hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.10.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 26 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Historyjki z nalepkami. Wędrówki Misia Okruszka (Anna Wiśniewska), na drugim Disney. Kubuś i Przyjaciele. 12 opowiastek ze Stumilowego Lasu (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek i strażacy (Anna Wiśniewska) oraz Historyjki z nalepkami. Dzień przedszkolaka (Anna Wiśniewska).
1
Historyjki z nalepkami. Wędrówki Misia Okruszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Wędrówki Misia Okruszka
NiedostępnyBrak

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o zabawnych przygodach misia Okruszka. Do książeczki dołączono 62 kolorowe naklejki.

8,00 zł
4,96 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 3,04 zł

2
Disney. Kubuś i Przyjaciele. 12 opowiastek ze Stumilowego Lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. Kubuś i Przyjaciele. 12 opowiastek ze Stumilowego Lasu
Dostępny10 szt.

Mały chłopczyk o imieniu Krzyś miał pokój, w którym mieszkało mnóstwo niezwykłych zabawek. Najbardziej lubił pluszowe zwierzątka, a jego najwierniejszym przyjacielem był miś Kubuś. Każdego dnia na Krzysia, Kubusia i jego przyjaciół czekała nowa niezapomniana przygoda w pełnym fantazji Stumilowym Lesie. Tak zaczyna się ten uroczy zbiór z dwunastoma pięknie ilustrowanymi opowiadaniami. Spotkaj się z Puchatkiem, Krzysiem, Prosiaczkiem i innymi mieszkańcami Stumilowego Lasu i przeżyj niezwykłe przygody z najukochańszym ze wszystkich misiów!

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

3
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek i strażacy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek i strażacy
NiedostępnyBrak

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o strażakach i przygodach misia Okruszka. Do książeczki dołączono 75 kolorowych naklejek.

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

4
Historyjki z nalepkami. Dzień przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Dzień przedszkolaka
Dostępny4 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe, przeczytaj o zabawach przedszkolaków i naucz się rozpoznawać godziny na zegarze. Do książeczki dołączono 69 kolorowych naklejek.

8,00 zł
4,96 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 3,04 zł

5
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek i wielkie pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek i wielkie pojazdy
Dostępny2 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o przygodach misia Okruszka i wielkich pojazdach. Do książeczki dołączono 77 kolorowych naklejek.

8,00 zł
5,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,40 zł

6
Miasto gasnących świateł. Mgła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto gasnących świateł. Mgła
Dostępny5 szt.

Twoja przeszłość zawsze Cię dosięgnie Każdy je ma. Skrywają się głęboko w naszej pamięci, przysypane popiołem czasu, zepchnięte w nicość, spętane i uśpione. Demony przeszłości nigdy nas nie opuszczają. Co się stanie, gdy je obudzimy i wyjdą na powierzchnię? Czy pozwolimy im zawładnąć naszym życiem? Adam Aleksandrowicz, detektyw wrocławskiej policji, walczy ze swoimi demonami od lat. Teraz udało im się przedrzeć do realnego świata, a kolejne osoby giną mordowane według tego samego bestialskiego schematu. Czy duet Aleksandrowicz-Soyta rozwiąże kolejną zagadkę? Czy zdążą namierzyć psychopatę, zanim zaatakuje ponownie? Jaką rolę w tej układance pełni Konrad, właściciel nocnych klubów dla gejów? Niejednoznaczne postaci, zagęszczająca się fabuła i tajemnica, której poznanie może kosztować życie. Witajcie w świecie, gdzie dobro i zło nieustannie się przeplatają, a echa przeszłości zagłuszają teraźniejszość.

42,99 zł
26,22 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,77 zł

7
Historyjki z nalepkami. Piękne księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Piękne księżniczki
Dostępny18 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o przygodach pięknych księżniczek. Do książeczki dołączono 56 kolorowych naklejek.

8,00 zł
6,16 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 1,84 zł

8
Atlas mitologii świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas mitologii świata
Dostępny123 szt.

Mitologia była od zawsze niewyczerpanym źródłem inspiracji, jest także obecna w kulturze współczesnej – motywy, postacie i stworzenia z niej pochodzące pojawiają się w filmach, książkach, komiksach, grach komputerowych. Kto nie wie, jak wygląda pegaz albo kim jest Thor? Tak więc dzieci spotykają się z różnymi mitologiami na co dzień, nawet o tym nie wiedząc. Atlas mitologii pozwoli im poznać je dokładniej i dowiedzieć się o nich więcej. Książka przedstawia siedem mitologii z całego świata i ze wszystkich kontynentów – od greckiej, przez słowiańską, aż po japońską czy aztecką. Każdy rozdział poświęcony jest innej mitologii, a czytelnicy dowiedzą się z niego, jak według niej powstał świat i człowiek, jacy istnieli bogowie i czym się zajmowali, poznają najbardziej znane i najciekawsze opowieści mitologiczne i poczytają o najbardziej interesujących mitologicznych przedmiotach, wierzeniach i tym, co po mitologiach i jej wyznawcach nam zostało. Książka została przygotowana w dużym formacie, w twardej oprawie. Ogromnym atutem jest jej niezwykle dopracowana szata graficzna – każda mitologia zilustrowana została przez innego grafika, a ilustracje nawiązują do stylu graficznego wiążącego się z danym regionem. Atlas mitologii polecamy dzieciom od 9 lat. Zapraszamy do mitologicznej wędrówki!

58,95 zł
41,27 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,68 zł

9
Postępy malucha. Mamusiu, chcę siusiu! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępy malucha. Mamusiu, chcę siusiu!
Dostępny87 szt.

Przejście od korzystania z pieluchy do sygnalizowania przez dziecko potrzeby fizjologicznej jest dla rodziców stresującym momentem. Dziecko nie zawsze chce współpracować, a zajęte zabawą, po prostu zapomina zawiadomić rodziców. Czytanie dziecku tej pozytywnej książki pozwoli rodzicowi, oswoić malucha ze zmianą i nowym zachowaniem. Dziecko w wieku około dwóch lat jest już gotowe do panowania nad potrzebą fizjologiczną. Chodzi jedynie o to, by połączyło reakcję organizmu z koniecznością powiedzenia o tym opiekunowi. Trzeba pamiętać, że na początku mogą pojawić się trudności. Dziecko, jak każdy z nas, potrzebuje czasu, żeby wyrobić sobie nowy nawyk.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

10
Historyjki z nalepkami. Doktor Ptyś i dzikie zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Doktor Ptyś i dzikie zwierzęta
Dostępny1 szt.

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o chorych zwierzątkach. Do książeczki dołączono 78 kolorowych naklejek.

8,00 zł
5,92 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,08 zł

11
Nie ten mąż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ten mąż
Dostępny166 szt.

Najbardziej porywający i zaskakujący thriller psychologiczny, jaki przeczytasz w tym roku, znakomitej Kathryn Croft, autorki bestsellerowych Nie pozwól mu odejść i Powrotu! Abby i Rob właśnie przeprowadzili się do wymarzonego domu w Londynie, gotowi rozpocząć nowy rozdział w życiu. Jasne, Abby wciąż musi znaleźć tu nową pracę, ale póki co ma mnóstwo zajęć. Życie jest dobre. I wygląda na to, że będzie jeszcze lepsze, gdy Abby poznaje Siennę, swoją pierwszą prawdziwą londyńską przyjaciółkę, i jej czarującego męża Grega. Tyle że Greg jest nawet za bardzo czarujący Niewinna propozycja Sienny, by na jedną noc przyjaciółki zamieniły się rolami, prowadzi Abby do decyzji, których konsekwencje mogą zniszczyć jej idealny świat. Prawdziwe problemy zaczynają się jednak wtedy, gdy Greg znika. Przygniótł go ciężar tajemnicy? Czy właśnie zastawia na Abby pułapkę? A może coś jeszcze bardziej złowrogiego dzieje się poza zasięgiem wzroku? Stawka jest wysoka, a Abby musi zrobić wszystko, by chronić siebie.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

12
Biologia. Część 1. Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i odpowiedziami. Chemiczne podstawy życia. Komórka. Metabolizm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia. Część 1. Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i...
Dostępny127 szt.

„Biologia. Zbiór autorskich zadań maturalnych ze wskazówkami i odpowiedziami” to seria książek z zadaniami, które reprezentują różnorodne zagadnienia i wymagania z podstawy programowej. Zawarte w Zbiorze zadania zostały opracowane na podstawie wieloletniej pracy dydaktycznej, zgodnie z zaleceniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Konstrukcja i poziom tych zadań odpowiadają standardom egzaminacyjnym, każde z nich mogłoby pojawić się w arkuszu maturalnym, ponieważ z podobnymi zadaniami maturzyści spotykają się co roku na egzaminie. Dzięki ich rozwiązywaniu, zamieszczonym wskazówkom i przykładowym odpowiedziom nauczysz się w poprawny sposób formułować własne odpowiedzi. Zbiór zawiera zadania z informacjami źródłowymi, sprawdzające umiejętność planowania doświadczeń, interpretacji wyników i analizy statystycznej, wymagające logicznego myślenia i argumentacji oraz na wykazywanie zależności. W książce znajdują się liczne polecenia z czasownikiem operacyjnym „wyjaśnij”, „uzasadnij” i zadania typu „prawda/fałsz”, a także wskazówki do trudniejszych poleceń oraz proponowane odpowiedzi wraz z zasadami oceniania i uwagami. W pierwszej części Zbioru zawarte są zadania z zakresu chemicznych podstaw życia, komórki i metabolizmu, zebrane w dwa bloki: zadania powtórzeniowo-uzupełniające oraz przekrojowe zadania w formie wiązek tematycznych. Rozwiązywanie ich umożliwi sprawdzenie wiedzy i umiejętności przed maturą. Może również służyć jako ćwiczenie podczas przygotowywania się do sprawdzianów, czy Olimpiady Biologicznej, a także dla absolwentów, którzy chcą poprawiać wynik egzaminu. Książka ta stanowi jednocześnie uzupełnienie zagadnień, których często brakuje w podręcznikach szkolnych. Tomasz Koliński – biolog, autor zadań maturalnych, nauczyciel szkolny i akademicki, autor bloga BioEdukacja. Przygotował do egzaminu maturalnego wielu uczniów z bardzo dobrymi wynikami. Jego pasją i pracą jest dydaktyka biologii. Ukończył szkolenie dla autorów zadań maturalnych z biologii organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Prowadzi zajęcia dla studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest absolwentem biologii Uniwersytetu Gdańskiego oraz absolwentem Studium Medycyny Molekularnej w Warszawie. Był dwukrotnym stypendystą Ministra NiSW oraz laureatem krajowych eliminacji Olimpiady Biologicznej i finalistą Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

13
Karkonosze. Plastikowa mapa turystyczna, 1:25 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karkonosze. Plastikowa mapa turystyczna, 1:25 000
Dostępny87 szt.

Dwustronna plastikowa mapa turystyczna Karkonoszy zawiera wiele informacji przydatnych turystom pieszym i rowerzystom planujących górskie wycieczki, m.in. szlaki turystyczne wraz z czasem przejścia, ścieżki dydaktyczne, trasy rowerowe. Lokalizacja wyciągów narciarskich, nartostrad i tras zjazdowych stanowi niezbędną informację dla miłośników białego szaleństwa. Plany Karpacza (1:15 000) i Szklarskiej Poręby (1:17 000 ) wraz ze spisem ulic i aktualną bazą noclegową to kolejne atuty tej mapy. Szczegółowy rysunek skał i cieniowanie oddają bardzo plastycznie rzeźbę terenu tego pięknego regionu.

19,90 zł
13,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,97 zł

14
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek i pociągi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyjki z nalepkami. Miś Okruszek i pociągi
NiedostępnyBrak

Dzięki zabawie nalepkami dziecko chętniej podejmie naukę czytania! Zdania z tej książeczki należy uzupełnić nalepkami, tak by stworzyć teksty historyjek. Zbuduj zdania tekstowo-obrazkowe i przeczytaj o pociągach i przygodach misia Okruszka. Do książeczki dołączono 65 kolorowych naklejek.

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

15
Jedz jak Geniusz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedz jak Geniusz
Dostępny655 szt.

Jedz jak Geniusz Miej wpływ na swój mózg! Ucz się szybciej, zapamiętuj więcej, bądź bardziej kreatywny, odkryj związek pomiędzy tym co jesz, a umysłem i z każdym dniem bądź młodszy. Max Lugavere po latach badań, rozmów z najważniejszymi naukowcami i neurologami, odkrył ważne połączenie między dietą, stylem życia a działaniem mózgu. W swojej książce Jedz jak Geniusz przedstawia praktyczne sposoby na wyeliminowanie tzw. mgły mózgowej, optymalizację zdrowia i osiągnięcie szczytowej sprawności umysłowej. Znajdziesz w niej bezcenne spostrzeżenia na temat tego, jak usprawnić działanie swojego mózgu. A przede wszystkim co jeść żeby: - poprawić pamięć i jasność umysłu, - odmłodzić wiek swojego mózgu, - czuć się bardziej szczęśliwym, - zapamiętywać więcej i szybciej się uczyć.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

16
Mysia Dolina. Zaginiona księga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysia Dolina. Zaginiona księga
Dostępny205 szt.

Myszka MO jest młodą archiwistką. Spisuje losy Mysiej doliny. Jednocześnie Mo chce poznać historię swego poprzednika Hugo, który zniknął wraz z księgą opisującą jego losy. Księga oraz tajemnica zaklęcia milczenia, która spadła na MO, to zadanie, któremu musi sprostać. Wzruszająca, pełna magii opowieść o sile przyjaźni, wytrwałości i dążeniu do sprawiedliwości. Historia małej myszki, która odnajduje odwagę, by zmienić świat. Do niezwykłego świata Mysiej Doliny i jej mieszkańców zapraszają Agnieszka i Paulina – przyjaciółki, które od dziecka tworzą bajkowe postacie. Znają wszystkie tajemnice myszek, powstających w pracowni Pauliny. A jest ich całe mnóstwo – i tajemnic, i myszek – jak to w mysich rodzinach.

41,99 zł
30,23 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

17
Wielka Akademia. Elementarz 3-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Akademia. Elementarz 3-latka
Dostępny201 szt.

Prawie 100 stron zabawy i edukacji zarazem. Na każdej stronie znajduje się ilustracja i zadanie do wykonania. Polecenia poprzedzone są pytaniami motywującymi dziecko do znalezienia na ilustracji odpowiedzi, ćwiczenia ręki, opowiedzenia o tym, co widzi, użycia kredki określonego koloru, rysowania, uzupełnienia obrazka naklejką. Zadania i ćwiczenia dostosowane zostały do potrzeb poznawczych oraz możliwości dziecka. Nagradzaj swoje dziecko! Wśród naklejek na końcu książki znajdziesz nagrody ze złotym pucharem. Wspieraj każdy wysiłek i przyklejaj naklejkę-nagrodę przy wykonywanym zadaniu.

19,99 zł
15,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

18
Postępy malucha. Czas na sen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Postępy malucha. Czas na sen
Dostępny81 szt.

Wieczorne przygotowanie dziecka do snu bywa trudnym przedsięwzięciem. Dzieci chcą być aktywne i bawić się jak najdłużej. Z drugiej strony, zmęczenie całym dniem sprawia, że zarówno dzieci jak i rodzice mogą łatwo popadać w wieczorną frustrację i poirytowanie. Treść książki pozwala uporządkować wieczorne czynności i w przyjazny sposób nakłonić dziecko do współpracy przy sprawnym zasypianiu. Czytanie dziecku tej pozytywnej książki pozwoli rodzicowi, oswoić malucha z końcem dnia. Treść przekierowuje uwagę dziecka z poczucia straty (koniec zabawy, koniec dnia) na początek najmilszej pory dnia wspólnej bliskości z mamą i czas czytania bajek. Trzeba pamiętać, że na początku mogą pojawić się trudności. Dziecko, jak każdy z nas, potrzebuje czasu, żeby wyrobić sobie nowy nawyk.

14,99 zł
9,14 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,85 zł

19
Wrzeciono Boga. Kłosy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzeciono Boga. Kłosy
Dostępny1922 szt.

Jesień 1915 roku. W Europie szaleje wielka wojna, ale do Brzozowa – niewielkiej wioski na Górnym Śląsku – szczęśliwie docierają tylko jej odległe echa. Trzynastoletni Teofil Kłosek zakrada się do okien mieszkania kierownika pruskiej szkoły, stając się świadkiem sceny będącej początkiem serii dramatycznych wypadków. Ludzkie dramaty i tragiczne wybory, a w ich tle codzienne życie – szkolne perypetie, romantyczne zauroczenia, bolesne rozstania, pałacowe intrygi… I owiana grozą śląskich bajań zagadka kryminalna, która tasuje szeregi serdecznych przyjaciół i zaprzysięgłych wrogów. Na wszystkim kładzie się cień mrocznej tajemnicy sięgającej czasów powstania styczniowego. „Wrzeciono Boga” to przejmująca, wielowątkowa saga oparta na prawdziwych losach śląskiej rodziny. Fabuła pierwszego tomu Kłosy toczy się w czasach, kiedy w sercach Polaków odżywają narodowowyzwoleńcze idee. Kulturowo-społeczne uprzedzenia stają się zarzewiem międzypokoleniowego konfliktu, który rozbije rodzinę Kłosków i poruszy wiejską społeczność.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

20
Miluś i Emcia. Miluś idzie do przedszkola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miluś i Emcia. Miluś idzie do przedszkola
Dostępny11 szt.

Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym, co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubioną zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć. W przedszkolu to opowiadanie, w którym Miluś pierwszy raz idzie do przedszkola. Co go tam czeka? Jak sobie poradzi w nowej sytuacji? I wreszcie, czy następnego dnia będzie chciał ponownie spotkać się z rówieśnikami?

22,99 zł
14,02 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 8,97 zł

21
Pokoloruj święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokoloruj święta
Dostępny622 szt.

Seria „Pokoloruj” zachwyci wszystkie dzieci lubiące kolorowanki. Znajdują się tu zabawne obrazki do kolorowania, zebrane według ulubionych przez dzieci tematów. Oto tytuły książeczek: Dinozaury, Księżniczki, Obrazki, Historyjki, Rysunki, Pojazdy, Zwierzaki, W lesie, Na wsi, święta, Zabawy i śmieszne obrazki.

2,99 zł
2,36 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 0,63 zł

22
Miluś i Emcia. Miluś może się bać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Miluś i Emcia. Miluś może się bać
Dostępny8 szt.

Miluś to niezwykle ciekawski i radosny króliczek, który wkracza w świat relacji z rówieśnikami. Spotyka różne osobowości i uczy się, że każdy z nas jest inny i na każdą sprawę można patrzeć na wiele sposobów. Miluś zauważa też, że czasami ma na coś ochotę, a innego dnia woli zająć się czymś innym. Jak o tym opowiedzieć, żeby nie zrobić przykrości przyjaciołom? Jak poradzić sobie z tym co czuje, kiedy ktoś bawi się jego ulubiona zabawką? A co zrobić, gdy mama zajmuje się jego młodsza siostrą, a jemu właśnie potrzebna jest jej uwaga? Wszystkiego musi się nauczyć. Miluś może się bać to książka, w której Miluś styka się z lękiem. W trakcie swoich przygód nauczy się, że strach ma różne odcienie. Mogą to być lekkie obawy, można się bardzo czegoś przestraszyć lub bać się po prostu nieznanego. Na końcu jednak Miluś zauważa, że strach może być potrzebny. Zwłaszcza wtedy, gdy ostrzega i pomaga uniknąć rzeczy nieprzyjemnych. Należy go tylko lepiej poznać. Czasem warto posłuchać strachu, a czasem trzeba go oswoić.

22,99 zł
14,02 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 8,97 zł

23
Szlakiem wrocławskich krasnali + kolorowanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlakiem wrocławskich krasnali + kolorowanka
Dostępny22 szt.

Szlakiem wrocławskich krasnali, czyli jak ciekawie zwiedzić Wrocław plus kolorowanka Wrocławskie krasnale.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

24
Osiedle RZNiW - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiedle RZNiW
NiedostępnyBrak

Osiedle RZNiW Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso ? wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy. Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: ?Boję się. Chyba ktoś za mną idzie?. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej. Osiedle RZNiW to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce. Wybaczam ci Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści ?wybaczam ci?, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny. Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Ina stara się odnaleźć wiadomość, ta jednak znika bez śladu. Mąż zaś twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, ani co stało się z wiadomością. Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner?

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

25
Lego Ninjago. Garmadon kontra Lloyd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Ninjago. Garmadon kontra Lloyd
Dostępny10 szt.

Poznaj nowe przygody w świecie Lego Ninjago i przeczytaj fantastyczne opowiadanie! Zbuduj minifigurki Lloyda i Garmadona a potem baw się we własnym Ninjago City z wykorzystaniem rozkładanej planszy i scenki 3D. Stwórz własne zakończenie tej niezwykłej historii. Znakomity pomysł na prezent!

70,00 zł
55,30 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

26
Mikołaj Święty. Żywot, dzieła i cuda wielkiego biskupa z Miry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołaj Święty. Żywot, dzieła i cuda wielkiego biskupa z Miry
Dostępny53 szt.

Czy wierzysz w św. Mikołaja? Jeżeli myślisz przy tym o czerwono ubranym dużym krasnalu albo o starszym panu z białą brodą i z brzuszkiem oraz w czerwonej czapie, to znak, że zdecydowanie należy sięgnąć po tę publikację. Bo choć świąteczny zwyczaj dawania prezentów został już dziś przykryty grubą warstwą komercji, to jednak źródła tej pięknej tradycji sięgają III i IV wieku po Chrystusie, kiedy biskup Mikołaj z Miry dał jedno z najznamienitszych świadectw chrześcijańskiej miłości bliźniego oraz obrony wiary. Już on sam był wymodlonym prezentem dla swoich rodziców, którzy długo nie mogli doczekać się potomka. Okazał się dobrym, zdolnym i pobożnym synem. Został najpierw kapłanem, a później biskupem. Będąc niezłomnym stróżem wiary, wielokrotnie padał ofiarą prześladowań, ale nigdy nie zdradził Chrystusa. Pragnął Zbawiciela naśladować we wszystkim. Szczególnie wziął sobie do serca przypowieść o bogatym młodzieńcu, gdyż sam pochodził z zamożnej rodziny. Po śmierci rodziców rozdał więc odziedziczony spadek potrzebującym. Z tego przez wieki wyrosła piękna tradycja obdarowywania się prezentami. Kiedy Biskup z Miry zmarł 6 grudnia w połowie IV wieku, natychmiast rozwinął się kult jego osoby, gdyż odszedł do Pana w powszechnej opinii świętości. Dziś św. Mikołaj nadal jest jednym z najbardziej znanych świętych całego świata chrześcijańskiego, choć wielu zapomniało, kim naprawdę była ta wielka postać. Przypominają to w tej książce w barwny sposób Jolanta Sosnowska słowem, a mistrz fotografii Adam Bujak obrazem. Autorka odtwarza w literackiej opowieści historyczną postać św. Mikołaja z Miry, oświetlając jego niezwykłe życie, które do dziś pozostaje niedościgłym wzorem cnót. Adam Bujak, dokumentując fenomenalne dzieła sztuki przedstawiające świętego Biskupa, udowadnia natomiast, jak szeroko kult Mikołaja jest w Polsce, i nie tylko, obecny. Pokolenia artystów oddawały hołd temu człowiekowi, który w swej radykalnej miłości do Jezusa potrzeby innych zawsze stawiał ponad swoje. Paradoksalnym zatem jest, że blisko 1600 lat po śmierci św. Mikołaja symbolem niepohamowanej konsumpcji stała się jego karykatura. Tym bardziej trzeba więc sięgnąć po tę publikację, usiąść w spokojnym miejscu i zanurzyć się w żywocie niezwykłego świętego. I po tym, miejmy nadzieję, drogi Czytelniku, zapewne uwierzysz w Mikołaja – świętego, prawdziwego. Ta piękna, barwna, żywo napisana książka przeznaczona jest także dla młodszego odbiorcy.

79,00 zł
57,67 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,33 zł

27
Szlaczkopis W Tasmie 6mmx4mb Emotki Derform Kidea - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,10 zł
7,70 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,40 zł

28
Solista, czyli on, ona i jego żona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solista, czyli on, ona i jego żona
Dostępny669 szt.

To tylko skok w bok Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na młodych kochankach kończąc. Wszystko z czarującym uśmiechem na ustach. Zmiana następuje, gdy zaczyna flirt z kobietą przypadkowo poznaną w nocnym klubie. Nie wiedzą o sobie nic. Znają tylko swoje ciała i swoje imiona. Dokąd zaprowadzi ich żądza? Romans ubarwi życie Winiego czy zmieni je w koszmar? Autor bestsellerowego Pokolenia Ikea pokazuje, jak potrafią zdradzać mężczyźni w mieście pełnym czarnego humoru, seksu i przemocy.

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

29
Lego City. Policjant kontra rabuś - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego City. Policjant kontra rabuś
Ameet
Dostępny24 szt.

Zestaw z dwiema książkami, rozkładaną scenką 3D i klockami LEGO(R) do kreatywnej zabawyfascynująca zabawa w świecie LEGO(R) Cityatrakcyjny dodatek - dwustronna przestrzenna scenka 3Ddwie fantastyczne minifigurki policjanta i rabusiawykorzystanie książki w zabawie rozwija kreatywność dzieckadoskonały pomysł na prezent

70,00 zł
55,30 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

30
Piramidy dni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidy dni
Dostępny195 szt.

Nagrodzony zbiór opowiadań doskonałej litewskiej nowelistki Dainy Opolskaitė. Przyrodnie siostry nawiązują relację po latach, chłopak próbuje odnaleźć się w roli ojca, dziewczynka przeżywa swoją pierwszą miłość, kobieta cierpi po stracie ukochanego – takich ludzi spotykamy na co dzień. Opolskaitė wybiera te osoby z tłumu, aby przyjrzeć się ich losom i o nich opowiedzieć. Stawia pytanie, czy jesteśmy odpowiedzialni za wszystko, co spotyka nas w życiu. Historie, które przypominają, że życie składa się czasem z samych zerwanych połączeń telefonicznych. Daina Opolskaitė – urodziła się w 1979 roku w Wyłkowyszkach. Absolwentka filologii litewskiej na Wileńskim Uniwersytecie Pedagogicznym; pisarka, nowelistka, eseistka, recenzentka. Debiutowała w 2000 roku zbiorem nowel pt. Drožlės. W latach 2015–2018 wydała trzy powieści dla młodzieży, stając się uznaną autorką w tej dziedzinie. Laureatka Europejskiej Nagrody Literackiej za zbiór nowel Piramidy dni (2019) oraz najważniejszych litewskich nagród w dziedzinie nowelistyki: Antanasa Vaičiulaitisa i Jurgisa Kunčinasa. Pracuje w czasopiśmie literackim „Literatūra ir menas”. Kamil Pecela – poeta, literaturoznawca, tłumacz. Laureat III Nagrody im. Juliusza Bardacha za dysertację doktorską i nagrody honorowej Instytutu Kultury Litwy (Lietuvos kultūros institutas) za działalność przekładową. Członek Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury oraz Stowarzyszenia Naukowców Polaków Litwy. Przekładał między innymi książki Tomasa Venclovy, Leonidasa Donskisa, Ričardasa Gavelisa, Kristiny Sabaliauskaitė i Dalii Grinkevičiūtė. Jarosław Czechowicz, blog „Krytycznym okiem”: „Daina Opolskaitė wnikliwie portretuje swoich bohaterów w relacjach z najbliższymi. To opowiadania pełne półcieni, niejasności, charakteryzujące się napięciami wynikającymi z tego, co niejednoznaczne. Matki, córki, ojcowie, synowie – litewska pisarka znakomicie pokazuje, że wciąż nie napisano o nich wszystkiego. To książka o tym, że w bliskości z drugim człowiekiem rzadko jesteśmy bliscy sami sobie. Literacki dowód na to, że niepokój można opowiedzieć trzynaście razy i za każdym razem inaczej.”

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

31
Wiem lepiej. Wielkie miasta. Mini gra quizowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem lepiej. Wielkie miasta. Mini gra quizowa
Rebel, od 16 lat
Dostępny8 szt.

Mini gra quizowa i rozszerzenie do „Wiem lepiej” w jednym! Niedaleko którego miasta znajduje się lotnisko Malpensa? Gdzie można podziwiać świątynię Hagia Sophia? Jak się nazywa charakterystyczna, designerska dzielnica Sztokholmu? Rzuć znajomym wyzwanie dotyczące wiedzy o metropoliach i zabłyśnij ich znajomością, dzięki specjalnej mini grze z serii Wiem lepiej! „Wiem lepiej: Wielkie miasta” to 60 pytań, które zabiorą Was w podróż po całym świecie (a na pewno po najważniejszych miastach). Możecie odpowiadać na pytania tylko z tej kategorii, ale też wykorzystać zestaw jako dodatek do taktycznej gry quizowej Wiem lepiej. W pudełku znajdziesz płytkę kategorii, którą możesz dołączyć do puli podstawowych lub zastąpić nią jedną z nich. Na czym to polega? • Płytkę kategorii umieszcza się w zasięgu wszystkich graczy. • W swojej turze gracz na głos odczytuje dla siebie pytanie z karty. • Jeśli któryś z przeciwników zna odpowiedź na odczytane pytanie, zabiera płytkę kategorii, krzycząc „Wiem lepiej!”. Musi to zrobić, zanim padnie odpowiedź. Następnie uczestnik rozgrywający swoją turę odpowiada na pytanie i w tajemnicy sprawdza poprawność odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa, odpowiada gracz z płytką kategorii. • Rozgrywkę kontynuuje się do momentu, gdy któryś z graczy zdobędzie 5 płytek kategorii. Zawartość pudełka: • 60 kart • płytka kategorii

30,00 zł
26,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,60 zł

32
Z polskim w świat. Część 2. Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego. Wydanie drugie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z polskim w świat. Część 2. Podręcznik do nauki języka polskiego jako ...
Dostępny87 szt.

„Po sukcesie pierwszej części podręcznika Z polskim w świat czytelnik otrzymuje oczekiwaną i jakże potrzebną część drugą. Koncepcyjnie i metodycznie przemyślane dzieło Autorek związanych z Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS jest dopełnieniem i twórczą kontynuacją części pierwszej. Przejrzysta struktura jednostek lekcyjnych, zrównoważenie treści gramatycznych i leksykalnych oraz klucz z rozwiązaniami gwarantują wsparcie zarówno uczącym się, jak i nauczycielom. Znajdą tu ciekawe teksty na aktualne tematy, bogate w treści kulturowe i przydatne w różnych sytuacjach społecznych. Zagadnienia gramatyczne są przystępnie wyjaśnione. Rozwijaniu kompetencji językowej służą różnorodne ćwiczenia z zakresu sprawności receptywnych i produktywnych. [...] Pomysł z nadaniem częściom tytułów zgodnych z głównymi sprawnościami i podsystemami, oraz ponumerowanie ich, jest bardzo dobry. Pozwala on na jasne określenie głównych celów nauczania, ponadto ułatwia planowanie lekcji. Bardzo dobrze przygotowane i przemyślane są ćwiczenia gramatyczne, ćwiczenia z tekstem. Po ich poziomie i różnorodności widać kompetencje i doświadczenie Autorek”. – Z recenzji dr hab. Edyty Pałuszyńskiej, prof. UŁ

98,70 zł
77,97 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,73 zł

33
Nieznajomi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieznajomi
Dostępny31 szt.

Dwoje młodych ludzi poszukujących lepszego życia. Jedna noc i jedno kłamstwo, które zmieni ich na zawsze Dla Tomka, chłopaka pochodzącego z patologicznej rodziny, każdy dzień jest walką. Walczy o siebie, swoje zdrowie i przyszłość, której nie będą zatruwać traumy z dzieciństwa. Przyzwyczajony do tego, że może liczyć jedynie na siebie, dorabia wieczorami jako barman w jednym z warszawskich klubów. Właśnie tam poznaje Julię, która wydaje mu się tak piękna i niedostępna jak jego marzenia o szczęśliwym życiu. Gdy pewnej nocy dziewczyna wypija za dużo, Tomek postanawia odwieźć ją do domu, zakładając, że nie spotkają się nigdy więcej. Nie spodziewa się jednak, że wkrótce ich drogi znów się przetną – tym razem nad polskim morzem – a zaskakująca nić porozumienia między nimi przerodzi się w znacznie silniejsze uczucie… Jak bardzo destrukcyjne mogą się okazać demony przeszłości, zraniona duma i pozornie niewinne kłamstwa? Jedno jest pewne: aby pójść do przodu, najpierw trzeba wygrać walkę o siebie.

37,99 zł
27,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

34
Escape Books. Wyspa skarbów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Books. Wyspa skarbów
Dostępny111 szt.

Mark i Fatima jadą do swojej cioci i dowiadują się przez przypadek o wyspie piratów, na której kapitan Różowobrody zgromadził swoje skarby. Pragną odnaleźć to miejsce. Wyruszają więc w podróż łodzią i trafiają na papugę Pana Rogera należącą kiedyś do Różowobrodego. Papuga pomaga im, wskazując miejsca ukrycia kolejnych stron z pamiętnika pirata. Pamiętnik jest potrzebny, aby rozwiązać wszystkie zadania i bezpiecznie powrócić do brzegu. Historia przeplatana jest ponad dwudziestoma zadaniami, które należy rozwiązać razem z bohaterami. Chcąc poznać kolejne losy Marka i Fatimy w podróży po skarb Różowobrodego, czytelnik zmierzy się z liczeniem, porównywaniem, odnajdywaniem ścieżki w labiryncie, odczytywaniem znaków itp.

23,00 zł
18,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,60 zł

35
Kartka Dziękuję TS73 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Dziękuję TS73
Trend
Dostępny22 szt.

Kartki z podziękowaniami Podziękowania na kartce do dobry sposób na przekazanie komuś wyrazów wdzięczności min za okazaną pomoc lub wsparcie. Kartki z podziękowaniami są sprawą bardzo indywidualną. Kartki z podziękowaniami przeważnie posiadają wizerunek wiązanki kwiatów - uniwersalnego symbolu przyjaźni. Kartka Podziękowanie Dziękuje  Kartka z kolorowym nadrukiem wewnątrz  o wymiarze 12 x 16,5 cm w zestawie z kopertą  wewnątrz napis Dziękuję

7,10 zł
6,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,71 zł

36
Bayala. SLH42523. Magiczny weterynarz - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH42523. Magiczny weterynarz
Schleich
Dostępny1 szt.

Nowy Magical Vet Blossom od Schleich Bayala to miejsce idealne dla wszystkich chorych zwierzątek. Wróżka Sera jest najlepszym weterynarzem w Bayala i może pomóc każdemu. Sera jest dobrze wyposażona w czepek pielęgniarski, stetoskop i inne przydatne rzeczy. Jej mały asystent, uroczy źrebak Pegasus, jest zawsze przy niej i pilnie pomaga, gdzie tylko może.

180,50 zł
166,06 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,44 zł

37
Cytadela - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cytadela
Rebel, od 10 lat
Dostępny41 szt.

Zbuduj miasto godne króla! Królestwo poszukuje Nadwornego Budowniczego, a Ty jesteś jedną z osób walczących o to prestiżowe stanowisko. Nakłoń do pracy wpływowe postacie i korzystaj z ich specjalnych zdolności, aby przechytrzyć rywali. Stwórz najbardziej imponujące miasto, zdobądź uznanie monarchy i ciesz się upragnionym tytułem Nadwornego Budowniczego! Cytadela to nowa edycja strategicznej gry opartej o wymianę kart, w której co rundę korzystamy z pomocy i zdolności innych postaci. Każdy mieszkaniec miasta zapewni nam zupełnie inny efekt, a my będziemy musieli umiejętnie lawirować między pozyskiwaniem korzyści dla siebie a utrudnianiem rozgrywki przeciwnikom. Na czym to polega? Rozgrywka w Cytadelę składa się z serii rund. Każda runda rozpoczyna się od fazy wyboru, podczas której gracze przekazują sobie karty postaci i wybierają po 1 na daną rundę. Wszystkie karty postaci mają specjalne zdolności, które pozwalają na przykład na kradzież monet czy zburzenie dzielnicy innego gracza. Po fazie wyboru następuje faza tur graczy, podczas której gracze pobierają zasoby i budują nowe dzielnice w swoich miastach. W ten sposób rozgrywka toczy się tak długo, aż jeden z uczestników wybuduje w swoim mieście 7. dzielnicę. Zawartość opakowania: • 27 kart postaci • 84 karty dzielnic • 27 pomocniczych kart postaci • 5 kart znaczników zdolności • 8 kart pomocy • plastikowa korona • 22 plastikowe monety

99,95 zł
87,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,99 zł

38
Wiem lepiej. Wynalazki i odkrycia - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem lepiej. Wynalazki i odkrycia
Rebel, od 16 lat
Dostępny9 szt.

Mini gra quizowa i rozszerzenie do „Wiem lepiej” w jednym! Który Amerykanin zapisał się w historii jako wynalazca linii montażowej? Kim był Ferdinand von Zeppelin? Co oznaczają symbole i liczby, które możemy znaleźć na żarówkach? Rzuć znajomym wyzwanie dotyczące wiedzy o nauce i zabłyśnij jej znajomością, dzięki specjalnej mini grze z serii „Wiem lepiej”! „Wiem lepiej. Wynalazki i odkrycia” to 60 pytań, które sprawdzą Waszą wiedzę o najważniejszych postaciach i zdobyczach świata nauki. Możecie odpowiadać na pytania tylko z tej kategorii, ale też wykorzystać zestaw jako dodatek do taktycznej gry quizowej „Wiem lepiej”. W pudełku znajdziesz płytkę kategorii, którą możesz dołączyć do puli podstawowych lub zastąpić nią jedną z nich. Na czym to polega? Płytkę kategorii umieszcza się w zasięgu wszystkich graczy. W swojej turze gracz na głos odczytuje dla siebie pytanie z karty. Jeśli któryś z przeciwników zna odpowiedź na odczytane pytanie, zabiera płytkę kategorii, krzycząc „Wiem lepiej!”. Musi to zrobić, zanim padnie odpowiedź. Następnie gracz rozgrywający swoją turę odpowiada na pytanie i w tajemnicy sprawdza poprawność odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest nieprawidłowa, odpowiada gracz z płytką kategorii. Rozgrywkę kontynuuje się do momentu, gdy któryś z graczy zdobędzie 5 płytek kategorii. Zawartość pudełka: • 60 kart, • płytka kategorii. Wymiary opakowania: 7.0 x 7.0 x 3.0 cm

29,95 zł
26,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

39
Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autyzm. Przyczyny, symptomy, terapia
Dostępny116 szt.

Publikacja jest adresowana przede wszystkim do rodziców małych dzieci, niepokojących się o ich rozwój, oraz osób, które już znają diagnozę i chciałyby w związku z tym dowiedzieć się więcej o autyzmie. Jej lektura może okazać się przydatna także osobom, które z racji swoich studiów czy pracy zawodowej interesują się autyzmem. Wydanie zaktualizowane zostało znacznie zmienione w stosunku do pierwszej wersji książki, opublikowanej w 2010 roku. W nauce, zwłaszcza w odniesieniu do tak intensywnie eksplorowanych zagadnień jak autyzm, dekada to ogrom czasu. Rozwinęły się nowe kierunki badań, opublikowano dziesiątki artykułów, powstały nowe koncepcje.

31,00 zł
24,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,51 zł

40
Escape Books. Klątwa Faraona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Escape Books. Klątwa Faraona
Dostępny81 szt.

Mark i Fatima jadą z profesorem Piramidowskim do Egiptu. W czasie, gdy on prowadzi wykopaliska i szuka grobowca Tutenchamona, dzieci znajdują tajemne przejście, które prowadzi je wprost do spotkanie z mumią. Mumia ożywa i podpowiada dzieciom jak mogą się wydostać z piramidy. Stawia jednocześni przed nimi kolejne zadania.Historia przeplatana jest ponad dwudziestoma zadaniami, które należy rozwiązać razem z bohaterami. Chcąc poznać kolejne losy Marka i Fatimy w labiryncie piramidy, czytelnik zmierzy się z liczeniem, porównywaniem, odnajdywaniem ścieżki w labiryncie, odczytywanie znaków itp.

23,00 zł
18,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,60 zł

41
Rozważny przedszkolak. Część 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważny przedszkolak. Część 1. Audiobook
Katarzyna Halik, Bliżej przedszkola
Dostępny15 szt.

Rozważny przedszkolak to zbiór 12 opowiadań opisujących niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się wydarzyć poza domem. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas. Publikacja wchodzi w skład serii „Słuchowiska dla przedszkolaków”. Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię. Bohaterowie opowiadań (zwierzątka, roboty, śnieżynki, syrenki i inni?) poznają zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w opisanych sytuacjach. Słuchając albumu, dzieci dowiadują się, jak właściwie postępować: gdy zobaczą potrzebujące pomocy zwierzę; gdy zgubią się w sklepie; w kontaktach z ogniem; podczas udzielania pierwszej pomocy; wobec obcych psów; podczas podróżowania środkami transportu; podczas przechodzenia przez ulicę. Dowiedzą się również, że nigdy nie należy oddalać się od dorosłych bez ich wiedzy; zawsze należy pływać tylko w miejscach do tego wyznaczonych; nie należy oddalać się z nieznajomymi; a zimą nie należy zjeżdżać na sankach w miejscach niedozwolonych oraz wchodzić na zamarznięte jezioro.

25,90 zł
18,91 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,99 zł

42
Na wzgórzu rozpaczy - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wzgórzu rozpaczy
Dostępny13 szt.

,,Na wzgórzu rozpaczy" - taki tytuł nosi najnowszy singiel Marka Dyjaka, będący jednocześnie zapowiedzią nowej płyty artysty pod tym samym tytułem, która będzie ostatnią w jego karierze. Słowa ,,Na wzgórzu rozpaczy" napisał Jan Kondrak, muzykę skomponował Marek Tarnowski. Markowi Dyjakowi towarzyszy zespół w składzie: Marek Tarnowski - programowanie, instrumenty klawiszowe, akordeon; Sławomir ,,Guadky" Gładyszewski - gitara; Paweł Niewiadomski - puzon; Jerzy Małek - trąbka. Sebastian Frankiewicz, perkusja i Michał Jaros, kontrabas. Teledysk został wyreżyserowany przez Krzysztofa Garbaczewskiego. ,,Cieszę się, że mogłem wesprzeć Marka Dyjaka w jego pracy artystycznej. Pandemia i ograniczenie możliwości koncertowania oznaczało dla niego i współpracujących z nim muzyków bardzo trudny czas, zerowe dochody. Dlatego, z prawdziwą przyjemnością wsparliśmy, jako Tenczyńska Okovita projekt jego ostatniej płyty. Od razu uprzedzam komentarze - Marek Dyjak nie pije alkoholu. Ale nie oznacza to, że marka alkoholu nie może wesprzeć jego pracy artystycznej." - powiedział Janusz Palikot. ,,Janusz pomógł mi zamknąć projekt artystyczny, nad którym pracowałem od jakiegoś czasu. To będzie moja ostatni płyta w karierze i cieszę się, że była okazja do współpracy z ekipą Tenczyńskiej Okovity. Nadal będę koncertował o miłości, dopóki wystarczy mi tchu, bo przecież tylko o miłość całe życie mi chodzi. Będę brał udział w różnych projektach muzycznych i filmowych. Jako trzeźwy alkoholik wiem, że alkohol może być problemem, ale wszystko zależy od osoby używającej go w swoim życiu. Alkohol jest dla ludzi silnych i mądrych. Moja przygoda z alkoholem jest jednak definitywnie zakończona." Marek Dyjak Premiera płyty ma miejsce 26 października - w dniu urodzin serdecznego przyjaciela Artysty - Janusza Palikota. Tracklista: Na wzgórzu rozpaczy Nocnoautobusowa Mistrz i Małgorzata 2021 List do nieznanego poety Czarodziejska Góra Dwadzieścia do dziesiątej 2021 List a właściwie dwa Szofer Kołysanka dla Olgi 2021 Dublet

51,90 zł
38,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,97 zł

43
O możliwym końcu kultury. Apokaliptyka Rene Girarda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O możliwym końcu kultury. Apokaliptyka Rene Girarda
Dostępny7 szt.

Książka Andrzeja Gielarowskiego jest ważnym głosem w dyskusji nad dziełem Girarda, i to nie tylko w odniesieniu do opracowań polskich. Podstawowa jej teza, mówiąca o tym, że jego myśl „zawsze miała charakter apokaliptyczny”, znajduje swoje pełne uzasadnienie w przedstawionej monografii. Autor nie tylko kompetentnie i rzetelnie prezentuje szczegółowe zagadnienia teorii mimetycznej, ale także umieszcza je kolejno w perspektywie apokaliptycznej i eschatologicznej, co wymagało umiejętnego syntetyzowania wątków, wpisywania pojęć i koncepcji w tkankę współczesnej nam rzeczywistości, a przede wszystkim całościowego spojrzenia na miejsce antropologii mimetycznej (czy też wręcz antropofanii) w konkretyzującym się kryzysie „czasów końca”. Warto podkreślić, że monografia Andrzeja Gielarowskiego O możliwym końcu kultury. Apokaliptyka René Girarda jest jedną z niewielu jak do tej pory prac powstałych na gruncie polskim, które przesuwają badania teorii mimetycznej z obszaru deskryptywnego porządkowania w obszar wysokiej jakości refleksji o charakterze krytycznym.” – dr hab. Maria Korusiewicz, prof. ATH (Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej) Przedstawione przez Andrzeja Gielarowskiego opracowanie myśli Girarda jest oryginalne, mimo że autor idzie ściśle po drogach wyznaczonych przez tego frankoamerykańskiego myśliciela. Gielarowski trafnie uchwycił i zwarcie przedstawił podstawowe nurty teorii mimetycznej, interpretując ją jako teorię o charakterze apokaliptycznym, widząc kluczowy problem kultur w ich relacji do kwestii niewinności ofiar. W czasach dotkniętych pandemią i nasileniem konfliktów społecznych praca taka jest więc bardzo aktualna, zwłaszcza w Polsce opanowanej potężną rywalizacją mimetyczną i to na wielu płaszczyznach. Lektura tej pracy mogłaby pogłębić refleksje redukujące się coraz częściej do „logiki nagłówków” opanowanych przez mentalność skandalu. Do książki mogliby sięgnąć nie tylko publicyści i krytycy kultury medialnej, lecz także ludzie Kościoła, uwikłani w sidłach założonych przez mentalność kultury skandalu, mający trudności w odnalezieniu właściwego stosunku do ofiar. Książka może się też stać źródłem inspiracji dla polskiej teologii systematycznej borykającej się z problemem ofiarniczej czy nieofiarniczej wizji Boga. „Czy ta książką ożywi dyskursy filozoficzne? Ponieważ autor idzie po drogach wyznaczonych przez Girarda, i to nie tylko w kwestiach treściowych, lecz także metodologicznych, ukazując swoje zafascynowanie tym myślicielem, musi się wiec on liczyć, że dotknie go taka sama krytyka. Po co więc ta książka? Gielarowski daje sam odpowiedź na takie pytanie: „Dzięki przyjęciu apokalipsy taką jaką ona jest, można się otworzyć na nadzieję i uniknąć rozpaczy, w której grzęźnie nowoczesność odrzucająca prawdę” – prof. dr Józef Niewiadomski Theologische Fakultät Innsbruck)

56,00 zł
39,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,80 zł

44
Dekoracja na tort z flagietkami, Sto lat - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja na tort z flagietkami, Sto lat
Godan
Dostępny16 szt.

Dekoracja na tort z flagietkami tworzącymi napis Sto lat • Wymiary: ok. 20 cm • Kolor: wielokolorowy • W opakowaniu: 1 komplet • Wzór: napis Sto lat • Producent: Godan S.A.

8,90 zł
8,46 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,44 zł

45
Gruby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gruby
Dostępny1 szt.

Powieść z wątkami autobiograficznymi. Tytułowy bohater powraca wraz z rodzicami z Syberii. Przeżył tam koszmar zesłania, mrozu i głodu. Czy potrafi przystosować się do warunków po powrocie.

21,50 zł
15,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,02 zł

46
Zaginione miasta, prastare grobowce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginione miasta, prastare grobowce
Dostępny40 szt.

Od Człowieka Lodu przez terakotowych wojowników odprowadzających chińskiego cesarza w zaświaty po wrak Titanica to pasjonująca i pełna przygód opowieść o odkryciach, które zmieniły świat! Tajemnicze miasta pośrodku nieprzebytej dżungli, mieniące się złotem grobowce i dobrze zachowane szkielety naszych przodków ślady, z których możemy wyczytać dzieje ludzkości. Ale praca archeologa to więcej niż odkrycia rodem z filmów o Indianie Jonesie. Poprzedzają je lata żmudnych przygotowań, zdobywania informacji, zgód i funduszy niezbędnych, by nie tylko odnaleźć skarby dawnych cywilizacji, lecz przede wszystkim zrozumieć, kim byli, co czuli i jak myśleli ludzie, którzy je tworzyli. Wybuchowe połączenie wiedzy historycznej i najlepszych powieści przygodowych! Sto wypraw i olśniewających znalezisk, sześć kontynentów i ponad trzy miliony lat historii. A wszystko to opowiedziane na podstawie relacji odkrywców i naukowców, którzy w drodze do celu łamali tajne kody, ścigali się z szabrownikami, prowadzili skomplikowane gry dyplomatyczne, zakochiwali się, błądzili, ściągali na siebie starożytne klątwy i nigdy się nie poddawali.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

47
Województwo małopolskie. Podróżownik, 1:250 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Województwo małopolskie. Podróżownik, 1:250 000
Dostępny39 szt.

„Podróżownik” to seria map łączących aktualne informacje drogowe w skali 1 : 250 000 z informacjami o ciekawych miejscach, w tym obiektach zaliczanych do najcenniejszych dóbr kultury i natury. Mapa jest więc przeznaczona nie tylko dla kierowców, ale i dla turystów, którzy lubią odkrywać nowe miejsca. Jest idealnym narzędziem do planowania swoich eskapad na terenie małopolskiego. Prawdziwe bogactwo Małopolski to góry. Niektóre miejsca są odwiedzane tłumnie np. przez miłośników białego szaleństwa, amatorów wspinaczki, jazdy konnej, kajakarstwa, a nawet szybownictwa i lotów balonowych. W innych można odpocząć od miejskiego zgiełku. Tu powstał pierwszy narodowy styl w architekturze, a w wielu wsiach przetrwał żywy folklor, który jak magnes działa na turystów. Natomiast bogata spuścizna wielu pokoleń konkuruje z pyszniącą się naturą szczególnie w stolicy regionu. Kraków jako miasto królewskie wyznaczył kierunek w polskiej polityce, gospodarce i kulturze. Na terenie funkcjonuje aż 6 parków narodowych: Babiogórski, Gorczański, Magurski, Ojcowski, Pieniński oraz, zaliczany do największych w Polsce, chroniący jedyny w kraju fragment gór o krajobrazie alpejskim, Tatrzański Park Narodowy. Opisy tych wszystkich miejsc znajdują się na odwrocie tej bogatej mapy.

19,90 zł
13,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,97 zł

48
Rozważny przedszkolak. Część 2. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważny przedszkolak. Część 2. Audiobook
Anna Bomba, Bliżej przedszkola
NiedostępnyBrak

Rozważny przedszkolak to zbiór 12 opowiadań opisujących niebezpieczne sytuacje, jakie mogą się wydarzyć w domu. Utwory są przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów młodszych klas. Publikacja wchodzi w skład serii „Słuchowiska dla przedszkolaków”. Słuchowiska kształtują dziecięcą wyobraźnię oraz pozytywnie wpływają na koncentrację. Wymagają od małych słuchaczy skupienia uwagi, przez co doskonalą percepcję słuchową, a także wyciszają i uspokajają. Opowiadania rozwijają również kompetencje emocjonalne, społeczne i kulturowe dzieci, a także wzbogacają ich słownictwo. Słuchając audiobooków i śledząc kolejność następujących po sobie zdarzeń, przedszkolaki wczuwają się w sytuacje bohaterów i ćwiczą empatię. Bohaterowie opowiadań poznają zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować w opisanych sytuacjach. Słuchając albumu, dzieci dowiedzą się, że nigdy nie należy: otwierać drzwi, gdy jest się samemu w domu; bawić się ogniem; wkładać do ust klocków i innych drobnych przedmiotów; wspinać się na meble; spożywać produktów do tego nieprzeznaczonych. Zapamiętają również, że należy zachować szczególną ostrożność: w kontakcie z prądem i kuchenką gazową; pod prysznicem; na balkonie; podczas posługiwania się ostrymi przedmiotami; w kontakcie z nieznanymi roślinami lub lekami (nawet jeśli wyglądają jak słodycze).

25,90 zł
18,91 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,99 zł

49
Eldrador Creatures. SLH70146. Lodowy Gigant - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eldrador Creatures. SLH70146. Lodowy Gigant
Schleich
Dostępny4 szt.

Lodowy Gigant z Schleich Eldrador Creatures pochodzi z najbardziej lodowatego oceanu w Eldradorze i używa zardzewiałej kotwicy, która stała się częścią jego ciała, jako broni. Na plecach ma starożytny miecz, który może trzymać w ustach dzięki ruchomej szczęce. Ciało Lodowego Giganta można w pełni obracać, a jego ramiona są bardzo silne i ruchome! Wymiary: 23.7 x 8.5 x 14.4 cm

88,99 zł
81,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,12 zł

50
Pierwsze życie Marka Kondrata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze życie Marka Kondrata
Dostępny1445 szt.

Jacek Wakar, autor bestsellerowej książki o Januszu Gajosie Przyczajony geniusz, rozmawia z kolegami aktorami i reżyserami o Marku Kondracie. Rozmowy skrzą się od anegdot z planów filmowych i teatralnych garderób. „Bardzo żałuję jego decyzji o rezygnacji z aktorstwa, ale chyba potrafię go zrozumieć. Gadaliśmy kiedyś, i Marek, smutny, mówi do mnie: »Andrzej, ja tak bardzo marzę, żeby jakiś reżyser mnie zrugał. Tymczasem przychodzę na plan i wszyscy mnie tylko poklepują po ramieniu. Powtarzają, że wspaniale, właśnie o to chodziło. Gdyby powiedział, że do dupy, fatalnie, jeszcze bym z siebie coś wykrzesał, a tak?«.” – Andrzej Grabowski „Marek jest gejzerem żartów na planie. Zwierzał się, że u Krzysztofa Kieślowskiego przy filmie Bez końca nie mógł wytrzymać, bo wszystko było tak strasznie na serio. Marek ma uczulenie na – jak sam mówi – »powagę i namaszczenie«, podczas realizacji filmu. Takie myślenie nas łączy, ponieważ uważam, że kręcenie filmów w porównaniu z innymi poważnymi zawodami jak lekarz czy nauczyciel jest niepoważne.” – Juliusz Machulski „Jest świetny w każdym calu. Świetny jako człowiek, kompan, jako dusza, jako aktor.” – Janusz Majewski „Marek ma coś takiego w sobie, co chciałoby się mieć w domu.” – Kazimierz Kutz „Marek jest dla polskiego kina, polskiego teatru, ale też w ogóle dla polskiej kultury postacią szczególną.” – Daniel Olbrychski „Udało mu się spełnić sen o niezależności. To jest sen bardzo wielu aktorów, ale zwykle nie przechodzi w realność.” – Olaf Lubaszenko „Chyba znudził się aktorstwem, widząc, że w Polsce już niczego więcej nie może osiągnąć. Teraz po prostu chce sobie pożyć.” – Renata Dancewicz

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

Wróć do góry