hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.09.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 28 września 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wielka Polska (Rafał A. Ziemkiewicz), na drugim Wybory serca (Agnieszka Krawczyk). Kolejny produkt to Kalendarz adwentowy (praca zbiorowa) oraz Mopsik, który chciał zostać elfem. Tom 8 (Bella Swift).
1
Wielka Polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wielka Polska
Dostępny2955 szt.

Czas Unii Europejskiej w schumanowskim kształcie się skończył. Rozpoczęło się budowanie federacyjnego tworu, w którym Polska otrzymawszy łatkę nacjonalistycznego, łamiącego prawo oszołoma została wyoutowana z grupy państw zasługujących na suwerenność. Strach przed obniżeniem słupków sondażowych „zmusza” kolejnych rządzących do ślepego podporządkowywania się europejskiej władzy, nawet jeśli logika i trzeźwa analiza historycznej i bieżącej rzeczywistości wskazuje, gdzie powinniśmy ulokować swoje ambicje… … w budowie Wielkiej Polski! „Myśleć o Polsce wielkiej, dumnej, ważnej, rozgrywającej w regionie i liczącej się w świecie, to jakiś kompletny odlot i dowód zupełnej utraty poczucia rzeczywistości. Wielu tak myśli. Mylą się.” Rafał A. Ziemkiewicz

59,90 zł
42,53 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,37 zł

511 osób kupiło
2
Wybory serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wybory serca
Dostępny2373 szt.

W Nieznajomce trwa zima, ale powoli przesila się w wiosnę. Czy przyniesie ona odrodzenie i uspokojenie? Wszyscy mieszkańcy stają przed kluczowymi wyborami. Zośka zastanawia się, w którą stronę kieruje się jej serce. Czy prawdziwa miłość wygra z przywiązaniem i zauroczeniem? Które uczucie jest trwałe i prawdziwe, jak osiągnąć szczęście i spokój ducha, ale jednocześnie nie skrzywdzić nikogo? Mieszkańcy górskiej miejscowości będą musieli odpowiedzieć na wiele pytań i pokonać mnóstwo przeciwności zanim minie zima, a świat zazieleni się wiosennie. Mariusz przeżyje trudne chwile w swoim przytulisku, jego siostra stanie wobec konieczności podjęcia ważnych życiowych decyzji, Teo skonfrontuje się nie tylko ze swoją chorobą, ale i z przeszłością, która właśnie go dogoniła. Poruszająca i pełna magii opowieść o naszych wyborach. Kiedy prowadzi nas serce, nie zabłądzimy na manowce, choć nie wszystkie rozstrzygnięcia są łatwe, niektóre kosztują wiele łez i nieprzespanych nocy. Trzeba jednak wierzyć, że na końcu tej drogi świeci słońce i rodzi się nowy, pogodny dzień. Trzeci tom serii „Leśne Ustronie”

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

288 osób kupiło
3
Kalendarz adwentowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kalendarz adwentowy
Dostępny8 szt.

Piękny kalendarz adwentowy dla wszystkich dzieci, które nie mogą doczekać się Gwiazdki. W dużym opakowaniu znalazły się 24 książeczki z najróżniejszymi opowieściami: o Bożym Narodzeniu, Pinokio, Kopciuszku, Kurczaczku Bujaczku, Mowglim z Księgi Dżungli, Księżniczce na ziarnku grochu czy Czarnoksiężniku z Krainy OZ. Książeczki zostały ukryte pod okienkami – są więc niespodzianką dla maluchów i dają radość odkrywania. Każda z książek zawartych w kalendarzu jest bogato, kolorowo ilustrowana.

129,00 zł
92,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,12 zł

221 osób kupiło
4
Mopsik, który chciał zostać elfem. Tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Mopsik, który chciał zostać elfem. Tom 8
Dostępny107 szt.

Rodzina Peggy wygrywa wycieczkę do Laponii! Wszyscy bardzo się cieszą, ale niestety okazuje się, że ze względu na pracę tata nie może wyruszyć w podróż. Chloe jest smutna z tego powodu, ponieważ święta bez taty to zupełnie nie to samo. Widząc smutek najlepszej przyjaciółki, Peggy postanawia działać! Dobrze wie, że jedyną osobą, która może jej pomóc ocalić magię świąt jest… Święty Mikołaj.

19,99 zł
12,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 7,00 zł

165 osób kupiło
5
Wyśnione szczęście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wyśnione szczęście
Dostępny2836 szt.

Niezwykła powieść uwielbianej w świecie autorki bestsellerów "Słowik" oraz "Gdzie poniesie wiatr". Pełna ciepła opowieść, która podnosi na duchu i pozwala uwierzyć, że warto marzyć i szukać miłości. Joy, zdradzona przez męża bibliotekarka z małego miasteczka, ma w perspektywie pierwsze od lat samotne święta. W odruchu desperacji jedzie na lotnisko i wybiera daleki lot do nieznanej sobie miejscowości o nazwie Hope, ponieważ jak nigdy potrzebuje nadziei. Nieoczekiwany bieg wypadków sprawi, że jej życie znajdzie się w niebezpieczeństwie, lecz i nabierze nowych barw i sensu... Wielbiciele twórczości Kristin Hannah będą zachwyceni. "Publishers Weekly"

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

136 osób kupiło
6
Saga rodu Tyszkowskich. Tom 2. Czarci ogród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Saga rodu Tyszkowskich. Tom 2. Czarci ogród
Dostępny587 szt.

Czarci ogród to drugi tom Sagi rodu Tyszkowskich, zapoczątkowanej bestsellerową Aptekarką. Kolejna część znakomitej powieści historyczno-obyczajowej Magdy Skubisz. Wskutek niecnej intrygi pewnej szlachcianki Katja wymyka się Antoniemu z rąk. Rozdarty bólem beznadziejnego uczucia do dziewki z ludu, miotający się od miłości do nienawiści i od pogardy do uwielbienia, udręczony Tyszkowski robi to, co umie najlepiej: bezlitośnie dręczy innych. Wartkie koleje niemożliwego związku tych dwojga wzbogaca genialne tło obyczajowe: modne hobby szlachcica-kretyna z sąsiedniego dworu, przerażające praktyki kobiece i kidnaping w dziewiętnastowiecznym wydaniu. Opowiedziany z perspektywy Tyszkowskiego Czarci ogród pozwala wejść w skórę wyniosłego szlachcica – co jest bezsprzecznie paskudnym doznaniem – i wraz z nim udać się w brawurową podróż po meandrach dziewiętnastego wieku – co jest z całą pewnością doznaniem niezapomnianym.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

131 osób kupiło
7
Purpurowe serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Purpurowe serca
Dostępny1914 szt.

Więcej ich dzieli niż łączy, a jednak los stawia ich na swojej drodze. Gdy żołnierz z trudną przeszłością i początkująca piosenkarka zgadzają się na małżeństwo dla pieniędzy, nie spodziewają się nadciągających konsekwencji. Cassie Salazar i Luke Morrow nie mogliby bardziej się od siebie różnić. Dziewczyna wieczorami pracuje w barze w Austin w Teksasie, aby związać koniec z końcem, jednocześnie próbuje realizować marzenie o karierze piosenkarki. Do tego zostaje u niej zdiagnozowana cukrzyca, przez co Cassie tonie w długach. Luke jest starszym szeregowym, który zamierza wyjechać na zagraniczną misję, ponieważ ucieka przed mroczną przeszłością, a wojskowa dyscyplina pomaga mu się odnaleźć. Przypadkowe spotkanie tej pary zmienia bieg obu ich żyć. Frustrująco przystojny, tajemniczy Luke zgadza się poślubić Cassie, aby wyjść z kłopotów finansowych. Dziewczyna, która dzięki małżeństwu zyskuje ubezpieczenie zdrowotne, nie ma pojęcia, że młody mężczyzna coś przed nią ukrywa. Pewnego dnia dochodzi do tragedii i granica pomiędzy tym, co udawane, a tym, co prawdziwe, zaczyna się zacierać. W tej niezapomnianej historii miłosnej Cassie i Luke muszą uporać się z dzialącymi ich różnicami,aby ich małżeństwo wyglądało na prawdziwe. Chyba,że gdzieś po drodze takie właśnie się stanie.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

125 osób kupiło
8
Tajemnica Dąbrówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Tajemnica Dąbrówki
Dostępny380 szt.

Rodzeństwo Lipowskich po raz kolejny musi zmierzyć się ze słowiańskimi demonami. Trwają gorące wakacje, ale mama musi wrócić do pracy. W związku z chorobą cioci Mirki pojawia się pomysł zatrudnienia niani. Zagorzałą przeciwniczką nowych opiekunek staje się ośmioletnia Tosia, która uważa się za już prawie dorosłą. W wyniku kłamstw dziewczynki zatrudniona w roli niani zostaje tajemnicza pani Sroga, która od razu łapie świetny kontakt z Dąbrówką. Ze wszystkich członków rodziny jedynie Tosia jest nieufna wobec nowej niani. Pani Sroga wydaje jej się nie do końca zwyczajnym człowiekiem. Nikt jednak nie wierzy dziewczynce, ponieważ wszyscy uważają, że znowu kłamie

44,99 zł
31,04 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 13,95 zł

115 osób kupiło
9
Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Matki przodem. Jak wylądowałyśmy w ciemnej d***e
Dostępny2820 szt.

Autorka bloga i bestsellera Matka siedzi z tyłu – królowa gaf, ciętych ripost i życiowych katastrof – zabiera nas w podróż życia albo raczej… nie do przeżycia! Joanna – kierowniczka produkcji filmowej – jest już zmęczona życiowym szpagatem między pracą, czyli wieczną gonitwą, a wysysającą ostatnią kroplę krwi kochaną rodzinką. Kto nie był w szarych odmętach rodzicielstwa, a mimo wszystko próbował wyjść z tego z twarzą, niech pierwszy wystąpi… Pewnego wesołego wieczoru Joanna wraz z szalonymi przyjaciółkami wpadają na pomysł babskiego wyjazdu do luksusowego spa w Budapeszcie. Postanawiają kompletnie wyłączyć się z rozpędzonego życia i żeby było jeszcze bardziej ekstremalnie, nie zabierają ze sobą telefonów. Choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Joanna nie powinna tam jechać, to po krótkich życiowych turbulencjach siedzi z dziewczynami w samolocie, ćwicząc węgierskie słówka. Przyjaciółki na chwilę zapomniały, że ich drugie imię to tragikomedia, ale widok, który zobaczyły na lotnisku, szybko podziałał jak kubeł zimnej wody. A to dopiero początek… Książka, która kipi od ciętego humoru i absurdalnych zwrotów akcji. Nie chce naprawiać świata, ale na pewno uczyni go bardziej zabawnym. Autorka nie przebiera w słowach – raz obśmieje, raz ochrzani, raz przytuli. Jak to bywa w życiu, również Waszym.

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

114 osób kupiło
10
Muzeum Kosmosu. Planetarium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Muzeum Kosmosu. Planetarium
Dostępny779 szt.

Efektowny album wielkiego formatu, w którym zmieścił się (prawie) cały wszechświat. Witajcie w Muzeum Kosmosu! Znajdziecie tu kolekcję niezwykłych obiektów, od niewielkich meteorów po gigantyczne galaktyki. Obejrzycie planety, komety i księżyce, zobaczycie, jak z mgławic rodzą się gwiazdy, dowiecie się, czym są czarne dziury, poznacie początki wszechświata. Zajrzyjcie do Planetarium, by odkryć kosmos i jego tajemnice.

69,90 zł
42,64 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 27,26 zł

105 osób kupiło
11
Samochodzik Franek. Zimowe opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Zimowe opowieści
Dostępny529 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku i dowiedz się, jak rewelacyjnie spędza czas zimą. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

92 osoby kupiły
12
Willa pod jemiołą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Willa pod jemiołą
Dostępny941 szt.

Te Święta będą inne niż wszystkie Grudzień jest dla Luizy wyjątkowo pechowy. Zamiast przygotowań do świąt musi zmierzyć się z utratą pracy i porzuceniem przez Tobiasza. Gdy wszystko się sypie, dziewczyna postanawia spędzić kilka tygodni w starej willi, którą odziedziczył jej ojciec. Tam odkrywa mroczne sekrety swojej rodziny. W tym samym czasie w życiu Luizy pojawia się nieznajomy, dzięki któremu jej serce znowu mocniej bije. „Willa Pod Jemiołą” to pełna tajemnic, świąteczna historia o tym, że nie należy tracić nadziei i z podniesioną głową przyjmować to, co przynosi los. Życiowe niepowodzenia mogą okazać się z czasem początkiem czegoś dobrego.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

77 osób kupiło
13
Kamienica pełna marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kamienica pełna marzeń
Dostępny1047 szt.

Kilkuletnia Zosia mieszka z mamą, przybranym ojcem, młodszą siostrzyczką i czworonożnym przyjacielem w jednej z gdańskich kamieniczek. Pewnego dnia do sąsiedniej kamienicy wprowadza się młoda kobieta z chłopcem, będącym mniej więcej w wieku Zosi. Dziewczynka bardzo szybko zaprzyjaźnia się z Kubą. Postanawiają sprzedawać świąteczne ciasteczka, a cały dochód przeznaczyć na schronisko dla zwierząt. Tymczasem jeden z sąsiadów, samotny pan Eryk, ze względu na pamięć ukochanej żony, jak co roku, tworzy papierowe łabędzie i wiesza je na okolicznej fontannie. Przeszłość splata się z teraźniejszością, życie lokatorów kamienicy przy ulicy Ogarnej, przeplatane jest wspomnieniami nie tylko z lat wojennych, ale również powojennych. Bo każdy dom, każda kamienica, przechowuje w sobie wspomnienia, które od czasu do czasu domagają się przypomnienia. A święta to czas, by się z nimi zmierzyć i otoczyć troską swoich najbliższych.

44,90 zł
28,74 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,16 zł

74 osoby kupiły
14
Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno
Dostępny1152 szt.

Niezwykły portret jednej z najwybitniejszych polskich projektantek sztuki użytkowej Hanna Lachert słynie głównie jako autorka projektu tapicerowanego krzesła Muszla z charakterystycznym guzikiem i kwadratowego stolika z zaokrąglonymi narożami i z czarną szklaną płytą umieszczoną na drewnianym blacie, które należą dziś do klasyki wzornictwa lat 50. XX wieku. Chociaż należy do czołowych powojennych projektantek mebli dla Spółdzielni Artystów Ład, projektowała nie tylko sprzęty, lecz także setki wnętrz – mieszkań, sklepów, kawiarni, hoteli, przychodni. Pomiędzy zleceniami dla Ładu i Przedsiębiorstwa Państwowego Pracownie Sztuk Plastycznych tworzyła własne projekty, które sprzedawała w Desie: lampy, meble o metalowych konstrukcjach, a także biżuterię z… dość zaskakujących materiałów. Poza tym bawiła się, podróżowała po świecie, szusowała na nartach, wygłupiała się na balach, rozwiodła się, by wyjść za mąż za miłość swojego życia, i wędrowała po górach, czym zyskała sobie w rodzinie przydomek Powierucha. Na podstawie dokumentów archiwalnych, a także rozmów z samą Lachert Katarzyna Jasiołek stworzyła kompletną biografię jednej z najważniejszych polskich projektantek ubiegłego wieku na tle powojennej historii polskiego wzornictwa użytkowego i architektury wnętrz, a także zmian społecznych. Ta książka to hołd dla zmarłej w 2021 roku Lachert, której projekty mebli są dziś ikonami designu.

69,90 zł
40,54 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 29,36 zł

70 osób kupiło
15
Gigant Poleca Extra. Tom 5/2022. Opowieści strasznej treści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigant Poleca Extra. Tom 5/2022. Opowieści strasznej treści
Dostępny118 szt.

Hyzio, Dyzio i Zyzio właśnie zostali ambasadorami swojej szkoły i wyruszają w niesamowitą podróż po całej Europie. Nie mają pojęcia, że podczas niej staną się detektywami, którym przyjdzie rozwikłać NIEZWYKŁE i STRASZNE zagadki. Nasze kaczory wezmą udział w mrożących krew w żyłach przygodach pełnych szokujących zwrotów akcji i przerażających zjawisk. Czy uda im się odkryć wszystkie tajemnice, zanim będzie za późno?

17,00 zł
11,73 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 5,27 zł

68 osób kupiło
16
Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi
Dostępny215 szt.

Ta książka to NIE jest kolejna pobieżna publikacja o dinozaurach. To porywająca, pełna faktów i ciekawostek opowieść o minionych dziejach, która pozwoli młodym czytelnikom poznać świat er mezozoicznej i kenozoicznej, kiedy na Ziemi królowały wielkie gady i ssaki. Przystępny opis odkryć i badań naukowych, liczne ilustracje, schematy i grafiki pomogą przenieść się w czasie i dowiedzieć, jak wyglądał prehistoryczny świat pełen fascynującej flory i fauny.

49,99 zł
32,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,50 zł

66 osób kupiło
17
Potęga pieniądza. Finansowa historia świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga pieniądza. Finansowa historia świata
Dostępny165 szt.

Jeden z najsłynniejszych historyków na świecie, udowadnia że za każdym wydarzeniem historycznym stoi tajemnica zawiązana z pieniędzmi. Ferguson udowadnia, że ewolucja systemów finansowych jest równie istotna jak wynalazki czy rozwój wielkich cywilizacji. To dzięki bankom renesans we Włoszech osiągnął tak bogatą formę, a rynki papierów wartościowych miały wpływ na przebieg Wojny Siedmioletniej i Wojny Secesyjnej. Ferguson, który słynie z przekonującego i wciągającego stylu, wyjaśnia, czemu źródeł Rewolucji Francuskiej możemy dopatrywać się w finansowym przekręcie, jakiego dopuścił się pewien... morderca. Opisuje również, jak mogło dojść do tego, że Argentyna z szóstego na świecie najbogatszego państwa stała się pogrążonym w inflacji krajem na skraju bankructwa. Autor przekonuje, że właśnie teraz powinniśmy szczególnie starać się zrozumieć potęgę ekonomii i udowadnia, jak przerażająco mało wiemy o pieniądzach. Fergusonowi jako jedynemu udało się przebić barierę łączącą wiedzę ekonomiczną z wiedzą o historii i kulturze cywilizacji. Jedna ze stu najważniejszych książek ostatniej dekady! „The Times” Biografia pieniądza pióra Fergusona, opowiedziana z werwą i wnikliwością, objaśnia nasze obecne trudne położenie lepiej, niż mu się wydaje. Ferguson to świetny analityk świata finansów, które stanowią kręgosłup historii naszej cywilizacji. „The Telegraph” Profesor Ferguson nie tylko jest jednym z najwybitniejszych historyków na świecie. W dodatku napisał kilka książek poruszających tematykę finansową, za każdym razem opisując te skomplikowane problemy w sposób niezwykle jasny i atrakcyjny. "The Independent" Ferguson napisał klarowną i błyskotliwą książkę o historii pieniądza... Ta pięknie napisana książka to rewelacyjny elementarz dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, skąd się wzięły i jak funkcjonują współczesne rynki. „The New Statesman” Ferguson zabiera nas w często pouczającą i przyjemną podróż dzięki zgłębianiu podstaw wielkich wydarzeń historycznych (…) w których tle zawsze stał silny pieniądz. „The New York Times” Jego analiza (…) tryska wytwornymi standardami, których oczekujemy po oxfordzko-harvardzkim doświadczeniu akademickim, a także ciętym, stanowczym i zdecydowanym komentarzem krytycznym znanym z jego wypowiedzi prasowych. „The Daily Telegfraph” Potęga pieniądza jest książką bardziej ekscytującą i przystępną niż niektórzy mogą spodziewać się po autorze będącym profesorem uniwersytetów Oxfordu i Harvardu. „The Times”

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

69 osób kupiło
18
Muzeum Anatomii. Anatomicum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeum Anatomii. Anatomicum
Dostępny1002 szt.

Ponad 200 kości, 120 tysięcy kilometrów naczyń krwionośnych i miliardy komórek nerwowych – to ludzkie ciało. Dzięki Anatomicum poznacie wszystkie jego sekrety. Witajcie w Muzeum Anatomii. Dzięki tej książce zajrzycie do środka nieprawdopodobnie złożonego mechanizmu, jakim jest ciało człowieka. Poznacie budowę jego komórek, tkanek, organów i układów oraz przebieg zachodzących w nim procesów, takich jak trawienie i oddychanie. Dowiecie się, ile krwi na dobę przepływa przez tętnice i żyły, co trzyma zęby na miejscu, dzięki czemu możemy robić miny, jak powstaje głos i co ucho ma wspólnego z równowagą. Prześledzicie przebieg ciąży i dojrzewania, odkryjecie, jak działają mózg, żołądek i serce. Wejdźcie do Anatomicum, by zwiedzić wnętrze ludzkiego ciała.

69,90 zł
45,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,46 zł

60 osób kupiło
19
Samochodzik Franek. Monster truck - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Monster truck
Dostępny564 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku i dowiedz się, jak rewelacyjnie spędza czas zimą. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

57 osób kupiło
20
Wieczór cudów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieczór cudów
Dostępny1430 szt.

Zapraszamy na wieczór cudów, który choć zaplanowany, przyniesie nieoczekiwane rozwiązania. Warszawiacy w rytm świątecznych przebojów szykują się do świąt Bożego Narodzenia. Adam postanawia uporządkować swoje życie i nieoczekiwanie wywraca je do góry nogami. Julia jedzie do domu na święta, chociaż zarzekała się, że nigdy tam nie wróci. Tymon, didżej, dla którego życie jest jedną wielką imprezą, po kolejnym hardcorowym występie naraża się wszystkim wokół. Ewa doświadczy wigilijnego cudu, który miał zdarzyć się kilka lat wcześniej, ale odebrał go jej tragiczny w skutkach wypadek. Maksymilian, egocentryk ceniący wygodę, będzie musiał odnaleźć się w zupełnie nowej roli i w dodatku zawalczyć o względy dwóch opornych dam. Każda z tych postaci poczuje żywsze bicie serca, a dużą rolę w przebiegu wydarzeń odegra projekt mający połączyć dwa pokolenia: dziadków i wnuków, których nie łączą więzy krwi, a fakt, że nie spędzą świąt w rodzinnym kręgu.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

56 osób kupiło
21
Chiny. Portret cywilizacji i ludu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiny. Portret cywilizacji i ludu
Dostępny132 szt.

Intrygująca opowieść o jednej z najstarszych cywilizacji świata, od czasów starożytnych po współczesne. Będąc domem dla ponad miliarda ludzi, Chiny są nowym supermocarstwem, które wszyscy chcemy zrozumieć. Michael Wood przekonuje, że aby to zrobić, najpierw musimy przyjrzeć się historii Chin. Podróżując po kraju, bada krajobrazy, ludy, historie i kultury, które przez ponad cztery tysiące lat pomogły stworzyć charakterystyczny charakter i geniusz Chin. Michael David Wood – światowej sławy historyk, filmowiec i publicysta, autor kilku bestsellerów, w tym trzech bestsellerów „Sunday Times”. Zrealizował ponad sto filmów dokumentalnych, okrzykniętych przez „The Independent” jednymi z „najbardziej innowacyjnych programów historycznych w historii”. Należą do nich Śladami Aleksandra Wielkiego i Historia Chin. Michael jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Sztuki, Królewskiego Towarzystwa Historycznego i Towarzystwa Antykwariatów.

119,99 zł
100,79 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 19,20 zł

52 osoby kupiły
22
Mam na imię Jutro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mam na imię Jutro
Dostępny2537 szt.

Urzekająca opowieść o odwadze, poświęceniu i magicznej więzi łączącej człowieka i jego najwierniejszego towarzysza. Wydana w Serii Butikowej w oprawie twardej z obwolutą, z przepiękną pozłacaną okładką. „Ten, kto decyduje się na posiadanie psów, straci ich wiele w swoim życiu. Ja byłem psem, który stracił wielu ludzi”. Rok 1815. Zimowy wieczór w Wenecji. Pewien pies czuwa przy katedrze, mając nadzieję, że wreszcie pojawi się jego pan. Dawno temu właśnie tu się rozdzielili i tu mieli się spotkać. Minęły jednak lata, a po panu – lekarzu, chemiku i filozofie, z którym przemierzył całą Europę, odwiedzając królewskie dwory i pola bitwy – wciąż nie ma śladu. Pies wyczuwa jednak trop jego odwiecznego wroga. Porzuca więc w miarę bezpieczne schronienie i wyrusza w podróż w poszukiwaniu najbliższego mu człowieka. Tak zaczyna się przygoda Jutra, który na przestrzeni wieków przemierza świat w poszukiwaniu człowieka, który uczynił go nieśmiertelnym. Jego łapy niestrudzenie przebiegają pola bitew i królewskie dwory. A jego historia jest opowieścią o lojalności i determinacji, przyjaźni (zarówno ze zwierzętami, jak i z ludźmi), miłości (tej jednej, jedynej), podziwie (dla ludzkich talentów) i rozpaczy (z powodu ich nieumiejętności życia w pokoju).

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

47 osób kupiło
23
Jezus słucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus słucha
Dostępny676 szt.

Jezus słucha to najnowsza książka napisana przez Sarah Young, autorkę światowego bestselleru Jezus mówi do ciebie, który przemienił życie milionów ludzi. Znajdziesz tu 365 wyjątkowych, opartych na Piśmie Świętym modlitw na każdy dzień roku. Dzięki nim zawierzysz wszystkie swoje sprawy Bogu i otworzysz serce na Jego zbawczą miłość. Kiedy czujesz się zagubiony czy zniechęcony, a w twoich myślach pojawia się coraz więcej niepokoju, książka Jezus słucha pomoże ci na nowo odnaleźć ciszę, nadzieję i radość. Możesz mieć pewność, że w tych krótkich modlitwach odnajdziesz na nowo drogę do kochającego Ojca.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

48 osób kupiło
24
Koniec śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec śmierci
Dostępny121 szt.

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. Książka laureata Nagrody Hugo. Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu trisolariańskiej wiedzy Ziemia przeżywa wyjątkowy okres dobrobytu. Ludzka nauka się rozwija, a Trisolarianie poznają ziemską kulturę, więc wydaje się, że obie cywilizacje będą mogły dalej współpracować. W tej epoce budzi się z hibernacji Cheng Xin, ekspertka techniczna z początków dwudziestego pierwszego wieku. Przynosi ze sobą wiedzę o zapomnianym programie z czasów kryzysu, który może na zawsze zburzyć równowagę między dwoma światami. Czy ludzkość sięgnie do gwiazd, czy też umrze w kołysce? Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! – Barack Obama, były prezydent USA, o Problemie trzech ciał Trzeci, po Problemie trzech ciał i Ciemnym lesie, tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Epopeja rozpoczęta Problemem trzech ciał kończy się majestatycznie i z rozmachem godnym pióra Frederika Pohla, Poula Andersona czy H.G. Wellsa. Wszechświat to niebezpieczna dzielnica. Przekonaj się, jak bardzo niebezpieczna… i jak życie może nadal zwyciężać. - David Brin O Problemie trzech ciał: Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii. – George R.R. Martin Science fiction w najlepszym wydaniu. – Kim Stanley Robinson. Mistrz chińskiej SF proponuje Wojnę światów dla XXI wieku. – „The Wall Street Journal” Science fiction z najwyższej półki: inteligentna, pouczająca i wciągająca. – „SFX” Dowód na to, że chińska SF osiągnęła już najwyższy poziom myślowych eksperymentów. – David Brin O Ciemnym lesie: Pod każdym względem lepsza niż tom pierwszy – a Problem trzech ciał był niesamowity. – Tor.com Nie będziesz chciał, aby ta książka kiedykolwiek się skończyła. – SF Signal

59,90 zł
40,13 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 19,77 zł

39 osób kupiło
25
Mitologia słowiańska i polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitologia słowiańska i polska
Dostępny624 szt.

Kiedy umiera Swaróg, strzygi przemieniają się w puszczyka, a spocone Słońce idzie się wykąpać w Nawii – czyli w co wierzyli nasi pradziadowie. Wiek XIX nazwać można złotym wiekiem slawistyki, rozumianej szeroko jako nauka o historii i kulturze Słowian. Jednym z najbardziej cenionych slawistów w Polsce i wielkim autorytetem w swojej dziedzinie był Aleksander Brückner. Jego mitologie: słowiańska i polska to napisane przepiękną polszczyzną książki, które opowiadają o tym, w co wierzono i w jaki sposób tę wiarę praktykowano ponad sto lat temu. Niniejsze wydanie zawiera obie te pozycje. Perun, Swaróg, Weles. Bóstwa ruskie. Demonologia polska. Słowianie zachodni. Pogaństwo i chrześcijaństwo – to tylko niektóre zagadnienia, jakie porusza Brückner. Koncentrując się na Polsce, opowiada o rodzimych upiorach i wilkołakach, Piaście, Popielu i Wandzie, ale również o siłach nieczystych, z jakimi niegdyś się mierzono. Nie pomija także wierzeń ludowych. Mitologia słowiańska i polska, choć powstała na początku XX wieku, do dziś traktowana jest jako jedna z najważniejszych pozycji w temacie słowiańskich wierzeń. To solidne kompendium wiedzy, docenione zarówno przez pasjonatów, jak i znawców tematyki.

59,90 zł
35,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 23,96 zł

37 osób kupiło
26
Zbuntowana komórka. Rak, ewolucja i tajniki życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zbuntowana komórka. Rak, ewolucja i tajniki życia
Dostępny1062 szt.

Wszystko, co wiecie o raku, to bzdura. Dlaczego chorujemy na nowotwory? Czy winne są nasza dieta albo środowisko? A może geny? Albo pech? Kat Arney, genetyczka i nagradzana pisarka popularnonaukowa, odpowiada wprost: niezależnie od wszystkich tych czynników chorujemy, bo nie możemy tego uniknąć – to błąd systemu zwanego życiem. Według nowych ustaleń choroba nowotworowa jest wynikiem tych samych zmian ewolucyjnych, które pozwoliły nam osiągnąć obecny stopień rozwoju, i dotykała ludzi, od kiedy pojawił się nasz gatunek. Zbuntowana komórka to przystępnie napisana historia kryjąca się za słowem wywołującym lęk. Arney z humorem i w przejrzysty sposób przedstawia wyniki ostatnich badań na temat komórek nowotworowych, które rozwijają się i dzielą poza kontrolą naszego organizmu, a potem atakują tkanki wokół siebie. Obala mity narosłe wokół raka i proponuje nowy sposób myślenia na temat tego, czym naprawdę jest choroba nowotworowa, jaką rolę odgrywa w życiu człowieka i jak można ją powstrzymać. To historia o raku opowiedziana na nowo.

54,90 zł
31,84 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 23,06 zł

35 osób kupiło
27
Daisy Darker - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Daisy Darker
Dostępny131 szt.

Trudno jest wytrzymać z rodziną, zwłaszcza taką jak nasza. Rodzina Daisy Darker od lat się unika. Teraz, z okazji osiemdziesiątych urodzin babci, spotykają się w zrujnowanym gotyckim domu na malutkiej wyspie. Każdy z członków rodziny przybywa tutaj ze swoimi sekretami. A potem nadchodzi przypływ i na osiem godzin odcina ich od świata. Gdy wybija północ, na zewnątrz szaleje burza, babcia zostaje znaleziona martwa. Godzinę później ­- kolejna osoba… Uwięzieni na wyspie, gdzie ktoś zabija ich po kolei, Darkerowie muszą się mierzyć z nie tylko z tą tragiczną zagadką, ale i tajemnicami z przeszłości. Aż przychodzi odpływ i wszystko staje się jasne.

44,99 zł
35,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

34 osoby kupiły
28
6 filarów poczucia własnej wartości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6 filarów poczucia własnej wartości
Dostępny398 szt.

Najsłynniejszy poradnik psychologiczny o budowaniu poczucia własnej wartości. Książka ta udziela odpowiedzi na cztery ważkie pytania: "Czym jest poczucie własnej wartości?", "Dlaczego jest ważne?", "Co można zrobić, aby podnieść jego poziom?" i "Jaką rolę pełnią inni w jego kształtowaniu?". Kwestia samooceny - nazywanej też poczuciem własnej wartości - to modny temat w najlepszym tego słowa znaczeniu. Smutna prawda o powszechnym braku zdrowej samooceny daje o sobie znać z ogromną siłą, domagając się rozwiązań. Nathaniel Branden należy do ścisłego grona prekursorów wiedzy o samoocenie i uzdrawianiu, a "6 filarów poczucia własnej wartości" to swoista suma jego wcześniejszych doświadczeń i publikacji. "Z mojego doświadczenia wynika, że większość ludzi nie docenia własnych sił, by przeprowadzić zmiany i się rozwijać. Są przekonani, że schemat z wczoraj trzeba powtórzyć jutro. Nie dostrzegają możliwości wyboru, która obiektywnie istnieje. Rzadko uświadamiają sobie, jak wiele mogą dla siebie uczynić, jeśli za cel postawią sobie prawdziwy rozwój i wysoką samoocenę i jeśli będą skłonni wziąć odpowiedzialność za własne życie". (fragment książki)

59,90 zł
41,33 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 18,57 zł

32 osoby kupiły
29
KK. Kodeks karny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KK. Kodeks karny
Dostępny390 szt.

Stan prawny: 6 września 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks karny, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

12,00 zł
9,96 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,04 zł

32 osoby kupiły
30
Sekret Świąt. Tom 2. Zagadkowi agenci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret Świąt. Tom 2. Zagadkowi agenci
Dostępny1378 szt.

Drugi tom serii książek dla dzieci Maxa Czornyja, autora bestsellerowych kryminałów. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w miasteczku panuje zamieć śnieżna, a z Muzeum Miejskiego znika wykonana ze srebra gwiazda betlejemska. Filigranowa Gwiazda co roku – zgodnie z tradycją w Wigilię umieszczana jest na szczycie choinki dekorującej rynek. Symbolizuje rozpoczęcie radosnych świąt, a jeśli się nie odnajdzie, na miasteczko spodnie okrutna klątwa. Czasu jest naprawdę niewiele. Kto ukradł Filigranową Gwiazdę? Czy Zagadkowym Agentom uda się uratować święta? Czy prawdziwe klątwy istnieją? Poznajcie ZAGADKOWYCH AGENTÓW – Eryka i Romana – braci Deryłów oraz ich przyjaciółkę Ewę. Zafascynowany historią Eryk i wielbiciel sportu Roman mieszkają na obrzeżach miasta w niewielkiej fortalicji – zamku, w którym ich rodzice prowadzą antykwariat. Ewa pasjonuje się elektroniką, informatyką oraz sztuczną inteligencją. Cała trójka uwielbia rozwiązywać zagadki i razem tworzą zgrany zespół młodych agentów. Każdą wolną chwilę spędzają w jednej z komnat – siedzibie Zagadkowych Agentów, czyli w Sekretnym Gabinecie. Nowa seria książek detektywistycznych dla młodych czytelników to frajda dla tych, którzy lubią opowieści z dreszczykiem. Coś dla siebie znajdą w niej zarówno fani historycznych smaczków, jak i nowych technologii. Szybko rozwijająca się akcja, niezwykłe i tajemnicze śledztwa oraz charakterystyczne czarno-białe ilustracje zapewnią podczas lektury niezapomniane emocje. Seria o odważnej trójce: Eryku, Romanie i Ewie pokazuje wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

32 osoby kupiły
31
Samochodzik Franek. W przedszkolu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. W przedszkolu
Dostępny330 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku i dowiedz się, jak bawił się z dziećmi w przedszkolu. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

31 osób kupiło
32
Zmartwiozaur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmartwiozaur
Dostępny231 szt.

Zabawna, mądra i pięknie zilustrowana opowieść o radzeniu sobie ze zmartwieniami dla wszystkich małych dzieci! Najnowsza książka autorki bestsellerowych picturebooków (Mysz, która chciała być lwem, Koala, który się trzymał i Wiewiórki, które nie chciały się dzielić) sprawi, że uwolnicie się od natrętnych wątpliwości! Nastał piękny słoneczny dzień, a mały Zmartwiozaur zaplanował coś bardzo wyjątkowego – przepyszny piknik! Dobry humor nie trwał jednak zbyt długo – mały dinozaur niespodziewanie zaczął nieprzyjemnie się czuć. W jego głowie pojawiły się pytania: A co, jeśli nie przygotował wystarczająco dużo jedzenia? A co, jeśli zgubi się w dżungli? A co, jeśli potknie się i upadnie? A co, jeśli się rozpada?! Czy Zmartwiozaur może pozbyć się swoich lęków i wreszcie zacząć cieszyć się nową przygodą? Idealna książka, która pomoże dziecku uwolnić się od zmartwień i poczuć pełnię szczęścia!

39,99 zł
25,19 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,80 zł

30 osób kupiło
33
Czarna bezgwiezdna noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna bezgwiezdna noc
Dostępny242 szt.

Pięć utworów ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury. Na podstawie jednego z nich, Dobrego małżeństwa, w 2014 roku nakręcono film z Joan Allen i Anthonym LaPaglią. Autorem scenariusza jest sam Stephen King. W każdym człowieku tkwi drugi, obcy mu człowiek... To motto przyświecające całej twórczości Kinga, a do czterech minipowieści składających się na ten tom odnosi się w sposób szczególny. Ich bohaterami są bowiem ludzie, którzy popełnili morderstwo – z chęci zysku, z zemsty, żeby sprawić sobie przyjemność albo dlatego, że tak się akurat złożyło.

45,90 zł
34,88 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,02 zł

31 osób kupiło
34
Hulajnoga Zuzia. Zimowe zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Zuzia. Zimowe zabawy
Dostępny322 szt.

Ta hulajnoga ma na imię Zuzia. Ma dwie różowe rączki i kółka, którymi uwielbia jeździć w nieznane. Bardzo ciekawi ją świat i kocha nowe przygody. Ciekawe, co zaplanowała na dziś. Dowiedz się, co robiła Zuzia podczas ferii zimowych. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

26 osób kupiło
35
Zosia i jej zoo. Uciekająca reniferka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zosia i jej zoo. Uciekająca reniferka
Dostępny380 szt.

Tym razem Zosia rusza na ratunek małej rozbrykanej reniferce, która znów wymyka się z wybiegu. Zwierzątko na dodatek wpada w tarapaty, a przecież święta tuż tuż... Czy Zosia odnajdzie małą uciekinierkę i wraz z nią sprowadzi do zoo świąteczną radość? Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego - słynnego podróżnika. Uratowane przez niego zwierzęta odnajdują tutaj swój nowy dom, przyjaciół i mają wspaniałą opiekę. W Azylu mieszka też Zosia ze swoją mamą, która jest weterynarzem. Dziewczynka kocha zwierzęta, dlatego, kiedy tylko ma okazję, spędza z nimi czas. Jest coś co sprawia, że jak nikt rozumie zwierzęta i jest to największy sekret dziewczynki - Zosia rozumie mowę zwierząt.

24,99 zł
15,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 9,25 zł

25 osób kupiło
36
Samochodzik Franek. Traktory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Traktory
Dostępny513 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, jakie traktory poznał Franek i w czym im pomagał. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

25 osób kupiło
37
Puzzle 1000 elementów Vintage Winterland - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów Vintage Winterland
Castorland
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

32,99 zł
28,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,95 zł

26 osób kupiło
38
Książka LEGO. Twoja galaktyczna misja. Zbuduj własną historię! Z CPS-6601 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
149,99 zł
109,49 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 40,50 zł

25 osób kupiło
39
Zaczarowana Pani bibliotekarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowana Pani bibliotekarka
Dostępny69 szt.

Pierwsze spotkanie Oli i Pani bibliotekarki wywołało zupełnie nieoczekiwane wydarzenie, które zakłopotało dziewczynkę. Jednak wrażliwe, pełne empatii dziecko nieświadomie zaczyna pomagać kobiecie pokonać alergię na... dotyk! Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu obie dowiadują się o sobie nowych rzeczy i przez to mogą bardziej wpłynąć na swoją przyszłość. Czy może istnieć przyjaźń między dzieckiem a dorosłym? Czego w takiej relacji może nauczyć się dziecko od dorosłego, a czego dorosły... od dziecka?

29,90 zł
19,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 10,76 zł

25 osób kupiło
40
Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik cwaniaczka. Droga przez mękę
Dostępny190 szt.

Wyprawa samochodowa z najbliższą rodziną może być świetną zabawą? chyba że chodzi o rodzinę Heffleyów. Lepiej już teraz przygotujcie się na mrożącą krew w żyłach toaletę na stacji benzynowej, zwariowane mewy, ryzykowne manewry drogowe i niesforną świnię. A to dopiero początek. Jedno jest pewne ? Heffleyowie przeżyją doprawdy NIEZAPOMNIAN przygodę (choć Greg oddałby wiele, żeby nic z niej nie zapamiętać). To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią. Whoopi Goldberg Jedna z najlepszych serii dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały. ?Washington Post? Jeff Kinney jest twórcą internetowych gier komputerowych oraz serii książek ?Dziennik cwaniaczka?, numeru jeden na liście bestsellerów ?New York Timesa?. W 2009 roku czasopismo ?Time? umieściło go wśród Stu Najbardziej Wpływowych Ludzi Świata. Jeff stworzył też www .poptropica.com, jeden z Pięćdziesięciu Najlepszych Portali Internetowych według ?Time?. Dzieciństwo spędził w Waszyngtonie, a w 1995 roku przeniósł się do Nowej Anglii. Obecnie mieszka na południu Massachusetts z żoną i dwoma synami. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

24 osoby kupiły
41
Żona lobotomisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żona lobotomisty
Dostępny1514 szt.

Genialna powieść historyczna o pełnej pasji kobiecie, czarnej karcie w historii psychiatrii i o kiełkującym, nieuniknionym koszmarze. Od kiedy jej brat odebrał sobie życie po pierwszej wojnie światowej, Ruth Emeraldine decyduje się pomagać ludziom cierpiącym z powodu chorób psychicznych. Zakochuje się w charyzmatycznym Robercie Apterze – genialnym lekarzu i orędowniku nowej radykalnej terapii – lobotomii. Ruth wierzy, że jest to cudowny lek. Kiedy jednak jej mąż traci kontrolę nad sobą i wpada w złudną megalomanię, Ruth nie może dłużej ignorować swoich rosnących podejrzeń. Robert operuje pacjentów nie zważając na nic, często z przerażającymi rezultatami, a wrażliwa młoda matka Margaret Baxter ma się stać jego kolejną ofiarą. Tylko Ruth może ją ocalić – ją i dziesiątki innych ludzi – od przerażających konsekwencji ambicji Roberta. Inspirowana szokującym rozdziałem w historii medycyny, przejmująca historia kobiety walczącej przeciwko najbardziej ponurym okolicznościom.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

23 osoby kupiły
42
Motek. Książka o uczuciach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motek. Książka o uczuciach
Dostępny182 szt.

Uroczy kotek zgubił mięciutki motek – swoją ukochaną zabawkę. Wędruje więc przez kolejne strony tej niezwykłej książki, aby go odnaleźć, a przy okazji opowiada o swoich emocjach: samotności, odwadze, zaciekawieniu, strachu, zmęczeniu, złości… Na końcu tej podróży dociera do wyjątkowego skarbu i odkrywa to, co w życiu najważniejsze. Wyjątkowa książka z magicznymi ilustracjami, które przeniosą czytelnika do świata wyobraźni. Doskonały punkt wyjścia do wspólnej rozmowy o tym, jakie emocje towarzyszą nam każdego dnia i jak wpływają na nasze życie.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

21 osób kupiło
43
Neon Gods - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neon Gods
Dostępny133 szt.

Wydawało mi się, że on istnieje tylko w mitach… Sensacja Tik Toka! Współcześnie opowiedziana historia Hadesa i Persefony, równie grzeszna co słodka. Hades spędza życie w cieniu i nie ma zamiaru z niego wycho­dzić. Niespodziewanie jednak wpada mu w ręce Persefona, która szuka u niego ratunku. Kiedy Hades odkrywa, że dzię­ki niej może dokonać zemsty, której pragnął przez lata, pos­tanawia dziewczynie pomóc – za pewną cenę. Jednak z każdą kolejną nocą bóg ciemności coraz bardziej rozsmakowuje się w Persefonie i wreszcie gotów jest wyruszyć na wojnę z całym Olimpem, aby zatrzymać ją przy sobie… Kusząca, seksowana jak diabli, pociągająca, ekscytująca! Ta książka to czysty grzech. – Nilufer Ozmekik Ta książka to najlepszy powód, by jednak pójść do piekła. – Lizzy S. To powinna być lektura obowiązkowa dla wszystkich moich kochanków! – Bumblebeesbook

52,99 zł
45,57 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,42 zł

21 osób kupiło
44
O godnym przyjmowaniu Komunii Świętej. Aniołowie nauczają nas właściwego sposobu przystępowania do Eucharystii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O godnym przyjmowaniu Komunii Świętej. Aniołowie nauczają nas właściwe...
Dostępny206 szt.

Postępująca w ostatnich latach laicyzacja oraz kryzys Kościoła katolickiego, a także pandemia koronawirusa, doprowadziły do zmian w sposobie przyjmowania Komunii Świętej na całym świecie. W wielu państwach obserwujemy wprowadzane zakazy udzielania jej wiernym do ust, jak również przyjmowanie Ciała i Krwi Chrystusa bez wiary i miłości. Ksziądz Marcello Stanzione, włoski duchowny i wybitny angelolog, w swojej najnowszej książce zagłębia się w nauczanie Kościoła o Komunii Świętej i związane z nią tradycje. Autor konfrontuje ze sobą sposoby jej przyjmowania oraz wnikliwie opisuje skutki wprowadzanych zmian. Odwołując się również do treści Anielskich Objawień, przekazanych mistykom i świętym Kościoła katolickiego, ukazuje piękno i istotę Eucharystii. Uświadamia nam, jak cenne jest zrozumienie głębokiego znaczenia Komunii Świętej, a także apeluje o powrót do przyjmowania jej z godnością i poszanowaniem.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

19 osób kupiło
45
Natka i urodzinowa katastrofa. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Natka i urodzinowa katastrofa. Tom 5
Dostępny955 szt.

Piąty tom przezabawnej, bogato ilustrowanej serii Natka, która jest idealna dla początkujących czytelników. Czasami życie nie jest sprawiedliwe dla Natki. Na przykład musi zaprosić WSZYSTKICH w swojej klasie na urodziny, bo inaczej nie dostanie żadnych prezentów, poza tym w jej szkole lunche są STRASZNE, a kiedy wyjeżdża na wakacje, nie ma nawet MINUTY na relaks.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

19 osób kupiło
46
Miś Pracuś. Zabawy na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Pracuś. Zabawy na wsi
Dostępny5721 szt.

Dołączcie do Misia Pracusia i dowiedzcie się, na czym polega praca w różnych zawodach! Czytając wesołe książeczki i przesuwając ruchome elementy, mały czytelnik może pomóc Misiowi w pracach na wsi, akcjach ratunkowych w karetce pogotowia czy wozie strażackim, a także dostarczeniu prezentów dzieciom wraz ze Świętym Mikołajem.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

19 osób kupiło
47
Mózg szczęśliwych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Mózg szczęśliwych ludzi
Dostępny1036 szt.

Czy wiesz, jak działa mózg kiedy zmagamy się z niepokojem? Znasz to uczucie, kiedy paraliżujący strach nie pozwala Ci działać? Odczuwasz niepokój przed wykluczeniem czy brakiem akceptacji? Obawiasz się utraty pracy, a może masz inne lęki, które nie pozwalają Ci cieszyć się pełnią życia? Wszyscy zmagamy się z jakimiś lękami. W bardzo osobistych opowieściach Ferran Cases opisuje swoje doświadczenia z lękiem i to, jak udało mu się go przezwyciężyć po ponad piętnastu latach cierpienia. Sara Teller, fizyczka i neurobiolożka, wyjaśnia, co działo się w głowie Ferrana za każdym razem, gdy przechodził kryzys, i zaprasza do odkrywania tajemnic mózgu, dzięki którym zapomnisz o lęku. Dzięki tej książce pozbędziesz się swoich lęków. Odkryjesz, dlaczego czasem źle się czujesz i jak za pomocą prostych technik, zarówno fizycznych, jak i umysłowych, można przezwyciężyć niepokój i czerpać radość z życia. Zacznij już teraz.

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

18 osób kupiło
48
Hulajnoga Zuzia. Weterynarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Zuzia. Weterynarz
Dostępny218 szt.

Ta hulajnoga ma na imię Zuzia. Ma dwie różowe rączki i kółka, którymi uwielbia jeździć w nieznane. Bardzo ciekawi ją świat i kocha nowe przygody. Ciekawe, co zaplanowała na dziś. Dowiedz się, co robiła Zuzia w gabinecie weterynaryjnym. W książeczce oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

17 osób kupiło
49
Puzzle 3D 54 elementy. Serce Minecraft - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 54 elementy. Serce Minecraft
Ravensburger, 54
Dostępny112 szt.

Twórz wyjątkowe konstrukcje 3D z puzzlami 3D od firmy Ravensburger! Odkryj nowy, trójwymiarowy sposób układania puzzli ich elementy zostały wykonane ze sztywnego tworzywa sztucznego, które pozwala na utrzymanie się konstrukcji bez użycia kleju. Ułożone przedmioty nie rozwarstwiają się, a puzzle mocno trzymają się siebie. Materiał użyty do produkcji klocków jest łatwy w czyszczeniu, wystarczy użyć wilgotnej szmatki. Pudełko w kształcie serca z motywem Minecraft to konstrukcja dla wielbicieli gry o tym samym tytule z puzzli 3D, która łączy przyjemne z pożytecznym rozwija wyobraźnię przestrzenną, a po złożeniu służy jako ozdobne pudełko na biżuterię.

47,20 zł
42,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,72 zł

16 osób kupiło
50
Logoterapia i analiza egzystencjalna. Teoria i praktyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logoterapia i analiza egzystencjalna. Teoria i praktyka
Dostępny102 szt.

W podręczniku ukazane są główne zagadnienia logoterapii i analizy egzystencjalnej. Autor przedstawia zastosowanie teorii i metod Frankla w przypadku nerwicy lękowej, nerwicy natręctw, przeżywania traumy, straty, uzależnień, problemów w związkach czy w chorobach endogennych. Odnosi się także do głównych założeń procesu terapeutycznego, omawia formę sesji oraz elementy procesu leczenia. Niniejsza publikacja przywołuje geniusz Frankla za pomocą dzieł jego dwojga uczniów, ks. prof. Mariana Wolickiego i prof. Elisabeth Lukas. Mam nadzieję, że będzie ona inspiracją i skutecznym narzędziem dla różnego typu życiowych doradców, psychoterapeutów, psychologów, coachów oraz wszystkich zainteresowanych myślą wiedeńskiego badacza. Dzięki wieloaspektowemu ujęciu logoterapii i analizy egzystencjalnej książka pełni rolę podręcznika dla stawiających swoje pierwsze kroki w tym nurcie. Jest też zachętą do dalszego poznawania koncepcji Frankla w ramach rozwijającego się panelu szkoleń psychoterapeutycznych. Od Autora Spis treści Przedmowa – Roman Solecki Wstęp. Uczeń Frankla Podziękowania Część pierwsza: Antropologiczny rdzeń Rozdział 1. Dwa filary trzeciego wiedeńskiego nurtu psychoterapii Rozdział 2. Franklowski ideał człowieka Część druga: Aksjologia i transcendencja Rozdział 3. Jak wznosić się „ponad”? Autotranscendencja Rozdział 4. Realizacja własnej jedyności i niepowtarzalności Rozdział 5. Nowe spojrzenie na pedagogikę i wychowanie Część trzecia: Logoterapia w praktyce Rozdział 6. Logoterapia jako psychoterapia Rozdział 7. Praktyka terapeutyczna Zakończenie. Logoterapia oryginalna Słownik logoterapeutyczny Bibliografia Kalendarium biograficzne V.E. Frankla

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

16 osób kupiło
Wróć do góry