hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.04.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 26 kwietnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dziewczyna i uczony. Historia dwóch Rembrandtów z kolekcji Karoliny Lanckorońskiej (Gerdien Verschoor), na drugim Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem (Nassim Nicholas Taleb). Kolejny produkt to Nasze magiczne Encanto. Disney (Olesiejuk Sp. z o.o.) oraz Ruch + muzyka = matematyka (Zuzanna Jastrzębska-Krajewska).
1
Dziewczyna i uczony. Historia dwóch Rembrandtów z kolekcji Karoliny Lanckorońskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dziewczyna i uczony. Historia dwóch Rembrandtów z kolekcji Karoliny La...
Dostępny197 szt.

Pasjonująca i sentymentalna podróż w świat sztuki i polskiej historii W 1641 roku Rembrandt namalował Dziewczynę w ramie obrazu i Uczonego przy pulpicie. Przez kolejne trzysta lat obrazy zmieniały właścicieli, zdobiły ściany amsterdamskich domów i europejskich pałaców, należały do ulubionych obrazów ostatniego polskiego króla, Stanisława Augusta Poniatowskiego. W XVIII wieku trafiły w ręce rodziny Lanckorońskich. Na początku drugiej wojny światowej ślad po nich zaginął i wszystko wskazywało na to, że zostały bezpowrotnie utracone w wojennej zawierusze. A potem zdarzył się cud: pięć lat po upadku muru berlińskiego Karolina Lanckorońska podarowała Zamkowi Królewskiemu w Warszawie wielką kolekcję dzieł sztuki, w której znajdowały się między innymi dwa arcydzieła Rembrandta. Gerdien Verschoor kreśli zaskakującą i fascynującą opowieść o losach obrazów Rembrandta, splatając ją z historią życia niezwykłej kobiety, Karoliny Lanckorońskiej, która Dziewczynę i Uczonego zachowała dla potomności.

50,00 zł
29,50 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 20,50 zł

2
Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem
Dostępny214 szt.

Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harryego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć codziennym gazetom? Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować. „Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką” – pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności i niebezpieczeństw, szybko zmieniającym się świecie.

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

3
Nasze magiczne Encanto. Disney - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze magiczne Encanto. Disney
Olesiejuk Sp. z o.o.
Dostępny688 szt.

Magiczne miasteczko, magiczny dom i magiczna rodzina, a w niej pozbawiona nadprzyrodzonych mocy Mirabel. Gdy jednak pełen cudowności świat Encanto zaczyna pękać, do akcji wkracza właśnie ona, wykazując się wielką odwagą i wielkim sercem. "Nasze magiczne Encanto" to pięknie ilustrowana opowieść o odmienności, powstała na motywach filmu o tym samym tytule. Książka dostępna w dwóch wersjach: 72 i 32 strony.

16,99 zł
11,72 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 5,27 zł

4
Ruch + muzyka = matematyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruch + muzyka = matematyka
NiedostępnyBrak

Tego jeszcze nie było! Absolutna nowość w podejściu do edukacji matematycznej dzieci! Matematyka i muzyka są jak siostry... Zarówno nauczyciele, jak i rodzice, słysząc to sformułowanie, zastanawiają się, gdzie konkretnie są te siostrzane związki i co z tego wynika dla efektywnej edukacji dzieci. Matematyka uznawana jest przecież za postrach – naukę dla wybranych, przed którą należy mieć dystans, muzyka natomiast rzadko kojarzona jest w ogóle z nauką, ponieważ bezpośrednio wpływa na nasze emocje: pomaga w ich przeżywaniu i umila czas. Jednak pomimo że w obiegowych opiniach wydają się one odległymi wyspami, są sobie jako nauki niezwykle bliskie, co udowadnia niniejsza publikacja. Powstała ona na gruncie Dziecięcej matematyki autorstwa prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, a skupiając się na praktyce pedagogicznej, daje czytelnikowi konkretny przepis na zabawy umuzykalniające, które wspomogą dzieci w kształtowaniu pojęć matematycznych.

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

5
Teczka kopertowa polipropylenowa A5 na zatrzask, cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka kopertowa polipropylenowa A5 na zatrzask, cena za 1 szt
Starpak, 1 sztuka
Dostępny26 szt.

Praktyczna teczka kopertowa Starpak pomieści wszystkie dokumenty w formacie A5. Teczka wykonana z przeźroczystego tworzywa i zamykana na zatrzask.

2,59 zł
2,33 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,26 zł

6
Akcja na basenie. Bardzo Ważne Sprawy. Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcja na basenie. Bardzo Ważne Sprawy. Psi Patrol
Dostępny188 szt.

Książka z opowiadaniem o charakterze edukacyjnym. Seria Bardzo Ważne Sprawy porusza codzienne, ciekawe tematy. Dlaczego warto jeść warzywa? Czy chodzenie do dentysty jest potrzebne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci znajdą zapoznając się z historiami swoich ulubionych bohaterów. Kolorowe strony zachęcają nie tylko do czytania, ale i do wnikliwego oglądania. Dzięki temu dziecko chętnie angażuje się w lekturę, przyswajając wartościowe treści.

8,40 zł
5,04 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,36 zł

7
Świętuję urodziny. Bardzo Ważne Sprawy! Świnka Peppa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętuję urodziny. Bardzo Ważne Sprawy! Świnka Peppa
Dostępny164 szt.

Książka z opowiadaniem o charakterze edukacyjnym. Seria Bardzo Ważne Sprawy porusza codzienne, ciekawe tematy. Dlaczego warto jeść warzywa? Czy chodzenie do dentysty jest potrzebne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dzieci znajdą zapoznając się z historiami swoich ulubionych bohaterów. Kolorowe strony zachęcają nie tylko do czytania, ale i do wnikliwego oglądania. Dzięki temu dziecko chętnie angażuje się w lekturę, przyswajając wartościowe treści.

8,40 zł
4,45 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 3,95 zł

8
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska czarny z gumką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska czarny z gumką
Dostępny59 szt.

Podręczny kalendarz A5 dzienny dla nauczyciela. Przejrzysty układ kalendarium w układzie dziennym. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki. Kalendarium od 11.07.2022 do 03.09.2023 r. Miesiące VII i VIII w formie skróconej: tydzień na dwóch stronach. Miesiące od IX do VI w układzie dzień na stronie. Drukowany na papierze białym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe; rozbudowana część informacyjna wzbogacona o tabele przydatne w pracy pedagoga. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • wschody i zachody Słońca, • skrócone kalendarium 2022/2023, • plan roku szkolnego 2022/2023, • planer na rok szkolny 2022/2023, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • organizację roku szkolnego 2022/2023, • terminy posiedzeń Rady Pedagogicznej, • ważne terminy, wycieczki, wyjazdy, • zebrania z rodzicami, • plan lekcji nauczyciela, • plan dyżurów nauczyciela, • informacje o uczniach, • finanse klasowe, • tabele ocen, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy.

37,96 zł
30,37 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,59 zł

9
Jak uwolnić się od przemocy psychicznej. Nie obwiniaj się i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uwolnić się od przemocy psychicznej. Nie obwiniaj się i odzyskaj k...
Dostępny750 szt.

• Czy czujesz się źle w swoim związku, chociaż nie do końca wiesz dlaczego? • Czy wydaje ci się, że się nie sprawdzasz w domu, mimo że bardzo starasz się wszystko robić jak należy? • Czy trudno ci samodzielnie podjąć jakąkolwiek decyzję i czujesz zagubienie? • Czy to, co mówi o tobie partner, często sprawia ci przykrość? • Czy zapominasz o swoich potrzebach, skupiając się na zaspokojeniu potrzeb drugiej strony? Jeśli twoja odpowiedź na część z tych pytań brzmi „tak”, możesz znajdować się w wyniszczającej cię relacji, w dodatku nie zdając sobie z tego sprawy. Dowiedz są, jakie są oznaki przemocy psychicznej i jak sobie pomóc, jeśli jej właśnie doświadczasz. Szkody wyrządzane ofierze przemocy psychicznej mogą ujawniać się na tyle powoli, że z początku trudno je zauważyć. Rani ona jednak niezwykle głęboko, ponieważ podkopuje wiarę w siebie i odbiera radość życia. W dodatku jednym z jej przerażających następstw jest narastający w ofierze wstyd. Ucieczka z więzienia wstydu nie jest łatwym zadaniem. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić — pozostać w związku czy go zakończyć — będziesz potrzebować wsparcia, siły i determinacji. W tej książce, autorstwa doświadczonej terapeutki małżeńskiej i rodzinnej, zyskasz sprzymierzeńca na trudnej drodze odzyskiwania siebie.

52,90 zł
31,74 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,16 zł

10
Władca much - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca much
Dostępny197 szt.

Jedna z najsłynniejszych powieści o upadku kultury i cywilizacji, która weszła na stałe do kanonu najważniejszych dzieł XX wieku Grupa chłopców, którzy jako jedyni ocaleli po katastrofie lotniczej, znajduje schronienie na bezludnej wyspie. Początkowo rozbitkowie, pozbawieni nadzoru dorosłych, cieszą się wolnością w rajskiej scenerii z dala od cywilizacji. Jednak ich wysiłki, by stworzyć własne małe społeczeństwo, prowadzą do katastrofy, a przygoda obraca się w koszmar. Laureat literackiej Nagrody Nobla William Golding rozwiewa złudzenia o dobrej naturze człowieka, pokazując w sugestywny i przerażający sposób, jak zwykli uczniowie brytyjskich szkół stopniowo pogrążają się w barbarzyństwie i zatracają swoje ludzkie odruchy.

49,00 zł
33,81 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,19 zł

11
Ania z Zielonego Wzgórza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania z Zielonego Wzgórza
Dostępny214 szt.

Cudowna książka wszechczasów o zwariowanej nastolatce, którą każdy pokocha… Maryla i Mateusz Cuthbertowie to rodzeństwo - mieszkają w starym domu nazywanym Zielonym Wzgórzem. Nie są już najmłodsi, a praca w gospodarstwie wymaga sił, postanawiają więc przygarnąć do pomocy chłopca z sierocińca. Mateusz jedzie na stację kolejową, gdzie ma na niego czekać chłopiec. Tymczasem zamiast silnego pomocnika widzi czekającą na niego rudowłosą dziewczynkę! Oto przepiękna opowieść, w której piegowata Ania z Zielonego Wzgórza prowadzi nas do zaczarowanych miejsc na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie; do Jeziora Lśniących Wód, Alei Zakochanych, Źródła Nimf Leśnych, do Doliny Fiołków, Lasu Duchów i Zacisza Słowika. Razem z Anią oglądamy jej czarodziejski świat pełen obrazów i czujemy zapach balsamicznej żywicy lasów, razem z nią wpadamy w zachwyt nad pięknem przyrody i przeżywamy magię jej wyobraźni.

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

12
Simon Snow. Tom 3. Co ma być, to będzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simon Snow. Tom 3. Co ma być, to będzie
Dostępny198 szt.

W Co ma być, to będzie Simon, Baz, Penelope i Agatha muszą zdecydować, jak ma wyglądać ich dalsze życie. Simon powinien rozważyć, czy nadal chce należeć do Świata Magów – a jeśli nie, jak to wpłynie na jego relacje z Bazem. Tymczasem Baz jest rozdarty między dwoma rodzinnymi kryzysami i nie ma nawet czasu podzielić się z kimkolwiek swoją nowo zdobytą wiedzą o wampirach. Penelope bardzo chciałaby pomóc, ale ukradkiem przemyciła z Ameryki do Londynu Normalsa i teraz nie wie, co z nim zrobić. A Agatha? Cóż, Agatha Wellbelove ma już po prostu dość. W Co ma być, to będzie cała paczka wraca do Anglii, do Watford i do swoich rodzin, by przeżyć najdłuższą i jak dotąd najbardziej wyczerpującą emocjonalnie przygodę. Ta książka to finał. Odkrywa tajemnice, udziela odpowiedzi na nurtujące pytania i rozprawia się z upiorami przeszłości. Nie poddawaj się stanowi początek serii o przygodach Wybrańca. Co ma być, to będzie jest zakończeniem o zakończeniach – o katharsis i uldze, jaką daje zamknięcie pewnego rozdziału. A także o tym, że czasem lepiej odciąć się od traum i triumfów, które próbują nas zdefiniować.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

13
Jak Kościół Katolicki stworzył Polskę i Polaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak Kościół Katolicki stworzył Polskę i Polaków
Dostępny421 szt.

Czym jest Polska? Skąd się wzięła? Po co ona komu? Nie chodzi tu o Polskę w sensie geograficznym czy gospodarczym, ale metafizycznym i cywilizacyjnym. Dlaczego warto być Polakiem? Takich pytań dziś się już nie zadaje. Są staromodne, przestarzałe, nie na czasie. Polskość stała się niewygodna, jakby stanowiła przeszkodę w dotarciu do czegoś większego, a bardziej uniwersalnego. Książka Krystiana Kratiuka to próba myślenia o Polsce i Polakach z perspektywy wiecznej. Pokazuje, że polskość to zadanie, misja, które można przyjąć albo odrzucić. Publicysta dowodzi, że troska o katolickie dziedzictwo w Polsce nie jest tylko kwestią prywatną, ale zbiorową, państwową, a nawet prawną. Prawdziwym wyzwaniem jest zachowanie niepodległości Polski, wolnej od obcego, antykatolickiego rządu. Od wschodniej barbarii, islamskiego kłamstwa czy zachodniego ateizmu. Jak to osiągnąć, to już zupełnie inne pytanie. A odpowiedź będzie na pewno łatwiejsza dla tych, którzy książkę Kratiuka przeczytają i przemyślą. Nie lubię określenia „fundamentalne”. Jest nadużywane i nieustannie się dewaluuje. A jednak określenie „fundamentalne” było jedynym właściwym słowem, które przychodziło mi na myśl, gdy czytałem książkę Krystiana Kratiuka. Autor stawia pytania co się zowie fundamentalne, a więc zasadnicze. Kto je pomija, jest bezradny. Nie wie, na czym polega patriotyzm, czym są obowiązki narodowe, w jaki sposób można zrealizować dobro wspólne, co wyróżnia i odróżnia Polaków od reszty nacji. Gdyby Polska porzuciła swoje dziedzictwo zawarte w obyczajach, prawach, przesądach, to kim w ogóle byliby Polacy? Masą, ciżbą, tłumem pozbawionym charakteru, ideałów i celu. Paweł Lisicki

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

14
Towarzyszę sobie z życzliwością. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towarzyszę sobie z życzliwością. Podręcznik
Dostępny195 szt.

Jak zmienić wewnętrznego krytyka w przyjaciela Obdarzanie siebie czułością, życzliwością, współczuciem i miłością wydaje ci się niemożliwym zadaniem? Narracja w twojej głowie podsuwa ci samooskarżenia, krytykę i wstyd? Na myśl o samotności wpadasz w panikę, bo bez aprobaty ze strony innych ludzi nie widzisz w sobie wartości? Trudne doświadczenia z przeszłości kładą się cieniem na twoim życiu, uniemożliwiając ci wykonanie kolejnego kroku? Oto książka dla ciebie. Podręcznik Towarzyszę sobie z życzliwością to solidna porcja przystępnie podanej wiedzy o działaniu mózgu oraz ćwiczeń i prowadzonych medytacji (dostępnych również w formie nagrań), których celem jest wpłynięcie na pracę mózgu w taki sposób, by twoja głowa stała się dla ciebie przyjaznym miejscem do życia. Sarah Peyton, twórczyni metody Resonant Healing, sięga do najnowszych osiągnięć neuronauk, psychologii traumy i mocy empatii, teorii poliwagalnej i uważności, kreując program samouzdrowienia, który dosłownie zmienia ludzki mózg, przywracając mu harmonię, zdolność samoukojenia i otaczania się czułością. Ludzki mózg jest stworzony do relacji. Do rezonowania z innymi mózgami – głębokiego wzajemnego zrozumienia, otwartości i akceptacji. Potrzeba czystej, opartej na zrozumieniu i miłości więzi jest tak silna, że człowiek jest w stanie rezonować nie tylko z innymi ludźmi, ale także z samym sobą, nawet jeśli nigdy nie nabył wzorca kochającej obecności bliskiej osoby. Neurobiologia i uważność wykazały, że mózg może koić samego siebie za pomocą życzliwości i ciepła – jak kochający rodzic lub przyjaciel. Umiejętność rezonowania z innymi i ze sobą otworzy cię na nowego rodzaju, głębokie więzi, wewnętrzny spokój nawet w obliczu wyzwań oraz zrozumienie, że każdy wewnętrzny głos, nawet ten krytyczny i pozbawiony litości, chce twojego dobra i na swój sposób próbuje ci pomóc. Potrzebujesz tylko zrozumieć, że każda część twojego istnienia jest wartościowa. Sarah Peyton to amerykańska trenerka rezonującego języka (Resonant Healing) i Porozumienia bez Przemocy, pasjonatka neuronauk zakochana w nieskończonym potencjale ludzkiego mózgu. Od kilkunastu lat przekazuje swoją wiedzę, prowadząc warsztaty i indywidualne konsultacje, pomagając ludziom radzić sobie z PTSD, depresją i lękiem oraz zmieniać skłonność do gwałtownego wpadania w reakcję walki, ucieczki lub znieruchomienia w samowspółczucie i umiejętność otaczania się troską. Kluczem jest wiedza o tym, jak działa mózg i jak reaguje na rezonowanie.

69,00 zł
44,85 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,15 zł

15
Zeszyt A5/16k kratka Glitter Int Fol A 20, cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1,99 zł
1,79 zł

Rabat 10,1%
oszczędzasz 0,20 zł

16
Szczęśliwa gwiazda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwa gwiazda
Dostępny100 szt.

Sierżant Marc Brannon prowadzi ważne i niebezpieczne śledztwo w sprawie morderstwa. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, narusza interesy mafii, a także wpływowych biznesmenów i polityków. Partnerką Marca z ramienia prokuratury zostaje jego była dziewczyna Josette. Przed laty ich znajomość zakończyła się wielkim skandalem, teraz muszą jednak zapomnieć o wzajemnych urazach. Wiedzą, że morderca zaatakuje ponownie. Rozpoczynają wyścig z czasem, a także… walkę z własnymi uczuciami.

39,00 zł
24,18 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,82 zł

17
Kolorowe misje. Dodaj kolorów! Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,50 zł
4,50 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,00 zł

18
Teraz my. Ekipa na 102. Psi Patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz my. Ekipa na 102. Psi Patrol
Dostępny381 szt.

Z serią książek Psi patrol. Ekipa na 102! mali czytelnicy mogą się cieszyć zagadkami, łamigłówkami oraz kolorowankami z ulubionymi bohaterami w roli głównej. W środku również kolorowe naklejki z dzielnymi pieskami! Rezolutne szczenięta Marshall, Rubble, Chase, Rocky, Zuma i Skye oraz dziesięcioletni chłopiec Ryder nigdy nie odmówią pomocy potrzebującym - dziecko może włączyć się do tej bohaterskiej misji poprzez rozwiązywanie różnorodnych zadań.

6,90 zł
5,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 1,31 zł

19
Teczka z gumką Pap A4 Glitter Int - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

20
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska czerwony z gumką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska czerwony z gumką
Dostępny58 szt.

Podręczny kalendarz A5 dzienny dla nauczyciela. Przejrzysty układ kalendarium w układzie dziennym. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki. Kalendarium od 11.07.2022 do 03.09.2023 r. Miesiące VII i VIII w formie skróconej: tydzień na dwóch stronach. Miesiące od IX do VI w układzie dzień na stronie. Drukowany na papierze białym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe; rozbudowana część informacyjna wzbogacona o tabele przydatne w pracy pedagoga. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • wschody i zachody Słońca, • skrócone kalendarium 2022/2023, • plan roku szkolnego 2022/2023, • planer na rok szkolny 2022/2023, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • organizację roku szkolnego 2022/2023, • terminy posiedzeń Rady Pedagogicznej, • ważne terminy, wycieczki, wyjazdy, • zebrania z rodzicami, • plan lekcji nauczyciela, • plan dyżurów nauczyciela, • informacje o uczniach, • finanse klasowe, • tabele ocen, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy.

37,96 zł
30,37 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,59 zł

21
MacGregorowie. Tom 5. Daniel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MacGregorowie. Tom 5. Daniel
Dostępny174 szt.

Opowieść o życiu i miłosnych perypetiach członków szkockiego rodu MacGregorów Daniel, senior rodu MacGregorów, ranny w wypadku trafia do szpitala. Trwa ciężka operacja. Anna, żona Daniela, czekając na jej wynik, wraca myślami do przeszłości. Poznali się w Bostonie, gdzie Anna studiowała medycynę. Daniel przybył tu ze Szkocji i zdążył dorobić się fortuny. Teraz szukał odpowiedniej żony. Anna Whitfield od pierwszej chwili zrobiła na nim piorunujące wrażenie. Pewny siebie ruszył na podbój, ale szybko zrozumiał, że jeśli nie zmieni taktyki, będzie musiał zrezygnować z niezależnej i dumnej Anny, która nie zamierza wiązać się z takim samolubnym arogantem jak on.

34,99 zł
21,69 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

22
Na tropie wrocławskich atrakcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropie wrocławskich atrakcji
Dostępny66 szt.

Mapa wrocławskich atrakcji w foliowym etui z zawieszką.

14,40 zł
8,78 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,62 zł

23
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska granat z gumką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska granat z gumką
Dostępny48 szt.

Podręczny kalendarz A5 dzienny dla nauczyciela. Przejrzysty układ kalendarium w układzie dziennym. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki. Kalendarium od 11.07.2022 do 03.09.2023 r. Miesiące VII i VIII w formie skróconej: tydzień na dwóch stronach. Miesiące od IX do VI w układzie dzień na stronie. Drukowany na papierze białym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe; rozbudowana część informacyjna wzbogacona o tabele przydatne w pracy pedagoga. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • wschody i zachody Słońca, • skrócone kalendarium 2022/2023, • plan roku szkolnego 2022/2023, • planer na rok szkolny 2022/2023, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • organizację roku szkolnego 2022/2023, • terminy posiedzeń Rady Pedagogicznej, • ważne terminy, wycieczki, wyjazdy, • zebrania z rodzicami, • plan lekcji nauczyciela, • plan dyżurów nauczyciela, • informacje o uczniach, • finanse klasowe, • tabele ocen, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy.

37,96 zł
30,37 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,59 zł

24
Kalendarz akademicki 2022/2023, A5 tygodniowy, Vivella czarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz akademicki 2022/2023, A5 tygodniowy, Vivella czarny
Dostępny28 szt.

Podręczny terminarz w dobrej, sprawdzonej formie z praktycznym i przejrzystym układem kalendarium. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki, rozbudowana część informacyjna. Kalendarium od 05.09.2022 do 24.09.2023 r. Drukowany na białym papierze; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • kalendarium PL, od 05.09.2022 do 24.09.2023, • wschody i zachody Słońca, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • kalendarium 2022/ 2023, • plan roku akademickiego 2022/ 2023, • skrócone kalendarium kolumnowe od lipca 2022 do października 2023, • planer na rok akademicki 2022/2023, • organizację roku akademickiego 2022/2023, • plan zajęć semestr zimowy i letni 2022/2023, • ważne terminy, • tematyka zajęć, • mapa autostrad w Polsce, • instrukcja pierwszej pomocy, • odległości pomiędzy stolicami europejskimi, • wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, • przydatne informacje dla kierowców w wybranych krajach, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • daty imienin i znaki zodiaku, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy, • mapy.

39,70 zł
31,76 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,94 zł

25
Drood - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drood
Dostępny551 szt.

9 czerwca 1865 roku Charles Dickens - najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych - jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie. Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym? Podobnie jak w Terrorze, Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) Drood zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny - Drood to Dan Simmons w szczytowej formie.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

26
Kalendarz akademicki 2022/2023, A5 tygodniowy, PCV flowers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz akademicki 2022/2023, A5 tygodniowy, PCV flowers
Dostępny102 szt.

Podręczny terminarz w dobrej, sprawdzonej formie z praktycznym i przejrzystym układem kalendarium. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki, rozbudowana część informacyjna. Kalendarium od 05.09.2022 do 24.09.2023 r. Drukowany na białym papierze; bloki terminarza szyte nićmi. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • kalendarium PL, od 05.09.2022 do 24.09.2023, • wschody i zachody Słońca, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • kalendarium 2022/ 2023, • plan roku akademickiego 2022/ 2023, • skrócone kalendarium kolumnowe od lipca 2022 do października 2023, • planer na rok akademicki 2022/2023, • organizację roku akademickiego 2022/2023, • plan zajęć semestr zimowy i letni 2022/2023, • ważne terminy, • tematyka zajęć, • mapa autostrad w Polsce, • instrukcja pierwszej pomocy, • odległości pomiędzy stolicami europejskimi, • wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, • przydatne informacje dla kierowców w wybranych krajach, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • daty imienin i znaki zodiaku, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy, • mapy.

27,00 zł
21,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,40 zł

27
Expeditionary Force. Tom 7. Renegaci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Expeditionary Force. Tom 7. Renegaci
Dostępny175 szt.

Zasłużony w boju lotniskowiec Sił Ekspedycyjnych ONZ „Latający Holender” wraca wreszcie na Ziemię, po szeregu wyjątkowo udanych misji, dzięki którym po raz kolejny udało się ocalić świat. Teraz okręt wymaga naprawy, a załoga marzy o chwili wytchnienia od tajnych operacji i zmagań z zaciekłym, potężnym nieprzyjacielem. Czy marzenia się spełniają? W przypadku Wesołej Bandy Piratów – niekoniecznie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

28
Mózg odporny na stres - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mózg odporny na stres
Dostępny128 szt.

Naucz się kontrolować własne reakcje na stres, tak by nie niszczył twojego życia. Nie da się uniknąć rzeczy, które nas stresują, można jednak kontrolować własne reakcje na stres, tak aby nie zdominował on naszego życia. Z tej przełomowej książki, opartej na najnowszych badaniach dotyczących neuroplastyczności mózgu i koncepcji uważności, dowiesz się m.in. jak: • przezwyciężać pierwotną reakcję mózgu na stres, polegającą na walce, ucieczce lub zamarciu w bezruchu, • porzucić niezdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem (objadanie się, sięganie po używki), • wypracować zdrowe nawyki łagodzenia napięcia, • przekształcić negatywne schematy myślowe. Z tym skutecznym, zawierającym mnóstwo przydatnych technik i ćwiczeń poradnikiem nauczysz się radzić sobie zarówno z poważnymi, jak i codziennymi wyzwaniami i staniesz się szczęśliwszą i zdrowszą osobą.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

29
Wołodymyr Zełenski. Zdumiewający bohater... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołodymyr Zełenski. Zdumiewający bohater...
Dostępny789 szt.

Kim jest ten człowiek? W jaki sposób stał się międzynarodowym bohaterem naszych czasów? Obecnie Wołodymyr Zełenski nie schodzi z ust całego świata.Książka pt. "ZEŁENSKY. Zdumiewający bohater Ukrainy, który oparł się Putinowi i zjednoczył świat" to opowieść o zadziwiającym i niezwykłym liderze.Zagłębiając się strona po stronie w lekturę naszej książki, czytelnik pozna dzieciństwo Wołodymyra Zełenskiego, historię jego rodziny oraz niesamowitą transformację z telewizyjnego celebryty w pierwszego żydowskiego prezydenta Ukrainy. Razem z autorami tej fascynującej biografii prześledzi drogę jaką przeszedł niezłomny Prezydent Ukrainy - od aktora i kabareciarza po znanego i podziwianego przez cały świat walecznego polityka!W momencie kiedy Rosja zbrojnie najechała Ukrainę, Wołodymyr Zełenski okazał hart ducha i niezłomność charakteru a jego pamiętne słowa: "Potrzebuję amunicji, a nie podwózki" zapiszą się złotymi zgłoskami w dziejach historii.Część dochodu ze sprzedaży książki zostanie przekazana na wsparcie Ukrainy.

39,99 zł
22,79 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 17,20 zł

30
Koreański nie gryzie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koreański nie gryzie!
Dostępny155 szt.

Koreański nie gryzie!Wciągnij się w naukę języka koreańskiego!Poznaj podstawy łatwo, szybko i przyjemnie.Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka koreańskiego na poziomie komunikatywnym.Wyjątkowo skuteczna metoda nauki oparta na rozwiązywaniu licznych, różnorodnych ćwiczeń. Wciągające, urozmaicone zadania zaznajomią cię z niezbędnym słownictwem, podstawami gramatyki i gotowymi wzorcami konwersacyjnymi. Dzięki nim trenujesz wszystkie kompetencje językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie.W każdym rozdziale znajdziesz nowe słówka, porcję gramatyki, która przećwiczysz od razu, krótkie teksty i dialogi, testy podsumowujące, by sprawdzić, ile już umiesz, a także ciekawostki. Znaczenie nowych słówek możesz sprawdzić na marginesie, a jeśli zawiedzie cię pamięć na końcu znajdziesz zbiorczy słownik. Słuchaj nagrań, by poznać wymowę i ćwiczyć rozumienie ze słuchu.GRATIS nagrania prawidłowej wymowy w wykonaniu profesjonalnych lektorów!KOREAŃSKI nie gryzie! to kurs, z którym:- aktywnie uczysz się języka od podstaw,- przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo,- praktycznie trenujesz znajomość gramatyki,- uczysz się pisma krok po kroku,- poznajesz współczesny, codzienny język koreański.Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że koreański nie gryzie!

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

31
Worek na obuwie Jednorożec 13 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie Jednorożec 13
Derform
Dostępny3 szt.

Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. Wymiar: 41 x 35 cm

18,60 zł
17,67 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,93 zł

32
Simon Snow. Tom 1. Nie poddawaj się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simon Snow. Tom 1. Nie poddawaj się
Dostępny149 szt.

Doskonała, romantyczna powieść fantasy LGBTQ+ dla młodzieży Ulubiony książkowy bohater znanej z Fangirl Cathy powraca z własną historią. Simon Snow rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w Szkole Czarodziejów w Watford. Nie żeby przez ostatnie kilka lat jakoś bardzo się podszkolił – wciąż słabo radzi sobie z różdżką, w dodatku nieustannie coś podpala albo sam wybucha. Na domiar złego porzuca go dziewczyna, a jego mentor nie daje znaku życia. Simon zupełnie nie wie, dlaczego akurat on uznawany jest za najpotężniejszego czarodzieja, skoro każde z jego życiowych przedsięwzięć to porażka. Ale gdy w Świecie Magów zaczyna wrzeć, Simon musi sprostać wyzwaniu i zapanować nad sytuacją. Nie pomaga przeczucie, że Baz, jego współlokator, a zarazem największy wróg, prawdopodobnie knuje coś za jego plecami. Nie poddawaj się to powieść o magii, duchach, miłości i tajemnicy. Jest w nie tyle pocałunków i sekretów, ile można się spodziewać w książce Rainbow Rowell, autorki Fangirl, ale pojawia się tu znacznie więcej wampirów i innych potworów.

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

33
Comfort! map&guide XL. Karkonosze 2w1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map&guide XL. Karkonosze 2w1
Dostępny61 szt.

Starówka w Jeleniej Górze i kościół Wang, Górskie wędrówki na Śnieżkę i Szrenicę, Park miniatur w Kowarach, Śnieżka, Słonecznik, Pielgrzymy, Szrenica, Śnieżne Kotły, Wodospad Szklarki, schronisko Samotnia - w Karkonoszach jest wiele oryginalnych miejsc, które warto odwiedzić podczas górskich wędrówek. Wiele atrakcji mieści się w górskich miasteczkach: kościół Wang w Karpaczu, park miniatur i sztolnie w Kowarach, zabytkowa starówka w Jeleniej Górze. Comfort! map&guide XL Karkonosze pomoże dotrzeć do wszystkich ciekawych zakątków tego regionu. To wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika zawiera wszystkie informacje niezbędne zarówno na krótki wyjazd, jak i dłuższe wakacje. Map&guide w nowej odsłonie większy format i jeszcze więcej treści:zajmujące opisy kilkudziesięciu najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia,propozycje sześciu wycieczek górskich wraz z profilami tras, informacjami o stopniu trudności i czasach przejść,łatwa nawigacja: atrakcje i trasy ponumerowane i zaznaczone na mapie,poręczny format, wygoda składania i trwałość,mapy i plany w skalach użytecznych dla turystów (mapa samochodowa regionu 1:220 000, mapa turystyczna ze szlakami górskimi 1:60 000, plany Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby i Świeradowa Zdrój 1:15 000 oraz Karpacza 1:16 000),opisane panoramy przedstawiające widoki z najpopularniejszych szczytów,przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, ważne dane teleadresowe,propozycje aktywnego wypoczynku,ciekawostki i kolorowe fotografie.

32,90 zł
23,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,87 zł

34
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 4. Sodoma i Gomora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 4. Sodoma i Gomora
Dostępny290 szt.

Sodoma i Gomora to czwarty tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, uznanego w powszechnej opinii krytyków za arcydzieło literatury. Pierwsza część nosi tytuł W stronę Swanna, druga W cieniu zakwitających dziewcząt, trzecia Strona Guermantes. Piękno niektórych zdań tych powieści zapiera dech w piersiach. Zawdzięczamy to również niesłychanej maestrii tłumaczenia Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Bohater po przyjeździe do Balbec, stopniowo zakochuje się w Albertynie, która przebywa w pobliżu. Jednocześnie dołącza do „małego klanu” Verdurinów. Pani Verdurin znacznie się wzbogaca, co pozwala jej zacząć bywać w wyższych sferach. Marcel zaczyna podejrzewać Albertynę o skłonności homoseksualne.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

35
Kalendarz akademicki 2022/2023, A5 tygodniowy, PCV rower - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz akademicki 2022/2023, A5 tygodniowy, PCV rower
Dostępny83 szt.

Podręczny terminarz w dobrej, sprawdzonej formie z praktycznym i przejrzystym układem kalendarium. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki, rozbudowana część informacyjna. Kalendarium od 05.09.2022 do 24.09.2023 r. Drukowany na białym papierze; bloki terminarza szyte nićmi. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • kalendarium PL, od 05.09.2022 do 24.09.2023, • wschody i zachody Słońca, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • kalendarium 2022/ 2023, • plan roku akademickiego 2022/ 2023, • skrócone kalendarium kolumnowe od lipca 2022 do października 2023, • planer na rok akademicki 2022/2023, • organizację roku akademickiego 2022/2023, • plan zajęć semestr zimowy i letni 2022/2023, • ważne terminy, • tematyka zajęć, • mapa autostrad w Polsce, • instrukcja pierwszej pomocy, • odległości pomiędzy stolicami europejskimi, • wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, • przydatne informacje dla kierowców w wybranych krajach, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • daty imienin i znaki zodiaku, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy, • mapy.

27,00 zł
21,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,40 zł

36
Zestaw kuchenny 30el kuchenka naczynia filiżanki garnki sztućce TechnoK 3589  p8 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kuchenny 30el kuchenka naczynia filiżanki garnki sztućce Techno...
MAKSIK
Dostępny56 szt.

KUCHENKA, NACZYNIA, FILIŻANKI, GARNKI to zestaw dla dzieci wykonany z plastiku. W zestawie znajduje się ponad 30 elementów takich jak: kuchenka, 4 szt. talerzyki, 4 szt. filiżanki, 4 szt. spodki, 4 szt. łyżeczki, 4 szt. widelce, 4 szt. noże, deska do krojenia, 2 szt. garnków, 1 szt. pokrywka do garnka, czajnik, patelnia. Zestaw występuje w kilku wersjach kolorystycznych(sprzedawany oddzielnie). Wymiary opakowania: 24x18x13cm. Wiek: 3+

46,90 zł
42,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,69 zł

37
Towarzyszę sobie z życzliwością. Ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towarzyszę sobie z życzliwością. Ćwiczenia
Dostępny117 szt.

Jak zmienić wewnętrznego krytyka w przyjaciela Obdarzanie siebie czułością, życzliwością, współczuciem i miłością wydaje ci się niemożliwym zadaniem? Narracja w twojej głowie podsuwa ci samooskarżenia, krytykę i wstyd? Na myśl o samotności wpadasz w panikę, bo bez aprobaty ze strony innych ludzi nie widzisz w sobie wartości? Trudne doświadczenia z przeszłości kładą się cieniem na twoim życiu, uniemożliwiając ci wykonanie kolejnego kroku? Oto książka dla ciebie. Ćwiczenia Towarzyszę sobie z życzliwością to solidna porcja przystępnie podanej wiedzy o działaniu mózgu oraz ćwiczeń i prowadzonych medytacji (dostępnych również w formie nagrań), których celem jest wpłynięcie na pracę mózgu w taki sposób, by twoja głowa stała się dla ciebie przyjaznym miejscem do życia. Sarah Peyton, twórczyni metody Resonant Healing, sięga do najnowszych osiągnięć neuronauk, psychologii traumy i mocy empatii, teorii poliwagalnej i uważności, kreując program samouzdrowienia, który dosłownie zmienia ludzki mózg, przywracając mu harmonię, zdolność samoukojenia i otaczania się czułością. Gdy człowiek doświadcza traumy lub musi znaleźć sposób na ochronienie się przed krzywdą, zawiera ze sobą nieświadomy kontrakt, na przykład: „Już nigdy nie pozwolę traktować się w ten sposób” albo „Nigdy sobie tego nie wybaczę”. Nawet jeśli na pewnym etapie życia taka umowa była trafną strategią przetrwania, po latach może stanowić blokadę, skutkując autosabotażem, zachowaniami krzywdzącymi dla siebie i innych, nieufnością, prokrastynacją czy nierozumieniem własnych reakcji. Czy można się z tego uwolnić? Sarah Peyton w drugiej ze swoich książek przedstawia praktyczne ćwiczenia, zadania i prowadzone medytacje, liczne przykłady kontraktów i pracy z nimi, a także sporą porcję wiedzy o działaniu mózgu i o tym, jak nasze układy nerwowe i ciała reagują na mózgi, układy nerwowe i ciała innych ludzi, by wesprzeć cię w lokalizowaniu twoich nieświadomych kontraktów, zrozumieniu ich i zerwaniu, jeśli już ci nie służą. Uwolniwszy się z nich, możesz wejść na ścieżkę prowadzącą do uzdrowienia twojej relacji ze sobą i dobrostanu. Sarah Peyton to amerykańska trenerka rezonującego języka (metoda Resonant Healing) i Porozumienia bez Przemocy, pasjonatka neuronauk zakochana w nieskończonym potencjale ludzkiego mózgu. Od kilkunastu lat przekazuje swoją wiedzę, prowadząc warsztaty i indywidualne konsultacje, pomagając ludziom radzić sobie z PTSD, depresją i lękiem oraz zmieniać skłonność do gwałtownego wpadania w reakcję walki, ucieczki lub znieruchomienia w samowspółczucie i umiejętność otaczania się troską. Kluczem jest wiedza o tym, jak działa mózg i jak reaguje na rezonowanie.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

38
Mit przedsiębiorczego państwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit przedsiębiorczego państwa
Dostępny58 szt.

W książce zatytułowanej Przedsiębiorcze państwo Mariana Mazzucato broni tezy, że państwowa ingerencja jest niezbędnym elementem na drodze do rozwoju gospodarczego. Przedstawia ona rozumowanie mające wyjaśniać, w jaki sposób centralne planowanie pomaga gospodarce, oraz przedstawia przykłady mające popierać jej teorię.Autorzy Mitu Przedsiębiorczego Państwa zwracają uwagę na błędy w etatystycznym rozumowaniu. McCloskey i Mingardi podkreślają, że teoria o konieczności ingerencji państwa w rozwój gospodarczy jest błędna, a przykłady przedstawiane na jej poparcie w rzeczywistości pokazują coś zupełnie innego. Para naukowców rozprawia się z narracją Mazzucato wskazując na jej niespójność z faktami historycznymi i tendencyjny charakter.Jak w rzeczywistości wyglądał udział państwa w tworzeniu takich projektów, jak m.in. Internet? Odpowiedź na to i inne pytania znajduje się w książce.

39,00 zł
27,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,31 zł

39
Dzienniki 1927-1969 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki 1927-1969
Dostępny791 szt.

Dzienniki Anny Kowalskiej to zapiski autorki po latach pamię­tanej głównie ze względu na jej wieloletnią i burzliwą przyjaźń z Marią Dąbrowską. Pisarki poznały się podczas wojny, a po śmierci męża Anny, profesora filologii klasycznej Jerzego Kowalskiego, i towarzysza życia Marii, Stanisława Stempow­skiego, zamieszkały razem w Warszawie. Przeżyły wspólnie ponad dwadzieścia lat. Czy Kowalska chciała, żeby jej Dzienniki zostały opubliko­wane? Sama ogłaszała ich fragmenty w „Twórczości”, można zatem założyć, że liczyła się z ich publikacją po swojej śmierci, od której mija ponad pięćdziesiąt lat. Do lektury Dzienników Kowalskiej przygotowały nas już nie­jako diariuszowe notatki Marii Dąbrowskiej. Otrzymaliśmy więc teraz podwójne zwierciadło, w którym przeglądają się obie pisarki, a spoza nich wyłania się jedna z najburzliwszych i naj­bardziej bolesnych epok naszej współczesnej historii. Przyzna­je to sama Kowalska: „Lektura własnych Dzienników jest czymś szokującym. Jeśli ocaleją i ktoś kiedyś przeczyta Dzienniki moje i Maryjki, będzie miał relację dwu prawd, a może i więcej, bo pisząc, nigdy się nie wie, z czym się piszący mimowiednie zdra­dza, jakiego materiału przeciw sobie, przeciw swojemu widze­niu, swojemu pragnieniu dostarcza prokuratorom, psychiatrom, politykom. Najbardziej zależy mi na przedstawieniu przeciw-­prawdy”.

74,90 zł
56,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 18,72 zł

40
Worek na obuwie Konie 23 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie Konie 23
Derform
Dostępny15 szt.

Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. Wymiar: 41 x 35 cm

18,60 zł
17,67 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,93 zł

41
Spróbuj żyć łagodniej. Jak wyjść z trybu przetrwania, pozbyć się stresu i lęku i odzyskać pełnię życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spróbuj żyć łagodniej. Jak wyjść z trybu przetrwania, pozbyć się stres...
Dostępny93 szt.

Ta książka to napisany z wielką empatią, mądrością i czułością przewodnik, który pokaże ci, jak odzyskać równowagę emocjonalną, radość życia i poczucie więzi z innymi Żyjąc w świecie, który przy każdej okazji przypomina nam: „staraj się bardziej…”; „daj z siebie wszystko”; „stać cię na więcej”, nietrudno wpaść w pułapkę schematów, w których funkcjonujemy niemalże jak automaty – od terminu do terminu, od zadania do zadania, coraz bardziej zmęczeni, przytłoczeni, wyczerpani i wciąż udając, że wszystko jest w porządku… W tej książce Aundi Kolber udowadnia, że tak wcale być nie musi. Czerpiąc ze swego doświadczenia zawodowej psychoterapeutki i najnowszych osiągnięć psychologii, a także z mądrości Biblii i duchowości chrześcijańskiej, autorka oferuje kilkanaście sprawdzonych narzędzi terapeutycznych, dzięki którym możemy odzyskać swoje życie. Krok po kroku tłumaczy, jak uporać się z ograniczającymi nas schematami myślowymi, lepiej rozumieć i świadomie reagować na sygnały płynące z ciała i z emocji, a dzięki temu zacząć żyć łagodniej – coraz bardziej kochając Boga, innych ludzi i… siebie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

42
Biel. Notatki z Afryki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biel. Notatki z Afryki
Dostępny2968 szt.

Opowieści Marcina Kydryńskiego o Afryce to zapis wielu podróży, które autor odbywał przez ponad dwadzieścia lat. Opis wrażeń i wspomnień białego człowieka na Czarnym Lądzie uzupełniają wyjątkowe zdjęcia pokazujące Afrykę oczami autora. Od wydawcy: `Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być. Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o ŤBieliť jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie.` Marcin Kydryński

89,90 zł
80,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

43
Jak praktykować stoicyzm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak praktykować stoicyzm
Dostępny289 szt.

Kiedy w pogoni za niespełnialnymi wymaganiami wspó,łczesnego świata dostajesz zadyszki, a kolejne cele mimo ogromnego wysiłku pozostają nieosiągnięte, łatwo możesz dojść do wniosku, że dzisiejsze czasy są pełne absurdu. Być może nawet pomyślisz, że kiedyś było łatwiej i spokojniej. Jednak to nieprawda. Historie ludzi i ich problemy się nie zmieniają, tylko pojawiają się w coraz to nowszych formach. Dzisiejsze nieszczęścia i problemy są bardzo podobne do tych, któ,re stoicy badali setki lat temu. Byli wybitnymi myślicielami, proponowali rozwiązania i radzili, jak przezwyciężać własną irracjonalność, posługując się argumentami, któ,re są nadal aktualne i pomocne. Ta książka jest inspirującym zbiorem dwunastu esejó,w, w któ,rych wyjaśniono najbardziej użyteczne dziś nauki najwybitniejszych myślicieli: Seneki Młodszego, Epikteta, Cycerona, Montaigne',a i wielu innych. Idee te zostały uporządkowane w logiczny sposó,b: najpierw prezentacja podstawowych zasad, pó,źniej ich zastosowań, wreszcie przejście do bardziej złożonych i subtelnych przemyśleń. Stoicyzm został ujęty jako połączenie filozofii i psychologii, ze szczegó,lnym wyjaśnieniem spostrzeżeń dotyczących ludzkiej natury, etyki i pokonywania życiowych problemó,w. Mimo upływu lat tezy i wnioski wybitnych stoikó,w wciąż są zrozumiałe dla wspó,łczesnych czytelnikó,w. Dzięki nim możesz się doskonalić i praktykować stoicyzm: podążać ścieżką logiki, refleksji i wiedzy. W książce między innymi: czym jest osąd i jak się wiąże z rzeczami zewnętrznymibogactwo, przyjemność a prawdziwa wartośćstoicyzm a osądy innych ludziemocje, przeciwności i praktyka cnotykrytycy stoicyzmu i ich przemyśleniaStoicyzm: praktykuj spokó,j, odnajdziesz szczęście!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

44
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, B6 dzienny, Nebraska pomarańcz z gumką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, B6 dzienny, Nebraska pomarańcz z gumk...
Dostępny41 szt.

Podręczny kalendarz B6 dzienny dla nauczyciela. Przejrzysty układ kalendarium w układzie dziennym. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki. Kalendarium od 11.07.2022 do 03.09.2023 r. Miesiące VII i VIII w formie skróconej: tydzień na dwóch stronach. Miesiące od IX do VI w układzie dzień na stronie. Drukowany na papierze białym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe; rozbudowana część informacyjna wzbogacona o tabele przydatne w pracy pedagoga. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • wschody i zachody Słońca, • skrócone kalendarium 2022/2023, • plan roku szkolnego 2022/2023, • planer na rok szkolny 2022/2023, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • organizację roku szkolnego 2022/2023, • terminy posiedzeń Rady Pedagogicznej, • ważne terminy, wycieczki, wyjazdy, • zebrania z rodzicami, • plan lekcji nauczyciela, • plan dyżurów nauczyciela, • informacje o uczniach, • finanse klasowe, • tabele ocen, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • daty imienin, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy.

46,40 zł
37,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,28 zł

45
Od kropki do kropki. Połącz punkty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od kropki do kropki. Połącz punkty
Dostępny49 szt.

Od kropki do kropkiFormat 21 x 21 cm, oprawa miękka, stron 12"Od kropki do kropki" to doskonale znana zabawa polegająca na łączeniu punktów i odkrywaniu ilustracji.Niesamowita frajda dla każdego dziecka, zarówno dla maluchów jak i dzieci w wieku szkolnym.W książce znajdują się zadania łączenia punktów, cyfr i liczb oraz literek.Dzięki temu dziecko rozwija umiejętności manualne, językowe, matematyczne.Super zabawa!

8,80 zł
6,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,46 zł

46
Mały Geniusz. Zabawy i łamigłówki 3-6 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Geniusz. Zabawy i łamigłówki 3-6 lat
Dostępny63 szt.

Mały geniusz. Zabawy i łamigłówki 3-6 latFormat 21 x 21 cm, oprawa miękka, stron 12Zapraszamy wszystkie dzieci do nauki przez zabawę.W książeczce znajdziecie ciekawe zagadki logiczne, obrazki do kolorowania, łączenie punktów, szukanie różnic, oraz wiele innych fajnych łamigłówek.Znajdziesz tutaj także DYPLOM MDREJ GŁÓWKI przygotowany specjalnie dla Ciebie!

8,80 zł
6,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,46 zł

47
Tajemnice Paryża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Paryża
Dostępny258 szt.

Tajemnice Paryża stały się po wydaniu niebywałym sukcesem, a autor dzięki tej powieści osiągnął ogromną sławę. Na temat powieści wypowiadali się: George Sand, H. Balzac, Victor Hugo. Żywa, wielowątkowa akcja, dramatyczność i sensacyjność wydarzeń, tajemniczość głównego bohatera - wszystko to sprawia, że powieść czytamy jednym tchem. Ale jest w niej coś więcej: wiara w tkwiące w każdym człowieku dobro i przekonanie, że ono właśnie zwycięży, a tego ciągle potrzebujemy. Powieścią tą zaczytywał się Leopold Tyrmand i niewątpliwie wpłynęła ona na kształt jego najsłynniejszej powieści: Zły.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

48
Brb Chelsea Wodna Laguna Hbw93 Wb2 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
125,90 zł
113,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,59 zł

49
Worek na obuwie Cleo i Frank 37 Kot - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie Cleo i Frank 37 Kot
Derform
Dostępny94 szt.

Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. Wymiar: 41 x 35 cm

18,60 zł
17,67 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,93 zł

50
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska pomarańcz z gumką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz nauczyciela 2022/2023, A5 dzienny, Nebraska pomarańcz z gumk...
Dostępny22 szt.

Podręczny kalendarz A5 dzienny dla nauczyciela. Przejrzysty układ kalendarium w układzie dziennym. Dużo miejsca na notatki. Przydatne adresy i linki. Kalendarium od 11.07.2022 do 03.09.2023 r. Miesiące VII i VIII w formie skróconej: tydzień na dwóch stronach. Miesiące od IX do VI w układzie dzień na stronie. Drukowany na papierze białym; bloki terminarza szyte nićmi; kapitałka i tasiemka białe; rozbudowana część informacyjna wzbogacona o tabele przydatne w pracy pedagoga. Kalendarze zawierają między innymi następujące informacje: • wschody i zachody Słońca, • skrócone kalendarium 2022/2023, • plan roku szkolnego 2022/2023, • planer na rok szkolny 2022/2023, • ważne rocznice, urodziny, imieniny, • organizację roku szkolnego 2022/2023, • terminy posiedzeń Rady Pedagogicznej, • ważne terminy, wycieczki, wyjazdy, • zebrania z rodzicami, • plan lekcji nauczyciela, • plan dyżurów nauczyciela, • informacje o uczniach, • finanse klasowe, • tabele ocen, • dni wolne od pracy w wybranych krajach, • tabela świąt ruchomych, • wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym, • przeliczniki miar długości, prędkości i temperatury, • alfabetyczny skorowidz teleadresowy.

37,96 zł
30,37 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,59 zł

Wróć do góry