hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.03.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 marca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tata Oli nie umie przegrywać (Thomas Brunstrom), na drugim Biegnąca z wilkami (Clarissa Pinkola Estes). Kolejny produkt to KlikTrix. Zestaw Deluxe (Epee) oraz Historia, której nie było (Agnieszka Jankowiak-Maik).
1
Tata Oli nie umie przegrywać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tata Oli nie umie przegrywać
Dostępny566 szt.

Tata Oli może wyprzedzić każdego na swoim rowerze. Jest też najszybszym biegaczem i to on jest mistrzem w jedzeniu słodyczy. Za każdym razem, gdy wygrywa, przechwala się tak, że nie da się tego słuchać. To dość irytujące, zwłaszcza że tata bezczelnie oszukuje! Ola postanawia dać mu nauczkę. Tylko czy tata będzie potrafił przyznać się do porażki?

29,99 zł
18,59 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,40 zł

114 osób kupiło
2
Biegnąca z wilkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biegnąca z wilkami
Dostępny888 szt.

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna prastara mądrość. To dzika kobieta, symbolizująca instynktowną naturę kobiet. Jest ona zagrożona, bo choć dary dzikiej natury dostajemy w chwili narodzin, społeczeństwo usiłuje nas „cywilizować” i wtłoczyć w sztywne role, które zagłuszają głębokie, życiodajne przesłanie naszych dusz. Clarissa Estes w swojej książce, której napisanie pochłonęło jej dwadzieścia jeden lat, odkrywa różnorodność międzykulturowych mitów, baśni i legend, wnikliwie je analizując, co sprawia, że opowieści te stają się pełne nieznanych dotąd treści i znaczeń. Autorka zaprasza zarówno kobiety, jak i mężczyzn do królestwa ducha prawdy - ducha, który rozbudza, uzdrawia, rzuca wyzwania, łączy i raduje. Książkę przetłumaczono na dziewiętnaście języków, przez dwa lata pozostawała na liście bestsellerów „New York Timesa”, wysoko ceniona jako klasyczna i doniosła praca na temat wewnętrznego życia kobiety.

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

78 osób kupiło
3
KlikTrix. Zestaw Deluxe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KlikTrix. Zestaw Deluxe
Epee
Dostępny155 szt.

KlikTrix to mnóstwo elementów, które można ze sobą łączyć, tworząc z nich widowiskowe aranżacje i wybuchowe sceny. To zabawa na zasadzie reakcji łańcuchowej / efektu domina. Produkt charakteryzuje dbałość o detale, jakość i precyzja wykonania. Twórz własne projekty! Rób zdjęcia, nagrywaj filmiki i udostępniaj! Szykuj się na wystrzałowe efekty! KlikTrix, ze względu na swoją specyfikę, świetnie sprawdza się w mediach społecznościowych. Zawartość opakowania: • 38 dwuczęściowych klikerów, • 5 piłek, • 1 wyrzutnia, • 40 gumek, • 1 przyrząd do nakładania gumek.

95,99 zł
88,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,68 zł

75 osób kupiło
4
Historia, której nie było - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia, której nie było
Dostępny53 szt.

Ta książka całkowicie odmieni twoje spojrzenie na dzieje Polski! Historia, jaką znasz z podręczników, w dużej części składa się z uproszczeń, manipulacji, przemilczanych faktów, a czasem nawet zwykłych kłamstw. Prawda jest taka, że bitwy pod Psim Polem nie było, Kazimierz Wielki nie umarł bezpotomnie, do chrztu nie przekonała Mieszka jego żona Dobrawa, a w roku 1920 Polacy nie zwyciężyli dzięki „cudowi nad Wisłą”, tylko dzięki znakomitym działaniom naszego wywiadu. Zaskoczeni? A to dopiero początek. Agnieszka Jankowiak-Maik (znana w internecie jako Babka od histy) w lekki sposób pisze o niezwykłych meandrach polskiej historii: ukazuje jej drugie dno, przypomina zapomniane postacie i odkrywa przemilczane wydarzenia. Do tego bezpardonowo obnaża najgłupsze elementy polityki historycznej, która – zniekształcając rzeczywistość – do dziś realizowana jest w szkołach. Jeśli chcesz poznać prawdziwe dzieje naszego kraju i oczyścić umysł ze złogów propagandy, po prostu otwórz tę książkę i zacznij czytać. Agnieszka Jankowiak-Maik jest właścicielką popularnego fanpage'a „Babka od histy”, wiceprezeską Fundacji Muzeum Historii Kobiet, autorką wielu artykułów na portalach Ciekawostki Historyczne i Twoja Historia, a także nauczycielką, która od lat aktywnie działa na rzecz zmiany edukacji w Polsce. Za swoją działalność otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press oraz została Wielkopolskim Nauczycielem Roku 2021. W tym samym roku redakcja „Wysokich Obcasów” uznała ją za jedną z 50 Śmiałych – za sprzeciw wobec reformy edukacji.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

56 osób kupiło
5
Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakodowany kosmos. Gra na kodowanie
Kapitan Nauka - gry, od 8 lat
Dostępny386 szt.

Niedoścignieni piloci! Wystartujcie w międzygalaktycznym wyścigu, poznajcie podstawy programowania i sięgnijcie gwiazd. Gra Zakodowany kosmos wprowadzi najmłodszych do świata algorytmów bez użycia komputera! W trakcie rozgrywki dzieci uczą się tworzenia poleceń w języku programowania. Rozwijają w ten sposób myślenie logiczne i orientację przestrzenną. Doskonalą przy tym zdolności niezbędne zawodowym programistom, m.in. koncentrację, wytrwałość oraz cierpliwość w poszukiwania rozwiązań - omijając kosmiczne przeszkody, blokując innych graczy i wykorzystując ułożone przez nich trasy.

64,90 zł
50,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,28 zł

54 osoby kupiły
6
Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania
Dostępny510 szt.

• Jak zmienia się moje ciało? • Jak zrozumieć siebie i innych? • Kim jestem i kto mi się podoba? • Jak przychodzi pierwsza miłość? • Jak to robić z głową? • Skąd się biorą dzieci? • Jak dbać o swoje ciało? • Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Rozwój psychoseksualny trwa u każdej osoby od urodzenia aż do śmierci. Szczególnie ważny jest okres dojrzewania. To intensywny i burzliwy czas, który kształtuje rozumienie i postrzeganie siebie, stosunek do swojego ciała i własnej tożsamości, emocjonalność i ekspresję uczuć, a także budowanie więzi i relacji w całym późniejszym życiu. Wielu rodziców nie umie rozmawiać z dziećmi o ich seksualności i nie ma na ten temat wiedzy. Szkoła również nie wypełnia tej luki w edukacji, a treści, które są w niej przekazywane, nierzadko zawierają błędne informacje i mity. Dzieci w czasie dojrzewania często są osamotnione i zdezorientowane w związku z tym, co się z nimi dzieje. Ta książka w sposób rzetelny, wyczerpujący, otwarty i skierowany bezpośrednio do dzieci przekazuje im wiedzę, której nie są w stanie uzyskać od bliskich dorosłych. To kompendium wiadomości dotyczących budowy anatomicznej, fizjologii dojrzewania, poszukiwania i rozwoju tożsamości seksualnej i płciowej, ale również asertywności i relacji społecznych oraz bezpieczeństwa w sieci. Może również stanowić pomoc dla dorosłego w rozmowach z dziećmi na temat ich rozwoju psychoseksualnego.

59,99 zł
36,59 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,40 zł

46 osób kupiło
7
Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjent...
Dostępny49 szt.

Dar terapii. List otwarty do nowego pokolenia terapeutów i ich pacjentów to niezwykły przewodnik po udanej psychoterapii. Yalom dzieli się w nim swoim nowatorskim podejściem do spotkań z pacjentami, a także wiedzą, jaką z tych spotkań wyniósł. Odwołując się do konkretnych przypadków, udziela szereg rad i wskazówek pomocnych w pracy terapeutycznej. Oto niektóre z nich: • Pozwól, by pacjent był dla ciebie kimś ważnym • Przyznawaj się do błędów • Twórz nową terapię dla każdego pacjenta • Odwiedzaj pacjentów w domu • Nigdy (prawie nigdy) nie podejmuj decyzji za pacjenta • Freud nie zawsze się mylił To książka dla każdego, kto pragnie lepiej poznać proces pomagania ludziom borykającym się z problemami osobistymi oraz zrozumieć to, co dzieje się między psychoterapeutą a jego pacjentem i wzbogacić proces psychoterapeutyczny. Irvin D. Yalom – emerytowany profesor psychiatrii na Uniwersytecie Stanforda, psychoterapeuta mający wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi. Jeden z głównych przedstawicieli egzystencjonalnego podejścia w psychoterapii. Autor wielu powieści i podręczników psychologicznych. Do najbardziej popularnych należą: Psychoterapia egzystencjonalna, Kat miłości, Mama i sens życia, Istoty ulotne, Kuracja według Schopenhauera, Leżąc na kozetce.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

42 osoby kupiły
8
Dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom
Dostępny417 szt.

Wschowa to spokojne, niewielkie miasto, którego sielankę przerywają dwie zagadkowe śmierci. Na swoje życie targnęli się były nauczyciel i ksiądz miejscowej parafii. Ich sprawy prowadzi komisarz Marta Lipowicz – policjantka od niedawna służąca w lokalnej komendzie. Intuicja podpowiada jej, że samobójstwa były upozorowane, a w mieście pojawił się mściciel wyrównujący rachunki. Klucz do rozwiązania zagadki może tkwić w przeszłości, o której mieszkańcy Wschowy nie chcą mówić. Lipowicz podejrzewa, że zabójstwa mają związek z miejscowym domem dziecka, skrywającym wiele mrocznych tajemnic. Czy policjantka zdoła odkryć prawdę i powstrzymać mordercę, zanim ten zabije kolejne osoby? Czy może podda się naciskom przełożonych i odpuści? Piotr Kościelny (ur. 1978 r.) – pisarz, prywatny detektyw, specjalista ds. bezpieczeństwa i windykacji terenowej. Instruktor samoobrony. Prowadzi biuro detektywistyczne na terenie Wrocławia i Głogowa. Autor powieści z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji, ceniony przez czytelników za mocne pióro i realizm. Miłośnik zwierząt, posiada trzy koty i psa rasy bokser. Oficjalna strona autora: piotrkoscielny.com

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

34 osoby kupiły
9
Morderstwa i woń migdałów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwa i woń migdałów
Dostępny557 szt.

Oto wyjątkowy zbiór prezentujący Camillę Läckberg z różnych stron. Morderstwa i woń migdałów to po pierwsze antologia zawierająca cztery teksty prezentujące kunszt pisarski autorki. Składają się na nią minipowieść Zamieć śnieżna i woń migdałów oraz trzy opowiadania: Kawiarnia wdów, Sen o Elisabeth i Elegancka śmierć. Druga część, biograficzna, to autoportret królowej kryminału, w którym Läckberg opisuje historię swojej kariery. Począwszy od dzieciństwa w rodzinnej Fjällbace, przez studia w Wyższej Szkole Handlowej w Göteborg, aż po kurs kreatywnego pisania, który dostała w prezencie na urodziny od matki i pierwszego męża. Właśnie podczas tego kursu wymyśliła fabułę Księżniczki z lodu. Sukces książki sprawił, że uwierzyła w siebie i napisała kolejne. Publikację zamyka krótki kurs pisania powieści autorstwa samej Camilli, a także wybrane fragmenty jej bloga, będącego jednym z najpopularniejszych w Skandynawii. To publikacja zarówno dla wiernych fanów Camilli Läckberg, jak i dla tych czytelników, którzy dopiero chcą zapoznać się z twórczością autorki.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

33 osoby kupiły
10
Jesteśmy Twoi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteśmy Twoi
Dostępny1760 szt.

Poruszająca serce opowieść o wszystkich obliczach miłości Spotkali się w chmurach. Każde z innego świata, na co dzień dzielił ich ocean. I choć nigdy więcej mieli się nie zobaczyć, los ponownie połączył ich w niespodziewany sposób. Wykorzystali drugą szansę. Opowieść o ich miłości to historia jak z bajki. Każdy o takiej marzy. Ida i Tom chcą jednak czegoś więcej. Chcą stać się rodziną. To naturalne i pozornie banalne pragnienie staje się dla nich najtrudniejszym życiowym wyzwaniem. Czy wspólny cel i wsparcie najbliższych wystarczą, by pokonać przeszkody? Co musi się wydarzyć, by Ida i Tom zrozumieli, że miłość ma niejedno oblicze? Anna Ficner-Ogonowska uważnie i z niespotykaną czułością opisuje najskrytsze marzenia zwykłej-niezwykłej kobiety i siłę miłości mężczyzny, który zrobi wszystko, by uszczęśliwić swoją ukochaną. To historia, która rozbudza nadzieję i przywraca wiarę w niemożliwe. Anna Ficner-Ogonowska – autorka m.in. bestsellerowej Trylogii o szczęściu, powieści Okruch, Jeśli zatęsknię, Czas pokaże. Pisarka, która jak nikt rozumie kobiety. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Prywatnie córka, żona i matka.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

31 osób kupiło
11
Uczę się rysować z Kicią. Krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się rysować z Kicią. Krok po kroku
Dostępny103 szt.

To wspaniała książeczka, która w kilku prostych krokach pokazuje dzieciom, jak łatwo mogą narysować różne przedmioty i zwierzęta, a potem je pokolorować.

10,50 zł
5,99 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 4,51 zł

27 osób kupiło
12
Puzzle 100 elementów XXL. Monster Minecraft - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Monster Minecraft
Ravensburger, 100
Dostępny140 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dostosowano do każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

26 osób kupiło
13
Drzewo anioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo anioła
Dostępny5434 szt.

Rodzinne sekrety. Szokująca prawda. Powieść autorki bestsellerowej serii „Siedem Sióstr”. Książka zawiera fragment nowej, wcześniej niepublikowanej powieści kryminalnej Lucindy Riley, zatytułowanej The Murders at Fleat House, która ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros 1 czerwca 2022 roku. Opowieść o miłości, stracie i oczyszczającej podróży w przeszłość. Po trzech dekadach Greta Simpson wraca do Marchmont Hall, urokliwej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach Walii. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję. Obecny właściciel posiadłości, stary przyjaciel, zaprasza Gretę na Boże Narodzenie, licząc na to, że znajome kąty poruszą coś w jej podświadomości i staną się kluczem do odzyskania utraconej pamięci. Bo po wypadku, któremu Greta uległa przed laty, w jej umyśle zatarł się wszelki ślad po burzliwych zdarzeniach z długiego okresu jej życia. Lekarze orzekli, że amnezja jest spowodowana traumą. Greta nie pamięta… bo nie chce pamiętać. Czy nie byłoby więc lepiej, żeby nie wracała do przeszłości? Czy to, co może odkryć o sobie i swojej pięknej córce – aktorce, która jako mała dziewczynka rozpoczęła karierę gwiazdy filmowej – nie okaże się gorsze od niewiedzy? I czy na odnalezienie miłości jej życia i tak nie jest już za późno? Fascynująca powieść o zapomnianej przeszłości, skomplikowanych relacjach rodzinnych i mrocznych sekretach, które rzucają cień na kolejne pokolenia.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

27 osób kupiło
14
Oberża na pustkowiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oberża na pustkowiu
Dostępny1255 szt.

Jedna z najbardziej znanych powieści angielskiej mistrzyni suspensu, której twórczość weszła już na stałe do kanonu literatury światowej. Kolejna książka Daphne du Maurier wydana w ekskluzywnej „Serii butikowej” Albatrosa. Osnuta gęstą mgłą Kornwalia. Tajemnicza oberża pośrodku drogi donikąd. I młoda kobieta, która próbuje na nowo ułożyć sobie życie, ale wkracza do świata pełnego niebezpieczeństw… W życiu dwudziestotrzyletniej Mary Yellan zaszły przełomowe zmiany. Niedawno pochowała matkę, z którą była blisko związana, a następnie sprzedała podupadającą farmę z całym dobytkiem. Wszystkie rzeczy osobiste zmieściła w jednej walizce – i nic jej już w rodzinnych stronach nie trzyma. Pozbawiona zobowiązań, postanawia odwiedzić jedyną bliską osobę, jaka jeszcze została jej na świecie – ciotkę Patience, którą ostatnio widziała w dzieciństwie. Siostra matki, niegdyś serdeczna i pełna życia, mieszka na kornwalijskim odludziu w oberży Jamajka, którą prowadzi jej mąż, Joss Merlyn. Wybierając się w drogę, Mary jeszcze nie wie, że w omijanej przez miejscowych szerokim łukiem Jamajce nikt o zdrowych zmysłach nie wynajmuje pokoju na noc. Że mało kto wchodzi tam choćby na krótki posiłek i chwilę odpoczynku. Że właściciel oberży to budzący powszechny postrach brutal i alkoholik, który pastwi się nad zahukaną Patience i prowadzi szemrane interesy z tajemniczymi ludźmi, zjeżdżającymi do Jamajki pod osłoną nocy. I że odwiedziny u ukochanej ciotki wiążą się z niebezpieczeństwami, w obliczu których zgubienie drogi na osnutych wieczorną mgłą bagnach wydaje się drobnostką… Jedna z najbardziej tajemniczych powieści Daphne du Maurier, zekranizowana przez samego Alfreda Hitchcocka.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

24 osoby kupiły
15
Dwór cierni i róż. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór cierni i róż. Tom 1
Dostępny14 szt.

Autorka bestsellerowej serii „Szklany tron” powraca z porywającą opowieścią o miłości, która jest w stanie pokonać nienawiść i uprzedzenia! Idealna lektura dla fanów George. R.R. Martina! Co może powstać z połączenia baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach? Gdy Feyre zabija wilka, w jej domu zjawia się bestia, żądająca zadośćuczynienia. Zmuszona do zamieszkania w groźnej i pełnej magii krainie dziewczyna odkrywa, że jej prześladowca, Tamlin, nie jest zwierzęciem, a potomkiem starożytnej rasy, która niegdyś rządziła światem…

44,99 zł
38,69 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

22 osoby kupiły
16
Magiczna podróż Flory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna podróż Flory
Dostępny225 szt.

Flora wraz z rodzicami i swoją najlepszą przyjaciółką Polą wyjeżdża do dziadków na wieś.Podróż jest długa i monotonna, dlatego rodzice po kolei wymyślają magiczne krainy, przez które jedzie wesoły busik. Najpierw przejeżdżają przez park jurajski pełen dinozaurów, i przez Krainę Krasnoludów. Potem auto zmienia się w statek UFO i zmierza ku innej galaktyce, ale w rezultacie ląduje w dolinie, w której mieszka troll. Potem jest ptasi zakątek, wizyta u Indian, spotkanie z niedźwiedziami polarnymi, nurkowanie z homarem i rozdymką i mnóstwo innych przygód, aż wreszcie podróż dobiega końca, a babcia i dziadek witają podróżników.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

21 osób kupiło
17
Ołówek automatyczny 0.7 Non-stop, cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek automatyczny 0.7 Non-stop, cena za 1 szt
Paper-mate
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

- Ołówek automatyczny posiada amortyzującą końcówkę minimalizującą ryzyko złamania rysika, - Rysik tworzy gładkie, jednolite kreski, - Gumka do mazania przyczepiona do ołówka.

2,99 zł
2,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,15 zł

21 osób kupiło
18
Gwiazda Piołun - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazda Piołun
Dostępny419 szt.

Andrzej Franaszek zaprasza nas do zwiedzania cudownego ogrodu polskiej kultury. Jest nie tylko przewodnikiem, ale i ogrodnikiem, rekonstruuje świat, który niesłusznie bywa dziś spychany do elitarnych kwartalników. Jego bohaterami są giganci naszego dziedzictwa, giganci polskości: Miłosz i Czapski, Herbert i Różewicz, Gombrowicz i Iwaszkiewicz. Ich monumenty Franaszek oczyszcza z popiołów zapomnienia, dzięki niemu mówią do nas i o nas, jak niegdyś ich wielcy przodkowie: Mickiewicz i Słowacki, Chopin i Norwid. Andrzej Franaszek (1971) – historyk literatury, wykładowca Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Opublikował biografie Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta oraz książki eseistyczne Ciemne źródło i Przepustka z piekła. Otrzymał m.in. Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, Nagrodę Nike Czytelników „Gazety Wyborczej” oraz Nagrodę Miasta Krakowa. Od kilku lat pracuje nad monografią życia i twórczości Józefa Czapskiego.

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

20 osób kupiło
19
Zwiedzeni przez przypadek. Tajemnicza rola losowości w życiu i w rynkowej grze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiedzeni przez przypadek. Tajemnicza rola losowości w życiu i w rynko...
Dostępny171 szt.

Błyskotliwa książka, w której autor bestsellera Czarny Łabędź zastanawia się nad rolą przypadku w naszym w życiu. Zwiedzeni przez losowość to książka, której przeczytanie zmienia sposób myślenia o biznesie i świecie. Na podstawie swego wieloletniego doświadczenia zawodowego na rynku finansowym, a także w oparciu o setki przeczytanych książek, Taleb snuje fascynującą opowieść o tym, jak funkcjonować w świecie, w którym kluczową rolę odgrywa losowość i dlaczego ludzie tak usilnie starają się usystematyzować przypadek. Ta książka jest o szczęściu – a ściślej o tym, jak postrzegamy i radzimy sobie ze szczęściem w życiu i biznesie. Taleb z typowym dla siebie zgryźliwym poczuciem humoru zajmuje się głównymi problemami intelektualnymi związanymi z niedocenianiem wpływu przypadku na nasze życie. Na podstawie szeregu zdarzeń zaczerpniętych z życia postaci prawdziwych i mitycznych, takich jak legenda baseballu Yogi Berra, filozof Karl Popper, najmądrzejszy człowiek świata starożytnego, Solon, współczesny finansista George Soros czy antyczny grecki podróżnik Odyseusz, stara się opisać fenomen i rolę przypadkowości w życiu prywatnym i zawodowym, dochodząc do szokujących wniosków... Jedna z najmądrzejszych książek wszech czasów według magazynu „Fortune”

52,90 zł
41,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,11 zł

19 osób kupiło
20
Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia
Dostępny91 szt.

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie. Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Jak jej władca zdołał usunąć magię? Co zrobić, by ją przywrócić? Jednak opanowanie jej mocy to niejedyna rzecz, z którą będzie musiała się przedtem zmierzyć – król Adarlanu już o to zadbał. Czy dziewczynie uda się wyjść cało z koszmaru, jaki zgotował jej władca pozbawionego magii kontynentu? Co jeszcze planuje król? I jaki los czeka rebeliantów?

44,99 zł
38,69 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

18 osób kupiło
21
Nie pękaj! bądź sobą! Powiedz STOP presji rówieśników. #S.O.S. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
19,17 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,73 zł

17 osób kupiło
22
Angielski dla smyka. Mądry przedszkolak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla smyka. Mądry przedszkolak
Dostępny2 szt.

Ćwiczenia w tej książeczce pomogą przedszkolakom opanować proste słowa i wyrażenia języka angielskiego. Bawiąc się, będą się uczyć.

10,50 zł
7,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,62 zł

17 osób kupiło
23
Żywoty zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywoty zwierząt
Dostępny777 szt.

Czy życie zwierzęcia jest mniej ważne niż życie człowieka? Okrucieństwo człowieka wobec zwierząt sprawia, że pisarka Elizabeth Costello nie jest już w stanie spokojnie patrzeć bliźnim w oczy. Wykorzystuje okazję, gościnny wykład na uniwersytecie Apppleton, by – w obecności swojej rodziny – przeanalizować „zbrodnię o szokujących rozmiarach”, którą nie tylko jej bliscy i uniwersyteccy koledzy popełniają rutynowo i z samozadowoleniem: krzywdzenie zwierząt. Niezwykły wywód skłania do głębokiej refleksji nie tylko nad jednym z najważniejszych współczesnych dylematów, ale przede wszystkim nad pytaniem: „Co tak naprawdę czyni nas ludźmi?”. Tekst wzbogacony został wstępem filozofki Amy Gutmann oraz esejami literaturoznawczyni Marjorie Garber, filozofa Petera Singera, religioznawczyni Wendy Doniger, antropolożki i biolożki Barbary Smuts. Tworzą one pogłębione humanistyczne tło dla toczącej się współcześnie dyskusji. J.M. Coetzee, laureat Nagrody Nobla w 2003 roku, jest autorem powieści i opowiadań, tomów krytycznoliterackich, wspomnień i przekładów, m.in.: Hańba, Czekając na barbarzyńców, Wiek żelaza. Prócz Nobla otrzymał też dwukrotnie Nagrodę Bookera, Prix Femina i Nagrodę Jerozolimską. Jest profesorem literatury powszechnej Uniwersytetu Kapsztadzkiego. Postać Elizabeth Costello pojawia się w jego późniejszych powieściach, przez krytyków uważana jest za alter ego pisarza.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

17 osób kupiło
24
LEGO DUPLO. 10938 Dinozaurowa szkółka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
LEGO DUPLO. 10938 Dinozaurowa szkółka
LEGO
Dostępny76 szt.

Zestaw LEGO® DUPLO® Jurassic World Dinozaurowa szkółka (10938) to okazja do swobodnej zabawy w opiekę nad zwierzętami dla zainteresowanych dinozaurami przedszkolaków od 2 lat. Zestaw z uroczymi dinozaurami dla dzieci Młodzi wielbiciele zwierząt mogą pomóc Claire Dearing z Jurassic World zaopiekować się trzema młodymi dinozaurami. Jest tu triceratops mieszkający w jaskini, pteranodon w gnieździe oraz brachiozaur z długą szyją skubiący liście z drzewa. Zabawa uroczymi dinozaurami w ich naturalnym środowisku pomoże maluchom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową oraz inteligencję emocjonalną. Nauka przez zabawę dla maluchów Dzięki zabawkom LEGO DUPLO rodzice mogą uczestniczyć w każdym etapie rozwoju swoich maluchów i zachęcać dzieci do swobodnej zabawy, wyrażania emocji i nabierania pewności siebie. Zawartość i cechy zestawu: • Małe dinozaury – zestaw LEGO® DUPLO® Jurassic World Dinozaurowa szkółka (10938) inspiruje do długich godzin zabawy w opiekę nad trzema młodymi dinozaurami mieszkającymi w lesie • Figurki bezpieczne dla maluchów – w komplecie jest fragment lasu do zbudowania, figurki triceratopsa, pteranodona oraz brachiozaura, a także założycielka Grupy Ochrony Dinozaurów – Claire Dearing • Edukacyjna zabawa – zabawa młodymi dinozaurami w ich środowisku naturalnym pomoże maluchom rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową oraz inteligencję emocjonalną • Prezent dla dwulatków i starszych dzieci – praktyczny zestaw to świetna propozycja dla młodych wielbicieli zwierząt i dinozaurów. Rodzice też mogą dołączyć do zabawy i uczestniczyć we wszystkich etapach rozwoju swoich pociech • Swobodna zabawa – triceratops ma ok. 5 cm wysokości, a zestaw można przebudować na różne sposoby, co inspiruje do niezliczonych, kreatywnych zabaw • Nauka przez zabawę – zestawy LEGO® DUPLO® zostały profesjonalnie zaprojektowane i oferują wciągające historie, atrakcyjne kolory, różnorodne postacie oraz fascynujące detale, dzięki czemu maluchy czeka WIELKI start w życie • Jednolita jakość – elementy LEGO® DUPLO® spełniają surowe branżowe standardy. Dzięki temu maluchy mogą z łatwością chwycić, złączyć i rozłączyć klocki – i tak jest niezmiennie od 1969 roku • Gwarancja bezpieczeństwa – klocki i inne elementy LEGO® DUPLO® są zrzucane, podgrzewane, zgniatane, skręcane i dokładnie badane. Dzięki temu możesz mieć pewność, że spełniają surowe światowe standardy bezpieczeństwa

92,99 zł
77,18 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 15,81 zł

17 osób kupiło
25
Piszę literki. Kaligrafia Małego Smyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszę literki. Kaligrafia Małego Smyka
Dostępny397 szt.

Kaligrafia to sztuka ładnego pisania. I w tym pomoże dzieciom nasza książeczka. Przy pojedynczych literach zaznaczony jest kierunek pisania, co warunkuje prawidłowe łączenie liter, a tym samym czyni pisanie sprawniejszym. Ponadto sylaby w wyrazach wyróżniono kolorem. Warto też zwrócić uwagę na prawidłowe ułożenie ołówka lub długopisu w ręku dziecka.

10,70 zł
8,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,67 zł

16 osób kupiło
26
Końce świata. Niezwykła opowieść o tym, jak wymierała nasza planeta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Końce świata. Niezwykła opowieść o tym, jak wymierała nasza planeta
Dostępny1470 szt.

Jak wyobrażasz sobie koniec świata? Jako zabójczą asteroidę, która z całą siłą uderzy w naszą planetę i zniszczy ją doszczętnie? Potężną falę upałów, która zaleje cały świat, unicestwi życie zwierząt i roślin? A może jako wielki wybuch wulkanu, którego lawa pokryje kontynenty? Każdy z tych scenariuszy jest prawdopodobny. A to dlatego, że wszystko już było. Peter Brannen, wielokrotnie nagradzany dziennikarz naukowy, przenosi się wraz z czytelnikami w daleką przeszłość. Burzliwą, zagadkową i pełną tajemnic. Opisuje pięć największych masowych wymierań, do których w ciągu milionów lat doszło na naszej planecie. Bada analogie pomiędzy zmianami klimatycznymi XXI wieku a tymi, które doprowadziły do największych kataklizmów w dziejach świata. Analizuje możliwe scenariusze. Spotyka się z naukowcami – paleontologiami, geologami, paleoklimatologami – którzy nie tylko badają historię naszej planety, ale również przyglądają się jej obecnej kondycji. Wszystko po to, aby udowodnić, że tak naprawdę niewiele trzeba, aby Ziemia przestała istnieć. Końce świata to fascynująca opowieść o naszej planecie, o jej wielokrotnych początkach i końcach. Wnikliwe spojrzenie w przyszłość. To także idealny prezent dla znajomego, który nie wierzy w zmiany klimatyczne. Książka, którą powinien przeczytać każdy. Peter Brannen – wielokrotnie nagradzany dziennikarz naukowy, specjalizujący się między innymi w astrobiologii, paleontologii i biologii ewolucyjnej. Publikował na łamach „The Guardian”, „Washington Post”, „New York Times”.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

16 osób kupiło
27
Literki dla smyka. Mądry Przedszkolak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literki dla smyka. Mądry Przedszkolak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Ćwiczenia w tej książeczce wprowadzą przedszkolaki w świat literek. Poznają alfabet i utrwalą sobie kształt liter. Bawiąc się, będą się uczyć.

10,50 zł
7,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,62 zł

16 osób kupiło
28
Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór skrzydeł i zguby. Tom 3
Dostępny116 szt.

Długo oczekiwana trzecia część bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas Feyra powraca do Dworu Wiosny, zdeterminowana, by zdobyć informacje o działaniach Tamlina oraz potężnego, złowrogiego króla Hybernii, który grozi, że rozgromi cały Prythian. Jednak by to osiągnąć, musi najpierw rozegrać śmiercionośną, przewrotną grę… Jeden poślizg może zniszczyć nie tylko Feyrę, ale też cały jej świat. W obliczu wojny, która ogarnia wszystkich, Feyra znów musi decydować, komu może ufać, i szukać sojuszników w najmniej oczekiwanych miejscach. Niebawem dwie armie zetrą się w krwawej, nierównej walce o władzę.

54,99 zł
47,29 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,70 zł

13 osób kupiło
29
Szklany tron. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szklany tron. Tom 1
Dostępny109 szt.

Siedemnastoletnia Celaena jest wyszkolonym zabójcą, jednym z najlepszych, ale popełniła fatalny błąd. Została złapana i skazana na dożywotnią niewolniczą pracę w kopalni soli Endovier. Książę Dorian składa jej ofertę. Celaena musi walczyć na śmierć i życie w turnieju o tytuł królewskiego zabójcy. Jeśli wygra – będzie wolna, jeśli przegra – jej wybawieniem będzie śmierć. Uczestnicy turnieju giną w tajemniczych okolicznościach. Czy Celaena zdoła zdemaskować zabójcę zanim sama stanie się ofiarą?

44,99 zł
38,69 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,30 zł

13 osób kupiło
30
Uczę się rysować z Myszką zwierzęta. Krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się rysować z Myszką zwierzęta. Krok po kroku
Dostępny140 szt.

To wspaniała książeczka, która w kilku prostych krokach pokazuje dzieciom, jak łatwo mogą narysować różne zwierzęta, a potem je pokolorować.

10,50 zł
7,35 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,15 zł

14 osób kupiło
31
Zielone oczy driady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielone oczy driady
Dostępny912 szt.

Zdradzone serce potrzebuje czasu, żeby znów zaufać. Livia kocha swoją irlandzką chatkę na klifie. Szum fal i targający wrzosowiskami wiatr zagłuszają bolesne wspomnienia. Dziewczyna chce zapomnieć o najgorszym dniu swojego życia, kiedy zdradził ją ukochany mężczyzna, a cały jej świat w jednej chwili rozsypał się na kawałki. Przeszłość jednak znów próbuje ją dopaść, i wtedy Livia bez wahania przyjmuje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na Podlasie. Kiedy obdarzona niezwykłą intuicją dziewczyna zaczyna renowację tajemniczego fresku zielonookiej Noelle, czuje, że być może zdarzenia i zagadki w jej własnym życiu są częścią większej historii. A gdy na jej drodze staje tajemniczy mężczyzna, nie może oprzeć się wrażeniu, że gdzieś się już kiedyś spotkali. Czy poznanie skrywanego przez mieszkańców wioski sekretu pomoże jej uporać się z demonami przeszłości i znów otworzyć się na miłość? Zielone oczy driady to kolejna część serii Dni Mocy. Poznaj niepowtarzalny klimat wietrznej Irlandii i urzekającą atmosferę Podlasia – osadzonych w tradycji i pełnych ludowych podań i legend.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

13 osób kupiło
32
Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy
Dostępny1461 szt.

Malwina Bareła, autorka bloga Filozofia Smaku i bestsellerowej książki Lunchbox na każdy dzień, wraca z nowymi przepisami! Czy można szybko ugotować pyszne sezonowe dania, które da się zabrać do pracy? Oczywiście! Czy przygotowanie oryginalnych dań musi się odbijać na naszej kieszeni? Absolutnie nie! Książka Lunchbox na każdy dzień. Nowe przepisy zadziwi Cię prostotą, pokaże, jak ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia, jak stworzyć niesamowite dania z niewykorzystanych składników i przy okazji zaoszczędzić pieniądze. Pozwoli zaplanować zakupy i uzmysłowi, że niektóre dania można ugotować z wyprzedzeniem, a nadal będzie tak jak lubisz - smacznie i zdrowo! Pamiętaj, Twój lunchbox nie musi być drogi ani nudny! Wystarczy chwila, by stworzyć posiłek, który sprawi przyjemność Tobie i Twoim bliskim.

54,99 zł
42,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

14 osób kupiło
33
KlikTrix. Zestaw startowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KlikTrix. Zestaw startowy
Epee
Dostępny68 szt.

KlikTrix to mnóstwo elementów, które można ze sobą łączyć, tworząc z nich widowiskowe aranżacje i wybuchowe sceny. To zabawa na zasadzie reakcji łańcuchowej / efektu domina. Produkt charakteryzuje dbałość o detale, jakość i precyzja wykonania. Twórz własne projekty! Rób zdjęcia, nagrywaj filmiki i udostępniaj! Szykuj się na wystrzałowe efekty! KlikTrix, ze względu na swoją specyfikę, świetnie sprawdza się w mediach społecznościowych. Zawartość opakowania: • 16 dwuczęściowych klikerów, • 3 piłki, • 1 wyrzutnia, • 18 gumek, • 1 przyrząd do nakładania gumek.

42,99 zł
39,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,44 zł

12 osób kupiło
34
Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ścieżki duszy. Astrologia dla zrozumienia siebie i swoich bliskich
Dostępny821 szt.

Od wielu lat interesuję się psychologią oraz rozwojem osobistym i duchowym. Podczas procesu mojej głębokiej przemiany, który rozpoczął się w 2006 roku, trafiłam również na astrologię. Jako osoba racjonalna na początku byłam bardzo sceptyczna. Z biegiem czasu przekonałam się jednak, że astrologia daje wiele cennych wskazówek i wzbogaca życie, czyniąc je bardziej zrozumiałym, przejrzystym i piękniejszym. Astrologia pomogła mi lepiej poznać samą siebie, moich bliskich oraz otaczający nas świat. Astrologia to nie wyrocznia, ponieważ każdy z nas ma wolną wolę i może wybrać, jak zachowa się wobec sytuacji i wyzwań, które pojawiają się na ścieżce życia. Astrologia pomaga je zrozumieć, spojrzeć na nie z szerszej perspektywy i przepracować najważniejsze duchowe lekcje. W tej książce koncentruję się na znakach zodiaku, a także energii, która podczas danego miesiąca wpływa na każdego z nas: budzi nasz ukryty potencjał, ale również odkrywa nasze słabości. Kiedy wiemy, w jakim energetycznym momencie się znajdujemy, znacznie łatwiej jest nam zrozumieć siebie oraz wyzwania, jakie przed nami stoją. Moją intencją jest, aby książka ta była dla Ciebie wsparciem w rozwoju, przemianie i zdobyciu większej samoświadomości. Pragnę, by pomogła Ci pokonać niezauważone wcześniej blokady i nauczyła Cię reagować inaczej niż dotychczas. Życzę Ci przepięknego rozkwitu i wspaniałej energii. Niech budzi się i rośnie Twoja mądrość i wewnętrzna moc. Dziękuję za to, że możemy razem podróżować. Z miłością Agnieszka

69,99 zł
53,89 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,10 zł

12 osób kupiło
35
Hela sama myje zęby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama myje zęby
Dostępny4506 szt.

„Hela sama” to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się: mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła. Książki zostały napisane prostym rymowanym tekstem, który ułatwia dziecku jego zrozumienie i zapamiętanie. Mała, sympatyczna dziewczynka pozwoli maluchom utożsamić się z nią i wspólnie zdobywać nowe umiejętności. Każda z książeczek serii opowiada o problemach, które są bliskie każdemu maluchowi. Hela sama myje ząbki opowiada o dniu w którym Hela umie już sama myć swoje śnieżnobiałe ząbki. Myje je 3 razy każdego dnia.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

11 osób kupiło
36
Słodkie zwierzaki wiejskie. Naklejkowy album - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Słodkie zwierzaki wiejskie. Naklejkowy album
Dostępny2 szt.

Jeśli uwielbiasz zwierzęta żyjące na wsi, to jest to książeczka dla ciebie. Znajdziesz w niej rysunki swoich ulubieńców, a każdą stronę możesz dodatkowo ozdobić naklejkami, by powstał piękny album.

10,50 zł
4,10 zł

Rabat 61,0%
oszczędzasz 6,40 zł

11 osób kupiło
37
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Podręcznik terapeuty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Podręcz...
Dostępny821 szt.

Przewodnik dla terapeutów prezentujący poznawczo-behawioralną terapię zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 8–17 lat. Autorzy, po przedstawieniu wyników badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo omawiają kolejne sesje terapeutyczne: ich cele, przebieg i stosowane techniki. Program terapeutyczny składa się z dwunastu sesji i obejmuje terapię ekspozycji i powstrzymania reakcji dziecka oraz prowadzoną równolegle terapię poznawczo-behawioralną całej rodziny. Interwencje są nastawione na aspekty środowiska rodzinnego kluczowe dla uzyskania pozytywnej i trwałej reakcji na leczenie. Głównym elementem programu terapeutycznego są praktyczne ćwiczenia wykonywane podczas sesji i w ramach zadań domowych. Podręcznik zawiera formularze wykorzystywane przez terapeutę oraz przez pacjenta i jego rodziców w trakcie terapii. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik pacjenta, który zawiera informacje teoretyczne na temat zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, a także wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań domowych, w tym formularze do notowania przebiegu ekspozycji z wykresami do śledzenia zmian poziomu lęku oraz formularze samoobserwacji do monitorowania obsesji i kompulsji. Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży. Podręcznik terapeuty to nieoceniona pomoc dla każdego psychoterapeuty, dla którego wartością jest prowadzenie terapii o skuteczności popartej danymi naukowymi. Jest to kolejny z serii protokołów terapii, które stanowiły podstawę badań nad skutecznością. Mogą, a nawet powinni odnieść się do niego z ufnością zarówno psychoterapeuci początkujący, jak i eksperci. Dla studentów i początkujących terapeutów zawarte w podręczniku informacje praktyczne są doskonałym wprowadzeniem do terapii poznawczo-behawioralnej, jak dotychczas najskuteczniejszej metody leczenia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego. Dla ekspertów podręcznik może stanowić źródło inspiracji, pozwalając zweryfikować stosowane podejście. Sposób, w jaki opisane są kolejne kroki postępowania, pozwala na wierne odtworzenie metody, co jest podstawą uzyskania pozytywnych efektów terapii, zbliżonych do skuteczności, jaką wykazali autorzy podręcznika i badań na nim opartych oraz na jaką wskazują metaanalizy badań. dr n. med. Agnieszka Popiel psychiatra, psychoterapeuta i superwizor PTTPB, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

49,90 zł
40,92 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,98 zł

11 osób kupiło
38
Hela sama żegna smoczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hela sama żegna smoczek
Dostępny3811 szt.

„Hela sama” to seria 4 książeczek sztywnostronicowych o małej dziewczynce, która opisuje siebie i nowe umiejętności, które zdobywa. Wśród nich znajdują się: mycie zębów, jedzenie, robienie siku na nocnik czy zrezygnowanie ze smoczka. Tematy poruszane w książkach są doskonale znane dzieciom i ich rodzicom, a forma przedstawiająca treść jest lekka, przyjemna i wesoła. W serii znajdują się: Hela sama żegna smoczek opowiada o dniu Heli, gdy decyduje się powiedzieć do smoczka: papa. Książki zostały napisane prostym rymowanym tekstem, który ułatwia dziecku jego zrozumienie i zapamiętanie. Mała, sympatyczna dziewczynka pozwoli maluchom utożsamić się z nią i wspólnie zdobywać nowe umiejętności. Każda z książeczek serii opowiada o problemach, które są bliskie każdemu maluchowi.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

10 osób kupiło
39
Grafomotoryka Małego Smyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grafomotoryka Małego Smyka
Dostępny10 szt.

Aby dziecko ładnie pisało, musi przygotować do tego rączkę. I w tym pomoże mu nasza książeczka. Dzięki odpowiednim szlaczkom i rysowaniu po śladzie poćwiczy rękę w precyzyjnym kreśleniu różnych kształtów, a to przełoży się później na ładniejsze pisanie liter oraz cyfr. Podczas rysowania warto zwrócić uwagę na prawidłowe trzymanie kredki.

9,99 zł
7,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

10 osób kupiło
40
Krucyfiks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucyfiks
Dostępny181 szt.

W głębi parku narodowego Los Angeles National Forest, w opuszczonej chacie, policjanci odkrywają zwłoki młodej kobiety. Przed śmiercią ofiarę okrutnie torturowano, a na koniec przywiązano ją za nadgarstki do dwóch równolegle ustawionych drewnianych pali. Kolana kobiety dotykały ziemi, jak podczas modlitwy, a na jej karku morderca zostawił podpis: tajemniczy symbol podwójnego krzyża. Ten sam, którego kilka lat wcześniej używał seryjny morderca ochrzczony przez media Krucyfiksem. Problem w tym, że przed dwoma laty go złapano i stracono... Czy to możliwe, by naśladowca dotarł do szczegółów starej zbrodni, znanych tylko wąskiej grupie pracujących przy dochodzeniu policjantów? A może skazano wówczas niewłaściwego człowieka? Pracujący przy tamtym śledztwie detektyw Robert Hunter nigdy nie był przekonany, że udało się złapać prawdziwego mordercę. Kiedy więc pewnego dnia odbiera telefon i słyszy ten sam, znajomy i zniekształcony specjalnymi urządzeniami, głos, czuje, że koszmar sprzed dwóch lat odżywa na nowo, ze zdwojoną siłą. A morderca znów próbuje go wciągnąć w swoją chorą grę.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

10 osób kupiło
41
Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu
Dostępny175 szt.

A więc zostałaś nazwana dziwką? Choć termin „slut-shaming” może wydawać się nowy, to samo zjawisko jest stare jak świat. To zawstydzanie, poniżanie, próba sprawowania kontroli i przede wszystkim – przemoc. Ktoś nazwał cię dziwką? To właśnie slut-shaming. Ktoś za twoimi plecami opowiadał, jaka jesteś puszczalska? To również. A może usłyszałaś, że nie powinnaś się tak wulgarnie malować? Albo że taka sukienka to nie wypada? No właśnie. Nieważne, czy to brutalne wyzwisko, czy subtelna, pozornie przyjacielska rada. Slut-shaming podany wszystko jedno w jakiej formie boleśnie odbija się na psychice dziewczynek, nastolatek i dorosłych kobiet. Czy można z tym wygrać? To jedno z pytań, na które odpowiedzi poszukują autorki książki. Wspólnie z psycholożkami, dziennikarkami, seks workerkami i seksuolożkami zastanawiają się, skąd bierze się slut-shaming, jak działa i w jaki sposób można się go pozbyć. Dziwki, zdziry, szmaty to również do bólu osobista i szczera opowieść o tym, jak każda z bohaterek książki doświadczyła tego rodzaju przemocy. Na sam koniec autorki oddają głos kobietom, które cieszą się seksem na własnych zasadach. Erotyczne historie – prywatne, intymne, oszałamiające i podniecające – dodają odwagi i pokazują, jak nie dać się zawstydzić.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

10 osób kupiło
42
Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwa kuchnia japońska. Proste potrawy, oryginalne smaki
Dostępny1153 szt.

Prawdziwa japońska kuchnia w twoim domu! Jak wiadomo, dobry ramen trudniej znaleźć niż prawdziwą miłość. Kto raz spróbował kuchni japońskiej, ten wie, że nie tylko wywraca ona kulinarny świat do góry nogami, ale także daje szczęście. Jeśli kochasz eksperymenty i różnorodność, najlepsze miejsce z japońskim jedzeniem znajdziesz w swoim domu! Nie potrzebujesz skomplikowanych produktów ani doświadczenia. Sonoko Sakai to ceniona i skuteczna nauczycielka kuchni japońskiej. Swoją filozofię gotowania opiera na pięciu zasadach: świeżość, sezonowość, prostota, piękno i oszczędzanie. W tej książce dzieli się zarówno kulinarnymi tajemnicami, jak i 160 pomysłami na gotowe dania. • Czeka cię absolutne olśnienie w dziedzinie gotowania ryżu. • Zaskoczysz bliskich puszystym chlebkiem mlecznym i uzależniającymi ciasteczkami mochi. • Poznasz tajniki przyrządzania japońskich bulionów, własnoręcznie zrobisz tofu, makarony soba i udon... • I co najważniejsze: zmontujesz (tak!) w końcu wymarzony ramen!

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

10 osób kupiło
43
Baletnice. Podróż do Japonii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baletnice. Podróż do Japonii
Dostępny1175 szt.

Skąd wiadomo, że jest się zakochanym? „Wyjazd do Japonii!”, „Występ w teatrze w Kioto!” – te słowa nie schodziły z ust uczniów szkoły baletowej. Podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni to nagroda za długie godziny poświęcone nauce tańca. Ale dla Mai jest czymś jeszcze – szansą na spotkanie z Daisukem. Maya i Daisuke poznali się przez internet. Połączyło ich wspólne hobby – kolekcjonowanie figurek. W pewnym momencie dziewczyna poczuła jednak, że z niecierpliwością wyczekuje kolejnych maili od kolegi. Może ich internetowa znajomość to coś więcej niż przyjaźń? Siódmy tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet. We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 18 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy! Poznaj dotychczasowe tomy serii: 1. Przyjaciółki i rywalki 2. Prawie idealna 3. W cieniu brata 4. Mała buntowniczka 5. Wschodząca gwiazda 6. Mimo wszystko

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

9 osób kupiło
44
1000 naklejek. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1000 naklejek. Zwierzęta
Dostępny2033 szt.

Seria „1000 naklejek” to wspaniałe książeczki z mnóstwem informacji, ciekawostek i przede wszystkim naklejek! Idealne książki dla małego odkrywcy świata. Które zwierzę jest największe na świecie? Jaki jest król zwierząt? Kto może się poszczycić mianem najszybszego stworzenia na Ziemi? Książka 1000 naklejek. Zwierzęta odpowie na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące świata zwierząt, a naklejki zapewnią mnóstwo dobrej zabawy na długi czas!

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

10 osób kupiło
45
Teraz tu jest nasz dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz tu jest nasz dom
Dostępny853 szt.

Kiedy w Doniecku robi się coraz niebezpieczniej i na ulice wyjeżdżają pierwsze czołgi, rodzina Baranowskich decyduje się na organizowaną przez polskie władze ewakuację z Ukrainy. Ciepłe przyjęcie w obozie dla uchodźców osładza Romkowi i jego rodzeństwu pobyt w nowym miejscu, ale dzieci tęsknią za dziadkami i dopytują, kiedy będą wracać do domu. Niestety nie nastąpi to szybko, dlatego cała rodzina uczy się polskiego, żeby dzieci mogły iść do szkoły, a rodzice do pracy. Romek zaczyna powoli rozumieć, że teraz tu ma być ich dom. Ale jeszcze nie wie, czy go lubi, czy nie. Historia jednej z rodzin z Doniecka, którą wojna na Ukrainie zmusiła do ucieczki z domu. Ponieważ rodzina (polsko-ukraińska) chce pozostać anonimowa, żeby jak najszybciej zasymilować się z Polakami, nie podajemy ich nazwiska ani nazwy miasta, w którym osiedli.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

9 osób kupiło
46
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 10. Śmierć stawia żagle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia niezbyt elegancka. Tom 10. Śmierć stawia żagle
Dostępny88 szt.

Daisy Wells i Hazel Wong udały się do Egiptu w rejs po Nilu. Mają nadzieję, że uda im się obejrzeć kilka starożytnych świątyń i mumii. Jednak zamiast podziwiać zabytki trafiają na… morderstwo. Razem z nimi na okręcie SS Hatszepsut podróżuje również tajemnicze bractwo zwane Tchnieniem Życia: grupa eleganckich angielskich dam i dżentelmenów, którzy uważają się za wcielenia starożytnych faraonów. Po trzech dniach rejsu ich przywódczyni zostaje znaleziona martwa nocą w kajucie. Daisy i Hazel szybko się orientują, że nieśmiała córka ofiary jest wrabiana – i zaczynają badać najtrudniejszą dotąd w ich karierze sprawę.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

9 osób kupiło
47
Paddington w ogrodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington w ogrodzie
Dostępny837 szt.

Miś z walizką pełną przygód. Kawałek grządki wyłącznie dla siebie! Tylko tego brakowało na liście miłych rzeczy, które mogą spotkać kogoś, kto jest niedźwiedziem i mieszka u państwa Brownów. Tym bardziej że zbliża się Dzień Ogrodnika, a wraz z nim konkurs, który Paddington bardzo chciałby wygrać. Jedyne, co może mu stanąć na przeszkodzie, to dziwnie zdenerwowani robotnicy z sąsiedniego placu budowy. Czyżby miało to coś wspólnego ze słoikiem marmolady, który miś zostawił na trawniku? Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

8 osób kupiło
48
Ukochane dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukochane dziecko
Dostępny114 szt.

Ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą Ukryty w lesie szałas z zabitymi oknami. Życie Leny i jej dwojga dzieci toczy się wedle ściśle określonych zasad: pory posiłków, wizyty w toalecie czy czas nauki są dokładnie wyznaczone przez porywacza, a zarazem ojca dzieci, i wszyscy ich przestrzegają. W ten sposób ojciec porywacz chce chronić rodzinę przed niebezpieczeństwami czyhającymi na zewnątrz i zapewnić dzieciom matkę, która już zawsze będzie się nimi opiekować. Pewnego dnia Lenie udaje się uciec – koszmar jednak trwa. Wygląda na to, że jej oprawca chce odzyskać to, co uważa za swoją własność. Mimo że pojawiają się wątpliwości, czy to naprawdę ta kobieta, nazywana „Leną”, zniknęła kilkanaście lat wcześniej, policja i zdesperowani rodzice Leny robią wszystko, by połączyć te pozornie niepasujące do siebie fragmenty układanki.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

8 osób kupiło
49
100 faktów. Psy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 faktów. Psy
Dostępny68 szt.

Seria „100 faktów” prezentuje tematy z różnych dziedzin. Tekst jest podzielony na sto najciekawszych faktów i najbardziej zaskakujących ciekawostek. Krótkie, łatwe, interesujące teksty opatrzone są wspaniałymi zdjęciami oraz ilustracjami. Dla wszystkich pasjonatów psów, którzy chcą ugruntować lub zdobyć wiedzę o tych zwierzętach. W książce zawarto wiele informacji i ciekawostek na ich temat, np. że psy potrafią rozpoznawać do 250 słów i gestów oraz że nie rozróżniają barwy czerwonej i zielonej, za to dobrze widzą kolory żółty i niebieski. Książka pozwoli dzieciom lepiej zrozumieć ich czworonożnego przyjaciela.

24,99 zł
18,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

8 osób kupiło
50
Co teraz powiedzieć? Spektrum autyzmu a skuteczna komunikacja w życiu, pracy i miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co teraz powiedzieć? Spektrum autyzmu a skuteczna komunikacja w życiu,...
Dostępny127 szt.

Nietypowy przewodnik po neurotypowym świecie komunikacji międzyludzkiej Small talk, białe kłamstwa, aluzje, komunikaty niewerbalne, niepisane zasady i opanowujące myśli pytanie: „Co teraz powiedzieć?” – to tylko niektóre z elementów codzienności, które dla osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu stanowią nie lada wyzwanie. Sarah Nannery doskonale je rozumie. Już jako dorosła kobieta usłyszała diagnozę, która wyjaśniła jej trudności w komunikacji interpersonalnej, z jakimi zmagała się przez lata. Choć spektrum autyzmu skomplikowało jej karierę naukową i zawodową, a także relacje z najbliższymi, nie zamknęło jej drogi do spełnienia się w roli zarówno specjalistki ds. rozwoju dużych organizacji, jak i szczęśliwej żony oraz mamy. Dzięki cierpliwemu wsparciu swojego męża Larry’ego krok po kroku wypracowała strategie radzenia sobie z trudnościami komunikacyjnymi i opracowała szczegółowy ich opis, z którego skorzystać mogą nie tylko osoby zmagające się z zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Książka podpowiada wiele rozwiązań, które można wykorzystać w codziennym życiu z osobami z autyzmem. Polecam ją także jako wartościowe opracowanie dla profesjonalistów zajmujących się problematyką autyzmu. Jan Reszkiewicz, kierownik warsztatów terapii zajęciowej przy Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem MADA U coraz większej liczby adolescentów i osób dorosłych diagnozuje się spektrum autyzmu. Niektórzy z nich pojawiają się w gabinetach terapeutów w poszukiwaniu drogi do siebie – by nauczyć się rozpoznawania i zaspokajania własnych potrzeb, regulowania emocji i lepszej komunikacji z ważnymi dla siebie osobami. Pozostali szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania na własną rękę, a swoje osobiste doświadczenia odkrywają na przykład w relacjach innych osób borykających się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Można do nich zaliczyć książkę Sarah i Larry’ego Nannery, którzy przygotowali systematyczny poradnik wyjaśniający złożoność komunikacji w sytuacjach zawodowych, w zakresie relacji społecznych oraz w bliskim związku. Opisane w nim strategie radzenia sobie z problemami stanowią cenną podpowiedź dla wszystkich tych osób, które odczuwają zagubienie pośród subtelności i niuansów komunikacji międzyludzkiej. Cieszę się, że taka pozycja pojawiła się na naszym rynku wydawniczym. Katarzyna Pęczak, psycholog, psychoterapeutka pracująca z osobami ze spektrum autyzmu Sarah Nannery – z wykształcenia specjalistka od komunikacji międzykulturowej, przez lata szefowa działu rozwoju w jednej z największych na świecie organizacji non-profit. Obecnie zarządza programem badań nad autyzmem na Drexel University. Nieneurotypowa mama dwójki dzieci, w tym jednego z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Larry Nannery – specjalista od nowych technologii, w swojej pracy skupia się na wspieraniu przez technologię komunikacji międzyludzkiej, w tym z osobami nieneurotypowymi. Pomysłodawca wielu praktycznych strategii wykorzystywanych na co dzień przez jego żonę i syna, zmagających się ze spektrum autyzmu.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

8 osób kupiło
Wróć do góry