hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.09.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 23 września 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze (Renata Grochal), na drugim Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie (Tom Wolfe). Kolejny produkt to Jeż Jerzy. Dzieła zebrane T.4 (Rafał Skarżycki, Tomasz Leśniak) oraz Ucieczka z Chinatown (Charles Yu).
1
Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze
Dostępny360 szt.

Zbigniew Ziobro doszedł w polityce na szczyt, bo jest człowiekiem bez granic. Bez mrugnięcia okiem potrafi porzucać kolejnych politycznych patronów, naciskać na prokuratorów, by ochronić siebie,śledzić swoich kolegów, a nawet zlecić służbom inwigilację bliskiej mu osoby.Super prokurator, który może ingerować w każde śledztwo w Polsce,zmienić prawo pod siebie,bo tak dyktuje mu prywatny interes jego i jego rodziny. Jednocześnie człowiek małostkowy i mściwy, który w jednej chwili potrafi stracić panowanie nad sobą i przeistoczyć się w histeryka.Dzięki ogromnym ambicjom i równie wielkiej determinacji to on ma największe szanse na to, by w przyszłości stanąć na czele polskiej prawicy. Dlatego warto poznać nieznane szczegóły z życia Zbigniewa Ziobry. Renata Grochal - dziennikarka polityczna tygodnika Newsweek i publicystka, współprowadząca program Onet Opinie. Absolwentka dziennikarstwa oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Nominowana do nagrody Grand Press w kategorii wywiad oraz w plebiscycie Media Tory organizowanym przez studentów dziennikarstwa.

47,90 zł
29,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,20 zł

2
Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie
Dostępny1027 szt.

Reporter wsiada do autobusu pełnego ludzi, którzy chcą uciec od życia, jakie oferuje im zdziadziała Ameryka – tak w 1968 roku powstaje powieść Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie i staje się jedną z najgłośniejszych książek non-fiction w USA. Zarówno z powodu tematu, jak i „stylistycznej pirotechniki” autora. To opowieść o sławnym pisarzu Kenie Keseyu, autorze powieści Lot nad kukułczym gniazdem (na jej podstawie powstał nagrodzony pięcioma Oscarami film Miloša Formana), oraz grupie hipisów i niedostosowanych do wymogów kapitalizmu freaków, którym Kesey przewodził. Byli młodymi ludźmi i „wpadli w pułapkę kwasu”. Wpadli – pisze Wolfe – „do tego stopnia, że nie mogli odnaleźć życia”. Nazywani Merry Pranksters – Wesołymi Zgrywusami – wyruszyli kolorowym autobusem w podróż po Stanach. W Historii literatury amerykańskiej czytamy, że w Próbie kwasu... zwolenników poszerzania świadomości halucynogenami obserwujemy z zewnątrz, a jednocześnie możemy zwiedzać ich mózgi w chwili tego poszerzenia. Ta książka w równym stopniu może kogoś zachwycić i zbrzydzić. Przez wielu czytelników została odebrana jako apoteoza ruchu hipisowskiego i ucieczki od dominującej kultury. Przez innych – jako krytyka nadmiernej wolności i grozy, które niesie narkotyk. Wydana w Polsce po raz pierwszy 27 lat temu w ostatnich latach osiągała na portalach aukcyjnych trzycyfrowe ceny. Tom Wolfe był jednym z czołowych autorów Nowego Dziennikarstwa i nurtu Gonzo, które wzbogaciły amerykańską i światową literaturę o prawdę, jakiej nie umieli przekazać pisarze i pisarki fikcji. Przesuwał granice tego, co w dziennikarstwie jest dopuszczalne. Rozpasanie językowe i ekspresja Wolfe’a stały się wręcz nieokiełznane. Próba kwasu… jest festiwalem niepoprawności politycznej. A dziś, kiedy słowa mają być wyważone i niewykluczające, staje się też historycznym dokumentem językowym. O swoim głównym bohaterze Kenie Keseyu Wolfe pisze, że miał wyryte na czole słowa „ambitny wieśniak”. „Pochodził z Oregonu – czy słyszeliście kiedy, żeby ktoś był z Oregonu? – i cedził słowa jak na wsi w Oregonie”. A kiedy Kesey przy kolacji usiłował coś powiedzieć, jego interlokutor zwracał się do gości: „Z rozkoszą wysłucham wszystkiego, co pan Kesey ma do powiedzenia – gdy tylko nauczy się jeść z talerza, nie przytrzymując mięsa kciukiem”. Wolfe nie oszczędza w tej książce nikogo. Po jej lekturze Norman Mailer napisał w „The New York Review of Books”: „Trzeba wreszcie rozważyć tę możliwość, że Tom Wolfe to nasz najlepszy pisarz”.

60,00 zł
35,40 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 24,60 zł

3
Jeż Jerzy. Dzieła zebrane T.4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jeż Jerzy. Dzieła zebrane T.4
Dostępny316 szt.

Postać, stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, zawsze była głosem młodego pokolenia, a autorzy znani z bezlitosnego wyśmiewania naszych narodowych wad i słabości. Przygody Jeża Jerzego to historie o piętnowaniu głupoty, nietolerancji i ksenofobii. Bohater konfrontował się m.in. ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią, a nawet samym Szatanem. Tom czwarty zbiorczego wydania Jeża Jerzego to bardzo rozbudowana wersja albumu Jeż Jerzy na urwanym filmie, wydanego z okazji premiery pełnometrażowej animowanej adaptacji komiksu w 2011 roku. Zaglądamy za kulisy jej powstania, do szuflad i na dyski twarde twórców filmu. Szkice, koncept arty, storyboardy, zdjęcia ze studia, a także wspomnienia Wojtka Wawszczyka, jednego z reżyserów, składają się na ten fascynujący tom. Są też komiksy oczywiście! Tym jednak razem nie będą to tylko przygody Jerzego stworzone przez duet Leśniak/Skarżycki. Rysownikami i scenarzystami są tu również animatorzy, rysownicy i reżyserzy filmu "Jeż Jerzy", m.in. Olaf Ciszak, Kamil Kochański, Marcin Ponomarew, czy Janusz Ordon. Proces produkcji Jeża Jerzego był wyjątkowy. O nim właśnie traktuje ta książka. To poszerzona wersja artbooka wydanego 11 lat temu. Wzbogacona o dodatkowe wspomnienia, nieznane materiały, anegdoty i dystans 11 lat. Z tej perspektywy jeszcze bardziej widzę jak niepowtarzalny był to okres. Dziś taki film po prostu by już nie powstał" fragment wstępu Wojtka Wawszczyka.

89,90 zł
55,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 34,16 zł

4
Ucieczka z Chinatown - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ucieczka z Chinatown
Dostępny179 szt.

Powieść nagrodzona w 2020 roku National Book Award. Satyra na kształtowaną przez Hollywood wizję świata autorstwa prozaika, którego szersza publiczność zna jako współscenarzystę i redaktora serialu ,,Westworld".

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

5
KPA. PPSA. Kodeks postępowania administracyjnego. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi wyd. 42 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
KPA. PPSA. Kodeks postępowania administracyjnego. Prawo o postępowaniu...
Dostępny292 szt.

Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, Tekst ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

12,00 zł
9,96 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,04 zł

6
Sedno rzeczy w.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sedno rzeczy w.2
Dostępny554 szt.

Powieść Sedno rzeczy (1914) to jedno z najważniejszych dzieł Natsume Sosekiego. Jej narrator, student uniwersytetu w Tokio, wspomina swą znajomość ze starszym od siebie, zagadkowym mężczyzną, którego tytułował mianem Sensei (Mistrz). Próbował zrozumieć przyczyny jego samotniczego trybu życia i izolowania się od świata, ale dopiero z treści obszernego pożegnalnego listu, który otrzymał od Senseia, mógł poznać jego tajemniczą, bolesną przeszłość, powód moralnych rozterek oraz ostatecznej decyzji. Subtelną analizę psychologiczną głównych postaci powieści autor związał z wydarzeniami historycznymi - końcem ery Meiji, wielkiego przełomu w dziejach Japonii, którego Soseki był świadkiem i bacznym obserwatorem. Sedno rzeczy, publikowane często w świecie pod oryginalnym tytułem Kokoro, zostało przetłumaczone na wiele języków obcych, a w Japonii inscenizowano je w teatrach, filmowano oraz wykorzystywano jako podstawę fabuł mangi i anime.

43,00 zł
27,09 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,91 zł

7
Bezdomne wampiry o zmroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bezdomne wampiry o zmroku
Dostępny121 szt.

Nowe wydanie klasyki polskiego komiksu - przygód Szlurpa i Burpa, wampirów stworzonych przez Mistrza Tadeusza Baranowskiego! Wampiry Szlurp i Burp ponownie się obudziły i ruszają na poszukiwania świeżej krwi. Choć zadowolą się także zapasami trzymanymi w lodówce (to nieprawda, że wampiry kręci tylko bulgocąca, gorąca krew w wyjątkowo ciepłe noce lubią zanurzyć kły w schłodzonej posoce i pogrzechotać kostkami... lodu, oczywiście). Bezdomne wampiry o zmroku to wznowiona w jednym tomie kompletna zawartość albumów O zmroku i Bezdomne wampiry z przygodami słynnych krwiopijców stworzonych przez legendarnego Tadeusza Baranowskiego. Znajdują się tutaj m.in. historie publikowane przed laty w czasopiśmie Na Przełaj, opowieści powstałe podczas pobytu polskiego autora w Belgii, w tym historie według scenariuszy Jeana Dufaux, a także 9 zupełnie premierowych plansz! 4 z nich ukazały się w magazynie GaMa. Nowa Gazeta Magnetofonowa, pozostałe wychodzą z krypty na światło dzienne (aj!) po raz pierwszy. Podczas lektury bardzo prosimy uważać na szyję.

89,90 zł
56,64 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 33,26 zł

8
Różaniec z Carlem Acutisem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Różaniec z Carlem Acutisem
Dostępny118 szt.

Podobno każdy internetowy challenge robi się w jakimś szczytnym celu. Chociaż większość ludzi pewnie i tak nagrywa te filmiki tylko dla zabawy i paru lajków, bez głębszej refleksji. A właśnie do takiej bł. Carlo zaprasza swoich dzisiejszych rówieśników, żyjących już bardziej na Instagramie i TikToku niż w prawdziwym świecie. Ten zwyczajny, też zakręcony na punkcie internetu nastolatek swoim życiem - po ludzku sądząc, zbyt krótkim - pokazał, że można patrzeć wyżej i ponad ekranami widzieć Boga. W tej książce razem z Maryją - Tą, która mówiąc Amen, podjęła największy challenge w historii ludzkości - wyzwanie za wyzwaniem i tajemnica za tajemnicą skutecznie przekonuje, że różaniec nie musi być nudną modlitwą do odklepania, ale może realnie przemieniać życie. – o. Tomasz Maniura OMI Chcesz iść za trendami? Wybieraj tylko te, które zasługują na Twój czas! Bł. Carlo Acutis pokazał, że życie nastolatka może być wypełnione sensem - sięgając po książkę Różaniec z Carlem Acutisem, dostajesz konkretne narzędzie do podjęcia wyzwania, które pomoże Ci ten sens odnaleźć. – ks. Marcin Filar

14,90 zł
8,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 5,96 zł

9
Antyduchowość 2. Przestroga przed nawrotem miłości niszczącej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Antyduchowość 2. Przestroga przed nawrotem miłości niszczącej
Dostępny163 szt.

Książka ta opisuje osiemnastowieczne patologii kościelne, choć głównym tematem są tu patologie psychiki ludzi (miłości), bo naprawdę to one tworzyły zapotrzebowanie, jakie Kościół swymi osobliwymi praktykami jedynie realizował. Podobnie jak "Nieznana historia ewolucji miłości", jest to opis całkiem sporego "sektora" dziejów ludzkości, który jest kompletnie pomijany przez naukę - przez wszystkich. Jest tak dlatego, że w ogóle nie pasuje do tego, jak wyobrażano sobie dotychczas rozwój ludzkości. Ponieważ jest to niepojęte, to pozostaje białą plamą bez względu na swą skalę i wagę. Ujawnienie patologii tyleż szokujących, co powszechnych, najlepiej jednak pokazuje co blokuje rozwój ludzkości, a ujrzenie przy okazji co blokuje widzenie takich odsłon historii przez naukę, przenosi cały problem w realia obecnych przemian. Uświadomienie sobie takich blokad percepcyjnych jest bowiem warunkiem wyjścia z pułapek, jakie ludzkość wytworzyła i jakie ją wkrótce przerażą.

68,90 zł
49,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,29 zł

10
Wspólnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wspólnik
Dostępny530 szt.

Gdy karty rozdaje serce, wszystko może się wydarzyć. Oktawia Majewska z zapałem wspina się po szczeblach korporacyjnej kariery, ale gdy nadarza się okazja dodatkowego zarobku, bez wahania postanawia z niej skorzystać. W dniu rozpoczęcia pracy okazuje się, że wcześniejsze warunki umowy były oszustwem, a Oktawia, jako jedna z pań do towarzystwa, musi zrobić wszystko, by nie wpaść w oko któremuś z obrzydliwie bogatych biznesmenów. Idzie jej nieźle, do czasu gdy to jej w oko wpada jeden z nich - przystojny, pewny siebie, charyzmatyczny nieznajomy, wyraźnie odstający od reszty. Oktawia jeszcze nie wie, że ten mężczyzna postawił sobie za cel zdobycie jej wszelkimi dostępnymi mu sposobami i nie pozwoli na to, by jedno przypadkowe spotkanie było ich ostatnim.

39,99 zł
24,79 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,20 zł

11
Zło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zło
Dostępny482 szt.

42,99 zł
30,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

12
Męska skóra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Męska skóra
Dostępny227 szt.

Rzecz dzieje się w renesansowych Włoszech. Bianka, młoda dziewczyna z dobrej rodziny, osiągnęła wiek w którym powinna wyjść za mąż. Rodzice znajdują jej idealnego ich zdaniem oczywiście - narzeczonego. To Giovanni pochodzący z bogatego kupieckiego rodu, świetnie rokujący i sympatyczny. Ślub zapowiada się więc wspaniale, choć Bianka nie kryje rozczarowania, że musi wyjść za człowieka, o którym nic nie wie. Jednak tuż przed ślubem matka chrzestna dziewczyny zdradza jej sekret, który kobiety z rodziny przekazywały sobie od pokoleń: męską skórę! Zakładając ją Bianka staje się Lorenzo i cieszy wszystkimi atrybutami młodego mężczyzny o oszałamiającej urodzie. Może teraz incognito zwiedzać świat mężczyzn i poznać narzeczonego w jego naturalnym środowisku. W męskiej skórze Bianka uwalnia się od ograniczeń narzucanych kobietom, może odkryć nie tylko swoją seksualność, ale i miłość. W obyczajowości renesansu, jak w lustrze odbija się współczesność, a autorzy Męskiej skóry Hubert i Zanzim wykorzystują to, by zadać kilka ważnych pytań: dlaczego kobiety mają być traktowane inaczej niż mężczyźni? Dlaczego kobieca przyjemność ma być przedmiotem pogardy i przymusu? Dlaczego powoływanie się na cnoty i moralne kodeksy często prowadzi do opresji? Męska skóra, jeden z najczęściej nagradzanych francuskich komiksów ostatnich lat, to porywająca i błyskotliwa baśń, która każe zakwestionować nasz stosunek do ról przypisanych płciom i seksualności. To także pochwała czasami szalonego, ale zawsze żarliwego poszukiwania miłości.

129,90 zł
96,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 33,77 zł

13
KPC. Kodeks postępowania cywilnego wyd. 57 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
KPC. Kodeks postępowania cywilnego wyd. 57
Dostępny415 szt.

Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks postępowania cywilnego, Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

20,00 zł
16,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,40 zł

14
Brytyjska monarchia od kuchni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Brytyjska monarchia od kuchni
Dostępny1045 szt.

Wiadomości z życia brytyjskiej rodziny królewskiej wciąż podbijają media, miliony osób na całym świecie codziennie śledzą z zaciekawieniem wszystkie doniesienia zza bram Buckingham Palace. Monarchowie nie gotują. Nie ubierają się samodzielnie, nie nalewają sobie picia ani nie ścielą łóżka. Podobno przyszły władca Królestwa, jego posiadłości i terytoriów, nawet nie wyciska sobie sam z tubki pasty do zębów, gdyż zadanie to należy do jednego z czterech jego kamerdynerów, który nakłada pastę na królewską szczoteczkę ze zdobionego srebrnego dozownika. Oficjalnie zdementowano za to inną słynną legendę o rozpieszczaniu członków rodziny królewskiej, zgodnie z którą każdego ranka przed księciem Walii stawiano siedem gotowanych jaj uszeregowanych według ich twardości, każde opatrzone cyfrą oznaczającą liczbę minut gotowania, tak aby mógł każdego spróbować i wybrać najbardziej mu odpowiadające. Szczodrze sponsorowany przez swoich poddanych brytyjski dwór zatrudniał rzesze kucharzy, pokojówek, lokajów, mamek, nianiek, ogrodników, sekretarzy i urzędników. Pielęgnowane przez stulecia rytuały dworskie miały na celu utrwalenie wizji monarchy jako osoby wyjątkowej, ważniejszej niż prezydenci czy milionerzy. A jak lepiej to osiągnąć, niż udowadniając, że przyziemne czynności nie przystoją monarsze. Na usługach królowej przez długi czas była choćby pomocnica, która podawała monarchini wachlarz w sypialni, nalewała wodę do mycia rąk i zdejmowała rękawiczki. Ale już wkładanie monarchini obuwia i zdejmowanie go było domeną paziów. Tak było przez wieki, tak jest również dziś. Nawet obecnie tysiące osób czuwają codziennie nad maksymalnym komfortem zaledwie kilkorga osób z rodziny królewskiej. Co ciekawe, z czasem liczba pracowników rosła - dwór Elżbiety II zatrudnia dziś bowiem blisko 1200 osób, podczas gdy jej babka, królowa Wiktoria miała ich zaledwie 921.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

15
Retro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Retro
Dostępny232 szt.

Wznowienie słynnych Śmiercionośnych w większym formacie i z premierowymi komiksami! Chłopiec mszczący się za śmierć ulubionego kanarka. Pisarz chcący sprzedać duszę diabłu za odrobinę talentu. Niezwykła kobieta chcąca przeżyć niezapomnianą noc. Detektyw będący na tropie tajemniczych porywaczy. To tylko kilka postaci, których losy przetną się na kartach komiksu Śmiercionośni. Zabawna, ale także melancholijna opowieść Łukasza Ryłko pełna jest nawiązań do filmu i literatury. Czasem są one wyraźne, czasem sprytnie ukryte, gdzieś na drugim planie. Ich odnajdywanie to tylko jedna z wielu przyjemności płynących z lektury Śmiercionośnych. Olbrzymie wrażenie robi warstwa graficzna komiksu pełne detali czarno-białe rysunki przypominają najlepsze dokonania klasyków polskiej ilustracji. A na koniec pozostaje jeszcze złożenie w całość puzzli, jakimi są poszczególne rozdziały Śmiercionośnych. Jaki wyłoni się obraz? Retro Łukasza Ryłko to nowe wydanie jego Śmiercionośnych z roku 2007. Nie tylko w większym formacie, ale również poszerzone o wcześniej niepublikowane historie Zimny drań, Opowieść wigilijna oraz .... Kara, komiks który rozpoczyna album, zdobyła wyróżnienie podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2005 roku.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

16
Karty Pokémon Go 10,5 Poke Ball Tin, 1 sztuka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
63,90 zł
56,23 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,67 zł

17
W królestwie Tytusa de Zoo - cykliczne historyjki obrazkowe w Polsce w latach 1956-1967 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
W królestwie Tytusa de Zoo - cykliczne historyjki obrazkowe w Polsce w...
Dostępny4 szt.

Trzeci tom serii prezentującej pół wieku publikacji cyklicznych historyjek obrazkowych w Polsce. W pierwszym tomie poznaliśmy narodziny i rozwój komiksów w międzywojennej Polsce (1919-1939). W drugim tomie Adam Rusek kontynuował rozważania na temat historii komiksu i dokonał ich charakterystyki od rozrywki do ideowego zaangażowania w latach 1939-1955, podsumowując je w niniejszym, obszernym tomie, bogatym w liczne zestawienia oraz wykaz wszystkich odnalezionych utworów w prasie i wydawnictwach książkowych z lat 1956-1967. Adam Rusek (ur. 1953) to wybitny znawca historii polskiego komiksu, wieloletni pracownik Biblioteki Narodowej. Absolwent Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego (1977). W 2010 r. uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych (w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego) na podstawie pracy: Od rozrywki do ideowego zaangażowania. Komiksowa rzeczywistość w Polsce w latach 1945-1955. Od 1979 r. w Zakładzie (następnie Pracowni) Bibliotekoznawstwa IKiCz. Zajmuje się problematyką z zakresu funkcjonowania bibliotek publicznych, zawodu bibliotekarza oraz kultury popularnej (dziejów publikacji komiksowych w Polsce).

99,90 zł
74,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,97 zł

18
Maskarada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Maskarada
Dostępny129 szt.

Młoda pisarka nawiązuje niestosowny romans z Cyganem, przez co wplątuje się w sieć sekretów, kłamstw i pożądania. Latem 1976 roku Luz de Rueda powraca do ukochanej Hiszpanii i przyjmuje zlecenie napisania biografii słynnego malarza. Pierwszego dnia po przyjeździe do Kadyksu spotyka czarującego, namiętnego młodego Roma o imieniu Leandro. Mężczyźnie udaje się natychmiast skraść jej serce, choć ich związek nie ma szans na społeczną akceptację. Prześladowana tą zakazaną miłością, Luz poznaje swojego zleceniodawcę, wyrafinowanego Andresa de Calderona. Wycofany, choć tajemniczo pociągający, biznesmen wydaje się przeciwieństwem Leandra, mimo że wyglądają na bliźniaków. I jeden, i drugi wzbudza w Luz nieznane dotąd, ekscytujące emocje, choć w mroku czają się związane z oboma mężczyznami sekrety. Kiedy Luz na powrót zadomawia się w pięknym Kadyksie, pod tajemniczym księżycem, który opromienia go nocami, na wybrzeżu turkusowego oceanu, musi zdecydować, czego pragnie naprawdę. Dlaczego tak bardzo pociągają ją dzicy Romowie nadmorscy? Co kryje się za złowieszczą przepowiednią starej Cyganki mówiącą o Bliźniętach? Czy w tym labiryncie sekretów i kłamstw Luz znajdzie szczęście... czy poniesie klęskę? Maskarada to powieść o zakazanej miłości, o prawdzie i zaufaniu. Czy pozory mylą?

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

19
Biologia. Sprawdziany dla klasy 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Biologia. Sprawdziany dla klasy 5
NiedostępnyBrak

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego zakresu. W książce uczeń znajdzie 13 sprawdzianów wraz z odpowiedziami.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

20
Matura 2023 Język polski Arkusze ZR OPERON - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,80 zł
32,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,58 zł

21
Kalendarz 2023. Rok małych kroków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kalendarz 2023. Rok małych kroków
Dostępny1034 szt.

Nowy kalendarz Anny Lewandowskiej! Siła małych kroków Inspirujący, oryginalny, a jednocześnie wygodny w użytkowaniu kalendarz książkowy na rok 2023. Przekonaj się, że małe kroki mogą spowodować w Twoim życiu naprawdę duże zmiany. W środku znajdziesz mnóstwo tekstów motywacyjnych, praktyczne porady, ciekawostki, a także specjalne niespodzianki od Anny Lewandowskiej. Kalendarz zawiera: - rozkładówki kalendarzowe w układzie tygodniowym, - miejsce na notatki, - inspirujące zdjęcia.

59,99 zł
43,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

22
Kwiatki księdza Dolindo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kwiatki księdza Dolindo
Dostępny20 szt.

Kilkaset stron anegdot i świadectw o Księdzu Dolindo Ruotolo, przeplatanych jego poezją, fragmentami listów i pouczeniami tworzy ten niezwykły zbiór. Wyłania się z nich nie tylko wielki mistyk i cudotwórca, ale również człowiek obdarzony ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Człowiek wielki, a jednocześnie tak pokorny, prosty, dobrotliwy i łagodny. Wszystkie opisane w tym tomiku historie zostały udokumentowane, a ich autentyczność potwierdzona. Kolejne opowieści roztaczają przed nami urok skromnego kapłana z Neapolu, który przyciągał tak wielu za jego życia. Poznając go w jego codzienności, odkrywamy, że w tym świecie jest możliwe życie Ewangelią - codzienne stawanie przed Panem Bogiem u współdziałanie z Jego łaską. Przeczytajcie Kwiatki księdza Dolindo i zadajcie sobie pytanie, czy i Wy umiecie osiągnąć ten stan równowagi, pogody ducha i poezji. Dążeniem każdego chrześcijanina powinna być radość serca taka, jaką odczuwali uczniowie w Emaus, kiedy Chrystus, choć nierozpoznany, szedł i rozmawiał z nimi. Chrystus idzie wciąż z każdym człowiekiem, każdego dnia, i nadal będzie blisko wszystkich, nawet największego grzesznika, do którego, jak do zagubionej owcy, wyciąga rękę i wyrywa go z przepaści, osłaniając swoją miłością jedynym wielkim przesłaniem, umacniającym chwiejnych i ratującym świat bp Vittorio Maria Costantini.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

23
Kompleks nienasycenia. Koncepcje psychiki w prozie Tadeusza Micińskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kompleks nienasycenia. Koncepcje psychiki w prozie Tadeusza Micińskieg...
Dostępny21 szt.

Kompleks nienasycenia to monografia poświęcona psychologicznym refleksjom zawartym w prozie Tadeusza Micińskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza. Do intelektualnych koncepcji obu pisarzy im współcześni podchodzili z dystansem, jednemu zarzucając nadmierną powagę, drugiemu zaś jej brak. Pierwszego nazywano Mitasem – widziano w nim proroka lub mistyfikatora, nowego wieszcza albo podejrzanego maga. Drugi przybrał miano Witkacego – nałożył maskę kpiarza, skandalisty i stał się dla innych tak zwanym wariatem z Krupówek. Choć reprezentowali tak skrajnie odmienne postawy, ich myśli często wędrowały jednak w te same miejsca. Obaj w centrum swoich zainteresowań stawiali człowieka i jego niezdolność do osiągnięcia pełni zadowolenia – czyli nienasycenie. Przekonanie, że poczucie braku jest fundamentalnym wyróżnikiem człowieczeństwa, organizowało świat przedstawiony powieści Tadeusza Micińskiego i Witkacego, było także niezbywalną cechą kreowanych przez nich bohaterów. Książka ukazuje, w jaki sposób psychologiczne koncepcje pisarzy są obecne w ich twórczości, co je do siebie zbliża, co je różni, a przede wszystkim – dlaczego warto je dziś przypomnieć. Fryderyk Nguyen – literaturoznawca, doktor nauk humanistycznych. Pracuje w Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest autorem tekstów poświęconych twórczości Tadeusza Micińskiego i Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz artykułów na temat współczesnej muzyki popularnej. Jego zainteresowania badawcze obejmują psychologię w literaturze, literackie mity i symbole oraz hauntologię. Prowadzi również działalność muzyczną pod pseudonimem Francis Tuan.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

24
Biologia. Sprawdziany dla klasy 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Biologia. Sprawdziany dla klasy 6
NiedostępnyBrak

Sprawdziany zostały opracowane zgodnie z podstawą programową i stanowią niezastąpioną pomoc przed testami weryfikującymi wiedzę z danego zakresu.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

25
Ostatnia opadła gwiazda. Rick Riordan Przedstawia. Klany Obdarzonych. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

26
Moja wojna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Moja wojna
Dostępny975 szt.

Wybór zawiera różne prace autora 1984 i Folwarku zwierzęcego, m.in. Dzienniki wojenne (obejmujące okres od 28 maja do 28 lipca 1940 roku i od 14 marca do 15 września 1942 roku), pogadanki radiowe oraz słuchowiska przygotowane i wygłaszane przez przed mikrofonami rozgłośni BBC, materiały instruktażowe dotyczące taktyki i techniki walk ulicznych oraz posługiwania się bronią, przeznaczone dla brytyjskiej obrony cywilnej (Home Guard), wreszcie zbiór korespondencji wojennych z Francji, Niemiec i Austrii. Liczne i wyczerpujące przypisy, jakimi redakcja wydania oryginalnego i tłumacz opatrzyli teksty, podnoszą wartość książki, zawierają bowiem ogromną ilość informacji o życiu politycznym i warunkach codziennego bytowania w Anglii podczas drugiej wojny światowej.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

27
Ojciec Mateusz seria 27 (4DVD) - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ojciec Mateusz seria 27 (4DVD)
Dostępny13 szt.

Ksiądz rozwiązuje zagadki kryminalne! Zabarwiony humorem polski serial sensacyjny, zrealizowany na podstawie włoskiego przeboju telewizyjnego "Don Mateo". W 27. sezonie sandomierska dziennikarka śledcza publikuje swoją książkę obnażającą lokalną grupę oszustów. Kobiecie grozi niebezpieczeństwo. W szpitalu kwitnie nielegalny handel receptami na opioidy, silnie uzależniające leki przeciwbólowe. Ksiądz Jacek kieruje ojca Mateusza do zakładu karnego, gdzie wprowadza się nowatorski program resocjalizacyjny. Tragiczne wydarzenie związane z jednym z uczniów sandomierskiego liceum zwraca uwagę na trudne relacje panujące w grupie młodzieży. Nagranie znalezione w telefonie jednego z uczniów rzuca nowe światło na problem okrucieństwa nastolatków. To tylko niektóre zdarzenia, jakie rozgrywają się w kolejnych odcinkach serialu.

40,00 zł
33,20 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,80 zł

28
Struktura pojęć afektywnych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Struktura pojęć afektywnych u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnosz...
Dostępny33 szt.

Prezentowana rozprawa dotyczy ważnego problemu dla interpretacji rozwoju umysłu dziecka. Jako jedyna w polskiej literaturze naukowej prezentuje normę rozwojową w zakresie pojęć. Proponuje nową ścieżkę docierania do tajników dziecięcego umysłu. Otrzymujemy wyraziste, subtelnie budowane profile rozwoju kompetencji emocjonalnej w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Jest to bez wątpienia badawcze osiągnięcie autorek, wypełniające lukę w polskiej refleksji nad rozwojem umysłu dziecka. Wiedza ta z pewnością może być podstawą do modelowania dziecięcych zachowań w normie biologicznej i umysłowej, ale także do diagnozowania umysłów i programowania terapii w zaburzeniach mowy (w autyzmie, w padaczkach, w niepełnosprawności umysłowej, w głuchocie). Z recenzji prof. dra hab. Stanisława Grabiasa

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

29
Wzorowy maluch. Zabawy dla 3 - latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wzorowy maluch. Zabawy dla 3 - latka
Dostępny2 szt.

Wzorowy maluch to seria zeszytów edukacyjnych przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wcześniejszym. Zeszyty zostały opracowane tak, by zapewnić zrównoważony i prawidłowy rozwój dzieciom, które dzięki nim poznają świat, wzbogacają słownictwo, uczą się logicznego myślenia, ćwiczą koncentrację oraz wprawiają rękę, przygotowując się do rozpoczęcia procesu edukacji szkolnej. Specjalnie przygotowane naklejki umilają zabawę.

13,50 zł
9,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,78 zł

30
Quiz 200 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Quiz 200
Kangur
Dostępny74 szt.

Która planeta ma pierścienie? Kto opatentował kineskop? Co znajduje się w garbie wielbłąda? Kto jest autorem obrazu " Dama z gronostajem"? Masz umysł ścisły czy humanistyczny? Uważasz się za artystę, naukowca czy może zoologa? Ważniejsze było dla Ciebie wynalezienie żarówki czy wydanie pierwszej płyty Elvisa? Zagraj i sprawdź, jak wszechstronny jesteś i czy możesz się uważać za drugiego da Vinciego! W quizie znajdziesz mnóstwo pytań z różnych dziedzin, które pozwolą Ci zweryfikować wiedzę i poznać nowe ciekawostki wspólnie ze znajomymi lub dziećmi!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

31
Dziecko na cyfrowym odwyku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziecko na cyfrowym odwyku
Dostępny291 szt.

Masz wrażenie, że twoje dziecko nie odrywa nosa od komputera i nie rozstaje się ze smartfonem? Próbujesz odciągnąć je od ekranu, ale każda próba kończy się awanturą, która ostatecznie i tak nic nie zmienia? Obawiasz się, że to już uzależnienie i chcesz w końcu coś z tym zrobić? Ten poradnik pomoże Ci odzyskać kontrolę nad tym, ile czasu twoje dziecko spędza w sieci. Dowiesz się, czy sytuacja, w której jest twoje dziecko to już uzależnienie czy jeszcze nie. Nauczysz się, jak rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniach wynikających ze spędzania czasu w przestrzeni wirtualnej. Dowiesz się, jak odbudować z nim kontakt i jak zachować równowagę pomiędzy czasem online i offline. Autorka jest pedagogiem, coachem, pracuje z dziećmi autystycznymi i ich rodzinami. Ma 17 lat doświadczenia w pracy w cyfrowych mediach, zna od podszewki świat reklamy i mechanizmy działania firm digitalowych. Z sukcesem przeszła z własną rodziną drogę cyfrowego odwyku.

64,95 zł
46,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,19 zł

32
Kalendarz 2023 National Geographic tygodniowy granatowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 National Geographic tygodniowy granatowy
Dostępny412 szt.

Ekskluzywny kalendarz książkowy na 2023 r. Od lat uznany za jeden z najlepszych kalendarzy książkowych, wyjątkowo elegancki i doskonale wykonany. Dzięki przejrzystym tygodniowym kalendariom znakomicie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, panoramiczne zdjęcia z całego świata dodają mu niezwykłego charakteru. To doskonały prezent dla wyjątkowej osoby. układ: tygodniowy zawiera ponad 50 zdjęć panoramicznych z całego świata liczba stron: 192 kalendarium: polskie i angielskie wymiary: 20,3 cm, 25,1 cm, 2 cm elegancka, twarda skóropodobna oprawa ze srebrzeniami i tłoczeniami

99,99 zł
72,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 27,00 zł

33
Kalendarz 2023 Zdzierak Dom Zdrowie Rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kalendarz 2023 Zdzierak Dom Zdrowie Rodzina
Dostępny202 szt.

Kalendarz z magnesem można zawiesić na lodówce! format 12 x 29,3 cm, 112 stron; okładka kredowana, druk środka dwukolorowy, dwustronny; awers: kalendarium tygodniowe, miejsce na notatki, numeracja tygodni i dni roku, fazy Księżyca, aforyzm, znaki zodiaku, w niedziele godziny wschodu i zachodu Słońca; rewers: cykle poświęcone symbolice zwierząt, aktywności fizycznej seniorów, produktom regionalnym i tradycyjnym oraz sprawdzone przepisy kulinarne na różne okazje, a także horoskopy dla poszczególnych znaków zodiaku; opakowanie: standard 50 egz

26,00 zł
20,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,20 zł

34
Kalendarz 2023 Biurkowy stojący MIX ARTSEZON - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kalendarz 2023 Biurkowy stojący MIX ARTSEZON
Dostępny3 szt.

KALENDARZ BIURKOWY ZE ZDJĘCIEM dostępny w 12 wzorach, 12 plansz, układ miesięczny, rozmiar 195x110 mm, okładka lakierowana, podkładka bindowana - namiot na spirali Wzory wysyłane są losowo.

12,90 zł
35
Disney. Mam 3 lata. Historyjki w sam raz dla mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Disney. Mam 3 lata. Historyjki w sam raz dla mnie
Dostępny565 szt.

Zbiór uroczych opowiastek, które pozwolą dzieciom doświadczyć, czym jest magia lektury. Na każdej stronie znajdują się kolorowe ilustracje, a długość tekstów i poziom ich trudności zostały dostosowane do wieku czytelników. Mam 3 lata. Historyjki w sam raz dla mnie składa się z sześciu następujących opowiastek: Dumbo. Uwierz w siebie, Bambi. Życie lasu, Księga dżungli. Własne miejsce na ziemi, Kubuś i Przyjaciele. Prosiaczek przezwycięża strach, 101 dalmatyńczyków. Ciapek Huragan, Zakochany kundel. Wielka akcja ratunkowa.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

36
Teksty piosenek. Perspektywa genologiczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Teksty piosenek. Perspektywa genologiczna
Dostępny32 szt.

Książka, poświęcona tekstom piosenek widzianym z perspektywy genologicznej, pokazuje, jak udane może być połączenie zainteresowań językoznawczych z widocznym zamiłowaniem do obserwacji przejawów kultury popularnej. To autentyczne zaangażowanie badawcze Leszka Tymiakina widać nie tylko w doborze przedstawionego materiału językowego, ale także w podjętej próbie spojrzenia na badany gatunek z różnych punktów widzenia (genologii, tekstologii, językoznawstwa, aksjologii, kultury popularnej, performatyki itd.) [...]Autorowi, koncentrującemu się na dominantach: (1) treściowych, (2) strukturalnych, (3) funkcjonalnych oraz (4) stylistycznych, udało się stworzyć spójny, wieloaspektowy opis piosenki jako gatunku niejednorodnego, złożonego, ale jednak charakteryzującego się określonymi właściwościami [...] Badacz wielokrotnie poświadcza swą szeroką wiedzę dotyczącą historii polskiej piosenki, swobodnie i sprawnie porusza się po materiale tekstowym, wykazując się umiejętnością trafnego kojarzenia przywoływanych danych i zdolnością niezwykle syntetycznego formułowania myśli [...] Napisana dobrym językiem książka będzie się cieszyć zainteresowaniem językoznawców, literaturoznawców, kulturoznawców i wszystkich, którym bliskie są song studies. Z recenzji dr hab. Marzeny Marczewskiej, prof. nadzw. UJK

44,10 zł
34,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,26 zł

37
Drogi i bezdroża edukacji w okresie pandemii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Drogi i bezdroża edukacji w okresie pandemii
Dostępny36 szt.

Przedstawiona [...] książka ma charakter monografii akcentującej wpływ pandemii na toczące się procesy edukacyjne. Została ona przygotowana z myślą o IX Forum Naukowym - spotkaniu polskich i ukraińskich pedagogów. Jest efektem wieloletniej współpracy między instytucjami edukacyjnymi Polski i Ukrainy, a zarazem okazją do prezentacji aktualnych problemów teoretycznych i praktycznych, w obszarze edukacji, obserwowanych w naszych krajach. [...] Książka ukazuje realne problemy czasu kryzysu epidemiologicznego w Polsce i w Ukrainie. Z tej perspektywy jest pracą mieszczącą się zarówno w tematyce szeroko pojętej pedagogiki szkoły (w tym szkoły wyższej), jak i pedagogiki porównawczej. Łączy teorię z codzienną praktyką edukacyjną, odwołując się do analiz literaturowych i do autorskich wyników badań. Jest znaczącym głosem w toczącym się dyskursie o przyszłości edukacji. Z recenzji prof. dr. hab. Stefana M. Kwiatkowskiego

77,70 zł
61,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,32 zł

38
Otwarte innowacje. W poszukiwaniu nowych źródeł kreowania wartości w biznesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Otwarte innowacje. W poszukiwaniu nowych źródeł kreowania wartości w b...
Dostępny17 szt.

Podstawowym celem monografii jest przybliżenie roli i znaczenia otwartych innowacji w kreowaniu wartości w biznesie. Jak słusznie zauważa Autor, innowacja sama w sobie może mieć wartość wyłącznie rozważań akademickich, jeżeli nie będziemy poszukiwali możliwości jej skomercjalizowania. (...) Recenzowana monografia pt. Otwarte innowacje. W poszukiwaniu nowych źródeł kreowania wartości w biznesie autorstwa Pana dra Zenona Pokojskiego stanowi bardzo wartościową pozycję z zakresu innowacji otwartych i ich roli w kreowaniu wartości. (...) Należy docenić jej walory poznawcze, merytoryczne, metodyczne i utylitarne. - Prof. dr hab. Henryk Runowski

42,00 zł
33,18 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,82 zł

39
Darker Still, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Darker Still, CD
Dostępny31 szt.

2CD

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

40
Chemia. Kompendium maturalne. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Chemia. Kompendium maturalne. Zakres rozszerzony
Dostępny253 szt.

Kompendium jest przeznaczone dla uczniów liceów i techników, przygotowujących się do matury z chemii na poziomie rozszerzonym, począwszy od roku 2023. Obejmuje ono wszystkie treści nauczania zawarte w najnowszej podstawie programowej w zakresie rozszerzonym, która obowiązuje od 2019 r.Kompendium jest ułożone według tradycyjnych podziałów: chemia ogólna, nieorganiczna oraz organiczna, i składa się z siedemnastu rozdziałów tematycznych. Pomaga to uporządkować materiał, utrwalać nowe zasady nomenklatury organicznej i zrozumieć zagadnienia bez pomocy nauczyciela.Książkę kończy skorowidz terminów w niej występujących i zestaw tablic uzupełniających.

59,90 zł
41
Zadania i łamigłówki dla logicznie... 9-11 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zadania i łamigłówki dla logicznie... 9-11 lat
NiedostępnyBrak

Książeczki z tej serii polecamy uczniom klas I-III, którzy: - chcą doskonalić i poszerzać swoje matematyczne umiejętności - lubią rozwiązywać zadania, zagadki, łamigłówki, układanki - lubią poszukiwać, odkrywać i wykonywać różne obliczenia.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

42
Autonomia publicznych uczelni akademickich w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Autonomia publicznych uczelni akademickich w Polsce
Dostępny19 szt.

Monografia zawiera wiele cennych treści, wykazujących znaczną kompetencję Autorki w podjętej i rozbudowanej przez nią tematyce, która jest istotna z punktu widzenia zarówno unormowania tej materii: konstytucyjnego (art. 70 ust. 5 Konstytucji RP) i ustawowego (ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce), jak i praktycznych możliwości funkcjonowania uczelni wyższych w korzystaniu z konstytucyjnie i ustawowo zapewnionej autonomii. Z recenzji prof. dr. hab. Huberta Izdebskiego Mamy niewątpliwie do czynienia z wartościową publikacją, której monograficzny profil i przeznaczenie ewidentnie zasługują na aprobatę. Problematyka szeroko ujmowanej autonomii tytułowych uczelni wykazuje się bowiem bezspornym potencjałem naukowym - prowokującym liczne i trudne problemy oraz wyzwania badawcze. Przy tej okazji zgromadzono i poddano analizie bardzo liczne, odpowiednio zróżnicowane i umiejętnie wykorzystane źródła. Bezspornie należy docenić ogrom wykonanej w tym względzie pracy oraz wiedzę, kompetencje i umiejętności towarzyszące ich analizowaniu, wykorzystywaniu. Z recenzji dr. hab. Piotra Lisowskiego, prof. UWr

94,50 zł
74,66 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 19,84 zł

43
Notatnik A5/96K BG-451 mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Notatnik A5/96K BG-451 mix
W&K
Dostępny52 szt.

Miks wzorów, towar wysyłany losowo. Cena za sztukę. Notatnik w twardej oprawie, rozmiar A5, 96 kartek.

15,40 zł
14,63 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,77 zł

44
Zabawy logopedyczne. Zeszyt 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zabawy logopedyczne. Zeszyt 1
Dostępny42 szt.

Seria zeszytów wspomagających rozwijanie poprawnej wymowy. Fachowe ćwiczenia opracowano w atrakcyjnej dla dzieci formie. Książeczki stanowią znakomitą pomoc dla rodziców, wychowawców i logopedów. świetną zabawę zapewniają przygotowane naklejki.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

45
Kobiece zasady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

46
Brawl Stars. Figurka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Brawl Stars. Figurka
P.M.I.
NiedostępnyBrak

Figurka z serii Brawl Stars do kolekcjonowania. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

19,90 zł
17,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,99 zł

47
EduKarty. Język angielski dla zerówki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
EduKarty. Język angielski dla zerówki
Dragon
Dostępny45 szt.

"EduKarty. Język angielski" to pomoc w nauce słownictwa języka angielskiego dla dzieci w klasach od zerówki do trzeciej. Zestaw przeznaczony jest do nauki w domu, w szkole i podczas kursów językowych. Zakres słownictwa obejmuje takie tematy jak części ciała, owoce, warzywa i inne podstawowe tematy.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

48
Król Maciuś Pierwszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Król Maciuś Pierwszy
Dostępny1258 szt.

Po stracie rodziców Maciuś zostaje królem. Szybko zrywa z etykietą rozpieszczonego dziecka i stara się wprowadzić własne rządy. Gdy w kraju wybucha wojna, Maciuś wraz z przyjacielem Felkiem wyrusza na front. Młody król wprowadza wiele reform, a nawet tworzy dziecięcy sejm! Niestety królestwo osłabione dziecięcymi rządami znów najeżdżają sąsiedzi.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

49
Kalendarz 2023 Zdzierak Kuchnia i Ty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kalendarz 2023 Zdzierak Kuchnia i Ty
Dostępny361 szt.

format 13,5 x 20,5 cm, 112 stron; okładka kredowana, druk środka dwukolorowy, dwustronny; awers: kalendarium tygodniowe, miejsce na notatki, numeracja tygodni i dni roku, fazy Księżyca, skrócone kalendarium danego miesiąca, znaki zodiaku, w niedziele godziny wschodu i zachodu Słońca; rewers: cykle poświęcone gadżetom kuchennym, przysmakom z kuchni europejskich, historii popularnych sosów, kuchni na co dzień i od święta oraz najnowsze horoskopy dla poszczególnych znaków zodiaku; opakowanie: standard 50 egz.

26,00 zł
20,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,20 zł

50
Pytanie glinianego garnka. Kazania krótkie o wojnie i pokoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Pytanie glinianego garnka. Kazania krótkie o wojnie i pokoju
PrzedsprzedażData premiery: 2022.10.26

Dlaczego tyle śmierci? Ludzkiego cierpienia? Dlaczego zło? Dlaczego Bóg dopuszcza to wszystko? Gdzie On w ogóle jest? – są to pytania obecne od początku chrześcijaństwa, ale wracają ze wzmożoną siłą za każdym razem, gdy w polu widzenia pojawia się jakiś kataklizm lub widmo cierpienia. Pytania typu „dlaczego?” jakoś zawsze były obecne, jeżeli nie jawnie, to przynajmniej ukryte w podtekście, ale zastanawiałem się także czego nas wojna może nauczyć. Bo że jest lekcją – bolesną! – nie ulega wątpliwości. Ten zbiorek rozważań jest objętościowo niewielki. Nie czekałem, aż uzbiera się ich więcej. Chciałem, by jak najprędzej trafiły do rąk czytelników. Człowiek ma silny instynkt samozachowawczy: nawet krytyczne sytuacje, gdy są rozciągnięte w czasie, stają się rutyną. Dlatego moimi przemyśleniami, podejmowanymi „na gorąco”, pragnę podzielić się z czytelnikami, dopóki mogą je przyjąć również „na gorąco”.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

Wróć do góry