hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.01.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 3 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się 365 eksperymentów na każdy dzień roku (Anita von Saan), na drugim Noc w Lizbonie (Erich Maria Remarque). Kolejny produkt to Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych (Christel Petitcollin ) oraz Archipelag GUŁag. Tomy 1-3 (Aleksander Sołżenicyn).
1
365 eksperymentów na każdy dzień roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365 eksperymentów na każdy dzień roku
Dostępny625 szt.

365 eksperymentów to źródło podstawowych informacji o wielu pasjonujących zjawiskach przyrodniczych. Dlaczego rośliny rosną? Jak za pomocą cytryny zapalić żarówkę? Dlaczego powstaje wiatr, grad, piorun i grzmot? Jak zdobyć wodę na pustyni? Dlaczego detektyw zbiera odciski palców? Jak zrobić tajemniczy atrament? Jak powstają karmelki? Czy lód może powstać bez zamrażalnika? Kompendium wiedzy i praktyczny poradnik dla całej rodziny w jednym! • 365 superciekawych eksperymentów, dostosowanych do warunków czterech pór roku. • Eksperymenty możliwe do przeprowadzenia bez większego przygotowania. • Wykorzystanie do eksperymentów łatwo dostępnych materiałów. • Teksty fachowe wyjaśnione w przystępny sposób. • Ponad 400 ilustracji, wspomagających opisy wykonania doświadczeń.

34,90 zł
19,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 15,70 zł

2
Noc w Lizbonie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc w Lizbonie
Dostępny48 szt.

Ostatnia powieść Remarque'a wydana za życia autora Początek drugiej wojny światowej. Wrogowie Trzeciej Rzeszy muszą jak najszybciej uciekać z Europy, lecz większość dróg ucieczki jest już zamknięta. Akcja powieści rozgrywa się pewnej nocy w Lizbonie, ostatniej bramie do wolnego świata. Stojący w porcie uciekinier bezsilnie wpatruje się w statek, który następnego dnia ma popłynąć do Ameryki. Jego na nim nie będzie. Nagle jednak podchodzi do niego człowiek, który chce mu oddać swoje bilety na ten rejs. Pod warunkiem, że wysłucha jego opowieści… Noc w Lizbonie to ostatnia powieść Remarque’a wydana za jego życia autora i jeszcze jeden dowód jego wielkiego talentu narracyjnego. Erich Maria Remarque (1898–1970) należał do pokolenia, które straciło młodość w okopach I wojny światowej. Nim zyskał sławę dzięki pacyfistycznej powieści Na Zachodzie bez zmian, parał się dziennikarstwem, był też księgowym, nauczycielem i organistą. Po dojściu Hitlera do władzy książki Remarque’a trafiły na stos, a ich autor został pozbawiony niemieckiego obywatelstwa. Lata II wojny światowej spędził w USA, gdzie powstała jedna z jego najlepszych powieści – Czas życia i czas śmierci. Remarque nie był eksperymentatorem. Uznanie czytelników i krytyki zdobył za jędrny styl, „publicystyczną” aktualność tematyki, mistrzowskie budowanie scenerii i sylwetek bohaterów. Dom Wydawniczy REBIS spośród jego utworów opublikował m.in. Trzech towarzyszy, Nim nadejdzie lato, Hymn na cześć koktajlu i Cienie w raju, a także w nowych przekładach Ryszarda Wojnakowskiego Łuk triumfalny i Na Zachodzie bez zmian.

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

3
Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
Dostępny150 szt.

Znawczyni ludzkiej natury – Christel Petitcollin – powraca z kontynuacją bestsellerowego poradnika Jak mniej myśleć! Po lekturze książki Jak mniej myśleć zapewne wiesz już, że zaliczasz się do kręgu osób analizujących bez końca. Zdajesz też sobie sprawę, że nadwydajność mentalna jest twoim atutem, a fantastyczny umysł – narzędziem do samodoskonalenia. Tylko jak optymalnie wykorzystać to, co siedzi w twojej głowie? Nikt nie wie lepiej od ciebie, jak potężne jest to wyzwanie! Książka Jak lepiej myśleć, będąca rozwinięciem i uzupełnieniem pierwszej części poradnika, pozwala wreszcie rozwiać dręczące cię wątpliwości. Autorka napisała ją w reakcji na liczne prośby czytelników, którzy domagali się dodatkowych wyjaśnień i odpowiedzi na konkretne pytania. Dzięki temu czytelnik ma wrażenie, że bierze udział w prywatnej rozmowie z terapeutką. Jak lepiej myśleć to zbiór przydatnych wskazówek dla osób nadwydajnych mentalnie i analizujących bez końca dotyczących codziennego życia w społeczeństwie. Jeśli potrzebujesz porady, jak odnaleźć spokój na płaszczyźnie zawodowej, w relacjach z najbliższymi oraz w miłości, koniecznie sięgnij po tę książkę! Dzięki niej jeszcze lepiej zrozumiesz siebie i innych, rozwiniesz i pokochasz swoją niezwykłą osobowość, a także nauczysz się organizować otoczenie tak, aby czuć się w nim jak najbezpieczniej. W książce Jak mniej myśleć autorka pomaga czytelnikowi znaleźć jego miejsce w świecie, a w Jak lepiej myśleć wskazuje, jak odnaleźć w tym świecie szczęście i spełnienie.

42,90 zł
27,03 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,87 zł

4
Archipelag GUŁag. Tomy 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archipelag GUŁag. Tomy 1-3
Dostępny70 szt.

Podróż w głąb radzieckiego piekła! Archipelag GUŁag – monumentalna praca słynnego pisarza i myśliciela Aleksandra Sołżenicyna, poświęcona więzienno-obozowej martyrologii narodu rosyjskiego i obywateli innych republik ZSRR i krajów, łączy w sobie elementy powieści, autobiografii, reportażu, wspomnień świadków i uczestników. Dzięki tej książce, opublikowanej w Paryżu w latach 1973-1975, świat poznał prawdę o łagrach i skrywanej przed opinią publiczną części historii ZSRR. Archipelag GUŁag, wielki akt oskarżenia systemu totalitarnego, panującego w Związku Radzieckim, jest nie tylko niezwykłym dokumentem zbrodniczej epoki, lecz także utworem o niepodważalnych walorach literackich. Aleksander Sołżenicyn (1918–2008), aresztowany w 1945 roku i skazany na osiem lat obozu pracy, do 1956 roku przebywał na zesłaniu. W 1970 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla. W 1974 roku został ponownie aresztowany, pozbawiony obywatelstwa ZSRR i deportowany do RFN. Do ojczyzny wrócił dopiero w 1994 roku.

169,00 zł
108,16 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 60,84 zł

5
Nasze magiczne Encanto (muzyka z filmu), CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze magiczne Encanto (muzyka z filmu), CD
Various Artists, Universal Music Polska
Dostępny318 szt.

Soundtrack do animowanej produkcji Disneya, pt. „Nasze magiczne Encanto” Piosenki do filmu napisał Lin-Manuel Miranda („Hamilton", „Vaiana: Skarb oceanu"). Muzykę ilustracyjną skomponowała Germaine Franco („Dora i Miasto Złota”). Pracując nad soundtrackiem, Lin-Manuel Miranda poświęcił wiele czasu, by lepiej poznać kolumbijską muzykę. – Znałem te rytmy, ale instrumenty i aranżacje w kolumbijskiej muzyce są unikatowe – mówi kompozytor. – Co ciekawe, głównym instrumentem jest akordeon. Fantastycznie było poznać artystów, których o wcześniej nie słyszałem, jak Carlos Vives. Pracując nad tymi piosenkami po prostu zakochiwałem się w kolumbijskiej muzyce i kulturze. Na płycie znajdzie się sześć piosenek w wersji polskiej oraz dwa utwory w oryginalnym wykonaniu Carlosa Vives oraz Sebastiana Yatry. – Zawsze marzyłem o tym, by wziąć udział w filmie Disneya - ekscytuje się urodzony w kolumbijskim Medellín, a wychowany w Miami Sebastián Yatra. - Na dodatek okazało się, że film o moim kraju i najlepszym, co mamy do zaoferowania, czyli miłość, rodzinę i cuda. Za reżyserię filmu „Nasze magiczne Encanto” odpowiadają Byron Howard („Zwierzogród”, „Zaplątani”), Jared Bush („Zwierzogród”) i Charise Castro Smith (scenarzystka „The Death of Eva Sofia Valdez”). „Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem, urokliwym miejscu zwanym Encanto, w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawia, że każdy w rodzinie posiada wyjątkową moc, każdy z wyjątkiem młodej dziewczyny o imieniu Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

6
Super Things Kazoom Kids. Pojazd Balloon Boxer + figurki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Things Kazoom Kids. Pojazd Balloon Boxer + figurki
Magic Box
Dostępny990 szt.

Kazoom Kids z nowej serii Super Things przybywają na największych obrotach! Superbohater Ballon Boxer wkracza do walki ze swoim pojazdem, który nie tylko olśniewa detalami w złotym kolorze, ale również jest w stanie przebić się w każdej sytuacji dzięki potężnym pięściom. Czy uda mu się wygrać? Oczywiście, bo nie jest sam! Towarzyszy mu drużyna Air Action Team, która może doczepić się do głównego pojazdu i strzelać dyskami. Dodatkowo dzięki elastycznemu elementowi z tyły pojazdu, mogą skakać z ziemi, by zyskać dodatkową moc. Mega pojazd Ballon Boxer jest gotowy, by przewieźć wszystkich i bronić Kaboom City! To ty zdecydujesz, jak skończy się ta przygoda! Zawartość: • 1 Ballon Boxer, • 2 blasterjets + 2 superdyski, • 1 jetpack, • 1 ekskluzywny Kazoom Kid + 1 akcesorium, • 3 ekskluzywne Super Thingsy.

119,99 zł
107,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,00 zł

7
Brelok metalowy złoty - Ukochałem Cię - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok metalowy złoty - Ukochałem Cię
Szaron, 1
Dostępny12 szt.

Doskonała miłość jest dostępna dla Ciebie. Miłość jest najpiękniejszą wartością na świecie. Niestety miłość między ludźmi jest czymś kruchym i niedoskonałym. Jednak istnieje miłość, która nie zawodzi, miłość, która jest odwieczna, miłość, która jest doskonała. Ta miłość nazywa się Jezus. Każdego dnia potrzebujemy sobie przypominać o Jego perfekcyjnej miłości. Pomoże ci w tym brelok z napisem „Ukochałem cię odwieczną miłością”. Zaopatrz się w metalowy, złoty brelok, który wisząc przy twoich kluczach, będzie mógł przypominać Ci o Jego miłości. Cechy produktu: • wymiary: 4.2 x 3.2 x 3.7 cm, • wygrawerowany napis: „Ukochałem cię odwieczną miłością Jr 31,3”, • rodzaj: metalowy, • kolor: złoty, • kształt: prostokątny.

17,90 zł
13,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,94 zł

8
Brelok metalowy srebrny - Niech się twe serce - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brelok metalowy srebrny - Niech się twe serce
Szaron, 1
Dostępny2 szt.

Możesz mu zaufać. Są takie chwile, gdy czujemy, że nasze serca są osłabione. Potrzebujemy wtedy zaczerpnąć z źródła, które jedynie może nas prawdziwie umocnić. Siła, której potrzebujemy mieści się w ufności względem Boga. I to właśnie u niego potrzebujemy szukać naszego wzmocnienia. Nasz srebrny brelok, może Ci przypominać, że w chwilach słabości twego serca, to czego potrzebujesz, to zaufać w Bożą wierność. Zawieś breloczek przy swoich kluczach by przypomnienie o tym, kto powinien być źródłem Twojej ufności, było zawsze przy Tobie. Cechy produktu: • wymiary: 5.1 x 3.0 x 4.0 cm, • wygrawerowany napis: „Niech się twe serce umocni ufaj Panu”, • rodzaj: metalowy, • kolor: srebrny, • kształt: prostokątny.

17,90 zł
6,62 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 11,28 zł

9
Zawieszka zapachowa - Z całego serca - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka zapachowa - Z całego serca
Szaron, 1
Dostępny25 szt.

Każda droga, w którą wyruszasz, napotka na swoje wyzwania, góry, doliny i zakręty. Dobrze podróżować z kimś, komu możemy zaufać. Najlepiej z kimś kto zna drogę, wie dokąd zmierzamy i potrafi poprowadzić. Jest jedna Osoba, której możemy zaufać całym sercem. W końcu wiemy, że drogą, którą dla nas wybierze, będzie tą najlepszą. Każda podróż samochodem to moment, w którym możesz zastanowić się nad tym, komu ufasz, komu powierzyłeś swoje troski, codzienność i wyzwania. Niech ta zawieszka zapachowa będzie codziennym przypomnieniem, że z całego serca możesz zaufać tylko Bogu. Jeśli urzekają cię piękne bukiety i uwielbiać wdychać zapach kwiatów, to ta zawieszka sprawdzi się w twoim samochodzie.

12,90 zł
10,06 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,84 zł

10
Zawieszka zapachowa - Wszystko mogę - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka zapachowa - Wszystko mogę
Szaron, 1
Dostępny35 szt.

Każda droga, w którą wyruszasz, napotka na swoje wyzwania, góry, doliny i zakręty. Dobrze podróżować z kimś, komu możemy zaufać. Najlepiej z kimś kto zna drogę, wie dokąd zmierzamy i potrafi poprowadzić. Jest jedna Osoba, której możemy zaufać całym sercem. W końcu wiemy, że drogą, którą dla nas wybierze, będzie tą najlepszą. Każda podróż samochodem to moment, w którym możesz zastanowić się nad tym, komu ufasz, komu powierzyłeś swoje troski, codzienność i wyzwania. Niech ta zawieszka zapachowa będzie codziennym przypomnieniem, że z całego serca możesz zaufać tylko Bogu. Jeśli cieszy cię zapach kwiatów, to ta zawieszka o zapachu hibiskusa sprawdzi się w twoim samochodzie.

12,90 zł
10,06 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,84 zł

11
Brelok metalowy srebrny - On moje dni nasyca - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brelok metalowy srebrny - On moje dni nasyca
Szaron, 1
Dostępny6 szt.

Wszelkie dobro w Twoim życiu pochodzi od Niego. Żyjąc z dnia na dzień zdarza nam się zapominać o tym, że to co mamy to dary od tego, Który nas ukochał. Ta brzmiąca prosto prawda może służyć dwóm celom. Po pierwsze, zawsze konfrontuje nasze serca, gdy zaczynamy sobie myśleć, że na wszystko zasłużyliśmy sobie sami. Po drugie wskazuje nam, gdzie szukać swojego zaopatrzenia w momentach gdy wydaje nam się, że nasze potrzeby nie są zaspokojone. Brelok mówiący o Bożej dobroci może stanowić dla nas drogowskaz, wskazujący na to, że to Bóg jest tym, który nasyca nasze życie dobrem. Brelok zawiera czarny napis na tle kwiatów. Już dzisiaj Twoje klucze mogą wzbogacić się o piękne przypomnienie o Bożej dobroci dostępnej dla Twojego życia. Cechy produktu: • dla kobiet, • wymiary: 4.5 x 3.6 x 2.5 cm, • wygrawerowany napis: „On moje dni nasyca dobrami”, • rodzaj: metalowy, • kolor: srebrny, • kształt: okrągłe.

17,90 zł
6,62 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 11,28 zł

12
Brelok metalowy złoty – Ukochana córka Króla - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok metalowy złoty – Ukochana córka Króla
Szaron, 1
Dostępny8 szt.

Jesteś córką Króla. Cały świat dookoła nas próbuje definiować ludzi żyjących obok. Naszą wartość czerpiemy z opinii innych, z własnych osiągnieć, z tego co posiadamy. Jednak nasza prawdziwa tożsamość leży w tym, co mówi o nas Bóg. On nadaje Ci wartości i mówi o Tobie, że jesteś Jego córką. Jesteś córką króla. Brelok z tekstem „Ukochana córka króla” to idealne narzędzie, które może przekierować nasz wzrok na prawdziwe źródło naszej wartości. Na tego, który nadaje nam królewską tożsamość. Dołącz breloczek do twoich kluczy i wzbogać się o przypomnienie Twojej wartości w Nim, które będzie zawsze pod ręką. Cechy produktu: • wymiary: 4.5 x 3.6 x 2.5 cm, • wygrawerowany napis: „Ukochana córka króla”, • rodzaj: metalowy, • kolor: srebrny, • kształt: okrągły.

17,90 zł
13,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,94 zł

13
Zawieszka zapachowa - Owocem zaś Ducha jest - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka zapachowa - Owocem zaś Ducha jest
Szaron, 1
Dostępny21 szt.

Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa. Zanim Apostoł Paweł wymieni listę cech, które towarzyszą tym, którzy chodzą w Duchu, w Liście do Galacjan pisze powyższe słowa. Chcemy być tymi, dla których Duch jest przyjacielem i drogowskazem. Im więcej Jego, a mniej nas, tym bardziej rozwija się owoc Ducha Świętego. O tym chcemy sobie przypomnieć, gdy ruszamy do codziennych zadań. Jeśli jest to i twoim pragnieniem, a do tego lubisz, towarzystwo świeżego zapachu cytryny, ta zawieszka sprawdzi się w twoim aucie.

12,90 zł
10,06 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,84 zł

14
Brelok metalowy złoty - O jak piękna - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brelok metalowy złoty - O jak piękna
Szaron, 1
Dostępny8 szt.

Twoje piękno jest w Nim. W każdej kobiecie tkwi prawdziwe piękno. Wierzymy, że nie tylko to fizyczne, ale przede wszystkim duchowe. Jest Ktoś, Kto jest dumny z tego jak piękną Cię stworzył. Tym kimś jest Jezus. Nasz złoty brelok może przypominać Ci każdego dnia, że to Twój Bóg definiuje Twoją wartość i Twoje piękno. Dołącz brelok do swoich kluczy aby móc wracać do miejsca spoglądania na siebie z Bożej perspektywy. Cechy produktu: • wymiary: 5.1 x 3.0 x 4.0 cm, • wygrawerowany napis: „O jak piękna jesteś przyjaciółko moja PNP 2,10”, • rodzaj: metalowy, • kolor: złoty, • kształt: prostokątny.

17,90 zł
6,62 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 11,28 zł

15
Zawieszka zapachowa - O jak piękna jesteś - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zawieszka zapachowa - O jak piękna jesteś
Szaron, 1
Dostępny7 szt.

Bóg zaadresował do ciebie list miłosny, mając nadzieję, że będziesz go czytać każdego dnia i napawać się słodyczą jego słów. Z pewnością przyda ci się drobne przypomnienie o tym, jak wspaniała i kochana jesteś. Jeśli ta zawieszka sprawi, że spoglądając na nią uśmiechniesz się w sercu do kochającego Boga Ojca – nasze zadanie zostanie spełnione. Twoja tożsamość jako córki Boga, to fundament, na którym z ufnością możesz budować spełnione życie. Pamiętaj o tym! Wybierz tę zawieszkę, jeśli ucieszy cię słodka, świeża i soczysta woń grejpfruta.

12,90 zł
4,00 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 8,90 zł

16
Zawieszka zapachowa - Pan jest moim pasterzem - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawieszka zapachowa - Pan jest moim pasterzem
Szaron, 1
Dostępny26 szt.

Choćbym szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo mój Pan jest ze mną. On jest moim stróżem i przewodnikiem, z Nim każda droga jest bezpieczna. Mój pasterz jest gotowy zostawić całe stado, aby mnie uratować. Tak o naszym kochanym Bogu mówi Słowo Boże. Wielokrotnie przypomina też o tym, aby się nie bać. Za nami stoi troskliwy Bóg, który wszędzie pójdzie z nami. Aby przypominać sobie o jego kojącej obecności stworzyliśmy tę zawieszkę zapachową. Delikatny zapach jabłka przywiedzie na myśl sady i łąki. Życzymy ci wspaniałej podróży!

12,90 zł
10,06 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,84 zł

17
Komodo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komodo
Dostępny156 szt.

Na zaproszenie starszego brata, Roya, Tracy wyjeżdża z Kalifornii i wraz z matką dołącza do niego w Indonezji, na jednej z wysp Parku Narodowego Komodo. Dla bohaterki, ignorowanej przez męża i zmęczonej wychowywaniem pięcioletnich bliźniaków, ta egzotyczna wycieczka ma być długo wyczekiwanym urlopem w raju: nurkowanie, oglądanie podwodnego świata mant i rekinów, relaks. To również okazja do odnowienia kontaktu z Royem prowadzącym chaotyczne życie po rozwodzie i oddalającym się od krewnych. Jednak niedługo po przyjeździe na wyspę napięcie między członkami rodziny zaczyna narastać – wracają zadawnione pretensje i urazy z dzieciństwa. Tracy powoli traci grunt pod nogami przytłoczona falą wspomnień, żalu i goryczy. Rozpoczyna się walka i z każdym kolejnym zanurzeniem w głębinie przybiera na sile, aż w końcu sięga punktu, z którego nie ma już odwrotu. W kolejnej publikowanej w Polsce książce David Vann, autor Legendy o samobójstwie, Halibuta na Księżycu i Brudu, potwierdza ogromny talent do zaglądania w głąb ludzkiego umysłu, budując przejmujący portret głównej bohaterki. Przenikliwa i zaskakująco trafna analiza kobiecej duszy, targających nią emocji, skutków zmagania się z codziennymi trudnościami i relacji mąż–żona oraz dziecko–matka sprawiają, że czytelnik niepostrzeżenie zatapia się w tej powieści. „Vann maluje portret kobiety bez czułości i taryfy ulgowej. Empatyczna, lecz mrożąca krew w żyłach”. – „ELLE” (Francja) „Zanurzenie się w nowej powieści Davida Vanna jest nie tylko metaforyczne: wspólnie z bohaterami wkładamy strój nurka, sprawdzamy butlę z tlenem i wraz z najbliższą rodziną, która żywi do nas dawno skrywane urazy, schodzimy dwadzieścia metrów pod wodę… a tam okazuje się, że rekiny to nie zawsze najbardziej niebezpieczne stworzenia, które napotykamy w życiu”. – „Livres Hebdo”

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

18
Książkożercy. Moja pierwsza książka do czytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książkożercy. Moja pierwsza książka do czytania
Dostępny299 szt.

Przedstawiamy zbiór historyjek do samodzielnego czytania. Opowieści, uporządkowane według poziomów trudności, pomogą dziecku stawiać pierwsze kroki w świecie liter, słów oraz zdań – od najprostszych do coraz bardziej skomplikowanych. Tematyka historyjek sprawi, ze nauka czytania będzie wspaniała zabawa. Pies przewodnik, kot detektyw, mis żołnierz to tylko niektórzy z naszych wspaniałych. Zostań książkożercą i czytaj wspaniałe, wzruszające historie o naszych bohaterach!

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

19
Brelok metalowy srebrny - Z całego serca - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brelok metalowy srebrny - Z całego serca
Szaron, 1
Dostępny8 szt.

Zaufaj Temu, który nigdy nie zawodzi. Żyjemy w dynamicznie zmieniającym się świecie. Przemianie ulega wszystko, począwszy od norm społecznych po technikę. Trudno jest nam żyć stabilnie w świecie, w którym wszystko jest niepewne. Jest jednak jedna rzecz, która jest niezmienna. Stabilny fundament, który nigdy nie zawodzi. To Jezus. Brelok z tekstem „Z całego serca Bogu zaufaj” będzie przypominać ci każdego dnia, że jest ktoś komu naprawdę warto ufać, nawet gdy nie wszystko układa się po naszej myśli. Już dzisiaj możesz przywiesić brelok do swoich kluczy, by pamiętać, że jest ktoś komu warto zawsze ufać. Cechy produktu: • wymiary: 4.5 x 3.6 x 2.5 cm, • wygrawerowany napis: „Z całego serca Bogu zaufaj”, • rodzaj: metalowy, • kolor: srebrny, • kształt: okrągły.

17,90 zł
6,62 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 11,28 zł

20
Bolesław Chrobry. Tom 3. Złe dni. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bolesław Chrobry. Tom 3. Złe dni. Część 2
Dostępny164 szt.

Kontynuacja trzeciego tomu monumentalnego dzieła o początkach polskiej państwowości. Powieść historyczna z czasów Mieszka I i początków panowania Bolesława Chrobrego. Potężna i niezwyciężona armia Henryka II prze na wschód, już stoi nad Odrą. Bolesław jeden tylko rozkaz wydaje - nie przepuścić! Jednakowoż za wielkie i za silne to parcie na Bolesławowe Księstwo. Giną tarczownicy, drużyny posieczone w lasach, spalone domostwa, mordy, rabunek i gwałty…. Ciżba ludzka, głodna i przerażona gna ku grodom, które trzeba zamknąć… Co robić, jak przetrwać ten marsz tysięcy saskich wojów w szłomach… Jaka będzie tego cena? Czy Księstwo się zbuntuje przeciw władcy? Antoni Gołubiew we wspaniałej powieści, pełnej historycznych wydarzeń i historycznych postaci portretuje wszystkie warstwy społeczne – od pospolitego raba, po księcia Bolesława czy cesarza Ottona III. Splata losy bohaterów, tak jak splatała się polska państwowość, wytrwale, cierpliwie, w boju i politycznych rozgrywkach.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

21
Brelok grawerowany - Boże obietnice nie zawiodą - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok grawerowany - Boże obietnice nie zawiodą
Szaron, 1
Dostępny4 szt.

Bóg jest wierny swoim obietnicom. Czy wiesz o tym, że Biblia zawiera setki obietnic dotyczących naszego życia? Obietnice te są dostępne dla każdego kto Go naśladuje. Jednak często w natłoku przyziemnych spraw, zapominamy o tym co mówi Bóg i Jego słowo. W takich chwilach potrzebujemy sobie przypomnieć o tym, że „Boże obietnice nie zawiodą”. Brelok z przypomnieniem tej prawdy może Tobie towarzyszyć każdego dnia, w twoich codziennych czynnościach. Już dzisiaj możesz przywiesić brelok do swoich kluczy, by przypomnienie o Jego obietnicach było zawsze pod twoją ręką. Cechy produktu: • wymiary: 4.5 x 3.6 x 2.5 cm, • wygrawerowany napis: „Boże obietnice nie zawiodą”, • rodzaj: grawerowany, • kształt: okrągły.

17,90 zł
13,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,94 zł

22
Życie dawnych Słowian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie dawnych Słowian
Dostępny280 szt.

Słowianie – lud bogaty w kulturę i historię, który na stałe zamieszkał środkowo-wschodnią i południową Europę. Kim byli nasi przodkowie? W jakie bóstwa wierzyli? Co jedli? Czy obchodzone przez nich święta dotrwały do dziś? Poznaj sekrety ludzi żyjących ponad 1000 lat temu i odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteśmy do nich podobni!

16,99 zł
12,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

23
Zygzakiem przez wojnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zygzakiem przez wojnę
Dostępny6 szt.

Dwóch przyjaciół z Warszawy, Powstańców z Pułku „Sikora” NSZ, trafia do Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Piotr i Marek to „Warszawskie Rodaki” – ostrzy w boju, ale też szarmanccy dla kobiet na swój specyficzny sposób. W 1945 roku maszerując przez front trafiają do Czechosłowacji, po drodze przeżywając kilka przygód. Do najważniejszej z nich należy poznanie pięknej Anny, z Batalionu AK „Parasol”. Zakochują się obaj i zaczynają rywalizować o jej względy. Jak potoczą się losy bohaterów? Dokąd rzuci ich nurt wydarzeń? I jaki wpływ na to wszystko będzie miał niemiecki oficer oraz tajemnicza Rosjanka? Zygzakiem przez wojnę to szpiegowska powieść historyczna okraszona dużą dawką humoru.

41,99 zł
21,41 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 20,58 zł

24
Profesor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor
Dostępny198 szt.

William Cromsworth odrzuca swe arystokratyczne dziedzictwo i wyrusza do Brukseli, by tam znaleźć szczęście. Zostaje nauczycielem języka angielskiego w szkole z internatem dla młodych panien, gdzie musi stawić czoła manipulacjom ze strony dyrektorki, Zoraïde Reuter, która, powodowana zazdrością, usiłuje zniszczyć miłość rodzącą się między nim a uczennicą, Frances Henri, równie jak William ambitną i energiczną młodą kobietą. Niezwykła opowieść o miłości, a zarazem krytyka relacji damsko-męskich, które w epoce wiktoriańskiej niejednokrotnie sprowadzały się do walki o dominację. W książce tej znajdziemy wątki autobiograficzne. Charlotte Brontë, podobnie jak jej bohater William, uczyła angielskiego w szkole w Brukseli. I podobnie jak on doświadczała miłości. Jednak jej obiektem był żonaty właściciel szkoły, co nie mogło zakończyć się happy endem.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

25
Brelok grawerowany - Moje zwycięstwo - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Brelok grawerowany - Moje zwycięstwo
Szaron, 1
Dostępny11 szt.

Pamiętaj, twoje zwycięstwo jest w Jego rękach! Brzmi pięknie, ale jak często o tym zapominamy… Notorycznie próbujemy radzić sobie samemu z napierającymi na nas okolicznościami dnia codziennego. A co gdyby kilka razy dziennie mieć w swoich rękach coś co by przypominało nam o tym, że nasze walki są wygrane w Nim? Brelok z tekstem „Moje zwycięstwo jest tylko z Jezusem”, może stać się dla nas świetnym narzędziem, dzięki któremu o wiele trudniej będzie nam zapomnieć o tym, Kto walczy za nas. Doczep go do kluczy, by pamiętać z kim możesz przenosić góry. Cechy produktu: • wymiary: 5.1 x 3.0 x 4.0 cm, • wygrawerowany napis: „Moje zwycięstwo jest tylko z Jezusem”, • rodzaj: grawerowany, • kształt: prostokątny.

17,90 zł
6,62 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 11,28 zł

26
Desperatki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Desperatki
Dostępny346 szt.

Trzy kobiety, które połączyło jedno straszne wydarzenie. Zaplanowały zemstę, ale coś poszło nie tak. Czasem pozostaje już tylko ucieczka do przodu… Wiosna 1863 roku. Nad zbiorową mogiłą spotykają się Izabella – szlachcianka opłakująca syna, Wiesia – złodziejka z Powiśla, która w tej samej powstańczej bitwie straciła brata, oraz Anna – córka profesora, która pogrzebała narzeczonego. Motywowane rozpaczą i chęcią zemsty trzy desperatki zawiązują mroczne przymierze i przeprowadzają zamach. Przebiega on jednak inaczej, niż to sobie zaplanowały. Ze ścigających stają się ściganymi, a ich droga wiedzie przez powstańcze obozy i austriackie więzienia. Aby ratować własną skórę, będą gotowe popłynąć aż za ocean. Jak zakończy się wędrówka Izy, Anny i Wiesi? To niezwykła historia zdesperowanych kobiet, zmuszonych do ucieczki na koniec świata. Być może będzie tam na nie czekać szczęście, które pojawi się w najmniej spodziewanej postaci…

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

27
Mały lord - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały lord
Dostępny239 szt.

Siedmioletni Cedryk wiedzie szczęśliwe, choć skromne życie u boku matki w Nowym Jorku. Dzięki nieprzeciętnej urodzie i ujmującej osobowości chłopiec zjednuje sobie serca wszystkich spotkanych osób. Jego los zmienia się diametralnie, gdy do drzwi puka tajemniczy prawnik z wiadomością, że Cedryk jest jedynym żyjącym potomkiem hrabiego Dorincourt i dziedzicem jego bajecznej fortuny. Chłopiec wyrusza do Anglii, aby zamieszkać z dziadkiem – człowiekiem powszechnie nielubianym, który przez całe swoje długie życie nie znał miłości innej niż własna.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

28
Zawieszka zapachowa - Ufaj Panu - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zawieszka zapachowa - Ufaj Panu
Szaron, 1
Dostępny12 szt.

Każda droga, w którą wyruszasz, napotka na swoje wyzwania, góry, doliny i zakręty. Dobrze podróżować z kimś, komu możemy zaufać. Najlepiej z kimś kto zna drogę, wie dokąd zmierzamy i potrafi poprowadzić. Jest jedna Osoba, której możemy zaufać całym sercem. W końcu wiemy, że drogą, którą dla nas wybierze, będzie tą najlepszą. Każda podróż samochodem to moment, w którym możesz zastanowić się nad tym, komu ufasz, komu powierzyłeś swoje troski, codzienność i wyzwania. Niech ta zawieszka zapachowa będzie codziennym przypomnieniem, że z całego serca możesz zaufać tylko Bogu. Jeśli cenisz sobie klasyczne zapachy, a woń nowego samochodu umila ci jazdę, to koniecznie wybierz tę zawieszkę zapachową.

12,90 zł
4,00 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 8,90 zł

29
Miasteczko Middlemarch. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasteczko Middlemarch. Tom 1
Dostępny211 szt.

Miasteczko Middlemarch to jedna z najważniejszych pozycji w kanonie klasycznej literatury angielskiej. George Eliot, jedna z najbardziej nowoczesnych postaci epoki wiktoriańskiej, erudytka, okrzyknięta z powodu wyzwań, jakie rzuciła opinii publicznej – angielską George Sand, podniosła powieść do rangi dyskursu filozoficznego, a pasjonujący romans umiejscowiła w sferze społeczno-moralnej. Dzieją się w Anglii lat 20 XIX wieku, rzeczy ważne, a miasteczko Middlemarch, tak jak każde prowincjonalne miasteczko, jest tych wielkich przemian mini sceną, toteż historia toczy się wraz z wątkiem romantycznym i kryminalnym. Losy miasteczka Middlemarch są historycznie i ekonomicznie splecione z losami okolicznej społeczności, mieszkańcami sąsiednich dworów i należących do nich farm. Na tak szeroko zarysowanym tle maluje George Eliot losy głównych bohaterów: młodej, bogatej i szlachetnej Dorotei Brooke, która szuka godnego celu, by nadać sens swojemu życiu, oraz Tertiusa Lydgate, lekarza, który cel znalazł w pracy badawczej i praktyce medycznej, ale przeszkodą w jego realizacji staje się piękna kobieta. Oba te główne wątki mają liczne odgałęzienia, odnogi i boczne pędy, tyleż interesujące, co barwne i nasycone ciepłym humorem. Oglądamy cały złożony świat prowincjonalnej Anglii – mieszczan, kupców, lekarzy, prawników, a także farmerów, ba, nawet najemnych robotników rolnych, których zakończony około 1815 roku proces grodzenia otwartych pastwisk, uprzednio dostępnych każdemu, pozbawił możliwości pracy na własnej ziemi. Nie brak również przedstawicieli Kościoła i typowego dla ówczesnych zmian w hierarchii społecznej procesu przeobrażania się żarliwego kalwińskiego dysydenta – w szacownego członka Kościoła anglikańskiego. Obraz uzupełnia piękna sceneria okolic Coventry, pełne nostalgicznej tęsknoty opisy krajobrazu środkowej Anglii, owego raju utraconego szczęśliwego dzieciństwa pisarki…

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

30
Zawieszka zapachowa - Ukochałem Cię - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zawieszka zapachowa - Ukochałem Cię
Szaron, 1
Dostępny12 szt.

Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość. Znowu cię zbuduję i będziesz odbudowana… To obietnica Miłości, która nigdy się nie kończy. Miłości która scala, odbudowuje, leczy i zachęca. Miłości, która jest łaskawa, wytrwała i każdego dnia chce wypełniać twoje serce. Wybierz tę zawieszkę, jeśli Twoje serce potrzebuje zachęty i przypomnienia o Bogu, który jako jedyny jest pełnią prawdziwej Miłości. Niech Jego miłość codziennie daje o sobie znać i rozgrzewa twoje serce. Zapach owoców leśnych rozniesie się w twoim samochodzie i umili czas podróży.

12,90 zł
4,00 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 8,90 zł

31
Ciemnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciemnia
Dostępny414 szt.

Kiedy mężczyzna spotyka na swej drodze kobietę równie piękną, co niebezpieczną, zbrodnia jest tylko kwestią czasu… Warszawa, koniec XIX wieku. Po samobójczej śmierci narzeczonej inżynier Wiktor Turno zmuszony jest porzucić posadę w fabryce garbarskiej i opuścić miasto. Znajduje pracę w odległych Zasławicach, w majątku zjawiskowej margrabiny Bieloszyńskiej, gdzie ma się zająć odbudową spalonej gorzelni, a zarazem wrócić do psychicznej równowagi. Okazuje się, że każda ze związanych z margrabiną osób skrywa jakiś sekret, a poprzednik Wiktora utonął dwa miesiące wcześniej. Wiele wskazuje na to, że nie był to wypadek. Turno zostaje uwikłany w erotyczną relację z właścicielką majątku i wplątuje się w mroczną, kryminalną zagadkę. Prowadzi to do dramatycznego i krwawego finału… W tej książce jedynie rzeka, niemy świadek wydarzeń, płynie niezmiennie w tym samym kierunku. Ciemnia to nietuzinkowa powieść z wątkiem erotycznym i kryminalną intrygą w kostiumie z epoki, która – może niesłusznie – kojarzona jest z pruderią.

42,99 zł
32,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

32
Mam ochotę go udusić! Proste sposoby na trudnych ludzi w pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam ochotę go udusić! Proste sposoby na trudnych ludzi w pracy
Dostępny418 szt.

Wszyscy mamy w swoim otoczeniu kogoś, kto doprowadza nas do szewskiej pasji. Niektórzy mogą wymienić nawet kilka takich ciężkich przypadków. Zdecydowanie zbyt często z irytującymi ludźmi spotykamy się w pracy. Uważamy ich za osoby „trudne”, „bezczelne” czy „toksyczne”, ale w relacjach z nimi nie umiemy być asertywni, czujemy się wobec nich bezradni i pozwalamy się zapędzić w kozi róg. Koleżanka z pracy unika otwartych konfliktów, za to obmawia innych za plecami i robi jadowite aluzje? Szef w kółko wychodzi z siebie i wrzeszczy bez opamiętania na podwładnych, terroryzuje ich i zastrasza? Kolega bez pardonu rozpycha się łokciami i to on zgarnia wszystkie nagrody oraz dostaje najatrakcyjniejsze zadania? Ktoś inny sto razy dziennie pyta o radę w najbłahszych sprawach? Dla wielu z nas brzmi to znajomo... Czy da się spojrzeć na te sytuacje z innej strony i potraktować je jako okazję do kształtowania własnego charakteru? Martin Wehle, znakomity niemiecki coach i doradca biznesowy, przedstawia galerię siedmiu różnych typów trudnych ludzi i radzi, jak sobie z nimi radzić. Lektura tej książki przygotuje cię na spotkania z nimi i pokaże, jak nie dać się sprowokować, zachować potrzebny dystans i lepiej zadbać o własne potrzeby.

52,90 zł
39,15 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,75 zł

33
Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących wyd. 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli se...
Dostępny106 szt.

Czy wiesz, że według jednego z raportów co drugi Polak deklaruje, że odejdzie z obecnej pracy w ciągu 12 miesięcy? Jeśli więc coraz częściej myślisz o zmianie, bo nie odczuwasz zadowolenia ze swojej zawodowej sytuacji... wiedz, że nie tylko Ty. I że można coś z tym zrobić! Najpierw jednak przyjrzyjmy się, w jakim miejscu jesteś teraz. Obstawiam, że pod częścią tych zdań możesz się podpisać... • Mam dość harówki, której na dodatek nikt nie docenia. • Wracam na rynek pracy po kilku latach przerwy i zupełnie nie wiem, czego się spodziewać. • Chodzę na rozmowy kwalifikacyjne, ale bez powodzenia. • Boję się, że mogą mnie zwolnić - muszę znaleźć nową pracę, żeby nie zostać na lodzie. • Nie mam pojęcia, od czego zacząć szukanie nowej pracy po tylu latach w jednej firmie. • Chcę awansować, ale ciągle trafiam na ścianę. Czego więc potrzeba, by skutecznie zmienić pracę? Znajomości? Łapówek? Łutu szczęścia? Niekoniecznie! Musisz po prostu: • poznać swoje mocne strony i mieć świadomość, jak możesz je wykorzystać • wybrać stanowisko, które chcesz zdobyć • umieć przykuć uwagę rekruterów • zbudować wizerunek eksperta w swojej dziedzinie • dopracować CV i profil na LinkedIn • dowiedzieć się, o co pytają podczas rozmowy kwalifikacyjnej na dane stanowisko i jak na te pytania najlepiej odpowiedzieć Brzmi skomplikowanie? Spokojnie! Lektura książki Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących pomoże Ci zrealizować każde z tych zadań.

47,00 zł
34,78 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,22 zł

34
Dekoracja na tort, słodkie ciasteczka (4 elementy) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracja na tort, słodkie ciasteczka (4 elementy)
Godan, 4
NiedostępnyBrak

Złożona z 4 elementów dekoracja tortowa w kształcie słodkich ciasteczek to ozdoba, która będzie wisienką na Twoim torcie urodzinowym. Udekoruj tort dla solenizanta i wywołaj uśmiech na jego twarzy. Znajdź i dobierz pozostałe dekoracje urodzinowe na przyjęcie w naszym sklepie. • Wymiary: 3 x 10 cm, 1 x 24 cm • Kolor: wielokolorowy • W opakowaniu: 4 szt. • Wzór: Słodycze

8,90 zł
8,46 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,44 zł

35
Scratch 3 dla najmłodszych. Kodowanie jest jak granie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scratch 3 dla najmłodszych. Kodowanie jest jak granie!
Dostępny48 szt.

Scratch jest projektem MIT Media Lab. Początkowo miał służyć młodym ludziom do nauki programowania, ale szybko zaczął pełnić również inne funkcje. Jest jak cyfrowa piaskownica, w której każdy może nie tylko nauczyć się podstaw kodowania, ale także ćwiczyć kreatywność, umiejętność pracy w zespole i zdolność do wynajdywania nieszablonowych rozwiązań, na przykład podczas projektowania gier. Scratch jest bowiem świetnym narzędziem do tworzenia najróżniejszych gier, a poświęcona mu strona umożliwia dzielenie się wynikami swojej pracy z innymi. Ta książka jest przezabawnym przewodnikiem po programowaniu w Scratchu 3, przeznaczonym dla przyszłych inżynierów, programistów, naukowców i pasjonatów kodu. Dzięki niej szybko zaczniesz pisać klasyczne gry zręcznościowe i wzbogacać je w dźwięk i animacje. Pokazano tu również, czym są i do czego się przydają zmienne, pętle czy funkcje. Zaprezentowano także sposoby stosowania reguł matematycznych do stopniowego komplikowania gry. Poszczególne treści zostały bogato zilustrowane i uzupełnione przejrzystymi instrukcjami krok po kroku. W ten sposób, pisząc atrakcyjne gry, w mgnieniu oka przyswoisz nawet bardzo złożone zasady programowania! Dzięki książce: • sprawnie zaczniesz pracę ze Scratchem • nauczysz się programować wygląd i zachowanie duszków • dowiesz się, jak dodać do gry efekty dźwiękowe, animacje i... logikę • będziesz używać działań matematycznych do ulepszenia gry • napiszesz grę piłkarską, wyścigówkę z rakietami, a także mnóstwo innych gier! Scratch: wymyśl i zaprogramuj swoją ulubioną grę!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

36
Balony lateksowe na 18 urodziny (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe na 18 urodziny (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny6 szt.

Balony lateksowe na 18 urodziny • Rozmiar w calach: 13 • Rozmiar w centymetrach: ok. 33 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 5 • Kolor: wielokolorowe • Nadruk: liczba: 18

6,20 zł
5,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,31 zł

37
Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczównie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani na Hruszowej. Dwadzieścia pięć lat wspomnień o Marii Rodziewiczów...
Dostępny174 szt.

Pamiętnik najbliższej przyjaciółki Marii Rodziewiczówny zdeponowany w Bibliotece Jagiellońskiej, a spisany z nadzieją, że kiedyś będzie mógł dotrzeć do rąk czytelników autorki. Poznały się w czasie rodzinnych wizyt. Praca społeczna, wspólne zebrania i wycieczki zaowocowały stale pogłębiającą się przyjaźnią, na której charakter niewątpliwy wpływ miał podziw, by nie powiedzieć uwielbienie Jadwigi dla starszej o jedenaście lat Marii. Z czasem więzy przyjaźni zadzierzgnęły się jeszcze mocniej. W 1919 obie zamieszkały razem. Jadwiga stała się prawą ręką właścicielki Hruszowej, pomagała jej w prowadzeniu domu i ogrodu. Stała się dobrym i po trosze opiekuńczym duchem powieściopisarki, starającym się odsunąć od niej wszystko, co mogłoby stanowić przeszkodę w twórczej pracy. Dla siebie wybrała świadomie miejsce na drugim planie. Wszyscy zapamiętali ją jako osobę uśmiechniętą, pogodną... Towarzyszyła pisarce podczas wojen i pokoju, zarówno w Warszawie, jak i w Hruszowej. Była z nią aż do chwili śmierci. Wspomnienia spisane w niniejszej książce to zapis przepięknej przyjaźni, czy wręcz miłości dwóch niezwykłych kobiet, ale też zapis życia w wyjątkowych czasach i w wyjątkowych miejscach, które tak bardzo obie ukochały – Warszawie i Kresach.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

38
Jak zarabiać na kryptowalutach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zarabiać na kryptowalutach
Dostępny169 szt.

Waluty wirtualne, ale zyski - jak najbardziej realne! Kryptowaluta – ten termin brzmi nieco tajemniczo, ale i niezwykle obiecująco. Wielu inwestorów nadal nie w pełni pojmuje mechanizm funkcjonowania kryptowalut, jednak niemal każdy rozważa, czy warto się nimi zainteresować. Czy te cyfrowe waluty są prawdziwą, nową nadzieją na duży zarobek? Szansą na uwolnienie się od dyktatury banków? A może jest to tylko kolejna bańka spekulacyjna? Czy porównywanie obrotu kryptowalutą z piramidą finansową ma jakiekolwiek podstawy? Czy można zaufać walutom, za którymi nikt nie stoi, które nie mają żadnej centrali ani emitenta? Czy to początek rewolucji ekonomicznej, demokracji pieniądza niezależnego od banków? Tylko czy warto ryzykować i inwestować w coś, czego się do końca nie rozumie? Absolutnie nie warto i dlatego, nim wkroczysz na nowy, wspaniały rynek kryptowalut, dowiedz się o nich jak najwięcej! Wraz z autorem tej książki prześledź historię powstania bitcoina i mechanikę jego działania, a także rozeznaj się wśród młodszych kryptowalut, zwanych altcoinami. Na podstawie najpopularniejszych portfeli bitcoina i portfeli wielowalutowych dowiedz się, krok po kroku, jak założyć własny portfel kryptowalutowy. Naucz się zakładać i obsługiwać konta na giełdach kryptowalutowych i przekonaj się, jak przebiegają na nich transakcje. Spośród giełd wybierz tę, na której chcesz grać. Poznaj sprawdzone metody i miejsca właściwe do poszukiwania informacji, naucz się je interpretować. Przyjrzyj się historii kursu bitcoina i spróbuj wyciągnąć z niej wnioski. Zastanów się, jakie scenariusze na przyszłość można kreślić w odniesieniu do kryptowalut. Jakie miejsce mogą one zająć w ekonomicznym krwiobiegu? Czy bitcoin ma rzeczywistą wartość? Opanuj zasady analizy technicznej na rynku kryptowalut i sekrety miningu, czyli ich wydobywania. Poznaj specyficzny żargon i terminologię, bez których nie można zrozumieć kryptowalutowej niszy internetu. Dowiedz się, jak wyglądają regulacje prawne wirtualnych walut w Polsce. Uzbrojony w tę wiedzę, możesz ruszyć na podbój rynku kryptowalut. Pamiętaj: rynek kryptowalut opiera się na wolności, ale nie ma wolności bez odpowiedzialności! Pierwsze wydanie otrzymało nominację do nagrody ECONOMICUS 2019!

77,00 zł
56,98 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,02 zł

39
Balony D11 Camouflage, 6 Szt. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

40
La gaya scienza, czyli nauka radująca duszę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La gaya scienza, czyli nauka radująca duszę
Dostępny88 szt.

Fryderyk Nietzsche (1844–1900) uznawany jest za jednego z najważniejszych niemieckich filozofów, a był także poetą i filologiem. Jego poglądy znacząco wpłynęły na całe późniejsze myślenie o kulturze, cywilizacji, człowieku, religii. Nietzsche głosił upadek cywilizacji zachodniej, opartej na myśli greckiej, sokratejskiej, a zatem z gruntu apollińskiej (połączonej dodatkowo z chrześcijańską etyką). Tej postawie przeciwstawiał postawę dionizyjską, witalną (połączoną dodatkowo z pojęciami woli mocy i pojęciem nadczłowieka. Jak pisze R.J. Hollingdale w La gaya scienza Nietzsche kontynuuje eksperymenty prowadzone w poprzednich książkach, ale są już niej obecne, w postaci zalążkowej, jego najdojrzalsze teorie – teoria woli mocy, śmierci Boga, nadczłowieka i wiecznego nawrotu. Ponadto autor nie pozwala ani na chwilę zapomnieć, że zasadniczą przesłanką wszystkich tych eksperymentów jest zniknięcie świata metafizycznego. Obecna edycja to wreszcie nowy przekład, po raz pierwszy w Polsce będziecie mogli zapoznać się z myślą Nietzschego, nie poprzez pryzmat młodopolskich (jak wcześniejsze przekłady) uniesień, lecz w przekładzie oddającym i treść i ducha Nietzschego. Jak pisze tłumacz, Jerzy Korpanty ten przekład to powrót do właściwego, wybranego przez Nietzschego tytułu dzieła, powrót do oryginalnej specyficznej interpunkcji autora, merytoryczne przypisy ułatwiające lekturę, w znaczących przypadkach pozostawianie w nawiasach niemieckich słów oryginału, co pozwala czytelnikowi rozpoznawać gry słowne, w których lubował się Nietzsche. A dodajmy jeszcze za R. Safranskim: Księga ta, którą ukończył na wiosnę 1882 roku, miała opisać krajobraz życia i poznania pod wpływem światła, które Nietzsche ujrzał latem 1881 w Sils Maria. Napisał ją z wielkim polotem, kiedy tygodniami wolny był od dokuczliwych i przygnębiających cierpień ciała, szkicował jej plan podczas słonecznych wędrówek w okolicach Genui, wyznając w niej miłość do różnokształtnego wybrzeża, skał, usłanych willami i altanami wzgórz, widoków na morze. Ta sceneria, w której znajduje udane życie, jest w tej książce wszędzie obecna. Ostrym i łagodnym, grubiańskim i wyrafinowanym, budzącym zaufanie i dziwacznym, brudnym i czystym, głupcem i mędrcem w jednej osobie: tym wszystkim jestem i chcę być, zarówno gołębicą, wężem, jak i świnią!

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

41
Balony lateksowe na 40 urodziny (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe na 40 urodziny (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
Dostępny4 szt.

Balony lateksowe na 40 urodziny • Rozmiar w calach: 13 • Rozmiar w centymetrach: ok. 33 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 5 • Kolor: wielokolorowe • Nadruk: liczba: 18

6,20 zł
5,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,31 zł

42
Jak zdobywamy kosmos? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zdobywamy kosmos?
Dostępny507 szt.

Od tysięcy lat fascynujemy się gwiazdami i kierujemy ku nim wzrok. Człowiek był w stanie opuścić Ziemię i wylecieć na orbitę, stanąć na Księżycu, a wreszcie wysłać sondy kosmiczne – naszych zaufanych posłańców – do najdalszych zakątków Układu Słonecznego… i jeszcze dalej. Poznaj historię naszych pozaziemskich podbojów! Kto wie, może kiedyś polecisz w Kosmos?

16,99 zł
12,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

43
Lusterko kieszonkowe - Ukochałem Cię - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lusterko kieszonkowe - Ukochałem Cię
Szaron, 1
Dostępny28 szt.

Kwadratowe lusterko kieszonkowe. Lusterko w oprawie typu ekoskóra. W środku zawiera zwyczajne oraz powiększające lusterko. Wymiary: 6.0 x 6.0 cm

18,90 zł
14,74 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,16 zł

44
Najpiękniejsze polskie legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze polskie legendy
Dostępny319 szt.

Najpiękniejsze polskie legendy to zbiór najbardziej znanych opowieści dla dzieci, wzbogacony kunsztownymi ilustracjami. Znane od pokoleń legendy są nieocenioną skarbnicą mądrości. Znajdziesz tu między innymi historie o szewczyku Dratewce, panu Twardowskim oraz o tym, skąd się wzięły toruńskie pierniki.

16,99 zł
12,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

45
Balony D11 Baby Girl 1C5S, 6 Szt. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

46
Fragments, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fragments, CD
Bonobo, Universal Music Polska
Dostępny302 szt.

Lista utworów: 1. Polyghost (feat. Miguel Atwood-Ferguson) 2. Shadows (feat. Jordan Rakei) 3. Rosewood 4. Otomo (feat. O'Flynn) 5. Tides (feat. Jamila Woods) 6. Elysian 7. Closer 8. Age of Phase 9. From You (feat. Joji) 10. Counterpart 11. Sapien 12. Day by Day (feat. Kadhja Bonet)

46,90 zł
45,49 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,41 zł

47
Balony lateksowe na 6 urodziny (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony lateksowe na 6 urodziny (5 sztuk)
Godan, 5 sztuk
NiedostępnyBrak

Balony lateksowe na 6 urodziny • Rozmiar w calach: 13 • Rozmiar w centymetrach: ok. 33 cm • Ilość sztuk w opakowaniu: 5 • Kolor: wielokolorowe • Nadruk: cyfra 6

6,20 zł
5,89 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,31 zł

48
Grób czy świątynia? Problematyka cielesności w antropologii Klemensa Aleksandryjskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Grób czy świątynia? Problematyka cielesności w antropologii Klemensa A...
Dostępny1 szt.

Tytułowy problem podjęty został z punktu widzenia filozoficznej antropologii Klemensa Aleksandryjskiego, pierwszego filozofa chrześcijańskiego, który stworzył swój własny system. Jest to system eklektyczny wspierający się na trzech podstawowych filarach: medioplatonizmie, stoicyzmie i Biblii, a jego celem jest wyrażenie przesłania chrześcijańskiego w kategoriach filozofii greckiej tak, aby je uczynić dostępnym dla wszystkich wykształconych w kulturze i filozofii greckiej. Wszystkie analizy zostały przeprowadzone na podstawie interpretacji i komentowania tekstów źródłowych. Książka napisana jest jasnym i prostym językiem, dzięki czemu jest zrozumiała również dla niespecjalistów.

24,00 zł
12,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,00 zł

49
Zwykłe niezwykłe wynalazki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwykłe niezwykłe wynalazki
Dostępny317 szt.

Dzięki dawnym wynalazkom dziś otaczają nas najróżniejsze przedmioty – całkiem już zwyczajne, choć niektóre mogą się pochwalić niezwykła historia… Bo przecież ktoś kiedyś stworzył pierwszą parę jeansów, upiekł pierwszy bochenek chleba czy po raz pierwszy kopnął piłkę. W bogato ilustrowanej książce Zwykłe niezwykłe wynalazki znajdziesz mnóstwo informacji i ciekawostek o tym, skąd się wzięły niektóre spośród towarzyszących nam na co dzień przedmiotów. Co wspólnego ma kanapka z gra w karty? Od czego pochodzi słowo prysznic? Kiedy zatańczono na pierwszej dyskotece? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w środku. Miłego czytania!

16,99 zł
12,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

50
Balony Premium, 12", Happy Birthday 30, metaliczne, 6 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,10 zł
6,97 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,13 zł

Wróć do góry