hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.08.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 13 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Exploits 4 Zeszyt ćwiczeń (Boutegege Regine, Bello Alessandra, Poirey Carole, Supryn-Klepcarz Magdalena), na drugim Okładki zeszytowe A4 krystalczne transp. 25szt (GIMBOO). Kolejny produkt to Arteterapia w teorii i praktyce (Ewelina Konieczna) oraz Transfer Deutsch 4 Zeszyt ćwiczeń (Reymont Elżbieta, Sibiga Agnieszka, Jezierska-Wiejak Małgorzata).
1
Exploits 4 Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Exploits 4 Zeszyt ćwiczeń
Dostępny95 szt.

Zeszyt ćwiczeń Exploits 4 to bogaty zestaw różnorodnych ćwiczeń utrwalających materiał leksykalny i struktury gramatyczne wprowadzone w podręczniku. Zeszyt ćwiczeń Exploits 4 podobnie jak podręcznik zapewnia optymalne dostosowanie zarówno dla uczniów początkujących, jak i kontynuujących naukę. W zeszycie, oprócz ćwiczeń utrwalających materiał prezentowany w podręczniku, uczeń znajdzie także: materiały do pracy metodą odwróconej klasy w postaci kart pracy do filmów realioznawczych:DROM-COM, Le Maghreb et le Liban, L?Afrique occidentale, Le Québec testy pytań zamkniętych (Bilan) wraz z kluczem po każdym rozdziale sekcję z materiałem dla uczniów zaawansowanych (Pour aller plus loin) arkusze: DELF A2 i B1 doskonałe narzędzie do podsumowania nauki języka francuskiego. Nagrania (w formacie mp3) do zadań z zeszytu ćwiczeń dostępne bezpłatnie w Strefie ucznia.

51,04 zł
45,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,10 zł

2
Okładki zeszytowe A4 krystalczne transp. 25szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki zeszytowe A4 krystalczne transp. 25szt
GIMBOO
Dostępny16 szt.

wykonane z folii krystalicznejformat: A4grubość folii: 150umwyprodukowane w fabryce posiadającej certyfikat kontroli jakości GB/T 19001-2016/ISO 9001:2015kolor: transparentny

37,10 zł
31,54 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,56 zł

3
Arteterapia w teorii i praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arteterapia w teorii i praktyce
Dostępny19 szt.

Arteterapia w wąskim znaczeniu obejmuje terapię z użyciem sztuk plastycznych, w szerokim znaczeniu obejmuje natomiast muzykoterapię, biblioterapię, a ponadto działania terapeutyczne z wykorzystaniem teatru, filmu oraz malarstwa, rzeźby, grafiki i innych sztuk plastycznych. Niniejsza książka ma charakter rozważań teoretycznych, ale zawiera cenne wskazówki mogące znaleźć zastosowanie w praktyce pedagogicznej. Dlatego oprócz założeń teoretycznych w odniesieniu do każdego rodzaju terapii Autorka przedstawiła również część warsztatową oraz materiał utrwalający. Książka ta przeznaczona jest do edukacji przyszłych terapeutów, nauczycieli, pedagogów, animatorów oraz pogłębiania wiedzy przez tych wszystkich, którzy pragną pomagać innym.

44,80 zł
31,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

4
Transfer Deutsch 4 Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transfer Deutsch 4 Zeszyt ćwiczeń
Dostępny471 szt.

Transfer Deutsch 4. Zeszyt ćwiczeń do języka niemieckiego dla liceum i technikum Transfer Deutsch przeznaczony jest zarówno dla uczniów rozpoczynających, jak i kontynuujących naukę języka niemieckiego jako drugiego języka obcego w szkole ponadpodstawowej. Kurs skrojony na miarę ostatniej reformy edukacji ? gwarantuje 100% dostosowania do potrzeb ucznia, nauczycieli i wymagań nowej podstawy programowej. Zeszyt ćwiczeń Transfer Deutsch 4 to uzupełnienie podręcznika, ściśle z nim skorelowane. Ma wygodny dla ucznia i nauczyciela innowacyjny układ. Kompensuje podręcznik, dając miejsce na wpisywanie odpowiedzi. Maksymalnie ułatwia pracę na lekcji i w domu. Zeszyt ćwiczeń Transfer Deutsch 4 wyróżnia się innowacyjną budową, zawiera podział na zadania do pracy na lekcji i w domu: ćwiczenia oznaczone literą A, do pracy podczas lekcji, to zadania z podręcznika wymagające uzupełniania i notowania część B to zadania utrwalające materiał leksykalno-gramatyczny ? zazwyczaj do wykonania w domu. Zeszyt zawiera także dodatkowe sekcje i bogaty zestaw materiałów powtórzeniowych: Ich will mehr! ? sekcję z zadaniami o nieco większym stopniu trudności Das muss ich pauken! ? uporządkowany zestaw słownictwa, wyrażeń i zwrotów z danego rozdziału Noch einmal! ? dialogi i monologi do prowadzenia rozmów i tworzenia wypowiedzi ustnej Transfer-Spiel ? świetną okazję do dobrej zabawy i do zastosowania zdobytych informacji w praktyce Test leksykalno-gramatyczny wraz z kluczem, umożliwiający sprawdzenie poziomu opanowania materiału Das kann ich! ? sekcję do powtórki zwrotów niezbędnych do skutecznego komunikowania się i samooceny.

39,38 zł
35,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,94 zł

5
Rosyjska medycyna informacyjna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjska medycyna informacyjna
Dostępny37 szt.

Autorzy opisują łatwe do zastosowania ćwiczenia dotyczące koncentracji, które pozwolą Ci dowolnie sterować rzeczywistością i rozwijać świadomość. Będziesz w stanie wejść w kontakt z każdym organem, komórką, a nawet własnym DNA i pozytywnie je zmieniać. Twoje narządy ?słyszą? Twoje myśli, słowa oraz uczucia i cały czas są gotowe zmieniać się wraz z nimi. Pamiętaj jednak, że wysyłana informacja może zarówno wyprowadzić Cię z równowagi jak też pozwolić Ci wyzdrowieć. Są informacje, które wywołują chorobę i takie, które uzdrawiają.

54,50 zł
39,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,26 zł

6
Śladami Maryi. 30 Krzyżówek z Matką Bożą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami Maryi. 30 Krzyżówek z Matką Bożą
Dostępny66 szt.

30 krzyżówek i zabaw, dzięki którym poznasz tajemnice życia Matki Bożej Aby znaleźć ukryty skarb, potrzebujemy zwykle dobrej mapy lub przewodnika. Ta książka to taki właśnie przewodnik, pełen szyfrów, zadań, wykreślanek i krzyżówek. Rozwiązując je, odbędziecie niezwykłą podróż śladami Maryi, mamy Pana Jezusa, przeżyjecie niesamowite przygody i odkryjecie skarb. Poznacie tajemnice życia Matki Bożej opisane w Biblii, historie Jej objawień w Fatimie, Lourdes, Guadalupe i wielu innych miejscach świata, a także najsłynniejsze wizerunki maryjne i związane z nimi zwyczaje.

11,90 zł
8,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,33 zł

7
Comfort! map Bieszczady 1:65 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Bieszczady 1:65 000
Dostępny46 szt.

Wędrówka Połoniną Wetlińską, rowerowa wycieczka Szlakiem Nadsańskich Umocnień, przejażdżka Bieszczadzką Kolejką Leśną. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna Bieszczad pomoże zaplanować udany i urozmaicony wypoczynek. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu. Cechy mapy: o dogodna dla turysty skala 1:65 000 (1 cm - 650 m), o bogata treść turystyczna, o trwałość - mapa jest dwustronnie laminowana, o zgodność z GPS - współrzędne geograficzne w układzie WGS-84. Na mapie m.in.: o szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe oraz ścieżki dydaktyczne i spacerowe, o zabytki i inne interesujące obiekty, o schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele, sanatoria., o cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

8
Heine. Wiersze liryczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heine. Wiersze liryczne
Dostępny43 szt.

Chronologiczny układ wierszy, uwzględniający datowania rękopiśmiennie, ułatwia prześledzenie ewolucji poetyki Heinego od ,,Księgi pieśni" po ,,Wiersze nowe" i ,,Romancero". Do wyboru dołączona została młodzieńcza tragedia ,,William Ratcliff", która stała się podstawą libretta pierwszej opery Mascagniego.Wybrał, przełożył i opracował Andrzej Lam.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

9
Grzech - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzech
Dostępny815 szt.

"Znakomity kryminał! Czapki z głów. Pozycja obowiązkowa dla wielbicieli gatunku". Katarzyna Puzyńska Brutalny seryjny morderca i zabójcze tempo. Najlepszy kryminał, jaki przeczytacie w tym roku! W Lublinie dochodzi do serii zaginięć. Ktoś porywa kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Do sprawy zostaje przydzielony wybuchowy komisarz Eryk Deryło. Gdy znalezione zostają pierwsze zwłoki, na miasto pada strach, a presja wywierana na lubelską policję rośnie. Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza. Strach przeradza się w panikę. Ciało kobiety zostało okrutnie zbezczeszczone, z rozmysłem upozowane i porzucone na jednym z lubelskich cmentarzy. Morderca przez cały czas znajduje się o krok przed ścigającą go policją. Do sprawy włącza się Miłosz Tracz, profiler mający za zadanie przygotować portret psychologiczny sprawcy. Czy okoliczności, w jakich porzucane są ciała, mają znaczenie? A może wyraźne, bluźniercze nawiązania do symboliki religijnej stanowią jedynie próbę zmylenia pościgu? Jedno jest pewne, zapłatą za grzech jest śmierć.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

10
Dama pewnego skandalu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama pewnego skandalu
Dostępny18 szt.

Clara Fantuzzi jest hrabianką, która każdego dnia mierzy się z ciężkimi relacjami rodzinnymi. Regularnie poniżana przez ojca, który nie daje jej wiary w to, że kiedykolwiek zazna z jego strony ojcowskich uczuć, nie może znaleźć pocieszenia również u matki, która wykazuje się całkowitym zobojętnieniem względem niej. Clara poszukując ukojenia, wdaje się w liczne romanse z miejscowymi chłopami, wierząc, że te pomogą jej uporać się z bolesną codziennością. Nie przypuszcza, że romans z jednym z nich zaprowadzi ją wprost pod ołtarz, gdzie poślubi rzymskiego arystokratę ? Vinzenza Castellego, by uratować honor swojej rodziny. A to wszystko jest zaledwie początkiem nowej, skomplikowanej codzienności, w której jest zmuszona do mierzenia się z tajemnicami, kłamstwami, pożądaniem i miłością. Jak wiele będzie w stanie zrobić, by ukryć prawdę o tym, co wydarzyło się w Mais Dorato?

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

11
Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu mów! Język niemiecki bez gramatyki
Dostępny34 szt.

Po prostu mów! [] nie jest kolejną publikacją, która kusi iluzją łatwej i przyjemnej nauki w krótkim czasie. Kamil Mykowski prowadzi ucznia do konkretnie zdefiniowanego celu, jakim jest komunikacja w języku niemieckim []. Zmierza do niego, wykorzystując wzięte z życia przykłady oraz typowe struktury gramatyczne. Dodatkowe wskazówki i wyjaśnienia w postaci odwołań do języka angielskiego stanowią cenną pomoc dla osób, dla których niemiecki jest drugim językiem obcym []. Powtórkowy charakter książki można docenić, nie tylko mając w planach zdanie egzaminu lub uzyskanie certyfikatu - taka forma przypomnienia wiedzy (np. przed testem poziomującym) może także przynieść efekty podczas prób odświeżenia znajomości niemieckiego we własnym zakresie []. Służą temu również wskazówki dotyczące korzystania ze słowników i źródeł internetowych. Unikanie hermetycznej terminologii i przejrzysta struktura mogą się okazać argumentami trafiającymi do dorosłych kursantów lub uczniów, którzy już nie operują pojęciami językoznawczymi w zakresie wymaganym np. w trakcie nauki języka w szkole średniej.

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

12
Włochy północne 3w1: przewodnik + atlas + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy północne 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny60 szt.

Sekretne korytarze w weneckim Pałacu Dożów, renesansowe cuda architektury we Florencji, tajemniczy fresk Leonarda da Vinci w Mediolanie oraz autograf Ernesta Hemingwaya na murze w Alassio. Etruskie nekropolie, rzymskie świątynie i średniowieczne zamki. Piękne wybrzeża, ośnieżone stoki, winnice i gaje oliwne. Kulinarne specjały Włoch: makaron, pizza i risotto w wielu odsłonach. Te i inne atrakcje północnej części Italii pomoże odkryć nasz przewodnik z serii explore! guide. Nowa jakość wśród przewodników wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, bogata treść historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdoty, przydatne informacje praktyczne dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, szczegółowy atlas Włoch, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, dwustronnie laminowana mapa dołączona do przewodnika.

129,90 zł
90,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,97 zł

13
Z ułańskim rodowodem. Wspomnienia własne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z ułańskim rodowodem. Wspomnienia własne
Dostępny91 szt.

Czesław Szurmiak (1917-1993) - w 1939 r. ukończył Szkołę Podchorążych Kawalerii w Grudziądzu. Wziął udział w kampanii wojennej w składzie 23. Pułku Ułanów Grodzieńskich w Armii Odwodowej "Prusy". Podczas II wojny światowej był oficerem szkoleniowym i dywersji w Komendzie Obwodu ZWZ-AK Łańcut. Po wkroczeniu Armii Czerwonej nie zgłosił się do poboru, co w połączeniu z przynależnością do AK spowodowało, że został aresztowany przez komunistyczny aparat represji. W celi więzienia WUBP w Rzeszowie przebywał ponad 2 miesiące. Po zwolnieniu zgłosił się do służby wojskowej, z której został zwolniony w 1952 r., na fali czystek przedwojennych oficerów Wojska Polskiego. Ponownie przyjęty do służby w 1957 r., z której odszedł w stan spoczynku w 1973 r., w stopniu pułkownika kwatermistrzostwa

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

14
Twórczość 7-8/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórczość 7-8/2022
NiedostępnyBrak

Dostępny jest już podwójny, wakacyjny numer Twórczości. Wydawcą miesięcznika jest Instytut Książki. Numer w wersji papierowej można kupić w dobrych księgarniach i salonach prasowych, a także w naszym sklepie internetowym (tutaj). Twórczość dostępna jest też w wersji elektronicznej w E-kiosku, a także na Nexto. Spis treści nowego wydania można znaleźć na stronie internetowej Twórczości. Serdecznie zapraszamy do lektury!

18,00 zł
15,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,70 zł

15
Okładki zeszytowe A5 groszkowe transp. 10szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki zeszytowe A5 groszkowe transp. 10szt
GIMBOO
Dostępny9 szt.

wykonane z folii groszkowejformat: A5grubość folii: 90umwyprodukowane w fabryce posiadającej certyfikat kontroli jakości GB/T 19001-2016/ISO 9001:2015kolor: transparentny

7,10 zł
6,04 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,06 zł

16
Oto siewca wyszedł siać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oto siewca wyszedł siać
Dostępny26 szt.

Słowa ludzkie, choć czasem małe i nieporadne, kryją w sobie jednocześnie ogromny potencjał. To nimi ludzkimi słowami posługuje się Bóg w swoim przemawianiu do serca człowieka. Słowo staje się w ten sposób miejscem spotkania człowieka z Bogiem. Człowiek nasłuchuje słowa Boga, a Bóg przemawia, zniżając się do maleńkości ludzkiego słowa. Niech słowa zawarte w tej publikacji słowa ks. Krzysztofa, których znakomita większość wybrzmiała z naszej motyckiej ambony, będą jeszcze jednym sposobem uczczenia rocznicy 100-lecia parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Motyczu. Niech przez nie wybrzmi wdzięczność wobec Boga i wobec ludzi. Niech staną się raz jeszcze przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem.

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

17
Plan kieszonkowy rysunkowy Wrocław - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan kieszonkowy rysunkowy Wrocław
Dostępny5 szt.

Rysunkowy plan kieszonkowy Wrocławia - skala 1:16 500 - powiększone centrum - najciekawsze miejsca - opisy z fotografiami - rysunki najciekawszych atrakcji

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

18
Comfort! map Lizbona 2w1: przewodnik i mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Lizbona 2w1: przewodnik i mapa
Dostępny41 szt.

o Azulejos, Pomnik Odkrywców, Oceanarium o Fado w Alfamie i dorsz na 365 sposobów o Przejażdżka żółtym tramwajem Nostalgiczne fado w knajpkach Alfamy, niezwykły świat Oceanarium, bogactwo zdobień manuelińskiego klasztoru Hieronimitów. Słynne lizbońskie windy i wszędobylskie kolorowe azulejos. Na obiad dorsz w wielu odsłonach, na deser słodkie ciastka z Belém, a wieczorem - kieliszek porto. Comfort! map&guide ,,Lizbona" pomoże odkryć atrakcje portugalskiej stolicy. To wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika zawiera wszystkie informacje niezbędne na krótki wyjazd. Praktycznie i treściwie - coś dla zabieganych oraz ceniących wygodę i prostotę: o zajmujące opisy 40 najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia, o mapa w skali użytecznej dla turystów (1:17 500, centrum 1:10 000), o łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie, o poręczny format, wygoda składania i trwałość, o przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, o podpowiedzi, co zjeść i wypić oraz dokąd wybrać się na zakupy, o kalendarium imprez cyklicznych, o schemat metra i indeks ulic.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

19
Oskarowe Perypetie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarowe Perypetie
Dostępny51 szt.

hoć krótkie i proste , to dające wiele do myślenia. Zupełnie zwykłe, ale zarazem niezwykłe. Takie właśnie są Oskarowe Perypetie. Oskarowe Perypetie autorstwa Anny Jagodzińskiej to seria książek opowiadających historię o smoczku Oskarze i jego kocie, który jest jego towarzyszem. Pierwszy Dzień Szkoły to pierwsza część serii, w której tytułowy Oskar obawia się pierwszego dnia w szkole. Mimo strachu, dzięki rodzicom i przyjacielowi potrafi przezwyciężyć swój lęk.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

20
Zakreślacze pastelowe Job 4 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze pastelowe Job 4 kolory
Schneider
Dostępny4 szt.

ze ściętą końcówkązdobywca prestiżowych nagród - iF oraz reddot design, za wzornictwoidealny do zaznaczania tekstu na papierze, w książkach oraz na wydrukachtusz w modnych, pastelowych kolorachnie przebija nawet na papierze do faksów i kserokońcówka pisząca chroniona klipsemczęści obudowy wykonane z nieprzepuszczalnego PP zapewniającego możliwość długiego przechowywaniagrubość linii pisania: 1-5 mmzestaw w etui: 4 szt.

20,30 zł
17,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,04 zł

21
Paryż 3w1: przewodnik + atlas + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż 3w1: przewodnik + atlas + mapa
Dostępny32 szt.

Od słynnej katedry Notre-Dame, przez tajemnicze korytarze Luwru, po awangardowe centrum sztuki Pompidou. Malownicze zaułki Montmartre'u, Pola Elizejskie i zielone budki nadsekwańskich bukinistów, a także XIX-wieczne pasaże handlowe. Chrupiąca bagietka i kieliszek wina pod ,,Żelazną Damą". Przewodnik ,,Paryż" z serii explore! guide pomoże odkryć ciekawe zakątki francuskiej stolicy. To zarówno bogaty i przejrzysty informator o mieście, jak i fascynująca opowieść o jego losach. Nowa jakość wśród przewodników - wyjątkowe połączenie barwnych opisów i szczegółowych map: o mapy tras zwiedzania przedstawiające lokalizację wszystkich opisywanych miejsc, o bogata treść - historia i kultura, przyroda i tradycje, ciekawostki i anegdotki, o przydatne informacje praktyczne - dni i godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport publiczny, noclegi, pogoda, o informacje o lokalnej kuchni, pomysły na wieczór i miejsca na udane zakupy, o kalendarium najważniejszych imprez cyklicznych, o przejrzysty układ graficzny umożliwiający łatwe wyszukiwanie informacji, o szczegółowy atlas miasta, w którym zaznaczono miejsca opisane w przewodniku, o składana mapa laminowana w kieszonkowym formacie, o schemat komunikacji.

89,90 zł
62,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,97 zł

22
Literatura, płeć i naród w XIX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura, płeć i naród w XIX wieku
Dostępny15 szt.

Szczegółowa, erudycyjna monografia Corinne Fournier Kiss stanowi istotny wkład w badanie europejskich kontekstów polskiej literatury dziewiętnastowiecznej. Ta udana próba komparatystyczna, daleka zarówno od naiwnej wpływologii, jak i od poszukiwania kultur dominujących i kultur podporządkowanych, konstruuje obiecujący paradygmat studiów porównawczych. Dochodzą do tego olśnienia interpretacyjne. Teraz już wiemy, że bez pani de Stäel, George Sand, E.T.A. Hoffmanna nie wyjaśnimy statusu gatunkowego Poganki Żmichowskiej ani zaskakującego układu postaci w jej Książce pamiątek. Nie zobaczymy czarownicy w kobiecie, która nie ukrywa swej inności, ujrzymy w niej kozła ofiarnego przywracającego spójność wspólnoty. A Orzeszkowa, mimo wielu krytycznych opinii formułowanych pod adresem George Sand, stanie z nią w jednej linii uznanych twórców kultury emancypacyjnej. prof. Grażyna Borkowska, IBL PAN

49,00 zł
48,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,98 zł

23
Blok kreatywny z naklejkami A4/14K 80/170G Satin - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok kreatywny z naklejkami A4/14K 80/170G Satin
Interdruk
Dostępny12 szt.

Blok kreatywny z naklejkami A4/14K 80/170G Satin. Blok kreatywny idealnie sprawdzi się w różnych pracach plastycznych, umożliwiając wykonanie własnych etykiet, karnetów, pudełek, ozdób czy scrapbookingu. W środku: 516 naklejek - literek, 2 arkusze z motywami dekoracyjnymi, 7 arkuszy papieru z motywami 170 g i 7 arkuszy papieru z motywami 80 g.

16,20 zł
15,39 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,81 zł

24
Farmiaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farmiaki
Dostępny46 szt.

Poranne słońce wstaje na farmie i rozpoczyna nowy dzień. Wiosna puka do drzwi przywitać się chce. Zagubiony cielaczek, ranny gospodarz, pomoc od zwierzaków to każda nowa przygoda. Codzienne wstawanie rozpoczyna koguta pianie. Każdy zwierzak już wie, że to czas na śniadanie. Pan gospodarz ma wiele pracy przy nas, a każdy z nas to wdzięczna zwierzyna. Nadchodząca wiosna, to trawa pachnąca i wiele niespodzianek, które zaglądają na nasz farmerski ganek. Przez całą tę historię czujemy ciepłe kołysanie, czytając ją usiądź na bliskiej osoby kolanie. Poznaj małą grupkę Farmiaków i o nich opowieści, zaglądając w tę książeczkę co wiele przygód mieści.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

25
Cosmopolite 3 ćwiczenia + kod (ćwiczenia online) /PACK/ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cosmopolite 3 ćwiczenia + kod (ćwiczenia online) /PACK/
Dostępny4 szt.

Cosmopolite 3 ćwiczenia + ćwiczenia online /PACK/Cosmopolite - 5-stopniowy, innowacyjny kurs do nauki języka francuskiego od podstaw, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Podręcznik charakteryzuje się przejrzystą budową. Nowoczesne, atrakcyjne dokumenty autentyczne, odwołujące się do kultury frankofońskiej zapewniają systematyczną pracę nad wszystkimi kompetencjami językowymi, a podejście indukcyjne to ciekawy sposób na stopniową progresję językową. Cosmopolite wyróżnia się bogatą ofertą multimedialną. Nagrania audio i wideo są dostępne w aplikacji MEDIA+ lub na stronie dedykowanej serii.Pakiet "Pack numérique" zawiera 2 komponenty:1/ zeszyt ćwiczeń w wersji papierowej2/ indywidualny kod aktywacyjny do zeszytu ćwiczeń w wersji online.E-ćwiczenia są dostępne na platformie ehachettefle.com przez 18 miesięcy od momentu aktywacji.

68,20 zł
61,38 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,82 zł

26
Wreszcie! Szkice o pierwszej serii Kolekcji... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wreszcie! Szkice o pierwszej serii Kolekcji...
Dostępny29 szt.

Eseje o 12 książkach wydanych w ramach pierwszej serii Kolekcji literackiej. 1. Wojciech Kaliszewski Brylant w chlebie 2. Waldemar Żyszkiewicz Ballady leśnego perypatetyka 3. Jerzy Jarniewicz Mapa trafów i trafień. O wyborze przekładów Anny Bańkowskiej 4. Tamara Bołdak-Janowska Buty bytu (Dlaczego napisałam cykl poetycki pt. Szczęście) 5. Dorota Koman W ślad za Królową karnawału 6. Krzysztof Masłoń Krzemienieckie anioły Mariusza Olbromskiego 7. Zofia Zarębianka Przelot nad lądami tymczasowymi. Glosy do wierszy Agnieszki Stabro 8. Krystyna Rodowska Poezja dialogu i samotności 9. Krzysztof Masłoń Miłość samotnej sosny. O wierszach Anny Bernat 10. Michał Dąbrowski Zaproszenie do muzyki 11. Zofia Zarębianka Ostinato znaczy wytrwałość 12. Krystyna Lars Proza momentów granicznych

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

27
Wiara - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiara
Dostępny6 szt.

Wiara sprowadza duchową rzeczywistość do naszego naturalnego świata. Zatem po pierwsze: bez wiary nie możemy podobać się Bogu. Po drugie: poprzez wiarę pełnia duchowej rzeczywistości stanie się czymś realnym w naszym naturalnym świecie. Choćby Bóg dał ci tysiące obietnic, one nie spełnią się w jakiś magiczny sposób. Biblia naucza nas, że mamy naśladować tych, którzy przez wiarę i cierpliwość dziedziczą obietnice Boże. Twoim dziedzictwem jest wszystko, co Bóg tobie obiecał. Powinieneś to odziedziczyć, ale jak ma się to stać? W jaki sposób otrzymasz swoje dziedzictwo? Skąd możesz czerpać pewność, że otrzymasz wszystko, co Bóg ci obiecał? W tej praktycznej, napisanej prostym językiem, lecz poruszającej ważny i głęboki temat wiary chrześcijańskiej książce znajdziesz odpowiedź na te i inne pytania. Jeśli chcesz chodzić w wierze i żyć w pełni Bożych obietnic dla twojego życia, koniecznie sięgnij po tę książkę!

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

28
Ramka Gallery 12 zdjęć - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka Gallery 12 zdjęć
Fandy
Dostępny6 szt.

Plastikowa ramka na 8 zdjęć 10 x 15 cmRozmiar ramki 57 x 44 cmDo zawieszenia poziomo

84,00 zł
75,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,40 zł

29
Komentowana bibliografia polskich przekładów literatury ludowej kręgu Slavia Orthodoxa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komentowana bibliografia polskich przekładów literatury ludowej kręgu ...
Dostępny13 szt.

Jednym z podstawowych składników historii recepcji literatury ludowej kręgu Slavia Orthodoxa w Polsce jest rozwijana na przestrzeni wieków ? z różną dynamiką ? twórczość przekładowa. Jej całościowy opis oraz szczegółowa analiza wymagają zebrania, zaprezentowania i skomentowania danych bibliograficznych na temat istniejących tłumaczeń przedmiotowej literatury. Temu właśnie poświęcony jest kolejny tom ?Series Ceranea?. Bibliografia porządkuje polskie przekłady tekstów ludowych powstałych na terenie obszaru Slavia Orthodoxa. Pierwotny podział materiału źródłowego warunkuje terytorium geograficzne, z jakiego one pochodzą: Słowiańszczyzna Południowa oraz Słowiańszczyzna Wschodnia. Wewnątrz tych dwóch grup utwory zostały podzielone według sposobu ich przekazu lub wykonania na utwory prozatorskie, przeznaczone do opowiadania (bajki, legendy, podania itp.), oraz utwory o charakterze poetyckim, przeznaczone do śpiewu lub recytacji (pieśni, w tym także pieśni epickie, ballady, dumy, byliny i in.). Bibliografii towarzyszą analityczno-opisowe studia szczegółowe.

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

30
Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej tom III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej tom III
Dostępny3 szt.

Praktyka osteopatii czaszkowo-krzyżowej autorstwa Torstena Liema jest pierwszym wydaniem tego dzieła w języku polskim. Nie tylko zawiera kompendium współczesnej wiedzy na temat osteopatycznych technik czaszkowo-krzyżowych, lecz także obszernie przedstawia zagadnienia diagnostyki i dysfunkcji w obszarze czaszki oraz przylegających struktur, które mogą mieć powiązania z odległymi cześciami w całym ciele. Autor prezentuje nowatorskie podejście terapeutyczne oparte jednak na niezmiennych, fundamentalnych założeniach i koncepcji osteopatii, wyrażonych przez Andrew Taylora Stilla, Williama Garnera Sutherlanda i Violę M. Frymann. Ze względu na to, że człowiek jest jednością, osteopatia czaszkowo-krzyżowa odgrywa ważną rolę w integracji podczas leczenia osteopatycznego. Każdy z czterech tomów zawiera dużą dawkę wiedzy teoretycznej, a także opis praktycznych umiejętności. W niniejszej publikacji znalazły się też istotne informacje dotyczące diagnostyki i dysfunkcji osteopatycznej oraz stosowania technik. Tomy są bogato ilustrowane, co zapewnia dużą przejrzystość i znacznie ułatwia zrozumienie oraz opanowanie zawartych w niej treści. Mamy nadzieję, że wszystkie tomy Praktyki osteopatii czaszkowo-krzyżowej staną się istotną pomocą nie tylko dla osteopatów, lecz także dla osób reprezentujących inne specjalności zawodów medycznych.

150,00 zł
31
Badania naukowe we współczesnej gospodarce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,00 zł
43,65 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,35 zł

32
Konkretne abstrakcje. Taktyki i strategie afirmatywne w sztuce współczesnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkretne abstrakcje. Taktyki i strategie afirmatywne w sztuce współcz...
Dostępny10 szt.

Arkadiusz Półtorak ? doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, kurator i krytyk sztuki. Związany z Instytutem Sztuki Mediów na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie oraz Wydziałem Polonistyki na UJ. Stypendysta MNiSW (2015) oraz laureat ministerialnego programu ?Diamentowy Grant? (2015-2020). Sekretarz w Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA (od 2020), współzałożyciel galerii ?Elementarz dla mieszkańców miast? w Krakowie; publikuje na łamach ?Magazynu SZUM?, ?Dwutygodnika?, ?Didaskaliów? i ?Przeglądu Kulturoznawczego?. Efekty recesji z lat 2007-2009 i polityki austerity w sektorze kultury skłoniły wielu zaangażowanych artystów i kuratorów do powtórnego przemyślenia problemu autonomii sztuki i potencjału negatywnych strategii oporu. Niektóre z prowadzonych pomiędzy nimi dyskusji mogą wydawać się hermetyczne z perspektywy nowej humanistyki, która zwraca się dziś coraz chętniej w stronę sztuk wizualnych i performatywnych oraz kuratorstwa, doceniając ich zdolność do mobilizacji przedjęzykowych sposobów poznania, a także inwestując coraz więcej energii w budowanie przestrzeni aktywnej wymiany pomiędzy sztuką i światem akademickim. Współcześni akademicy dostrzegają w tym zwrocie szansę na przekroczenie negatywnych pasji, jakie przenikają dyskurs krytyczny, a co za tym idzie ? na wejście w performatywne stadium pracy kulturowej, które Irit Rogoff określiła jako zwrot od krytyki w stronę ?krytyczności?. fragment Wprowadzenia autora

47,00 zł
46,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,94 zł

33
Ramka drewniana Style 10x15cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka drewniana Style 10x15cm
Fandy
Dostępny5 szt.

Drewniana ramka 10x15cmRozmiar ramki 12x17cmDo postawienia i zawieszeniaSzerokość listwy 1,5cm

10,00 zł
9,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

34
Blok Mix Technique A4+ 15 kartek For your ideas Painting - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok Mix Technique A4+ 15 kartek For your ideas Painting
Muse
Dostępny22 szt.

Blok do technik mieszanych. Format A4+ (314 x 224 mm) 15 kartek Blok wewnętrzny o gramaturze 240 g. Kartonowa okładka o gramaturze 210 g. Tylna strona kartonu o grubości 1,0 mm. Papier o naturalnym białym odcieniu i gładkiej powierzchni. Do technik mieszanych - akryl, akwarele, pastel, ołówek. Odporność na wielokrotne wymazywanie. Nie zawiera rozjaśniaczy optycznych.

13,90 zł
12,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,39 zł

35
Gumka do ścierania Kolorowe Paski 24 sztuki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka do ścierania Kolorowe Paski 24 sztuki
Astra
Dostępny9 szt.

Miękka gumka usuwająca ślad ołówka nie naruszając struktury papieru. Niebrudząca Wysoka wydajność opakowanie 24 sztuki

58,70 zł
55,77 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,93 zł

36
Blok do akwareli A4+ 15 kartek For your ideas Aquarelle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok do akwareli A4+ 15 kartek For your ideas Aquarelle
Muse
Dostępny8 szt.

Blok do akwareli. Format A4+ 15 kartek Blok wewnętrzny o gramaturze 300 g. Kartonowa okładka o gramaturze 210 g. Tylna strona kartonu o grubości 1,0 mm. Papier akwarelowy dla profesjonalistów ze 100% celulozą. Naturalny kolor i lekkie ziarno powierzchni inspirują do tworzenia. Jasne i bogate akwarele błyszczą, a różne techniki nadają temu pięknemu papierowi szczególny urok. Może być stosowany do wszystkich zastosowań z farbami wodorozcieńczalnymi, odporny na zmywanie, zapewnia płynne przejścia koloru. Nie zawiera rozjaśniaczy optycznych.

31,10 zł
27,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,11 zł

37
Imagine 2 A2.1 Podręcznik + zawartość online - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imagine 2 A2.1 Podręcznik + zawartość online
Dostępny4 szt.

Imagine 2 to podręcznik dla młodzieży do nauki języka francuskiego na poziomie A2.1. Imagine to: motywowanie nastolatków za pomocą aktywnego, opartego na współpracy i dynamicznego podejścia, uczenie się dzięki prostej i uspokajającej strukturze i progresji, utrzymanie uwagi nastolatków za pomocą nowoczesnego środowiska kulturowego i wciągających, powracających postaci, zaszczepienie przyjemności uczenia się poprzez zabawę, zajęcia rekreacyjne i piosenki, zapamiętywanie bez wysiłku dzięki sztuczkom językowym, notatkom i mapom myśli, pobudzanie ciekawości i ocena umiejętności poprzez badania i wyzwania (zadanie końcowe), pogłębianie wiedzy i umiejętności w języku francuskim poprzez pracę nad kluczowymi umiejętnościami (społecznymi i obywatelskimi, liczbowymi...) i przedmiotami (historia, matematyka...), przygotowanie do DELF, quizy, oceny i testy.

79,00 zł
74,26 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,74 zł

38
UHU Klej w sztyfcie Smiley 21g/12 sztuk display - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UHU Klej w sztyfcie Smiley 21g/12 sztuk display
UHU
NiedostępnyBrak

UHU Klej w sztyfcie Smiley 21g opakowanie zawiera 12 sztuk

122,36 zł
106,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 15,91 zł

39
Zeszyt A5 w linie 60 kartek Unipap 10 sztuk mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5 w linie 60 kartek Unipap 10 sztuk mix
St. Majewski
Dostępny22 szt.

Cechy produktu: format A5 ilość kartek - 60 czerwony margines zaokrąglone rogi wkładka adresowa liniatura ? linia gramatura papieru ? 70 g/m2 okładka z recyklingu

33,70 zł
32,02 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,68 zł

40
US Marine vs North Korean Soldier - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
US Marine vs North Korean Soldier
NiedostępnyBrak

This absorbing study casts light on the tactics, weapons and combat effectiveness of the US Marines and North Korean soldiers who fought one another in August and September 1950. Equipped with Soviet tanks and bolstered by a cadre of combat veterans returning from the Chinese Civil War, North Korea's army launched its surprise offensive against the Republic of Korea on 25 June 1950; within days Seoul had fallen and the majority of South Korea's divisions had been shattered. American ground troops rushed to Korea also seemed incapable of stopping the rapidly advancing North Koreans. By August, the remnants of the South Korean and US Army divisions had been pushed into a small corner around the port of Pusan, their backs to the sea. Time was also running out for the North Koreans; virtually all of their planning and preparations were based on a two-month campaign. Although the North Korean People's Army had enjoyed an impressive string of victories, its losses were no longer being replaced in the needed quantity or quality. It was truly a do-or-die moment for both sides. In the wake of World War II, the United States Marine Corps had shrunk from 473,000 men in 1945 to only 70,000 in 1950. Despite its heavily slashed budget and manpower, the Marine Corps responded swiftly and decisively. Active-duty Marines from all over the globe gathered and for once the Marine Corps even received some of the latest American military equipment; it was the Marines' esprit de corps that made the real difference, however. Using first-hand accounts and specially commissioned artwork, this study assesses the KPA and US Marine Corps troops participating in three crucial battles - Hill 342, the Obong-Ni Ridge and the Second Battle of Seoul - to reveal the tactics, weapons and combat effectiveness of both sides' fighting men in Korea in 1950.

83,00 zł
41
When the Shooting Stopped - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
When the Shooting Stopped
NiedostępnyBrak

"Highly recommended as a sobering but enlightening account.? Richard B. Frank, author of Downfall: The End of the Japanese Empire In the 44 months between December 1941 and August 1945, the Pacific Theater absorbed the attention of the American nation and military longer than any other. Despite the Allied grand strategy of "Germany first,? after the Japanese attack on Pearl Harbor, the U.S. especially was committed to confronting Tokyo as a matter of urgent priority. But from Oahu to Tokyo was a long, sanguinary slog, averaging an advance of just three miles per day. The U.S. human toll paid on that road reached some 108,000 battle deaths, more than one-third the U.S. wartime total. But by the summer of 1945 on both the American homefront and on the frontline there was hope. The stunning announcements of atomic bombs on Hiroshima and Nagasaki on August 6 and 9 seemed sure to force Tokyo over the tipping point since the Allies' surrender demand from Potsdam, Germany, in July. What few understood was the vast gap in the cultural ethos of East and West at that time. In fact, most of the Japanese cabinet refused to surrender and vicious dogfights were still waged in the skies above Japan. This fascinating new history tells the dramatic story of the final weeks of the war, detailing the last brutal battles on air, land and sea with evocative first-hand accounts from pilots and sailors caught up in these extraordinary events. Barrett Tillman then expertly details the first weeks of a tenuous peace and the drawing of battle lines with the forthcoming Cold War as Soviet forces concluded their invasion of Manchuria. When the Shooting Stopped retells these dramatic events, drawing on accounts from all sides to relive the days when the war finally ended and the world was forever changed.

142,00 zł
42
The U-Boat War - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The U-Boat War
NiedostępnyBrak

The accepted historical narrative of the Second World War predominantly assigns U-boats to the so-called ?Battle of the Atlantic', almost as if the struggle over convoys between the new world and the old can be viewed in isolation from simultaneous events on land and in the air. This has become an almost accepted error. The U-boats war did not exist solely between 1940 and 1943, nor did the Atlantic battle occur in seclusion from other theatres of action. The story of Germany's second U-boat war began on the first day of hostilities with Britain and France and ended with the final torpedo sinking on 7 May 1945. U-boats were active in nearly every theatre of operation in which the Wehrmacht served, and within all but the Southern Ocean. Moreover, these deployments were not undertaken in isolation from one another; instead they were frequently interconnected in what became an increasingly inefficient German naval strategy. This fascinating new book places each theatre of action in which U-boats were deployed into the broader context of the Second World War in its entirety while also studying the interdependence of the various geographic deployments. It illustrates the U-boats' often direct relationship with land, sea and aerial campaigns of both the Allied and Axis powers, dispels certain accepted mythologies, and reveals how the ultimate failure of the U-boats stemmed as much from chaotic German military and industrial mismanagement as it did from Allied advances in code-breaking and weaponry.

142,00 zł
43
Patriot vs Loyalist - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patriot vs Loyalist
NiedostępnyBrak

Following the American Declaration of Independence, communities from Boston to Savannah were forced to make a choice: to strike out for an independent republic, or remain true to the British Crown. This study explores the origins, methods and combat record of the combatants on both sides. The American Revolutionary War was America's first civil war. As the conflict raged from Canada to the Caribbean and from India to Gibraltar, it was in American communities that the war was the most intimate, the most personal, and - accordingly - the most vicious. In 1775, the inhabitants of British America included those born in North America and newly arrived immigrants; the established landed aristocracy and the indigent; the diverse nations of the Native Americans; and people of African descent, both enslaved and free. The coming of war forced every person to make the choice of whether to side with the Patriots or remain loyal to the British Crown. With so many cross-cutting imperatives, the individual decisions made splintered communities, sometimes even households, turning neighbour against neighbour in an escalating spiral of ostracism, embargo, exile, raid, reprisal and counter-reprisal. Accordingly, the war on the frontiers and on the margins of conflict was as underhanded and ugly as any of the 21st century's insurgencies. In this study, the origins, fighting methods and combat effectiveness of the combatants fighting on both sides are assessed, notably in three significant clashes of the American Revolutionary War.

83,00 zł
44
MacArthur?s Air Force - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MacArthur?s Air Force
NiedostępnyBrak

General Douglas MacArthur is one of the towering figures of World War II, and indeed of the twentieth century, but his leadership of the second largest air force in the USAAF is often overlooked. When World War II ended, the three numbered air forces (the Fifth, Thirteenth and Seventh) under his command possessed 4004 combat aircraft, 433 reconnaissance aircraft and 922 transports. After being humbled by the Japanese in the Philippines in 1942, MacArthur and his air chief General George Kenney rebuilt the US aerial presence in the Pacific, helping Allied naval and ground forces to push back the Japanese Air Force, re-take the Philippines, and carry the war north towards the Home Islands. Following the end of World War II, MacArthur was the highest military and political authority in Japan and at the outbreak of the Korean War in June 1950 he was named as Commander-in-Chief, United Nations Command. In the ten months of his command, his Far East Air Forces increased dramatically and saw the first aerial combat between jet fighters. Written by award-winning aviation historian Bill Yenne, this engrossing and widely acclaimed book traces the journey of American air forces in the Pacific under General MacArthur's command, from their lowly beginnings to their eventual triumph over Imperial Japan, followed by their entry into the jet age in the skies over Korea.

85,00 zł
45
Yugoslav Armies 1941-45 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yugoslav Armies 1941-45
NiedostępnyBrak

In March 1941, an anti-German coup in the Kingdom of Yugoslavia prompted Hitler to order an invasion using allied Italian, Hungarian, Bulgarian and Romanian forces. Operation Marita was an invasion of Yugoslavia and simultaneously Greece. At the same time, the constituent region of Croatia broke away from Yugoslavia and joined the Axis powers. Royal Yugoslav armed forces, despite advancing against the Italians in Albania were forced to surrender after 11 days' fighting and some 1,000 soldiers, airmen and sailors escaped to British-occupied Egypt to form Free Yugoslav units. From there, guerrilla resistance to the Axis occupiers broke out and continued with increasing strength until the end of the war under Mihailovic's royalist 'Chetniks' and Tito's Communist 'Partisans' (both supported by Britain). However, hostilities between the two movements eventually led to the Chetniks entering into local agreements with Italian occupation forces and Britain switching its support entirely to the Partisans. The advance of the Red Army increased Partisan strength and, during 1944-45, they created what could be described as a lightly equipped conventional army. Using meticulously-drawn illustrations of different insignia, uniforms and equipment from each faction to bring the conflict alive, this volume describes, in detail, both the political and military implications of the war and how it was fought, setting the scene for the subsequent rise of Tito to power within Yugoslavia.

67,00 zł
46
Pióro K 0.5 czarny Rot pudełko A 12 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

47
Pióro K 0.7 niebieski Rot pudełko A 12 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

48
Pióro K 0.5 niebieski Rot pudełko A 12 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,90 zł
63,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,30 zł

49
Ramka plastikowa Valleta 15x21cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ramka plastikowa Valleta 15x21cm
Fandy
Dostępny3 szt.

Plastikowa ramka 15x21cm Rozmiar ramki 19x25cm Do postawienia i do zawieszenia. Szerokość listwy 2,5cm

12,40 zł
11,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,24 zł

50
Okładki zeszytowe A4 krystalczne MIX 25szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładki zeszytowe A4 krystalczne MIX 25szt
GIMBOO
Dostępny5 szt.

wykonane z folii krystalicznejformat: A4grubość folii: 150umwyprodukowane w fabryce posiadającej certyfikat kontroli jakości GB/T 19001-2016/ISO 9001:2015kolor: mix kolorów wysyłany losowo.

37,10 zł
31,54 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,56 zł

Wróć do góry