hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.09.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 20 września 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dziady i dybuki (Jarosław Kurski), na drugim Kalendarz 2023 Rolników (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Mała Europa. Szkice polskie (Norman Davies) oraz Kalendarz 2023. Rok dobrych myśli (Beata Pawlikowska).
1
Dziady i dybuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dziady i dybuki
Dostępny1304 szt.

Legendę łatwo przyswoić, z prawdą żyć na ogół trudniej I nagle buchnęła starannie skrywana, wstydliwa rodzinna historia. Walnęła faktem, wychłostała konkretem. Odszpuntowany dybuk skoczył na mnie, Bogu ducha winną ofiarę, jak na świeże mięso, jak do ciepłej krwi. A wlazł we mnie, a rozsiadł się we mnie, męczył pytaniami, podpowiadał tropy, pchał w czeluści internetu. Taplał w wylewającym się stamtąd antysemickim błocie, oblepiał narodowym jadem, nurzał w „spisku żydowskim przeciw Polsce”. Szeptał: –Napisz, napisz. Jedyny jesteś, jedyny. Władzę masz. Całkowitą. –Jaką władzę? –Ty żyjesz! Fragment książki Od pierwszego zdania o Mamie Autora nie mogłem się oderwać od tej książki, póki nie dotarłem do ostatniego. Książka fascynuje i wciąga, gdyż jest opowieścią detektywistyczną o koligacjach rodzinnych (niesamowitych, zda się –nieprawdopodobnych!). Dziady i dybuki potwierdzają atrakcyjność idei akulturacji w polszczyźnie. Roman Dmowski bałby się takich ludzi jak ukochana Mama Jarka; przy tem postać to skomplikowana, wzorcowo wydobyta z wizerunku Polski Jagiellońskiej. – Marian Turski Książka potwierdza, że istnieją polscy marani, którzy jak hiszpańscy conversos przyjęli chrześcijaństwo, ale zachowali pamięć o swym żydowskim pochodzeniu. Jarosław Kurski, przełamując zmowę milczenia, odsłania rodzinne sekrety i opowiada historię syna, którego dręczy brakujący element w genealogicznej układance. Zadaje sobie dramatyczne pytanie: dlaczego dziady i dybuki – duchy przodków polskich i żydowskich – nie mogą stać w jednym domu? I czy możliwe jest ich pojednanie? – Agata Bielik-Robson Jedna z najbardziej poruszających książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Przejmująca, a zarazem tragiczna historia żydowskiej rodziny poszukującej drogi do polskości. Historia ludzi, którzy na taką właśnie (nieodwzajemnioną) miłość zostali skazani i taką zostali przebodzeni ojczyzną. – Jan Grabowski

59,99 zł
39,59 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,40 zł

308 osób kupiło
2
Kalendarz 2023 Rolników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kalendarz 2023 Rolników
Dostępny120 szt.

Kalendarz Rolników na 2023 rok to już 32. edycja popularnego poradnika. Jak co roku, zawiera rozbudowane kalendarium z wieloma szczegółowymi informacjami od godzin wschodów i zachodów słońca oraz księżyca, poprzez uroczystości i święta katolickie, do wskazówek kalendarza biodynamicznego. Pierwszy dział uzupełniony został ciekawymi artykułami, autorstwa specjalistów z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach. Rozdział drugi Nie samym chlebem przybliża Czytelnikom wiele, skłaniających do refleksji tematów, m.in. dotyczących naszego dziedzictwa kulturowego, a także przypomina ważne rocznice oraz postaci, m.in. Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i rotmistrza Witolda Pileckiego. Rozdział trzeci opisuje wybrane zagadnienia z historii Polski i Kościoła. Nie brakuje tu także aktualnych tematów związanych z wojną w Europie czy trwającym już wiele lat konfliktem w Syrii. Przypominamy również o ważnym jubileuszu 900-lecia istnienia diecezji włocławskiej. Rozdział czwarty Wieś i rolnictwo zawiera m.in. informacje z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz innych instytucji rolniczych, które są niezbędne dla rolników planujących poszczególne działania w swoich gospodarstwach. W rozdziale piątym Dom, posiłki, zdrowie, otoczenie Czytelnicy znajdą, m.in. inspirujące przepisy kulinarne od Kół Gospodyń Wiejskich, a także znakomite propozycje dań, inspirowanych polską kuchnią regionalną, mistrza kuchni Łukasza Konika. Rozdział szósty to nie lada gratka dla pszczelarzy i miłośników produktów pszczelich. W tym dziale zebrane zostały również artykuły o zdrowiu, kosmetyce naturalnej oraz ziołolecznictwie. Rozdział siódmy Człowiek, świat, przyroda to skarbnica wiedzy o polskich lasach, a rozdział ósmy Zachować bioróżnorodność zwraca uwagę na ważny temat ochrony przyrody. Przejrzysta, atrakcyjna i nowoczesna szata graficzna to dodatkowy atut naszego Kalendarza.

35,00 zł
21,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

205 osób kupiło
3
Mała Europa. Szkice polskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mała Europa. Szkice polskie
Dostępny3345 szt.

W zmieniającej się sytuacji geopolitycznej niezbędne jest świeże spojrzenie na historię Polski. Norman Davies w swojej najnowszej książce udowadnia, że Polska po raz kolejny ma szansę odegrać w Europie kluczową rolę. Witamy na planecie Polska – w wyjątkowym miejscu o niezwykle bogatej historii. Jest tu pełno niespodzianek, chociaż nie wszystkie Państwa zachwycą. – Norman Davies Na kartach naszej historii wielkie zwycięstwa przeplatają się z bolesnymi porażkami. Okresy rozkwitu kultury ustępują czasom walki o zachowanie własnej tożsamości. Mimo przeciwności losu i w obliczu wielostronnych zagrożeń Polacy zawsze znajdowali w sobie siłę, by jeszcze raz podnieść się do walki. Dzieje odradzającej się jak feniks z popiołów Polski fascynują historyków i są inspiracją dla tych, którzy dzisiaj potrzebują wsparcia. Nasza historia nie jest tylko piękną opowieścią. Odpowiednio odczytana może także być drogowskazem dla Europy w czasach kryzysu, co udowadnia w swych wcześniej niepublikowanych i zaktualizowanych tekstach Norman Davies.

74,99 zł
53,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,00 zł

172 osoby kupiły
4
Kalendarz 2023. Rok dobrych myśli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kalendarz 2023. Rok dobrych myśli
Dostępny413 szt.

To będzie rok Złotego Skowronka i wiosennego przebudzenia! W kalendarzu znajdziesz: ·365 motywujących tekstów na 365 dni, ·Przysłowia z różnych zakątków świata, ·Miejsce na własne notatki, ·Przepisy kulinarne, ·Nowe powody do świętowania każdego dnia Twojego pięknego życia. Dobre słowo rozgrzewa na trzy zimy – przysłowie chińskie. Pełen szałas jest lepszy niż pusty zamek – przysłowie irlandzkie. Każda chata ma swojego moskita – przysłowie z Jamajki.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

163 osoby kupiły
5
Szczęście jest bliżej, niż myślisz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szczęście jest bliżej, niż myślisz
Dostępny104 szt.

Wszyscy go szukamy. Nie wszyscy tam, gdzie trzeba. Szczęście odmieniamy w ciągu swojego życia przez wszystkie przypadki. Szukamy go, dążymy do niego, życzymy go sobie nawzajem, czasami nawet go sobie zazdrościmy. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz każe nam spojrzeć na nie z zupełnie innej strony. W mocnych, trafiających prosto do serca, słowach zwraca uwagę na to, co w życiu najważniejsze, jak zwykle nie stroniąc od charakterystycznego dla siebie humoru. Co decyduje o tym, czy czujemy się szczęśliwi? Czy pieniądze mogą jednak zapewnić nam szczęście? I dlaczego chrześcijanin nawet jeśli smutny, jest jednak radosny, choć ubogi jest bogaty?

44,99 zł
31,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

101 osób kupiło
6
Arkusze Egzamin ósmoklasisty 2023 Język polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,50 zł
23,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,65 zł

76 osób kupiło
7
Arkusze. Egzamin ósmoklasisty 2023. Matematyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Arkusze. Egzamin ósmoklasisty 2023. Matematyka
Dostępny34 szt.

Zbliża się egzamin ósmoklasisty. Rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych to najlepszy sposób, by utrwalić informacje i przećwiczyć umiejętności w praktyce Pakiet Tak zdam! Arkusze z odpowiedziami 2023 to jeszcze więcej zadań egzaminacyjnych dostosowanych do wymagań obowiązujących w tym roku szkolnym. Uczniowie mogą powtarzać dokładnie to, co naprawdę będzie potrzebne. Arkusze zawierają wyraźnie zaznaczone zadania wymagane na egzaminie ósmoklasisty 2023. Są one zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Możesz też zobaczyć zadania, które z uwagi na nowe wymagania egzaminacyjne na lata szkolne 2022/2023 i 2023/2024 nie będą wymagane. Ta publikacja TO KLUCZ DO ZDANEGO EGZAMINU! Arkusze ósmoklasisty z odpowiedziami z matematyki Wydawnictwa Operon to kompleksowy zbiór arkuszy z Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu z Operonem z lat 2018–2020 wraz z odpowiedziami. Rozwiązując je można w praktyce sprawdzić i utrwalić wiedzę przed egzaminem. Zbiór zawiera arkusze prezentowane na egzaminie ogólnopolskim, a także materiały wcześniej nieupublicznione. To jeszcze więcej zadań i testów niezbędnych podczas przygotowań. Odkryj dodatkowe arkusze do przećwiczenia przed egzaminem ósmoklasisty! Co znajdziesz w środku? • szczegółowy opis zmian na egzaminie ósmoklasisty z matematyki w 2023 roku • arkusze zgodne z wymaganiami CKE • karty odpowiedzi ucznia do każdego z arkuszy • zadania egzaminacyjne sprawdzone przez ekspertów i testowane wśród uczniów • modele odpowiedzi wraz z rozwiązaniami • wyróżnione treści nieobowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w latach 2022/2023 i 2023/2024

26,50 zł
23,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,65 zł

75 osób kupiło
8
Werdykt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Werdykt
Dostępny2256 szt.

Warszawą wstrząsa informacja o odnalezieniu martwego niemowlaka na jednym z publicznych placów zabaw. Policja nie jest w stanie odnaleźć rodziców, nic nie pozwala też zidentyfikować tożsamości dziecka. To media jako pierwsze trafiają na trop – udaje im się odnaleźć matkę, która przed kamerami twierdzi, że nie pamięta, co się wydarzyło, i nie wie, gdzie jest jej syn. Dziennikarze przyklejają kobiecie łatkę dzieciobójczyni, zapowiada się jeden z najgłośniejszych procesów ostatnich lat – a Chyłka i Oryński zrobią wszystko, by poprowadzić tę obronę. Nowy partner zarządzający kancelarią nie ma jednak zamiaru pozwalać, by dwójka prawników dłużej dzieliła się sprawami.

46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

72 osoby kupiły
9
Sztuka obsługi waginy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sztuka obsługi waginy
Dostępny1813 szt.

Wagina, wulwa, cipka, szparka, pochwa, srom, joni, kuciapka, piczka… jak ją nazywać? Właściwe pytanie brzmi: czy jesteś z niej dumna? Wagina często traktowana jest przez kobiety użytkowo, myta, depilowana, a nawet operowana, by sprostać męskim wyobrażeniom. Bywa nazywana sromem – jak sromotna klęska. Albo – pochwą. Jak futerał na miecz, czyli dodatek do męskiej seksualności. Ciekawe, że istnieją członkowie zarządu, a nie ma pochew zarządu. Jeśli kobieta nie podchodzi z akceptacją, a nawet dumą do swojej waginy, nie osiągnie pełnej satysfakcji z seksu (a wraz z nią osoba, z którą go uprawia). Ani w życiu osobistym. Ani w pracy. Bo wulwa, piękna, niesamowita, niemająca sobie równych pod względem anatomicznym (penis nie jest bynajmniej tak skomplikowany!), to źródło kobiecej siły. Ta książka to rozmowa seksuologa i psychoterapeuty z dziennikarką i psycholożką o tym, jak osiągnąć orgazm; jak podtrzymać pożądanie w związku; czy kochanka trzeba zdobyć, czy lepiej go zwyczajnie wynająć. To także próba odpowiedzi na pytania: jak radzić sobie z molestowaniem; jak zadbać o swoje interesy w związku i poza nim; jak i czym się masturbować; dlaczego czasem warto wdać się w romans z drugą kobietą, nawet, gdy uważamy się za stuprocentowe heteryczki; jak cieszyć się seksualnością w trakcie menopauzy, choroby, depresji i problemów partnerskich. Sztuka obsługi waginy to poradnik i dla kobiet, i dla mężczyzn. Nikt nie przychodzi na świat z instrukcją obsługi waginy. A warto ją poznać, bo wulwa to morze możliwości, wulkan energii i ocean doznań.

46,99 zł
31,01 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,98 zł

65 osób kupiło
10
Arkusze Egzamin ósmoklasisty 2023 Język angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,50 zł
23,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,65 zł

65 osób kupiło
11
Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne
Dostępny1639 szt.

Więcej się uśmiechaj! Przesadzasz, inni mają gorzej! Idź pobiegać! Nie bądź taki(-a) delikatny(-a)! Co cię nie zabije, to cię wzmocni Często bagatelizujemy niepokojące sygnały ze strony naszej psychiki, a rady, które dostajemy, sprawiają, że czujemy się jeszcze gorzej. Czekamy, aż zły humor sam minie, lub maskujemy go toksyczną pozytywnością. Kiedy brakuje nam motywacji do działania, winę zrzucamy na kiepską pogodę. Wstydzimy się przyznać, że potrzebujemy pomocy. Codziennie jesteśmy bombardowani mnóstwem złych informacji i negatywnych bodźców. Przez to wszystko trudno nam utrzymać odpowiednią higienę psychiczną. Może warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o siebie? Z Samopomocownika dowiesz się: - czym są emocje, skąd się biorą, jak je zrozumieć i pielęgnować, - jak sprawnie komunikować je innym, - jak radzić sobie ze stresem i stawiać granice, - czym jest motywacja i jak efektywnie zaangażować się w to, co dla nas ważne, - co zrobić, gdy brakuje motywacji, - jak lepiej rozumieć swoich bliskich i ich problemy… …i wiele, wiele więcej! Odkryj w sobie psychologiczną ciekawość i postaw swoje zdrowie psychiczne na pierwszym miejscu!

47,99 zł
32,15 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 15,84 zł

59 osób kupiło
12
Niedźwiedź w objęciach smoka. Jak Rosja została młodszym bratem Chin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Niedźwiedź w objęciach smoka. Jak Rosja została młodszym bratem Chin
Dostępny711 szt.

Jak niedźwiedź znalazł się w objęciach smoka? Rosja i Chiny głoszą dziś bezgraniczne partnerstwo strategiczne, twarde jak skała, odporne na każdą pogodę i potwierdzane przyjaźnią polityczną Władimira Putina i Xi Jinpinga. A jeszcze w 1969 roku wojska sowieckie gromiły chińskie nad Ussuri, zaś Mao Zedong obawiał się inwazji Związku Radzieckiego na Chińską Republikę Ludową. Co takiego się wydarzyło, że Moskwa i Pekin w ciągu pół wieku przeszły od wrogości do bliskości? Michał Lubina ukazuje, jak Rosja stopniowo godziła się z rolą młodszego brata Chin - zarówno w relacjach wzajemnych, jak i na arenie międzynarodowej. Podobnie jak w XVII wieku, gdy kraje te po raz pierwszy nawiązały oficjalne kontakty, Państwo Środka jest dziś ważniejsze, silniejsze i bogatsze. Co Chiny zrobią ze swoją przewagą? Michał Lubina - naukowiec, publicysta i podróżnik. Doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Odwiedził siedemdziesiąt pięć krajów, mieszkał w Rosji i w Chinach. Napisał dziewięć książek i ponad setkę artykułów dotyczących głównie Azji, regularnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi mediami. Jest laureatem wielu nagród, m.in. dziewięciu nagród Rektora UJ za osiągnięcia naukowe, oraz stypendium Ministerstwa Nauki, przyznawanego wybitnym młodym badaczom. Książkę tę ukończył w Tajpej, na stypendium naukowym rządu Republiki Chińskiej na Tajwanie.

54,99 zł
36,84 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,15 zł

58 osób kupiło
13
Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyjne odkrycia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tajemnicza Polska. Niewyjaśnione historie, zapomniane skarby, sensacyj...
Dostępny632 szt.

Zdemaskowane mity i fascynująca prawda. Czy wiesz, że jedyne w Europie nazistowskie mauzoleum znajduje się w Polsce, a w sercu podlaskiej puszczy miała powstać stolica świata? O tych miejscach nie przeczytasz w żadnym przewodniku ani książce historycznej! Jeżeli wydaje Ci się, że w Polsce widziałeś już wszystko, zdecydowanie będziesz musiał zmienić zdanie. Kto zrabował odkryty na Śląsku skarb - kosztowności czeskiego króla? Jak rower może pomóc w odnalezieniu poszukiwanej od wieków pomorskiej Atlantydy? Co toruńskie więzienie ma wspólnego z Wielkim Bratem? Czy legendarne bogactwa templariuszy spoczęły w zapomnianej lubuskiej wiosce? Jakub Kuza, autor popularnego fanpage'a Krótka Historia Jednego Zdjęcia, przemierzył Polskę tropem największych zagadek naszego kraju. Rozmawiał z naukowcami, poszukiwaczami przygód i wyznawcami pogańskich kultów, a wszystko po to, by każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy poszukiwacz skarbów albo śledczy na tropie zaginionych dzieł sztuki! Wielka przygoda z dala od głównych turystycznych szlaków!

54,99 zł
36,84 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,15 zł

52 osoby kupiły
14
The Science of Harry Potter. Czy magia jest możliwa w naszym świecie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
The Science of Harry Potter. Czy magia jest możliwa w naszym świecie?
Dostępny382 szt.

Odkryj powiązania magii i świata nauki. Sprawdź, jakie zaklęcia umysłu są niezbędne, by wyjaśnić czarodziejskie zagadki z serii o Harrym Potterze. Ta książka zadowoli każdego dociekliwego mugola! Dzięki niej dowiesz się: • czy kiedykolwiek zobaczymy pelerynę niewidkę • jak niebezpieczny potrafi być Nimbus 2000 • czy współczesna medycyna jest w stanie konkurować z Felix Felicis • czy naukowcy będą mogli już niebawem pochwalić się Wingardium Leviosa, czyli lewitacją i wiele więcej! The Science of Harry Potter znajduje naukowe wyjaśnienia dla zaklęć, magicznych zdarzeń i działania niezwykłych przedmiotów, które Harry, Hermiona i Ron wykorzystywali podczas swoich przygód w Hogwarcie. Mugole zrobią wszystko, żeby tylko nie uwierzyć w istnienie magii, nawet jak spotkają się z nią twarzą w twarz… – Artur Weasley Przekonaj się, czy magia może zaistnieć poza stronami książek o Harrym Potterze!

54,99 zł
36,84 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,15 zł

48 osób kupiło
15
Opowieść starego lustra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Opowieść starego lustra
Dostępny1828 szt.

W magicznej atmosferze świąt wszystko może się zdarzyć… nawet najmniej prawdopodobne podróże i spotkania. Na jednej z malutkich, klimatycznych ulic Krakowa skrył się sklepik z antykami. Magia przeszłości unosi się nad starymi przedmiotami z duszą, których historie tylko czekają na opowiedzenie… W sklepiku od kilku lat pracuje Alicja, która mieszka w kamienicy naprzeciwko. Co roku, patrząc na taniec pierwszych płatków śniegu, cieszy się na nadchodzące Boże Narodzenie. Teraz jednak dziewczyna ma przeczucie, że ten grudzień i te święta okażą się inne niż wszystkie… A kiedy otrzymuje nieoczekiwany prezent - stare, kryształowe lustro - zaczynają dziać się rzeczy, których nie jest w stanie wyjaśnić. Alicja trafia do dziewiętnastowiecznego dworu i spotyka ludzi, których nigdy nie mogłaby poznać… A później, równie niespodziewanie, wraca do swojego mieszkanka na poddaszu. Choć wydaje jej się, że to był tylko dziwny sen - podróż powtarza się i to kilka razy. W dodatku w życiu Alicji pojawia się dwóch mężczyzn, każdy równie intrygujący. Czy dziewczyna będzie w stanie wybrać jednego z nich? Czy to, co wydarzyło się w starym dworze wpłynie na jej współczesne życie? Jakie zadanie przed nią stoi? I dlaczego to właśnie Alicja musi je wykonać?

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

46 osób kupiło
16
Krzycz, jeśli żyjesz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzycz, jeśli żyjesz
Dostępny1925 szt.

O krwawych i brutalnych zbrodniach opowiada wiele historii. Ale tylko jedną z nich napisał prawdziwy prokurator... W październikowy poranek spacerujący z psem mężczyzna zauważa dryfujące w Strzyży ciało młodej kobiety. Okazuje się, że to zaginiona miesiąc wcześniej Weronika Zatorska. Sprawa trafia na biurko prokuratora Konrada Kroona - najbardziej błyskotliwego ze wszystkich gdańskich śledczych niepokornego aroganta. Kroon nie szanuje żadnych reguł, rzadko słucha zdania innych. I nigdy się nie myli. Na ciele Zatorskiej nie ujawniono jakichkolwiek obrażeń, a przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała, by do śmierci dziewczyny przyczyniły się osoby trzecie. Pogrążeni w żałobie rodzice Weroniki próbują przekonać prokuratora, że to niemożliwe. Nikt jednak nie daje wiary im słowom. Do czasu. Gustaw Kolasa, student prawa i praktykant Kroona, przeglądając zdjęcia z oględzin Zatorskiej, zauważa na przedramieniu zmarłej znajomy tatuaż ze słowami krzycz, jeśli żyjesz. Wtedy opowiada swojemu przełożonemu historię poprzednich wakacji. Nocny Gdańsk, który nigdy nie zasypia. Przygodny seks, muzyka i narkotyki. Dzikie imprezy pośród stoczniowych dźwigów Ulicy Elektryków. I piękna Julia, która ponad wszystko pragnęła śmierci. Choć prokurator początkowo nie wierzy chłopakowi i postanawia umorzyć śledztwo, wkrótce dociera do niego, że za śmiercią dziewczyny stoi coś więcej. Czy Kroonowi uda się rozwikłać najtrudniejszą zagadkę w całej karierze? Czy podąży za swoją intuicją i odkryje, jak naprawdę wyglądały ostatnie dni życia Zatorskiej? Kto zabił Weronikę? Krzycz, jeśli wiesz. Misterna intryga i jeszcze misterniejsza robota prokuratorska. Wstrzymacie oddech od pierwszej do ostatniej strony. Debiut nieodkładalny! – Max Czornyj Cyryl Sone - od przeszło ośmiu lat czynny zawodowo śledczy publikujący pod pseudonimem. Sone nie stosuje uproszczeń, unika zakrzywiania rzeczywistości. Jako jedyny autor kryminałów opisuje kulisy prokuratorskiej pracy z wiernością bliską reportażu. Seria o Konradzie Kroonie odkryje przed czytelnikiem najbardziej poufne tajniki prowadzenia postępowań karnych oraz metody wykrywania przestępstw. Bo przecież któż lepiej może opowiedzieć o pracy prokuratora niż sam prokurator?

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

42 osoby kupiły
17
Rok z filozofami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok z filozofami
Dostępny787 szt.

Co wielcy myśliciele mówili o miłości, przyjaźni i szczęściu? Czym dla nich była nadzieja? Jak radzili sobie z bólem, cierpieniem i stratą? Poznaj świat oczami filozofów. Daj się im poprowadzić! Książka zawiera krótkie teksty najważniejszych filozofów na każdy dzień roku dotyczące najistotniejszych aspektów ludzkiego życia, podzielona na cztery części - zgodnie z porami roku.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

36 osób kupiło
18
Indie. Kraj miliarda marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indie. Kraj miliarda marzeń
Dostępny621 szt.

Indie może i są krajem setek problemów, ale również krajem miliarda rozwiązań. – Kailash Satyarthi Obraz Indii, jaki pokazują nam media, jest najczęściej skrajnie uproszczony. Jedni widzą Indie jako ostoję duchowości i starożytnej wiedzy. Inni zaś jako podszyte przemocą państwo skrajnej biedy. Rzadko słyszymy, że to kraj ciągłej przemiany, budowany codzienną pracą i dążeniami ponad miliarda zwykłych ludzi. Kraj, w którym takie osoby jak działająca na rzecz praw kobiet sędzia Leila Seth, walczący z pracą dzieci noblista Kailash Satyarthi czy wynalazca tanich podpasek Arunachalam Muruganantham zmieniają świat na lepsze. Właśnie o takich Indiach pisze Weronika Rokicka. Postrzega je jako śmiały projekt polityczny, społeczny i gospodarczy, a przede wszystkim jako kraj utkany z historii ludzi, którzy z determinacją i cierpliwością realizują swoje marzenia. Weronika Rokicka - wykładowczyni na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego; absolwentka indologii i politologii; doktorka nauk humanistycznych. Jako stypendystka rządu indyjskiego i programu Erasmus Mundus dwa lata studiowała w Indiach i Nepalu, gdzie regularnie wraca, by poznawać kolejne miejsca, ludzi i kultury. Od lat komentuje dla polskich mediów wydarzenia w Azji Południowej. Prywatnie miłośniczka krykieta i długich podróży pociągiem po Indiach.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

34 osoby kupiły
19
Wyzwanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyzwanie
Dostępny1163 szt.

Niewinna przygoda zmienia się w walkę o przetrwanie. W Fishtail w stanie Montana w bliskim sąsiedztwie mieszkają dwie rodziny – Ann i Pitt Pollockowie oraz Bill i Pattie Brownowie. Cała czwórka zna się od dzieciństwa, a ich synowie, Peter i Matt, są najlepszymi przyjaciółmi. Wkrótce po tym jak chłopcy wraz z dwoma miejscowymi kolegami poznają Juliet Marshall, która po gorzkim rozwodzie rodziców odwiedza swojego ojca, cała piątka staje się nierozłączna. Pewnego sierpniowego popołudnia nastolatkowie wybierają się na konną przejażdżkę w góry, która szybko przeradza się w walkę o przetrwanie – zostają uwięzieni na Granitowym Szczycie – najniebezpieczniejszej górze Ameryki. W poszukiwaniach biorą udział konni strażnicy, oddziały federalne i stanowe, helikoptery, a nawet Gwardia Narodowa, którzy desperacko próbują odnaleźć je zanim będzie za późno. Szum medialny tylko potęguje napięcie i poddaje testowi niektóre i tak już kruche relacje. W Wyzwaniu Danielle Steel zręcznie snuje poruszającą opowieść o odwadze, miłości, przyjaźni i więzach rodzinnych.

42,99 zł
29,23 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 13,76 zł

30 osób kupiło
20
Kalendarz 2023 ścienny Aniołki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 ścienny Aniołki
Dostępny118 szt.

Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym. Poszczególne miesiące zilustrowane są rysunkami, których bohaterami są tytułowe Aniołki. Czytelne kalendarium pozwala zaznaczyć planowane wydarzenia.

9,10 zł
5,99 zł

Rabat 34,2%
oszczędzasz 3,11 zł

24 osoby kupiły
21
Narzeczony na miesiąc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narzeczony na miesiąc
Dostępny429 szt.

Ten kontrakt zmieni jej dotychczasowe życie. Emily od dwóch lat pracuje jako osobista asystentka najprawdziwszego Wilka z Wall Street – Nicholasa Wolfa. Problem w tym, że nienawidzi tej pracy, a jeszcze bardziej samego szefa – aroganckiego, apodyktycznego gbura, który osiem razy został wybrany Kawalerem Roku Nowego Jorku („Właściwie to dziesięć razy, ale kto by tam liczył!”). Niestety kontrakt kobiety obejmuje jeszcze dwa lata, a pan Wolf robi wszystko, aby uniemożliwić jej odejście. Nicholas ma poważny problem. Planowana od wielu miesięcy wielka transakcja może przejść mu koło nosa. Kontrahent jest bowiem osobą ceniącą ponad wszystko wartości rodzinne, przez co nie potrafi zaufać komuś takiemu jak Wolf – zatwardziałemu samotnikowi poświęcającemu się wyłącznie pracy. Emily, skuszona obietnicą absurdalnie wysokiego wynagrodzenia oraz zgodą na odejście ze znienawidzonej pracy, godzi się na szalony układ. Decyduje się przez trzydzieści dni udawać narzeczoną szefa. Jednak już pierwszy dzień przynosi ze sobą wyzwania, jakich kobieta zupełnie się nie spodziewała. Czy uda jej się przetrwać cały miesiąc u boku Nicholasa i nie ulec w tym czasie jego urokowi?

42,90 zł
26,17 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,73 zł

24 osoby kupiły
22
Wakacje detektywa Pozytywki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje detektywa Pozytywki
Dostępny150 szt.

Hurra! Wakacje! W kamienicy ruch jak nigdy. Dominik jedzie na obóz, Zuzia na kolonie, Asia do babci. Wszyscy obładowani bagażami spieszą się na upragniony wypoczynek. Tylko detektyw Pozytywka nie? No bo jak tu zamknąć agencję detektywistyczną "Różowe Okulary" na całe dwa miesiące? Zresztą czy naszemu sympatycznemu bohaterowi rzeczywiście udałoby się odpocząć? Detektyw Pozytywka jest osobą wyjątkową, dlatego i jego wakacje należą do nietypowych i prawdę mówiąc, zapowiadają się pracowicie. Zadba o to sławny podróżnik Waskodegamski, niezwykle skuteczny wróżbita, a nawet ksiądz chodzący po kolędzie?

34,99 zł
23,09 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

23 osoby kupiły
23
Kalendarz 2023 kieszonkowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 kieszonkowy
Dostępny48 szt.

Wygodny, kieszonkowy kalendarzyk z miejscem na niezbędne notatki. Każdy tydzień opatrzony został krótkim cytatem ze Starego Testamentu.

5,50 zł
3,99 zł

Rabat 27,5%
oszczędzasz 1,51 zł

23 osoby kupiły
24
Listy Noel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy Noel
Dostępny1026 szt.

Kiedy myślała, że straciła wszystko – znalazła to, co najważniejsze. Gdy do Noel, redaktorki nowojorskiego wydawnictwa, dociera wiadomość od umierającego ojca, jej uporządkowany świat rozsypuje się niczym domek z kart. A przecież wcale nie łączyła ich bliska relacja. Wraca jednak do rodzinnego miasta, a przewrotny los sprawia, że to, co początkowo miało być krótkim wyjazdem, przeradza się w zupełnie nowe życie… Przytłoczona zmianami Noel zaczyna dostawać tajemnicze listy, które poruszają czułe struny jej serca. Wydaje się, że ich nadawca zna dziewczynę od lat i próbuje pomóc w uporaniu się z demonami przeszłości. W tym samym czasie w jej życiu ponownie pojawia się Dylan - ukochany z dawnych lat. Czy to on jest autorem listów? I czy miłość można odnaleźć nawet wtedy, gdy myślimy, że na nią nie zasługujemy? Listy Noel to poruszająca opowieść o drodze do przebaczenia i o tym, jak prawda może nas wyzwolić. Nowa świąteczna powieść Richarda Paula Evansa - bestsellerowego autora, którego pokochały miliony czytelniczek i czytelników w Polsce i na świecie. Słowo Noel pochodzi z łaciny i oznacza narodzić się. Seria z Noel to wyjątkowe historie o tym, że w każdym życiu mogą narodzić się miłość i dobro. Wystarczy tylko mocno w to wierzyć.

42,99 zł
29,66 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,33 zł

22 osoby kupiły
25
Historia Śródziemia. Tom 1. Księga zaginionych opowieści. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Śródziemia. Tom 1. Księga zaginionych opowieści. Część 1
Dostępny379 szt.

Księga zaginionych opowieści to tom pierwszy Historii Śródziemia, najbardziej oczekiwanego przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowego cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie zatem będzie pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału. Cykl krok po kroku pokazuje, jak był tworzony świat Śródziemia oraz zawiera, oprócz wcześniejszych wersji niektórych opowiadań, także niedokończone opowieści, wiersze, poematy, listy i komentarze J.R.R. Tolkiena. Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni świata. Dwa pierwsze tomy, pod wspólnym tytułem Księga zaginionych opowieści, prezentują różne wersje z komentarzami tych opowiadań i wydarzeń, które stały się najwcześniejszymi formami mitów składających się na Silmarillion. To właśnie tu chronologicznie po raz pierwszy pojawiają się Valarowie, Dzieci Iluvatara, elfowie i ludzie, krasnoludowie i orkowie oraz krainy, w których została umiejscowiona ich historia: Valinor na drugim krańcu zachodniego oceanu, Śródziemie i Wielkie Krainy pomiędzy morzami wschodu i zachodu, oraz złowieszczy Angband, siedziba Morgotha, Władcy Ciemności, którego najwierniejszy sługa Sauron stoczy później Wojnę o Pierścień.

69,90 zł
48,23 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 21,67 zł

22 osoby kupiły
26
Genesis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genesis
Dostępny291 szt.

Niewyobrażalne okrucieństwo. Morderczy szał, jakiego nie widział nawet Hunter. Śledztwo, które doprowadzi go do krawędzi. Czy Robert Hunter w końcu trafił na przeciwnika równego sobie? – Czy wierzy pan w diabła, detektywie Hunter? – zapytał Barnes, przekazawszy Hunterowi adres miejsca zbrodni. – Słucham? – Zaciętość na twarzy Huntera ustąpiła miejsca zdumieniu. – Zapytałem, bo jeśli pan nie wierzy, to może zmienić zdanie po wizycie w tym domu. „Doskonale prowadzona narracja i świetnie naszkicowana postać zabójcy pokazują, jakie mistrzostwo osiągnął Carter”. – Daily Mail „Jako były psycholog policyjny Carter zna kulisy zbrodni, dlatego potrafi stworzyć portret zabójcy, który przeraża nas do szpiku kości”. – Heat „Intrygujący i przerażający thriller”. – Better Reading „Uczta dla wielbicieli gatunku”. – Shots Robert Hunter zostaje wezwany na miejsce zbrodni tak makabrycznej, że zaskakuje nawet jego. Sprawa staje się jeszcze bardziej zatrważająca, gdy autopsja ujawnia w ciele ofiary skrawek papieru z fragmentem wiersza. Niebawem znalezione zostają jeszcze bardziej zmasakrowane zwłoki. Metody i podpis zabójcy się różnią, ale skala okrucieństwa każe detektywom przypuszczać, że sprawca jest ten sam. Obawy Huntera potwierdza kolejny fragment tego samego wiersza odnaleziony podczas oględzin zwłok drugiej ofiary. Odkrycie nie tylko wiąże ze sobą obydwie sprawy, ale też dowodzi ponad wszelką wątpliwość, że zaczął się morderczy szał seryjnego zabójcy. Metodyczny i zdyscyplinowany sprawca nie zostawia żadnych śladów, dba jednak o to, żeby detektywi wiedzieli, że strach, cierpienie i śmierć ofiar są lekcją, której udziela.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

23 osoby kupiły
27
Tygrys - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tygrys
Dostępny139 szt.

Niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze – wolności. Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać… Tak zaczyna się historia, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia: zatrzymanie w 2019 roku nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. A także postać Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki zoo w Poznaniu, która ruszyła zwierzętom na ratunek. „Każdy siedzi w jakiejś klatce i trzeba, żeby z tej klatki kiedyś uciekł”. Poetycki język Cezarego Harasimowicza i poruszające ilustracje Marty Kurczewskiej – duetu znanego młodym czytelnikom z „Mirabelki” – sprawią, że historia tygrysa pozostanie w Waszych sercach na zawsze.

45,00 zł
30,60 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,40 zł

21 osób kupiło
28
Kapelusz cały w czereśniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapelusz cały w czereśniach
Dostępny97 szt.

Sto lat rodu Fallacich – dzieje miłości, zdrady, namiętności, narodzin i śmierci. Wielka saga, wydane pośmiertnie opus magnum charyzmatycznej dziennikarki. Międzynarodowy bestseller. Porywająca historia dumnych i niespokojnych przodków Oriany Fallaci – hardej chłopki Cateriny i jej męża, utracjusza Carla; mściwego żeglarza Francesca; poległego w powstaniu krakowskim Stanisława; Antonia, który chciał być księdzem, a trafił przed ślubny ołtarz; rzeźbiarza Giobatty; nieprawej córki hiszpańskiego granda; młodziutkiej baletnicy, na którą za oceanem czekał dom publiczny… Niepiśmiennych chłopów, artystów, buntowników, uciekinierów, bohaterów i tchórzy. Napisana z epickim rozmachem (850 stron!) i niespotykaną dbałością o szczegóły wielopokoleniowa saga, znakomicie udokumentowana powieść historyczna, dzieło barwne i zaskakujące, jest też literackim hołdem dla Włoch i rodzinnej Florencji.

74,90 zł
50,18 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 24,72 zł

21 osób kupiło
29
Kalendarz maryjny 2023 (spirala) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz maryjny 2023 (spirala)
Dostępny84 szt.

Kalendarz maryjny to zbiór sfotografowanych wizerunków Najświętszej Maryi Panny. Autorem zdjęć oraz całej koncepcji kalendarza jest znany papieski fotograf Grzegorz Gałązka. Do każdego miesiąca przypisany jest obraz Matki Bożej wraz z krótkim aktem strzelistym oraz postacią świętych wraz z fragmentem ich nauczania. Wśród nich znajdziemy św. abp. Józefa Bilczewskiego, św. Teresę Benedyktę od Krzyża, św. Faustynę Kowalską, św. Jana Pawła II, św. Matkę Teresę z Kalkuty, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego czy bł. Carla Acutiusa. Na kartach tego kalendarza znajdziemy także „Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny”, wypowiedziany w Watykanie przez papieża Franciszka 25 marca 2022 roku oraz najnowszą wersję Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny.

15,50 zł
9,99 zł

Rabat 35,5%
oszczędzasz 5,51 zł

20 osób kupiło
30
Kalendarz 2023 ścienny Madonny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 ścienny Madonny
Dostępny134 szt.

Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym. Zdjęcia ilustrujące poszczególne miesiące roku przedstawiają wizerunki Matki Bożej dzieła sztuki, znajdujące się w Polsce i nie tylko. Czytelne kalendarium zawiera podstawowe informacje na temat świąt i uroczystości katolickich.

11,00 zł
6,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 4,01 zł

22 osoby kupiły
31
Kalendarz 2023 ścienny Krajobrazy polskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 ścienny Krajobrazy polskie
Dostępny182 szt.

Kalendarz ścienny w układzie miesięcznym ilustrowany pięknymi zdjęciami przedstawiającymi różne zakątki Polski. Czytelne kalendarium pozwala zaznaczyć planowane wydarzenia.

11,00 zł
6,99 zł

Rabat 36,5%
oszczędzasz 4,01 zł

19 osób kupiło
32
Gallant - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gallant
Dostępny712 szt.

Olivia Prior dorastała w szkole dla dziewcząt, nie wiedząc nic o swojej rodzinie i pochodzeniu. Posiada tylko jedną rzecz związaną z jej przeszłością: to dziennik z zapiskami swojej matki. Pewnego dnia Olivia otrzymuje list zapraszający ją do powrotu do domu — do Gallant. Informacja o tym, że nie jest na tym świecie sama i posiada rodzinę, wydaje się spełnieniem marzeń. Kiedy jednak przybywa na miejsce, okazuje się, że nikt tam na nią nie czeka. Jednak Olivia nie zamierza opuścić pierwszego miejsca, w którym zaczyna czuć się jak w domu. Nie ma znaczenia, że jej kuzyn Matthew jest do niej wrogo nastawiony, czy też to, że dziewczyna zaczyna widzieć Martwiaki nawiedzające korytarze posiadłości. Olivia wie, że Gallant skrywa wiele tajemnic i jest zdeterminowana, by je odkryć. Gdy w murze ogradzającym posiadłość znajduje drzwi, trafia do miejsca, które wygląda zupełnie, jak Gallant. Ale to tylko pozory. Dom po drugiej stronie muru jest ruiną, Martwiaki są tam silniejsze, a wszystkim włada tajemniczy jegomość. Czy wśród cieni utkanych z przeszłości, dziewczyna odnajdzie prawdę i dowie się, kim był jej ojciec? Marzeniem Olivii od zawsze było gdzieś przynależeć. Czy zatem opowie się po stronie swojej rodziny, chroniąc świat przed Panem Domu, czy też stanie u jego boku na wieczność?

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

20 osób kupiło
33
Listy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy
Dostępny452 szt.

Unikatowy wgląd w umysł jednego z najwybitniejszych twórców fantastyki, który pozwala lepiej zrozumieć twórczość autora Władcy Pierścieni. Książka zabiera czytelnika w podróż przez całą pierwszą połowę XX wieku, od I wojny światowej do późniejszych dziesięcioleci, ukazując obraz wielkiego pisarza daleki od utrwalonych o nim stereotypów jako autorze, który uciekając od współczesności, schronił się w świecie swojej wyobraźni, czy przedstawiających Tolkiena jako znużonego światem, odizolowanego w uniwersyteckim świecie naukowca. J.R.R. Tolkien, twórca bajecznego Śródziemia, przedstawionego w arcydziełach Hobbit, Władca Pierścieni i Silmarillion, był jednym z najwytrwalszych korespondentów w XX wieku. Pisał do swoich wydawców, rodziny, przyjaciół (m.in. do C.S. Lewisa, W.H. Audena i Naomi Mitchison) oraz do miłośników swych książek. Listy przedstawiają fascynujący portret Tolkiena jako gawędziarza, uczonego, katolika, ojca i uważnego obserwatora otaczającego go świata. Rzucają także wiele światła na jego geniusz twórczy oraz wielki plan stworzenia całego nowego świata - Śródziemia.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

18 osób kupiło
34
Kalendarz maryjny 2023 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz maryjny 2023
Dostępny57 szt.

Kalendarz maryjny to zbiór sfotografowanych wizerunków Najświętszej Maryi Panny. Autorem zdjęć oraz całej koncepcji kalendarza jest znany papieski fotograf Grzegorz Gałązka. Do każdego miesiąca przypisany jest obraz Matki Bożej wraz z krótkim aktem strzelistym oraz postacią świętych wraz z fragmentem ich nauczania. Wśród nich znajdziemy św. abp. Józefa Bilczewskiego, św. Teresę Benedyktę od Krzyża, św. Faustynę Kowalską, św. Jana Pawła II, św. Matkę Teresę z Kalkuty, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego czy bł. Carla Acutiusa. Na kartach tego kalendarza znajdziemy także „Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, wypowiedziany w Watykanie przez papieża Franciszka 25 marca 2022 roku oraz najnowszą wersję Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny.

10,90 zł
6,99 zł

Rabat 35,9%
oszczędzasz 3,91 zł

18 osób kupiło
35
Pobaw się ze mną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pobaw się ze mną
Dostępny902 szt.

Nowa książka autorki światowego bestsellera Odwagi, zajączku – jednocześnie ze światową premierą! Dzieci w 30 krajach kochają zajączka Logana, który bał się wyjść z domu, ale przezwyciężył lęk przed nieznanym, by ratować przyjaciółkę. Teraz pokochają pieska Bombika, który boi się kontaktów z innymi, i wesołą foczkę Niusię, która koniecznie chce się z nim zaprzyjaźnić. Piesek Bombik bawi się sam, choć nieraz myśli, że może dobrze byłoby mieć przyjaciół. Ale obawia się, że mogą przeszkadzać, coś popsuć, albo nawet się z niego śmiać. Bombik jest niezadowolony, gdy na jego wyspie pojawia się wesoła foczka Niusia. I koniecznie chce się z nim bawić. Nie odstępuje go na krok. We wszystkim go naśladuje. Bombik ma tego dość! Czy Bombik, który lubi być sam, i towarzyska, pogodna Niusia nauczą się bawić razem? A może nawet zostaną przyjaciółmi? Ta urocza, ciepła, zabawna, piękna książka o przezwyciężaniu oporów przed kontaktem z innymi pokazuje, że wspaniała przyjaźń jest możliwa, nawet jeśli bardzo się różnimy! • Przepięknie ilustrowana, cudownie zabawna i radosna książka z dodającym otuchy i odwagi przesłaniem. • Zachęta do kontaktów z innymi i zawierania przyjaźni mimo różnic charakterów, temperamentów i możliwości fizycznych. • Pełne ciepła i uroku, wzruszające, wyraziste postacie pozwolą dziecku utożsamiać się z ich problemami i łatwiej je pokonywać. • Pełne humoru gry i zabawy pieska i foczki oraz niespodziewana przygoda będą wyjątkową atrakcją dla dziecka. Nicola Kinnear olśniła swym talentem w debiucie Odwagi, zajączku, który stał się światowym wydarzeniem i jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych książek dla dzieci ostatnich lat. Jej wyjątkowa wrażliwość i talent do tworzenia uroczych postaci oraz malarskich, bajecznie kolorowych obrazów natury zachwyciła również w następnych książkach – Ciii… Cichutko! – o przełamywaniu nieśmiałości i Zmień prawa smoków, Rubinko! – o umiejętności dzielenia się.

47,90 zł
27,30 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 20,60 zł

18 osób kupiło
36
Święty Tomasz z Akwinu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,00 zł
23,10 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,90 zł

17 osób kupiło
37
Nowe kłopoty detektywa Pozytywki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe kłopoty detektywa Pozytywki
Dostępny200 szt.

Druga część przygód sympatycznego właściciela i jedynego pracownika agencji detektywistycznej "Różowe Okulary", lubianego przez wszystkie dzieci i większość dorosłych, poza przestępcami i wrednym Martwiakiem - szefem konkurencyjnej agencji "Czarnowidz". Czytelnicy znowu mają szansę kroczyć śladem Pozytywki i razem z nim rozwiązywać nawet najtrudniejsze zagadki, ucząc się przy tym logicznego myślenia i wyciągania właściwych wniosków. Tym razem wspólnie odkryjemy, co ortografia ma wspólnego z dowodami w śledztwie, czy w Turcji pije się kawę po turecku, albo jak należy podlewać kaktusy. Dzięki tej książce wszystkie dzieci (i dorośli też!) mogą chociaż na chwilę zostać detektywami.

34,99 zł
23,44 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,55 zł

18 osób kupiło
38
Lunch z ludźmi sukcesu. 52 spotkania z tymi, którzy zmieniają świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lunch z ludźmi sukcesu. 52 spotkania z tymi, którzy zmieniają świat
Dostępny770 szt.

Z KIM SPOŚRÓD WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE CHCIAŁBYŚ PÓJŚĆ NA LUNCH? Spotkaj się z największymi osobistościami ze świata sztuki, biznesu, mody, polityki i sportu. To niepowtarzalna okazja, żeby się dowiedzieć, na czym polega tajemnica ich sukcesu. • Dlaczego Jeff Bezos pracuje przy zwykłym tanim biurku? • Jak wygląda lunch w „standardzie Ryanaira” z dyrektorem generalnym Michaelem O’Learym? • Jak to możliwe, że szef największego towarzystwa ubezpieczeniowego uprawia jeden z najbardziej ekstremalnych sportów na świecie? • Jak George Soros zarobił miliard funtów w ciągu jednego dnia? • Co wspólnego z gwiazdą rocka ma Steve Wozniak? • Dlaczego Dolce i Gabbana nie sprzedają ubrań za gotówkę, a założycielka marki Jimmy Choo osobiście farbuje buty celebrytom? „Financial Times” zaprasza na Lunch z ludźmi sukcesu – gość wybiera restaurację, a wydawca reguluje rachunek. Rozmówcy rozluźniają się przy obiedzie i butelce wina, pozwalając sobie na otwartość, autentyczność, a nawet niedyskrecję. Jakie sekrety zdradzili? Którą restaurację wybrali? Co zamówili? Wszystko jest jawne. Poznaj wielkie nazwiska od bardziej osobistej strony i zainspiruj się historią ich sukcesu. KULTOWA RUBRYKA PO RAZ PIERWSZY PO POLSKU

69,99 zł
48,29 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 21,70 zł

19 osób kupiło
39
Wagnerowiec. Spowiedź byłego dowódcy tajnej armii Putina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wagnerowiec. Spowiedź byłego dowódcy tajnej armii Putina
Dostępny588 szt.

Po raz pierwszy Marat Gabidullin, były dowódca grupy WAGNERA, ujawnia nieznane fakty z wojen Putina, demaskuje sieć powiązań rosyjskich oligarchów i opowiada o mafijnym zapleczu śmiertelnie niebezpiecznych akcji. Otwierając tę książkę, nie oczekuj wyznania win, skruchy ani przeprosin. Marat spisuje historię, o której wielu chciałoby zapomnieć. Zdradza kulisy operacji zbrojnych Rosjan w miejscach, w których oficjalnie ich nie ma. Odnosi się do okoliczności aneksji Krymu i walki o Donbas w Ukrainie. Opowiada o współpracy z oficjalną armią i grupami przestępczymi. Wspomina czas, gdy sam był rosyjskim mięsem armatnim. Bez litości odsłania sekrety działania GRUPY WAGNERA - spółki widma, za działania której nikt nie ponosi odpowiedzialności. Wróg ludu to modny obecnie termin, który oznacza każdego, kto ośmiela się powiedzieć to, co jedni wolą przemilczeć, a czego inni nie chcą przyjąć do wiadomości. Czy boję się o swoje życie i swoją wolność? Pożyjemy, zobaczymy. Ta historia to nie opowieść dziennikarza śledczego ani najlepszego komentatora wojennego. To spowiedź najemnika, który wspomina swoją drogę i najtrudniejsze doświadczenia: sięgnięcie do jądra zła. Książka przeznaczona dla osób o mocnych nerwach. Marat Gabidullin to nie skruszony grzesznik. Nie jest dręczonym wyrzutami sumienia demaskatorem, decydującym się zwrócić przeciwko organizacji, do której należał, by ją pogrążyć. Nie. Marat jest żołnierzem. Jednym spośród wielu. To homo sovieticus noszący w sobie wszystkie schizofrenie targające duszą współczesnego Rosjanina. Dumny z tego, że był częścią sił powietrznodesantowych armii swego kraju. Dumny z tego, że walczył w Syrii przeciwko Państwu Islamskiemu jako najemnik grupy Wagnera. Rozpiera go radość, gdy opowiada o swoim udziale w operacji, która umożliwiła odbicie z rąk islamistów Palmyry − fantazji wszystkich tych, którzy marzą o odległych tysiącletnich cywilizacjach. A jednak Gabidullin ze wstydem przyznaje, że służył w armii cienia − armii Wagnera. Armii nielegalnej, znajdującej się obecnie w centrum uwagi mediów, oskarżonej o popełnianie najgorszych przestępstw, gwałtów, tortur i morderstw na ludności cywilnej. – Marat Gabidullin

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

17 osób kupiło
40
Projekt Tatry. Jak ocalić ludzi, naturę oraz przyszłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projekt Tatry. Jak ocalić ludzi, naturę oraz przyszłość
Dostępny1328 szt.

Każdego roku Tatry odwiedzają miliony turystów. Lubimy myśleć o naszych górach jako o ostoi dziewiczej natury i lokalnych tradycji. Tymczasem od lat powstają kolejne banery przysłaniające tatrzańskie szczyty, a wieczorne informacje straszą historiami o kolejkach pod Giewontem i oszołomionych niedźwiedziach. Jak ocalić Tatry i ich naturę, aby móc nadal cieszyć się ich pięknem? Projekt Tatry to prowadzone z góralską swadą rozmowy wokół Podhala. Opowieści o sile i tajemnicach przyrody przeplatają się z historią regionu oraz rozwoju jednej z najmocniejszych marek wśród polskich obiektów ochrony przyrody - Tatrzańskiego Parku Narodowego. Autorzy docierają do specjalistów od m.in. niedźwiedzi, medycyny górskiej, wspinaczki. Ich rozmowy z wyjątkowymi osobami gór układają się w niosący nadzieję wielogłos, dający wiarę w regeneracyjny potencjał natury i ludzi. Nasze Tatry mogą być lepsze.

54,99 zł
37,94 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 17,05 zł

17 osób kupiło
41
Praktyczny kurs tarota. Kompletny podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczny kurs tarota. Kompletny podręcznik
Dostępny246 szt.

Jeśli ciągle się zastanawiasz, jak talia 78 kart może powiedzieć ci cokolwiek na jakikolwiek temat oraz od czego zacząć przygodę z tarotem, koniecznie sięgnij po tę książkę. Jej autorka – tarocistka z wieloletnim doświadczeniem – dzieli się w niej swoją wiedzą na temat tarota. W tym kompletnym podręczniku otrzymujesz między innymi: – dziewiętnaście lekcji, które przeprowadzą cię od łatwiejszych do bardziej zaawansowanych zagadnień teoretycznych; – zestaw ćwiczeń praktycznych, które pozwolą ci usystematyzować zdobyte informacje; – wskazówki do rozpoczęcia pracy z podstawowym rozkładem kart, jakim jest Krzyż Celtycki; – kompletny opis każdej karty oraz rady pomocne przy zapamiętywaniu ich znaczenia; – podpowiedzi, jak analizować karty i tworzyć opowieści wokół ich symboliki. Jedynym wymogiem korzystania z tej książki jest posiadanie dowolnej talii kart. Wystarczy, że zaakceptujesz i rozwiniesz intuicję, a nauczysz się samodzielnie korzystać z kart i wachlarza możliwości, jaki daje ich znajomość, a także otrzymasz potężne narzędzie do własnego rozwoju i spojrzenia w głąb siebie. Odkryj piękno i prawdę płynące z każdej pojedynczej karty talii tarota!

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

15 osób kupiło
42
Paddington i świąteczna niespodzianka, wznowienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paddington i świąteczna niespodzianka, wznowienie
Dostępny102 szt.

Miś z walizką pełną przygód. Czy Święty Mikołaj robi marmoladę? Puchate serce Paddingtona szepcze, że tak. Rozsądek podpowiada, że jednak nie. Przecież gdyby tak było, wszystkie prezenty lepiłyby się od tego przysmaku! A jak jest naprawdę? Niedźwiadek postanawia rozwiązać tę zagadkę i wyrusza na wycieczkę do Zimowej Krainy Cudów. Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.

44,99 zł
35,09 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,90 zł

14 osób kupiło
43
Sherlock Holmes. Pies Baskerville'ów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Pies Baskerville'ów
Dostępny1398 szt.

Klasyczna powieść detektywistyczna z nutką dreszczyku autorstwa sir Arthura Conana Doyle’a w wersji ilustrowanej – wymarzonej dla dzieci! Gdy przedstawicieli rodu Baskerville’ów zaczyna prześladować ogromny czarny pies otoczony upiorną poświatą i ujadający po nocach nieopodal posiadłości, jedyną osobą, która może im pomóc, jest Sherlock Holmes! Słynny detektyw wspólnie z Doktorem Watsonem tropi bestię wśród zdradliwych bagien. Gdy w końcu rozwiązuje zagadkę, dowiaduje się przy okazji czegoś na temat ludzkiej chciwości, kłamstwa i iluzji. Sir Arthur Conan Doyle napisał opowieść o Sherlocku Holmesie i jego pomocniku, Doktorze Watsonie, ponad 100 lat temu. Poznajcie Psa Baskerville’ów – edycję stworzoną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach i jednocześnie wierną oryginałowi. Tej książki nie sposób odłożyć na półkę! Maïté Schmitt urodziła się w małym miasteczku niedaleko francuskiego Strasburga, przy granicy z Niemcami. Zamiłowanie do starych kreskówek zainspirowało ją do kształcenia się w kierunku ilustracji i animacji. Zilustrowała wiele książek i stworzyła krótkometrażowy film A priori łączący jej dwie wielkie pasje: książki oraz nietoperze. www.maiteschmitt.com. Margaret McGuire Novak jest redaktorką i autorką wielu książek. Po studiach w Kenyon College szybko odnalazła się w świecie wydawniczym. Mieszka z rodziną w Charlottesville, w stanie Wirginia. www.margaretnovak.com.

54,90 zł
35,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,21 zł

14 osób kupiło
44
MiniKrólestwo. 36 malutkich królewskich projektów amigurumi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MiniKrólestwo. 36 malutkich królewskich projektów amigurumi
Dostępny505 szt.

Witaj w MiniKrólestwie! Król i Królowa wydają wielką szydełkową ucztę. Dobosz rozgłasza wieść o wydarzeniu wszędzie jak kraj długi i szeroki. Astronom oczywiście wie, że przybędziecie, bo jest to zapisane w Gwiazdozbiorze Szydełkowym. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Błazen i Wróżka nie spłatają dziś żadnego psikusa w składach włóczki. Książę w asyście wiernego konnego Rycerza i swych pięknych sióstr Księżniczek odwiedza poddanych. Zaprasza wszystkich. Zrób i poznaj to gwarne miniaturowe królestwo! Każda z figurek może stać bez dodatkowych podpórek, dzięki czemu MiniKrólestwo to idealna zabawka dla dzieci (i nie tylko dla nich). Możesz zmieniać włosy i nakrycia głowy postaci wedle własnego gustu, by stworzyć jeszcze bardziej unikatowe postaci w swoim imperium amigurumi. Instrukcje krok po kroku i tutoriale sprawiają, że zarówno początkujący, jak i zaawansowani rękodzielnicy mogą cieszyć się książką.

69,90 zł
41,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 27,96 zł

13 osób kupiło
45
Kuchnia na pełnej petardzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia na pełnej petardzie
Dostępny84 szt.

Łosoś zapieczony z zielonymi warzywami Kopytka z wędzonym twarogiem Chałka z kruszoną Zupa pomidorowa z trzech ryb i wiele innych apetycznych przepisów Kuchnia na pełnej petardzie to nie tylko zbiór świetnych przepisów – to także opowieść o skomplikowanych losach chłopaka, który przeżył wiele złego, by w końcu wygrać życie. Patryk Galewski dziś jest fantastycznym kucharzem i spełnionym mężem oraz tatą trójki dzieci. Jednak nie zawsze tak było, a jego droga do miejsca, w którym jest była wyboista. „Poznałem go za karę” – mówi Patryk Galewski, bohater książki i filmu Johnny, opowieści o księdzu Janie Kaczkowskim. Spotkali się w założonym przez Jana Puckim Hospicjum, gdzie Patryk trafił po odsiadce, żeby przez jakiś czas popracować na cele społeczne. „To właśnie Johnny, kiedy zorientował się, że lubię gotować, namówił mnie, żebym został kucharzem. Dał mi drugą szansę – gdyby nie on, nigdy nie wyszedłbym na prostą” – mówi Patryk. Kuchnia na pełnej petardzie to fantastyczna historia opowiedziana poprzez smaki i zapachy. Dowiecie się z niej, o jakich potrawach Patryk marzył w więzieniu, co gotował dla podopiecznych księdza Jana, jakie dania przyrządza dla gości swojej restauracji, a co gotuje w domu, dla żony i dzieciaków.

47,00 zł
31,96 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,04 zł

13 osób kupiło
46
Albania. W szponach czarnego orła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albania. W szponach czarnego orła
Dostępny568 szt.

Czy istnieje bardziej charakterystyczna potrawa albańska niż byrek? Dlaczego Albańczycy noszą biało-czerwone bransoletki? Co to znaczy „dawać komuś na kawę”? Jeszcze kilka lat temu omijana przez turystów, kojarzona tylko z mafią i bunkrami, Albania staje się coraz bardziej popularna dzięki różnorodności, jaką oferuje: dzięki piaszczystym plażom nad lazurową wodą, imponującym zamkom czy górskim szlakom z zachwycającymi widokami. I choć albańską tożsamość wciąż kształtują honor i besa, a społeczna ocena bywa ważniejsza niż zdanie jednostki, to nikogo nie dziwi tutaj wiara w złe oko, świętowanie Dnia Lata lub bar naprzeciwko meczetu. Autorka zabiera nas w podróż po mozaikowej rzeczywistości Albanii. Oprowadza po historycznej Krui i zatłoczonym centrum Tirany, wśród jej rozmówców są bywalcy barów, aktywistki i ci, którzy przetrwali czasy komunizmu. W ich historiach wspomnienia z okresu dyktatury przeplatają się z opowieściami o pierwszych feministkach i tradycyjnych kilkudniowych weselach. Przewodniczka odkrywa nieznane oblicze Albanii – krainy orłów, w której wciąż żywa jest legenda Skanderbega, a dwugłowy czarny orzeł, jeśli złapie kogoś w swoje szpony, to łatwo go nie wypuści, bo do tego kraju wraca się wielokrotnie.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

14 osób kupiło
47
Zaczarowana zima w Olszowym Jarze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowana zima w Olszowym Jarze
Dostępny981 szt.

Śnieżna, mroźna, słodka i przytulna - taka jest zima w Olszowym jarze. Otuli Cię i przeniesie w innym świat w którym wszystko jest proste i układa się tak jak tego pragniemy. Olszowy Jar to mała wioska, w której Weronika spędzała w dzieciństwie każde święta, ferie i wakacje. W pełnym uroku domu dziadka dziewczyna wraz z kuzynką Małgosią i przyjaciółką Patrycją przeżyła wiele beztroskich chwil. Z czasem jednak, pochłonięte przez dorosłe życie, przestały bywać w Olszowym Jarze. Po latach Małgosia planuje powrót w rodzinne strony, a przed Weroniką, która zajmuje się projektowaniem, staje trudne, ale bardzo przyjemne zadanie: ma przywrócić duszę domowi dziadków, który stracił wiele ze swojego czaru, a także przygotować jego wystrój do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

13 osób kupiło
48
Dziecko wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko wojny
Dostępny418 szt.

Dziecko, które przeżyło piekło wojny, już zawsze będzie ją w sobie nosić. To dziecko dorastało w świecie, w którym jedno słowo, kolor oczu lub nieostrożny gest mogą sprowadzić śmierć, naznaczą na całe życie. Jak mimo bólu, lęku, tęsknoty zbudować w sobie siłę i odnaleźć nadzieję? Jak przeżyć następny i kolejny dzień? Jak nauczyć się kochać siebie i innych? Roma Ligocka osobiście, szczerze, wprost intymnie opowiada o tragedii, o zagładzie, którą przeżyła w dzieciństwie. Dziś, w obliczu wojny, która dzieje się tu i teraz, na naszych oczach – autorka zdecydowała się przybliżyć czytelnikom fragmenty swoich bestsellerowych powieści, m.in. Dziewczynki w czerwonym płaszczyku, Dobrego dziecka, Siły rzeczy w nowym układzie i opracowaniu. Dziecko wojny stanowi jedyny w swoim rodzaju zapis wojennych przeżyć widzianych z zupełnie nowej perspektywy. Pokazuje też siłę doznań z dzieciństwa, które nie opuszczają człowieka przez całe życie. Są w książce także teksty nowe, pisane dziś, z potrzeby chwili w obliczu wspólnych nam wszystkim doświadczeń. Jest w niej niezwykła siła wyrazu i intensywność uczuć. Są gorycz, walka z samą sobą, ale też nadzieja, która nigdy nie powinna nas opuszczać. Wydanie wzbogacone ilustracjami, które Roma Ligocka stworzyła w okresie dziecięcym i młodzieńczym. „Każda wojna kiedyś się skończy, pozostawi ludzi oniemiałych z zamkniętymi ustami”. - Roma Ligocka, Dziecko wojny „I nie ma w życiu innej drogi do celu niż ta, którą przemierzamy własnymi zranionymi bosymi stopami codziennie i cierpliwie. A jednocześnie jest w nas ta niezaspokojona tęsknota, oby już, natychmiast oderwać się od ziemi, lecieć ku słońcu. Szybować w błękicie, płynąć lekko, bez wysiłku. Mieć skrzydła”. - Roma Ligocka, Dziecko wojny

48,00 zł
32,64 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,36 zł

12 osób kupiło
49
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę pielęgniarkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę pielęgniarkę
Dostępny187 szt.

Jak działa izba przyjęć? Co robią pielęgniarki? Dlaczego na sali operacyjnej musi być bezwzględnie czysto? I co to właściwie jest promieniowanie rentgenowskie? na te pytania zapewne wszyscy uzyskacie odpowiedzi sięgając po tą książkę.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

12 osób kupiło
50
Samowspółczucie. Zaakceptuj siebie i zbuduj wewnętrzną siłę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

11 osób kupiło
Wróć do góry