hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.09.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 27 września 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Chołod (Szczepan Twardoch), na drugim Kraina marzeń (Nicholas Sparks). Kolejny produkt to Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995 (Tomasz Piątek) oraz Serce jak smoła (Robert Galbraith (J.K. Rowling)).
1
Chołod - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Chołod
Dostępny8455 szt.

Nowa powieść Szczepana Twardocha, inspirowana polarnymi wyprawami autora. Wielka podróż przez Arktykę - ocean, łagry, miłość i przemoc. Pochodzący z Górnego Śląska Konrad Widuch jest weteranem Wielkiej Wojny, komunistą całym sercem oddanym rewolucji. Po wojnie razem z Karolem Radkiem wyjeżdża do sowieckiej Rosji i wciela w życie proletariacki porządek, walcząc w szeregach Konarmii w wojnie 1920 roku. Rewolucja jednak pożera własne dzieci. Podczas czystek 1937 roku towarzysz Widuch jako „stary bolszewik” zostaje aresztowany, skazany i wysłany do łagru, z którego jednak ucieka i tak zaczyna się jego podróż przez śniegi, lody i tundrę. Uchodząc przed sowiecką sprawiedliwością w towarzystwie niewidomego wora w zakonie i błatnej imieniem Ljubow, Widuch trafia w końcu do tajemniczej osady, nazywanej przez jej mieszkańców Chołodem. Żyją w niej oni zgodnie z rytmem surowej, polarnej natury, hodują renifery, polują na foki i niedźwiedzie, mówią swoim językiem i nigdy nie słyszeli o Stalinie. Do czasu. Chołod jest opowieścią o rozczarowaniu ideami. O losie jednostki rzuconej w wir historii i o chwili wytchnienia, jaką bohater znajduje poza cywilizacją. Jest to jednak tylko chwila, albowiem rosyjski Behemot uparcie podąża śladem ex-towarzysza Widucha.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

1358 osób kupiło
2
Kraina marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kraina marzeń
Dostępny12173 szt.

Nowa powieść mistrza literatury obyczajowej. Przejmująca historia miłości. A także o tym, że dla spełnienia wielkiego marzenia warto jest zaryzykować wszystko! I o tym, że nie można uciec od własnej przeszłości. Colby Mills marzył o karierze muzyka, dopóki śmierć wujka, u którego się wychowywał, nie zmusiła go do zrezygnowania z tych aspiracji. Teraz prowadzi małą rodzinną farmę w Karolinie Północnej. Chcąc oderwać się od domowych obowiązków, jedzie na Florydę i spontanicznie wychodzi na scenę w barze w St. Pete’s Beach. I wtedy spotyka pewną dziewczynę, a jego świat wywraca się do góry nogami. Czy życie na odziedziczonej farmie to jedyna przyszłość, jaka go czeka?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

751 osób kupiło
3
Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kaczyński i jego pajęczyna. Tkanie sieci 1949-1995
Dostępny1514 szt.

Tomasz Piątek nie ustaje w swojej pracy śledczej. W najnowszej książce znajduje odpowiedzi na wiele pytań dotyczących człowieka, który od siedmiu lat rządzi Polską. Skąd Kaczyński bierze pomysły? Kim był Anatolij Wasin,? Co zrobił Kaczyński, gdy przyjechał do Kijowa? Kogo Kaczyński wziął do spółki Srebrna? Kto dawał pieniądze ludziom Kaczyńskiego w torbach po cukrze? Co Bogusław Bagsik ma wspólnego z Kaczyńskim? Co w tym wszystkim robi Glapiński? Kim dla Kaczyńskiego był kapitan Marian Śpitalniak? Co łączyło opiekunów Kaczyńskiego z głośnymi zbrodniami politycznymi? Poznaj odpowiedzi. Poznaj Jarosława Kaczyńskiego.

59,90 zł
37,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,16 zł

639 osób kupiło
4
Serce jak smoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Serce jak smoła
Dostępny2766 szt.

W agencji detektywistycznej Cormorana Strike’a i Robin Ellacott zjawia się roztrzęsiona młoda kobieta i błaga o rozmowę. To Edie Ledwell, współtwórczyni popularnej kreskówki Serce jak smoła. Od jakiegoś czasu prześladuje ją w Internecie osoba posługująca się nickiem Anomia. Zdesperowana Edie prosi o ustalenie jej prawdziwej tożsamości, jednak Robin z kilku powodów odmawia przyjęcia sprawy. Jakiś czas później na cmentarzu Highgate, gdzie rozgrywa się akcja kreskówki, zostaje popełniona wstrząsająca zbrodnia. Poruszeni nią Robin i Cormoran przyjmują zlecenie schwytania mordercy. Para detektywów musi zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością i wniknąć w skomplikowaną sieć nicków, sprzecznych interesów i nabrzmiałych konfliktów. Jednocześnie zarówno Robin, jak i Cormoran nieudolnie próbują poukładać swoje życie osobiste.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

532 osoby kupiły
5
Listy do Gestapo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Listy do Gestapo
Dostępny852 szt.

Warszawa, wiosna 1938 roku. Osiemnastoletnia Zuzanna wierzy, że jej życie będzie usłane różami. Pewnego dnia zachwyca ją wygrywana na skrzypcach melodia, a kilka miesięcy później poznaje zdolnego muzyka i traci dla niego głowę. Rodzi się pierwsza miłość, pojawiają marzenia i plany, a potem przychodzi wojna. Znaczy kolejne miesiące pasmem strat, cierpienia i bólu… Zuzanna zaczyna pracę na Poczcie Głównej i włącza się w podziemną walkę z okupantem. Zostaje przydzielona do komórki „P” zajmującej się przechwytywaniem anonimowych donosów pisanych przez Polaków do „Szanownego Pana Gestapo”. Jeden z listów rozdziera jej serce. Okazuje się, że działalność konspiracyjna to niebezpieczna gra, w której stawką jest nie tylko życie, ale i miłość. Listy do Gestapo to poruszająca do głębi spowiedź kobiety, która stanęła przed dramatycznymi wyborami. Opowieść o życiu brutalnie zmienionym przez wojnę. O ranach, które nigdy się nie goją, winach, które domagają się odkupienia, i przebaczeniu, które być może nie nadejdzie.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

272 osoby kupiły
6
Szczegóły znaczące - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Szczegóły znaczące
Dostępny21 szt.

Nowa książka Hanny Krall. Ocalone od zapomnienia obrazy sprzed lat, portrety przyjaciół i przejmujące refleksje na temat teraźniejszości. Tu i teraz. Gdzieś, kiedyś i zawsze. Nikt inny nie potrafi łączyć tych wymiarów czasu tak jak Hanna Krall. Z dbałością o każdy szczegół. Widma Zagłady przenikają się z dramatem dzisiejszych wojen. Wracają dawne traumy, ożywają lęki i nadzieje. Wielkie postacie historyczne ustępują miejsca zwyczajnym ludziom, cichym bohaterom codzienności. „Świat zapada się w naszej pamięci nieustannie i na zawsze. Świat jest jak zbombardowany dom, z którego udało się uratować klamkę. Został nam tylko ten mosiężny szczegół. Klamka zaświadcza, jaki dom był piękny i wielki. Albo jaki nie był. Szczegół, jak może, ratuje nam świat”. Mariusz Szczygieł Tadeusz Różewicz, Anna Walentynowicz, Kalina Jędrusik, Agnieszka Osiecka, Josif Brodski, Krzysztof Kieślowski, Ewa Hołuszko, ksiądz Adam Boniecki – to tylko kilka osób występujących w tej książce. Hanna Krall kolekcjonuje słowa, zdarzenia i przedmioty. Nadaje znaczenie rzeczom i szczegółom banalnym. Zapisuje dialogi, układa sceny prywatne. Rysuje żywe portrety, dzięki którym głosy opisywanych ludzi stają się słyszalne. Za pamięci – żeby nie pozwolić zapomnieć. „Zeszli z barykad, cokołów i scen. Niczego nie udają, są zmęczeni. Nie to, że ich podglądam. Po prostu – jestem w pobliżu. Tak się złożyło, że jestem”. (fragment książki)

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

243 osoby kupiły
7
Wiatrołomy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wiatrołomy
Dostępny1179 szt.

Nic tak nie łamie życia jak dążenie do prawdy. Pierwszy tom nowej serii kryminalnej Roberta Małeckiego. Zbrodnia doskonała nie istnieje. Przestępcę, który sądzi, że uniknął kary, w każdej chwili może dosięgnąć sprawiedliwość. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X mają bowiem jeden cel – odkryć prawdę i ukarać winnych. Grudziądz. Początek lat dziewięćdziesiątych. W rodzinie Witbergów pojawia się wymarzony syn, ale sielanka trwa krótko. Niebezpieczni i bezkarni gangsterzy porywają z domu dwumiesięcznego Filipa. Zdruzgotani rodzice zrobią wszystko, by odzyskać dziecko. Policja drepcze w miejscu, a tropy prowadzą donikąd. W sprawie pojawiają się kolejni podejrzani, ale śledczym nie udaje się odnaleźć chłopca. Trzy dekady później komisarz Maria Herman przechodzi osobiste piekło, próbując uwolnić się od podstępnego nałogu. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który boleśnie mierzy się z konsekwencjami błędnych decyzji z przeszłości. Wspólnie wyruszają do Grudziądza, by rozwikłać tajemnicę porwania dziecka Witbergów. Jeszcze nie wiedzą, że droga do prawdy doprowadzi ich na krawędź otchłani. Robert Małecki – jeden z najlepszych i najbardziej cenionych polskich autorów powieści kryminalnych. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły. Wiatrołomy to pierwszy tom nowej serii o śledczych z bydgoskiego Archiwum X, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

48,00 zł
38,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,60 zł

228 osób kupiło
8
Zingo - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zingo
Ravensburger
Dostępny1518 szt.

"Zingo to rozszerzona wersja klasycznej gry "Bingo" - tym razem w interaktywnej formie uczy i rozwija najmłodszych, a także dostarcza wiele emocji podczas samej gry. Gracze muszą cierpliwie czekać na swoją kolej, by móc przesunąć Zingera i przesunąć nowe płytki. Pierwszy gracz, któremu uda się zakryć wszystkie płytki, krzyczy "Zingo"!, tym samym wygrywając. W związku z tym, że płytki i karty w Zingo zawierają zarówno obrazki jak i wyrazy, z powodzeniem mogą pomóc najmłodszym w nauce czytania. Gra dla dzieci od 4. roku życia, liczba graczy: 2-6."

107,90 zł
97,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,79 zł

221 osób kupiło
9
Oddasz fartucha 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Oddasz fartucha 2
Dostępny8521 szt.

Prostota, przyjemność, pasja i miłość - to z tych składników stworzycie najlepsze dania! Zapraszam Was na drugą część kulinarnej przygody, która powstała właśnie dzięki tym tajnym składnikom. Gotowanie to jedna z największych przygód w moim życiu. Stanie za kuchennym blatem sprawia mi ogromną frajdę i wyzwala we mnie mnóstwo pozytywnych emocji. Mam nadzieję, że przepisy, które znajdziecie w tej książce, Was zainspirują i poczujecie, że właściwie każdy może zostać mistrzem kulinarnym w swoim domu. Świat pędzi do przodu, a my często zapominamy, czym tak naprawdę jest przyjemność gotowania w domu i zasiadania z rodziną przy wspólnym stole. Chcąc wam to ułatwić, przepisy skomponowałem tak, abyście jak najwięcej czasu mogli spędzać w cieple domowego ogniska. Zapraszam więc do swojej kuchni. Będzie prosto, smacznie i przyjemnie. Będą dania jednogarnkowe, sporo sałatek, desery i absolutne klasyki. Czas na dokładkę!

64,99 zł
46,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 18,85 zł

150 osób kupiło
10
Krew i popiół. Tom 3. Korona ze złoconych kości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Krew i popiół. Tom 3. Korona ze złoconych kości
Dostępny2150 szt.

Trzecia część jednego z najpopularniejszych cykli fantasy ostatnich lat Poppy nawet nie marzyła, że ​​odnajdzie miłość u boku księcia Casteela. Mroczny okazał się przyjacielem, bratnim sercem i wspaniałym kochankiem. Jednak los, który byłby udziałem zwyczajnej dziewczyny, nie jest jej przeznaczony. Poppy to Wybrana. Błogosławiona. Prawowita władczyni Atlantii. W jej żyłach płynie krew Króla Bogów, więc korona i królestwo należą do niej. Dziewczyna zawsze pragnęła mieć wpływ tylko na swoje życie. Teraz musi zdecydować, czy porzuci boskie dziedzictwo, czy nałoży złoconą koronę i zostanie Królową Ciała i Ognia. Ma też do wypełnienia misję – musi pomóc Casteelowi odnaleźć jego brata, a potem dowiedzieć się, czy Ian, jej brat, stał się bezdusznym Ascendentem. Nie wszystkim się podoba, że była Panna jest potomkinią Króla Bogów. Są tacy, którzy nie cofną się przed niczym, aby korona nigdy nie spoczęła na głowie Poppy. Największe zagrożenie dla niej i Atlantii czai się na dalekim zachodzie, gdzie Królowa Krwi i Popiołu ma własne plany, na których realizację czekała setki lat.

54,90 zł
34,04 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 20,86 zł

119 osób kupiło
11
Czterdzieści dni do świąt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Czterdzieści dni do świąt
Dostępny706 szt.

Czterdziestki dwadzieścia lat wcześniej, czyli początki wielkiej przyjaźni i Wrocław u progu nowego tysiąclecia Boże Narodzenie już blisko. W domach pachnie cynamonem, mrok grudniowych ulic rozświetlają elektryczne gwiazdy, a wnętrza modnych kawiarni rozbrzmiewają świątecznymi szlagierami. Cały Wrocław oddaje się gorączce przygotowań do najważniejszego dnia w roku. Prawie cały… Święta nie są dobrym czasem na życiowe zmiany, jednak rewolucje mają to do siebie, że nie zważają na kalendarz. Dwudziestoparoletnie Karola, Aśka, Anita i Magda to specjalistki od komplikowania życiowych spraw. U nich nic nie idzie zgodnie z planem. Nigdy nie szło. Czy dziewczyny i tym razem zdołają się uporać z codziennymi problemami? Czy w spokoju dotrwają do Gwiazdki? W święta dzieją się cuda. Cudem jest też przyjaźń dziewczyn, która sprawia, że nawet bezśnieżne Boże Narodzenie da się przeżyć. Byle razem!

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

113 osób kupiło
12
Hobbit. Wersja ilustrowana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Hobbit. Wersja ilustrowana
Dostępny601 szt.

Pełne magii i przygód wspaniałe preludium do Władcy Pierścieni Bilbo Baggins to hobbit, który lubi wygodne, pozbawione niespodzianek życie, rzadko podróżując dalej niż do swojej piwnicy. Jego błogi spokój zostaje jednak zakłócony, gdy pewnego dnia na jego progu pojawia się czarodziej Gandalf z gromadą krasnoludów, by porwać go na prawdziwą przygodę. Wszyscy wyruszają po wielkie skarby strzeżone przez Smauga Wspaniałego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego smoka. Bilbo niechętnie dołącza do ich misji, nie zdając sobie sprawy, że w drodze do Samotnej Góry spotka zarówno magiczny pierścień, jak i przerażające stworzenie zwane Gollumem. Wydanie ilustrowane z genialnymi ilustracjami Alana Lee, które zainspirowały twórców kinowego przeboju.

59,90 zł
40,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 19,17 zł

110 osób kupiło
13
Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Niewidzialna nitka. Opowieść o miłości łączącej rodzinę
Dostępny168 szt.

– Mamo, do czego służy pępek? Wiem, że kiedy byłam w twoim brzuchu, wychodził z niego sznurek, który pomagał mi rosnąć. Ale teraz… po co mi on? – Och, Ninko… nie masz pojęcia, jak się cieszę, że zadałaś mi to pytanie! Tak długo na nie czekałam… Nina właśnie poznała rodzinny sekret – tajemnicę pępka! I teraz wie, że wychodzi z niego niewidzialna nitka łącząca ją z wszystkimi, których kocha: z mamą, tatą, dziadkami, ciociami, wujkami i kuzynami, a także z przyjaciółmi, którzy są dla niej jak rodzina. Już nigdy więcej nie będzie się smucić, gdy nie ma przy niej najbliższych, ponieważ wie, że ta nitka łączy ją z nimi niezależnie od czasu i miejsca! To pełna ciepła i pozytywnych emocji opowieść o miłości wśród najbliższych, a także o tym, że najważniejsze rzeczy czasem są dla nas niewidoczne.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

100 osób kupiło
14
Śmierć nadchodzi jesienią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć nadchodzi jesienią
Dostępny630 szt.

Najbardziej przerażające i enigmatyczne sprawy Herkulesa Poirot i panny Marple Agatha Christie i solidna dawka horroru? Tajemnice, nadprzyrodzone moce i snujące się widma? Po trzykroć tak! Kto sądzi, że Christie pisała jedynie klasyczne kryminały, jest w błędzie. Ten zbiór opowiadań udowadnia, jak wszechstronną była autorką. Wisienką na tym torcie grozy jest opowiadanie Żona Kenity w przekładzie Marty Kisiel-Małeckiej. W języku polskim ten tekst ukazuje się po raz pierwszy. Chciałoby się rzec za Herkulesem: Bon appétit, mon ami. Wszak jesienią lepiej zostać w domu i zagłębić się w lekturze, niż niepotrzebnie kusić licho. „Królowa Kryminału w niepublikowanym dotąd po polsku opowiadaniu dowodzi, że nie trzeba setek stron, by zbudować napięcie. Niebywała gratka tak dla Czytelników, jak i dla tłumaczki!” – Marta Kisiel-Małecka

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

97 osób kupiło
15
Wendeta po śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wendeta po śmierć
Dostępny2574 szt.

Jeden z najsłynniejszych cykli powieściowych Nory Roberts. Tomy serii Oblicza śmierci podbijały na równi serca czytelników i listy bestsellerów „New York Timesa”. W najnowszym thrillerze bestsellerowej serii to porucznik Wydziału Zabójstw nowojorskiej policji Eve Dallas staje się ofiarą. Tajemnicza Lady Justice doprowadza do śmierci mężczyzn i pozostawia ich zmaltretowane ciała wraz z wierszowanym wyjaśnieniem, dlaczego musieli zginąć. Rodzaj obrażeń wskazuje na mord rytualny. Kim jest mścicielka? Czy to osoba, czy grupa przestępcza? I czy zostanie odnaleziona i osądzona?

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

88 osób kupiło
16
Cudowna Dolina Muminków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cudowna Dolina Muminków
Dostępny1313 szt.

Nie ma to jak długa nieobecność, żeby sobie przypomnieć, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Muminki przeżyły wielką przygodę i powracają do cudownej Doliny Muminków! Dołącz do nich, gdy poznają nowych przyjaciół, Migotka i Bobka, stawiają czoła naelektryzowanym Hatifnatom, urządzają przyjęcie-niespodziankę i dokonują wielkiego włamania. Bogato ilustrowane opowieści prosto z Doliny Muminków są idealne na pierwszą lekturę dla najmłodszych czytelników 3+. Wprowadzą dziecko w świat pełen wyobraźni, który uczy przyjaźni, wrażliwości i otwartości. To połączenie klasyki z nowoczesnością jest pomostem między pokoleniami! W serii ukazały się: - Przygody w Dolinie Muminków - Więcej przygód w Dolinie Muminków" - Powrót do Doliny Muminków Opowieści o Muminkach zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i doczekały się niemal 20 ekranizacji. Ten zbiór, zainspirowany opowiadaniami Tove Jansson, został uzupełniony o wyjątkowe ilustracje z najnowszego serialu Dolina Muminków, w brytyjskiej wersji Pani Filifionce głosu udzieliła Kate Winslet!

49,99 zł
35,49 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

88 osób kupiło
17
Pudełko czekoladek. 24 opowiadania. Książkowy kalendarz adwentowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko czekoladek. 24 opowiadania. Książkowy kalendarz adwentowy
Dostępny453 szt.

Nasze opowiadania są różne jak czekoladki – jedne słodkie, inne gorzkie, niektóre z kwaśnym wnętrzem mimo pozornej delikatności warstwy wierzchniej, ale też takie, których smak trudno jest w pierwszej chwili zdefiniować i które dopiero z czasem nazwiemy „ucztą dla podniebienia”.

49,00 zł
29,40 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 19,60 zł

87 osób kupiło
18
Cesarzowa Sisi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cesarzowa Sisi
Dostępny3701 szt.

Powieść Cesarzowa Sisi to olśniewające, nowe ujęcie historii miłości jednej z najbardziej znanych par: Sisi oraz cesarza Austrii Franciszka, która stała się inspiracją dla serialu Netflixa o tym samym tytule. Historia silnej kobiety, która osiągała niemożliwe. Rok 1853. Bawarska księżniczka Helena przykładnie przygotowuje się do poślubienia cesarza Austrii Franciszka Józefa. W tym czasie jej młodsza siostra Elżbieta, nazywana Sisi, marzy o romantycznej miłości i spędza czas głównie jeżdżąc konno, spacerując po lasach lub rysując. Śliczna piętnastolatka chce wieść swobodne, radosne życie i szaleńczo się zakochać. Kiedy młody cesarz spotyka obydwie młode kobiety, nie jest zainteresowany przeznaczoną mu Heleną, ale natychmiast zwraca uwagę na Sisi. Z dala od ciekawskich oczu i nieustających krytycznych ocen dworu, rodzi się między nimi więź, której nie potrafią się oprzeć. Franciszek Józef sprzeciwia się matce, arcyksiężnej austriackiej Zofii, i oświadcza, że albo poślubi Sisi, albo w ogóle się nie ożeni.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

84 osoby kupiły
19
Samochody!  (i inne pojazdy) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochody! (i inne pojazdy)
Dostępny357 szt.

Macie bzika na punkcie aut? Oto książka pełna niezwykłych pojazdów, o których istnieniu nie mieliście pojęcia. Trudno się od niej oderwać! Widzieliście kiedyś barwną jak tęcza, całą obwieszoną maleńkimi dzwoneczkami pakistańską ciężarówkę? Wyobrażacie sobie, jak może wyglądać pojazd do transportu ogromnych anten teleskopowych? Z tą książką odkryjecie setki pojazdów na kółkach, a wśród nich: auta wyścigowe, neonowe ciężarówki, pojazdy jeżdżąco-pływające… i mnóstwo zaskakujących ciekawostek. Zajrzycie do wnętrza wozu strażackiego i pociągu towarowego, odkryjecie szczegóły, którymi różnią się rozmaite modele rowerów, poznacie pojazdy na kółkach z różnych zakątków świata. Barwne, pełne szczegółów ilustracje w mistrzowski sposób oddają rzeczywisty wygląd prezentowanych pojazdów. Ta książka to długie godziny jazdy bez trzymanki. Gotowi na przygodę? No to brrrum!

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

80 osób kupiło
20
Dziennik youtubera. Nie ma innej opcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik youtubera. Nie ma innej opcji
Dostępny1405 szt.

Kolejny sezon przygód Davy’ego Spencera nie obniża lotów i nie zwalnia tempa. Nasza prawie-supergwiazda internetu wpadła na kolejny genialny pomysł. Ma zamiar wziąć filmik zrobiony przez KOGOŚ INNEGO, i będący już viralem… i odtworzyć go. Chce odgapić sam pomysł i, jak twierdzi Davy, nie ma w tym nic złego, bo oryginalna artystka zostanie wspomniana, a jej praca – doceniona! A tą… „docenioną” artystką ma być jego młodsza siostra, Krissy. Jej filmik, na którym wraz z Bo-bo, swoim pieskiem, piją herbatkę ubrani w kowbojskie stroje stał się viralem w ciągu jednej nocy. Prawda, że genialny pomysł?! No cóż, Davy nie ma wątpliwości. Pozostaje przebrać się za kowboja i urządzić herbatkę ze zwierzęciem. Ale nie będzie to PIERWSZE LEPSZE zwierzę… będzie to KURA Pomponiara, żywa maskotka szkoły. Czy plan się powiedzie? Czy Davy osiągnie wreszcie upragniony sukces? Nie ma innej opcji… no prawie.

34,90 zł
22,34 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 12,56 zł

63 osoby kupiły
21
Mocarne maszyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocarne maszyny
Dostępny318 szt.

Traktory, koparki, wywrotki, kombajny – Mocarne maszyny to książka dla młodych pasjonatów ogromnych urządzeń. Jak zbudowany jest kombajn, czym najlepiej przewozić duży ładunek piasku, podnosić ciężkie kamienie i ścinać drzewa? Co ułatwia pracę w polu, w lesie i na drodze? Kilkadziesiąt szczegółowych ilustracji z setkami małych części i mnóstwo wiedzy, która zaciekawi każdego miłośnika maszyn. Mocarne maszyny otrzymały nagrodę norweskiego Ministerstwa Kultury za najlepszą książkę popularnonaukową dla dzieci i młodzieży, a także były nominowane do Brageprisen, jednej z ważniejszych norweskich nagród literackich.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

64 osoby kupiły
22
Szydełkowe kapcie dla całej rodziny. 60 zabawnych i łatwych do wykonania wzorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szydełkowe kapcie dla całej rodziny. 60 zabawnych i łatwych do wykonan...
Dostępny480 szt.

Wydziergaj urocze i wygodne kapcie dla całej rodziny. Najpierw zdecyduj, który z modeli będzie najbardziej odpowiedni: wsuwane klapki, standardowe pantofle czy wysokie bambosze za kostkę. Następnie dopasuj rozmiar (dla dziecka lub dla dorosłego), co ułatwi miarka na skrzydełku książki. Na koniec wybierz jeden z 20 zwierzęcych motywów: dzielnego dinozaura, wesołego pingwina, psotnego szopa, słodkiego słonika lub magicznego jednorożca. Każdy projekt został omówiony krok po kroku oraz rozpisany na schematach. Zaznaczono też poziom trudności oraz wskazówki dla leworęcznych.

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

57 osób kupiło
23
Jano i Wito. Dźwiękotwór - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jano i Wito. Dźwiękotwór
Dostępny1031 szt.

Książka, w którą naprawdę można się zanurzyć! Do oglądania, do zabawy, do nauki wymowy. Aaaaa – ziewam jak hipopotam. Beeee, beeee – beczę jak owca. Cykam jak świerszcz, kumkam jak żaba, bzyczę jak pszczoła i uczę się wymawiać wszystkie głoski! Angażująca i zabawna książka, która pomoże dzieciom w nauce wymowy. Każda rozkładówka ma otwór, w który można włożyć głowę i świetnie się bawić przy udawaniu zwierząt, pojazdów i maszyn. Pomogą w tym Jano i Wito, bohaterowie bestsellerowych książek dla najmłodszych czytelników. Autorka, Wiola Wołoszyn, z wykształcenia logopedka, do każdej z głosek przygotowała także cenne wskazówki dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, które pomagają w nauce wymowy.

59,90 zł
37,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,16 zł

55 osób kupiło
24
Kolacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolacje
Dostępny1727 szt.

Od dziecka powtarzano nam, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Za to kolacja może być tym najprzyjemniejszym! Dorastaliśmy w przekonaniu, że kolacja to kanapka z serem albo pizza na wynos. Ale wcale nie musi tak być! Możesz przygotować bruschetty z pieczoną papryką, kukurydzę z masłem limonkowym albo carbonarę z paloną brukselką – opcji jest nieskończenie wiele. Kolacje Małgosi Minty to 93 proste przepisy na przekąski, sałaty, makarony i desery, z których skomponujesz smakowitą wieczorną ucztę. Kolacja do zjedzenia w pojedynkę w wygodnym dresie, romantyczny posiłek we dwójkę, a może swawolne spotkanie w większym gronie? W tej książce znajdziesz przepisy na absolutnie każdą okazję. Dowiesz się, jak urządzić kolację, kiedy masz za mało krzeseł – albo za mało czasu – a spodziewasz się wielu gości, jak samodzielnie upiec focaccię lub sprytnie wykorzystać składniki dostępne w zwykłych sklepach. A może naszła cię ochota na coś słodkiego? Chałka z koglem-moglem i jagodami albo Eton mess z owocami to tylko niektóre ze smakołyków, o które będą cię błagać znajomi. Ich przygotowanie zajmie ci jedynie kilka minut! Bo w kolacjach nie chodzi o długie godziny spędzone na gotowaniu; najważniejszy jest czas na jedzenie i – ewentualnie – kieliszek wina. Choć Małgosia Minta nie urodziła się we Włoszech ani we Francji, z prawdziwą pasją opowiada o winach. Przekona cię, że wybranie butelki dobrego trunku w supermarkecie nie wymaga ogromnej sommelierskiej wiedzy i może być sporą frajdą. Może zostaniesz na kolację? Małgosia Minta – w dzieciństwie chciała być wielką odkrywczynią, ale los sprawił, że została dziennikarką. Dzisiaj publikuje na łamach magazynów oraz gazet, a także na swoim blogu Minta Eats. Skrupulatnie kolekcjonuje wspomnienia określonych smaków i zapachów – nie wierzy, że można nie lubić jedzenia. Na co dzień związana z Vogue Polska oraz magazynem Usta, pisze także dla Wysokich Obcasów i Fermentu. Autorka i współautorka książek kulinarnych wydawanych w Polsce i za granicą.

69,99 zł
49,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

54 osoby kupiły
25
W dolinie Narwi. Zbuntowana szlachcianka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W dolinie Narwi. Zbuntowana szlachcianka
Dostępny1088 szt.

Rok 1818. Młoda szlachcianka Hanna Królikiewicz, z powodu odrzucenia zalotów kolejnego konkurenta, zostaje zamknięta przez rodziców w panieńskim pokoju. Uciekającą przez okno młodą damę ratuje z opresji lord Adrian Garenwill. To zabawne wydarzenie sprzyja odnowieniu nagle przerwanej przed laty znajomości. Wkrótce potem młodzi wikłają się w serię niepokojących zdarzeń. Śledztwo goni śledztwo, a wszystko komplikuje odkrycie, że wuj Adriana, baron Ostrowski, żyje. Z jaką tajemną misją lord Garenwill przybył z Anglii do Polski? Czy Adrian pomoże Hannie wyplątać się z tarapatów? Zbuntowana szlachcianka, piąty i ostatni tom cyklu W dolinie Narwi, to połączenie romansu i powieści przygodowej, której fabuła rozgrywa się na Podlasiu w pierwszej połowie XIX wieku.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

50 osób kupiło
26
Potęga podświadomości. Wydanie nowe uzupełnione - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga podświadomości. Wydanie nowe uzupełnione
Dostępny10714 szt.

Potęga podświadomości to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z nigdy nie publikowanych prac Autora. Rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością. Ten niezwykły poradnik pomoże ci uwolnić umysł i przekaże praktyczne wskazówki, dzięki którym osiągniesz sukces, prestiż i dobrobyt, zdobędziesz przyjaciół, umocnisz szczęśliwe małżeństwo, pokonasz lęki, pozbędziesz się złych nawyków i nałogów.

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

46 osób kupiło
27
Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Na skrzydłach. O ludziach, ptakach i radości życia
Dostępny1284 szt.

Wycisz się. Oddychaj. Patrz na ptaki. Nad nami znajduje się świat, którego obserwacja koi i łagodzi niepokój. Pogodę ducha możesz znaleźć wszędzie - w szuwarach nad cichym jeziorem, w ogrodzie za domem, na wycieczce. Wystarczy, że uniesiesz głowę. Na skrzydłach to wyjątkowy zbiór piętnastu rozmów, w trakcie których polscy birdwatcherzy opowiadają o swojej niecodziennej pasji. Niektórzy zrywają się nad ranem, by przed wschodem słońca dotrzeć na miejsce. Inni planują dalekie wyprawy. Wszyscy kolekcjonują zdjęcia, wspomnienia i doświadczenia i opowiadają, jak zmieniło się ich życie, kiedy zbliżyli się do natury. W rolę przewodnika po świecie rodzimych sikor, egzotycznych kardynałów i barwnych żołn wchodzi Maciej Zdziarski. Dziennikarz i początkujący ptasiarz snuje fascynujące rozważania na temat ludzi, ptaków i radości życia.

69,99 zł
49,69 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,30 zł

45 osób kupiło
28
Słowik, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowik, wydanie 3
Dostępny3167 szt.

Miłość pokazuje nam, kim chcemy być. Wojna pokazuje, kim jesteśmy. Światowy bestseller. Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka… Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

46,90 zł
35,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,72 zł

41 osób kupiło
29
I nie było już nikogo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I nie było już nikogo
Dostępny401 szt.

Dziesięć osób, każda podejrzana o morderstwo, zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do domu na wyspie. Gdy ginie druga osoba, goście szybko zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest robotą zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, która wywieszona jest w ich pokojach. Najpopularniejsza powieść Agaty Chrisite, dawniej znana pod tytułem Dziesięciu małych Murzynków.

29,90 zł
20,63 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 9,27 zł

41 osób kupiło
30
Papier ksero A4/100K kolorowy Intens - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ksero A4/100K kolorowy Intens
Wektor
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

PAPIER KSERO KOLOR 100 ARK 5KOLx20SZT. INTENSYWNE

17,90 zł
13,78 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,12 zł

40 osób kupiło
31
Czas namiętności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas namiętności
Dostępny3140 szt.

Anna ma szare oczy, szare włosy i nie oczekuje niczego więcej od życia. Pracuje w klinice jako psycholog, przyjmuje pacjentów, starając się rozwikłać ich problemy z miłością i małżeństwem, nie zdając sobie sprawy z tego, że ona sama nigdy nie doświadczyła prawdziwej namiętności. Aż do pewnego dnia pod koniec maja, gdy wybucha w niej szalony ogień zmysłów. – Zobaczyłem cię na ulicy i pomyślałem, że jesteś najpiękniejszą kobietą na świecie – powiedział Adrian. To niemożliwe – pomyślała słabo. Jak ja mogę być najpiękniejszą kobietą na świecie? Anna poczuła łzy pod powiekami. – To przecież nieprawda, to niemożliwe, ja mam pięćdziesiąt sześć lat i nawet nie używam makijażu! Wyjaśnij mi to! – Wszystko w tobie jest piękne. Twoja mądrość, dobroć i gotowość do niesienia pomocy, twoja szlachetna twarz i szarozielone oczy, twoje dłonie i stopy, mokra skóra kiedy wychodzisz z wody i… I twoje nieśmiałe truskawkowe usta, którymi scałowujesz mój lęk i wszystko, co dotychczas nas rozdzielało. I to jak napinają się muskuły twoich męskich ramion, w których tracę oddech i chcę zostać na zawsze. I to jak zakwita we mnie milion przebudzonych niezapominajek, które wydaje się, że czekały na ciebie przez sto uśpionych lat.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

41 osób kupiło
32
Wszystko o emocjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o emocjach
Dostępny233 szt.

Jak się dzisiaj czujesz? Ta książka w przyjazny i uspokajający sposób opowiada o uczuciach. Jak je rozpoznać? Zrozumieć? Nazwać? Jak rozmawiać o emocjach i jak sobie z nimi radzić. Ta pięknie ilustrowana książka mówi m.in. o tym, dlaczego emocje są (i są ważne), jak się zmieniają? Czy możemy je zmieniać? Co czują nasi bliscy i przyjaciele? Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga zrozumieć radość, smutek, złość i inne emocje. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat uczuć. W przystępny sposób objaśnia sprawy bliskie dzieciom.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

40 osób kupiło
33
Polska. Stan państwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Polska. Stan państwa
Dostępny1906 szt.

Po niemal dwóch fatalnych w skutkach kadencjach PiS-u Radosław Sikorski mówi sprawdzam! i pyta, w jakim stanie jest dziś Polska. Zamiast końca historii otrzymaliśmy koniec rzeczywistości, którą znamy. Wstrząsy - terroryzm, pandemia, załamanie gospodarcze i wojna - nie ominęły także nas. Polska wkracza w nową erę, borykając się z wewnętrznymi sporami, nepotyzmem i zaprzepaszczonymi szansami na rozwój. Bezsensowna walka z Unią Europejską zepchnęła nas na margines sceny międzynarodowej - i to w momencie, w którym bezpieczeństwo naszego kraju zostało zagrożone. Radosław Sikorski - były minister spraw zagranicznych, europoseł i niestrudzony komentator rzeczywistości politycznej - bezlitośnie punktuje słabości i niekompetencję ekipy rządzącej. Jasno pokazuje, jak jej działania doprowadziły do osłabienia stabilności Polski oraz jej pozycji na arenie międzynarodowej. W ciętych, błyskotliwych tekstach piętnuje kolejne absurdalne decyzje, groteskowe polityczne szopki oraz rażące błędy, których konsekwencje będziemy odczuwać latami. Wskazuje też - nie zawsze łatwe czy oczywiste - drogi wyjścia z obecnej sytuacji.

74,99 zł
53,24 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 21,75 zł

39 osób kupiło
34
Powstanie listopadowe. Fakty znane i nieznane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powstanie listopadowe. Fakty znane i nieznane
Dostępny277 szt.

Książka skupia się nie tylko na podręcznikowej analizie przyczyn wybuchu powstania, chronologii zdarzeń, opisach bitew, kampanii czy sylwetkach dowódców. Autor sięga w niej do faktów, o których istnieniu nikt dotąd nie pisał bądź niewielu wiedziało, a których poznanie będzie dla Czytelnika wciągającą przygodą. Jacek Jaworski – politolog, badacz historii militarnej z zamiłowania, prezes Stowarzyszenia „Klub Miłośników Dawnych Militariów Polskich”, redaktor naczelny czasopisma „Militaria”. Ponadto autor ośmiu publikacji książkowych oraz licznych artykułów i wykładów o tej tematyce.

79,00 zł
48,98 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 30,02 zł

40 osób kupiło
35
Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży z zespołem Asp...
Dostępny107 szt.

Podręcznik dla trenerów umiejętności społecznych autorstwa cenionego psychologa Jeda Bakera to 70 lekcji i ćwiczeń dla dzieci i młodzieży z deficytem umiejętności społecznych. Poprzedzone przystępnym omówieniem, praktyczne porady z pewnością przydadzą się w czasie treningu umiejętności społecznych ? w grupie, ale też w domu z rodzicem, na spotkaniu z rówieśnikami czy w środowisku szkolnym. Propozycje lekcji zostały wzbogacone m.in. o: katalog umiejętności społecznych ? pomoc do diagnostycznej oceny umiejętności społecznych przyszłego uczestnika treningu i opracowania indywidualnego programu nauczania przykładowe plany pracy w grupie treningowej omówienie strategii kontroli zachowania, które warto wykorzystać podczas prowadzenia grupy oraz gdy trzeba się uporać z trudnymi zachowaniami przejawianymi w domu i szkole karty umiejętności pokazujące, czego należy uczyć, i służące jako przewodnik dla osoby prowadzącej trening umiejętności społecznych kilkadziesiąt arkuszy ćwiczeń zawierających propozycje aktywności, które pozwolą wykorzystać umiejętności w praktyce ? a co za tym idzie ? wspierać ich generalizację w domu i szkole. Jeśli szukacie naprawdę skutecznego treningu umiejętności społecznych, to właśnie go znaleźliście! Jed Baker oparł ten długo i niecierpliwie oczekiwany poradnik na doświadczeniach z prowadzonymi przez siebie grupami treningowymi, które odnoszą ogromne sukcesy. Znajdziecie tu wszystko ? począwszy od oceny diagnostycznej i strategii stosowanych w treningu umiejętności społecznych, przez generalizację umiejętności, kontrolę zachowania, aż po często niedoceniane znaczenie akceptacji rówieśniczej, nad którą pracujemy podczas treningu uwrażliwiającego. Natomiast trzon książki to 70 lekcji, z których każda zawiera omówienie odrębnej umiejętności i ćwiczenia służące do jej doskonalenia. Trening obejmuje praktycznie każdą sytuację społeczną, jaka tylko przyjdzie wam do głowy. Książka Bakera to pozycja absolutnie obowiązkowa w biblioteczce każdego rodzica i specjalisty zajmującego się osobami z zespołem Aspergera! Lori Shery, prezeska i współzałożycielka organizacji ASPEN (Asperger Syndrome Education Network)

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

39 osób kupiło
36
Suplementy od A do Z - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suplementy od A do Z
Dostępny588 szt.

Rynek suplementów diety rośnie w ekspresowym tempie. Producenci prześcigają się w opracowywaniu coraz to nowszych receptur, obiecując cudowne efekty działania kolejnych preparatów. Poradnik pomoże ci odnaleźć się w tym chaosie, dając praktyczną wiedzę opartą na aktualnych badaniach. Dzięki lekturze tej książki dowiesz się: • czym są suplementy diety, • czym różnią się od leków, • jakie preparaty suplementujące są warte swojej ceny, a które mają skuteczność podobną do… placebo, • czy stosowanie takich preparatów może być niebezpieczne, • jak mądrze wybierać suplementy diety i jak je przyjmować, • jakie właściwości mają najpopularniejsze suplementy.

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

36 osób kupiło
37
Wszystkie nasze kłamstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie nasze kłamstwa
Dostępny4197 szt.

Napakowany zwrotami akcji, uzależniający i prowokujący nowy thriller autorki Tej, która zawiniła. Co byś zrobiła, gdyby Twój syn kogoś zamordował? Chroniła jego... czy siebie? Sarah i Tom starali się dobrze wychować syna, w każdym razie tak im się wydaje. I nawet jeśli chłopak czasami ich rozczarowuje, to jego wyskoki mieszczą się w tym, co uchodzi za normalne w okresie buntu nastolatków. Dopóki pewnej nocy nie wraca do domu i nie wyznaje, że zrobił coś przerażającego. I zaczyna błagać rodziców, by nie dzwonili na policję.

45,90 zł
34,88 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,02 zł

36 osób kupiło
38
Koliber - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koliber
Dostępny529 szt.

Koliber to medytacja na temat życia. Opowieść o szczęściu, miłości, cierpieniu, stracie i nadziei. Życie Marca Carrery jest zwykłe i niezwykłe zarazem. Mężczyzna doświadcza dramatycznych zbiegów okoliczności, którym towarzyszą wielkie emocjonalne wstrząsy. Otaczają go neurotyczna żona, przyjaciel rzekomo przynoszący pecha, córka z wyimaginowanym sznurkiem wyrastającym z pleców… Jednak Marco – niczym koliber – ma niemal nadprzyrodzoną zdolność pozostawania w bezruchu, gdy świat wokół pogrąża się w chaosie. Umie żyć pełnią życia i nigdy nie traci nadziei. Koliber jest nietuzinkową sagą rodzinną ukazującą zamożnych mieszkańców klimatycznej Florencji. To fascynująca podróż w czasie od lat 70. XX wieku aż do niedalekiej przyszłości. Autor tworzy misterne powieściowe uniwersum – przejmujący portret ludzkiej egzystencji na tle kaprysów losu.

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

35 osób kupiło
39
Papier ksero A4/100K kolorowy Pastelowe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier ksero A4/100K kolorowy Pastelowe
Wektor
Dostępny5 szt.

PAPIER KSERO KOLOR 100 ARK 5KOLx20SZT. PASTELOWE

15,50 zł
11,78 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,72 zł

35 osób kupiło
40
Serce jak smoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce jak smoła
Dostępny460 szt.

W agencji detektywistycznej Cormorana Strike’a i Robin Ellacott zjawia się roztrzęsiona młoda kobieta i błaga o rozmowę. To Edie Ledwell, współtwórczyni popularnej kreskówki Serce jak smoła. Od jakiegoś czasu prześladuje ją w Internecie osoba posługująca się nickiem Anomia. Zdesperowana Edie prosi o ustalenie jej prawdziwej tożsamości, jednak Robin z kilku powodów odmawia przyjęcia sprawy. Jakiś czas później na cmentarzu Highgate, gdzie rozgrywa się akcja kreskówki, zostaje popełniona wstrząsająca zbrodnia. Poruszeni nią Robin i Cormoran przyjmują zlecenie schwytania mordercy. Para detektywów musi zmierzyć się z wirtualną rzeczywistością i wniknąć w skomplikowaną sieć nicków, sprzecznych interesów i nabrzmiałych konfliktów. Jednocześnie zarówno Robin, jak i Cormoran nieudolnie próbują poukładać swoje życie osobiste.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

33 osoby kupiły
41
Zapiski ze zwierzyńca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski ze zwierzyńca
Dostępny234 szt.

Zapiski ze zwierzyńca to pełna humoru opowieść o początkach pracy młodego Geralda Durrella w Whipsnade Zoo, gdzie wkrótce po zakończeniu drugiej wojny światowej znalazł posadę jako młodszy opiekun, spełniając swoje dziecięce marzenie. Poza barwną plejadą pracowników i innych opiekunów, głównymi bohaterami książki są bez wątpienia zwierzęta, jak zawsze portretowane przez Durrella z dowcipem i niezrównaną miłością. Dla miłośników Trylogii z Korfu to bez wątpienia lektura obowiązkowa!

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

31 osób kupiło
42
Akademia 2-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 2-latka
Dostępny755 szt.

Edukacyjne zeszyty z ćwiczeniami, stworzone we współpracy z psychologiem. Zadania starannie dopasowane do poszczególnych grup wiekowych wspomagają prawidłowy rozwój poznawczy dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

5,99 zł
4,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 1,62 zł

29 osób kupiło
43
Wściekłe psy. Dziewięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wściekłe psy. Dziewięć
Dostępny2485 szt.

Porwanie, wyścig z czasem, walka o okup i nieobliczalny zabójca. Komu naprawdę zależy na ocaleniu ofiary? Porwana zostaje Karolina, nastoletnia córka znanej wrocławskiej milionerki Doroty Nowackiej, która wynajmuje do pomocy agencję detektywistyczną Adama Markiewicza i ze znanych tylko sobie powodów nie chce współpracować z policją. Prywatnie prosi o pomoc swojego dawnego przyjaciela ze studiów nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego. Ten odmawia, ale dręczony wyrzutami sumienia zaczyna interesować się porwaniem. Bardzo szybko odkrywa całą skomplikowaną siatkę podejrzanych powiązań Nowackiej, nieczystą grę policji, niezbyt przejrzyste motywacje i podejrzane interesy Markiewicza. Wkrótce dochodzi do wniosku, że jest jedyna osobą, której naprawdę zależy na uratowaniu Karoliny. Równocześnie odkrywa, że okoliczności porwania dziewczyny są dokładnie takie same jak te sprzed ośmiu lat, kiedy na Dolnym śląsku grasował zabójca nastolatek. Tylko że tamta sprawa została przez policję rozwiązana. Czy jednak na pewno? W miarę zapoznawania się ze szczegółami tamtego śledztwa Zakrzewski ma coraz większe wątpliwości. Tymczasem czas płynie nieubłagalnie. Czy uda mu się odnaleźć sprawców porwania i ocalić Karolinę?

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

29 osób kupiło
44
Akademia 3-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia 3-latka
Dostępny539 szt.

Edukacyjne zeszyty z ćwiczeniami, stworzone we współpracy z psychologiem. Zadania starannie dopasowane do poszczególnych grup wiekowych wspomagają prawidłowy rozwój poznawczy dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

5,99 zł
4,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 1,62 zł

27 osób kupiło
45
Zimowy ogród, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowy ogród, wydanie 3
Dostępny3473 szt.

Wciągający od pierwszej strony Zimowy ogród to powieść niezwykła - epicka historia miłosna i jednocześnie kameralny portret kobiet na życiowych rozdrożach. Działa na wyobraźnię, porusza liryzmem i podnosi na duchu. Długo pozostaje w pamięci. Czasem wystarczy otworzyć drzwi do przeszłości matki, aby odnaleźć swoją przyszłość. Meredith i Nina Whitson są tak różne, jak tylko różne mogą być siostry. Jedna została w domu, zajmuje się dziećmi i rodzinną firmą; druga wyruszyła w świat i została słynną fotoreporterką. Kiedy ukochany ojciec ciężko zachoruje, obie siostry wraz z nieakceptującą córek Anyą Whitson znajdą się przy nim. Nawet w tak ciężkich chwilach, matka jest wobec nich zimna i obojętna. Ojciec przed śmiercią wymusza na niej obietnicę: żona ma opowiedzieć córkom bajkę, którą zaczęła wiele lat temu i nigdy nie skończyła. Tym razem ma dokończyć. Opowieść, którą usłyszą od matki, okaże się zaskakująca. Jest to historia wielkiej, wieloletniej miłości, która zaczęła się w mroźnym Leningradzie czasów drugiej wojny światowej, a finał znajdzie na współczesnej Alasce. Nina wręcz obsesyjnie chce poznać prawdę i to ona zmusza matkę i siostrę do wyprawy w przeszłość. Na jaw wyjdą sekrety, które wstrząsną całą rodziną.

44,90 zł
34,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,78 zł

26 osób kupiło
46
Więzy krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więzy krwi
Dostępny1269 szt.

Jedna chwila na zawsze zmieni ich życie… Siedemnastoletnia utalentowana narciarka Mindy Wright ma przed sobą świetlaną przyszłość. Właśnie startuje w ważnych zawodach, a zwycięstwo ma jej zagwarantować miejsce w reprezentacji olimpijskiej kraju. Ulega jednak poważnemu wypadkowi i nagle jej życie i wszystkie plany stają pod znakiem zapytania. Widmo przekreślonej kariery sportowej traci jednak na znaczeniu, gdy w trakcie operacji lekarze odkrywają, że nastolatka ma rzadką odmianę białaczki. Jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep komórek macierzystych. Badania DNA rodziców ujawniają jednak przerażającą prawdę. Mindy nie jest ich biologiczną córką. Jak to możliwe, że nie łączą ich żadne więzy krwi? Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, którego stawką jest życie dziewczyny. Podczas walki o jej życie wychodzą na jaw kłamstwa sprzed lat. Czy w szpitalu po urodzeniu doszło do pomyłki i Mindy została zamieniona z innym dzieckiem? A może w grę wchodzi coś o wiele bardziej złowrogiego? Poszukiwanie prawdy może zniszczyć tę rodzinę… ale ktoś jest gotów iść po trupach, żeby nie doprowadzić do ujawnienia jej najgłębiej skrywanych sekretów.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

25 osób kupiło
47
Święta handlarki starociami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta handlarki starociami
Dostępny1361 szt.

Wzruszająca opowieść o dążeniu do szczęścia wbrew przeciwnościom losu. Paradise Row, Londyn. Grudzień 1865 r. Sally Suggs jest córką handlarza starociami. Kiedy ojciec zaczyna chorować, odpowiedzialność za utrzymanie rodziny spada na dziewczynę. W bezwzględnym świecie spekulantów młoda kobieta spotyka wielu szubrawców, którzy chcą ją pozbawić tego, co dla niej najcenniejsze – konia Flower. Sally niestrudzenie pokonuje przeciwności losu, starając się pomóc także przyjaciółce Josie oraz trzem chłopcom, którymi się opiekuje. Czy siła i determinacja dziewczyny sprawią, że przetrwa wśród wilków w owczej skórze? I czy w brutalnym świecie jest miejsce na miłość?

44,90 zł
34,12 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 10,78 zł

24 osoby kupiły
48
Stitchrays. Moda na szydełko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Stitchrays. Moda na szydełko
Dostępny4013 szt.

Szydełkuj ze Stitchrays. Hej, jesteśmy Stitchrays, szydełkujące siostry z TikToka! Zauważyliście, że ostatnio influencerzy i światowe gwiazdy noszą ubrania i dodatki zrobione na szydełku? Akcesoria z włóczki pokochały dziewczyny w Tokio, Paryżu i Nowym Jorku oraz… w Polsce. Teraz dzięki naszemu poradnikowi Ty również stworzysz niepowtarzalny szydełkowy look! Z tej książki dowiesz się, jak zrobić: - Szałowy pastelowy top w stylu Zendayi albo kominiarkę a la Olivia Rodrigo. - Otulacz na kubek w barwach Gryffindoru. Albo Slytherinu. Albo Hufflepuffu. Jaki chcesz! - Coś dla odważnych (i trochę zwariowanych) - upcyklingową shopperkę. - Bucket hat - jeden z ulubionych dodatków Duy Lipy i Hailey Bieber (basic, w paski, a może z diabelskimi rogami? Nie ma sprawy!) - … i najsłodsze na świecie gadżety dla zwierzaków oraz spersonalizowane maskotki. Może podarujesz jedną w prezencie swojej przyjaciółce? Pokażemy ci też, jak za pomocą włóczki przerobić stare ubrania w stylu custom-made. Wystarczy pomysł i kilka chwil, by stworzyć najmodniejszy szydełkowany element garderoby. Bez wydawania góry pieniędzy! Bo na szydełku można wydziergać wszystko, trzeba tylko wiedzieć jak. Szydełkowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. I tak modne!

49,99 zł
35,49 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,50 zł

23 osoby kupiły
49
Hotel Lao - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotel Lao
Dostępny493 szt.

Czy jest coś bardziej skomplikowanego od miłości? Tak. Kłamstwo. Miłość wszystko wybacza. Kłamstwo niczym trucizna zabija powoli. Sara Zborowska wydaje się szczęśliwą mężatką. Jednak… Przytłoczona ciężarem miłości swojego męża nie potrafi cieszyć się ekskluzywnym życiem, jakie wiedzie u jego boku. Rola bogatej i spełniającej oczekiwania męża żony nie jest dla niej. Zwłaszcza, że Sara ma tajemnicę, o której nie może zapomnieć i którą boi się wyjawić. Kiedy dwudziestodwuletni Wojciech dowiaduje się, że zostanie ojcem, ogarnia go totalna panika. Przeraża go wizja wychowania dziecka, zwłaszcza że jego własne dzieciństwo nie należało do najprzyjemniejszych. Chłopak decyduje się jednak wziąć życie w swoje ręce i na przekór trudnym wspomnieniom stanąć na wysokości zadania. I kiedy wszystko zaczyna się w końcu układać, wydarza się coś, co sprawia, że jego życie rozpada się na drobne kawałki. Postawiony pod ścianą mężczyzna wybiera życie w kłamstwie.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

18 osób kupiło
50
Dzieci Wołgi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Wołgi
Dostępny156 szt.

Dzieci Wołgi to nowa powieść Guzel Jachiny, której debiutancka powieść Zulejka otwiera oczy zdobyła serca krytyków i czytelników, przynosząc autorce prestiżowe nagrody Jasna Polana i Bolszaja Kniga. W najnowszej książce Jachina kontynuuje bliskie jej wątki – odzyskiwanie zbiorowej pamięci, przeplatanie się kultur, ukazanie losów jednostek, które dostały się w żarna Historii. Jeśli w Zulejce… – jak trafnie zauważa pisarka i tłumaczka Elena Kostiukowicz – „Jachina zabierając czytelnika na daleką Syberię, tak naprawdę pokazuje Tatarską duszę uśpioną w Rosji i w każdym, kto sięgnie po tę książkę” W nowej powieści nadszedł czas na nową, lecz równie fascynującą historię – tragiczne losy, barwny folklor i sposób życia Niemców nadwołżańskich, których świat bezpowrotnie zniknął wraz z masowymi deportacjami w 1941 roku.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

19 osób kupiło
Wróć do góry