hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.09.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 5 września 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Okaleczony Bóg. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 10 (Steven Erikson), na drugim Pamięć gromadzi prochy. Szkice historyczne i osobiste, wydanie 2, poprawione (Andrzej Romanowski). Kolejny produkt to Afganistan na kołach (Naval) oraz Lombard z ręki do ręki (Alexander).
1
Okaleczony Bóg. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 10 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okaleczony Bóg. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 10
Dostępny43 szt.

Ostatni tom Malazańskiej Księgi Poległych. Na wojnie przegrywają wszyscy. Tę okrutną prawdę można wyczytać w oczach każdego żołnierza na każdym ze światów Łowcy Kości maszerują do Kolanse, na spotkanie nieznanego losu. Udręczeni i wyczerpani, są armią stojącą na skraju buntu. Ale przyboczna Tavore Paran nie daje za wygraną. Jeśli zdoła powstrzymać rozkład swych sił, jeśli kruche sojusze, które wykuła, przetrwają, i jeśli będzie to leżało w jej mocy, zamierza uczynić jeszcze jedno. Rzucić wyzwanie bogom. Na drodze przybocznej i jej sojuszników stoją potężni wrogowie. Władający straszliwą mocą Forkrul Assailowie zamierzają oczyścić świat - zniszczyć wszystkie cywilizacje i wytępić ludzi - by móc zacząć od nowa. Pradawni bogowie również pragną odzyskać utraconą pozycję. W tym celu skruszą łańcuchy skuwające moc szerzącą ostateczne zniszczenie i uwolnią ją z wiecznego więzienia. Na świat znowu wrócą smoki. Tak się zaczyna ostatni, apokaliptyczny rozdział Malazańskiej Księgi Poległych Stevena Eriksona, rewelacyjnej sagi, która odmieniła oblicze fantasy.

69,00 zł
51,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,25 zł

42 osoby kupiły
2
Pamięć gromadzi prochy. Szkice historyczne i osobiste, wydanie 2, poprawione - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć gromadzi prochy. Szkice historyczne i osobiste, wydanie 2, popr...
Dostępny225 szt.

Książka ukazuje różne momenty historii Polski – od XI do XXI wieku. Ale wszystko jest tu na opak. Narodowe katastrofy jako następstwa „wstawania z kolan”. Pierwsze powstanie jako dzieło psychopaty. Niemcy, Żydzi, Rusini jako ofiary Polaków. Komuniści jako ci, co uratowali Polskę. Autor prowokuje, bo szuka sensu polskich dziejów, bo patrzy z różnych punktów widzenia i wszędzie dostrzega drugie dno. Dziś – zdaje się mówić – jesteśmy wykorzenieni z polskiej tradycji, nie rozumiemy jej. Nasza pamięć gromadzi tylko prochy. Mistrzowie autora, ludzie trzech pokoleń, ukazują wachlarz polskich postaw w minionym stuleciu. Reportaże z podróży po Europie Środkowo-Wschodniej łączą się z próbami pojednania z sąsiadami i z analizą dziedzictwa komunizmu. Tradycje rodzinne mówią o polskiej walce o niepodległość, a „żydowska kamienica” przywołuje czas wielonarodowej Rzeczypospolitej. Z książek Andrzeja Romanowskiego ta jest najbardziej osobista. Prof. dr hab. Andrzej Romanowski pracuje na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i w Instytucie Historii PAN. Jest redaktorem naczelnym Polskiego słownika biograficznego oraz kierownikiem Katedry Kultury Literackiej Pogranicza UJ. W wydawnictwie Universitas redaguje serię Biblioteka Literatury Pogranicza. Autor szeregu książek naukowych, eseistycznych i publicystycznych. W ostatnich latach wydał: Antykomunizm, czyli upadek Polski (2019), Wschodnim pograniczem literatury polskiej (2018), Tak, jestem córką Jakuba Bermana (2016, z Lucyną Tychową), Eugeniusz Kwiatkowski (2014), Wielkość i upadek „Tygodnika Powszechnego” oraz inne szkice (2011).

49,00 zł
31,36 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,64 zł

25 osób kupiło
3
Afganistan na kołach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afganistan na kołach
Dostępny241 szt.

Afganistan na kołach to kolejna z serii książek Navala opowiadająca o jego wojennych przeżyciach. Tym razem wraz ze swoją jednostką GROM przenosi się z Iraku do Afganistanu, choć w Iraku nadal stacjonują polskie wojska i trwa wewnętrzny konflikt. GROM w Afganistanie funkcjonuje jako samodzielny Task Force w kanadyjskiej strefie odpowiedzialności w prowincji Kandahar. Prowincja Kandahar to niejednolita społeczność, zresztą jak cały Afganistan, operatorzy GROM-u muszą poza wykonywaniem operacji specjalnych nauczyć się funkcjonować na styku odmiennych kultur, pomiędzy różnorodną ludnością wyznającą inne wartości i zasady. Afganistan to kraj o bardzo surowym klimacie, gdzie na równi z nieprzewidywalnym przeciwnikiem zagrożeniem jest klimat i pozostawione przez Rosjan miny. Afganistan na kołach można śmiało zaliczyć do książek drogi, większość operacji bojowych prowadzi się przy użyciu samochodów terenowych Hummer – te wozy nie stanowią tylko o sile oręża, ale stają się podczas kilkudniowych patroli domami na kołach. Rejony działania, do których dociera ich nowoczesna kołowa karawana, często okazują się zapomnianymi nie tylko przez nasz świat, ale i Afganistan miejsca na mapie. Podczas czytania tej książki wraz z Navalem dojedziesz tam, gdzie od bardzo dawna nie widziano człowieka spoza Afganistanu.

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

22 osoby kupiły
4
Lombard z ręki do ręki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lombard z ręki do ręki
Alexander
Dostępny108 szt.

„Lombard. Życie pod zastaw.” to hitowy serial Telewizji Puls. Dzięki grze karcianej będziesz mógł przenieść się w świat serialu i sprawdzić, czy masz w sobie żyłkę przedsiębiorczości, a przy okazji doskonale się bawić w gronie znajomych i rodziny Przedmioty krążą, a hajs się musi zgadzać. Poczuj się jak prawdziwy pracownik lombardu - zgromadź kolekcję ciekawych przedmiotów, by zarobić na nich jak najwięcej pieniędzy, zyskać splendor i uznanie szefa. Celem graczy jest takie zbieranie kart z przedmiotami, by zarobić jak najwięcej pieniędzy. Trzeba być czujnym i mieć dobrą pamięć, ponieważ pewne karty zyskują wartość tylko w parze lub trójce.

23,90 zł
20,79 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,11 zł

15 osób kupiło
5
Czerniaków 1944 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerniaków 1944
Dostępny2188 szt.

Czerniaków, częściowo opanowany w pierwszej dekadzie sierpnia 1944 roku przez oddziały AK, które weszły w skład V Zgrupowania „Kryska”, był jedną z ważniejszych dzielnic powstańczej Warszawy. Na jego obszarze powstańcy kontrolowali brzeg Wisły, co miało wielkie znaczenie dla ewentualnego udzielenia pomocy powstaniu przez nadchodzącą ze wschodu sowiecką Armię Czerwoną oraz podległe jej dywizje 1. Armii Wojska Polskiego gen. Zygmunta Berlinga. Na początku września powstańcze dowództwo skierowało na Czerniaków Zgrupowanie „Radosław” ppłk. Jana Mazurkiewicza, dobrze uzbrojone, ale wykrwawione w walkach na Woli i Starym Mieście. Wsparte przez miejscowej siły AK odpierało ono coraz silniejsze natarcia Niemców. Desant „berlingowców” z 3. Dywizji Piechoty nastąpił w dniach 16-18 września, ale pod niemieckim ogniem udało się przeprawić tylko ok. 1250 żołnierzy, i to bez ciężkiego uzbrojenia. Przyczółek czerniakowski stał się areną krwawych walk i ostatecznie upadł 23 września. Tylko niewielka część sił 1. AWP i powstańców zdołała się ewakuować za Wisłę albo odejść kanałami na Mokotów. W trakcie likwidacji przyczółku Niemcy dopuszczali się licznych mordów na polskich jeńcach, rannych i cywilach. Szymon Nowak w sposób popularny opisuje te dramatyczne wydarzenia, nie unikając kwestii politycznych.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

10 osób kupiło
6
Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach
Dostępny26 szt.

Co łączy najpotężniejsze kobiety Francji i Imperium Osmańskiego? Czym zasłużyli sobie na obraźliwe przydomki polscy książęta? Jakie niegodne występki doprowadziły do brutalnych morderstw na dworach Europy? „Śmierć macocha, kto grzech kocha” – pisał Józef Baka, barokowy poeta, jezuita i misjonarz. Zmarł tak, jak żył – pobożnie i przykładnie, dając chlubny przykład rozpasanej polskiej szlachcie. I nie tylko jej zresztą. Przed wiekami nad Wisłą szokowała „wielka nierządnica litewska”, słynna Barbara Radziwiłłówna, nad Wołgą trwogę siał Iwan IV Groźny, nad Loarą grzmiano na rozpasany dwór Walezjuszów, a nad Tamizą święte oburzenie budzili rozmiłowani w przepychu Tudorowie. W grzechu pławili się papieże, jak młody Jan XII, którego mąż kochanki przyłapał in flagranti i zakatował na śmierć. Pławili się i władcy, choćby niepohamowany w gniewie Bolesław Śmiały czy nieposkromiony w obżarstwie Ludwik VI zwany nie bez kozery Grubym… Ulegali mu młodzi pyszałkowie z wielkich rodów czy przekonane o własnej świętości katolickie królowe. Ich grzeszne życie często kończyła nagła, tragiczna śmierć, którą poddani traktowali jako dowód na sprawiedliwy osąd każdego, kto dopuszczał się niegodziwości w życiu doczesnym. Nie byli ani pierwszymi, ani tym bardziej ostatnimi grzesznikami wśród wielkich tego świata. Kościół już od czasów średniowiecza przestrzegał przed septem peccata capitalia – siedmioma grzechami głównymi, prowadzącymi do moralnego upadku. Na najbardziej zatwardziałych grzeszników, którzy nie chcieli powrócić na drogę prawości, czekała surowa kara i potępienie w zaświatach. W książce Siedem śmierci przedstawiamy barwne historie 49 mniej i bardziej znanych postaci sprzed stuleci, które, w opinii sobie współczesnych, zapłaciły najwyższą cenę za życie w grzechu.

55,00 zł
33,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

9 osób kupiło
7
Roksolana. Władczyni Wschodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Roksolana. Władczyni Wschodu
Dostępny12 szt.

Do niedawna Roksolana była uważana przez badaczy za uwodzicielkę, która doprowadziła imperium osmańskie do ruiny. Tymczasem Leslie Peirce, uznana historyczka, w swojej książce z rozmachem maluje pociągającą historię tajemniczej kobiety, która przekształciła sułtański harem w instytucję o ogromnym znaczeniu dla państwa. Peirce celnie sportretowała najsłynniejszą konkubinę imperium osmańskiego jako kobietę, która z niewolnicy stała się małżonką Sulejmana Wspaniałego, władczynią i jedną z najważniejszych filantropek w kraju. Wyjątkowa pozycja Roksolany, osiągnięta prawdopodobnie dzięki jej emocjonalnemu związkowi z sułtanem i temu, że została matką wielu książąt, pozwoliła jej stworzyć silną rodzinę, co kłóciło się z turecką tradycją. Zmiany, których Roksolana dokonała w tureckim krajobrazie, ale także w myśleniu poddanych sułtana – w tym zwłaszcza kobiet – pozwoliły na stopniową emancypację tych ostatnich w późniejszych wiekach i wzrost ich znaczenia w imperium osmańskim. A niewielu ludzi w historii może się poszczycić podobnym dziedzictwem… Intrygująca historia władzy, mecenatu i haremowej polityki, osadzona w szesnastowiecznym Stambule. Roksolana, niewolnica, która została sułtanką, zasługuje na równie poczesne miejsce w annałach historii kobiet, jak inne sławne europejskie władczynie tej epoki. Leslie Peirce studiowała na Uniwersytecie Harvarda, a w Princeton uzyskała doktorat na studiach bliskowschodnich. Obecnie wykłada historię Bliskiego Wschodu i islamu na Uniwersytecie Nowojorskim. Jej działalność naukowa i dydaktyczna skupia się wokół imperium osmańskiego, a w dziełach powtarza się wątek współpracy kobiet i mężczyzn w kontekście politycznym i społecznym. Jej książki – The Imperial Harem: Women and Sovereignty in the Ottoman Empire (1993) oraz Morality Tales: Law and Gender in the Ottoman Court of Aintab (2003) – zostały przetłumaczone na wiele języków i uhonorowane licznymi nagrodami, m.in. przez Turkish Studies Association, co czyni Leslie Peirce jedyną dwukrotną zdobywczynią tej nagrody w historii. Obecnie autorka Roksolany… mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

60,00 zł
36,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 24,00 zł

9 osób kupiło
8
Ania z Zielonego Wzgórza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania z Zielonego Wzgórza
Dostępny219 szt.

Przygody Ani już od kilku pokoleń bawią i wzruszają młodych czytelników. Pozwalają im spojrzeć na świat oczami rudowłosej marzycielki i dostrzec jego urodę. Jest to pierwszy tom ukazujący losy Ani, wychowanki domu sierot, która dzięki szczęśliwej pomyłce trafia na Zielone Wzgórze, gdzie znajduje ciepło, miłość i prawdziwy dom.

29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

9 osób kupiło
9
Akademia Jeździecka. Czarna róża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Jeździecka. Czarna róża
Dostępny1793 szt.

Marzenie Gabi o stworzeniu Akademii Jeździeckiej powoli staje się rzeczywistością. Na razie akademią kieruje jej tata, ale dziewczyna pomaga z wielkim zaangażowaniem. Dzięki temu zawiera nowe znajomości – między innymi z Kaliną, której hipoterapia ma pomóc wyrwać się ze szpon bezwzględnej choroby, i z grupą młodych ekologów. Gdy wszystko zdaje się zmierzać w dobrą stronę, ktoś zostawia w pokoju Gabrysi tajemnicze, symboliczne czarne róże, a Pola, trenerka hipoterapii, zaczyna się za bardzo spoufalać z Maurycym… Pozbawiona skrupułów Karioka również nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa!

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

7 osób kupiło
10
Wkład Klej Do Pist Term 7mm/20cm 12szt Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,10 zł
8,10 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,00 zł

7 osób kupiło
11
Zakątek Matyldy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,00 zł
29,82 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,18 zł

7 osób kupiło
12
Współczesne wprowadzenie do metafizyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne wprowadzenie do metafizyki
Dostępny128 szt.

T. Crisp i M. Loux we Współczesnym wprowadzeniu do metafizyki w przystępny sposób przedstawiają komplementarną panoramę współczesnej metafizyki, także w ujęciu historycznym, a przede wszystkim problemowym. Konstatują za Arystotelesem, że metafizyka stanowi niezbywalną część filozofii, pojmowana jako nauka o bycie jako takim. Podstawą rozstrzygnięć wykreowanych przez nią są intuicje zawarte w myśleniu zdroworozsądkowym, jak te, że otaczają nas poszczególne przedmioty, które składają się z części, trwają pomimo upływu czasu, a w ich opisie posługujemy się pojęciami. Kłopot zaczyna się, gdy dążąc do precyzji, wyrażamy owe intuicje w ścisłym języku pojęć filozoficznych. Próby systematyzacji nie są w stanie pogodzić wszystkich takich intuicji w całkowicie spójnym systemie pojęć, co prowadzi do aporii, których przezwyciężanie prowadzi do kolejnych rozstrzygnięć, które także nie są ostateczne i rodzą kolejne spory. Chociaż w całej historii filozofii wypracowano rozmaite stanowiska, stanowią one wyzwanie także dla współczesnych badaczy.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

7 osób kupiło
13
Meksyk Gwatemala Podróż do świata Majów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Meksyk Gwatemala Podróż do świata Majów
Dostępny40 szt.

Kultura rdzennych ludów Ameryki Środkowej była tak dalece różna od śródziemnomorskiej i europejskiej, że tylko z najwyższym wysiłkiem możemy próbować ją zrozumieć. A jednak, mimo okrutnych zwyczajów, wiecznych zatargów z sąsiadami i nieznajomości koła, ludy Mezoameryki stworzyły cywilizacje, których materialne ślady po dziś dzień budzą zachwyt i zdziwienie, a duchowe dziedzictwo wciąż jest żywe wśród współczesnych mieszkańców Meksyku. Autorka podąża tropami tych cywilizacji: od zbudowanego na gruzach stolicy Azteków miasta Meksyk po ukryte w jukatańskiej dżungli ruiny majańskich królestw.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

6 osób kupiło
14
Matematyka wokół nas 6. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka wokół nas 6. Zeszyt ćwiczeń. Szkoła podstawowa. Część 1
Dostępny16 szt.

Matematyka wokół nas do klasy 6. Część 1 to nowa wersja zeszytu ćwiczeń ściśle skorelowanego z podręcznikiem. Zmiany jakie zaszły w publikacji to m.in.: - dostosowanie układu treści do treści w podręczniku, - unowocześnienie oprawy graficznej i ujednolicenie jej względem podręcznika (podział kolorystyczny na działy geometryczne i algebraiczne), - wprowadzeniu koloru (dotychczas ćwiczenia były w dwóch kolorach, teraz są wielokolorowe). Zeszyt ćwiczeń w odświeżonej wersji obejmuje tematykę 4 pierwszych działów podręcznika, czyli: liczby naturalne, wyrażenia algebraiczne i równania, własności figur płaskich i działania na ułamkach. - Zadania mają ciekawą treść i odnoszą się do codziennego życia, przez co rozwijają zainteresowanie przedmiotem. - Są zróżnicowane pod względem formy i występują jako krzyżówki, rebusy matematyczne, rysunki do kolorowania, wycinanki, wyklejanki, dzięki czemu jeszcze bardziej angażują uczniów w pracę na lekcji. - Pomoce dla ucznia zamieszczone na kolorowej wkładce są doskonałym uzupełnieniem i urozmaiceniem materiału. - Każde zadanie zawarte w zeszycie ćwiczeń ma miejsce na jego rozwiązanie. Rozwiązując zadania zawarte w ćwiczeniach, uczniowie uczą się systematyczności, jednocześnie utrwalając potrzebne umiejętności matematyczne.

4,10 zł
3,65 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 0,45 zł

6 osób kupiło
15
Ozdoba Bn Filc Choinka samoprzylepna 12szt Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,50 zł
6,21 zł

Rabat 26,9%
oszczędzasz 2,29 zł

6 osób kupiło
16
Ozdoba dekoracyjna Kryszt samoprzylepna 16szt Szlach Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,60 zł
7,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,86 zł

5 osób kupiło
17
Kapetyngowie. Królowie Francji 987-1328 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kapetyngowie. Królowie Francji 987-1328
Dostępny10 szt.

W 987 r., po śmierci ostatniego władcy z dynastii Karolingów, francuscy lordowie wybrali na króla Hugona Kapeta. Zapoczątkował on dynastię, która rządziła Francją do 1328 r. Podczas jej rządów postępował proces scalania francuskich terytoriów i wzmacniania władzy królewskiej, którego kulminacja nastąpiła za rządów Filipa II Augusta oraz Ludwika IX Świętego. Kapetyngowie umacniali się nawet wtedy, gdy pozornie czynili dwa kroki w tył, głównie dzięki fascynującym, silnym i najwybitniejszym władcom epoki – Ludwikowi Świętemu czy Filipowi Augustowi. Bradbury prezentuje ich niełatwe relacje z feudałami i Kościołem w sposób chronologiczny, regularnie przykładając szkło powiększające do obszarów pomijanych czasem przez innych badaczy. Opisuje również, jak reformy gospodarcze i administracyjne wpływały na przeciętnego mieszkańca Francji. Regularnie powraca też w rozważaniach do Paryża, który prócz centrum intelektualnego stał się także stolicą literatury, sztuki i kultury. Tamtejszy uniwersytet nie poradziłby sobie bez poparcia korony, której pomoc opłaciła się sowicie – z niejednego względu. Bradbury prezentuje ich niełatwe relacje z feudałami i Kościołem w sposób chronologiczny, regularnie przykładając szkło powiększające do obszarów pomijanych czasem przez innych badaczy. Opisuje również, jak reformy gospodarcze i administracyjne wpływały na przeciętnego mieszkańca Francji. Regularnie powraca też w rozważaniach do Paryża, który prócz centrum intelektualnego stał się także stolicą literatury, sztuki i kultury. Tamtejszy uniwersytet nie poradziłby sobie bez poparcia korony, której pomoc opłaciła się sowicie – z niejednego względu.

65,00 zł
39,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 26,00 zł

5 osób kupiło
18
Mamy już sześć lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamy już sześć lat
Dostępny1509 szt.

Tom wierszyków A.A. Milne’a przetłumaczonych przez Michała Rusinka z ilustracjami E.H. Sheparda. Młodzi czytelnicy znajdą tu zabawne rymowanki na tematy, które zajmują sześciolatki – o potrzebie samotności, byciu grzecznym, o pestkach wiśni, jaskrach, czarnej kurze, wietrze na wzgórzu, o zasypianiu i… kichaniu. Klasyka dziecięcej literatury.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

5 osób kupiło
19
Kobiety Henryka VIII - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kobiety Henryka VIII
Dostępny19 szt.

Jak na monarchę słynącego z tak bujnego życia intymnego, Henryk VIII tradycyjnie przedstawiany jest jako zaskakująco świętoszkowaty. Jednak dla kobiet, które dzieliły z nim łoże, prawda mogła być zupełnie inna. W jaki sposób z dwórek stawały się one królewskimi kochankami i żonami? I jakim kochankiem był naprawdę sam Henryk VIII? Kobiety Henryka w sposób wyjątkowy mogły doświadczać napięć, jakie budziło w nim ścieranie się ze sobą jego rycerskich ideałów z pożądliwością przystojnego, wysokiego, wysportowanego władcy. Jego pierwsze małżeństwo z Katarzyną Aragońską było niczym romans z bajki, lecz intymne przygody z Anną Stafford, Elżbietą Carew i Jane Popincourt szybko położyły się cieniem na rodzinnej sielance. Później kolejne oficjalne królewskie metresy: Bessie Blount i Maria Boleyn, narażały swoją reputację, rodząc jego nieślubne dzieci. Henryk nie musiał obawiać się – co było zresztą charakterystyczne dla epoki, w której żył – że przypadkowe romanse mogą zagrozić jego małżeństwu. Działo się tak, dopóki nie spotkał jedynej kobiety, która odważyła się trzymać go na dystans. Pojawienie się Anny Boleyn zmieniło wszystko. Jej uwodzicielskie spojrzenie przyczyniło się do zmiany biegu historii. A gdy namiętność przerodziła się w gorycz, król szybko przeniósł swoje zainteresowanie na Jane Seymour. Henryk był mężczyzną o wybujałym libido, gotowym poruszyć niebo i ziemię dla kobiety, której pragnął. Amy Licence kieruje uwagę czytelnika na przeżycia jego żon i kochanek. Jej kolejna książka w szczery i nowoczesny sposób zgłębia tajemnice serca angielskiego monarchy. Jak w rzeczywistości wyglądało życie żon i kochanek Henryka VIII?

65,00 zł
39,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 26,00 zł

5 osób kupiło
20
Karty Knockout Collection Toxtricity - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,90 zł
45,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,39 zł

5 osób kupiło
21
Instytut - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instytut
Dostępny3278 szt.

Mocny jak To, przerażający jak Podpalaczka! Stephen King powraca do motywów znanych z jego najlepszych książek. Zjawiają się w nocy. W ciągu dwóch minut eliminują wszystkie przeszkody. I uprowadzają obiekt. Interesują ich dzieci. Wyjątkowe dzieci… Luke Ellis budzi się w pokoju do złudzenia przypominającym jego własny, tyle że bez okien. Wkrótce orientuje się, że trafił do tajemniczego Instytutu i nie jest jedynym dzieciakiem, którego tu uwięziono. To miejsce odosobnienia dla nastolatków obdarzonych zdolnościami telepatii lub telekinezy. W Instytucie zostaną poddani testom, które wzmocnią ich naturalną, choć nadprzyrodzoną moc. Opiekunowie nie mają skrupułów – grzeczne dzieci są nagradzane, nieposłuszne – są surowo karane. Wszyscy jednak, prędzej czy później, trafią do drugiej części Instytutu, a stamtąd nikt już nie wraca. Gdy kolejne dzieci znikają w Tylnej Połowie Luke jest coraz bardziej zdesperowany. Musi uciec i wezwać pomoc. Bo jeśli komuś miałoby się udać, to właśnie jemu. Tylko że nikt dotąd nie uciekł z Instytutu.

54,90 zł
43,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,98 zł

5 osób kupiło
22
Armia Krajowa. Siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia Krajowa. Siły zbrojne Polskiego Państwa Podziemnego
Dostępny166 szt.

Armia Krajowa była fenomenem w skali Europy. Stanowiła zbroje ramię, realizując cele wojskowe: walkę, dywersję, wywiad, szkolenie wojskowe, obronę ludności cywilnej. Prowadziła nierówny bohaterski bój z najeźdźcą niemieckim o wolną i demokratyczną Polskę.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

5 osób kupiło
23
Wyzwanie: Rodzicielstwo. Jak poradzić sobie z emocjami, trudnymi myślami i stresem (wyd. 2022) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

5 osób kupiło
24
Ozdoba dekoracyjna Piórka 4-5cm 50szt Pastel Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,90 zł
5,04 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 1,86 zł

4 osoby kupiły
25
Mit charyzmy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit charyzmy
Dostępny87 szt.

Czy charyzmy można się nauczyć? Podczas badań naukowcy dowiedli, że można podnieść lub obniżyć poziom charyzmy u danej osoby z taką łatwością, jak gdyby poruszało się pokrętłem. W książce tej charyzma, spowita dotąd aurą mistycyzmu, została po raz pierwszy naukowo rozebrana na czynniki pierwsze. Autorka, polegając na odkryciach z różnych dziedzin nauki oraz czerpiąc ciekawe przykłady z życia, ukazuje mechanizmy tego zjawiska i krok po kroku tłumaczy, jak stać się osobą charyzmatyczną, wpływową i porywającą za sobą innych ludzi zarówno w pracy, w biznesie, jak i w życiu osobistym. Charyzma nie jest darem, tylko narzędziem. W tej książce Cabane nam go dostarcza. - Seth Godin, autor m.in. książki Fioletowa krowa: zmień się i bądź rozpoznawalny Cabane wyświadczyła nam wszystkim wielką przysługę. Wykorzystała solidną bazę naukową i żywą narrację do pouczającego opisu roli charyzmy w przywództwie – zjawiska, które nadal słabo rozumiemy. - Robert B. Cialdini, autor bestsellerowego Wywierania wpływu na ludzi Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem swej zdolności do przejawiania charyzmy we wszystkim, co robisz w życiu, ta książka zapewni ci potrzebne umiejętności. - „Psychology Today”

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

4 osoby kupiły
26
Malowanie po numerach Pole maków - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanie po numerach Pole maków
TWOJE HOBBY plakaty
Dostępny6 szt.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

4 osoby kupiły
27
Lwów. Okupacja sowiecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwów. Okupacja sowiecka
Dostępny164 szt.

Historia tragicznych dni walki i okupacji sowieckiej jednej z trzech cywilizacyjnych stolic Rzeczypospolitej. Opowieść o dniach zagłady polskiego miasta, które nazywano tyglem narodów. Gawęda oparta głównie na relacjach i dokumentach. Autor pragnie "ocalić od zapomnienia" pamięć o Lwowie czasu wojny, przekazać klimat zarówno grozy, smutków, jak i szukanych w trywialnych zdarzeniach radości.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

4 osoby kupiły
28
Atlas geograficzny do przyrody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas geograficzny do przyrody
Dostępny46 szt.

Atlas został starannie opracowany i dostosowany do percepcji uczniów szkoły podstawowej. Szczegółowe mapy, informacje statystyczne oraz indeks nazw geograficznych czynią z atlasu niezbędne uzupełnienie podręcznika do przyrody. Dzięki przemyślanemu doborowi map atlas jest bardzo wygodny w użyciu. - Duże, czytelne mapy fizyczne i krajobrazowe Polski, kontynentów i świata - Małe mapy tematyczne jako uzupełnienie map fizycznych i krajobrazowych - Czytelne opisy siatki kartograficznej na obrzeżach mapy - Ciekawe zdjęcia ilustrujące tematykę poszczególnych map - Najdalej wysunięte lądowe punkty kontynentów i ich współrzędne geograficzne - Umowne granice między kontynentami - Skorowidz nazw geograficznych Dzięki przemyślanemu doborowi map atlas jest bardzo wygodny w użyciu.

16,99 zł
12,23 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

3 osoby kupiły
29
Ozdoba dekoracyjna Pompon 90szt Mix Szarosci Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,20 zł
5,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,21 zł

3 osoby kupiły
30
Kiedy byliśmy bardzo młodzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy byliśmy bardzo młodzi
Dostępny1820 szt.

Tom wierszyków autora Kubusia Puchatka przetłumaczonych przez Michała Rusinka. Mali czytelnicy znajdą tu zabawne rymowanki – wyliczanki, opowiastki, bajki, przypowieści – a „cała ta książeczka jest powstałym bez niczyjej pomocy dziełem Krzysia, Ktotama i pana Sheparda, który narysował obrazki”, jak napisał we wstępie A.A. Milne. Klasyka dziecięcej literatury.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

3 osoby kupiły
31
L.O.L. Surprise! Fashion Show - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Surprise! Fashion Show
MGA
Dostępny7 szt.

Przygotuj się na pokaz mody z lalkami L.O.L. SURPRISE Fashion Show! Te modne laleczki są gotowe, by codziennie chodzić po wybiegu! Kula Fashion Show zawiera modną laleczkę i akcesoria, które umilą rozpakowywanie i uatrakcyjnią zabawę. Stylowa ekipa składa się z projektantów i modelek. Olśniewające stroje i najwspanialsze dodatki sprawiają, że laleczki zawsze pięknie się prezentują. Kolekcjonerskie lalki LOL Surprise ze stylowymi włosami, ciekawymi strojami i wieloma szczegółowymi dodatkami to idealna zabawka dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Zestaw umożliwia pomysłową zabawę w udawanie. Nakarm lub wykąp lalkę, aby odkryć, jaka niespodzianka cię czeka! Może trafi Ci się lalka Ultra Rare Dual Color Change ze zmianą koloru? Zabawa w odkrywanie wnętrza kuli L.O.L. SURPRISE polega na tym, że nigdy nie wiesz, jaką lalkę zdobędziesz.

58,99 zł
55,45 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,54 zł

3 osoby kupiły
32
Ocalenie w Maryi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalenie w Maryi
Dostępny195 szt.

Ocal swoją duszę. Już czas! Nadchodzą dni ciemności. Na naszych oczach dzieją się rzeczy, które trudno pojąć. Epidemie, konflikty zbrojne, radyklane protesty społeczne czy walka z Kościołem – nasz świat, w tym także Kościół, pogrążają się w kryzysie, który dotyka każdego z nas. W czasach, gdy wielu poszukuje duchowego pocieszenia, ks. Piotr Glas wskazuje na Polskę jako miejsce, z którego może nadejść odrodzenie wiary. Nie dokona się to jednak, jeśli nie oddamy swojego życia Maryi. Dlatego w tej książce ceniony rekolekcjonista wskazuje drogę do pełnego zawierzenia Matce Bożej. Dzieli się własnym doświadczeniem duchowym oraz proponuje niezwykłe modlitwy, za sprawą których każdy może znaleźć schronienie przed złem w Jej Niepokalanym Sercu. To Maryja jest ostatnim ratunkiem dla ocalenia naszych dusz.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2 osoby kupiły
33
Bilecik Okaz Prezent Cf Bn 16szt Mix2 Pbh 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,00 zł
6,57 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,43 zł

2 osoby kupiły
34
Ozdoba dekoracyjna Piórka 8-12cm 50szt Pastel Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,30 zł
9,71 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,59 zł

2 osoby kupiły
35
Ozdoba dekoracyjna Drew Biedronka Mix 24szt Cf 12/288 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,80 zł
6,42 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,38 zł

2 osoby kupiły
36
Magiczna zdrapka Berlin - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna zdrapka Berlin
TWOJE HOBBY zdrapki
Dostępny15 szt.

35,80 zł
32,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,58 zł

2 osoby kupiły
37
Mermaze Mermaidz. Winter Waves. Kishiko - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mermaze Mermaidz. Winter Waves. Kishiko
MGA
Dostępny25 szt.

Każda lalka Mermaze Mermaidz Winter Waves ma hipnotyzujący, wypełniony brokatem ogon. Kishiko ma brokat w kształcie jednorożca! Poruszaj nią kilka razy w górę i w dół, a zobaczysz jak brokat wiruje! Kishiko posiada unikalną, specjalnie wyrzeźbioną płetwę, która dokonuje magicznej zmiany koloru po zanurzeniu w lodowatej wodzie. Jej płetwa zmienia się z perłowego różu na różowo-niebieski kolor!

198,99 zł
187,05 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,94 zł

2 osoby kupiły
38
Antropologia wojny (dodruk 2022) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

5 osób kupiło
39
Ozdoba dekoracyjna Pompon 90szt Mix Pastel Sza Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,20 zł
5,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,21 zł

2 osoby kupiły
40
Piastowie. Walka o tron 1138–1320 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Piastowie. Walka o tron 1138–1320
Dostępny2 szt.

Kiedy przenikliwy dźwięk kościelnych dzwonów obwieścił poddanym śmierć księcia Bolesława Krzywoustego, w Polsce nastały czasy, o których średniowieczni kronikarze pisali, że „Chrystus i jego święci spali”. Krążące wówczas po Europie widmo wielkiego bezkrólewia budziło uzasadnioną trwogę, zwiastując nadejście ery bezprawia i chaosu. Dzieje Polski doby rozbicia dzielnicowego to historia skłóconej rodziny. Piastowscy epigoni, synowie i wnukowie tych, którzy pamiętali jeszcze zjednoczone królestwo, rzucili się sobie do gardeł. Książęta wydzierali sobie ziemię ojców, synowie występowali przeciw rodzicom, bracia przeciw braciom, wygnani seniorowie rodu z kolei skazani zostali na tułanie się po Europie jako szukający sławy rycerze. Początek wszystkiemu dała zaś braterska waśń zakończona zbrodnią. Dawny królewski ród Piastów rozpadł się na wrogie sobie klany, przy czym każdy z nich rozgrywał własną partię szachów. Przekonani o swojej wyższości Piastowie wielkopolscy; pragmatyczni, ale snujący dalekosiężne plany Piastowie śląscy oraz ambitni, a zarazem nieprzewidywalni Piastowie kujawscy. Wszyscy oni przez niemal dwa stulecia wszczynali niszczycielskie wojny, zdradzali przyjaciół i podawali rękę wrogom, nie cofając się przed niczym. Książka zabiera czytelnika za kulisy XIII-wiecznej polityki, pokazuje tajniki i narzędzia sprawowania władzy: od brutalnej siły, poprzez relikwie męczenników, klątwy, zafałszowane kroniki, na zrabowanych koronach kończąc. Przy okazji na światło dzienne wydobyci zostają pozostający dotąd w cieniu mniej znani uczestnicy walki o tron: Kościół i jego biskupi, komesowie i dostojnicy z możnych rodów, papiescy legaci i inkwizytorzy, rosnące w siłę miasta oraz pozbawione pana rycerstwo, rozbójnicy i renegaci. Wszystko to mieszało się w polskim tyglu, a ogień pod nim wciąż podsycali czescy Przemyślidzi, niemieccy cesarze, ruscy kniaziowie, a nawet mongolscy koczownicy.

54,99 zł
32,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

2 osoby kupiły
41
Mattel. HHW21 Matchbox. Erupcja wulkanu - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mattel. HHW21 Matchbox. Erupcja wulkanu
Mattel
Dostępny20 szt.

Szalona pętla dla samochodów, dzięki której wjedziesz do środka wulkanu!

281,90 zł
253,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 28,19 zł

2 osoby kupiły
42
Magiczna zdrapka Wenecja - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna zdrapka Wenecja
TWOJE HOBBY zdrapki
Dostępny13 szt.

35,80 zł
32,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,58 zł

1 osoba kupiła
43
Rycerze Chrystusa. Zakony rycerskie w średniowieczu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Rycerze Chrystusa. Zakony rycerskie w średniowieczu
Dostępny13 szt.

Alain Demurger proponuje czytelnikom syntetyczne spojrzenie na historię zakonów rycerskich z szerszej perspektywy, przez pryzmat czasów, które były świadkiem ich narodzin, rozkwitu, przeobrażeń i upadku. Utworzenie zakonów o religijno-militarnym, a więc nowatorskim jak na tamte czasy charakterze, było odpowiedzią średniowiecznego chrześcijaństwa na wyzwania i trudności, z jakimi przyszło mu się zmierzyć nie tylko w Ziemi Świętej w czasach wypraw krzyżowych, ale także na Półwyspie Iberyjskim w okresie rekonkwisty i na terenach nadbałtyckich w czasie chrystianizacji pogańskich plemion. Stworzenie nowego bytu, mnicha-rycerza, odzianego w zbroję z żelaza i wiary, wyposażyło średniowieczny Kościół w armię żołnierzy wiernie wypełniających zadania obrony chrześcijaństwa i wcielających w życie idee walki z „niewiernymi”. Zakony rycerskie, łączące modlitwę i kontemplację z niesieniem pomocy pielgrzymom, ubogim i chorym oraz z działaniami zbrojnymi w obronie chrześcijaństwa były skrojone na miarę swoich czasów. Do ich niebywałego rozwoju przyczyniły się wyprawy krzyżowe, rekonkwista i chrystianizacja terenów nadbałtyckich. Z czasem zakony wyzbyły się militarnych prerogatyw, stanowiących o ich oryginalności, aby dostosować się do nowych warunków, porzuciły walkę zbrojną, powracając do swej pierwotnej działalności, czyli niesienia pomocy potrzebującym. Alain Demurger – francuski historyk, mediewista, emerytowany wykładowca historii średniowiecznej na Université de Paris I Panthéon-Sorbonne. Zajmuje się historią późnośredniowiecznej Francji, zwłaszcza historią zakonów rycerskich i wypraw krzyżowych. We Francji zyskał sobie miano „specjalisty od templariuszy”.

60,00 zł
36,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 24,00 zł

1 osoba kupiła
44
Plantageneci. Waleczni królowie twórcy Anglii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Plantageneci. Waleczni królowie twórcy Anglii
Dostępny57 szt.

Plantageneci to historia najsławniejszej angielskiej dynastii. Przedstawiciele tego rodu rządzili Anglią przez osiem pokoleń pomiędzy 1154 a 1399 rokiem – zarówno najwybitniejsi, jak i cieszący się najgorszą sławą królowie, jakich nosiła ziemia. Anglia za ich panowania przeobraziła się z podzielonego, naznaczonego okrucieństwem kraju rządzonego przez Normanów we wspaniałe, dobrze funkcjonujące królestwo, które z czasem odziedziczyli Tudorowie. U szczytu potęgi Plantagenetów ich władza rozciągała się od nizin Szkocji po Pireneje, od Irlandii po granice Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Walcząc o utrzymanie kontroli nad swoimi obszarami, Plantageneci stworzyli także najważniejsze podwaliny angielskiego prawa, rządu, architektury, sztuki i folkloru, z których wiele przetrwało do dnia dzisiejszego. Powołując się na najnowsze badania, autor Plantagenetów przedstawia początek europejskiego imperium stworzonego przez Henryka II i Eleonorę Akwitańską, dzieje Ryszarda Lwie Serce podczas trzeciej krucjaty i ukorzenie się króla Jana przed poddanymi, domagającymi się respektowania ustaleń Magna Carta. To także historia początku Parlamentu za czasów Henryka III i niespokojne rządy Edwarda Długonogiego, który podbił Walię i podporządkował sobie Szkocję, ale nie zdołał porozumieć się z własnym synem, nieszczęsnym Edwardem II. Kulminacyjnym punktem książki jest wiek rycerstwa, gdzie Jones opisuje dramatyczne w skutkach zwycięstwa Edwarda III podczas wojny stuletniej, pomór czarnej śmierci i rewolucję chłopską, a także fatalne rządy Ryszarda II, który doprowadził Plantagenetów do ostatecznego upadku. Ta fascynująca historia przedstawia nietuzinkowy portret królów – twórców Anglii. Zabiera Czytelnika w porywającą podróż do czasów największej potęgi narodu.

69,99 zł
41,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 28,00 zł

2 osoby kupiły
45
Dream Ella. Candy Princess Yasmin Lollipop - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dream Ella. Candy Princess Yasmin Lollipop
MGA
Dostępny1 szt.

Yasmin to piękna lalka o zapachu cukierków, zainspirowana lizakami, z długimi jasnoróżowymi włosami, trykotem, różową wielowarstwową spódniczką, dopasowanymi perłowymi bucikami i wyjątkową metką do pocierania i wąchania! Yasmin ma na sobie różową, wielowarstwową, mieniącą się spódnicę, różowo-białą torebkę z motywem lizaka, różową tiarę, perłową bransoletkę, okrągłe okulary przeciwsłoneczne i różowo-perłowe szpilki

71,99 zł
67,67 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,32 zł

1 osoba kupiła
46
Jak przetrwać w średniowiecznej Anglii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jak przetrwać w średniowiecznej Anglii
Dostępny27 szt.

Oto niezwykły przewodnik po epoce tak odległej, że życie codzienne przypomina szkołę przetrwania! Czy jesteś gotowy na dietę złożoną z gotowanego boczku, chleba i grochu, konieczność zapuszczenia wzbudzającej zaufanie brody i publiczne pocałunki z innymi mężczyznami na znak pokoju? Czy odnajdziesz się w świecie, w którym kobiecie nie wolno wzruszać ramionami, a kąpiel raz na tydzień i codzienne czesanie włosów są dowodem próżności? Poznaj epokę, w której zarazę powodowało niekorzystne ustawienie planet, próchnicę leczono za pomocą opium, bogaci płacili biedocie za pojawienie się na pogrzebie, a lordowie w imię mody potykali się o czubki własnych butów. Witaj w czasach, gdzie siedmiolatek za kradzież trafi na szubienicę, porządnego fachowca nie stać na marmoladę, a z ludźmi z wyższych sfer najprędzej dogadasz się… po francusku. Nadal marzysz o podróżach w czasie? Jeśli tak, zapraszamy do lektury niezwykłej książki, dzięki której poznasz prawdziwe średniowiecze. Przekonaj się, czy dasz radę przeżyć w XIV-wiecznej Anglii!

59,99 zł
35,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 24,00 zł

1 osoba kupiła
47
Ozdoba dekoracyjna Filc Biedro samoprzylepna Lisc Cf12szt12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,30 zł
6,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,51 zł

1 osoba kupiła
48
Ozdoba dekoracyjna Drew Biedronka 15mm 25szt Cf 12/144 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,70 zł
6,35 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,35 zł

1 osoba kupiła
49
Magiczna zdrapka Tokyo - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczna zdrapka Tokyo
TWOJE HOBBY zdrapki
Dostępny18 szt.

35,80 zł
32,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,58 zł

1 osoba kupiła
50
Spokój emocjonalny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spokój emocjonalny
Dostępny106 szt.

Emocjonalny spokój to najnowsza książka Bernarda Stamateasa, autora licznych poradników wspomagających rozwój osobisty, która już spotkała się z życzliwym przyjęciem tysięcy czytelników. Stamateas potwierdza powszechnie uznane zjawisko, iż w obecnym świecie odczuwanie niepokoju, strachu, ustawiczne zamartwianie się, przybrały wymiar epidemii, wyrządzającej człowiekowi szkody zarówno na poziomie emocjonalnym, jak fizycznym. Ciągły stres sprawia, że ludzie coraz częściej sięgają po środki uspokajające, antydepresanty, a nawet narkotyki. Przyczyn jest wiele: we współczesnym społeczeństwie, w którym obowiązuje kult młodości, strach przed starością i utratą zdrowia jest jednym z głównych powodów wywołujących lęk, ale jest nim również strach przed odrzuceniem społecznym, towarzyskim, brakiem życiowego sukcesu. „Wyścig szczurów” powoduje stan permanentnego zmęczenia i zniechęcenia. Autor wskazuje, jak rozpoznać przyczyny odczuwanego niepokoju i radzi, jak ustalić priorytety i przemienić irracjonalny strach w prawdziwe, konstruktywne emocje, tym samym wzmacniając poczucie własnej wartości. Kiedy przekujemy niepokój, ustawiczne powtarzanie sobie „nie ośmielę się” w „mogę”, będziemy żyć bez strachu, umiejętnie realizując nasze projekty i marzenia.

34,99 zł
27,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry