hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.07.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 1 lipca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się The Love Hypothesis (Ali Hazelwood), na drugim Grzechy szejka (Tom Steinfort). Kolejny produkt to Magiczne lata (Robert McCammon) oraz Matura od 2023. Matematyka. Zbiór zadań maturalnych dla zakresu podstawowego (Maria Romanowska).
1
The Love Hypothesis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
The Love Hypothesis
Dostępny764 szt.

Udawany związek pary naukowców i siła przyciągania, której nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Olive Smith, doktorantka na wydziale biologii Uniwersytetu Stanforda, jest inteligentna i utalentowana, ale też niepozbawiona kompleksów. Niedawno zerwała ze swoim chłopakiem Jeremym. Aby udowodnić swojej przyjaciółce Anh, że nic ich już nie łączy – w końcu naukowców interesują tylko namacalne dowody – Olive postanawia pocałować pierwszego mężczyznę, którego spotka na swojej drodze. Jej wybór pada na doktora Adama Carlsena, przystojnego i genialnego wykładowcę. O dziwo, największa gwiazda Uniwersytetu Stanforda, a zarazem czołowy wydziałowy tyran i postrach studentów zgadza się udawać jej chłopaka. Kiedy sprawy przybierają zły obrót podczas wielkiej konferencji naukowej, zagrażając całej karierze Olive, Adam znowu ją zaskakuje, oferując swoje wsparcie oraz… jedną niezapomnianą noc. Nagle ten niewielki eksperyment przeradza się w odkrycie stulecia. A Olive dowiaduje się, że jedyną rzeczą trudniejszą niż próba ujęcia miłości w naukowe ramy jest zmierzenie się z własnymi uczuciami.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

2
Grzechy szejka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Grzechy szejka
Dostępny587 szt.

Dubaj jest uznawany na całym świecie za ostoję nowoczesności: błyszczące drapacze chmur, tygiel kulturowy, gospodarz wydarzeń sportowych na wysokim poziomie, a nawet nowy gracz w wyścigu kosmicznym. Miastem rządzi szejk Muhammad ibn Raszid Al Maktum, wszechmocny multimiliarder. Ale postępowa propaganda jego królestwa jest przykrywką dla ciemnej strony emiratu. Najlepiej widać to w pałacu szejka. Dwie córki władcy i najmłodsza żona podjęły próby brawurowej ucieczki spod rządów żelazną ręką, marząc o lepszym życiu. Reportaż Grzechy szejka obnaża mroczną rzeczywistość kraju, który za lśniącym wizerunkiem, skrywa cierpienie wielu osób. Tom Steinfort, wielokrotnie nagradzany reporter 60 Minutes, spędził wiele lat na śledzeniu postępków szejka Muhammada i niepokojących realiów życia w Dubaju. Teraz dzieli się historiami odważnych osób, które doświadczyły horroru i uwierzyły mu, że dzięki publikacji, prawda ujrzy światło dzienne.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

3
Magiczne lata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Magiczne lata
Dostępny516 szt.

Niewielkie miasteczko Zephyr w Alabamie, lata 60. XX wieku. Pewnego marcowego ranka jedenastoletni Cory Mackenson oraz jego ojciec są świadkami tajemniczego wypadku: w głąb jeziora stacza się samochód ze zmasakrowanymi zwłokami mężczyzny. Miejscowy szeryf nie potrafi rozwikłać zagadki okrutnej zbrodni, nie znajduje żadnych śladów mordercy, nie wiadomo też, kim jest ofiara. Cory, wstrząśnięty myślą, że w jego mieście żyje zabójca, postanawia sam go znaleźć. Jedyny trop, jakim dysponuje, to małe zielone piórko, które znalazł wtedy nad jeziorem, oraz mgliste wspomnienie skrytej w mroku lasu sylwetki w długim płaszczu. Nie mając innych poszlak, zaczyna uważniej przyglądać się mieszkańcom Zephyr. Zagadka, którą próbuje rozwikłać, realistyczne sny, jakie go nawiedzają, odkrywanie tajemnic mieszkańców… wszystko to sprawia, że pamiętne lato będzie ostatnim beztroskim okresem jego dzieciństwa. Magiczne lata to nie tylko podszyty nutką grozy kryminał, to przede wszystkim opowieść o dojrzewaniu, o odzieraniu świata z magii, niesamowitości i – przede wszystkim – niewinności. Żywy język, plejada barwnych, wielowymiarowych postaci i wspaniale sportretowana społeczność niewielkiego miasteczka gdzieś w Ameryce lat 60. XX wieku. Jedna z najważniejszych i najbardziej osobista z powieści Roberta McCammona (Zew nocnego ptaka, Łabędzi śpiew, Godzina wilka). Książka porównywana z To Kinga oraz z Letnią nocą Simmonsa, ale bardziej kameralna, wzruszająca, sentymentalna, jednym słowem – magiczna.

79,90 zł
47,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 31,96 zł

4
Matura od 2023. Matematyka. Zbiór zadań maturalnych dla zakresu podstawowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matura od 2023. Matematyka. Zbiór zadań maturalnych dla zakresu podsta...
Dostępny352 szt.

Książka Matura od 2023. Matematyka. Zbiór zadań maturalnych dla zakresu podstawowego jest zgodna z najnowszymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (na lata 2023 i 2024) i pomoże uczniowi skutecznie przygotować się do matury z matematyki w nowej formule. Zadania ułożone są tematycznie według głównych działów obowiązujących w podstawie programowej, są zróżnicowane i obejmują wszystkie typy. Na początku każdego działu podane są wymagania szczegółowe, obowiązujące na egzaminie maturalnym od 2023 roku. Wszystkie zadania, zarówno zamknięte, jak i otwarte, są w pełni rozwiązane, a dowody algebraiczne przeprowadzone. Matura od 2023. Matematyka. Zbiór zadań maturalnych dla zakresu podstawowego będzie także bardzo użytecznym narzędziem w pracy nauczyciela. Może pomóc przy powtórkach materiału, wspierać w ćwiczeniu umiejętności koniecznych, aby uczeń bez obaw przystąpił do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

5
Królestwo Przeklętych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królestwo Przeklętych
Dostępny577 szt.

Emilia di Carlo, siostra bliźniaczka zamordowanej Vittorii, przybywa do Królestwa Siedmiu Kręgów – krainy piekieł, którą włada siedmiu demonicznych braci, książęta Pychy, Gniewu, Zazdrości, Łakomstwa, Chciwości, Lenistwa i Nieczystości. Jest przekonana, że pierwszy z nich, król demonów, oczekuje jej na swoim dworze, by podjąć jak swoją narzeczoną, a potem wziąć za żonę. Zdeterminowana, by odszukać winnych śmierci siostry, wierzy, że na dworze Pana Pychy będzie miała możliwość prowadzenia śledztwa. Książę Gniewu – sojusznik w świecie ludzi, a teraz jej przewodnik – pomaga Emilii wejść do krainy podziemi i przedostać się przez Korytarz Grzechu, a później gości ją na swoim dworze. To ma być tylko przystanek w drodze do Dworu Pychy, chwilowy pobyt. Sprawy jednak przybierają zupełnie inny obrót, niż oczekiwała dziewczyna. Co się wydarzy w gościnie u Pana Gniewu? Jakie magiczne więzi odkryje Emilia? Czy poślubi Księcia Pychy?

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

6
Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledore’a. Scenariusz oryginalny
Dostępny474 szt.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a to trzeci z serii pięciu scenariuszy autorstwa J.K. Rowling, autorki uwielbianej i popularnej na całym świecie serii o Harrym Potterze. Scenariusz oryginalny zawiera dodatkowe treści z planu, ilustracje i grafiki. Komentarzem opatrzyli: David Yates, David Heyman, Jude Law, Eddie Redmayne, Colleen Atwood i inni. Profesor Albus Dumbledore wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi. Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

59,90 zł
38,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,96 zł

7
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 2. Wschód księżyca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 2. Wschód księżyca
Dostępny629 szt.

Minęły księżyce odkąd szóstka kotów wyruszyła w podróż, którą zapowiedziała przepowiednia. Teraz muszą powrócić do domu i przynieść wieści z dalekich stron. Jednak na drodze staje im plemię dzikich kotów, które ma własną przepowiednię do wyjaśnienia. Tymczasem w lesie czterech klanów Ognista Gwiazda i Liściasta Łapa bezradnie przyglądają się, jak świat wokół nich ginie, rozrywany szponami bestii kierowanych przez Dwunożnych. Czy szóstka kotów zdąży wrócić na czas i uratować swoich pobratymców?

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

8
Kiedyś mnie kochałeś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedyś mnie kochałeś
Dostępny1105 szt.

Serenity Adams wychowywała się na farmie hipisowskich rodziców. W college’u poznała Bryce’a Peytona, z obu stron była to miłość od pierwszego wejrzenia. Kochali się do szaleństwa, zamierzali iść na studia na ten sam uniwersytet – ona na medycynę, on na architekturę. Kiedy jej matka zapada na raka, dziewczyna musi wybrać uczelnię bliżej domu. Bryce źle znosi rozstanie, jest zły i rozżalony. Ona jest pochłonięta studiami i matką. W dniu, gdy matka umiera, Bryce z nią z zrywa. Serenity ma złamane serce i postanawia już nigdy nikogo nie pokochać. Czternaście lat później Serenity jest wybitnym chirurgiem ginekologicznym w szpitalu Northwestern w Chicago. Pozostaje w luźnym związku z chirurgiem z tego samego szpitala, Westinem Grantem. On ją kocha, ona jednak boi się zaangażować. Miłość to luksus, na który nie może sobie pozwolić. Jednak Westin Grant burzy mur, jakim się otoczyła, i oferuje jej wspólną przyszłość. Ale czy jest wystarczająco odważna, by zaryzykować i pokochać?

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

9
Miłosna rozgrywka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłosna rozgrywka
Dostępny1235 szt.

Shirleen Jackson to prawdziwa Rock Chick – twarda, nieustraszona, lojalna i dobra. Ma jednak za sobą bolesną przeszłość, która zamknęła jej serce na miłość. Shirleen przyrzekła sobie, że już nigdy nie pokocha żadnego mężczyzny. Skupi się na swoich przyjaciołach, pracy w Nightingale Inve­stigations i dwóch adoptowanych synach. Spotkanie, niezupełnie przypadkowe, z intrygującym i diabelnie przystojnym Mosesem Richardsonem wystawia na próbę te postanowienia. Mężczyzna ma jednak przed sobą trudne zadanie – musi nie tylko przekonać Shirleen, że ta zasługuje na miłość, ale też zdobyć zaufanie jej przyjaciół i synów.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

10
Blaze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blaze
Dostępny1197 szt.

Porwanie, które miało być przestępstwem stulecia, zmienia się w dramatyczną ucieczkę. Sprawca przestępstwa czy ofiara? Blaze, mało rozgarnięty olbrzym, żyje z drobnych kradzieży. Dopiero przyjaźń z George’em Rackleyem dodaje jego poczynaniom finezji. To przebiegły George jest mózgiem podejmowanych wspólnie akcji i to on wpada na pomysł porwania sześciomiesięcznego dziedzica wielkiej fortuny. Blaze ze swoją ponadprzeciętną siłą fizyczną jest dla niego doskonałym narzędziem, którym można łatwo manipulować… i niczym więcej.

44,90 zł
31,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

11
Zły pasterz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zły pasterz
Dostępny1344 szt.

Jan Bogucki po dziesięciu latach wraca do rodzinnego miasta. Zamierza się ustatkować i wyleczyć złamane serce. Po drodze chce jeszcze odwiedzić swoją siostrę, która właśnie kończy archeologiczne praktyki. Kiedy dociera na miejsce, dowiaduje się, że Kasia i jej kolega zniknęli. Wśród studentów aż huczy od plotek o ich romansie i nietypowym odkryciu. Wygląda na to, że po parze młodych pasjonatów został tylko wykopany przez nich szkielet o cechach niepokojąco sprzecznych z tym, co spodziewano się znaleźć w tej ukrytej wśród lasów wiosce. Rozpoczynają się poszukiwania. Okazuje się, że jedyny trop prowadzi do rozwiązanej przed laty sekty kierowanej przez tajemniczego guru. Janek musi nie tylko rozwikłać zagadkę, której sens rozmywa się w medialnym zamieszaniu, lecz także stoczyć walkę z samym sobą – z własną porywczością i demonami, które prześladują go od lat. W prywatnym śledztwie wspiera go emerytowany policjant Horst Miller, dla którego ta sprawa ma wymiar osobisty.

54,90 zł
32,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,96 zł

12
Nie wierzcie jej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wierzcie jej
Dostępny1057 szt.

Zagadkowe zniknięcie Toma. Zagadkowo pokrętne wyjaśnienia żony i siostry. Obie kłamią. I żona – Lucy. I siostra – Mary. Kłamią w sprawie swojego męża i brata, Toma, który zaginął podczas pieszej wycieczki, gdy małżonkowie spędzali weekend w swoim domku letniskowym. Lucy od początku twierdzi, że nie ma pojęcia, co się stało z mężem. Mary w to nie wierzy. Jest przekonana, że Lucy zabiła Toma. Znajduje ślady, które mogą to sugerować (np. plamy krwi w łazience). Lucy okoliczności zaginięcia męża opisuje na posterunku policji. Plącze się w zeznaniach. Mary nagrywa swoją wersję wydarzeń na dyktafon podczas długiej jazdy samochodem. Obie nawzajem kwestionują swoją prawdomówność, a ich zeznania wcale nie przybliżają policji do wyjaśnienia zagadkowego zniknięcia Toma. Na jaw wychodzą kolejne fakty. Coraz więcej poszlak wskazuje na winę Lucy. Co się zdarzyło w domku letniskowym Kaskada? Dlaczego żadna z kobiet nie mówi prawdy?

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

13
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 1. Północ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Tom 1. Północ
Dostępny572 szt.

Pojawiła się nowa przepowiednia! Los zmieni wszystko, co zapowiadały gwiazdy Klany dzikich kotów od wielu księżyców żyły w pokoju - jednak przodkowie mają dla nich przerażające wieści. Nadchodzi nowa przepowiednia i nieznane wcześniej zagrożenie. Młody wojownik, Jeżynowy Pazur, nieoczekiwanie dla siebie, zostaje wskazany jako ten, od którego zależy przyszłość lasu. Zbiera drużynę i wyrusza w podróż, która zmieni losy wszystkich klanów.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

14
Ballada o Czarnym Tomie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballada o Czarnym Tomie
Dostępny196 szt.

Ludzie przybywają do Nowego Jorku w poszukiwaniu magii i nic ich nie przekona, że jej tam nie ma. Charles Thomas Tester żyje z naciągania frajerów. Kantuje mieszkańców Harlemu, Flushing Meadow i Red Hook, żeby zapewnić sobie i ojcu dach nad głową i coś do jedzenia. Wie, że odpowiednio dobrany garnitur potrafi rzucić silny czar, a futerał na gitarę zapewnia mu niewidzialność. Zdaje sobie również sprawę, że wypisana na jego skórze klątwa przyciąga uwagę zamożnych białych i posłusznych im gliniarzy. Kiedy jednak dostarcza okultystyczną książkę samotnej czarownicy mieszkającej w sercu Queens, otwiera drzwi do królestwa prawdziwej magii i przyciąga uwagę istot, których lepiej byłoby nie budzić. W Brooklynie zanosi się na burzę, która może pochłonąć świat. Czy Czarny Tom dożyje chwili, w której burza się rozpęta? Osadzona w Nowym Jorku czasów Jazz Age nowelka LaVallea o czarownikach i kanciarzach to doskonały przykład na to, jak może - i powinna - wyglądać weird fiction. - Laird Barron, autor "The Beautiful Thing That Awaits Us All" Tętniąca gniewem, pisana z pasją. -The New York Times Book Review

25,00 zł
17,75 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,25 zł

15
Możemy mieć siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

16
Bezmiłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezmiłość
Dostępny387 szt.

Początek lat 90. XX wieku, niewielkie miasto w zachodniej Polsce. Przytłoczony szarą egzystencją dziewięcioletni Grześ pragnie przygód, przyjaźni i miłości. Gdy zaczyna pisać pamiętnik, czuje, że jego życie wreszcie się zmieni, że zapomni o nieszczęśliwym dzieciństwie. Opisuje zabawy na osiedlu, szkolne sukcesy, ale też coraz liczniejsze porażki. Z tygodnia na tydzień jednak jego zapał słabnie, podejrzewa też, że ktoś czyta jego zapiski i go obserwuje. Wiedziony smutkiem, lękiem i złością coraz częściej zagląda do piwnic, których ciemne zakamarki zdają się szeptać słowa ukojenia. Natrafia na dziwną zabawkę, a na duchu podnosi go przebojowy chłopak z sąsiedztwa, bratnia dusza, o której zawsze marzył. Za jego sprawą wpada na trop wiodący go do niepokojącego odkrycia... Bezmiłość prowadzi nas za rękę przez przeszłość i przyszłość bohatera. Wypełniają je piwniczne demony, cygańskie mity, złamane serca, wypadki i zbrodnie. Prawda miesza się z fikcją, a gorączkująca rzeczywistość, niczym sensacyjny film, drży w posadach, wciąż skora do powrotów, choćby i po reklamach. W tym wszystkim lśni gdzieś na dnie dusza człowiek. „Kiedy nienawiść króluje, bezmiłość staje się faktem”. – Marek Zychla

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

17
Będziesz wisiał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

18
O kurze, która opuściła podwórze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O kurze, która opuściła podwórze
Dostępny151 szt.

?Wzruszająca opowieść o prawdziwym bohaterstwie. Płakałam jak bóbr?. Wioleta Błazucka, autorka vloga i książki Pierogi z kimchi Poruszająca opowieść nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Stawiając te wszystkie pytania o to, kim jesteśmy i jaki jest cel naszego życia, autorka pokazuje, że warto żyć odważnie, czasem rezygnując z bezpiecznego, przewidywalnego kurnika. Odwaga i wytrwałość oraz poświęcenie raz jeszcze okazują się cnotami uniwersalnymi. Wyskubana kura nioska staje się dowodem na to, że żyjąc marzeniami, można wypięknieć i nabrać majestatu. Bo można egzystować jak nioska w kurniku, można wieść sielankowy żywot jak kura na podwórzu i można żyć jak Ipsak!

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

19
Wyrzutek. Wojownicy. Potęga Trójki. Tom 3 wyd. 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

20
Piłka 130mm Bing John cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,70 zł
7,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,87 zł

21
Instytucje i ich wrogowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instytucje i ich wrogowie
Dostępny23 szt.

"Jeden z ostatnich prawdziwych konserwatystów w polskiej polityce pokazuje w tej książce wciąż ogromny potencjał tego sposobu myślenia w programowaniu tak polityki zagranicznej, jak i krajowej. Cenna lektura". Bartłomiej Radziejewski "Nowa Konfederacja" "Książka prof. K.M. Ujazdowskiego to zbiór tekstów pozornie o różnych sprawach, ale jest to jedynie powierzchowne wrażenie, w rzeczywistości bowiem ta wielowątkowość sprowadza się do obrony dobra wspólnego jako podstawowej wartości Rzeczypospolitej".dr hab. Ryszard Balicki, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego "Alternatywą dla PiS może być tylko różnorodna i mająca ambitne cele opozycja. Książka Kazimierza Ujazdowskiego projektuje jeden z jej ważnych nurtów, jakim może być postkonserwatywne centrum".dr hab. Rafał Matyja, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie "Kazimierz Ujazdowski, admirator de Gaulle'a, broni trwałości instytucji i przekonuje, że państwo powinno być tym, co łączy, a nie dzieli". Katarzyna Kaczorowska, dziennikarka związana z "Polityką" Kazimierz M. Ujazdowski (1964), nauczyciel akademicki, dr hab. nauk prawnych, konstytucjonalista i historyk doktryn politycznych. zajmuje się polską myślą polityczną XX wieku, francuskim konstytucjonalizmem i współczesnymi zagadnieniami ustrojowymi. Członek Komitetu Nauk Prawnych PAN i Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego. W czasach PRL uczestnik Ruchu Młodej Polski i opozycji solidarnościowej. Poseł na Sejm I, III, IV, V i VI kadencji. Wicemarszałek Sejmu w latach 2004-2005. Dwukrotnie sprawował funkcję ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Współtwórca polskiej dyplomacji kulturalnej i historycznej. W latach 2014-2019 poseł do Parlamentu Europejskiego. W chwili obecnej senator RP. Członek Klubu Koalicji Polskiej i współzałożyciel Centrum dla Polski.

49,00 zł
38,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 10,78 zł

22
Czary w nowożytnej Polsce w latach 1500-1800 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czary w nowożytnej Polsce w latach 1500-1800
NiedostępnyBrak

Czary w nowożytnej Polsce w latach 1500?1800 to pierwsze kompleksowe studium o polskiej demonologii stworzone na podstawie zapisów z procesów o czary w Wielkopolsce. Szczegółowe badania autorki ukazują wiele typów wiedźm ? od zwiastunki zła do podziwianej gospodyni domowej, której obecność w gronie czarownic obala mit, jakoby wszystkie wiedźmy nienawidzono. Przeprowadzone analizy pokazują, że ówcześnie żyjący mieli świadomość mechanizmów stojących za prześladowaniami oraz niejednokrotnie przejawiali krytyczną postawę wobec nadużyć szerzących się na salach sądowych. Ta nowa, przełomowa praca przedstawia rozmaite powody uprawiania czarów, wyjaśnia, dlaczego ludzie wzajemnie oskarżali się o takie praktyki oraz przyznawali do stosowania magii. Książka ukazuje historie, które wykraczają poza zapisy z procesów sądowych, ujawnia motywy kryjące się za nadużyciami i walką o władzę oraz pokazuje relacje między mężczyznami i kobietami w okresie wczesnej nowożytności.

42,00 zł
23
Judaszyzm czyli frymarczenie suwerennością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

24
Jej były mąż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej były mąż
Dostępny1317 szt.

Czy dziesięć lat po rozwodzie może wydarzyć się coś, co znowu połączy losy kiedyś bardzo sobie bliskich a teraz – pozornie – obcych ludzi? Okazuje się, że tak… Splot zaskakujących zdarzeń sprawia, że Tobiasz i Ada otrzymują od losu drugą szansę, choć gdyby ich oto zapytać, zupełnie szczerze powiedzieliby, że nie mają na to najmniejszej ochoty. Wydaje im się, że już nie są sobie potrzebni i że na nowo ułożyli sobie życie. Właśnie: wydaje im się…

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

25
Historia naturalna Tom 3: Botanika. Rolnictwo i Ogrodnictwo Księgi XII-XIX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia naturalna Tom 3: Botanika. Rolnictwo i Ogrodnictwo Księgi XII...
Dostępny16 szt.

Oddawany do rąk Czytelnika trzeci tom Historii naturalnej Pliniusza jest w całości poświęcony botanice oraz rolnictwu i ogrodnictwu, które są z tematem wiodącym nierozerwalnie związane. Znalazło się w nim ponad dwa tysiące roślin, których identyfikacja jest bardzo trudna i stała się dla tłumacza nie lada wyzwaniem. Z lektury tego tomu Czytelnik dowie się między innymi o drzewach, które na terenie Italii uchodziły za egzotyczne, a których produkty Rzymianie chętnie kupowali. W księdze XII dotyczy to przede wszystkim kadzidła pochodzącego z Arabii i balsamu produkowanego w Judei. W księdze XIII Pliniusz zajmuje się esencjami i perfumami. Cały wywód przynosi wiele informacji na temat poszczególnych receptur i technik sporządzania pachnideł. Nie zabrakło tutaj również gorzkiej refleksji nad upadkiem obyczajów spowodowanym napływem tych pachnideł do Rzymu. Księga XIV w całości jest poświęcona winorośli i winu. W księdze XV encyklopedysta skupia się na opisie natury drzew owocowych, w księdze XVI przechodzi zaś do scharakteryzowania drzew wysokopiennych dziko rosnących. Wylicza ich gatunki i dodaje wiele ważnych wiadomości, które mają istotne znaczenie w odniesieniu do wszystkich drzew albo rosnących samorzutnie, albo uprawianych przez człowieka. Potem zaczyna się systematyczny wykład o wykorzystaniu produktów pozyskiwanych z drzew. Należą do nich między innymi żołędzie, żywica, z której otrzymuje się smołę, i drewno. Księgi XVII i XVIII traktują o rolnictwie. Pliniusz, omawiając naturę płodów rolnych, wykorzystuje różne dygresje o charakterze technicznym i antykwarycznym. Podkreśla znaczenie rolnictwa w czasach minionych. Szczególnie interesująca jest moralizująca uwaga autora, który skazuje na zależność upadku rolnictwa od faktu, że dzisiaj ziemię uprawiają niewolnicy skuci łańcuchami, czym wcześniej zajmowali się osobiście zwycięzcy i wodzowie. Księgę XIX autor poświęca ogrodnictwu, skupiając się na warzywach uprawianych w ogrodach. Na tym kończy opis świata roślinnego i odsyła do kolejnego bloku ksiąg zawierających opis właściwości medycznych roślin oraz ich zastosowanie i wykorzystanie w celach leczniczych. Zapowiada, że będzie usiłował sprostać oczekiwaniom różnego rodzaju czytelników. Oprócz tych, którzy interesują się tylko naturą roślin, są bowiem również ci, którzy poszukują informacji o ich właściwościach leczniczych. Wypada tylko żywić nadzieję, że ta zapowiedź samego Pliniusza zachęci Czytelników do sięgnięcia niebawem po kolejny, czwarty już tom jego encyklopedii. Od Tłumacza

126,00 zł
26
Torebka papierowa Me to You - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka papierowa Me to You
Carte Blanche
NiedostępnyBrak

Torba papierowa z serii Me to You

3,42 zł
3,08 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,34 zł

27
Długopis LED - gamer - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis LED - gamer
MCD
NiedostępnyBrak

Długopis z z żarówką LED - podświetlanym, gumowym joystickiem do gier MCD.

10,60 zł
9,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,06 zł

28
Feynman Fizyka aż po grób - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Feynman Fizyka aż po grób
Dostępny154 szt.

?Kiedy Feynman wcześnie rano został obudzony ze snu przez reportera i dowiedział się, że ma otrzymać Nagrodę Nobla, na początku nie bardzo wiedział, czy powinien się cieszyć. Pompatyczne wydarzenia były dla niego odrażające. Zastanawiał się też, co to znaczy, że komisja w dalekiej Szwecji po wielu latach uznała jego pracę za >. Z drugiej strony Feynmanowi schlebiało, że jest w towarzystwie wielkich laureatów, takich jak: Max Planck, Albert Einstein, Niels Bohr i Paul Dirac.? Ta książka to opowieść o jednej z bardziej imponujących osobowości świata nauki XX wieku: wesołej, entuzjastycznej i niekonwencjonalnej. Nie jest to jednak kolejna biografia okraszona anegdotami z życia Feynmana. Skupia się na głównie na tym, co sam Feynman tak bardzo pokochał: fizyce!

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

29
Matematyka SP 6 Przygotowanie do egzaminu... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka SP 6 Przygotowanie do egzaminu...
Dostępny235 szt.

Książka ewenement. Dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowania do egzaminu w 8 klasie znacznie wcześniej, bo już w klasie 6. Dzięki publikacji uczniowie skutecznie powtórzą materiał z klas 4-6, sprawdzą stopień opanowania wymaganych wiadomości i umiejętności oraz oswoją się z zadaniami typu egzaminacyjnego. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej przedstawiliśmy w formie komiksów kilka metod rozwiązywania zadań testowych zamkniętych. W drugiej zamieściliśmy 20 zestawów z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, rozwiązania zadań otwartych, a także odpowiedzi do wszystkich zadań. Uczniowie mogą pracować z książką samodzielnie albo pod opieką nauczyciela lub rodzica.

27,20 zł
23,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,81 zł

30
Paradoks Macho - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoks Macho
Dostępny299 szt.

Jackson Katz - amerykański działacz społeczny, socjolog, feminista, krytyk kultury, zajmuje się w Paradoksie macho problemem przemocy wobec kobiet. Jak pisze w przedmowie: Głównym założeniem tej książki jest teza, że długotrwała amerykańska tragedia przemocy seksualnej – w tym gwałty, maltretowanie, napastowanie seksualne i seksualne wykorzystywanie kobiet i dziewcząt – zapewne więcej mówi o mężczyznach niż o kobietach. W końcu to głównie mężczyźni maltretują i gwałcą. To mężczyźni płacą prostytutkom (i zabijają je w grach wideo), chodzą do lokali ze striptizem, wypożyczają seksualnie poniżającą pornografię oraz piszą i wykonują mizoginistyczną muzykę. Kiedy omawia się rolę mężczyzn w przemocy wobec płci – w artykułach gazetowych, w sensacyjnych doniesieniach telewizyjnych i w codziennych rozmowach – zwykle skupiamy się na mężczyznach jako potencjalnych sprawcach. Dzisiaj nie musimy sięgać daleko, aby znaleźć dowody bólu i cierpienia, jakich ci mężczyźni są powodem. Ale trudno znaleźć jakąś dogłębną dyskusję dotyczącą kultury, która tworzy takich mężczyzn. Jest prawie tak, jakby ci sprawcy byli przybyszami z kosmosu, którzy wylądowali na naszej planecie. Jeszcze rzadziej można usłyszeć głębokie dyskusje o tym, jak nasza kultura definiuje „męskość” i jak tę definicję można połączyć z niekończącym się łańcuchem historii o mężach zabijających żony albo o grupach młodych mężczyzn gwałcących dziewczyny (i często nagrywających to na wideo), o których się regularnie dowiadujemy. Ta feministyczna książka skierowana jest do... facetów, tych porządnych facetów, którzy jednak nie widzą wokół siebie przemocy wobec kobiet stosowanej przez innych mężczyzn. To apel do nich o wspieranie kobiet, o to by na przemoc wobec kobiet nie być obojętnym.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

31
Zeszyt MO A4 16k trzy linie kolor RAINBOW HIGH p10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,90 zł
2,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,29 zł

32
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, Rainbow High - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 16 kartek w kratkę, Rainbow High
Astra
NiedostępnyBrak

- Kolekcja exclusive, - format A5, - ilość kartek - 16, - czerwony margines, - liniatura – kratka, - gramatura papieru – 70 g/m2, - okładka: lakier UV, folia soft touch. Uwaga! Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

2,90 zł
2,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,29 zł

33
Informatyka w ogólnym zarysie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Informatyka w ogólnym zarysie
Dostępny153 szt.

Informatyka w ogólnym zarysie to kultowy podręcznik przeznaczony dla studentów informatyki. Autorzy przedstawiają w nim najważniejsze zagadnienia z dziedziny informatyki. Omawiają: architekturę komputerów, oprogramowanie (systemy operacyjne, algorytmy, języki, paradygmaty programowania, problemy związane z inżynierią oprogramowania) i organizację danych (struktury danych, struktury plikowe, bazy danych). możliwości dzisiejszych komputerów. W książce znalazły się też takie tematy jak: sztuczna inteligencja, sieci neuronowe, algorytmy genetyczne, złożoność obliczeniowa i kryptografia. Bardzo atrakcyjnym elementem książki są wyróżnione bloki, zawierające ciekawe informacje uzupełniające. Autorzy wskazują w nich, czym żyje dzisiejsza społeczność informatyczna, przedstawiają różne nowinki i poruszają zagadnienia dotyczące etyki współczesnego informatyka i prywatności informacji w kontekście rozwoju sieci komputerowych. W książce znajdują się liczne zadania i problemy do samodzielnego rozwiązania. Publikacja jest przeznaczona dla studentów pierwszych lat studiów informatycznych, a także dla studentów innych kierunków, którzy powinni poznać podstawy informatyki, by móc w życiu zawodowym korzystać z opisanych w niej narzędzi. Nowe, 13. wydanie zostało w całości zaktualizowane i wzbogacone o ponad tysiąc nowych problemów do rozwiązania.

149,00 zł
131,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,88 zł

34
Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie 3.0. Kierowanie zespołami z...
Dostępny153 szt.

Wykonanie produktu o dużej wartości rynkowej i osiągnięcie prawdziwego sukcesu często wymaga od menedżerów zmiany dotychczasowego podejścia. Współczesne firmy są połączonymi systemami, a samo zarządzanie dotyczy głównie ludzi i relacji. Podejście zwane zarządzaniem zwinnym czy też programowaniem zwinnym (agile) ma szczególne miejsce w nowoczesnej teorii systemów złożonych i procesach wytwarzania oprogramowania. Co istotne, wdrożenie metodologii zwinnych ułatwia realistyczne podejście do kierowania projektami czy doskonalenia zespołów i zarządzania nimi. Książka adresowana jest przede wszystkim do kierowników zespołów, umożliwia dogłębne zrozumienie reguł rządzących pracą zespołu. Poruszono w niej takie tematy, jak: teoria systemów złożonych, teoria gier, samoorganizacja i zasada ciemności. Zebrano i usystematyzowano znane od wielu lat klasyczne idee i techniki zarządzania, a następnie połączono je z ideą programowania zwinnego. Powstał w ten sposób spójny system idei, który powinien sobie przyswoić każdy adept zarządzania, mający pasję, ambicję i odznaczający się dążeniem do zarządzania doskonałego, wyzwalającego kreatywność zespołu i prowadzącego wprost do celu. W książce omówiono: kluczowe cechy modeli zarządzania 1.0 i 2.0, podstawy teorii systemów złożonych, wpływ złożoności systemów na organizację, utrzymywanie aktywności, kreatywności, innowacyjności i motywacji pracowników, ideę kultury rzemiosła programistycznego, ciągłe doskonalenie się w ramach organizacji, ideę przywództwa ukierunkowanego na cel.

79,00 zł
55,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,70 zł

35
Długopis LED - jednorożec - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis LED - jednorożec
MCD
NiedostępnyBrak

Długopis z z żarówką LED - podświetlanym, gumowym jednorożcem MCD.

10,60 zł
9,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,06 zł

36
Śniadaniówka Gradient peach 07514 CoolPack - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
37
Zrozumieć szaleństwo. Najgłośniejszy eksperyment w historii psychiatrii  wyd. kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
10,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,02 zł

38
Moje życie pełne cudów, wydanie kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje życie pełne cudów, wydanie kieszonkowe
Dostępny101 szt.

Lata 30., Czechosłowacja. Zuzana dorasta otoczona muzyką. Sielankowe dzieciństwo przerywa zajęcie jej kraju przez nazistów. Jako Żydówka staje się osobą niepożądaną, której po kolei odbiera się wszystko, co kocha. Razem ze swoją rodziną trafia do kolejnych obozów. W Auschwitz po raz pierwszy staje się numerem, odbiera się jej prawo do człowieczeństwa. Głoduje. Patrzy, jak odchodzą kolejne bliskie jej osoby. Walcząc o jedzenie w Bergen-Belsen, odmraża sobie ręce, które już nigdy nie będą w pełni sprawne. Jest świadkiem największego okrucieństwa w dziejach. Jej jedynym talizmanem jest muzyka, która przypomina jej, że świat może być piękny. Niezwykła historia światowej sławy klawesynistki Zuzany Růžičkovej, opowiedziana przez bohaterkę w ostatnich tygodniach jej życia. Piękna opowieść o muzyce, miłości i przetrwaniu.

14,90 zł
11,47 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 3,43 zł

39
Śniadaniówka Gradient ocean 07509 CoolPack - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
40
Bezwzględny książę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

41
Śniadaniówka Gradient blueberry 07505 CoolPack - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
42
Gra edukacyjna. Sylaba do sylaby. Kapitan Nauka 4-8 LAT - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

43
Lubię kolorować. Dinozaury. Kredka segmentowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,99 zł
12,79 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,20 zł

44
Władysław Warneńczyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władysław Warneńczyk
Dostępny152 szt.

W XV wieku turecka nawała zagroziła chrześcijańskiemu światu. Władysław Jagiellon, król Polski i Węgier, zostaje uwikłany w niebezpieczną politykę możnych i duchowieństwa. W tym trudnym okresie z przeciwnościami walczy wspaniały potomek Jagiełły, dzielny, uczciwy i szczery Władysław, później zwany Warneńczykiem. Przeznaczenie prowadzi go do strasznej bitwy, w której na długie lata rozstrzygną się losy Europy Południowej i jego samego. Jesteśmy świadkami intryg dworu i kościoła, bohaterstwa rycerstwa polskiego i węgierskiego, wahań i rozterek młodziutkiego króla oraz zakusów na odebranie mu korony. To wszystko tworzy barwny fresk kończącego się średniowiecza. Powieść opowiedziana jest ustami kilku narratorów, m.in. samego króla, biskupa Oleśnickiego, legata papieskiego Cesariniego i generała węgierskiego Hunyadyego, często pozostających ze sobą w konflikcie.

33,60 zł
23,52 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

45
Zakreślacz 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz 6 kolorów
MCD
Dostępny23 szt.

Zestaw mini zakreślaczy w 6 kolorach MCD.

14,20 zł
12,78 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,42 zł

46
Śniadaniówka Gradient berry 07506 CoolPack - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
47
Zakreślacz klocki 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz klocki 6 kolorów
MCD
Dostępny4 szt.

Zestaw mini zakreślaczy w 6 kolorach w kształcie klocków konstrukcyjnych MCD.

14,20 zł
12,78 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,42 zł

48
Naklejki 14x21 cm 3d Rybki Sticker Boo 493714 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki 14x21 cm 3d Rybki Sticker Boo 493714
Sticker Boo
Dostępny385 szt.

Zalety produktu Naklejki STICKER BOO 3D z grafiką w Rybki z pewnością przypadną do gustu dzieciakom, idealne do zdobienia rysunków, wszelkiego rodzaju prac plastycznych oraz kolekcjonowania. Na blisterku znajduje się 37 szt. naklejek. Zapoznaj się również z innymi naklejki STICKER BOO. Wymiary/waga wymiary produktu szer. x wys. cm 14x26, waga produktu w opakowaniu kg 0,02 kg. Pakowane na blistrze w folijkę. W kartonie zbiorczym po 50 szt.

8,30 zł
Wróć do góry