hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.10.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 13 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Psi Patrol. HGD13 UNO Junior (Mattel), na drugim Zaraza (Przemysław Piotrowski). Kolejny produkt to Nigdy (Ken Follett) oraz Raya i ostatni smok, DVD (Don Hall, Carlos López Estrada).
1
Psi Patrol. HGD13 UNO Junior - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Psi Patrol. HGD13 UNO Junior
Mattel, od 3 lat
Dostępny54 szt.

Ta uproszczona gra karciana UNO Junior dla młodszych graczy jest wypełniona obrazami z animowanego filmu Psi Patrol, w którym występują bohaterowie zwierząt, tacy jak Chase, Skye, Marshall, Liberty i ich ludzki przywódca, Ryder. Trzy poziomy gry pozwalają nadążać za rozwojem dziecka. Poziom pierwszy jest łatwy do dopasowania. Poziom drugi dodaje do zabawy karty odwrotu i skoku, a poziom trzeci zawiera karty Draw 1 i Draw 2, aby naprawdę zwiększyć tempo. Podobnie jak w zwykłej grze UNO, gracze rywalizują o pozbycie się wszystkich swoich kart, dopasowując je do karty pokazanej na wierzchu talii, według koloru, numeru lub postaci! Chase pasuje do Chase, a Marshall pasuje do Marshall. Nie zapomnij krzyknąć „UNO!”

20,90 zł
18,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,09 zł

2
Zaraza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zaraza
Dostępny628 szt.

Po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, Igor Brudny powoli i z trudem dochodzi do siebie. Świat, w którym się obudził, nie jest już jednak taki sam. Komisarz musi trzymać się z dala od Warszawy, a zielonogórski zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Ale przynajmniej dawna partnerka Brudnego, Julia Zawadzka, wciąż jest przy nim. Sama Zawadzka, po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również mierzy się z nowymi wyzwaniami. Prowadzone przez nią śledztwo utknęło w martwym punkcie, a w dodatku w pobliskim lesie znaleziono zwłoki kolejnej zamordowanej kobiety. Wyniki sekcji są jasne: w ciele ofiary nie została prawie żadna kropla krwi. Do tego jeszcze dochodzi ofiara wypadku samochodowego, o której Zawadzka wolałaby zapomnieć… Wszystko wskazuje na to, że nad Zieloną Górą zbierają się ciemne chmury. Sfrustrowany własną bezradnością Brudny zastanawia się, czy zło, które znał tak dobrze, znów pojawiło się w mieście. Któregoś dnia w jego domu niespodziewanie pojawia się ktoś, kto desperacko potrzebuje pomocy. Czy pokiereszowany komisarz znajdzie w sobie siłę, by rozwiązać jeszcze jedną sprawę?

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

3
Nigdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy
Dostępny10343 szt.

Wielkie katastrofy zaczynają się od problemów, które uznano za zbyt nieistotne, by w porę się nimi zająć. Drobne nieporozumienia, w wyniku niefortunnych zbiegów okoliczności, błyskawicznie i niepostrzeżenie przeradzają się w poważne konflikty. Co najmniej dziewięć państw na świecie posiada arsenał nuklearny. Każde z nich, w sprzyjających okolicznościach, może sięgnąć po ostateczne rozwiązanie. I w mgnieniu oka zniszczyć ziemską cywilizację. Od spalonej słońcem Sahary, przez obozy dla uchodźców, po gabinety polityków i salony ambasad. Bohaterowie i tchórze, ludzie rozważni i szaleńcy, kochankowie i wrogowie… Całe spektrum świata, który poradził sobie z pandemią, by stanąć w obliczu kryzysu, który może być ostatnim… Amerykańska prezydent, robi wszystko, by uniknąć wydania rozkazu użycia broni jądrowej… Błyskotliwy szef chińskiego wywiadu, prowadzi misterną grę, by powstrzymać rząd swojego kraju przed starciem z Zachodem… Agenci CIA, rozpracowują w Afryce Północnej struktury islamskich terrorystów… Młoda Afrykanka, decyduje się na niebezpieczną podróż przez Saharę, by zapewnić przyszłość swojemu dziecku… Wszyscy oni podejmują ryzyko i poświęcają się, ponieważ wierzą, że są w stanie sprawić, żeby świat stał się lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Tylko że to może nie wystarczyć… Bo delikatna równowaga już została zachwiana, a rzeczywistość, jaką znamy, wkrótce rozsypie się w proch.

54,90 zł
38,98 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,92 zł

4
Raya i ostatni smok, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raya i ostatni smok, DVD
Don Hall, Carlos López Estrada, 2021
Dostępny203 szt.

„Raya i ostatni smok” nowy film Walt Disney Animation Studios zabiera nas w podróż do mitycznej Kumandry, krainy, gdzie przed wiekami ludzie i smoki żyli w harmonii. W obliczu zagrożenia smoki poświęciły się dla dobra ludzkości. Teraz, po pięciuset latach, złe moce powróciły. Samotna wojowniczka Raya jako jedyna jest w stanie odnaleźć ostatniego, legendarnego smoka, ocalić świat i zjednoczyć podzielony naród. Dodatki: • Krótkometrażówka „Znowu my”; • Wprowadzenie do „Znowu my”.

30,90 zł
28,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

5
Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach
Dostępny518 szt.

15 znakomitych opowiadań o tym, co w życiu najważniejsze. Zbiór opowiadań dla młodzieży w wieku 11-15 lat - o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata… Autorami czternastu opowiadań (o każdej z wartości) są laureaci Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, organizowanego przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Opowiadanie o mądrości napisał zaś związany od lat z Fundacją Andrzej Maleszka, niezwykle popularny i lubiany autor bestsellerów dla dzieci i znakomity reżyser. Niewiele jest książek tak poważnie traktujących młodego czytelnika. Znakomicie napisana, świetnie zilustrowana – śmieszy i wzrusza, rozczula i skłania do refleksji, prowokuje do sporów i dyskusji. Na pewno niejeden nastolatek będzie identyfikował się z bohaterami Gorzkiej czekolady... - Kacprem, któremu tak trudno zdobyć się na odwagę, nastoletnią właścicielką wielorasowego psa Kufla, której życie będzie o wiele prostsze, gdy przestanie notorycznie kłamać, Jackiem i Marcinem, którzy zupełnie inaczej oceniają, co to szczęście, a co pech. W tych opowiadaniach znajdą też swoje portrety sami dorośli - czasem (jak w „Rajskim ptaku”) ostro zarysowane. I świat, który w tym wieku ocenia się może najsurowiej, ale jakże szczerze. Piętnaście opowiadań – piętnaście wartości na piętnastolecie Fundacji ABCXXI, która od lat mówi o emocjach młodych czytelników, czyli o tym, co najważniejsze.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

6
Nowa mapa. Jak energetyka zmienia geopolitykę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa mapa. Jak energetyka zmienia geopolitykę
Dostępny259 szt.

Laureat tytułu „Energy Writer of the Year” za Nową mapę, zdobywca Nagrody Pulitzera i ekspert w dziedzinie energetyki, Daniel Yergin przedstawia odkrywczą opowieść o tym, jak rewolucje energetyczne, bitwy o klimat i geopolityka definiują mapę naszej przyszłości. Światem wstrząsają starcia na styku polityki energetycznej, postępujących zmian klimatu i rywalizacji supermocarstw w dobie globalnego kryzysu. Z tego zgiełku wyłania się nowa mapa energii i geopolityki. Wątpliwości dotyczące wpływu energii na zmiany klimatyczne podważają globalną gospodarkę i dotychczasowy styl życia, przyśpieszając drugą rewolucję energetyczną w poszukiwaniu niskoemisyjnej przyszłości. Sytuacja dodatkowo się skomplikowała przez pandemię koronawirusa i wynikające z niej zawirowania gospodarcze. Polityka światowa ulega silnym przeobrażeniom, a my musimy znaleźć odpowiedź na coraz częściej pojawiające się pytania o przyszłość paliw kopalnych w kolejnych latach naszego wieku. Wykorzystując swoją szeroką wiedzę i gawędziarskie zdolności, Daniel Yergin zabiera Czytelników w pasjonującą podróż po nowej mapie świata. Rzuca światło na najważniejsze problemy energetyki i geopolityki w dobie narastających niepokojów i wielkich wyzwań, które przed nami stoją.

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

7
Kod róży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kod róży
Dostępny113 szt.

Trzy kobiety, niebezpieczny zdrajca i tylko jedna szansa, aby złamać kod Wielka Brytania żyje ślubem stulecia, o którym Osla Kendall chciałaby w ogóle nie myśleć. Wszystko dlatego, że jej dawny narzeczony, przystojny książę Filip, za kilka dni zostanie mężem księżniczki Elżbiety. Niespodziewanie Osla dostaje zaszyfrowaną wiadomość z zakładu psychiatrycznego. Od razu czuje, że ma ona związek z jej dawnymi przyjaciółkami, Mab i Beth, oraz z ich wspólną, ściśle tajną misją. Kobiety nie utrzymują ze sobą kontaktu: wojna, strata i ogromna presja tajemnicy brutalnie rozerwały ich przyjaźń, a Beth załamała się nerwowo. Wraz z wiadomością świat Osli staje w miejscu. Czy można wierzyć osobie, która popadła w szaleństwo? Szczególnie jeśli twierdzi, że w najbardziej strzeżonym i tajnym miejscu w czasie wojny działał zdrajca? Co naprawdę wydarzyło się w Bletchley Park? I czy uda się złamać ostatni kod? Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o genialnych kryptolożkach, które wpłynęły na losy świata. „Wciągająca opowieść o szpiegostwie i niesamowitych kobietach, które pod warstwą szminki i koronki ukrywały prawdę, łamiąc szyfry w tajnym ośrodku Bletchley Park.” – Stephanie Dray

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

8
Na ścieżkach nauki. Samolubny gen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na ścieżkach nauki. Samolubny gen
Dostępny157 szt.

Stworzyły nas geny. To one są motorem ewolucji. Jesteśmy - podobnie jak rośliny i zwierzęta - maszynami przetrwania powołanymi do życia przez geny. Oto przesłanie - jakże okrutne! -najsłynniejszej książki Richarda Dawkinsa. Samolubny gen ukazał się po raz pierwszy w roku 1976 (wyd. pol. 1996, 2000) i od razu wywołał falę poruszenia wśród specjalistów-biologów i zwykłych czytelników. Intelektualnie rygorystyczna, a przecież napisana przystępnym językiem książka o życiu z punktu widzenia ustaleń genetyki powszechnie uważana jest za arcydzieło pisarstwa naukowego, zaś wynikające z niej konkluzje pozostają dziś równie istotne, jak w dniu ukazania się pierwszego wydania. Niniejsza edycja, autorsko przejrzana, oparta na jubileuszowym wydaniu brytyjskim z okazji trzydziestolecia pierwszego wydania (2006), zawiera nowe Wprowadzenie autora. Richard Dawkins - profesor w katedrze Public Understanding of Science na Uniwersytecie Oksfordzkim; zoolog, etolog, ewolucjonista. Członek wielu towarzystw naukowych, laureat licznych nagród i wyróżnień, doktor h. c. wielu uniwersytetów; popularyzator nauki. Czytelnikowi polskiemu znany jest także z innych bestsellerowych książek: Wspinaczka na szczyt nieprawdopodobieństwa, Rozplatanie tęczy, Fenotyp rozszerzony.

43,00 zł
27,52 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

9
Kuracja według Schopenhauera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuracja według Schopenhauera
Dostępny139 szt.

Powieść o grupowej psychoterapii, w której zranieni przez los bohaterowie próbują uzdrowić ból i odmienić swoje życie. Znany psychoterapeuta Julius Herzfeld podczas rutynowego badania lekarskiego dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Zostaje zmuszony do przeanalizowania swojego życia i pracy. Postanawia nawiązać kontakt z Philipem Slate’em, uzależnionym od seksu pacjentem, któremu dwadzieścia lat wcześniej nie udało się pomóc. Mimo to Philip twierdzi, że został wyleczony – cudownie przemieniony przez pesymistyczne nauki niemieckiego filozofa Arthura Schopenhauera – sam zaś został doradzą filozoficznym. Posępna, mizantropijna postawa Philipa zmusza Juliusa do zaproszenia mężczyznę do grupy terapeutycznej w zamian za lekcje na temat dzieł Schopenhauera. Jednak Juliusowi zostało tylko kilka miesięcy życia. Czy to wystarczy, żeby pomóc Philipowi albo stanąć do rywalizacji o serca członków grupy? Irvin D. Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Autor błyskotliwych powieści psychologicznych i podręczników. W swoich pracach prezentuje terapię w ujęciu egzystencjalnym. Jest autorem klasycznych już podręczników, takich jak: Psychoterapia grupowa. Teoria i praktyka, Psychoterapia egzystencjalna, Dar terapii. Wspaniałe gawędziarstwo autora można poznać w opowiadaniach terapeutycznych: Kat miłości, Mama i sens życia oraz w powieściach: Leżąc na kozetce, Kiedy Nietzsche szlochał.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

10
W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W oblężeniu. Życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy, wydanie 3
Dostępny147 szt.

Logavina to cicha i spokojna uliczka położona w sercu miasta, słynącego z tolerancji i kosmopolitycznego uroku. Wybuch wojny postawił na głowie życie jej mieszkańców, Bośniaków, Chorwatów i Serbów, którzy do tej pory żyli obok siebie, nie zwracając uwagi na dzielące ich różnice. W oblężonym Sarajewie, pozbawieni ogrzewania i elektryczności, przy coraz bardziej ograniczonych zasobach żywności i wody, każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie swoje i bliskich. Muszą bronić się nie tylko przed kulami snajperów, ale także przed równie groźnym niebezpieczeństwem – nienawiścią do sąsiadów i niedawnych przyjaciół, którzy tak łatwo mogą zmienić się w śmiertelnych wrogów. W intymnej relacji naocznego świadka Barbara Demick splata losy dziesięciu rodzin. I po dwudziestu latach wraca, by się przekonać, jak radzą sobie z następstwami wojny.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

11
Opowiadania do doskonalenia czytania. Bruno, szczeniak bohater - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania do doskonalenia czytania. Bruno, szczeniak bohater
Dostępny111 szt.

Przyjaciółka Uli przeprowadza się do innego miasta. Dziewczynka jest smutna i trudno ją pocieszyć. Na szczęście w jej domu pojawia się szczeniak Bruno… Zapraszamy na przygodę, którą można przeżyć z bohaterami tej książeczki. Duża czcionka oraz ciekawy tekst zachęcą małe czytelniczki do doskonalenia umiejętności czytania.

7,99 zł
4,87 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 3,12 zł

12
Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Włodzimierz Szaranowicz. Życie z pasją
Dostępny1 szt.

Jego niepowtarzalny głos przez lata rozbrzmiewał w polskich domach, towarzysząc największym sukcesom polskich sportowców. Do dziś Włodzimierz Szaranowicz kojarzy się ze zwycięstwami Adama Małysza i Kamila Stocha, medalami polskich lekkoatletów oraz ceremoniami otwarcia igrzysk olimpijskich. Kibice potrafią z pamięci cytować jego kultowe komentarze. W szczerej rozmowie z córką jeden z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych polskich dziennikarzy sportowych opowiada o swoim życiu i karierze dziennikarskiej, o czarnogórskich korzeniach i dorastaniu na powojennym Muranowie, o pracy w radiu i telewizji, zawodowych mistrzach i przyjaciołach, godzeniu pracy z życiem osobistym. Z jakiego powodu naraził się jednemu z warszawskich gangsterów? Dlaczego nie został aktorem? Skąd wziął pomysł na hasło „Hej, hej, tu NBA”? Czy tęskni za mikrofonem? To książka o sporcie i rodzinie. O podróżach w odległe zakątki świata. O życiowych trudnościach i radosnych wzruszeniach. I o dzieleniu się z innymi swoją największą pasją.

49,99 zł
25,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,99 zł

13
Łódź Ulissesa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź Ulissesa
Dostępny473 szt.

Oto skromny, krótki przewodnik, mający za zadanie ułatwić czytelnikowi poruszanie się po nowym polskim przekładzie Ulissesa, a zatem będący i jakby przypisem do niego. Po trosze naświetla czas i miejsce akcji, przedstawia autentycznych i fikcyjnych bohaterów, czasami wyjaśnia nieco tło historyczne albo polityczne, podsuwa najczęściej spotykane interpretacje poszczególnych wydarzeń czy całych epizodów, a nawet podejmuje analizę ich stylu. Zbiór tego typu komentarzy do jednej książki często określa się w krajach anglojęzycznych terminem companion, czyli towarzysz, i „Łódź Ulissesa” zupełnie świadomie takiego właśnie towarzysza trochę przypomina. Od klasycznego companiona odróżnia ją jednak to, że zawiera również dość obszerny przegląd najciekawszych potyczek translatorskich, jakie stoczył tłumacz w pracy nad przekładem, stanowi więc jednocześnie wybiórczy zapis przygód autora w drodze do jego tłumaczeniowej Itaki. Niektóre z tych jak gdyby diariuszowych zapisków mają charakter intymny, osobisty, inne – a jest ich zdecydowana większość – odsłaniają przekładową maszynerię, tłumaczą się z tłumaczenia lub pokazują meandryczną trasę, którą podążał autor ku co bardziej problematycznym albo malowniczym rozwiązaniom. Jeden z pierwszych życzliwych czytelników „Łodzi Ulissesa” nazwał ją szalupą ratunkową dla odbiorcy. Jeśli ta książka rzeczywiście spełnia taką rolę, to autor może jedynie wyrazić wdzięczność losowi, że nie okazała się nikomu niepotrzebna. Maciej Świerkocki

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

14
Rozalia Celakówna. Pisma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozalia Celakówna. Pisma
Dostępny6 szt.

W niniejszym tomie przedstawiamy trzy rodzaje pism autorstwa Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny: wspomnienia, listy i odpowiedzi na pytania dla ostatniego kierownika sumienia. Celakówna spisywała Notatki i wspomnienia z życia na polecenie kierowników sumienia o. Zygmunta Dobrzyckiego – paulina i później o. Władysława Całki – redemptorysty. Autobiografia mistyczki jest nieocenionym źródłem wiedzy o rozwoju jej życia wewnętrznego, dzieciństwie i atmosferze domu rodzinnego, tęsknocie za samotnością odkąd usłyszała głos Jezusa, cierpieniach nocy ciemniej i pierwszych latach pracy w szpitalu (wydarzenia do 1931 roku). Dalsze zmagania, rozterki i nękające ją wątpliwości możemy poznać dzięki listom Służebnicy Bożej do o. Całki, pisanym w latach 1931–36. Z lat 1938–43 pochodzą natomiast Odpowiedzi na pytania dla ostatniego kierownika duchowego sumienia. O. Dobrzycki po lekturze Wyznań z przeżyć wewnętrznych (Pisma wydane nakładem WAM w roku 2007) zadał penitentce 516 pytań. Na część z nich zdążyła udzielić wyjaśnień – uwagi te składają się na ostatnią część prezentowanych Pism.

42,90 zł
26,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,30 zł

15
Opowiadania do doskonalenia czytania. Sasza, koci terapeuta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania do doskonalenia czytania. Sasza, koci terapeuta
Dostępny117 szt.

Julka miała wypadek. Noga w gipsie uwięziła ją w domu – nie może chodzić i jest zła na cały świat. Czy spotkanie z Saszą, kotem z sąsiedztwa, zmieni życie dziewczynki? Zapraszamy na przygodę, którą można przeżyć z bohaterami tej książeczki. Duża czcionka oraz ciekawy tekst zachęcą małe czytelniczki do doskonalenia umiejętności czytania.

7,99 zł
4,95 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 3,04 zł

16
Klątwiarze. Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klątwiarze. Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce.
Dostępny1183 szt.

Jest sprytny niczym diabeł, po dwakroć przystojniejszy i… w piekielnym potrzasku! Cassel Sharpe pochodzi z rodziny Klątwiarzy – ludzi, którzy posiadają niezwykłą moc zmieniania ludzkich emocji, wspomnień i kształtów, a także odwracania czyjegoś szczęśliwego losu za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Ponieważ praca z klątwami jest nielegalna, są także przestępcami. Wielu klątwiarzy schodzi na złą drogę, zostając gangsterami i oszustami, ale nie Cassel. Cassel nie ma magicznych zdolności, przez co jest skazany na los outsidera i byłby pewnie zwyczajnym dzieciakiem w pokręconej rodzince, gdyby nie pewien drobny szczegół… Trzy lata temu zabił swoją przyjaciółkę, Lilę. Chłopak dba o pozory normalności, wtapiając się w tłum, ale jego starannie budowana fasada zaczyna się kruszyć, gdy traci kontrolę i lunatykuje we śnie, napędzany przerażającymi snami o białym kocie, który ma mu coś do powiedzenia. Zauważa też inne niepokojące rzeczy, takie jak dziwne zachowanie starszych braci, którzy mają przed nim tajemnice. Gdy Cassel zaczyna podejrzewać, że jest nieświadomym pionkiem w wielkiej przestępczej grze, za wszelką cenę chce odzyskać przeszłość, by poznać prawdę o sobie i przechytrzyć oszustów. Młody chłopak, nękany koszmarami spróbuje przejrzeć wielką grę oszustów i zawalczyć o utracone wspomnienia, a także o utraconą miłość. Poznaj sekrety mrocznego świata klątwiarzy, w którym występek miesza się z czarnomagicznymi praktykami.

59,90 zł
37,14 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 22,76 zł

17
Pacjent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pacjent
Dostępny1803 szt.

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie się podziała? Dlaczego przepadła bez wieści? Kolejny telefon jest niczym ziszczenie się najgorszego koszmaru. Szaleniec twierdzi, że uprowadził Haler i uwolni ją tylko pod jednym warunkiem. Deryło musi wykonać pewne zadanie. Jest ono nie tylko czystym szaleństwem, ale co gorsze, komisarz dostaje na nie jedynie dwanaście godzin. Rozpoczyna się przerażająca walka z czasem. Zaskakujący kres jest coraz bliżej...

42,90 zł
24,45 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 18,45 zł

18
Pięć choinek, w tym jedna kradziona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Pięć choinek, w tym jedna kradziona
Dostępny5 szt.

Idą święta. Rodzinne, ciepłe, radosne… ale także: …pracowite, odliczane z każdą sprzedaną na rynku mikołajową czapką. Takie są dla Kajetana i Kacpra. …randkowe, bo właśnie na Wigilię Nina zaplanowała pierwsze poważne spotkanie mamy i… być może już wkrótce bardzo bliskiej im obu osoby? …zbuntowane, gdyż tak teraz czuje się Miłka, zmęczona samą myślą o przedświątecznej krzątaninie. …zawstydzone. Po rozmowie z fascynującym (i mądrym!) Filipem Gabi już wie, że musi jeszcze kogoś przeprosić… Jaka będzie ich Wigilia w tym roku? Z kim usiądą do stołu, a kto ich przygarnie? I czy się sobą ucieszą? Pewne jest tylko jedno: Przed Czytelnikiem świąteczny czas wyjątkowych wzruszeń…

29,90 zł
17,34 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 12,56 zł

19
Nic o tobie nie wiem, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nic o tobie nie wiem, wydanie kieszonkowe
Dostępny69 szt.

Weronika Nowacka jest szkolnym pedagogiem. Gdy wśród uczniów dochodzi do konfliktu, kobieta podejmuje się mediacji między ich rodzinami. Nie wie, że wkrótce przyjdzie jej zmierzyć się z jedną z najtrudniejszych spraw w zawodowej karierze.Tuż przed feriami dochodzi do tragedii. Śledztwo prowadzą policjanci Szymon Pawelec i Krystyna Szuba. W wyniku podjętych czynności wychodzą na jaw fakty związane z funkcjonowaniem uczniów. Szkolne tajemnice i zawiłe relacje między nastolatkami wpływają na przebieg śledztwa. Czy w świecie, w którym ciągle walczy się o popularność, a internet jest najważniejszym hobby, jest miejsce na przyjaźń?

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

20
Niepokorne serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorne serca
Dostępny253 szt.

Niepokorne serca – nowa powieść Ludki Skrzydlewskiej. Gorąca, dzika i urzekająca – jak romans w Teksasie. W mieście Randy panuje prawo pięści. Przekonała się o tym już w dzieciństwie. Teraz jest silną, pewną siebie kobietą, gotową bronić swojej rodziny, nawet jeśli będzie to oznaczało złamanie wszystkich zasad. Tylko czy będzie miała szanse na wygraną w starciu z brutalnym, skrywającym się pod maską pozorów przeciwnikiem? Ace trafia do prowadzonego przez Randy baru przypadkiem. Nie było jego celem ani angażowanie się w rodzinne problemy upartej właścicielki baru, ani tym bardziej wpakowanie się w relację przynoszącą tyle samo uniesień, co kłopotów. Co wyniknie ze spotkania tych dwojga niepokornych, gotowych do walki o swoje za wszelką cenę, dalekich od ideału ludzi? Czy los uwzględni okoliczności łagodzące? A może wyrok już zapadł i nie zdołają uciec przed przeznaczeniem? Za sprawą powieści Niepokorne serca Ludka Skrzydlewska zabiera czytelniczki na wyprawę do surowego i pięknego zarazem Teksasu. Przedstawia im pełnych sprzeczności bohaterów, których historia pełna jest niesprawiedliwości, przemocy, ale także namiętności i nadziei na lepsze jutro. Pozycja obowiązkowa dla miłośniczek niebanalnej fabuły, silnych kobiet i niegrzecznych chłopców o złotym sercu. Ludka Skrzydlewska – pisarka, autorka powieści z pogranicza romansu, erotyku i powieści sensacyjnej. Jej dotychczas wydane powieści to Sentymentalna bzdura (2020), Po godzinach (2020) , dwie części Negatywu szczęścia (2020), Opiekunka (2021) oraz Król grzechu (2021). Na swoim koncie ma również kilka opowiadań wydanych w antologiach, między innymi w tomie Niegrzeczna miłość (2021).

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

21
William - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
William
Dostępny224 szt.

Każdy z nas ma kilka życiorysów Lucy Barton jest uznaną pisarką. Kolejne książki przynoszą jej rzesze czytelników, sukces oraz rozpoznawalność. Lucy Barton ma za sobą traumatyczne dzieciństwo. Głód, nędza i przemoc były codziennością jej dziecięcego świata. Tylko swojemu samozaparciu zawdzięcza wyrwanie się z biedy. Lucy Barton jest również matką, wdową i rozwódką. Po śmierci ukochanego drugiego męża niespodziewanie w jej życiu zjawia się pierwszy mąż. I prosi o pomoc. Kiedyś uważała się za niedoskonałą. Teraz rozumie, że dla pewnych osób nigdy nie będzie wystarczająco dobra. Nieistotne z pozoru detale, słowa rzucane mimochodem i błahe, codzienne wydarzenia składają się na poruszającą opowieść o rozpadzie i kończeniu wieloletniego związku, by ocalić samą siebie i udać się na poszukiwanie własnego szczęścia. William to opowieść o ludziach takich jak my. Poranionych, czasem nieufnych, czasem dzielnie mierzących się z trudami codziennego życia. Pełnych wątpliwości, a mimo to idących do przodu. Myśli Lucy – opuszczonej kobiety, do której ze swoimi kłopotami niespodziewanie wraca były mąż – są zrozumiałe i bliskie każdemu, kto kiedyś mocno kochał i bardzo się zawiódł.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

22
Mag. Tom 4. Plastikowy mag - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mag. Tom 4. Plastikowy mag
Dostępny189 szt.

Plastikowy mag – czwarty tom magicznej serii Alvie Brechenmacher jest młoda, ambitna i gotowa na sukces. Ze Stanów Zjednoczonych trafia do Anglii i nie może uwierzyć w swoje szczęście. Nie tylko zacznie zgłębiać najbardziej pożądaną dziedzinę magiczną, jaką jest Politwórstwo, czyli magia plastiku, ale będzie też pobierać nauki od wybitnego maga. Marion Praff to prawdziwa legenda! Dziewczyna jest zdeterminowana, aby stworzyć jak najwięcej wynalazków. Rzuca się w wir nauki i nowych obowiązków. Niestety ktoś bacznie przygląda się jej poczynaniom. Rywale nie śpią i nie zamierzają grać uczciwie. Okazuje się, że w magicznym świecie wszystkie chwyty są dozwolone, a niektórzy posuną się nawet do kradzieży cudzych patentów, byle tylko zapewnić sobie sławę i bogactwo… Charlie N. Holmberg – urodzona w Salt Lake City i wychowana na fankę Star Treka wraz z trzema siostrami, które także mają chłopięce imiona. Ukończyła Uniwersytet Brighama Younga, gra na ukulele, posiada zbyt wiele par okularów i wreszcie adoptowała psa. Za swoje książki otrzymała liczne nominacje oraz nagrody. Mieszka z rodziną w Utah.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

23
Zasada trzech sprzeciwów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada trzech sprzeciwów
Dostępny464 szt.

Trzymająca w napięciu powieść carycy rosyjskiego kryminału! Major Nastia Kamieńska nadal dochodzi do siebie po wypadku, a złamana noga uniemożliwia jej powrót do dawnych obowiązków. Postawiona pod ścianą policjantka decyduje się skorzystać z pomocy specjalistki medycyny alternatywnej. Jednak gdy próbuje umówić się na wizytę u kinezjolożki, dowiaduje się, że kobieta zginęła w niejasnych okolicznościach. Podejrzenia policjantów szybko padają na siostrzeńca kontrowersyjnej medyczki, który dziwnym trafem znacznie się wzbogacił na chwilę przed morderstwem? Sprawa jest na tyle intrygująca, że mimo problemów ze zdrowiem, Kamieńska postanawia zaangażować się w jej rozwiązanie. Tylko czy zerwane tropy uda się powiązać tak, aby winni zostali ukarani?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

24
Złodziej opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziej opowieści
Dostępny133 szt.

Oliwka jest bardzo nieśmiałą dziewczynką, która woli czytać o przygodach, niż je naprawdę przeżywać. Ale kiedy tajemnicza postać wykrada wszystkie książki w miasteczku, Oliwka postanawia wykorzystać to, czego nauczyła się z książek, wziąć sprawy w swoje ręce i wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu nieznanego złodzieja! Tymczasem tajemniczy stwór zupełnie nie wie, co począć z taką masą książek… Oliwce udaje się go odnaleźć i nauczyć, czym są książki i jaką radość sprawia odkrywanie dzięki nim nowych historii. To będzie początek niesamowitej przyjaźni i pewnych wyjątkowych zmian w miasteczku… Złodziej Opowieści to piękna i ciepła historia o prawdziwej miłości do książek! Miłości, która zaczyna się już od najmłodszych lat i jest źródłem inspiracji do działania w naszym własnym życiu. Dzięki Oliwce i tajemniczemu Złodziejowi Opowieści odkryjemy, że każdy może odnaleźć w sobie odwagę do przeżywania wyjątkowych przygód. Książka wspaniale pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby pokochać czytanie i dzielić się książkami z innymi!

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

25
Planeta Kaukaz, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Kaukaz, wydanie 4
Dostępny133 szt.

Abchazowie są narodem górali i żeglarzy, z kolei mieszkający o tysiąc kilometrów na wschód Kałmucy – narodem żeglarzy i pasterzy. Kałmucja, która geograficznie odnosi się do pasa stepów, stanowi drugą bramę regionu, ale otwartą w kierunku Azji, w stronę koczowniczego Turkiestanu. Pomiędzy oboma biegunami – Kałmucją na wschodzie i Abchazją na zachodzie – rozciąga się planeta Kaukaz.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

26
Materiał wyrazowo-obraz. do utrwal. głosek L Li R - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiał wyrazowo-obraz. do utrwal. głosek L Li R
Dostępny37 szt.

Materiał przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek r, l w wyrazach w nagłosie, śródgłosie i wygłosie; wyrażeniach i zdaniach. Opracowany materiał jest przeznaczony dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Materiał słowny ułożono według zasad logopedycznych. Należy go wykorzystywać po wywołaniu głosek l, r utrwaleniu ich w sylabach.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

27
Kosmiczny mecz: Nowa era, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczny mecz: Nowa era, DVD
Malcolm D. Lee, 2021
Dostępny301 szt.

Hit kinowy!!! Druga część kultowego „Kosmicznego meczu”. LeBron James wraz ze swoim synem Domem zostają uwięzieni w cyfrowym świecie przez złą sztuczną inteligencję. Jedyną szansą na uwolnienie będzie mecz koszykówki z udziałem Królika Bugsa i reszty animowanej paczki. W filmie nie zabraknie nawiązań do filmów studia Warner Bros. – „Batmana”, „Mad Maksa”, „Wonder Woman” czy „Casablanki”. Dodatki: • sceny niewykorzystane

30,90 zł
28,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,47 zł

28
Trzeba marzyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzeba marzyć
Dostępny1113 szt.

To tu, w starym domu w Zagórzu, spotykają się wojenna przeszłość i teraźniejszość. Minął rok, odkąd Jaga zamieszkała w willi Pod Jodłami. Znalazła nową pracę, randkuje z Damianem. Zaprzyjaźnia się z panią Anielą, od której kupiła dom i stopniowo poznaje jej burzliwą przeszłość: tajne życie agentki przedwojennego polskiego wywiadu. Siostra Jagi, Mela, szykuje się do ślubu. Jednak jej dawny narzeczony nie zamierza odpuścić. Robi wszystko, by Mela do niego wróciła. Do tej pory zawsze ktoś jej mówił, co ma robić: rodzice, szef, facet, z którym mieszkała. Teraz była wolna. stanęli wokół ognia, pili gorącą herbatę. Jodły szumiały jak morze, na niebie świeciły gwiazdy, trzaskały gałązki w ognisku.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

29
Czarne lato. Australia płonie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarne lato. Australia płonie
Dostępny332 szt.

Trzydzieści trzy ofiary śmiertelne, ponad dwa i pół tysiąca spalonych domów, ponad miliard martwych i trzy miliardy poszkodowanych zwierząt. Ponad osiemnaście milionów hektarów buszu i obszarów rolniczych strawionych przez ogień. Straty oszacowano na co najmniej sto miliardów dolarów. Liczby budzą przerażenie, a przecież to, co nadejdzie – a nadejdzie na pewno – będzie jeszcze bardziej dramatyczne. Tak wygląda katastrofa klimatyczna. Szymon Drobniak na własne oczy obserwował tragiczne skutki „czarnego lata” w Australii. Jako naukowiec widzi to, czego laicy jeszcze nie dostrzegają. Jako poeta z wielką wrażliwością opowiada o tym, jak ginie świat, który znamy. I ostrzega, że gwałtowne przemiany po tragicznym sezonie pożarów, które dotknęły ludzi i wyjątkowy świat australijskiej fauny i flory, wkrótce będą codziennością w wielu miejscach na świecie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

30
Liceum Ogólnomagiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liceum Ogólnomagiczne
Dostępny30 szt.

Szkoła magii i czarodziejstwa w polskim systemie edukacji? Mail z kuratorium oświaty lądujący w spamie nie był żartem! Wraz z zakończeniem ósmej klasy, Milena Majerska miała rozpocząć następny etap edukacji we wrońskim liceum ogólnomagicznym. Mistyczne zaklęcia, księgi czarów, warzenie eliksirów i hodowla smoków? Raczej dysocjacja jonowa i omawianie Nad Niemnem. Nie tylko jednak skostniały system pozostaje problemem Mileny. Bezlitosna piramida społeczna, okrutni prześladowcy i stronniczy nauczyciele. Każdego dnia konflikty pomiędzy magami czystej krwi i tymi z niemagicznych rodzin przybierają na sile. Gdy jednak szkolna drużyna koszykówki trafia do szpitala, uczniowie zaczynają szeptać o czarnej magii i pakcie z mrocznymi potęgami. „Liceum Ogólnomagiczne to bez wątpienia jedna z najciekawszych powieści ostatnich lat. Autor bierze wzorzec znany z Harry'ego Pottera i wywraca go na głowę, tworząc coś kompletnie nowego i ciekawszego! Każda sytuacja jest magiczna i realna jednocześnie, postacie są żywe i głębokie, a sama szkoła... cóż – równie irytująca jak ta prawdziwa. Bezwzględnie wartościowa lektura dla młodzieży i dorosłych! ” – Arkady Saulski

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

31
Przygody królewny Florentynki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przygody królewny Florentynki
Dostępny3 szt.

Długo wyczekiwane wznowienie! Królewna Florentynka umie świetnie prychać i marszczyć nos. A jak się porządnie zdenerwuje, to tak tupie nogą, że lecą liście z drzew! Co tak denerwuje Florentynkę? A na przykład to, że nie może pomalować nieba na różowo, albo to, że mimo licznych starań nie potrafi zatrzymać jesieni. Królewnie przychodzą do głowy różne niezwykłe pomysły. Choć nie wszystkie umie wcielić w życie, to przynajmniej uczy się, jak ważna jest prawdziwa przyjaźń, dobra zabawa i praca oraz jak łatwo jest zamienić zwątpienie w optymizm, a nudę w wielką przygodę.

29,90 zł
14,05 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 15,85 zł

32
Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. Odkryj, jak zmieniają cię emocje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. Odkryj, jak zmieniają cię emocj...
Dostępny100 szt.

Czy batonik może uspokoić twoją złość? Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody? Julia Fischer zaprasza w niesamowitą podróż po świecie emocji! Po nitce neuronów do kłębka mózgu i fascynujących procesów biochemicznych zachodzących w całym naszym organizmie. Ta przepełniona emocjami książka pozwoli nam lepiej zrozumieć uczucia i dostrzec sygnały wysyłane przez nasze ciała. • Co wywołuje poczucie szczęścia i czy może prowokować je muzyka? • Dlaczego miłość odczuwamy jak motyle w brzuchu? • Czy można zapanować nad naszą złością albo syndromem FOMO? • Skąd bierze się słodki smak zemsty? • Dlaczego tak ważna jest dla nas oksytocyna? Ta lektura spowoduje prawdziwy wyrzut endorfin! Julia Fischer – znana popularyzatorka nauki i doktor nauk medycznych. Pisze felietony, prowadzi programy telewizyjne i radiowe oraz profile na Instagramie i Facebooku. Mieszka z rodziną w Berlinie.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

33
Zabójcze rzemiosło. Historia wojny podwodnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabójcze rzemiosło. Historia wojny podwodnej
Dostępny71 szt.

Historia wojny podwodnej: W 1901 roku wielu admirałów z pogardą oceniało okręty podwodne jako bezużyteczne. Dziś ich posiadanie jest wyznacznikiem militarnej potęgi. Uzbrojone w broń nuklearną mogą nieść śmierć milionom ludzi, wzniecić globalne zniszczenie, stanowią potężny środek odstraszania. Zabójcze rzemiosło to fascynująca opowieść o tym, jak niezdarny pojazd zmienił się w śmiertelnie niebezpieczny okręt, jedną z najbardziej skomplikowanych, najdroższych i przerażających broni. Tę ekscytującą historię wypełnia plejada barwnych postaci: wizjonerów i szalonych konstruktorów, jak choćby pewien Amerykanin, który wymyślał łodzie nurkujące, żeby wykorzystać je do ataku na Brytyjczyków, a następnie zmienił strony i próbował pomóc Royal Navy w pokonaniu Napoleona, oraz były mnich, który stworzył łodzie pływające w zanurzeniu, aby za ich pomocą wesprzeć walkę o wyzwolenie Irlandii. Czytelnik zostaje rzucony w wir heroicznych bitew konwojowych toczonych podczas dwóch wojen światowych, poznaje wysiłki Brytyjczyków usiłujących przejąć z niemieckich U-bootów materiały pozwalające złamać szyfr Enigmy, dowiaduje się o codziennym życiu na pokładach „szarych wilków” Kriegsmarine, o tym, jak amerykańskie okręty podwodne pomogły rzucić na kolana Japonię, oraz o atakach brytyjskich miniaturowych okrętów podwodnych na Tirpitza. Przeczyta tu również o incydentach w głębi oceanów, gdy zimna wojna zmieniała się w gorącą, oraz o zatopieniu argentyńskiego pancernika Belgrano w czasie wojny falklandzkiej. Pozna też spojrzenie autora na odrodzenie okrętu podwodnego jako narzędzia politycznego i militarnego oraz na groźbę zagłady nuklearnej, jaka wiąże się ze stosowaniem tej broni. „Autor prezentując użycie broni podwodnej i powody jej zastosowania, jest równie stanowczy w swoich osądach dla każdej ze stron. Te wyważone oceny w połączeniu z wciągającym stylem i widoczną miłością do tematu sprawiają, że otrzymujemy fascynującą lekturę. Iain Ballantyne napisał prawdziwy hołd dla myśliwych i zwierzyny, także dla tych, którzy pozostaną na wiecznym patrolu. – Matthew Bone, „Boney Abroad” blog „Wspaniale opowiedziana historia - nie tylko da tych, którzy chcą zapuścić się do królestwa Neptuna, ale także zajmujących się historią i polityką oraz każdego, kogo fascynują wysiłki marzycieli i wynalazców na przestrzeni dziejów.” - Julian Stockwin

99,00 zł
74,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,75 zł

34
Opowiadania do doskonalenia czytania. Julka i amazonki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania do doskonalenia czytania. Julka i amazonki
Dostępny111 szt.

Julka i jej koleżanki marzą o konnej przejażdżce. Pewnego dnia okazuje się, że ich marzenie się spełni. Jak Julka zaskoczy swoje przyjaciółki i co zabawnego z tego wyniknie? Zapraszamy na przygodę, którą można przeżyć z bohaterami tej książeczki. Duża czcionka oraz ciekawy tekst zachęcą małe czytelniczki do doskonalenia umiejętności czytania.

7,99 zł
6,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,60 zł

35
Kraina spełnionych życzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina spełnionych życzeń
Dostępny359 szt.

Szepnij życzenie – może akurat spełni się w ten świąteczny czas, gdy wszystko jest możliwe! Jak co roku, wraz z początkiem grudnia, rozpoczynają się przygotowania do świąt. Nie inaczej jest w miasteczku, gdzie znajduje się znany sklepik Kraina zeszłorocznych choinek. Jego wnętrze wypełnia zapach imbirowych ciasteczek oraz świąteczna magia. Mieszkańcy chętnie odwiedzają to miejsce, jednak zajęci swoimi sprawami nie dostrzegają tego, co najważniejsze. Pojawienie się nieznajomego, który otwiera stragan z ozdobami na świątecznym kiermaszu, jeszcze bardziej ich dzieli. A przecież zbliża się czas spotkań i wspólnej radości? Czy świąteczna magia zadziała i tym razem? Jak zareagują mieszkańcy na zaproszenia, które znajdą na progach swoich domów? Ile życzeń spełni się w te święta? Po bestsellerowej serii „Cztery płatki śniegu” i magicznej „Krainie zeszłorocznych choinek” przyszedł czas na wyjątkową opowieść, która otuli Cię jak miękki szalik w mroźny dzień i ogrzeje jak futerko mruczącego kota!

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

36
Śnieżyczka i Róża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śnieżyczka i Róża
Dostępny135 szt.

Śnieżyczka i Róża nie wiedziały, że żyją w baśni… Tak to zwykle bywa. Śnieżyczka i Róża – dwie siostry, tak różne od siebie jak kwiaty, od których mają imiona – zmuszone są do opuszczenia bezpiecznego domu po tajemniczym zaginięciu ojca. Przenoszą się z matką do chaty w lesie, który, jak to w baśniach bywa, pełen jest niesamowitych stworzeń i wydaje się zaczarowany. Jak dziewczynki poradzą sobie z niebezpieczeństwami i wyzwaniami zdane tylko na siebie? I co najważniejsze, czy uda im się odnaleźć ojca? Pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”. „Głębsze znaczenia opowieści wypływają na powierzchnię, ale przyjemność lektury jest tu podstawą.” – „New York Times” Emily Winfield Martin, bestselerowa pisarka i ilustratorka książek dla dzieci, autorka Kiedy na Ciebie patrzę, tym razem na nowo zinterpretowała klasyczną baśń braci Grimm Śnieżka i Różyczka.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

37
Antylopa z Podbeskidzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antylopa z Podbeskidzia
Dostępny6 szt.

Podczas swoich występów Artur Andrus odwiedził wiele zakątków Polski. Z tych wyjazdów przywiózł nie tylko wspomnienia, lecz także lokalne gazety, które skrzętnie przechowuje w czarnym pudełku. Te zbiory posłużyły mu jako inspiracja do tworzenia skrzących się absurdalnym humorem Ballad dziadowskich, stylizowanych na pieśni podwórzowe. W książce zebraliśmy sporą porcję tych ballad, opatrzonych barwnymi opowieściami zdradzającymi kulisy ich powstania. „Nie wiem, kiedy i dlaczego zacząłem je systematycznie pisać. Pewnie po sukcesie Ballady o Baronie, Niedźwiedziu i Czarnej Helenie, którą zaśpiewałem przy okazji 1500. wydania Listy Przebojów Trójki. Zaśpiewałem to jako żartobliwy prezent dla moich radiowych kolegów, a żart tak się rozwinął, że przez dłuższy czas był na pierwszym miejscu Listy. Zapisałem sobie, z kim wtedy tą balladą wygrywałem: Stingiem, Madonną, Erikiem Claptonen, Philem Collinsem... (...) Każda była wykonywana tylko raz. Zdarzało się, że udało się je nagrać podczas występu i potem zamieścić w lokalnym portalu informacyjnym albo na stronie internetowej domu kultury. Ale w zdecydowanej większości przypadków słyszeli je tylko ci, którzy byli wtedy na moim występie". Dziś wszyscy mamy okazję poznać te ulotne dotąd utwory. Tekstom towarzyszą satyryczne rysunki Daniela de Latoura.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

38
Alchemia uwodzenia, czyli erotyczna manipulacja... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

39
Czarna Wdowa, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna Wdowa, DVD
Cate Shortland, 2021
Dostępny303 szt.

„Czarna Wdowa” – Natasza Romanow – musi zmierzyć się z dawną traumą, gdy w jej życie znów wkracza złowroga organizacja. Ścigana przez potężnych, bezwzględnych prześladowców, Natasza próbuje uporać się z przeszłością szpiega i naprawić relacje z bliskimi, które musiała poświęcić zanim wstąpiła do Avengers.

40,90 zł
37,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,27 zł

40
Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polarniczki. Zdobywczynie podbiegunowego świata
Dostępny160 szt.

Twarzą w twarz z wszechogarniającą ciszą, lodem i surowym klimatem Dagmara Bożek oddaje głos kobietom, które wdarły się do polarnego kręgu wtajemniczonych. To właśnie one przełamały uprzedzenia, skruszyły lód i niejednokrotnie udowodniły, że drzemie w nich siła. Jak wyglądała ich droga do krainy śniegu i gór lodowych? I za co pokochały białą pustynię, w której noc polarna trwa kilka miesięcy, a mróz wdziera się pod każdą warstwę ubrania? Joanna Pociask-Karteczka otarła się o śmierć, gdy podczas jednej z wypraw doszło do awarii łodzi na środku lodowatego fiordu – potem stanęła oko w oko z niedźwiedziem polarnym. Maria Agata Olech uratowała stację przed likwidacją, choć wcześniej przez lata starała się o zgodę na udział w wyprawie. Przeszkodą była bowiem… jej płeć. Wiesława Ewa Krawczyk usłyszała od przełożonego, że kobiety tylko piją kawę i malują paznokcie, a w filmie dokumentalnym o Spitsbergenie została Wiesławem. Badaczki, podróżniczki, żony, córki, siostry, poszukiwaczki. To one opowiedzą o jednej z najbardziej ekstremalnych przygód życia.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

41
Prostownica do malowania włosów z kredą - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prostownica do malowania włosów z kredą
M&Z
Dostępny27 szt.

Super zestaw do „farbowania” włosów! Wystarczy kolejno zbierać pasma włosów, spryskać je lakierem (brak w zestawie), a następnie używając magicznej „prostownicy” przeciągnąć po nich i gotowe! W zestawie: • kreda w 3 kolorach • frotki do włosów Cechy produktu: • Produkt wysokiej jakości • Bezpieczny w użytkowaniu • Piękne, żywe kolory • Kolor zmywalny

35,90 zł
31,95 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,95 zł

42
Ariana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ariana
Dostępny90 szt.

Ariana Grande podbiła serca wielu fanów swoim koncertem One Love w Manchesterze. Niecałe dwa tygodnie po tym, jak terrorysta zabił 22 osoby na jej koncercie, ta drobna księżniczka zorganizowała wyjątkowy koncert, który jednoczył i koił połamane serca. Ta nieoficjalna biografia po raz pierwszy opowiada w pełni jej historię i pokazuje, jak wyjątkowa osobowość Ariany Grande ukształtowała jej wizerunek i pomogła stać się autentyczną i bezkompromisową artystką. Dziś Ariana Grande to niekwestionowana gwiazda popu, autorka tekstów, aktorka, kompozytorka, którą śledzą miliony fanów na całym świecie.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

43
Byłam służącą w arabskich pałacach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłam służącą w arabskich pałacach
Dostępny138 szt.

Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata. Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu. Dziesięcioletnia Bibi zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Musi nauczyć się służyć tak, żeby pracodawcy byli z niej zadowoleni. Z czasem odkrywa, że jest od nich całkowicie zależna. Oni decydują o jej prawie do wolności, prawie do jedzenia, prawie do życia. Jak wygląda życie służących w arabskich domach i pałacach? Jaka jest cena, którą można płacić za namiastkę normalnego życia? Odległy świat, odrębna mentalność i obyczaje. To wszystko szokuje Europejczyków. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazał się jej debiut powieściowy Perska miłość, który podbił serca polskich czytelniczek.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

44
Miłość, pasje, podróże. Kolorowanki antystresowe dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość, pasje, podróże. Kolorowanki antystresowe dla dorosłych
Dostępny195 szt.

Zbiór kolorowanek antystresowych dla dorosłych. „Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”. – Stephen King

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

45
Liegko i prosto. Urowień A2-B1. Uczebnoje posobije po russkomu jazyku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liegko i prosto. Urowień A2-B1. Uczebnoje posobije po russkomu jazyku
Dostępny18 szt.

Nowoczesny podręcznik Liegko i prosto został przygotowany przez doświadczonych wykładowców języka rosyjskiego dla odbiorców dorosłych, studentów i licealistów. Współczesne i ciekawe teksty o różnej stylistyce oraz materiał językowy podręcznika spełniają najnowsze kryteria glottodydaktyczne i rozwijają wszystkie kompetencje językowe: słuchanie, czytanie, mówienie i pisanie. Każdy rozdział zawiera materiały tekstowe, zadania potekstowe, zadania związane z materiałami audio, blok reguł i zadań gramatycznych, a także zadań typu komunikatywnego opartych na tekście lub nastawionych na budowanie własnego tekstu w formie dialogicznej i monologowej. Osobne zadania są poświęcone gramatyce, co umożliwia lepsze przyswojenie wprowadzanych reguł gramatycznych. Odbiorca podręcznika znajdzie tu także zadania typu przekładowego, których głównym celem jest kształtowanie kompetencji mowy na poziomie leksykalnym, gramatycznym i składniowym. Podręcznik oferuje również materiały audio, które mają na celu sprawdzenie rozumienia tekstu, a także rozwijanie umiejętności i kompetencji mowy.

64,90 zł
55,81 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,09 zł

46
Bądź jak one! 100 kobiet pełnych wiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź jak one! 100 kobiet pełnych wiary
Dostępny92 szt.

Ta książka prezentuje sylwetki niezwykłych kobiet. Niektóre z nich to postaci biblijne i święte Kościoła katolickiego, inne to postaci historyczne żyjące w różnych epokach; jeszcze inne to bohaterki naszych czasów, które mogliśmy minąć na ulicy lub jechać z nimi w tramwaju… Wśród przedstawionych pań są takie, które dokonały rzeczy wielkich: budowały szkoły i szpitale, troszczyły się o biednych i chorych. Inne żyły skromnie i cicho, przez nikogo nie zauważane. Co je łączy: kobiecość, hart ducha, duma i osobowość, a przede wszystkim miłość, która dla każdej z nich stanowiła inspirację do działania, niezależnie od tego, czy zakładały fundacje, zajmowały się pracą naukową czy… gotowały zupę. Mądre, piękne i odważne… bohaterki dla dziewczyn XXI wieku

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

47
Świąteczne kolorowanie z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Świąteczne kolorowanie z naklejkami
Dostępny13 szt.

Pastelowa świąteczna szata graficzna kolorowanki, utrzymana w nieco skandynawskim stylu, przywodzi na myśl Laponię i wesołą wioskę Świętego Mikołaja. Każde dziecko zechce zajrzeć do tego barwnego świata i dołożyć do niego nieco własnej, kolorowej wyobraźni. Książeczki zawierają naklejki brokatowe.

9,49 zł
3,61 zł

Rabat 62,0%
oszczędzasz 5,88 zł

48
Bjorn. Oczy smoka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bjorn. Oczy smoka
Dostępny286 szt.

Paweł Wakuła zabiera Czytelnika w fascynującą podróż do świata wikingów, którzy nie tylko grabili i podbijali zachodnie ziemie, ale również aktywnie działali na Wschodzie. Tym razem Bjørn opowiada o swoich przygodach nad Dnieprem i Bosforem. W tej historii losy herosów znanych ze skandynawskich sag przeplatają się z prawdziwymi wydarzeniami i postaciami. Autor w mistrzowski sposób odtwarza klimat epoki i kreuje bohaterów, którzy nie lękają się zarówno stawić czoła wrogom, jak i spojrzeć w oczy smoka. – Piotr Bejrowski, Histmag.org

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

49
Odruchy oralne u noworodków i niemowląt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odruchy oralne u noworodków i niemowląt
Dostępny27 szt.

Wczesna interwencja neurologopedyczna zakłada wprowadzanie oddziaływań mających na celu skuteczną pomoc noworodkom i niemowlętom w kształtowaniu normatywnego poboru pokarmu. Ssanie jako jeden z podstawowych elementów umiejętności pokarmowych uwarunkowane jest dojrzałością OUN (ośrodkowego układu nerwowego), sprawnością motoryczną układu oralnego, sekwencyjną realizacją noworodkowych odruchów. Wzrastająca liczba noworodków z zaburzeniami jedzenia każe myśleć o opracowaniu systemu diagnozy tychże zaburzeń oraz sposobie modyfikacji zaburzonych prymitywnych noworodkowych reakcji (PNR-ów) oralnych. Celem niniejszej pracy było: w przypadku zaburzeń przyjmowania pokarmu ? wykazanie istnienia stałych mechanizmów kompensacyjno-obronnych, opartych na zależnościach odruchowych reakcji oralnych, jak również analiza efektów oddziaływań mioterapeutycznych. Wymagało to wcześniejszego ustalenia i opisania najczęściej występujących w grupie badanej zaburzeń PNR-ów, opracowania precyzyjnego sposobu sekwencyjnego ich badania oraz ustalenia korelacji i zależności między zaburzeniami odruchów oralnych a zaburzeniami karmienia. [...]

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

50
Carrie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carrie
Dostępny87 szt.

Debiutancka powieść Stephena Kinga ponownie zekranizowana! Film w kinach od 18 października 2013 roku! Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka – religijna fanatyczka–- za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło... dziewczyna jest telekinetką o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują. Carrie to debiut Kinga. 18 października na ekrany polskich kin wejdzie nowa ekranizacja powieści, w rolę głównej bohaterki wcieliła się Chloë Grace Moretz, natomiast jej matkę zagrała Julianne Moore. „Przerażająca powieść, której nie można odłożyć do ostatniej strony”. – „Chicago Tribune” „Mistrzowska historia, makabryczna jak diabli!” – „Publishers Weekly”

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

Wróć do góry