejmujących okres od 14 do 70 roku naszej ery. Jego dzieła uznawane przez niektórych badaczy za wyjątkowo krytyczne do dziś wzbudzają kontrowersje.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

40
Mattel. GXV91 Gra Blokus Shuffle. Edycja UNO - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. GXV91 Gra Blokus Shuffle. Edycja UNO
Mattel, od 7 lat
Dostępny81 szt.

Zagraj z całą rodziną w grę „Blokus”! Poznanie jej zasad zajmuje mniej niż minutę, a radość z główkowania nie kończy się nigdy! Gracze dostają zestawy 21 elementów czerwonych, niebieskich, zielonych albo żółtych, które kolejno układają na planszy. Obowiązuje jedna zasada: każdy z klocków musi dotykać innego klocka tego samego koloru, ale stykać się mogą tylko rogami! Celem gry jest umieszczenie jak największej liczby elementów na planszy. Gra kończy się, gdy na planszy nie można umieścić już żadnego klocka, a wygrywa gracz z najmniejszą ilością pozostałych elementów. Zawartość opakowania: • 84 elementy, • 56 kart, • 1 plansza do gry, • instrukcja.

109,90 zł
98,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,99 zł

41
DODO. Puzzle 6w1. Dzikie zwierzęta - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
DODO. Puzzle 6w1. Dzikie zwierzęta
TM Toys, 2, 3, 4
Dostępny3 szt.

Kolorowa, duża układanka przeznaczona dla dzieci w wieku 2 lat i starszych. Puzzle z 2, 3 i 4 elementów przedstawiają dzikie zwierzęta. W trakcie układania dziecko rozwinie myślenie figuratywne i logiczne, postrzeganie poszczególnych i całych elementów, zdolności motoryczne rąk.

31,99 zł
24,31 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,68 zł

42
Kocham ciebie też - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham ciebie też
Dostępny145 szt.

Zaproszenie na ślub, narodziny siostry, powrót taty z morza, uratowany czworonożny przyjaciel. Miłość ma różne oblicza. Jak to jest, kiedy się kogoś kocha? Jak sobie radzą ze swoimi uczuciami Bulbes, Hania i ich najbliżsi? Wielkie emocje i sprawy równie ważne dla Małych i Dużych. Ostatnia część nagradzanego cyklu Anny Onichimowskiej „Bulbes i Hania Papierek”.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

43
Czytam po polsku. 12 opowiadań z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam po polsku. 12 opowiadań z ćwiczeniami
Dostępny22 szt.

Książka Czytam po polsku. 12 opowiadań z ćwiczeniami zawiera: - 12 opowiadań na poziomach A2-B1, - ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu pisanego, - ćwiczenia leksykalno-gramatyczne pod każdym opowiadaniem, - słowniczek PL / EN z zaznaczonymi idiomami, - klucz odpowiedzi, - przypisy kulturowe. Ćwiczenia zawarte w Czytam po polsku. 12 opowiadań z ćwiczeniami przeznaczone są do pracy indywidualnej, ale mogą być też wykorzystywane przez nauczycieli na kursach grupowych, jako materiał uzupełniający. Studenci mogą wykorzystać Czytam po polsku jako dodatkowy materiał wspomagający przygotowanie do egzaminu certyfikatowego na poziomie B1. Opowiadania zamieszczone w książce są krótkie, ale treściwe i stanowią osobne opowieści, które wywołują u czytelnika różne emocje - od śmiechu, przez złość, aż do wzruszenia. Język użyty w Czytam po polsku. 12 opowiadań z ćwiczeniami jest prosty, jednakże dzięki tej nieskomplikowanej budowie, czytelnik jest w stanie bez problemu śledzić narrację. Wszystkie opowiadania są o życiu codziennym różnych Polaków i każda historia zawiera jakiś morał, lekcję - nie tylko poprawnego formułowania zdań. Opowiadania są na tyle otwarte, że mogą zmotywować studenta do napisania kontynuacji i tym samym przećwiczenia nowych umiejętności. Czytam po polsku. 12 opowiadań z ćwiczeniami to nie tylko krótkie opowieści z przygotowanymi do nich zadaniami, ale również szansa na nauczenie się nowych rzeczy: streszczania historii, interpretowania czy argumentowania i wypowiadania się na dany temat (a należy zaznaczyć, że każde opowiadanie motywuje do wypowiedzenia się o innej sferze życia). Jeśli pragniecie nietuzinkowego podejścia do nauki języka polskiego, to wybierzcie 12 opowiadań, których język jest swobodny, a wypowiedzi bohaterów naturalne.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

44
Konklawe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konklawe
Dostępny3786 szt.

Potęga Boga. Ambicja człowieka. W ciągu następnych 72 godzin jeden z nich stanie się najpotężniejszym przywódcą duchowym na świecie. W Watykanie umiera propagujący ideę Kościoła ubogiego, znienawidzony przez Kurię papież. Misja przeprowadzenia konklawe przypada w udziale kardynałowi Lomelemu, mającemu za sobą kryzys wiary dziekanowi Kolegium Kardynalskiego. Do wzięcia udziału w wyborach uprawnionych jest stu siedemnastu kardynałów, lecz tuż przed rozpoczęciem głosowań w Domu Świętej Marty pojawia się kolejny, nieznany nikomu kardynał Benitez z Filipin, którego zmarły papież podniósł do tej godności w tajemnicy przed watykańskimi urzędnikami. Zamknięci we wnętrzu Kaplicy Sykstyńskiej elektorzy modlą się o to, by Duch Święty oświecił ich i pomógł dokonać właściwego wyboru, bardzo szybko jednak obok toczącego się od dziesięcioleci sporu tradycjonalistów i liberałów zaczynają się między nimi całkiem ziemskie intrygi i knowania. Lomeli musi rozstrzygnąć w swoim sumieniu, czy jako dziekan kolegium ma się ograniczać wyłącznie do spraw organizacyjnych, czy też spróbować wpłynąć na przebieg głosowania poprzez ujawnienie mrocznej przeszłości głównych pretendentów. Ostateczny wynik konklawe okaże się jednak i tak nie całkiem zgodny z jego intencjami.

41,90 zł
33,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,38 zł

45
Oddech Słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddech Słońca
Dostępny95 szt.

Kolejna książka autora Spalić paszport. Franciszkanin Bogusław Dąbrowski spędził prawie dwadzieścia lat w Ugandzie. Jak długo można wytrwać na misji, kochać Afrykę, nie zatracając swego zapału, wiary, sensu życia w innej kulturze? Nie wiedząc, czy nadal się jest białym czy już czarnym? Co robić, by nie uciec w aktywizm i pracoholizm? Książka zaczyna się od upadku. Ojciec Bogusław, porwawszy się „z motyką na Afrykę”, w pewnym momencie trafił do szpitala, gdzie spotkał doktora Darabelę – lekarza mędrca: „Jest ojciec przemęczony, trzeba zwolnić tempo życia – usłyszał. – Tylko jak to zrobić? Mam za dużo obowiązków. – Ojciec wszystko robi za szybko. Nawet oddycha za szybko. Niech ojciec podpatruje przyrodę… Wszystko ma swój rytm. Noc i dzień – tak oddycha świat. Po powrocie do Kakooge zabrałem się do solidnej pracy, przede wszystkim nad sobą. Najpierw w codziennej medytacji uwzględniłem odpowiednie oddychanie… Przeczytałem z Księgi Rodzaju fragment o tym, jak Bóg tchnął oddech w pierwszych ludzi ulepionych z ziemi, dając im życie. Czytałem go już wiele razy w życiu, ale tym razem interpretowałem go zupełnie inaczej. Co innego z niego wyciągałem. A więc oddech to życie! Eureka! Bóg stworzył dzień i noc – oddech świata.” Niesłychanie autentyczne wyznanie, by przestać poprawiać Pana Boga. A do tego cudowne reportaże z miejsc w Afryce, do których nie trafia się jako turysta.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

46
LINE FRIENDS - Planner dzienny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LINE FRIENDS - Planner dzienny
Line Friends
Dostępny85 szt.

Typ: Akcesoria dla dzieciRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ce

10,00 zł
47
Time's Up! Party - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Time's Up! Party
Rebel, od 12 lat
Dostępny154 szt.

Co on miał na myśli? Nietypowe kalambury, w których musimy nie tylko kreatywnie przedstawić wylosowane hasła, ale też zapamiętać, jak robią to inni? To właśnie Time's Up! Podczas 3 rund naszym zadaniem jest przedstawić wylosowane hasła drużynie: najpierw opisując, co mamy na myśli, później używając tylko jednego słowa, a na koniec pokazując treść bez mówienia. Time’s Up! Party (edycja niebieska) to 440 zupełnie nowych haseł, które jeszcze bardziej wzbogacą Wasze rozgrywki i będą stanowiły dodatkowe wyzwanie. Znajdziecie wśród nich nazwiska znanych osób, tytuły książek i filmów oraz inne wyrażenia związane z szeroko pojętą popkulturą. Na czym polega gra? Rozgrywka w Time's Up! składa się z 3 rund, podczas których korzystamy z tego samego zestawu kart z hasłami: 1. Opis swobodny. Drużyny mają za zadanie odgadnięcie jak największej liczby haseł prezentowanych przez członka swojej drużyny. Może on opowiadać o haśle w dowolny sposób (oczywiście poza mówieniem wprost, o co chodzi), a pozostali gracze mają nieograniczoną liczbę prób odgadnięcia hasła. 2. Jedno słowo. Tym razem członek drużyny może podać tylko jedno słowo-skojarzenie, które naprowadzi drużynę na odpowiednie hasło. Grupa ma jedną próbę odgadnięcia! 3. Pantomima. Aby zaprezentować wylosowane hasło, członek drużyny nie może używać słów. Zostaje gestykulacja i wydawanie dźwięków. 4. Dzięki temu, że we wszystkich 3 rundach korzystamy z tej samej puli kart, musimy nie tylko odgadywać hasła, ale też zapamiętywać kluczowe skojarzenia, jakie mieliśmy z nimi my i pozostali gracze. Dlaczego pokochasz tę grę? • 220 kart, a na każdej z nich po 2 nazwiska znanych postaci, tytuły filmów i inne elementy popkultury. Taka pula wystarczy na naprawdę wiele rozgrywek (zwłaszcza że podczas pojedynczej rozgrywki używamy około 40 haseł). • Podczas zabawy z Time's Up! nie ma czasu na nudę czy przestoje. Każdy z nas musi obserwować poczynania przeciwników, bo w następnej rundzie możemy trafić na te same karty. • Dzięki temu, że gra oparta jest na skojarzeniach, zapewnia doskonałą zabawę i wiele wybuchów niekontrolowanego śmiechu. • Praktyczna klepsydra odmierza czas i nie ma mowy o pomyłkach. • Dzięki praktycznemu woreczkowi możemy zabrać nasz egzemplarz gry absolutnie wszędzie i bawić się w każdych warunkach.

99,95 zł
87,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,99 zł

48
Uczenie głębokie i sztuczna inteligencja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczenie głębokie i sztuczna inteligencja
Dostępny65 szt.

Uczenie maszynowe jest przyszłością naszej cywilizacji. Już dziś wywiera ogromny wpływ na nasze życie. Odmieniło kształt wielu sektorów: usług konsumenckich, inżynierii, bankowości, medycyny czy produkcji. Trudno też przewidzieć zmiany, jakie potęga sieci neuronowych przyniesie nam w nadchodzących latach. Osoby zajmujące się zawodowo uczeniem głębokim i sieciami neuronowymi mogą liczyć na ekscytujące możliwości, jednak zaawansowana matematyka i teoria stanowiące podstawę uczenia maszynowego mogą zniechęcać do prób poważnego zajęcia się tą dziedziną. Ta książka jest nowatorskim podręcznikiem, w którym w zrozumiały, intuicyjny sposób opisano techniki sztucznej inteligencji. Została wzbogacona kolorowymi ilustracjami i zrozumiałym kodem, dzięki czemu pozwala o wiele łatwiej zagłębić się w złożoność modeli głębokiego uczenia. Trudniejsze zagadnienia matematyczne zostały ograniczone do niezbędnego minimum, przedstawiono je jednak w sposób maksymalnie przystępny. Po lekturze zrozumiesz, czym jest głębokie uczenie, dlaczego stało się tak popularne i jak się ma do innych dziedzin uczenia maszynowego. W pragmatyczny sposób opisano takie aspekty zastosowań głębokiego uczenia jak widzenie maszynowe, przetwarzanie języka naturalnego, generowanie obrazów, a nawet gra w różne gry. Prezentowane treści uzupełnia praktyczny kod i szereg wskazówek dotyczących korzystania z bibliotek Keras i TensorFlow. W książce między innymi: - teoretyczne podstawy sztucznej inteligencji, w tym sieci neuronowe i ich trening oraz optymalizacja, - sieci konwolucyjne, rekurencyjne, GAN, głębokie uczenie przez wzmacnianie, - potencjał systemów głębokiego uczenia, - narzędzia do tworzenia, stosowania i usprawniania modeli głębokiego uczenia, - tworzenie interaktywnych aplikacji opartych na głębokim uczeniu. Uczenie głębokie: przekonaj się na własne oczy! Dr Jon Krohn kieruje zespołem badaczy danych w firmie untapt. Jest wykładowcą akademickim i autorem uznanej serii podręczników. Dr Grant Beyleveld zajmuje się zastosowaniem głębokiego uczenia w przetwarzaniu języka naturalnego. Aglaé Bassens jest belgijską artystką: ilustratorką, malarką i autorką murali.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

49
Gabinety, pracownie, mieszkania pisarzy i artystów w literaturze XIX i XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gabinety, pracownie, mieszkania pisarzy i artystów w literaturze XIX i...
Dostępny94 szt.

Czyje pracownie w Krakowie odwiedzała Maria Konopnicka? Czemu Stefania Chłędowska z niesmakiem oglądała rekwizyty zgromadzone w atelier Hansa Makarta? Dlaczego Józef Ignacy Kraszewski najchętniej zwiedzał w Paryżu warsztaty polskich artystów? Co mają wspólnego ze sobą Emily Dickinson i św. Teresa z vili? Dlaczego powszechne jest przekonanie, że pracownia jest odzwierciedleniem duszy artysty? Czyją twórczość zainspirował opis domu w Auteil Edmonda de Goncourt i dlaczego włoski anglista i miłośnik sztuki Mario Praz uważał się za żyjący eksponat muzealny? Czy wyposażenie dziecięcego pokoju na Manhattanie podlega działaniu horror vacui? Kiedy i z jakiego powodu warsztat artysty staje się przedmiotem refleksji filozoficznej, a kiedy bywa tylko tłem powieściowej akcji? Odpowiedź na te i wiele poważniejszych pytań znajdzie Czytelnik na kartach niniejszej adresowanej zarówno do specjalistów (literaturoznawców, historyków sztuki, badaczy obyczajów), jak i miłośników dobrej lektury i kolekcjonerów książki, której głównym tematem są wyobrażenia gabinetów, pracowni i mieszkań pisarzy i artystów w literaturze polskiej i zagranicznej ostatnich dwustu lat. „[Książka Olgi Płaszczewskiej] jest fascynującą rozprawa, a zarazem pasjonującą lektura, z pogranicza historii sztuki i literatury, wędrówka wzdłuż nieokreślonych, zamglonych granic jakiegoś no-man's land, które nieliczni podejmują się opisać, słowem praca poświęcona wizerunkom artysty, pisarza, poety wizerunkom oglądanym we wnętrzu ich domów, pracowni, gabinetów praca z zakresu dziejów literatury, teorii sztuki, krytyki artystycznej, historii sztuki, schlosserowskiej Kunstliteratur, wzbogaconej o wizerunki ludzi pióra. [Jej cel] można opisać następująco: uchwycić funkcje i znaczenia, naszkicować topologie przestrzeni realnej i fikcyjnej domu-warsztatu twórcy, wnętrza, będącego czasem zamierzonym, czasem nie, czasem osobliwie wykalkulowanym, czasem nie, obrazem osobowości artysty, symbolicznym zapisem jego duchowej fizjonomiki, ale także prezentacja określonego modelu tworzenia, zarysem filozofii sztuki”. - Z recenzji prof. dr. hab. Ryszarda Kasperowicza

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

50
Pedagogika specjalna. Zarys tematyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pedagogika specjalna. Zarys tematyki
Dostępny40 szt.

Niniejsza publikacja adresowana jest głównie do studentów pedagogiki, ale także nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością, a także do wszystkich zainteresowanych tematem.

49,35 zł
40,96 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,39 zł

Wróć do góry