hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.10.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 30 października 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Historia bez cenzury. Tom 5. I straszno, i śmieszno - PRL (Wojciech Drewniak), na drugim Zagadki logiczne do utraty tchu. Łamigłówki mądrej główki (Tamara Michałowska). Kolejny produkt to Farba akrylowa 75ml złoto metalik HAPPY COLOR (GDD) oraz Zacisze (Tomasz Krzywik).
1
Historia bez cenzury. Tom 5. I straszno, i śmieszno - PRL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia bez cenzury. Tom 5. I straszno, i śmieszno - PRL
Dostępny1970 szt.

Ostrzeżenie! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. „Historia bez Cenzury” powraca! Jeśli myślicie, że rozładowana bateria w smartfonie to problem, przeczytajcie, jak hardcore'owo mieli Wasi rodzice! Komuniści mówili im, co mają robić i myśleć. Co więc robili? No właśnie, i tak nie było nic do roboty. Na wakacje nie wyjedziesz, jeśli tata nie wylosował talonu, by móc kupić malucha. W domu nuda - dwa kanały w telewizji i na każdym kłamią. Czasem bajka - o misiach, zającach, Rumcajsach, no błagam! Na ulicach agenci SB i milicja z pałami. Kolejki po wszystko, a w sklepach pusto. To o co chodzi?! Czemu tak wiele osób wspomina Polskę Ludową z łezką w oku?! Przeczytaj, to zrozumiesz.

46,99 zł
31,48 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 15,51 zł

2
Zagadki logiczne do utraty tchu. Łamigłówki mądrej główki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki logiczne do utraty tchu. Łamigłówki mądrej główki
Dostępny8 szt.

Lubisz zagadki logiczne? Lubisz bawić się cyframi i liczbami? Tutaj znajdziesz mnóstwo ciekawych łamigłówek i zadań logicznych! Weź do ręki ołówek oraz kredki i zaproś do zabawy szare komórki. Szybko przekonasz się, że myślenie może być przygodą - pasjonującą i kształcącą. Baw się dobrze! W książce znajdziesz 66 zadań rozwijających: logiczne myślenie, spostrzegawczość, umiejętność liczenia, pisania, wnioskowania, wyszukiwania, przyporządkowywania przedmiotów, porównywania.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

3
Farba akrylowa 75ml złoto metalik HAPPY COLOR - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farba akrylowa 75ml złoto metalik HAPPY COLOR
GDD
NiedostępnyBrak

Wysokiej jakości hobbystyczna farba akrylowa. Bezzapachowa. Idealna do stosowania na drewnie, papierze, szkle, metalu i tkaninach. Można mieszać ją z wodą lub innymi kolorami z tej serii. Wodoodporna po wyschnięciu, pędzle i zabrudzone powierzchnie łatwo zmywalne mydłem oraz wodą. Nieodpowiednia dla dzieci poniżej 3 lat (ryzyko spożycia farby). Pojemność: 75 ml. tubka i 250 ml słoik PET. Posiada atest CE.

14,60 zł
13,87 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,73 zł

4
Zacisze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zacisze
Dostępny8 szt.

Nie pamiętam, kiedy trafiłem do tego na wskroś onirycznego lasu, pełnego poszarzałych drzew i poskręcanych krzewów. Przepełniony martwą ciszą i otulony mgłą wydawał się być krainą wyrwaną z innej rzeczywistości, gdzie biegnące przezeń ścieżki urywały się równie nagle jak zaczynały, a opadające bezwładnie liście kryły dziwnie zdeformowane śladyWracając do rodzinnej miejscowości, Paweł Lisowski szukał spokoju. Chciał uciec od piekła wojny domowej i traumatycznych przeżyć z przeszłości. Chciał odpocząć. Ale spotkany po latach ojciec okazuje się być innym człowiekiem, a poznana w pociągu dziewczyna do złudzenia przypomina żonę Pawła. I kim jest Malarz, który nigdy nie opuszcza poddasza swojego domu? Czym jest ciemność o której snuje opowieści? Wiecznie spowite mgłą miasteczko niechętnie zdradza swoje tajemnice i odkrycie ich może wiele kosztować. Powroty do przeszłości nierzadko wiążą się z melancholią, smutkiem i poczuciem bezpowrotnej straty.A stąd już tylko krok do Zacisza

36,00 zł
32,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,60 zł

5
Odszukaj, przerysuj, dorysuj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odszukaj, przerysuj, dorysuj
Dostępny15 szt.

Prawidłowa percepcja wzrokowa to elementarna zdolność umożliwiająca naukę czytania, pisania i liczenia. Umiejętność spostrzegania ma wpływ nie tylko na edukację szkolną, lecz także na koordynację ruchową i orientację w przestrzeni. Dlatego tak ważny jest jej systematyczny trening. Odszukaj, przerysuj, dorysuj to propozycja dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którzy chcą rozwinąć lub poprawić spostrzegawczość i pamięć. To również skuteczne narzędzie terapeutyczne dla dzieci z dysleksją oraz zagrożonych dysleksją. Do ćwiczeń w domu, na lekcjach, na zajęciach rewalidacyjnych! Rodzaje ćwiczeń: • odszukaj taki sam układ, • przerysuj układ, • odszukaj układ, który różni się od pozostałych, • dorysuj brakujące elementy.

60,00 zł
57,00 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

6
AK75. Brawurowe akcje Armii Krajowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AK75. Brawurowe akcje Armii Krajowej
Dostępny61 szt.

Poznaj najbardziej brawurowe akcje Armii Krajowej. Rusz śladami polskich bohaterów. Nigdy nie pogodzili się z klęską 1939 roku. Nie mieli zamiaru zginać karku przed okupantem. Stanęli do walki wówczas, gdy polskie państwo przestało istnieć. I stworzyli własne - Polskie Państwo Podziemne. Największą strukturę konspiracyjną okupowanej Europy. O czym sama Europa zdaje się nie pamiętać. Siali postrach wśród hitlerowców. Nie dawali o sobie zapomnieć. Wymierzali sprawiedliwość za zbrodnie popełniane na polskim narodzie. Przeprowadzali zamachy na okupantów. Likwidowali konfidentów i agentów gestapo. Odbijali więźniów z rąk oprawców. Wysadzali w powietrze niemieckie pociągi z żołnierzami i uzbrojeniem. Prowadzili wojnę psychologiczną i zajmowali się dywersją. Oto oni - żołnierze Armii Krajowej. 75 spektakularnych akcji AK na 75. rocznicę jej powstania.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

7
Matematyka. Graficzne karty pracy. Szkoła podstawowa. Zestaw 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Graficzne karty pracy. Szkoła podstawowa. Zestaw 2
Dostępny33 szt.

To zestaw graficznych notatek i kart pracy z zakresu: • pól figur płaskich trójkątów, sześciokąta foremnego, dowolnego wielokąta, • własności trójkątów i czworokątów, • działań na liczbach naturalnych (działania pamięciowe, kolejność wykonywania działań, oś liczbowa itp.), • działań sposobem pisemnym, • wyrażeń algebraicznych, • równań. Zestaw zawiera: • 41 karty pracy, • 39 kart z notatkami, • karty z rozwiązaniami.

58,00 zł
55,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,90 zł

8
Wykopaliska skamieniałości - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykopaliska skamieniałości
SES NL
NiedostępnyBrak

Czy masz bzika na punkcie skamieniałości? Dowiedz się, jakie przerażające owady kryją się w trzech skamielinach i wykop je za pomocą młotka i dłuta. Jaką przerażającą niespodziankę wykopałeś?

68,00 zł
56,44 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,56 zł

9
Między wielkością a zanikiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między wielkością a zanikiem
Dostępny22 szt.

Wiek XXI miał przynieść Polsce tak długo wyczekiwany pokój i spokój. Mieliśmy bądź rozpłynąć się w imperialnych strukturach Zachodu, bądź wygodnie w nich umościć, skupiać się odtąd na bogaceniu i jakości życia. Widzimy przeciwieństwo tych marzeń: wielkie przyspieszenie historii, rozpad ładu międzynarodowego, słabnięcie Europy i USA, wzrost niepewności i niepokojów. Wszystko na tle rewolucyjnych przemian technologicznych i społecznych.

64,90 zł
58,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

10
Moja pierwsza mozaika sensoryczna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza mozaika sensoryczna
SES NL
Dostępny2 szt.

Ups, tym sześciu zwierzątkom brakuje części futra. Czy znajdziesz im odpowiednie elementy, umieszczając kształty z różnymi rodzajami futerka w odpowiednich miejscach? Czy niedźwiedź ma miękkie czy szorstkie futro? Odkryj je wszystkie! Usuwając górną warstwę kształtów mozaiki, możesz łatwo przykleić je do kart.

53,00 zł
43,99 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,01 zł

11
Puzzle PQ 1000 Pokój z widokiem na strumyk G3 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle PQ 1000 Pokój z widokiem na strumyk G3
Schmidt
NiedostępnyBrak

Puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality to produkty wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej tekturze wyróżnia je przede wszystkim perfekcyjna spójność, a wyjątkowe i niespotykane grafiki zwiększają ich atrakcyjność. Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła. Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników, puzzle Premium Quality są idealnie do siebie dopasowane. Jednak najbardziej imponującą cechą nowych puzzli Schmidt Spiele ze znakiem Premium Quality jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną!Dominic urodził się w Londynie, w 1972 roku. Obecnie mieszka w Buckinghamshire, gdzie czerpie inspiracje z przepięknego, wiejskiego krajobrazu. Jego niedoścignionym mistrzem pozostaje Barend Cornelis Koekkoek. Oprócz malarstwa interesuje się kinem, grami wideo i tworzeniem muzyki.IDEALNA DOKŁADNOŚĆ DOPASOWANIA dzięki innowacyjnej metodzie produkcji, w której używane są wyjątkowo cienkie wykrojniki, puzzle są do siebie idealnie dopasowane.DUŻA RÓŻNORODNOŚĆ KSZTAŁTÓW zdecydowanie większa rozmaitość kształtów pojedynczych elementów powoduje, że układanie puzzli staje się jeszcze większym wyzwaniem.SPECJALNY MATOWY LAKIER puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.STRUKTURA PŁÓTNA najbardziej imponującą cechą nowych puzzli jest to, że po ułożeniu, bez użycia kleju, da się je chwycić i podnieść bez ryzyka, że się rozpadną. Ponadto można przenosić je z miejsca na miejsce, bez użycia specjalnych mat.WYJTKOWE WZORY puzzle marki Schmidt Spiele wyróżniają się wyszukanymi oraz niespotykanymi wzorami i motywami. Przy współpracy z wieloma artystami udało się stworzyć niepowtarzalny zbiór grafik.PERFEKCYJNA SPÓJNOŚĆ puzzle stworzone są z surowców najwyższej jakości, w tym ze specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą nierozerwalną całość.

49,00 zł
40,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,82 zł

12
Wojna Iwana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna Iwana
Dostępny291 szt.

Zwycięstwo albo śmierć. Wielka wojna ojczyźniana z perspektywy zwykłego żołnierza Armii Czerwonej Dla własnych dowódców są tylko mięsem armatnim. Dla wrogów - podludźmi. W pierwszych tygodniach wojny niemiecki walec miażdży ich, wywołuje panikę, chaos. Wielu rzuca broń i ucieka. Lasy są pełne oszołomionych dezerterów. Niemcy nie znają litości. Głodzą swych jeńców, traktują ich jak zwierzęta. Stalin także nie wie, co to współczucie. Wydaje rozkaz nr 227: „Ani kroku w tył”. Na jego mocy 158 tysięcy sowieckich żołnierzy za tchórzostwo zostaje rozstrzelanych przez własnych kamratów. Komu szczęście dopisze, ten przeżyje na tyle długo, by uwierzyć stalinowskiej propagandzie. Zabijanie faszystów to przecież „źródło uciechy”. A potem jest Stalingrad - zwycięstwo kosztujące Armię Czerwoną pół miliona zabitych. Ale tego zwykły sowiecki żołnierz ma się nie dowiedzieć. Teraz jednak wie, że Hitlera można pokonać. Będzie bezlitosny. Będzie mścił krzywdy. Będzie zabijał, gwałcił, grabił. Bez różnicy - żołnierzy czy cywilów. Będzie pił, bo wtedy łatwiej o odwagę, a trudniej o poczucie winy. Taka właśnie będzie wojna Iwana - szarego sowieckiego żołnierza, który często niewiele rozumie. Ale może właśnie o to chodzi wielkim tego świata. Przełomowa książka Catherine Merridale została oparta na wywiadach z ponad dwiema setkami weteranów, pamiętnikach i listach żołnierzy, a także na odtajnionych materiałach z archiwów wojskowych i NKWD. To wstrząsający obraz wojny, odarty z sowieckiej propagandy. „Książka Merridale jest lekturą obowiązkową, nie tylko dla osób zainteresowanych frontem wschodnim, ale dla każdego, kto chce zrozumieć Rosję”. – Antony Beevor „Być może najlepszy do tej pory historyczny obraz życia w Armii Czerwonej”. – Anne Applebaum

64,99 zł
50,04 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

13
Testuj swój polski. Słownictwo w pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testuj swój polski. Słownictwo w pracy
Dostępny19 szt.

Testuj swój polski. Słownictwo w pracy to kolejna pozycja z serii ośmiu książek do samodzielnej nauki. Książka zawiera: - 70 ćwiczeń (testów) + klucz, - bogato ilustrowane, motywujące do nauki i różnorodne ćwiczenia zadania jedno- i wielokrotnego wyboru, uzupełnianie, dopasowywanie, komiksy, i inne, - słowniczek PL / ENG / DE, - wskazówki dla użytkownika. Testuj swój polski. Słownictwo w pracy to zbiór ćwiczeń na poziomach A2-B1, który można wykorzystać do samodzielnej nauki oraz jako materiał pomocniczy do zajęć w grupie. Książka przeznaczona dla dorosłych, którzy potrzebują języka polskiego do komunikacji w miejscu pracy, w Polsce i za granicą. W ćwiczeniach można znaleźć dużo informacji realioznawczych z polskiego rynku pracy. Zawarte w książce praktyczne wskazówki mogą być pomocne dla obcokrajowców, którzy szukają w Polsce pracy, chcą założyć firmę oraz kontaktować się po polsku z urzędami, swoimi współpracownikami, partnerami biznesowymi itd.

39,90 zł
38,30 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

14
Hrabia schodzi z pomnika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hrabia schodzi z pomnika
Dostępny4 szt.

Biblioteka Kórnicka Polskiej Akademii Nauk przechowuje jedną z najstarszych i równocześnie najcenniejszych kolekcji zbiorów rękopiśmiennych i drukowanych stworzonych w Polsce. U źródeł jej powstania leży ogromna pasja jednego na największych bibliofilów swojego pokolenia - Tytusa Działyńskiego (1796-1861). To on jako twórca kolekcji, kierując się bogatymi zainteresowaniami, a nade wszystko przekonaniami, stworzył prywatną bibliotekę ojczystą, swoistą Boblithecam Patriam, która miała ukazywać świetność dawnej, wolnej Polski w czasach zaborów. Po przodkach odziedziczył skromne liczbowo, jednak cenne woluminy, które stanęły u początku jego życiowej pasji, jaką stało się kolekcjonerstwo. Ta z kolei przeżyła Tytusa, gdyż zaszczepiona została w jego potomkach przez nich była kontynuowana w kolejnych dziesięcioleciach. Syn Jan Działyński, córka Jadwiga Zamoyska oraz jej dzieci, Władysław i Maria, dalej realizowali rozpoczęte w XIX wieku dzieło Tytusa, zanosząc je w XX wiek.

69,90 zł
62,21 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,69 zł

15
Rzeź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeź
Dostępny9 szt.

Rodzina Lewisów hodowała parę pawianów, które mieszkały z nimi przez lata w domu na uboczu. W 1976 r. weszła w życie ustawa o niebezpiecznych zwierzętach, która obligowała posiadaczy takich gatunków do zagwarantowania bezpieczeństwa nie tylko hodowcom, ale i okolicznym mieszkańcom. Zabezpieczenia okazały się bardzo kosztowne, więc Lewisowie nie mogli już dłużej utrzymywać swoich zwierząt. Potajemnie wypuścili je w górach Walii. Nikt przez długi czas nie zdawał sobie sprawy, że pawiany żyją w górach i wychowują młode, ukryte przed ludźmi, w rozległych górskich lasach. Czterdzieści lat później, zaczęły się brutalne morderstwa, a góry stały się niebezpiecznym miejscem dla wspinaczy i turystów.

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

16
Kalendarz 2022 biurkowy pion mały Podróże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 biurkowy pion mały Podróże
NiedostępnyBrak

* kalendarz biurkowy, pionowy* wymiary: 10,5 x 17,5 cm* układ: miesięczny* wewnątrz imieniny, nazwy miesięcy w języku polskim* spirala srebrna* doskonały do biura i dla firm

8,60 zł
17
Versace Catwalk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Versace Catwalk
NiedostępnyBrak

The first comprehensive presentation of Versace?s womenswear collections from its 1978 debut to today, seen through stunning catwalk photography Founded in 1978, Gianni Versace?s family-operated fashion house quickly grew into a symbol of high glamour and luxury known the world over. Throughout the 1980s and 1990s Versace?s styles were worn by iconic celebrities such as Madonna and Princess Diana. After Gianni Versace?s tragic death in 1997, his sister Donatella became artistic director of the brand, steering it into the twenty-first century and cementing its legendary status for a new generation of fans. This magnificent celebration of more than forty years of Versace?s trendsetting creations is organized chronologically and includes both haute-couture and ready-to-wear collections. Each collection is introduced by a short text revealing its influences and is illustrated with catwalk photographs that feature clothes, details, accessories, and beauty looks showcased by models including Kate Moss, Naomi Campbell, Gigi Hadid, and Kaia Gerber. With an extensive reference section, a concise history of the house, and biographical profiles of Gianni Versace and Donatella Versace, this volume provides an unrivaled view of one of the world?s most illustrious fashion houses.

319,00 zł
18
Koniec końca historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec końca historii
Dostępny82 szt.

Przymusowe zamknięcia kolejnych sektorów gospodarki i ograniczenia funkcjonowania (sławne już lockdowny) wywołane pandemią COVID-19, dewastują systemy gospodarcze w krajach rozwiniętego Zachodu (i coraz bardziej w Polsce). W ślad za tym, niczym złowrogi cień, pojawią się napięcia społeczne, które mogą doprowadzić do złamania kontraktu społecznego, na którym oparty jest cały ład międzyludzki w naszym kręgu cywilizacyjnym. Jesteśmy na nieznanych wodach. Podręczniki ekonomii nie odpowiadają na pytanie, co się wydarzy po czymś takim. Nigdy nie było również na planecie Ziemia takiego starcia gigantów jak Chiny i USA, obu tak ważnych dla globalnego łańcucha dostaw zglobalizowanej gospodarki i dla architektury bezpieczeństwa. Obu z ambicjami do dominacji w globalnym systemie sprawczości.

68,90 zł
62,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,89 zł

19
Więźniowie Wronek w okresie stalinowskim - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więźniowie Wronek w okresie stalinowskim
IPN
Dostępny6 szt.

Praca otwiera cykl publikacji dotyczących więziennictwa okresu stalinowskiego w Wielkopolsce. Niniejszy tom poświęcony został początkom funkcjonowania Centralnego Więzienia we Wronkach, jednego z głównych miejsc izolacji więźniów politycznych i ważnego ogniwa systemu represji w pierwszym dwunastoleciu istnienia Polski Ludowej. Zawiera kompletną listę więźniów, którzy trafili do wronieckich kazamatów w latach 1945?1948 wraz z danymi o wyroku, wymiarze kary i okresie przebywania w zakładzie karnym. Wykaz powstał w oparciu o zgromadzone w archiwum IPN Oddział w Poznaniu pomoce ewidencyjne (skorowidze i księgi więzienne). Został uzupełniony o dane z innych materiałów archiwalnych tam, gdzie ewidencja więzienna zawierała luki lub błędy. Dopełnieniem wykazu jest rozdział prezentujący wszechstronną charakterystykę więźniów wronieckich z podziałem na grupy według kryteriów społeczno-politycznych i narodowościowych. Dużo miejsca zajmuje prezentacja głównych przedstawicieli poszczególnych nurtów szeroko rozumianej antykomunistycznej opozycji. Opracowanie zawiera także zarys funkcjonowania zakładu karnego jako instytucji od początków jego istnienia, w którym sporo uwagi poświęcono ciężkim warunkom odbywania kary, metodom szykan i represji, stosowanym wobec osadzonych przez funkcjonariuszy więziennych. Nie pominięto również kwestii związanych z działaniem ówczesnego systemu sądownictwa wojskowego jako ważnego elementu w łańcuchu terroru. Całość uzupełnia aneks zawierający treść obowiązujących ówcześnie aktów prawnych, na podstawie których skazywano więźniów wronieckich oraz wykaz funkcjonariuszy zajmujących najważniejsze stanowiska w strukturze zakładu karnego. Opracowanie skierowane jest do badaczy oporu społecznego w PRL, historyków konspiracji niepodległościowej, jak i do byłych więźniów wronieckich bądź ich rodzin, którzy szukają informacji o sobie lub o losie swoich bliskich.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

20
Schowek
The Collector
NiedostępnyBrak

Discover John Fowles? compelling classic first novel ?Short and spare and direct, an intelligent thriller with psychological and social overtones? Sunday Times Withdrawn, uneducated and unloved, Frederick collects butterflies and takes photographs. He is obsessed with a beautiful stranger, art student Miranda. Coming into unexpected money, he buys a remote Sussex house and calmly abducts Miranda, believing she will grow to love him in time. Alone and desperate, Miranda must struggle to understand her captor if she is to gain her freedom?

46,00 zł
21
Introduction to Polish Labour Law with Cross-Border Aspects - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Introduction to Polish Labour Law with Cross-Border Aspects
NiedostępnyBrak

Prawo pracy jest jedną z dziedzin prawa, którą można nazwać wysoce ?umiędzynarodowioną". Standardy krajowych porządków prawnych z zakresu prawa pracy mogą mieć dość uniwersalny charakter. W przypadku polskiego prawa pracy, pomimo pewnych podobieństw do innych krajów, nie zatraciło ono swojej oryginalności, i za sprawą takich czynników lokalnych jak historia czy też własna kultura i myśl prawna, wciąż zachowuje wysoki stopień odrębności. Celem tej książki jest przedstawienie najważniejszych, charakterystycznych dla polskiego prawa pracy elementów, których znajomość przyczyni się do lepszej znajomości prawa wśród osób przyjeżdżających z zagranicy do pracy w Polsce. Labour law is one of those areas of law that are highly "internationalized" and thus integrated around certain universal standards developed by the international community. However, despite the similarities to other legal systems, Polish labour law has not lost its originality. It still retains a high degree of independence and autonomy, resulting from local factors, including its own legal culture, original legal thought and historical experience. The aim of this book is to present the most important building blocks of the Polish labour law, contribute to a better knowledge of legal regulations on employment, and thus to increase the legal awareness of people coming from abroad to work in Poland.

169,00 zł
140,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

22
Backstage. Marzenia o talent-show - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Backstage. Marzenia o talent-show
Dostępny151 szt.

Wydawałoby się, że Romek ma w życiu wszystko ? dobre oceny w szkole, kochających rodziców i udane życie towarzyskie. Jednak któregoś dnia postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wyśpiewać swoje marzenia w prestiżowym programie telewizyjnym dla muzycznych talentów. Życie chłopaka zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Blask fleszy, tysiące obserwatorów w mediach społecznościowych i znajomi celebryci. Pozornie mogłoby się wydawać, że marzy o tym każdy nastolatek. Ale czy sława jest dla każdego? Jak Romek poradzi sobie z presją popularności? Jak wpłynie na niego związek z influencerem ? Alanem? Powieść o cieniach życia w blasku fleszy i o tym, że nie wszystkie marzenia są warte spełnienia. Mega wciągająca książka, która idealnie przedstawia kulisy świata ?za kamerami?. Świetnie pokazuje problemy współczesnej młodzieży i czyta się ją jednym tchem! Bardzo polecam. ~ Olivia Wieczorek, zwyciężczyni programu ?Mali Giganci? oraz reprezentantka Polski w konkursie Eurowizji Junior 2016 Mocna książka, ale napisana przystępnym językiem, dlatego jej wymowa jest wprost wstrząsająca. Idealnie obrazuje środowisko współczesnej młodzieży ? marzenia oraz czyhające pokusy. Wystarczy jeden zły wybór, aby się pogubić i stracić wszystko... Każdy nastolatek powinien ją przeczytać! ~ Marta Maciejewska, autorka książki ?Sekret Bodyguarda? Dawid Włodarczyk, urodzony w Zielonej Górze. Magister, absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez ponad pięć lat spełniał się jako manager w największych wytwórniach płytowych w Polsce. Opiekował się karierami najpopularniejszych młodzieżowych wokalistów. Aktualnie pracuje dla jednej z wiodących stacji telewizyjnych w kraju oraz spełnia marzenia ? pisząc książki i teksty piosenek. Pomysłodawca i project manager pierwszego na świecie obozu muzycznego, sygnowanego marką programu ?The Voice?. Odwiedź profil autora na Instagramie: @david_wlodarczyk

37,90 zł
32,22 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,68 zł

23
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, motyle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, motyle
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające piękne motyle. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

24
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Przyjaciele CRUX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Przyjaciele CRUX
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy formatu 315x460mm.Wydrukowany na papierze powlekanym (kreda) 170[g/m2].Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką.Pole pod nadruk formatu 315x60mm, na każdej stronie kalendarza.Opakowanie zbiorcze zawiera 25 szt.

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

25
Kalendarz 2022 paskowy 13 planszowy Kuchnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 paskowy 13 planszowy Kuchnia
NiedostępnyBrak

* kalendarz ścienny, paskowy, 13-planszowy* układ: miesięczny z miejscem na notatki* imieniny* nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim* spirala srebrna z zawieszką* idealny do użytku domowego* format: 11 x 48 cm

10,60 zł
26
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, konie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, konie
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające konie. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

27
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, kosmos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, kosmos
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające zjawiska kosmiczne. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

28
Ramka Moments RM-069 Chrzest - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Moments RM-069 Chrzest
NiedostępnyBrak

Ramka do zdjęć z serii Moments to wspaniały, niezapomniany pomysł dla pary lub małżeństwa. Wykonana z solidnej płyty MDF w drewnopodobnej okleinie ramka ma lustrzany napis i grawerowaną sentencję. Na tylnej ściance ramki jest haczyk do zawieszenia na ścianie i nóżka do postawienia. Cechy szczególne: typ: ramka do zdjęć do powieszenia lub postawienia, wielkość orientacyjna: 19 x 19 cm, mieści zdjęcie 15 x 5 cm, zdobienie: okleina idealnie imitująca drewno, grawer, lustrzany napis, styl: skandynawski, nowoczesny, tradycyjny.

48,20 zł
29
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, ptaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, ptaki
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające różne gatunki ptaków. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

30
Kalendarz 2022 B3 13 plansz Polskie góry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 B3 13 plansz Polskie góry
NiedostępnyBrak

* kalendarz ścienny, 13-planszowy* format: B3: 480mm x 326mm* układ: miesięczny* numeracja tygodni* imieniny* nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim i angielskim* spirala srebrna z zawieszką* idealny do użytku domowego

23,20 zł
31
Kalendarz 2022 paskowy 13 planszowy Kwiaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 paskowy 13 planszowy Kwiaty
NiedostępnyBrak

* kalendarz ścienny, paskowy, 13-planszowy* układ: miesięczny z miejscem na notatki* imieniny* nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim* spirala srebrna z zawieszką* idealny do użytku domowego* format: 11 x 48 cm

10,60 zł
32
Wojna i miłość. Tom 61. Ukojenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna i miłość. Tom 61. Ukojenie
NiedostępnyBrak

Hjrdis decyduje się wyznać przed sądem prawdę o tym, co wydarzyło się przed laty w Malm. Po sprawdzeniu podanych przez kobietę informacji, szwedzki sąd uznaje ją za niewinną morderstwa i uwalnia z aresztu. Po wielu latach ukrywania się, Hjrdis w końcu staje się wolna i może zamieszkać w Sztokholmie razem ze swoimi najbliższymi. Tymczasem mijają kolejne lata. Kristin i Ivar wciąż mieszkają w Trysil w towarzystwie dzieci i wnuków. Pewnego dnia zostaje uchwalona ustawa, która umożliwia ujawnienie się i odzyskanie dobrego imienia ludziom, którzy w czasie wojny byli podwójnymi agentami, tak jak Kristin i Jan...

11,60 zł
8,82 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,78 zł

33
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Świat ciszy CRUX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Świat ciszy CRUX
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy formatu 315x460mm.Wydrukowany na papierze powlekanym (kreda) 170[g/m2].Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką.Pole pod nadruk formatu 315x60mm, na każdej stronie kalendarza.Opakowanie zbiorcze zawiera 25 szt.

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

34
Ramka Moments RM-070 Rodzinka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Moments RM-070 Rodzinka
Kukartka
NiedostępnyBrak

Ramka do zdjęć z serii Moments to wspaniały, niezapomniany pomysł dla pary lub małżeństwa. Wykonana z solidnej płyty MDF w drewnopodobnej okleinie ramka ma lustrzany napis i grawerowaną sentencję. Na tylnej ściance ramki jest haczyk do zawieszenia na ścianie i nóżka do postawienia. Cechy szczególne: typ: ramka do zdjęć do powieszenia lub postawienia, wielkość orientacyjna: 19 x 19 cm, mieści zdjęcie 15 x 5 cm, zdobienie: okleina idealnie imitująca drewno, grawer, lustrzany napis, styl: skandynawski, nowoczesny, tradycyjny.

48,20 zł
35
Ramka Moments RM-048 Chrzest - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Moments RM-048 Chrzest
Dostępny5 szt.

Ramka do zdjęć z serii Moments to wspaniały, niezapomniany pomysł dla pary lub małżeństwa. Wykonana z solidnej płyty MDF w drewnopodobnej okleinie ramka ma lustrzany napis i grawerowaną sentencję. Na tylnej ściance ramki jest haczyk do zawieszenia na ścianie i nóżka do postawienia. Cechy szczególne: typ: ramka do zdjęć do powieszenia lub postawienia, wielkość orientacyjna: 19 x 19 cm, mieści zdjęcie 15 x 5 cm, zdobienie: okleina idealnie imitująca drewno, grawer, lustrzany napis, styl: skandynawski, nowoczesny, tradycyjny.

48,20 zł
36
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, wiatraki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, wiatraki
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające wiatraki. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

37
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Malownicza Polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Malownicza Polska
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy formatu 315x460mm.Wydrukowany na papierze powlekanym (kreda) 170[g/m2].Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką.Pole pod nadruk formatu 315x60mm, na każdej stronie kalendarza.Opakowanie zbiorcze zawiera 25 szt.

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

38
KalenKalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, bicycle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KalenKalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, bicycle
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny. Zawiera zdjęcia przedstawiające rowery. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

39
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Parki CRUX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 Wieloplanszowy Parki CRUX
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy formatu 315x460mm.Wydrukowany na papierze powlekanym (kreda) 170[g/m2].Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką.Pole pod nadruk formatu 315x60mm, na każdej stronie kalendarza.Opakowanie zbiorcze zawiera 25 szt.

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

40
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, Wilde Life - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, Wilde Life
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające dzikie zwierzęta. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

41
Kalendarz 2022 B3 13 plansz Las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 B3 13 plansz Las
NiedostępnyBrak

* kalendarz ścienny, 13-planszowy* format: B3: 480mm x 326mm* układ: miesięczny* numeracja tygodni* imieniny* nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim i angielskim* spirala srebrna z zawieszką* idealny do użytku domowego

23,20 zł
42
Gołoborza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gołoborza
Dostępny19 szt.

Poezja często podryguje w wiosennym nastroju, bywają jednak też chwilę, gdy bukoliki ustępują miejsca tekstom o bardziej posępnym charakterze. Gołoborza to zbiór wierszy, w którym z kamiennym sercem przemierzamy kolejne kraje i epoki historyczne. Nie warto się jednak bać uważni czytelnicy znajdą tu kilka ciepłych nut wśród względnie minorowych tonów. Warto czekać na ich dźwięk, nawet gdy wokół nas tylko huk wichru i nieprzebyte gołoborza.

39,70 zł
29,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,32 zł

43
Ramka Moments RM-068 Urodziny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Moments RM-068 Urodziny
Kukartka
Dostępny5 szt.

Ramka do zdjęć z serii Moments to wspaniały, niezapomniany pomysł dla pary lub małżeństwa. Wykonana z solidnej płyty MDF w drewnopodobnej okleinie ramka ma lustrzany napis i grawerowaną sentencję. Na tylnej ściance ramki jest haczyk do zawieszenia na ścianie i nóżka do postawienia. Cechy szczególne: typ: ramka do zdjęć do powieszenia lub postawienia, wielkość orientacyjna: 19 x 19 cm, mieści zdjęcie 15 x 5 cm, zdobienie: okleina idealnie imitująca drewno, grawer, lustrzany napis, styl: skandynawski, nowoczesny, tradycyjny.

48,20 zł
44
How Basset Hounds Lost Their Pounds - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
How Basset Hounds Lost Their Pounds
Dostępny5 szt.

Kiełbaski i telewizja to ulubione rozrywki dwójki leniwych bassetów. Tylko trener Fitdog może przekonać je do wegetariańskiego, pełnego ruchu trybu życia. Czas rozpocząć walkę o zdrowie! Opowiadanie (zeszyt cwiczeń) do wyćwiczenia czasów teraźniejszych (Present Simple, Present Perfect Simple), słownictwa oraz czytania ze zrozumieniem. Idealna pomoc językowa dla uczniów przygotowujących się do egzaminów na poziomie B1 lub B2 (egzamin ósmoklasisty, matura podstawowa i rozszerzona, egzamin Cambridge FIRST) lub miłośników języka angielskiego.

21,00 zł
18,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,10 zł

45
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, orient - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, orient
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające krajobrazy orientu. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

46
Kalendarz 2022 B3 7 plansz Polskie góry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2022 B3 7 plansz Polskie góry
NiedostępnyBrak

* kalendarz ścienny, 7-planszowy* format: B3: 480mm x 326mm* układ: miesięczny* numeracja tygodni* imieniny* nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim i angielskim* spirala srebrna z zawieszką* idealny do użytku domowego

18,40 zł
47
Ramka Moments RM-063 Razem - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Moments RM-063 Razem
Kukartka
NiedostępnyBrak

Ramka do zdjęć z serii Moments to wspaniały, niezapomniany pomysł dla pary lub małżeństwa. Wykonana z solidnej płyty MDF w drewnopodobnej okleinie ramka ma lustrzany napis i grawerowaną sentencję. Na tylnej ściance ramki jest haczyk do zawieszenia na ścianie i nóżka do postawienia. Cechy szczególne: typ: ramka do zdjęć do powieszenia lub postawienia, wielkość orientacyjna: 19 x 19 cm, mieści zdjęcie 15 x 5 cm, zdobienie: okleina idealnie imitująca drewno, grawer, lustrzany napis, styl: skandynawski, nowoczesny, tradycyjny.

48,20 zł
48
Ramka Moments RM-067 Urodziny 18 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Moments RM-067 Urodziny 18
Kukartka
NiedostępnyBrak

Ramka do zdjęć z serii Moments to wspaniały, niezapomniany pomysł dla pary lub małżeństwa. Wykonana z solidnej płyty MDF w drewnopodobnej okleinie ramka ma lustrzany napis i grawerowaną sentencję. Na tylnej ściance ramki jest haczyk do zawieszenia na ścianie i nóżka do postawienia. Cechy szczególne: typ: ramka do zdjęć do powieszenia lub postawienia, wielkość orientacyjna: 19 x 19 cm, mieści zdjęcie 15 x 5 cm, zdobienie: okleina idealnie imitująca drewno, grawer, lustrzany napis, styl: skandynawski, nowoczesny, tradycyjny.

48,20 zł
49
Podmiot leczniczy założenie i rejestracja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podmiot leczniczy założenie i rejestracja
Dostępny4 szt.

Książka krok po kroku opisane są zasady zakładania i funkcjonowania podmiotów leczniczych. Publikacja zawiera 40 wzorów niezbędnych dokumentów oraz akty prawne dotyczące funkcjonowania podmiotu leczniczego.

130,00 zł
117,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,00 zł

50
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, bonsai - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz ścienny na 2022 rok wieloplanszowy, bonsai
NiedostępnyBrak

Kalendarz ścienny 14-planszowy. Zawiera zdjęcia przedstawiające drzewka bonsai. • Format: 31.5 x 46.0 cm. • Papier: powlekany (kreda) 170 g/m2 • Oprawa: metalowa spirala Wire-O z zawieszką

36,20 zł
30,77 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,43 zł

Wróć do góry