hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.08.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony (praca zbiorowa), na drugim Afryka Kazika (Łukasz Wierzbicki). Kolejny produkt to Nauczycielka z getta. Tom 2. Wciąż pod wiatr (Aneta Krasińska) oraz Czytam sobie. Poziom 2. Otwieramy sklepik (Rafał Witek).
1
Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Podręcznik. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sztuka wyrazu 4. Współczesność. Język polski. Podręcznik. Liceum i tec...
Dostępny2828 szt.

Numer dopuszczenia MEN: 1022/7/2022 Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony. Tom siódmy serii (jedyny dla klasy maturalnej) obejmuje literaturę po 1945 roku. Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe. Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to: - wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń, - omówienia lektur obowiązkowych, - zadania kształtujące umiejętności przydatne na nowej maturze, - przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków, - informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań), - bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów, - lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych, - spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia, - podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

55,40 zł
48,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,65 zł

2
Afryka Kazika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Afryka Kazika
Dostępny1827 szt.

Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Więcej informacji o Kazimierzu Nowaku można znaleźć na: www.KazimierzNowak.pl lub www.lukaszwierzbicki.pl Kazimierz Nowak - pionier polskiego reportażu W latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem). Wyczyn ten został zapomniany na kilkadziesiąt lat. Dzięki odnalezionym w grudniu 2006 roku nigdy nie opublikowanym materiałom oraz fotografiom możliwe było przygotowanie książki zawierającej kompletną relację z podróży Kazimierza Nowaka zatytułowaną "ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936".

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

3
Nauczycielka z getta. Tom 2. Wciąż pod wiatr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nauczycielka z getta. Tom 2. Wciąż pod wiatr
Dostępny865 szt.

W październiku 1942 r. nikt z mieszkańców łódzkiego getta nie przypuszczał, że miasto za drutami będzie istniało jeszcze blisko dwa lata. W rodzinie Lewiatanów kolejne dni przynoszą więcej trudnych chwil niż dobrych. Laura zajmuje się nastoletnimi braćmi męża, którzy z dnia na dzień muszą dorosnąć. Pomagają jej w codziennych obowiązkach - przede wszystkim w zdobywaniu pożywienia. Gdy trafiają do pracy na pewnej budowie, nie wiedzą, że przyczyniają się do powstania obozu prewencyjnego dla polskich dzieci. Rodzice tych dzieci zostali uznani przez nazistów za szpiegów lub kolaborantów, a one same za degeneratów zagrażających społeczeństwu. Choć Lewiatanowie ledwie wiążą koniec z końcem, pomagają polskim sierotom, a jedną z nich otaczają szczególną troską. W sierpniu 1944 r. następuje likwidacja getta i wywózka Żydów do Auschwitz. Czy Laurze uda się wydostać z piekła i uniknąć kolejnego? Kontynuacja powieści Nauczycielka z getta.

42,90 zł
26,60 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 16,30 zł

4
Czytam sobie. Poziom 2. Otwieramy sklepik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Czytam sobie. Poziom 2. Otwieramy sklepik
Dostępny446 szt.

Ela, Hela i Mela to koleżanki z placu zabaw. Ich głowy są pełne wspaniałych pomysłów, a ręce – pełne roboty! Gdy postanawiają otworzyć sklepik, praca wre – jest tyle rzeczy do zrobienia! Nazwa, szyld i logo, lada, kasa i towar… Za to zabawa jest znakomita! Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
9,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 5,40 zł

5
Przezroczyste - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przezroczyste
NiedostępnyBrak

Historia samotnego macierzyństwa i powolnego rozpadu pewnej rodziny. Dla Sylwii samotne macierzyństwo oznacza brak wsparcia ze strony męża Karola oraz najbliższych. Dla Patrycji, córki Sylwii, nieumyślnie podążającej ścieżką życiową swojej matki, to już całkowita samotność w wychowywaniu dziecka. Kamila, jej siostra, sprawia olbrzymie problemy wychowawcze. Karol ma romans. Katalizatorem rozpadu rodziny Widłaków jest pojawiająca się w niej choroba nowotworowa. Czy zdołają się porozumieć?

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

6
Adela nie chce umierać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Adela nie chce umierać
Dostępny200 szt.

Jest miłość po Auschwitz… Ona nie potrafiła kochać. On kochał ją od początku. Adela i Adolf to obozowi rozbitkowie, którzy budują swoją dziwną „miłość-niemiłość” na bardzo kruchym fundamencie: nie wracać do przeszłości. Adela nie wie, jakim chłopcem był jej mąż, on nie zna kobiety, która jest jego żoną. Dopiero pod koniec życia mają odwagę przywołać wspomnienia, poznać się na nowo i pokochać. Prawda okazuje się jednak bolesna... On lubi cyfry, ona jest słowem i książką. Jego matka robiła kawę z żołędzi, jej – jadła bułeczki z kawiorem i piła szampana. Jego ojciec hodował pszczoły na głębokiej prowincji, jej – był poważanym lekarzem w przedwojennym Poznaniu. Nie łączyło ich nic. Gdyby nie Auschwitz, gdyby nie maleńkie tatuaże na przedramionach, ich miłość byłaby po prostu niemożliwa. Z przerażeniem zdają sobie sprawę, ile zawdzięczają najtrudniejszemu ze wspomnień. Adela pokochała Adolfa. On nie przestał jej kochać. Rozstanie jest nieuniknione, ale żadne z nich nie chce odejść pierwsze. Adela nie chce umierać to mocna, napisana z niezwykłą wrażliwością historia o życiu i umieraniu, o najgłębszym ludzkim lęku, jakim jest śmierć. I o miłości, która wybaczy wszystko. Aga Antczak – absolwentka filologii romańskiej, przez wiele lat związana z francuskim stowarzyszeniem działającym na rzecz silver generation. Jak sama mówi, ma na punkcie osób starszych niegroźną obsesję. Jej wysłane na konkurs opowiadanie Metamorfosis to nie tylko tytuł i dwieście słów po hiszpańsku, to także inspiracja do zmian. Trochę na przekór polskim zimom wyjechała spontanicznie do Madrytu, gdzie mieszka, pracuje i pisze. Ma na koncie kilka nagród literackich.

52,99 zł
29,14 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 23,85 zł

7
Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer. Las - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer. Las
Dostępny931 szt.

Las z serii Niesamowity spacer to książeczka dla najmłodszych z ruchomymi elementami oraz srebrnymi tłoczeniami. Kontrastowa kolorystyka oraz uproszczona forma ułatwią zapamiętywanie poszczególnych słówek, poprzez skojarzenie ich z otaczającą dzieci rzeczywistością. Grube, solidne strony zapewnią wytrzymałość oraz długie użytkowanie, wspomagając rozwój manualny małych rączek. Książeczka Las opowiada o leśnych zwierzętach które podczas jesieni przygotowują się do kolejnej pory roku czyli zimy. Wiewiórki zbierają i chowają orzeszki, jelenie ryczą na rykowisku, a dziki biegają po lesie. Niezaprzeczalnym atutem serii książeczek „Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer” są ruchome elementy, odkrywające przed maluchami odpowiedzi na umieszczone w książce pytania oraz zmieniające wygląd poszczególnych ilustracji. Taka forma łączy zabawę z nauką i intryguje dzieciaki, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę. Książeczka edukacyjna świetnie sprawdzi się podczas poznawania prostych słów, nazw przedmiotów i ich przeznaczenia.

26,99 zł
17,27 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,72 zł

8
Apostata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Apostata
Dostępny333 szt.

Jeden człowiek przeciw barbarzyńcom! Opowieść o Ammianie Marcellinusie, który chciał ocalić Rzym dla potomnych… Imperium rzymskie, IV wiek. Po śmierci Konstantyna Wielkiego pokój w imperium nie trwa długo. W Konstantynopolu pojawia się młody Grek z Antiochii – Ammian Marcellinus, który wypełniając przyrzeczenia dane cesarzowi przez ojca, wstępuje do armii. Ammian jest sprawnym obserwatorem i pragnie opisać dzieje Rzymu od jego początków aż po czasy sobie współczesne. Staje się świadkiem szaleństw politycznych i namiętności religijnych, zaciekłej walki między katolikami i arianami, potężnej wojny Rzymu i Persji. Na jego oczach rozgrywa się straszliwa bitwa pod Adrianopolem w 378 roku, która zachwiała imperium. Jako historyk i kronikarz upadającej potęgi kończy na niej swoje „Dzieje Rzymu”. Bohater spotyka wielkie postaci historyczne, m.in. cesarzy – Konstancjusza II, Juliana Apostatę, Teodozjusza Wielkiego, ale też pogańskiego filozofa Libaniosa, zapomnianego geniusza biskupa Wulfilę, który przełożyłBiblię na język gocki, a także wielkich Kościoła: Grzegorza z Nazjanzu oraz Ambrożego z Mediolanu. Powieśćjest epickim freskiem z IV wieku, z czasów, kiedy dokonywała się ogromna przemiana cywilizacyjna, która zachwiała Cesarstwem Rzymskim. To także pasjonujące losy człowieka, który za wszelką cenę chciał tę cywilizację ocalić. Wojciech Dutka – urodzony w 1979 roku w Bielsku-Białej pisarz, nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Jego największą pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej, jak i przygodowej czy sensacyjnej, ale z powodzeniem uprawia także kolaż tych gatunków. Autor wielu książek, w tym głośnej Czerni i purpury, Kuriera z Toledo, Kuriera z Teheranu, Kuriera z Tivoli, Apokryfu czy Snu o Glajwic.

44,99 zł
24,74 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,25 zł

9
Czytam sobie. Poziom 3. Nasza pani supermenka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. Nasza pani supermenka
Dostępny436 szt.

Nie wszyscy uczniowie mają szczęście – niektórych uczy pani Nudzińska, najnudniejsza osoba w całej szkole. Nie zasnąć na jej lekcji to wielka sztuka. Jednak po wakacjach w klasie zjawia się nowa nauczycielka, a uczniów czeka wielka niespodzianka – a właściwie cała seria dziwacznych niespodzianek! Połykam strony to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
9,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 5,40 zł

10
Czternasta od końca. Opowieści o współczesnej Ukrainie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czternasta od końca. Opowieści o współczesnej Ukrainie
Dostępny1338 szt.

Książka, którą kupiło już ponad 10 tys. Ukraińców, nagradzana i dodrukowywana w trakcie wojny. Wzmacnia ducha wolności i wiarę, że mimo wszystko uda się zwyciężyć Mykoła Riabczuk pokazuje, dlaczego wybuchła wojna w Ukrainie. Porównuje swoich rodaków do czarnych mieszkańców USA, którzy po latach dyskryminacji zdobywają się na emancypację. To trudny proces, w którym trzeba zerwać z wyobrażeniem o sobie jako kimś gorszym, „kuzynie ze wsi”, wymagającym potężnego opiekuna ze Wschodu. Ukraina ma przed sobą wielką szansę. Od wspólnej mobilizacji zależy, czy stanie się trwałą częścią demokratycznej wspólnoty, czy też pozostanie czternasta od końca i znajdzie się za nową „żelazną kurtyną”. „Mykoła Riabczuk napisał więcej niż przewodnik - tak bardzo nam dziś potrzebny - po ukraińskiej historii, tożsamości, wyzwaniach. To intensywna podróż pozwalająca nam zrozumieć sprawy najważniejsze”. – Agnieszka Holland „Lubię pana Riabczuka. Mało kto punktuje ukraińskie problemy tak celnie jak on, mało kto tak nowatorsko jak on pisze o tamtejszej specyfice i mało kto tak przyjemnie dla odbiorcy posługuje się językiem. Mykoła Riabczuk jest nieco obsesyjnym, ale przez to fascynującym intelektualistą. Mogę go czytać bez końca.” – Ziemowit Szczerek Mykoła Riabczuk – jeden z najważniejszych współczesnych ukraińskich pisarzy. Urodzony w Łucku na Wołyniu, skończył studia z dyplomem inżyniera mechanika na Politechnice Lwowskiej (1977) i zaocznie Instytut Literacki M. Gorkiego w Moskwie (1988). Z powodu opozycyjnego zaangażowania musiał podejmować się różnych prac fizycznych m.in. był oświetleniowcem w teatrze i pracownikiem działu technicznego w szpitalu. Obecnie pracownik Ukraińskiej Akademii Nauk i wykładowca na Princeton University. Przewodniczący jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” i honorowy prezes ukraińskiego PEN Clubu.

46,99 zł
31,48 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 15,51 zł

11
Psi Patrol. Na miejsca! Gotowi! Ratuj! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Na miejsca! Gotowi! Ratuj!
Dostępny423 szt.

Opowiadania dla najmłodszych miłośników Marshala, Zumy, Rockyego, Rubble'a, Chase'a i Skye. W każdej cześci czytelnicy poznają nową, wspaniałą historię. 24 strony czytania, wielkie kolorowe ilustracje. Sprawdź, jakie przygody przytrafiły się dzielnym pieskom!

10,00 zł
5,80 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 4,20 zł

12
Czytam sobie. Poziom 1. Marta i skarby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Marta i skarby
Dostępny280 szt.

Marta ma wuja wynalazcę. Pewnego dnia wuj powiadamia ją o swym nowym dziele. Wygląda niepozornie, ale ponoć potrafi coś bardzo niezwykłego! Cóż to jest i czy działa? Trzeba czym prędzej to sprawdzić! Składam słowa, pierwszy poziom serii „Czytam sobie”, to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
9,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 5,40 zł

13
Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer. Ocean - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer. Ocean
Dostępny490 szt.

Ocean z serii Niesamowity spacer to książeczka dla najmłodszych z ruchomymi elementami oraz srebrnymi tłoczeniami. Kontrastowa kolorystyka oraz uproszczona forma ułatwią zapamiętywanie poszczególnych słówek, poprzez skojarzenie ich z otaczającą dzieci rzeczywistością. Grube, solidne strony zapewnią wytrzymałość oraz długie użytkowanie, wspomagając rozwój manualny małych rączek. Książeczka Ocean przenosi czytelnika w podwodny świat morski. Pokazuje barwny bal pływających meduz, delfinów, żółwi i koników morskich. Niezaprzeczalnym atutem serii książeczek „Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer” są ruchome elementy, odkrywające przed maluchami odpowiedzi na umieszczone w książce pytania oraz zmieniające wygląd poszczególnych ilustracji. Taka forma łączy zabawę z nauką i intryguje dzieciaki, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę. Książeczka edukacyjna świetnie sprawdzi się podczas poznawania prostych słów, nazw przedmiotów i ich przeznaczenia.

26,99 zł
17,27 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,72 zł

14
Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer. Pod ziemią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer. Pod ziemią
Dostępny519 szt.

Pod ziemią z serii Niesamowity spacer to książeczka dla najmłodszych z ruchomymi elementami oraz srebrnymi tłoczeniami. Kontrastowa kolorystyka oraz uproszczona forma ułatwią zapamiętywanie poszczególnych słówek, poprzez skojarzenie ich z otaczającą dzieci rzeczywistością. Grube, solidne strony zapewnią wytrzymałość oraz długie użytkowanie, wspomagając rozwój manualny małych rączek. Książeczka Las opowiada o leśnych zwierzętach które podczas jesieni przygotowują się do kolejnej pory roku czyli zimy. Wiewiórki zbierają i chowają orzeszki, jelenie ryczą na rykowisku, a dziki biegają po lesie. Niezaprzeczalnym atutem serii książeczek „Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer” są ruchome elementy, odkrywające przed maluchami odpowiedzi na umieszczone w książce pytania oraz zmieniające wygląd poszczególnych ilustracji. Taka forma łączy zabawę z nauką i intryguje dzieciaki, zachęcając je do samodzielnego sięgania po lekturę. Książeczka edukacyjna świetnie sprawdzi się podczas poznawania prostych słów, nazw przedmiotów i ich przeznaczenia.

26,99 zł
17,27 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,72 zł

15
Wielki Pies - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Pies
Dostępny314 szt.

Mroczny kryminał inspirowany prawdziwym zabójstwem, nazwanym krakowskim Milczeniem owiec! Kraków, rok 2001. Z Wisły zostaje wyłowiona spreparowana skóra zaginionej studentki. Śledczy podejrzewają, że sprawcę bestialskiej zbrodni zainspirował film. Prokurator w obawie przed paniką tuszuje makabryczne odkrycie, potem śledztwo staje w martwym punkcie. Okrzyknięte przez dziennikarzy krakowskim Milczeniem owiec morderstwo wzbudza zainteresowanie mediów. Wreszcie w cieniu skandalu do śledztwa wkracza Emil Stompor – krnąbrny, ale zarazem utalentowany oficer Wydziału Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. Stompor mierzy się tym razem nie tylko z własnymi problemami, ale też z najbardziej nietypową sprawą w karierze… W tym śledztwie nic nie jest takie, na jakie wygląda, a stawką jest wszystko, co w życiu doświadczonego gliny najważniejsze. Raz popełnionych błędów nie można cofnąć, a niewygodnej przeszłości pozbyć się bez właściwej kary i… pokuty. Aleksander Sowa– pisarz i policjant w służbie czynnej. Jego kryminały uderzają realizmem i autentycznością – nie ma wątpliwości, że zna od podszewki tajniki pracy organów ścigania. Autor bestsellerowej serii kryminalnej z Emilem Stomporem, zwanej astronomiczną, m.in.: Gwiazdy Oriona, Czas Wagi, Wenus umiera.

42,99 zł
23,64 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,35 zł

16
Czytam sobie. Poziom 2. Akiko i Helenka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 2. Akiko i Helenka
Dostępny354 szt.

Helenka mieszka w pięknej zabytkowej kamienicy z mamą i tatą. Zna wszystkich lokatorów – widuje ich z balkonu i w cukierni na dole. Szkoda tylko, że w całym domu nie ma nikogo w jej wieku… Pewnego dnia na ulicy zatrzymuje się furgonetka pełna mebli – zamieszka tu chyba ktoś nowy! Tylko kto…? Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

14,99 zł
9,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 5,40 zł

17
Nowa matura z matematyki Arkusze maturalne ZPiR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa matura z matematyki Arkusze maturalne ZPiR
Dostępny241 szt.

Książka pomaga skutecznie powtórzyć materiał z matematyki i dobrze przygotować się do matury. Dzięki publikacji uczniowie zapoznają się z formułą arkusza egzaminacyjnego oraz sprawdzą stopień opanowania wszystkich wiadomości i umiejętności wymaganych na egzaminie. Na książkę składają się testy opracowane zgodnie z wytycznymi CKE 10 arkuszy z zakresu podstawowego oraz 5 arkuszy z zakresu rozszerzonego. W publikacji znajdą się zarówno schematy oceniania prezentowanych arkuszy jak i odpowiedzi do poszczególnych zadań. Uczniowie mogą pracować z Nową maturą samodzielnie albo pod opieką nauczyciela. Publikacja przeznaczona jest dla uczniów przygotowujących się do nowej matury w dwu pierwszych latach jej funkcjonowania. W tym okresie egzamin będzie się odbywać na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak miało to miejsce do roku 2020 włącznie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Zmiana ta wynika przede wszystkim z konieczności dostosowania matury do specyfiki kształcenia związanej z epidemią SARS-CoV-2.

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

18
Świnka Peppa. Wielka podróż pociągiem. Książeczki z półeczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnka Peppa. Wielka podróż pociągiem. Książeczki z półeczki
Dostępny161 szt.

Seria książek Książeczki z półeczki - opowiadania z uroczą świnką Peppą w roli głównej. Książeczki te zawierają proste i jednocześnie bardzo atrakcyjne dla młodego czytelnika opowiadania, przekazujące wiele uniwersalnych treści. Kolorowe ilustracje oraz zabawne historie ulubionej bohaterki sprawią przyjemność zarówno maluchom, jak i rodzicom.

10,00 zł
5,10 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 4,90 zł

19
Pan Ciemności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Ciemności
Dostępny454 szt.

Pan Ciemności opowiada historię żyjącego na przełomie XVI i XVII wieku angielskiego korsarza Andrew Battella, który ujęty i zniewolony przez Portugalczyków, przez ponad 20 lat służył im jako pilot morski, żołnierz, negocjator i tłumacz. Walczący o odzyskanie wolności bohater mierzy się nieustannie z przeciwnościami losu. Dzień po dniu i rok po roku przesiąka rzeczywistością jakże odmienną od cywilizacji, w której się wychował. Rzucony w sieć intryg, zdrad i spisków knutych przez zarządców portugalskiej kolonii w Angoli, nie zdaje sobie sprawy, że będzie musiał walczyć o życie, gdy stanie oko w oko z pierwotnymi mieszkańcami kongijskiej dżungli. Poznaje na własnej skórze kult brutalnej siły, niewyobrażalne okrucieństwa i kanibalizm, na które nie był gotowy, i lawiruje między chrześcijaństwem a onieśmielającą manifestacją potęgi pogańskich bogów, wszystko to zaś, by przeżyć i pewnego dnia wrócić do ukochanej ojczyzny. Robert Silverberg w znakomity sposób ukazuje podstawowy problem swego bohatera: czy świat Afryki wydaje się Anglikowi „fantastyczny” w swej nieopisanej grozie, bo jest „tylko” inny, czy też rzeczywiście jest fantastyczny, „nie z tej ziemi”? Nieprzypadkowe jest tu też nawiązanie do słynnej powieści Josepha Conrada, lecz Silverberg przekracza w swej książce granice, do których dotarł Conrad w Jądrze ciemności.

89,90 zł
64,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,17 zł

20
Biologia Campbella - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia Campbella
Dostępny337 szt.

Najlepiej sprzedający się podręcznik biologii na świecie. Druga polska edycja fenomenalnego podręcznika biologii opracowanego przez zespół słynnych biologów amerykańskich. Perfekcyjna kompozycja materiału, mnóstwo doskonałych ilustracji, rzetelne opracowanie i przystępny język, to niezaprzeczalne atuty tej niezwykłej książki. To wydanie – zmienione, unowocześnione i znacznie poszerzone – zawiera najnowsze odkrycia i wyniki badań w tej błyskawicznie rozwijającej się gałęzi nauki, szczególnie w takich dziedzinach jak ewolucja, ekologia czy genetyka. Podręcznik stanowi nieodzowną pomoc dla uczniów i studentów kierunków medycznych i biologiczno-chemicznych, ale jest także pasjonującą lekturą dla wszystkich tych, którzy po prostu są ciekawi świata i rządzących nim mechanizmów. Zapraszamy na stronę biologiacampbella.pl

249,00 zł
159,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 89,64 zł

21
Czytam i układam słowa. Zestaw sowa. Układanka literowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam i układam słowa. Zestaw sowa. Układanka literowa
Kapitan Nauka
Dostępny297 szt.

Czytam i układam słowa. Zestaw Sowa to pakiet 17 pełnych humoru ilustrowanych układanek, które ułatwią dziecku naukę czytania. Przedszkolaki i uczniowie podczas zabawy zapamiętają litery, utworzą z nich wyrazy i połączą z właściwym znaczeniem. Wśród barwnych kafelków znajdują się elementy z najbliższego otoczenia dzieci, jak zwierzęta czy pojazdy. W skład układanek wchodzi 60 dwustronnych elementów z 3- i 4-literowymi nazwami, na odwrocie znajdują się pojedyncze litery, z których można układać własne słowa. Okiem Eksperta Czytam i układam słowa zachwycają ilustracjami i gwarantują dobrą zabawę. To pomoc dydaktyczna stanowiąca podstawę edukacji lub jej uzupełnienie. Oprócz nauki czytania dziecko ćwiczy spostrzegawczość, precyzję ruchów dłoni i umiejętność logicznego myślenia. Godna polecenia układanka! Marzena Fenert – terapeutka ręki, autorka pomocy logopedyczno-edukacyjnych dla dzieci, prowadzi blog KreatywneWrota.pl Elementy zostały wyprodukowane w Polsce z troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

46,90 zł
32,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,07 zł

22
Urth Nowego słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urth Nowego słońca
Dostępny1669 szt.

Naprawdę mam na imię Severian. Przyjaciele, których nigdy nie miałem zbyt wielu, nazwali mnie Severianem Kulawym. Żołnierze, których niegdyś miałem mnóstwo, choć nie aż tak wielu, jakbym chciał, nazywali mnie Severianem Wielkim. Nieprzyjaciele, którzy mnożyli się jak muchy na bitewnych polach zasłanych trupami, nazywali mnie Severianem Oprawcą. Byłem ostatnim Autarchą Wspólnoty, a tym samym jedynym prawowitym władcą planety znanej podówczas jako Urth.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

23
Opracowania lektur i wierszy dla uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opracowania lektur i wierszy dla uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej
Dostępny392 szt.

Książka jest przeznaczona dla uczniów klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej. Została napisana przez doświadczonych nauczycieli i zawiera opracowania 118 utworów. Obejmuje wszystkie niezbędne utwory z listy lektur obowiązkowych i uzupełniających. Każde opracowanie jest szczegółowe, ale przejrzyste. Składa się ze streszczenia utworu, charakterystyki bohaterów, zarysu problematyki, a w przypadku wierszy - klarownej analizy i interpretacji. Omówione zostały: budowa każdego utworu, użyte w nim środki literackie, a także wykorzystane pojęcia, motywy i nawiązania do innych dzieł. Wyjątkowym atutem książki są diagramy, pozwalające łatwo zapamiętać bohaterów i najważniejsze wydarzenia. Książka idealnie nadaje się do powtórek przed lekcją i sprawdzianami. Polecana jest także rodzicom, którzy chcą się zapoznać z lekturami omawianymi na lekcjach języka polskiego.

49,90 zł
29,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,96 zł

24
Ruiny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruiny
Dostępny411 szt.

Sześcioro wiedzionych młodzieńczą fantazją i żądzą przygód ludzi wyrusza w głąb meksykańskiej dżungli. Ich celem jest odnalezienie brata jednego z nich, zaginionego podczas ekspedycji archeologicznej. Mimo ostrzeżeń młodzi podróżnicy zapuszczają się w głąb puszczy i znajdują tajemnicze, pokryte winoroślą wzgórze, które staje się dla nich śmiertelną pułapką. Pozbawieni wody i zapasów żywności, otoczeni przez agresywnych Indian, bez możliwości kontaktu z cywilizacją rozpoczynają śmiertelną rozgrywkę, której stawką jest życie... Mimo z pozoru banalnej fabuły Smith przekazuje czytelnikom zaskakująco dobrze skonstruowany i rewelacyjnie napisany horror. Duszny, gęsty klimat, poczucie nieustającego zagrożenia, świetnie nakreślone postaci i oddane z kliniczną wręcz precyzją relacje, jakie je łączą, to jego największe zalety. Jeśli dodamy do tego stosunkowo rzadko eksplorowany przez twórców gatunku motyw inteligentnych i krwiożerczych roślin, dostajemy powieść, która zadowoli każdego miłośnika literackiej grozy. „Wymarzone wakacje? Nie do końca!Ruinyto upalna, lepka, skwiercząca atmosfera Meksyku wypełniona po brzegi smrodem przetrawionego alkoholu, spoconych ciał, gnijącej dżungli w pełni kwitnienia. Opowieść o uroczej, kwiecistej winorośli, o tajemnicy ukrytej pośród jej pnączy i pułapce, z której nigdy nie było i nie będzie ucieczki. Tutaj to natura wydaje swój osąd, tutaj to przyroda okazuje się żarłoczna i okrutna, a Scott Smith serwuje prawdziwy horror, który długo zostanie w wyobraźni czytelnika”. – Olga Kowalska z WielkiBuk.com „Tour de force terroru, powieść, która uwodzi, szokuje i zachęca do dalszego czytania – i nigdy nie zawodzi, nawet na ostatniej stronie”. – „The Washington Post Book World” „Nie zdołasz odłożyć książki, dopóki nie dowiesz się, jak to się wszystko kończy. Przyjemność poznawania tej historii polega na tym, że absolutnie nie wiemy, co będzie dalej i dlaczego. Ta opowieść jest jak święto w piekle. Nie ma ucieczki”. – „San Francisco Chronicle” „Klasyczna opowieść grozy opowiedziana z niezwykłą wręcz drobiazgowością. […] To, co się dzieje na kartach powieści, jest czymś, co czytelnicy będą śledzić strona po stronie, od początku do końca, bez przerwy na głębszy oddech! Zarezerwuj sobie kilka godzin na porywającą, przerażającą lekturę, nie wyłączaj światła i… upewnij się, że rośliny są nadal w doniczkach”. – „Daily News”

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

25
Basia, Franek i humory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia, Franek i humory
Dostępny167 szt.

Franek jest jeszcze mały. Na szczęście ma starszą siostrę Basię, która jest dla niego wzorem i prawdziwą przyjaciółką. To ona objaśnia Frankowi świat. Tym razem Franek poznaje emocje. Kiedy Basia idzie w odwiedziny do kuzynki Luli, Franek jest tak smutny, że zaczyna płakać. Nawet opiekunka Ola nie potrafi go rozbawić. Czy Basia sprawi, że młodszy brat znów będzie radosny? Krótkie opowiastki o Basi i Franku zachęcają do wspólnej lektury, rozmowy i zabawy.

22,99 zł
15,40 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 7,59 zł

26
Moje rozstania z Laurą Dean - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,90 zł
55,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 34,16 zł

27
Czytam i układam sylaby. Układanka sylabowa. Zestaw rakieta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam i układam sylaby. Układanka sylabowa. Zestaw rakieta
Kapitan Nauka
Dostępny322 szt.

Czytam i układam sylaby. Zestaw Rakieta to pakiet 18 barwnych układanek, które zachęcą do nauki czytania metodą sylabową. Dzieci rozwiną umiejętność tworzenia wyrazów i odczytywania ich poprzez dopasowywanie kafelków z obrazkami. W skład układanek wchodzi 45 dwustronnych elementów z 2- i 3-sylabowymi nazwami, na odwrocie znajdują się pojedyncze litery, z których można układać własne słowa. Okiem Eksperta Czytam i układam sylaby to pięknie ilustrowane kafelki do zabawy i nauki czytania. Mogą stanowić podstawę edukacji lub jej uzupełnienie. Dodatkowo pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość, precyzję ruchów dłoni i umiejętność logicznego myślenia. Godna polecenia układanka! Marzena Fenert – terapeutka ręki, autorka pomocy logopedyczno-edukacyjnych dla dzieci, prowadzi blog KreatywneWrota.pl Elementy zostały wyprodukowane w Polsce z troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

46,90 zł
29,08 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,82 zł

28
Dardanele 22-23 V 1807. W cieniu wojen napoleońskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dardanele 22-23 V 1807. W cieniu wojen napoleońskich
Dostępny177 szt.

Kiedy historycy mówią o wojnie rosyjsko-tureckiej (1806-1812), prawie zawsze można usłyszeć opinię, że ten konflikt zbrojny pozostaje w cieniu wojen napoleońskich i jest ich częścią. Jest to częściowo prawda. Jedną z przyczyn wybuchu wojny, które autor omówi dokładniej w pierwszym rozdziale, jest ogromny wzrost wpływów francuskich na politykę zagraniczną, a nawet wewnętrzną Imperium Osmańskiego. Napoleon praktycznie uzgodnił z sułtanem Selimem III, że jego wojska będą przemieszczać się przez terytoria tureckie, co było sprzeczne z zasadami islamu. Istniało zagrożenie powstania nierównowagi sił w regionie, co nie podobało się Rosji i Wielkiej Brytanii. Nie należy jednak nadmiernie wyolbrzymiać czynnika francuskiego w rozważaniach o wybuchu kolejnej wojny rosyjsko-tureckiej – takie podejście było charakterystyczne dla rosyjskiej historiografii przedrewolucyjnej, ale przyjęcie go w naszych czasach byłoby dużym uproszczeniem problemu. Traktaty pokojowe, które zakończyły poprzednią wojnę rosyjsko-turecką prowadzoną w latach 1787-1792, dały Europie jasno do zrozumienia, że Imperium Rosyjskie jest zainteresowane zwiększeniem swoich wpływów w regionie naddunajskim. Listę rosyjskich interesów można by z łatwością rozszerzyć o Grecję i Serbię. Kwestia aneksji księstw mołdawskiego i wołoskiego była tylko sprawą czasu. Jednak rok 1806 był chyba najbardziej niefortunnym momentem dla realizacji tych planów. Co więcej, trudności występowały po obu stronach konfliktu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Imperium Rosyjskie rozpoczęło wojnę bez formalnego jej wypowiedzenia. Nastąpiło to dopiero wtedy, gdy wojska rosyjskie całkowicie zajęły księstwa naddunajskie, z wyjątkiem kilku twierdz, które utrzymywały się tylko dzięki wytrwałości i środkom lokalnych osmańskich namiestników. Przykład rosyjskiej inwazji na terytorium Imperium Osmańskiego w ostatnich miesiącach 1806 roku jest jaskrawą ilustracją taktyki wojny hybrydowej, która pozostawia przeciwnika oszołomionego i zdezorientowanego, niezdolnego do szybkiej odpowiedzi na agresję. Taktyka ta była z powodzeniem stosowana przez Rosję również i w czasach współczesnych...

29,00 zł
17,69 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 11,31 zł

29
Karty pracy - Sposoby na złość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty pracy - Sposoby na złość
Dostępny1130 szt.

Dziecięca złość jest emocją, która przysparza nauczycielom, rodzicom i psychologom najwięcej trudności. Karty powstały po to, by pomóc dzieciom rozpoznawać swoje uczucia, identyfikować przyczyny złości i radzić sobie z nimi bez uciekania się do agresji. Karty pracy przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Mogą być używane do pracy indywidulanej jak i grupowej. Karty mogą być używane pojedynczo, w zależności od potrzeb i możliwości dziecka, jednak stanowią integralną całość i najlepsze efekty przynosi stosowanie ich w całości i po kolei.

37,00 zł
35,15 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,85 zł

30
Sprawność emocjonalna, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawność emocjonalna, wydanie 2
Dostępny572 szt.

Jak rozumieć niewerbalny język emocji? Jak się nim posługiwać, by lepiej wyrazić to, jak się czujemy z tym, co robimy? Sprawność emocjonalna to umiejętność, która pozwala nam być obecnymi w chwili bieżącej, dopasowując do niej odpowiednio nasze zachowania, tak byśmy prowadzili życie zgodne z naszymi intencjami i wartościami. Kluczem jest to, aby nie trzymać się kurczowo swoich emocji i myśli, a śmiało i ze zrozumieniem stawać z nimi twarzą w twarz i je przekraczać, tak by w naszym życiu mogły zaistnieć większe rzeczy. Ta przełomowa książka pokazuje, jak przyjąć świadomą i akceptującą postawę wobec wszystkich swoich emocji oraz wyciągnąć naukę nawet z tych najtrudniejszych. Uczy, jak wyjść poza nasze zaprogramowane reakcje, by naprawdę żyć tu i teraz, reagować odpowiednio na zmieniające się okoliczności i działać w zgodzie z tym, co jest dla nas ważne. Nie warto cenzurować swojej głowy ani zmuszać się do pozytywnego myślenia. W sprawności emocjonalnej chodzi o odprężenie się, uspokojenie oraz pamiętanie o tym, jakie są nasze najgłębsze wartości. Jednym z kluczy do szczęśliwego życia jest poznanie siebie. Sprawność emocjonalna pokazuje przełomowy sposób rozpoznawania uczuć i daje narzędzia, których potrzebujemy, aby uniknąć wpadania w koleiny emocjonalne, co utrudnia nam dążenie do większych celów. Ta książka jest objawieniem dla każdego, kto chce dokonać trwałej zmiany w swoim życiu. -Gretchen Rubin, autorka Projekt szczęście W czasach, gdy wyciszenie otaczającego nas ciągłego hałasu jest trudniejsze niż kiedykolwiek, pojawia się Sprawność emocjonalna, praktyczny, poparty nauką przewodnik, jak zyskać wgląd w siebie i żyć świadomie. Zachęcając nas do pracy z własnymi emocjami, a nie przeciwko nim, Susan David daje nam narzędzia, których potrzebujemy, aby być elastycznymi i odpornymi, abyśmy mogli nie tylko odnosić sukcesy, ale także naprawdę dobrze żyć. -Arianna Huffington, autorka Wyśpij się

44,90 zł
25,59 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 19,31 zł

31
Inspektor ze Scotland Yardu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspektor ze Scotland Yardu
Dostępny189 szt.

Do majora Downara zgłasza się Seweryn Grudecki, który twierdzi, że ktoś próbuje go zabić. Dwukrotnie został nieomal potrącony przez samochód, strzelano do niego, a raz, wczesnym rankiem, gdy nie było robotników, cegła spadła z rusztowania tuż obok jego głowy. Grudecki nie ma pojęcia kto może stać za tymi zamachami, a Downar nie jest pewien, czy to nie są przypadkowe zdarzenia, wyolbrzymione przez przewrażliwionego mężczyznę. Nie wie nawet, jak właściwie miałby pomóc nie jest przecież w stanie otoczyć go całodobową ochroną. Na szczęście Grudecki oznajmia, że niebawem odwiedzi go przyjaciel z dawnych lat, który jest inspektorem Scotland Yardu, i razem postarają się wyjaśnić sprawę. Niestety obecność mister Wilkinsa nie na wiele się zdaje Grudecki zostaje zamordowany.

26,00 zł
16,90 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 9,10 zł

32
Opracowania lektur i wierszy dla klas 3-4 liceum i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opracowania lektur i wierszy dla klas 3-4 liceum i technikum
Dostępny456 szt.

Książka zawiera opracowania lektur i wierszy dla klas 3-4 liceum czteroletniego i technikum pięcioletniego (po szkole podstawowej). Obejmuje 128 utworów, w tym wszystkie utwory obowiązkowe i uzupełniające, na poziom podstawowy i rozszerzony. - Lista lektur i wierszy zgodna z podstawą programową dla liceum czteroletniego. - Uwzględnione standardy wymagań maturalnych. - Streszczenia konkretne, zwięźle przedstawiona problematyka. - Klarowna analiza i interpretacja wierszy. - Kluczowe pojęcia, motywy, nawiązania do innych utworów. - Opisana budowa utworów, omówione środki literackie. - Idealne do szukania pomysłów na wypracowania, do powtórek przed sprawdzianem, do nauki przed maturą.

54,90 zł
32,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,96 zł

33
Ubongo - rozszerzenie dla 5-6 graczy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubongo - rozszerzenie dla 5-6 graczy
Egmont - gry, od 8 lat
Dostępny142 szt.

Dzięki temu rozszerzeniu fani „Ubongo” będą mogli grać w większym gronie. Nowe plansze zadań urozmaicą rozgrywkę, a dodatkowe klejnoty (purpurowe ametysty) warte 5 punktów sprawią, że zwycięstwo będzie jeszcze bardziej opłacalne. Pudełko rozszerzenia zawiera: - 18 plansz zadań (216 nowych łamigłówek), - klocki dla 2 dodatkowych graczy, - klejnoty warte 5 punktów zwycięstwa.

79,99 zł
59,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 20,00 zł

34
Python od podstaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python od podstaw
Dostępny272 szt.

Ta książka zacznie Twoją przygodę z programowaniem. Prezentuje wiedzę w praktyczny, przystępny i zrozumiały sposób. Pomaga zbudować solidne podwaliny pod naukę języka Python oraz wytyczyć dalszy kierunek. Jeśli chcesz nauczyć się programowania albo zastanawia Cię czym ono jest, to jest to książka dla Ciebie. Razem z tą książką wejdziesz krok po kroku do świata języka Python. Pokaże Ci, że programowanie to świetna zabawa, a przy tym znacznie bardziej przydatna i dostępna umiejętność niż może się wydawać. Dowiesz się z niej: czym są zmienne i wartości, jak używać warunków i pętli, jak działają funkcje, czym są klasy, listy, pakiety, czym jest importowanie, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, jak kontynuować naukę.

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

35
Myślenie systemowe. Wprowadzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślenie systemowe. Wprowadzenie
Dostępny91 szt.

W złożonej rzeczywistości myślenie systemowe jest kluczowym narzędziem pozwalającym odnieść się do licznych wyzwań: gospodarczych, ekologicznych, politycznych czy społecznych. Tylko w ten sposó,b w codziennych wiadomościach można dostrzec przejawy trendó,w, a w trendach &mdash, przejawy struktury. Zrozumienie tych procesó,w pozwala nie tylko na łatwiejszą egzystencję w świecie złożonych systemó,w, ale także na podejmowanie racjonalnych decyzji biznesowych czy politycznych. Bez myślenia systemowego nie można wprowadzać trwałych zmian w systemie na jego ró,żnych poziomach. Oto prosta książka o złożonym świecie, napisana dla każdego, kto chce zainspirować się do rozwiązywania problemó,w w skali zaró,wno osobistej, jak i globalnej. Zawartą tu wiedzę gromadzono przez wiele lat modelowania systemó,w, aby w interesujący sposó,b przenieść myślenie systemowe z kró,lestwa komputeró,w i matematyki do świata materialnego i pokazać, jak rozwinąć umiejętności takiego myślenia właściwe dla charyzmatycznych lideró,w i wizjoneró,w. Podczas lektury łatwo dojść do przekonania, że największe światowe problemy &mdash, wojna, głó,d, ubó,stwo i degradacja środowiska &mdash, są awariami systemu. Aby sobie z nimi poradzić, nie można wpadać w pułapkę zbyt wąskiego myślenia. świat stanie się lepszy, jeśli ludzie rozwiną podstawowe umiejętności rozumienia złożonych systemó,w i radzenia sobie z nimi &mdash, i temu właśnie służy ta publikacja. W tej książce między innymi: co to jest system i czym się charakteryzuje jak działają systemy i dlaczego są tak sprawne myślenie systemowe a procesy w biznesie, polityce i światowej ekonomii ingerencja w system: kiedy, w jaki sposó,b i z jakimi konsekwencjami jak żyć w świecie powiązanych systemó,w Nie mó,w o systemie, tylko zrozum, jak działa!

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

36
Miecz zabójcy demonów. Tom 15 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miecz zabójcy demonów. Tom 15
Dostępny2 szt.

Tanjirou udaje się wreszcie zagnać w kozi róg ciało właściwe Większego Demonicznego Księżyca Hantengu. Zbliża się jednak wschód słońca, przez który Nezuko znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie! W tej sytuacji Tanjirou waha się, czy zapolować na demona. Czy chłopak zdoła zabić wroga?! I co stanie się z Nezuko?

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

37
Objawienia i orędzia Boga Ojca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Objawienia i orędzia Boga Ojca
Dostępny24 szt.

Świadectwo siostry Eugeni Ravasio(1907-1990) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Apostołów. Siostra Eugeria poświęciła życie służąc ubogim cierpiącym na trąd. Jednak najcenniejszym dobrem, jakie nam pozostawiła, są orędzia, które otrzymała w objawieniach mistycznych bezpośrednio od Boga Ojca. Orędzia te Bóg Ojciec przekazał siostrze Eugenii w 1982 roku po łacinie - w języku całkowicie jej nieznanym...

10,60 zł
9,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,06 zł

38
Kołozeszyt A5/80k kratka Top - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,30 zł
5,99 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,31 zł

39
Najfutbolniejsi. Tom 9. Tajemnica deszczu meteorytów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najfutbolniejsi. Tom 9. Tajemnica deszczu meteorytów
Dostępny158 szt.

Piłka nożna to nie tylko sport, to coś znacznie więcej? Na pewno tak to widzą i czują dzieciaki ze szkolnej drużyny FC Soto Alto. Ta zgrana ekipa może nie zawsze mecze wygrywa, ale na pewno nigdy się nie poddaje. Nawet wtedy, gdy meczom towarzyszą bardzo tajemnicze zdarzenia, które wszystko mocno komplikują? Podczas wakacji chłopcy i dziewczyny z drużyny FC Soto Alto wyjeżdżają na wymarzoną wycieczkę do paryskiego Disneylandu. Mają zamiar się tam świetnie bawić i przeżyć niezapomniane wakacje. Tymczasem okoliczności sprawiają, że podczas otwarcia Deszczu Meteorytów, nowej atrakcji w parku rozrywki, zostają gośćmi specjalnymi. A właściwie, to zastępcami gości specjalnych. Ale niech tam, ważne, że mogą zagrać mecz o legendarny puchar. Tylko... Gdzie jest ten puchar?! To nowa zagadka dla Najfutbolniejszych. Dziewiąta książka w serii poświęconej przygodom szkolnej drużyny piłkarskiej FC Soto Alto.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

40
Romantyczność 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romantyczność 2022
Dostępny55 szt.

Już po raz piąty każdy, kto pisze wiersze lub prozę, niezależnie od tego, czy jest przed debiutem czy po nim, ma szansę na występ podczas jednego z najbardziej znanych europejskich festiwali literackich, który po raz pierwszy jako TransPort Literacki 27 odbędzie się między 22 a 25 września w Kołobrzegu z udziałem ponad siedemdziesięciu gości z dziesięciu krajów. Z okazji dwusetnej rocznicy wydania Ballad i romansów Biuro Literackie zaprasza do pisania współczesnych utworów literackich nawiązujących do twórczości Adama Mickiewicza. Najlepsze teksty trafią do almanachu "Romantyczność 2022" przygotowywanego we współpracy z cenionymi poetami/poetkami i prozaikami/prozaiczkami, a wyróżnieni autorzy/autorki zaprezentują się na scenie TransPortu Literackiego.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

41
Schowek
60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

42
Przedmiot poznania. - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Przedmiot poznania.
Rickert Heinrich, Wydawnictwo Naukowe PWN
Dostępny200 szt.

Przedmiot poznania jest prekursorskim dziełem rozwijającej się w dwudziestym wieku filozofii wartości. Pozostaje w opozycji do teoriopoznawczego sceptycyzmu, naiwnego realizmu, bezkrytycznego idealizmu, przyrodniczego redukcjonizmu, a także nurtów relatywizujących wartość prawdy, takich jak pragmatyzm i filozofia życia. Autor zrywa z ujęciem poznania zawężonym do indywidualnego podmiotu poznającego i odkrywa jego transcendentalną płaszczyznę aksjologiczną. Pojęcie poznania odzyskuje należny związek z prawdą. Książka to ostatnie wydanie wielokrotnie wznawianego i pisanego ciągle na nowo opus vitae Heinricha Rickerta. Stanowi rodzaj podsumowania jego filozoficznego rozwoju. Oddaje wyzwania intelektualne niemieckiej filozofii akademickiej okresu przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku oraz pokazuje drogę, którą przemierzyła filozofia kontynentalna od krytyki heglizmu i pozytywizmu aż do nowej ontologii, filozofii egzystencjalnej i początków filozofii analitycznej. Przedmiot poznania to pierwsza książka Rickerta przetłumaczona na język polski w całości.

79,00 zł
63,99 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,01 zł

43
Akademia pisania literek. Kaligrafia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia pisania literek. Kaligrafia
Dostępny216 szt.

Drodzy Rodzice, zapewne zdajecie sobie sprawę, jak trudno jest maluch owi opanować sztukę pisania liter. Dlatego przedstawiamy Wam naszą książeczkę Akademia pisania literek. Zamieściliśmy w niej szablony, dzięki którym dziecko może ćwiczyć tę trudną umiejętność, od rysowania literek po śladzie aż po samodzielne ich pisanie. Ta książeczka to zestaw zadań do ćwiczenia ręki.

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

44
Psi Patrol. Bajki z Magnesami cz. 2 Przygody w chmurach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,99 zł
24,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

45
Blue Lock. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Lock. Tom 1
NiedostępnyBrak

300 egoistycznych piłkarzy marzących o byciu numerem jeden na świecie zebrało się w tym samym miejscu! W Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018 Japonia odpada w 1/8 finału… W odpowiedzi Japońska Unia Futbolu gromadzi 300 najlepszych napastników ze szkół średnich, tworząc specjalny program treningowy, który ma pozwolić na zdobycie mistrzostwa świata. Tak powstaje „Blue Lock”. Trener Jinpachi Ego twierdzi, że rodzimemu futbolowi niezbędny jest „napastnik pełen egoizmu”. Yoichi Isagi i inni nieznani zawodnicy będą musieli zmienić się więc w egoistów i zmierzyć z treningiem, w którym nie ma litości dla przegranych! Zgiń, japoński futbolu! Abyśmy raz jeszcze mogli wznieść oczy ku marzeniom!

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

46
Krótki kurs. Liczby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Krótki kurs. Liczby
Dostępny150 szt.

Krótki kurs: Liczby to pigułka wiedzy opisująca starożytne, jak i współczesne systemy liczbowe oraz zawierająca ciekawostki związane z charakterem danych rodzajów liczb. Poznaj fascynujące tajemnice liczb pierwszych, doskonałych, Catalana i Fibonacciego, rzeczywistych, urojonych i transcendentalnych. Zobacz, jak współczesny świat wykorzystuje je w praktyce. Krótki kurs to polska wersja części kultowej serii Very Short Introductions, wydanej prze Oxford University Press. Oferuje zwięzłe i oryginalne wprowadzenie do tematów - zarówno z zakresu nauk humanistycznych, jak i ścisłych. Każda cześć zawiera rzetelny i angażujący opis tematów z danej dziedziny oraz obiektywną ocenę wniosków.

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

47
Bądź pewny siebie! Poradnik dla introwertyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź pewny siebie! Poradnik dla introwertyka
Dostępny119 szt.

Introwertycy nie mają łatwo. Bywają nieśmiali, niechętnie nawiązują nowe znajomości. Są to cisi outsiderzy, często niedostrzegani i pomijani przez bardziej żywiołowe osoby. Jeśli zostaną zauważeni, ich wycofanie powoduje, że otrzymują etykietki ",dziwnych",. Może się wydawać, że w tych czasach introwertycy stoją na straconej pozycji, jeśli chodzi o odnoszenie sukcesó,w. Wrażenie to pogłębiają przyjaciele czy członkowie rodziny, zachęcając - często w dobrej wierze - do większego ekstrawertyzmu. Czy zatem introwertycy, aby osiągnąć sukces, muszą działać wbrew sobie? Absolutnie nie! Jeśli jesteś introwertykiem, możesz pozostać w zgodzie ze swoją naturą i osiągać własne cele z licznymi sukcesami. Dzięki tej książce dowiesz się, jak sobie z tym szybko i skutecznie poradzić. W tym niewielkim przewodniku znajdziesz mnó,stwo pożytecznych informacji, dzięki któ,rym określisz mocne i słabe strony swojej osobowości. Zapoznasz się też ze wskazó,wkami, jak najlepiej wykorzystać swoje atuty. Dowiesz się także, z jakimi wyzwaniami zmagają się introwertycy, skąd się biorą problemy i nieporozumienia, a także jak skutecznie poradzić sobie z tymi sytuacjami. Szybko dojdziesz do wniosku, że możesz odnosić sukcesy w świecie ekstrawertykó,w... i nie działać wbrew sobie! W książce między innymi: czym jest introwersja rozpoznawanie głó,wnych cech swojej osobowości wyzwania, przed któ,rymi stają introwertycy skuteczne strategie pokonywania trudności wynikających z introwertyzmu mocne strony introwertykó,w i ich wykorzystywanie Jesteś introwertykiem? Przekonaj się, na co Cię stać!

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

48
Slowly We Rot Live And Rotting CDBLURAY, CD  +  Blu-ray - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slowly We Rot Live And Rotting CDBLURAY, CD + Blu-ray
Obituary, Relapse Records
Dostępny20 szt.

1.Intro02:12 2.Internal Bleeding00:0002:28 3.Godly Beings02:01 4.Til Death04:30 5.Immortal Visions02:35 6.Gates to Hell03:35 7.Words of Evil02:28 8.Suffocation02:39 9.Intoxicated04:51 10.Deadly Intentions02:33 11.Bloodsoaked03:24 12.Stinkupuss02:46 13.Slowly We Rot06:03 14.Redneck Stomp (Live) [Bonus Track]03:31 15.Dethroned Emperor (Live) [Bonus Track]04:44 16.A Dying World (Live) [Bonus Track]02:21

100,90 zł
88,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,11 zł

49
Walking Cat. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walking Cat. Tom 1
NiedostępnyBrak

Po ulicach zaczynają snuć się żywe trupy, a świat chyli się ku upadkowi… Jin Yahiro w odruchu serca ratuje białego kota podczas poszukiwań żony, z którą został rozdzielony. Tak rozpoczyna się wspólna podróż mężczyzny i zwierzaka. Nadzieja pod postacią kota błyszczy wśród rozpaczy jaśniej niż kiedykolwiek.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

50
Milion słodziaków. Wspaniałe ilustracje do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Milion słodziaków. Wspaniałe ilustracje do kolorowania
Dostępny271 szt.

Milion cudnych, zwariowanych i zakręconych słodziaków do pokolorowania i do pokochania! Miłośnicy japońskiej stylistyki kawaii, duzi i mali, odnajdą w tej książeczce czyste szczęście – dziesiątki szczegółowych, emanujących radością rysunków, gotowych, by pokryć je kolorem. Chwyć kredki i zatop się w relaksującym kolorowaniu!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

Wróć do góry