hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.06.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 7 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki (Marta Galewska-Kustra), na drugim Uważność i spokój żabki (Eline Snel). Kolejny produkt to Franklin jedzie na obóz. Historyjka, gry i zagadki (Paulette Bourgeois) oraz Męski Modlitewnik (praca zbiorowa).
1
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki
Dostępny2145 szt.

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie – z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub kupę. A to nie jest takie łatwe, zwłaszcza w czasie zabawy! Czy u Was jest podobnie? Nie martwcie się, w końcu na pewno się uda. Wystarczy trochę poćwiczyć – tak jak Pucio! Z jego pomocą pożegnanie z pieluszką będzie o wiele prostsze. Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 mama małego Krasnala. Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

26,90 zł
17,22 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,68 zł

489 osób kupiło
2
Uważność i spokój żabki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uważność i spokój żabki
Dostępny442 szt.

Pierwsza książka o medytacji (świeckiej) dla dzieci. Ta prosta, przyjazna i skuteczna metoda zyskała entuzjastyczne opinie setek tysięcy rodziców, dzieci i pedagogów na całym świecie. W Holandii niemal w każdej szkole podstawowej jest przeszkolony nauczyciel, który codziennie prowadzi z uczniami kilkunastominutowe ćwiczenie uważności. W wielu szkołach odbywa się ono jednocześnie dla wszystkich uczniów i w tych właśnie placówkach efekty, w postaci poprawy dobrostanu dzieci, ich zdolności koncentracji i poziomu wzajemnej życzliwości są najbardziej uderzające. Same dzieci przepadają za tymi chwilami wyciszenia i spokoju. Nauczywszy się je wykonywać, same chętnie sięgają po to narzędzie, kiedy ogarniają je trudne emocje. Opanowanie tej sztuki to ogromny kapitał, który procentuje im przez całe życie.

63,00 zł
38,43 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 24,57 zł

95 osób kupiło
3
Franklin jedzie na obóz. Historyjka, gry i zagadki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin jedzie na obóz. Historyjka, gry i zagadki
Dostępny229 szt.

Książka aktywnościowa z historyjką oraz różnego rodzaju zagadkami i zabawami dla małych fanów Franklina. Bajka opowiada o przygodach Franklina na obozie letnim. Razem z sympatycznym żółwiem i nowymi przyjaciółmi młody czytelnik odkryje, jaką przyjemność może sprawić obcowanie z naturą.

8,90 zł
5,43 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 3,47 zł

50 osób kupiło
4
Męski Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Męski Modlitewnik
Dostępny67 szt.

Najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku Zrób codziennie jeden mały konkret Czym jest Męski Modlitewnik? Jest kompasem, mapą i szwajcarskim scyzorykiem, który ma w konkretny sposób, każdego dnia pomóc męskiej stronie odnaleźć wspaniałą drogę życia. Każdy dzień zawiera: Cytat - w poniedziałek posiedzisz ze świętym Pawłem, we wtorek z Jerzym Kukuczką, a w środę przemówi do Ciebie wiedźmin ze świata Andrzeja Sapkowskiego. Konkret - kilka zdań do przemyślenia od ojca duchownego, Modlitwę - gdy nie wiesz, jak porozmawiać z Ojcem, Zadanie - proste wezwanie do działania. Każdy dzień zawiera wartość, cytat, konkret i modlitwę, a także proste zadanie do wykonania. Zebrane wartości i cytaty czerpiemy zarówno z Pisma Świętego, jak i od bohaterów, przywódców, liderów, postaci książkowych. Modlitewnik promuje codzienną, organiczną pracę nad sobą, budowanie relacji z Bogiem Ojcem, a także jedność, poczucie braterstwa, wykuwanie charakteru, życie oparte na wartościach oraz nieustanne odnajdywanie w nim pasji i przygody. Męski Modlitewnik to ogromne bogactwo duchowe - konkrety i modlitwy napisało kilkudziesięciu księży i ojców zakonnych ze zgromadzeń benedyktynów, dominikanów, franciszkanów, jezuitów i salwatorianów. Po Modlitewnik może sięgnąć każdy - niezależnie od wieku, dlatego możesz go również podarować swoim bliskim.

29,90 zł
18,84 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 11,06 zł

36 osób kupiło
5
Nauka pisania krok po kroku Literki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania krok po kroku Literki
Dostępny345 szt.

To seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyt zawiera ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania i rozwijające grafomotorykę. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

12,99 zł
7,92 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,07 zł

36 osób kupiło
6
Nauka pisania krok po kroku. Cyferki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania krok po kroku. Cyferki
Dostępny305 szt.

To seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyt zawiera ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania i rozwijające grafomotorykę. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

12,99 zł
7,92 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,07 zł

23 osoby kupiły
7
Totalnie wszystko o kosmosie i innych galaktyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Totalnie wszystko o kosmosie i innych galaktyczny
Dostępny1276 szt.

Takiej książki o kosmosie jeszcze nie było! Znajdziesz tu wszystko, co należy wiedzieć o wszechświecie i przestrzeni kosmicznej: Kosmiczne fakty nie z tego świata. Mnóstwo kosmicznej wiedzy, która wchłania jak czarna dziura. Superśmieszne międzyplanetarne żarty. Wskazówki, jak narysować kosmiczne cacka. Odległe fakty o planetach, supernowych, podróżach kosmicznych i obcych i znacznie, znacznie więcej! A to wszystko w zwariowanym, kolorowym, komiksowym wydaniu!

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

21 osób kupiło
8
Chainsaw man. Tom 11 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chainsaw man. Tom 11
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.09

Okrutna i bezlitosna kontrola Makimy zapędza Denjiego w kozi róg! Odbiera mu wszystko, co się dla niego liczy, a on czuje, że jego serce jest zapchane jak szambo. Nagle dobiegają go okrzyki ludzi skandujących imię „CHAINSAW MAN”… W takim okolicznościach dochodzi do krwawego starcia pomiędzy Denjim a Makimą, w którym pewne nieodwzajemnione uczucia doprowadzają do szokującego rozwiązania!

25,00 zł
18,25 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

18 osób kupiło
9
Piętno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piętno
Dostępny217 szt.

Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra. Mężczyzna bliźniaczo podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego morderstwa. Komisarz musi wrócić do rodzinnego miasta, by oczyścić się z podejrzeń i rozwikłać tajemnicę swojego pochodzenia. Na miejscu działa już zespół śledczych dowodzony przez inspektora Romualda Czarneckiego. Brutalność mordercy nie pozostawia wątpliwości ? to dopiero początek. Obecność Brudnego dodatkowo komplikuje całą sprawę. Czarnecki jest przekonany, że komisarz może okazać się kluczem do złapania sprawcy. Ale czy może mu zaufać? Przemysław Piotrowski (ur. 1982) ? ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz ?Gazety Lubuskiej?, w której najpierw zajmował się tematyką sportową, potem ? śledczą. Debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera. Piętno to pierwszy tom serii o komisarzu Igorze Brudnym.

44,99 zł
29,69 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,30 zł

18 osób kupiło
10
Czerwony śnieg. Roja es la nieve. Hiszpański. Kurs językowy z kryminałem, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony śnieg. Roja es la nieve. Hiszpański. Kurs językowy z kryminał...
Dostępny96 szt.

Śnieżyca zatrzymuje sierżanta Lópeza na noc w wiosce, do której pojechał po otrzymaniu wezwania o włamaniu. Wkrótce okazuje się, że znalazł się w złym miejscu o złej porze… Hiszpański kurs językowy z kryminałem to: - trzymająca w napięciu akcja, - tłumaczenia słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki, - solidne podstawy gramatyki, która poznajesz przy okazji lektury - blisko 185 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowo poznany materiał, - dla początkujących i znających podstawy – poziom A1-A2, - 90 min nagrań native speakera w formacie MP3.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

17 osób kupiło
11
Pan Kuleczka. Radość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Kuleczka. Radość
Dostępny99 szt.

Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe - zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości, a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów - nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

17 osób kupiło
12
Władca świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca świata
Dostępny18 szt.

"Europa tworzy jeden organizm polityczny, rządzony przez parlament europejski i prezydenta zjednoczonego kontynentu. Do rywalizacji stają; imperium amerykańskie i mocarstwo azjatyckie. O losach społeczeństw decyduje politycznie poprawna ideologia zwana humanitaryzmem, konsekwentnie wyrzucająca chrześcijaństwo z przestrzeni publicznej. Katolicy stają się zanikającą mniejszością. Eutanazję zalegalizowano jako wybór dla każdego, kto chce ?odejść z godnością?. Islam zagraża Staremu Kontynentowi. Wykluwa się Nowy Porządek Świata. Brzmi znajomo, prawda? Tyle, że powieść została napisana ponad 100 lat temu. W roku 1907. Ojciec Święty Franciszek wracając do Rzymu z pielgrzymki na Filipiny w styczniu 2015 roku powiedział; ?Jest taka książka, przepraszam, że robię reklamę, została napisana w 1907 roku w Londynie.... Nosi tytuł ?Władca świata?, a autorem jest Robert Hugh Benson. I chociaż została napisana w 1907 roku, to warto ją przeczytać, a czytając ją dobrze zrozumiecie, co mam na myśli mówiąc o kolonizacji ideologicznej?. W homilii z 18 listopada 2013 r. wymienił utwór Bensona, mówiąc, że pokazuje on, jak duch świata prowadzi do apostazji, ?niemal jakby to było proroctwo, jakby autor przewidywał, co się stanie?. ?Władcę świata? stawia się do dziś w szeregu tak wybitnych dzieł jak ?My? Jewgienija Zamiatina (1921), ?Nowy wspaniały świat? Aldousa Huxleya (1932) czy ?Rok 1984? George?a Orwella (1948). Autor powieści był synem anglikańskiego arcybiskupa Canterbury i pochodził z bardzo znanej i wpływowej na Wyspach Brytyjskich rodziny. Gdy udał się z pielgrzymką do Ziemi Świętej i ujrzał, ?jak powszechny jest Kościół katolicki, zaś Kościół anglikański przypomina małą parafię?, przyjął wiarę katolicką. Powieść napisał już jako... katolicki ksiądz. Dlaczego ?Władcę świata? poleca Papież Franciszek? Dlaczego uważa powieść za proroctwo? Przeczytajcie, a zrozumiecie. GRZEGORZ GÓRNY"

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

15 osób kupiło
13
Miny Alberta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miny Alberta
Dostępny175 szt.

Albert przegląda się w lustrze i patrzy na swoją fotografię. Zastanawia się nad tym, jak wygląda, kim jest. Ale przecież ma o wiele więcej twarzy niż widzi w lustrze czy na zdjęciu! To nieco inna książka o Albercie niż pozostałe – mniejszy format, ale za to prawie dwa razy więcej stron. Na każdej rozkładówce widać Alberta z innym wyrazem twarzy i postawą ciała. Czasem dowiadujemy się, na co Albert tak właśnie reaguje, a czasem musimy użyć swojej wyobraźni. To świetny punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi o emocjach. Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach. Książki o Albercie, tłumaczone na 35 języków i dialektów, rozeszły się dotąd w niemal dziesięciomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce. W 2012 roku uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. W 2022 roku mija 50 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Åberg. Książki o tym bohaterze cieszą się w Szwecji niesłabnącą popularnością, a w Polsce szybko zdobywają kolejnych wiernych czytelników.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

14 osób kupiło
14
Life Vision. Intermediate B1. Student's Book + e-book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
96,60 zł
86,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,66 zł

12 osób kupiło
15
Life Vision. Pre-Intermediate A2/B1. Student's Book + e-book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
96,60 zł
86,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,66 zł

12 osób kupiło
16
Miecz zabójcy demonów. Tom 14 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miecz zabójcy demonów. Tom 14
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

Powstałe z różnych emocji dodatkowe formy demona Hantengu łączą się w jedno i atakują Tanjirou, by uchronić przed nim swoje główne ciało! Chłopak wpada w szał po tym, jak w trakcie wyczerpującej walki słyszy od Hantengu, że znęca się nad słabszymi. W tym samym czasie Filar Mgły Tokitou odzyskuje wspomnienia i staje w szranki z Gyokko. Niespodziewanie w chłopcu zachodzi przemiana…

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

11 osób kupiło
17
Księga Psalmów z notatnikiem i skrutacją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga Psalmów z notatnikiem i skrutacją
Dostępny86 szt.

Wyjątkowe wydanie Księgi Psalmów z najnowszego przekładu Biblii Paulistów. 150 podanych przejrzyście i czytelnie tekstów, z odnośnikami biblijnymi i miejscem na własne notatki przy każdym wersie. Wstęp br. Piotra Kwiatka OFMCap zawiera 7 kluczy do rozważania Księgi Psalmów, opis sposobów modlitwy psalmami, a także wprowadzenie w skrutację, czyli niezwykle inspirującą metodę rozważania Biblii, w której każdego z nas indywidualnie prowadzi samo słowo Boże.

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

11 osób kupiło
18
Chłopi. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopi. Audiobook
Władysław Reymont, Aleksandria
Dostępny66 szt.

Maciej Boryna, mieszkaniec wsi Lipce i właściciel największego gospodarstwa, postanawia poślubić Jagnę - piękną dziewczynę, do której wzdychają mężczyźni z całej wioski. Nie wie jednak, jak bardzo namiętny romans łączy jego syna z młodą marzycielką i do jakiego zamieszania i konfliktów doprowadzi ta skomplikowana relacja. Powieść Chłopi, która przyniosła Reymontowi międzynarodową sławę, w 1924 roku została nagrodzona literacką Nagrodą Nobla. Pisarz doskonale maluje słowem obraz mieszkańców polskiej wsi u schyłku XIX wieku.Życie społeczności ukazane jest nie tylko na przestrzeni czterech pór roku, które wyznaczają rytm pracy i bytu ludzi, ale też na tle zachodzących wówczas przemian kulturowych. Mistrzowska interpretacja Marka Walczaka porywa słuchaczy w nieznany świat reymontowskich Lipiec, nie pozwalając nawet na chwilę oderwać się od emocjonującej akcji powieści. Barwny język, niejednoznaczni bohaterzy, plastyczne opisy przyrody, wartka akcja powieści zapewnią najlepszą rozrywkę, każdemu, kto będzie chciał wysłuchać jednej z najważniejszych i unikatowych powieści XX wieku.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

10 osób kupiło
19
Nauka pisania krok po kroku. Szlaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania krok po kroku. Szlaczki
Dostępny189 szt.

To seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyt zawiera ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania i rozwijające grafomotorykę. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

10 osób kupiło
20
Pokochać PiS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokochać PiS
Dostępny126 szt.

W roku 1993 Ryszard Kapuściński pisze, że trzy zjawiska zagrażają stabilności świata. Pierwsze to nacjonalizm, drugie to rasizm, trzecie to religijny fundamentalizm. Każde z tych zjawisk jest agresywne, wszechwładne i całkowicie irracjonalne. 30 lat później nacjonalizm, fundamentalizm i rasizm charakteryzują codzienność w Polsce. Marek Zagrobelny aktywnie uczestniczy w tworzeniu tej rzeczywistości. Jako młody chłopak pochodzący z rodziny zaangażowanej politycznie zostaje wciągnięty przez skrajnie prawicowe organizacje polityczne. Pracuje ciężko, pomagając im osiągnąć sukces. Po wielu latach zaczyna wątpić w to, w co dotychczas wierzył, postanawia pożegnać się z własnym krajem, przeprowadza się do Norwegii, a stamtąd udziela lekcji o tym, jak nowoczesny autorytaryzm może rosnąć w siłę i wygrywać wybory. „W Polsce bardzo często się zastanawiamy, skąd się wziął sukces Prawa i Sprawiedliwości. Rozważamy, jakie jest źródło poparcia społeczeństwa dla „dobrej zmiany” prowadzącej państwo w kierunku niedemokratycznym. Słowem – dlaczego woda w garnku ma coraz wyższą temperaturę, a żaba nie wyskakuje. Powstały na ten temat analizy naukowe pisane z perspektywy prawa, socjologii i nauk politycznych. W debacie zaistniały raporty z przykładowego „Miastka”. Jednak niewiele jest książek traktujących o tym z perspektywy byłego działacza partii władzy. Dzięki różnym doświadczeniom (w tym emigracji) Markowi Zagrobelnemu udało się złapać dystans do polskiej polityki i zrozumieć, jak może funkcjonować nowoczesne, demokratyczne społeczeństwo w kontekście polskich nadużyć i dążeń do autorytaryzmu. Jeśli zakłada się na oczy okulary idealnie dopasowane przez optometrystę, to można zobaczyć więcej. Dzięki obserwacjom Autora mamy okazję po raz kolejny zastanowić się nad skutecznymi metodami powrotu Polski do rodziny państw demokratycznych”. – Dr hab. Adam Bodnar, b. rzecznik praw obywatelskich „Partia, której głównym napędem jest antysemityzm i nienawiść do LGBT? Porażająca opowieść człowieka, który porzucił PiS i przeszedł na jasną stronę mocy”. – Witold Bereś, pisarz, dziennikarz redaktor naczelny miesięcznika „Kraków i świat” „Pokochać PiS to niezwykły dokument. Marek Zagrobelny uwierzył w Jedynie Słuszną Partię. Zanurzył się w niej, pracował dla niej, oglądał na własne oczy, jak PiS działa w swoim mateczniku, w średnich miastach i małych miasteczkach... Czym się to skończyło? Emigracją. Zdobyte przez Zagrobelnego doświadczenia zainteresowały wydawców w Norwegii. Opublikowali jego książkę, która dziś ukazuje się po polsku. To cenne świadectwo dla każdego, kto chce zrozumieć - choć niekoniecznie pokochać - PiS”. – Tomasz Piątek, pisarz, dziennikarz śledczy

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

9 osób kupiło
21
Ołówek Hb z Gumka Troj Ergo 6szt Pbh - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,70 zł
9 osób kupiło
22
Starszy Pan i Kot. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starszy Pan i Kot. Tom 5
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

Za oknem pojawia się czarny kot. Okazuje się, że to znajomy Fukumaru – mieszkali razem w sklepie zoologicznym. Przybysz, cały poraniony, groźnie prycha i ucieka. W tym momencie Fukumaru podejmuje bardzo złą decyzję… W opowieści o kotach i ich panach zdarzają się smutne momenty… „Fukumaru? Fukumaru… Gdzie jesteś?”

24,90 zł
19,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,98 zł

8 osób kupiło
23
Life Vision. Pre-Intermediate A2/B1. Workbook + Online Practice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
83,90 zł
75,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,39 zł

8 osób kupiło
24
Empezar de nuevo. Nowy początek. Hiszpański kryminał z ćwiczeniami, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empezar de nuevo. Nowy początek. Hiszpański kryminał z ćwiczeniami, wy...
Dostępny46 szt.

Hiszpański Kryminał z ćwiczeniami: - trzymająca w napięciu fabuła, - tłumaczenie nowych słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie nie odrywając się od książki, - współczesne hiszpańskie słownictwo na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym (A2-B1), - 80 urozmaiconych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych i na rozumienie treści, - klucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek hiszpańsko-polski.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

8 osób kupiło
25
O dwóch takich, co podzieliły Polskę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O dwóch takich, co podzieliły Polskę
Dostępny17 szt.

Wywiad rzekę z prof. Antonim Dudkiem przeprowadziła Natalia Kołodyńska-Magdziarz Minione 30 lat to jeden z najlepszych okresów w dziejach Polski. Mogło być jednak o wiele lepiej. Polscy politycy po 1989 roku nie wykorzystali wielu szans, jakie stworzyła nam skuteczna ucieczka z rosyjskiej strefy wpływów, będąca ? obok zbudowania fundamentów zdrowej gospodarki rynkowej ? najważniejszym osiągnięciem lat 90. Głównym, choć nie jedynym, bohaterem tej książki stały się dwie partie, które po 2005 roku zdominowały polską politykę, oraz ich liderzy. Książka odpowiada na pytania, w jaki sposób kształtowała się polska polityka w ostatnich latach oraz jakie mogą być tego konsekwencje dla Polski. Kraju, który zawdzięcza swój sukces w dużej mierze dobrej koniunkturze międzynarodowej, która niestety się kończy, o czym dobitnie przypomniała nam wojna na Ukrainie. Jak polscy politycy podeszli w pierwszych tygodniach wojny do zagrożenia i szans, które że sobą niesie? Prawdziwe wyzwanie dla naszej klasy politycznej właśnie nadeszło.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

8 osób kupiło
26
Wybaczam ci (wersja ukraińska) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

8 osób kupiło
27
Gietrzwałd 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków na trudne czasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gietrzwałd 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków na trudne cza...
Dostępny90 szt.

Gietrzwałd ze względu na niezwykłe wyciszenie jest nieporównywalny z Fatimą, Lourdes, la Salette, czy Guadalupe. To jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie, miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny - oficjalnie uznanych przez władzę kościelną. Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją, łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy. Jako dziennikarz zapragnąłem ruszyć śladem tamtych wydarzeń. To miejsce uzdrowiło mnie, przywróciło na łono Kościoła. Uderzyło swoją mocą i emanacją duchowości. Miałem poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w Gietrzwałdzie pod opiekę Maryi i dokonał się cud ? ingerencja chirurga nie była potrzebna. Na pamiątkę przechowuję skierowanie na stół operacyjny. Rozpoczęła się moja niezwykła, duchowa przemiana. Sądziłem, że zaczynam odkrywać pieczołowicie skrywaną dzisiaj przed światem tajemnicę cudownych zdarzeń. Okazało się, że odkryłem na nowo siebie, a konkretnie ? na nowo się narodziłem. Zawierzyłem Niepokalanie Poczętej, a przez nią i jej Synowi. Reporterskie śledztwo w sprawie 160 objawień Maryi dla Polaków na trudne czasy dedykuję Niepokalanej. ?Święta Maryjo, Matko Boża Gietrzwałdzka ? módl się za nami? Grzegorz Kasjaniuk

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

8 osób kupiło
28
Zaginiona. La Donna Scomparsa. Włoski Kurs językowy z kryminałem, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiona. La Donna Scomparsa. Włoski Kurs językowy z kryminałem, wyda...
Dostępny82 szt.

Włoski kurs językowy z kryminałem to niekonwencjonalny kurs skierowany do młodzieży i dorosłych, którzy znają podstawy języka włoskiego (poziom A2-B1). Praca z kursem pozwala poznać współczesne włoskie słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu. Audiobook zinterpretowany przez profesjonalnego włoskiego lektora uczy poprawnej wymowy, pomaga w wypracowaniu prawidłowego akcentu oraz rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

7 osób kupiło
29
Co przyniesie jutro. Tomorrow Never Knows. Angielski. Kryminał z ćwiczeniami, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co przyniesie jutro. Tomorrow Never Knows. Angielski. Kryminał z ćwicz...
Dostępny103 szt.

Senne, nadmorskie miasteczko u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Bezdomny Mark przez uchylone drzwi w jednym z domów spostrzega leżące na podłodze ciało starszego mężczyzny... Badający sprawę detektywi ze zdumieniem odkrywają tajemnice niepozornych mieszkańców Eastbourne. Angielski Kryminał z ćwiczeniami: - trzymająca w napięciu akcja, - tłumaczenia trudniejszych słówek i zwrotów na marginesach - sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książkitłumaczenia trudniejszych słówek i zwrotów na marginesach - sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki, - współczesne angielskie słownictwo na poziomie podstawowym, i średnio zaawansowanym (A2-B1): - ponad 80 urozmaiconych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych, - klucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek angielsko-polskiklucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek angielsko-polski, - nagrania MP3 native speakerównagrania MP3 native speakerów.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

7 osób kupiło
30
Nocny złodziej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny złodziej
Dostępny95 szt.

Nocny Złodziej to książka dla tych, którzy przeżywając w swoim życiu ciemność, zaczynają dostrzegać małe światełko. Książka powstała na podstawie rekolekcji internetowych, zrealizowanych przy współpracy z portalem Stacja7. Na końcu każdego rozdziału znalazły się modlitwy, które o. Adam Szustak dopisał po powrocie z pielgrzymki pokutnej do Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

6 osób kupiło
31
Hebrajski nie gryzie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hebrajski nie gryzie!
Dostępny104 szt.

Wciągnij się w naukę języka hebrajskiego! Poznaj podstawy łatwo, szybko i przyjemnie. Hebrajski nie gryzie to kurs do samodzielnej, aktywnej nauki języka od podstaw! Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka hebrajskiego. Książka opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: materiały dla początkujących do nauki pisma, ciekawe teksty, przystępnie wyjaśnioną gramatykę, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, porcję niezbędnego słownictwa, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik. GRATIS nagrania mp3 pomogą w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu. HEBRAJSKI nie gryzie! to kurs, z którym: - poznajesz współczesny, codzienny język hebrajski, - ćwiczyć poprawną wymowę, dzięki nagraniom mp3, - uczysz się gotowych wzorców komunikacyjnych, - praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, - przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo. Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że hebrajski nie gryzie!

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

6 osób kupiło
32
Realizacja dźwięków języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Realizacja dźwięków języka polskiego
Dostępny16 szt.

Praca logopedy nad dźwiękami mowy wymaga elementarnej wiedzy z różnych dyscyplin, która będzie dla niego stanowić bazę. Jednakże cel terapii nie z każdym pacjentem ukierunkowany jest na artykulację, tzn. na jej czystość zgodnie z normą ortofoniczną. Nie z każdym pacjentem możliwe jest wypracowanie idealnej, wzorcowej realizacji danej głoski. Niekiedy możliwe jest tylko usprawnienie fonacji i artykulacji głosek. Książka składa się z trzech części. Część pierwsza przedstawia wiadomości teoretyczne na temat dyslalii i metod pracy stosowanych przez różnych praktyków logopedów oraz przybliża przyczyny występowania zaburzeń artykulacji.

78,00 zł
54,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,40 zł

5 osób kupiło
33
Pożegnanie pierwszej miłości. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnanie pierwszej miłości. Tom 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.04

Aoki podkochuje się w Hashimoto – koleżance z klasy. Niestety jego nadzieje zostają rozwiane, gdy pożycza od dziewczyny gumkę i znajduje na niej imię innego chłopaka! Hashimoto darzy uczuciem Idę, który chodzi z nimi do tej samej klasy. Co gorsza, Ida zauważył gumkę ze swoim imieniem i teraz myśli, że Aoki się w nim podkochuje! Oto historia o tym, jak jedno małe nieporozumienie powoduje falę wydarzeń! Trochę głupia historia o miłości licealistów dających z siebie wszystko.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
34
Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemna kryjówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemna kryjówka
Dostępny333 szt.

Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk. Tajemna kryjówka, autorstwa Dagmary Budzbon-Szymańskiej, to druga część przygód dwójki przyjaciół krzyżujących szyki londyńskim rabusiom. Zachęceni rozwiązaniem pierwszej zagadki Tymoteusz i Fryderyk we współpracy z wujem Ignacym, szczurem MacDonaldem i nadkomisarzem Johnem Smithem starają się tym razem namierzyć szefa szajki kradnącej holenderskie i flamandzkie dzieła sztuki. Przemierzając słynną National Gallery w poszukiwaniu tajemniczego portretu z piórem, dokonują kolejnych zaskakujących odkryć i na każdym kroku udowadniają, że małe wzrostem jest wielkie duchem. Książka została zilustrowana przez Joannę Gębal, która w barwny i dowcipny sposób obrazuje poczynania sprytnych bohaterów, prezentując przy okazji dzieła inspirowane prawdziwymi perłami sztuki europejskiej.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5 osób kupiło
35
O wojnie w Ukrainie i bezpieczeństwie Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wojnie w Ukrainie i bezpieczeństwie Polski
Dostępny44 szt.

Wywiad z generałem Waldemarem Skrzypczakiem na temat obecnej sytuacji na Ukrainie, jak i bezpieczeństwa Polski. Jaką armią dysponuje Polska, czy poradzilibyśmy sobie w sytuacji wojennej? Co dalej z Ukrainą?

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

4 osoby kupiły
36
Cuda, łaski, interwencje św. Antoniego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda, łaski, interwencje św. Antoniego
Dostępny42 szt.

„Jeśli szukasz cudów, idź do Antoniego Wszelkich łask dowody, odbierzesz od niego” – responsorium Komuś znalazł klucze, komuś pracę, a jeszcze komuś innemu uratował życie. Przez swoje orędownictwo prowadzi nas do Boga i pomaga odkryć, że to od Niego pochodzi każda łaska, bo to On jest źródłem dobra. Nic tak dobrze nie przekonuje o realnym działaniu Boga w życiu człowieka, jak świadectwa żywych ludzi. Poznaj współczesne świadectwa osób, które doświadczyły wstawiennictwa św. Antoniego Padewskiego. Stanowią one kontynuację wspomnień o ingerencji Padewczyka w życie jego czcicieli zawartych w książce Cuda i łaski św. Antoniego. Małgorzata Myrcha-Kamińska – członkini Bractwa św. Antoniego z Padwy działającego przy Klasztorze Franciszkanów w Warszawie. Do tej pory nakładem wydawnictwa Bratni Zew ukazały się jej następujące publikacje: Modlitwy za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, Cuda i łaski św. Antoniego, Zasłuchana ryba. Wiersze dla Antoniego oraz Modlitwy litanijne ku czci św. Antoniego z Padwy.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
37
Podgórze Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podgórze Przewodnik
Dostępny109 szt.

Kolejne, czwarte już, wydanie przewodnika po Podgórzu, jeszcze lepsze, z jeszcze większą ilością zdjęć pozwoli lepiej poznać tę dzielnicę Krakowa. A jest co poznawać: Czy wiecie, gdzie jest domniemana mogiła legendarnego założyciela Krakowa? Gdzie powstawała słynna "Lista Schindlera"? Gdzie widać mury krakowskiego Ghetta?A gdzie kiedyś mistrz Jan Twardowski z diabłem paktował? Gdzie wreszcie przybywają setki tysięcy pielgrzymów z całego świata? Tak wszystko to w Podgórzu. I to wszystko znajdziecie w naszym przewodniku. Jedynym, unikalnym, i napisanym i wydanym przez fanów tej dzielnicy. A dodatkowo mnóstwo zdjęć, także archiwalnych. Kilka polecanych tras zwiedzania oraz opisy tematyczne, ot choćby o podgórskich schodach, jedynych takich w Krakowie.

27,00 zł
19,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,56 zł

4 osoby kupiły
38
Dr Stone. Tom 16 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dr Stone. Tom 16
Dostępny4 szt.

Wojna między Królestwem Nauki a Królestwem Petryfikacji w końcu sprowadza się do pojedynku między Senku a Ibarą! Czy dzięki wsparciu serc swoich przyjaciół Senku uda się zdobyć meduzę?! Tymczasem na światło dzienne wychodzą nowe fakty na temat złowrogiego „Whymana”, które poprowadzą Królestwo Nauki w kierunku nowej przygody!

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
39
Life Vision. Intermediate B1. Workbook + Online Practice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
83,90 zł
75,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,39 zł

4 osoby kupiły
40
Cud Guadalupe + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud Guadalupe + DVD
Dostępny25 szt.

Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Twórcom „Cudu Guadalupe” udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści. Dlaczego Maryja pięć wieków temu zostawiła wiadomość czytelną dopiero dla ludzi XXI wieku? Czy to Jej dar i argument dla nas na współczesny kryzys wiary? Zupełnie przypadkowo odpowiedź na te pytania poznaje główny bohater filmu. John Martinez jest młodym i ambitnym reporterem z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość... Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud? Film: • czas trwania filmu: 98 min, • format obrazu - 16:9, • dźwięk: DD 5.1, • język: angielski, lektor polski, napisy polskie

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

4 osoby kupiły
41
Nauka pisania krok po kroku. Zygzaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania krok po kroku. Zygzaczki
Dostępny172 szt.

To seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyt zawiera ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania i rozwijające grafomotorykę. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

4 osoby kupiły
42
Nauka pisania krok po kroku Pierwsze wyrazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania krok po kroku Pierwsze wyrazy
Dostępny301 szt.

To seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyt zawiera ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania i rozwijające grafomotorykę. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

3 osoby kupiły
43
Nauka pisania krok po kroku. Kształty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania krok po kroku. Kształty
Dostępny162 szt.

To seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zeszyt zawiera ćwiczenia wspomagające pierwsze próby pisania i rozwijające grafomotorykę. Dziecko uczy się poprawnie trzymać ołówek, ćwiczy cierpliwość i dokładność. Zeszyt nie tylko przygotowuje do nauki pisania, ale także dostarcza świetnej zabawy!

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

3 osoby kupiły
44
Życie po śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie po śmierci
Dostępny49 szt.

Obudziłam się pod białym prześcieradłem w szpitalnym prosektorium. Wiedziałam, że urodziłam żywe dziecko i znałam dokładną godzinę swojej śmierci. Według ankiet przeprowadzonych w ciągu ostatnich 40 lat, do Doświadczenia Śmierci Klinicznej, near death expierience, (NDE) przyznaje się od 4,2 do 5% społeczeństwa. Czy to możliwe, aby kilka tysięcy przebadanych ludzi, w różnym wieku, na przestrzeni kilkudziesięciu lat, z pięciu kontynentów, o różnych wierzeniach i światopoglądach, miało tę samą halucynację albo byli ze sobą w spisku? Badania dra Pima van Lommela przeprowadzone w latach 1988-1992 opublikowane w prestiżowym piśmie medycznym ?The Lancet?, objęły 344 pacjentów z grupy 509, które przeżyły reanimację po zawale serca. Na świecie istniały jeszcze trzy programy badawcze nad Doświadczeniem Śmierci Klinicznej: jeden w USA i dwa w Wielkiej Brytanii, objęły one 562 pacjentów. Wszystkie dały podobne wyniki, ale żaden nadal naukowo nie wytłumaczył zadziwiającego zjawiska. Bo najważniejszy wniosek z tych programów badawczych jest taki, że Doświadczenia Śmierci Klinicznej, pochodzą z chwili, gdy funkcje mózgowe są całkowicie zatrzymane. Pacjenci pamiętali dokładnie treść rozmów lekarzy i podejmowane czynności w czasie, kiedy ich elektroencefalogram (EEG) był płaski. Żadne halucynacje nie mogłyby być zapamiętane, gdyż kora mózgowa w tym momencie była nieaktywna. Będąc z ?drugiej strony?, widziałem moment, kiedy lekarz wyszedł z sali i zakomunikował moim bliskim, że umarłem i teraz trwa tylko procedura odłączania. Słyszałem, jak rodzina rozmawia o moim pogrzebie. Żona mówiła, żeby pochować mnie w ślubnym garniturze. Podczas swojego teologicznego śledztwa korzystałem z najbardziej znanych relacji pacjentów po NDE. Pod lupę wziąłem takie światowe bestsellery jak Trafiona przez piorun Glorii Polo, Niebo istnieje naprawdę Coltona Burbo, Dowód Ebena Alexandra, Przejście Piotra Kalinowskiego, Byłem w niebie Richarda Sigmunda oraz wielu innych. Korzystałem także z badań autorstwa Raymonda Moody?ego (Życie po życiu), Pima van Lommela (Wieczna świadomość) oraz opracowań Antoniego Socciego (Ci, którzy wrócili z zaświatów) oraz Johna Burkego (Zobaczyć niebo). Osobiście spotkałem się także z pacjentami, przeprowadziłem wywiady oraz zebrałem dokumentację medyczną. Czy świadkowie życia po śmierci mówią prawdę? Ks. Wiktora Szponar urodził się w 1991 roku w Sosnowcu, obecnie jest wikariuszem w parafii św. brata Alberta w Gdańsku. Przed wstąpieniem do seminarium był reporterem w TVP Gdańsk, wcześniej współpracował ze Studencką Agencją Radiową na Politechnice Gdańskiej. Studiował na Uniwersytecie Gdańskim administrację i dziennikarstwo, które przerwał, żeby zostać księdzem. Jako kleryk IV roku był redaktorem prowadzącym książkę ?Księża bez cenzury. Rozmowy pod koloratką?, która okazała się bestsellerem. Interesuje się teologią moralną, jest miłośnikiem liturgii i Pisma Świętego.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3 osoby kupiły
45
Jak zarabiać w młodym wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zarabiać w młodym wieku
Dostępny165 szt.

Eryk Zawisza, autor książki pt. Jak zarabiać w młodym wieku jest nastolatkiem. Postanowił podzielić się własnymi doświadczeniami z pracy i zarabiania pieniędzy. Bo w tym, że za pracę otrzymujemy pieniądze, nie ma nic złego. Przeciwnie: zarobek jest nagrodą płaconą nam przez innych ludzi za to, że im w czymś pomogliśmy, że ich nakarmiliśmy, sprawiliśmy im radość czy pomogliśmy przezwyciężyć chwilową słabość. Im więcej tej radości, im bardziej okażemy się pomocni - tym więcej nam zapłacą. - Patrzę na rówieśników którzy dobrze się bawią, wydają się być szczęśliwi, chodzą na imprezy, cieszą się życiem, śmiejąc mi się w twarz i mówiąc: ależ z ciebie pracuś! Wyśmiewają moje plany. Czasami mam wątpliwości: może to oni mają rację? Może powinienem postępować jak oni: bawić się i korzystać z życia? Szybko mi jednak te myśli przechodzą: nie potrafiłbym już tak żyć! Ja przecież też korzystam z życia! Ciągle robię coś produktywnego; nie potrafię gadać na jałowe tematy, z których nic nie wynika. Zrozumiałem już, że chcąc osiągnąć w życiu coś znaczącego, nie mam alternatywy: muszę osiągać coś ważnego! Czuję, że nadchodzący świat będzie nagradzał tych, którzy się starają i chcą być czempionami? Warto dziś być czempionem! Książką tą rozpoczynamy nową serię z cyklu Biznes dla Nastolatków. Po serii Akademia Młodych Milionerów dla najmłodszych przyszedł czas na praktyczne porady biznesowe dla młodzieży. Jeśli nie możecie się doczekać, aż Eryk Wam opowie, jak zarabiać w młodym wieku, weźcie głęboki oddech i czytajcie!

40,00 zł
33,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,40 zł

3 osoby kupiły
46
Nie jesteś sama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie jesteś sama
Dostępny52 szt.

Nie jesteś sama to powieść obyczajowa w klimacie komedii familijnej: ciepłej, wzruszającej i zabawnej. Trzy główne bohaterki, dwie siostry: Kingę i Jagodę oraz ich mamę Helenę, poznajemy, gdy umiera Zenon, ojciec i mąż. Kobiety dostają niezwykły spadek po człowieku, który większość życia spędził na morzu. Czy szachowy pionek, bilet na film sprzed lat oraz torebka nasion - to tylko przypadkowy testament, czy coś więcej?

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
47
MELISSA Pizza drewniana 167 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MELISSA Pizza drewniana 167
Melissa & Doug
Dostępny10 szt.

85,90 zł
75,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,31 zł

3 osoby kupiły
48
Siedem sióstr. Tom 3. Siostra cienia. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem sióstr. Tom 3. Siostra cienia. Audiobook
Lucinda Riley, Albatros
Dostępny121 szt.

Trzecia część bestsellerowego cyklu „Siedem Sióstr” - nastrojowej, pełnej magii sagi rodzinnej. Poznaj historię Siedmiu Sióstr w brawurowym wykonaniu najlepszych polskich lektorek - teraz także na płytach CD, w eleganckim opakowaniu! Ally D`Apliese długo będzie sobie wyrzucać to, że kiedy ojciec umierał, spędzała upojne chwile z ukochanym. Intryguje ją wprawdzie zagadka związana z jej pochodzeniem, ale na razie musi się skupić na regatach żeglarskich, na których wystartuje u boku swojego partnera. W najczarniejszej godzinie podąży jednak za wskazówkami Pa Salta i pozna historię fascynującej kobiety, która żyła przed ponad wiekiem. Historię Anny Landvik, dziewczyny z norweskiej wsi, mającej niebiański głos, który znali tylko ludzie z miejscowego kościoła i krowy na pastwisku. Dopóki nie odkrył jej „łowca talentów” i nie zabrał do Christianii - dzisiejszego Oslo - by zaśpiewała na premierze „Peer Gynta” z muzyką Edwarda Griega. Im więcej Ally dowiaduje się o Annie, tym bardziej desperacko pragnie odkryć własne korzenie. Zwłaszcza że ma ku temu nowy powód. Wszystkie należące do serii powieści zaczynają się w tym samym momencie, dlatego można je czytać - i słuchać ich - w dowolnej kolejności. Tym razem w rolach głównych usłyszymy: Joannę Derengowską, Magdę Karel, Annę Szawiel. „Nie ma drugiej tak czarującej, tak utalentowanej i tak niezwykłej pisarki jak Lucinda Riley. Jej książki nigdy nie są puste, przelukrowane ani powtarzalne. Często mam wrażenie, że autorka napisała coś specjalnie dla mnie, jakby jej proza była odpowiedzią na problemy, które noszę w sercu”. – Anna Stasiuk, Dla Lejdis

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

3 osoby kupiły
49
Idziemy na niedźwiedzia (wydanie kartonowe) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idziemy na niedźwiedzia (wydanie kartonowe)
Dostępny266 szt.

Czwórka dzieci, tata i pies wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu niedźwiedzia. Po drodze muszą pokonać wiele przeszkód: wysoką trawę, rzekę, błoto, las, śnieżycę... A gdy już spotkają niedźwiedzia? Przekonają się, że w przeciwnym kierunku da się je pokonać o wiele szybciej! Prosty, rytmiczny tekst pełen wyrazów dźwiękonaśladowczych, duże ilustracje i dowcipna puenta składają się na książkę, która zapewni wspólną zabawę całej rodzinie, od najmłodszego do najstarszego.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
50
Człowiek, który wyszedł z mroku. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek, który wyszedł z mroku. Audiobook
David Lagercrantz, Wielka Litera
Dostępny73 szt.

Każdy ma swoje mroczne tajemnice. Nie każdy potrafi je unieść. W Sztokholmie zostaje pobity na śmierć sędzia piłkarski. Zebrane dowody wskazują na porywczego ojca jednego z młodych piłkarzy. Starsi stażem policjanci chcą na tym etapie zakończyć śledztwo, ale młoda i ambitna policjantka, Micaela Vargas, wciąż ma wątpliwości. Kontaktują się więc z światowej sławy profesorem psychologii, Hansem Rekkem. Przenikliwy i działający nieszablonowo geniusz widzi więcej i szybko wywraca śledztwo do góry nogami. Okazuje się bowiem, że nic nie jest takie, na jakie z pozoru wygląda, a zamordowany nie był tym, za kogo się podawał. Czyżby ofiarę pomylono z katem? Śledztwo zmierza w niebezpieczne polityczne rejony: od tajnych więzień, gier wywiadów, przez wojny terrorystów, aż po najwyższe szczeble władzy. W trakcie prób rozwikłania tych mrocznych tajemnic między Micaelą i Rekkem zawiązuje się wyjątkowa relacja. Choć to zderzenie dwóch światów - wykształconego i kulturalnego przedstawiciela klasy wyższej z hardą, nieustępliwą policjantką z nizin społecznych – to ten wybuchowy duet uzupełniających się przeciwieństw staje się wkrótce solą w oku wszystkich zaangażowanych w śledztwo.

39,99 zł
29,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry