hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.09.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 26 września 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mali WIELCY. Królowa Elżbieta (Maria Isabel Sanchez Vegara), na drugim Rozmowy z Bogiem. Księga 1 (Walsch Neale Donald). Kolejny produkt to Maroko. U mnie w Marrakeszu (Katarzyna Ławrynowicz) oraz Matematyka Próbne arkusze maturalne Zestaw 1 Poziom rozszerzony (Ryszard Pagacz,Marcin Wesołowski,Tomasz Szwed).
1
Mali WIELCY. Królowa Elżbieta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mali WIELCY. Królowa Elżbieta
Dostępny838 szt.

W dzieciństwie mała Lilibet marzyła o spokojnym życiu na wsi. Kochała psy, konie, a najbardziej swoją rodzinę. Kiedy jej ojciec nieoczekiwanie został królem, ona stała się następczynią tronu, a jej życie zupełnie się zmieniło. Rozpoczęła przygotowania do nowej roli i już w wieku 27 lat została koronowana jako Elżbieta II, Królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz głowa Wspólnoty Narodów. Podczas długiego panowania odwiedziła ponad 110 krajów na sześciu kontynentach, poznała 15 kolejnych brytyjskich premierów, 13 prezydentów USA i wielu innych przywódców z całego świata. Żona księcia Filipa, matka czworga dzieci, babcia i prababcia, uwielbiała naturę i swoje psy corgi. Przez ponad 70 lat niestrudzenie pełniła misję podtrzymywania tradycji i stopniowej modernizacji brytyjskiej monarchii, poświęcając życie koronie i stając się jej symbolem. Niezwykła historia królowej Elżbiety II, najdłużej panującej brytyjskiej monarchini, jednej z najsłynniejszych postaci na świecie, ikony i legendy, wyjątkowej i niezłomnej kobiety, która na pierwszym miejscu zawsze stawiała służbę swojemu krajowi i narodowi. Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób - od malarek, muzyków i projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia. Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie i przystępny język opowieści pozwala dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces. Każda książka zawiera dodatek w formie biografii przedstawionej na osi czasu z datami, faktami, ciekawostkami i zdjęciami bohatera opowieści zapewniając wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękne kolorowe ilustracje będące dziełem artystów z całego świata i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość.

44,99 zł
26,09 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,90 zł

132 osoby kupiły
2
Rozmowy z Bogiem. Księga 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozmowy z Bogiem. Księga 1
Dostępny210 szt.

Autor tej prowokująco zatytułowanej serii książek nie obwołuje się Mesjaszem jakiejś nowej religii. Sfrustrowany dotychczasowym życiem, usiadł pewnego dnia z długopisem w ręku i garścią trudnych pytań w sercu. W miarę jak spisywał te pytania do Boga, uświadomił sobie, że Bóg mu na nie odpowiada? od razu? na kartce, na której kreśli swoje słowa. Efekt tego zapisu ? daleki od apokaliptycznych wizji czy sekciarskich ekscentryzmów, jakich można by spodziewać się w takich okolicznościach ? to tekst pełen zdroworozsądkowej mądrości o tym, jak wieść skuteczne życie, pozostając wiernym sobie samemu i swojej duchowości. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

30 osób kupiło
3
Maroko. U mnie w Marrakeszu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maroko. U mnie w Marrakeszu
Dostępny374 szt.

Wybierz się w podróż do Maroka, w którym od 2011 roku przebywa Katarzyna Ławrynowicz, autorka bloga U mnie w Marrakeszu. Żyjąc wśród zwykłych ludzi i według prostych zasad wspólnotowego bytowania, poczujesz, że bardzo wiele dajesz, ale i równie wiele otrzymujesz, nawet w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dziś podzielisz się z kimś swoim posiłkiem, a jutro całkiem niespodziewanie przed twoimi drzwiami stanie sąsiadka z domowym obiadem lub sąsiad gotowy w czymś pomóc.

69,90 zł
43,34 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 26,56 zł

29 osób kupiło
4
Matematyka Próbne arkusze maturalne Zestaw 1 Poziom rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka Próbne arkusze maturalne Zestaw 1 Poziom rozszerzony
Dostępny156 szt.

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym w 2023 r. nie będzie zbytnio odbiegał od egzaminu znanego do tej pory. Nie będzie zadań testowych, ani zadań z kodowaną odpowiedzią. Pojawią się wiązki zadań oraz zadania osadzone w kontekście realistycznym. Nie będzie takiej różnorodności typów zadań jak na poziomie podstawowym. Zdający w czasie 180 minut będzie miał do rozwiązania nieco ponad 10 zadań otwartych. Zestaw 1. zawiera sześć przykładowych arkuszy maturalnych na poziomie rozszerzonym. Do każdego zadania dołączyliśmy jego pełne rozwiązanie oraz propozycję punktacji. Mamy nadzieję, że ten zbiór pomoże uczniom w samodzielnym przygotowaniu się do egzaminu.

24,90 zł
22,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,74 zł

27 osób kupiło
5
Dzieci Jagiellonów. Zygmunta Starego i Barbary Zapolyi losy podług Elżbiety Jagiellonki w 1517 roku spisane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Dzieci Jagiellonów. Zygmunta Starego i Barbary Zapolyi losy podług Elż...
Dostępny171 szt.

Wraz ze śmiercią królowej Elżbiety Rakuszanki, żony Kazimierza Jagiellończyka umiera średniowiecze. To czas kiedy powstaje i nabiera żywych barw nowy Wawel, to czas płodnych umysłów, które potrafią czcić nie tylko rozum, ale i ciało. To Kraków z przełomu wieków, Wrocław, Legnica i biskupia Nysa. To czas kiedy Księstwo Moskiewskie uderza w Wielkie Księstwo Litewskie i bije, głosząc, że jest bite. To czas koronacji Zygmunta Starego, wtedy jeszcze Jagiellończykiem zwanego i jego ożenku z młodziutką Barbarą Zapolyą. Bo Bona była tą drugą… Trzecią…

44,90 zł
24,70 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,20 zł

26 osób kupiło
6
Świat kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat kolorów
Dostępny337 szt.

Ten tom to prawdziwa celebracja talentu Kerby’ego Rosanesa i jego fanów. Zawiera wybór najciekawszych ilustracji z serii „Świat”. Szesnasto-stronicowa kolorowa część książki prezentuje wspaniałe prace fanów Kerby’ego. Każda z nich została omówiona przez autora pod względem stylu i zastosowanych technik kolorowania. Czytelnicy mogą poznać tajniki warsztatu innych kolorystów, ich sztuczki i pomysły. Te same grafiki pojawiają się w czarno-białej sekcji książki wraz z wyborem ulubionych ilustracji Kerby’ego. Uwaga: materiały opublikowane w tej książce wcześniej znalazły się w książkach Delikatny świat, Ukryte światy i Mityczny świat.

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

25 osób kupiło
7
Dylan Dog. Długie pożegnanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylan Dog. Długie pożegnanie
Dostępny60 szt.

Marina, dawna miłość Dylana, puka do drzwi detektywa mroku. To spotkanie daje początek onirycznej podróży, pod­czas której odżywają młodzieńcze fascynacje, a przeszłość i rzeczywistość mieszają się ze sobą. Sclavi pokazuje nam kolejne oblicze Dylana i wciąga do przejmującej, surrealistycznej opowieści o dorastaniu, sile pierwszej miłości oraz utraconych marzeniach.

32,00 zł
27,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,80 zł

18 osób kupiło
8
Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie stworzenia duże i małe. Gdyby tylko miały głos
Dostępny626 szt.

Powieść pełna dowcipu i uroku brytyjskiej prowincji, na podstawie której powstał kultowy serial. James Herriot jest z wykształcenia lekarzem weterynarii. Po studiach przeniósł się do Szkocji, gdzie pracował w swoim zawodzie i stworzył cieszące się ogromną popularnością książki. Na ich podstawie powstał serial "Wszystkie stworzenia duże i małe" pod tym samym tytułem. Herriot z błyskotliwym poczuciem humoru i zarazem niezwykle ciepło opisuje życie w prowincjonalnym Yorkshire, kreśląc barwne portrety jego mieszkańców i odkrywając tajniki fascynującej pracy wśród zwierząt.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

18 osób kupiło
9
Co by było, gdyby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co by było, gdyby
Dostępny1029 szt.

Czy życie Lucy jest jej „pisane”… czy właściwie mogłoby się ułożyć zupełnie inaczej? Lucy znalazła się na rozdrożu. Tego dnia rzuciła frustrującą pracę w niewielkiej agencji reklamowej w Shoreley i nie ma pojęcia, jaki kolejny krok powinna zrobić: wykorzystać swoje oszczędności, by zrealizować marzenie i być pisarką, czy przeprowadzić się do Londynu i spróbować kariery copywriterki, o której marzyła od lat? Tego popołudnia poznaje w barze interesującego fotografa Caleba, a chwilę później wpada na Maxa, obiecującego prawnika, który swego czasu był miłością jej życia. To doprawdy wygląda na znak od losu. Czy Lucy powinna zostać w nadmorskiej mieścinie, w której mieszka, i związać się z Calebem? Czy też powinna wyjechać do Londynu i odnowić swoją relację z Maxem, choć ten dziesięć lat temu złamał jej serce? To kwestia jednej decyzji – ale właśnie ona może całkowicie zmienić bieg czyjegoś życia... Co by było, gdyby, porywająca i niezapomniana powieść dla tych, którzy wierzą w przeznaczenie i w to, że każdy ma gdzieś na świecie swoją drugą połówkę. A także dla tych, którzy wciąż zastanawiają się, jak mogłoby wyglądać ich życie, gdyby kiedyś dokonali innego wyboru. Czy przeznaczenie może się wypełnić dwa razy?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

16 osób kupiło
10
Praktykulinarni vegetariańsko. Dziś na obiad, jutro do lunchboxa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktykulinarni vegetariańsko. Dziś na obiad, jutro do lunchboxa
Dostępny879 szt.

W kuchni wyznają zasadę, że można jeść wszystko: jedzenie to przyjemność, ale też paliwo, od którego zależą samopoczucie i poziom energii. W najnowszej książce znajdziesz 110 pomysłów na pełnowartościowe, wegetariańskie obiady, dodatki i desery, które następnego dnia idealnie wpasują się do lunchowego pudełka. A wszystko prosto i szybko, z ogólnodostępnych produktów: roślin strączkowych, kasz, makaronów, nabiału, jajek i oczywiście rozmaitych warzyw. Przy każdym przepisie podana jest wartość kaloryczna oraz podpowiedź, jak zmienić danie, wykorzystując inne składniki. Smaki? Jak zawsze u Praktykulinarnych: z różnych zakątków świata. Dhal z soczewicy, hash z serem halloumi, fasolowa fajita z makaronem, udon z warzywami i jajkiem, okonomiyaki, empanady z ciecierzycą, biryani, pad thai z tofu i jackfruitem, paella z kwiatem bananowca, curry „wurst”, kleftiko wegetariańskie, pudding chia z mango, granola kawowa i wiele, wiele więcej! Sięgnij po te kulinarne wrażenia i zadbaj o zdrowie, sylwetkę i planetę!

74,90 zł
55,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 19,47 zł

14 osób kupiło
11
Enchantimals Tarla Orange Cat Lalka Kot + zwierzątko - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchantimals Tarla Orange Cat Lalka Kot + zwierzątko
Mattel
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

12 osób kupiło
12
Fotografia uliczna bez tajemnic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotografia uliczna bez tajemnic
Dostępny252 szt.

Bryan Peterson, fotograf i instruktor o międzynarodowej renomie, prezentuje sprawdzone techniki, dzięki którym będziesz szybciej dostrzegać i wykorzystywać fotograficzny potencjał zurbanizowanych przestrzeni. Miejska ulica, aleja spacerowa lub wiejska droga – każde z tych miejsc oferuje niezwykłe okazje fotograficzne, jeśli tylko wiesz, jak ich szukać. Poprzez opowieści, anegdoty i ćwiczenia zawarte w tej książce, Peterson dzieli się z czytelnikiem gotowymi receptami na uchwycenie nieprzewidywalnego świata miejskiego życia. Autor przedstawia 120 „minikronik” przygotowanych w oparciu o zdjęcia wykonane na całym świecie – od egzotycznych uliczek Waranasi w Indiach do zatłoczonego deptaka na moście Karola w Pradze. Pisze o historii każdego zdjęcia, swoim toku myślenia w czasie fotografowania, budowaniu kompozycji, psychologii kolorów, a także o tym czy dana fotografia jest wynikiem doskonałego refleksu, czy też długich minut wyczekiwania na to jedno doskonałe ujęcie. Zaawansowani amatorzy i profesjonaliści także znajdą tutaj coś dla siebie. Będą mogli zainspirować się podejściem Petersona do tworzenia kompozycji reżyserowanych i przypadkowych, kreatywnego wykorzystania światła zastanego, ruchu, pogody i elementów architektury.

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

10 osób kupiło
13
Maja i tajemnicza szuflada. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Maja i tajemnicza szuflada. Z autografem
Dostępny6 szt.

Nowa, urocza seria książek dla dzieci autorki bestsellerów - Agnieszki Krawczyk. Poznajcie Ekipę Badaczy i rezolutną Maję. Maja ma dziesięć lat. Jej rodzice wyjechali na Spitsbergen prowadzić badania naukowe, więc dziewczynka tymczasowo mieszka u babci Irenki, która robi najpyszniejsze konfitury na świecie, umie szyć i szydełkować, a nawet tańczy zumbę w Klubie Aktywnego Seniora. Dziewczynka mieszka w dawnym pokoju swojej mamy. Tam właśnie stoi biurko z niezwykłą szufladą… Nagle w okolicy znikają wszystkie zegary! Czy Maja i jej nowo poznani przyjaciele rozwikłają zagadkę? Pełna ciepła i tajemniczych zdarzeń historia o rezolutnej Mai i jej radosnych przygodach przypomni wszystkim czytelnikom, że czasami całkiem dobrze jest nie nosić zegarka.

42,90 zł
23,60 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,30 zł

10 osób kupiło
14
Armagedon. Władca wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armagedon. Władca wojny
Dostępny196 szt.

Zmurszała konstrukcja starego świata trzeszczy i się chwieje. Upadek Stanów Zjednoczonych i walki w Europie to jeszcze nie koniec - wojna obejmuje rosję. W krwawym chaosie grupa całkiem zwyczajnych bohaterów stanie przed szansą, o której marzy każdy z nas - mogą zmienić świat na lepsze. Matt - amerykański tropiciel morderczych metaludzi. Plazma - polski ochroniarz córki rosyjskiego ministra. Cyrus - amerykański specjals w służbie RP. No i jeszcze ona - Ev - która budzi się do życia. I jest głodna. Powieści Vladimira Wolffa bywały niebezpiecznie prorocze. Czy za tę wizję po raz pierwszy można trzymać kciuki?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

9 osób kupiło
15
500 zagadek logicznych i łamigłówek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
500 zagadek logicznych i łamigłówek
Dostępny316 szt.

Ten wymagający, ciekawy, a czasem zaskakujący zbiór zagadek logicznych i łamigłówek z pewnością Cię zachwyci. Oto ponad 500 zadań o rosnącym stopniu trudności, ułożonych w dwudziestu częściach o rosnącym poziomie trudności, pozwalających na sprawdzenie i rozwinięcie intelektu. To idealna książka dla każdego miłośnika zagadek, który pragnie wystawić na próbę swoje umiejętności, a przy tym dobrze się bawić!

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

9 osób kupiło
16
Miecz zabójcy demonów. Tom 16 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miecz zabójcy demonów. Tom 16
Dostępny6 szt.

Tanjirou udaje się do posiadającego tytuł Filara Kamienia Himejimy, u którego odbędzie kolejny etap Treningu Filarów! Czy zostanie przez niego doceniony po trudach polegających między innymi na wytrzymywaniu naporu wody pod wodospadem, dźwiganiu kłód i pchaniu ogromnego głazu?! W tym samym czasie Muzan za wszelką cenę próbuje zlokalizować Nezuko i ród Ubuyashiki!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
17
Gra. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra. Z autografem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Sześcioro bohaterów zjawia się w lesie, żeby zagrać w tajemniczą grę. Na pierwszy rzut oka nic ich nie łączy. Pochodzą z różnych środowisk, wyznają odmienne wartości, mają różne charaktery. Nikt nie spodziewa się tego, co się stanie. Gra w podchody w jednej chwili zamienia się w grę o przetrwanie. Kto za tym stoi i jaki jest jego cel? „Rewelacyjna! Rozgrywka na najwyższym poziomie.” - Marcel Moss „Ta historia jest jak rollercoaster. Nie wiesz, czego się spodziewać, czujesz tylko zawrotny pęd. Świetnie napisana, buzuje od emocji.” - Marek Stelar

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

9 osób kupiło
18
No Game No Life. Tom 11 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Game No Life. Tom 11
Dostępny5 szt.

Disboard, świat, w którym o wszystkim decydują gry. Sora, Shiro, Jibril, Stephanie i Ymirein budzą się w pokoju, którego w życiu nie widzieli na oczy. Co gorsza, żadne z nich nie może sobie przypomnieć jak tam trafili. W nieznanym miejscu poznają przedstawicielkę dziewiątej rasy w rankingu Exeed, wróżkę o imieniu Foeniculum, która radośnie im oświadcza, że biorą udział w reality show! Zasady są bardzo proste: jeśli chcą stąd wyjść, to muszą się w sobie zakochać i stworzyć pary! Jednak moment, przecież jest ich piątka! Czy to znaczy, że jedna osoba utknie w pułapce na zawsze?! Sora wpada w panikę, bo jako wieczny prawiczek uważa, że jest na przegranej pozycji, podczas gdy cztery bohaterki robią wszystko, by zdobyć jego uwagę! Oto jedenasty tom przygód rodzeństwa graczy i ich towarzyszy w niezwykle popularnej opowieści fantasy.

31,99 zł
25,59 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,40 zł

7 osób kupiło
19
Cywilizacja bizantyńska. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacja bizantyńska. Tom 1
Dostępny11 szt.

Jedno z najważniejszych dzieł Konecznego omawia genezę, rozwój i wpływ kultury bizantyjskiej, także w Europie. Podkreśla, że rysem znamiennym jest jej rozbrat w dziedzinie moralności między życiem prywatnym a publicznym, co wywiera szkodliwy i destrukcyjny wpływ na życie Europy i świata zachodniego. Na uwagę zasługują szczególnie końcowe rozdziały omawiające trwały wpływ cywilizacji bizantyjskiej na ruchy religijne Europy zachodniej, powstanie systemu rządów absolutyzmu oświeconego, aż po politykę rządów państw niemieckich przed zjednoczeniem Niemiec w 1870 roku.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

7 osób kupiło
20
Cywilizacja żydowska. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cywilizacja żydowska. Tom 2
Dostępny23 szt.

„Cywilizacja żydowska” to rozwinięcie rozważań zarysowanych w książce O wielości cywilizacji, w której autor przedstawia swoje teorie i metody badawcze. To szczegółowa charakterystyka społeczności sakralnej, zbudowanej wokół religii i rozwijanej przez komentarze do pierwotnych tekstów religijnych. Jest jedną z najdokładniej opisanych przez Konecznego cywilizacji (obok bizantyńskiej i łacińskiej). Dzieła tego nie opublikowano za życia autora. Pozostawione w rękopisie, po raz pierwszy wydano drukiem w 1974 roku w Londynie.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

7 osób kupiło
21
Środki przeciw jadom. Odtrutki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Środki przeciw jadom. Odtrutki
Dostępny16 szt.

Poematy Środki przeciw jadom i Odtrutki Nikandra z Kolofonu (II w. p.n.e.), razem z Fajnomenami Aratosa z Soloj tworzą trio zachowanych w całości greckich eposów dydaktycznych powstałych w epoce hellenistycznej (III-I w. p.n.e.). Eksperymentalne w formie i zaskakujące treścią dzieła Nikandra zawierają informacje na temat skutków zwierzęcych toksyn oraz trucizn, a także przepisy na remedia. Ponadto autor urozmaica cały wywód licznymi mitologicznymi i paradoksograficznymi dygresjami, nawiązują do roli Heleny Trojańskiej w powstawaniu nowego gatunku żmii, fatalnego skutkach dla ludzi i zwierząt zapachu, jaki wydziela bazyliszek, lub międzygatunkowej namiętności mureny i węży. Liczne odniesienia do Theriaka i Aleksifarmaka w greckiej oraz rzymskiej literaturze starożytnej potwierdzają ich literacką i naukową wartość.

30,00 zł
23,40 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,60 zł

6 osób kupiło
22
Lalka Hadley Husky Piesek Husky + figurka Sledder Enchantimals - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

6 osób kupiło
23
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów. Wydanie serialowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń Lodu i Ognia. Tom 2. Starcie królów. Wydanie serialowe
Dostępny401 szt.

Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który okrzyknął się królem. Zresztą w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata – najdłuższego lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem będzie jednak zima...

69,90 zł
55,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,68 zł

6 osób kupiło
24
Starszy Pan i kot. Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starszy Pan i kot. Tom 7
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Genialny pianista Geoffroy Lambert od lat źle życzy Kandzie – jedynej osobie, którą ceni jego ojciec. Nienawiść i obsesja nieustannie się pogłębiają, aż wreszcie… „Chcę stać się Fuyukim Kandą”. Sposób myślenia mężczyzny niespodziewanie się zmienia, a on sam przyjeżdża do Japonii, by wykraść techniki wroga, jednak w obcym kraju natyka się na…! Czas, by pustka w sercach kotów i ludzi wreszcie się wypełniła!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5 osób kupiło
25
Potęga teraźniejszości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga teraźniejszości
Dostępny258 szt.

Przez dwa lata mały człowiek przesiadywał na ławce w parku. Ludzie mijali go, pogrążeni we własnych myślach. Pewnego dnia ktoś zadał mu pytanie. W następnych tygodniach coraz więcej ludzi przychodziło i stawiało mu pytania. Po pewnym czasie rozniosła się wieść, że ten człowiek jest kimś niezwykłym, kimś, kto odkrył coś, co sprawia, że życie nabiera sensu, staje się pełnią. Ta historia wydarzyła się naprawdę, a jej bohater nazywa się Eckhart Tolle. Jego pierwsza książka - Potęga teraźniejszości - uczyniła go sławnym na całym świecie. Odkrywanie samego siebie i dochodzenie do źródła samopoznania to droga wiodąca przez całe nasze życie. Wypełnione jest ono doświadczeniem, które nas wzbogaca i pozwala poszerzać naszą świadomość. Książka Potęga teraźniejszości jest dla mnie mapą z drogowskazami, znakami, symbolami prowadzącymi do samopoznania i przeżywania życia tu i teraz, w danym momencie - jedynym i niepowtarzalnym. To książka, z którą jestem na co dzień, którą czytam i kontempluję, do niej wciąż powracam. Czytanie jej przypomina odgrywanie roli teatralnej na nowo; z inną publicznością, z odmiennym nastrojem, nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz każdorazowo zmieniającą się energią. Jest wszak jeden stały element - CIEKAWOŚĆ ODKRYWANIA! Jeśli chcesz pracować nad sobą, jeśli pragniesz stanąć przed lustrem i powiedzieć: To ja kieruję własnym życiem, ja odpowiadam za swoje stany emocjonalne, ja dokonuję wyborów tu i teraz - to przeczytanie tej książki będzie właściwym, pierwszym krokiem w tym kierunku! Katarzyna Figura To mądra, serdecznie i uczciwie napisana książka. Książka dla ludzi poszukujących odpowiedzi na najważniejsze z dręczących nas pytań i wątpliwości. Autor ze znawstwem i cierpliwością najpierw zachęca do wyruszenia w drogę, a potem prowadzi nią czytelnika na spotkanie z nim samym. I o dziwo, ta droga wcale nie wydaje się trudna. I nikogo nie wyklucza. Iść nią może każdy. Nigdy nie dość takich książek. Wojciech Eichelberger Jedna z najlepszych książek, jakie pojawiły się w ostatnich latach. Z każdego zdania emanuje prawda i duchowa siła. Deepak Chopra Ta książka odmieni twoje myślenie... A rezultat? Więcej radości - już teraz! O: The Oprah magazine Jest to książka nie tyle mówiąca o oświeceniu, co prowadząca do oświecenia; adresowana do tych, którzy nie tylko chcą się dowiedzieć czegoś o poszukiwaniu prawdziwego JA, ale do tych, którzy pragną je odnaleźć. Można ją polecić każdemu kto wkracza na duchową ścieżkę i potrzebuje przewodnika. o. Jan M. Bereza OSB, Opactwo Benedyktynów w Lubiniu Aikido, podobnie jak inne sztuki walki i niebezpieczne sporty wymaga koncentracji, wejścia w tętniącą życiem sferę, w której nie ciąży czas, problemy, myślenie czy brzemię osobowości. Polecam. Fascynująca i inspirująca lektura. Jacek Wysocki, mistrz aikido (7 dan)

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

5 osób kupiło
26
Oblężenie Alkazaru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblężenie Alkazaru
Dostępny2 szt.

Ekskluzywna polska edycja książki pióra francuskich pisarzy wyklętych poświęconej obronie Alkazaru w Toledo w czasie hiszpańskiej wojny domowej w lipcu-wrześniu 1936 r. Obrona w Toledo stała się symbolem męstwa nacjonalistów hiszpańskich, a jej pomyślna odsiecz zwiastunem przyszłego zwycięstwa.

73,50 zł
52,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,58 zł

5 osób kupiło
27
Walkirie kresu dziejów. Tom 2. Record of Ragnarok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walkirie kresu dziejów. Tom 2. Record of Ragnarok
Dostępny1 szt.

Dochodzi do rozstrzygnięcia zaciekłego starcia najsilniejszego bohatera „Kroniki Trzech Królestw” Lu Bu Fengxiana z najsilniejszym bogiem mitologii nordyckiej Thorem! W drugiej walce zmierzą się pierwszy człowiek w historii, Adam oraz wszechwiedzący i wszechmocny bóg Zeus. Ci wykraczający poza wszelkie standardy mężczyźni skupiają w swoich pięściach gotowość do boju oraz dumę swoich gatunków. Walcząc z wzajemną życzliwością, nie żałują sobie ciosów zadawanych z całą mocą!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
28
IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IKIGAI. Japoński sekret długiego i szczęśliwego..
Dostępny556 szt.

Według Japończyków każdy człowiek ma swoje ikigai, które stanowi siłę napędową do życia. Niektórzy już je odnaleźli i są go świadomi, inni zaś noszą je w swoim wnętrzu, nadal go poszukując. To właśnie ikigai stanowi jeden z sekretów długiego, młodzieńczego i szczęśliwego życia mieszkańców japońskiej Okinawy, wyspy zamieszkanej przez najbardziej długowiecznych ludzi świata. W tej książce po raz pierwszy przedstawiono wskazówki japońskich stulatków, jak żyć pełnią życia i z optymizmem. Autorzy zdradzili tajniki ich diety, aktywności fizycznej, pracy zawodowej, relacji międzyludzkich oraz co jest najpilniej strzeżonym sekretem odnajdywania swojego ikigai, które nadaje ich życiu sens i zapewnia motywację, by dożywać setki w pełni formy. Posiadanie jasnego i określonego ikigai, czyli wielkiej pasji, dostarcza satysfakcji, szczęścia oraz nadaje życiu sens. Misją tej książki jest to, by pomóc ci je znaleźć, a ponadto przekazać wiele kryjących się w japońskiej filozofii wskazówek, jak zapewnić zdrowie ciału, umysłowi i duchowi.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
29
Rzeźnik z Lyonu. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeźnik z Lyonu. Z autografem
Dostępny20 szt.

Kiedy Barbie wchodził do celi, czułam, jakbym miała do czynienia z rozwścieczonym zwierzęciem, a nie człowiekiem. Klaus Barbie – Rzeźnik z Lyonu. Dowódca Gestapo w Lyonie słynął z niebywałego okrucieństwa: mordów, gwałtów i tortur. Posłał do komór gazowych w Auschwitz 44 żydowskich dzieci i tysiące dorosłych, pojmał i zakatował Jeana Moulina – bohatera, organizatora tajnej armii francuskich bojowników. Po wojnie Klaus Barbie, poszukiwany przez cały świat... zniknął. Nieoczekiwany zwrot akcji nastąpił w roku 1970, gdy ktoś rozpoznał gestapowca w gazecie: nazista ukrywał się w Boliwii pod nazwiskiem Altmann. Sprawę jego ekstradycji śledził z zapartym tchem cały świat, a proces Barbiego był jednym z najgłośniejszych w historii. Poznaj historię Klausa Barbiego, Rzeźnika z Lyonu.

47,90 zł
34,97 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,93 zł

4 osoby kupiły
30
Lato, fajerwerki i moje zwłoki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lato, fajerwerki i moje zwłoki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Początek gorącego lata w małej japońskiej wiosce. Życie płynie tu spokojnie i leniwie mimo doniesień, że w okolicy grasują porywacze dzieci. Jednak mieszkańcy jak co roku szykują się do hanabi – letniego święta fajerwerków. Pomagają również dzieci, które na festyn przygotowują specjalne race zakupione za zebrane pieniądze. Południowy skwar dokucza dwóm przyjaciółkom bawiącym się na stopniach starej świątyni. Dziewczynki czekają na przybycie brata jednej z nich. Czy wszyscy troje będą mogli w tym roku uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu?

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

4 osoby kupiły
31
Kalendarz 2023 A3. Jan Paweł II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A3. Jan Paweł II
Dostępny41 szt.

„Człowiek chwali Boga poprzez to, że idzie w życiu za głosem swego powołania”, mówił święty Jan Paweł II, niezapomniany papież Polak, którego życie było jednym z najpiękniejszych przykładów tych słów. W każdym miesiącu nadchodzącego 2023 r. zaprezentowaliśmy jedną z ulubionych fotografii portretowych Ojca Świętego autorstwa wybitnego krakowskiego fotografa – Adama Bujaka. Duży format 30.5x43.0 cm, osobna plansza na każdy miesiąc, czytelne kalendarium, elegancki kredowy papier 200 g., lakierowana utwardzana okładka, mocne tekturowe plecki przez cały format kalendarza, elegancka biała spirala do zawieszenia kalendarza.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

4 osoby kupiły
32
Dr Stone. Tom 18 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dr Stone. Tom 18
Dostępny3 szt.

Królestwo Nauki vs Królestwo Nauki! Konfrontacja między Senku a dr. Xeno to wyścig, którego celem jest naukowy przywódca wrogiej armii! Pomimo ujawnienia niezwykłej przeszłości Xeno i historii łączącej go z Senku, Stanley potajemnie zbliża się, aby skierować swoją broń w Perseusza!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
33
Drewniany mały labirynt - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,90 zł
16,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,79 zł

3 osoby kupiły
34
Myśli i uwagi Stanisław Michalkiewicz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli i uwagi Stanisław Michalkiewicz
Dostępny88 szt.

Nareszcie pojawiła się taka książka! Zebrany w jeden zbiór złote myśli Stanisława Michalkiewicza. Poukładane w pewien logiczny ciąg tematyczny myśli i uwagi będą z pewnością smakowitym kąskiem dla wielbicieli jego pióra. "Wybór myśli i uwag Stanisława Andrzeja Michalkiewicza adresuję do wszystkich wolnościowców i konserwatystów, którzy od wielu lat poświęcają czas i pieniądze na walkę z bajorem socjalizmu w najweselszym baraku demokratycznym - jakim jest Polska - w całym obozie Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Idąc pod górę i schodząc w dół, pokonujemy tę samą drogę, ale my, konserwatywni liberałowie, mamy szczególnie pod górę, żeby przywrócić wartości, które kiedyś były i się sprawdziły: wolność, własność i sprawiedliwość" - Waldemar Jan Rajca

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

3 osoby kupiły
35
Pożegnanie pierwszej miłości. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnanie pierwszej miłości. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Aoki nie wie, czy powinien wyznać Idzie swoje uczucia. Jego rozterki miłosne muszą jednak poczekać, bo zbliża się wycieczka szkolna i to nie byle jaka! Cała klasa rusza na Hokkaido, żeby wziąć udział w spartańskim obozie narciarskim, gdzie sport decyduje o wszystkim. Jak Aoki i Ida poradzą sobie w takich ekstremalnych warunkach?! I co z Hashimoto, która w końcu zebrała się na odwagę i postanowiła wyznać Aidzie swoje uczucia?!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

3 osoby kupiły
36
Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda czarnej skrzynki. Zaskakująca prawda o nauce na błędach
Dostępny2566 szt.

Jest coś, czego od branży lotniczej powinniśmy nauczyć się wszyscy. To coś, co przychodzi z trudem, bo stoi w sprzeczności z instynktem i ułomną naturą człowieka. To nauka na błędach. Co łączy z lotnictwem Googlea, zespół Formuły 1 firmy Mercedes, wynalazcę Jamesa Dysona, Michaela Jordana i David Beckhama? Korzystają z metody czarnej skrzynki. Nie tylko odważnie przyznają się do błędów, ale wręcz uważają swoje porażki za najlepsze źródło wiedzy. Nie wypierają się potknięć, nie zrzucają winy na innych, nie tuszują niewygodnych faktów, a sukces zawdzięczają analizie swoich niepowodzeń. Ilu z nas może z ręką na sercu powiedzieć, że też ma takie zdrowe podejście do porażek? Radę, by uczyć się na błędach, traktujemy dziś jak wyświechtany frazes, tymczasem jest to najskuteczniejsza znana człowiekowi metoda zdobywania wiedzy. Ta książka przedstawia jej niesamowitą historię. Pokazuje, jak wielką szkodę wyrządzamy sobie, nie wyciągając lekcji z porażek. Matthew Syed poprzez przemawiające do wyobraźni przykłady, inspirujące rozmowy i bardzo praktyczne wnioski unaocznia nam, że każdy może się nauczyć skutecznie korzystać ze swojej "czarnej skrzynki". Pasjonująca, otwierająca oczy książka z żywą narracją i mnóstwem niesamowitych, szokujących historii. Katastrofy lotnicze, zapierające dech zdarzenia z sal operacyjnych, wpadki wymiaru sprawiedliwości, porażające konsekwencje tuszowania błędów, przełomowe idee, pionierskie badania i odkrywcze wnioski - to wszystko i wiele więcej znajdziecie w "Metodzie czarnej skrzynki"!

54,99 zł
43,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

3 osoby kupiły
37
Platee Les Arts Florissants Christie Arnold Schoenberg Chor Beekman, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
3 osoby kupiły
38
Latająca kula 211071 HH POLAND - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
40,86 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,04 zł

3 osoby kupiły
39
Naklejki na zeszyty, Frozen - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki na zeszyty, Frozen
Beniamin
Dostępny12 szt.

Naklejki na zeszyty ułatwią pakowanie się i korzystanie z zeszytów. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

2,39 zł
2,27 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,12 zł

3 osoby kupiły
40
Odkurzacz 213622 HH POLAND - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,90 zł
28,12 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,78 zł

5 osób kupiło
41
Flying Microtonal Banana, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flying Microtonal Banana, CD
Dostępny20 szt.

1.Rattlesnake 07:48 2. Melting 3. Open Water 4. Sleep Drifter 04:44 5. Billabong Valley 6. Anoxia 7. Doom City 8. Nuclear Fusion 04:15 9. Flying Microtonal Banana

53,90 zł
2 osoby kupiły
42
Uśpienie. Julia Krawiec. Tom 1 Czarna seria wyd. 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

2 osoby kupiły
43
Piesek na radio 200800 HH POLAND - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
115,90 zł
105,47 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 10,43 zł

2 osoby kupiły
44
Pensjonat w zaświatach. Tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pensjonat w zaświatach. Tom 8
Dostępny4 szt.

Aoi na jeden dzień zostaje gościem Niebiańskiej Gospody. Po relaksującej, magicznej kąpieli w gorących źródłach udaje się na kolację z Mistrzem. Podczas posiłku w końcu ma okazję spróbować wymarzonych dań z Niebiańskiej Tacy. Tymczasem Mistrz wyrusza w podróż do Świata Widzialnego. I wtem w Niebiańskiej Gospodzie zjawiają się kłopotliwi goście!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
45
Taniec niedźwiedzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taniec niedźwiedzia
Dostępny183 szt.

Grafoman, bigamista, morderca? Czy artysta, który zrezygnował ze szczęścia w imię własnych zasad? Jarosław Haszek nie zdążył zaznać smaku sławy i nacieszyć się renomą jednego z najważniejszych twórców w historii literatury. Dziś, kiedy na całym świecie wciąż ukazują się wznowienia jego książek nawet w najbardziej egzotycznych językach, on spoczywa na skromnym cmentarzu peryferyjnego miasteczka. Haszek umierał niedoceniony, wzgardzony i przytłoczony niechęcią praskich literatów. Ciągnęła się za nim opinia bigamisty, zdrajcy i mordercy. Jakie czynniki miały wpływ na jego decyzje? Jak wyglądały jego ostatnie chwile? Dlaczego sława nadeszła dopiero, gdy zmarł? Jak wyglądało jego życie miłosne? I czy można było odwrócić złą kartę, którą zgotował mu los? Próbą odpowiedzi na te pytania jest Taniec niedźwiedzia. Książka została nominowana do nagrody Magnesia Litera, najważniejszej czeskiej nagrody literackiej!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
46
Kocha, nie kocha... Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocha, nie kocha... Tom 7
Dostępny1 szt.

Trwa szkolny festyn. Yuna zostaje sam na sam z Agatsumą, który próbuje wyznać jej miłość. Akari ponownie spotyka się ze swoim byłym chłopakiem, Ryousuke, który także pojawił się na wydarzeniu. Nigdy nie spodziewała się tego, co od niego usłyszy… W siódmym tomie zarówno Yuna, jak i Akari stawiają kolejny krok ku miłości!

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
47
Zielarskie receptury. Proste i skuteczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielarskie receptury. Proste i skuteczne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Autorka publikacji, założycielka znanej w Europie Fryburskiej Szkoły Ziołolecznictwa, prezentuje ponad 115 znakomitych przepisów, których głównym składnikiem są zioła lecznicze. Czytelnik odnajdzie tu naturalne sposoby na wyleczenie chorób układu odpornościowego, układu krążenia, zapobieganie bólom serca, żołądka, rozwiązanie problemów skórnych. Książkę wzbogacają przydatne rady i zalecenia fachowców, dla których leczenie za pomocą ziół jest życiową pasją.

24,90 zł
19,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,98 zł

2 osoby kupiły
48
TOMY Lamaze Moja pierwsza perkusja - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOMY Lamaze Moja pierwsza perkusja
Tomy, Lamaze
Dostępny99 szt.

Kolor: wielokolorowy Licencja: Brak

147,90 zł
140,51 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,39 zł

1 osoba kupiła
49
Ekspres do kawy 210937 HH POLAND - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspres do kawy 210937 HH POLAND
HH POLAND
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

107,90 zł
98,19 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 9,71 zł

1 osoba kupiła
50
Pościel 3956B 90x120/ maya moo - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pościel 3956B 90x120/ maya moo
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

58,30 zł
1 osoba kupiła
Wróć do góry