hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.07.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 6 lipca 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Schronisko, które przestało istnieć (Sławek Gortych), na drugim Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte (Aldona Hartwińska, Milena Zaremba). Kolejny produkt to Sąsiadka (Helene Flood) oraz Zerwane zaręczyny (Agatha Christie).
1
Schronisko, które przestało istnieć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Schronisko, które przestało istnieć
NiedostępnyBrak

Młody stomatolog Maksymilian Rajczakowski jedzie w Karkonosze, by odetchnąć od rodzinnych problemów. Nie jest świadomy tajemnic drzemiących w wojennej przeszłości gór. Czy znajdzie to, czego szuka? Właściciel nieczynnego schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami ginie w nieszczęśliwym wypadku. Niedługo po tej tragedii na miejsce przybywa jego bratanek Maksymilian. Mężczyzna dowiaduje się, że przed śmiercią wuj z niejasnych przyczyn interesował się losami innego górskiego schroniska, które tuż po II wojnie światowej spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdy na jaw wychodzą kolejne fakty, Rajczakowski nabiera podejrzeń, że śmierć wuja nie była nieszczęśliwym zrządzeniem losu. Nieświadomy czyhającego zagrożenia podejmuje własne śledztwo. Wkrótce zaczyna otrzymywać pogróżki od kogoś, kto podaje się za Ducha Gór… Jeśli w porę nie rozwikła zagadki, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Schronisko, które przestało istnieć otwiera serię powieści poświęconych Karkonoszom. To trzymające w napięciu i naznaczone rodzinnymi sekretami kryminały, a także gęsta od zagadek i legend wędrówka po zapomnianych szlakach przeszłości.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

2
Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte
Dostępny367 szt.

Wyrusz w nietypową podróż po Szwecji! Dwie popularne autorki, Milena Zaremba (blog: Sztokholmianka) i Aldona Hartwińska (blog: PoFIKAsz?) łączą siły, by pokazać czytelnikowi Szwecję taką, jaką jest: bez cukru i dramaturgii, szczerze i z filiżanką (owsianej) latte. Czy renifer zmieści się w tubce? Jakim szwedzkim wynalazkiem na pewno się dziś posłużyłeś? Czy chleb może mieć swój dizajn? Co ma wspólnego język szwedzki z nowymi trendami społecznymi? Ile kosztuje kilogram śmieci? Czy Szwed chodzi na kawę do kościoła? Jak szybko leci swish? Czy szwedzki kot ma ubezpieczenie na życie? O co lepiej nigdy nie pytać Szweda? Czy najlepsze miejsce dla szwedzkiej flagi jest… na ciastku? Ta szwedzka sałatka punktów widzenia to obowiązkowa lektura dla miłośników Północy, weekendowych turystów lub planujących przeprowadzkę do Szwecji, ale także dla ciekawych świata i lubiących dobry humor!

64,90 zł
36,99 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 27,91 zł

3
Sąsiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sąsiadka
Dostępny1523 szt.

Kogo łatwiej będzie okłamać, męża czy policję? Ile kłamstw ujdzie jej na sucho? Sąsiad Rikke zostaje znaleziony martwy a ją przesłuchuje policja. Czy siedząc obok własnego męża powinna przyznać, że zdradzała go z sąsiadem? A jeśli nie, to jak ma wyjaśnić policji skomplikowaną relację z ofiarą? Jak długo uda się ukrywać romans przed sąsiadami, mężem i córką, gdy śledztwo się rozpędzi? I czy nikt się nie domyśli, że śmierć kochanka przyniosła jej ulgę? Rikke wie, że policja w końcu dotrze do rozmów telefonicznych, e-maili i wiadomości, które wymieniała z sąsiadem. Proponuje więc policjantom układ: chce sama powiedzieć mężowi o romansie, zanim zrobią to inni. Dlatego w zamian za kilka dni zwłoki w śledztwie zdradzi funkcjonariuszom wszystkie szczegóły romansu. Lecz zanim Rikke zdobędzie się na odwagę, by wyznać mężowi prawdę, dociera do niej mrożąca krew w żyłach wiadomość. Sąsiad został zabity przez kogoś, kto mieszka w ich małym budynku. Thriller o sekretach, kłamstwach, zdradach i morderstwie autorki bestsellerowej Psychoterapeutki.

46,99 zł
35,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

4
Zerwane zaręczyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zerwane zaręczyny
Dostępny455 szt.

Czy Elinor, dziedziczka fortuny, otruła córkę ogrodnika, która odebrała jej narzeczonego? Na pewno w rozpaczy życzyła jej śmierci... Sąd skazał Elinor, ale Herkules Poirot nadal uparcie bada sprawę. Czy chodzi o spadek, czy o niewyjaśnioną tajemnicę rodzinną? Detektyw toczy walkę z czasem, własnymi wątpliwościami oraz ze świadkami, którzy kłamią przy filiżance angielskiej herbaty... Niektórzy w dobrej wierze, jak zakochany w Elinor lekarz. Czy niesmaczna pasta łososiowa oraz zwodniczy zapach czerwonej róży bez kolców przeszkodzą Herkulesowi odkryć zabójcę?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

5
Cień sułtana. Tom 2. Krwawe morze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień sułtana. Tom 2. Krwawe morze
Dostępny396 szt.

Imperium Osmańskie fascynuje, zadziwia i przeraża. W Krwawym morzu historia przeplata się z fikcją literacką, a w cieniu politycznych knowań i walki o władzę rozgrywają się ludzkie dramaty Parne lato 1571 roku. Oblężenie weneckiej Famagusty przez wojska osmańskie trwa już prawie rok. Za murami szerzą się głód i epidemia, ludzie są na skraju szaleństwa. Dowódca twierdzy wydaje rozkaz kapitulacji. Tymczasem w Stambule wrze. Coraz trudniej ukryć nieudolność sułtana i jego świty. Wielki wezyr Mehmed Pasza Sokollu po raz pierwszy staje do walki z wrogiem, którego nie zna i nie rozumie. Rozpoczyna się nierówna rozgrywka, a stawką jest ocalenie Imperium Osmańskiego. W pałacowym haremie piętnastoletnia Birgül zostaje wplątana w wielką politykę. Wkrótce będzie zmuszona wybierać pomiędzy miłością i lojalnością wobec żony sułtana a duchami przeszłości, które domagają się zemsty. Intrygi doprowadzą do jednej z największych i najkrwawszych bitew morskich. To właśnie bitwa pod Lepanto rozstrzygnie o losach świata. Drugi tom fascynującej SERII SUŁTAŃSKIEJ Marii Paszyńskiej

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

6
Czy wiara ma sens? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy wiara ma sens?
Dostępny18 szt.

Książka powstała na podstawie spotkań ze studentami z duszpasterstwa akademickiego. Biskup Ryś błyskotliwie i konkretnie odpowiada na bardzo aktualne pytania młodych ludzi o Kościół, miłość i życie.  W jaki sposób Bóg okazywał swoje miłosierdzie w Starym Testamencie?  Na czym polega nieomylność papieża?  W jaki sposób powinno się traktować relikwie?  Gdzie jest granica pomiędzy tolerowaniem naszych bliskich trwających w grzechu, a koniecznością ich upominania?  Jak się modlić, aby Bóg nas wysłuchał?  W jaki sposób odczytywać, rozeznawać to, czego Bóg chce ode mnie?  Jak poznać, że to, co słyszę w swoim sercu to głos Boży a nie mój?  Jak znaleźć dobrą żonę, dobrego męża?

24,90 zł
14,19 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 10,71 zł

7
Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk
NiedostępnyBrak

Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk to z jednej strony pierwsza książka w portfolio Warstw dedykowana kinu, z drugiej kolejny element układanki składającej się na większą opowieść o Dolnym Śląsku, jaką snujemy praktycznie od początku naszego istnienia. Tym razem wspólnie z autorami – Lechem Molińskim (tekst) i Jerzym Wypychem (zdjęcia) – zabieramy czytelników w podroż po regionie, a za przewodników służą nam historie z planów zdjęciowych, opowieści o lokalnych kinach, twórcach i goszczących na Dolnym Śląsku gwiazdach polskiego filmu. Oto co o książce mówią sami autorzy: Oddajemy w ręce Czytelniczek i Czytelników książkę, której ostateczna forma kształtowała się dość długo. Chcieliśmy, by była ona z jednej strony kompleksowym spacerownikiem po śladach dokonań sztuki filmowej w regionie Dolnego Śląska, a jednocześnie selektywnym i subiektywnym przewodnikiem przybliżającym jego kinematograficzne dziedzictwo i specyfikę. Film to słowo i obraz, dlatego przedstawiamy wzajemnie się dopełniające zestawienie tekstów i fotografii. Co ważne, zdjęcia tu ukazane nie sprowadzają się jedynie do funkcji ilustracyjnej, a są wizualną interpretacją przestrzeni opisywanych słowem, wynikiem podróży i eksplorowania filmowego wymiaru Dolnego Śląska. Lech Moliński, Jerzy Wypych

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

8
Córka strażnika ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka strażnika ognia
Dostępny530 szt.

Osiemnastoletnia Daunis Fontaine, pół Amerykanka, pół Odżibwejka, jest świadkiem morderstwa i trafia w sam środek prowadzonego przez FBI śledztwa w sprawie nowego śmiertelnego narkotyku Niechętnie zgadza się na rolę tajnej agentki i wykorzystanie odżibwejskiej medycyny ludowej do wytropienia źródła nieznanej substancji. Na jaw wychodzą skrywane tajemnice i otwierają się zabliźnione rany, a Daunis przekonuje się, jak być silną Anishinaabe kwe - kobietą odżibwejską - oraz ile jest w stanie poświęcić dla swojej społeczności. Netflix przygotowuje ekranizację powieści we współpracy z wytwórnią Higher Ground Michelle i Baracka Obamów. Córka strażnika ognia: • Trafiła na listę 100 najlepszych młodzieżowych książek wszech czasów magazynu „Time” • Najlepsza powieść młodzieżowa platformy Amazon (czerwiec 2021) • Nominowana do Kids` Indie Next List (2021) • Jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści roku 2021 „Entertainment Weekly” • Najlepsza książka młodzieżowa marca 2021 w „PopSugar”

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

9
Amy ma już dość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amy ma już dość
Dostępny496 szt.

Życie jest jak książka: żeby doświadczyć czegoś ekscytującego, trzeba przewrócić kartkę. Amy Byler, przepracowana bibliotekarka i porzucona mama dwójki nastolatków, potrzebuje odpoczynku. Kiedy więc zjawia się skruszony mąż i proponuje, że przez lato zaopiekuje się dziećmi, Amy ucieka z sielskiej Pensylwanii do szalonego Nowego Jorku. Zazwyczaj rozsądna i obowiązkowa, nagle rzuca się w wir życia w mieście, które nigdy nie zasypia. Odkrywa świat wypełniony rozrywkami, kulturą i - za namową przyjaciółek - randkami w ciemno. Pewien przystojny bibliotekarz szybko podbija jej serce, a ona zatraca się w tej nieoczekiwanej intelektualno-miłosnej przygodzie. Kiedy lato dobiega końca, kobieta musi podjąć niezwykle trudną decyzję: zagłębić się w nowym fascynującym rozdziale życia czy wrócić do tego, który porzuciła? Tymczasem nieoczekiwanie zderzają się oba te światy. Amy grozi bolesna utrata nie tylko marzeń, które w sobie pielęgnuje, ale przede wszystkim tego, co w życiu najcenniejsze. Amy Byler to Kopciuszek współczesnego macierzyństwa. Nie pada w ramiona księcia, by uciec od życia pełnego trudów i zmagań, lecz… bierze jego kartę kredytową!

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

10
Czarny kot. Tom 1. Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny kot. Tom 1. Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny
Dostępny1438 szt.

Poznaj Tymka, który mieszka w Kamieńcu Ząbkowickim. Miejscowości uśpionych tajemnic, a może nawet klątwy! Pewnego dnia zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy: - Tuż przed domem Tymka, na błoniach pałacowych, pojawiają się tysiące kotów. - Znika gosposia Michalina. - Tymka śledzi tajemnicza postać z drewnianą laską. - Pojawia się pewna zła kobieta. Nic nie jest takie, jakim się wydaje! Rozpoczynają się wakacje i do Kamieńca przyjeżdża Tosia. Aby zmienić bieg niebezpiecznych wydarzeń, Tymek i Tosia, a także pewien Kot, muszą cofnąć się w czasie – i to niemal o 150 lat – oraz znaleźć ukryte w Pałacu królewny Marianny Orańskiej stronice tajemniczej Księgi Wiedzy. Seria Czarny kot to detektywistyczna podróż w świat zagadek i przygód. Słowiańska magia, niezwykłe legendy oraz fascynująca historia zabytków owianych tajemnicą – czekają na Ciebie! Sylwia Winnik – autorka książek dla dorosłych czytelników m.in. bestsellera Dziewczęta z Auschwitz. Ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Jej pasją są książki i góry. Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny to jej debiut dla dzieci.

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

11
Szym Pansik. Zostawcie mnie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szym Pansik. Zostawcie mnie!
Dostępny378 szt.

Szym Pansik, bohater bestsellera „New York Timesa” powraca po raz kolejny – tym razem w komiksie. Dzięki przyjaciołom przekonuje się, że sam cel to tylko część sukcesu: o wiele więcej frajdy może dawać samo dążenie do celu. Nawet jeśli droga okaże się nieco dłuższa niż zakładaliśmy. I nawet, jeśli chcieliśmy ją pokonać sami, ale wyszło zupełnie inaczej. Wraz z dziećmi przekonajcie się, czy Szym Pansikowi uda się zdobyć idealną pomarańczę i dlaczego właściwie tak bardzo mu na tym zależy. Dzięki Szym Pansikowi dzieci dowiedzą się, że zaakceptowanie niespodziewanych okoliczności może pomóc czerpać radość z tego, co nam się na co dzień przytrafia

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

12
Czytaj z Albikiem. Morskie opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj z Albikiem. Morskie opowieści
Dostępny37 szt.

Wyrusz w pełną przygód podróż przez morze i jego głębiny! Nasi mali marynarze, Maja i Antek, zapoznają cię z niezwykłymi mieszkańcami morskiego świata. Oprócz wydarzeń, które towarzyszą ich rejsowi, znajdziesz również opowieści z udziałem morskich zwierząt, zabawne ćwiczenia oraz relaksacje. Na końcu książki czeka gra o skarb piratów ukryty na wyspie. Książka zawiera ponad 1500 nagrań. Uwaga. Elektroniczne pióro Albik nie jest zawarte w książce. Sprzedawane jest osobno.

76,99 zł
69,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,70 zł

13
Diabelski posłaniec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabelski posłaniec
Dostępny458 szt.

Kolejny tom świetnie przyjętego CYKLU O NADOLSKIM. Po Czasie pomsty i Mrocznym zewie czas na spotkanie z Diabelskim posłańcem. Kiedy straszliwa klątwa z przeszłości przypomni o sobie, Żegota Nadolski wraz z kompanami spróbują stawić jej czoła, choć w tej rozgrywce przyjdzie im nie tylko rozwikłać mroczną tajemnicę, ale i zmierzyć się z groźnym posłańcem ciemności. „Wartka, żywa akcja, świetny warsztat i piękna wizja rzeczywistości szlacheckiej – to Dzikie Pola w całej okazałości. Uwaga! Lektura powieści grozi zarwaniem nocy, nieświadomą archaizacją języka i wyprawą na pchli targ w poszukiwaniu jakiejkolwiek szabli”. Marcin Mortka

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

14
Kolory życia. Opowieści niosące nadzieję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolory życia. Opowieści niosące nadzieję
Dostępny568 szt.

Bohaterowie opowiadań mierzą się z różnymi problemami – śmiercią, strachem przed starością, konfliktem z rodzeństwem, chorobą, toksyczną relacją z matką, wypadkiem, po którym wszystko się zmienia, wypaleniem, nieszczęśliwą miłością. Wydaje im się, że już nigdy nie będzie dobrze, że utknęli w jakimś magicznym punkcie, z którego nie można pójść dalej. Czy uda im się ruszyć do przodu? Czy życie nabierze jaśniejszych barw? Osiem cenionych autorek napisało opowiadania dające nadzieję, udowadniając, że nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie na lepsze.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

15
Nie tylko ROBALE. Mrówki, ślimaki, patyczaki i inne niesamowite zwierzaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie tylko ROBALE. Mrówki, ślimaki, patyczaki i inne niesamowite zwierz...
Dostępny349 szt.

Pełzające, latające, bywa że… przerażające? Owady i inne małe stworzenia (czyli ROBALE i nie tylko) są naprawdę genialne! Oto książka, która opisuje 11 przezabawnych, przebojowych, czasem nawet przebiegłych stworzeń. Są wśród nich m.in.: pszczoły, żuki, ważki, motyle, ćmy, pająki, mrówki i ślimaki. Co robi dżdżownica pod ziemią? Dlaczego ćmy latają wokół lamp? W jaki sposób żuki chronią się przed głodnymi drapieżnikami? Czy wiesz, że niektóre owady potrafią tańczyć? Że są motyle pachnące jak ciasto? I… zgadnij co? Konik polny może cię opluć, jeśli go zdenerwujesz! O każdym małym stworzeniu (i nie tylko) można dowiedzieć się czegoś nowego. Zawsze bądź dobry dla koników polnych. Nie piszcz i nie krzycz, gdy widzisz pająka. Nigdy nie złość się na mrówki! Otwórz tę książkę. Jest w niej o wiele więcej ciekawostek na temat naszych maleńkich przyjaciół. W serii: Kochamy dinozaury!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

16
Zamek z płatków róż. Tom 1. W blasku zorzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamek z płatków róż. Tom 1. W blasku zorzy
Dostępny28 szt.

Ile jesteś w stanie poświęcić dla miłości? Gwen pisze bestsellerowe romanse, ale wcale nie wierzy w miłość. I chociaż przylgnęła do niej łatka skandalistki i wyrachowanej celebrytki, ona pragnie tylko jednego – spokoju. Przytłoczona nadmiarem obowiązków, postanawia w końcu spełnić swoje dziecięce marzenie i zobaczyć na własne oczy zorzę polarną. Niestety, jej pobyt w Norwegii zaczyna się w najgorszy z możliwych sposobów: dziewczyna zostaje napadnięta i okradziona. Nawet fakt, że z opresji ratuje ją tajemniczy przystojniak, nie poprawia sytuacji. Mężczyzna okazuje się bowiem gburem, jakich mało, i chce skutecznie pozbyć się nieznajomej. A jednak to przypadkowe spotkanie zwiąże ich ze sobą na dłużej, niż mogliby podejrzewać. Czy los szykuje dla nich szczęśliwe zakończenie?

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

17
Noc i ciemność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc i ciemność
Dostępny120 szt.

Bogatą Amerykankę Ellie i lekkomyślnego utracjusza Michaela połączyła miłość od pierwszego wejrzenia. Nikt więc nie przejmuje się mezaliansem i klątwą. A przecież gdyby posłuchano rad starej cyganki, zamiast kilku zgonów mielibyśmy romantyczny happy end. Wśród kandydatów na mordercę są: wdowiec, dama do towarzystwa, genialny architekt i prawnik rodziny – każdy równie oddany ofierze. Jest nastrój, wiarygodny portret psychopaty, autorka gra z czytelnikiem fair play, nic zatem dziwnego, że to jedna z najbardziej cenionych książek Agaty Christie.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

18
Wielka Czwórka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Czwórka
Dostępny123 szt.

Czworo przestępców pragnie przejąć, a jakże, władzę nad światem. Wobec takiej perspektywy mordercy za nic sobie mają życie ludzkie. Ci, którzy stają im na drodze, giną od miecza, ognia i wojny. Tu nic nie jest takie, jak się wydaje. Bohaterowie zmieniają tożsamość jak rękawiczki, uczestniczą w efektownych pościgach, zastawiają pomysłowe pułapki. Czterech na jednego to... znakomita okazja dla Herkulesa Poirot, by pokazać, co potrafi! Bond wiele by się nauczył...

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

19
Słonie mają dobrą pamięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słonie mają dobrą pamięć
Dostępny144 szt.

Powieściopisarka kryminalna Ariadna Oliver, alter ego samej Christie, spotyka na wieczorze autorskim damę zainteresowaną wyświetleniem zbrodni sprzed dwudziestu lat. Nad urwiskiem znaleziono wtedy dwa ciała: generała Ravenscrofta i jego żony. Sprawa zakończyła się stwierdzeniem podwójnego samobójstwa, choć do dziś nie udało się znaleźć motywu. Ponieważ po tylu latach nie sposób szukać odcisków palców i złamanych gałązek, pani Oliver i Poirot ruszają śladami... „słoni”, czyli uczestników tamtych wydarzeń, starych ludzi, którzy pamiętają wszystko.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

20
Zbrodnia na festynie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia na festynie
Dostępny167 szt.

Sztuka planowania i wykonywania morderstwa osiągnęła taką popularność, że proponuje się ją na festynach. Jest taką samą grą towarzyską jak rzucanie kokosem do celu. Najlepiej do ułożenia takiej gry nadaje się autorka powieści kryminalnych, Ariadna Oliver. Cóż z tego, skoro pisarka czuje się sterowana czyjąś niewidzialną ręką! Prosi zatem o pomoc Herkulesa Poirot tuż przed tym, jak „trup” staje się… prawdziwym trupem. Sir George Stubbs, organizator zabawy, ma pełne ręce roboty, a oprócz tego trwają poszukiwania jego żony, lady Stubbs. Miłej zabawy na festynie!

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

21
Zrozumieć uczucia i emocje. Od utrapienia do ukojenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć uczucia i emocje. Od utrapienia do ukojenia
Dostępny324 szt.

Uczucia i emocje to najgłębszy i najstarszy język komunikacji międzyludzkiej, a ich wyrażanie lub tłumienie to drogowskazy wskazujące nam, czego naprawdę potrzebujemy. Andrew Fuller szczegółowo analizuje najczęstsze rodzaje uczuć i emocji i wyjaśnia, jak je wykorzystać dla własnego dobra, zamiast pozwolić im negatywnie wpływać na nasze życie. Z poradnika możesz dowiedzieć się m.in. jak: • odróżniać osoby szczere od fałszywych? • dostrzegać, kto naprawdę cię pragnie? • trafniej interpretować zachowania własne i innych? • dostrzegać zmiany nastroju i łagodzić zmartwienia? • reagować w bardziej pozytywny sposób w momentach gniewu lub konfliktów? • powtarzać chwile pełne szczęścia, inspiracji i kreatywności? Aby utrzymać równowagę emocjonalną i zadbać o zdrowie psychiczne, warto mieć świadomość zmian, jakie zachodzą w naszych uczuciach i emocjach. Pozwala to spojrzeć z pewnej perspektywy na własne życie i na to, jak chcemy je wykorzystać i świadomie kształtować.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

22
Saga rodu Quinnów. Tom 4. Błękitna zatoka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Saga rodu Quinnów. Tom 4. Błękitna zatoka
Dostępny4047 szt.

Czwarta, ostatnia część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Dla Setha to była długa podróż. Po koszmarze życia z uzależnioną od narkotyków matką, przygarnięty przez rodzinę Quinnów, dorastał z trzema starszych braćmi, którzy otoczyli go miłością. Teraz wraca z Europy, ciesząc się prestiżem uznanego artysty. Cam, Ethan i Phillip, ich żony i dzieci, tworzą wokół niego błogosławiony chaos klanu Quinnów. A on znów wypoczywa w niebiesko-białym domku, gdzie łódź czeka na przystani, bujany fotel na ganku, a pies gania na podwórzu. Lecz w rodzinnej miejscowości wiele się zmieniło. Najbardziej intrygującą nowością jest pojawienie się Dru, lubiącej wyzwania właścicielki małej kwiaciarni. A w Sethcie dostrzega ona kolejne wyzwanie... Zafascynowani sobą nie zauważają ciemnych chmur, jakie się nad nimi gromadzą. Ich relacje czeka ciężka próba. Czy tajemnice z przeszłości zniszczą nowe życie i nową miłość Setha?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

23
Pedagogika specjalna osób w starszym wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pedagogika specjalna osób w starszym wieku
Dostępny24 szt.

Książka jest pierwszą na rynku wydawniczym pozycją z zakresu pedagogiki specjalnej osób w starszym wieku, czyli nowej i obecnie intensywnie kształtującej się nauki – geragogiki specjalnej. Gromadząc szeroką i usystematyzowaną wiedzę, w interdyscyplinarny sposób łączy zagadnienia niepełnosprawności i starości, umiejscawiając je na gruncie pedagogiki specjalnej, dotychczas skupionej na dzieciach i młodzieży z ograniczoną sprawnością. Publikacja powstała w odpowiedzi na obecne demograficzne wyzwanie, którym jest konieczność zaspokajania potrzeb dotyczących samodzielnego funkcjonowania coraz liczniejszej populacji niepełnosprawnych osób w podeszłym wieku. Wskazuje na możliwości usprawniania obniżonego funkcjonowania, zanim niezbędne stanie się dostarczanie usług opiekuńczych. Pokazuje, jak szerokie jest spektrum zaburzeń w późnej dorosłości, jakie są ich powszechność, przyczyny i skutki, a także jakie metody można stosować w pracy z tą grupą wiekową pacjentów. W założeniu ma stanowić kompendium wiedzy na temat geragogiki specjalnej, koncentrującej się na kwestiach niepełnosprawności i rehabilitacji w starszym wieku. Książka składa się z 17 rozdziałów podzielonych na 4 części. Pierwszą część poświęcono geragogice specjalnej. Zaprezentowano ją jako pedagogię człowieka starego z niepełnosprawnościami oraz jako obszar nauki i działalności zawodowej pedagoga specjalnego. W drugiej części dokonano charakterystyki niepełnosprawności w okresie późnej dorosłości w ujęciach: demograficznym, psychologicznym, społecznym i prawnym oraz medycznym. Trzecią część poświęcono prezentacji działów szczegółowych geragogiki specjalnej: tyflogeragogiki (niepełnosprawność wzrokowa w starszym wieku), surdogeragogiki (niepełnosprawność słuchowa w starszym wieku), oligofrenogeragogiki (niepełnosprawność intelektualna w starszym wieku), gerontologopedii (zaburzenia mowy w starszym wieku). Wyodrębniono ponadto geragogikę terapeutyczną (chroniczne stany chorobowe), koncentrującą się na starszych osobach z niepełnosprawnością ruchową i psychiczną. Przybliżono również bardzo powszechne i silnie wpływające na jakość życia zagadnienia zaliczane do istotnych problemów geriatrycznych, jakimi są nietrzymanie moczu oraz takie stany niespecyficzne, jak: bezsenność, niedożywienie czy odczuwanie chronicznego bólu. Ostatni rozdział tej części poświęcono działaniom resocjalizacyjnym prowadzonym z osobami w okresie późnej dorosłości. W czwartej części opisano specyfikę działań interwencyjnych w obszarze niepełnosprawności senioralnej, tj. wsparcie usprawniające (rehabilitacyjne), opiekuńcze i instytucjonalne.

98,00 zł
68,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,40 zł

24
Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem?
Dostępny44 szt.

Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem? Obserwacja jest poradnikiem wiedzy dla terapeutów rozpoczynających pracę z dziećmi z deficytami rozwojowymi, niepełnosprawnościami i innymi zaburzeniami rozwoju dzieci w wieku od 5 do 10 roku życia. Opisuje jak od samego początku zająć się dzieckiem w ujęciu wielodyscyplinarnym, jak poprowadzić właściwie obserwację, na podstawie której sporządzany jest optymalny program terapii dziecka. Wskazuje jak poprowadzić pierwsze wizyty dziecka w sposób wyczerpujący wiedzę na temat jego rozwoju. Opisuje sfery rozwojowe i umiejętność terapeutycznego postrzegania ich w kontekście normy biologicznej, a ewentualnych odstępstw od niej. Porównuje wiek biologiczny z wiekiem rozwojowym dziecka. Poradnik prowadzi terapeutę przez wszystkie sfery rozwojowe dziecka. Tłumaczy, na co zwracać uwagę w przygotowaniu zajęć, jak oceniać dziecko i jak prowadzić obserwację różnicową. Jest punktem wyjścia do podjęcia pierwszych kroków terapeutycznych w pracy z dzieckiem z deficytami. Książka napisana jest z myślą o terapeutach pracujących czynnie i w procesie z dziećmi z niepełnosprawnościami i deficytami rozwojowymi. Książka Jak rozpocząć pracę terapeutyczną z małym dzieckiem? Obserwacja zawiera również arkusz obserwacji dla terapeuty jako gotowy materiał do podjęcia pracy z dzieckiem. Książka opatrzona jest rysunkami metodą sketchnotingu i flipchartelingu, które wprowadzają czytelnika w każdy rozdział. Obserwacja Dobrze poprowadzona obserwacja to taka, dzięki której możemy spojrzeć na dziecko całościowo ‒ nie tylko pod względem sfer rozwojowych, lecz również jego obciążeń medycznych, uwarunkowań środowiskowych, preferencji i predyspozycji, utrwalonych wzorców zachowań i relacji, a także kontekstu społecznego, sytuacyjnego i pragmatycznego. Obserwacja powinna pomóc terapeutom zrozumieć przyczyny i skutki odstępstw od normy w zachowaniu, relacjach czy komunikacji. Oprócz badań profilowych dziecka powinna pozwolić na ustalenie poziomu funkcjonowania pacjentów z uwzględnieniem zaburzeń i deficytów. Określenie grupy wiekowej Poniższy opis prowadzenia obserwacji obejmuje dzieci w wieku przedszkolnym (od 5. roku życia) i szkolnym (do 10. roku). W tym czasie zakończone są już główne procesy warunkujące prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Okres ten jest jednakowo intensywny dla rozwijania kolejnych kompetencji i utrwalania bazowych umiejętności nabytych przez dziecko do 5. roku życia oraz kształtowania na ich fundamencie kolejnych sfer. Obserwacja pacjentów w tym wieku biologicznym jest niezwykle istotna z punktu widzenia rozwoju podstawowych sfer funkcjonowania oraz zdobytych kompetencji, umiejętności i wiedzy.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

25
Diuna. Ród Atrydów. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diuna. Ród Atrydów. Tom 3
Dostępny71 szt.

Zakończenie oficjalnego prequela przełomowej Diuny. Historia młodego Leto Atrydy dobiega końca. Finalny tom opowieści idealnie balansującej między przystępnością obliczoną na nowego czytelnika i smaczkami dla najbardziej zagorzałych fanów cyklu. Bestsellerowa powieść Diuna. Ród Atrydów doczekała się w końcu wersji komiksowej. Adaptacją i scenariuszem zajęli się Brian Herbert i Kevin J. Anderson, autorzy powieści opartej na notatkach twórcy Diuny Franka Herberta. Tekst zilustrował Dev Pramanik Paradiso.

59,00 zł
45,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,57 zł

26
Humanistyka służebna. Negocjowanie pola i budowanie autonomii w dobie kryzysu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Humanistyka służebna. Negocjowanie pola i budowanie autonomii w dobie ...
Dostępny17 szt.

Justyna Tabaszewska ? adiunktka w Instytucie Badań Literackich PAN. Przed Humanistyką służebną opublikowała dwie książki: Poetyki pamięci (2016) i Jedna przyroda czy przyrody alternatywne (2010). Jest autorką artykułów drukowanych m.in. w ?Memory Studies?; ?Tekstach Drugich?; ?Przeglądzie Kulturoznawczym?; ?Wielogłosie? i ?Pamiętniku Literac - kim?. Stypendystka IWM (Tischner Fellowship 2021) oraz Stypendium Bekkera NAWA (Goethe Universität). Zajmuje się szeroko rozumianą ekokrytyką oraz problematyką afektów i pamięci kulturowej we współ - czesnej kulturze. Książka Justyny Tabaszewskiej dotyczy najbardziej aktualnych kwestii we współczesnym literaturoznawstwie. Tę ogólną formułę należy rozumieć dwoiście: w swojej rozprawie autorka przygląda się współ - czesnej nauce o literaturze, rozważając jej kondycję i rozdzierające ją dylematy, a zarazem ową naukę w sposób niezwykle intensywny uprawia, pokazując tym samym skuteczność rozwiązań, które proponuje na metapoziomie. [?] Jasne jest więc, że jako arcybogata, świetnie pomyślana konstrukcja, pełna klarownych opisów najważniejszych dziś kwestii i koncepcji we współczesnej humanistyce, śmiałych i świetnie zaprezentowanych rozwiązań własnych oraz znakomitych interpretacji, książka ta ma szanse wzbudzić żywe zainteresowanie sporego grona czytelników, których obchodzi współczesna humanistyka i, po prostu, współczesny świat. Z recenzji prof. Adama Lipszyca

45,00 zł
44,10 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,90 zł

27
Szybka i Bystrzak. Misja: prehistoria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybka i Bystrzak. Misja: prehistoria
Dostępny289 szt.

Szybka i Bystrzak wyruszyli w podróż do przeszłości i potrzebują Twojej pomocy, żeby zapamiętać przygody, które przydarzą im się po drodze, a potem bezpiecznie wrócić do domu. Czy uda Ci się zdobyć medal za superpamięć? ĆWICZ PAMIĘĆ I POKOCHAJ CZYTANIE!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

28
Śmiertelna klątwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiertelna klątwa
Dostępny186 szt.

Rozwiązywanie zagadek to skuteczna recepta na złe samopoczucie panny Marple. Zacna dama udowodni, że prowincjonalne życie wcale nie jest nudne. Wystarczy znać okolicę, plotki oraz ludzkie charaktery, by rozszyfrować ponury żart, nie przerazić się śmiertelnej klątwy i zdemaskować szajkę złodziei. Tom ośmiu opowiadań składa się z ciekawych ingrediencji: profetycznych wizji, niebanalnych przygód i nastroju grozy. Zagadka, celny dowcip i morał zaspokoją wszelkie czytelnicze gusta.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

29
Pierwsze, drugie... zapnij mi obuwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze, drugie... zapnij mi obuwie
Dostępny188 szt.

Agata Christie posłużyła się dziecięcą rymowanką, by skonstruować wyrafinowaną intrygę. Wpływowi brytyjscy politycy i bankierzy oraz Herkules Poirot spotykają się w poczekalni u dentysty. Nieoczekiwany splot wypadków – śmierć pacjenta, samobójstwo lekarza, zamachy na bankiera – wszystko to wymaga interwencji słynnego detektywa. Władza, która deprawuje, kontra ideały i honor, a sprawa zaczyna się od buta z klamerką... Przypadek? Ktoś podsuwa fałszywe karty, ale Herkules jest jak zwykle w formie. Po pierwsze – metodyczny, po drugie – logiczny!

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

30
Demony duszy niemieckiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demony duszy niemieckiej
Dostępny14 szt.

W przypadku wygranej komunistów, Niemcy czekała zagłada, z kolei członkowie Freikorpsu nie wróżyli niczego dobrego na przyszłość. Kuźnia kadr późniejszego nazistowskiego reżimu mieściła się właśnie we Freikorpsach. Truizmem jest takie stwierdzenie, jednak niewielu o tym pamięta: obraz powojennych Niemiec, w której walczą ze sobą Freikorps, czerpiący swą siłę z demonicznych idei o podłożu okultystycznym i neopogańskim, i komunizm z zasady wrogi człowieczeństwu, mimo noszenia go na swoich sztandarach. Niemcy tak czy inaczej, zbliżały się ku katastrofie, która musiała nastąpić wcześniej czy później. Niemiecka wiara w pogańską nadprzyrodzoną moc różniła się od idei komunistycznej tym, że katastrofę dla narodu niemieckiego odkładała na nieco późniejszy okres - II wojny światowej.

30,00 zł
28,80 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,20 zł

31
Psy Stalina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy Stalina
Dostępny304 szt.

Nikita Pietrow to wybitny rosyjski badacz historii najnowszej; jest autorem ponad 100 prac poświęconych historii terroru w sowieckiej Rosji. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego – zdelegalizowanego przez Putina w grudniu 2021 r. – rosyjskiego Stowarzyszenia Memoriał, organizacji pozarządowej broniącej praw człowieka i dokumentującej stalinowskie zbrodnie. Psy Stalina ukazały się po raz pierwszy drukiem w Rosji w 2011 r. pt. Oprawcy. Oni wykonywali rozkazy Stalina. Monografia Pietrowa, opublikowana rok później przez wydawnictwo Demart w Polsce, przedstawia ludzi bezpośrednio zaangażowanych w realizację „zadań specjalnych” podejmowanych przez NKWD. Wśród nich są m.in. kierujący NKWD od 1938 r. do śmierci Stalina w 1953 r. Ławrientij Beria i podporządkowani mu Wsiewołod Mierkułow, bracia Bogdan i Amajak Kobułowowie, Lew Włodzimirski, Borys Rodos, Michaił Riumin, Lew Szwarcman, Wasilij Błochin, Michaił Malcew, Wasilij Ulrich. Obecne wydanie to wzbogacona i rozszerzona edycja w stosunku do pierwszego wydania tej książki, uzupełniona o biogramy m.in. Canawy (Ławrientija Drugiego), Pawła Sudopłatowa, Nauma Eitingona czy zabójców z Sandarmochu, gdzie w latach 1937–1938 „zlikwidowano” ponad 9500 osób, w tym wielu Polaków. W książce znajduje się rozdział w całości poświęcony zbrodni katyńskiej. Pietrow poza opisem technologii rozstrzeliwań umieścił w nim listę zbrodniarzy NKWD uczestniczących w zamordowaniu prawie 22 tys. polskich obywateli wiosną w 1940 r. Z kolei w rozdziale „Mały Katyń” autor opisuje tzw. obławę augustowską, wciąż niewyjaśnioną zbrodnię na Podlasiu popełnioną w 1945 r. przez SMIERSZ na prawie 600 polskich obywatelach: żołnierzach i cywilach przeciwdziałających sowietyzacji Polski. „Wartość dokumentacyjną pracy Nikity Pietrowa trudno przecenić. Ujawnia on mechanizmy funkcjonowania państwowego systemu zbrodni, represji i zastraszania społeczeństwa" – napisał prof. Adam Daniel Rotfeld, były szef MSZ i współprzewodniczący Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych.

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

32
Szybka i Bystrzak. Misja: detektywi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybka i Bystrzak. Misja: detektywi
Dostępny275 szt.

W szkole dzieje się coś podejrzanego! Kto może za tym stać? Podążając za wskazówkami rozsianymi w książce, pomóż Szybkiej i Bystrzakowi rozwikłać tajemnicę i ukończyć misję. Czy zdobędziesz medal za superuwagę? ROZWIZUJ ŁAMIGŁÓWKI, ĆWICZ UWAGĘ I POKOCHAJ CZYTANIE!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

33
Wielka księga ogrodnika i działkowca. Praktyczny poradnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga ogrodnika i działkowca. Praktyczny poradnik
Dostępny356 szt.

WIELKA KSIĘGA OGRODNIKA I DZIAŁKOWCA to kanon wiedzy ogrodniczej; książka nieodzowna dla każdego, komu marzy się własny kawałek zieleni! Zawiera odpowiedzi na setki pytań z wielu dziedzin ogrodnictwa: Jak prawidłowo zaprojektować ogród, uwzględniając jednocześnie swoje potrzeby i upodobania? Z jakich materiałów zbudować dróżki i tarasy, a jakich użyć do wznoszenia płotów i murków? Jak stosować nawozy, ściółkę czy kompost i jak skutecznie chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami? Jak założyć i pielęgnować trawnik, rabaty z bylinami i roślinami jednorocznymi oraz warzywniak? Jak dbać o drzewa i krzewy owocowe? Jak prawidłowo pielęgnować rośliny balkonowe? Jak przezimować rośliny egzotyczne? Wszystkie zagadnienia omówiono w przystępny sposób, wyróżniono najistotniejsze informacje i cenne wskazówki. Ponad 1000 kolorowych rycin i zdjęć krok po kroku ilustruje poszczególne czynności oraz prezentuje rośliny (przegląd najpiękniejszych kwiatów, roślin nadających się do uprawy w pojemnikach oraz najważniejszych warzyw i ziół).

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

34
Katowice nie wierzą łzom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katowice nie wierzą łzom
Dostępny10 szt.

Marta Fox, katowiczanka, Ślązaczka w pierwszym pokoleniu, pisze swoją balladę o mieście nad Rawą. A w balladzie o tym, jak się odnaleźć pomiędzy polszczyzną ze wschodnim zaśpiewem a śląską godką, pomiędzy traumą z dzieciństwa, związaną z wojenną przeszłością ojca, górnika bez czapki z piórami, a pragmatyzmem śląskiego bytowania w tradycyjnej kamienicy. To rzecz o miejscach, w których autorka zapuszczała korzenie i o ludziach, z którymi się przyjaźni/przyjaźniła. Jest w tej opowieści nadwrażliwość dziewczynki, której podcinano skrzydła, konsekwencja nauczycielki i upór pisarki, próbującej podążać własną ścieżką. Głównym bohaterem jest jednak magiczne miasto, które "nie wierzy łzom, tylko czynom", miasto w ruchu i zmianach, ze swoimi dzielnicami, zakamarkami, ulicami, teatrami, bibliotekami, kawiarniami, rozbudowywane nieustająco, mające zaczarowany klimat i zadziwiającą moc przyciągania. To bardzo prywatne spojrzenie, to także świat, który odchodzi, dlatego warto go ocalić nie tylko w fotografiach. Zapewniamy, takiej opowieści o Katowicach jeszcze nie było! [Od Redakcji]

35,00 zł
33,60 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,40 zł

35
Kalendarz 2023. Cerkwie łemkowskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023. Cerkwie łemkowskie
Dostępny155 szt.

Cerkwie są nierozerwalnie wpisane w krajobraz Łemkowszczyzny. W swych wnętrzach kryją niezwykle cenne, często kilkusetletnie ikony, stanowiąc dziedzictwo kulturowe jej dawnych i obecnych mieszkańców. W kalendarzu znajdziemy fotografie cerkwi w: Komańczy, Kwiatoniu, Czyrnej, Krempnej, Dubnem, Gładyszowie, Leszczynach, Owczarach, Świątkowej Małej, Czarnej, Ropicy Górnej, Wojkowej i Powroźniku. Kalendarium zawiera najważniejsze święta cerkiewne.

26,90 zł
20,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,72 zł

36
Tragedia w trzech aktach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tragedia w trzech aktach
Dostępny188 szt.

Herkules Poirot nie musi szukać roboty, sama go znajdzie. Ktoś otruł pastora i lekarza – mamy ten sam modus operandi i świadków, a jednak śledczy są bezradni. Wśród podejrzanych jest kamerdyner. Uciekł, czyli zabił? W przedstawieniu bierze udział wiele osób, ale sir Charles Cartwright gra główną rolę, konkurując z legendarnym detektywem. Trzeba znaleźć motyw i reżysera zbrodni, a tymczasem Herkules Poirot buduje domki z kart. Wprawdzie pozostaje nieco w cieniu, ale zarzuca przynętę i po mistrzowsku rozgrywa finałową scenę Tragedii w trzech aktach.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

37
Marker permanentny N860 ścięta końc. czar., Pentel - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,90 zł
38
W górę serca. Droga do duchowego pokoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W górę serca. Droga do duchowego pokoju
Dostępny204 szt.

Zastanawiasz się, na czym polega nawrócenie? Czy modlitwa to bardziej monolog, czy dialog? Jak być kontemplatykiem w najbardziej gadatliwych czasach w historii? Abp Fulton Sheen – światowej sławy amerykański kaznodzieja i autor bestsellerów – tym razem opowiada o budowaniu relacji z Bogiem i dojrzewaniu do bliskości z Nim. Główną przeszkodą na drodze do tej relacji jesteśmy my sami – nasze przyzwyczajenia, wady, błędy, złe skłonności. Jak przezwyciężyć własne ego i osiągnąć wewnętrzną harmonię, zbliżając się do Boga?

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

39
Poskromić chłód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poskromić chłód
Dostępny165 szt.

Sienna wie, że nie pasuje do barwnego świata Pałacu Świtu. Ciesząc się przywilejami nieślubnej księżniczki, wiedzie prawdziwie niedworskie życie, spędzając dni na upijaniu się z przyjaciółmi oraz ćwicząc grę na skrzypcach. Czas beztroski dobiega jednak końca. W słonecznej stolicy Pałacu Świtu pojawia się mrok, a wraz z nim niespodziewani i niemile widziani goście. Odwieczny wróg, władca Pałacu Zmierzchu, żąda spełnienia pradawnej obietnicy. Zagrożenie dla Pałacu Świtu, a nawet całego świata wydaje się realne. Dlatego Sienna wyrusza z siostrą na północ, nie wiedząc, że wprawia w ruch misterny plan ułożony przed wielu laty.Czy Sienna będzie tylko pionkiem w rozgrywce potęg, czy może sama zasiądzie do gry o najwyższą stawkę?

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

40
Moje sekretne życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje sekretne życie
Dostępny196 szt.

W wieku sześciu lat chciałem zostać kucharką. Gdy miałem siedem - Napoleonem. Odtąd moja ambicja nie przestawała rosnąć, podobnie jak moja mania wielkości - tak zaczyna się ta niezwykła, przeraźliwie szczera i wręcz ekshibicjonistyczna opowieść Dalego o Dalim. Ekscentryku, który przez całe życie prowokował i przez wielu uważany był za wariata, choć wielokrotnie oświadczał: Od wariata różni mnie jedynie to, że ja nim nie jestem!

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

41
Miłość w czasach tyranii. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasach tyranii. Tom 1
Dostępny83 szt.

Stanisław Andrzej Załuski - pisarz, dziennikarz, autor ponad 35 książek, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i monografii. Prezes gdańskiego oddziału Związku Literatów Polskich; honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany odznakami Zasłużonym Ziemi Gdańskiej, Za Zasługi dla Gdańska, Zasłużony Działacz Kultury. Jego książki: W cieniu tyrana, oraz Pozostał Bóg i Honor otrzymały nagrody Costerina za najlepszą prozę wydaną na Pomorzu w roku 2015 i 2018. Miłość w czasach tyranii to bardzo szeroka panorama pierwszego dwudziestolecia Polski Ludowej - okres od śmierci Stalina do początków aktywności opozycji demokratycznej z lat 70. Jej szkielet tworzą wątki codziennego życia zniewolonego przez komunizm kraju. Bohaterami są studenci, byli ziemianie, żołnierze antykomunistycznego podziemia, robotnicy, pisarze, marynarze, działacze partyjni, funkcjonariusze bezpieki. Istotną rolę odgrywają tu także miłość, życie towarzyskie, trudności aprowizacyjne, mała stabilizacja - wszystko to, na co autor patrzył i co przeżył w tamtym dwudziestoleciu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

42
Boska Komedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boska Komedia
Dostępny37 szt.

Boska Komedia jest średniowiecznym poematem włoskiego poety Dantego Alighieri należącym do kanonu literatury światowej. Utwór przedstawia wizję pielgrzymki autora do zaświatów: Piekła, Czyśćca i Raju. Opowieść o wędrówce autora-bohatera po tamtym świecie jest w dziele Dantego punktem wyjścia do stworzenia genialnego obrazu swojej epoki, a równocześnie do syntezy dominującej w średniowieczu myśli filozoficznej i teologicznej. Między innymi, rysując przerażający obraz Piekła i poruszający obraz Raju, krainy wiecznego szczęścia, Dante dał jak nikt inny wyraz leżącemu u źródeł moralności chrześcijańskiej przekonaniu, że opowieść o Piekle i Niebie jest drogą prowadzącą zwykłego człowieka do mądrości. Arcydzieło Dantego wywarło znaczący wpływ na kulturę i historię myśli zachodnioeuropejskiej. Zawiera wybrane pieśni.

23,99 zł
17,27 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

43
Nim nadejdzie katastrofa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nim nadejdzie katastrofa
Dostępny45 szt.

Jestem w pełni świadomy, że ten tekst wzbudzi wiele wątpliwości w umyśle czytelnika tymi słowami Christopher Bollas wprowadza czytelnika do swojej książki. Rzeczywiście, ta lektura budzi wątpliwości, jest kontrowersyjna ale też jednocześnie wciągająca oraz pobudzająca do zastanawiania się nad naturą niepsychotycznego załamania self. Autor zajmujący się na co dzień leczeniem ludzi na skraju załamania psychicznego, przedstawia nowy i odważny paradygmat kliniczny. Sugeruje, że nieświadomym celem załamania jest zwrócenie się self do innego po przekształcające rozumienie; po to, by jego podstawowe cierpienie mogło zostać odpowiednio przyjęte i zrozumiane. Dostrzeżone we właściwym momencie, załamanie może być przełomem. Jest to sytuacja przepełniona najgłębszym osobistym znaczeniem, wymaga jednak wnikliwego zrozumienia, by mógł się zrealizować jej przekształcający potencjał. Christopher Bollas uważa, że hospitalizacja, intensywne leczenie farmakologiczne oraz terapia poznawczo-behawioralna (CBT)/terapia dialektyczno-behawioralna (DBT) zaprzepaszczają tę szansę. Jego zdaniem wielu pacjentów powinno zamiast tego dostać możliwość skorzystania z rozszerzonej, intensywnej psychoanalizy. Co to znaczy? Autor zauważa, że wielu psychoanalityków oferuje pacjentom zwiększenie częstotliwości sesji w momencie załamania i jego zdaniem pomoc ta przychodzi za późno. Postuluje dla niektórych pacjentów, w bardzo szczególnych okolicznościach podejście proaktywne tj.: zapewnienia takiej formy opieki, która pozwoli przeżyć załamanie self w obecności terapeuty. W niektórych opisywanych przez niego przypadkach oznacza to na przykład pracę przez trzy kolejne dni od 9-tej do 18-tej. Na podstawie swojego doświadczenia Bollas twierdzi, że Z upływem czasu moje doświadczenie podpowiadało mi, żeproces psychoanalityczny jest sam w sobie tak skuteczny, że powinno się pozwalać na jego modyfikację dla osóbw ogromnym cierpieniu, poprzez przedłużone sesje, zwiększoną częstotliwość, lub, sporadycznie, całodniowe sesje. Doszedłem do przekonania, że samo doświadczenie analityczne funkcjonuje jako trzeci obiekt, który może być nośnikiem przekształcenia. Książka ta zainteresuje klinicystów, którzy czują, że w przypadku pacjentów na skraju załamania konwencjonalna praca psychoanalityczna jest niewystarczającą odpowiedzią na rozpoczynający się kryzys. Prowokująca propozycja Bollasa może jednak wzbudzać również wiele pytań. Część z nich postawił Sacha Bollas i można je znaleźć wraz z odpowiedziami w ostatniej części książki.

62,00 zł
44,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,36 zł

44
Miłość w czasach tyranii. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasach tyranii. Tom 2
Dostępny88 szt.

Stanisław Andrzej Załuski - pisarz, dziennikarz, autor ponad 35 książek, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i monografii. Prezes gdańskiego oddziału Związku Literatów Polskich; honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany odznakami Zasłużonym Ziemi Gdańskiej, Za Zasługi dla Gdańska, Zasłużony Działacz Kultury. Jego książki: W cieniu tyrana, oraz Pozostał Bóg i Honor otrzymały nagrody Costerina za najlepszą prozę wydaną na Pomorzu w roku 2015 i 2018. Miłość w czasach tyranii to bardzo szeroka panorama pierwszego dwudziestolecia Polski Ludowej - okres od śmierci Stalina do początków aktywności opozycji demokratycznej z lat 70. Jej szkielet tworzą wątki codziennego życia zniewolonego przez komunizm kraju. Bohaterami są studenci, byli ziemianie, żołnierze antykomunistycznego podziemia, robotnicy, pisarze, marynarze, działacze partyjni, funkcjonariusze bezpieki. Istotną rolę odgrywają tu także miłość, życie towarzyskie, trudności aprowizacyjne, mała stabilizacja - wszystko to, na co autor patrzył i co przeżył w tamtym dwudziestoleciu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

45
Miłość w czasach tyranii. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasach tyranii. Tom 3
Dostępny88 szt.

Stanisław Andrzej Załuski - pisarz, dziennikarz, autor ponad 35 książek, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych i monografii. Prezes gdańskiego oddziału Związku Literatów Polskich; honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowany odznakami Zasłużonym Ziemi Gdańskiej, Za Zasługi dla Gdańska, Zasłużony Działacz Kultury. Jego książki: W cieniu tyrana, oraz Pozostał Bóg i Honor otrzymały nagrody Costerina za najlepszą prozę wydaną na Pomorzu w roku 2015 i 2018. Miłość w czasach tyranii to bardzo szeroka panorama pierwszego dwudziestolecia Polski Ludowej - okres od śmierci Stalina do początków aktywności opozycji demokratycznej z lat 70. Jej szkielet tworzą wątki codziennego życia zniewolonego przez komunizm kraju. Bohaterami są studenci, byli ziemianie, żołnierze antykomunistycznego podziemia, robotnicy, pisarze, marynarze, działacze partyjni, funkcjonariusze bezpieki. Istotną rolę odgrywają tu także miłość, życie towarzyskie, trudności aprowizacyjne, mała stabilizacja - wszystko to, na co autor patrzył i co przeżył w tamtym dwudziestoleciu.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

46
Brak tchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brak tchu
Dostępny292 szt.

George Orwell (1903-1950) - angielski pisarz, dziennikarz, uczestnik wojny hiszpańskiej po stronie republikańskiej (opisał ją w książce W hołdzie Katalonii), socjalista z przekonąń, ale zarazem radykalny przeciwnik systemów totalitarnych. Uznawany za twórće najwybitniejszych dystopii w historii literatury - Folwark zwierzęcy i 1984. Brak tchu napisał Orwell w Marku, tuż przed wybuchem II wojny światowej w 1938 roku. Atmosfera zbliżającej się wojny była tak dojmująca, iż głęboko antywojenne, pacyfistyczne przesłanie książki wydaje się oczywiste. Główny bohater, sprzedawca George Bowling próbuje oderwać się od otaczającej go rzeczywistości, codzienności i próbuje udać się w krainę dzieciństwa. Jednak sentymentalna podróż przeradza się w szereg rozczarowań: nic już w Dolnym Binfield (krainie dzieciństwa) nie jest takie samo, ale trudno nazwać zmiany postępem, a koszmarny w gruncie rzeczy obraz kraju staje się tym bardziej dojmujący w obliczu zbliżającej się wielkimi krokami wojny. Brak tchu, siódma z kolei z jego książek przez wielu krytyków uznawana jest za jego najwybitniejsze literacko dzieło, przełożona została na kilkadziesiąt języków.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

47
Ramka breloczek do kluczy przeźroczysta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka breloczek do kluczy przeźroczysta
Gedeon
Dostępny29 szt.

Breloczek do kluczy z możliwością wymiany zdjęcia, foto 3,5 x 4,5 cm

4,30 zł
3,01 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,29 zł

48
Podkowa i stare koronki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkowa i stare koronki
Dostępny15 szt.

Do jednego z ogrodów nieoczekiwanie wkracza łoś, pies wabi się Gburia Furia, a na rogu ulic Modrzewiowej i Topolowej dojrzewa co roku poletko żyta. W zbiorze Podkowa i stare koronki Barbara Walicka przywołuje świat rozmów, obrazów i dźwięków z odległej podkowiańskiej przeszłości. Losy mieszkańców przeplatają się w życiu codziennym i obok znanych postaci ze świata kultury, na stronach książki pojawiają się osoby, o których już nikt nie pamięta. Osobiste wspomnienia autorki łączą się z zapisami wydarzeń sprzed lat, przy czym czasami tamten świat widziany jest oczami dziecka, a czasami osoby dorosłej. Ta zmienna perspektywa pozwala się w niego zanurzyć i wspólnie z autorką odbyć w wyobraźni spacer ulicami miasta, mając po drodze znane podkowiańskie domy, naszkicowane dla tej książki przez architekta Jacka Szumilaka.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

49
Zmuszona. Niebezpieczna znajomość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmuszona. Niebezpieczna znajomość
Dostępny89 szt.

Miłość bywa najgorszym rodzajem więzienia Ana kocha Patricka do szaleństwa. Jej uczucia nie jest w stanie osłabić nawet fakt, że jego rodzina ma powiązania z mafią i prowadzi w Stanach Zjednoczonych brudne interesy. Dopiero kiedy Patrick niespodziewanie postanawia zakończyć ich znajomość i wysyła Anę na Majorkę, dziewczyna zaczyna rozumieć, że ten związek był budowany na fikcji. A jednak w Alcudii czeka na nią mieszkanie, karta kredytowa na fałszywe nazwisko, samochód? Nawet zakupy przynosi jej regularnie mężczyzna wynajęty przez Patricka. Mimo to Ana czuje się zupełnie zagubiona w nowym miejscu. Impulsem dającym jej nadzieję na zmianę staje się spotkanie z Marco, przystojnym Włochem. Ana nie wie jednak, że jest pod stałym nadzorem, a jeden nieprzemyślany ruch może sprowadzić na nią prawdziwe kłopoty?

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

50
Kocie troski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocie troski
Dostępny47 szt.

  \"Kocie troski\" to oparta na faktach wzruszająca historia bliźniaczek, Ani i Hani, i odnalezionego kotka. To powieść o tym, jak miłość do zwierząt odmienia na zawsze serca dorosłych i dzieci. Pięknie wydana kolorowa książeczka format A5 w miękkiej oprawie.

32,50 zł
29,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,25 zł

Wróć do góry