hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 7 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Smiki. Kotek Daisy, zabawka interaktywna (Smiki), na drugim Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II (Marcin Gutowski). Kolejny produkt to Kopernik. Rewolucje (Wojciech Orliński) oraz Lunia i Modigliani (Sylwia Zientek).
1
Smiki. Kotek Daisy, zabawka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Smiki. Kotek Daisy, zabawka interaktywna
Smiki
Dostępny167 szt.

Charakterystyka produktu: Interaktywny kotek Smiki podbije serce każdej dziewczynki! Ten futrzany, uroczy przyjaciel przyciąga uwagę swoim uśmiechniętym pyszczkiem. Doskonale nadaje się do przytulania. Kotek Smiki potrafi chodzić i wydawać dźwięki, zachowując się jak prawdziwe zwierzę! Kotek działa w trzech trybach – chodzenie, wydawanie dźwięków, spoczynek. Zwierzę porusza się dzięki smyczy, która posiada wbudowany przycisk wyboru trybu. Kot jest miły w dotyku i miękki, dzięki czemu może służyć jako przytulanka. Zabawka jest wspaniałym źródłem bodźców, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. Wiek: 3+. Wysokość: ok. 25 cm. zabawka wymaga baterii: 4 x AA (dołączone do zestawu baterie testowe).

89,99 zł
68,19 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 21,80 zł

325 osób kupiło
2
Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II
Dostępny1162 szt.

Informacje o pedofilach i drapieżcach seksualnych w sutannach spływały do Watykanu szerokim strumieniem, mimo to przestępcy mieli swobodny dostęp do papieża. Dlaczego Jan Paweł II nie reagował? Czego nie mógł, a czego wolał nie wiedzieć? Jak pogodzić obraz papieża, który odmienił oblicze Kościoła, porywał tłumy na całym świecie, przyczynił się do upadku komunizmu, z faktem, że nigdy nie spotkał się z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony kleru? Czy to możliwe, że zabrakło mu serca dla najbardziej skrzywdzonych przez przedstawicieli instytucji, którą kierował? Towarzyszący beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II pośpiech sprawił, że zarzuty dotyczące tuszowania przestępstw na tle seksualnym w Kościele potraktowano nie dość poważnie. A może spieszono się, by ogłosić Karola Wojtyłę świętym, zanim pojawią się głośne oskarżenia? Te pytania nie pozostawiają obojętnym nikogo, kto poważnie traktuje Jana Pawła II. Marcin Gutowski przemierzył tysiące kilometrów, rozmawiał z ponad setką osób: ofiarami księży, biskupów i kardynałów; ludźmi, którzy mieli odwagę stawać w ich obronie; sygnalistami, którzy pisali i jeździli do Watykanu, by alarmować papieża; przedstawicielami kościelnego aparatu władzy, którzy odważyli się przerwać zmowę milczenia; bliskimi współpracownikami polskiego papieża; z jego wieloletnimi przyjaciółmi, którzy dziś, po raz pierwszy otwarcie, dzielą się wątpliwościami co do jego postawy, a nawet przyznają, że być może nigdy nie poznali prawdziwego oblicza Ojca Świętego. Autor zrekonstruował także sposób działania watykańskiego aparatu władzy podczas pontyfikatu Jana Pawła II. Zbadał, co, w jaki sposób i do kogo trafiało, jaki był system obiegu dokumentów, ośrodki wpływu i relacje między nimi. A wreszcie: kogo papież – monarcha absolutny – słuchał, a kogo nie. Książka powstała na podstawie materiałów zebranych przez Marcina Gutowskiego do cyklu reportaży pt. Bielmo w programie Czarno na białym TVN24. Cykl można oglądać na platformie TVN24 GO. Marcin Gutowski – ur. w 1983 r. Dziennikarz, reportażysta oraz autor książek, m.in. Święta ziemia. Opowieść z Izraela i Palestyny, Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza. Reporter magazynu „Czarno na białym” w TVN24. Laureat nagrody Grand Press i nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski 2021 roku. W latach 2006-2017 współpracował z Programem III Polskiego Radia, gdzie prowadził autorskie audycje i był korespondentem zagranicznym na Bliskim Wschodzie. Publikował m.in. w „Więzi”, „W Drodze” i Magazynie TVN24.

46,99 zł
32,42 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 14,57 zł

275 osób kupiło
3
Kopernik. Rewolucje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kopernik. Rewolucje
Dostępny771 szt.

Rewolucyjna biografia Mikołaja Kopernika. Brawurowa opowieść o naukowym przewrocie wszechczasów. W czasach Kopernika nic nie wskazywało na to, że do największej naukowej rewolucji dojdzie w Europie. O gwiazdach Chińczycy i Arabowie wiedzieli więcej, ale to my jako pierwsi zrozumieliśmy, jakie jest miejsce Ziemi w kosmosie. Ktoś może powiedzieć, że to przede wszystkim zasługa Keplera, Galileusza, Newtona - ale gdybyśmy zapytali tych panów o zdanie, wskazaliby na dzieło bardzo skromnego, genialnego uczonego, który by pracować w spokoju nad swoim odkryciem, zaszył się na skraju Europy. Jakich cudów trzeba było, by Kopernik w ogóle mógł pojawić się na świecie? Dlaczego właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we Wszechświecie? Dlaczego ta wielka rewolucja nie wybuchła w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale na Warmii? Dlaczego w Polsce? Żywot Kopernika rozpięty między trzema epokami – średniowieczem, renesansem i kontrreformacją – to jednak nie tylko nauka. To również wielka polityka, wojny, spiski, intrygi, romanse – a w ich centrum nasz astronom (ale też ekonomista, polityk, lekarz), który zachował w swoich szalonych czasach godność, zdobył szacunek możnych a także miłość kobiety. Kopernik w brawurowej opowieści Wojciecha Orlińskiego, choć odległy w czasie, staje się nam bliski jako człowiek szukający miejsca do życia i przestrzeni na realizowanie swoich pasji. Odkrywany dziś na nowo zaskakuje skromnością, pokorą, ale też uporem i słabościami, które mogły go zaprowadzić – jak jednego z jego przyjaciół – do lochów Watykanu. Jednak w życiu Kopernika amor omnia vincit – miłość zwycięży wszystko. Wzniosła miłość do nauki, ale też jak najbardziej ziemska i ludzka miłość. Aaa, i jest Polakiem, z całą pewnością Kopernik jest Polakiem – z wyboru.

54,99 zł
37,94 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 17,05 zł

239 osób kupiło
4
Lunia i Modigliani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Lunia i Modigliani
Dostępny1138 szt.

Czy miłość do malarza można pomylić z miłością do sztuki? Czy trzeba poświęcić siebie, by rozsławić najoryginalniejszego artystę na świecie? Czy próbując zadowolić wszystkich, można rozwijać się i żyć szczęśliwie? Lunia Czechowska z ubogiej i nieśmiałej emigrantki w Paryżu przeistacza się w modelkę, muzę i powiernicę Amedea Modiglianiego. To jednak nie wystarcza ambitnej Polce. Wikłając się w skomplikowaną relację z ekscentrycznym, rokującym malarzem jest gotowa podporządkować swoje życie jednemu celowi: by świat dostrzegł w nim genialnego artystę. Lunia poznaje Amadea dzięki paryskiemu marszandowi, Leopoldowi Zborowskiemu, który jako pierwszy uwierzył we włoskiego malarza i otoczył go opieką. To dzięki Polakom Modigliani namalował swe największe arcydzieła. Po bestsellerowych Polkach na Montparnassie Sylwia Zientek wraca do Paryża. Miasto w czasie I wojny światowej, środowisko bohemy artystycznej i polskiej emigracji stają się barwnym tłem, na którym autorka kreśli porywającą historię Luni i charyzmatycznego, przedwcześnie zmarłego Modiglianiego. Powieść jest oparta na faktach.

46,99 zł
32,42 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 14,57 zł

221 osób kupiło
5
Wojownicy. Tom 7. Przekleństwo Gęsiego Pióra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wojownicy. Tom 7. Przekleństwo Gęsiego Pióra
Dostępny473 szt.

Nie każde proroctwo przynosi chwałę Gąsek to niepozorny kociak Klanu Pioruna, który został obdarzony niespotkaną do tej pory mocą. Ma dar widzenia i komunikowania się na jawie ze zmarłymi kotami. Nieświadomy drzemiącego w nim potencjału Gąsek zostaje oddany pod opiekę Obłocznej Jagody, medyczki Klanu Pioruna, już w wieku czterech księżyców, sprowadzając tym samym na siebie niechęć pobratymców. Nękany przez umarłe koty, mroczne wizje przyszłości i przepowiednie, których sensu nie jest w stanie pojąć, młody medyk przeklina swój dar. Czy kiedykolwiek zdoła dostrzec w nim błogosławieństwo?

29,90 zł
19,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 10,46 zł

160 osób kupiło
6
Z pajęczyny się urwałeś?! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Z pajęczyny się urwałeś?!
Dostępny771 szt.

1 grudnia w pajęczą sieć zaplątuje się mucha. Pająk chce zjeść ją na święta i początkowo nawet nie zamierza się do niej odzywać, bo z jedzeniem się przecież nie rozmawia!, ale każdego dnia mucha coraz skuteczniej przekonuje pająka, by ją uwolnił. I tak przez 24 rozdziały, aż do Wigilii, wspólnie przeżywają najróżniejsze zabawne przygody, na przykład pająk zamawia pizzę. Zamówienie dostarcza biedronka, którą pająk również chce pożreć, ale mucha grozi, że jeśli pająk to zrobi, ona przestanie jeść i do Wigilii będzie bardzo chuda, więc nie będzie z niej pysznej tłustej świątecznej pieczeni. W Wigilię pająk uwalnia również muchę, bo stwierdza, że spędził z nią najpiękniejszy adwent w życiu i że przyjaciół się nie zjada.

34,99 zł
22,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 12,95 zł

124 osoby kupiły
7
Wojownicy. Tom 6. Milczenie Gołębiego Skrzydła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wojownicy. Tom 6. Milczenie Gołębiego Skrzydła
Dostępny676 szt.

Wygraliśmy wszystko Straciliśmy więcej Pokłosie największej bitwy w dziejach klanów pozostawiło wojowników w głębokiej rozpaczy. Po śmierci najbliższych muszą też zdecydować o losie pobratymców, którzy opowiedzieli się po stronie Mrocznej Puszczy. Gorzki smak wygranej pogłębia dopełnienie się starożytnej przepowiedni o trójce kotów obdarzonych potęgą gwiazd - Gołębim Skrzydle, Sójczym Piórze i Lwim Płomieniu. Teraz, po wykonaniu zadania, mogą wrócić do zwyczajnego życia. Jednak dla Gołębiego Skrzydła, której wyostrzone zmysły towarzyszyły od narodzin, utrata mocy jest szczególnie dotkliwa. Czy wojowniczka odnajdzie swoje miejsce i jaki los czeka zdrajców?

29,90 zł
19,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 10,76 zł

118 osób kupiło
8
Smiki. Little Dreamer. Śpiący kotek, maskotka interaktywna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Smiki. Little Dreamer. Śpiący kotek, maskotka interaktywna
Smiki
Dostępny111 szt.

Interaktywny kotek Smiki podbije serce każdego smyka! Ten futrzany, uroczy przyjaciel uwielbia być głaskany i przytulany.  Ale to nie wszystko! Kotek potrafi kłaść się i wstawać, otwierać i zamykać oczka, machać ogonkiem, wydawać dźwięki, gdy dziecko pogłaszcze go po grzbiecie, zachowując się przy tym jak prawdziwe zwierzątko! Zabierz go ze sobą do domu i zaopiekuj się jak prawdziwym kotkiem! Cechy zabawki: Kotek działa w kilku trybach - ruszanie się, wydawanie dźwięków, ruszanie oczami i ogonem. Jest miły w dotyku i miękki, dzięki czemu może służyć jako przytulanka. Zabawka jest wspaniałym źródłem bodźców, które pozytywnie wpłyną na rozwój dziecka. Informacje podstawowe: Wiek: od 3 lat Produkt spełnia normy bezpieczeństwa EN 71.

139,99 zł
117,19 zł

Rabat 16,3%
oszczędzasz 22,80 zł

113 osób kupiło
9
Nazwano mnie Dolindo, co oznacza ból. Autobiografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nazwano mnie Dolindo, co oznacza ból. Autobiografia
Dostępny48 szt.

Autobiografia księdza Dolindo Ruotolo powstała w latach 1923-1925 pod wpływem natarczywych próśb jego spowiednika. Jest arcydziełem duchowości, psychologii i introspekcji z żywymi i głębokimi akcentami, które odsłania duszę tego pobożnego, pokornego i skromnego kapłana. Zadziwia czytelników swoim zawierzeniem i wiernością Bogu oraz Kościołowi, pomimo niespokojnych okoliczności swojego życia. Sam mistyk tak pisał o tej pracy: „Wola Boża – powiadał – zmusza mnie do pisania o sobie, odkrywania moich łachmanów... Mówię o sobie, ale tylko po to, aby wykluczyć siebie ze wszystkiego, ponieważ jestem nicością, a ludzie wiedzą, że wszystko przypisuję Bogu, sam uważając się za takiego, jakim jestem: pozbawionego intelektu, serca, życia, ozdoby, jakiejkolwiek własności. Tak więc po mojej śmierci nie znajdzie się nikt, kto powie: «W nim było dobro». Nie! Tylko Ty, mój Boże, tylko Ty jesteś dobrem, a ja wierzę, że widać to było w moim życiu, zbudowanym z Twej wielkości i mojej nędzy...”. We wstępie do dzieła bp Vittorio Maria Costantini napisał: “Jeśli uważna lektura autobiografii pozwoli nam dostrzec Dzieło Boga (rozwijające się pomimo ogromnego niezrozumienia, a czasem nawet trudności piętrzonych w dobrej wierze przez niektórych członków kościelnych instytucji), najpierw będziemy zdumieni, a potem zdamy sobie sprawę, że ks. Dolindo, wspierany przez Boga, kroczy samodzielnie wybraną drogą, na której kiełkują kwiaty i rodzą się wspaniałe owoce, wbrew wszelkim ludzkim przewidywaniom”.

99,00 zł
61,38 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 37,62 zł

82 osoby kupiły
10
Smiki. Jednorożec, tablet graficzny z ekranem LCD - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Jednorożec, tablet graficzny z ekranem LCD
Smiki, CR2025
Dostępny54 szt.

Tablet do rysowania lub pisania marki Smiki to świetny gadżet dla dzieci, który umili czas w domu, jak i w podróży. To również doskonała i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych kredek lub długopisu. Ta współczesna wersja znikopisu jest wspaniałym pomysłem na prezent zarówno dla małych dzieci, jak i większych amatorów rysowania. Wyświetlacz ciekłokrystaliczny tabletu o przekątnej ekranu 10” wytwarza obraz dzięki sile nacisku rysika. Tablet posiada funkcje blokowania ekranu, która zapobiega przypadkowemu skasowaniu treści z wyświetlacza. Jest kompaktowy oraz lekki, co ułatwia zabranie go w podróż. Tablet graficzny jest nieszkodliwy dla oczu, nie emituje promieniowania oraz niebieskiego światła. Tablet nie wytwarza pyłu ani brudu. Niskie zużycie energii pozwala na bardzo długi czas pracy baterii. Dedykowane miejsce do przechowywania rysika. Dodatkowe informacje: W zestawie: tablet oraz rysik Przekątna ekranu LCD: 10" Wymiary tabletu: 30 x 24 x 1.2 cm Bateria: CR2025 (w zestawie) Wiek: 3+

79,99 zł
58,39 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,60 zł

75 osób kupiło
11
Edzio i świąteczni goście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edzio i świąteczni goście
Dostępny289 szt.

Drzewo, w którym mieszkają Edzio, puchacz Jerzy i miś Antoni zostaje zniszczone przez deszcz i wiatr. Mieszkańcy kasztana mają dość napraw i sprzątania połamanych gałęzi. W pewien zimowy wieczór wyruszają na poszukiwanie nowego domu. Docierają na nieznaną im wcześniej polanę, spotykają tam Pana Kota i pierwszy raz w życiu… ludzi. Ludzie? To oni naprawdę istnieją? Wiewiórek, miś i puchacz spędzają niezapomniany, świąteczny wieczór u Państwa Dąbrowskich.

39,00 zł
25,35 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,65 zł

71 osób kupiło
12
Młynarski Światowe życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młynarski Światowe życie
Dostępny156 szt.

Wyjątkowa biografia jednego z najbardziej znanych polskich artystów Ta książka pokazuje Wojciecha Młynarskiego, jakiego nie znacie! Michale, kiedy jakiś czas temu poprosiłeś mnie o rozmowę na temat twórczości mojego Ojca, Wojciecha Młynarskiego, nie przypuszczałam, że kilka lat później powstanie ta książka. Dojrzała, rzetelna biografia artysty, którego piosenki wszyscy znamy. Czytałam tę opowieść o Wojciechu Młynarskim i jego ?światowym życiu? w czasach PRL-u, potem w rodzącej się wolnej Polsce, z ogromnym wzruszeniem i przejęciem. Dziękuję Ci za czułość, uważność i klasę, z jaką przedstawiłeś życie i twórczość Taty. Należała mu się taka opowieść i wiem, że byłby z Ciebie, absolwenta polonistyki, szczerze dumny. Jestem przekonana, że i Państwo po przeczytaniu tej książki podzielą mój entuzjazm i przypomną sobie wciąż niezmiennie aktualne piosenki Wojciecha Młynarskiego. Agata Młynarska Michał Ostrowski napisał o ojcu książkę doskonale udokumentowaną, wypełnioną wieloma nieznanym nawet mnie informacjami, opromienioną szczerą miłością do twórczości Młynarskiego. Jednak nie pisał na kolanach! Jako debiutujący autor, zaprezentował zdrową dawkę asertywności i niezależności, zarówno wobec samego bohatera, ale i nas ? rozmówców. To lubię! Pytał, drążył, naprawdę chciał zrozumieć. Gratuluję! A ?Światowe życie? polecam. Paulina Młynarska Wojciech Młynarski wniósł do polskiej piosenki nowego ducha, świeży dowcip i inteligencję. Kontynuował dzieła swych mistrzów ? Hemara, Tuwima, Gałczyńskiego, Przybory... Właśnie dlatego w siermiężnych czasach, prawie debiutant, zapełnił dwa razy jednego dnia Salę Kongresową... Pokolenie aspirujące do estrady może uczyć się od niego wirtuozerii językowej, sympatii dla publiczności, operowania czasem i napięciem na scenie. Profesjonalizmu, pracowitości, i tego, że zawsze warto mieć wypastowane buty, inne niż do chodzenia na co dzień. I donkiszoterii. Jan Młynarski Czy to prawda, że mały Wojtek był lunatykiem? Jaki udział w kształtowaniu jego osobowości miało dzieciństwo, pełne literatury, poezji, muzyki, inteligenckiego klimatu oraz dziewiętnastowiecznej kindersztuby? Co łączyło autora ?Róbmy swoje? z Julianem Tuwimem i innymi skamandrytami? Czy Młynarski rzeczywiście był osobą trudną we współpracy? Jak wspomina go rodzina i przyjaciele? I najważniejsze ? jak to się stało, że podwórkowy urwis i szkolny rozrabiaka, który w ramach wagarów wyprowadził raz całą klasę na dach szkoły, stał się kultowym autorem niezliczonej ilości piosenek, po które z niegasnącym zainteresowaniem sięgają zarówno cenieni artyści, jak również adepci estrady i interpretacji? ?Młynarski. Światowe życie? to opowieść o życiu i twórczości jednego z największych polskich poetów piosenki. Młody autor podąża śladami Młynarskiego ? z Komorowa, gdzie wychował się poeta, przez studencki klub Hybrydy, gdzie debiutował, zawodowe kabarety (Dudek, U Lopka, Dreszczowiec), po sceny teatralne. Autor zagląda czasem do prywatnego życia Młynarskiego, wnikając w owianą tajemnicą tekściarską ?kuchnię?, rozkład jego dnia i małe codzienne rytuały. W książce Michała Ostrowskiego o Wojciechu Młynarskim wypowiadają się między innymi siostra poety, Barbara Młynarska-Ahrens, jego dzieci, Agata, Paulina i Jan Młynarscy, a także artyści i przyjaciele twórcy, między innymi Maja Komorowska, Wiktor Zborowski, Ewa Wiśniewska, Krystyna Janda, Michał Bajor, Janusz Stokłosa i inni.

70,00 zł
51,10 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,90 zł

71 osób kupiło
13
Smiki. Miś, maskotka, kremowa, 38 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Miś, maskotka, kremowa, 38 cm
Smiki
Dostępny329 szt.

Kremowy miś Smiki przyciąga uwagę swoją uśmiechniętą buzią oraz uroczą kokardą. Doskonale nadaje się do przytulania. Futrzany przyjaciel zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa i pomoże mu spokojnie zasnąć. Miś Smiki został wyprodukowany z wysokiej jakości materiałów, co sprawia, że jest wyjątkowo delikatny i doskonale sprawdzi się jako pierwsza maskotka twojego dziecka. Sympatyczny miś Smiki to najwierniejszy przyjaciel! Dziecko może powierzyć mu swoje najskrytsze sekrety i marzenia. Miś na pewno dochowa tajemnicy! To nieprawda, że tradycyjne zabawki odeszły do lamusa. Wciąż kochamy cudowne, idealne do zabawy pluszowe misie! Miś Smiki to doskonały towarzysz dziecięcych zabaw. Maluch może zabrać misia do przedszkola, na spacer, urządzić wspólny podwieczorek, a po skończonym dniu wtulić się w mięciutki plusz i śnić o kolejnych, wspólnych przygodach! Szczegóły: maskotka wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów materiałów, zgodnie z obowiązującymi normami bezpieczeństwa zabawek EN71. wysokość misia: ok. 38 cm.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

61 osób kupiło
14
Światełko miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światełko miłości
Dostępny1585 szt.

Odbiór przez Gabi dyplomu z anglistyki nie przeszkadza jej w udziale w plenerze fotograficznym. Nieoczekiwanie zdobywa pierwszą nagrodę i zamiast zająć się pracą tłumacza, trafia do… Rzymu, zostawiając w Polsce Sławka, swoją pierwszą miłość. W Rzymie czerpie z włoskiego życia pełnymi garściami, nie tylko jako fotograficzka. Podczas spaceru z Flavio zapomina się. Wraca do kraju, a wkrótce na świecie pojawia się córka, Zuzka. Gdy powtórnie wyjeżdża do Wiecznego Miasta, zajmuje się już tylko fotografią. Odnosi znaczące sukcesy i wiąże się z Grzegorzem. Żyją jak w bajce, mają wspólne plany… Nagle Gabi ucieka z Włoch i w okresie świąt Bożego Narodzenia zaszywa się z córką w Nakli. Opowiada jej o swojej przeszłości, o Flavio, Grzegorzu, ale także Sławku. W wigilię rozlega się dzwonek do drzwi… Co przerwało idyllę z Grzegorzem? Kto zadzwonił w wigilię do drzwi? Czy Gabrieli wreszcie się w życiu poszczęści?

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

58 osób kupiło
15
Naklejki Ptaki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Ptaki
Mama Maluje
Dostępny92 szt.

Naklejki przedstawiają realistyczne ilustracje zwierząt. Format arkusza naklejek: 15x20 cm. Wszystkie naklejki są nacinane po obrysie. Naklejki są doskonałym materiałem do nauki i zabawy.

6,90 zł
5,18 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,72 zł

59 osób kupiło
16
Miłość pod choinkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość pod choinkę
Dostępny197 szt.

Maria i Aniela przyjaźnią się od lat, mimo że pozornie wiele je różni. Maria jest specjalistką od promocji w czasopiśmie dla kobiet, Aniela ? instruktorką jogi. Maria na pierwszym miejscu stawia karierę. Ma chłopaka Adama, a jej życie toczy się według ściśle określonego planu. Aniela jest singielką i przestała już wierzyć w miłość. Jest silną i niezależną kobietą, ale jej rodzina, hołdująca tradycyjnym wartościom, tego nie rozumie. Obie wyjeżdżają na Boże Narodzenie w rodzinne strony, do malowniczo położonych wśród warmińskich lasów Łosic. Aniela, aby uniknąć uporczywych pytań rodziny o swoją drugą połówkę, postanawia znaleźć mężczyznę, który zgodzi się udawać jej narzeczonego. Zwłaszcza że w święta przypada pięćdziesiąta rocznica ślubu jej dziadków. Dzięki Marii udaje się zrealizować ten plan. Aniela nie przewidziała jednak, że naprawdę się zakocha? Te święta całkowicie odmienią życie przyjaciółek. Czy obie na nowo odkryją, czym jest miłość? Czy uwierzą w magiczną moc grudniowej nocy?

39,99 zł
23,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 16,00 zł

56 osób kupiło
17
Zeszyt ćwiczeń 5-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt ćwiczeń 5-latka
Dostępny204 szt.

Ten wartościowy, pięknie ilustrowany zeszyt 5-latka został opracowany zgodnie z podstawą programową do pracy dydaktycznej w przedszkolu. Książka zawiera sto dwadzieścia ćwiczeń edukacyjnych przygotowujących dziecko do rozpoczęcia nauki w zerówce. Wielkim atutem książki jest różnorodność zadań, zarówno pod względem stopnia trudności (zadania ułożone są od najprostszych do najtrudniejszych), jak i rozwijanych umiejętności, dzięki czemu dziecko udoskonali krok po kroku sprawność manualną, umiejętność rozpoznawania kolorów i kształtów, zdolność logicznego myślenia, spostrzegawczość, a przede wszystkim zacznie przygotowywać się do nauki pisania i liczenia.

24,99 zł
15,49 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 9,50 zł

50 osób kupiło
18
Kalendarz Taty Oli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz Taty Oli
Dostępny561 szt.

Kalendarz taty Oli to doskonałe uzupełnienie serii o zwariowanej rodzince. Kalendarium zostało wzbogacone o całostronicowe obrazki z pełnymi humoru fragmentami z książek oraz o zabawne nazwy świąt. Bo przecież tata Oli o niczym nie zapomina!

39,99 zł
25,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

46 osób kupiło
19
Tatuaże zmywalne Motyle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne Motyle
Mama Maluje
Dostępny61 szt.

Tatuaże zmywalne zostały wykonane na podstawie ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych. Uwzględniają szczegóły i wyjątkowy charakter każdego zwierzęcia. Produkt jest bezpieczny dla skóry i posiada niezbędne atesty dermatologiczne. Tatuaże zostały wyprodukowane w Polsce. Wymiary arkusza: 9,5x14 cm

8,90 zł
5,96 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 2,94 zł

45 osób kupiło
20
Śmierć druga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć druga
Dostępny463 szt.

Czasami dawni wrogowie okazują się najlepszymi sojusznikami. Gorzej, gdy działa to w druga stronę… We Wrocławiu zostają znalezione zwłoki dwudziestoletniego Rafała Góry, a podejrzanym o morderstwo jest jego najlepszym przyjaciel, Sebastian. Buksujące w miejscu policyjne śledztwo mogłoby skorzystać z pomocy prywatnego detektywa Tomka Winklera, ale jest jeden problem: Winkler zna podejrzanego i ma pewne powody, by wierzyć w jego niewinność. Ma też sporo wątpliwości… Może dlatego zgadza się włączyć w dochodzenie swoją najbliższą współpracowniczkę – Romę Wiśniowiecką, prywatnie: babcię. Gdy Winkler rusza tropem tajemniczego „Tuliboru”, Roma prowadzi własne śledztwo w kipiącej od przemilczanych sekretów miejscowości, z której pochodził zabity chłopak. Żadne z nich jeszcze nie wie, że w tej sprawie jest też druga śmierć…

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

42 osoby kupiły
21
I nie było już nikogo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I nie było już nikogo
Dostępny145 szt.

Tajemniczy gospodarz zaprasza do domu na wyspie dziesięć osób. Gdy dwie z nich giną, goście zdają sobie sprawę, że to, co początkowo uważali za nieszczęśliwy wypadek, jest dziełem zabójcy. Postanawiają odkryć jego tożsamość, ale okazuje się, że nikt nie ma alibi. Odizolowani od społeczeństwa, niezdolni do opuszczenia miejsca pobytu, umierają jeden po drugim w sposób opisany w dziecięcej rymowance, którą wywieszono w ich pokojach.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

42 osoby kupiły
22
Wołanie kukułki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołanie kukułki
Dostępny72 szt.

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a. Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo. Wołanie kukułki to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem. Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

40 osób kupiło
23
Smiki. Dinozaur, tablet graficzny z ekranem LCD - Elektronika i akcesoria
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Dinozaur, tablet graficzny z ekranem LCD
Smiki, CR2025
Dostępny85 szt.

Tablet do rysowania lub pisania marki Smiki to świetny gadżet dla dzieci, który umili czas w domu, jak i w podróży. To również doskonała i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych kredek lub długopisu. Ta współczesna wersja znikopisu jest wspaniałym pomysłem na prezent zarówno dla małych dzieci, jak i większych amatorów rysowania. Wyświetlacz ciekłokrystaliczny tabletu o przekątnej ekranu 10” wytwarza obraz dzięki sile nacisku rysika. Tablet posiada funkcje blokowania ekranu, która zapobiega przypadkowemu skasowaniu treści z wyświetlacza. Jest kompaktowy oraz lekki, co ułatwia zabranie go w podróż. Tablet graficzny jest nieszkodliwy dla oczu, nie emituje promieniowania oraz niebieskiego światła. Tablet nie wytwarza pyłu ani brudu. Niskie zużycie energii pozwala na bardzo długi czas pracy baterii. Dedykowane miejsce do przechowywania rysika. Dodatkowe informacje: W zestawie: tablet oraz rysik Przekątna ekranu LCD: 10" Wymiary tabletu: 30 x 24 x 1,2 cm Bateria: CR2025 (w zestawie) Wiek: 3+

79,99 zł
58,39 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,60 zł

39 osób kupiło
24
Smiki. Wieża drewniana, gra zręcznościowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Wieża drewniana, gra zręcznościowa
Smiki, od 3 lat
Dostępny104 szt.

Wieża z drewnianych kloców marki Smiki od Zookabee to wspaniała gra zręcznościowa. Zbuduj wieżę, a następnie wyciągnij odpowiedni klocek. Przegrywa gracz, który przewróci wieżę. Cechy zabawki: To gra zręcznościowa dla całej rodziny. Klocki mogą być wykorzystywane do budowy innych konstrukcji. Ilość elementów: 58 elementów. Informacje podstawowe: Wiek: od 3 lat. Materiał: 100% drewno. Produkt spełnia normy bezpieczeństwa EN 71.

49,99 zł
38,99 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 11,00 zł

36 osób kupiło
25
Chrup! Mlask! Mniam! Rozszerzanie diety i żywienie starszaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrup! Mlask! Mniam! Rozszerzanie diety i żywienie starszaka
Dostępny2739 szt.

Wszystko, co musisz wiedzieć, na temat rozszerzania diety i żywienia dziecka w pierwszych latach życia. Rozszerzanie diety dziecka jest naturalnym etapem jego rozwoju. Jest też etapem stresującym i pełnym wątpliwości. Kiedy zacząć? Karmić łyżeczką czy wybrać BLW? I co, jeśli dziecko nie chce jeść? Michalina Klukowska przeprowadzi Cię przez rozszerzanie diety bezstresowo i bezboleśnie. A kiedy już uczcisz sukces pierwszym brokułem, sięgnij po drugą część książki. Dowiesz się, jak karmić starsze dziecko, jak ukształtować dobre nawyki żywieniowe swojego dziecka i jak pomóc mu nawiązać dobre relacje z jedzeniem. Poza tym w książce znajdziesz: - listę produktów do rozszerzania diety, - praktyczne porady i wskazówki, - jadłospis na pierwsze dwa miesiące rozszerzania diety, - karty pracy oraz ponad 70 przepisów na dania dla całej rodziny! Michalina Klukowska - absolwentka dietetyki pediatrycznej, dyplomowana specjalistka ds. żywienia dzieci, studentka dietetyki. Od kilku lat prowadzi blog i profil na Instagramie U Wojtusia na talerzu, gdzie zajmuje się edukacją w zakresie żywienia dzieci - tych najmniejszych i tych troszkę większych. Mama dwójki dzieci, która wie, o czym mówi!

64,99 zł
46,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

34 osoby kupiły
26
Smiki. Odkurzacz z dźwiękiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Odkurzacz z dźwiękiem
Smiki
Dostępny24 szt.

Odkurzacz to zabawka, która dopełni dowolne pomieszczenie w idealną imitację domu i pozwoli, by cała rodzina wzięła udział w zabawie! Ogromna ilość funkcji zabawki pozwoli na szczegółowe odgrywanie ról! Odkurzacz nie tylko będzie idealnym dodatkiem w rozwoju Twojego dziecka, ale też zapewni długie godziny zabawy całej rodzinie! Szczegóły: duże koła, uchwyt – rączka, doczepiany wąż z pałąkiem i końcówka do odkurzania, 2 przyciski,  szum imitujący dźwięk odkurzacza, otwierana klapa na worek. Wymiary: 22 x 15 x 13 cm Zabawka przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Zabawka potrzebuje baterii: 2 x AA, nie są dołączone do zestawu. Produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa – norma europejska EN71.

119,99 zł
63,59 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 56,40 zł

35 osób kupiło
27
Smiki. Softblocks, pierwsze klocki, 9 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Softblocks, pierwsze klocki, 9 elementów
Smiki
Dostępny114 szt.

Softblocks marki Smiki to fantastyczna zabawka dla każdego malucha! Bajecznie kolorowe, mięciutkie klocki zapewnią wspaniałą zabawę w układanie, a fantazyjne, wypukłe obrazki (zwierzątka, słoneczka, roślinki i gwiazdki) uprzyjemnią naukę rozpoznawania kształtów i faktur. Idealna zabawka, która łączy naukę z z zabawą, pomaga w rozwoju koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka i rozwija jego umiejętności zręcznościowe. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia. Produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa – norma europejska EN71.

59,99 zł
48,79 zł

Rabat 18,7%
oszczędzasz 11,20 zł

31 osób kupiło
28
Zbrodnie zimową porą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnie zimową porą
Dostępny99 szt.

Zbiór dwunastu zimowych zagadek kryminalnych pióra mistrzyni gatunku. Dni robią się coraz krótsze, a w powietrzu już czuć zbliżającą się zimę. Najprzyjemniej byłoby usiąść przed kominkiem, w którym wesoło trzaska ogień, i zatopić się w lekturze opowiadań Królowej Kryminału. Tu niebezpieczeństwo może pojawić się zewsząd - wraz z tajemniczymi gośćmi, w zatrutych smakołykach, a nawet w świątecznych podarunkach. Zbrodnie zimową porą to lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników twórczości Agathy Christie i kolejna okazja, by powrócić do jej nieśmiertelnych bohaterów: Herkulesa Poirota i panny Marple.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

29 osób kupiło
29
Wojownicy Nowa przepowiednia Tom 5 Zmierzch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy Nowa przepowiednia Tom 5 Zmierzch
Dostępny787 szt.

Nowe terytorium przynosi kolejne kłopoty dla klanowych kotów. W cieniu czyhają na nich niebezpieczeństwa, z którymi nigdy wcześniej nie mieli do czynienia, a dawni sojusznicy zachowują się jak wrogowie. Kiedy podziały między klanami rosną, córki Ognistej Gwiazdy stają przed trudnymi wyborami. Decyzje, które podejmą będą miały wpływ na kolejne pokolenia Klanu Pioruna... Gdy do ataku szykuje się nieoczekiwany wróg, ich odwaga i siła będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, by zapewnić klanowi przetrwanie.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

27 osób kupiło
30
Cuda dzisiaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda dzisiaj
Dostępny249 szt.

Światowej sławy biblista udowadnia, że cuda podobne do tych, które opisuje Nowy Testament, dzieją się także tu i teraz! Czy nadprzyrodzone działanie Boga, o którym czytamy na kartach w Ewangelii czy Dziejów Apostolskich, rzeczywiście można odnaleźć we współczesnym, racjonalnym i sceptycznym świecie? Profesor Craig Keener z ogromną wnikliwością i rzetelnością przedstawia przekonujące dowody na to, że cuda, które opisywali pierwsi chrześcijanie, ponad wszelką wątpliwość wydarzają się dzisiaj i to naprawdę często. Opisuje kil- kaset przypadków z XX i XXI w., które zostały starannie udokumentowane i potwierdzone przez lekarzy. Zgromadzony materiał faktograficzny stał się też inspiracją do poszukiwania odpowiedzi na wiele istotnych pytań: dlaczego współczesny człowiek raczej niechętnie wierzy w cuda? dlaczego odrzucanie z góry nadprzyrodzonego działania Boga jest nieracjonalne? dlaczego Bóg czasami wysłuchuje modlitwy o uzdrowienie, a innym razem prośby do Niego kierowane pozostają bez odpowiedzi? jakie są obiek-tywne kryteria weryfikacji, dzięki którym wiadomo, czy dane wydarzenie rzeczywiście jest cudem? Nie ma wątpliwości co do tego, że prof. Craig Keener to jeden z najważniejszych we współczesnej biblistyce uczonych. Dzięki jego badaniom dziś nie da się już utrzymać modnej kiedyś w niektórych nurtach biblistyki tezy, że cuda Jezusa mogą być jedynie piękną konwencją literacką. Teraz także polski czytelnik może poznać przekonujące racje przemawiające za historycznością cudów – i tych biblijnych, i współczesnych. ks. prof. Mariusz Rosik Cuda dzisiaj to książka intrygująca, przenikliwa i wyjątkowo wciągająca. Opowiedziane przez autora historie i świadectwa niekiedy wręcz szokują, ale są starannie udokumentowane i medycznie potwierdzone, a zatem są faktami. A jak wiadomo, z faktami się nie dyskutuje. o. Piotr Różański SP

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

27 osób kupiło
31
Zbrodnia bez kary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia bez kary
Dostępny584 szt.

 Dziennikarze Deutsche Welle, Interii i Wirtualnej Polski wyruszyli tropem nieukaranych zbrodniarzy II wojny światowej. Dzięki nim możemy się dowiedzieć, w jaki sposób oprawcy wyjaśniali swój udział w zbrodniach. Co wiedzą o nich ich rodziny i sąsiedzi? Jak żyli po wojnie i w jaki sposób udało im się uniknąć odpowiedzialności?  26 reportaży i wywiadów w których zbrodniarze przestają być anonimowi. Poznajemy również ich ofiary, które wyrwane ze swojej codzienności i życia wśród najbliższych zostały zamordowane i odarte z godności zarówno za życia jak i po śmierci.  Unikalne zdjęcia osób, które wiedzą, że za chwilę zginą, ludzi rozpaczających po śmierci najbliższych i tych, których nikt już nie rozpozna. Obok nich uśmiechnięte twarze ich oprawców i urokliwe widoki okolic, w których mieszkali po wojnie. Pyta pan, czy siedmioletnie dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że za chwilę umrze? Tak. Miałem świadomość zbliżającej się śmierci. Tuliłem się do mamy, a ona próbowała się modlić. Powtarzała tylko „Zdrowaś Mario”, reszty słów zapomniała. Patrzyliśmy w lufy erkaemów. Nagle żołnierz zaczął grzebać przy zamku. Myśleliśmy, że to już. Karabin jednak nie wystrzelił – opowiada ks. Maciej Kicman ocalały z jednego takich pogromów. W innym miejscu wspomina: Poszliśmy kiedyś do kościoła. Usiedliśmy z mamą w ostatniej ławce, a przed nami, w mundurze, Niemiec klęczy. Pytałem: „Mamusiu, to Niemcy chodzą do kościoła?” Nie mogłem zrozumieć, że ludzie, którzy zabijają, się modlą.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

23 osoby kupiły
32
Tatuaże zmywalne Dinozaury - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże zmywalne Dinozaury
Mama Maluje
Dostępny46 szt.

Tatuaże zmywalne zostały wykonane na podstawie ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych. Uwzględniają szczegóły i wyjątkowy charakter każdego zwierzęcia. Produkt jest bezpieczny dla skóry i posiada niezbędne atesty dermatologiczne. Tatuaże zostały wyprodukowane w Polsce. Wymiary arkusza: 14x19 cm

15,00 zł
13,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,50 zł

23 osoby kupiły
33
Prom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prom
Dostępny91 szt.

Dziewiczy rejs promu duńskich linii na Wyspy Owcze nie kończy się tak, jak powinien. Jednostka niespodziewanie zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych archipelagu, gdzie sieci komórkowe nie mają zasięgu. Kontakt z załogą urywa się i wszystko wskazuje na to, że prom został uprowadzony. Na pokładzie jest Katrine Ellegaard, duńska policjanta, która na własną rękę próbuje ustalić, co się dzieje. Szybko przekonuje się, że wdrożono procedury awaryjne, uniemożliwiające przemieszczanie się między pokładami, a na statku prawdopodobnie znajdują się terroryści. Tymczasem czekający na nią w Vestmannie Hallbjorn Olsen odkrywa, że wyjaśnienie sprawy może kryć się nie na promie, ale na archipelagu.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

22 osoby kupiły
34
Smiki. Sensoryczne tęczowe piłeczki, 6 sztuk - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Smiki. Sensoryczne tęczowe piłeczki, 6 sztuk
Smiki
Dostępny85 szt.

Charakterystyka produktu: Tęczowe piłeczki marki Smiki o nieregularnych, ciekawych kształtach i fakturach zainteresują każdego malucha. Pomagają rozwijać zdolności motoryczne, wzrokowo-ruchowe oraz wyobraźnię dziecka. Rozmiar i kształt idealnie dopasowują się do małych rączek. Długie godziny zabawy gwarantowane. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 6 miesiąca życia. Produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa – norma europejska EN71.

39,99 zł
35,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

21 osób kupiło
35
Naklejki Zwierzęta leśne - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Zwierzęta leśne
Mama Maluje
Dostępny61 szt.

Naklejki przedstawiają realistyczne ilustracje zwierząt. Format arkusza naklejek: 15x20 cm. Wszystkie naklejki są nacinane po obrysie. Naklejki są doskonałym materiałem do nauki i zabawy.

6,90 zł
6,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,69 zł

21 osób kupiło
36
Kalendarz 2023 Trójdzielny Alpejski kościółek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Alpejski kościółek
Dostępny16 szt.

KALENDARZ TRÓJDZIELNY STANDARDOWY wymiar całkowity 295 x 800 mm pasek z okienkiem GŁÓWKA wymiar 295 x 210 mm z efektem wypukłości druk 4/0 + folia błysk PLECY wymiar 295 x 590 mm kolor biały miejsce pod nadruk 280 x 80 mm KALENDARIUM - T11 wymiar 280 x 210 mm x 3 z numeracją tygodni i polskimi imionami języki PL, GB, D, RUS

13,00 zł
11,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,95 zł

21 osób kupiło
37
Łempicka. Rysunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łempicka. Rysunek
Dostępny311 szt.

Po ogromnych sukcesach publikacji o Tamarze Łempickiej (1898-1980) skupiających się na twórczości malarskiej oraz życiu tej niezwykłej i utalentowanej artystki, kolejnym tytułem w przygotowaniu jest minialbum z serii Rysunek. Znajdziemy tam nie tylko szkice i studia do najbardziej znanych i najdroższych obrazów malarki, lecz również jedne z pierwszych rysunków, które stworzyła i dzięki którym ujawnił się jej ogromy talent oraz sensualne i delikatne szkice kobiet i martwych natur.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

22 osoby kupiły
38
Wigilia Wszystkich Świętych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wigilia Wszystkich Świętych
Dostępny107 szt.

Mała Joyce zostaje utopiona podczas niewinnej halloweenowej zabawy, bo powiedziała, że kiedyś była świadkiem morderstwa. Wezwany na pomoc Herkules Poirot ma więc do rozwiązania sprawę zabójstwa sprzed kilku dni i... kilku morderstw sprzed paru lat. W powieści unosi się duch tytułowego święta, a analiza ludzkich charakterów przyprawia o gęsią skórkę.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

20 osób kupiło
39
Sfora Tom 1 Opuszczone miasto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sfora Tom 1 Opuszczone miasto
Dostępny341 szt.

Nadszedł czas, by dziczą zaczęły rządzić psy Fuks to mieszaniec o złotej sierści, który wie, jak przetrwać na własną łapę. Od zawsze samotnie przemierzał ulice wielkiego miasta, ufając wyłącznie swojemu instynktowi. Wprawdzie inne psy przynależą do różnych sfor, ale Fuks jakoś nie tęskni za czasami spędzanymi w czyimś towarzystwie. Woli sam o siebie zadbać. Świat zdewastowała tajemnicza katastrofa, złowieszczy Wielki Warkot. Ziemia się rozstąpiła i Dom Pułapka, w którym przebywa Fuks, uległ zniszczeniu. Do tego wszyscy Długonodzy najwyraźniej uciekli z miasta. Fuks utknął w tym dziwnym, opuszczonym, nowym świecie, w którym brakuje jedzenia, zbiorniki wody zostały zatrute, a na każdym rogu czają się wrogowie. Wkrótce odnajduje grupę podobnych jemu wyrzutków na czele z Bellą, jego siostrą. W nowej rzeczywistości Fuks zmuszony jest polegać na innych. Tylko czy Fuks nadaje się do życia w sforze?

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

19 osób kupiło
40
Kalendarz 2023 Trójdzielny Morze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Morze
Dostępny1 szt.

KALENDARZ TRÓJDZIELNY STANDARDOWY wymiar całkowity 295 x 800 mm pasek z okienkiem GŁÓWKA wymiar 295 x 210 mm z efektem wypukłości druk 4/0 + folia błysk PLECY wymiar 295 x 590 mm kolor biały miejsce pod nadruk 280 x 80 mm KALENDARIUM - T11 wymiar 280 x 210 mm x 3 z numeracją tygodni i polskimi imionami języki PL, GB, D, RUS

13,00 zł
11,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,95 zł

20 osób kupiło
41
Kalendarz 2023 Trójdzielny Polana Chochołowska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Polana Chochołowska
Dostępny47 szt.

KALENDARZ TRÓJDZIELNY STANDARDOWY wymiar całkowity 295 x 800 mm pasek z okienkiem GŁÓWKA wymiar 295 x 210 mm z efektem wypukłości druk 4/0 + folia błysk PLECY wymiar 295 x 590 mm kolor biały miejsce pod nadruk 280 x 80 mm KALENDARIUM - T11 wymiar 280 x 210 mm x 3 z numeracją tygodni i polskimi imionami języki PL, GB, D, RUS

13,00 zł
11,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,95 zł

19 osób kupiło
42
Od imperium do imperializmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od imperium do imperializmu
Dostępny88 szt.

Synteza dziejów systemu kapitalistycznego począwszy od jego genezy w epoce starożytności napisana przez wybitnego rosyjskiego socjologa i historyka. Książka dla tych, którzy chcą zrozumieć przyczyny obecnego kryzysu w światowej gospodarce i polityce. Nasilająca się fala wojen i konfliktów między państwami ma swoje źródła w sięgających głęboko w przeszłość strukturach politycznych i ekonomicznych. Autor analizuje ewolucję tych struktur począwszy od starożytności ? ze szczególnym uwzględnieniem roli państwa jako czynnika przemian gospodarczych i narzędzia w ręku dominujących klas społecznych. Pasjonująca wędrówka przez wieki historii ludzkości ujętej jako jeden organizm ? system-świat. Próba odpowiedzi na pytanie: czy czeka nas nowa globalna hegemonia?

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

19 osób kupiło
43
Kalendarz 2023 Trójdzielny Sokolica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Sokolica
Dostępny1 szt.

KALENDARZ TRÓJDZIELNY STANDARDOWY wymiar całkowity 295 x 800 mm pasek z okienkiem GŁÓWKA wymiar 295 x 210 mm z efektem wypukłości druk 4/0 + folia błysk PLECY wymiar 295 x 590 mm kolor biały miejsce pod nadruk 280 x 80 mm KALENDARIUM - T11 wymiar 280 x 210 mm x 3 z numeracją tygodni i polskimi imionami języki PL, GB, D, RUS

13,00 zł
11,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,95 zł

18 osób kupiło
44
Britfield. Utracona korona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Britfield. Utracona korona
Dostępny408 szt.

Toma i inne sieroty łączy jedno: nie mają rodziców. Kiedy Tom dowiaduje się, że być może jego rodzice żyją, za wszelką cenę pragnie ich znaleźć. Wydostanie się z okrutnego sierocińca Weatherly nie będzie jednak łatwe. Nikt nigdy stąd nie uciekł. Dozorca, pan Speckle i jego pies stróż, Wind, są czujni i niezbyt przyjaźni. Tom i Sara potrzebują planu. Ryzyko jest duże. Czy uda im się przeżyć i osiągnąć upragniony cel? Britfield i utracona korona to coś więcej niż zwykła książka, to opowieść, która wciągnie dzieci i rodziców na całym świecie. Po opublikowaniu siedmiu tomów serii „Britfield” planowany jest cykl adaptacji filmowych.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

18 osób kupiło
45
Linia obrony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linia obrony
Dostępny1278 szt.

Opowiadania zebrane w tej książce są literacką fikcją, a opisane w niej postaci nigdy nie istniały. Jednak w większości wypadków inspiracją był jakiś epizod z mojego życia zawodowego. Jacek Dubois Linia obrony to zbiór siedmiu opowiadań pokazujących, że prawo nie zawsze musi być sprawiedliwe, a umiejętnie wykorzystywane może prowadzić do skutków skrajnie odmiennych, niż zakładali jego twórcy, szczególnie jeśli idą w parze z władzą i dużymi pieniędzmi. Znajdziemy tu teksty o prawnikach, którzy dla własnej korzyści naginają prawo. O leciwej bizneswoman, która pragnąc zabezpieczyć schedę, zainicjowała iście książkową intrygę. O przedsiębiorczej młodej ekonomistce, która marzyła o zostaniu pisarką i w zaskakujący sposób wykorzystała swoje talenty, by osiągnąć ten cel. Czy o ambitnym biznesmenie, który w niecodzienny sposób zawalczył o awans w pracy. Wszystkie opowiadania są błyskotliwe, intrygujące, czasem zabawne, ale zawsze zmuszają do myślenia i przestrzegają przed ferowaniem pochopnych wyroków.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

17 osób kupiło
46
Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku
Dostępny74 szt.

Przejmująca biografia człowieka, którego życie to gotowy scenariusz filmowy. Historia Macieja Berbeki zawiera w sobie wszystkie emocje, jakie są udziałem niemal każdego wielkiego himalaisty: radość zdobywania, gorycz porażki, przyjaźń i zdrada, miłość i zadra. Jest jeszcze wielka tajemnica, która czyni tę opowieść fascynującą. Sami kierujemy naszym losem, czy jest on zapisany? Czym jest przeznaczenie i czy w ogóle istnieje? Nasze życie to świadome wybory czy ciąg przypadkowych zdarzeń? Kto wie? Himalaista, przewodnik górski, ratownik TOPR, artysta malarz, grafik i scenograf związany z Teatrem im. S.I. Witkacego w Zakopanem. Maciej Berbeka zdobywca pięciu ośmiotysięczników, pierwszy człowiek, który zimą przekroczył wysokość 8000 metrów w Karakorum. Zimowy zdobywca Manaslu (wejście bez tlenu), Cho Oyu i Broad Peaku dwunastej pod względem wysokości góry na świecie, która w marcu 2013 roku zabrała go na zawsze. Berbeka cudem unika śmierci na Broad Peaku w 1988 roku. Wraca pokonany. Ta porażka go zmienia. Rzadziej jeździ w góry, zakłada firmę, dba o dom, żonę i synów. Co sprawia, że po 25 latach zwyczajnego i dobrego życia znów pakuje plecak i jedzie właśnie pod tę górę? Co go tam pcha ćwierć wieku później? Niezałatwione porachunki, żądza przygody, zew? A może przeznaczenie? „Przyszłość nie jest jeszcze napisana – mawiał Jerzy Kukuczka. – Ale nie będziesz żyć sekundy dłużej, niż jest ci to dane. Nie uciekniesz od tego, choćbyś nie wiadomo jak próbował”. Dariusz Kortko redaktor naczelny katowickiej redakcji „Gazety Wyborczej”, ma na swoim koncie, m.in. bestsellerowe opowieści o Krzysztofie Wielickim, Jurku Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim, napisane wspólnie z Marcinem Pietraszewskim, czy głośną biografię Zbigniewa Religii. Z wykształcenia politolog, jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jerzy Porębski agent literacki i współautor książek górskich - Polskie Himalaje, Lekarze w górach, scenarzysta, reżyser i producent filmów dokumentalnych o alpinizmie oraz ratownictwie górskim. Członek jury na festiwalach filmów górskich w Hiszpanii, Peru, Czechach, czy Bułgarii.

42,99 zł
32,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

17 osób kupiło
47
Kalendarz 2023 Trójdzielny Pod palmami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 Trójdzielny Pod palmami
Dostępny38 szt.

KALENDARZ TRÓJDZIELNY STANDARDOWY wymiar całkowity 295 x 800 mm pasek z okienkiem GŁÓWKA wymiar 295 x 210 mm z efektem wypukłości druk 4/0 + folia błysk PLECY wymiar 295 x 590 mm kolor biały miejsce pod nadruk 280 x 80 mm KALENDARIUM - T11 wymiar 280 x 210 mm x 3 z numeracją tygodni i polskimi imionami języki PL, GB, D, RUS

13,00 zł
11,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,95 zł

17 osób kupiło
48
Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty
Dostępny63 szt.

Niezwykły zbiór informacji na temat krasnoludków! Skąd się biorą i jak przemieszczają? Gdzie mieszkają i co mają w środku? Co jedzą i co robią w wolnych chwilach? Jakie sporty uprawiają? W których dziedzinach odnoszą największe sukcesy? I wiele, wiele więcej o krasnoludkach domowych, leśnych, bajkowych, porannych, a nawet doniczkowych. Na szczegółowych ilustracjach obejrzycie między innymi ślimochód, wyścigi w miodzie po chlebku z twarożkiem, człowieka zakażonego krasnoludozą, niezwykłą wspinaczkę na słodkotysięcznik, a nawet bliskie spotkanie III stopnia z kosmoludkami. Dowiecie się, dlaczego giną smartfony, skąd naprawdę biorą się dziury w serze, dlaczego w mieszkaniu ciągle się kurzy i czy psy rzeczywiście szczekają bez powodu. Maciej Szymanowicz (ur. 1976) – w dzieciństwie kochał rysować, ale studiować postanowił na białostockim wydziale lalkarskim Akademii Teatralnej. Został aktorem lalkowym, ale to zajęcie nie przypadło mu do gustu. Powrócił do miłości z dzieciństwa. Ilustruje, projektuje książki, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe. W 2014 wydał autorską książkę Najmniejszy słoń świata. Za ilustracje do książki Asiunia otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy (2011), a za Wszystkie moje mamy nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci (2014).

64,99 zł
48,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,25 zł

18 osób kupiło
49
Marker Do Rys Na Wodzie 4 kolory Kidea B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,00 zł
17 osób kupiło
50
Mitologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mitologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu
Dostępny348 szt.

Poznaj fascynujące mity cywilizacji greckiej i rzymskiej! Mity o bogach i herosach znane ze szkoły często są przedstawiane w sposób, który zniechęciłby nawet Homera. Ten nieskomplikowany przewodnik pomija nudne szczegóły, a zamiast tego zapewnia ekscytującą lekcję klasycznej mitologii. Mitologia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu zabierze Cię w niezapomnianą podróż przez mity stworzone w starożytnej Grecji i Rzymie. Opowieść o pięknej Helenie i wojnie trojańskiej, historia o zabiciu Meduzy przez Perseusza, zapis o smutnych losach Edypa czy fascynujące prace Heraklesa to tylko niektóre mity warte poznania. Przeczytaj o niezwykłych istotach: cyklopach, syrenach, harpiach, Minotaurze, Sfinksie... Poznaj dzieje mitycznych wojen, intryg i knowań królów, losy nimf, satyrów i herosów. Zanurz się w barwnym świecie starożytnych wierzeń. Kathleen Sears Jest wszechstronną autorką oprócz fascynującego przewodnika po starożytnej mitologii, ma na swoim koncie takie książki, jak m.in. American Government 101, US History 101, Grammar 101 i Weather 101.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

17 osób kupiło
Wróć do góry