hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.01.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 6 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków (Magdalena Ogórek), na drugim Wielki zły lis (Benjamin Renner ). Kolejny produkt to Tego ci nie powiedziałam (Kelly Rimmer) oraz Sztuka feedbacku (Radłowski Grzegorz).
1
Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista Wachtera. Generał SS, który ograbił Kraków
Dostępny19 szt.

To nie teoria spiskowa. To „Akta Odessy” Fredericka Forsytha – w realu. Gdzie podziała się krakowska „Walka karnawału z postem” Brueghela, za której kopię płacono 20 milionów funtów? Dokąd powędrowały zrabowane płótna Fałata, gotyckie i renesansowe meble, cenne numizmaty? Historyk, Magdalena Ogórek, prowadzi brawurowe śledztwo tropiące niemiecką grabież dzieł sztuki z okupowanych ziem Rzeczpospolitej. Trafia m.in. do zamku pod Wiedniem, którego właściciel, jeszcze 70 lat po wojnie, podpisywał się „Horst von Wächter, syn gubernatora”. Otto von Wächter, austriacki baron SS, przyjaciel Himmlera, był prawą ręka Hansa Franka w okupowanym Krakowie. Ideał aryjczyka, koneser sztuki – powiększa swoje kolekcje o dzieła złupione pod Wawelem, a później o trofea ze Lwowa, dokąd przenosi się by założyć Ukraińcom SS-Galizien. Po klęsce Niemiec, na lewych papierach, trafia na ścieżkę przerzutową nazistów z Europy do Brazylii. Znajduje schronienie w Watykanie. Magdalena Ogórek prezentuje nowoodkryte dokumenty CIA, Centrum im. Szymona Wiesenthala, Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i archiwów Watykanu. Stara się wyjaśnić, kto stoi za tajemniczą śmiercią nad Tybrem wojennego kolekcjonera polskich zabytków. Kto oferuje na rynku antykwarycznym skarby zrabowane przez Wächtera? Kto zdecydował, że polscy urzędnicy nie chcieli przyjąć dzieł sztuki zwracanych Polsce przez syna zbrodniarza? Wielkie interesy, wielkie pieniądze. Śledztwo prowadzone w 8 krajach na 2 kontynentach. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

59,90 zł
34,74 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 25,16 zł

2
Wielki zły lis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki zły lis
Dostępny104 szt.

Jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Tytułowy wielki zły lis wcale nie jest wielki ani zły. W dodatku ma strasznego pecha. Każda jego wyprawa do kurnika kończy się jakimś wypadkiem i upokorzeniem, przez co jest pośmiewiskiem całej okolicy. Szczególnie kur. Wciąż głodny, bo ile można żyć na diecie opierającej się na rzepie, daje się namówić prawdziwemu drapieżnikowi, wilkowi, na z pozoru genialny plan – po co polować na kury, skoro mogą one lisa dotkliwie pobić? Lepiej ukraść jajka! A potem cierpliwie je wysiedzieć, odchować pisklaki, żeby zrobiły się tłuściutkie i już! Posiłek gotowy. Tylko to, co w teorii brzmi świetnie, w praktyce często staje się bardzo trudne. A w komiksie Benjamina Rennera także niesłychanie zabawne! Wielki zły lis to jeden z najpopularniejszych francuskich komiksów dla młodych, ale nie tylko, czytelników ostatnich lat. Otrzymał nagrodę dla najlepszego albumu dla dzieci na festiwalu w Angoulême (w jury zasiadali czytelnicy w wieku 8–12 lat), a także doczekał się filmowej adaptacji, która została nagrodzona Cezarem, francuski odpowiednik Oscara, dla najlepszej animacji roku.

59,90 zł
37,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,16 zł

3
Tego ci nie powiedziałam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tego ci nie powiedziałam
Dostępny2448 szt.

Miłość i poświęcenie w czasach wojennej zawieruchy Jest rok 1942. W Europie szaleje wojna. Na skraju syberyjskiego obozu młoda kobieta składa przysięgę ślubną. Ta decyzja zaważy na jej przyszłości, a kłamstwo leżące u jej podstaw wyjdzie na jaw dopiero w kolejnym stuleciu. Czasy współczesne, Stany Zjednoczone. Ukochana babcia Alice Hanna trafia do szpitala. Dziewczyna odnajduje w jej domu ukryte pamiątki z dawnego życia: podniszczone zdjęcie młodego mężczyzny, skórzane buciki i list. Sparaliżowana staruszka prosi wnuczkę, by ta pojechała do jej ojczyzny – Polski – i odnalazła ukochanego. Tam Alice zaczyna odkrywać bolesną prawdę, którą jej babcia rozpaczliwie ukrywała przez całe życie. Gładko przeskakując pomiędzy dwoma płaszczyznami czasowymi – okresem okupacji oraz współczesnością – Kelly Rimmer tworzy opowieść pełną emocji. Z przeplatających się losów dwóch kobiet wyłania się historia wytrwałości, lojalności, miłości i honoru. Autorka uświadamia nam, jak niszczycielskie mogą być skutki przemilczania prawdy i że czasem musi upłynąć całe życie, zanim zdobędziemy się na odwagę, by pójść za głosem serca. Inspirująca powieść o nadziei i miłości zdolnej do pokonania wszelkich przeciwności.

46,99 zł
32,42 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 14,57 zł

4
Sztuka feedbacku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka feedbacku
Dostępny60 szt.

Książkę polecają: dr Lidia Czarkowska Piotr Cieszewski dr Paweł Fortuna dr Joanna Heidtman prof. dr hab. Dariusz Jemielniak Nikolay Kirov Paweł Motyl dr hab. Mikołaj Pindelski prof. SGH - Jacek Rozenek Jacek Santorski Aleksandra Ślifirska Książka wielopoziomowo i kompleksowo porusza temat informacji zwrotnej z perspektywy indywidualnej, zespołowej i firmowej. Pokazuje bardzo celne modele, schematy, które mogą zostać zastosowane od razu, a jednocześnie nakreśla całe tło feedbacku, czyli to wszystko, co powinniśmy wiedzieć jako ludzie, liderzy, menedżerowie by właściwie różnicować sposób jej udzielania. Bardzo ważna jest również perspektywa tego, jak odbieramy informacje zwrotne oraz jak je odbierać, by były źródłem nauki, refleksji oraz by motywowały nas do pożądanej zmiany. Dzięki lekturze tej książki poznasz: metody i formuły feedbacku do zastosowania w różnych sytuacjach, badania nad użyciem feedbacku w różnych firmach i zespołach, formuły z poziomów: strategicznego do prowadzenia firmy dla właścicieli i zarządu, operacyjnego do prowadzenia zespołów dla menedżerów oraz indywidualnego do prowadzenia siebie w wybranym kierunku w relacjach i w życiu zawodowym.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

5
Nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu - zmiany, praktyczne zastosowanie przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu - zmiany, praktyczne zastos...
Dostępny13 szt.

Publikacja "Nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu ? zmiany, praktyczne zastosowanie przepisów" to praktyczny, narzędziowy pomocnik w pracy każdego dyrektora. Książka to kompendium wiedzy o sprawowaniu nadzoru pedagogicznego przez organ prowadzący oraz dyrektora szkoły po zmianie przepisów we wrześniu 2021 roku. Przeczytaj, jakie nowe formy nadzoru obowiązują, jakie zadania ma dyrektor. Dopełnieniem jest płyta z ponad 30 nowymi, gotowymi do wypełnienia dokumentami, niezbędnymi w pracy każdej placówki oświatowej.

89,90 zł
75,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 14,38 zł

6
Polska. Niespełniony sojusznik Hitlera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska. Niespełniony sojusznik Hitlera
Dostępny729 szt.

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce znowu pojawią się głosy, że w 1939 roku można było uniknąć wojennej klęski i zamiast stawić opór niemieckiej agresji, przystać na żądania terytorialne III Rzeszy oraz propozycję przystąpienia do paktu antykominternowskiego. Krzysztof Rak, historyk filozofii, publicysta, znawca problematyki międzynarodowej, dowodzi, że Polska była niespełnionym sojusznikiem Adolfa Hitlera, który po dojściu do władzy w Niemczech w 1933 roku próbował wciągnąć Warszawę do koalicji wymierzonej w Związek Sowiecki. Władze polskie zdawały sobie jednak sprawę, że będzie to oznaczało zależność satelicką, czyli faktycznie utratę niepodległości. Autor ukazuje stosunek dyktatora III Rzeszy do Polski i Polaków (m.in. na podstawie jego manifestu politycznego Mein Kampf) oraz relacje obu państw w przededniu wojny. Rozprawia się z mitami: o wojnie prewencyjnej z hitlerowskimi Niemcami, do której rzekomo dążył marszałek Piłsudski, oraz o poparciu mocarstw zachodnich dla Polski, które przynajmniej do schyłku 1938 roku były gotowe do daleko idących ustępstw wobec Berlina, np. w kwestii Wolnego Miasta Gdańska. Wyjaśnia też, dlaczego Hitler zmienił front i ostatecznie zaatakował Polskę. Książka jest bardzo dobrze udokumentowana. Autor powołuje się na mało znane dokumenty z archiwów polskich i niemieckich, które rzucają nowe światło na politykę III Rzeszy wobec Polski.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

7
Magnes Miko-183 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Miko-183
PAN DRAGON
Dostępny13 szt.

Magnes Miko z ciepłym i serdecznym przesłaniem.Magnes można również powiesić na ścianie lub postawić na biurku.Wymiary 8 x 5,3 cm

11,80 zł
8
Karnet B6 Urodziny HM200-2350 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2350
PAN DRAGON
Dostępny11 szt.

Karnet okolicznościowy z życzeniami i kopertą, zdobiony brokatem.

9,70 zł
9
Tragedie rzymskie. Tom 2. Koriolan, Tytus Andronikus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tragedie rzymskie. Tom 2. Koriolan, Tytus Andronikus
Dostępny203 szt.

Shakespeare od młodych lat interesował się starożytnością; poświęcił jej siedem tragedii. Mitologię i dzieje antycznej Grecji uczynił podglebiem Troilusa i Kresydy, Peryklesa i Tymona Ateńczyka. Historia starożytnego Rzymu stanowi kanwę Juliusza Cezara, Antoniusza i Kleopatrę, Koriolana i Tytusa Andronikusa. Niniejsza dwutomowa edycja prezentuje tragedie rzymskie (jak tu umownie je nazywamy) w nowym przekładzie Antoniego Libery, który wcześniej ogłosił w PIW przekład kompletu tragedii Sofoklesa (2018) i wyboru dramatów Racine'a (2019). Tragedie rzymskie oparte są w znacznej mierze na Żywotach sławnych mężów Plutarcha, które Shakespeare czytał w angielskim przekładzie Thomasa Northa. Juliusz Cezar i Antoniusz i Kleopatra dotyczą czasów schyłku republiki (44-30 p.n.e.), Koriolan - jej początków (507?493 p.n.e.), a Tytus Andronikus - schyłku cesarstwa (o czasie nieokreślonym). Antoni Libera wypracowując lekcję przekładu dzieł Shakespeare'a, wykorzystuje swoje doświadczenie jako reżysera i tworzy ją z myślą przede wszystkim o aktorach i środowisku teatralnym. Za cel stawia sobie klarowność, płynność i wyrazistą rytmikę (unikanie przerzutni), czasem za cenę uproszczenia wyszukanej metaforyki lub rezygnacji z barkowej sztukaterii. Mówi się tego Shakespeare'a, jakby był napisany po polsku, a nie choćby i najwierniej odtworzony w polszczyźnie.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

10
Karnet Walentynki K. 3D-84 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet Walentynki K. 3D-84
PAN DRAGON
Dostępny4 szt.

Okolicznościowy karnet 3D.

12,50 zł
11
Łamigłówki w kolorze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki w kolorze
Dostępny79 szt.

Książka edukacyjna z zadaniami logicznymi dla dzieci to doskonała rozrywka na długie wieczory. W środku znajduje się aż 108 naklejek, które dodatkowo urozmaicą rozwiązywanie zadań.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

12
Karnet B6 Roczek HM200-2189 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Roczek HM200-2189
PAN DRAGON
NiedostępnyBrak

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą i życzeniami.

9,70 zł
13
Karnet B6 Urodziny HM200-2444 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2444
PAN DRAGON
Dostępny9 szt.

Wesoły i kolorowy urodzinowy karnet dziecięcy.Przestrzenne aplikacje, ruchome oczka, folia hologramowa, brokat.

10,40 zł
14
Magnes Miko-135 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Miko-135
PAN DRAGON
NiedostępnyBrak

Magnes Miko z ciepłym i serdecznym przesłaniem.Magnes można również powiesić na ścianie lub postawić na biurku.Wymiary 8 x 5,3 cm

11,80 zł
15
Karnet B6 Urodziny HM200-2405 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2405
PAN DRAGON
Dostępny11 szt.

Karnet okolicznościowy B6 z kopertą.Kolorowy i wesoły karnet z przestrzenną aplikacją i miejscem na życzenia w środku.

10,40 zł
16
Prezent na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prezent na każdy dzień
Dostępny17 szt.

Rozważania biblijne na każdy dzień roku. Pracę nad książką rozpoczęła Alina Wieja, dokończyła jej córka Estera Wieja. Okaż Bogu wdzięczność za skarby, które przygotował dla ciebie na każdy konkretny dzień. Jezus może sprawić, że zwyczajny dzień stanie się wyjątkowy. Codzienne przebywanie w Bożej Obecności będzie przemieniać Twoje życie przyjmij prezent, który daje Ci miłujący Bóg. W Piśmie Świętym wielokrotnie czytamy Bożą podpowiedź: zatrzymaj się, wycisz się, odpocznij, nabierz nowych sił. W tak intensywnych czasach, pełnych medialnego zgiełku i różnorodnych presji, prawdziwą umiejętnością jest umieć wyhamować. Rozważania zawarte w tej książce właśnie temu mają służyć! Zatrzymaj się i wsłuchaj się w Boży głos. Przeznacz czas każdego dnia, aby zastanowić się nad tym, co w życiu ważne. Bóg zaszczyca nas swoją Obecnością, aby przynieść pokój i odświeżenie dla naszego ducha, duszy, a nawet ciała.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

17
Magnes Miko-184 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magnes Miko-184
PAN DRAGON
Dostępny9 szt.

Magnes Miko z ciepłym i serdecznym przesłaniem.Magnes można również powiesić na ścianie lub postawić na biurku.Wymiary 8 x 5,3 cm

11,80 zł
18
N jak Niebezpieczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
N jak Niebezpieczny
Dostępny101 szt.

W części pierwszej opowiedziałem o przygodach z wczesnej młodości, tym razem opowiem o kolejnych wydarzeniach z mojego życia i ludziach, których znałem. A były to ciekawe postacie. Już taki mój los, że zawsze jestem blisko ważnych wydarzeń i ludzi. Czasem działa to na moją niekorzyść. No cóż, taka karma, ha, ha, ha...

44,00 zł
39,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,40 zł

19
Karnet B6 Emerytura HM200-2380 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Emerytura HM200-2380
PAN DRAGON
Dostępny7 szt.

Pięknie zdobiony karnet okolicznościowy B6 z kopertą i życzeniami.Brokat, przestrzenne aplikacje, złocona folia.

10,40 zł
20
Karnet 3D Walentynki - historie miłosne - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Karnet 3D Walentynki - historie miłosne
PAN DRAGON
Dostępny3 szt.

Karnet walentynkowy 3D z kopertą Wymiary: 14.0 x 14.0 cm

12,50 zł
10,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,50 zł

21
Czułe struny (edycja specjalna), CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czułe struny (edycja specjalna), CD
Dostępny24 szt.

„Wyjątkowa, dwupłytowa edycja specjalna jednego z najważniejszych wydawnictw muzycznych zeszłego roku! „Czułe struny”, czyli największy projekt muzyczny Natalii Kukulskiej, powracają w formie reedycji, na której gościnnie usłyszymy wspaniałych artystów: Kayah, Jakuba Józefa Orlińskiego oraz Matta Duska. Nowością na płycie, poza duetami, są anglojęzyczne wersje pięciu utworów. „Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również̇ wydarzenie bez precedensu na świecie. Album odniósł zarówno sukces artystyczny jak i komercyjny, czego dowodem jest status Platynowej Płyty czy nominacja do nagrody Fryderyk 2021. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę̨ od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania Chopina docenia cały świat. Za reżyserię̨ dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński. W nagranie „Czułych strun” twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Jednym z pretekstów do powstania albumu był jubileusz 210 urodzin Fryderyka Chopina, który przypadał na 2020 rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Obok niej, za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalista zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska. „Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę̨ wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają̨ się̨ ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść́ coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru”. – Natalia Kukulska Lista utworów: 1. „Z wyjątkiem nas” – Etiuda E-dur 2. „Ktoś całkiem nowy” – Etiuda As-dur 3. „Czułe struny” – Polonez As-dur 4. „Powiem Ci kiedy” – 2 Walce a-moll 5. „Pod powieką” – Preludium e-moll 6. „Tu i teraz” – Nokturn Es-dur 7. „Znieczulenie” – Preludium c-moll 8. „Przedsionek” – Koncert fortepianowy e-moll 9. „Oda do serca” – Mazurek a-moll 10. „Zezowate szczęście” – Mazurek F-dur

75,90 zł
56,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,97 zł

22
Zderzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zderzenie
Dostępny194 szt.

Sophie Mitchell Liam to złoty chłopiec Formuły 1, lecz cały jego wizerunek został zbudowany na kłamstwie. Tak się złożyło, że ten czarujący i przebiegły mężczyzna obiecał mi pomóc z realizacją listy rzeczy, które chciałabym zrobić w życiu. Niepewna własnych uczuć próbuję oddzielić nas bezpieczną granicą przyjaźni, ale Liam stanowczo stara się ją pokonać i proponuje nieco inny układ. Jeden sezon. Jedna lista. Jeden nieprzyzwoity sekret. Liam Zander Sophie jest urzeczywistnieniem moich najśmielszych fantazji, a jednocześnie zagrożeniem dla nowego kontraktu. Należy do przeciwnej drużyny, dlatego powinienem jej unikać za wszelką cenę. I choć początkowo usiłuję? I choć wszyscy są przeciwni naszej przyjaźni? Nie mogę wybić sobie z głowy jej nieprzyzwoitej listy. Pieprzyć platoniczną relację! Chcę czegoś więcej!

39,90 zł
32,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,58 zł

23
Karnet B6 Urodziny HM200-2441 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet B6 Urodziny HM200-2441
PAN DRAGON
Dostępny7 szt.

Wesoły i kolorowy urodzinowy karnet dziecięcy.Przestrzenne aplikacje, ruchome oczka, folia hologramowa, brokat.

10,40 zł
24
The Adventures of Huckleberry Finn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Adventures of Huckleberry Finn
NiedostępnyBrak

A nineteenth-century boy from a Mississippi River town recounts his adventures as he travels down the river with a runaway slave, encountering a family involved in a feud, two scoundrels pretending to be royalty, and Tom Sawyer's aunt who mistakes him for Tom.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

25
City of Ice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
City of Ice
Dostępny3 szt.

In a remote Chinese town ? where the theft of a few chickens counts as a major crime ? a young woman is found brutally murdered?with her heart, lungs and liver removed. Inspector Lu Fei, a weary cop who fled the city, suddenly finds himself under the intense scrutiny of the ruling party in Beijing. Determined to find her killer, Lu Fei must navigate a society where politics can be deadly, corruption is rife, and the powerful are untouchable. As evidence connects the case to a string of unsolved murders, Lu must decide what he will risk in search of justice?

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

26
Pamięć, wyobraźnia, praktyki oporu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć, wyobraźnia, praktyki oporu
Dostępny153 szt.

Świat to skomplikowane miejsce, a my jesteśmy w gruncie rzeczy dość prości. Jak proste istoty radzą sobie z narastającą złożonością świata? Oto pytanie, które stawiamy sobie, prowadząc badania nad kulturą wernakularną. Obszarem zawartych w tym tomie analiz jest właśnie przestrzeń rozciągająca się pomiędzy złożonością współczesnej kultury (rela­cji społecznych, ekonomii, polityki itd.) a prostotą narzędzi, którymi dysponujemy, by urządzić się w niej i działać sprawnie. Intereso­wały nas procesy upraszczania rzeczywistości, w ramach których jednostki ją postrzegają i opisują, planują i podejmują działania, a także budują swoją tożsamość i synchronizują wysiłki w więk­szych grupach. Kultura wernakularna, jaką opisujemy w tej książce, stanowi próbę radzenia sobie prostymi środkami w skomplikowa­nym świecie. Ze Wstępu Jest to praca o solidnej podbudowie teoretycznej i metodologicz­nej, równocześnie odwołująca się do najnowszych ustaleń fak­tograficznych. Zawodowi naukowcy, przyzwyczajeni do suchych jak kurz, opasłych tomów, znajdą w tej lekturze miłą odmianę. Ze względu na swój język książka może zyskać odbiorców poza wąskim gronem profesjonalnych humanistów. Powinna trafić do studentów i doktorantów, którzy odniosą z niej duże pożytki, ale także do szerszej czytającej publiczności. dr Piotr Majewski Uniwersytet SWPS

37,80 zł
33,26 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,54 zł

27
Schowek
52,50 zł
39,38 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,12 zł

28
Schowek
Polsko-włoskie kontakty kulturalne w latach 1945-1980
Dostępny5 szt.

Aleksandra Piekarniak, ur. w Warszawie, italianistka literaturoznawczyni, doktor Uniwersytetu Warszawskiego, były pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jest autorką artykułów naukowych, m.in.: Malaparte ? antipolacco? Lo scrittore pratese nei documenti d'archivio del Ministero degli Affari Esteri Polacco; Raccontare l'Olocausto: la visione letteraria polacca dell'Olocausto nella traduzione italiana di Medaliony di Zofia Nałkowska; La letteratura italiana in Polonia negli anni 1945-1989. W latach 2013-2017 przeprowadziła badania w Archiwum MSZ w Warszawie, odkrywając tam w dużej mierze nieznane i niezwykle ciekawe materiały, na podstawie których powstała niniejsza publikacja. Badania uzupełniła w Rzymie, przeprowadzając kwerendę w Bibliotece Senatu Republiki Włoskiej ?Giovanni Spadolini?, której wizerunek widnieje na okładce oraz w Stacji Naukowej PAN w Rzymie, inicjując tam również serię wywiadów naukowych ze znanymi osobami, w większości bezpośrednimi uczestnikami opisywanych wydarzeń. Z przyjemnością oddajemy do rąk czytelników książkę o polsko-włoskich kontaktach kulturalnych z lat 1945-1980, które ukazane w świetle dokumentów archiwalnych polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, układają się w zajmującą opowieść, uwidaczniając jednocześnie rolę kultury w stosunkach międzypaństwowych i międzyludzkich.

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

29
Schowek
Listy hetmańskie rodu Potockich Tom 4
Franz Maciej, Ciesielski Tomasz, Wołoszyn Adam, DiG
Dostępny5 szt.

Korespondencja hetmańska obejmująca okres od połowy XVII do połowy XVIII wieku, to bezcenne źródło do dziejów Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Idea zebrania, opracowania, a następnie wydania listów pięciu hetmanów wywodzących się z rodziny Potockich herbu Pilawa, narodziła się jako odpowiedź na pojawiające się postulaty, niedostatecznego wykorzystania epistolografii w badaniach nad dziejami państwa polsko-litewskiego. Listy wytwarzane w otoczeniu kolejnych hetmanów koronnych, a kierowane do najważniejszych osób w państwie, stanowiły i stanowią doskonałe źródło pokazujące mechanizmy rządzenia państwem, kierowania armią, naświetlając jednocześnie wszelkie wady i zalety ówczesnej polityki. Źródła te rozproszone w wielu archiwach znajdujących się na terenie kilku krajów Europy, często nie dość znane, nie były wykorzystywane przez historyków, w sposób na jaki zasługują. Oddawana w ręce Czytelników seria ?Listów hetmańskich rodu Potockich? będąca elementem serii MONUMENTA POLONIAE EPISTOLARIA http://dig.pl/index.php?s=wyniki&rodz=8&id=37 ma być próbą naprawienia tej sytuacji i wprowadzenia do szerokiego obiegu naukowego listów, które są świadkiem swoich czasów i dziś uzyskują ponownie okazję by przemówić. Listy hetmanów z rodziny Potockich wydane w ramach Serii MONUMENTA POLNIAE EPISTOLARIA

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

30
Schowek
Sumariusz metryki koronnej
Krawczuk Wojciech, DiG
Dostępny4 szt.

Księga wpisów MK 190 z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie kanclerza wielkiego Jerzego Ossolińskiegoz lat 16439-1650

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

31
Schowek
Cmentarz Champeaux w Montmorency Groby Polskie Cimeti?re Les Champeaux...
Biernat Andrzej, Górzyński Sławomir, DiG
Dostępny7 szt.

?Słynny cmentarz polski w Montmorency jest jakby mauzoleum Wielkiej Emigracji przechowującym prochy ludzi oraz tradycję ich życia i dzieła? (1954)24. Jan Szymański, sekretarz TOZ, gorliwy opiekun grobów polskich oraz zabytków we Francji i spirytus movens wielu przedsięwzięć z tym związanych, w swoich notatkach, sprawozdaniach i pismach używał określeń: ?Historyczny Polski Cmentarz Wygnańców? (1954), ?Cmentarz (Naszych) Wygnańcow Politycznych (i Narodowych)?, ?Cmentarz Zasłużonych w Montmorency? (1956), ?Cmentarz wygnańców z 1830/1831 r. i 1863/1864 r.? (1957), ?Cmentarz Wygnańców Polskich w Montmorency? (1958). W ostatnim dwudziestoleciu XX w. pisano: ?spoczywa na cmentarzu w Montmorency, na tym skrawku polskiej ziemi? (1987)25, ?pochowany został na Cmentarzu Wielkiej Emigracji Polskiej w Montmorency? (1989)26, ?cmentarz Montmorency pod Paryżem, który nieraz określa się mianem emigracyjnej Skałki? (1990)27. To tylko garść przykładów ilustrujących sposób widzenia tego cmentarza i określania jego rangi i znaczenia, wyróżniającego go od innych miejsc polskich pochówków. Przez dłuższy okres wiązano go z miejscem szczególnego upamiętnienia Wielkiej Emigracji. Publikacja ma charakter dokumentacyjny. Pierwszym jej celem jest zaprezentowanie aktualnego stanu nagrobków polskich wraz z wyrytymi na nich inskrypcjami (stan na rok 2020), odtworzenie zmian konserwatorskich, rekonstrukcja nagrobków zlikwidowanych, ukazanie pochowków w rozwoju historycznym, od pierwszego pogrzebu znanego Polaka do odtworzenia, w miarę dostępnych źródeł, pełnej listy osób pochowanych na cmentarzu. Przyjmując założenia publikacji, która jest także swoistym wydawnictwem źródłowym, starano się uchwyć cmentarz jako wielowątkowy tekst kultury, tym ważniejszy, że umiejscowiony w obcym środowisku. Drugim celem było ukazanie treści pochodących ze źródeł urzędowych (głównie francuskich) ? cywilnych aktów zgonów, cytowanych by ustalić fakty genealogiczne. By je uściślić, przeprowadzono obszerną kwerendę w źródłach polskich (w tym kościelnych) i francuskich innych aktów stanu cywilnego, szczególnie aktów urodzin, małżeństw, naturalizacji, nadań orderów etc. Te dane nie tylko pozwoliły na identy?kację zmarłych, ale dostarczyły materiału genealogicznego do dziejów rodziny, pozwoliły określić stan świadomości o pochodzeniu i tożsamości zmarłego, zwłaszcza w sytuacjach, gdy jeden ze współmałżonków był Francuzem, a dzieci wrosły już w środowisko i kulturę francuską. W pracy przyjęto zasadę podawania szczegółowych informacji o charakterze genealogicznym i tylko podstawowych danych biogra?cznych. Im większy zasób źródeł wykorzystano (akta metrykalne (stanu cywilnego), inskrypcje nagrobne, klepsydry, wspomnienia pośmiertne, literaturę biogra?czną, heraldyczno-genealogiczną, bazy danych), tym większe pojawiły się rozbieżności dotyczące podstawowych faktów, np. daty urodzenia. Integralną częścią publikacji jest dokumentacja fotograficzna prezentująca wszystkie istniejące groby, a także tablice memoratywne znajdujące się na cmentarzu oraz zabytki polskie w kościele św. Marcina w Montmorency. Pracę uzupełnia plan cmentarza z zaznaczonymi wszystkimi grobami. Według ustaleń autorów liczba osób pochowanych w ?polskich grobach? to 715 osób, ale liczba informacji genealogicznych znacznie przekracza tę liczbę. Poniekąd o zawartości świadczy także objętość książki, ok. 60 ark. Wydawniczych i 872 trony druku, w tym wszystkie inskrypcje, ilustracje, francuskojęzyczna opowieść o cmentarzu i obecności Polaków w Montmorency.

120,00 zł
90,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 30,00 zł

32
Pluszak Pinokio - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Pinokio
Sevi
NiedostępnyBrak

Ręcznie wykonana pluszowa maskotka Pinokia, zawierająca materiały najwyższej jakości.

72,50 zł
33
Szkoła Fobii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Fobii
Dostępny152 szt.

Autorzy dwutomowej antologii "Duńskie sztuki współczesne" w przekładach Pawła Partyki i Bogusławy Sochańskiej diagnozują ?kosmiczny lęk? współczesnego świata i badają, czy wystarczy do tego terapia w ?szkołach fobii?. Wiele z opublikowanych w zbiorze sztuk zostało nagrodzonych najważniejszą doroczną duńską nagrodą teatralną Reumert Prisen i jest granych w teatrach w Danii i zagranicą. ?Dramaturgia duńska, niezależnie od tego, czy prezentuje swe bardziej ekstra- czy introwertyczne oblicze, bezkompromisowo podejmuje dialog ze swoimi czasami (nie wchodząc przy tym w romans z polityką). Przygląda się niczym pod mikroskopem rozterkom współczesnego człowieka. Śledzi podskórne siły rządzące życiem jednostki, zagłębia się w życie społeczeństwa. Obnaża bezlitośnie brak poczucia tożsamości, niedosyt poczucia celu i sensu życia oraz zagubienie człowieka w sobie samym. Kryzys tożsamości dotyka bowiem nie tylko człowieka, ale również samego teatru. Człowiek (ani teatr) nie jest już jednoznacznie godzien obrony. Jest za to godzien zrozumienia? - z Posłowia Justyny Zar Schabowskiej

50,00 zł
39,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

34
Rachunkowość jednostek oświatowych 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość jednostek oświatowych 2022
Dostępny22 szt.

"Rachunkowość jednostek oświatowych 2022" - kompendium wiedzy niezbędnej w pracy księgowego rozliczającego jednostki oświatowe. Opisuje m.in sposoby ewidencjonowania majątku trwałego i środków pieniężnych, a także dochodów, przychodów i wydatków, rozrachunków i rozliczeń oraz wyniku finansowego w tych jednostkach, podając schematy konkretnych księgowań. Przedstawia gotowe wzory dokumentów niezbędnych do poprawnego rozliczania placówek oświatowych.

149,00 zł
125,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 23,84 zł

35
Kalendarz księgowego na biurko 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz księgowego na biurko 2022
Dostępny10 szt.

?Kalendarz księgowego 2022? jest to kalendarz stający, biurkowy. Na karcie każdego miesiąca zaznaczyliśmy ważne dla księgowych terminy dotyczące opłacania składek ZUS, zaliczek na podatek dochodowy, oraz terminy obowiązków związanych z VAT. Dodatkowo podpowiadamy terminy związane ze sporządzaniem i przekazywaniem sprawozdań finansowych. Kalendarz księgowego 2022 to przyjemne dla oka praktyczne narzędzie do codziennej pracy.

39,90 zł
33,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,38 zł

36
Masz prawo do mediacji w szkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masz prawo do mediacji w szkole
Dostępny165 szt.

To kolejna propozycja wydawnicza zawierająca uzupełnienie dotychczasowy opracowań na temat mediacji. Autorzy są przede wszystkim praktykami, ale i naukowcami, którzy chętnie dzielą się wiedzą oraz doświadczeniem ze wszystkimi czytelnikami.

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

37
Na pograniczu chemii biologii i fizyki Rozwój nauk Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na pograniczu chemii biologii i fizyki Rozwój nauk Tom 2
NiedostępnyBrak

Redaktor naukowy: Edward Szłyk Redaktorzy pomocniczy: Sylwia Grabska-Zielińska, Anna Kmieciak, Anna Filipiak-Szok Przedstawiamy Państwu drugi tom monografii Na pograniczu chemii, biologii i fizyki ? rozwój nauk będącej zbiorem artykułów naukowych napisanych przez uczestników XIII Kopernikańskiego Seminarium Doktoranckiego. Prezentowane prace obejmują zagadnienia z następujących dyscyplin naukowych: biologia, chemia, fizyka, nauki o żywności oraz nauki materiałowe. Tematyka monografii wpisuje się w aktualne trendy naukowe, kontynuując tym samym interdyscyplinarne idee Kopernikańskiego Seminarium Doktoranckiego. Celem redaktorów tomu było utrzymanie jak najwyższej jakości naukowej i edytorskiej publikacji. Opublikowane artykuły wnoszą nową wiedzę do dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, a ich Czytelnik może znaleźć cenne źródła poznawcze i metodologiczne dla swoich zainteresowań naukowych.

39,00 zł
38
Kryminalistyka wobec pomyłek sądowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryminalistyka wobec pomyłek sądowych
NiedostępnyBrak

Sir William Blackstone, znakomity osiemnastowieczny angielski prawnik i polityk, autor pomnikowego komentarza do common law, napisał w jednym ze swoich dzieł, że ?dla prawa jest lepiej, gdy dziesięciu winnych umknie sprawiedliwości, niżby jeden niewinny miał cierpieć?. Aby nikt niewinny nigdy nie cierpiał, konieczna jest wiedza z zakresu kryminalistyki, która celem swoich badań uczyniła problem identyfikacji i służące jej czynności procesowo-kryminalistyczne. Jon B. Gould i Richard A. Leo wyróżnili siedem głównych kategorii źródeł pomyłek sądowych: błędne rozpoznanie przez świadków, fałszywe przyznanie się, tunelowe widzenie, zeznania informatorów, ułomne nauki sądowe, niewłaściwą postawę prokuratora i błędy obrońcy. Problem pomyłek sądowych w Polsce badali Ł. Chojniak i Ł. Wiśniewski. Ustalili, że przyczyną pomyłek sądowych jest w szczególności brak kompetencji uczestników postępowania. W swym raporcie stwierdzili, że ?profesjonaliści mylą się niekiedy w sposób niedopuszczalny, co wywołuje daleko idące, negatywne skutki?. Niewątpliwie brak kompetencji wynika z niewiedzy z zakresu kryminalistyki, stąd i ta książka ? Kryminalistyka wobec pomyłek sądowych. W publikacji tej poszczególni Autorzy starali się przeanalizować poszczególne źródła i środki dowodowe oraz przybliżyć czytelnikom wyniki swoich badań, których poznanie może zapobiegać pomyłkom sądowym. Z recenzji 1: ?Błędy w wyrokach sądowych stały się impulsem do wzmożonej krytyki niemal wszystkich kryminalistycznych metod identyfikacji, którym zarzuca się m.in. brak oparcia na dostatecznych badaniach empirycznych, brak oznaczenia poziomu błędu i brak podstaw do obliczenia prawdopodobieństwa pochodzenia dwóch próbek z tego samego źródła. Recenzowana monografia, zgodnie ze swym tytułem, przedstawia związki między kryminalistyką jako nauką a pomyłkami w orzeczeniach sądowych, dotyczy zatem problematyki niezwykle aktualnej, o której jeszcze długo będzie się dyskutować. Związki te prezentowane są z różnych perspektyw: część zawartych w książce prac przedstawia tytułowe zagadnienie z punktu widzenia organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, inne ? z perspektywy biegłych wydających opinie na ich potrzeby, jeszcze inne ? z perspektywy uczestników procesów, dla których błędna opinia biegłego lub błędny wyrok mogą oznaczać dramatyczne zmiany w życiu?. Z recenzji 2: ?Publikacja ta wpisuje się we wciąż aktualną dyskusję na temat kryzysu dotyczącego opinii wydawanych przez biegłych przede wszystkim w kontekście niesłabnących wątpliwości dotyczących ich kwalifikacji zawodowych oraz faktu, iż wciąż brak jest kluczowej ustawy o biegłych, czy wreszcie postrzegania wartości dowodowej opinii biegłego przez organy procesowe i możliwości dokonania ich realnej oceny (przede wszystkim przez sądy). Część recenzowanych artykułów odnosi się do tej problematyki, wprost zwracając uwagę na trudności sądu w ocenie wydanej przez biegłego opinii. Podkreśla się przy tej okazji z jednej strony wiarę organów orzekających w nieomylność biegłych przy jednoczesnym braku umiejętności merytorycznej oceny wydawanych przez nich opinii. Autorzy ci jednocześnie zgodnie postulują wprowadzenie standaryzacji badań, przypominając kluczowe elementy, jakie posiadać powinien dowód naukowy. W dobie czytelnego kryzysu prawidłowego (sprawiedliwego) orzekania, którego przejawem są m.in. pomyłki sądowe, niniejsza publikacja jest swego rodzaju diagnozą stanu rzeczy?.

49,00 zł
39
Sprawiedliwość w ekonomii dobrobytu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawiedliwość w ekonomii dobrobytu
NiedostępnyBrak

Praca podejmuje problematykę ekonomii dobrobytu, a więc działu ekonomii zajmującego się próbą odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób maksymalizować efektywność ekonomiczną w wymiarze społecznym. Przedmiotem analizy jest propozycja wysunięta przez przedstawiciela szkoły austriackiej, Murraya Newtona Rothbarda. W teorii tej przyjmuje się, że optymalnym rozwiązaniem problemu racjonalności porządku ekonomicznego jest przydzielenie absolutnych praw własności i autowłasności wszystkim osobom zdolnym do ich posiadania, przy czym przedmiotem własności prywatnej miałyby być wszystkie dobra rzadkie. Wcielenie w życie zasad tej libertariańskiej teorii sprawiedliwości ma być warunkiem wystarczającym do osiągnięcia największej możliwej efektywności ekonomicznej. Oznaczałoby to, że między efektywnością ekonomiczną a tak pojętą sprawiedliwością nie zachodzi żaden konflikt. Tak interpretowana austrolibertariańska ekonomia dobrobytu zostaje zaprezentowana w perspektywie historii myśli ekonomicznej. Po przedstawieniu austriackiej argumentacji przeciwko socjalizmowi jako pierwszego z dwóch skrajnych wariantów prawnowłasnościowych przystępuje się do krytyki drugiego z nich, a więc wariantu libertariańskiego. Autor pracy podejmuje polemikę z tezą austrolibertarian, skupiając się na czterech metodologicznych zagadnieniach: pojęciu dobrowolnej i wzajemnie korzystnej wymiany, pojęciu ryzyka i preferencji, znanych z teorii gier dylematach społecznych i kategorii własności intelektualnej.

38,00 zł
40
Gdzie Wschód spotkał się z Zachodem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie Wschód spotkał się z Zachodem
NiedostępnyBrak

Prezentowana książka stanowi pierwsze naukowe ujęcie dziejów unickiej diecezji przemysko-samborskiej, funkcjonującej w warunkach polsko-ruskiego pogranicza etniczno-kulturowego, będącej najdalej wysuniętą na zachód częścią metropolii kijowskiej. Obejmuje okres od ogłoszenia unii brzeskiej (1596), które zapoczątkowało proces zjednoczenia Kościołów na terenie eparchii przemyskiej, do pierwszego rozbioru Rzeczypospolitej, kiedy jej obszar znalazł się pod władzą Habsburgów. W pracy ukazano mozaikę zagadnień składających się na powstanie i dzieje unickiej eparchii przemyskiej, począwszy od oddziaływania polityki władców Rzeczypospolitej na kształtowanie się sytuacji wyznaniowej na omawianym terytorium i konfliktu prawosławno-unickiego, poprzez przeobrażenia struktury terytorialnej diecezji, tworzenie i ewolucję głównych instytucji eparchialnych, po problemy duchowieństwa parafialnego. Nie jest to jednak obraz statyczny, ponieważ przedstawia złożoność i dynamikę zachodzących procesów, których częścią stali się konkretni ludzie ? z ich cnotami, słabościami oraz zdolnościami do sprostania stawianym przed nimi zadaniom.

69,00 zł
41
Media społecznościowe w tworzeniu innowacji przedsiębiorstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Media społecznościowe w tworzeniu innowacji przedsiębiorstw
NiedostępnyBrak

Badania nad wykorzystaniem mediów społecznościowych w tworzeniu innowacji przedsiębiorstw, w dzieleniu się wiedzą wciąż znajdują się na wczesnym etapie rozwoju. Obecna literatura oferuje niewiele wskazówek dotyczących skutecznego zastosowania mediów społecznościowych w tworzeniu innowacji. Wyzwaniem dla obecnych przedsiębiorstw jest zatem zrozumienie tego, jak wydobyć z mediów społecznościowych potencjał innowacyjny, jak wykorzystać mądrość tłumu w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych. Prezentowana praca wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu, a przeprowadzone w niej dociekania zostały oparte na oryginalnych przemyśleniach oraz wnioskach pochodzących z przeprowadzonych badań własnych wśród polskich małych i średnich przedsiębiorstw. Podjęta w książce problematyka jest zatem istotna i aktualna z punktu widzenia teorii i praktyki zarządzania. Wyczerpująco opisuje zakres i formę wykorzystania mediów społecznościowych w kreowaniu innowacji w przedsiębiorstwach. Opracowanie wnosi wkład do obecnego stanu wiedzy, zwiększając zrozumienie możliwości wykorzystania mediów społecznościowych w kreowaniu innowacji przedsiębiorstw. Badania mają również ważne implikacje dla praktyków biznesu, którzy wraz z ciągłym rozwojem technologicznym, dostępem do informacji i rosnącymi wymaganiami rynkowymi są postawieni przed wyzwaniem jak najskuteczniejszego wykorzystania mediów społecznościowych do tworzenia innowacji.

48,00 zł
42
Analiza korzystania pacjentów hemodializowanych z województwa kujawsko-pomorskiego ze świadczeń pods - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza korzystania pacjentów hemodializowanych z województwa kujawsko...
Dostępny3 szt.

W polskim systemie opieki zdrowotnej opieka nad pacjentem ze zdiagnozowaną przewlekłą chorobą nerek (PChN) na etapie leczenia zachowawczego oraz nerkozastępczego jest rozproszona, gdyż jest realizowana na poziomie opieki podstawowej, specjalistycznej i wysokospecjalistycznej, w trybie ambulatoryjnym i stacjonarnym. Obecnie nie ma mechanizmów regulujących zarządzanie i koordynację opieki nad chorym z PChN. Zadanie koordynacji procesu diagnostyki i leczenia w znacznym stopniu jest przeniesione na samego chorego. Badanie, przedstawione w tej książce, przeprowadzone na grupie 767 pacjentów hemodializowanych z województwa kujawsko-pomorskiego wskazuje na potrzebę objęcia tej grupy chorych opieką koordynowaną.

32,00 zł
43
Opłaty za korzystanie ze środowiska jako instrumenty polityki ekologicznej państwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opłaty za korzystanie ze środowiska jako instrumenty polityki ekologic...
NiedostępnyBrak

Wstęp / 9 Rozdział 1. Miejsce ochrony środowiska w teorii ekonomii / 15 1.1. Problemy ekologiczne w historii myśli ekonomicznej / 15 1.2. Dobra publiczne / 18 1.3. Efekty zewnętrzne / 21 1.4. Teoretyczne podstawy ekonomii ekologicznej / 24 Rozdział 2. Polityka ekologiczna państwa i jej instrumenty / 29 2.1. Rola państwa w polityce ekologicznej / 29 2.2. Zasady prowadzenia polityki ekologicznej / 34 2.3. Instrumenty polityki ekologicznej / 36 Rozdział 3. Pojęcie danin ekologicznych i ich ewaluacja / 49 3.1. Pojęcie danin, podatkow i opłat ekologicznych / 49 3.2. Ewaluacja danin ekologicznych przez pryzmat efektywności ekologicznej / 55 3.3. Ewaluacja danin ekologicznych ? pozostałe efekty / 65 Rozdział 4. Polskie daniny ekologiczne / 71 4.1. Katalog i charakterystyka polskich danin ekologicznych / 71 4.2. Dochody pochodzące z danin ekologicznych / 83 4.3. Historia opłat za korzystanie ze środowiska i wprowadzanie w nim zmian / 88 4.4. Opłaty za korzystanie ze środowiska i ich stawki / 90 Rozdział 5. Ewolucja polskich opłat za korzystanie ze środowiska / 123 5.1. Ewolucja katalogu zanieczyszczeń objętych opłatami oraz obowiązujących stawek / 123 5.2. Dochody z opłat za korzystanie ze środowiska a wydatki funduszow ekologicznych / 141 Rozdział 6. Funkcje opłat za korzystanie ze środowiska / 147 6.1. Plan badania / 147 6.2. Znaczenie opłat za korzystanie ze środowiska / 154 6.3. Funkcja fiskalno-funduszowa opłat za korzystanie ze środowiska / 159 6.4. Funkcja bodźcowa opłat za korzystanie ze środowiska / 163 6.5. Efektywność ekologiczna opłat za korzystanie ze środowiska / 166 Zakończenie / 177 Bibliografia / 185 Spis tabel / 199 Spis rysunkow / 203

36,00 zł
44
Mapy nauki Badania potencjał oraz wyzwania w przykładach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapy nauki Badania potencjał oraz wyzwania w przykładach
NiedostępnyBrak

Książka, operując przykładami, odsłania fenomen map nauki oraz wprowadza w szczegóły warsztatu związanego z przetwarzaniem i wizualizacją danych. To pole badań przyciąga specjalistów z różnych dyscyplin naukowych, stawiających pytania dotyczące rozwoju i historii, a także filozofii i socjologii nauki w szerokim sensie. Żeby ukazać meritum map nauki, autorka na jednej z pierwszych stron książki przytacza trzy cytaty znanych ludzi mówiące o znaczeniu tego narzędzia. Po pierwsze, jak każda mapa tworzą one powiązania pomiędzy ?odmiennymi ideami, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia?. Po drugie, mapa nauki pomaga w odkrywaniu nowej wiedzy o danym zjawisku lub procesie. Po trzecie, wizualizacje wielkoskalowych danych (opisujących naukę) mogą być odbierane jako wytwór artystyczny. Jak zaznaczył prof. Rafał Maciąg w recenzji wydawniczej, książka ta porusza ?[?] bardzo ciekawe i aktualne problemy nauki związane z jej podstawami, takimi jak legitymizacja i wiarygodność, ale także dostępność i transparentność czy last but not least sensowność i poprawność. Wszystkie te aspekty mieszczą się w refleksji podjętej przez autorkę i ze względu na swoją wagę i obszerność nie mogły być przez nią wyczerpane?.

39,00 zł
45
Administracja publiczna a alternatywne metody rozwiązywania sporów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Administracja publiczna a alternatywne metody rozwiązywania sporów
NiedostępnyBrak

W monografii wskazano przyczyny wprowadzania metod rozwiązywania sporów do prawa administracyjnego oraz funkcje, które te metody mogą pełnić w administracji publicznej. Autor zakłada, że wdrażanie metod alternatywnego rozwiązywania sporów do administracji publicznej na podstawie prawa administracyjnego jest w pełni racjonalne i celowe, jeżeli istnieje taki typ sporu, którego opanowanie w drodze rozstrzygnięcia lub rozwiązania należałoby do obszaru działania administracji publicznej lub sądu administracyjnego. Jednocześnie w pracy ukazano wpływ koncepcji alternatywnego rozwiązywania sporów (ang. alternative dispute resolution) na funkcjonowanie administracji publicznej, a wskazanie na potencjalną relację podniesionych zagadnień podkreśla specyfikę podjętego tematu.

36,00 zł
46
Dlaczego literaturoznawcy c(z)ytują kryminały? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego literaturoznawcy c(z)ytują kryminały?
NiedostępnyBrak

Istnieje rozpowszechnione przekonanie, że teoria literatury skupia się wyłącznie na arcydziełach, literaturoznawcy sięgają po kryminał niechętnie, a literatura popularna została odkryta przez badaczy niedawno. Choć jest w tym stwierdzeniu ziarno prawdy, to uważny ogląd dyskursu teoretycznoliterackiego ujawnia, że idea traktowania schematu kryminalnego jako przestrzeni do dyskusji o teorii gatunku, teorii literatury, teorii interpretacji lub szerzej ? teorii poznania ? jest obecna od początków jego istnienia. Autorka przygląda się tekstom takich badaczy, jak m.in. Wiktor Szkłowski, Roland Barthes czy Umberto Eco i pokazuje, w jaki sposób kryminał stał się w ich pracach użytecznym narzędziem objaśniania literatury, prezentowania problemów teoretycznych oraz dekonstruowania schematów myślowych. Rozważaniom tym towarzyszyło czytanie i cytowanie utworów kryminalnych, od nowel Edgara Allana Poego po utwory autorów zupełnie z kryminałem niekojarzonych: Stanisława Lema czy Alaina Robbe-Grilleta, od klasycznych brytyjskich powieści detektywistycznych po nordic noir.

38,00 zł
47
Aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aktywność inwestycyjna polskich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonyc...
NiedostępnyBrak

Książka poświęcona jest aktywności inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej ? kraju, który spośród pozaeuropejskich lokalizacji wzbudza największe zainteresowanie rodzimych inwestorów bezpośrednich. Ogromna konkurencja i nasycenie amerykańskiego rynku nasuwają istotne pytania: jak polskie przedsiębiorstwa radzą sobie w takiej rzeczywistości gospodarczej i w czym upatrują źródeł budowania swoich przewag konkurencyjnych? W prezentowanej monografii podjęto zamiar badawczy sprowadzający się do próby odpowiedzi na nie. Uwagę skoncentrowano przede wszystkim na czynnikach wpływających na rozwój polskich podmiotów w USA i ocenie dalszych perspektyw ich rozwoju.

36,00 zł
48
Ingerencja jako interakcja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ingerencja jako interakcja
NiedostępnyBrak

Praca ma nowatorski charakter ze względu na bogaty materiał badawczy dotyczący sztuki współczesnej żyjących artystów, jej nietrwałości, konieczności współpracy konserwatora z artystą przed aranżacją. Autor prowadził szczegółowe [?] identyfikacje za pomocą nowej generacji sprzętów analityki instrumentalnej. Wyniki potwierdzał w wywiadach z artystami, wyprowadzał z nich też wnioski na temat idei i intencji prac przedstawianych przez twórców [?] od malarstwa, po instalacje, sztukę kinetyczną, sztukę konceptualną i performans. Meritum ujęcia problemu ma związek z unikalnością konserwowanych dzieł, zarówno w formie, idei, jak i materii, a czasami programowej immaterii. [?]. Przykłady z szerokiego wachlarza konserwatorskich ingerencji dobrane zostały w taki sposób, by prezentowały różnorodność postaw, jakie artyści żyjący przyjmują, gdy zajdzie konieczność podjęcia współpracy z konserwatorem. Ciekawe jest wprowadzenie dylematu ? czy konserwator powinien uczestniczyć w czymś, co można nazwać ?autorską ingerencją? lub ?reperacją autorską?, niezgodną ze standardami konserwatorskimi, takimi jak odwracalność zabiegów, minimalna interwencja, zastosowanie bezpiecznego dla obiektu środka do oczyszczania, czy konsolidacji lub podklejenia. Jak mają być traktowane autorskie, ale i znacznie późniejsze nawarstwienia. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieł (tu: Lyncha), dla których proces entropii wzmocniony jest poprzez dobranie odpowiedniej materii i techniki.

148,00 zł
49
Indywidualne prawo pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indywidualne prawo pracy
NiedostępnyBrak

Do rąk Czytelnika trafia monografia poświęcona indywidualnemu prawu pracy. Jest to pierwsza z trzech planowanych publikacji, których przedmiotem są podstawowe kwestie i problemy współczesnego prawa pracy w Polsce. W dalszej kolejności ukażą się książki dotyczące odpowiednio zbiorowego prawa pracy oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Publikacje te są objęte projektem Prawo bliżej odbiorcy, realizowanym przez Katedrę Prawa Pracy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach programu doskonalenia wiedzy, także wśród studentów i słuchaczy Wydziału Prawa i Administracji. Kierownik naukowy projektu Prawo bliżej odbiorcy dr hab. Jan Piątkowski, prof. UMK

46,00 zł
50
Tomasz z Akwinu Wykład Listu do Tytusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomasz z Akwinu Wykład Listu do Tytusa
NiedostępnyBrak

Edycja ? Piotr Roszak, Enrique Alarcón Redakcja ? Piotr Roszak, Jagoda Marszałek Tłumaczenie ? Jagoda Marszałek ?List do Tytusa jest specyficzny, został napisany do biskupa i pasterza Kościoła. Komentarz Akwinaty w pełni odzwierciedla ten fakt. Widząc w postaci Tytusa paterfamilias, czyli ?ojca rodziny?, ?zarządcy i gospodarza?, wyszukuje w Piśmie Świętym takie teksty, które będą mówiły i wyjaśniały praktyczną naturę tej posługi. Tradycyjnie w żydowskiej rodzinie wszystko zależało od ojca. To on zabiegał o dom, który nie był tylko małą społecznością kilku osób, ale większym klanem, do którego należeli bezpośredni domownicy, dzieci i krewni, także dalsi, wraz ze służącymi i niewolnikami. Jego zadaniem było zabieganie o środki na utrzymanie całej tej społeczności, a osobną odpowiedzialnością, którą był obarczony, była kwestia religijnego wychowania i całej ?kultury? domu. Po prostu to on decydował o podstawowych sprawach rodziny, niezależnie od wieku domowników. Gdzie czerpać wzorce dla takiego postępowania? Już sam św. Paweł, pisząc o zadaniach Tytusa, czerpie obficie z dydaktycznych wskazań starotestamentalnych, przede wszystkim ksiąg mądrościowych. Teksty te nie są czymś przebrzmiałym, nawet jeżeli ich charakter i kontekst społecznych relacji był inny. Także dla św. Tomasza Pismo Święte jest tekstem natchnionym, wymaga interpretacji, nie jednak ich wykluczenia?. Ze wstępu ks. prof. Mirosława Mroza

32,00 zł
Wróć do góry