hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 1 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się KP. Kodeks pracy, na drugim Proste historyjki o emocjach. Ćwiczenia rozpoznawa (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Tradycje kulinarne Norwegii (Magdalena Tomaszewska-Bolałek) oraz Proces diabła (Adrian Bednarek).
1
KP. Kodeks pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KP. Kodeks pracy
Dostępny261 szt.

Stan prawny: 6 września 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks pracy, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

12,00 zł
9,96 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,04 zł

61 osób kupiło
2
Proste historyjki o emocjach. Ćwiczenia rozpoznawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proste historyjki o emocjach. Ćwiczenia rozpoznawa
Dostępny148 szt.

Historyjki o emocjach to pomoc przeznaczona do pracy z dziećmi, które mają trudności z rozpoznawaniem i określaniem uczuć innych osób oraz z wyrażaniem tego, co czują, za pomocą mimiki twarzy. Ich prosta forma (krótkie, nieskomplikowane teksty i pozbawione szczegółów rysunki) umożliwi skupienie się na ćwiczeniu nawet dzieciom z problemami w zakresie kompetencji społecznych i komunikacyjnych. W publikacji położono szczególny nacisk na nazywanie uczuć okazywanych w różnych sytuacjach społecznych. Pracując z książką, dziecko powinno zauważyć, że w jednym miejscu, na przykład w domu, szkole czy sklepie, może czuć rozmaite emocje, w zależności od sytuacji, w której się znalazło. Na każdej rozkładówce przedstawiono cztery sytuacje, które mogą się wydarzyć w jednym miejscu i z którymi łączą się odmienne emocje. Omówione zostały przestrzenie interakcji społecznych, doskonale znane z codziennych aktywności najmłodszych, takie jak dom, szkoła, sklep, restauracja, przychodnia, ulica, kino, zoo, hotel, plac zabaw, podwórko, boisko, park czy środki transportu.

19,90 zł
14,13 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 5,77 zł

41 osób kupiło
3
Tradycje kulinarne Norwegii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycje kulinarne Norwegii
Dostępny208 szt.

Zapierające dech fiordy i piękno przyrody, a jednocześnie trudne warunki geograficzne. Norwegia to kraj, którego mieszkańcy przez lata pokonując wszelkie trudności i wspierając się wzajemnie, stworzyli unikatową kulturę kulinarną. To kraina nabiału, ryb, owoców morza, słodkich wypieków, a także kawy. Warto się przekonać, że to kierunek podróży dla wszystkich szukających mniej znanych smaków. "Tradycje kulinarne Norwegii" to kolejna książka poświęcona nordyckiej kulturze kulinarnej autorstwa Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek ? kulturoznawcy, dziennikarki i zdobywczyni wielu światowych nagród. Partnerami projektu są: Ambasada Królestwa Norwegii w Warszawie, Arctic Paper, Fundacja Bunkatura, Instytucja Kultury Samorządu Województwa Pomorskiego i Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

73,50 zł
50,72 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 22,78 zł

28 osób kupiło
4
Proces diabła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces diabła
Dostępny119 szt.

Nikt nie zrozumie mordercy lepiej niż inny morderca? Rzeźnik Niewiniątek został ujęty przez policję i skazany na dożywocie, jednak piekło młodych dziewczyn wcale się nie skończyło. Jego dzieło kontynuuje bowiem zwyrodnialec dokonujący rytualnych morderstw na prostytutkach, nazwany przez media Rozpruwaczem z Krakowa. Kiedy domniemany Rozpruwacz wpada wreszcie w ręce policji, jego adwokatem zostaje młody, spragniony sukcesów prawnik, Kuba Sobański, który postanawia zrobić wszystko, by wygrać proces. I wygląda na to, że może mu się to udać ? w końcu nikt nie zrozumie mordercy lepiej niż inny morderca... Sobański nie jest jednak świadomy, że wraz z Rozpruwaczem w jego życiu zagości tajemnicza kobieta, która na nowo rozbudzi w nim mroczne demony.

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

27 osób kupiło
5
Wybaczam ci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybaczam ci
Dostępny45 szt.

?bo święta to czas, w którym dzieją się prawdziwe cuda. Wybaczam ci? to życiowa, skłaniająca do refleksji opowieść o sile przebaczania. Tytuł wskazuje na wybaczenie nie tylko innym, lecz także sobie. Anastazja, Helena, Edmund i Łukasz to czwórka życiowych rozbitków. Każdy z nich w obliczu piętrzących się problemów traci nadzieję na lepsze jutro. Poza tym dzieli ich niemalże wszystko, począwszy od wieku, a skończywszy na poglądach życiowych. Magia nadchodzących świąt działa jednak cuda. Bohaterowie postawieni w obliczu trudności znajdują chęci, by zmienić swój los. Czy świąteczna gniewińska aura będzie im sprzyjać? Czy będą w stanie zawalczyć o swoje szczęście? Przekonaj się sam i sięgnij po najnowszą powieść Adriany Rak, w której nie zabraknie chwil wzruszeń.

43,90 zł
34,24 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,66 zł

22 osoby kupiły
6
Sapiens na zakupach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sapiens na zakupach
Dostępny172 szt.

Co wpływa na nasze zachowania konsumenckie? I czy na pewno decydujemy? A może żyjemy tylko iluzją, że decydujemy o sobie? Nowa książka Piotra Buckiego to całościowe spojrzenie na zachowania konsumenta ? przez pryzmat najnowszych badań, w szczególności z obszaru ekonomii behawioralnej. To książka, która obnaża słabość myślenia modelami rodem z klasycznej ekonomii, która jest piękna jako model teoretyczny, ale zupełnie nie sprawdza się w praktyce. Autor wskazuje na źródła zachowań konsumenckich związane z emocjami i naszymi instynktami. Przedstawia czytelne i praktyczne sposoby wdrażania wiedzy z badań w sprzedaży i marketingu. To książka dla ciekawskiego i ciekawskiej Sapiens, którzy lubią się inspirować. Którzy oczekują niespodzianek, wiedzy, rzetelnych badań i którzy sami chcą wyciągać wnioski. A przede wszystkim to lektura dla tych, którzy chcą z wiedzą działać po swojemu. Brać, mieszać, recyklingować, eksperymentować, a nie bezrefleksyjnie kopiować. (?) Zebrałem to, czego dowiedziałem się o Sapiens na zakupach. Zakupach rozumianych szerzej niż wyjście do Żabki. Chciałem dowiedzieć się, co sprawia, że kupujemy. I tym, co zebrałem, chcę się podzielić. Ze wstępu Autora

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

19 osób kupiło
7
Serce w prezencie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce w prezencie
Dostępny119 szt.

Cuda się zdarzają ? nie tylko w święta. Dla Jane McClarance Boże Narodzenie to najbardziej magiczny, a zarazem niezwykle pracowity czas w roku. Jako doradca zakupowy młoda kobieta ma ważną misję ? pomaga klientom wybierać prezenty dla bliskich. W końcu nie ma nic ważniejszego niż serdeczność wobec ludzi i chęć niesienia im pomocy, a święta to idealny czas na dzielenie się radością i miłością. Bez względu na to, co dzieje się wokół, Jane stara się iść naprzód z uśmiechem, wierząc w czekający na nią happy end. Jej niespotykany urok przykuwa uwagę pewnego prawnika z trzydziestego trzeciego piętra. Snobistyczny mecenas dobrze wie, że taka wrażliwa kobieta najprawdopodobniej nie zwróciłaby nie niego uwagi, jednak niespodziewane zdarzenie i rozlana kawa zupełnie zmieniają bieg wydarzeń. Czy między tą dwójką jest szansą na miłość, czy może tylko zadziałała? magia świąt?

44,99 zł
28,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

18 osób kupiło
8
Botanicum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Botanicum
Dostępny679 szt.

Rośliny są wszędzie. W najwyższych górach i najgłębszych dolinach, na biegunach i na równiku, na lądzie i w wodzie. Najmniejsze z nich są sto razy mniejsze od ziarenka soli, największe ? wyższe niż 20-piętrowy budynek. Bez nich by nas nie było. Rośliny wytwarzają tlen, którym oddychamy. Dają nam jedzenie i lekarstwa, tkaniny, z których szyjemy ubrania, i materiał do budowy domów. Skąd się wzięły? Jak wyglądały pierwsze z nich? Kiedy urósł pierwszy las? Kiedy pojawiły się pierwsze kwiaty? Które rośliny są największe, najrzadsze, najdziwniejsze, najbrzydsze, najbardziej długowieczne? Dlaczego niektóre paskudnie śmierdzą? Wejdźcie do Botanicum, a wszystkiego się dowiecie.

69,90 zł
44,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,86 zł

18 osób kupiło
9
Srebrny węzełek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebrny węzełek
Dostępny85 szt.

Pewnej grudniowej nocy w małym mazurskim miasteczku, gdzie kamieniczki tłoczą się wokół Rynku jak na świątecznej pocztówce, straganiarka Rozalia Wójcik znajduje pod drzwiami swojego mieszkania mały, srebrny węzełek. Blask wpadającego przez okno księżyca oświetla zawiniątko jakąś dziwną, tajemniczą poświatą. Zawartość sekretnej paczki już na zawsze odmieni los kilku osób w miasteczku. Sprawi, że ich życie nabierze sensu. Stanie się to w Wigilię. Przygotuj się i ty na czas cudów. Pełna wzruszeń opowieść o tym, że niemożliwe staje się możliwe, a nadzieja umiera ostatnia.

43,90 zł
34,24 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,66 zł

17 osób kupiło
10
Sekret profesora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret profesora
Dostępny68 szt.

W ostatnich latach przed wybuchem drugiej wojny światowej profesor Alojzy Dyszkiewicz, rozczarowany swoim małżeństwem i brakiem uczuć ze strony kobiety, którą poślubił, wdaje się w romans z inną. Obydwoje postanawiają jednak zakończyć tę przygodę, aby nie rozbijać swoich związków ? on wraca do żony, ona do męża i pozornie cała sprawa odchodzi w niepamięć, tym bardziej że zbliża się już wojenny kataklizm? Dwadzieścia lat później na Politechnice Warszawskiej dochodzi do przypadkowego spotkania dwóch studentek ? Laury Dyszkiewicz i Adriany Karskiej. Ich niezwykłe podobieństwo budzi zdumienie kolegów. Laura lekceważy tę sprawę, Adriana natomiast postanawia ją rozwikłać. Bada przedwojenne dzieje swojej rodziny, gdyż podejrzewa, że dane w jej akcie urodzenia nie są zgodne z rzeczywistością. Wkrótce dokonuje odkrycia, które doprowadza ją na skraj załamania nerwowego? ?Sekret profesora? to nie tylko historia rodziny, lecz również ludzkich błędów i słabości, za które płacą następne pokolenia.

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

15 osób kupiło
11
Historia doktryn politycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia doktryn politycznych
Dostępny205 szt.

Gaetano Mosca (1858-1941) - włoski socjolog, prawnik, politolog, historyk idei, jeden z twórców teorii mas i elit wraz z Ortegą y Gassetem oraz Vilfredo Pareto (choć z nim pozostawał w ostrym sporze, kto właściwie jest twórcą teorii elit), twórca terminu "klasa polityczna". Do jego najważniejszych dzieł należą "Sulla Teorice dei Governi", "Elementi di Scienza politica" oraz właśnie Historia doktryn politycznych. Autor analizuje w książce różne formy życia społecznego, różnego rodzaju instytucje w aspekcie ich związku z władzą, zależnością, strukturą polityczną. Analizuje także dzieła dotyczące polityki i doktryny polityczne od czasów starożytnych do XX wieku, wiele miejsca poświęca starożytnej Grecji (zwł pismom Platona takim jak "Państwo" czy "Prawa", czy "Polityce " Arystotelesa), starożytnemu Rzymowi (zwł. zajmuje się ustrojem Cesarstwa, analizuje też pisma Lukrecjusza czy Cycerona). W dalszej zaś kolejności następnymi epokami w aspekcie instytucji politycznych: przez Średniowiecze, Odrodzenie (zwł czas "Księcia" Niccolo Machiavellego. A w kolejnych rozdziałach sporo miejsca poświęca teoriom Monteskiusza, Comte'a czy wreszcie Feuerbacha i Karola Marksa oraz marksistów jak choćby G. Sorel.. Po przeanalizowania wielu doktryn oraz ustrojów państw dochodzi Mosca do wniosku iż najlepszymi ustrojami politycznymi, to znaczy takimi, które trwały długo, nie podlegały gwałtownym kryzysom, spychającym ludzkość na poziom barbarzyństwa, są ustroje mieszane. Są to te ustroje, w których nie ma przewagi bezwzględnej ani system autokratyczny, ani liberalny. I dalej: Trzeba więc, ażeby władza religijna była oddzielona od politycznej, ażeby kierownictwo sprawami gospodarczymi nie było całkowicie w rękach tych, co posiadają władzę polityczną, ażeby broń była w rękach tylko pewnej części społeczeństwa, oddzielonej wyraźnie od innych, ażeby wreszcie kultura i przygotowanie techniczne mogły być środkami dojścia do udziału w kierowniczej warstwie politycznej. O ile z pierwszą częścią tego cytatu można polemizową, o tyle z częścią drugą - trudno się nie zgodzić i obecnie.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

13 osób kupiło
12
Radioaktywni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radioaktywni
Dostępny110 szt.

Promieniowanie i radioaktywność kojarzy się przede wszystkim z bombami atomowymi zrzuconymi na Hiroszimę i Nagasaki, katastrofami w Czarnobylu i Fukushimie, strachem przed zachorowaniem na raka, a niektórym ze zdobyciem supermocy. Jednak radioaktywność jest czymś bardziej naturalnym niż to sobie wyobrażamy. Jest wszędzie wokół nas ? w naszych domach, w ziemi, na niebie oraz w jedzeniu, które spożywamy. Niniejsza książka to zbiór autentycznych opowieści i faktów związanych z promieniowaniem. Po tych wydarzeniach ludzkość musiała zrozumieć i zacząć szanować promieniowanie oraz nauczyć się, jak bezpiecznie z niego korzystać, zarówno w energetyce, przemyśle, jak i w medycynie. Poznaj historie pełne fascynującej nauki, tragicznych przygód oraz złych zamiarów.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

13 osób kupiło
13
Pierwsze wesele / Koronkowa suknia / Rozdarty welon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze wesele / Koronkowa suknia / Rozdarty welon
Dostępny878 szt.

PIERWSZE WESELE: Tosia Stecka pracuje w korporacji i twierdzi, że życie singielki bardzo jej odpowiada. Jednak wszystko się zmienia, gdy w firmie pojawia się nowy dyrektor. Oskar Wierzbicki szturmem zdobywa serce Tosi i oświadcza się. Czas zacząć przygotowania do ślubu. Biała suknia z welonem, wielkie przyjęcie i obrączki ? czy nie o tym marzy skrycie większość dziewcząt? Tymczasem siostra Tosi, Łucja, ma zupełnie inne zdanie i z rezerwą przyjmuje te ślubne plany. Może jej przeczucia okażą się trafne? Czym zaskoczy narzeczoną Oskar i jaką tajemnicę ukrywają ojciec sióstr i ciocia Hania? Czy Tosia wkroczy na nową drogę życia? Czeka Cię wiele wzruszeń, będą łzy szczęścia, zabawne momenty, rodzinne tajemnice, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące zakończenia. Nie zabraknie też miłości, bo przecież ona w życiu jest najważniejsza. KRONKOWA SUKNIA: Tosia stara się rozwinąć swoją firmę i niecierpliwie czeka na pierwsze zlecenie. W trudnych początkach wspiera ją graficzka Kama i Siergiej ?złota rączka?. Tymczasem Łucja, aby pomóc siostrze spotyka się z tajemniczym mężczyzną. Kim jest ten człowiek i jak wpłynie na losy Tosi? Dlaczego pierwsza klientka agencji ?Na nową drogę życia? nie cieszy się ze swojego ślubu? Co zrobi Bartek, odtrącony przez swoją wielką miłość? Jak spotkanie dwojga ludzi, którzy kiedyś się kochali, może wpłynąć na los ich dzieci? ZAJRZYJCIE DO SALONU SUKIEN ŚLUBNYCH PANI WSSOWSKIEJ. PRZEKONAJCIE SIĘ, CZY PRAWDZIWA MIŁOŚĆ ZAWSZE ZWYCIĘŻA. ROZDARTY WELON: Karina przygotowuje się do ślubu z ukochanym Mateuszem. Pomaga jej w tym przyjaciółka Bea. Co kryje się pod tym zaangażowaniem? Czy intencje Beaty są czyste? Kim jest ojciec pana młodego i dlaczego mama Kariny mdleje, gdy podczas przymiarki sukni ślubnej widzi rozdarty welon? Tosia, zajęta realizacją kolejnych zleceń, nie zauważa zmian, które zachodzą w życiu jej najbliższych. Tymczasem Łucja musi poradzić sobie z przeszłością. Czy uda jej się zapomnieć historię sprzed lat? Czy poradzi sobie z niebezpieczeństwem, które czai się tuż obok? A może wreszcie i dla niej zaświeci słońce? Kolejne spotkanie z bohaterami serii ?Na nową drogę życia? to pełna emocji opowieść. Nie zabraknie w niej wzruszeń, niespodziewanych zwrotów akcji i oczywiście miłości.

109,90 zł
80,23 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 29,67 zł

11 osób kupiło
14
KPK. Kodeks postępowania karnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KPK. Kodeks postępowania karnego
Dostępny452 szt.

Stan prawny: 6 września 2022 r. Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks postępowania karnego, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

17,00 zł
14,11 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,89 zł

8 osób kupiło
15
Tractatus logico-philosophicus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tractatus logico-philosophicus
Dostępny228 szt.

Ludwig Wittgenstein (1889-1951), austriacki filozof, uznawany za jednego z twórców logicznego pozytywizmu, silnie związanyz filozofami z kręgu Koła Wiedeńskiego, uczeń i współpracownik B. Russela. Jego opublikowany jako rozprawa doktorska w 1929 roku (ale napisany znacznie wcześniej i redagowany przezeń już w czasie I Wojny Światowej) Tractatus Logico-Philosophicus pozostaje jednym z najbardziej wpływowych dokonań filozofii XX wieku. A jest to zbiór ponumerowanych lakonicznych tez, z których niektóre nabrały wręcz mocy obiegowych aforyzmów. Tezy dotyczą świata, myśli, języka, nauki, etyki a także sensu świata i sensu życia. Co ciekawe w swoich późniejszych Dociekaniach filozoficznych w pewnej mierze zaprzeczył tezom 'Traktatu", a samą filozofię określał jako pewnego rodzaju aktywność, a nie teorię. Jednak wielki wpływ na myśl XX wieku wywarł przede wszystkim "Tractatus...', w którym jak pisze Hanna Buczyńska-Garewicz Wittgenstein zarysował koncepcję języka, który jest obrazem rzeczywistości. Struktura lingwistyczna jest odbiciem budowy świata. Rzeczywistość empiryczna składa się z faktów prostych i złożonych, odpowiadają im zdania protokolarne lub zdania ogólne nad nimi nadbudowane zgodnie z regułami logiki. Ze względu na tę jedność strukturalną wszystko, co jest w świecie, daje się opisać za pomocą języka, a zarazem język nie może wyrazić nic takiego, co transcenduje poza świat doświadczenia. Metafizyka jest niewyrażalna...

21,00 zł
15,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,88 zł

8 osób kupiło
16
Religia w dniu dzisiejszym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia w dniu dzisiejszym
Dostępny239 szt.

Georges Sorel (1847-1922) francuski filozof, socjolog, działacz społeczny, jeden z twórców syndykalizmu (choć czynnie nie uczestniczył w żadnym ruchu społecznym). O jego myśli można powiedzieć: między filozofią, a inżynierią, Między Nietzschem a Marksem, między Bergsonem a Goethem. Sam Sorel uważał się za krytycznego czasem, ale jednak spadkobiercę myśli K. Marksa, choć np. wielki znawca tematu Leszek Kołakowski nazywa marksizm Sorela za janseistyczny, a samego Sorela nazywa Lutrem marksizmu. W Religii w dniu dzisiejszym krytykuje zarówno postawę naukową teologów-mistyków, jak i oświeceniowe podejście do religii A. Comtea, czy utylitarystyczne Spencera, a szczególną uwagę zwraca na analityczne (choć naznaczone wiarą) rozważania dotyczące doświadczenia religijnego W. Jamesa. Próbuje jednak przede wszystkim określić relacje pomiędzy religią a nauką. Zwraca także uwagę na różnice między stanowiskami katolicyzmu i protestantyzmu w sprawie dogmatów, na stosunek kościoła katolickiego do jansenizmu i panteizmu. I co może zaskakiwać - jak na "spadkobiercę" Marksa te rozważania Sorele naznaczone są sporą dozą szacunku do przekonań religijnych.

16,00 zł
11,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

8 osób kupiło
17
Anioł uwięziony w mroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł uwięziony w mroku
Dostępny44 szt.

Powrót z urodzin przyjaciółki stał się dla Claire prawdziwym dramatem. Mimo iż cudem wyrwała się ze szponów psychopaty, nie radzi sobie z traumą. Dwa lata po tragedii decyduje się, by skończyć edukację z dala od rodzinnego miasta. Życie w Nowym Jorku wydaje się lepsze ? nowi ludzie, szkoła? Wszystko płynie spokojnym rytmem, aż nagle? "Według doniesień naszego korespondenta ciało znalezione minionej nocy w parku przy Brixton Rd należy do siedemnastolatki. Jak potwierdza policja, to już jedenasta ofiara poszukiwanego od dwóch lat seryjnego mordercy, który cechuje się szczególnym okrucieństwem. Ostatni atak miał miejsce pięć miesięcy temu, a ciało również zostało znalezione w tej okolicy. Skąd ta pewność, że właśnie z nim mamy do czynienia? Otóż dziewczyna ma charakterystyczną bliznę." Czytelniku, poznaj historię trzymającą w napięciu od pierwszego zdania po ostatnią kropkę. W tej książce nic nie jest oczywiste. Zajrzyj do głów bohaterów i pozwól, by pokazali Ci swój mrok, gdyż opowieść ta jest wielowątkowa, a rodząca się miłość to jedynie dopełnienie całości. Polecam z całego serca! - Anett Lievre, autorka Och, ale to było dobre. Zagadkowa, wciągająca i pełna uroku oraz intryg. Wejdź do świata powieści Marzeny Miłek Anioł uwięziony w mroku. Prawdziwy sztos, polecam z całego serducha. - Wasza madziara.malfoy, Magdalena Spirydowicz

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

6 osób kupiło
18
Byłeś serca biciem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłeś serca biciem
Dostępny75 szt.

Nie kocha ten, kto mówi o miłości, ale ten, kto trwa przy tobie wbrew nadziei Paula kocha Łukasza do szaleństwa i mogłaby to być historia szczęśliwej miłości, gdyby nie fakt, że... Łukasz nie żyje. Z tego powodu kobieta każdy weekend spędza w klubie, gdzie muzyka zagłusza bicie jej serca, a mocne drinki i przygodny seks pozwalają na chwilę zapomnienia. Na szczęście może liczyć na najbliższego przyjaciela swojego męża, który jest przy niej zawsze, mimo tego, że jego partnerka tego nie pochwala. Spotkania stają się coraz częstsze, a między Paulą i Arturem pojawia się coraz większa bliskość... Kiedy w końcu młoda kobieta czuje, że jest gotowa na rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu, przeszłość powraca do niej w najmniej spodziewany sposób. Bolesna konfrontacja z prawdą o nagłym zniknięciu męża wkrótce wywoła lawinę zaskakujących wydarzeń?

37,99 zł
27,35 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

6 osób kupiło
19
Podręczny kodeks drogowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczny kodeks drogowy
Dostępny27 szt.

KODEKS DROGOWY jest potocznym nazwaniem ustawy - Prawo o ruchu drogowym, w której pomieszczono przepisy prawne dotyczące ruchu drogowego i jego uczestników. Aktualnie obowiązujący akt został ustanowiony w 1997 roku, jednak od tego czasu wielokrotnie był zmieniany. W PODRĘCZNYM KODEKSIE DROGOWYM Czytelnicy znajdą najnowszy ujednolicony tekst ustawy w wersji obowiązującej (tzn. z naniesionymi nowelizacjami), dostępne są także przepisy, które oczekują na czas swojego obowiązywania (tzw. przepisy oczekujące). Bardzo pomocnym narzędziem użytym w książce jest system przypisów. Ujawniono te publikowane wraz z tekstem jednolitym, ale też opracowano zestaw przypisów redakcyjnych, informujących o dokonywanych zmianach i terminach ich obowiązywania. Niniejsze wydawnictwo uzupełniono także o rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych wraz z ich wzorami. Stan prawny: 9 września 2022 r. (ze zmianami oczekującymi)

41,00 zł
29,11 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,89 zł

6 osób kupiło
20
Zobowiązania - część ogólna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zobowiązania - część ogólna
Dostępny158 szt.

Podręcznik ?Zobowiązania ? część ogólna" obejmuje tematykę uregulowaną w zakresie wskazanym w art. 353?534 Kodeksu cywilnego. Omówiono w nim zagadnienia dotyczące m.in.: źródeł i miejsca prawa zobowiązań w polskim systemie prawnym, świadczeń pieniężnych, wielości wierzycieli lub dłużników, umów zobowiązaniowych, czynów niedozwolonych, wykonania zobowiązań i skutków ich niewykonania, wygaśnięcia zobowiązania, zmiany wierzyciela lub dłużnika, zbiegu roszczeń. W 15. wydaniu podręcznika uwzględniono zmieniony w ciągu ostatnich dwóch lat stan prawny, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dwóch ustaw zmieniających Kodeks cywilny. Ustawa z 2.12.2021 r. o zmianie ustawy ? Kodeks cywilny, ustawy ? Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 2459) rozszerzyła ochronę wynikającą z przepisów o wyzysku. Natomiast ustawa z 12.6.2021 r. o zmianie ustawy ? Kodeks cywilny (Dz.U. z 2021 r. poz. 1509) wprowadziła możliwość zasądzenia zadośćuczynienia na rzecz najbliższych członków rodziny poszkodowanego także w razie ciężkiego i trwałego uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia. Zwrócono uwagę także na aktualne orzecznictwo, zwłaszcza Sądu Najwyższego. Publikacja stanowi narzędzie niezbędne studentom wydziałów prawa. Zważywszy na tematykę książki i aktualność prezentowanego materiału, może ona zainteresować również praktykę prawniczą.

69,00 zł
57,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,73 zł

5 osób kupiło
21
Choose Cthulhu 7 - Kolor z innego wszechświata - Gry i programy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choose Cthulhu 7 - Kolor z innego wszechświata
Dostępny22 szt.

Wszechświat jest pełen kolorów, których ludzkość nigdy nie miała ujrzeć... W grze paragrafowej Choose Cthulhu 7: Kolor z innego wszechświata kierujesz losami bohatera zmagającego się z wyzwaniami znanymi z opowiadania Kolor z innego wszechświata H. P. Lovecrafta. Dzięki twoim wyborom historia może potoczyć się inaczej. Na farmie zamieszkałego nieopodal Arkham Nahuma Gardnera wylądował dziwny meteoryt. Badania wskazują, że w jego jądrze znajdują się kolory obce ludzkiemu oku. Niestety, przybycie tajemniczego gościa z kosmosu jest wysoce szkodliwe dla ekosystemu farmy... i członków rodziny Nahuma. Jakie międzygwiezdne zagrożenie mógł przynieść ze sobą meteoryt? Dlaczego ciała i umysły rodziny Gardnerów przechodzą przerażające zmiany? Czy będziesz w stanie poradzić sobie z tym kolorem z kosmosu? Zawartość: 168 stronicowy podręcznik w twardej oprawie.

29,80 zł
26,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,98 zł

5 osób kupiło
22
Zielarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielarka
Dostępny81 szt.

W każdej legendzie tkwi ziarnko prawdy. Przez całe życie Marena wiedziała, że nie będzie jej wolno zakochać się i założyć rodziny. Nigdy nie opuści Góry Kujawskiej, a jej jedynymi towarzyszkami będą zielarki leczące mieszkańców Bydgostii. Każdego dnia uczono ją właściwości roślin i symptomów najróżniejszych choróbsk. Okazało się jednak, że trzy przebiegłe Zorze miały względem niej zupełnie inny plan. Gdy budząca się w niej moc stała się zbyt silna, musiała wyruszyć na poszukiwania mitycznej wiedźmy i przekonać ją, by ta pomogła jej zapanować nad darem, który stał się jej przekleństwem. Jakby tego było mało, wszystko skomplikował pewien wiking, z którym połączyła ją dziwna więź. W wyścigu ze śmiercią Marena zapomniała o najważniejszej zasadzie. Zawsze trzeba rozsądnie dobierać sojuszników. Nigdy nie wiadomo bowiem, kto przyparty do muru zdradzi. Kontynuacja Zielarki - Uzdrowicielka już w księgarniach.

42,90 zł
36,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,43 zł

5 osób kupiło
23
Różaniec z Cataliną Rivas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec z Cataliną Rivas
Dostępny32 szt.

Rozważania różańcowe zainspirowane objawieniami boliwijskiej mistyczki. Catalina Rivas to boliwijska mistyczka, która została obdarzona przez Boga stygmatami i miała objawienia, w trakcie których Jezus przekazał jej liczne przesłania. Słowa naszego Pana, zanotowane przez nią, stanowią wspaniałą inspirację do rozważania tajemnic różańcowych i kontemplowania historii naszego zbawienia.

11,90 zł
8,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,33 zł

4 osoby kupiły
24
Potwory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potwory
Dostępny137 szt.

Rok 1964. Skryty i doświadczony przez los w przeszłości, o której pragnie zapomnieć, Bobby Bailey wchodzi do biura werbunkowego amerykańskich sił zbrojnych z jednym tylko życzeniem chce znaleźć swoje miejsce w świecie. Nie wie jeszcze, że w tym momencie wypełnia się jego tragiczne przeznaczenie. Bobby okazuje się idealnym kandydatem do eksperymentalnego amerykańskiego programu rządowego, który stanowi kontynuację nieludzkiego planu eugenicznego odkrytego w nazistowskich Niemczech pod koniec drugiej wojny światowej, niemal dwadzieścia lat wcześniej. Kiedy w sprawie Bobbyego interweniuje sierżant McFarland, jedyny sprzymierzeniec i obrońca chłopca, uruchamia to lawinę zdarzeń, które zupełnie wymykają się spod kontroli. Podczas gdy mnożą się tytułowe potwory zarówno prawdziwe, jak i metaforyczne opowieść przeradza się w crescendo moralnych rozliczeń. Struktura fabularna tego liczącego ponad 360 stron majstersztyku narracji wizualnej nie ma sobie równych pod względem zawiłości. Po części dramat rodziny, po części thriller, po części podróż metafizyczna, POTWORY to intymny portret jednostek walczących o kontrolę nad swoim życiem, a także epicka odyseja polityczna, która rozgrywa się w czasie dwóch dekad amerykańskiej historii. POTWORY to także pokaz doskonałego warsztatu artystycznego Barryego Windsora-Smitha, który wyczula czytelnika na każdy gest i kompozycję, najbardziej wyrafinowaną w karierze artysty. Są tu fragmenty o wzruszającej czułości, rozdzierającym bólu, odkupieniu i poświęceniu, a także o brutalnej przemocy. Potwory to z pewnością jedna z najbardziej poruszających powieści graficznych, jakie kiedykolwiek powstały. Niemal dwadzieścia lat temu, kiedy czytałem niedokończoną wersję Potworów Barryego Windsora-Smitha, wstrząsnęły mną i zadziwiły siła i kunszt opowiadania, autentyczność relacji rodzinnych, poczucie, że autor gotów jest odsłonić zbyt wiele i zejść zbyt głęboko, by przedstawić swoją opowieść. To, że została ona ukończona i ujrzy światło dzienne, jest czymś ekscytującym dla każdego, kto ceni komiksy, opowiadania lub cokolwiek, co powstaje, gdy spotykają się sztuka i wyobraźnia. NEIL GAIMAN, Sandman, Amerykańscy bogowie

179,00 zł
161,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,90 zł

4 osoby kupiły
25
Mortalista - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mortalista
Dostępny731 szt.

MORTALISTA: OD ŚMIERCI NIE MOŻNA UCIEC. NIGDZIE. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany nauczyciel był seryjnym mordercą? Czy to on odpowiadał za zaginięcia sprzed lat? Tymczasem zostaje porwana kolejna osoba. Honoriusz Mond, wyzuty z emocji były kierownik katedry mortalistyki, jest specjalistą od umierania. Wie, że każda śmierć stanowi zagadkę, a po świecie chodzą zbrodniarze, którzy nigdy nie odpowiedzą za swoje czyny. Musi zrobić wszystko, by rozwiązać tę tajemnicę. PÓKI NIE BĘDZIE ZA PÓŹNO I ŚMIERĆ NIE SIĘGNIE PO KOLEJN OFIARĘ. NOWA SERIA AUTORA BESTSELLEROWEGO CYKLU O KOMISARZU Z LUBLINA, ERYKU DERYLE! SPIRYTYSTKA: Mortalista powraca. Śmierć nie pozwala o sobie zapomnieć. Nigdy. W okolicach Krakowa grasuje wynaturzony morderca. Policja dociera do niego dzięki wskazówkom Honoriusza Monda. Szaleniec zostaje zastrzelony w trakcie odprawiania makabrycznego rytuału. Były kierownik katedry mortalistyki pragnie odciąć się od śledztw. Skupia się na pracy w firmie sprzątającej Allegry Szmit, jednak po raz kolejny okazuje się, że od śmierci nie można uciec. Dochodzi do kolejnego morderstwa. Zostaje ono dokonane w podobny sposób, jak wcześniejsze. Problem w tym, że szczegóły znał tylko zastrzelony sprawca oraz Honoriusz Mond. Tymczasem Mortalista sam nie do końca ufa swoim zmysłom. Czy to możliwe, by Mond był tajemniczym geniuszem zła, znanym użytkownikom darknetu? Czy będzie miał odwagę odnaleźć mordercę?

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

3 osoby kupiły
26
Niechciana kultura. Odbudowa i instrumentalizacja dziedzictwa kulturowego w Bośni i Hercegowinie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niechciana kultura. Odbudowa i instrumentalizacja dziedzictwa kulturow...
Dostępny35 szt.

Po zakończeniu wojny domowej w 1995 roku Bośnia i Hercegowina została państwem federacyjnym podzielonym na dwie autonomiczne części, w którym rywalizują ze sobą elity trzech narodów. Dla spoistości państwa kluczowa jest legitymizacja, a więc powszechne wsparcie obywateli dla idei jego istnienia. Punktem wyjścia badań przedstawionych w książce jest teza, że zasadniczym elementem wykorzystywanym przez elity i instytucje państwowe jest kultura, a więc sfera symboliczna. Poszczególne rozdziały koncentrują się na obiektach architektonicznych zaliczonych do dziedzictwa kulturowego, spory wokół ich odbudowy odsłaniają bowiem głębokie podziały w sferze symbolicznej i w dyskursie publicznym. Konsekwencją konfliktów w sferze symbolicznej jest słabe poparcie dla państwa i dominacja odśrodkowych ideologii etnonarodowych Serbów, Boszniaków i Chorwatów. ****** Unwanted Culture: Rebuilding and Instrumentalization of Cultural Heritage in Bosnia and Herzegovina Following the end of civil war in 1995, Bosnia and Herzegovina became a federal state, divided into two autonomous parts, in which elites of three nations compete. Crucial for the cohesiveness of the state is its legitimacy, in other words: universal support among its citizens for its existence. The research presented in this book stems from the assumption that the basic means used by the elites as well as state institutions is culture, or the symbolic realm. The chapters focus on a number of architectural objects considered elements of cultural heritage, as the disputes that surround their restoration reveal deep divisions within the symbolic realm and the public discourse. The conflicts arising in the symbolic realm result in weak support for the state and a predominance of centrifugal ethnonational ideologies of the Serbs, Bosniaks and Croatians.

40,00 zł
33,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,40 zł

3 osoby kupiły
27
Architekt-urzędnik w służbie rosyjskiej. Antoni Jabłoński Jasieńczyk (1854-1918) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architekt-urzędnik w służbie rosyjskiej. Antoni Jabłoński Jasieńczyk (...
Dostępny91 szt.

Książka jest próbą zrekonstruowania dorobku architektonicznego i teoretycznego Antoniego Jabłońskiego, przede wszystkim zaś prześledzenia funkcjonowania w środowisku warszawskim tego budowniczego, który całe życie zawodowe pracował na stanowiskach urzędniczych w strukturach rosyjskiej służby publicznej. Najważniejsze realizacje architektoniczne ? w tym gmachy Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Anatomo-Patologicznego i Poczty Głównej ? wykonywał na zlecenie instytucji państwowych. ****** An Architect and an Official in the Russian Service. Antoni Jabłoński Jasieńczyk (1854?1918) The book does not only attempt to reconstruct the architectural and theoretical oeuvre of Antoni Jabłoński, but it also explores how Jasieńczyk, who spent his whole professional life working for Russian state institutions, operated in his Warsaw environment. Jasieńczyk?s most important architectural projects, including the buildings of the University of Warsaw Library, the Anatomopathological Institute and the Main Post Office in Warsaw were commissioned by state institutions.

36,00 zł
30,24 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,76 zł

3 osoby kupiły
28
Kwiatuszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiatuszek
Dostępny47 szt.

Kuba Wilk jest znanym pisarzem, który od jakiegoś czasu boryka się z niemocą twórczą. Aby wyjść z pogłębiającego się dołka, postanawia zmienić coś w swoim życiu. Porzuca dotychczasową codzienność i wyjeżdża do małego miasteczka Pąsowieje, gdzie kupuje owiany złą sławą dom. Pełen nadziei na odnalezienie tego, co w którymś momencie stracił, przenosi się do nowego miejsca. Tam poznaje Alicję, wrażliwą siedemnastolatkę, która okazuje się jego bratnią duszą. Wzajemna fascynacja szybko przeradza się w coś więcej, jednak na drodze do szczęścia zakochanych staje nie tylko różnica wieku, lecz także inne osoby i krążące nad Pąsowiejami widmo przeszłości. Jak potoczą się losy tej dwójki? Jakiego wyboru będzie musiał dokonać Wilk? Do czego posunie się Alicja, by być z ukochanym? Jak rolę odegra kuzynka dziewczyny? A przede wszystkim ? co naprawdę wydarzyło się przed laty w wiosce?

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

3 osoby kupiły
29
Fantastyczne zakreślanki tematyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne zakreślanki tematyczne
Dostępny81 szt.

Kolejna z serii FANTASTYCZNYCH książek Wydawnictwa Harmonia! Po Fantastycznych krzyżówkach ortograficznych i Fantastycznych zadaniach tematycznych pora na 46 zakreślanek, które służą rozwijaniu koncentracji i spostrzegawczości. Odszukiwanie ukrytych w tabelach wyrazów pozwala ćwiczyć umiejętność skupienia, percepcję wzrokową, cierpliwość, ale też wzbogaca słownictwo dziecka. Kolejne zakreślanki dotyczą tematyki bliskiej odbiorcom - zwierząt, przyborów szkolnych, dyscyplin sportowych itp. KATARZYNA MICHALEC - autorka ponad 100 książek oraz e-booków dla dzieci, w tym łamigłówek, zabaw kreatywnych, bajek, wierszy oraz opowiadań edukacyjnych. Współpracowała także z czasopismami (m.in. "Bliżej przedszkola", "Wychowanie w Przedszkolu", "Nauczycielka Przedszkola", "Promyczek", "Sygnał", "Życie Szkoły"), gdzie publikowała propozycje zabaw i zadań dla najmłodszych. W 2017 roku jej książka Zawiła historia niesfornego Kacperka była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

3 osoby kupiły
30
Spotkać się w słowie. Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkać się w słowie. Tom 7
Dostępny110 szt.

Tytuł serii podpowiada, iż intencją komentarzy było spotkanie w Słowie, którym jest sam Chrystus. On stał się dla nas przestrzenią spotkania między nami, ale też każdego z nas z samym sobą. Patrząc na Jezusa i te wszystkie osoby, które do Niego przychodzą, mogliśmy ujrzeć siebie z naszymi pytaniami, dylematami, lękami, pragnieniami, uczuciami. Czytaliśmy słowo Ewangelii, sami będąc czytani przez Tego, który jest Ewangelią. Prawda, której szukamy, nie wyczerpuje się w żaden sposób w naszych brakach, obawach, słabościach czy grzechach. Prawdę o każdym z nas odkrywamy w Jezusie, w Jego pragnieniach i uczuciach, słowach i czynach. Patrząc na Jezusa, odkrywamy nasze powołanie, piękno człowieczeństwa i dziecięctwa Bożego, piękno wspólnoty i braterstwa. W Jezusie możemy zobaczyć, jakich nas pragnie Bóg. (Ze Wstępu) Ks. Wojciech Pikor ? kapłan diecezji pelplińskiej, profesor nauk teologicznych, wykładowca Pisma Świętego na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu i w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, członek Zarządu Stowarzyszenia Biblistów Polskich.

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

3 osoby kupiły
31
Zabłocie. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabłocie. Przewodnik
Dostępny69 szt.

Nowe rozszerzone i poprawione wydanie kolejnego po Żydowskim Krakowie, Podgórzu, Zwierzyńcu, Kleparzu, Garbarach, Okolicach Krakowa i Nowej Hucie przewodnik naszego wydawnictwa po pewnej części (mikro-dzielnicy) Krakowa. Jak zwykle niezwykle dobrze udokumentowane, ze znakomitymi zdjęciami Pawła Kubisztala oraz ok. 30 zdjęciami archiwalnymi. Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Krakowa, wszak na Zabłociu mamy i MOCAk czyli krakowskie Muzeuum Sztuki Nowoczenej, mamy tu Fabrykę Schindlera, najczęściej odwiedzane z polskich muzeów, a nie tylko bo tu i dawne fabryki, młyny, kluby sportowe. Kawał przemysłowej i nie tylko historii Krakowa. Zawiera to, co według autorów charakteryzuje dawne dzieje Zabłocia - histrie zakładów przemysłowych, fabyk, bocznic kolejowych, najsłynniejszych obiektów i mieszkańców.

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

3 osoby kupiły
32
Opowieści pajączka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści pajączka
Dostępny50 szt.

Książeczka w ciepły i prosty sposób wyjaśnia, na czym polega prawdziwa miłość i czym jest w Bożym planie rodzina i małżeństwo. Karolinka nie jest zadowolona, że ciągle musi kogoś słuchać. Marzy, by w końcu było tak, jak ona chce, i by rodzice przestali się kłócić. Myśli, że gdy będzie dorosła, urządzi wszystko po swojemu. Ale na razie jest dzieckiem i czuje się samotna. Ucieka na strych, by z krzeseł, koca i poduszek wybudować swój własny domek. Jednak okazuje się, że na strychu już ktoś mieszka. Mały pajączek, który bardzo dużo czyta, opowiada Karolince o książce, która uczy, jak być szczęśliwym. Dzięki pajączkowi i Biblii Karolinka dowiaduje się, że Pan Bóg stworzył świat z miłości i nie chce, żeby człowiek był samotny. Stworzył ludzi na swoje podobieństwo, co oznacza, że jesteśmy szczęśliwi tylko wtedy, gdy żyjemy dla innych i kochamy. Nie zawsze jest idealnie, ale miłość to również wspólne pokonywanie trudności. Opowieści pajączka to książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ciepły i prosty sposób wyjaśnia, na czym polega prawdziwa miłość i czym jest w Bożym planie rodzina i małżeństwo. Pomaga zrozumieć, że bycie z innymi pozwala odnaleźć radość, mimo że nie zawsze sprawy toczą się tak, jakbyśmy chcieli.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

3 osoby kupiły
33
Penologia ogólna Perspektywa integralnokulturowa Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penologia ogólna Perspektywa integralnokulturowa Tom 1
Dostępny165 szt.

Pierwszy tom dwutomowej monografii przedstawia w usystematyzowany sposób postrzeganie kary kryminalnej jako instytucji prawnospołecznej o charakterze procesualnym. Intencją przedstawionego integralnokulturowego podejścia teoretycznego jest prowadzenie analiz w sposób interdyscyplinarny pozwalający integrować różne typy wiedzy z zakresu nauk społecznych, które mogą być wykorzystane na użytek szeroko rozumianych praktyk penalnych. Z perspektywą integralnokulturową wiąże się też nowa klasyfikacja teorii i krytyki kary. Autor, odwołując się do współczesnych badań i koncepcji ze szczególnym uwzględnieniem literatury naukowej anglosaskiego kręgu kulturowego oraz uwzględniając polską tradycję studiów penologicznych, analizuje wyniki badań własnych na temat kary kryminalnej prowadzonych w usystematyzowany sposób od 1997 roku, które stanowiły podstawę opracowania ram teoretycznych penologii integralnokulturowej.

41,00 zł
34,44 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,56 zł

2 osoby kupiły
34
Podróż do Argentyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż do Argentyny
Dostępny7 szt.

Prywatna detektyw Alexandra Osborne poszukuje biologicznych rodziców trzech braci, którzy zostali adoptowani i przez lata nie wiedzieli o swoim istnieniu. Dwóm udało się spotkać, brakuje jeszcze trzeciego. Odnalezienie go pomogłoby jej w poszukiwaniach ich korzeni. Gdy już traci nadzieję na szczęśliwe zakończenie, w jej biurze zjawia się niespodziewanie Max Kentala, trzeci brat. Jego męski urok burzy jej zmysły. Alex nie wie, jak zdoła utrzymać profesjonalny dystans podczas wspólnej podróży do Argentyny, dokąd prowadzą ślady do dzieciństwa braci? Trzecia część miniserii

14,00 zł
10,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,92 zł

2 osoby kupiły
35
Prawo konstytucyjne współczesnej Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo konstytucyjne współczesnej Polski
Dostępny82 szt.

Prezentujemy 3. wydanie bestsellerowego podręcznika "Prawo konstytucyjne współczesnej Polski". W publikacji w 17 rozdziałach przedstawiono systematyczny wykład obejmujący ogół zagadnień wchodzących w skład prawa konstytucyjnego. W szczególności omówiono: zasady aksjologiczne Rzeczypospolitej formy stanowienia prawa miejsce człowieka w demokratycznym społeczeństwie i państwie organizację życia obywatelskiego. problematykę głosowania powszechnego trójpodział władzy ustrojowe kwestie finansów publicznych. W 3. wydaniu podręcznika ? poprawionym, zaktualizowanym i uzupełnionym w zakresie dotychczasowej treści ? dodano m.in. nowe części poświęcone społecznej gospodarce rynkowej oraz konstytucyjnym zagadnieniom ochrony środowiska naturalnego. Struktura publikacji odpowiada strukturze Konstytucji RP. Zaprezentowano najnowsze trendy w praktyce ustrojowej państwa oraz odpowiadające im ustalenia nauki prawa konstytucyjnego. Wykład dotyczący norm ustrojowych został przedstawiony z uwzględnieniem bogatego orzecznictwa sądowego, w tym ETPC, TSUE, TK, SN i NSA. Współczesny konstytucjonalizm obejmuje spory obszar zainteresowań nauk prawnych. Duży stopień szczegółowości Konstytucji z 1997 r. powoduje, że wiele jej przepisów bezpośrednio odnosi się do poszczególnych gałęzi nauk prawnych. Jednocześnie otwarcie się polskiego systemu prawa na prawo międzynarodowe oraz orzecznictwo sądowych organów międzynarodowych spowodowało, że rozwiązania konstytucyjne muszą dawać podstawę do harmonijnego funkcjonowania Polski we wspólnocie demokratycznych państw. Wreszcie w publikacji wskazano te przypadki z praktyki życia publicznego, które nie współgrają z założeniami ustrojowymi Konstytucji RP. Publikacja łączy w sobie przekaz na temat różnorodnych i bogatych w treść rozwiązań obowiązującej Konstytucji RP, ze zwięzłością omówienia poszczególnych zagadnień dotyczących teorii państwa i prawa, tak by mógł być zrozumiały również dla osób, które z prawem mają na co dzień pobieżną styczność.

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

2 osoby kupiły
36
Pingwin cesarski młode - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pingwin cesarski młode
Collecta
Dostępny165 szt.

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 gatunków, podzielonych na 9 kategorii. Dla dzieci w wieku od 3 lat

20,20 zł
17,78 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,42 zł

2 osoby kupiły
37
Elektra: czerń, biel i krew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektra: czerń, biel i krew
Dostępny69 szt.

Elektra Natchios od młodych lat kroczy na krawędzi dobra i zła i robi to w urzekającym stylu! Wyszkolona zarówno przez nikczemnych ninja, jak i enklawę prawych mistrzów sztuki walki, piękna Greczynka jest bezspornie najlepszą wojowniczką w uniwersum Marvela! W czwartym już tomie antologii rysowanej w czerni i zbryzganej krwią bieli gwiazdorska obsada twórców przedstawi na to niepodwa-żalne dowody. To dzięki nim podążysz za Elektrą przez podłe uliczki nowojorskiej dzielnicy Hells Kitchen, obskurne zaułki Madripooru i dawno zapomniane krainy, podziwiając ją podczas bojów, które prowadzi z morderczymi wojownikami Dłoni, wampirami, a czasem czymś znacznie gorszym! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Elektra: Black, White & Blood #14. Scenariusz: Charles Soule, Leonardo Romero, Declan Shalvey, Peter David, Al Ewing, Greg Smallwood, Ann Nocenti, Paul Azaceta, David Pepose, Matthew Rosenberg, Peach Momoko, Kevin Eastman, Freddie E. Williams Rysunki: Mark Bagley, Leonardo Romero, Simone dArmini, Greg Land, Rod Reis, Greg Smallwood, Federico Sabbatini, Paul Azaceta, Danilo Beyruth, Alberto Alburquerque, Peach Momoko, Kevin Eastman, Freddie E. Williams

75,00 zł
67,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,50 zł

2 osoby kupiły
38
Twarda sztuka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarda sztuka
Dostępny101 szt.

On ? wilkołak. Ona ? bibliotekarka. Z pozoru nie łączy ich nic, ale tak naprawdę łączy ich wszystko. Gaja niedawno wprowadziła się do małego miasteczka na Śląsku. W spadku dostała mały domek na obrzeżach, w którym chciała zacząć od nowa. Już na początku okazuje się jednak, że sprawy nie będą układały się tak, jak powinny ? pierwszego dnia kobieta jest uczestniczką wypadku samochodowego. Wydaje jej się, że przejechała psa, ale prawda jest dużo bardziej okrutna. Poważnie rani odmieńca, którego akurat ściga Romeo ? alfa lokalnej watahy. Od tego momentu nic już nie będzie takie samo. Romeo, dobiegłszy do samochodu, przestaje przejmować się tym, że wilkołak, któremu zamierzał pomóc odnaleźć człowieczeństwo, zginął. Dla alfy zaczyna liczyć się tylko słodki zapach Gai, któremu nie jest w stanie się oprzeć. Bo tak właśnie pachnie jego mate ? idealna partnerka życiowa, której już nie zamierza pozwolić odejść. Czy Gaję będzie łatwo rozkochać, skoro kobieta ucieka od mężczyzn, którzy chcieli traktować ją wyłącznie jako swoją zabaweczkę?

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

2 osoby kupiły
39
Penologia ogólna Perspektywa integralnokulturowa Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Penologia ogólna Perspektywa integralnokulturowa Tom 2
Dostępny165 szt.

Drugi tom dwutomowej monografii przedstawia w usystematyzowany sposób podstawy teoretyczne polityki karnej. Intencją integralnokulturowego podejścia teoretycznego jest prowadzenie analiz w sposób interdyscyplinarny pozwalający integrować różne typy wiedzy z zakresu nauk społecznych, które mogą być wykorzystane na użytek szeroko rozumianych praktyk penalnych. Z perspektywą integralnokulturową wiąże się też nowa klasyfikacja teorii i krytyki kary. Autor, odwołując się do współczesnych badań i koncepcji ze szczególnym uwzględnieniem literatury naukowej anglosaskiego kręgu kulturowego oraz biorąc pod uwagę polską tradycję studiów penologicznych, analizuje wyniki badań własnych na temat kary kryminalnej prowadzonych w usystematyzowany sposób od 1997 r., które stanowiły podstawę opracowania ram teoretycznych penologii integralnokulturowej.

47,00 zł
39,48 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,52 zł

2 osoby kupiły
40
Ocalić to, co najdroższe - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalić to, co najdroższe
Muzeum II Wojny Światowej
Dostępny81 szt.

Wytwory dziedzictwa kulturowego są narażone na wiele niebezpieczeństw, a ich ochrona musi być nieustającą misją. Koniec II wojny światowej nie oznaczał zwieńczenia tej misji. Przeciwnie, bieżąca sytuacja geopolityczna Europy zmusza do podjęcia nowych działań w tym zakresie. Z ich wielowymiarowymi aspektami można zapoznać się w najnowszej książce, która ukazała się nakładem Wydawnictwa MIIWŚ. Książka bezpośrednio odwołuje się do wystawy pn. ?Dziedzictwo utracone? oraz do konferencji, która odbyła się w Muzeum II Wojny Światowej. Część zasadnicza publikacji składa się z 10 rozdziałów, które wcześniej zostały wygłoszone w formie referatów. Autorzy prezentują w nich różnorakie działania mające chronić wymierne i niewymierne dobra kultury. Jest w nich mowa m.in. o problematyce powojennej odbudowy Gdańska, aspektach archiwistycznych, piśmienniczych czy fotograficznych. Co istotne, przedstawione treści mają walory uniwersalne, zwłaszcza w kontekście współczesnych zagrożeń działaniami militarnymi lub aktami sabotażu. Jak można przeczytać w słowie wstępnym: ?Toczące się na naszych oczach konflikty zbrojne dowodzą, że dziedzictwo kulturowe jest szczególnie narażone na akty niszczenia i grabieży?. Do niedawna mogło się wydawać, że jest to zagrożenie, które już nie dotyczy Europy, jednak wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2022 r. trzeba zweryfikować taki pogląd. Konieczne jest też wzmożenie działań prewencyjnych w zakresie ochrony dóbr kultury. Jeden z interesujących rozdziałów poświecono zresztą problemom ukraińskich muzealników na Krymie oraz w obwodach donieckim i ługańskim w 2014 r., którzy już osiem lat temu musieli działać w warunkach wojennych. ?[?] Spójna treściowo, zbiorowa publikacja stanowi cenny wkład w kształtowanie świadomości naszego społeczeństwa w zakresie ochrony zagrożonego dziedzictwa. Większość artykułów odnosi się do bardzo trudnych doświadczeń i problemów, jakie były udziałem społeczności po tragedii II wojny światowej. Jednocześnie autorzy [?] wykazują dużą świadomość i niebywałe zaangażowanie lokalnej ludności w ochronę i zabezpieczenie zabytków zaraz po wyzwoleniu? ? z recenzji prof. dr hab. Jadwigi Łukaszewicz. W publikacji wykorzystano materiały zdjęciowe pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

65,00 zł
52,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,00 zł

2 osoby kupiły
41
Ascender T.3 Cyfrowy mag - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ascender T.3 Cyfrowy mag
Dostępny56 szt.

Przebojowa seria fantasy autorstwa wybitnego duetu JEFFA LEMIREA i DUSTINA NGUYENA trwa dalej! Kapitan Telsa robi, co może, żeby pozbyć się młodej Mili i Zbója, ale sprawy się komplikują, gdy do grupy chce dołączyć stary znajomy WIERTACZ, robot zabójca! U jego boku stoi wierny towarzysz, czarodziej Mizard, być może więc Matka wraz ze swoją złowrogą armią wampów napotkała wreszcie godnego przeciwnika. Tymczasem Andy usiłuje wskrzesić swoją utraconą miłość Effie, tkwiącą w nieustępliwym uścisku wampirycznej niby-śmierci. W komiksie Ascender twórcy z listy bestsellerów New York Timesa, Jeff Lemire (Gideon Falls, Łasuch) i Dustin Nguyen (Batman, Secret Hero Society), zabierają czytelników na niezapomnianą fantastyczną wyprawę o równie wspaniałym rozmachu i w tym samym duchu, co ich klasyczna seria Descender.

65,00 zł
58,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

2 osoby kupiły
42
Jak uzyskać poznanie wyższych światów? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uzyskać poznanie wyższych światów?
Dostępny287 szt.

Rudolf Steiner (1865-1925) - austriacki filozof, krytyk literacki, teozof, twórca antropozofii. Wedle Steinera człowiek staje się w pełni sobą jedynie dzięki wtajemniczeniu, dzięki poznaniu tego co z pozoru niepoznawalne, dzięki poznaniu wyższych światów. Przy czym, jak możemy przeczytać w przedmowie do niniejszej książki Rudolf Steiner nie tylko posiadał maximum świadomości ludzkiej, ale zdobył także stałą nadświadomość, tj. taki stan jaźni, przed którą od jego lat chłopięcych otwierał się konkretny świat duchowy, nie w pojęciach czy wyobrażeniach, jak to ma miejsce w umyśle człowieka choćby nawet genialnego czasów naszych, ale w bezpośrednich postrzeżeniach wyższego rzędu, nadzmysłowych, duchowo-psychicznych, które stanowią kryterium niezawodne rzeczywistości ogarniającego nas duchowego pierwiastka wszechświata. Pod tym względem stanowi on nowy wyższy typ człowieka przyszłości. W Jak uzyskać poznanie wyższych światów? Rudolf Steiner wskazuje jak każdy zwykły (z pozoru, bo przecież każdy jest w jakiś sposób unikatowy) człowiek może poprzez pracę nad sobą i przykładne życie osiągnąć właśnie ten ideał poznania. Ważna jest otwartość na wiedzę tajemną, a nie zamykanie się w scjentystycznej bańce. Dzięki tej otwartości łatwo można wejść na drogę oświecenia - pisze Steiner.

29,80 zł
21,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,34 zł

1 osoba kupiła
43
Święta w naszej rodzinie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta w naszej rodzinie
Dostępny170 szt.

W niniejszej publikacji pragniemy przybliżyć wszystkim pokoleniom rodzin katolickich poszczególne okresy roku liturgicznego, nabożeństwa odprawiane w kościołach oraz odmawiane indywidualnie bądź wspólnie modlitwy. Chcielibyśmy, aby wiedza płynąca z poniższych stron pomogła każdemu z nas stać się lepszym katolikiem, nie tylko na pokaz i od święta, lecz przede wszystkim każdego powszedniego dnia. Pragniemy, by ta książka była inspiracją dla całych rodzin do bycia: ? jeszcze lepszymi sługami Boga, ? osobami jeszcze mocniej wierzą- cymi, ? osobami bardziej sprawiedliwymi, ? osobami posiadającymi wiele dobroci, ? osobami prawdomównymi, ? osobami cierpliwymi, ? osobami kochającymi, ? osobami szanującymi bliźnich, ? osobami przyjaznymi wszystkim

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
44
Dwa światy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa światy
Dostępny100 szt.

On ? przystojny, inteligentny zastępca dyrektora w prężnie działającej rodzinnej firmie. Ona ? spokojna, ułożona kierowniczka księgarni. Mogłoby się wydawać, że różni ich dosłownie wszystko. Od podejścia do życia po status społeczny. A może to tylko pozory, które sami wykreowali w swojej głowie, kierując się utartymi schematami? Koniecznie musisz się przekonać.

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

2 osoby kupiły
45
Myśli BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli BR
Dostępny266 szt.

Blaise Pascal (1623-62) - francuski filozof, etyk, teolog, także wybitny matematyk i fizyk. Przeciwnik jezuitów, jeden z twórców jansenizmu, a poprzez to w pewnym sensie prekursor chrześcijańskiego egzystencjalizmu. Jego najważniejsze dzieło to niewątpliwie Myśli . Opowiada się w nich Pascal (jako człowiek niezwykle głęboko religijny)za odnową wiary, powrotem do św. Augustyna, będąc bowiem racjonalistą uważał, że w pewnym zakresie racjonalizm jest bezradny, trzeba jednak - by nie zwątpić - przyjąć pewien zakład (zwany zakładem Pascala) i zawierzyć sercu, gdyż rozum niezdolny jest do poznania Jak pisze W. Tatarkiewicz Albo Bóg jest albo go nie ma: jedno z dwojga musimy przyjąć, decyzja jest nieuchronna, boć albo żyć będziemy z Bogiem, albo bez niego. Otóż Pascal nie próbował dowieść, że istnienie Boga jest pewne, ani nawet, o ile jest prawdopodobne; natomiast próbował obliczyć, o ile uznanie go jest dla człowieka zyskowniejsze. I dalej Stawiając na istnienie Boga, ryzykujemy niewiele, bo tylko jedno doczesne; jeśli zaś okaże się, iż mamy rację, to zyskamy - wieczne życie i szczęście. Założeniem było tu, że Bóg nagradza wiarę, a karze niewiernych.. Przyjąć zatem należy porządek serca, gdyż jaki pisze Pascal rozum zawsze pada ofiarą pozorów...

26,50 zł
19,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,42 zł

2 osoby kupiły
46
Odzyskam cię! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odzyskam cię!
Dostępny60 szt.

Czy miłość zwykłej dziewczyny odmieni faceta, dla którego pojęcia związek i odpowiedzialność nie istnieją? Ona, rozważna romantyczka, szara myszka. Skromna, spokojna, bez doświadczenia w relacjach damsko-męskich. On, za dnia prezes i właściciel dużej firmy budowlanej, a wieczorami prawdziwy casanova. Tych dwoje dzieli niemal wszystko. Podejście do życia, jego styl, kontakt z rodziną, a nawet spora różnica wieku. Ich relacja od początku skazana była na porażkę, mimo to zbliżyli się do siebie i? nie udało się. Porzucona dziewczyna po jakimś czasie dowiaduje się, że Michał zostawił jej cząstkę siebie. Ania jest w ciąży. Wraca do rodzinnego Rzeszowa, ukrywając swój stan. Nie na długo. Chłopak poznaje prawdę, próbuje odzyskać kobietę, lecz? to nie będzie wcale takie łatwe. Dawna znajoma Michała, zazdrość, nieporozumienia oraz tajemnica rodzinna, która burzy jego świat. Czy tych dwoje pokona przeciwności losu? Czy zbudują trwałą relację? Czy stworzą szczęśliwą rodzinę dla swojej małej córeczki?

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

1 osoba kupiła
47
W hiszpańskiej winnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W hiszpańskiej winnicy
Dostępny13 szt.

A Hiszpański wytwórca win Adrian Cabrera chce wejść na rynek amerykański. Propozycja kupna winnicy Bradforda spada mu jak z nieba. Jednak podczas przyjęcia wieńczącego produkcję nowego wina Adrian zostaje oskarżony przez Everleigh Bradford, że zmusza jej ojca do sprzedaży rodzinnej firmy. Adrian dostrzega, że Everleigh nie zna prawdy, dlaczego jej ojciec sprzedaje majątek. Postanawia ją przekonać, że to całkiem dobry pomysł. Zaprasza ją do siebie do Grenady, by zobaczyła jego winnice. Przy okazji chciałby bliżej poznać tę pełną temperamentu dziewczynę? Druga część miniserii ukaże się w grudniu B Do pałacu szejka Nazira Al Rasula niespodziewanie przybywa Angielka Ivy Dean i oznajmia mu, że będzie matką jego dziecka. Nazir jest gotów wziąć odpowiedzialność za Ivy i dziecko i oświadcza się. Ivy jednak nie chce małżeństwa. Chce wrócić do Londynu, do swojej pracy. Nazir nie zamierza jej do niczego zmuszać, ale wie, jak przekonać Ivy, by sama zechciała z nim zostać?

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

1 osoba kupiła
48
Baśka Murmańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśka Murmańska
Dostępny119 szt.

Zapraszamy młodszych i starszych miłośników historii do poznania fascynujących przygód białej niedźwiedzicy ­? niezwykłego żołnierza polskiego wojska! Przeznaczone dla starszych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej opowiadanie o urodzinowej przygodzie małej Marysi i jej brata Tadzia, którzy wraz z dziadkiem poznają tajemnice z przeszłości i? losy niezwykłej białej niedźwiedzicy. Ta intrygująca opowieść, połączona z pięknymi ilustracjami, oryginalnymi zdjęciami, mapami i ciekawostkami historycznymi z pewnością pomoże całej rodzinie na nowo odkryć i docenić dar, jaki otrzymaliśmy od naszych przodków ? niepodległość. W prosty i przystępny sposób przybliża wszystkim dzieciom najważniejsze wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, tłumacząc najtrudniejsze do zrozumienia fakty i pojęcia. Baśka Murmańska to piękna lekcja historii dla najmłodszych. Tak właśnie trzeba z maluchami, a nawet ze starszymi dziećmi rozmawiać o polskich dziejach: prostym językiem, w niebanalny sposób, szukając punktów zaczepienia, które zainteresują dzieciaki. Jak Baśka Murmańska. Kto nie chciałby poznać historii niedźwiedzicy ? żołnierza, której łapę uścisnął sam Marszałek Piłsudski? A wszystko podlane tłem historycznym: lata zaborów i odzyskanie niepodległości! Piękny prezent dla dzieci i ich rodziców w stulecie odzyskania niepodległości. Potrzeba nam więcej takich publikacji. Dorota Łosiewicz dziennikarka, mama czwórki dzieci Baśka Murmańska jest bardzo dobrym przykładem, iż atrakcyjność nie musi kłócić się z wysokimi walorami merytorycznymi. Historia Baśki Murmańskiej w krótkiej i ciekawej formie przedstawia trudny i skomplikowany proces odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. [...] Z pewnością wśród rocznicowych wydawnictw skierowanych do dzieci Opowieść o niedźwiedziu polarnym, któremu rękę podał sam marszałek Piłsudski będzie jedną z najciekawszych propozycji. z recenzji dr. Macieja Zakrzewskiego Wydział Historii i Dziedzictwa Narodowego UPJP2, IPN oddział w Krakowie Magdalena Kędzierska-Zaporowska z wykształcenia polonistka, z zawodu redaktorka. Prywatnie mama Basi i Agnieszki.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

1 osoba kupiła
49
20th Century Boys Chłopaki z XX wieku Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20th Century Boys Chłopaki z XX wieku Tom 7
Dostępny180 szt.

Kolejna (po PLUTO i MONSTERze) seria Naokiego Urasawy debiutuje w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys - Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych - Festiwalu w Angouleme oraz Eisnera (aż dwukrotnie!).

69,99 zł
55,29 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,70 zł

1 osoba kupiła
50
Spotkanie w ogrodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkanie w ogrodzie
Dostępny4 szt.

Rosanna Gold idzie na przyjęcie biznesowe, w którym nie ma ochoty uczestniczyć. Robi to wyłącznie dla rodziców, którzy uważają, że podtrzymywanie kontaktów służbowych jest najważniejsze. Po kilku zdawkowych rozmowach udaje jej się wymknąć do ogrodu. Spotyka tu niezwykle przystojnego mężczyznę, dla którego tego wieczoru traci głowę. Gdy dwa miesiące później Rosanna idzie z matką do biura Lea Castle?a, głównego pracodawcy jej rodziców, rozpoznaje w nim swojego kochanka z pamiętnej nocy?

14,00 zł
10,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,92 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry