hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.02.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 1 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mysz, która chciała być lwem (Rachel Bright, Jim Field), na drugim Wiewiórki, które nie chciały się dzielić (Rachel Bright). Kolejny produkt to Koala, który się trzymał (Rachel Bright, Jim Field) oraz Zatracenie, wydanie 4 (Osamu Dazai).
1
Mysz, która chciała być lwem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mysz, która chciała być lwem
Dostępny652 szt.

Poznajcie małą Mysz, która najbardziej na świecie chciałaby żeby inni zwracali na nią uwagę. Bycie małym nie jest łatwe... Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się DUŻYM problemem. Dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Kiedy zbiera się na odwagę, by poprosić go o lekcje ryczenia dzieje się coś, co całkowicie ją zaskakuje. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze. Mysz, która chciała być lwem to kolejny świetny tytuł w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda, autora m.in. ilustracji do książek z serii „Królik i Misia”, które natychmiast podbiły serca dzieci, jak i rodziców na całym świecie.

39,99 zł
23,19 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2
Wiewiórki, które nie chciały się dzielić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wiewiórki, które nie chciały się dzielić
Dostępny619 szt.

Ostatnią rzeczą, o której myśli beztroska wiewiórka o imieniu Cyryl, są zapasy na zimę. Jest przecież tyle ciekawszych rzeczy do zrobienia! Jednak kiedy głód zagląda mu w oczy i okazuje się, że przegapił porę zbiorów, Cyryl wie, że ma ostatnią szansę, by znaleźć coś do jedzenia. Nagle na drzewie zauważa ostatnią w tym sezonie szyszkę! Ale nie tylko on czai się na smakołyk… Czy Cyryl go zdobędzie, zanim dopadnie ją najbardziej skrzętna wiewiórka w lesie? Przezabawna historia o tym, że prawdziwe szczęście można odnaleźć, tylko dzieląc je z innymi. Picturebook znakomitego duetu: Rachel Bright i Jim Field! Wyjątkowy tytuł, w którym główną rolę odgrywają ilustracje. Książka wspaniale wspiera rozwój dziecka, i to na wielu płaszczyznach. Ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość oraz pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. Piękne, kolorowe i całostronicowe rysunki są doskonałą okazją do rozmów i dyskusji z dzieckiem na różne, czasem poważne tematy.

39,99 zł
23,19 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,80 zł

3
Koala, który się trzymał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koala, który się trzymał
Dostępny274 szt.

Przezabawna historia dla każdego, kto (nie) lubi odpuszczać! Poznajcie Koalę, który najbardziej na świecie lubi: spać, żuć, a ponad wszystko uwielbia się TRZYMAĆ. Dlatego też niechętnie schodzi ze swojego drzewa. Gdy jednak okoliczności niespodziewanie zmuszają go do opuszczenia ulubionego miejsca, okazuje się, że świat nie jest aż tak straszny, jak mu się do tej pory wydawało. Przecież można zrobić tyle fascynujących rzeczy, kiedy nic cię nie trzyma! Koala, który się trzymał to kolejny świetny tytuł w dorobku uznanego ilustratora Jima Fielda, autora m.in. ilustracji do książek z serii „Królik i Misia”, które natychmiast podbiły serca dzieci, jak i rodziców na całym świecie.

39,99 zł
23,19 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,80 zł

4
Zatracenie, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zatracenie, wydanie 4
Dostępny835 szt.

Powieść Zatracenie (1948) to ostatni ukończony utwór Osamu Dazaia, wydany pośmiertnie. Bohaterem jest Yozo, od dziecka wrażliwy i utalentowany plastycznie syn bogatego właściciela ziemskiego. W osamotnieniu przeżywa chorobliwy lęk przed ludźmi. Czuje się zagubiony w świecie, w którym trudno odróżnić prawdę od kłamstwa, gdzie upadają stare ideały i tracą znaczenie dotychczasowe wartości. Dręczy go poczucie wstydu, niska samoocena i przekonanie o niemożności sprostania wymaganiom stawianym przez otoczenie. W dzieciństwie ratunkiem przed wyniszczającymi uczuciami jest błazenada, w wieku młodzieńczym i późniejszym ucieczka na margines społeczny i w nałogi. Nieszczęśliwe życie Yozo kończy samobójczą śmiercią. Zatracenie to bardzo osobista powieść Osamu Dazaia jako emocjonalnego człowieka i ambitnego twórcy, przedstawiciela zanikającej grupy społecznej, a także narodu, którego ojczyzna poniosła klęskę w wojnie. Utwór Dazaia był wielokrotnie przedmiotem adaptacji zarówno filmowych fabularnych i animowanych, jak i komiksowych. „Utraciłem prawo do nazywania się człowiekiem. Definitywnie przestałem nim być”.

36,00 zł
22,68 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 13,32 zł

5
Wojenna miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojenna miłość
Dostępny3124 szt.

Nadciąga II wojna światowa. Tuż przed jej wybuchem Lidia i Władek postanawiają wziąć ślub. Drużbą pana młodego zostaje jego najlepszy przyjaciel, Konrad. Jednak to nie wojna najbardziej komplikuje życie młodej pary, ale uczucie, które niespodziewanie zrodzi się pomiędzy Lidią i Konradem. Skomplikowany miłosny trójkąt, dramat niemieckiej okupacji i lęk o własne życie to codzienność bohaterów, którzy muszą niemal każdego dnia dokonywać trudnych wyborów. Czy zwycięży namiętność czy męska przyjaźń? Jak daleko sięgają granice lojalności i czy mówienie prawdy jest zawsze najlepszym wyjściem z trudnej sytuacji? Na te pytania muszą odpowiedzieć sobie bohaterowie tej powieści, którzy balansują na granicy dobra i zła.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

6
Książka Wilk, który się zgubił - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
23,19 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,80 zł

7
Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miejski grunt. 250 lat polskiej gry z nowoczesnością, wydanie 2
Dostępny346 szt.

W głośnej książce Wyjście awaryjne Rafał Matyja postulował, by opowiedzieć naszą historię na nowo – nie przez pryzmat podbojów ipowstań, ale budowy miast, tworzenia instytucji, ewolucji stylu życia. Nie tylko zperspektywy Warszawy, ale też Śląska, Pomorza czy Małopolski. Dopiero takie ujęcie, zdecentralizowane iskupione na modernizacji, pozwoli nam lepiej zrozumieć miejsce, wktórym żyjemy, ito, kim jesteśmy. W nowej książce autor podejmuje rzucone przez siebie wyzwanie. I opowiada fascynującą historię naszych ziem, ze szczególnym uwzględnieniem miast, w kontekście rozwoju całej Europy. Czerpie z setek trudno dostępnych źródeł, zestawia dane, pozwala wyobrazić sobie, jak tworzyły się zręby nowoczesności i jak wpływało to na codzienne życie mieszkańców – od rewolucyjnego wynalazku dyliżansu po szybką kolej, od organizacji poczty po informatyzację. Równolegle z opowieścią historyczną, obfitującą w barwne, nieraz zdumiewające przykłady, autor rozwija metarefleksję nad tym, co w największym stopniu odcisnęło piętno na nas jako społeczeństwie i sposobie, w jaki postrzegamy państwo.

69,00 zł
42,78 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,22 zł

8
Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 2. Ciemny las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 2. Ciemny las
Dostępny142 szt.

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata nagrody Hugo. „Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!” – Barack Obama, były prezydent USA Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA – w 2015 roku tom pierwszy, Problem trzech ciał, otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. „Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie. Ziemia właśnie się ujawniła. Drapieżcy nadciągają. Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian”. (fragment książki) „Najbardziej przyprawiająca o zawrót głowy książka, jaką czytałem! Jeśli lubicie wielkie idee i fantastykę opartą na twardej nauce, to lektura dla was–. – Rick Riordan „Cudowne połączenie zapierających dech w piersiach idei naukowych, inteligentnej fabuły oraz dziwnych, lecz wiarygodnych bohaterów. (…) Pozornie prosty styl z ukrytą głębią”. – „The Times” „Wybitna, godna wszelkich nagród powieść, która zasługuje na miejsce wśród klasyki science fiction”. „SF Book Reviews”

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

9
Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni
Dostępny338 szt.

Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej. Posługujący się ideą marksistowsko-leninowską bolszewicy stworzyli przyczółki do swej imperialnej ekspansji dosłownie na całym świecie. Idee te zatruły niejeden umysł, także na Zachodzie, i zachwiały systemami politycznymi. Dzięki wybitnemu znawcy tematu i znakomitemu pisarzowi prof. Wojciechowi Roszkowskiemu poznajemy rozwój komunizmu w skali całego świata. Autor przestrzega: „Oba najbardziej znane dwudziestowieczne totalitaryzmy – nazizm i komunizm – nie miały precedensu w historii. Obrońcy komunizmu argumentują, że ich sprawa była słuszna, a straszliwe środki, miliony pomordowanych, często ukryte przed światem, usprawiedliwiał cel. Tymczasem cel był utopijny, a podejmowane środki – przestępcze i nie przybliżające celu. Trafnie przewidział to już w XIX wieku markiz Astolphe de Custine, pisząc, iż despotyzm nigdy nie jest tak straszliwy jak wtedy, gdy obiecuje dobro. Wtedy najgorsze postępki są usprawiedliwiane przez dobre intencje. Granice zła przestają wtedy istnieć. Oczywista zbrodnia tryumfuje krótko, fałszywe wartości na zawsze prowadzą ducha ludzkiego na manowce. Na nieszczęście słowa te są prawdziwe również dziś. Odwracanie się od rzeczywistości jest reakcją patologiczną. Praktykowane przez przywódców politycznych i rozpowszechnione w szerokich kręgach społeczeństwa doprowadzi do nowych postaci totalitaryzmu”. Żywo napisane i klarownie podzielone dzieło prof. W. Roszkowskiego przyciąga uwagę także bogatą warstwą graficzną; 140 ilustracji dodatkowo dokumentuje tę historię światowego komunizmu. Książka-ostrzeżenie. Podstawowa lektura dla tych, którzy chcą wiedzieć, w jakim kierunku może pójść świat.

89,00 zł
53,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 35,60 zł

10
Hot Wheels. HDN95 Tory. Zestaw do rozbudowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. HDN95 Tory. Zestaw do rozbudowy
Hot Wheels
Dostępny50 szt.

Tory Zestaw do rozbudowy Hot Wheels zawiera 10 elementów toru idealnych do zbudowania miasta Hot Wheels. Ten zestaw doskonale nadaje się jako konstrukcja startowa miejskiego krajobrazu Hot Wheels lub do rozbudowy innych zestawów. Jest wyposażony w różnorodne części, takie jak zakręty, plac miejski i most, a także elementy takie jak sygnalizacja świetlna i ruchoma bramka. Każdy element pasuje do innych zestawów Hot Wheels City - wykorzystaj je do eksperymentowania i tworzenia najbardziej epickich konstrukcji. Zestaw zawiera jeden pojazd Hot Wheels. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. - Stwórz epicką miejską trasę z podstawowych elementów znajdujących się w tym zestawie Hot Wheels do rozbudowy. Z tym wielofunkcyjnym zestawem możesz ulepszać istniejące konstrukcje lub budować od zera. - W zestawie jest 10 elementów, w tym zakręty, proste tory, plac miejski i most oraz 1 pojazd Hot Wheels. - Każdy element toru łączy się z innymi zestawami Hot Wheels City, dzięki czemu możesz zbudować wymarzoną miejską scenerię. Dodatkowe zestawy sprzedawane oddzielnie. - Hot Wheels pomaga szlifować umiejętności rozwiązywania problemów, zachęcając do samodzielnego odkrywania. - Zestaw do rozbudowy Hot Wheels z torami to doskonały prezent dla dzieci od 4 roku życia, które chcą rozbudowywać swoje zestawy Hot Wheels.

77,90 zł
70,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,79 zł

11
Oczyść swój organizm z toksyn i pasożytów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczyść swój organizm z toksyn i pasożytów
Dostępny286 szt.

Pasożyty i toksyny, choć niewidoczne gołym okiem, są wszędzie: w powietrzu, glebie, wodzie, na drzewach, a także zwierzętach, tych dzikich i domowych. Oddychamy powietrzem, które zakażone jest pierwotniakami oraz toksycznymi związkami chemicznymi. Kąpiemy się w zbiornikach wodnych, które nie są systematycznie czyszczone, w ciepłe dni spacerujemy po lesie, w którym bardzo dobrze czują się kleszcze. Często spożywamy niemyte warzywa i owoce, słabo wysmażone mięso czy suszone na słońcu ryby. Jak widać, pasożyty i toksyny mają wiele okazji aby dostać się do organizmu człowieka. W jaki sposób skutecznie się ich pozbyć? I co ważniejsze, jak nie dopuścić do ponownego zarażenia?

44,40 zł
27,08 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,32 zł

12
Akty desperacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akty desperacji
Dostępny229 szt.

Przeszywająco szczera i mroczna powieść o toksycznym związku i bolączkach milenialsów, autorstwa wschodzącej gwiazdy literatury irlandzkiej. Bezimienna narratorka odkrywa życie w Dublinie. Wyrzucona ze studiów, pracuje jako kelnerka, wieczorami zaś pije i uprawia przygodny seks. Życie bohaterki zmienia się razem z poznaniem starszego od niej Ciarana – idealnego w oczach dziewczyny chłopaka, który jest pewnym siebie krytykiem sztuki. Para jednak nie tworzy idealnego związku. Akty desperacji to kronika toksycznej relacji, w której i kobieta, i mężczyzna są socjopatyczni. To także studium autodestrukcji prowadzącej do niepohamowanej żądzy seksu, samookaleczania, zatracania się w używkach i alkoholu. Powieść ukaże się w tłumaczeniu Agi Zano.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

13
Pakiet Kroniki rodu Kane, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Kroniki rodu Kane, wydanie 2
Dostępny145 szt.

Czerwona piramida Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do British Museum, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów. Ognisty tron Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach. Jako potomkowie Domu Życia Kane’owie są obdarzeni wyjątkowymi mocami, ale przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych umiejętności. A byłyby bardzo potrzebne – ich przerażający nieprzyjaciel, wąż chaosu Apopis rośnie w siłę. Jeśli w ciągu kilku dni nie zdołają zapobiec jego uwolnieniu, nastąpi koniec świata. Innymi słowy: zwykły dzień rodziny Kane’ów. Aby mieć jakiekolwiek szanse w walce z siłami chaosu, rodzeństwo musi przywrócić do życia boga słońca Ra – to zadanie przekraczające wszystko, czego dokonał jakikolwiek mag. Muszą odnaleźć trzy części Księgi Ra i nauczyć się zawartych w niej zaklęć. Och, nie wspomnieliśmy chyba, że nikt nie wie, gdzie Ra się znajduje. Cień węża Odkąd młodzi magowie Carter i Sadie Kane nauczyli się, jak postępować ścieżką starożytnych egipskich bogów, wiedzieli, że odegrają ważną rolę w przywracaniu Maat – porządku – w świecie. Nie spodziewali się jednak, że świat stanie się aż tak bardzo chaotyczny. Wąż Chaosu, Apopis, uwolnił się i grozi zniszczeniem świata za trzy dni. Magowie są podzieleni. Bogowie znikają, a ci, którzy pozostali, są słabi. Walt, jeden z najzdolniejszych uczniów Cartera i Sadie, ma przed sobą krótkie życie i już czuje, że jego siły słabną. Ziya jest zbyt zajęta opieką nad zgrzybiałym bogiem słońca Ra, żeby naprawdę pomóc. Czego może dokonać dwójka nastolatków i grupka ich jeszcze młodszych uczniów? Być może istnieje sposób na powstrzymanie Apopisa, jest on jednak tak trudny, że może kosztować Cartera i Sadie życie – nawet jeśli im się powiedzie. Aby mieć szanse powodzenia, muszą zaufać psychotycznemu magowi, że ich nie zdradzi albo, co gorsza, nie pozabija. To zadanie jest szaleństwem. Cóż, oni są szaleni.

114,90 zł
74,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 40,21 zł

14
Dolina Bobru, mapa turystyczna 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina Bobru, mapa turystyczna 1:50 000
Dostępny17 szt.

Składana mapa turystyczna Doliny Bobru w skali 1:50 000 wydawnictwa Galiloes, obejmująca obszar od Jeleniej Góry do Bolesławca.Na mapie zaznaczono m.in.: - sieć dróg wraz z numeracją, - linie kolejowe ze stacjami, - przystanki autobusowe, - parkingi, stacje paliw, - szlaki piesze, konne, kajakowe, - ścieżki rowerowe (także nieoznakowane) - obiekty sakralne, zamki, pałace, ruiny, - muzea, miejsca bitew, pomniki, - bazę noclegową, restauracje, - punkty widokowe, miejsca odpoczynku, - punkty informacji turystycznej, - przełęcze, szczyty, jaskinie, skały - granice obszarów chronionych.Na rewersie zamieszczono dodatkowo: - plany miast: Lwówek Śląski, Gryfów Śląski, Lubomierz i Wleń, - informator turystyczny ze zdjęciami.Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy poziomic co 10 m. Mapa posiada siatkę kartograficzną co 1 minutę. Układ współrzędnych (PUWG 1992) oparto na elipsoidzie WGS 84, stosowaną w nawigacji.

14,70 zł
8,38 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 6,32 zł

15
Twoja kaczka jest moją kaczką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoja kaczka jest moją kaczką
Dostępny84 szt.

Jedna z najlepiej recenzowanych amerykańskich książek ostatnich lat. Czasem przezabawne, czasem czarujące i zachwycające, czasem uroczyste i tajemnicze, opowieści Eisenberg oswajają nas z najtrudniejszymi prawdami o nas samych. To książka o naszych udrękach, szaleństwach, miłościach i o tych momentach, w których zdajemy sobie sprawę, że naprawdę jest już za późno. Poznajemy bohaterów, których nieustannie nawiedza przeszłość i którzy obawiają się nieuchronnej przyszłości: dziewczynę, która trafia pod opiekę psychiatrów z powodu trudnych do wyjaśnienia krótkotrwałych omdleń, grupę hollywoodzkich aktorów rozdrażnionych publikacją o ich przeszłości czy malarkę, która przyjmuje zaproszenie do domu nad oceanem, gdzie miast pięknych krajobrazów ujrzy zwiastuny katastrofy.

42,00 zł
28,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,86 zł

16
Sekrety szeptuch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety szeptuch
Dostępny168 szt.

Tajemnice uzdrawiania, medycyny ludowej i modlitwy szeptuch Autorowi przekazała jego babcia. W tej książce dzieli się nimi, szczegółowo opisując techniki, które pozwolą Ci z łatwością zlokalizować przyczynę Twoich problemów. Podaje listę dolegliwości wraz z rytuałami, które możesz samodzielnie wykonać uzdrawiając siebie lub innych. Poznasz wiele sposobów na aktywowanie naturalnych procesów samouzdrawiania. Nauczysz się technik oddechowych, oczyszczania ciała i ducha oraz pozbędziesz się obciążeń karmicznych.

64,60 zł
40,05 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 24,55 zł

17
Enchantimals. HCF83 Patter i Piera Peacock z pawiami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals. HCF83 Patter i Piera Peacock z pawiami
Enchantimals, Mattel
Dostępny28 szt.

Daj się zaczarować tym słodkim dziewczynkom i ich zwierzątkom! Enchantimals to grupa uroczych dziewczynek związanych ze swoimi ukochanymi zwierzątkami wyjątkową więzią - nie tylko nie odstępują od siebie na krok, lecz także wyglądają podobnie! Do wyboru lalki Enchantimals i ich zaprzyjaźnione, dopasowane tematycznie zwierzątka: króliczek, lisek, skunks, paw, miś koala i owieczka. Każda 15-centymetrowa lalka ma na sobie wyjątkowy zestaw w jaskrawych kolorach, z kwiecistymi wzorkiem i futerkiem. Inspirowane krainą zwierzątek wystające uszka oraz fantazyjne akcesoria do włosów nadają im uroku. Urocze fryzury, „zwierzątkowe” cechy urody i unikalne detale - takie jak pierzaste skrzydełka Patter Peacock, czarno-biały, futrzasty ogonek Sage Skunk czy lisie uszka Felicity Fox - dodają każdej postaci baśniowego charakteru.

93,80 zł
84,42 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,38 zł

18
Strach bramkarza przed jedenastką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strach bramkarza przed jedenastką
Dostępny317 szt.

Czy ta książka to kryminał? W pewnym sensie tak, jednak o ile dla Holmesa i Poirota zbrodnia stanowi zaledwie drobną rysę na tafli idealnego porządku, o tyle w przypadku byłego bramkarza Josefa Blocha morderstwo okazuje się jedną z niewielu oczywistości w zagmatwanym gąszczu znaków, gestów, poszlak i symboli. Stawką nie jest tu przywrócenie pierwotnego ładu, ale raczej narzucenie jakiejkolwiek struktury chaotycznej masie rzeczywistości, która wymyka się wszelkiemu ujęciu, przytłaczając swoją złożonością. W tym sensie można powiedzieć, że to kryminał radykalny albo kryminał à rebours. Choć opowiadanie Strach bramkarza przed jedenastką z 1970 roku należy do najbardziej znanych utworów Petera Handkego, dopiero teraz ukazuje się w polskim przekładzie. Pomimo to nie straciło na aktualności, i to niezależnie od tego, czy czytać je jako studium postępującej choroby psychicznej, traktat o problemie interpretacji, dogłębną charakterystykę wyalienowanej jednostki czy też w jeszcze inny sposób.

34,90 zł
23,03 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,87 zł

19
W świecie emocji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W świecie emocji
Dostępny1492 szt.

Oto cztery historyjki, w których poznasz kotka przeżywającego różne emocje. W pierwszej opowiastce ogarnia go wielka złość, w drugiej okazuje się egoistą, w kolejnej jest zakochany, a w ostatniej odczuwa niepokój. Dzięki tej książce dowiesz się, że wykonując proste ćwiczenia zaczerpnięte z techniki relaksacyjnej, jaką jest sofrologia, dziecko może zapanować nad swoim ciałem i emocjami oraz odzyskać dobry nastrój. Poszczególne emocje, z humorem i fantazją, przedstawił na ilustracjach Fabien Öckto Lambert.

44,99 zł
35,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

20
Mapa turystyczna - Karpacz i okolice, 1:12 500 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Karpacz i okolice, 1:12 500
Dostępny20 szt.

Format 68 x 48 cmWydanie X, 2021/2022Aktualny plan Karpacza z najbliższą okolicą w bardzo dokładnej skali turystycznej. Mapa idealnie nadaje się dla wszystkich turystów, którzy podczas pobytu w Karpaczu chcą wędrować po najbliższej okolicy miasta z Karkonoszami włącznie. Dodatkowo na mapie zostały zaznaczone najważniejsze atrakcje turystyczne, które zostały podzielone na łatwo dostępne (Wygodnie) i takie, do których trzeba dotrzeć angażując większą ilość sił (Aktywnie). Na rewersie znajduje się opis każdej zaznaczonej atrakcji ze zdjęciem. Na rewersie znajduje się równie schemat szlaków pieszych w okolicy z czasami przejść. Mapa może być ciekawą pamiątką z regionu.

14,30 zł
10,30 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,00 zł

21
Otchłań. Księga 1. Cykl demoniczny. Część 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Otchłań. Księga 1. Cykl demoniczny. Część 9
Dostępny2254 szt.

Od niepamiętnych czasów nocą władają krwiożercze demony, za sprawą których ludzkość skurczyła się do niewielkich skupisk, które jedyną nadzieję na ocalenie pokładają w częściowo zapomnianych zaklęciach ochronnych. Niespodziewanie wśród ludzi pojawili się dwaj bohaterowie, bliscy sobie niczym bracia, a mimo to podzieleni gorzką zdradą. Arlen Bales zasłynął jako Naznaczony, wojownik wytatuowany od stop do głów potężnymi, magicznymi symbolami, dzięki którym rzuca się na demony z gołymi rękami i wychodzi z walk zwycięsko. Jardir, uzbrojony w runiczną broń, obwołuje się Wybawicielem - legendarną postacią obwieszczoną w proroctwach, której przyjdzie zjednoczyć ludzkość i poprowadzić ją ku zwycięstwu w Sharak Ka, ostatniej wojnie przeciwko demonom. Próbując pokonać demony, Arlen i Jardir doprowadzili jednak do wydarzenia, które może wyznaczyć koniec wszystkiego, co dla nich cenne - wyzwolili rój. Wojna jest coraz bliżej, a ludzkość nie ma szans na zwycięstwo, jeśli Jardir i Arlen wraz z żoną Renną nie zdołają narzucić swej woli schwytanemu księciu demonów. Muszą bowiem zmusić podstępną istotę, by zaprowadziła ich do Otchłani, gdzie Matka Demonów rodzi nieprzeliczoną armię. Pozostawiwszy swym najbliższym, Leeshy, Ineverze, Ragenowi oraz Elissie, zadanie zjednoczenia ludności skłóconych Wolnych Miast i poprowadzenia ich na wojnę z rojem, Arlen, Jardir i Renna wyruszają na desperacką wyprawę w najciemniejsze głębiny świata, by stoczyć walkę ze złem. Żadne z nich nie oczekuje, iż zdoła powrócić na powierzchnię.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

22
Buddyjska tantra dla współczesnego człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buddyjska tantra dla współczesnego człowieka
Dostępny154 szt.

Na dźwięk słowa „buddyzm” nasze skojarzenia często biegną w kierunku ascetycznych mnichów, wyrzekających się doczesności na ścieżce duchowego samodoskonalenia. Z kolei tantra to duchowość zakotwiczona w materii ― przyjemność i pożądanie zajmują w niej ważne miejsce. Nie bez powodu wielu ludziom tantra kojarzy się przede wszystkim z seksualnością, choć to bardzo upraszczający i spłycający zagadnienie stereotyp. Życiowe przyjemności mogą być bramą do oświecenia, o ile przekroczymy ją umiejętnie. Seks może ― ale nie musi ― być częścią tej drogi. Niezależnie od tego, kim jesteś, jaką religię wyznajesz, jaki zawód wykonujesz, z kim jesteś w relacji i jakie są twoje talenty, masz możliwość całkowitej realizacji swojego ludzkiego życia ― piszą autorzy we wstępie do książki, będącej wprowadzeniem do buddyjskiej tantry.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

23
Baw się i naklejaj. Jednorożce i inne postacie magiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się i naklejaj. Jednorożce i inne postacie magiczne
Dostępny344 szt.

Jednorożce i inne postacie magiczne to trzecia książeczka aktywizująca z serii Baw się i naklejaj. Dziecko będzie miało okazje poznać różne znane z mitologii stworzenia: cyklopów, syreny i starogreckie bóstwa oraz... wampiry.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

24
Dr Stone. Tom 14 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dr Stone. Tom 14
Dostępny12 szt.

Wraz ze skonstruowaniem urządzenia dostarczającego niekończące się ilości roztworu przywrócenia do życia, bohaterowie mogą zająć się odpetryfikowaniem swoich przyjaciół i przejściem do kontrataku w walce z Królestwem Petryfikacji! Aby zbudować potrzebnego w walce drona, przydałyby się boskie umiejętności rzemieślnika Kasekiego, jednak jeszcze wcześniej odpetryfikowany zostaje on…?!

23,00 zł
18,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,60 zł

25
Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych u młodzieży Zeszyt Ćwiczeń program ?lęk? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych u młodzieży Zeszyt Ćw...
Dostępny987 szt.

LĘK to program poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych u nastolatków w wieku 14-17 lat opracowany przez profesora Philipa C. Kendalla i jego zespół. Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika dla terapeuty. To doskonałe narzędzie do pracy, które wzmacnia zaangażowanie klientów w terapię. Dzięki niemu dowiadują się, na czym polega terapia i co czekają ich na kolejnej sesji. Uczą się rozpoznawać uczucia i poznają techniki relaksacyjne. Zdobyte w trakcie programu umiejętności pomogą im stawiać czoła niepokojącym sytuacjom, zamiast ich unikać, i będą procentować w życiu codziennym.

34,90 zł
28,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

26
Hot Wheels City mały zestaw z autkiem HDR28 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
82,70 zł
74,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,27 zł

27
24/7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24/7
Dostępny348 szt.

Dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Od kilku lat Departament Obrony Stanów Zjednoczonych przeznacza ogromne środki na badania nad pewnym gatunkiem ptaków. Pasówka białobrewa jest w stanie latać przez kilka dni i nocy bez przerwy na sen. Badania mają doprowadzić do odkrycia metody pozwalającej utrzymać długotrwałą, niewymagającą snu aktywność także u ludzi. Stawką jest stworzenie żołnierza, a w dalszej perspektywie również pracownika i konsumenta, który przez wiele dni może się obyć bez snu.W świecie zachodniego kapitalizmu ideałem jest nieprzerwana aktywność i dyspozycyjność dwadzieścia cztery godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. W tak skonstruowanej rzeczywistości nie ma miejsca na sen; staje się on ekskluzywnym i nieco anachronicznym dobrem. Odwołując się do filozofii, filmów i dzieł sztuki, Jonathan Crary analizuje proces stopniowego zawłaszczania naszego czasu, w tym także snu, przez kapitalistyczną logikę wydajności i produktywności. Patrząc z tej perspektywy, sen okazuje się jednym z ostatnich przyczółków buntu i wolności jednostki. Śpijcie spokojnie!

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

28
Jane i miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jane i miłość
Dostępny2076 szt.

Miłość czy kariera – co wybrałaby Jane Austen? Bath, 1803 rok. Dwudziestoośmioletnia Jane nad bale przedkłada samotne spacery i dobrą lekturę, marząc o wydaniu drukiem swych wycyzelowanych opowieści. Jednak w obliczu nadchodzącego staropanieństwa podejmuje radykalne kroki i odbywa nietypową podróż… Trafia do współczesnego Bath, prosto na plan filmu kostiumowego „Opactwo Northanger”. Tam poznaje Sofię – drugoplanową aktorkę, której małżeństwo z reżyserem ekranizacji właśnie się rozpada – oraz jej przystojnego i niezwykle ujmującego brata Freda. Ponadto dowiaduje się, że jest autorką powieści uchodzących za klasykę literatury… Jak Jane odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

29
Kurator - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurator
Dostępny53 szt.

„Moja praca przypomina operację ‒ mówi kurator T. ‒ w której chirurg zaszywa świeżo otwartą ranę, nie usunąwszy nowotworu”. W biurokratycznej machinie tytułowy bohater jest tylko bezimiennym trybem, rozgoryczonym pracownikiem opieki społecznej, który w ramach urzędniczej służby uczestniczy w życiu swoich podopiecznych, postaci często tragicznych, niekiedy odstręczających, a bywa, że i komicznych. Oscylujący między chłodnym obiektywizmem a fantasmagorią kurator przygląda się człowiekowi z jego eskapistycznymi odruchami, a także społeczeństwu, nazbyt chętnie dzielącemu jednostki na „lepsze” i „gorsze”, „zdrowe” i „niepełnowartościowe”. Niemniej nawet tam, w bezdusznym urzędzie i w rzeczywistości zdominowanej przez pragmatyczność i materializm, dochodzi do głosu ludzka solidarność. Karolina Wilamowska

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

30
Schowek
Anatomia prawidłowa człowieka Tom 1
Dostępny150 szt.

Intencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie. W tomie I zawarto niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej. Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha i miednicy. Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi. Tom IV poświęcono narządom zmysłu, układowi nerwowemu ośrodkowemu i drogom nerwowym. Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.

59,00 zł
31
Wiatraczek 18cm Mc Disp 12/192 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek 18cm Mc Disp 12/192
Mega Creative, Mega Creative - Import
NiedostępnyBrak

10,80 zł
8,10 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,70 zł

32
Internet. Jak działa naprawdę? Ilustrowany przewodnik po protokołach, prywatności, cenzurze i zarządzaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Internet. Jak działa naprawdę? Ilustrowany przewodnik po protokołach, ...
Dostępny128 szt.

Z internetu korzystamy codziennie do różnych celów. Odnajdujemy potrzebne informacje, używamy go do pracy, nauki, rozrywki i kontaktów z innymi. Musimy też unikać zagrożeń i przestrzegać zasad cyberbezpieczeństwa. Ale czy na pewno wiesz, jak działa internet, kto nim zarządza, kto go cenzuruje i w jaki sposób przepływają w nim informacje? Nawet jeśli nie lubisz zagadnień technicznych i nie wiesz dokładnie, czym są algorytmy, wiedza o tych podstawach jest dla Ciebie wyjątkowo ważna! Dzięki tej mądrej, zabawnej książce zdobędziesz wszystkie ważne informacje o funkcjonowaniu internetu. Twoim przewodnikiem będzie Kocimiętka - kotka, która używając jasnego języka i świetnych ilustracji, opowie Ci o sekretach najbardziej skomplikowanej sieci komputerowej świata: o protokołach sieciowych, algorytmach i zarządzaniu infrastrukturą internetową. Poznasz różne aspekty funkcjonowania internetu, w tym tak ważne, jak anonimowość i zbieranie danych o użytkownikach. Dowiesz się również, w jaki sposób Ty, jako użytkownik internetu, możesz wpływać na jego kształt i przyczyniać się do tego, aby internet sprzyjał sprawiedliwości społecznej i poszanowaniu praw człowieka.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

33
Mały lord - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały lord
Dostępny285 szt.

Opowieść o niezwykłych losach siedmioletniego chłopca. Mały Cedryk niespodziewanie staje się dziedzicem olbrzymiej fortuny, której właścicielem jest jego dziadek, angielski arystokrata – oschły, zgorzkniały starzec. Dziecięca ufność, jego wrażliwość na krzywdę i wiara w dobro czynią jednak cuda – hrabia wraca do świata ludzi kochających i kochanych.

21,00 zł
14,70 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,30 zł

34
Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka
Dostępny151 szt.

Skoro zastanawiasz się nad zagłębieniem się w treść tej książki, być może nie odnalazłeś spełnienia w sukcesie zawodowym, uznaniu innych, a nawet życiu rodzinnym. Doświadczasz pewnej tęsknoty, która popycha Cię do przewartościowania swoich priorytetów i poszukiwania swojej życiowej ścieżki. Drogi rozwoju duchowego. Ścieżka duchowa, mistyczna opiera się na pewnym paradoksie: choć nie ma konkretnej drogi do przejścia, musimy rozpocząć swoją ścieżkę, wykonać pewne kroki, gdyż to co doświadczymy na drodze pozwoli nam zacząć proces oduczania się, dzięki któremu możemy powrócić do samego siebie. Książka Macieja Wieloboba jest swoistym przewodnikiem w tej wewnętrznej podróży. Pokazuje nam gdzie i jak powinniśmy zacząć, jak również przeprowadza poprzez najważniejsze zagadnienia na ścieżce, zapoznaje z kontekstem i praktyką sufickich mantr oraz umożliwia nam rozpoczęcie samodzielnego treningu etyczno-psychologicznego, który jest podstawą duchowej ścieżki.

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

35
Aula Internacional 4 Premium Nueva edicion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aula Internacional 4 Premium Nueva edicion
Dostępny7 szt.

Aula internacional 4 Nueva edición to kurs na poziomie B2.1 dla młodzieży i dorosłych. W jednym tomie zawarty jest podręcznik z ćwiczeniami i obszerne podsumowanie gramatyczne. Wersja premium zawiera roczny kod dostępu do Campus Difusión.

192,00 zł
172,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,20 zł

36
Gra Pinball Flipper Games Mega Creative 490636 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Pinball Flipper Games Mega Creative 490636
Mega Creative, Mega Creative
Dostępny199 szt.

Zalety produktu nbsp Prosta gra zręcznościowa, kt oacute rą można zabrać ze sobą w podr oacute ż. Gra Flipper to super zabawa dla dzieci, zdolność reakcji na ćwiczenia, zdolność r oacute wnowagi, doskonalenie refleksu i zręczności twojego dziecka, interakcja rodzic-dziecko, ta gra pozwoli wam na rozgrywać rodzinne turnieje. /p p Rozpocznij zmaganie Pinballowe, zgarniaj punkty o pobijaj rekordy. Wystarczy wystrzelić kulką i odbijać ją ruchomymi łapkami po obu stronach flippera. Piłeczka nie może wpaść w dolną część konstrukcji, bądź bardzo czujny. /p p Zawartość zestawu Gra Flipper. Zabawka występuje w trzech wersjach kolorystycznych seledyn, fiolet, r oacute żowy. Pakowana w display A 39 10. Wymiary produktu dł. x wys. x gł. cm 21x24x4, waga produktu kg. 0,14 kg, Wymiary opakowania-display dł. x wys. x gł. cm 23x25x29, waga opakowania-display nbsp kg. 1,70 kg. Nie wymaga zasilania bateriami. Przeznaczona dla dzieci w wieku 3 . Pakowana w kartonie zbiorczym po 120 szt.

18,90 zł
14,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,72 zł

37
O'Reilly. Python. Wprowadzenie, wydanie 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O'Reilly. Python. Wprowadzenie, wydanie 5
Dostępny51 szt.

Python jest wieloparadygmatowym, wszechstronnym językiem programowania, zoptymalizowanym pod kątem efektywności pracy, czytelności kodu i jakości oprogramowania. Jego popularność rośnie, co wynika z wielości i różnorodności zastosowań oraz z tego, że jest darmowy i łatwo przenośny, można się go szybko nauczyć, a tworzenie kodu Pythona sprawia sporo przyjemności. Wszystkie te cechy dają zespołom deweloperskim strategiczną przewagę w dużych i małych projektach. Aby wykorzystać zalety Pythona, konieczne jest zdobycie solidnych podstaw tego języka, a następnie dogłębne zrozumienie bardziej zaawansowanych koncepcji i porządne ich przećwiczenie podczas pisania własnego kodu. To kompleksowy podręcznik do nauki programowania w Pythonie. Jego piąte wydanie zostało gruntownie zaktualizowane i rozbudowane o dodatkowe treści. Omówiono tu najnowsze wersje Pythona w liniach 3.X i 2.X, czyli 3.3 i 2.7, i dodano opisy nowych lub rozszerzonych mechanizmów, takich jak obsługa formatu JSON, moduł timeit, pakiet PyPy, metoda os.popen, generatory, rekurencje, słabe referencje, atrybuty i metody __mro__, __iter__, super, __slots__, metaklasy, deskryptory, funkcja random, pakiet Sphinx i wiele innych. W książce znalazło się mnóstwo ćwiczeń, quizów, pomocnych ilustracji oraz przykładów kodu. Jest to kompendium dla każdego, kto chce szybko zacząć programować w Pythonie i tworzyć wydajny kod o wysokiej jakości.

199,00 zł
139,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 59,70 zł

38
Beanie Boos kremowa lama Lily 8,5cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,30 zł
14,67 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,63 zł

39
Poznajemy 100 pojazdów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznajemy 100 pojazdów
Dostępny210 szt.

Dzięki tej pięknie ilustrowanej książeczce maluchy poznają nazwy wielu pojazdów. Będą też mogły uzupełnić naklejkami odpowiednie strony. Dobra zabawa gwarantowana!

13,00 zł
10,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

40
Owca 4 kolory 46cm 147974 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

41
Pit Cit Ryczałt 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pit Cit Ryczałt 2022
Dostępny22 szt.

Zamieszczone w publikacji ujednolicone wersje przepisów obejmują wszystkie zmiany, które z dniem 1 stycznia 2022 r. zostały wprowadzone do ustaw: o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) oraz o ryczałcie ewidencjonowanym. Szczególnie ważnym elementem publikacji jest przewodnik po zmianach w wyżej wymienionych przepisach. Dzięki temu przeglądowi można w najbardziej dogodny sposób zapoznać się z katalogiem zmian, zorientować się, na czym polegają, a także zapoznać się z oceną wprowadzanych regulacji i ich prawdopodobnymi skutkami w praktyce. W 2022 r. w przepisach o podatkach dochodowych zaczęły obowiązywać rewolucyjne zmiany, polegające na: ?wprowadzeniu nowej skali podatkowej i kwoty wolnej od podatku, ?wprowadzeniu ulgi dla klasy średniej, ?modyfikacji w zakresie wspólnego rozliczania małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci, ?rozszerzeniu wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej, ?wprowadzeniu ulgi na inwestycje w alternatywne spółki inwestycyjne, ?złagodzeniu warunków uprawniających do wyboru tzw. estońskiego CIT, ?ułatwieniach dla podatkowej grupy kapitałowej, ?rozszerzeniu katalogu przychodów z tytułu zysków kapitałowych, ?ograniczeniu świadczeń na rzecz wspólników spółki, ?wprowadzeniu ulg na robotyzację, ekspansję, prototyp, ?doprecyzowaniu pojęcia ?exit tax?. ATUTY PUBLIKACJI: Kompleksowość, ujednolicone przepisy ustawy, omówienie zmian wchodzących w życie.

39,90 zł
38,30 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

42
Kubernetes i Docker w środowisku produkcyjnym przedsiębiorstwa. Konteneryzacja i skalowanie aplikacji oraz jej integracja z systemami korporacyjnymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubernetes i Docker w środowisku produkcyjnym przedsiębiorstwa. Konten...
Dostępny52 szt.

Technologie Kubernetes i Docker szybko zdobyły zaufanie dużych firm i dziś są standardową infrastrukturą pozwalającą na tworzenie, testowanie i uruchamianie aplikacji. W porównaniu z wcześniej stosowanymi rozwiązaniami wymagają jednak zupełnie innego podejścia do budowy i wdrażania oprogramowania. Oznacza to, że jeśli korporacja chce w pełni skorzystać z potencjału Kubernetesa i Dockera, musi znaleźć osoby dysponujące wiedzą i umiejętnościami pozwalającymi na zintegrowanie klastrów Kubernetes z istniejącymi systemami organizacji. To książka przeznaczona dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy z klastrami. Omówiono tu podstawy dotyczące konteneryzacji, Dockera i Kubernetesa, jednak więcej miejsca poświęcono bardziej zaawansowanym zagadnieniom, między innymi integracji kontenera z platformą chmury czy integracji z takimi narzędziami jak MetalLB, ExternalDNS i OpenID Connect (OICD). Zaprezentowano również zasady stosowania Pod Security Policy (PSP), Open Policy Agent (OPA), Falco i Velero, a także sposób, w jaki przebiega wdrażanie całej platformy w chmurze z użyciem mechanizmów ciągłej integracji i ciągłego wdrażania (CI/CD). Dowiesz się też, jak testować aplikacje i komponenty Kubernetes i jak implementować różne rozwiązania open source.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

43
Długopis klick-fix-pen Schneider, na sprężynce, samoprzylepny, M, blister, biały / niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis klick-fix-pen Schneider, na sprężynce, samoprzylepny, M, blis...
Schneider
Dostępny4 szt.

-długopis z rozciągalną sprężynką i uchwytem -mocowany do biurka, w samochodzie, itp. na taśmę samoprzylepną -wymienny wkład Express 775 M z odporną na ścieranie końcówką ze stali nierdzewnej -wodoodporny tusz, zgodny z certyfikatem ISO 12757-2 -uchwyt na długopis można obracać, aby ustawić go w dowolnej pozycji

27,70 zł
23,55 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,15 zł

44
Ja, projektantka. Rysunek bez tajemnic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, projektantka. Rysunek bez tajemnic
Dostępny81 szt.

Każdy wielki projektant, zanim nada realny kształt wymyślonym przez siebie kreacjom, zaczyna od ich narysowania. Dzięki tej książce poznasz sztuczki i techniki pozwalające na tworzenie profesjonalnych rysunków modowych! Pod kierunkiem uznanej ilustratorki nauczysz się krok po kroku doskonale prezentować ubrania. Odsłaniamy prze tobą tajniki 12 ciekawych stylizacji oraz sekrety doboru dodatków i wzorów. świat wielkiej mody stoi przed tobą otworem!

14,99 zł
11,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

45
Długopisy automatyczne Schneider K15, 2x czarny + 2x niebieski, blister - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopisy automatyczne Schneider K15, 2x czarny + 2x niebieski, bliste...
Schneider
Dostępny36 szt.

-smukły, automatyczny długopis, wyposażony w wymienny wkład o formacie X20 -możliwość wymiany na wkład Office 765 lub Express 775 -końcówka pisząca wykonana ze stali nierdzewnej, odporna na ścieranie -tusz olejowy, wodoodporny, zgodny z certyfikatem ISO 12757-2 -obudowa w kolorze tuszu -wytrzymały, metalowy klip -korpus wykonany z tworzywa sztucznego przedzielony na 2 części metalową obrączką -metalowy przycisk -nazwa producenta i kraj produkcji wygrawerowana na metalowym klipsie

14,70 zł
12,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,20 zł

46
Barbie. HDJ45 Extra komplet w kwiatki, blond włosy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. HDJ45 Extra komplet w kwiatki, blond włosy
Barbie, Mattel
Dostępny131 szt.

Lalki Barbie Extra prezentują unikalny i odważny EKSTRA styl w modnych strojach o wyrazistych kolorach. Każda lalka Barbie ma własną wyjątkową stylizację. W każdym zestawie znajduje się także inna figurka zwierzątka – wszystkie wyglądają bardzo uroczo i modnie! Linia Barbie Extra umożliwia dzieciom wyrażanie siebie poprzez eksperymentowanie ze stylem i ekscytującą zabawę w stylizację lalek, które można ustawiać w różnych pozach. Te lalki są gotowe na modową przygodę z brokatem, żelkami, emotkami i niesamowitymi fryzurami – robią wrażenie, gdziekolwiek się pojawią. Sprzedawane oddzielnie w zależności od dostępności. Lalki nie stoją samodzielnie. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić.

146,90 zł
132,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,69 zł

47
Polly Pocket. HGC39 Kompaktowa torebka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. HGC39 Kompaktowa torebka
Polly Pocket, Mattel
Dostępny3 szt.

Odkryj mały świat wielkich przygód z Polly Pocket! Kompaktowe torebki otwierają się, by odsłonić zestaw do zabawy z motywem przygody, dwoma mikrolalkami, wesołymi funkcjami, akcesoriami i arkuszem naklejek. Zestaw ma też pasek, aby dzieci mogły nosić go ze sobą jako torebkę!

121,30 zł
107,96 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 13,34 zł

48
Lampka Minecraft Świnka z dźwiękiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
80,00 zł
72,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,00 zł

49
Vat 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vat 2022
Dostępny15 szt.

W publikacji zamieszczono komplet przepisów VAT na rok 2022 ? ujednolicony tekst ustawy o podatku od towarów i usług oraz wszystkie obowiązujące rozporządzenia wykonawcze do tej ustawy. Uwzględniono przy tym zmiany opublikowane w Dzienniku Ustaw do 7 stycznia 2022 r. Cenną pomocą w zapoznaniu się z nowym regulacjami jest ?Przewodnik po zmianach?, w którym zmiany wchodzące w życie w 2022 r. przedstawiono w układzie tematycznym. W tej części publikacji Czytelnik znajdzie uporządkowane informacje: zwięzły opis stanu przed zmianą, omówienie nowych lub zmienionych regulacji oraz komentarz eksperta oceniający zmianę. Przystępnie objaśniono i skomentowano w tej formule m.in.: ?nowe zasady dokumentowania sprzedaży TAX FREE, ?ułatwienia w fakturowaniu, ?nowe zasady elektronicznego fakturowania ? za pomocą platformy KSeF, ?uznanie grupy VAT za podatnika, ?kary w VAT związane z nieumożliwieniem płatności bezgotówkowych, ?uprawnienia w VAT dla podatników, którzy umożliwią płatności bezgotówkowe, ?możliwość wyboru opodatkowania usług finansowych, ?nowe terminy zwrotu VAT, ?rozliczenie kwartalne dla podatników niebędących małymi podatnikami. ATUTY PUBLIKACJI: Kompleksowość, łatwość znalezienia zmian przepisów i dat, od których te przepisy obowiązują, syntetyczny opis zmian i konsekwencji dla podatników.

39,90 zł
38,30 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,60 zł

50
Blue Period. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Period. Tom 3
Dostępny2 szt.

Yaguchi Yatora to licealista, który nagle odnalazł w sobie zamiłowanie do malarstwa i zamierza zdać na uniwersytet sztuki. Niestety tuż przed egzaminami napotyka kolejną przeszkodę! Oto opowieść o młodych i pełnych pasji artystach, którzy przygotowują się do egzaminów, by dostać się na uniwersytety sztuk pięknych.

22,99 zł
18,39 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,60 zł

Wróć do góry