hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.08.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 22 sierpnia 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę (Grzegorz Kasdepke), na drugim Nowa Teraz matura 2023 Język polski Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauki poziom rozszerzony (Opracowaniezbiorowe). Kolejny produkt to Plastusiowy pamiętnik (Maria Kownacka) oraz Pożegnaj złość! (Ana Serna, Henar Inigo).
1
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę
Dostępny777 szt.

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w książce są prawdziwe, inne nie – podobnie jak opisane tu sytuacje. Kamienica kota Dzbanka nie różni się jakoś szczególnie od innych sasko-kępskich kamienic, więc nie ma co jej szukać. Gdyby jednak ktoś się uparł, można ją rozpoznać po dwóch pająkach mieszkających w piwnicy. Autor Kot Dzbanek to niezły hultaj, ale doskonale wie, co w życiu ważne: pogawędki i drzemka! Całe szczęście, że stał się futrzaną muzą niejakiego Grzegorza Kasdepke, bajkopisarza z drugiego piętra. Dzięki temu spod pióra tego autora wyszła cudowna i zabawna historia o mieszkańcach starej, warszawskiej kamienicy. Moja kotka Laura i ja nie mogłyśmy się przestać śmiać. Z wami będzie tak samo, zapewniam. Agata Romaniuk – reporterka, pisarka

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

174 osoby kupiły
2
Nowa Teraz matura 2023 Język polski Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauki poziom rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
67,90 zł
61,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,79 zł

144 osoby kupiły
3
Plastusiowy pamiętnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Plastusiowy pamiętnik
Dostępny733 szt.

Maria Kownacka (1894–1982) zadebiutowała na łamach Płomyka w 1919 roku, a już w 1936 zasłynęła jako autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich – Plastusia. Jej utwory przetłumaczono na wiele języków, a postawa autorki i całokształt jej twórczości zostały docenione i ukoronowane jedynym na świecie odznaczeniem przyznawanym przez dzieci – Orderem Uśmiechu. Plastusiowy pamiętnik jest jedną z najpopularniejszych polskich powieści dla dzieci. Opisuje świat siedmiolatka widziany oczami małego ludzika z plasteliny, tytułowego Plastusia – ikony polskiej kultury dziecięcej. Plastuś został ulepiony przez Tosię, uczennicę pierwszej klasy. Mieszka w piórniku dziewczynki, gdzie ma wielu przyjaciół, między innymi gumę-myszkę, ołówek, pióro, scyzoryk i stalówki. Mały bohater aktywnie uczestniczy w szkolnych i domowych przygodach Tosi. Lektura dla klasy I szkoły podstawowej

24,99 zł
14,74 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 10,25 zł

105 osób kupiło
4
Pożegnaj złość! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnaj złość!
Dostępny495 szt.

Stefan, sowa zamieszkująca las w pobliżu przedszkola, właśnie zamierzał się zdrzemnąć, gdy nagle... bęc! Dostał piłką w głowę. I wpadł w furię! Nie dlatego, że jest zły, ale dlatego, że nie potrafi opanować złości. Na szczęście inne zwierzęta pomogą mu wyciszyć gniew. Książka Pożegnaj złość! z serii „Kraina emocji” pokazuje, że ma nic złego w złoszczeniu się, ale nie można dać się ponieść wściekłości, krzywdząc przy tym innych. Książka zachwyca pięknym opracowaniem graficznymi pełnymi szczegółów ilustracjami, które znajdują się na każdej stronie. Inne książki z serii „Kraina emocji”: • Pożegnaj lęk! • Pożegnaj smutek! • Pożegnaj zazdrość!

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

88 osób kupiło
5
Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy!
Dostępny782 szt.

Kicia Kocia i Nunuś. Idziemy na zakupy! to kolejna książka w bestsellerowej serii serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. Dzięki tekturowym stronom jest idealna dla najmłodszych dzieci. Kicia Kocia i Nunuś samodzielnie robią zakupy. Nunuś jest bez wątpienia bardzo podekscytowany! Trzeba zapamiętać, co chce się kupić – potrzebne są jajka, mleko, jabłka i mydło. Nunuś o wszystkim pamięta i dzielnie pomaga Kici Koci.

14,90 zł
9,98 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 4,92 zł

70 osób kupiło
6
Smak trucizny. 11 najbardziej śmiertelnych trucizn i historie morderców, którzy ich użyli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smak trucizny. 11 najbardziej śmiertelnych trucizn i historie mordercó...
Dostępny234 szt.

Błyskotliwie łącząc tematy nauki i zbrodni, Smak trucizny ujawnia, jak jedenaście znanych substancji wpływa na organizm człowieka – na kanwie morderstw, w których ich użyto. Czytelnicy powieści kryminalnych doskonale wiedzą, że trucizna jest jedną z niezmiennie powracających metod wybieranych przez morderców. Można ją niepostrzeżenie dodać komuś do drinka, posmarować nią grot strzały lub klamkę, a nawet sprawić, że dostanie się do powietrza, którym oddychamy. Ale jak działa…? Łącząc elementy historii medycyny oraz opisów rzeczywistych przestępstw, Neil Bradbury zgłębia tę metodę zabijania. Obok informacji o prawdziwych zabójcach i ich zbrodniach – tych osławionych, tych zapomnianych i tych wciąż nierozwiązanych – pojawiają się równie intrygujące dzieje samych trucizn: jedenastu cząsteczek śmierci, które niszcząc ciało człowieka, paradoksalnie pokazały nam, jak funkcjonuje nasz organizm. Poczynając od niebezpiecznej genezy powstania ginu z tonikiem, kończąc na przesyconej arszenikiem tapecie z sypialni Napoleona – Smak trucizny zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez skomplikowane procesy, które nas utrzymują przy życiu… lub nie. Neil Bradbury jest profesorem fizjologii i biofizyki na Rosalind Franklin University of Medicine and Science, gdzie wykłada i prowadzi badania nad chorobami genetycznymi. Laureat wielu nagród za wyjątkowe podejście do nauczania fizjologii. Wyniki swoich badań prezentuje na całym świecie, jest autorem ponad osiemdziesięciu artykułów naukowych oraz współautorem kilku książek. Obecnie mieszka w Illinois z żoną i dwoma psami rasy border collie. Smak trucizny jest jego debiutem literackim.

49,90 zł
31,44 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 18,46 zł

65 osób kupiło
7
Dynastia Miziołków wyd. 30 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

62 osoby kupiły
8
Fall Rot. Upadek Francji 1940 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fall Rot. Upadek Francji 1940
Dostępny472 szt.

Pełen obraz najazdu na Francję. Nawet po legendarnej ewakuacji z Dunkierki we Francji w czerwcu 1940 roku nadal przebywały znaczne siły brytyjskie, które walczyły ramię w ramię z sojusznikiem. Aby przypieczętować zwycięstwo, Niemcy przeprowadzili Fall Rot (Wariant czerwony). Ofensywa w ciągu kilku tygodni doprowadziła do całkowitego załamania alianckiego oporu i kolejnej ewakuacji, tym razem z portów w Hawrze, Cherbourgu, Breście i Saint-Nazaire. Gdy Francja upadała, politycy planowali zawieszenie broni, a część żołnierzy zamiast kapitulacji wybierała ucieczkę do Anglii lub Afryki Północnej. Forczyk szczegółowo opisuje cały przebieg najazdu na Francję, łącznie z rzadko analizowaną w opracowaniach drugą połową kampanii. Przedstawia ignorowane często przez historyków działania polskich jednostek lądowych i lotniczych w czerwcu 1940 roku. Demaskuje mity o niekompetencji francuskich żołnierzy i ich braku chęci do walki. Ukazuje w nowym świetle wojskowy, polityczny i ludzki dramat upadku Francji i wyjaśnia, jak ta katastrofa wpłynęła na stosunki między aliantami na dalszym etapie wojny. Robert Forczyk jest uznanym autorytetem w kwestiach historii militarnej, II wojny światowej i broni pancernej. Napisał kilkadziesiąt książek, m.in. dwutomową Wojnę pancerną na froncie wschodnim i Fall Weiss. Najazd na Polskę 1939 (opublikowany przez Dom Wydawniczy REBIS). Przez 18 lat pełnił służbę w siłach lądowych USA jako czołgista i oficer zwiadu, zakończył ją w stopniu podpułkownika. Uzyskał doktorat w zakresie stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa narodowego. Obecnie jest konsultantem w Waszyngtonie.

65,00 zł
42,90 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 22,10 zł

49 osób kupiło
9
Gucio, Łobuz i afera z kotami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gucio, Łobuz i afera z kotami
Dostępny657 szt.

W pewnej szacownej kamienicy życie toczy się spokojnie. A właściwie: życie toczyło się spokojnie do dnia, w którym rodzice Gucia i Niny zgodzili się na pieska. Po tygodniu od przybycia Łobuza – bo takie imię otrzymał kundelek – w kamienicy zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Najpierw zniknął kot Gerwazy. Po nim kot Wirus, a dwa dni później – kot Dzikus. Na właścicieli kotów padł blady strach. Gucio, Nina i ich sąsiad Franek postanawiają przeprowadzić śledztwo. Czy to Łobuz jest sprawcą zamieszania, czy może któryś z mieszkańców? Czy uda się odnaleźć koty? Sprawdźcie sami!

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

46 osób kupiło
10
Amazonki Mosadu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Amazonki Mosadu
Dostępny368 szt.

Niezwykłe kobiety w izraelskich tajnych służbach. Działalność lohemet, funkcjonariuszek operacyjnych Mosadu, przez wiele lat była utajniona. Mimo że wiele z nich miało niebywałe dokonania, były przedstawiane co najwyżej jako tło dla swych kolegów. W końcu jednak rząd Izraela zezwolił na publikowanie informacji na ich temat. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisali w Amazonkach Mosadu burzliwe życie, miłości i niebezpieczne misje tych kobiet. Tocząc szarpiącą nerwy tajną wojnę, musiały się mierzyć z samotnością i niechętnymi postawami kolegów, rezygnować z marzeń o małżeństwie i dzieciach, a mimo to znakomicie wykonywały swoje zadania. W kolejnych rozdziałach autorzy opisują ich zapierające dech wyczyny. Od Jolande, która wręcz szturmem wdarła się na dwór króla Egiptu, do Diny, która stanęła na progu irańskiego Archiwum Jądrowego; od skazanej na powieszenie Szuli do Sigal, rekrutującej najlepszych muzułmańskich agentów; od Marcelle, która wyskoczyła z okna egipskiej katowni, do Jael, Isabel i Danielle, które nie wahały się wejść w paszczę lwa. Fascynująca lektura. Michael Bar-Zohar jest pisarzem, wykładowcą, byłym parlamentarzystą i jednym z najlepszych izraelskich specjalistów od spraw wywiadu. Jest autorem oficjalnych biografii Dawida Ben Guriona i Szymona Peresa, a także wielu powieści i książek z dziedziny literatury faktu. Wykładał na Uniwersytecie Hajfy i Emory University w Atlancie. Nissim Mishal to jedna z najbardziej znanych postaci izraelskiej telewizji. Był reporterem politycznym, korespondentem w Waszyngtonie i dyrektorem generalnym izraelskiej telewizji państwowej.

54,90 zł
34,59 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,31 zł

46 osób kupiło
11
Pożegnaj zazdrość! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnaj zazdrość!
Dostępny248 szt.

Jeż Jurek ma braciszka, ale wcale nie jest z tego powodu szczęśliwy. Dzidziuś pochłania uwagę rodziców. A co z Jurkiem? Może liczyć na przyjaciół, którzy pomogą mu uporać się z zazdrością. Książka Pożegnaj zazdrość! pokazuje , że choć niełatwo jest zaakceptować niektóre zmiany w życiu, to można spróbować znaleźć ich pozytywne strony. A wtedy wszystko się zmieni na lepsze. Każda publikacja z serii „Kraina emocji” zachwyca bajkowymi, pełnymi szczegółów ilustracjami, które znajdują się na każdej stronie. Inne książki z serii „Kraina emocji”: • Pożegnaj smutek! • Pożegnaj złość! • Pożegnaj lęk!

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

35 osób kupiło
12
Pożegnaj lęk! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnaj lęk!
Dostępny265 szt.

Wandzia i jej przyjaciele poszli na grzyby i zgubili się w lesie. Biedna wiewióreczka umiera ze strachu, ale boi się do tego przyznać, żeby się z niej nie śmiali. Kiedy jednak okazuje się, że wszyscy trochę się boją, Wandzia przełamuje się i opowiada o swoich emocjach. Dzięki rozmowie lęk wydaje się mniejszy i łatwiej go przezwyciężyć. Każda publikacja z serii „Kraina emocji” zachwyca bajkowymi, pełnymi szczegółów ilustracjami, które znajdują się na każdej stronie. Inne książki z serii „Kraina emocji”: • Pożegnaj lęk! • Pożegnaj złość! • Pożegnaj smutek!

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

25 osób kupiło
13
Pożegnaj smutek! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnaj smutek!
Dostępny202 szt.

Żanetka to wesoła żabka, ale dzisiaj wszystko idzie nie tak... Jej najlepsza przyjaciółka przeprowadza się i nie będą mogły już się widywać. Żanetka jest bardzo zmartwiona i zupełnie nic jej nie cieszy. Wkrótce jednak odkryje, że choć nie wszystko się układa tak, jak by tego chciała, potrafi odnaleźć radość. Książka Pożegnaj smutek! z serii „Kraina emocji” pokazuje, że chociaż dzień wstaje smutny, można go zmienić w święto radości. Są na to sprawdzone sposoby. Książka zachwyca pięknym opracowaniem graficznym pełnymi szczegółów ilustracjami, które znajdują się na każdej stronie. Inne książki z serii „Kraina emocji”: • Pożegnaj lęk! • Pożegnaj złość! • Pożegnaj zazdrość!

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

25 osób kupiło
14
Świat należy do Ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

21 osób kupiło
15
Atlas osobliwości kulinarnych. Przewodnik poszukiwacza smaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas osobliwości kulinarnych. Przewodnik poszukiwacza smaków
Dostępny249 szt.

Atlas osobliwości kulinarnych, książka napisana przez ten sam wiecznie ciekawy świata zespół, który stworzył Atlas osobliwości, zaprasza na bankiet złożony z niezwykłości. Jesteście gotowi na piwo warzone z mgły w Chile? Na sardyński makaron zwany nićmi Boga? Jest to jednak o wiele więcej niż ledwie menu kuriozalnych przysmaków i zaskakujących dań. Ta przygotowana z rozmachem książka pokazuje, że nasze życie koncentruje się wokół spraw dotyczących jedzenia. Dotyka historii – na przykład opowiadając o sieci wytwórni sosu rybnego w starożytnym Rzymie. Mówi o kulturze – wyobraźcie sobie 4 miliony kobiet, które spotykają się w jednym miejscu, żeby przyrządzić pudding ryżowy. Zaprasza na wyprawę – choćby i na świętą chińską górę Hua Szan, żeby na jej szczycie napić się herbaty. A to dopiero początek

109,90 zł
69,24 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 40,66 zł

19 osób kupiło
16
Scooby-Doo! Wyścigi potworów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! Wyścigi potworów
Dostępny66 szt.

Wyścigi samochodowe są nie lada atrakcją dla wielbicieli szybkości i silnych wrażeń. Jednak tym razem wrażenia okazały się silniejsze niż mogli to przewidzieć członkowie Tajemniczej Spółki. Kiedy wybrali się na wyścigi, tak po prostu dla dobrej zabawy, okazało się, że nie uda im się poprzestać na roli biernych widzów. Zaczęło się od przeszywającego uszy ryku, takiego strasznego, co potrafi zagłuszyć warczące silniki. Po chwili nad torem wyścigowym pojawił się potwór i dopiero powstało zamieszanie. Na szczęście Scooby-Doo i Tajemnicza Spółka są zawsze skorzy by wcielić się w detektywów.

12,99 zł
7,79 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 5,20 zł

18 osób kupiło
17
Marvel Spidey Amazing Friends. Zestaw 3 figurek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
145,90 zł
131,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,59 zł

16 osób kupiło
18
Dzieci Pana Astronoma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
19,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,37 zł

16 osób kupiło
19
Scooby-Doo! Zwariowane muzeum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! Zwariowane muzeum
Dostępny57 szt.

O rety! Czy w Muzeum Historii Naturalnej faktycznie straszy? Kości dinozaurów grzechoczą. Wypchane goryle huśtają się na lianach. Żaby w formalinie rechoczą. Słonie z gumy ciężko tupią. Czy to czary? A może Scooby'emu i jego przyjaciołom uda się w prostszy sposób wyjaśnić muzealną zagadkę?

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

15 osób kupiło
20
Scooby-Doo! Duch w ogródku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo! Duch w ogródku
Dostępny37 szt.

Kudłaty i Scooby-Doo nie wyobrażają sobie funkcjonować bez ciągłego podjadania smakołyków. Choćby smakołykami miały być warzywa ze straganu pani Frani. Ale co to? Stragan z warzywami świeci pustkami! Chodzą słuchy, że od kilku dni biały duch plądruje ogródek warzywny pani Frani! Czas rozwiązać tę niemiłą dla podniebienia zagadkę!

12,99 zł
9,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

15 osób kupiło
21
Między światem a zaświatem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

15 osób kupiło
22
Pył snów. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pył snów. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 9
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Dziewiąty i przedostatni tom Malazańskiej Księgi Poległych. Na wojnie przegrywają wszyscy. Tę okrutną prawdę można wyczytać w oczach każdego żołnierza na każdym ze światów W Letherze armia malazańskich wygnańców pod dowództwem przybocznej Tavore wyrusza w marsz na wschodnie Pustkowia, by walczyć o nieznaną sprawę z nieprzyjacielem, którego żaden z żołnierzy nigdy nie widział. Na tych samych Pustkowiach gromadzą się również inni, gotowi stawić czoło przeznaczeniu. Wojowniczy Barghastowie, niezdolni do tego, by wywrzeć zemstę na Tiste Edur, szukają za granicą nowego nieprzyjaciela, a przed Onosem Toolanem, ongiś nieśmiertelnym Tlan Imassem, obecnie zaś śmiertelnym wodzem klanów Białych Twarzy, stanęła groźba buntu. Na południu, zgubańskie Szare Hełmy wytargowały prawo przejścia przez zdradzieckie królestwo Bolkando. Zgubańczycy zamierzają się spotkać z Łowcami Kości, ale złożona przez nich przysięga wierności Malazańczykom zostanie poddana poważnej próbie. Starożytne enklawy pradawnej rasy szukają natomiast zbawienia - nie wśród swoich, lecz wśród ludzi - ponieważ do ostatniego ocalałego bastionu KChain CheMalle zbliża się starodawny wróg. Ostatnia wielka armia Imperium Malazańskiego jest zdeterminowana stanąć do jeszcze jednej bohaterskiej bitwy w imię odkupienia. Czy jednak można uznać czyny za bohaterskie, jeśli obywają się bez świadków? I czy to, czego nikt nie ujrzał, może na zawsze zmienić losy świata? Przeznaczenie rzadko jest proste, a prawda nigdy nie bywa jasna. Pewne jest tylko jedno - czas nie sprzyja żadnej ze stron. Albowiem dokonano odczytu Talii Smoków i uwolniono straszliwą moc, której nikt nie potrafi zrozumieć W dalekim kraju, pod obojętnym niebem, rozpoczyna się przedostatni rozdział "Malazańskiej księgi poległych".

69,00 zł
55,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

14 osób kupiło
23
Zrozumieć przeszłość 1. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć przeszłość 1. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcą...
Dostępny1861 szt.

Numer dopuszczenia 642/1/2022 Nowa podstawa programowa 2022 „Zrozumieć przeszłość 1” to podręcznik do historii dla klas 1 liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu rozszerzonego, który obejmuje treści ze starożytności i średniowiecza. Dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz nowoczesnej formie graficznej stanowi doskonałą pomoc w systematycznym przygotowywaniu do matury. Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej dzięki przedstawieniu materiału w ujęciu chronologicznym. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami. Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementu To budzi kontrowersje i propozycji dodatkowych publikacji książkowych. Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom, Tablicom chronologicznym i Słowniczkowi. Umożliwia opanowanie umiejętności rozwiazywania zadań typu maturalnego dzięki różnorodnym zadaniom i wskazówkom zamieszczonym w bloku Wiesz – Umiesz – Zdasz.

54,90 zł
49,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,49 zł

14 osób kupiło
24
Zdrajca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrajca
Dostępny246 szt.

Powieść łącząca emocje „Gladiatora” Ridleya Scotta z autentyzmem „Plutonu” Olivera Stone’a. W górach Panonii Rzymianie krwawo tłumią rebelię. Corvus jest chorążym swojego legionu, który dźwiga na sobie główny ciężar walki. Okrywa się sławą, lecz traci jednego towarzysza za drugim. Zdradza go też najlepszy przyjaciel, co wstrząsa nim do głębi. Mając dość konfliktu, Corvus dezerteruje z legionów i wraca do domu. Nie ma jednak ucieczki ani przed Rzymem, ani przed jego zemstą. Corvus pragnął prostego życia, ale kiedy dochodzi do kolejnej tragedii, zostaje ponownie wciągnięty w okrutną wojnę. I tym razem nie będzie walczył po stronie Rzymu… Kontynuacja losów Corvusa opisanych w Legionie. Kolejna fascynująca żołnierska opowieść Gerainta Jonesa, idealna dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a, Conna Igguldena i Anthony’ego Richesa, realistyczna historia o filmowym tempie akcji. Geraint Jones służył w oddziałach brytyjskiej armii w Iraku i Afganistanie. Za akcje w Afganistanie otrzymał odznaczenie Naczelnego Dowódcy za Wybitną Odwagę. Po służbie w Afganistanie został wybrany do elitarnego plutonu zwiadu. Po odejściu z wojska ochraniał statki handlowe przed piratami operującymi z Somalii i Nigerii. Od czasu, gdy w 2016 roku zamienił karabin na pióro, jego książki trafiły na listy bestsellerów „New York Times” oraz „Sunday Times”. Swoje wojenne losy przedstawił we wspomnieniach Brothers In Arms. Jest również autorem thrillerów, w tym kilku napisanych (pod pseudonimem Rees Jones) wspólnie z Jamesem Pattersonem. Największy rozgłos przyniósł mu cykl o przygodach rzymskiego legionisty Corvusa, opisanych w powieściach: Krwawy las, Oblężenie, Legion, Zdrajca oraz Buntownik (polskie wydanie ukaże się w 2023 r.)

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

14 osób kupiło
25
Przytul mnie LAS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przytul mnie LAS
Dostępny211 szt.

Urocza książeczka dla maluszków o ZWIERZTKACH LEŚNYCH.Dzięki niej dziecko DOTKNIE zwierzątek, przekona się, jakie są MIĘCIUTKIE, a także pozna ich NAZWY i GŁOSY.Książka zawiera RYMOWANE PYTANIA dotyczące głosów zwierząt oraz ciekawe WIERSZYKI, z których mały Czytelnik dowie się, nie tylko jakie nazwy noszą ZWIERZĘTA, lecz także, co one lubią JEŚĆ i jakie mają ZWYCZAJE.

24,90 zł
18,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 5,98 zł

13 osób kupiło
26
Nikt cię nie odnajdzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt cię nie odnajdzie
Dostępny355 szt.

Kontynuacja święcącej sukcesy powieści Wiemy, że pamiętasz, okrzykniętej najlepszym szwedzkim kryminałem 2020 roku oraz laureatki nagrody Szklanego Klucza 2021, przyznawanej pisarzom z krajów nordyckich za najlepszą powieść kryminalną W opuszczonym domu nad jeziorem Offersjön w gęstych lasach Ångermanlandii zostaje znaleziony zagłodzony mężczyzna. Nieboszczykowi odcięto dwa palce u lewej dłoni. Siedemset kilometrów dalej na północ, w niemal wyludnionej dawnej górniczej osadzie Malmberget inny mężczyzna zostaje uwięziony w piwnicy pustego domu i pozostawiony na pastwę losu. W wyjaśnienie sprawy zostaje zaangażowana Eira Sjödin, policjantka z Kramfors, która sama zmaga się z problemami rodzinnymi, jej brat odbywa karę więzienia za przestępstwo, do którego się przyznał, choć go nie popełnił. Gdy znika kolejny mężczyzna, śledztwo wkracza w prywatne życie Eiry. Aby go odnaleźć, dzielna posterunkowa gotowa jest zaryzykować wszystko.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

13 osób kupiło
27
Byliśmy w Oświęcimiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byliśmy w Oświęcimiu
Dostępny377 szt.

Janusz Nel Siedlecki, numer obozowy 6643 Krystyn Olszewski, numer obozowy 75817 Tadeusz Borowski, numer obozowy 119198 "Wspomnienie obozu będzie szło z nami przez całe życie, choć jesteśmy ludźmi jak wszyscy inni ludzie na ziemi. Ale na ręku wytatuowano nam numery na znak, że byliśmy niewolnikami." Książka jest zbiorem wspomnień obozowych napisanym w 1945 roku przez byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych. Powstała w oparciu zarówno o przeżycia autorów jak i ich współwięźniów.

54,99 zł
40,14 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,85 zł

13 osób kupiło
28
Dzień popiołów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień popiołów
Dostępny153 szt.

Komendant Pierre Nimans i porucznik Ivana Bogdanović z Centralnego Biura do Walki ze Zbrodniami zostali wysłani do Alzacji, żeby poprowadzić śledztwo w sprawie śmieci przywódcy religijnego. Mężczyzna zginął przygnieciony sklepieniem starej kaplicy. Pełnił funkcję biskupa Diecezji we wspólnocie anabaptystów żyjących z rolnictwa i prestiżowej winnicy. Policjantka Ivana infiltruje społeczność, udając wolontariuszkę podczas żniw. Jak szokujące okażą się wyniki śledztwa prowadzonego w tej oazie niewinności i spokoju?

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

12 osób kupiło
29
Ciastolina zestaw radosne kolory, tuba 5-pak - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina zestaw radosne kolory, tuba 5-pak
Play-Doh
Dostępny2 szt.

Play-Doh to ciastolina, czyli miękka masa plastyczna, dzięki której wszystkie dzieci mogą wyczarować, co tylko sobie wymarzą! Każdy znajdzie tu coś dla siebie: są samochody i domki, zwierzaki i figurki ludzie oraz wiele innych akcesoriów, które sprawią, że zabawa z Play-Doh nigdy się nie znudzi! Play-Doh to od ponad 60 lat zabawka kreatywna numer 1 na świecie. Rozwija dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i sprawność manualną. Zestaw ciastoliny Radosne kolory wywoła uśmiech na każdej dziecięcej twarzy. Każe z 5 opakowań ciastoliny wyzwala w dziecku pomysłowość i zachęca do wyrażania własnej osobowości. Pod 3 pokrywkami ty i twoje dziecko znajdziecie ciastolinę ozdobioną wesołymi symbolami. Ponadto 2 tuby zawierają jednolite, zupełnie nowe kolory. Poczuj moc uśmiechu z ciastoliną Play-Doh i dołącz do kreatywnej zabawy. Zawartość i cechy: • 5 x tubka z ciastoliną Play-Doh • substancja nietoksyczna, bezpieczna dla dziecka • nie nadaje się do jedzenia Wymiary opakowania: 8.0 x 28.0 x 7.0 cm

26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

12 osób kupiło
30
Ponad słowami 4. Język polski. Maturalne karty pracy z dziennikiem lektur dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad słowami 4. Język polski. Maturalne karty pracy z dziennikiem lek...
Dostępny1379 szt.

Maturalne karty pracy z dziennikiem lektur dla klasy 4 zapewniają wsparcie w kompleksowym kształceniu umiejętności wymaganych na maturze. Umożliwiają także gromadzenie kluczowej wiedzy o lekturach obowiązkowych, przydatnej w bieżącej pracy i w przygotowaniach maturalnych. Zapewniają komfort pracy dzięki kartom pracy uporządkowanym według rozdziałów i bloków podręcznika dla klasy 4. Pozwalają na pracę z różnymi typami tekstów: popularnonaukowym, literackim i ikonicznym. Wspomagają kształcenie najważniejszych umiejętności wymaganych na maturze: interpretacji tekstu, krytycznego rozumienia tekstu, kompetencji językowych i tworzenia wypowiedzi. Umożliwiają zgromadzenie w jednym miejscu najważniejszych wiadomości o wszystkich lekturach obowiązkowych z zakresu podstawowego i rozszerzonego, przydatnych w codziennej nauce i w powtórkach do matury, dzięki syntetycznym notatkom do uzupełnienia w Dzienniku lektur.

26,90 zł
24,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,69 zł

12 osób kupiło
31
Rywalki. Tom 3. Jedyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rywalki. Tom 3. Jedyna
Dostępny1147 szt.

Ostatnia część bestsellerowej trylogii. America jest jedną z czterech dziewcząt, które utrzymały się w ścisłej czołówce Eliminacji. Ukochana przez zwykłych ludzi, znienawidzona przez obecnego króla, dziewczyna wciąż nie jest pewna swych uczuć. A jednak nadchodzi moment ostatecznego wyboru, tym trudniejszego, że cały los Illei może spoczywać właśnie w rękach Ami. Czy dziewczyna powróci do swej dawnej miłości, czy zdecyduje się zostać królową i podjąć walkę o lepszy świat dla siebie i wszystkich mieszkańców Illei?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

9 osób kupiło
32
1795 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
1795
Dostępny52 szt.

1795 to trzecia część mrocznej serii, której akcja toczy się w Sztokholmie pod koniec XVIII wieku. Bestsellerowa trylogia noir z czasów klasycystycznego poety i kompozytora Carla Michaela Bellmana. W najnowszej odsłonie entuzjastycznie przyjętej trylogii Niklasa Natt och Daga zło czai się po krętych zaułkach Sztokholmu, wcielając się w postać mściwego Tycho Cetona, który przygotowuje zdumiewający i przewrotny plan pogrążenia szwedzkiej stolicy w piekielnych otchłaniach. Tycho Ceton krąży po Sztokholmie jak ranne zwierzę. Snuje różne plany, które pomogłyby mu odzyskać dawną pozycję i sławę. W jednym z teatrów zamierza wystawić przedstawienie, które będzie jeszcze bardziej zadziwiające, porywające i obrzydliwe niż wszystko to, co mieszkańcy przesiąkniętej ohydą i zgnilizną stolicy Szwecji widzieli do tej pory. Cetona zamierza powstrzymać Emil Winge. Niestety, po pewnym czasie wsparcie władz miasta dla jego działań słabnie i maleje. Władze mają bowiem ważniejsze sprawy na głowie, a jego towarzysz, Mickel Cardell, zajęty jest szukaniem Anny Stiny Knapp, która zaginęła po śmierci swoich dzieci.

49,90 zł
33,43 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,47 zł

9 osób kupiło
33
MATeMAtyka 4. Karty pracy ucznia ze zbiorem zadań. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MATeMAtyka 4. Karty pracy ucznia ze zbiorem zadań. Zakres podstawowy
Dostępny701 szt.

OPIS PRODUKTU „Karty pracy ucznia ze zbiorem zadań” dla zakresu podstawowego są połączeniem znanego z poprzednich klas układu Kart pracy z dodatkowymi zestawami zadań. Ścisła korelacja Kart pracy z podręcznikiem pozwala na sprawne wyćwiczenie umiejętności kształconych w klasie 4 oraz skuteczne utrwalenie ich do matury. Zestaw 6-8 zadań do każdego tematu umożliwia skuteczne przećwiczenie nowych umiejętności. Zadania z podwójną numeracją ułatwiają analizę zadania rozwiązanego krok po kroku, a następnie rozwiązanie podobnego. Dodatkowy zestaw zadań otwartych „Zbiór zadań” zapewnia dodatkową bazę zadań do wykorzystywania przy realizacji danego tematu lub przy powtórzeniu przed sprawdzianem. Każdy dział kończy sekcja „Przed obowiązkową maturą z matematyki”, która pozwala na utrwalenie materiału w formie zadań zgodnych z zaprezentowanymi w Informatorze maturalnym CKE. Zamieszczone na końcu publikacji odpowiedzi umożliwiają samodzielne sprawdzanie, czy otrzymane wyniki są poprawne.

29,50 zł
26,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,95 zł

7 osób kupiło
34
Cokoły przechodnie. Życiorysy z pogranicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cokoły przechodnie. Życiorysy z pogranicza
Dostępny272 szt.

Cokoły przechodnie to zbiór biogramów mniej znanych Ślązaków i postaci związanych z tym regionem, żyjących tu i działających na przestrzeni XIX i XX wieku, postaci często zapomnianych, bądź świadomie wymazanych z kart historii. Jak pisze Piotr Fuglewicz, to dwa tuziny portretów ludzi z górnośląskiego pogranicza ukazane na tle jego skomplikowanych, nierzadko tragicznych dziejów. Życiorysy niesztampowe, w dużej mierze oparte na wspomnieniach i własnych doświadczeniach autora, osadzone w realiach i faktach, ale ukazujące ludzkie pasje i marzenia, będące niejednokrotnie inspiracją i motorem zmian kulturowych i cywilizacyjnych.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

7 osób kupiło
35
Witaj, Karolciu! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witaj, Karolciu!
Dostępny297 szt.

Witaj, Karolciu! to kontynuacja bestsellerowej powieści Marii Krüger - Karolcia. Przygody dziewięcioletniej dziewczynki, która znajduje spełniającą życzenia niebieską kredkę (w pierwszym tomie magicznym elementem jest błękitny koralik), zainteresują każde dziecko, szczególnie dziewczynkę.W opowieści o Karolci pojawia się tak lubiane przez dzieci połączenie świata realnego, zwyczajnego, otaczającego nas wszystkich, z elementem magii. W książce zostały wykorzystane rysunki jednej z czołowych polskich ilustratorek, Haliny Bielińskiej.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6 osób kupiło
36
Monopoly - Podróż dookoła Świata - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly - Podróż dookoła Świata
Hasbro, od 8 lat
Dostępny174 szt.

Odkrywaj ekscytujące cele podróży na całym świecie i dziel się nimi! Wybierz się w porywającą podróż dookoła świata i odwiedź ciekawe miejsca! Oznaczaj swoją trasę podróży na suchościeralnej planszy. Gdy zatrzymasz się na jednym ze swoich miejsc do odkrycia, po prostu przybij na nim pieczątkę, by oznaczyć swoją obecność. Z grą Monopoly Podróż dookoła Świata zakątki całego globu stoją przed tobą otworem! Gracze poruszają się po planszy, odwiedzają różne miejsca i odbywają wycieczki, aby wygrać. Nieruchomości to cele podróży. Z każdym celem podróży, łączy się obowiązkowe miejsce do odkrycia. Karty Cel Podróży zawierają niesamowite ciekawostki ze świata. Karty Szansa rejestrują podróże graczy. Im gracze więcej podróżują, tym bardziej wpływają na przebieg gry. W zestawie suchościeralna plansza i urocze pionki z pieczątkami, których gracze używają do oznaczania pól miejsc docelowych. Zawartość i cechy: • 1 x suchościeralna plansza • 4 x pionki z samotuszującymi pieczątkami • 22 x karta Cel Podróży • 10 x karta Szansa • 10 x karta Dziennik Podróży • 2 x kostka do gry • kartonowe banknoty • instrukcja do gry • zawartość netto tuszu w pieczątkach: 2 ml • opakowanie bez tworzyw sztucznych • od 8 lat • ilość graczy: od 2 do 4 • polska wersja Wymiary opakowania: 27.0 x 40.0 x 4.0 cm

179,99 zł
161,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,00 zł

6 osób kupiło
37
Wpływ gwiazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpływ gwiazd
Dostępny297 szt.

Jest to najlepsza powieść Emmy Donoghue od czasu Pokoju. „Kirkus Reviews” Klasyczna opowieść o nadziei i przetrwaniu wbrew wszelkim przeciwnościom W Dublinie roku 1918, w szczycie pandemii grypy hiszpanki, maleńki oddział położniczy staje się mikroświatem, gdzie wre praca, podejmowane jest ryzyko, ale pojawiają się też śmierć i niespodziewana miłość. W Irlandii, podwójnie spustoszonej przez wojnę i zarazę, pielęgniarka Julia Power pracuje w miejskim szpitalu borykającym się z niedoborem personelu. Na jej oddział trafiają kobiety w ciąży, które zachorowały na nową, straszną odmianę grypy. Do ściśle zorganizowanego świata siostry Power wkraczają dwie osoby z zewnątrz: doktor Kathleen Lynn, która, jak głosi plotka, jest ukrywającą się przed policją rebeliantką oraz młoda wolontariuszka Bridie Sweeney. W ciągu trzech dni, w mrocznej i intensywnej rzeczywistości ciasnej szpitalnej sali, życie każdej z tych kobiet zmienia się w nieoczekiwany sposób. Tracą pacjentki, które przegrały z zagadkową pandemią, lecz także przyjmują na świat nowe istnienia. Wytrwale, z czułością i godnością opiekunki oraz matki jakimś cudem wykonują swoje, zdawałoby się niewykonalne, zadania.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

6 osób kupiło
38
Fizyka 1. Liceum i technikum. Podręcznik. Zakres rozszerzony. Nowa edycja 2022-2024 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
71,50 zł
63,64 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,86 zł

6 osób kupiło
39
Ciastolina Super Cloud - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciastolina Super Cloud
Play-Doh
Dostępny13 szt.

Nietoksyczna substancja jest mięciutka w dotyku. Dziecko może ją ściskać, rozciągać i tarmosić tak mocno, jak tylko chce! Zabawa zapachową chmurką jest unikalnym doświadczeniem sensorycznym. Dzięki Super Cloud twoje dziecko czeka satysfakcjonująca zabawa oparta na zmysłach dotyku i zapachu. Taka forma spędzania czasu rozwija zdolności manualne, jak również wyobraźnię i kreatywność. Trzymanie i ściskanie chmurki wzmacnia koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętność skupienia się. A nawet potrafi wprowadzić dziecko w stan relaksacji. Cechy produktu: • 1 opakowanie Play-Doh Super Cloud (113 g) • nietoksyczna substancja • od 3. roku życia • unikalne doświadczenie sensoryczne Wymiary opakowania: 18.0 x 11.0 x 4.0 cm Uwaga. Dostępne różne wersje produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 opakowania.

32,90 zł
29,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,29 zł

5 osób kupiło
40
Bajki Perrault - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki Perrault
Dostępny142 szt.

Bajki Charles’a Perrault należą do ścisłego kanonu literatury dziecięcej. Trudno wyobrazić sobie świat bez Kopciuszka, Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Śpiącej królewny, Sinobrodego, Pięknej i Bestii czy Paluszka! W tej wartościowej publikacji zostały zebrane najznakomitsze utwory francuskiego bajkopisarza, te należące do kanonu lektur szkolnych dla klas I–IV. Pełne wersje bajek zostały przełożone i opracowane w taki sposób, aby polskie teksty zachowały literacką wrażliwość oryginału, a zarazem brzmiały współcześnie i były w pełni zrozumiałe dla najmłodszych czytelników. Książka została przygotowana zarówno z myślą o dzieciach zaczynających czytać, jak i o rodzicach pragnących przeczytać bajki Perrault swoim pociechom. Dzięki pięknej oprawie graficznej, książka oczaruje najmłodszych oraz najstarszych wielbicieli wielkiej literatury. Lektura w klasie II szkoły podstawowej

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

5 osób kupiło
41
Atlas świata z nalepkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata z nalepkami
Dostępny135 szt.

Dlaczego Ziemia nazywana jest Błękitną Planetą? Jak podzielone są lądy na świecie? Jaki kontynent na kuli ziemskiej jest najzimniejszy? Gdzie mieszkają Indianie i Eskimosi? Jakie zwierzęta żyją w Afryce, a jakie w Australii? Co produkuje się i uprawia w Ameryce Południowej? W „Atlasie świata” znajdują się odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących różnych krajów i kontynentów na Ziemi. Kolorowe mapy i ciekawe i formacje podane w prosty sposób zachęcą dziecko do poznawania świata. Naklejając flagi państw i inne rysunki w odpowiednie miejsca, będzie ono jednocześnie bawić się i uczyć. Poznawanie świata to wspaniała przygoda!

17,99 zł
12,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

5 osób kupiło
42
Dymitr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dymitr
Dostępny138 szt.

Ostatnie, niedokończone dzieło Fryderyka Schillera z 1804 roku w nowym przekładzie Antoniego Libery opatrzone przedmową prof. Andrzeja Nowaka. Dymitr w literackim ujęciu niemieckiego romantyka poświęcony jest legendarnej mistyfikacji w dziejach Rosji, dramat ukazuje wypadki z przełomu XVI i XVII wieku poprzez los Dymitra Samozwańca (1581–1606). Zdumiewa wiedza Schillera o historii Rosji i Polski tamtego czasu oraz głęboka znajomość relacji między dwoma narodami. Obraz sejmu walnego w Krakowie, podczas którego Dymitr wygłasza swą mowę i w którym uczestniczy znaczna część ówczesnej elity politycznej z królem Zygmuntem III na czele, jest imponujący, z kolei scena między matką prawdziwego Dymitra a patriarchą Moskwy, nakłaniającym ją, aby wyparła się syna, pokazuje, jak dawną praktyką w Rosji jest kłamstwo i zmuszanie podwładnych do składania fałszywych zeznań. Sztuka ze wszech miar interesująca, zwłaszcza w dzisiejszej dobie, gdy znów zbudziły się demony z epoki Iwana Groźnego.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

5 osób kupiło
43
Piotruś Pan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotruś Pan
Dostępny120 szt.

Powieść angielskiego pisarza Jamesa Matthew Barriego Piotruś Pan należy do światowego kanonu literatury dziecięcej. Opowiada o fantastycznych przygodach legendarnego chłopca, który nie chce dorosnąć – Piotrusia Pana, oraz jego przyjaciół – Wandzi, Janka, Michasia i Srebrnodzwonki, w cudownej Krainie Baśni. Pasjonująca powieść o Piotrusiu Panu została opracowana z myślą o dzieciach zaczynających samodzielnie czytać. Przyjazny literacki język i piękna szata graficzna przyczynią się do radości obcowania z książką.

29,50 zł
21,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,26 zł

5 osób kupiło
44
Góry Stołowe - przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Stołowe - przewodnik
Dostępny12 szt.

Góry Stołowe – ilustrowany przewodnik z mapami Ilustrowany przewodnik z mapami po Górach Stołowych. Publikacja jest podzielona na trzy rozdziały opisujące kolejno: Góry Stołowe oraz Park Narodowy Gór Stołowych, Poszczególne atrakcje w okolicy oraz propozycje pieszych wycieczek po górach. Przewodnik dodatkowo wzbogacona jest licznymi zdjęciami z opisem oraz mapami poszczególnych miejscowości. Dodatkowo na końcu przewodnika umieszczono atlas całego obszaru w skali 1:27 500.

32,60 zł
23,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,13 zł

3 osoby kupiły
45
Pokonać demony przeszłości Tom 2. Wyzwolenie z więzów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
46
The Frontiers Saga. Tom 8. Celestia CV-02 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Frontiers Saga. Tom 8. Celestia CV-02
Dostępny100 szt.

Po niebezpiecznej podróży przez kosmiczne rubieże, kapitan Scott i jego załoga docierają w końcu do ojczystego Układu Słonecznego, ale zastają Ziemię pod brutalnymi rządami Imperium Jungów. Przekonani, że Aurora to ostatnia nadzieja na wyzwolenie planety, odkrywają jednak, że przetrwał także jej siostrzany okręt UES Celestia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
47
Akademia Kici Koci Kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Kici Koci Kolory
Dostępny726 szt.

To pierwsza pozycja z nowego cyklu ze znaną i popularną Kicią Kocią. W książeczkach dla najmłodszych z logo Akademia Kici Koci i hasłem "Wiem, rozumiem" Kicia Kocia i Nunuś będą teraz uczyć maluchy rozróżniać kolory, poznawać zwierzęta, kształty, przeciwieństwa czy emocje. Książka kartonowa, ze sztywnymi stronami.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

3 osoby kupiły
48
Nerf. Wyrzutnia Fortnite HR - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
218,90 zł
197,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 21,89 zł

3 osoby kupiły
49
Bolesna tajemnica. Pokonać demony przeszłości. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
50
Dinozaury. Naklejam i uczę się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury. Naklejam i uczę się
Dostępny171 szt.

Czy wiesz, jak wyglądały dinozaury? Tak naprawdę nikt tego nie wie! Te niezwykłe zwierzęta żyły na długo przed tym, zanim na Ziemi pojawili się ludzie. Dzięki skamieniałym kościom, śladom łap i odciskom skóry naukowcy starają się odtworzyć dinozaury i ich tajemniczy świat. Ty też możesz poznać pradawnych mieszkańców Ziemi! Znajdziesz wśród nich olbrzymiego i łagodnego diplodoka, strasznego tyranozaura czy rogatego triceratopsa. Otwórz książeczkę i... ruszaj na wyprawę! Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy: co jadły te fascynujące stworzenia, które były łagodne, a które drapieżne, jak młode przychodziły na świat, dlaczego dinozaury wyginęły. Przeczytaj krótkie teksty, przyjrzyj się pięknym ilustracjom i uzupełnij je nalepkami. Odszukaj drogę w labiryncie i ułóż puzzle. Każdy młody odkrywca na pewno sprosta tym wyzwaniom!

17,99 zł
12,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry