hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.02.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 13 lutego 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kuchnia i zdrowie, część 3. Wątroba (praca zbiorowa), na drugim Paź królowej (PAPO). Kolejny produkt to Pro memoria Tom 12 1965 (Stefan Wyszyński) oraz Pogoń Szczecin. Szkice z tajnej historii (praca zbiorowa).
1
Kuchnia i zdrowie, część 3. Wątroba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia i zdrowie, część 3. Wątroba
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Tytuł obejmuje informacje dotyczące porad zdrowotnych i kulinarnych w zakresie zdrowia i regeneracji wątroby; znajdą tu Państwo szereg przepisów kulinarnych dot. różnych potraw, wywarów zdrowotnych, sałatek itp. opracowanych przez dietetyków i specjalistów od fitoterapii.

7,90 zł
5,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,37 zł

5 osób kupiło
2
Paź królowej - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paź królowej
PAPO
Dostępny8 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

42,00 zł
36,54 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,46 zł

2 osoby kupiły
3
Pro memoria Tom 12 1965 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pro memoria Tom 12 1965
Dostępny44 szt.

Dwunasty tom zapisków prymasa Stefana Wyszyńskiego, dotyczący w całości roku 1965, obejmuje przełom ósmego i dziewiątego roku trwania Wielkiej Nowenny Tysiąclecia Chrztu Polski, pomyślanej przez prymasa Wyszyńskiego jako zakrojony na szeroką skalę program duszpasterski moralnego i duchowego odrodzenia narodu. Jednocześnie był to czwarty rok trwania Soboru Watykańskiego II. Prymas Wyszyński podczas zasiadał wciąż w prezydium Soboru jako jedyny przedstawiciel Europy Wschodniej. Wiele miejsca zajmuje kwestia wyższych seminariów duchownych, którym władze oświatowe starały się w tym okresie narzucić kontrole i wizytacje. Chciały w ten sposób ingerować w program nauczania ? także teologicznego i filozoficznego, oraz uzyskać nieograniczony dostęp do dokumentacji personalnej alumnów. Inną formą nacisku na seminarzystów było zainicjowanie służby wojskowej alumnów. Prymas niepokoił się rozszerzaniem się akcji mobilizacji wojskowej kleryków przez władze komunistyczne. Kolejną formą nacisku administracyjnego na Kościół katolicki, o której często wspomina prymas na kartach swych zapisków, było ograniczanie nauczania religii dzieci i młodzieży. Pod koniec 1965 r. pojawiła się kwestia, która znaczenia nabierze w pełni w następnych miesiącach. Chodzi o zaproszenie papieża Pawła VI przez Episkopat Polski do naszego kraju z okazji obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
4
Pogoń Szczecin. Szkice z tajnej historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogoń Szczecin. Szkice z tajnej historii
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Pytanie, jakie każdy fan klubu i znawca historii regionu powinien sobie zadać brzmi: co wiem o historii Dumy Pomorza? Z socjologicznego punktu widzenia ciekawe byłyby również badania na temat tego, ilu kibiców interesuje się swoim klubem w sposób kompleksowy, ogarniając nie tylko teraźniejszość, czyli bieżące wyniki i ruchy kadrowe klubu, a ilu jest zorientowanych w tematyce przeszłości swojego zespołu, jego historii oraz różnych społeczno-polityczno-gospodarczych uwarunkowaniach, które determinowały jego rozwój.Okazuje się bowiem, że historia Pogoni nie jest wcale taka prosta do odtworzenia, jak pozornie mogłoby się wydawać. Sięgając do samych korzeni powstania klubu napotykamy na pewne niejasności, które autorzy niniejszej książki próbowali rozwikłać podczas prac nad publikacją, ale okazało się to na tyle trudne, że znaki zapytania, które pojawiły się na początku pracy, pozostały także po jej zakończeniu. Dlaczego? Na niektóre tematy w źródłach nie ma odpowiedzi, a u tzw. świadków historii zaciera się pamięć i niektóre kwestie pozostają bardziej strefą domysłów niż niczym nie zachwianej pewności.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
5
Kontrakt terytorialny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrakt terytorialny
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Kontrakt terytorialny jest umową zawartą pomiędzy rządem i samorządem w celu dofinansowania zadań związanych z realizacją strategii rozwoju województw. Realizacja kontraktów jest ściśle powiązana z wykorzystywaniem na terenie Polski funduszy strukturalnych Unii Europejskiej i z funkcjonowaniem ogólnokrajowych oraz regionalnych programów operacyjnych. Kontrakty terytorialne umożliwiają dystrybuowanie środków finansowych pochodzących z funduszy europejskich na realizację zadań związanych z polityką rozwoju regionalnego. To właśnie dzięki kontraktom możliwe jest realizowanie inwestycji i projektów, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego poszczególnych regionów. Publikacja w przystępny sposób omawia m.in.: ? charakter prawny i przesłanki wprowadzenia kontraktu terytorialnego; ? treść kontraktu terytorialnego i źródła finansowania; ? wdrażanie kontraktów terytorialnych w poszczególnych województwach. W publikacji dokonano porównania rozwiązań z zakresu kontraktów terytorialnych obowiązujących w Polsce do narzędzi polityki regionalnej, jakie są stosowane w wybranych państwach Unii Europejskiej.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

1 osoba kupiła
6
Kartka Chochoł Wyspiański - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Chochoł Wyspiański
Nadwyraz
Dostępny5 szt.

Kto mnie wołał, czego chciał ? zebrałem się, w com ta miał: jestem, jestem (...) Stanisław Wyspiański, Wesele, Akt II, Scena III Mikołaj, Gwiazdor, Aniołek, Dzieciątko czy Chochoł? Kto przynosi prezenty gwiazdkowe? Odpowiedź jest prosta: Co się w duszy komu gra, co kto w swoich widzi snach! Zarówno my, jak i dzieci w Bronowicach nie mamy wątpliwości, kto co roku odwiedza naszą sadybę i zasypuje ją podarunkami. Tajemniczego jegomościa rozpoznajemy z daleka po jego radosnym okrzyku: CHO? CHO? CHOCHOŁ! Kartka świąteczna CHOCHOŁ inspirowana kultową postacią z Wesela Stanisława Wyspiańskiego poleca się jako oryginalny dodatek do prezentu bożonarodzeniowego! Wyślij w niej list dla miłośnika literatury, zwłaszcza okresu Młodej Polski, a także fana twórczości wszechstronnego krakowskiego artysty. Kartka w zestawie z kopertą jest pusta w środku. Została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Twojego serca! Kartka bożonarodzeniowa CHOCHOŁ Kartka inspirowana postacią z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Idealna kartka na święta dla miłośnika Młodej Polski Wyprodukowano w Polsce

13,00 zł
11,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,30 zł

7
Kartka Stary człowiek a może 18 urodziny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka Stary człowiek a może 18 urodziny
Absztyfikant
Dostępny13 szt.

Starość też radość. I możliwość! A po przekroczeniu magicznego progu 18 lat tych możliwości otwiera się tak wiele, że można się w nich zatopić. Na szczęście zawsze można skorzystać z koła ratunkowego w postaci telefonu do przyjaciela. Humorystyczna kartka STARY CZŁOWIEK, A MOŻE z okazji 18. urodzin nawiązująca do kultowego opowiadania Ernesta Hemingwaya poleca się jako dodatek do prezentu od przyjaciół dla solenizanta. Przekaz jest prosty: z nami nie utoniesz! Kartka w zestawie z elegancką kopertą jest pusta w środku i została wydrukowana na papierze ekologicznym. Jej wnętrze czeka na wypełnienie treścią płynącą prosto z Waszych serc! Kartka urodzinowa STARY CZŁOWIEK, A MOŻE nawiązująca do prozy Hemingwaya Wymiary kartki (po złożeniu): 12 cm x 17 cm Gramatura papieru: 250 g/m2 W zestawie elegancka koperta z eko kraftu Wymiary koperty: 12,5 cm x 17,5 cm Gramatura koperty: 100 g/m2 Zestaw zapakowany w folię Wyprodukowano w Polsce

13,70 zł
12,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,37 zł

8
Babel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Babel
Dostępny71 szt.

Książka Babel zawiera wspomnienia Konrada Nirona (1924–2012) z okresu, w którym miał okazję prowadzić rozmowy z „człowiekiem z cienia”, którego tożsamość została ukryta pod nazwiskiem Hubert Brohl. W rozmowach tych Brohl z dystansem i realizmem opowiada o czasach PRL, odsłaniając mechanizmy władzy i kreśląc barwne portrety ludzi z gatunku homo sovieticus. Mówi również o kulisach transformacji ustrojowej, wskazując na jej rzeczywistych twórców oraz cele. Przy okazji ujawnia zagadkowe i niepokojące źródła globalnego ładu oraz jego antyludzkiej natury, dalece wykraczające poza świat polityki. Książka ta, publikowana wiele lat po śmierci autora, wskazuje na przyczyny otaczającego nas zła, o których wiedza może okazać się trudna do przyjęcia. Kim jest Hubert Broh? Rękopis książki Babel przekazał Wydawnictwu w 2020 roku syn autora, który po latach zwłoki postanowił wreszcie opublikować, zgodnie z poleceniem ojca, jego wspomnienia i ujawnić pewne fakty, o których mówiła osoba ukryta pod pseudonimem Hubert Brohl. Przedstawione w książce Babel poglądy były na tyle intrygujące, że postanowiliśmy dowiedzieć się, kim faktycznie był Hubert Brohl. Z informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, wynika, że była to osoba znajdująca się bardzo blisko najwyższych elit władzy, nie tylko w Polsce, mająca też wgląd w plany globalnych organizacji oraz znająca doskonale mechanizmy działania globalnej polityki. Udało nam się porozmawiać z historykami specjalizującymi się w czasach PRL, a także emerytowanymi oficerami służb, którzy potwierdzili autentyczność tej postaci, nie byli jednak w stanie – a być może nie chcieli – jednoznacznie jej zidentyfikować. Ponieważ od pewnego czasu Wydawnictwo nie ma już kontaktu z synem autora, pytanie o to, kim jest Hubert Brohl, pozostaje bez odpowiedzi.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

9
Kalendarz Feng shui Tong Shu 2022 Rok Wodnego Tygrysa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Feng shui Tong Shu 2022 Rok Wodnego Tygrysa
Dostępny113 szt.

Kalendarz Feng Shui Tong Shu na 2022 rok ? Rok Wodnego Tygrysa to proste i łatwe narzędzie do planowania czasu tak, aby jak najlepiej wykorzystać sprzyjającą ci energię każdego dnia. Bazujące na wybranych, skutecznych technikach chińskiej sztuki doboru pomyślnych dat. Przygotowany został przez Martę Pietrzykowską oraz Dragon and Tiger - specjalistów posiadających wykształcenie zdobyte w renomowanych szkołach Chińskiej Metafizyki na całym świecie. Znajdziesz w nim: podstawowe terminy feng shui i ich znaczenie; informacje, jak znaleźć swój chiński znak zodiaku według roku urodzenia wraz z żywiołem danego roku; kompatybilność znaków chińskiego zodiaku w miłości; opis korzystnych i niekorzystnych energii w przestrzeni mieszkania, domu czy biura wyznaczonych zgodnie z techniką Rocznej Wędrującej Gwiazdy; potencjał energetyczny na każdy dzień 2022 roku w formie zalecanych bądź odradzanych ważnych czynności; dodatkowe informacje doboru daty z techniki 12 Oficerów; sposób obliczenia twojej osobistej liczby GUA; wskazówki dotyczące dobrania najlepszego indywidualnego kierunku geograficznego do pracy; charakterystykę energetyczną dni dla każdego znaku; związki pomiędzy zwierzętami chińskiego zodiaku. Kalendarz wspiera wszystkich, którzy chcą właściwie wykorzystać każdy dzień.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

10
Zszywacz Eagle 938 niebieski 100 kartek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz Eagle 938 niebieski 100 kartek
KW Trade
Niedostępny
Brak

zszywacz metalowy o dużej wytrzymałości stabilna podstawa nierysująca podłoża wskaźnik ilości zszywek zszywa do 100 kartek na zszywki 23/6, 23/8, 23/10, 23/13, 23/15 głębokość zszywania 69 mm zszywanie zamknięte 3 lata gwarancji

92,90 zł
11
Zesłańcy, żołnierze, pielgrzymi... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zesłańcy, żołnierze, pielgrzymi...
Dostępny30 szt.

Zesłańcy, Żołnierze Pielgrzymi... Z Syberii do Ameryki - losy polskiej rodziny.

19,90 zł
16,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,98 zł

12
Messerschmitt Me 262 A-1a - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Messerschmitt Me 262 A-1a
Revell
Dostępny23 szt.

Me 262 A-1a - niemiecki samolot myśliwski z napędem odrzutowym z czasów II wojny światowej.A-1a oznacza myśliwiec przechwytujący.Zalecane kolory farb: 32105, 32106, 32109, 32115, 32136, 32139, 32140, 32145, 32147, 32149, 32155, 32156, 32157, 32165, 32169, 32191, 32199.Plastikowy model do sklejania Revell ( REV-04166 ) nie zawiera w komplecie farb i kleju.Wymiary: op.21x15x3cm Skala: 1/72

27,90 zł
25,39 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,51 zł

13
Pudełko prezentowe 4w1 BZ-4743 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko prezentowe 4w1 BZ-4743
W&K
Dostępny6 szt.

Pudełko Prezentowe - 4 w 1 Wymiary: 23*16*9.5 25*18*10.5 27*20*11.5 29*22*12.5Jakość Premium

81,90 zł
77,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,09 zł

14
Bank w sądzie. Hipoteka po nowelizacji oraz bankowe tytuły egzekucyjne, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bank w sądzie. Hipoteka po nowelizacji oraz bankowe tytuły egzekucyjne...
Dostępny2 szt.

Książka adresowana jest przede wszystkim do kadry zarządzającej i pracowników banków. W sposób przystępny obrazuje problemy, jakie mogą napotkać w postępowaniach wieczystoksięgowych i klauzulowych oraz wskazuje sposoby ich rozwiązania.Działalność każdego banku, polegająca na udzielaniu pożyczek i kredytów, stawia go w roli cywilnoprawnego wierzyciela. Zapobiegliwy wierzyciel, dbając o własne interesy majątkowe, powinien znać mechanizmy prawne służące zabezpieczaniu wierzytelności oraz ich egzekwowaniu. Niektóre z nich stosowane są w praktyce sporadycznie, inne zaś mają charakter masowy. Do powszechnie stosowanych zaliczyć należy tzw. hipotekę bankową oraz bankowe tytuły egzekucyjne. Zagadnieniom tym poświęcona jest niniejsza książka.Z uwagi na sprofilowaną grupę odbiorców, publikacja różni się od klasycznej pozycji naukowej. Nie odbiera to jej jednak waloru naukowej rzetelności. Każdy rozdział poparty jest odesłaniami do dorobku nauki i orzecznictwa Sądu Najwyższego. Nie ogranicza się do zagadnień typowo cywilistycznych, lecz jest pozycją kompletną. Odnosi się także do zagadnień pobocznych, takich jak wysokość opłaty sądowej i skarbowej oraz sposobu ich uiszczania. Obejmuje wyłącznie najbardziej aktualne poglądy prawne. Z tego względu może zainteresować adwokatów i radców prawnych oraz aplikantów w tych zawodach, zajmujących się powyższą problematyką.Książka obejmuje również analizę przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2009 r. nr 131, poz. 1075). Nowelizacja ta wejdzie w życie z dniem 20 lutego 2011 r., zmieniając w znaczący sposób polskie prawo hipoteczne, z którego stosowaniem w pierwszym rzędzie będą musiały zmierzyć się banki.

44,00 zł
35,64 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,36 zł

15
W oddziale Babinicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W oddziale Babinicza
Dostępny60 szt.

Historia oddziału Konspiracyjnego Wojska Polskiego o kryptonimach Jastrzębie i Oświęcim ppor. Alfonsa Olejnika Babinicza, działającego w latach 1946-1947 między Wieluniem a Częstochową. Autor przedstawia dzieje oddziału na tle historii KWP, a także rysuje społeczno-polityczny portret zbiorowy partyzantów: ich poglądy, codzienność, motywacje, a także ich dalsze losy, w tym represje i życie w czasach PRL. Narrację dopełniają aneksy i wykaz osób zaangażowanych w działalność Jastrzębi.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

16
Smilodon młody - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smilodon młody
PAPO
Dostępny8 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju. Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

34,10 zł
29,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,43 zł

17
Homar - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homar
PAPO
Dostępny7 szt.

Wszystkie figurki Papo zostały zaprojektowane i opracowane we Francji, w celu łączenia nauki i zabawy dla dzieci. Figurki Papo są źródłem rozrywki, pobudzają dziecięcą wyobraźnię, co jest ważne dla ich rozwoju.Różnorodność postaci i wzajemne oddziaływanie różnych wszechświatów stymulują kreatywność i wyobraźnię. Dlatego tak często wykorzystywane są w metodzie Montessori. Figurki są ręcznie malowane, z największą dbałością o szczegóły.Dzięki wysokiej jakości wykonania i realistycznemu odwzorowaniu figurki Papo są bardzo popularne wśród wielu kolekcjonerów i specjalistów.Jednym z ciągłych i głównych priorytetów od lat, jest jakość (jakość form i materiałów, z których są wykonane).

41,00 zł
35,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,33 zł

18
Zdrowie i dom, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie i dom, część 1
Dostępny37 szt.

Tytuł obejmuje informacje w zakresie porad zdrowotnych, w tym dietetycznych, kulinarnych, zagadnień rodzinnych przede wszystkim w oparciu o medycynę naturalną. W pierwszym wydaniu czytelnicy mogą zapoznać się z takimi tematami, jak na przykład: Co szkodzi stawom, Mity i fakty dotyczące ćwiczeń na odchudzanie, Produkty wspomagające odchudzanie, Przetwory domowe - plusy i minusy, Fakty i mity o owocach, O czym świadczą bóle głowy, Zdrowie z pasieki, Lucerna - superprodukt, Domowe sposoby leczenia zakrzepicy żylnej, Shatavari - roślina dla zdrowia kobiet, Produkty, które warto jeść przed snem i inne. Tytuł powstał w oparciu o konsultacje z dietetykami i lekarzami różnych specjalności.

7,90 zł
5,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,37 zł

19
Zgaduj i naklejaj z piratami! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zgaduj i naklejaj z piratami!
Niedostępny
Brak

Łamigłówki-kolorowanki z naklejkami w brokacie!

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

Wróć do góry