hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.01.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 22 stycznia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tkanina z Bayeux Opowieść wysnuta (Lewis Michael, Musgrove David), na drugim Upadek (Albert Camus). Kolejny produkt to Tatry. Mapa panoramiczna; laminowana mapa turystyczna 1:28 000 (praca zbiorowa) oraz Polska; laminowana mapa samochodowa 1:750 000 (praca zbiorowa).
1
Tkanina z Bayeux Opowieść wysnuta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tkanina z Bayeux Opowieść wysnuta
Dostępny311 szt.

?Tkanina z Bayeux. Opowieść wysnuta? Michaela Lewisa i Davida Musgrove?a w przekładzie Katarzyny Pachniak to swoisty przewodnik po sławnej tkaninie z Bayeux - ręcznie haftowanym płótnie przedstawiającym podbój Anglii przez Wilhelma I Zdobywcę i bitwę pod Hastings w 1066 roku. Intryga polityczna, skrajna przemoc, otwarcie przedstawiona nagość ? wszystko to możemy zobaczyć na Tkaninie z Bayeux. Pokazano tam klęskę anglosaskiego króla Harolda II (Godwinsona), umierającego w 1066 roku na polu bitwy pod Hastings wśród gradu strzał, podczas gdy konnica księcia Wilhelma z Normandii masakruje otaczających go rycerzy. Topory rąbią hełmy, szczękają miecze, latają włócznie, powalonych wojowników tratują końskie kopyta, zdzierające z nich zbroje, a ich nagie ciała walają się po ziemi. Wszystko to przedstawiono na kawałku lnu o długości około 68 metrów (223 stopy), z intensywnością i drastyczną sugestywnością, która do dziś - blisko tysiąc lat po stworzeniu tkaniny - zachowała wielką siłę i bezpośredniość przekazu.

69,00 zł
43,47 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,53 zł

2
Upadek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadek
Dostępny362 szt.

Niepokojąca i wciąż aktualna powieść Alberta Camusa. Prezentujemy ją w nowym znakomitym przekładzie Anny Wasilewskiej. Jean-Baptiste Clamence niegdyś paryski adwokat o nienagannym wizerunku, którego pasją było czynienie dobra. Do czasu, gdy zobaczył prawdziwe oblicze świata i ludzi, swoje prawdziwe oblicze. Odtąd rozpaczliwie poszukuje prawdziwego życia, jednak droga jest wyboista.

35,00 zł
21,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

3
Tatry. Mapa panoramiczna; laminowana mapa turystyczna 1:28 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry. Mapa panoramiczna; laminowana mapa turystyczna 1:28 000
Dostępny58 szt.

Tatry. Mapa panoramiczna to wyjątkowa publikacja ukazująca polskie Tatry w orientacji południowej, czyli widziane od strony Zakopanego. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia korzystanie z mapy wszystkim wyruszającym w góry ze stolicy Tatr i okolicznych miejscowości. Kolejnym atutem mapy jest zastosowanie rzutu panoramicznego do prezentacji ukształtowania terenu, co w połączeniu z cieniowaniem dało niezwykle realistyczny efekt przestrzenny przypominający widok na góry z lotu ptaka.Jednocześnie mapa prezentuje wszystkie niezbędne dla turysty elementy, m.in.:- szlaki i czasy przejść,- schroniska turystyczne, punkty gastronomiczne, wiaty,- parkingi, postoje busów i dorożek,- muzea, zabytki, inne interesujące turystycznie obiekty.Na odwrocie mapy zamieszczono panoramiczne fotografie najpiękniejszych tatrzańskich krajobrazów wraz z opisami szczytów. Punkty, z których wykonano zdjęcia, zostały oznaczone na mapie. Fotografiom towarzyszą opisy najatrakcyjniejszych miejsc Tatr i regionu oraz mapa okolic Tatr.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

4
Polska; laminowana mapa samochodowa 1:750 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska; laminowana mapa samochodowa 1:750 000
Dostępny97 szt.

Z mapą samochodową Polski podróż od Gdańska po Kraków będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera aktualne informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu. Na mapie m.in.: • aktualny stan dróg, budowane autostrady, drogi ekspresowe i krajowe, • 12 kategorii dróg, autostrady i drogi ekspresowe wraz z węzłami, • odległości drogowe w kilometrach, szczegółowa numeracja dróg, • przejścia graniczne, promy samochodowe, międzynarodowe porty lotnicze, • parki narodowe, • ponad 13 500 miejscowości, dodatkowo podkreśleniem nazw wyróżniono miasta wojewódzkie, powiatowe i miejscowości gminne, • skorowidz miejscowości.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

5
Słowacja; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowacja; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Dostępny47 szt.

Imponujące zamki, malownicze miasteczka i wioskiGóry, jaskinie, aquaparki i ośrodki narciarskieSłowackie piwo, haluszki i vypran syrOd Słowacji narciarskiej w Niżnych Tatrach czy Małej i Wielkiej Fatrze do Słowacji ludowej w imanach i Vlkolncu. Tajemnice malowniczych zamków, mroczne jaskinie, urokliwe rynki Lewoczy i Bardejowa. Dla aktywnych: szlaki z widokiem na Łomnicę, wokół Solisk i do Popradzkiego Stawu. Comfort! map&guide XL "Słowacja" pomoże odkryć największe atrakcje ojczyzny Janosika.Map&guide w nowej odsłonie - większy format i jeszcze więcej treści:- zajmujące opisy kilkudziesięciu niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia,- łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapach,- poręczny format, wygoda składania i trwałość,- mapy w dogodnych dla turysty skalach: Słowacji (1:600 000), plany Bratysławy (1:16 000), Żyliny (1:10 000) i Koszyc (1:12 500),- przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, wskazówki dotyczące transportu,- informacje o lokalnej kuchni,- kalendarium imprez cyklicznych,- ciekawostki i kolorowe fotografie.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

6
Plastic map. Jura Krakowsko-Częstochowska, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastic map. Jura Krakowsko-Częstochowska, 1:50 000
Dostępny26 szt.

Majestatyczne zamki na Szlaku Orlich Gniazd, unikatowa Pustynia Błędowska, potężna Maczuga Herkulesa, Jaskinia Nietoperzowa... Dwustronnie foliowana, trwała mapa turystyczna Jury Krakowsko-Częstochowskiej obejmuje obszar od Częstochowy na północnym zachodzie po Kraków na południowym wschodzie. Publikacja powstała we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:- dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:50 000 (1 cm - 500 m),- bogata treść turystyczna,- zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.Na mapie m.in.:- szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, trasy konne,- muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,- parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,- poziomice pokazujące ukształtowanie terenu.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

7
Jesień średniowiecza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesień średniowiecza
Dostępny233 szt.

Jesień średniowiecza wybitnego hoelnderskiego pisarza, kulturoznawcy, historyka i etnologa Johana Huizingi (1872-1945) zaliczana jest do jednych z najbardziej klasycznych dzieł XX-wiecznej humanistyki. Jak pisze w Przedmowie sam autor „ta książka stara się ukazać czternaste i piętnaste stulecie nie tyle jako zapowiedź nadchodzącego Renesansu, ale jako schyłek średniowiecza, jako wiek, w którym średniowieczne myślenie osiąga końcowe stadium swego żywota, na kształt drzewa o przejrzałych owocach, nie w pełni rozwijających się i rozwiniętych”. Wybujały rozrost narzucających się, dawnych form żywego myślenia, sztywnienie i usychanie poprzednio ważkiego zasobu myśli: oto główna treść. I faktycznie jego dzieło to niezwykle barwna, na szeroką skalę zakrojona panorama późnośredniowiecznego świata (na terenie Holandii, płn. Niemiec, Francji) . Autor przedstawia, jak zmieniała się i pod wpływem jakich czynników mentalność, sposób myślenia ówczesnego człowieka, przy czym doceniając czynniki ekonomiczne głównie jednak zajmuje się przemianami ducha: interesują go zatem bardziej idee - od zmian etosu rycerskiego, po myśl religijną, zwł. mistyczną. Pisząc o ówczesnym życiu religijnym stwierdza iż w tej epoce pojawiły się niezwykle ostre nie dające się pogodzić sprzeczności. Ale obelgi i nienawiść w stosunku do kapłanów i zakonników są jednak odwrotną stroną powszechnego i głębokiego przywiązania i czci, jaka ich otaczała. Gdy pisze o wrażliwości estetycznej, to w sposób przekonujący udowadnia, że człowiekowi średniowiecznemu nie znane było jeszcze pojęcie piękna, ale jak to udowadnia. I tak o każdej ze sfer życia. Jednem słowem tę książkę winien przeczytać nie tylko amator historii, ale każdy, kto choć trochą chce zrozumieć naturę nie tylko tamtych czasów, ale i człowieka nowożytnego, a może i współczesnego.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

8
Madera; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madera; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Dostępny66 szt.

Piękne widoki z klifów i spacery wzdłuż lewadWieczna wiosna, espada z bananami i winoLasy wawrzynowe wpisane na listę UNESCONiezapomniane widoki z jednego z najwyższych klifów Europy, spacery przez zielone lasy wawrzynowe, relaks w basenach pośród wulkanicznych skał i ekscytujący zjazd w wiklinowych saniach. Malownicze domki kryte strzechą, suszące się dorsze i maderskie wino. Comfort! map&guide XL. Madera pomoże odkryć największe atrakcje portugalskiej wyspy.Map&guide w nowej odsłonie - większy format i jeszcze więcej treści:zajmujące opisy kilkudziesięciu niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia,łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapach,poręczny format, wygoda składania i trwałość,mapy i plany w dogodnych dla turysty skalach: Madera (1:50 000), Funchal (1:7000)przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, wskazówki dotyczące transportu,informacje o lokalnej kuchni, pomysły na pamiątki,kalendarium imprez cyklicznych,dla aktywnych - propozycje wycieczek,ciekawostki i kolorowe fotografie.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

9
Szczecin, Świnoujście, Police; papierowy plan miasta 1:22 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczecin, Świnoujście, Police; papierowy plan miasta 1:22 000
Dostępny44 szt.

Zabytkowe wnętrza Zamku Książąt Pomorskich, niezapomniane widoki z wieży kościoła św. Jakuba oraz efektowne nabrzeże portu, czyli Wały Chrobrego to tylko niektóre atrakcje Szczecina. Nasz papierowy plan stolicy województwa zachodniopomorskiego pomoże odnaleźć ich jeszcze więcej. Mapa obejmuje także Świnoujście i Police.Publikacja zawiera m.in:szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach,linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami,sygnalizację świetlną, ulice jednokierunkowe, parkingi,bogatą treść turystyczną, m.in.: zabytki, muzea, szlaki turystyczne, hotele i inne istotne obiekty,budynki użyteczności publicznej, centra handlowe,szczegółowy plan centrum Szczecina w skali 1:10 000 (1 cm - 100 m),mapę okolic Szczecina w skali 1:250 000 (1 cm - 2,5 km),schemat nocnych linii autobusowych,skorowidz ulic.

22,90 zł
16,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,87 zł

10
Fantastyczne zadania tematyczne. Zbiór zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne zadania tematyczne. Zbiór zadań
Dostępny82 szt.

W książce znajdują się zadania nie tylko stanowiące doskonałą zabawę, ale także rozwijające spostrzegawczość, pamięć wzrokową, poszerzające zasób słownictwa czy utrwalające poprawną pisownię. Materiał podzielony jest na 20 rozdziałów. Każdy z nich dotyczy innego zagadnienia. Całość dopełniają kolorowe zdjęcia.Zatem bierzmy się do pracy. Ponad 120 zadań tylko czeka, aby ktoś je rozwiązał!

32,00 zł
25,28 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

11
Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą. Tom 2
Dostępny14 szt.

Biologia. Pięćdziesiątka przed maturą! to seria zbiorów zawierających po 50 rozbudowanych i przekrojowych zadań w formule znanej z arkuszy wydawanych każdego roku przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Maturzyści mogą liczyć na solidną powtórkę wybranych zagadnień, rozbudowany schemat oceniania z obszernymi komentarzami i wskazówkami oraz na możliwość wcielenia się w rolę egzaminatora. Wszystko to pomoże w samodzielnym wyćwiczeniu i zrozumieniu sposobów udzielania odpowiedzi. Zadania różnią się poziomem trudności, dlatego z oferty skorzystać mogą nie tylko maturzyści, ale także uczniowie przygotowujący się do Olimpiady Biologicznej oraz wszelcy entuzjaści ciekawostek i łamigłówek przyrodniczych.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

12
Tatry polskie i słowackie; papierowa mapa turystyczna 1:55 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry polskie i słowackie; papierowa mapa turystyczna 1:55 000
Dostępny48 szt.

Całe Tatry polskie i słowackie na jednej mapie.Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:dogodna dla turysty skala 1:55 000 (1 cm - 550 m).bogata treść turystycznazgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84Na mapie m.in.:szlaki piesze i czasy przejść,nartostrady i trasy zjazdowe,schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe,parkingi, postoje busów i dorożek, przystanki autobusowe,cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.Dodatkowo:plan Zakopanego w skali 1:15 000 (1 cm 150 m),plan Szczyrbskiego Jeziora w skali (1 cm - 90 m),plan Starego i Nowego Smokowca w skali (1 cm - 90 m),plan Tatrzańskiej Łomnicy w skali (1 cm - 90 m),samochodowa mapa okolic Tatr w skali 1:220 000 (1 cm - 2,20 km),8 panoram z opisanymi szczytami,informator krajoznawczy,informacje praktyczne.

22,90 zł
16,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,87 zł

13
Świat; laminowana mapa XXL polityczna i krajobrazowa 1:31 000 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat; laminowana mapa XXL polityczna i krajobrazowa 1:31 000 000
Dostępny22 szt.

Solidna, dwustronnie laminowana, składana mapa świata będzie zarówno cenną pomocą w nauce i zabawie, jak i interesującą ozdobą pokoju. Po jednej stronie znajduje się mapa polityczna, na odwrocie mapa krajobrazowa.Mapa w polskiej wersji językowej opracowana zgodnie z zaleceniami Komisji Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej.Mapa politycznaCzytelna i aktualna mapa przedstawia polityczny podział świata. Zaznaczono na niej:- wszystkie państwa świata oraz terytoria zależne,- stolice państw i terytoriów zależnych,- najważniejsze miasta,- flagi wszystkich państw wraz z informacją o położeniu państwa na mapie,- delikatna, plastyczna rzeźba terenu oraz dna morskiego.Mapa krajobrazowaKrajobrazy Ziemi, od lasów tropikalnych przez stepy i pustynie po tundrę i obszary wiecznie pokryte lodem, w połączeniu z plastyczną rzeźbą terenu oraz dna morskiego tworzą niezwykle obrazową prezentację naszej planety. Na mapie znajdują się:- opisy pasm górskich, nizin, wyżyn i innych regionów fizyczno-geograficznych,- najważniejsze szczyty, przełęcze i przylądki,- opisy oceanów, mórz, jezior, rzek i innych elementów hydrograficznych,- dodatkowe mapy pokazujące obszary podbiegunowe.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

14
Jak wychować szczeniaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wychować szczeniaka
Dostępny313 szt.

Któż nie życzyłby sobie czworonoga, który bezproblemowo będzie szedł z nami przez życie, na dobre i na złe? Tutaj nie potrzeba żadnych czarów, ten cel naprawdę można osiągnąć. Warunki ku temu możesz stworzyć samodzielnie, od samego początku prawidłowo wychowując swojego szczeniaka. Ośmiotygodniowy plan treningowy dla szczeniąt. PLUS: trening młodych psów w wieku między piątym a dwunastym miesiącem życia

54,00 zł
39,96 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,04 zł

15
Jura Krakowsko-Częstochowska; papierowa mapa turystyczna 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jura Krakowsko-Częstochowska; papierowa mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny29 szt.

Majestatyczne zamki na Szlaku Orlich Gniazd, unikatowa Pustynia Błędowska, potężna Maczuga Herkulesa, Jaskinia Nietoperzowa... Dwustronnie foliowana, trwała mapa turystyczna Jury Krakowsko-Częstochowskiej obejmuje obszar od Częstochowy na północnym zachodzie po Kraków na południowym wschodzie. Publikacja powstała we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, skala 1:50 000 (1 cm 500 m), • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84 Na mapie m.in.: • szlaki piesze i rowerowe, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, trasy konne, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • poziomice pokazujące ukształtowanie terenu.

22,90 zł
16,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,87 zł

16
SuperZings. Zabawy edukacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperZings. Zabawy edukacyjne
Dostępny6 szt.

Podejmij wyzwania Enigmy z nową książką Zabawy edukacyjne SuperThings, w której należy wykorzystać różne rodzaje umiejętności: spostrzegawczość, wiedzę matematyczną i naukową, biegłość w czytaniu itp. To podróż przez wszystkie serie SuperThings z przystankami wypełnionymi ciekawymi zadaniami. Na każdym z nich czeka też finałowa gra! Im więcej zadań i łamigłówek uda Ci się rozwiązać, tym więcej zdobędziesz gwiazdek, a dzięki temu jeszcze lepiej poznasz niezwykły świat SuperThingsów. Powodzenia!Do 36 stronicowej książki dołączone są 3 onepacki serii Secret Spies.

25,00 zł
19,25 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

17
Kuferek prezentowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek prezentowy
Martel
Dostępny18 szt.

Składane kartonowe pudełko prezentowe z uchwytem i wesołą grafiką.

4,10 zł
2,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,15 zł

18
Comfort! map. Warszawa, 1:29 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map. Warszawa, 1:29 000
Dostępny72 szt.

Warszawalaminowany plan miasta miniJedyny taki format map na rynku. Dwustronnie laminowany miniaturowy plan centralnych dzielnic Warszawy mieści się w dłoni dosłownie!Zawiera m.in.:szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach,linie autobusowe i tramwajowe, linie metralinie Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) i Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD),sygnalizację świetlną, ulice jednokierunkowe,parkingi, stacje benzynowe,bogatą treść turystyczną: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty,budynki użyteczności publicznej, centra handlowe.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

19
Beanie Boos Aqua. Niebieska ryba 24 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beanie Boos Aqua. Niebieska ryba 24 cm
Meteor
NiedostępnyBrak

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka Beanie Boos - idealna do przytulania! Wysokość maskotki około 24 cm.

53,10 zł
47,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,31 zł

20
Comfort! map. Polska, 1:1 000 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map. Polska, 1:1 000 000
Dostępny68 szt.

Z mapą samochodową Polski podróż od Gdańska po Kraków będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera aktualne informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu.Na mapie m.in.:aktualny stan dróg, odcinki w budowie,szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, wyróżnienie płatnych odcinków autostrad,odległości drogowe w kilometrach,promy samochodowe,plastyczna rzeźba terenu, lasy, parki narodowe,skorowidz miejscowości.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

21
See you! in... Warszawa Łomianki, Marki, Ząbki, 1:26 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
See you! in... Warszawa Łomianki, Marki, Ząbki, 1:26 000
Dostępny48 szt.

Wjazd na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, spacer uliczkami Starego Miasta, a może mecz lub koncert na Stadionie Narodowym? W stolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Papierowa mapa Warszawy pomoże zaplanować udany pobyt. Publikacja zawiera ponadto plany Łomianek, Marek i Ząbek.Na mapie m.in.:szczegółowy rysunek zabudowy wraz z numeracją budynków wzdłuż ulic i na osiedlach,linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami, linie metra, Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) i Warszawskiej Kolei Dojazdowej (WKD),sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, parkingi,bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty,budynki użyteczności publicznej, centra handlowe,szczegółowy plan centrum w skali 1:13 000 (1 cm 130 m),schemat nocnych linii autobusowych,mapa strefy płatnego parkowania,skorowidz ulic.

22,90 zł
16,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,87 zł

22
Naklejkowe ubieranki. Małe Baletnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki. Małe Baletnice
NiedostępnyBrak

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4 karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii, naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać.Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu.Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

10,70 zł
9,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,07 zł

23
Le Corbusier Le Grand - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Le Corbusier Le Grand
NiedostępnyBrak

A spectacular visual biography of one of the greatest architects of the 20th century. „The man who designed the 20th century - [Le Corbusier] arguably had more of an influence on the form of the modern world than any other architect... You couldn't make a book like this about just any architect. Beyond the architecture, reveals a great deal about the man himself. It all points to a life lived enviably fully”. – The Guardian Online „Formidable and wide-ranging... Le Corbusier Le Grand is a feast... Every page is dense with ideas... A source book for the modern world”. – Jonathan Meades, „News Statesman” „The impact of all the illustrations is undoubtedly fascinating - a real joy [ - ] to browse through - conveys the experience of a day at a really well organised archive”. – Building Design

549,00 zł
494,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 54,90 zł

24
Edward Weston. Portrait of the Young Man as an Artist - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edward Weston. Portrait of the Young Man as an Artist
NiedostępnyBrak

Over the course of his fifty-year career, American photographer Edward Weston (1886-1958) blazed a path into Photo-Modernism rendering portraits, landscapes, still-lifes and nudes. In 1902, a sixteen-year-old Weston took up photography in Highland Park, Illinois, where he worked as an amateur for five years. In 1907, at the age of twenty-one, Weston moved to Tropico, California, now the city of Glendale in Los Angeles County, where he constructed his first studio and set about with great purpose to become a photographic artist. Examining Weston's earliest sharp- and soft-focus photographs reveals that the young artist had already formed a perfect sense of composition that was to be the hallmark of his later work. Presenting Weston's earliest work from a recently discovered family album, Edward Weston: Portrait of the Young Man as an Artist compares the artist's naive first artistic efforts with his latest masterworks to show the persistence and evolution of his singular vision to find essential form in the vernacular with an ever-increasing intensity. As a young man deeply intuitive and original in his creative expression, Edward Weston demonstrates that his teenage work, beginning with his amateur snapshots, embrace the same significant form as the later work for which he is now considered a master.

269,00 zł
188,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 80,70 zł

25
Wykłady z ontologii kultury i inne pisma filozoficzne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykłady z ontologii kultury i inne pisma filozoficzne
Dostępny18 szt.

Wykłady? są i nie są skończoną całością. Nie są, bo los nie pozwolił Krzysztofowi Okopieniowi sfinalizować książki. Są ? bo mimo że została ona skomponowana na podstawie nie tylko pozostawionego planu i napisanych partii, ale także różnych tekstów powstałych i publikowanych w różnych latach, w tym także z rękopisów, notatek i konspektów ? to jednak stanowią zwartą całość, prezentującą czytelne i stanowcze stanowisko autora. Krzysztof Okopień był filozofem w źródłowym tego słowa znaczeniu. Interesowała go filozofia, którą za najbliższą mu tradycją ? fenomenologiczną ? można nazwać ?filozofią pierwszą?. To jest taką, która podejmuje fundamentalne pytania, wadzi się z zasadniczymi sprawami. Co zaś najistotniejsze, podejmowane decyzje Krzysztof Okopień motywuje stosunkiem do powinności filozofii i stosunkiem do siebie ? filozofa. Nie istnieją dla niego rozstrzygnięcia inne niż takie, które przeszły przez osobiste, dogłębne nie tylko przemyślenie, ale i doświadczenie. Toteż w książce miały pełne prawo znaleźć się rozprawy odmienne gatunkowo i tematycznie, skupione na problemach filozoficznych, estetycznych, politycznych, religijnych. Wszystkie je łączy jeden dylemat: teodycei. Krzysztof Okopień pozostawił myśl filozoficzną indywidualną i wykrystalizowaną, nieprzyczynkarską i nieokazjonalną. Rozprawy, także te w rękopisach, są napisane jasno (acz często stylistycznie zawile), z precyzyjnym porządkiem wywodu i argumentacji. Zapewniają czytanie myślące wespół z autorem. z recenzji prof. Danuty Ulickiej

47,00 zł
46,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,94 zł

26
Sonografia w złamaniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonografia w złamaniach
Dostępny153 szt.

Sonografia układu kostno-szkieletowego to prężnie rozwijająca się metoda diagnostyki. Ta procedura diagnostyczna daje porównywalne wyniki do tradycyjnego badania RTG. W przypadku zmian kostnych i więzadłowych obrazy sonograficzne są niekiedy nawet bardziej diagnostyczne niż RTG. Podręcznik jest pierwszą publikacją w języku polskim będącą przeglądem diagnostyki sonograficznej złamań. Pozwala poznać wskazania i ograniczenia sonografii, a równocześnie daje niezbędne podstawy do zastosowania klinicznego tej metody. Chirurdzy, chirurdzy dziecięcy, ortopedzi oraz pediatrzy poznają szerokie możliwości bezpiecznej diagnostyki sonograficznej w urazach aparatu więzadłowego i złamaniach.

229,00 zł
212,97 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 16,03 zł

27
Elgar: Cello Concerto, Sea Pictures, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elgar: Cello Concerto, Sea Pictures, LP
John Barbirolli, Janet Baker, Chopin University Press
NiedostępnyBrak

Lista utworów: 1. I. Adagio - Moderato 2. II. Lento - Allegro Molto 3. III. Adagio 4. IV. Allegro - Moderato - Allegro, Ma Non Troppo 5. Sea Slumber-song 6. In Haven (Capri) 7. Sabbath Morning at Sea 8. Where Corals Lie 9. The Swimmer

116,90 zł
28
Beanie Boos. Coconut - małpa 42 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beanie Boos. Coconut - małpa 42 cm
Meteor
NiedostępnyBrak

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka Beanie Boos - idealna do przytulania!

138,90 zł
125,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,89 zł

29
Chicken Licken - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chicken Licken
Dostępny6 szt.

Tytuł należący do serii Storytime Readers, skierowanej do dzieci w wieku 9-12 lat. Seria, w ramach poziomu A1, oferuje tytuły o różnym stopniu trudności poziom 1. (kolor niebieski), poziom 2. (kolor czerwony), poziom 3. (kolor zielony). Pięknie ilustrowane tytuły, opowiadające o przyjaźni, lojalności, dobru i miłości, motywują dzieci do poznawania świata języka angielskiego i pomagają rozwijać umiejętności językowe.Do książki dołączono kod umożliwiający pobranie aplikacji zawierającej:lekturę (tekst oraz ilustracje)ścieżki dźwiękowe (tekst lektury i piosenki)film animowanyinteraktywne ćwiczeniasłowniczek (z ilustracjami i nagraną wymową).Dostęp do aplikacji jest ważny przez 36 miesięcy od momentu aktywacji kodu.

21,00 zł
18,06 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,94 zł

30
Senior pracuje z edytorem tekstu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

31
Schowek
92,50 zł
85,10 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,40 zł

32
Schowek
92,50 zł
85,10 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,40 zł

33
Schowek
44,00 zł
40,48 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,52 zł

34
Aoxomoxoa. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aoxomoxoa. Winyl
Dead Grateful, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

35
Aubades, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aubades, LP
Jean-Michel Blais, Merkury KX
Dostępny26 szt.

Lista utworów: 1. Murmures 2. Passepied 3. Nina 3. Flâneur 4. Ouessant 5. If You Build It, They Will Come 6. Amour 7. Yanni 8. Absinthe 9. Carrousel 10. Doux

124,90 zł
112,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,49 zł

36
Glow On, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glow On, LP
Turnstile, Roadrunner Records
NiedostępnyBrak

Lista utworów: 1. Mystery 2. Blackout 3. Don’t Play 4. Underwater Boi 5. Holiday 6. Humanoid/Shake It Up 7. Endless 8. Fly Again 9. Alien Love Call (feat. Blood Orange) 10. Wild Wrld 11. Dance-Off 12. New Heart Design 13. T.L.C (Turnstile Love Connection) 14. No Surprise 15. Lonely Dezires (feat. Blood Orange)

153,90 zł
135,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,47 zł

37
Deus ex machina. Nowe media i ich projekt poznawczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deus ex machina. Nowe media i ich projekt poznawczy
Dostępny2 szt.

Mimo bogatej, istniejącej już literatury, książce udaje się podjąć problematykę nowych mediów z zupełnie nowej i dotychczas pomijanej strony. To ich swoista teoria, która opisuje najnowsze technologie informatyczne jako skutek uprzednich założeń poznawczych, zakorzenionych w cywilizacji zachodniej od czasów Oświecenia, przeżywających kryzys wraz z pojawieniem się refleksji metamatematycznej z końcem wieku XIX i dalej gwałtownie przeobrażających się z początkiem wieku XX.Komputer ujawnia się w niej jako paradoksalne i przypadkowe dziecko, gwałtownych i jednocześnie bardzo podstawowych prądów intelektualnych; a więc nie jako owoc procesu przebiegającego w obrębie technologii, lecz starej cywilizacyjnej przygody intelektualnej, jaka wiąże się z szukaniem odpowiedzi na pytanie o świat i możliwość jego opisu. Co więcej, jak twierdzi autor, maszyna ta włącza się czynnie w ów proces, udzielając własnych odpowiedzi i kształtując jego przebieg, a powszechność i gwałtowny rozwój sprawiają, iż czyni to wydajniej i bardziej dobitniej niż cokolwiek wcześniej. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy osiąga poziom sieciowego zwielokrotnienia.Nie ginie także z pola widzenia wymiar bardzo praktyczny komputera urządzenia technicznego opartego na zestawie rozwiązań inżynierskich; ten wymiar bynajmniej nie odrywa się od ogólnej tendencji wskazanej w teorii. Okazuje się odpowiednim i właściwie oczywistym punktem wyjścia do opisania natury aparatu, skrywającej coś więcej niż tylko wyrafinowaną technikę. Podlega tym samym dynamice, jaką w starożytnym teatrze symbolizował specjalny efekt: Deus ex machina, który później stał się metaforą nagłej ingerencji obcej, nadrzędnej przestrzeni. W przypadku niniejszej książki, w obrębie technologii - myśli abstrakcyjnej o najwyższym stopniu wyrafinowania.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

38
Schowek
67,50 zł
62,10 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,40 zł

39
Lalka bobas 45 cm ze smoczkiem i dźwiękiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 45 cm ze smoczkiem i dźwiękiem
ADAR
NiedostępnyBrak

Urocza lalka bobas z dźwiękiem sprawi, że każda dziewczynka będzie się chętnie bawić w mamusię. Dołączony smoczek oraz dźwięk dodadzą realizmu zabawie.

94,90 zł
86,36 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,54 zł

40
Schowek
61,60 zł
56,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,93 zł

41
Lalka bobas 45 cm ze smoczkiem i dźwiękiem, ubranko w kropki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 45 cm ze smoczkiem i dźwiękiem, ubranko w kropki
ADAR
NiedostępnyBrak

Lalka bobas ubrana w zimowy strój w pięknym kolorze i uroczym wzorze kropek. Zapewni każdej dziewczynce wiele chwil radosnej zabawy.

94,90 zł
86,36 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,54 zł

42
Schowek
61,60 zł
56,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,93 zł

43
30 minut przeciwko manipulacjom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30 minut przeciwko manipulacjom
NiedostępnyBrak

Dlaczego powiedzenie o kimś, że nie jest złodziejem, jest obraźliwe? Jak przekazuje się fałszywe treści z użyciem prawdziwych zdań? Dlaczego tak łatwo nami manipulować?... Książka prezentuje podstawowe mechanizmy manipulowania człowiekiem oraz zasady obrony przed tymi manipulacjami. Wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy chcieliby umieć rozpoznawać, co jest manipulacją, rozumieć jej działanie oraz przede wszystkim umieć się przed manipulacjami bronić.Nie chce się wierzyć, jak często jesteśmy przedmiotem różnych manipulacji. Manipulują nami własne dzieci, szefowie, podwładni, żony i mężowie, matki, ojcowie, firmy, media, politycy... Zadaniem tej książki jest przedstawienie podstawowych mechanizmów manipulowania człowiekiem oraz zasad obrony przed tymi manipulacjami. Książka wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy chcieliby umieć rozpoznawać, co jest manipulacją, rozumieć jej działanie oraz przede wszystkim umieć się przed manipulacjami bronić.Co to jest manipulacja?Samo pojęcie manipulacja nie jest całkiem oczywiste i nie każdą próbę wpływania jednego człowieka na drugiego tak właśnie nazwiemy. Gdy dziecko krzyczy w nocy z powodu bólu, nie będzie to manipulacja, jeśli jednak to samo dziecko będzie krzyczało w podobny sposób przed sklepem, usiłując zmusić mamę do zakupu określonego produktu, wtedy słowo manipulacja wyda nam się o wiele właściwsze. Zważywszy na te okoliczności, nie będziemy poszukiwać ścisłej definicji manipulacji. Przyjrzymy się raczej różnym sytuacjom i rozważymy, dlaczego pewne z nich skłonni jesteśmy opisać jako manipulację, inne zaś nie.Dlaczego warto przyjrzeć się manipulacjom? Jest wiele powodów, dla których warto rozumieć mechanizmy manipulacji, umieć diagnozować te zjawiska i zwiększać swoją odporność na bycie przedmiotem czyjejś manipulacji. Podaję kilka najważniejszych:1. Oszczędność czasu, energii i pieniędzy - człowiek nieświadomy ogromu manipulacji poświęca wiele czasu na czynności zupełnie nieleżące w jego interesie, angażuje się w przedsięwzięcia, gdzie jest wykorzystywany, wydaje pieniądze na zbędne produkty etc.2. Lepsze samopoczucie - nawet jeśli nie jesteś świadomy zakresu manipulacji twoją osobą, gdzieś w tobie coś się buntuje i krzyczy, że nie działasz z pozycji człowieka wolnego. Takie podświadome głosy są oczywiście tłumione, co źle wpływa na twój stan psychiczny.3. Większy szacunek otoczenia - człowiek, który pozwala sobą łatwo manipulować, nie jest traktowany zbyt poważnie i niejako zachęca do dalszych manipulacji.4. Większe poczucie bezpieczeństwa - poczucie bezpieczeństwa jest wprost proporcjonalne do poczucia kontroli nad rzeczywistością. Każdy nowy opanowany obszar zwiększa to poczucie.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

44
Zestaw balonów BCS-772 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw balonów BCS-772
MK TRADE
Dostępny11 szt.

Balony zestaw Krówka o wielkości 30-70 cm pakowane po 7 szt. W zestawie: 1 szt. balon foliowy 60x70 cm; 6 szt. balon lateks 30 cm Występuje w 2 wariantach (sprzedawane oddzielnie) Wymiary opakowania: 20x16x0,5 cm

25,90 zł
22,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,88 zł

45
Elementarz małego informatyka. Szkoła podstawowa, klasa 2. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz małego informatyka. Szkoła podstawowa, klasa 2. Podręcznik
NiedostępnyBrak

Publikacja wprowadza dzieci w świat komputerów.Zostały w niej zamieszczone informacje teoretyczne, umożliwiające zrozumienie podstawowych pojęć informatycznych, oraz szczegółowe opisy wykonania praktycznych ćwiczeń znajdujących się na płycie CD.Podręcznik nie zawiera płyty CD.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

46
Schowek
51,70 zł
47,56 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,14 zł

47
Lalka bobas 45 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 45 cm
ADAR
Dostępny6 szt.

Lalka bobas ubrana w zimowy strój sprawi, że każda dziewczynka będzie się chętnie bawić w mamusię. Ciepłe spodnie, kurtka i czapeczka w pięknym wzorze dodadzą atrakcyjności zabawie.

94,90 zł
86,36 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,54 zł

48
Komplet Omega Metallic w etui mix ZENITH - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komplet Omega Metallic w etui mix ZENITH
Zenith
Dostępny27 szt.

Pióro wieczne Zenith Omega Metallic oraz długopis automatyczny Zenith 7. Klips, stalówka oraz obrączka korpusu pokryte wysokiej jakości powłoką niklową. Stalówka zakończona irydową kulką dla zapewnienia doskonałej jakości i łatwości pisania. Wymienne naboje atramentowe. Korpus długopisu wykonany z błyszczącego tworzywa sztucznego. Obudowa dzielona w 1/3 wysokości (górna część ośmiokątna) obie części korpusu oddzielone mosiężno-niklowaną obrączką. Wymienny wkład wielkopojemny Zenith 4 z dokumentalnym tuszem w kolorze niebieskim gwarantującym trwałość zapisu. Długość linii pisania 4500 metrów.Mix kolorów - towar wysyłany losowo.                    

51,80 zł
46,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,18 zł

49
Badanie, diagnoza i ocena rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pakiet B - promocyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie, diagnoza i ocena rozwoju mowy u dzieci w wieku przedszkolnym ...
Dostępny9 szt.

Diagnoza: - kwestionariusz obrazkowy, - karta mowy i wymowy - plansza, nabywanie kompetencji językowej, - wskazówki, jak badać, - uwagi z obserwacji w czasie badania, - wskazówki, czym badać. Terapia: - książki i pomoce naukowe: zmysły i ich funkcje, odbieranie i wyrażanie mowy w 2-3 r.ż., wyrównywanie szans edukacyjnych, kuferek Antosia, jak pokonać seplenienie - "c-cz", "z-ż(rz)", "s-sz", lizak logopedyczny, - ośmiobok, - grządka żuka "z-ż(rz), - wady mowy i wymowy, - szafa z wierszem "sz-s" - zaczarowana rybka - "r", - kostka, utrwalanie głoski "r".

288,80 zł
248,37 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 40,43 zł

50
Schowek
48,40 zł
44,53 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,87 zł

Wróć do góry