hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2021.12.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 19 grudnia 2021 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Malowanki wodne. Wyczaruj zabawki (Wydawnictwo Skrzat), na drugim Portugalia, wydanie 2 (Cyril Pedrosa). Kolejny produkt to Leopold Buczkowski. Przebłyski historii... (praca zbiorowa) oraz Tiny Smarts dzwoneczek - las przygód (Tiny Love).
1
Malowanki wodne. Wyczaruj zabawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanki wodne. Wyczaruj zabawki
Dostępny144 szt.

Dzięki tej malowance zostaniesz prawdziwym czarodziejem! Zmoczony wodą pędzel niczym różdżka sprawi, że obrazki nabiorą kolorów, a ty będziesz się świetnie bawić i odkryjesz magię barw!Malowanki wodne to wspaniała rozrywka dla najmłodszych dzieci. Kolorowanie rysunków bez użycia farb rozwinie sprawność manualną, dostarczy frajdy i pozwoli zachować porządek.

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

4 osoby kupiły
2
Portugalia, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalia, wydanie 2
Dostępny21 szt.

Autor komiksów Simon Muchat cierpi na kryzys twórczy, a jego życie traci sens. Właśnie wtedy zostaje zaproszony do Portugalii, a tam przypadkiem odnajduje to, czego nawet nie szukał: zapach dzieciństwa, melodię wakacyjnych śmiechów, ciepło płynące ze strony zapomnianej, a może nawet utraconej rodziny. Dlaczego Simon nie czuje się związany z żadnym miejscem? Dlaczego kompletnie nie rozumiejąc obcego dla siebie języka portugalskiego, tak mocno reaguje na jego brzmienie? Podczas tej ożywczej podróży czekają na niego odpowiedzi i kolejne pytania. Poznając swoje korzenie, Simon dostaje szanse, by móc wreszcie wyznaczyć własną trajektorię. Jego życie nabiera kolorów. Cyril Pedrosa tworzy z malarskich barw i czystych emocji mądrą i pełną siły opowieść o poszukiwaniu tożsamości.

140,00 zł
100,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 39,20 zł

1 osoba kupiła
3
Leopold Buczkowski. Przebłyski historii... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leopold Buczkowski. Przebłyski historii...
Dostępny9 szt.

Twórczość artystyczną Leopolda Buczkowskiego, mniej znaną, cechuje różnorodność tematów i stylów oraz inwencja w doborze i łączeniu technik artystycznych. Buczkowski posługuje się rysunkiem, fotografią, technikami graficznymi i wodnymi, techniką olejną, kolażem. W późnej fazie twórczości nadaje swoim przedstawieniom charakter przestrzenny, kształtując rzeźby i asamblaże. Różnorodność ta wyrasta z wielokulturowej rzeczywistości Podola lat 30-tych XX wieku zniszczonej przez wojnę krainy jego dzieciństwa i młodości, zamieszkiwanej przez ludność polską, ukraińską i żydowską.

120,00 zł
88,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 31,20 zł

1 osoba kupiła
4
Tiny Smarts dzwoneczek - las przygód - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,30 zł
42,09 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,21 zł

5
Śpiworek Voksi Move - Niebieski - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
376,90 zł
6
Tiny Smarts - skoczek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tiny Smarts - skoczek
Tiny Love
Niedostępny
Brak

32,20 zł
30,59 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,61 zł

7
The Bishop's Pawn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Bishop's Pawn
Niedostępny
Brak

The first case of New York Times bestseller Steve Berry's iconic hero, Cotton Malone. History notes that the ugly feud between J. Edgar Hoover and Martin Luther King, Jr., marked by years of illegal surveillance and the accumulation of secret files, ended on April 4, 1968 when King was assassinated by James Earl Ray. But that may not have been the case. Now, fifty years later, former Justice Department agent Cotton Malone must reckon with what really happened on that fateful day in Memphis. It all turns on an incident from eighteen years ago, when Malone, a young Navy lawyer trying hard not to live up to his maverick reputation, is asked by Stephanie Nelle at the Justice Department to help with an investigation. He soon discovers that the Department and the FBI are at war over a hugely valuable rare coin - and a cache of secret files containing explosive revelations about the King assassination, information that could ruin innocent lives and threaten the legacy of the civil rights movement's greatest martyr. Malone's decision to see his first case through to the end - from the clear waters of the Dry Tortugas to the halls of power in Washington D.C. itself - not only changes his own life, but the course of history.

30,00 zł
28,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

8
Peter Lindbergh Azzedine Alaia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peter Lindbergh Azzedine Alaia
Dostępny7 szt.

Peter Lindbergh and Azzedine Alaia, the photographer and the couturier, were united by their love of black, a love that they would cultivate alike in silver print and solid color garments. Lindbergh ceaselessly turned to black and white to signify his search for authenticity in the faces he brought to light. Alaia drew on the monochrome of timeless clothes to create veritable sculptures for the body.

290,00 zł
9
Krusio O dawaniu prezentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krusio O dawaniu prezentów
Dostępny150 szt.

Poznaj Morawskie Wzgórze, miejsce, w którym rozgrywają się przygody inspirowane rzeczywistością Krusia i jego rodziny. Wspaniałe historie obrazujące codzienne sytuacje ? z którymi może spotkać się każde dziecko ? pozwalają przeżywać w domowych pieleszach przygody bohatera i jego przyjaciół. Realne problemy pokazane w bajkowym świecie, w przystępny sposób przygotowują do codziennych życiowych wyzwań. Książeczka o przygodach Rodziny Krusiów przeznaczona jest do wspólnego czytania rodziców z dziećmi. Zarówno jedni, jak i drudzy będą się przy niej świetnie bawić. Mali czytelnicy poznają historię widzianą oczami dziecka, a rodzice mogą odczytywać ?drugie dno? skierowane specjalnie do nich. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko uczyło się z Krusiem języków obcych, wejdź na stronę internetową edusowa.pl, gdzie znajdziesz przystępne, zabawne i skuteczne metody otaczania dziecka językiem obcym od pierwszych miesięcy życia.

29,00 zł
25,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

10
Pod bajkowym niebem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod bajkowym niebem
Dostępny164 szt.

Pod bajkowym niebem" to zbiór bajek, które zabiorą małego czytelnika w podróż tajemniczą, niezapomnianą i pełną przygód. Spotkamy tutaj dzielną Kropeczkę, odważnego sokoła oraz bohaterskiego smoka.Dzieci dowiedzą się z tej książki o sile prawdziwej przyjaźni i miłości.Są to bajki terapeutyczne, pomagające dzieciom zrozumieć uczucie gniewu czy strachu i jak sobie z nimi radzić.Znajdziemy w nich między innymi odpowiedzi na pytania:Dlaczego powinniśmy zważać na słowa?Czym jest przyjaźń?Dlaczego rodzice zabraniają dzieciom niektórych rzeczy?Ilona Dąbrowska ma trzech wspaniałych synów, dzięki którym zaczęła pisać bajki. Szukając sposobu na życie, na siebie, odnalazła w sobie dar pisania. Poprzez bajki stara się pokazać, że kocha się innych mimo wad i słabości.Bajka Złote jajo, czyli jak Smertek poznał Siłka" zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Opowiedz mi swoją bajkę.Ilustracje zostały wykonane przez uczniów klasy III b Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie pod kuratelą pani Anety Domagały oraz przez najmłodszego syna autorki Patryka Dąbrowskiego.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

11
Paleo - Przerażające ptaki - dodatek - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paleo - Przerażające ptaki - dodatek
Lucky Duck Games Polska
Dostępny49 szt.

W odległym zakątku lasu jakieś stowrzenie złożyło przedziwne, duże jaja. Waszą misją jest znaleźć je wszystkie, zanim wylęgną się z nich przerażające ptaszyska!Dodatek zawiera 19 kart.

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

12
Grunt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grunt
Dostępny53 szt.

Grunt jest książką mającą zarówno cechy powieści historycznej, jak i dokumentalnej. Czytelnik będzie śledzić dzieje chłopskiego rodu Rothów od jego początków niemal do jego zaniku. Choć ważną część Gruntu stanowi opis historii rolnictwa na ziemi hulczyńskiej w XX wieku, nie jest to literatura faktu pojawiają się w książce także sceny pełne niedopowiedzeń i tajemnic, a nawet elementy horroru.Niektóre rozdziały książki inspirowane są świadectwami uczestników opisywanych wydarzeń historycznych, między innymi brutalnej kolektywizacji w latach 50. i 60. XX wieku. Wielu chłopów straciło wówczas życie, dom, dobrze prosperujące gospodarstwa. Zniszczono odwieczną więź z ziemią, a kolejne pokolenia nie były już zainteresowane rolą. Chłopi zapłacili więc ideologii komunistycznej wysoką daninę, zapłaciła ją też ziemia.Książka sięga również do współczesności, której metaforą jest zabetonowanie dawnych pól i dalsze uszczuplanie i tak już mało urodzajnej ziemi. Czytelnik może więc zadać sobie pytanie, czy powieściowe przekleństwo rzucone na chłopski grunt trwa do dziś, skoro szacunek do ziemi jako żywicielki prawie zupełnie zniknął ze świadomości konsumpcyjnego społeczeństwa.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

13
Alfabet bajek dla całej rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet bajek dla całej rodziny
Dostępny169 szt.

Alfabet bajek dla całej rodziny" to fantastyczna lektura dla całej rodziny. Opowiadania i wierszyki są pełne ciepła, dobrego humoru i wiedzy przekazanej w ciekawy sposób. Autorka podkreśla wartość płynącą ze wspólnego przebywania i czytania: poświęcając dziecku czas i uwagę, okazujemy mu w ten sposób miłość oraz akceptację i jednocześnie kształtujemy pewnego siebie młodego człowieka, który nie tylko odwzajemni nam to uczucie, ale też będzie zdolny obdarzyć nim innych.Książka bawi, uczy i wzrusza. Pomaga umocnić więź z dziećmi i jest dobrym pomysłem na rodzinne wieczory.

59,99 zł
43,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

14
Awangardowe Muzeum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awangardowe Muzeum
Dostępny3 szt.

Publikacja zawiera teksty poświęcone czterem istotnym awangardowym projektom muzealnym: sieci Muzeów Kultury Artystycznej powołanej do istnienia po rewolucji październikowej w Rosji, Kabinett der Abstrakten zaprojektowanemu przez EI Lissitzkiego dla hanowerskiego Provinzialmuseum w 1927 roku, Socit Anonyme powstałemu w Nowym Jorku na początku lat dwudziestych oraz Międzynarodowej kolekcji Sztuki Nowoczesnej grupy a.r., udostępnionej publicznie w 1931 roku w Miejskim Muzeum w Łodzi, dzisiejszym Muzeum Sztuki. Opracowaniom krytycznym wybitnych badaczy i badaczek zajmujących się historią awangardy towarzyszy wybór tekstów źródłowych oraz bogata ikonografia prezentująca zarówno materiały archiwalne jak i wybrane dzieła z kolekcji związanych z omawianymi projektami.

160,00 zł
118,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 41,60 zł

15
Paleo - Rytuał Inicjacji - dodatek - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paleo - Rytuał Inicjacji - dodatek
Lucky Duck Games Polska
Dostępny37 szt.

Dzisiaj jest wielki dzień: Czworo młodych członków plemienia musi podejść do próby i przejść rytuał inicjacji!4 karty postaci są rozdzielane pomiędzy graczy, a pozostałe dodawane są do talii. W trakcje rozrywki gracze pomagają sobie nawzajem w przejściu rytuału.Dodatek zawiera 19 kart.

25,00 zł
22,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,50 zł

16
Destinies - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Destinies
Lucky Duck Games Polska
Dostępny104 szt.

Prorocy mówią o Aniele Śmierci, którego nadejście zwiastuje koniec dni. Głód, zaraza i wojna pustoszą ziemię, ale wciąż wydaje się, że jest nadzieja. Garstce wybranych dana będzie moc decydowania o ludzkich losach. To im przyjdzie wybierać między wybawieniem a potępieniem. Wciel się w jednego z bohaterów i eksploruj fantastyczny świat inspirowany średniowieczem. Świat pełen mrocznych historii, przygód i niezwykłych postaci. Każda Twoja decyzja będzie miała znaczenie w tym dynamicznie zmieniającym się środowisku gry. Czy uda Ci się wypełnić swoje przeznaczenie, zanim zrobią to przeciwnicy? Destinies to rywalizacyjna gra narracyjna łącząca zalety planszówki z możliwościami aplikacji. Przy bardzo przystępnych zasadach gra oferuje rozgrywkę w stylu RPG. Rolę mistrza gry przejmuje aplikacja, która dostosowuje świat gry w zależności od poczynań graczy. W grę można grać w 1-3 osoby w różnych trybach. W podstawowej grze dostępnych będzie pięć scenariuszy, każdy oferujący rozgrywkę na około 2-2,5 godzin. Pudełko zawiera 67 dużych kafli mapy, 150 kart, kilkadziesiąt żetonów i aż 31 figurek, w tym figurkę Abaddona o wysokości 9 centymetrów.

220,00 zł
198,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,00 zł

Wróć do góry