hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.06.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 27 czerwca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nie wiesz dlaczego (Marcel Moss), na drugim Matematyka. Nowa matura 2023 i 2024 (Jarosław Jabłonka). Kolejny produkt to Moje labirynty (Zofia Zabrzeska) oraz Ja sam! Kotek (Anna Horosin).
1
Nie wiesz dlaczego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nie wiesz dlaczego
Dostępny1604 szt.

Szokujący thriller psychologiczny autora bestsellerowej serii Liceum Freuda. Potrzebuję ich. Tylko one pomagają mi choć na krótko zapomnieć o beznadziei życia. Uczniami prestiżowego liceum Freuda wstrząsa tajemnicze zniknięcie nastoletniej Dagmary. Dziewczyna widziana była po raz ostatni w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu. Niektórzy sądzą, że zmagająca się z depresją Dagmara postanowiła uciec, by zacząć wszystko od nowa. Dwa miesiące później wychodzą na jaw przerażające fakty, a podejrzenia śledczych padają na skonfliktowane z Dagmarą Martę, Sarę i Wiki. Zdesperowane nastolatki próbują odkryć prawdę na temat zniknięcia dawnej przyjaciółki i oczyścić się z podejrzeń. Dlaczego Dagmara uciekła? Czy żyje? I jaki związek z jej zniknięciem ma popularne w sieci wyzwanie samobójców, przez które zmarł inny nastolatek?

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

2
Matematyka. Nowa matura 2023 i 2024 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Nowa matura 2023 i 2024
Dostępny320 szt.

Stworzone przez specjalistę arkusze ze wskazówkami i z rozwiązaniami oraz przydatne wzory, definicje i twierdzenia pozwalają: - uporządkować wiedzę matematyczną na poziomie podstawowym, - poprawnie i ze zrozumieniem rozwiązywać zadania maturalne, - utrwalić zdobyte umiejętności. Książka zawiera nowe wytyczne systemu oceniania.

29,95 zł
16,47 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,48 zł

3
Moje labirynty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje labirynty
Dostępny625 szt.

Moje labirynty, czyli rozrywkowy zeszyt małego ucznia Rozbudowana sieć dróg i krętych dróżek, literkowych ścieżek i korytarzy z hasłem pobudza logiczne myślenie, ćwiczy spostrzegawczość, pamięć i sprawność manualną. Jest doskonałą gimnastyką dla mózgu, atakże świetną zabawą! Pierwsze kroki iwielkie susy wcudownym świecie nauki!

3,90 zł
2,89 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,01 zł

4
Ja sam! Kotek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja sam! Kotek
Dostępny562 szt.

Dzieci każdego dnia uczą się czegoś nowego. W wieku dwóch lat większość z nich uważa, że są już duże, samodzielne i chcą robić wszystko same. Seria książeczek dla dwulatków „Ja sam!” rozwija spostrzegawczość, zdolność kojarzenia, wyobraźnię. Możliwość kolorowania, uzupełniania i wklejania naklejek daje dodatkową satysfakcję i radość z samodzielnego wykonania ćwiczeń.

7,90 zł
3,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 3,95 zł

5
Lisek urwisek - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lisek urwisek
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny1865 szt.

Gra detektywistyczna dla dzieci! Gra kooperacyjna, w której dzieci nie rywalizują ze sobą. Zbierają wskazówki pozwalające rozwiązać zagadkę. Wśród lisów ukrył się lisek urwisek – gracze muszą współpracować, aby go odnaleźć. Gra posiada wyjątkowe elementy gry: specjalne kostki ze śladami lisa, pionki detektywów oraz detektor – specjalny sprzęt detektywa pozwalający zidentyfikować poszukiwanego lisa! Zdobyte nagrody: Najlepsza Gra Dziecięca – nominacja (Polska, 2020) Najlepsza Gra Dziecięca (Francja, 2018) Najlepsza Gra Rodzinna (USA, 2017) Najlepsza Zabawka (USA, 2017) Najlepsza Gra Dziecięca – rekomendacja (Niemcy, 2017) Nagroda „Młody Einstein” (USA, 2017) Nagroda Rodziców (USA, 2017) Rekomendacja „Dice Tower” (USA, 2015)

109,99 zł
80,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 29,70 zł

6
Niechciany następca. Królestwo Mostu. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
35,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,76 zł

7
Idealne morderstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idealne morderstwo
Dostępny1370 szt.

Nawet najgłębiej skrywane tajemnice nie są bezpieczne, gdy stawką jest czyjeś życie. Victoria Ford miała romans z odnoszącym sukcesy pisarzem, którego martwe ciało znaleziono na balkonie jego luksusowej rezydencji. Całe miejsce zbrodni było pokryte śladami jej DNA, a nieodkryte dotąd poszlaki po dwudziestu latach otwierają sprawę na nowo. Zyskująca popularność gwiazda telewizyjna Avery Mason wie, że ta historia to złoto i jedzie do Nowego Jorku, by zdobyć więcej informacji. Jednak im bardziej zagłębia się w wydarzenia, tym więcej dowiaduje się o mrocznej stronie życia Victorii. W tym samym czasie przeszłość Avery – ta, którą ukrywała przed swoimi współpracownikami i publicznością – stopniowo wychodzi na światło dzienne. Szokujące szczegóły związane z tym, co obie kobiety zrobiły w przeszłości, nie chcą pozostać pogrzebane na zawsze…

47,90 zł
30,18 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 17,72 zł

8
Mądra Mysz. Maks idzie do przedszkola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maks idzie do przedszkola
Dostępny86 szt.

Hurra! Wreszcie Maks może pójść do przedszkola! Chłopiec jest bardzo podekscytowany, w przedszkolu tyle się dzieje! Na powitanie dzieci śpiewają wspólnie piosenkę, później można malować, bawić się w środku i na zewnątrz, a na obiad zjeść makaron z sosem pomidorowym. Dzień mija bardzo szybko, a mama odbiera go zdecydowanie za wcześnie.

9,90 zł
6,44 zł

Rabat 34,9%
oszczędzasz 3,46 zł

9
Mam przyjaciela rolnika. Mądra Mysz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
6,44 zł

Rabat 34,9%
oszczędzasz 3,46 zł

10
Aleuty 1942-1943 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aleuty 1942-1943
Dostępny735 szt.

Na początku czerwca 1942 roku Japończycy rozpoczęli operację "AL", której celem było m.in. zajęcie amerykańskiego archipelagu Aleutów na północnym Pacyfiku. Ta operacja, związana z planami ataku na Midway, miała zabezpieczyć Wyspy Japońskie od północy. Armia i marynarka cesarska opanowały dwie wyspy Aleutów: Attu i Kiska, chcąc zamienić je w bastiony, których odbicie byłoby niezwykle kosztowne dla wroga. Obie strony nie dysponowały jednak odpowiednimi środkami i prowadziły walkę na ograniczoną skalę. Wreszcie Amerykanie uzyskali przewagę na morzu i w maju 1943 roku przeprowadzili desant na Attu. Japończycy bronili się dosłownie do ostatniej kropli krwi, dlatego zdobywanie wyspy zajęło trzy tygodnie. Po tej wyczerpującej batalii przygotowania do inwazji na Kiska trwały aż 2,5 miesiąca. Niespodziewanie lądujące oddziały amerykańsko-kanadyjskie zamiast lawiny ognia przywitała cisza - wróg zdążył się ewakuować drogą morską. Michał A. Piegzik fachowo, korzystając z nieznanych na Zachodzie źródeł japońskich, omawia ten ciekawy epizod walk na Pacyfiku podczas drugiej wojny światowej.

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

11
Sto lat samotności [wznowienie 2022] - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto lat samotności [wznowienie 2022]
Dostępny1203 szt.

Miała to być pierwsza powieść Gabriela Garcíi Marqueza. Dzięki swym dziadkom znał od dziecka historię Macondo i dzieje rodziny Buendía, prześladowanej fatum kazirodztwa. Świat, w którym rzeczy nadzwyczajne miały wymiar szarej codzienności, zwyczajność zaś przyjmowana była jak zjawisko nadprzyrodzone; świat bez czasu, gdzie wiele rzeczy nie miało jeszcze nazw, był też jego światem. Potrzebował aż dwudziestu lat, by wreszcie spisać te rodzinne opowieści z całym dobrodziejstwem i przekleństwem odniesień biblijnych, baśniowych, literackich, politycznych; uświadomił nam, że "plemiona skazane na sto lat samotności nie mają już drugiej szansy na ziemi".

64,90 zł
38,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 25,96 zł

12
Mariolka. Zwariowana powieść dla nastolatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mariolka. Zwariowana powieść dla nastolatek
Dostępny143 szt.

Mariolka to typowa nastolatka, która nie cierpi swojego imienia. Na co dzień życie utrudniają jej młodszy brat Lesio, zwany pieszczotliwie gadem, nadinteligent Eryk z fryzurą a la Justin Bieber, którego należy jak najszybciej wyautować, i niejaka Barbie Pustoblond – największy wróg, który skutecznie blokuje Mariolce dostęp do szkolnego ciacha – Kamila. Wystarczy tydzień, by życie bohaterki wywróciło się do góry nogami. Czy Mariolka podbije serce boskiego Kamila? Jaką rolę w całej historii odegrają pies obronny Fus, pan od wf-u i… przyrodni brat wielkiego czeskiego sportowca? Pełna gagów sytuacyjnych, mega śmiesznych perypetii i absurdalnego humoru powieść rozbawi każdego do łez!

24,90 zł
15,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 8,96 zł

13
Zeszyt A4 32k 3 linie kolorowe 90g BB Kids pastel p10 INTERDRUK mix cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

14
Ja sam! Króliczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja sam! Króliczek
Dostępny213 szt.

Dzieci każdego dnia uczą się czegoś nowego. W wieku dwóch lat większość z nich uważa, że są już duże, samodzielne i chcą robić wszystko same. Seria książeczek dla dwulatków „Ja sam!” rozwija spostrzegawczość, zdolność kojarzenia, wyobraźnię. Możliwość kolorowania, uzupełniania i wklejania naklejek daje dodatkową satysfakcję i radość z samodzielnego wykonania ćwiczeń.

7,90 zł
4,58 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 3,32 zł

15
Robak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robak
Dostępny284 szt.

Kraków. Zapada zmrok. Trwa referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci. Młody dziennikarz przeprowadza wywiad z jedyną osobą mogącą rzucić światło na wydarzenia, które wstrząsnęły całym krajem. Próbuje zrozumieć, kim jest Robak i co go popchnęło do zbrodni. Niepokojąca, wytrącająca ze strefy komfortu historia samotnika uzależnionego od pornografii. Gorzka krytyka toksycznej męskości, a zarazem odważna refleksja nad seksualną hipokryzją naszych czasów. Robak to także portret współczesnego Krakowa, gdzie po zmroku malownicze zaułki zamieniają się w duszne i lepkie od alkoholu przystanie dla samotnych i zrezygnowanych.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

16
Mądra Mysz. Mam przyjaciela ratownika medycznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciela ratownika medycznego
Dostępny346 szt.

Zawód Ani polega na pomaganiu ludziom - jest ratownikiem medycznym. Kiedy Marysia złamała nogę, natychmiast udzieliła jej fachowej pomocy. Czas w szpitalu upływa dziewczynce szybko, bo Ania wszystko wyjaśnia i tłumaczy.

9,90 zł
6,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 3,37 zł

17
Maluszkowe malowanie. Maszyny budowlane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluszkowe malowanie. Maszyny budowlane
Dostępny680 szt.

Maluszkowe malowanie, czyli blok małego artysty. Zestaw ciekawych rysunków i pudełeczko kredek – tyle potrzeba, by rozpocząć wspaniałą zabawę. Zabawę, która ćwiczy sprawność manualną i grafomotoryczną dziecka, rozwija jego wrażliwość na kształty i kolory, a przede wszystkim... daje mnóstwo radości. Raz, dwa, trzy, maluszki kolorują maszyny na budowie!

3,90 zł
2,89 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,01 zł

18
Kolorowanka z tatuażami. Magiczne kwiaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z tatuażami. Magiczne kwiaty
Dostępny385 szt.

MAGIAtattoo – twój pierwszy tatuaż Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

6,90 zł
4,42 zł

Rabat 35,9%
oszczędzasz 2,48 zł

19
Pińskie błota. Natura, wiedza i polityka na polskim Polesiu do 1945 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pińskie błota. Natura, wiedza i polityka na polskim Polesiu do 1945 ro...
Dostępny60 szt.

O Polesiu na ogół pisano tak, jakby niczym nie różniło się od innych krain. A przecież wszystko tam wyglądało inaczej – siano zbierano, stojąc po kolana w błocie, na pińskim targu handlowano wprost z łodzi, a centralna część Polesia na kilka miesięcy w roku zamieniała się w śródlądowe morze. Sławomir Łotysz podjął próbę przepisania międzywojennej historii tej krainy, za punkt wyjścia przyjmując wszechobecne tam mokradła. Plany ich osuszenia były w tym okresie, jak dowodzi, głównym elementem polityki państwa wobec ziem wschodnich, bowiem dopiero odwodnienie Polesia otwierało drogę do jego kolonizacji. Książka Pińskie błota jest pierwszą monografią z dziejów II RP pisaną świadomie z perspektywy środowiskowej, pokazującą ekologiczny wymiar kluczowych debat o tym etapie polskiej historii. – dr hab. Adam Izdebski Choć jest to książka naukowa, została napisana żywym i bogatym eseistycznym językiem, dzięki czemu wciąga czytelnika już od pierwszej strony i do ostatniej stanowi pasjonującą lekturę. – dr hab. Anna Engelking, prof. PAN Sławomir Łotysz (ur. 1970) – historyk, profesor w Instytucie Historii Nauki PAN im. Ludwika i Aleksandra Birkenmajerów w Warszawie. Zajmuje się historią techniki i historią środowiskową. W latach 2017–2021 przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Historii Techniki (ICOHTEC).

55,00 zł
33,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

20
Dzieci wygnane. Tułacze losy małych Polaków w czasie II wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci wygnane. Tułacze losy małych Polaków w czasie II wojny światowe...
Dostępny1533 szt.

Dzieci inaczej pamiętają wojnę... Dziewięcioletni Mirek, trzyletnia Ola, pięcioletni Romek, ośmioletnia Marysia, czyli Dzieci wygnane. Dzieci rodzące się w bydlęcych wagonach w drodze na Syberię. Dzieci umierające z zimna, pragnienia, wycieńczenia, wyrzucane z transportu na kolejowy nasyp. Dzieci pracujące w tajdze przy wyrębie lasu, walczące o chleb. Dzieci osierocone, którym przyszło odgrywać rolę matek i ojców dla swych młodszych sióstr i braci. Dzieci odważne i niezłomne, które ocaliły siebie i bliskich z sowieckiego piekła. Przeszły z armią Andersa jej żołnierską odyseję, trafiły do Iranu, Afryki, Indii i Nowej Zelandii. Polskie dzieci, którym wydarto dzieciństwo, pamiętają wojnę inaczej niż dorośli. Lektura ich wspomnień porusza, budzi sprzeciw wobec sowieckiego zbydlęcenia i podziw dla heroizmu małych Polaków. Poruszająca książka Moniki Odrobińskiej Nie uciekaliśmy z kraju, ale do niego przez cały świat wracaliśmy. O polską niepodległość nasi żołnierze walczyli na wszystkich frontach. To byli więźniowie sowieckich łagrów i posiołków - wynędzniali, ale każdą drogą do Polski szli. Walczyli w nadziei, że wrócą do domu, na Kresy. Ich i nasza droga do domu usiana jest krzyżami - wśród nich nie ma krzyża mojego ojca. Ilu takich krzyży brakuje?

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

21
Mądra Mysz. Zuzia jedzie na wakacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Zuzia jedzie na wakacje
Dostępny110 szt.

Tym razem Zuzia z rodzicami i bratem Jakubem wyrusza na wakacje nad morze. I to nad Morze Północne. Będzie się tam kąpać, pozna nowa przyjaciółkę, zobaczy prawdziwa małą fokę. Czy jest coś lepszego niż wakacje?

9,90 zł
6,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 3,37 zł

22
Kolorowanka z tatuażami. Motyle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z tatuażami. Motyle
Dostępny388 szt.

MOTYLtattoo – twój pierwszy tatuaż Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

6,90 zł
4,42 zł

Rabat 35,9%
oszczędzasz 2,48 zł

23
Tomek Łebski. Dziesięć niesamowitych historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Dziesięć niesamowitych historii
Dostępny153 szt.

Najnowsza część przygód Tomka Łebskiego jest pełna niesamowitych historii, które rozbawią was do łez! W Dębowie szykuje się parada i każdy chce wziąć w niej udział. Zwłaszcza Marek Meldunkowy (nikogo to nie dziwi). Tomek odkryje, że lody karmelowe mogą sprawiać przykre niespodzianki. Ale przynajmniej jego bazgroły są spektakularne jak zawsze! Wielokrotnie nagradzana, bestsellerowa seria Tomek Łebski to idealna propozycja dla każdego dziecka. Zabawne historie opowiedziane z perspektywy 11-letniego chłopca z pewnością zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Niestandardowa forma - bogato zilustrowane strony z mnóstwem żartobliwych obrazków ukazujących świat Tomka Łebskiego zachęcą do sięgnięcia po książkę również mniej chętnych do czytania. Wystarczy otworzyć książkę na pierwszej stronie!

29,99 zł
17,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 12,00 zł

24
Dziennik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik
Dostępny2785 szt.

Jedna z najważniejszych książek XX wieku napisana przez nastolatkę. Trwa druga wojna światowa. W centrum Amsterdamu, w niewielkim mieszkaniu ukrywają się Żydzi. Wśród nich trzynastoletnia Anne Frank, która pisze dziennik. O codziennym życiu swojej rodziny i znajomych opowiada wyimaginowanej przyjaciółce Kitty. Z pozoru niewiele znaczące notatki dziewczynki stają się przejmującym zapisem ponad dwóch lat życia w ukryciu. Strach przed ujawnieniem kryjówki przeplata się z próbą prowadzenia normalnego życia, w którym nie brakuje sporów, ale i drobnych radości. Ostatni list do Kitty został opatrzony datą 1 sierpnia 1944 roku. Trzy dni później mieszkańcy kryjówki zostają aresztowani, a następnie przetransportowani do obozu koncentracyjnego.

46,99 zł
32,42 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 14,57 zł

25
Mam przyjaciółkę baletnicę. Mądra Mysz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam przyjaciółkę baletnicę. Mądra Mysz
Dostępny136 szt.

Julianna towarzyszy swojej przyjaciółce Marysi w operze. Marysia jest baletnicą. Dziś odbywa się próba. Jak wygląda ten piękny świat baletu? Ta sztuka wymaga ciężkiej pracy. A i za kulisami jest dużo do zrobienia dla krawców, muzyków, oświetleniowców.

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

26
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej
Dostępny650 szt.

Zbiór podstawowych praw dla państwa polskiego z2 kwietnia 1997 roku. Stan na 10 marca 2021 roku (Ustawa zdnia 7 maja 2009 roku ozmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej).

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

27
Maluszkowe malowanie. Jednorożce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maluszkowe malowanie. Jednorożce
Dostępny576 szt.

MALUSZKOWE MALOWANIE, czyli blok małego artysty Zestaw ciekawych rysunków i pudełeczko kredek – tyle potrzeba, by rozpocząć wspaniałą zabawę. Zabawę, która ćwiczy sprawność manualną i grafomotoryczną dziecka, rozwija jego wrażliwość na kształty i kolory, a przede wszystkim... daje mnóstwo radości. Raz, dwa, trzy, maluszki kolorują jednorożce!

3,50 zł
2,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 0,91 zł

28
Brzechwa dzieciom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzechwa dzieciom
Dostępny215 szt.

Nie było w świecie lisa ponad lisa Witalisa! Nie było też kaczki podobnej do kaczki-dziwaczki! Postacie wymyślone przez magika wyobraźni. Świat stworzony przez przyjaciela dzieci. Rytm wygrany przez wirtuoza słowa. Mądrości ubrane w bajki przez arcynauczyciela. Brzechwa dzieciom to klasyka, która nie ma sobie równych. Wydanie, które ożywia literackie wspomnienia.

27,90 zł
18,14 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 9,76 zł

29
Domowa piekarnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowa piekarnia
Dostępny3974 szt.

Czy przechodząc kiedyś obok piekarni, pomyśleliście: "Ach, żeby tak samemu umieć robić te wszystkie bułki i chleby?". Ta książka udowodni wam, że to nic trudnego! Poznajcie 120 przepisów, które zamienią was w piekarzy z prawdziwego zdarzenia: od tradycyjnych polskich pszennych bochenków z chrupiącą skórką, poprzez pieczywo z najbardziej szlachetnej i zdrowej płaskurki, aż po chlebki cebulowe czy serowe, od angielskich scones i włoskiej focacci, po nasze swojskie precle, od słodkich drożdżówek, przez muffiny z orzechami i migdałami, po kilka fantastycznych ciast i pączków. Przekonajcie się, że aby wyczarować świeże, przepyszne, aromatyczne wypieki, wcale nie trzeba magicznych sztuczek. Wystarczy tylko odrobina czasu i trochę kreatywności. Zacznijcie wraz ze mną przygodę w domowej piekarni!

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

30
Kwestia dyskutowana o stworzeniach duchowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwestia dyskutowana o stworzeniach duchowych
Dostępny140 szt.

Aniołowie są wyjątkowi także dlatego, że mogą poznawać istotę Boga (w ich naturze odbija się moc i wielkość Boga, są zatem niejako zwierciadłami Boga), ale poznanie to jest zależne od Bożej łaski i nigdy nie jest poznaniem całkowitym. Tomasz i chrześcijańska angelologia zaznaczają jednak wyraźnie: ani aniołom, ani demonom nie są dostępne sekrety ludzkich myśli i odczuć. Istnieje bowiem różnica bytowa pomiędzy Bogiem - który ma absolutną pełnię wiedzy - a nawet najbardziej doskonałymi istotami duchowymi. Bezcieleśni aniołowie nie odczuwają żadnych zmysłowych potrzeb i nie podejmują kolejnych decyzji - ich wola jest ostateczna i stała. W sprawach natury wiedzą, czego chcą, i zawsze wiedzą, co robią. Jeżeli zaś mówilibyśmy o anielskich emocjach, to chyba należy powiedzieć, że raduje ich to wszystko, co prowadzi do Boga (na przykład nawracanie się grzeszników), a tym samym wypełnianie się tajemniczych dróg Bożej Opatrzności. Demony, czyli upadłe anioły, złości zaś moc świętych i radość zbawionych, nienawidzą oni bowiem zarówno Boga Stwórcy, jak i Jego stworzenia. Trzeba jednak przyznać, że ostateczne ontologiczne warunki możliwości upadku tak doskonałego stworzenia jak anioł pozostają tajemnicą nawet dla metafizyki wspierającej się na Boskim Objawieniu. – Fragment Wprowadzenia ks. bpa Jacka Grzybowskiego

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

31
Mariolka. Zwariowanych przygód ciąg dalszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mariolka. Zwariowanych przygód ciąg dalszy
Dostępny101 szt.

Pamiętacie Mariolkę – dziewczynę, która nie cierpiała swojego imienia? Wiele zmieniło się od szalonego tygodnia, który wywrócił jej życie do góry nogami. Nastolatce udało się podbić serce szkolnego ciacha – Kamila, który przemianował ją na Lady Marion. Mama Mariolki okazała się pierwszą miłością taty chłopaka. Życie dziewczyny byłoby wręcz idealne, gdyby nie młodszy brat Lesio, nazywany pieszczotliwie gadem. To od niego właśnie nastolatka dowiaduje się, że mama zamierza wyjść za tatę Kamila. Czy jest to prawda? Jaką tajemnicę ukrywają przed dziećmi rodzice? Sprawdźcie koniecznie, czy Barbie Pustoblond, największy wróg Mariolki, planuje zemstę!

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

32
Dary losu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dary losu. Audiobook
Hanna Szczepanowska, StoryBox
Dostępny36 szt.

Rok 1935 Kornelia Makowska, córka warszawskiego okulisty i jej dwie przyjaciółki zdają maturę w prywatnej szkole dla dziewcząt i przymierzają się do wkroczenia w dorosłość. Tymczasem wyjeżdżają do dworku ciotki Kornelii, do Warki, małego miasteczka nad Pilicą. Poznają tam dwóch młodzieńców, porucznika Maurycego Skimunta i lekarza, Borysa Muszyńskiego. Wybucha płomienny romans pomiędzy Maurycym i Kornelią, o której marzy również młody lekarz. Lato mija im na zabawach, pływaniu po jeziorze i wycieczkach samochodowych. Pewnego dnia jednak dochodzi do tragedii... Rok 2012 Klementyna, wnuczka Kornelii, lekarki, która w latach 50-tych przeprowadziła się do włoskiego Sorrento, dowiaduje się o istnieniu pałacyku w Michałowie, który właśnie odziedziczyła jej rodzina. Wraz z mamą i córką wracają do Polski, aby poznać swoje korzenie. Chociaż wojna zatarła wiele śladów, kobiety docierają do pałacyku i postanawiają go odnowić. Pomaga im w tym grupa młodych archeologów amatorów. Piękne okoliczności przyrody i miła atmosfera sprawiają, że do głosu dochodzą uczucia. Niestety, sprawy znowu się komplikują...

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

33
Mitologia Greków i Rzymian. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitologia Greków i Rzymian. Lektura z opracowaniem
Dostępny312 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

17,00 zł
12,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

34
Kolorowanka z tatuażami. Małe zwierzątka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z tatuażami. Małe zwierzątka
Dostępny428 szt.

FUTRZAKtattoo – twój pierwszy tatuaż Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

35
Mam przyjaciółkę dentystkę. Mądra Mysz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam przyjaciółkę dentystkę. Mądra Mysz
Dostępny223 szt.

Darek dwa razy w roku chodzi do dentysty. Dzisiaj dowie się też wielu ciekawych rzeczy. Do czego służą i jak się nazywają te wszystkie narzędzia? A czy uda się umieścić wybity ząb w szczęce boksera?

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

36
Ludzie z Placu Słońca. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie z Placu Słońca. Audiobook
Aleksandra Lipczak, StoryBox
Dostępny51 szt.

Franek Kanalarz - deweloper, który postawił miasto pośrodku pustyni. Susana, która zamówiła w banku whoppera z serem, bo przestała się bać. Manuel, który przez trzydzieści lat nie wychodził z domu. Pedro, syn obwoźnego handlarza, który zamiast mówić Nie ma Boga, można wszystko, powiedział Zmarł Franco, można tańczyć w damskim szlafroku. Pilar, która chciała stworzyć nową hiszpańską kobietę. Ada, która była skłoterką, a potem została pierwszą burmistrzynią w historii Barcelony. To o nich jest ta książka. Jest to też książka o Hiszpanii - kraju, który był przykładem sukcesu, ale z dnia na dzień zmienił się w chorego człowieka Europy. Wtedy na miejsce dawnej opowieści o Hiszpanii pojawiła inna: o nierozwiązanych konfliktach z przeszłości, o cenie rozwoju, o kraju, który zrobił gigantyczny skok - okazało się jednak, że ku kryzysowi. Ludzie z Placu Słońca to intymny portret kraju na rozdrożu. Miejsca, w którym coś się skończyło, a nowe jeszcze nie zaczęło. To zbiór reportaży o Hiszpanii z krwi i kości, a nie z turystycznego folderu.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

37
Lea - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lea
Dostępny243 szt.

Albert, życiowy nieudacznik, przyjeżdża do Kalabrii na wakacje. Nie będzie mu jednak dane wypocząć. Na plaży w Cittadella del Capo natrafia na Leę przykutą kajdankami do barierki klifu. Uwalnia ją i razem próbują ocalić przyjaciółkę Lei, ciężarną kobietę zamkniętą w grocie pokutnej. Tam zaczynają się prawdziwe problemy. Pełna włoskich smaków komedia pomyłek kręci się coraz szybciej. Kiedy na scenie pojawią się kolejne postaci: gadatliwy Luigi, komisarz Cesare Ruggiero, niebezpieczny Marco i tajemniczy Alessio Santoro, włoska zawierucha, żywiołowość i humor porwą Was na dobre. A przecież trzeba jeszcze rozwiązać zagadkę kryminalną!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

38
Sto bajek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto bajek
Dostępny281 szt.

Otwórz skarbiec BAJEK BRZECHWY… Osobliwych jak kaczka-dziwaczka. Niebywałych jak wyspy Bergamuty. Filuternych jak warzywa na straganie. Zasłuchaj się w wierszach poety, który potrafi zagadać Pytalskich, dać prztyczka w nos samochwałom i rozbawić do łez nawet mruka. Zaczerpnij mądrości, które nie przeminą.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

39
Kolorowanka z tatuażami. Mityczne stworzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z tatuażami. Mityczne stworzenia
Dostępny384 szt.

FENIKStattoo – twój pierwszy tatuaż Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

40
Łapacz gra zręcznościowa BGR4823 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
12,65 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,25 zł

41
Jan Brzechwa dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Brzechwa dla dzieci
Dostępny475 szt.

Baw się na WYSPACH BERGAMUTACH w krainie mistrzowskiej poezji! Sprawdź, co się stanie na straganie. Dowiedz się, jak rozmawiać trzeba z psem. Rozplącz nogi strapionej stonogi. Odpowiedz trafnie Pytalskiemu i rozwiąż zagadkę kaczki-dziwaczki. Tańcz jak igła z nitką i... ciesz się pięknem rymu i rytmu tych wspaniałych wierszy. Klasyka poezji dziecięcej w barwnej oprawie! Ilustrował Kazimierz Wasilewski

21,90 zł
16,21 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,69 zł

42
Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island. Audiobook
Karolina Sulej, StoryBox
Dostępny67 szt.

Szybko, podejdźcie, zaraz zobaczycie coś, czego nie widzieliście na oczy - połykacz ognia, zaklinaczka węży, teraz, na żywo!? - tak do freak showu naganiał widzów konferansjer na Coney Island. Coney Island - dzielnica Nowego Jorku, gdzie miasto łączy się z oceanem, niegdyś stolica światowej rozrywki, cyrków, wesołych miasteczek - to wciąż rezerwuar estetyki, idei, marzeń i lęków, z których jest zbudowana popkultura i nasze człowieczeństwo. Jeśli Manhattan to marzenie o doskonale funkcjonującym społeczeństwie, eleganckim w swoich potrzebach, Coney Island to wszystko to, co wulgarne, kiczowate i podniecające. Thrills! (Dreszcze!) - obiecuje neon. To wyspa, która przypomina nam, że życie - płeć, seksualność, konsumpcja - to tylko i aż widowisko. Opowieść o Coney - tym realnym i tym wyobrażonym - snują jej mieszkańcy i bywalcy w tym burleskowa tancerka i zawodowa syrena - Bambi the Mermaid, Eduardo Arrocha - poeta z twarzą wytatuowaną w gwiazdy i planety, Oleg Roitman czyli Człowiek-Komputer, Pat Muko - nigeryjska księżniczka, która zaklina węże i inni.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

43
Zeszyt A4 32k 3 linie kolorowe 90g BB Kids p10 INTERDRUK mix cena za 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

44
Obcy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy. Audiobook
Max Czornyj, StoryBox
Dostępny20 szt.

Są ludzie, którzy twierdzą, że zło to brak dobra. A ja jestem pewny, że zło to tylko i wyłącznie człowiek. Retlowowie przyjeżdżają do polski jako repatrianci. Osiadają w spokojnej wiosce, a ich największym marzeniem jest stać się „swoimi”. Co muszą zrobić, żeby zostali zaakceptowani? Czy to w ogóle możliwe? Szybko okazuje się, że nic nie jest takie, jak wydawało się na początku. Wszędzie może zagościć zło. Czy przyjezdni nie mają czegoś na sumieniu? Zachowują się, jakby mieli coś do ukrycia. Chcesz poznać ich głęboko skrywaną tajemnicę?

42,90 zł
34,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,58 zł

45
Portrety kobiet niezwykłych. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portrety kobiet niezwykłych. Audiobook
Stefania Lazar, StoryBox
Dostępny32 szt.

Prostytutka na tronie, madame niezdobyta, nieświęta madonna? Kochane do szaleństwa przez wielu mężczyzn i znienawidzone przez niejedną kobietę. Poznaj dziesięć dam, których życiorysy, talent i uroda sprawiły, że stały się one przedmiotem twórczej kreacji artystów i trafiły na płótna najznakomitszych mistrzów pędzla swoich czasów. To zarówno wierne kochanki, rozwiązłe żony, bezwzględne egocentryczki, jak i intelektualistki, prekursorki feminizmu czy filantropki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, kim były te nietuzinkowe postaci, sięgnij po najnowszą książkę Stefanii Lazar Portrety kobiet niezwykłych.

32,95 zł
26,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,59 zł

46
Władza platform. Za fasadą Google, Facebooka i Spotify - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władza platform. Za fasadą Google, Facebooka i Spotify
Dostępny52 szt.

To książka o władzy platform Facebooka i Google, o kontrolowaniu człowieka, grup społecznych, a nawet państw. O „magii” uzależniania ludzi, celebracji osobliwych mitów, kulcie porażki, mirażach bogactwa, kreatywności i kariery. To książka o algorytmizacji codziennego życia, feudalnych stosunkach na platformach, ich niewolnikach i menedżerach pokutnikach. O zarządzaniu antykonkurencyjnymi platformami, o „strefach zabójstw” rynkowych rywali. To wreszcie książka o utowarowieniu wszystkiego – od miłości po nienawiść – o tyranii iluzji, o redefiniowaniu znaczeń w cyberprzestrzeni ludzkiej aktywności, o obsesji pomiarów każdego aspektu życia z nadrzędną misją i wiarą, że można naprawiać świat, tworząc jeszcze lepszy algorytm. „Ponieważ profesor Kreft lubi przywoływać słowa Olgi Tokarczuk, skojarzyłem jego postawę z wędrowcem opisanym przez Olgę Tokarczuk w eseju Człowiek na krańcach świata, przypominającym rycinę niewiadomego autorstwa opublikowaną w 1888 r. przez francuskiego astronoma Camille’a Flammariona. Przedstawia ona wędrowca, który dotarł do granic świata i wystawiwszy głowę poza ziemską sferę, zachwyca się widokiem uporządkowanego i wielce harmonijnego kosmosu. Chłodne oko »astronoma« Krefta dostrzega za fasadą społeczności biznesowy układ powiązań, wielkich i małych kół i kółeczek organizacji finansowych w cyfrowym wszechświecie. Niemniej fascynuje go »debunking«, czyli rozgryzanie, ale i obalanie mitów założycielskich firm GAFA z Doliny Krzemowej. Profesor Kreft jest jednym z najważniejszych polskich eksplorerów tej kwestii, wnikającym – używając jego określenia – za fasadę nie tylko wskazanych w tytułach gigantów firm informatyczno-technicznych (BigTech), ale obejmując oglądem i analizą cały gwiazdozbiór cyfrowych firm sieci Web 2.0”. – Z recenzji prof. dr. hab. Tomasza Gobana-Klasa Prof. dr hab. Jan Kreft (Politechnika Gdańska). Wieloletni dziennikarz i korespondent zagraniczny, autor ponad tysiąca publikacji w mediach polskich i zagranicznych, menedżer zarządzający firmami mediów i nowych technologii. Autor kilkunastu książek, w tym: Władza algorytmów – u źródeł potęgi Google i Facebooka, Za fasadą społeczności – zarządzanie nowymi mediami i Koniec dziennikarstwa, jakie znamy. Agregacja w mediach.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

47
Odyseja. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyseja. Lektura z opracowaniem
Dostępny282 szt.

Lektura z opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury. Zamieszczone na końcu książki opracowanie podporządkowano podstawie programowej. Zawiera ono ciekawy biogram autora, streszczenie, mapę mentalną, najważniejsze zagadnienia omawiane na lekcjach, a także wiele inspirujących informacji, podpowiedzi i zadań, dzięki którym czytanie lektury staje się twórczą przygodą.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

48
Dziewczynka z wielkimi marzeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z wielkimi marzeniami
Dostępny114 szt.

Wysmakowana i inspirująca opowieść, w której każda z nas – dziewcząt – odnajdzie siebie... W błękitnych oczach Josephine wirowały dwie przeciwstawne iskry. Marzenie i Zagubienie. Dziewczynka, która oddała serce gimnastyce artystycznej, przekonała się, że często tańczą one w parze. Wykonały wspólny taniec zarówno podczas tak ważnego dla niej występu, jak i na scenach, po których stąpała jej mama. To Marzenie i Zagubienie na pewno tli się też w każdej nas... Która siła zwycięży? Kogo ujrzy w lustrze Josephine? I kim okaże się Stefcia Kowalska? Nigdy nie rezygnuj z piękna, które w Tobie gra!

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

49
Góry Świętokrzyskie. Laminowana mapa turystyczna w skali 1:75 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Świętokrzyskie. Laminowana mapa turystyczna w skali 1:75 000
Dostępny36 szt.

Wycieczka do klasztoru na Łysej Górze, wyprawa szlakiem Żeromskiego przez Dolinę Poetów, zejście do malowniczej jaskini Raj. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Gór Świętokrzyskich pomoże zaplanować udany i różnorodny wypoczynek. Publikacja została opracowana we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty skala 1:75 000 (1 cm – 750 m), • bogata treść turystyczna, • zgodność z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: • szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe, ścieżki rowerowe, • schroniska młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze, • cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, • turystyczny plan centrum Kielc w szczegółowej skali 1:20 000 (1 cm – 200 m), • informator krajoznawczy.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

50
Bestiariusz słowiański. Część 1. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestiariusz słowiański. Część 1. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałk...
Paweł Zych, StoryBox
Dostępny57 szt.

Studiując rodzime baśnie, podania i legendy, odnosimy nieodparte wrażenie, iż nasi przodkowie kochali niesamowite opowieści. Przez setki lat historii naszego kraju powstał olbrzymi, barwny i ludny świat polskich wierzeń ludowych. Bestiariusz słowiański. Rzecz o skrzatach, wodnikach i rusałkach jest skromną próbą zilustrowania tego bogactwa i ukazania choćby jego części. Zapraszamy do podróży śladami opowieści naszych przodków, mitów pełnych słowiańskiej magii tak rzadko obecnej we współczesnej polskiej kulturze.

27,95 zł
22,36 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,59 zł

Wróć do góry